Uit ’t Roeselaarsche I byonnniiHiiiiiiiiHiiiiiiiiHiiiiniiiiiiim Uit ’t Tieltsche Uit 7 Diksmuidsche 1 MEULEBEKE UIT NIEUWPOORT UIT DIKSMUIDÈ UIT ROESELARE STADEN UIT TIELT DE PANNE KOKSIJDE RENINGE WAKKEN ST-BAAFS-VIJVE KORTEMARK WINGENE ADINKERKE MERKEM ST-ELOOIS-WINKEL HOOGLEDE LOO DE POPERINGENAAR van 3-8-41. 4° BL pffiMiMmmimifflmiiiimiilimiiifflniimC OOSTDUINKERKE LEFFINGE PITTEM JOS. COBBE-NUYTTENS a ZWEVEZELE V. Z. V. N. 8 mu hoj MM Aardappeldiefstal. Landbouwer Vercoutere, wonende steen weg op Ingelmunster, werd gedurende de nacht evenals bij klaarlichten dag talrijke struiken aardappelen ontvreemd. De dief stal werd door niemand gezien en er be staan geen vermoedens. Het f meen: Burgerlijke Stand. Overlijdens. Geldhof Julia, d. v. Cy riel en Vanhooren Marie-Louise. Vol- kaert Désiré, 71 j., ongeh. Verhaeghe Petrus, 73 j„ wed. van Nouwynck en van Missy Clemence. Aangereden. Langs den steenweg naar Marialoop, ter hoogte van de wijk De Landsman werd de 56-jarige Desmet» Gusta, wonen de te Tielt, door een wielrijder aangere den. De vrouw werd tegen den grond ge slingerd en werd gewond aan het hoofd en ledematen, terwijl de wielrijder in de haast zijnen weg vervolgde zonder naar het slachtoffer om te zien. Niettemin kon zij na de eerste zorgen haar weg vervol gen. Vandaele Henriette, met Verstraete Lucie. Overlijdens. üachat David, 85 jaar. Vanacker Florencia, 71 jaar. Plaatselijk Nieuws. In deze tijden blijven de menschen van den buiten rs Zondags namiddags meer dan ooit thuis. Velen onder hen vragen zich dan af: «Wat moet ik met mijn tijd aanvangen? Allo thuisblijvers, ver speelt uwen tijd niet en koopt ’s Zater dags namiddags of ’s Zondags morgens De Poperingenaarbij Mortier Geor ges, Zoo zult ge benevens wat niéuws uwer eigen gemeente ook het nieuws van de gansche streek kennen. Burgerlijke stand. Geboorten. Vanmassenhove Angèle, d. v. Rochus en de Bruyne Maria. l ack Margareta, d. v. Jozef en Ver: raete Elisa. Rabaeys Gisèle, d. v. Juü;n eh. Mees- seman Esther. Huysegems Francine, d. v. Franciscus en Morlion Irma. Overlijdens. Lahaye Ludovica, 81 j., echtg. v. Duchatelez Oscar, Veldstraat 6. Dezeure Romanus, 65 J., echtg. v. Acou Zulma. Moeresteenweg 70. Vanderghote Camiel, 49 j., echtg. v. Van Hullebus Em ma, Moeresteenweg. Huwelijk. Vanpraet Maurice, been houwer v. De Panne, met Dewaele Yvon ne, winkelierster v. Adinkerke. Bevoorradingsdienst. Daar de bureelen voortaan in den na middag zullen gesloten zijn, worden de inwoners verzocht in den voormiddag te komen. Reisbewijzen zullen afgeleverd worden tusschen 11 en 12 uur. Burgerlijken Stand. Geboorten. -Walter Devrieze, z. Derde Klas, 13 leerlingen. i. Vandenberfche Prosper. Vlissegem; 2. Boomgaert Jozef. Wulpen; 3. Quataert Jan. Pervijze; 4. Zwaenepoel Gerard, Onderscheiding. De Heer Gerard Wydooghe is er in ge slaagd met goed gevolg het examen voor het 5* jaar veeartsenijkunde aan de Hoo- geschool te Gent af te leggen. Aan de laureaat onze welgemeende gelukwen- schen. BURGERLIJKE STAND Geboorte. Zoete Willy, z. v. Marcel lus en Madeleine Vanlerberghe (v. Kaas- kerke). Overlijdens. Ghysdael Leon, 41 j., echtg. v. Elza Verstraete. Pacceu Ro salie, 82 j., wed. v. Catteeuw Eduardus. RIJKSMIDDELBARE SCHOOL Uitslagen Schooljaar 1940-1941. VOORBEREIDENDE AFDEELING. Vijfde Studiejaar, 17 leerlingen. Morael Nelly, Diksmuidè; Vermeersch Hélène, Diksmuidè; Huyghe Andréa, Diksmuidè; Coucreur Donald, Vladslco; Huyghebaert Jozef, Diksmuidè; Perdu Omer. Vlads- loo; Van Belleghem Marietta, Diksmuidè: Debyser Roster, Diksmuidè; Knockaert Kristiaan. Diksmuidè. Zesde Studiejaar. 26 leerlingen. Maes Roger, Diksmuidè: Schallier Etienne, Diksmuidè: Missi ne Robert, Kortemark; Stroom Georges, Kanskerke: Losseff Boris, Diksmuidè; Gouwv Mirhel. Handza me:1 Vilain Olie!, Diksmuidè: Cloet Jeanne. Diks- mutde; Neut Benoit, Diksmuidè; Bossuyt Jacqueline, Diksmuidè. MIDDELBARE AFDEELING. Eerste Studiejaar, 24 leerlingen. Huyghe Mar cel, Diksmuidè; Timperman Omer, Woumen; Seys Leon, Eesen; Claeys Jeannette, Nieuw kappelle; Vandersteene Chr., Diksmuidè; Cappoen Lucette, Diksmuidè; Provoost Kamiel, Lampernisse; Boyen Olinto, Diksmuidè; De Jonghe Robert. Zevekote. Tweede Studiejaar, 20 leerlingen. Baert Rafael, Ee«n; Maeckelbergh Georges, Woumen; Vandorpe Yvonne, Diksmuidè; Vanbesien D -rise, Leke; Van- houtte André, V-Iadsloo; Pil Denise. Diksmuidè; Claevs Gerard, Nieuwkapelle: Broché Bernice, Diks- muide; Beuckelaer Roger, Kaaskerke; Vandemeule- broticke J.. Eesen. Derde Studie,iaar10 leerlingen. Pil Marcel, Diksmuidè; Verhoustraete Raymond. Houthulst: Vi- aeno Gerard,. Koekelare; Denys Adhemar, Merkem; Janssoone Pieter, Diksmuidè; Vannariis Theophiel, Diksmuidè; Knockaert Georges, Kaaskerke; Van neste Fernand, Diksmuidè. Behaalden het einddiploma van volledige middel bare studiën van den lageren graad: Met de grootste vrucht: Verhoestraete R., 93 Pil Marcel, or Viaene Gerard, 88 Denys Adhemar. 86 Met grnote vrucht: Janssoone Pieter. 78 Van- narys Theonhiel, 76 Knockaert Georges, 74 Vuylsteke Georgette, 71 GRIEKSCH-LATIJNSCHE AFDEELING. Zesde Klasse. Dieusaert Maurice, Diksmuidè; Leroy Carmen, Diksmuidè; Van Hulle Roger, Tielt; Bontens Irène, Diksmuidè; De Smet Monique, Diks- muide; Vanacker Richard, Eesen. Vijfde Klasse. Bulcke Willy, Woumen: Ver meersch Bertha, Diksmuidè: Ranson Jacqueline, Diksmuidè; Bommers Michel, Kaaskerke; Coucke Gilbert, Kaaskerke; Ranson Simonne, Diksmuidè; Swaenepoel André, Eesen; Vandemeulebroucke Frans, Diksmuidè. Fietsdieven. Hoe dikwijls hoort men niet zeggen dat die of die zijn fiets gestolen werd. Men hoeft voortaan op- te passen met deze tweewielers, want vijf minuten onacht zaamheid is voldoende voor iemand die er op uit is. Verleden week nog werden gedurende den nacht drie rijwielen ge stolen bij G... M... Men heeft reeds het kaderwerk teruggevonden, wat laat ver onderstellen dat de dieven het op de ban den gemunt hadden. Wanneer zal deze plaag ophouden? Weet ge? Dat Vrijdag a. s. de noveen ter eere Burgerstand maand Juli. Geboorte. Vermandere Cyriel, Juliaan en Verhaeghe Marguerite. JHuwelijken. Plaetevoet Albert met Berten Marcel al de huizen der gemeente een qmzend- bureelurën' werden vermeld, alsmede de noodige onderrichtingen betreffende de regeling van den bevoorradingsdienst en de andere gemeentelijke diensten. Nog steeds zijn er menschen die zich moeilijk gen en naar het gemeentehuis komen op de dagen en uren die hun het best pas sen; staan ze dan voor een gesloten fleiir of worden ze uitgesteldtot den aan gewezen dag en uur, dan zijn ze misnoegd c“. LmM a eens geven we_daarqm den raad, best; brief, eer gij voor een of ander aangele genheid 'llL '._L_L leest ook regelmatig uw weekblad, tingen en schikkingen mededeelt en vel de vaste aanpiakplaatsen Geneeskundige Dienst De geneeskundige dienst zal on Zondag 10 Augustus gansch den dag waargeno men worden door Dokter Leo Amery. Diksmuidestraat, 30. De Apotheek Degry- ze, Bruggestraat 44, zal onen zijn tot 12 uur 's middags. Neem hiervan nota. Gemeentebureelen- Ten gerieve onzer lezers geven we hier de verscheidene verhandelingen onzer ge meentebureelen. De lezers doen dan ook goed zulks uit te knippen en te bewaren- Bureel I, Gemeentesekretariaat; Bureel II. Bevoorradingsdienst; Bureel III, Com missie Openbaren Onderstand, steun- e» hulpverlening; Bureel IV. Burgerlijke Stand; Bureel V, Kabinet van Burge meester en Schepenen, Gehoorzaal. Burgerlijke Stand. Geboorten. Labeeuw Lo lis, z. v. Mi chel en Martha Baert. Huliaert Clu'i£ tiana, d. v. Jerome en Martha Vanlandr gem. Nollet Siegfried, z. v. Lueien en Ivonna Del’rancq. Huwelijken. Vandewalle Albert me Vandepitte Georgette, b. te Hooglede. Callewaert Maurice met Ivcnna Wyc»*r ghe, b. te Hooglede. .p Huwelijksafkondiging. Spruytte- a herik, daglooner te Hooglede, met m Malvina, te Kortemark. Séhoolnieuws. Voor een paar weken werd aan het Schooicomité van Wingene een negende klas toegestaan. De 4" graad der H. Har- teschool wordt eerstdaags ontdubbeld. Vier Wingenaars stelden hun kandidatuur tot het bekomen dezer plaats voor onder wijzer. ’t Was M. Marcel Braeckevelt die in zitting van 30-7-’41 door het Schcol- comité benoemd werd aan hoogergenoem- de school. Van harte proficiat Bij de meisjes komen er ook een paar nieuwe lilassen bij. De naaste week zal het ons mogelijk zijn, denamen der nieuwe titularissen mede te deelen. Niet minder dan een half dozijn Wingensche onderwijzeressen dingen naar deze plaat sen. Diefstallen. Zondag stelde de landbouwer Cyriel D’Halewijn, wonende nabij De Rijpe vast dat dieven een 20-tal hennen, 7 gan- Burgerlijke stand. Geboorten. Verhoestraete Odette, d. v. Triphon en Deboodt Bertha. De- baets Liliane, d. v. Henricus en Vanbra- bant Coralie. Vanelslander Leon, z. v. Oscar en Van Neste Bertha. Overlijden. Maes Paulina, 70 j„ huis houdster, echtg. v. Vanstechelman Se- raphin. Smokkelaars op de vlucht. De rijkswachters der gendarmerie van Wakken waren op ronde op de grenzen dergemeente Oeselgem, toen ze opeens twee mannen door de stukken zagen komen, waarvan de eene een koe bege leidde. Van zoohaast de mannen de rijks wachters hadden bemerkt, lieten ze hun koe in plan, en vluchtten in de rogge velden. De koe, die daar bleef onbeheerd staan, werd door de rijkswachters aangeslagen en medegenomen, en men weet dus niet aan wie deze toebehoorde. Dieven op ronde. Bij de nijveraar Van Welden Jules zijn er dieven langs achter binnengedrongen en wisten er een vet schaap, benevens Burgerlijke stand. Geboorten. Myngheer Andrea, d. v. Georgius en Lapére Maria. Ommegang- straat. Descan Maria, d. v. Maurice en Slembroeck Marguerite, Hoogestraat. Huwelijksafkondiging. Decester Al- bert. v. Hooglede, en D'Hondt Suzanna, v. Staden. Huwelijk. Lamaire Maurice en Zwae nepoel Magdalena, wed. v. Vannieuwen- huyze Henri, b. v. Staden. Overlijdens. Crombez Aloïsius, 69 I., echtg. v. Meerseman Mathilde, Diksmui destraat. Pattvn Marie, 40 j., onge huwd, Statiestraat. Ongeval. De genaamde Saeien Gustaaf, echtge noot van Vanthuyne. Simonne, Statie straat, die werkzaam is in de mekanieke speelgoedwinkel van de Gebroeders Try- bou, is Zaterdag, aan den arbeid zijnde met de zaagmachien, plots gevat geweest aan zijn rechterhand. De H. Dr Thiers legde het eerste verband en bevestigde dat de wonde niet erg is. Enkele dazen rust zullen voldoende zijn om onzen Staf toe te laten zijn bezigheid te hervatten. Des te beter hé jongen! Autobusdienst Ten gerieve van onze inwoners die ge bruik maken van den autobus Roeselare- Diksmuide en omgekeerd, inzonderheid voor onze menschen die buiten de kom der gemeente wonen, en gezien er zich dagelijks vergissingen in de vertrekuren voordoen, geven wij hier de juiste huidige vertrekuren aan ’t Gemeentehuis Naar Roeselare: 8.25 13.10 18.15 Naar Diksmuidè: 7.25 11.25 17.10 *s Zondags rijdt de autobus niet. Knip dit uit, beste lezer, en 't zal van tijd kunnen te pas komen. Leest en verspreidt «DE POPERINGENAAR», geeft al het nieuws uwer ge- ite; prijs 0,75. fr. Den Vrijdag avond reeds verkrijgbaar bij Os. Lemahieu, Ommegangstraat. Opgelet! Vanaf 4 Augustus zijn volgende schik kingen in acht te nemen: De Bureelen in het Raadhuis zullen enkel nog toeganke lijk zijn voor het publiek, eiken werkdag van 9 tot 12 uur. Uitzondering op deze re geling wordt gemaakt voor de dagen aan gewezen voor de maandelijksche uitdee- ling der rantsoeneeringszegels. Op deze dagen zullen de bureelen open zijn van 8 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Coloradokever. De jacht op die veelvraat gaat onver minderd voort. Hij is de schriir der aard appelen en daar de menschen nu meer dan ooit aardappelen op prijs stellen en daarom zoo weigerlijk hun akkertje ver zorgen, wordt hij de schrik der menschen. Gelukkig heeft hij bij velen hier ter plaatse maar een ingebeelden schrik aan gejaagd. Sommige meenen zijn larve be speurd en gezien te hebben op hun aard appelen en in werkelijkheid was het de larve van het Lieven-Heeren-beestje, dat er veel gelijkenis meê heeft. Aanstonds werd er een dosis loodarsenaat gespuit, zelfs tweemaal in 14 dagen op sommige akkertjes. Dat is zeer goed, want ’t is bé ter dien schrik te voorkomen, zoolang hij maar schrik is,, dan die veelvraat te be strijden, als hij aan ’t eten is. ’t Is beter ’n keer peinzen dat-we gefopt zijn, dan werkelijk gefopt te zijn. Intusschen heeft het Werk van den Akker al de velden van zijn leden besproeid tegen plaag en kever, Zi§ veyvfilg hiernevens. Strauaszangers. Uitslag ledenzetting van Zondag H.: r. Hispano. Vanhouwe Georges. 334; 2. Slyper, Bruncel Medard, 311: 3. Sleppias, Bruneel René. 20s: 4. Ipla. Noyel- lo Charles, 276; 5. Isala, Vanrobaeys André, 253;. 6. Galonin, Dancy Germaine, 232: 7. Adhimar, Be- ckaert Madeleine. 209; 8. Perk, Notable Eric, T’o. Morgen Zondag, om ro.rs uur, zetting, de leden voorbehouden. Zooverf prijzen als vinkenJ Allo, Strauaszangers, een echt buitenkansje. Takkerlingen zullen in het lokaal te bekomen ziin aan den prijs van r6 frank. Men kan van nu af de namen opgeven in het lokaal of aan Denys Adhemar. Prosper, Vlissegem; 2. Boomgaert Jozef. Wulpen; Quataert Jan, Pervijze: 4. Zwaenepoel C:“ Nicuwpoort: s- Breemersch Jozef, Oudenburg. M PLECHTIGE H. COMMUNIE. Tekst. r. Braet Henri; 2. Toebat Paul en Ver- burgh Roger, Nicuwpoort. V Vülejt. r. Verburgh Roger; 2. Braet Henri; 3. Van Beilingen Georges, Lombardsijde. In vierde Studiejaar; Calcoen Pieter, Nieuwpoort. PROVINCIALE WEDSTRIJD. Miiidelkaar Landbouwonderwijs, onder d' landbouw scholen van Avelgem, RoeseWe en Nieuwpoort: 3» jaar. Tweede op 17 geslaagde leerlingen: Me- huys Herman, Sint-Pieterskapelle, met groote onder scheiding, 81,25 HET EEREMERK. Vandenberghe Prosper, Vlissegem. HERNEMING DER LEERGANGEN. Voorbereidende Afdeeling tot 6® Studiejaar Inbe grepen; op 1 September. Middelbare Afdeeling: ?P 3 September. De inwonende leerlingen: op 3 September. VISCHTOEVOER In de week van Maandag 28 Juli tot Zaterdag 2 Augustus, werden aan de Kor- poratie afgeleverd: Maandag 28 Juli: garnalen 944 kgr. te ken 9140 fr.; visch 155'kgr., tegen 1560 fr. In totaal voor een bedrag van 11.000 fr. Dinsdag 29 Juli: garnalen 50 kgr., te gen 500 fr.; visch- 337 kgr., tegen 3226 fr. Totaal: 3726 fr. Uit oorzaak van slecht zicht, moesten de gamaalvisschers terug binnen loopen. Woensdag 30 Juli: niet uitgevaren. Donderdag 31 Juli: garnalen 1755 kgr., tegen 17.530 fr.; visch 6634 kgr., tegen 68.753 fr. Vrijdag 1 Augustus: garnalen 1614 kgr.,. tegen 16.140 fr.; visch 2858 kgr., tegen 35.762 fr. Totaal: 51.902 fr. Zaterdag 2 Augustus: niet uitgevaren. De totale toevoer van hoogergenoemde Week bedroeg: 4361 kgr. garnalen en 9984 kgr. visch, voor een totaal bedrag van: 151.911 fr. i PAPIER EN AFVAL INZAMELING i Het stadsbestuur van Nieuwpoort brengt ter kennis der bevolking dat, door besluit van 31 Maart 1941, versehenen in het Staatsblad van 10 April, alle nuttelooze Vernietiging van papier en andere her bruikbare waren, zooals beenderen, wol, (karton, leder, enz. streng verboden is. 1 Het is wensehelijk ze af te geven aan ifle werklieden van den reinigingsdienst. Het is wel verstaan dat, wanneer het een aanzienlijke hoeveelheid betreft, aan de inwoners toegelaten is deze te verkoo- pen aan de plaatselijke afvalhandelaars. De ouders worden ook vriéndelijk ver zocht hunne kinderen aan te moedigen óm oud papier en beenderen naar de School te brengen, waar ze ingezameld worden. AL KLAPPEN EN DOEN In den schoot der Korporatie voor Visch- en Visschcrljprodukten zal bin nen kort de vakgroepeering Kust- en Gamaalvisschersefïektief In werking treden. 1 In iedere haven, bijgevolg Oostende. Nieuwpoort, Heist, Blankenberge, zal een afdeeling gesticht worden. De voorzitter Van iedere afdeeling zal bijgestaan wor- pden uit een bijraad, samengesteld uit twee leden en een sekretaris. Als voorzitter en leden van den bijraad voor Nieuwpoort worden de namen voor uitgezet van: reeders Maurice Legein, 'Jozef Verbanck en August Maes. Visschers dus die te midden oer beweging staan en aldus over een zeer rijke ondervinding beschikken. 4 Het Nieuwpoortsch visschersvaartuig N. 8 Nymphe des Flots reeder Marcel Blondeel, was op vangst langs de Kust tusschen De Panne en St-Idesbaldis en (trok een mijn in de korre. E:n ontplof fing volgde, waardoor de one totaal werd stuk geslagen en het schip enkele meter in de hoogte geslingerd werd. Ge lukkiglijk zijn geen slachtoffers te be treuren. Het vaartuig is gansch ontzet en pioest naar de kifibank gesleept worden. 4 De Tuiniers die de tuinbouw-tellings- formulier uitgaande van de Hoofdgroe- peering Tuinbouwprodr.ktenhebben ingestuurd, kunnen op vertoon van het ingevuld dubbel van dit formulier, bij den plaatsen sekr taris van de Boeren- korporatie, een aanvraag doen tot het bekomen van stikstofmesten bestemd ,voor de nateelten. Er wordt on gewezen dat een zeer strenge kontrool zal uitge- oefend. worden op de juistheid der inge diende aanvragen. A Ten dienste van de 3. H. D. zijn een zestal draagberries op het stadhuis toe gekomen. 4 Vanaf Maandag zullen geen eieren meer verkocht worden tot nader bericht. Men houde zijn eierkaart zorgvuldig bij, den nieuwe wordt er niet verstrekt. 4 Vóór 10 Augustus zal ieder eigenaar van land een formulier model I ontvan gen. De eigenaar moet ze zorgvuldig in vullen met naam, voornaam en adres van "den exploitant en ze terug zenden vóór 25 Augustus aan de gemeentelijke ravi- tailleeringsdienst. Dit formulier dient ter pazicht van de telling van bebouwde op pervlakten van 20 April. 4 Wanneer er aardappelverdeeling ge daan wordt moet d? winkelier dit bekend maken aan zijn venster en er op vermel den de hoeveelste verdecling van de maand het is, dj hoe' eelheid aardappelen per persoon en de prijs per kgr. I 4 Bij het inleveren van borderellen moeten de winkeliers de naam inschrij ven van den grossier. 'ft 4 De aardappelkaart voor de 10 ko mende maanden wordt in den loop van deze maand verstrekt. De datum zal door den stadsomroeper bekend ge naakt wor den. Ook de personen die bij een of an der landbouwer aardappelen staan heb ben, moeten hun aardappelkaart afhalen. 4 De landbouwers, waarvan de oogst geschat werd, moeten hun fiche komen afhalen op het bureel van ravitaillement. Overlijdens. Van den Broucke Julia, 18 j„ z. b., d. v. Urbain en Gilleman Euge nie, Koolskampstraat. Herteleer Eme- rentia, 77 j., kloosterz., Statiestraat. Claerhout Hector, 53 j.. brouwersgast, echtg. v. Van Landuyt-Alida, Muizebeke. Zwaar verkeersongeval. Er werd in de dagbladen melding ge maakt over het zwaar verkeersongeval alhier, waarbij een zekere Bckaert uit Kortrijk in botsing was gekomen met een zware vrachtauto uit Mechelen. We ge ven hier het juiste bericht. Het was de genaamde Provost, aannemer te Kortrijk, die met zijn auto uit die richting kwam gereden en ter hoogte van de wijk Kruis- kalsijde, een gevaarlijk kruispunt, in bot sing kwam met den vrachtauto bestuurd door een zekere Vandenbossche uit Eve- re. Deze auto was geladen met 17 melk kruiken, ieder van 300 liter, komende van de melkerij te Ichtegem en bes-temd voor Winterhulp te Brussel. Beide voertuigen werden ingebeukt terwijl dit van Pro vost een 30-tal meter verder in een gracht geslingerd werd. Dr Vandenbos sche uit Pittem bracht, gezien hun toe stand der drie inzittenden van den per sonenauto, naar de kliniek te Kortrijk over. De gekwetsten waren echtgenoote Provost, rib- en beenbreuk, verwondin gen aan het hoofd en armen. De auto- geleider Provost klaagde van geweldige inwendige pijnen in de borststreek. Mat- tan Maurice, uit Zwevegem, werd gewond over gansch het lichaam, bijzonderlijk aan het' hoofd. De andere autqgeleider, Vandenbossche, werd slechts licht ge wond. De rijkswacht van Mculebeke beeft het onderzoek in handen. Bij «Niet Rijk maar Recht». Zondag werd in het lokaal «De Vlaainsche Leeuw een zetting gehouden, waarvan de uitslag is als volgt: i. Sagaert R., Pittem, $69; 2. Bouchout Gerard, 554; 3. Roose A., Ardooie, 532; 4. Parmentier A., 512; 5. Craye J., Pittem, 503; 6. Deconinck M., Ardooie, 439; 7« Blauwe O.» Eegem, 438; 8. Decock J., Pittem, 419; 9- Craye J., 397; 10. Vanderbcle A., Eegem, 392; n. Desmet 11., Pittem, 392; 12. Ver- scheure R., 377 13. Vandeginste V., Koolskamp, 361. Uitslag der groote Vinkenprijskamp, Bij Kamiel Desmet had een vinkciuelting plaats, waaraan niet minder dan 68 beste vogels uit de streek deelnamen. Hier volgt den uitslag: 1. Fiere O., Emel- gem, 726; 2. Frere O., Emèlgem, 522; 3. Desmet B., Ardooie, 519; 4- Bckaert C., 484; 5- Victoor C„ 484; 6. Desmet J., Emelgem, 483; 7. Domeulenaerc A., 481; 8. Roose A., Ardooie, 472; 9- Devrieze A., Rumbeke, 469; 10. Parmentier A., Ardooie, 468. Burgerlijke stand. Geboorten. Opsomer Guy, z. v. Geor- fees en Verlinde Marie. Maesen Jenny, a. v. Maurits en Derieuw Hermina. Overlijdens. Ryckeboer Henri, 74 j., z. b., echtg. v. Verstraete Sophie. Van- hee Hendrik. 83 j„ landbouwer, wed. v. Vandenbussche Octavie. Vyaene Ber tha, 49 j., z. b., wed. v. Timmerman Frans en Delongie Pierre. Huwelijken. Moke Henri, smid, wed. v. Desmedt Bertha, met Witgeers Euge nie, z. b., wed. v. Maesen David, b. v. De Panne. Breem Marcel, fabriekwerker v. Adinkerke, met Timperman Paulina, meid, wed. v. Labeau Jules, v. De Panne. met schitterend succes zijn zes jaren humanitaire studies afgesloten in het Bisschoppelijk College te Veurne. Als pri mus van de Rhetonka werd hij met een gemiddelte van 86 procent tot laureaat uitgeroepen en is hem de eeremedaille verleend geworden. Het was 18 jaar geleden dat een I-oo- naar deze zelfde hooge onderscheiding mocht boeken in het College te Veurne. We wenschen dan ook den Knappen stu dent en zijn gelukkige ouders om dit zeldzaam succes een welgemeend profi ciat toe. Burgerstand maand Juli 1941. Geboorte. De Jonghe Christiane, d. v. Remi en Zoë Biebauw. Sterfgeval. Butaye Carolus, bijzon dere, echtg. Dewltte Emma. Huwelijksaankondigingen. Petiber- -ghein Maurice, metserseast, v. Leo en Lycke Yvonne, dienstmeid, v. Steenkerke. Hosten Gerard, mekanleker, v. Alverln- gem en Feys Allee, werkster, v. Loo. Prachtige Prijskamp voor 18-maanders, 30-maanders en driejaarsche paarden, te Roeselare, Koersplein, op 14 September ondersteund met toelagen van den Staat en van de Provinciale Landbouwkamer. PRIJZEN 50.000 Fr. PRIJZEN i8-Maandcrs: i* prijs 500 fr.; ra* prijs 100 fr. 30-Maanders hengsten: 1* pr. 500 fr.; 15* 30-Maanders merrien: ie pr. 600 fr.15* nog een tiental vette konijnen mede te nemen. Aan de voetstappen kan men be- statigen dat het schaap werd gedragen tot aan den afsluitingsmuur, langswaar de dieven met hun bult zijn verdwenen. Winterhulp. Ook ons plaatsclijk comité is niet bij de pakken blijven zitten en spijts het vele wat het reeds deed om da nood te lenigen in zoovele huisgezinnen, heeft de nropagandadienst er ook op gedacht om eens wat ontspanning te bezorgen aan de bevolking, die nog maals met het doel werd gedaan om de noodlijdenden eenige uren vermaak te bezorgen. Wc hadden dus Zondag den voetbalwedstrijd ten bate van Winterhulp, die tamelijk veel bijval had, en waarvan de opbrengst nogmaals aan de noodlij denden ten goede komt. Op Zondag ro Oogst hebben we dus de groote juniorswedstrijd, nogmaals met de opbrengst voor Winterhulp, en wel Het Kampioen- schap van West-Vlaanderen Wat aangaat de soepbcdeeling, wordt er spijts het verlof toch nog voort soep gemaakt door de Eerw. Zusters voor de kinderen die deze dan dagelijks ko men afhalen. We kunnen terloops ook nog mededee- len dat we eerstdaags ook wel nog de' langverwachte reen chocolade zullen hebben voor de kinderen. Winterhulp heeft reeds nuttig werk geleverd op de gemeente en steeds zullen we nu en in dc toe komst ons best doen, om de nood te lenigen waar hij het grootst is; doch daarom verwachten we nog meer dan vroeger de steun en medewerking der be volking. Vinkenprijskamp van de Trag^e Zangers. 1. Jules Lauwers, Gullegem, 69''2. Remi Feys, St-Eloois-Winkel, 675; 3. Camiel Vcreecke. Tzegem, 593; 4. Alois D'Hondt, Gullegem, 510; 5. André La- gac. St-Eloois-Winkel. 446; 6. Julien Maes, Izegein, 426; 7. Eugène Corteville, Izegem. /:o: 8. Maurice Seynic’-». Gullegem, 417: 9. Camiel Vancoillie, St- Elools-W '1, 415; to. R. Vereccke; Gullegem, 4L3. Eieren aangeslagen. Een inwoner uit Mechelen, die destijds reeds gesnapt werd als woekeraar, werd thans- gesnapt toen hij eieren aangekocht had tegen woekerprijzen. Reeds had hij 123 eieren bij zich. Deze werden door de rijkswacht in beslag genomen. Ernstig gevallen. Des avonds deed de genaamde Cyriel M..., wonende wijk Veldbloem alhier, in dc Roeselarestraat, zulk een geweldige val dat hij gewond werd aan het aange zicht, handen en beenen. Zijn fiets werd eveneens ontredderd. Eervolle uitslag. De H. Marcel Pecceu, die dees jaar eer vol zijn oude humaniora aan ’t Klein Se minarie van Roeselare beëindigde, werd bekroond met den eersten prijs in den opstelprijskamp, uitgeschreven door het Davidsfonds voor gansch het land. Voi bewondering voor dit jong schrijversta lent bieden wij hem onze beste geluk- wenschen aan. Gcmeenterekening ’43. Burgemeester en Schepenen der gemeente Stadcs. brengen ter kennis aan de ingezetenen, dat de ge meen terekening van ’t jaar 1940, ten gemeentehuize necrgelegd is, waar ieder belastingsschu.'dige er ken nis van kan nemen van af 6 tot 12 Oogst. De Gemeentesecretaris, A. Vangheluwe. Burge meester cn Schepenen, H. Beeckaert. Uitslag vinkenprijskamp. De Maatschappij De Frontvink gaf Zondag een vertroostende ledenzetting. 17 Vogels stonden gesteld. Ziehier den uitslag: 1. Modest, HoorelL. .3 Albert, 377; 2. Gouwy, Bruneel Robert, 3.ri; Heintjes, Declerck Guill., 327; 4. Koben, Cariu Jules, 292; 5. Dianne, Denys Hilaire, 239; 6. Gere. Vaoi Hoof Am., 2.16; 7. Bertje, Vandamme Odl.^ 162; Bruintje, Crombez Henri, 151; q. Gukei' Debruyne Aloys, 79; 10. Narden, Meerseman 27; 11. Frans, Lemeig.-e Theoph18. De liefhebbers, eigenaars van stomme vogels, z". 1 bij een aangcvulde loting zeer voldaan geweest. Hei tje was hierin den gelukzak. Zijn vrouwtje leefde is ’t geluk mede; goed zoo, ouw trouw lid. Onzen bestw dank aan de bestuursleden en eci»ige bijzonderen door hun milden steun den prijskamp hoog hieïdcir- Liza en Steiïe klaagden over C. V. ’t Is niet wel van hem, hé EiniclI Hier hebt g’het Pol, wie zin nu ol vuf joar getrouwd, nee, k’bcnne nie mee content van jou. Tjee, waarom datte, Ferildc? Jb, ’k ga ’t jou rechtut zeggen, weic. ïn ’t eer ste da wie getrouwd waren, zaltekikkc de Zundag- achternocnc bikans nooit ollecn thus; cn von ols gk‘ e begun te gaan kaarten met den dien van in 'tendc. zitte kikke ghoele zundagaehternoens na de muren te kickken; 'k cn té geen gezette of niemendonle. Maa Pherilde tog, ist ma. datte; kiek, 'k ga van nu voors nee, olie weke 0,75 van mien drinkgeNi afstaan en ’k ga zeggen tegen Oscartje (den dien met zijn puppe) da hie jou olie weke De- l’operin- genaarop joune schoot bringt. Poltjc tog, 't was djuste dadde- ikke geren a get Hooge onderscheiding. Onze stadsgenoot Roger Matthys heeft met muziek. Weldra zal de kom gespezen worden met stadswater. En zoo voltrekt zich stilaan de moderniseering der zwem kom. Jammer, dat het aantal kabienen veel te klein is. Er moeten minstens een even groot aantal bijvebouwd worden. Op het oogenblik telt de Roeselaarsche zwemkom 580 leden. Vooral de school jeugd schijnt er een druk gebruik van te maken. Wanneer zal dit eens algemeen worden? GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 10 Augustus 1941: Dokters: De Clercq, St-Hubertstraat; Pattijn, H. Horrlestraat. Apotheker van dienst: Heer Lybeer, Stationplaats. Op Vrijdag 15 Augustus (O. L. Vr. He melvaart Doktersdienst zooals de ge wone werkdagen. Apotheker van dienst: Heer Staessens, Rumbekestraat. WATERLEIDING De inschrijvingen voor den aanleg van de waterleiding gaat nog maar steeds niet erg vlot. Volgens voorschrift van de Kreiskom- mandantur moet iedereen aansluiten die inkwartiering heeft of gehad heeft of in de toekomst nog kan hebben. Praktisch vallen de meeste huizen on der deze bepaling. Degenen, die nog geen toestemming gegeven hadden, hebben een aansporing ontvangen. Dit had voor gevolg dat er nog 145 inschreven. Deze moeten natuurlijk wachten op'den twee den toer van de stad. Daar zijn straten, b.v. de Gaaipers- straat, waar maar één huis inschreef. Zijn de menschen nog niet ten volle overtuigd van de groote noodzakelijkheid van zuiver drinkwater? PAARDENKWEEKERSBOND VAN WEST-VLAANDEREN Burgerstand maand Juli. Geboorten. Wullemsn Godelieve, d. v. Julien en Zoë Verkeyn. Arteel Willy, z. v. Florent en Flora Smagghe. Maer- -TT ten Willy, z. v. Jules en Maria De Beer. '’an. Onze Lieve Vrouw van Langewaede Mazéreel Monique, d. v. Camiel en begint. Bertha Meerschaert. Jongensschool. Uitsla? van de wedstrijden, gedurende het school jaar ro4a-i94r.. Achtste Sttudiejaar. Hebben So van de pun ten bekomen: t. Moeren Remi; a. Baes Basiel;. 3. Vandeveldc Michel; 4. Mcrievede Maurits. Be haalden 73 van de punten: r. Pauwels André; 2. Hoorelbeke Maurits. Zevende Studiejaar. - 8 3 t. Leuridan Her man: 80 2. Verhilly Willy: 3. Huyghe Gaspar; 73 4. Sticker Remi; s. Merlevede Roger; 6. De- kêirel Joris. Zesde Studiejaar. 7; Lacante Gaston: Baes Frans: Obin Alois-Roger. Vijfde Studiejaar. 80 Wyckaert Kamiel: Sampers Julien. Vierde Studiejaar. 80 Boudry Michel; Wy ckaert Jozef. Derde Studiejaar. Leuridan Jozef. Tweede Studiejaar. 80 Snick Roger; Cal lens Rafael; O’levier Eric:, Huyghebaert André: Pau wels André: Wyckaert André; Vandamme Gilbert; Berten René. Eerste Studiejaar. 80.%: Dumon Maurits; Masson Robert; Vanhee Daniel. KLAVIER. Voorbereidende leergang: i* verm, met firoote on« dersch., Christiana Staessens. Lagere, leergang, 2’ afdeeling: i° verm, met groote on lerssch.. Marie- Paulo Vanneste, Antoinette Martin, André Maertens. Lage,re leergang, afdeeling: i° verm, mot groote ondcrsch., Thérèse Carbonez. Middelbare leergang, 2° afdeeling: r° verm, met ondcrsch., Olga Verstrae te. Middelbare leergang, 1® afdeeling: 1" verm, met groote ondersch., Rosa Dejaeghere. Hoogert leergang. 2® afdeeling: t® .verm, met groote ondersch.,, Agnès Dumortier. Tloogere leergang, i® afdeeling: 2® prijs met groote ondcrsch., Rika Demoen. SNAARINSTRUMENTEN. Contrebas, middelbare leergang. 1® afdeeling. i° Verm, met groote ondcrsch.: Gaston Bagein. Cello, hoogere leergang. 1® Prijs met onder- «cheiding? Gustaaf Decaestecker. Viool. Prijs van uitmuntendheid met emote onderscheiding, rel uk wenschen van de jury on Staats- medaillie mot algemeene stemmen: Marcel Deryckere. OPVnFnTNGRGESTTCWT ZUSTERS H. VINCENTIUS h PAULO ROESELARE Examens School Liar 1940-1941, onder toezicht van Staat en Provincie. MIDDELBARE HANDELSAFDEELING. Eerste Rekenplichtige, einde 4® janr. Groote on derscheiding: Maria Vanhove, Houthulst: Marguerite Gheskiere. Zwevezelc; Agncs Eeckhout, Roeselare. Onderscheiding: Clara Therssen, Roeselare: Anna Deceuninck, Rumbeke. Voldoening: Iréne Dewil- dc. Roeselare. Tweede Hulprekenplichtige. einde 3* hor. Groote onderscheiding: Marcella Vanneste. Roeselare; Yolande De Boodt, Nieuwmunster. Onderschei ding: ^Laria Brabant, RoeseJare; Trène Parisis, Roe. r.f'lare; Marie-José Decancq. Roeselare: Tvonne Par- don, Oostnieuwkerke; Marte-Claire Pollefeyt. Mee nen: GodeUevn Taveime. Zwevezele; 'hrie-Thé,,kse AHewaert, Ledegem. Voldoening: Georgette NVs, Rumbeke: Lvd’e Wvbo. Roeselare: Henriette Ver straete. Rumbeke; M«rie-Thérèse Salembier, Roese lare; Rosa Driessens. Bevercn. MIDDELBARE AFD. SNIT EN CONFECTIE. Einde 4® jaar. Met algenteene vakken: groote ondersch., Maria Vermeulen, Rumbeke; ondersch., Cecile Soetaert. Ledegem-; voldoening, Alice Dewulf Roeselare.. Snit, Confectie en Trekenen: groote ondersch., Anna Commeyne. Roeselare; ondersch., Maria-Joa^f Deconinck en Leona Vanhonrne; vol doening, Noella Lanssens en Nt. Vandcnbulcke, allen Roeselare. LEERWERKHUIS. Groote ondersch.: Tvonne Balduyck, Roeselare; M. Corneillie. Roeselare; A. Matton. Izegem. Onderscheiding: J. Huyghebaert, Roeselare; D. Tiilaert. Roesehrc; T. Tuyttens. Taegem; E. Verhelst, Hoogde; M. Olivier en S. Verhelst. Rumbeke: T). Decock en O. Grymnnpre», Roeselare: L. Planrke, Oostnieuwkerke; S. Baelcn, Roeselare; J. Dewitte* Kachtem. HUISHOUDKUNDE. Einde. 3* jaar. Grootste ondersch.: Georgette Ryckebosch; Maria Popelier; Ivonne Pardon: Maria Ballicu. Groote ondersch.: Cecile Lavaert; Irène Parisis; Marie-Elise Ameye; Marie-Thérèse Alk- waert; Godelieve Deré: Marie-Thérèse Salembier. Ondersch.: Godelieve Huliaert; Yolanda De Boodt; Marie Brabant; Marie-Thérèse L^oen; Henriette Verstraete;. Suzy Reuse; Georgette Degroote: Geor gette Nys; Agnes Pecceu; Marie-Jo«é W°rhmuck; Georgette Vermeylen. Voldoening: Rosa Driessens; Marie Hooniacrt; Flavie Gadcyne; Solange Poppe; Denise Vandrwyngerde. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Christiane Hillewaere, d. v. Gaspard en Helene Van d; Voorde, v. Torhout. Guido Vinci e, z. v. Arthur en Godelieve Loontjes, Wittestr. Ste- faan Detavernier, z. v. Joseph en Maria Delavie, v. Wingene. Silève Vandekerk- hove, z. v. Gustaf en Magdalena Van Pcucke, Steenweg Eegem. Ludwina De Cock, d. v. Jean en Adriana De Roo, v. Schuiferskapelle. Denise Simoens, d. v. Cyrille en Maria Desmet. v. Aarsele. Georges Decour, z. v. Richard en Gabriel le Vantuyne, v. Meulebeke. Christiane De Vos, d. v. Maurice en Godelieve San der, Kazeernstr. Monique Minne, d. v. Alidoor en Zoé Tallieu, v. Wingene. Herman Penninck, z. v- Maurice en Cla ra De Keyser, Kerkstr. Noël Gryp, z. V. Arthur en Irma Neirynck, Steenweg Kapelle. Hugo Deley, z. v. René en Maria Moerman, v. Wielsbeke. Huwelijken. Michel Nemegeer, van Bavikhove, en Maria Van de Velde, van Tielt. Maurice Lannoo,, v. Pittem, en Martha Claeys, v. Tielt. Overlijdens. Erna Scherrens, 4 d., d. v. Maurice, v. Wingene. Maria Van Severen, 79 j., ongeh., Kromwalstreet. Agnès Loncke, 5 j., d. v. Gentiel, Reepers- straat. DIEF GESNAPT Hij is er van beschuldigd 20 diefstallen gepleegd te hebben. Sedert geruimen tijd, vanaf de maand Februari inbegrepen, werden in de streek van Tielt allerhande diefstallen gepleegd zonder dat men den dader kon knippen, alhoewel er een uiterst zorgzame waak- dienst werd ingericht door de wetsdie- naars. Deze nacht werden er hennen ont vreemd en een anderen nacht waren het konijnen die ontvreemd waren. Nu eens was het bij de ladbouwers en dan eens bij de werkmenschen. Het gelukte de Po litie en Rijkswacht maar niet den dader of daders vast te zetten. Voor een veertiental dagen echter werd nabij het Lazaret in de Krommelwal- straat een rijwiel ontvreemd, waarbij den dader kon gesnapt worden gezien er ge tuigen waren. Deze, de genaamde Pop... Maurice, wonende Holdestraat alhier, werd ingerekend en naar Brugge overge bracht. Des anderendaags werd hij na bekentenissen losgelaten en kwam rond den middag terug te Tielt aan. In den- zelfden namiddag werd hij nogmaals be trapt op een aardappelveld en nogmaals inhere’.:../.,. werd te Schuiferskanelle een ge.ö ;_;toien, welke na lang onderzoeken terug werd gevonden, wederom bij den eigenaar, nadat zij een lange reis had ondernomen van Meulebeke over Ruise- lede. Hierdoor kwam men op het spoor van den dader, welke nogmaals denzelf- den persoon was. Door de Rijkswacht in gerekend, werd hij aan een langdurig on derhoor onderworpen en bekende naar verluidt, zoo maar eventjes 20 diefstallen, allen van verschillenden aarc. gepleegd te hebben. Bij zijn aanhouding bevond hij zich in een verdacht huis zoodat vermoe delijk de opbrengst van de verschillende diefstallen bestemd was om verbrast te worden. Hij werd gevankelijk naar Brug ge gevoerd om er te verschijnen voor den onderzoeksrechter. We vernemen dat ook een paar kameraden van den aangehou- uniMBguHiMBnuiBUiMHEaaaaB Burgerstand, ni. Juli 1941. Geboorten. Legein Georges, z. v. En- gelbertus en Vermote Angèle, Westhin- derstraat. Corteel Daniël, z. v. August en Corteel Jeanne, Artanstraat. Seys Frieda, d. v. Urbain en Pylyser Maria, steenweg op Nieuwpoort. Legein Fer nand, z. v. Pieter en Coulier Georgette, Polderstraat. Deschilder Robert, z. v. Michel en Wackenier Angèle, Seraflen Declerckstraat. Overlijdens. Delanghe Constantinus, 81 j., rentenier, echtg. v. Hillebrandt So phia, Noordstraat. Lemaire Leonie, 61 j., landbouwster, ongehuwd, Groenendijk- straat. Huwelijk. Cornette Albert, onder wijzer, en Vieren Maria, z. b., b. v. Oost- dumkerke. Henri Pierloot, 65 jaar, wonende Slij- pesteenweg 26, kwam Maandagavond van zijn werk gereden uit Raversijde. Plots stuikte hij van zijn fiets en liep een die pe wonde oo aan den schedel. Een dienst vaardige landbouwer bracht met zijn rij tuig den ongelukkige naar huis, waar hij door den dokter verzorgd werd, die hem ook geestelijke zoxgen deed toedienen. Uitslag Vinkenprijskamp. Bij Alfons Vankeirsbilck, lokaal Het Roozeke had een prijskamp plaats voor vinken, waarvan, de uitslag luidt als volgt: r. Vannieuwenhuyse. Meule beke, 564; 2. Eeckhout Gebroeders. Ingelmunster. 521; 3. Debaene A... Meulebeke, .516; 4. Damman C.» 509; 5. Vanlaecke Remi, 465; 6. Vandecanelle Marcel, 464; 7- Eeckhout Geaard, 458; 8. Verhelst Arthur, 454; 9. Sagaert Felix, 43.8; 10. Vroman Ju les, 428. Uitslagen Vinkenprijskampen. Door de plaatselijke Vinkenmaatschappij Niet Rijk maar Recht weiden drie zettingen op, een. dag gegeven. Waarvan hier.de uitslagen volgen. De eer ste wedstrijd bij Georges D'Hulster: r. V'erheye Ju les, Marialoop, 5032. Deboeuf, Ingelmunster, 397; 3. Vanluchene Remi, Meulebeke, 34*; 4- Tuyttens A., 332; 5- Vermeulen Gustaf, 308; 6. Verbeye Ju les, Marialoop, 305; 7. Dcbbels M^ Meulebeke, 297; 8._ Vanlaecke Remi, 289; Vanhee Remi, 273. Uitslag van de zetting gehouden bij Belaen Maurice. Er waren 23 vogels: 1. Vanlaecke Remi. Meulebeke, 499; 2. Coopman .C., Ingelmunster, 434; 3. Belaen M., Meulebeke, 416; 4. Tuyttens A., 410; 5. Vanhee Remi, 374; 6. Descheemaecker A., 372. De derde zetting vond plaats bij Alois Bruneel, lokaal «Den Oosthoek». Er waren 31 vogels, waar van de uitslag luidt als volgt: r. Verheye Richard, Meulebeke, 584; 2. Vanlaecke. Remi, 4751 3- Van- thorhout J., 461: 4. Damman.- C., 447; 5- Sagaert Felix, 431; 6. V'erheye Rkhar^, 421: 7. Vermeulen Gustaf, 409; 8. ABemeersch Roger. Marialoop. 408; 9. Tuytttens A„ 404; 10. Verheye L., Marialoop. 402; 11. Mortier Henri, 402; ia. Depuypere M., 388. Burgerstand. Geboorten. VamfenheiCde Gabriel, z. v. Remi en De Witte Magdalena, Muize- lare. De Muynck Azaire, z. v. Adhe mar en Soeneus Paula, Meulebceksche kalsijde. Desseya Antoon, z. v. Henri en D’heygerc Maria, Muizelare. Calle waert Godelieve, d. v. Philemon en Bruy- neel Margareta, Muizelare. De Laere Jeannette, d. v. Jerome cn. Van Thour- nout Alice. Tieltstraat. Verhoye Cy riel, z. v. Georges en Verstraete Maria, P,erg. Lemey Yvonne, d. v. René en Dobbelaere Augusta, Berg. Vande- kerkhove Gabriël, z. v. Jules en Samyn Martha, Muizelare. Huwelijk. Soenens Gerard, wever, en De Witte Magdalena, z. b. v. Andries en Martha Roose, v. Ardooie. Jozef Callewaert, z. v. Achiel en Lia Pro voost, Kleine Weg 24 c. Annie Dom- brecht, d. v. Gerard en Dionysia Depre- ter, Statiedreef 8. Eduard Labaere, z. v. Gaston en Maria Wyfïels, Moorslede- steenweg 110 c. Jozef Debrauwere, z. v. Albert en Marie Wallaeys, Spanjestraat 84. Mia Vandekerkhove, d. v. Georges en Gerarda Schoutteten, v. Moorslede. Marcel Vermeulen, z. v. August en Elisa Decostere, Kattenstraat 170. Jacque- lina Vancoillie. d. v. Theophiel en Maria Dekiere, Kattenstraat 183. Werner Feys, z. v. Ernest en Georgina Wyfïels, Batavialaan 3. Sterfgevallen. Adhémar Houthoofd, 5 m., z. v. Petrus en Maria Deserrarmo, IJzerwegstraat 3. Roland Devroe, 8 j., z. v. Jozef en Jeanny Breyne, Spanje straat 64. Maria Vanryckeghem, 69 j., wed. v. Camiel Sinnaeve, Godshuislaan 59. Julia Verhaeghe, 74 j., wed. v. Vic tor David, Meenensteenweg 92. Huwelijken. Marcel Wittevrongel, slachter v. Tielt, met Gabriella Vanlan- deghem. kleermaakster v. Roeselare. Jozef Vanderhoeven, kleermaker, met Magdalena Vandenbulcke. voddenwerk ster, b. v. Roeselare. Albert Noyez, be- roensvrijwilliger, en Elisabeth Vande- kerekhove, b. v. Roeselare. Huwelijksafkondigingen. Nestor Du hamel, opsteller bij het Staatszeewezen, met Irène Decapmaker, z. b., b. v. Roese lare. Daniël Decapmaker, stadsbedien de, met Irène Seynhaeve, z. b., b. v. Roe selare. Pamphiel D’Haene, bakker, wed. v. Maria Vansteenkiste en Herminia Noppe, met Bertha Debusschere, strijk ster. b. v. Roeselare. Firmin Roelens, dokter v. Westroozebeke, met Anna De Man, v. Roeselare. Justin Dedier, bak ker v. Westroozebeke, met Georgette Swaenepoel, melkhandelaarster v. Roe selare. PAARDENMARKT MET PRIJSKAMP Op Donderdag 4 September e. k., om 9 uur ’s morgens, op de St-Amand- plaats alhier, zal de jaarlijksche paar denmarkt met prijskamp gehouden wor den. Inschrijvingen vanaf 9 uur in de Café Francaisbij de Wed. Haeghe- dooren-Goddeeris. De Voorzitter, Edm. Loncke. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag 11 Augustus tot en met Zaterdag 16 Augustus 1941 zijn vol gende taxi voerders van de week: Bogaert Octaaf (bij C. Behaeghel), Ardooiesteen- weg, en Fr. Desmet-Decraene, Statie- piiaats, Roeselare. MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL TE ROESELARE Examensuitslagen. Hebben behaald op ioo punten. I. OVERGANGSEXAMEN VAN HET EERSTE NAAK HET TWEEDE JAAR. Met de crootste onderscheiding: André Muylle, Hooglede, 89 Norbert Vanthuyue, St-Jozef Hoog lede, 87-, 64 Robert Vandamme, VUmertinge, 86,68 Met groote ondersttii-idifig: Franz Nys, Rumbeke, 82,27 Bertrand Vandaele, Ruiseledc, 80,57 Leopold Dewaele, Loo, 78,98 Roger Derycke; Abeele-Poperinge, 78,97 Valere Van Nevel, Moorslede, 78,96 Gjerard Deruyter, Gits, 78 '/o; Hilaire Bonte, St-Pieters Brugge, 76,70 - Met onderscheiding: Raphael Vanysacker, Sint- Henricus Rumbèke, 71,01 Gabriel Olivier, Aart- rijke, 68,46 Raphael Van Hollebeke, Pittem. 65,54 André Pauwelyn, Hooglede, 65,40 Jozef Van Eecke, Langemark, 65,01 Met vol~ doening: Gerard Verhoest, Gits, '64,97 Jozef Vande Walle, Wingene, 64,21 Kristiaan Geerar- dijn, Beveren-IJzcr, 63,74 Gilbert Vandaele, Oostnieuwkerke, 62 Éugène Degryse, St-Henricus Rumbeke, 61,54 Gabriel Donck, Boezinge. 61,is Gerard Lammerant, Wulpen, 57,28 Raphael Dcssauvage, Rumbeke, 54,69 Willy Decommer, Oostnieuwkerke, 53,72 Jozef Van Acker, Oost nieuwkerke, 53,12 Emiel Demilde, Oostkamp, 52.89 Noel Féys, Vbormezele. 51,20 André Ledoux, Slijps-Moorsl.dc, 51,15 Georges Lesage, Oostroozebeke, 50,75 II. OVERGANGSEXAMEN VAN HET TWEEDE NAAR HET DERDE JAAR. Met de grootste onderscheiding: Michel Sierens, Kanegem, 92 André Boeraeve, Poperingc, 91,20 Marcel Vandepitte, Passchendale, 89,80 Jozef Verhelle, Bcveren-Roeselare, 88,80 Michel De- clercq, Gits, 87,40 Met groote onderscheiding: Jozef Vulsteke, Kortemark, 83,80 Gilbert Ma- hieu, Alveringpm, 83,40 ‘/o; Charles Van Quaethem, Aarsele, 83,20 Gabriel Vanysacker. St-Henricus Rumbeke, 78,30 Hendrik Geerardijn, Beveren- IJzer, 77,30 Met onderscheiding: Gilbert Debandt, Moeres-Bulskamp, 74,40 Wilfried Gry- monprez, Roeselare, 74,40 Emeric Dezutter, Kanegem, 72,50 Joel Monkcrhey, Dikkebusch, 70.10 Daniel Vandeu Berghe, Boezinge, 66,80 Gilbert Fonteync, Westouter, 66,70 Jozef Saeien, Oostnieuwkerke, 66 Met voldoening: Alben Vanrobaeys, Vlamcrtinge, 64,40 Joris Vanden Bcrghe, Ardooie, 63,30 Nestor Cornette, Korte mark, 61,10 Norbert Depuydt, Voormezele, 60.10 Michel De Mare, Pittem, 58,80 Mi chel Deschrevel, Proven, 58,40 André Vanden- abeelc, Moorslede, 57,70 Gabriel Vangheluwe, Langemark, 57,60 Jules Faes, Bovekerke, 54,40 Omer Claeys, Vlmnertinge, 51,80 Gerard Óbin, Hooglede, 50,20 Paul Sobry, De Panne, 50 III. DERDE LANDBOUWKLAS. Een Diploma van Voltooid Middelbaar Landbouw onderwijs werd afgclevcrd aan de volgende Leerlingen die geslaagd zijn in het eindexamen, aïgenomen onder toezicht van een afgevaardigde van den Staat en van de Provincie. Met groote onderscheiding: Etienne Wallays. Roe selare, 8r,s7 Aimó Verborgh, Slijps-Moorslede, 77.90 Met ondorschciding: Guido LeenknesL Gits, 72,30 Filip Faes, Bovekerke, 72,03 Roger Devisschere, Koolskamp, 71,58 Frans Hanssens, Gullegem, 71,38 August Van Clooster, Bcveren-Roeselare, 70,79 Maurice Gheysens, St-Jan-Ieper, 69,47 Gerard Delanote, Proven, 67,50 Valère Hanssens, Wevelgem, 66,40 Met voldoening: Leon Sierens, Kanegem, 61,83 Achiel Roelstraete, Stasegem, 60,25 Gerard Markey, Bulskamp, 58,62 De Eerste Prijs in Uitmuntendheid werd toegekend: In de eerste Landbouwklas aan den Heer André Muylle, uit Hooglede. In dj tweede Landbouwklas aan den Heer André Boeraeve, uit Poperingc, en den Heer Michel Sierens, uit Kanegem. Het Eeremetaal, gegund door het Verbond der Boerengilden van het Gewest Roeselare, aan den Leerling van de Derde Landbouwklas die den Eersten Prijs in Uitmuntendheid heeft behaald werd toege kend aan den Heer Etienne Wallays, uit Roeselare. AUTOMATIEKE BALANCEN 1-2-10-15-20 kgr. - Oude Nieuwe. KAASSNIJDERS - IJSKASTEN en KOELINRICHT1NGEN. - ALLE BEENHOUWERS- en SLACH- TERSBENOODIGDHEDEN en MACH1ENEN bij: Tel. 660 120 leperstraat ROESELARE. HERSTELLINGEN van alle merken Snelwegers worden uitgevoerd. DE STEDELIJKE ZWEMKOM ’n 14 dagen geleden heeft men de zwem kom laten leeg loopen om ze geheel te kuischen en opnieuw van versch water te voorzien. De zwemkom werd aange sloten bij de Radio-centrale. Wat kan men nog meer verlangen; versch water 30-Maanders hengsten: i® pr. 500 fr.; 15® pr. 100. 30-Maanders merrien: i® pr. 600 fr.15® pr. roo. 3-Jaarsche paarden, hengsten: i* prijs 700 fr.; 8® prijs roo fr. 3-Jaarsche paarden, merrien: i® prijs 700 fr.; 8® prijs 100 fr. Kampioenschappen: 2 kunststukken, één voor den besten hengst en één voor de beste merrie van den prijskamp. Bij iederen eersten prijs wordt een verguld, bij lederen tweeden prijs een verzilverd en bij de volgen de prijzen een bronzen eeremetaal geschonken. VOORWAARDEN: De prijskamp wordt gehouden op Zondag 14 Sep tember op het Koersplein, ingang Oostnieuwkerke Steenweg en begint stipt om 9.30 uur. Alleen paarden toebehoorende aan de leden van den Paardenkweekersbond van West-Vlaanderen kun nen aan den prijskamp deelnemen. De deelnemers moeten bij de inschrijving zooveel mogelijk de af stamming van het dier opgeven. De bewijzen van afstamming kunnen aangevraagd worden bij het Stud book, Koninklijke straat 60, Brussel. De inschrijving bedraagt 10 ir._ per paard. De paarden moeten te 9.30 uur stipt in den ring zijn. Iedere mededinger draagt de verantwoordelijkheid van zijn inschrijving. De inschrijvingen worden ge daan bij Gustaaf Vandervcnnet, Eernegem. Secretaris van den Bond van Paardenkweekers ten laatste tegen 1 September aanstaande. Bij gelegenheid van dezen prijskamp worden ook de Nationale premien toegekend, üe inschrijvingen daartoe moeten gedaan worden per aangeteekenden brief aan het Ministerie van Landbouw, Middaglijn straat 3, Brussel, dat bericht van ontvangst zal geven. OPSTELPRIJSKAMPEN DAVIDSFONDS Roeselare hesft steeds in de gewest-, gouw- en landwedstrijden van het Da vidsfonds eervolle plaatsen bezet. Jam mer, dat door de huidige omstandighe den, de successen in de Prijskampen van 1940-’41 niet in een plechtige zitting kun nen gevierd worden. We geven hier enkele der bijzonderste uitslagen van prijskampen 1940. Eerste Reeks, Meisjes. 1. Paula Sambacr. Hon- zebrouckstraat (83 p.); eerste in den prijskamp van de Gewestbond. Eerste Reeks, Jongens. 1. Gilbert Vervaecke, St-Elooistraat (86 p.)tevens laureaat van den Gouwbond en van den Gewestbond met 88 punten. Tweede Reeks. 1. Eugeen Flameygh, Vaart- straat, met 84 J4 punten. Derde Reeks. 1. Roger Fieuw, St-Amandsstraat, met 88 punten. Prijskampen 1941. 134 Mededingers uit 14 Scholen. Eerste Reeks, 7® en 8® Studiejaar lagere school. Meisjes: 1. Ivonne Feys, Statiedree'. met 88 ’/i p.; ook 1® prijs in den Góuwprijskamp. - Meer dan 80 punten: Raymonda Sinnaeve, Marie-Rose Vanden bussche, Godelieve Scharpé. Jongens: 1. Hubert Vansteenkiste, 6® Wijk, met 84 punten: tevens 1® van den Gewestbond. - Meer dan 80 punten: Gustaaf Declercq, Roger Dekmijn, Justin Olevier, Roger De Beuckelaere, Jozef Denoo, Marcel Loontjes. Marcel Veracx, Frans Demeyere, Emiel Bouttclcsier, André Samyn. Tweede Reeks, 4® Latijn, 3® Middclb. Meisjes: 1. Elisabath Bulcke, Nieuwkapelle, met 87 punten. - Meer dan 80 punten: Demees Lutgart, Agnes Van Robeays. Jongens: 1, Gabriel Francois, Pittem, met 84 punten. - Meer dan 80 punten: Luc. Geert, Jozef Van Coppenolle, Leo Delafontaine. Derde Reeks, Rhctorika. 1. Emiel Zwaenepoel, Hooglede, piet 82 l/i punten. - Meer dan 80 punten: Pol Buysc, Marcel Alliet, Roger Sinnaeve, Marcel Pecceu. De jury van Leuven kende den landelijken prijs, derde reeks, toe aan: Marcel Pecceu, met 95 punten. Over den landelijken prijs eerste cn tweede reeks nog geen nader nieuws. Allen lof aan onza wakkere Roeselaarsche leer krachten. MUZIEKACADEMIE ROESELARE NOTENLEER. Eerste Studiejaar, Jongens. 1® Vermelding met grootste onderscheiding en gelukwenschen jury: Cle ment Dhaene; 1” vermelding met grootste onderschei ding: Robrecht Vcrmandcr; i’ vermelding met groo- te onderscheiding: Georges Dewachter, Guido Lagac. Eerste Studiejaar, Meisjes. 1® Vermelding met grootste onderscheiding: Denise Boucquct; i® ver melding met groote onderscheiding: Noella Staelens, Christiana Deckmyn, Rika Marichal, Rosa Coemelck, Cecile Vanden Bulcke, Maric-Paulc Anseeuw, Lena Marichal, Lutgarde Denys, Agnes Thomas, Rika De- deurwaerder, Judith Anseeuw, Gisele Vandc Putte, Maurisctte Poiré. Tweede Studiejaar, Jongens cn Meisjes. 1® Ver melding met groote onderscheiding: Licile Cauwe, Gustaaf Vanden Driessche. Derde Studiejaar, Jongens en Meisjes. i° Ver melding met groote onderscheiding: Noella Lansscns. Vierde Studiejaar, Jongens cn Meisjes. 1® Ver melding met grootste onderscheiding: Rosa Dejae- gherc, Michel Vercruysse. Vijfde Studiejaar, Jongens cn Meisjes. 1® Prijs met groote onderscheiding: Rika Dcmocn. MUZIEKGESCHIEDENIS. i® Prijs met grootste onderscheiding: André Hoet, Gaston Bagcin. 1® Prijs met groote onderschei ding: Benoit Vercruysse. HARMONIE. Lagere leergang. i® Verm, met groote ondersch.: Blanche Van Leuven. Middelbare leergang. i® Vcrm. mdfr ondcrsch.: Maurice Dewulf. 1® KLAS KOPERINSTRUMENTEN. Bugel, lagere leergang, i° afdeeling. i« Vefm.: Michel Grymonprez, Godfried Grymonproz. Trompet, middelbare leergang, 2® afdeeling. i° Vermelding: Karei Dumolin. Tuba, middelbare leergang, i° afdeeling. r® Ver melding met onderscheiding: Maurice Mortier. Klarinet, voorbereidende leergang. i® Verin.: 2® KLAS HOUTINSTRUMENTEN. Albert Vanhoutte. Middelbare leergang. - 1® Vcrm. met ondersch.: Roger Declercq. Uoogcre leergang. - i° Pr. met groote ondcrsch.: Roger Muylle. Saxofoon, hoogere leergang. Dc prijs met on-, derscheiding: Raymond Verbeke. ZANG. Lagere leergang. i® Verin, met grootste onder scheiding: Pierre Rabau. Prijs van uitmuntend heid groote onderscheiding-, Staatsmedaillie met alge- maene stemmen; Ivonne Decoutcre. den jongeling werden ingerskend, waarop vermoedens van medeplichtigheid wegen, doch zullen het onderzoek afwachten om hierover bevestigend te antwoorden. Ook zou de opkooper reeds gekend zijn, het geen een gunstigen uitslag van het on derzoek mag genoemd worden. NOG TWEE DIEVEN AANGEHOUDEN De Politie heeft de hand gelegd op twee dieven, P... Jeroom. 23 jaar, en D. C... W., 19 jaar, beiden uit Tielt. Deze mannen hadden de specialiteit kiekens en konij nen te stelen. Niet minder dan 17 diertjes waren spoorloos erdwenen. De kerels werden naar Brugge gevoerd en versche nen voor Heer Onderzoeksrechter Van Rolleghem, die hen onder aanhoudings mandaat heeft gesteld. NIEUWE POLITIEAGENTEN Het Stadsbestuur heeft ingezien dat de Politiediensten dienen uitgeLreid, vooral wat de bevoorradin" en a 3 wintermaan den betreft. Daarom werd dan ook een bekendmaking gedaan waarbij zes nieu we hulp-politieagenten zullen bijgenomen worden. Belanghebbenden lezen hiervoor de bekendmaking of vragen hieromtrent inlichtingen bij den Heer Stadssekretaris in den voormiddag, tusschen 10 en 11 u. RANTSOENEERING Onze huisvrouwen werden blij verrast bij het einde der loopende rantsoenee- ringsmaand, wanneer ze nog een aanvul lend rantsoen aardappelen bekwamen. WIT-GELE KuLUIS Nadat dit werk reeds in verscheidene plaatsen van de provincie werd ingericht is ook alhier een aan vang genomen met deze inrichting. Een strooibriefje zal in alle huizen rondgedragen worden om beter dc werking kenbaar te maken. Kortom gezegd gaat het hier over een werk van naastenliefde gepaaid met een soort ziekte-verzekering. Alle l?den van dit werk welke zieken in huis hebben kunnen ofwel verpleging ofwel instrumenten bekomen welke voor de ver pleging noodzakelijk zijn. Ook het vervangen in het huishouden van zieke huismoeders is voorzien. Het sekretariaat is gevestigd in de Nieuwstraat nr 17 en is telefonisch te bereiken. Thans is men druk bezig met het vormen van een propaganda-comité welke zich zal gelasten het werk beter te laten kennen en leden aan te werven. Hiermede ook zal het werk van het vroeger" zoo gekende St-Rochus Gesticht ver der doorgevoerd worden. LUCIITBESCHERMING In het kader van een algemeene reorganisatie van de verschillende diensten van luchtbescherming werd de Heer Hcnri Verbeke aangcsteld tot algemeen lei der van de Zekerheids- en Hulpdiensten, voor wat de stad Tielt betreft. Vroeger reeds was de Heer Jozef Ampe, uit de Hoogstraat, aangcsteld tot algemeen leider van het arrondissement Tielt. De diensten van lucbtbescherming bestaan niet alleen uit de zooge naamde burgerwachten maar uit de diensten van po litie, brandlweer, ziekenvervoer, opruimi(ngswerken, alarmeering, gasverkenning en zoo meer. De diensten waarvoor reeds vroeger door het Stadsbestuur voor zien waren blijven bestaan. Doch alle bijkomende diensten welke nog niet bestonden worden ingericht en het personeel hiervoor wordt geleverd door de Z. H. D.-mannen. De verschillend" diensten afzon derlijk bekomen natuurlijk een chef, terwijl er af zonderlijk. nog een bestendige wacht der Z. H. D. bestaat, die tot taak heeft de eerste hulp te verze keren en andere manschappen te alarmecren. IN DE TIELTSCHE VRIJE MUZIEKSCHOOL Tengevolge van de huidige tijdsomstandigheden heeft: de Tieltsche Vrije Muziekschool geen openbaar vertoon kunnen maken voor de prijskampen cn prijs- uttdcclingen van bet einde van het schooljaar. Ver leden Zondag werden de prijskampen gehouden in de schoollokalen van de Gemeenteschool, voor een jury bestaande buiten de Heorcn Leeraars, uit dc Heercn Mantert, Dumon van Tielt, en Oscar Vanlandeghcm van Deinze. De uitslagen ervan waren als volgt: in notenleer, hoogere graad, bekwam mejuffer Annie Impe, de eerste prijs met de grootste onderscheiding. In de middelbare graad: Van Simayes Madeleine en Adèle Dhont, de eerste prijs met groote onderscheiding, en verders de juffers Monique Impe, Dcdobbelacre Mar tha, Devrceze Maria, met onderscheiding. In de lagere graad bekwamen de^ volgende juffers de prijzen: Bonduel Marie-Thérèse, Cordannier Maria, Noteboom Gabrielle, Verbeke Anna, Tavernier Hilda, Jonnaert Marie-Thérèse en Werniers Georgette. In den leergang voor j iano, bekwam mejuffer Pau la Vantomme uit Tielt, de prijs van uitmuntendheid met groote onderscheiding en met toejuichingen der jury, welke zich uiterst tevreden verklaarde. Verder werd in de hoogere graad de eerste prijs met de grootste onderscheiding toegekend aan mejuffer Leone Lictaert van, Tielt. In de middelbare graad bekwam mejuffer Anna Verbeke de eerste prijs met groote onderscheiding. We wenschen de leerlingen geluk met hun goede uitslagen alsmede de leermeesters. We verhopen ins gelijks dat er middel zal gevonden worden om de school toch verder te laten doorgaan, want doordat het. stadsbestuur, zich van hoogerhand verplicht heeft gezien dc vrijstaande uitgaven af te schaffen, ont vangt de school geen toelage meer terwijl juist deze toelage, hot bestuur ervan zich in staat stelde de school open te houden. Er worden nochtans voet stappen gedaan om op een andere manier bet noo dige geld te bekomen, opdat onze stad verder de muziekschool zou bezitten. Hetgeen alleszins te ver hopen en te wenschen is. Bij René Desmet 'eelheid korenaren sneden en links en rechts hoort men op kleine schaal. BURGERLIJKE STAND van 31 Juli tot 7 Augustus 1941. Geboorten. Gabriël Defrancq, z. Jozef Callewaert, z. v. Achiel en Lia Pro- Gemeentelijke diensten. In den loop der maand April werd in al de huizen der gemeente een omzend brief ^afgegeyen,. waarop de verschillende noodige onderrichtingen betreffende de regeling van den bevoorradingsdienst en de anüere gemeentelijke diensten. Nog naar de 'ingevoerde regeling kunnen me de dagen en uren die hun het bést pas of worden ze uitgesteld gswcwil Vil UUl, UUXl 21 JU uv ltLU5UVV4^ en hoort men heel wat gemopper. NoS medeb'ürgersRaadpleegt den omzertó- genh'eid naar het gemeentehuis gaat; leest ook regelmatig uw weekblad, dat u zooveel mogelijk alle nieuwe endarrieb- geel ook niet de berichten te lezen die elke week op de vaste aanplakplaatsen worden uitgehangen. zen en konijnen te zijnen nadeele had den ontvreemd. Bil René Desmet waren een zekere hoeveelheid korenaren afge- Lconard en Julia Vanpoucke, Kapellestr. de gemeente van aardappeldieïstallen, .op Paula Devoldcr, d. v. Oscar cn Made- le-ine Verkinderen, Bosterhout. Chris tiane Vanhecke, d. v. Remi en Maria Strobbe, Ticltstr. Willy Windels, z. v. Maurice en Martha Vierstraetc, Holdestr. Theodora Vermeersch. d. v. Achiel en Maria Vauclecasteele, Kleine Roeselare straat. Frida Lietaert, d. v. Antoon en Martha Landuyt, Nieuwstraat. Mo nique Van Robays, <1. v. André en Julia Samyn, Oostroozebekestr. Willy De- leersnijder, z. v. Albert en Julienne Bouc- quet, Vuilputstraat. Maria Vanluchene, 'd. v.. Julien en Madeleine Dclaere, Steen straat. Raphael Uytenhove, z, v. Flenri en Irma Vanseveren, Kleine Roeselare straat. Leona Tack, d. v. Alois en Maria Vanhalewyn, K. v. Manderstraat. Huwelijken. André Poublon met Marie-Louise Desmet, Ingelmunster. Cyriel Dobbels met Madeleine Vanstcen- huyse, beiden v. Meulebeke. Omer Desniet en Elisa Vanhacx, Oostroozebe ke. Valeer Verschatse v. Emelgem met Germaine Buyck v. Mculebeke. Sterfgevallen. Vrouw Alois Gallcz, Tieltstraat. Kamiel Maes, Hospitaal. Frans Roelens, de Landsman. Ju lia Vermeulen, Statiestraat. Henri Lc- miengre, Kapellestraa.t. Verkeersongeval. In de Panderstraat, ter hoogte van de wijk Ketelbergdeed de wielrijder Georges Des..., wonende te Wielsbeke, een erge val in een aldaar liggende scherpe bocht. De wielrijder sleepte in zijn val nog een ander persoon mede die gelukkig slechts licht gewond werd. Des... werd ernstig gewond aan het gelaat en beenen. Zijn kleederen werden eveneens gescheurd.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4