ex’lsi't de Potaschmeststoffen onder* fc>ij grelegrenlreid van Ixet ontstoppelen eJ?ï ZWARTE PUNTJES verwijderd Uit ’t Veurnsche I Uit ft Roeselaarsche Uit 7 Diksmuidsche Uit }t Tieltsche Il'l RHEUMATIEK MAAKTE HEN GEBREKKELIJK l?Ü7ZZ/Z^het‘ocWen 1 UIT ROESELARE Zij hebben UIT DIKSMUIDE MERKEM UIT T1ELT UIT VEURNE PITTEM de is zeer groot. Er bestaajt verzekering. ■Fe under ket'xrerk'altijd ‘U’ °°°*y door een nieuwe behandeling met zuurstof. UIT OOSTENDE LEFFINGE LEISELE SCHOONE OKKASIEPIANOS DE POPERINGENAAR van 2-8-41. 3« BL vochtig is MEULEBEKE ZWEVEZELE KOKSIJDE STADEN GITS JOS. COBBE-NUYTTENS ST-BAAFS-VIJVE iminnnnniiinmniwiiffltHmmiiffluiiiHffln WINGENE iui <70 wer- Pan- Wij Een bond Brand. Des avonds omstreeks 2Ö.45 u. is plots noodig puntjes J Waschgoed gestolen. Dezelfden nacht had vrouw Desmet, wonende op eenige stappen van vermelde landbouwer Beckaert, haar waschgoed laten buiten liggen. Toen ze ’s morgens deze wilde wegnemen, was meer dan de helft verdwenen, en dit voor ruim 1.000 fr. Klacht werd eveneens ingediend. Laat ons hopen dat het toekomend jaar weerop volle foor mag zijn en dat onze eeuwenoude Boetprocessie weerom zijn beroemde tocht door onze straten mag doen. is 'n Vlaming uit één stuk, bewust van wat Vlaming en Vlaamsch was in ons land. Als mensch kennen wij de Heer Van Lerberghe als een kalme, voorzichtige burger met een diepen zin voor recht en rechtvaardigheid. Als bekwame bestuurder, als stambe- wuste Vlaming en als rechtvaardig mensch wenschen wij Burgemeester Van Ler berghe driemaal uit ganscher harte: Proficiat1 Hooge onderscheiding. In de Vrije Technische School te Oost ende bekwam onze dorpsgenoot Georges Reynaert in het uitgangsexamen van de dagvakschool bet diploma met groote on derscheiding en de eerste plaats in de afdeeling werktuigmachines. Daarenboven behaalde hij in de avond- en Zondag school de grootste onderscheiding in de afdeeling autovoeren. Achiel Despodt bekwam insgelijks in de afdeeling auto voeren een diploma met groote onder scheiding. Aan beide flinke jongens onze beste gelukwenschen. pnilllMIIIMM^ 'IIIWIIIIIIIIIIIIIIIIWMlIW 18 vrouwen die werkloos zijn. 4 Het succesboek T Badgelegenheid. Het is toegelaten eiken dag, van 16 tot 18 u. baden te nemen in zee op een voor behouden plaats. Alhoewel alle gebeuren op risico der zwemmers zelf valt, is ’t een aangename toelating, ’t Ware wel wat sterk... zooveel water hebben en niet mogen zwemmen. Maar dit werd ingezien en alle kustbewoners zijn er blij om. bezitten om te kunnen werken. - bijzondere commissie door den daartoe ingesteld, zou zorgen voor de noodige waarborgen van zedelijkheid en gezondheid. Het gaat er hoofdzakelijk om een werk van barmhartigheid te verrichten aan hen die nu ten dage meer dan veel an deren bedreigd zijn door het euvel van de ondervoeding, te weten: de groote jongens uit de groote gezinnen. Indien gii in de gelegenheid zijt zelf aan dit liefdewerk te kunnen medewerken of landbouwers kent, die daartoe zouden bereid zijn, gelief ons zonder uitstel te komen spreken of althans eenig bericht te zenden. Inmiddels groeten wij U van harte. De Voorzitter: Dr Vanden Btilcke G. De Ondervoorzitter: A. J. Nollet, De Secretaris: P. Bouquillon. er xich van bevrijd In België alleen zijn er zoo duizen den en duizendenNadat zij soms jarenlang de folteringen van ischias, lendenpijn en jicht hadden te verduren gehad, werden zij einde lijk van hun pijnen verlost. Nu is het Uw beurt om de remedie te be proeven, die bij hen geslaagd is een kleine dosis Kruschen Salts lederen morgen in een weinig warm water. Aldus zult gij aan Uw orga nisme sommige minerale zouten be zorgen, die voor zijn geregelde wer king onmisbaar zijn. Uw nieren, die thans door urinezuur verstopt zijn, zullen ontlast worden. De giftstoften zullen uit Uw lichaam verwijderd worden. Uw bloed zal weer zuiver worden en Uw pijnen zullen ver dwijnen. Van dag tot dag zult gij U soepeler voelen. Kruschen Salts 12 fr. 75 en 22 fr., alle apotheken. 5709(2 malle apotheken en BURGERLIJKE STAND van 24 tot 31 Juli 1941. Geboorten. Georgette Pollet, d. v. Hector en Maria De Loddere, v. Poelka- pelle. Mariotte Degryse, d. v. Albert en Augusta Renier, Westlaan 40. Jules Dezitter, z. v. Leo en Irma Cool, St Elooi- straat 45. Frans Vanparys, z. v. Mau- rits en Clara Plancke, v. Beveren-bij-Roe- selare. Siegfried Nollet, z. v. Luciaan en Ivonna Defrancq, v. Hooglede. Mar cel Vandoorne, z. v. Marcel en Adriana Claeys, Geelstraat 11. Erik Vandekerk- hove, z. v. Richard en Rachel Dehaene, Bruggesteenweg 245. Ivan Raes, z. v. Emiel en Maria Dedeurwaerder, Zuld- straat 69. Daniël Borry, z. v. Luciaan en Elza Burggraeve, Honzebrcekstraat 70. Agnes Bocksoen, d. v. Gerard en Su zanna Naert, v. Rumbeke. Guido Van- steenkiste, z. v. Jozef en Maria Desimpe- laere, Noordstraat 179. Sterfgevallen. Hendrik Bertheloot, 76 j., landwerker, wed. v. Mathilde Van- hoorne, Groenestraat 21 a. Juul De smet, 43 j., biervoerder, echtg. v. Eudoxie Dekiere, Gaaipersstraat 18. Vera In- gels, 2 m., d. v. Edgard en Margaretha Vanspranghe, Spinnestraat 10. Maria Debruyne, 14 m., d. v. Marcel en Paula Vandeputte, Ardooiesteenweg 142. Augusta Verbrugghe, 47 j„ z. b., echtg. v. Nestor Vandamme, Kachtemstraat 12. Juliaan Declercq, 78 j„ z. b., wed. v. Emma Dubois, Bruggesteenweg 52. Jan Ver- linde, 63 j., boodschapper, echtg. v. Julia Speybrouck, Veldstraat 50. Celestina Demeurisse, 75 j., z. b., wed. v. Leonard Oliet, Bruggesteenweg 52. Huwelijken. Marcel Depreitere, fa briekwerker v. Rumbeke, met Clara Van neste, naaister v. Roeselare. Albert Cornillie, schoenmaker v. Rumbeke, met Paula Vandoorne, dienstmeid v. Roese- lare. Victor Maekelberg, aardewerker v. Roeselare, met Jeanne Vervaecke, naaister v. Oostnieuwkerke. Andries Vanacker, bareelwachter, met Julia Mae kelberg, dobbelaarster, b. v. Roeselare. Huwelijksaankondigingen. Alberik Boudrez, paswerker v. Gozée, met Bertha Vergote, breister v. Roeselare. Frans Callebert, onderwijzer v. Roeselare, met Clara Vanneste, z. b., v. Beveren-Roese- lare. Jozef Vergote, vakleeraar v. Oost nieuwkerke, met Marie Vanderhaeghe, kleermaakster v. Roeselare, Frans De nys, apotheker, met Martha Van Coillie, z. b., b. v. Roeselare. Jules Watteeuw, handelsbediende, met Martha Deryckere, z. b., b. v. Roeselare. Hendrik Degryse, graanbewerker, met Maria Devarrewaere, dagloonster, b. v. Roeselare. Albert Ver- kindere, wever, met Maria Vandendries- sche, spoelster. b. v. Roeselare. Robert Lannoo, aardewerker v. Rumbeke, met Elisabeth Vercruysse, naaister v. Roese- lare. Albert Van Eeckhoutte, hande laar, met Margaretha Ramant, hande- laarster, b. v. Roeselare. Albert Ver- beke, onderwijzer, met Maria Bouckaert, z. b., b. v. Roeselare. Dieven op ronde. Nogmaals werd onze gemeente door die- x- ven bezocht en we moeten waarlijk be- plecntige- kennen dat er nu voor niets meer wordt daats. In terugggeschrokken, Zooals gewoonte had de landbouwer André Beckaert, wonende wijk Droogenbroodhoek, zijn velo, friet deze zijnervrouw en twee knechten ’s avonds ondergebracht in een der stal lingen op het hof en de deur dicht ge maakt. Vrijdag morgen, toen hij met deze wilde vertrekken hadden dieven banden, 2 wielen, 3 zadels en 3 'velolich- x»™ u ui tg ebroken in de drafdrogérifder' blaffery fc £,u daar .alW op den-' ><»r»erij G«H«waeft allper Het vuur ken. Klacht werd bij-de politie ingediend, werd eerst door het personeel opgemerkt, die «en streng onderzoek insteide. Zie yeriiplg nieraevt-ns W" BURGERLIJKE STAND Geboorten. Dewaele Robert, z. v. fltorgius en Rubben Margriet, Koksijde- steenweg 66. Dewilde Fernand, z. v. Aliomius en Steen Angela, Hanssenslaan 13. provoost Erik, z. v. Valentijn en Belangde Evelina, Koksijdesteenweg 66. Carlier Yvette, d. v. Robert en Gebel Maria, Koksijdesteenweg 66. Selschot- ter codelieve, d. v. Joseph en Pijpers Rosa, Rozendaeistraat 28. Watty Jen ny, d. v. Hieronimus en Steen Mariette, Koksijdesteenweg 66. Boomgaert Fran cine, d. v. Arthur en Becu Maria, Jaag pad 6. Lambregt Georges, z. v. Loae- wij.< cn Vanneuvihe Anna, Koksijdesteen weg 63. Vanoost Norbert, z. v. Camiel en Veimeesch Maria, Hanssenslaan 5. Overlijdens. Vanderghote Camiel, 48 j., lader N.M.B.S., echtg. v. Vanhulle- bus Emma tv. Adinkerke). Provoost Gilbert, 45 d. Debusschere Emiel, 59 j„ echtg. v. Vanden Linden Bertha (overl ts Oostende). Devloo Romanic, 85 j., tentenierster, wed. v. Debaenst Leopold. Huwelijken. Licfooghe Franciscus, machinist; aan de spoorwegen, en Macs Ac.riana, z. b„ b. v. Veurne. De Vries Jules, teekenaar-technieker v. Antwer pen, en Anthone Georgette, z. b., v. Veur ne. Gaytant Frederik, z. b„ en Vande- woade Justina, z. b., b. v. Veurne. Huwelijksaankondigingen. Tempe laars Roger, landwerkman v. Adinkerke, en Vanoteenland Maria, z. b.. v. Veurne. Claeys Mauritius, haarkapper v. Hou- tem, en Leuridan Marguerite, haarkap- ster v. Veurne. KERMIS Onze kermisdagen zijn voorbij. Veel beweging heeft men natuu.iijk niet be merkt. Natuurlijk zijn de hedendaagsche Mistandigheden daar de meeste oorzaak van, maar zooals het weder vanaf den vrasge.i Zondag morgen zijn perten speel de kon het ons ook maar weinig baten dat de kermis eigenlijk geen kermis was. Wij hebben toch bemerkt dat den Maandag den dienst voor onze overleden Parochianen talriiK werd bijgewoond; wat ons waarlijk verheugde. - De regen had onze hovekens goed door- '}'-akf, zebdat onze menschep van deze «’tg fe^aletói'ik maakl”n vm.tp .zaai- BURGERLIJKE STAND Geboorten. Frans Desmet, z. v. Ge rard en Margaretha Verscheure, v. In- gelmunster. Daniël Deseranno, z. v. Julius en Adrienne Neirynck, v. Wingene. Michel Rots, z. v. Joseph en Marcella Derock, leperstraat. Anna-Marie De Gryse, d. v. Arsène en Antoinette De Lod der, Nieuwstraat. Erna Scherrens, d. v. Maurice en Magdalena Devooght, v. Win gene. Frans Vandeputte, z. v. Julien en Clara Van Dorpe, v. Aarsele. Da niël Bouckaert, z. v. Remi en Rachel Impe, Oude Statiestraat. André Devol- der, z. v. Gustave en Irma Behaeghe, v. Meulebeke. Ignace Vanluchene, z. v. Alois en Agnes Boussemaere, v. Oostroo- zebeke. Rita Dobbelaere, d. v. Antoine en Marcella De Four, v. Meulebeke. Huwelijk. Jules Warnez, meubelma ker, en Simonne Vanpachtenbeke, z. b., b. v. Tielt. Overlijdens. Adile De Soete, 41 j., ongehuwd, steenweg Aarsele. Joseph De Rammelaere, 6 weken, z. v. Maurice, 7" wijk Klijten. Remi Van Quaethem, 48 j., echtg. v. Van de Voorde Bertha, Statiestraat. Maria Tanghe, 76 j., echtg. v. Vermeersch Jules, 7° wijk Poelberg. 'tylIffilMlllllIlM te bekomen bij ALB. LIETAERT BOEDTS Muziekhandel - Markt 21,‘Tielt. Deze moogt ge ter trouwe koopen want alle zijn hersteld en gewaarborgd. 'HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlillllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH TENTOONSTELLING DUITSCHE TEXTIELNIJVERHEID Zondag grijpt te 18 uur de 1’ opening dezer tentoonstelling plaats. Roeselare moest deze omwille van het sukses,. tot laatstleden Dinsdag verlengd worden. RANTSOENEERING Wie de aanplakbrieven voor de afhaling der volgende serie rantsoenzegels wil raadplegen, zal bemerken dat thans de rollen eens omgekeerd werden: de straten en 1’ wijk komen nu het laatst en.9“ wijk en Cie het eerst. SCHOUWBURG Na het nletjwsje van de openbare awem- .piiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM BEGROETINGSVERGADERING VAN BURGEMEESTER DEMOEN De begroetingsvergadering van de een heidspartij had een schitterend verloop. De eerste spreker, R. Tollenaere, hield tegelijkertijd zijn afscheidsrede voor zijn vertrek naar Rusland. Het Vlaamsche Legioen staat in het teeken der groote Germaansche verbondenheid, het verove- ren van het meezeggingschap in den Europeeschen opbouw. Als wij meehelpen in het afbreken, dan zullen wij ook het recht hebben mee te werken aan den op bouw. Kameraad Jeroom Leurid.'n. oud-front- makker van Burgemeester Demoen, sprak de gelegenheidsrede uit. Hij we^s op de onverbiddelijke beginselvastheid en posi tieve trouw aan het Dietsohe princiep van Rik Demoen. Kameraad Demoen ver richt hier de taak van voortrekker. In de vrijheidsbeweging hield i en steeds het oog gericht op Roeselare, de wieg der Blauwvoeterij. Burgemeester Demoen eeft daarop een korte samenvatting van zijn programma. Wil kunnen het ’t beste weergeven door de woorden: Arbeid, Brood en Kuituur. Hij vraagt de volledige en onvoorwaar delijke medewerking en steun van de eenheidskameraden. Het slotwoord werd gesproken door den Heer Kreiskommandant Bosch. Spreker dankt voor de groote kameraadschap. In de geschiedenis zal het nooit meer voor komen, dat de Germaansche volkeren, Duitschers en Vlamingen tegenover el kaar staan. De strijd, die nu gestreden wordt, is een Europeesche zaak. De toe komst van Europa staat on het spel Vlaanderen aan de Vlamingen! De avond werd verder gevuld met sa menzang en k. -adschappclijke gezel ligheid. POLITIEMAATREGEL Alle verkeer wordt verboden aan het publiek, met uitzondering van de bewo ners, de landgebruikers en hun gemach tigden op de volgende veldwegen: a) Kapwegel-voetweg Nr 73, vormende de verbinding tusschen de Populierstraat en de Rumbeke-gravier; b) Veldweg tusschen den Hooglede- steenweg en de Honzebrouckstraat. Dit verbod zal ter kennis gebracht wor den van het publiek door een aangepaste signalisatie. Overtredingen tegen dit besluit zullen worden gestraft met de gewone politie- straffen. MEDEDEELING VAN DEN BEENHOUWERSBOND «DE BREIDELZONEN» Betreffende de aangifte dei’ inkomsten van het jaar 1940 wordt er op gewezen, dat er afzonderlijke aangifte dient ge daan .te worden van de hoeveelheaen vleesch, aangekocht en geslacht vóór 10 Mei 1940, en anderzijds van de hoeveel heden besteld na 10 Mei 1940. Er werd een voorstel gedaan aan de Heeren Controleurs der belastingen, ten einde te bekomen, dat voor den afzet van vóór 10 Mei, het forfaitair winstcijfer per kilo zou aanvaard worden, dat gediend heeft voor 1939. Voor wat betreft het winstcijfer per kilo na 10 Mei 1940 is voor gesteld dit van 1939 als basis te nemen met een verhooging van 15 „evrruiils Q Jajyl ts droqerijen^enlöfrankï Hulde-betoon. Zondag had ten gemeentehuize een roerend huldebetoon plaats, waarbij M. Frans Vanhootegem, laureaat aan het St-Jozefskollege van Tielt, klas van Re- thorika, welverdiend aan de eer kwam. Na de Hoogmis waren de Gemeenteraads leden, de leden van den Kerkraad, het Schoolcomité, de Geestelijkheid, het On derwijzend Personeel, de Studenten en andere belangstellende dorpsgenooten, hartelijk bijeen om den primus, die on bedreigd de gouden medalie wegkaapte, te huldigen en gelukwenschen aan te bie den. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door M. Em. Vanden Brande, Burgemeester, en door Z. E. H. A. Six, Pastoor, die zich in naam van de Bur gerlijke en de Geestelijke Overheid, met de achtbare Familie Vanhootegem ver heugen, om de hooge onderscheiding wel ke hun zoon Frans heeft bewerkt. Van- daele’s groot woordenboek werd den lau reaat ten geschenke gegeven door het Gemeentebestuur. In roerende bewoor ding sprak M. Frans, die voor priester studeeren zal, passende dankwoorden uit. Met een heildronk en ’t aanbieden van een ruiker werd dit hulde-betoon besloten. Examenuitslagen. Benevens de drie Juffrouwen, die dit jaar het diploma van onderwijzeres be haalden, werd ook de jonge H. Lambert ’t Kindt van St-Pietersveld gediplomeerd aan de Normaalschool te Torhout. Aan de School voor Katholieke Verpleegsters te Kortrijk behaalde Juffr. Antonia Cloet het einddiploma met groote onderschei ding. Van harte proficiat aan beide geslaagden en gauw een goeie plaats! Weerom met onderscheiding heeft M. André Lagae zijn examen van Advokaat, 3* jaar, af gelegd aan de Hoogeschool van Leuven. De meeste onzer andere studen ten hebben zich weer terdege onderschei den. Bravo en proficiat allemaal. Dat strekt U en heel onze gemeente tot eer! Burgerlijke stand. Geboorten. Maria Kinds, St-Jan. Denise Vandaele, Rozendaele. Gode- lievè Moeyaert, Eruggestraat. Yvan Coussens, Rozendaele. Rosa Spriet, Boterstraat. Irena Scherrens, Wilden burg. Daniël Deserranno, Poelvoorde. Monique Kerckaert, Nieuwstraat. Anita Bogaert, Gezellestraat. Overlijdens. Philomena Knaepen, 65 j„ huishoudster, wed. v. Joannes Bee- len, St-Pietersveld. Ivette Verbrugge, 8 m., Poelvoorde. Karei Vandenabeele, 84 j., werkman, Hoogweg, Huwelijksbeloften. Robert Aude- naert, tolbeambte v. Kanne, met Hen riette Dujardin, z. b., v. Wingene. Mau rice Derudder, meubelmaker v. Kools- kamp, met Alice Sap, landbouwster van Wingene. Botsing tusschen wielrijders. Langs den steenweg naar Tielt, ter hoogte der Villa Persijn, kwam het tot een botsing tusschen Broeder en Zuster Opsomer, kinderen van René, wonende Kortrijkstraat te Tielt. Hoe het ongeval zich voordeed kunnen zij zich niet in beelden, doch Godelieve werd ernstig ge wond aan de handen en beenen. terwijl haar fiets groote stoffelijke schade opge- loooen had. De zoon kwam er echter met den schrik vanaf. Tegen de boordsteenen gereden. De wielrijders Georges S., wonende al hier, en de kleine Bouckaert, uit Pit.tem, kwamen in de Statiestraat gereden. Ter hoogte van het Stationpiein reden zij met gewela tegen de boordsteenen, waardoor de kleine Bouckaert ernstig gewond werd aan het hoofd. Zijn fiets werd ontred derd. Na de eerste zorgen kon hij huis waarts keeren. Ernstige botsing tusschen wielrijders. In de Gentstraat kwam het tot een ernstige botsing tusschen de wielrijders Naert Frans, wonende wijk Ketelberg,. Verstraete Albert, wonende Kasteelstraat, en Parmentier Roger, wonende Gent straat alhier. De drie wielrijders vielen loodzwaar ten gronde en Verstraete Al bert werd ernstig gewond aan de rechter arm en liet rechterbeen, evenals aan het hoofd. Parmëntier werd eveneens licht gewond, terwijl Naert er met lichte kneu zingen vanaf kwam. De fiets van de twee eerstgenoemden werd ernstig beschadigd. Schapendief óp de vlucht. In den nacht, omstreeks 2.30 uur, ont moetten drie leden van de Boerenwacht ter hoogte van de hofstede Debraeve, ge legen in de Vuilputstraat, een persoon met zijn flets, terwijl hij in zijn hand een touw vasthield waaraan een schaap ge bonden was. De leden van de Boeren wacht vroegen hem wat hij op dit late uur langs de velden bevond, waarop de dief op de fiets sprong en in allerijl de vlucht nam. Het schaap dat volgens zijn mening den snellen vaart niet kon bol werken, werd achtergelaten en door de leden van de» Boerenwacht gevangen ge nomen, die het vervolgens naar de dichtstbijgelegen hoeve brachten. De dief werd nog achterna gezet, doch alle po gingen, gezien de hevige duisternis, wa ren vruchteloos. Het schaap werd bij de plaatselijke Rijkswacht aangegeven en werd ontdekt als zijnde den eigendom van Julius Dusselier, wonende Leegstraat 38, te Oostroozebeke en aldaar door den dief ontvreemd. Een uitgebreid onderzoek is door de plaatselijke Rijkswacht inge zet geworden, die hoopt weldra den dief te zullen ontmaskeren. Dief tijdens zijn werk verrast. ’s Nachts was de plaatselijke afdeeling van de Boerenwacht, bestaande uit drie personen, op ronde langs de binnenvel den, gelegen langs den steenweg naar Pittem. Gekomen ter hoogte van de ak kers toebehoorende aan Robert Vande- vijvere, werd plots een man ontdekt die drager was van een groóten zak. Bij het eerste opzicht liet de dief echter zijn zak in den brand en verdween tusschen de korenvelden. Spijts de achtervolging kon de dief niet worden opgemerkt. Bij na zicht van den Inhoud van den zak, wer den er 400 poreiplanten in gevonden evenals een 20 kgr. erwten. Klacht werd bij de plaatselijke Rijkswacht ingediend, die met een streng onderzoek begonnen is. Fietsdiefstal. Aan de drankgelegenheid «Red Star», gehouden door Omer Braeckeveidt, wo nende Gentstraat alhier, werd een on langs nieuwe fiets ontvreemd ten nadeele ven een zekere D., wonende wijk Pan ders alhier. Klacht werd ingediend. Aangereden. Zondagvoormiddag werd de 53-jarige vrouw van D..., wonende te Ingelmunster, aan de Plettincplaats aangereden door een wielrijder die uit de Pittemstraat kwam aangebold. Beiden vielen ten gron de en de vrouw werd gewond aan het hoofd terwijl de wielrijder aan de lede maten ernstige Kwetsuren opgeloopen had. Zijn fiets werd eveneens zwaar be schadigd. Uitslag Vinkcnprijskamp. Door de Snelle Schuiffelaarswerd een vinken- prijskamp ingericht waarvan de uitslag luidt: i. Lan noo M., Pittem, 515; 2. Taelman F., Schuiiïerska- pelle, 4$o; 3. Bouckhout G., Pitteta, 425; 4. Madou M., 410; 5. Vanluchene A., Tielt. 409; 6. Liebaert G., Schuifferskapellc, 403; 7. Vanpoucke Henri. Tielt, 386; 8. Maes André, 382; 9. Adam R., 376; 10. Madou M., Pittem, 353. LAFFE DAAD Zondag avond omstreeks elf uur. werd door een bovenvenster van het huis be woond door den Heer Trypsteen, een groote steen geworpen. Wij kunnen alleenlijk dit feit laken en hopen dat de dader mocht ontdekt wor den, om een welverdiende straf te onder gaan. ALLERHANDE Van Woensdag 30 Juli af werd het uur van verbod van verkeer terug ge bracht op 22.30 uur. Van denzelfden da tum af werd het sluitingsuur voor de in richtingen van verbruik en vermaak, die geen bijzondere toelating bezitten, vast gesteld op 22 uur. Tijdens de week Van 21 tot 26 Juli waren er gemiddeld 379 werkloozen (214 mannen en 165 vrouwen) tegenover 380 (219 mannen en 161 vrouwen) in de week te voren. Op Dinsdag 12 Augustus zal op het Stadhuis de openbare aanbesteding voor de levering van schoolbehoeften, school boeken alsmede grondstoffen voor de vrouwelijke handwerken, plaats hebben. Do bestekken met de vcorwaarden zijn te bekomen op het Stadhuis, 8” Bureau lEconomaat). Marguerite Lanoye, alhier woonach tig Frère Örbanstraat, heeft zich beklaagd over het feit dat onbekenden uit haar moestuin, rechtover het Nieuw Kerkhof, aardappelen gestolen hebben. In de Casanova werd door den Heer Vanhakendover, een tweede feestje inge richt voor onze behoeftige kinderen. Ruim 200 meisjes en jongens genoten dat het een plezier was. De vereeniging Arbeid en Vreugde haalt eer van haar werk. In de Firma Gebroeders Valcke, werd de H. Pierre Valcke, die zoo jammerlijk met Nieuwjaar in Frankrijk verongelukte, vervangen door den H. Fernand Bonnc- vie. rustend-kolonel, als beheerder. Op den Zeedijk werd een verlaten fiets ontdekt. Waarschijnlijk achtergela ten door een verrasten dief. De Michelangelo «-film, Zondag voormiddag in de Rialto vertoond, had, spijts het regenweder, een bomvolle zaal gelókt. Tal van vooraanstaande Vlaam sche intellectueelen uit onze stad, woon den de voorstelling bij. Donderdagmorgen had op de markt een echte vechtpartij plaats, naar aan leiding van een fruitkwestie. Óp een voorstel van de Commissie van Openbaren Onderstand, om het huis St-Franciscusstraat 21, sen de stad te verkoopen, kon door het Schepencollege niet ingegaan worden, daar de onderrich tingen zulks niet toelaten. De Bestendige Deputatie keurde het legaat van de Wéd. Bondüel-Mares aan de- Kerkfabriek Ste-Catharina goed, zoo- dat het mag aanvaard worden. Op de Koninginnelaan, ter hoogte van dea Torhnutsteenweg, kwamen twee fietsers met elkaar in botsing. Edmond Claeys werd hierbij ernstig gewond. -«o»- PAROCHIEBLAD VAN NIEUWPOORT ZONDAG 3 AUGUSTUS 1941, 9' na Sinksen. H.H. Missen te 7, 8, 9, 10 (hoogmis) en it uur. Te 7 uur Mannenbond van het H. Hart met onder- richting en algemeene Communie der leden. Te 2 y2 namiddag Vespers en Lof; daarna Congregatie van 0. L. Vrouw. MAANDAG. Te 6 uur Dienst voor René De- keyser en Justine Deconinck. Te 7 uur Dienst voor de Familie Geysen-Vanlandschoote. Te 8 uur Dienst .voor Antoon Vanhoucke en overl. echtgenooten Sylvie Deney-en Octavic Miclticls, en OVerlede fa- milie. - DINSDAG. Te 6 uur Dienst voor Florence Vacden Bussche, echtg. van Isidoor Deeren. Te 7 uur Dienst voor Elza Vandepitte, echtg. van Leon Vanhove. Te 10 uur Huwel'jkstnis (Robert Guil- lier en Lucie Dekeyser). WOENSDAG. Te 6 uur Dienst voor René De keyser en Justine Deconinck. Te 7 uur Dienst voor Victor Van Campenhout, echtg. van Helene Vervenne. DONDERDAG. Te 6 uur Confrerietnis ter eere ran het Allerh. Sakrament. Te 7 uur fondatiemis Johanna Lemaire. VRIJDAG. Te 7 uur Janrdienst voor de echt- genooten Lievin Lombaert-Vanduynslager. ZATERDAG. Te 7 uur Dienst voor de eclitge- nonten Charles Lammerant-Vandenbussche en dochter. Onderpastoor der week: Eenv. Heer Dewulf. Wordt in uwe gebeden aanbevolen: Maria-Louise Debsy, echtg. van Charles Duflou, deze weck alhier overleden en begraven. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Weys Gilbert, z. v. Albert sn Beschuyt Magdalena. Huwelijk. Wybo Jeroom met Malvina T Ja?ckx, beiden va' Nieuwpoort. VISCHTOEVOER (Maandag 21 tot Zaterdag 26 Juli). In de week van Maandag 21 tot Zater dag 26 Juli, werden aan de Korporatie afieleverd Maandag 21 Juli: garnalen 1.130 kgr. aan 11.300 fr.; visch (3 kgr. tongen) aan 119.80 fr. Totaal bedrag van: 11.419,50 fr. Dinsdag 22 Juli: garnalen 1.507 kgr. aan 15.070 fr.; visch 24 kgr. aan 552,50 fr. Totaal: 15.622.50 fr. Woensdag 23 Juli; garnalen 2.186 kgr. aan 21.860 fr.; visch 4.116 kgr. aan 50.157 fr. 70. Totaal: 72.017,70 fr. Donderdag 24 Juli: garnalen 2.780 kgr. aan 27.800 fr.; visch 4.995 kgr. aan 60.925 fr. 90. Totaal voor een bedrag van frank 88.725,90. Vrijdag 25 Juli: garnalen 1.702 kgr. aan 17.020 fr.; visch 5.788 kgr. aan 73.073,50 fr. Totaal: 90.093,50 fr. Zaterdag 26 Juli: garnalen 2.595 ker. aan 25.950 fr.; visc.t 5.00» kgr. ac.n 56.255 fr. 50. Totaal: 82.205,50 fr. Dj totale toevoer van de week bedroeg: 11.900 kgr. garnalen en 19.933 kgr. visch, Voor een totaal bedrag van 360.084,60 fr. WINTERHULP Zonda? was de prachtige ruime bovenzaal van de Stadshalie in een oogwenk volgeloopen met een joe lende kinderschaar; ik zeg joelende omdat de H. Ve.-haert uit De Panne er het handje van weg heeft om de kinderen met zijn poppen te doen medeleven. Zijn poppenkast is tot het eenvoudigste herleidt en staat mijlen ver af van het kunstpoppenspel van Plaatselijk Nieuws. In de huidige omstandigheden blijven de menschen van te lande nu meer dan vroeger nog ’s Zondags namiddags thuis. Velen brengen hun Zondagachternoen aangenaam door met de lezing van De PoperingenaarBenevens relaas over de oorlogsgebeurtenissen en verslag over de binnen- en buitenlandsche politiek brengt dit degelijk weekblad ook regelmatig nieuws uit onze gemeente. En welke Lei- selnaar houdt er niet van de kleine of groote gebeurtenissen van zijn dorp In de «gazette» te lezen?... De Poperingenaarkan men ’s Za terdags namiddag of 's Zondags voormid dag bekomen bij den plaatselijken ver- kooper: Pierre Dubois. Nieuwe Burgemeester. In het Staatsblad verscheen de benoe ming van den Heer Maurice Van Lerber ghe als Burgemeester onzer gemeente. De Heer Van Lerberghe genoot vier jaar middelbaar onderwijs in het College te Veurne en was steeds aan ’t hoofd zijner klas. Thans berust het burgemeester schap dus in bekwame handen. Ook op Vlaamsch gebied kunnen wij ons verheueen: onze nieuwe Burgervader BURGERLIJKE STAND Geboorten. Dewulf Simonne, d. v. Jerome en Josephina Vanstechelman, Tuinwijk. Monstrey Lutgarde, d. v. Ge rard en Maria Decroos, v. De Moeren. Dekeyser Marcel, z. v. Gerardus en Ma deleine Vantroyen, v. Anzegem. w xxi xx<xxx»xx,xv wx Overlijden. Devisschere Octaaf, 60 j., Duitschland werken, in verlof komen of' wed. v, Deurynck Marie (overl. te Brugge). ONZE BURGEMEESTER IS BENOEMD Bij besluit van 19 Juli 1941, verschenen j„ 1..X ox--x_u,-^ - r, m», x- j- Heer Ketele Paul aangeduid geworden .om het ambt waar te nemen van Burge meester onzer stede. pat ideze]-blijde tijding algauw de gan- eïken twijfel, want vanaf-den’zelfden dag- garicht en zoo de gansche stad niet van reeds stroomden de gelukwenschen mnHom mcw-inhHx nieuw benoemde toe. Eh zulks niet zon der reden, want in den Heer Ketele zal vxxvcxx xxxwcxxcx*. Dit is trouwens reeds meermalen voldoende bewezen geworden, zoowel in voor- als in na-oorlogsche om standigheden. Gulhartig en innemend van karakter, heeft hij ook reeds sedert 20 Mei 1940 be wezen de eenige man op de rechte plaats te zijn om te Diksmuide als Burgemees ter te fungeeren, en dit evengoed in kri- v*. —wx*..™ tieke oogenblikken alsin de moeilijke, offeren voor de goede: zaak, omstandigheden welke we thans beleven. 1 Wié heeft immers gedurende de bange Meidagen 1940 het bestuur onzer stede m ijzeren hand gehouden? Wie zorgde als dan voor het herbergen en de bevoorra ding der zoovele en cvertalrijke vluchte lingen welke nog in de stad aanwezig wa- ren, toen het gansche vluchtelingencomité reeds zelf op de vlucht geslagen was? Onder wiens leiding zijn de eerste oprui- mingswerken aangevangen, zoodoende de stad van verpesting sparende, en terzelf- dertijde aan honderden werklieden werk en broodwinning verschaffende? Dooi* wiens vlug ingrijpen werden op het sta tion te Diksmuide meer dan 100.000 kgr. rijst van vernieling en plundering gered en ondei- de bevolking en aan Winterhulp aan zeer billijken prijs tcebedeeld? Op dit alles zullen alle Diksmuidelin- gen het eens zijn om met geestdrift en in koor te antwoorden: Die man is onze Heer PAUL KETELE, die, voortreffelijk geholpen door de eenige twee overblij vende plichtsbeseffende en als schepen fungeerende gemeenteraadsleden en ge steund door den hulpsekretaris, de stad Diksmuide gedurende de kritiekste dagen die we ooit beleefden, van nog veel groo- tere onheilen heeft gered. Waarlijk, Secretaris-Generaal Dr Rom- see heeft klaar gezien en de diensten van 1 den Heer Paul Ketele naar waarde weten te schatten. Met dergelijke mannen alsf. Burgemeester moet een Stadsbestuur ze- kerlijk in het teeken van den vooruitgang - komen te staan. Burgemeester Ketele is zich ook ten volle van zijne taak bewust. Hij zal Diks- muide besturen in nationaal-socialisti- schen geest. De persoonlijke belangen zullen onderdoen voor die der gemeen schap. Hij weet ook dat het gegronde en het gezonde van vele maatregelen ver keerd zullen begrepen of beoordeeld wor den. Dat de gewone tegenwerkers hem gimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniin SliniMWIlJlffllIllHIIMMIlIlllfflMIlWnilCIM kom, wordt thans het gerucht verspreid dat Tielt eveneens met een schouwburg zou verrijkt worden. Wat er van al deze plannen echt is, valt voor het oogenblik nog af te wachten. We kunnen slechts hopen dat het niet allemaal bij geruchten blijft. Kallemoeie vit Oostende. Maar, en hier ligt zijn 'S^oote verdienste, de kinderen zij'n geen toeschouwers, zij werken mede, roepen, juichen met de koddige popnen, zoodat ze meermalen van hun stoel wippen in hun onbewuste aandrang om met de poppen te handelen. Een echt kinderfeest in dep vollen zin van het woord, waar de kleinen eens echt hun hart kun nen onhaien, juichen en roenen. Het prachtigste samenspel werd wel gegeven in het eerste spel Prin ses Chocolade Dan werden als toemaatje nog op gevoerd De Verdwenen Prinsesen Het verloren Zakdoekje De H. Floribert Gheeraert, voorzitter van Winter hulp, sprak .het welkomwoord. en prees de .belang loosheid van de H. Verhaert die gratis optrad, en de Firma Deconinck. die e«- pick-upp met operateur ter beschikking van Winterhulp stelde Ook voorde groote menschen zijn kunstpresta‘ies in ’t verschiet. L. V. H. AL KLAPPEN EN DOEN 4 Sommige inwoners, mtt deze korte nachten, vergeten weleens hun vensters af te dempen en als het concert dan be gint steken zij onbedacht eenvoudig licht aan om naar hun schuilplaats te vluch ten. Iedereen wordt op het hart gedrukt op het dempen van de lichten te passen, er zal voortaan streng opgetreden wor den en... boeten regenen. 4 Bij de laatste luchtalarmen, in vol len dag, werd meermaals vastgesteld dat tal van personen. In plaats van beschut ting te zoeken, zich eerder in het midden van de straat plaatsen om de vlucht en den strijd der vliegtuigen te volgen. Zij stellen zich er aan' bloot getroffen te wor den door, stukken projektielen van het afweergeschut of door andere ontlas tingen van vliegtuigen, die gebeurlijk in een gevaarlijken toestand kunnen gé bracht worden. Deze nieuwsgierigheid heelt reeds op menige plaatsen hoogen tol geëischt. De bevolking wordt dus dringend aange maand, de voorschriften bij luchtgevaar, strikt na te leven. 4 De zwarte zegels vcor de bijrantsoe- nen worden uitgereikt on; heden Zater dag 2 Augustus tot Donderdag 7 Augus tus. De bevoorradingsdienst herinnert de werkgevers nogmaals eraan: 1. Dat zij persoonlijk de zegels moeten In ontvangst nemen, het afgeven aan vreemde perso nen wordt geweigerd. 2. Dat de inventa rissen. op het einde van elke maand, die nen ingebracht, zooniet worden zij uitge sloten voor het volgende tijdnepk, 4 De personen die in het bezit Zijn van -een eierkaart, zijn verplicht deze in te le veren, op het bureel van bevoorrading, van het oogenblik dat zij niet meer in de kategorie van de rechthebbenden behoo- ren. a Er zullen, tot nader bevel, dóór de houders van hennen geen eieren meer moeten ingeleverd worden. A Werklieden die in Frankrijk of voor goed thuis blijven moeten zich eerst aanmelden op het Reichsarbeitsambt,: Pannestraat 20, Veurne, vooraleer zij hun: zegels afhalen op Jt bevoorradingsbureau. 4 Wie een aardappelkaart heeft moet, zooals vanzelfsprekend is, een deelzïgel afgeven voor aankoon van aardappelen. Wie al zijn zegels omgezet heeft in msel kan natuurlijk geen aardappelen verkrij gen. 4 Het aantal werkloozen onzer stad is terug gêdaald. Men telt sléchts 14 man én 1O zjjn. „ex XX5USX1, WO.XX» xxx xxexx IILÏX XX.VUCXX3 ZXX.X w Volk uden West- de Stad Diksmuide wel den Burgemees- hoek van onzen stadsgenoot Fred Ger-ter gevonden hebben naar het hart van monprez, beleeft zijn tweede druk. Het’ eiken inwoner. Dit is trouwens r“A= boek word ook in het Duitsch uitgegeven ™i. b 1 het Stauffenverlag. Keulen. 4 Nu het schoolverlof in vollen gang is. willen wii er de ouders on wijzen, op het gevaarlijk snel waar sommige kinde ren een voorliefde schijnen te hebben. Enkele schoolrakkers ‘maken er een nretje van in het een of ander beschadigd huis te gaan ravotten, en er een bombar dement in regel te houden. Een bepaald nunt wordt uitgekozen en met steenen bestookt. Het aanvaltooneel vernlaatst zich dan verder op straat, de bengels ver- deelen zich in twee kamrën en er wordt duchtig met steenen geworpen. Onlangs wérden nog twee knapen aan het hoofd gewohd. ,4 On straat omringt het kind gevaren van allerlei aard en de huidige omstandighe den zeker, moeten er een aanleiding toe zijn om de kinderen zooveel mogelijk in dé nabijheid van het huis te houden. 4 De lezers van de Boekerij Davids- fonds worden verzocht, zonder uitstel, de uitgeleende bosken terug te brengen. Zondag 10 Oogst zal de' herklasseering der ontspanningslectuur voltrokken zijn, en zal tot verdere uitleening overgegaan worden. Commodo en Incommodo. Het College van Burgemeester en Sche penen der gemeente Gits brengt ter ken nis dat een onderzoek van commodo en incommodo geopend is aangaande de aanvragen van Dewaele Michel en Van- compernolle Gerard, beiden slachters te Gits, betreffende de machtiging te beko- ihen om hunne slachterij in werking te houden. Degenen die. nopens deze zaak opmer kingen hebben kunnen dezelfde schrifte lijk doen gelden bij het gemeentehuis, binnen de vijftien dagen te rekenen van het tegenwoordig bericht ofwel ze woor delijk doen ten gemeentehuize, op 11 Augustus 1941, van 11 tot 12 uur ’s voor- middags, op welk uur het proces-verbaal zal gesloten worden. Uitreiking rantsoenzegels. De uitreiking der nieuwe rantsoenze gels voor het tijdperk van 5 Aug. tot Sept.; zal plaats hebben op volgende da gen en uren: Maandag 4 Aug., van 9 tot 12 uur, voor de letters A tót C; van 1 tot 4 uur voor-de lettérs D tot H; Dins- térvelde'tef. plaatse.om den;vuurgloed te' Aug., van 9 tot 12 uur voor de let- b.estrij’déii! Na e'éti half uur blusschen"kon- -Hx? U;_ van’ 1 töt 4 uür voor de 'hëf vuur nvprmeesterd worden De scha- letterS V tot Z. MelkzegeiS en aardap- het vuur overmeesterd worden. De scha pelzegels zuHen eveneeaj} op dagea «itgereitt worden. NIEUWE BURGEMEESTER Het bericht van den nieuwen Burge meester, verleden week in ons nummer verschenen, werd niet door onzen plaat selijken medewerker ingezonden, maar bij missing opgenomen uit een inzending van Roeselare. DE REDACTIE. Burgerlijke stand. Geboorte. Denys Annie, d. v. Hilaire en Verduyn Maria, Ki, Veldstraat. Overlijdens. Ameel Emiel, 53 j„ echtg. v. Declercq Clemence, leperstraat. Hoorelbeke Lucia, 64 j., echtg. v. Boutte- lisier Emiel, Drevestraat. Huwelrik. Verfaillie Joseph, hande laar v. Bovekerke, en Denys Magdalena, landbouwster v. Staden. Voor de landbouwers. Volgend bericht werd ons verstrekt door het gewesthoofd van den controoldienst der voedselvoorziening: Diegene welke bij de telling zouden aangegeven hebben boonen of erwten an ders aan groen te plukken, zijn strafbaar wanneer zij de boonen of erwten groen plukken. Tegen de personen welke voor bovenstaande in overtreding (wijziging van hunne aangifte 15-5-’41) zullen ge vonden worden, zal proces-verbaal opge maakt worden. De Bevoorradingsdienst». Werken voor ’t maken van kelders onder ’t gemeentehuis. Onze gemeente heeft in een onlangs gehouden vergadering de mogelijkheid onderzocht voor het maken van keldering onder het bureel van den Gemeentesecre taris en van de bediende van den Bur gerstand. Een plan hiervan werd opge maakt door den H. A. Vancoillie. Na we derleg is het door de Bestendige Deputa tie goedgekeurd. Deze keldering zal die nen voor het bergen van archieven, groo- ten koelkelder, het bergen van alle soort gemeentemateriaal, enz. Dit schijnt een goede en nuttige verbetering te zijn. Op 11 Augustus e.K.. te 11 uur voormiddag, is de openbare aanbesteding hiervan ten bureele van den Heer Provinciaal Com missaris- van West-Vlaanderen. Het be stek bedraagt 44.058,43 fr. Plannen, last- boek en bestek liggen ter inzage in ’t ge meentehuis alhier. De afdrukken van plan, enz., zijn verkrijgbaar bij bouwkun dige Vancoillie, tegen 25 fr. De aannemer zal onmiddellijk na de aanbesteding de werken kunnen aanvangen. Vinkensport. Op Zondag 3 Oogst is er bij de kinders Meersse. man, Kapellerijstraat, een ledenprijskamp uitgeschre ven (goed begrepen hé, liefhebbers, uitsluitend voor de leden van de maatschappij De Frontvink Deze zetting is gerangschikt in drie reeksen; alle vogels zullen een prijs winnen; vertroostingsprijzen voor deze die zouden sneuvelen. Men speelt stipt om 4 uur namiddag. Hallo, Frontvinkers, allen naar Stephanie! De Vinkenprijskantp aangekondigd de vorige week, die moest plaats hebben ter herberg Do Vinkbij Ad. Vanlerberghe, wijk ’s Graveneik, en die door het slechte wéder niet kb- doorgaan, gaat nu bepaald door op Zondag 3 Oogst, om 9.30 uur; zelfde voorwaarden. Thans is het niet meer noodig om zwarte puntjes uit neus en kin te knij pen, Radox, het nieu we zuurstofhoudende produkt, dat binnen in de poriën dringt, ontwortelt de me- deëters die van zelf loslaten. Wanneer gij Uw gezicht afdroogt blijven Uw zwarte puntjes op den handdoek. Lees dit Doe een koffielepel Radox in een kopje water, dat zoo warm is als gij het kunt verdragen. Bet zachtjes Uw gelaat met een stuk watten gedrenkt in deze gepar fumeerde vloeistof. Met een fijnen doek afdrogen, en er een beetje cold-cream opsmeren. Na enkele dagen zullen al Uw Zwarte puntjes verdwenen zijn zonder een spoor achter te laten. Radox geeft ook uitstekende uitslagen om dikke en vette huiden fijn te maken. Alle apotheken. 12 fr. het ro*Se pak. (2) niet zullen sparen, valt gemakkelijk te begrijpen, dóch Heer Ketele is m dk .op- zient reeds gestaald en gehard. Hij is een man van doordrijvende gedachten en zal voor niemand ën niets óók geen centime ter afwijken van den weg, alen hij reeds is ingeslagen. Hij is ook de man, die geestelijke en lichamelijke cultuur naar waarde weet te schatten. Hartstochtelijk sportliefheb ber en beschermer van kunst en muziek zooals hij is, zal zijn streven immer be- oogen hen behoud van hetgeen ons gees telijk domein en erfdom is, van kur-st- .en godsdienstwaarden in den. breedst&n zin. Dit alles zonder hierbij eene volle- in het Staatsblad van 20-7-1941, is de digë moderniseering op het gebied van ts----jilicnamelijke cultuur uit het oog te ver- jliezen. Want, vóór waar, het zal aan den Heer Ketele niet liggen zoo er binnen i-au uexe wijue uxjuxxig algauw ue gan- :kort te Diksmuide geene prachtig inge- sche stad door verspreid was, valt buiten richte en overdekte zwemkom wordt op- ïen dënléene modern ingerichte waterleiding wordt voorzien Heel zeker mag het burgemeesterschap in het moeilijke Diksmuide niet als een lolletje aanzien worden. Slechts mannen met Karakter zijn er bekwaam het stuur in het goede vaarwatei’ te houden, want geniepige tegenwerking vieren er bijna altijd hoogtij. Van dit alles is Burgemeester Ketele maar al te goed op de hoogte. Daarom zorgt hij ervoor zich te omringen van bekwame, trouwe medewerkers, die hun taak begrijpen en zich;-volledig weten te Wij wenschen den pas benoemden Bur gemeester een welgemeend proficiat, als ook de kracht en den moed om zijne taak waardig -te voleinden. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 3 Augustus 1941 zal de ge neeskundige dienst verzekerd worden.door de Heeren Dokters VANDEN BERGHE PAUL Rijselstraat, en HOSTENS, Ar- H nni p wp p* Apotheker van dienst: GRYSPEERD, Diksmuidesteenweg. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag 4 Augustus tot en met 9 Augustus 1941 zijn volgende taxivoer- ders van dienst: Wauters Nestor, Spanje- straat; Merchiers Cyriel, Bruanestraat. KABINET VAN DEN BURGEMEESTER De Burgemeester zal dagelijks in zijn kabinet te spreken zijn van 10 tel 11.30 u. Men zal zich eerst melden on hat stads secretariaat of op de bureelen 5 en 6 om de reden van het bezoek aan te geven. Bezoeken ten huize van den Burgemees ter voor bestuurszaken zijn nutteloos, tenzij met voorafgaande pfr «raak. OPENING DER TENTOONSTELLING De tentoonstelling voor Duitsche tex tiel- en werkstoffen te Roeselare werd Zaterdag om 5 uur geopend in de Boven zaal van het Stadhuis. Aanwezig waren: De Heer Kreiskom- mandant Bosch met enkele officieren: de leden van de VLAG; verscheidene in dustriëlen; de verschillende schoolhoof den en onderwijzers; de bestuurders van de bureele" van prijzen en Loonen en van de Aroeidsbemiddeling: de Heeren Quintens en Hazenbosch. De Heer Burgemeester Demoen bracht in zijn openingswoord dank en hulde aan het bestuur van De Vlag voor dit ini tiatief. Daarop volgde een rondgang met een zeer interessante verklaring door Dr Sue- tens. Het zal in het industrieele en com- mercieele Roeselare niet aan belangstel ling ontbreken. AUTOMATIEKE BALANCEN 1-2-10-1S-20 kgr. - Oude Nieuwe. KAASSNIJDERS - IJSKASTEN en KOELINRICHTINGEN. - ALLE BEENHOUWERS- en SLACH- TERSBENOODIGDHEDEN en MACHIENEN bij: Tel. 660 1 20 leperstraat ROESELARE. HERSTELLINGEN van alle merken Snelwegers worden uitgevoerd. Terstond kwani dé brandweer van Lich- Presmachien in volle king aangeslagen. De rijkswacht van Meulebeke deed een plotsen inval in de woning van een zekere Rosseel Victor, wonende wij’: Mtiize- laer e» te Pittem. Bij een onderzoek in een afhankelijkheid der wonin-r werd een presmachien aangetroffen die in volle werking was. Naast Rosseel hielp zijn makker, een zekere Maurice Vanwarn- beke, woonachtig te Oostroozebeke. De presmachien werd aangeslagen evenals 150 kgr. lijnzaadkoeken en 10 liter olie en ter beschikking gesteld van den Heer Arrondissementskommissaris. Een streng onderzoek werd door de rijkswacht van Meulebeke in deze zaak ingesteld. Uitslag Hanen kraaiïng. Door do maatschappij De Jonge Kraaierswerd bij Kamiel Desniet, «In Tivoli een prijskamp io- geiicht voor banen, waarvan de Uitdag is: 1. Calle- waert Frans, Eegem, 318; 2. Deceuninck Michd, Ardooie, 294: 3. Vereecke G., Bèveren, 294; 4. ï,a- peere J., Ardooie, 273; 5. Bouvry M.. Pittem. 247; 6. Gruyaert M., 239; 7. Vandecasteele, 232; 8. Vandevijvere, Eecem, 223; 9. Espeel J., Beverem 208; ro. Dejonckheere A.. 184; 11. Vankeirsbilck J., 182; 12. Decoster René, Beveren, 180; 13. Ver brugge Kamiel, Pittem, 178; 14. Devolder R., Beve ren, 176. BENOEMINGEN Door het feit dat de Heer Hektor Blan- ckaert en Mevrouw David-Cailllau ont slag als schepenen werd verleend, werden de Heeren A. Trypsteen en H. Derveaux tot schepenen benoemd. Wij wenschen de nieuwe raadgevers hartelijk proficiat. V. O. s. Vlaamsche Wacht. Het Verbond V. O. S. richt’ een twee de oproep om Vlaamsche Wachters aan te werven. Dó aanvragen voor Veurne dienen binnen te zijn tecen 4 Oogst, bij Danneel Jozef, Pa. nesteenv r 10-b, waar ook alle truttige inlichtingen over de VI. Wacht kunnen bekomen worden. Prijsvermindering op het spoor. Wij vernemen uit doorgaans goed ingelichte bron dat de N. M. B. S. de mo gelijkheid onderzoekt om de prijsvermin dering op het spoor terug te verleenen aan de oorlogsverminkten en oud-strij- d€rs ’T WERK VOOR DE KOST Aan onze leden-landbouwers, die zelf werkraehten kunnen gebruiken, of kun nen helpen tot het plaatsen van werk krachten uit groote gezinnen bij land bouwers in de streek. Beste Leden en Vrienden, Op verzoek van het hoofdbestuur van den Bond der Kroostrijke Gezinnen ko men wij U vragen of gij bereid zoudt zijn voor den duur van den oogsttijd een jon gen uit een groot gezin tót uW diénst te nemen? Eenige voorwaarde: Den kost voor het werk! j ’t Zouden jongens zijn die den leeftijd hebben bereiKt en de lichamelijke kracht De Strausszangers. Morgen Zondag, om 10.15 i’ur, ledenzet ting in het lokaal. Ravitailleeringsdiensten. De bureelen der ravitailleeringsdiensten zijn des namiddags gesloten. Pi ingeze tenen moeten er zich aan gewennen des voormiddags te komen en niet meer in den namiddag. Afwijkingen zullen ten jgepasten tijde aangekondigd worden. Ravitailleeringszegels. De ravitailleeringszegels voor de maand Augustus zullen uitgedeeld worden op Maandag 4 en Dinsdag 5 Augustus. Veeafle vering en. De landbouwers die vee aflsveren of noodslachtingen hebben, moeten onmid- dellijk na de aflevering en ten langste ’s anderendaags ’s morgens de marktbe- wijzen ten gemeentehuize indrao-sn. Vlas. Al deze die vlas zaaiden, moeten 24 uren nadat ze gesleten hebben dit bij den Cor- poratiesekretaris, Hooie, 6, komen aan geven. Abeele-Kermis. Op Zondag 3 Oogst hebben we de alomgekende Abeele-Kermis. Om 3 uur namiddag hebben we den grooten voetbalwedstrijd ten bate van Winterhulp op het terrein der We Vandenhende. nl. S. K. Sint- Baafs-Vijve tegen F. C. Zulte Sport Om 5 uur Groote Prijs Abeelc-Sportvoor nieuwelingen. Op Maandag 4 Oogst om 7.30 uur, Groote Voet balwedstrijd Oude Gloriën tegen Abeele Sport. Nogmaals op Vandenhende terrein. 'He problemen fijn opgelost met •'COMPOS” Damenverband Hygiène, reinheid e«... blijft FM. I V7X D* perfekte hygienitche band V 'f groot2, Kon.nq Albed-PI. ledebwg

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 3