op Geeft ov'B^v^occl op K r te Uit ’t Roeselaarsche O-ló-io-dL V Tieltsche I Uit ’t Diksmuidsche (j feiniMiiiiiiiiii» Slapen is noodzakelijk 11 I I t W’Em fj Is Sieft mogelijk j©Mg Mjvra? LUSTELOOSHEID overwonnen <i); PITTEM UiT DKSMUIDE UIT ROESELARE 3 Uiï TIELT STADEN WINGENE uU' UIT IEPER (Vsrvclg) UIT NIEUWPOORT ST-BAAFS-VDVE i KOKSIJDE -kDE POPERINGENAAR van 19-7-41. 3* BI. BIKSCHOTE OOSTROOZEBEKE -»< DE PANNE Werkem I MEULEBEKE IEDER MAAN- en DONDERDAG van 9 tot 12 uur, is Dokter GITS, Oogmeester, ten dienste der kliënten voor alle gewenschte raadpleging voor oogziekten en onderzoek in zijn kabi net, Kortrijkstraat 19, TIELT. - WAKKEN POLLINKHOVE UIT OOSTENDE OEKENE BS» .KBESOT7C BOEZINGE Zöo.gij- ondervindt, dat gij traag, SB Morgen Zondag met Tombe en V*.- ^-•pr.'iE door het geregeld gebruik van minerale seuten 10. 12. Aanvraag fietsbanden, jot het bekomen van 6597 6503 8181 87Ó5 8767 8)10 LÖ4S 8543 Goede vangst. Door de veldgendarmerie -werd .er een onverwachten inval gedaan in de woning van den genaamde Vanpoecke, wonende in de wijk Oosthoek. Daar werden niet minder dan 1000 kgr. zwijnenvleesch te voorschijn gehaald, die vernoemde aan woekerprijzen wist aan de man te bren gen. Benevens dit vleesch die werd aange slagen, werd nog menig andere waar me degenomen, en de vader en zoon even eens, naar de Kreis-Kommandanluur, waar ze zullen mogen rekenschap geven over hun uitzuigerij van de werkende klasse, en zeker hun verdiende straf niet zullen ontloopen. ;gfflmillll|]IIIIIIIBIIIIM i Zwaenepoel Vannieuwen- Staden. Ver- Bovekerke, v. Staden. Schouderbreuk, Antoinette Vandewalle, een meisje van een tiental jaren oud, uit Eegem, was al hier op bezoek naar de jaarlijksche ker mis. Plots is het meisje zoo ernstig ko men te vallen dat het de rechterschouder gebroken werd. Onweder. Het donderweder van Zaterdag avond speelde hier ook zijne perten. Op den Kafhoek sloeg de bliksem in de schouw van den meester-metser H. Vanmaele, sloeg de compteur van den elektriek ka pot zonder ander onheil te stichten. Ge heel de woonplaats was vol roet en grim. In ’t gebuurte was het in de huizen een gekletter als van 20 in een slag afgescho ten geweren. Vele plom’s en elektrieke lampen waren daarmede zoowat overal onbruikbaar geworden. Aan de veldvruch ten gelukkiglijk weinig of geen schade. Integendeel heeft de regen een weideen den wasdom voor vruchten en planten verwekt. Openbare werken. De herstellingswerken aan de kerk zijn geëindigd. De twee nieuwe lokalen van de jongensschool worden echte modei- klassen, luchtig, goed verlicht met groote ramen gelijk een openlucht-school en volgens de laatste eischen geïnstalleerd. Ook de bouwvallige woning van den on derwijzer is geheel opgeklaard en heeft een deftig, soiled uitzicht. Men zal nu beginnen aan het kuischen der waferloopen, een werk van 18.000 ir. Bevolking. Onze gemeente kent maai’ een slecht eerste halfjaar. Er zijn reeds 16 overiij- dens tegen 4 geboorten, terwijl men het vorig jaar In denzelfden tijd 13 overlij- dens telde tegen 20 geboorten. ’t Schijnt anders wel een gezonde streek te zijn, want cp de 1200 inwoners telt Oekene 78 ouderlingen boven de 70 jaar. Boerenwacht. De Boerenwacht in onze gemeente is nog- niet in werking. Als leider werd aan gesteld Achiel Beeuwsaert en als wijk meesters: Wall'aeys Octaaf, Vander- meersch Geraru cn Vanneste Camiel. Verder weratn t.r n 80 mannea aaago» j steld iusscüeu o-' 18 eu 4ü jam. Het baden toegelaten. Sedert enkele dagen is aan de bevol king van De Panne toegelaten te baden. Het baden gebeurt op eigen risiko. De tijd is gesteld iederen dag van 14 tot 16 uur. De grenzen der baden zijn: Hctel Riche lieu en Kasino. Doorgangen zijn aldaar gemaakt. Een waakaienst is ingericht door ae badbewakers en op het eerste signaal moeten alle baders het strand verlaten en onmiddellijk een onderkomen zoeken op den zeedijk. Het is streng ver boden samenscholingen te vormen in het bad of op het strand, iedereen moet zich zooveel mogelijk afzonderlijk houden. Op te merken valt dat het verbod op den zeedijk te wandelen of er samen scholingen te vormen, steeds behouden blijft. Men heeft enkel toegang tot den zeedijk op de hoogte van het Hotel Ter- linck. Alle andere straten op den zeedijk uitgevende blijven verboden. Nogmaals worden de baaers verzocht zich aan de vastgestelde uren te houden. ZOEKT G’IETS t’huren of te koopen, Zoekt g’ een meid, ’n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog heden 'n Kleine ZÓEKERin ons blad. gewond aan het hoofd, terwijl zijn klee- deren en fiets ontredderd werden. De an dere bekwam slechts lichte kneuzingen. Fie tsd iefstall en. Terwijl M. Braeckeveldt enkele oogenblikken zijn fiets onbeheerd aan de deur liet staan op de marktplaats, kon hij, wanneer hij terugkwam, de diefstal van zijn onlangs nieuwe fiets vaststellen. Klacht werd bij de Politiekommissaris in gediend. Georges Debouvere, wonende Nieuw- straat alhier, had zijn fiets geplaatst cp de koer’ van een drankgelegenheid. Een paar uren nadien, wanneer hij huiswaarts wilde keeren, diende hij de diefstal van zijn fiets vast te stellen. Een klacht werd ingediend. Uitslag vinkenprijskamp. Bij A. Mortier had Zondag 13 Juli een vinken prijskamp plaats waarvan de uitslag luidt als volgt. Er waren 61 vogels: 1. Damman C., Mculebeke, 600; 2. Vermeulen Jules, 5153, Van’.aecke Remi, 503; 4. Vroman Jules. 499; 5. Vanthornout Jozef, 466; 6. Sagacrt Felix. 449; 7. Verhelst Aimé. 447; 8. Van- denabeele Albert, 446; Sagaert André, 432; 1 Bouckhuyt Oscar, 420; Eeckhout Gerard, 4:9: Bij de Ziekenbond. We herinneren aan de leden, dat op Vrijdag 25 dezer, in het Raadhuis, de uitbetaling zal geschieden van 4 tot 6 uur. Examen. Een examen voor hulp-jachtbewaarder werd afgenomen te Veurne. We vernemen dat H. Camiel Vandamme hierin met succes geslaagd is en bieden hem enze gelukwenschen. Zaterdag avend Parochiaal Nieuws. Dedoopt: Bonte Gerard, z. v. Pel en Alice Viurdenbiilcke. Verhack Monica, d. v. André en Gcdelieve Money. Lccse Roland, z. v. Achiel en Marie Hollet (leper). Huwelijk: Robyn Benjamyn, jm. te Bcezinge en Julia Vanlerberghe, jd. te Meesen. Vergadering voor de Vincentianen on morgen Zondag29 Juli, te 9 uur, inj 't Klooster. Woensdag avu’id in de Cnderpesto- rij, te 9 uur, Raadsvergadering vcor de wijkmeesters H. H. Bond Mannen en Jon gelingen. -j- Vrijdag namiddag te 2 14 uur, prijs-, uitdeeling voor de schoolkinütrs in de feestzaal der jongensschool. droefgeestig en loórh wordt, dat gij steeds lust hebt qm te slapen, dat Uw eten minder goed verteert, dat gij verstopt zijt, dat gij last hebt van hoofdpijn, spierstijfheid en pijnen, dan is het omdat al uw organen be hoefte hebben aan minerale zouten. Zonder deze levenszouten kunnen zij niet jiormaal werken.' Neem iederen morgen een snuifje Kruschen Salts. Deze kleine dosis bevat juist wat gij aan minerale zouten noodig hebt om gezond te zijn. Dank zij de wer king van Kruschen. zult ge U voelen herleven, zal U.w eten goed verteren, zult gij geen last meer hebben van ongesteldheden. Alle apotheken. Fleschjes van 12 fr. 75 en 22 fr. 5709(5 iwMWIlliniHIIIIllilllllM AARDAPWXDIEVEN GESNAPT In den nacht van Dinsdag op Woens dag waren de agenten Bondue en Depot- ter van dienst in de Gitsche straat. In het duister zagen zij drie mannen afkomen met een zwaren zak. Toen de agenten naderden, namen zij de vlucht, den zak achterlatende. De agenten achtervolgden de mannen en konden er een, zekeren H. C., Gitsche straat 241, bij den kraag pakken. Hij werd naar de politiewacht opgeleid en bekende daar dat hij te za- men met H. R. uit de Noordlaan en C. L., wonende in de Gitsche straat 243, een 50 kgr. aardappelen gestolen hadden op het veld van een landbouwer uit Gits. De drie dieven werden ingerekend. PRIJZEN EN LOONEN Deze week werd er een onderzoek in gesteld naar de prijzen bij de groenten en fruithandelaars. Vier handelaars wer-' den in overtreding genomen wegens te hoogs prijzen. Zij moeten zich absoluut houden aan de wettelijke prijzen bij aan koop en verkoop. Aan dezen wantoestand kunnen zij gemakljelijk een einde stellen door de producenten aan te klagen, die boven de wettelijke prijzen gaan. De aanvragen jot het bekomen van machtiging voor aankoop van fietsbanden dienen door de personen welke meenen zich onder 'vermelde categorie te bevin den ingediend te worden vóór 25 Juli 1941 aan de bevoorradingsdienst. Gelief op de aanvraag het beroep aan te duiden als ook alle nuttige inlichtingen. Aardappeidiefstai. Over enkele dagen werden ten nadeele van J. Vallay en O. Beeckaert vroege aardappelen op het veld gestolen. Bij eerstgenoemde was den diefstal aanzien lijk. ’t Betreft hier huurders van een klein stukje grond, gelegen langs het we geltje aanvang nemende aan het huis Declerck tot aan de Kathoek. Er is thans een aanvraag ingediend om toelating te bekomen om elke huurder op zijne beurt wacht te mogen houden, om het weinige dat deze lieden kunnen opdoen, te be schermen. ’t Is toch wel erg, ’t weinige dezer kleine huurders te ontnemen. De politie is hiervan verwittigd en houdt een oog in ’t zeil. van zijn boekjes: Kleine Martelaar. Kleine Koning. Op één jaar. Toontje. Mijn Professor. Menschencffer. Een Lustige Broeder, Duivelsklauw. WINTERHULP WINTERHULP VERHUIST. Daar de lokalen in de Diksmuidestraat te klein 'werden voor de verscheidene diensten van Winterhulp, werd verhuisd -naar een ri°uw lokaal, nl. naar de cude gebouwen vn de Ontvoogding in de Sü-Jaccbsstraat 13. Let dus wel op het nieuwe adres! DE VOLKSSOEP WORDT ALGE MEEN. Van deze week af werdt de volkssoep algemeen, dit wil zeggen dat iedereen bii Winterhulp, soep kan beko men. De inschrijvingen worden eiken Dinsdag- en Woensdagvoortniddag, tus- schen 9 en 12 uur, aanvaard op het nieu we secretariaat, St-Jacobsstraat 16. De voorwaarden zijn de volgende: 1) de in schrijvingen .gelden vcor een période van minimum 14 dagen; 2) de prijs bedraagt 1 fr. per 3/4 liter per dag: 3) het ver- eischte aantal rantsoenzegoitjes wordt bij de inschrijving medegedeeld. VERORDENING BETREFFENDE ALLERLEI VOORWERPEN NAGELATEN DOOR DE TROEPEN De inwoners zijn verplicht, ten laatste tegen 25 Juli 1941, aangifte te doen bij het gemeentebestuur van alle voorwerpen die gebeurlijk dcor de Wehrmacht wer den nagelaten, zooals dekens, beddelakens en ander beddegoed. houten bedgestellen, tafels, sjoelen, kasten en andere. Aangereden. Er heerschte te Pittem Maandagnamid- dag een ongewone drukte ter gelegenheid van de kermis. De wielrijder Gerard W., wonende te Tielt, "werd door een ,auto aangereden in de Kauwstraat. De wiel rijder werdtegen de straatsteenen ge smakt en liep verwondingen op aan het hoofd en ledematen. Geneeskundige ver zorging was van doen. Schielijk overleden. Alhier is de 61-jarige Achiel Goderis, viggenhandelaar, plotseling overleden. Een bijgeroepen geneesheer schrijft deze plotse dood toe aan een hartaderbreuk. Ernstig werkongeval. In de houtzagerij Carpentier, gelegen in de Abeeldreei, was de genaamde Omer Buyck, wonende Barnumstraat alhier, aan het werk aan een machien, toen hij plots een stuk hout in het linkeroog kreeg. De wersman zakte ten gronde en verloor veel bloed. Een bijgeroepen ge neesheer naaide een diepe wonde toe. Hij zal nkelen tijd werkonbekwaam zijn. Wielrijder ernstig gevallen. De wielrijder Gerard V..., wonende wijk Ketelberg alhier, kwam met zijn fiets langs de Ocstroozebekestraat gereden. Ter hoogte van d's wijk Steenweg is hij. in botsing gekomen met een wielrij der uit Oostroozebeke. Beiden vielen ien gronae, doca eerstgenoemds weid eirtsi.g L*debrr^ Zoo gl.1 niet goed of niet genoeg slaapt, neem dan vóór het naar bed gaan een kopje Thé Bonne-Nult. Dit mengsel van onschadelljke krulden werd speciaal be reid om den slaap te bevorderen. Talrijke klinische proefnemingen hebben de waar de ervan bevestigd. Deze thee zal U doen slapen en gij zult U 's morgens frlsoh voelen. De Thé Bonne-Nult bevat geen geneeskundige bestanddeelen. maar enkel kalmeerende. versterkende krulden, die de spijsvertering vergemakkelijken en de werking van het hart regelen. Zij heeft een lekkeren smaak. Alle apotheken 14 £r. per doos. (4100/1 AL KLAPPEN EN DOEN A Op verzoek van de Duitsche Over heid wordt aan alle scheepsbouwers cn rm„ers ter visscherij bekend gemaakt, u..0 elke aanvraag tot nieuwbouw of her bouw van vissenersvaartuigen, inbouw van motor of iets dergelijks haar moet worden voorgelegd, door bemiddeling van de zeevisscherijdienst (statiegebouw Oost ende), cue een groncüg onderzoek zal moe ten instellen omtrent het nut der inge- aienue aanvraag. Daartoe zullen alle ver- eisciite inlichtingen en bescheiden aan de zeèvisscherijuienst moeten gegeven worden. v De bevoegde Overheid heeft toela ting verleend tot het uitvaren met meer schepen. Onze visschers wordt thans de gelegenneid gegeven met 24 vaartuigen nun oedrijf uit te oefenen. Zoneter bijzondere omstandigheden va ren dagelijks twee groepen uit van 12 een heden onuer bewaking van een kustwach ter. De greep der grootste schepen varen cp de vischvangst, terwijl de kleine boo ten voor de garnaalvangst zijn aange wezen. Kostelooze raadpleging voor zwan gere vrouwen Dinsdag 22 Juli, in het lo kaal van het Nationaal Werk voor Kin- aerwelzijn. O in net studio van fotograaf M. Lust ontstond brand door kortsluiting. Drie groote projektielampen gingen verloren. v De kleinhandelaars worden op het hart gedrukt dat er slechts 100 zegels op iedere bladzijde van het ingeleverd bor dered mogen geplakt worden. Wie zich er niet aan houdt, zal het bordereel ge weigerd zien. Op Zondag 27 dezer komt het pop penspel van den Heer Verhaert van De Panne onze kleinen verlustigen in de feestzaal van de Stadshalle. Het feest gaat door ten bate van het schoon werk Winterhulp. Winterhulp. De personen die levering doen aan het plaatselijk Comité, moeten ten laatste den 23'1 van iedere maand hunne reke ningen aan den Heer Voorzitter Reynaert, Statiestraat 76, laten geworden. De reke ningen zijn vrij van zegel en andere vsyi het zegel gelijkgestelde rechten. Burgerstand. Huwelijken. Bogaert Albert, leurder v. Houthulst, en Ulin Germaine, fabriek- werkster v. Staden. Vandacle Arthur, landw. v. Hooglede, en Vanthomme Mar- garetha, landb. v. Staden. Huwelijksafkondigingen. Verstraete Maurice, schocnsnijder v. Izegem, en Bruwiel Marcella, huisw. v. Staden. Lamaire Maurice, landw., en Magdalena, huisw., wed. v. huize Henri, beiden faillie Joseph, handelaar v. en Denys Magdalena, landb. Nieuwen Burgemeester. In het Staatsblad van 12 Juli 1.1. is de benoeming als Burgemeester verschenen van den Heer H. Beeckaert, oud-gemeen- teraadslid, in vervanging van Heer R. Desmedt, aan wièn ontslag uit zijn ambt werd verleend. Burgerlijken Stand. Huwelijksbeloften. Omer Lambert, handelaar v. Wingene, met Rachel Lin dau, huiswerkster vai* Eegem. Frans Cloet, handelaar v. Wingene, met Marcel la Lannoo, z. b. v. Waardamme. Huwelijken. Jules Dedeyne, autoge- leider v. Oostkamp, met Suzanna Van- hove, z. b. v. St-Jan. Godfried Vancau. wenberghe, werkman, met Godelieve Van- dendriessche, hi shouts ter v. St-Jan. Alfons Desmet, radiotechnieker v. Rud- dervoorde, met Maria Laquiere, z. b. v. Wingene. Geboorten. Anr.Tr Vanwynsberghe, Wulf hoek. Ignace Corneillie, St-Jan. Overlijdens. Maria Vanackere, 60 j., huishoudster, echtg. van Louis Albrecht, Perstalle. - - Rosa Dewulf, 8 m., Leegtje. Juliana Huvaere, 74 j., huishoudster, wed. Petrus Deblauwe, Hoogweg. Hi laire Carrewyn, 2 m., Leenmolen. Gil- berta Goutry, 1 m., Koker. Virginie Sabbe, 87 j., nuishoudster, Kerkplein. Fietsuitstap. Dezen Zondag van 20 Juli doen onze oude en jonge Ka jotters een fietstocht naar de bosschen van Loppem en omlig gende. Eerst gaan ze de prachtige Abdij van Zevenkerken bezichtigen en daarna zullen ze zich kostelijk amuseeren in den doolhof van Loppem. Elkeen zorge vcor een goede fiets en een zonnioblijde feest stemming. Samenkomst en vertrek aan het Volkshuis te 3.; 0 uur. Boekerij. Tijdens het eerste semester van dit jaar, werd de welvoorziene boekerij van het Davidsfonds zeer druk bezocht. Juist 530 mannen, vrouwen en kinderen kwamen regelmatig boeken halen. Nog nooit werd een zoo hoog uitlccningscijfer bereikt als in 1940-41: juist 21.155 werken van allen aard, waaronder 3.035 op de parochie St-Jan, werden uitgeleend. Bravo! Dat strekt onze lees- en leergierige Wingenaren tot eer, en ’t gemeentebestuur doet goed, deze inrichting van volksontwikkeling verder te steunen. Uitslag van den Opstelprijskamp. Door de zorgen van het Davidsfonds werd einde Maart 1941 een opstelprijskamp ingericht, waaraan 54 jongens en meisjes van den vierden graad hebben dteelgenomen. Er waren 100 punten te verdienen. Uier volgt het volledig resultaat. Bij de jongens: 1. Dejonckheere Marcel, 87 p.; 2. De B’.aere Michel, 86 p.; 3. Lagra n Robert, 85 p.; ‘4. Struyve Frans cn ALaert Julicn, 84 p.; 6. Lannoo Roger, 83 p.; Huys Marcel, 82 p.; Deschepper Paul, Si p.; Verfaillie ..ader, 79 p.; Dcvriese Roger, De Blaere Robert en Gurdebeke Etienne, 78 p.; Ooster- linck André, Allaert Noël en De Riemaecker André, 77 p.; Laethem Julien en Talloen Jonny, 76 p.; Bert Julien, Deroo Willy, Kerckaert Frans eu Muy- laert Marcel, 75 PG Vandenheede Remi, Sette Syl- fried en Vandcwieic André, 73 p.; Callewaert Roger en Vandewalle André, 72 p.; Devos Frans, 71 Pó Coopman Omer en Feys Lucien, 70 p. De naaste week geven we de uits’agen van de meisjes. Bij de Verdrukte Zangers Op de wijk Sheewege had een groote vinken prijskamp plaats. Hier volgt de uitslag. Er waren 75 vogels: 1. Ketels, Zwevezele, 561 liedes; 2. Van- pachtebcke, Wingene, 546; 3. Vens, Zwevezele, 484; 4. Persijn, Wingene, 4791 5- Huvaere, 4731 6. Van Hee, 467; 7. De Blaere, 454; 8. Dierickx, Beernem, 450; 9. Gurdebeke, Wingene, 395; Deblauwe, Eegem. Uitslag vinkenprijskamp. Door de maatschappij De Vlaamsche Zangers werd een prijskamp ingericht voor vinken bij Van Oast Alidoor. De uitslag luidt: r. Devos Eméric, Wingene, 401; 2. Gurdebeke Gebroeders, 445; 3- Snau-vaert Jozef, 406; 4- Deblacre Alfons, 393; 5- Dosschft Raymond, .391; 6. Vau Eenoo Alfons, 383; 7. Callewaext Jcróum, 369; 8. De Pauw Ficr^nl, 343; 9, J>ecock Alidoor, 338; ao. Lajrraia' René. 326- 7 u. om sppedigen vrede. voor masindelijkscho ff. Mis L.’bei’a voor onze gesneuvelden. v roemde biechtvader. Een goede, rustige slaap van 8 uur per dag is voor ieder volwassene noodzakelijk DURGERL5JKE STAND Geboorten. Willaert Marla-Theresia, d. v. Lson en Godelieve Ramman, van Keiem.. Sinnaeve Gilbert, z. v. Gentiel en Celina Morel, v. Keiem. Vanhee Daniel, z. v. Medard en Elza Hillewaére, v. Koekelare. Decoene Lutgarde, d. v. Gaston en Magdalena Wackenier, van Essen; Willaeys Clara, d. v. Julius en Alida Vandecasteele, v. Ichtegem. Overlijden. Claerebout Emma, Cl j., wed. v. Desodt Pamphilus. PROCLAMATIE Op "Maandag 14 Juli jl. greep in de prachtige bo venzaal van het stadhuis de plechtige Proclamatie plaats van de uitslagen welke de leerlingen der Rijksmiddelbare School alhier bekomen hebben voor het schooljaar 1940-1941. Jammer genoeg was h°t wegens de omstandigheden niet mogelijk in eene behoorlijke prijsuitdeeling te voorzien. Een speciale prijs van 500 Fr. op spaar boekjes gedeponeerd, werd echter door een sympa thiek grondeigenaar te Dlksmuide, geschonken aan d? leerlingen welke met de grootste vrucht het eind examen hebben doorgemaakt. Deze prijs werd ver deeld tusschen Veroughstraete Raymond uit Hout hulst, eerste in. het uityangsexamen met 93 en Pil Marcel van Diksmuidc, eerste in de examens der twee laatste jaren, cn tweede .in hot algemeen met 91 Benevens de twee voornoemden bekwamen nog zes leerlingen het einddiploma van volledig middelbaar onderwijs van den lageren graad. De plechtigheid werd geopend door den Heer Be stuurder der school, die voor de zeer talrijke aanwe zigen eene passende rede uitsprak en een bijzonder woord van. dank richtte aan den Heer Burgemeester, die zoo vriendelijk was, als blijk van sympathie voor de pas sedert 3 jaren bestaande Rijksmiddelbare School eri ter gelegenheid van dit eerste uitgangs- examen. de «choone feestzaal van het stadhuis vebr de proclamatie ter beschikking te' stellen. Op het einde der vergadering heeft daarna' de Heer Burgemeester op zijne beurt d* aanwezigen vergast op eene schitterende toespraak die zekerlijk iedereen, de leerlingen zoowel als het leeranrskerps. en de ouders der belanghebbende leerlingen evengoed als den plaatseMiken- bond ^er beschermers van het offi cieel onderwijs in de hoogste mate zal verheugd^ en' aangemoedigd hebben. BURGERLIJItE STAND van 10 tot 17 Juli 1941. Geboorten. Ma.ia Vanclenberghe, d. v. Kamiel en Rosa Rattyn (v. Beveren). Marie George, d. v. mciaan en Cecile Coussement,' btatiedreef 91. Karei Fonteyne, z. Alois en Martha Desmet (v. Lichtervelae). Jos Demeester, z. v. Jozef en Isabella De Bergh, Ooststraat 14. Jeannette Soenen, d. v. Jeroom en Maria E‘ieuw (v. Oostnieuwkerke) Erik Brabant, z. v. Marcel en Maria Cau- welier (v. Zarren). Reginald Verhelst, z. v. Hendrik en Beatrijs Pollefeyt, Ba- tavialaan 37. -r- Wilfried Driessens, z. v. Jozef en Magdalena Callewaert, St-Jozef- straat 12. Isabella De Muynck, d. v. Vaieer en Maria Donck (v. Lichtervelde). Nera Nuytten, d. v. Emiel en Luciana Rombaut, Vredestraat 9. Josine De- müelenaere,. d. v. Gustaaf en Margaretha Schockaert, leperstraat 15. Jeannine Mertens, d. v. Jozef en Maria Vansteen- kiste. Vredestraat 16. Godelieve De blauwe, d. v. Kamiel en Julia Dhaens (v. Lichtervelde). Christiana Vereecke, d. v. Jozef en Magdalena Hostyn (v. Rum- bske). Boudewijn Gevaert, z. v. Emiel en Blanca Maeseele (v. Gits). Cecilia Lioen, d. v. Andreas en Elza Allossery (v. Ledegem). Eliana Samyn, d. v. Al bert en Zulma Steen voorde (v. Rumbeke). Andreas Joye, z. v. Alfons en Magdalena Vancollie, Koornstraat 18. Gaby Du- pon, d. v. Hilaar en Ivonna Lava, West- laan 332. Herman Vanderperre, z. v. Elias en Margaretha Anne, Horriestraat 56. Antoon Braekevelt, z. v. Hendrik en Elisabeth Callewaert, Godshuislaan 9. Louis Labeeuw, z. v. Michiel en Mar tha Baert (v. Hooglede). Tillo Dejonck- heere, z. v. Juul en Joanna Vansteen- kiste, P. Deconinckstraat 27. Sterfgevallen. Emma Lannoy, 68 j., z. b„ wed. v. Hendrik Herman, echtg. v. Hector Vergote, Bruggesteenweg 53. Hendrik Vandekerkhove, 77 j., landbou wer, echtg. v. Silvia Deceuninck, Kleine Weg 10 C. Magdalena Meyfroot, 40 j., z. b., echtg. v. Achiel Naert, Vijfwegen- straat 93. Viktor Muylle, 74 j„ timmer man, wed. v. Mathilde Reynaert. Noord- straat 96. Elisa Spriet, 63 j., z. b., echtg. v. Joannes Ranson, Steenhouwersstraat 10. Hendrik Wybo, 74 j., doorhaalder, echtg. v. Sidohia Deruyttere, Groene- straat 185. Huwelijken. Eugeen Casteleyn, aar dewerker, met Paula Tanghe, speelster, b. v. Roeselare. Karei Bouckaert, be diende. met Maria Decoster, z. b., b. v. Roeselare. Camiel Croes, landbouwer v. Roeselare, wed. v. Emiliana Decleir, met Elodia Vanhecke, v. Roeselare, wed. v. Arthur Dejaeghere en Gustaaf Van- derhaeghe. Huwelijksafkondigingen. Albert De Severe, dokter v. Roeselare, met Leona Raymaekers, z. b., v. Diest. Gaston Reubens, wever, met Magdalena Holvoet, spinster, b. v. Roeselare. Marcel Witte- vrongel, slachter v. Tielt, met Gabriella Vanlandeghem, kleermaakster v. Roese lare. Viktor Maekelberg, aardewerker v. Roeselare, met Jeanne Vervaeke, naais ter v. Oostnieuwkerke. Maurits Leen- knegt, brouwersgast, met Elisa Bossuyt, naaister, b. v. Roeselare. Andreas Van- acker, bareelwachter, met Julia Maekel berg, dobbelaarster, b. v. Roeselare. Jozef Vanderhoeven, kleermaker, met Magdalena Vandenbulcke, voddenwerk ster, b. v. Roeselare. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 20 Juli 1941 zal de genees kundige dienst gansch den dag verzekerd worden door de HH. Dokters De Clerck, St-Hubertstraat, en Jos. Pattyn, H. Hor riestraat 2. Apotheek van dienst: H. Deltour, Ooststraat. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf den 21 tot en met den 26 Juli zijn volgende taxivoerders van dienst: Camiel Yssers. Herdersstraat 98; A. Ide- Vercruysse, St-Michielstraat 26. GROOT ROESELARE Donderdag vergaderden de verschillen de Burgemeesters van Groot Roeselare onder voorzitterschap van Ing. Demeyere, Kommissaris van den Heropbouw West- Vlaanderen. Er werd besloten, dat alle gemeenten een serie plannen zouden in dienen betreffende het verkeersprobleem, gas en electriek, uitbreiding, enz. Dit moet geschieden binnen de twee maanden en voor Roeselare binnen de drie maanden. Er zal dan waarschijnlijk een geconcen treerd algemeen urbamsatieplan worden opgemaakt. HET MARKTPLEIN Het Marktplein trekt alle dagen een aantal toesenouwers. Men is nu begon nen met het middengedeelte, waar groote trottoirtegels gelegd worden. Het uitzicht van de Markt zal er zeer bij winnen. La ten we hopen ciat het zal ingewijd wor den met volksdansen of iets dergelijks. AANGESLAGEN Aan De Ruiter stond een kamion in panne. De pontie werd verwittigd en aanstonds weraen er een paar agenten uitgezonden, want de kamion had eën verdachte lading. Hij bleek namelijk tar- we te bevatten. Toen de agenten ter plaatse kwamen, was de kamion verdwe- nen. Een nader onderzoek leidde naar een zekere Verbeke, Kernemelkstraat, Roeselare. Deze had 2.000 kgr. tarwe ver voerd uit Frankrijk, die gekocht was aan i 6,75 fr. en aan enkele bakkers verkocht werd aan 20 fr. de kilo. De bakkers bak ten er zoete broodjes van tegen een zeer zoet winstje. Van de 2.000 kgr. werd nog 1 slechts een gedeelte ontdekt. 1 Het Parket heeft de zaak in handen. ROESELAARSCHE GEEST Roeselare is oen commercieele stad en i daarom viert ook hier de sluikhandel hoogtij. Zoo spreekt men wel eens van «De Nieuwmarkt». Doch de rest van Roeselare heelt niet veel van De Nieuw- markt» te leeren, daar ze hén in menig i opzicht overtreffen. Verschillende café's ^ija echte broeinesten- van woeker- en siuikhantlel. Allerlei dtiistes zaakj't». wox- - aea er aig-eiianaeld. Burgerlijken Stand. Geboorten. Nörbért Gotelaere, z. v. Cyriel en Irma Blomme, Nieüwstraat. Anne-Maria Dusselier, d. v. Robert en Paula Vahdevijvere, Goethalsplaats. Maria Vuylsteke, d. v. Gustaf en Julia Hennion, Goethalsplaats. Frida Lie- taert, d. v. Antoon en Martha Landuyt, Nieüwstraat. Monique Van Robayes, d. v. André en Julia Samijn, Oostroozebe- kestraat. Huwelijken. Cyriel Delaere v. Eegem, met Clara Algoet v. Meulebeke. Mauri ce Vullers v. Ocstroozebeke, met Rachel Belaen v. Meulebeke. André Sarre v. Meulebeke, met Simonne Declerck v. Tielt. Cyriel Dobbels met Ivonne Van- steenhuyse, b. v. Meulebeke. Omer De smet v. Meulebeke, met Elisa Vanhee v. Oostroozebeke. Valeer Verschatse van Emelgem, met Germaine Buyck v. Meu- riKpl’p Het 11-Juli-feest. Door de plaatselijke afdeeling van het Davidsfonds, werd de 11-Juli herdenking gevierd. Des avonds Ir d een feest plaats waarop de welgekende Zangvereeniging Zanglustvan Tielt optrad en enkele prachtige muziekstukken ten gehoore bracht aan de talrijke aanwezigen. E. H. David, Proost van de afdeeling, richtte vervolgens een woordje en wees op de bloeiende werking van de plaatselijke Davidsfondsafdeeling oni ten slotte een paar woorden te uiten over den zooveel Herdachten 11 Juli 1302. Presmachien en afgewerkte produkten aangeslagen. De Rijkswacht van Meulebeke had lont- geroken van een presmachien die stond in de Gentstraat, en deed m den vroegen morgen een plotsen inval in de woning van Remi Neirynck, werkman, wonende in bovengenoemde straat. Na gansch de woning doorzocht te hebben, vond men in een afgelegen hok naast de woning een presmachien, die reeds het werk van den dag verricht had, evenals 334 kgr. lijnzaad en 21 kgr. lijnzaadolie. Dit werd aangeslagen en naar het Rijsswachtbu- reel overgebracht. Volgens verklaringen van den bewoner werd dit werk uitge oefend door de zonen van RemLNeirynck, namenlijk Achiel en Cyriel, die volgens hunne oekentemssen werkten voor een zekere Antoon A..., handelaar te Meule beke. Een langdurige ondervraging van A... bracht geen licht in de zaaK en A... legde alle verantwoordelijkheid op zijn knecht Maurice V... Deze laatste, aan een langdurig onderhoor onderworpen, ver klaarde aan de wetsdienaars dat het wel A... was die de geheime presmachien deed werken en alle gereedschap ter hand stelde. Een uitgebreid onderzoek werd in gesteld. Aardappeldiefslallen. Des nachts hebben totnutoe onbe kende dieven een bezoek gebracht aan de aardappelvelden toebehoorende aan Mar cel Vandermeulen, wonende wijk Vlie gende Paard alhier. De diefstal werd slechts in den vroegen morgen vastge steld. Ruim 200 struiken vroege aardap pelen werden uitgedaan. Een streng on derzoek is aan gang. Landbouwer Vanhollebeke, wonende wijk Ezelkreeg eveneens het bezoek van aardappeldieven, die ook met enkele kilogrammen aardappelen op de vlucht gingen. Des nachts zijn ook totnutoe onbe kende dieven op de aardappelvelden ge drongen van landbouwer Leon. Bossuyt, wonende wijk Krieke175 Struiken werden uitgeroeid. Den zelfden nacht kreeg landbou wer Jordaan Wille, wonende Maenegem- straat, eveneens het bezoek der dieven en hier werden zoomaar 150 struiken gesto len. Klacht werd ingediend. Landbouwer Remi Devos, wonende steenweg naar Pittem, had nog enkele kilogrammen oude aardappelen voor zijn gebruik. Doch slimme dieven hebben de ze weten uit te halen en als buit mede te nemen. Jong blijven, is zich goed gezond bewaren. Iedereen weet natuurlijk dat men denzelfden ouderdom niet kan behou den, doch wat wel inogclijk is, is zich goed gezond te bewaren. Hoe dikwijls hoort mën niet zeggen hoezeer is die veranderd, hoe verou derd in korten tijd 1 Langs;den ande ren kant kan men nagaan hce sommige personen gedurende jaren niet veranderen zich goed bewaren. Denkt ge dat dit mogelijk is wan neer ge geen goede gezondheid geniet En denkt ge dat een goede gezondheid mogelijk is, wanneer alles wat volgens de wetten der natuur uit het lichaam moet verwijderd worden, er niét uit verwijderd wordt Ge weet ook welken overwegenden rol uwe nieren, darmen en lever hierin te vervullen hebben. Wilt ge dan een goede gezondheid bewaren, alhoewel ge ieder jaar een jaartje ouder wordt, zorg dan dat deze organen regelmatig werken. Zorg dat het bloed dat door uwe aderen stroomt zuiver blijve en niet te dik zij. De Lugano-zouten die uit zeven zouten bestaan in zulke verhouding dat de beste uitslagen verzekerd zijn, zuiveren het bloed en geven er de gawenschte vloeibaarheid aan. Ze ontlasten het hart dat dag en nacht werken moet. Ze zuiveren nieren, darmen en lever zonder ze te ver moeien. AIzoo verzekeren ze U jong te blijven. Gij kunt de «Lugano-zouten» vinden bij uw apotheker aan den prijs van 22 frank de flësch pf van 39 fr. 75 de doos' met twee flesschen. Hoeft uw apotheker de Lugano-zouten niet in voorraad, schrijf dan aan Sobelpha 95, Sinte-Clarastraat. Brugge (P.C.R. 631.11) die ze U zonder kosten langs hun apotheker zal doen geworden. D« h yf ivniscfta blad -<0M»0r ‘I 'lla hst ««rmiidan. Haat gatoa. a itudaerda *aH>an«t«lling, M haa> «ernintKjing fi brulk. haat gematigd* pnjj, Ëj tullen II haar <rt»«r d* j toekomst doen oann«n>an.M I I 1 de I ’H I OOOS j OF PFRFFKTF HWNISCHF BAND I 2, Koning Albert Plein Ledebrrg J I PAROCHIEBLAD VA*r N1EUWPOORT ZONDAG 20 JULI 1941. - H.H. Missen te 6, 7. B. o, ro cn it uur. Te 7 u. Bond van het II. rbri voor de Jonge Dochters. ’Ie 8 u. gelezen M s voor de uitbreiding van het Rijk van Kristus, t?:i van de IJveraarsters van het H. Hart, ’s Namiddags te 2 uur Vespers en Lof; daarna CL--«:io van O. L. Vrouw, MAANDAG. - Tc 6 u. Dienst voor René Dekey- S"r en Jusfne Deconinck. Tc 7 u. Dienst voor Adgjst Vin-k, Rosalh Gheny cn dochter. Te 8 u. VQzo;r:-n M's (bijz. int.) Te 9 u. gezongen Mis ter eere van den H. Jozef, patroon van Belgie, met c voor den Koning. D'NSDAG. -- Te 6 u. ge.:. Mis ter eere van het H ihrt uit dankbaarheid. Te 7 u. Dienst voor 5, .’.nd’.'n Bussche, echtg.-v. Isidoor Deeren. "C'«NSDAG. - Te 6 u. Dienst voor de fondatie vr. Sackel. - Te 7 u. Dienst voor de fondatie De Rc en familie. DONDERDAG. - Te 6 u. Confreriemis ter eere v-’n h-t Allerh, Sekranient. Te 7 u. Dienst voor fclzn andem’tte, echtg. v. Leon Vanhove (II. Sakr. yjUJDAG. - Te 7,u. Dienst voor de fondatie 'l l>. Kt» en familie. ZA STRDAG. -7- Te 6 u. huwelijk (Wybo t kx). Te 7 u. Dienst voor de fondatie Van C-'!-rpastoor der week: Eerw. Heer Dewulf. BURGERLIJKE STAND Sterigavallen. Bouwen Maria, 61 echte- v. Deny August. Cockuyt Euge- iu?, .5 j;, wed. v. van Paemele Hendrik. Huwelijksafkondigingen. Wybo Je- 100m met ’t Jaeck:: Malvina. Verstap pen Jan mirt Maurissen Maria. VISCHTGEVOER In de weck van Maandag 7 tot Zater dag 12 Juli werden aan de Kcrporatie di^eleverd: i'-aunüag 7 Juii: 1.333 kgr. garnalen aan 1X330 fr.; 10 kgr. visch aan 308,50 fr. Diiisuag 8 Juii: 2.454 kgr. garnalen aan Hs-W fr.; 3.743 kgr. visch aan 45.646,30 fr. woensdag a Juli; 3.202 kgr. garnalen Moedige da|8. Vorige week zouden een zestal jeugdige kerels eens gaan zwemmen paar de lèpèr- Ise. Esn 4-tal onder dezen konden rééas góed zwemmen, de andere zouden het lee- ren. Eerst verliep alles goed, maar plot seling ging V... M... onder, om niet meer b’bveh te komen. De dappere J. Becarrën, dit ziende, duikelde om na weinige mi nuten den drenkeling boven te halen «n hem van verdere ongeluklten te vrijwa ren. Dit mag voorwaar een koene daad genoemd wórden als men weet dat de jeugdige redder amper 14 jaar oud is en de geredde 28 jaar. Strausszangers. TTRs’a.'t wo.ct* prijs C br. Brunes’.; 5t vogels: t. Guido, Adam Cam., Zuidschote. 500 liedjes; 2. Fa- b-r. I.essue Remi, W.s’roozebeke, a&s; 3. C-aby, Cornette Aïarc., r-oóglede. 455; a, Dikken, Denoort»r Gaston. Jonkershove, 451; 5. .Tapie. Arteel Gererd. Zuidschote, 417; 6. Taak, StruSb? Jerome, Wcumcn. £3 werd ‘een wedstrijd irigericht voor vinken. Er waren 30 vogels. De uitslag: i. Lannoo M.» Pittem, 438; 2. Liebaert G., Schuifferskgpelle, 413; 3. Vanpoucke Henri, Tiolt, 375: 4- Vanïuchenè A., 348; 5. Macs André. 337; 6, Dekeyzer 3L, 327; 7- Adam Roger, 309; 8. Delanghe Remi, 30a; 9. Madou M., Pittem, 398; 10.. Mahieu J., 29e BURGERLIJKE - STAND Geboorten. Christiane Daenekindt, d. v. Maurice en Mariette Vandenbroucke, v. Waregem. Lutgarde De Vooght, d. v. Frans en Maria Van Quaethem, Statie straat. Andrés Do Vos, d. v. Felix en Maria De Buysare, Oude Statiestraat. Denise Alliet, d. v. Leon en Magdalena Van de Moortele, Aarsele. Christiane Van de Velde, d. v. Jcan-Marcel en Amanda Parmentier, Holdestraat. Die- derik Thiers, z. v. Emiel en Gabrielle De- leersnijder, Koï’trijkstraat. Waiter Verhuist, z. v. Marcel en Maria Deras, v. Oostroozebeke. -Wilfried Dedobbe- laere, z. v. Jules en Clara Aedens, Kapel- lestraat. Etienne Biebuyck, z. v. Geor ges en Albertine Delagrange, steenweg Pittem. Maria Kinds, d. v. Theophiel en Margaretha Van de Voorde, v. Win gene, Huwelijken. André Sarre, v. Meule beke, en Simonne De Clercq, naaister, v. Tielt. Joseph Michielsens, scheerder, en Yvonne Vari der Ougstraete, b. v. Tielt. Overlijdens. Philomena Knaepsn, 65 j., wed. v. Beelen Joannes, v. Wingene. Maria De Bruyne, 66 j., echtg. v. Den Doncker Julius, Holdestraat. Desgevallend raadpleging op aanvraag. TENTOONSTELLING Een tentoonstelling over de Duitsche textielnijverheid wordt hier ter stede in de week van 5 tot 12 Augustus ingericht door de Vlaamsch-Duitsche Gemeen schap. Men raadplege de plakbrieven. VERZAMELING VAN PAPIER, AFVAL De bevolking wordt er op attent ge- maakt dat het verboden is oud papier en beenderen te vernietigen. Iedere maand zal een inzameling van dit materiaal ge daan worden. WOEKERHANDEL Het heen- cn weergereis van zekere be roepssmokkelaars is in de laatste week sterk afgenomen, wellicht ten gevolge der verscherpte kontroolmaairegelen. Best zoo; deze plaag Kan niet genoeg" bestre den worden. In den laatsten tijd was er omzeggens een echte smokkeldienst in gericht geworden. WIELRENNEN Onze crack, M. Van Houtte, behaalde de derde plaats in de laatste ploegkoers in den velodroom te Rumbeke. ATHLETIEK Nog altijd wordt hier ter stede niets ingericht. Terwijl in alle kleine steden en zelfs gemeenten de eene kompetitie na de andere ingericht wordt, blijft Tielt ten achter. En nochtans, een poging in dezen zin zou zeker een sukses wezen. PAARD OP HOL Langs den steenweg naar Marialoop kwam landbouwer Dob., wonende te Meu lebeke, met zijn gespan gereden. Op zeker oogenbiik, wanneer een vrachtauto het gespan voorbijreed, sloeg het paard op de viucht. De geieider wera tegen de straat steenen geslingerd en bekwam kneuzin gen over gansch het lichaam. Het paard Kon te Marialoop tot stilstand gebracht worden. IN EEN GRACHT GEREDEN De motorijder Albert C., uit Waregem, kwam met zijn moto langs den steenweg naar Wakken gereden. Ter hoogte van de wijk Poelberg is hij dcor verkeerd uit te wijken voor een vlaswagen, in een diepe gracht terechtgekomen. De moto- rijaer bekwam schrammen in het aan gezicht en klaagde eveneens van inwen dige pijnen. BIJ DE VRIJE LATTEZANGERS Een vinlwnwedstrijd werd door bovengenoemde maatschappij ingericht in twee reeksen. 48 Vogels namen hieraan deel. Eerste reeks: 1. Maes Mau rice, Tielt, 423; 2. Persijn Alfons, Wingene, 421; 3. Vandeweghe R., 'Helt, 384; 4. Debruyne R-, Tielt, 375: 5- Deblieck J., 373; 6. Debaets Jules, 366; 1. Aricks G., 356; 8. Hoste Remi, 339; 9. Defour An- dré, Oostroozebeke, 327; 10. Deruyter André, Tielt, 261..-- Tweede reeks: 1. Bouckaert René, Meulebe ke, 256; 2. Wlttevrongel V., 232; 3. Vermeire C., 270; 4. Debaets Jules, 218; 5. Castelein C., 283: 6. Vanderstraeten Camiel,Schuifferskapelle, 283; 7. Van Óutryve J., Dentergcm, 287; 8. Decraemer G., Tielt, 2x0; 9. Maes M., 320; ro. Moerman G., 348; xi. Hoste J-, Schuifferskapelle, 357. UITSLAG VINKENPRIJSKAMP Dóór dé maatschappij De Snelle Schuïlelaats s aan 32.020 fr.; 7.437 kgr. visch aan 92.155 ïTcLpIk Donderdag 10. Juli: 1.174 kgr. garnalen aan 11.740 ir.; 532 tegr. visch aan 6.835,90 frank. vrijdag 11 Juli: 2.413 kgr. garnalen aan 24.139 fr.; 4.851 kgr. visen aan 53.722 fr. Zaterdag 12 Juli1.240 kgr. garnalen aan 12.430 fr.; 4.585 kgr. visen aan 67.764 frank. iD totale toevoer van de week bedroeg: 11.616 k"!’.garnalen en 21.188 kgr. visch; totaal: 32.804 kgr., voor een bedrag van: 377.198,70 frank. VRIJE BOEKERIJ DAVIDSFONDS JONGENSLECTUUR Lod. Lavki, Tjinburgsch Priester en jen- gensvi’iend. Zijn friscn-bceiende jongens boeken. met hoogs cp/cedkundige .waarde en christelijx inzicht beliooren tot het beste dat we onze jongens en meisjes aanbieden kunnen. Ook werden ze ten deele reeds vertaald in het Fransch en het Duitsch. De boekerij bezit voor ’t oogenbiik 25 Velo gestolen. De genaamde Juffrouw Van Rijckegem, had haai- rijwiel' geplaatst aan de kerk, cm dan naar da Mis te gaan. Toen ze na de Mis terugkwam, was haar rijwiel spoorloos verdwenen. Klacht werd bij de politie ingediend. Aan de hennenkweekers. Het nieuw besluit zegt dat voortaan de levering bepaald is op een en half ei per hen. De ieveringea die niet gedaan of onyo’doende gedaan .werden, moe ten ingeh-'.ald worden. Deze die moeten leveren ge lieven zulks niet uit het oog te verliezen, en dat ze goed inacht nemen, dat een boete van ro frank staat op iéder ei dat te weinig werd geleverd. Winterhulp. Het zal menigen misschien verwonderd hebben, dat in ons gemeente Zondag niet werd rondgogaan door oud-strijders voor Winterhulp. Door onvoorziene omstandigheden heeft deze geldinzameling geen plaats gegrepen, maar langs dezen kant willen we toch niet nalaten de milde gevers te 'bedanken, die hun steun verleenden voor het sportfeest, waarmede we hopen, esn rond sommetje te kunnen samenkrijgén voor Winterhulp. Ontrupsing. De bewoners zijn hiermede verwittigd, dat het ontrupsen der hagen, wegnemen der distels, dringend dient verwezenlijkt te worden; trouwens nu geduren de de warmte, breidt dit venijn snel uit. We hopen dat eenieder die het hem aanbelangt dit hem geen tweemaal zal laten zeggen, en wie niet gehoorzaamt, zal zeker moeten gestraft worden.’ Trouwens, Die niethooren \wil, moet voelen Kerknieuws. ZONDAG :o JUL 1941 (7® na finxen): 6 11. gm. Eerw. Zuster Magdalena; 7 JX u. gm. Vr. Theoph. Taccoen-Goemaere; ia u. Hoogmis voor de Parochia nen: 2 u. Vesners en Lof en Mariacongregatie voor d Tong- Dochters. MAANDAG 21 TULI: 7 J/, u. gm. ter eere van O. L. Vrouw van Vlaanderen (B. J. B. kapel): 8 u. Solein. Mis t°r eere II. Jozef, patroon van Belgie, vo^r. ’t Vaderland. DINSDAG 22 JUTJ: 7 Vt u. gin. Vr. Wwe Tacobs- Vercenoouhe: ïo u. PI. Huwelijk Pyne-Goudenhcofd;. 11 u. PI. Huwelijk Sf'heiriynck-Vanackere. WOENSDAG 23 JULI: 7 en 7 P2 u. Sm. Hr Leo na"! Dr' Backere. DONDERDAG 24 JUTJ: 7 n. Sm. tor rsre dw II. Thcres'a: 7 V2 u. Sm. Vr. Isid .- Saiuyn-Spruyile (-'■''-d.rsch-'n IT. Sacrament). VRIJDAG 25 JULI: 7 en 7 J4 u. Sm. Hr Kerel ZATERDAG 26 TUI.T: 6 JZ 11. (Kloosterkapel) m. Eenv. Zuster. lilagdakna: 7 T< u. gm. ter eere j[ V.-.tpc ujt ep-f; ’s avonds biecht 7 tot 8 T<, u. ZONDAG 27 Jt’I.I rost (Se ra S'nxen) Kermts- Zindag: 6 u. H. ,H. Bond vcor Mannen cn Jongelm- pm. cn rm. Hr Theonh. M^dd-lein: 7 u. Fr Can. Vank-irsbilck en overi. Kind-ren; ro u. Plech tig’ ’A voor de rarocb:anen. i’EMERKT. In de weck' alle avonden Lof te Parochiaal, nieuws. De Novene van O. L. Vrouw van Rust en Vrede is wellicht nog nooit gevierd geweest zooals dit jaar. Weliswaar is onze prachtige processie niet in haar vollen luister uitgegaan, maar dat is vergoed geweest dcor het groet aantal parochia nen en vreemdelingen die de namiddag- plechtigheid van den 1“ Zondag gevolgd hebben en door de vurigheid waarmede Z2 gebeden hebben. En de volgende dagen brachten veel I geloovigen, vooral van de omliggende pa- rochies, ter kerk: Maandag, de verstko- mende, t.w. Westreozebeke; Dinsdag, de bedevaarten van Zuidschote en Noord- schote, die te ramen heel de kerk vulden, en daarna de H. Mis voor de kinderen met zegening der kinderen, dan was. de kerk bijna te klein; Woensdag, de Ma donna, die ue eer heeft de eerste in be- t devaart gekomen te zijn binst de Novene 'en met veel volk; en Donderdag, Lange- mark die altijd de krone sgant door het groot aantal: Langemark immers komt dikwijls om huln bij O. L. Vrcuw van 1 Rust en Vrede als er ergens een familie 1 in verdriet en need, verkeert. En op de schoone dagen heeft dan ein delijk Bikschote de kroon gezet met zijn bedevaart 00 den laatsten dag der Nc- vene, Maandag laatst. Veel volk, zeer vesi volk in de I-L Mis en bedevaart. De verlofdagen der kinderen begin- nen nu Zondag 29 Juli tot 1 September. Aangename dagen.voor de kinderen; los- tige dagen voor de ouders. Gevaarlijke dagen voor d' kinderen: Moeders, waakt dus met groote zorg over uw kinderen en Iaat niet tee dat ze iaeenen dat er ook verlof is bij God en in de<Kerk. A037. Adhemar, Beckaert Madeline, Merkem, 396; 8. Tieste, 'Bl'eotacker Maurice, Zuidschote, 379; 9- Gudrun, Smagghe Albert, Joh-keishove, 37 G ïo- Louis, Hoorelbcke Gerard, Vycumen, 364; 11. Fretten, Prinz.ii; Leon, Jonkershove, 364. Kampioenschap. Uits’ag na 2 zettingen: -1. Adhemar, Beckaert Ma deleine, 707: 2. Ipla, Noycile Charles, 582; 3. Ger maine, Bruneel Medard, 539. Morgen Zondag, tweede cn lartste zetting voor het koningschap der Strausszangers. De leden voorbehou den. Begin te ïo uur. Sportkring Merkem. Sinds geruimen tijd hoorden we van het voortbe staan dezer club niets meer, en plotseling steekt deze club terug haar kop boven water. De koppen komen weer bijeen. Al o sportliefhebbers, samenwcrkar.de met uw wakker 1 .stuur, zult ge S. K, Merkem zien gloeien en bloeien. S. K.-VOGEL w, 3. Van’.aecke Remi, 505 5. Vanthornout Jozef, 4.66; Verhelst Aimé, 447; 8. Vt 9. Minjou Henri, 446; 1. Tuyttens André,. 424; 13. Vanhee Remi, 419; 14. 15. Derudder Jozef, 419. Verecnigde Vinkenliefhebbers. De wedstrijd van Zon<lag 13 Juli, op touw gezet door bovengenoemde maatschappij, telde bij den aan vang 47 vogels. De uitslag: 1. Vereecke A., Ardooie; 2. Callens M., Emelgem; 3. Creton M., 483; 4. Vandaele Victor, 432; 5. Viaene G., Ardooie, 423; 6. Kerkhof G., Koolskamp, 422; 7. Vervaecke AL, Ardooie, 417; 8- Noppe A., 401; 9. Devos Georges, 403; 10. Popelier AL, 398. MEULEBEKE (Marialoop) Bij de Rooborsten Deze wedstrijd van Zondag 13 Juli kende een groote belangstelling. Er waren 50 vogels. De uit slag is a’s volgt: 1. Vermeulen Jules, 588; 2. Debra- bandere Frans, 514; 3. Vroman -Jules, 454; 4- Ver- heye Jules,Marialoop, 446; 5. Vanquatem Gustaf, Tielt, 440; 6. Vandeviaene Em., 408: 7. Debruyne A., 386: 8. Alortier Gustaf, Alarialoop, 385; 9- Vcrheye Richard, 377; 10. Ampe F., Alarialoop, 375- Uitslag vinkenprijskamp. Bij Adiel Caenepeel werd door de maatschappij De Rooborsten Zondag namiddag 13 Juli, een tweede wedstrijd ingericht. Er waren 60 vogels. De uitslag: 1. Vcrheye Richard, Aleulebcke, 572; 2. Frere O., Emelgem, 551; 3- Vanluchene A., Tielt, 467; 4. Alaes A., 449; 5. Vanhee Remi, 448; 6. Verhuist Jules, 447; 7. Allemeersch Jozef, Maria-, loop, 411: 8. Verheye R., 408; 9. Degraevé O., Oostroozebeke, 401; ro. Verheye R., Aleulcbeke, 396. ALLERHANDE NIEUWS Controleurs van Prijzen en Loonen hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan talrijke hotels en spijshuizen. Onze politie verleende hierbij hare medewer king en verscheidene overtredingen, wer den vastgesteld. Zaterdag greep in de St-Jozefskerk de plechtige inzegening plaats van het huwelijk van Mej. Maria Vandenbulcke, dochter van Dr Vandenbulcke, met den Heer Justin Boedts. licentiaat in het No tariaat, zoon van den Heer Julien Boedts, Notaris te Eernegem. Naar we vernemen lieert de Bezet tende Overheid er in toegestemd een groo- ier aantal visschersbootjes te laten uit varen. De noodige maatregelen voor de mazoutverdeeling zullen thans getroffen worden. De bezitters van een motorwagen mst rijvergunning uit de gemeenten Bree- dene. Wilskerke, Zandvoorde, Steene en Middelkerke zullen thans naar Oostende r-.oeten gaan vcor de motorbrandstofver- draling. Het verzoek van het stadspersoneel cm op het Stadhuis den Zomerdienst te zien mrichten, kon, gezien de omstandig heden, niet ingewilligd worden door het Schepencollege, ’t Zal voor 1942 zijn... Voor de 8 plaatsen van klerk cp, proef in stadsdienst kwamen niet mine er dan 112 aanvragen toe. Het examen, dat binnenkortgehouden wordt, zal afgeno- ineii worden door den Hr Burgemeester I’. Serruys, Stadssecretaris M. Surmont, vier leeraars van het Atheneum en twee van het O. L. Vrouw College. - Zaterdagnamiddag greep in de zaal Casanova een prachtig kinderfeest plaats ingericht door den H. Vanhakendover, in samenwerking met hrt génsche nersnneel vin dé cinema’s Rialto. Rex, Rio, Roxy, alsmede van de Casanova. Aan ongeveer 170 behoeftige kinderen werden drie fruit- tiartjes. een kop koffie, een ijskreempje en een glas limonade uitgereikt. Een groot orkest onder de leiding van den Hr Cor- sellis, samen met het duo Verbeke-Lingier zorgde voor een opgewekte atmosfeer. Het ginsche personeel weze hartelijk gefeli- t--” voor haar menschenlievend op- trcux op hei aardappelveld gelegen in de Koers werden enkele coloradokevers ge vangen. Deze schadelijke insecten werden cnmiddellijk verdelgd. De fietsen van Silveer Segaert en Esa Helsmoortel werden gestolen. Een paard met gespan ging op hol in de Van Iseghemlaan, wierp in zijn dol le vlucht em schaarslijperskarretje om ver en kon ter hoogte van het Westmin- ste” hotel tot staan worden gebracht. In de week van 7 tot 12 Juli waren er gemiddeld 378 werkloozen, waarvan 213 mannen en 165 vrouwen. Tijdens de week van 39 Juni tot 5 Juli waren de cijfers 491 werkloozen waarvan 219 mannen en 182 vrouwen. Het lieve hondie van onzen grooten dichter Karei Jonckheere, Titadat de held was van het boek «Tita vlucht», is Maandagavond gestorven. Het was sedert een veertiental dagen ernstig ziek. Ten nadeele van E. Van Steenkiste, welke de nachten doorbrengt in de schuilplaats van het Badpaleis, werden zijn spaarcentjes samen met zijn porte feuille gestolen. De ouders en familie van bestolene vertoeven in den vreemde, zoo- dat deze diefstal hierdoor nog gemeener Wordt. Emma Tyvelyn uit de E. Beernaert- st-aat kwam dezer dagen onder de wielen terecht van een gespan van de firma De- swaef. Het ongelukkige slachtoffer werd in allerijl naer b°t hospitaal ozerge- braeht. Vinkensport, De koningzetting van 13 Juli voor dc leden van de Maatschappij De Frontvinkgaf de volgende uitslag: Diana, Denys Hilaire, 474 liedjes (koning 1941): 2. Gerdu, Van Hoof Amand, 416; 3. Jaak, Vanackcr Cyriel, 322; 4. Alodest, Hoorelbeke Albert, i8r; 5. Narden, Meersseman Emiel, 179; 6. Irene, Bruneel Robert, 170; 7. Koben, Carlier Jules, 157; 8. Brunitje, Crombez Heriri, 50; 9. Fatty, Vercaigne Cyriel, o. Alijn pronostiek van verleden week is düs verwezenlijkt. Wij wenschen Hilaire onze gulle gelukwenschen. Heil onzen nieuwen koning. Militievergoeding. Het Gemeentebestuur deelt mede dat de uitbeta ling van de militievergoeding aan de rechthebbenden van al de soldij trekkende militairen vanaf de maand Juli 1940 tot het einde van de maand in welke zij terug naar hunne haardstede gekomen, zijn, zal uit betaald worden in de eerste dagen. Den datum der uitbetaling zal door aanplakking aan de poort van ’t gemeentehuis bekend gemaakt worden. Lichting der brievenbussen. De lichtingen der brievenbussen geschieden titans als volgt: ’s morgens om 6 uur, om 10 >2 uur en om 12 uur; ’s namiddags om 1^.10 uur en om X7-4O uur. De twee uitreikingen beginnen ’s morgens om 8.15 uur en in den namiddag om 14.40 uur. i.: si

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 3