’t Diksmuidsche Uit ’t Tieltsche I Uit ’t Roeselaarsche ^^HHCóedkmm veeder war uw Keasipen DADIZELE OOSTDUINKERKE UIT ROESELARE UIT DIKSMUIDE MERKEM UIT NIEUWPOORT UIT TIELT STADEN UIT OOSTENDE MOORSLEDE OOSTNIEUWKERKE HANDZAME WAKKEN ST-BAAFS-VIJVE LEFFINGE EESEN KOKSIJDE MEULEBEKE .ïiMWiig B Uit ’t Roeselaarsche I EERNEGEM l■C■O■■■■D!9B■nl^g3aaBD!9338!31!3a S. K. STADEN HOOGLEDE van 13-9-41. 4' BI. PITTEM GITS voorgelegd worden IIIIHM® Gerard 2. I, loo ca verg, eerem.: Arthur Sercu» Poelkapelle. Dé DOOS I LEDEÖERG gar- voor (VERVOLG) BURGERLIJKE STAND van 4 tot 11 September 1941. Geboorten. Marcel Alleman, z. straat 11. Rita Deblaére, d' v. Georges en Regina Dereuck, v. Zwevezele. Ray mond Plettinck. z. v. Karei en Clara De- Kennis, Ter gelegenheid van Handzame-*xv.uiis worut een «xuiuursweasuiju ve.reaea op Maandag 15 oopiemoer. aan aezeu weg rit zijn niet ramoer aan i.oOO ir. prijzen verbonden en talrijke premies. Da Koers worai betwist in omloop, zu ronaen van 5 km. De prijzen zijn ais volgt veroeeld: 1. 300 fr. en kunstoioemtuii; 2. zou ir.; 3. kou Ir.; verder; 150, izu, ruO, 80, tiü, a>, 30, 30, 30, zo, 20, 2o ir. Aanzet te 3 uur stipt in ae statiestraat. op Kermis-iviaanaag wordt het een spor thoogaag te Handzame. Gekwetst aan pinnekensdraad. Suzanne Koenen, dochtertje van Jules, was dees week aan ’t spelen op ’t voetbal- plem (De KooKer), cue af ge zet is met pinnekensdraad. Al spelenae kroop het kind eronder en haperde met haar mond aan een der pinnen, zoodanig dat den Heer Dr Goethals de wonde heeft moeten toenaaien. Roger, postbediende, met Schacht Allee, z. b.. b. te Koksijde. Cogghe Alex, me- kanieker te Adinkerke, met Schacht An gele, z. b. te Kokslide. Cauwelier Jozef, metsersgast. met Herteleer Marie, z. b., b. te Koksijde. Bevoorradingsbureel. Ter gelegenheid van de kermis zal het be/ouDaaingsoureei gésloten zijn op 15. 16, 17 en 18 September. Het uureei zal voor het eerst terug geopend worden op Vrijdag 19 September. Burgerlijke stand. Overlijden. Mouton Leo, 58 j., echtg. v. Meeuws Octavie. Verwisseling van rogge tegen tarwe» Deze die aanvragen om rosge tegen tarwe te verwisselen, moeten m.-rtce uua roggekaait morengen ten uemeenieiiuize en net, uur van vervoer aanuuiaen vau ue verwisseling. S. V. NIEUWPOORT S. V. Nieuwpoort 42 R. C. De Panne Het was een prenot, onder leiding van scheidsrechter Heer Hoste, deze wedstri’d te zien verloopen. Door het prachtige aanhoudende samenspel onzer elemen ten wisten zij deze mooie overwinning in de wa^ht te slenen. De doelen werden gemaakt respectievelijk door Piet Bendels 2, Charles 1. Henri Neudt 1. De Panne sneelde een mooi® tegennartij maar verkeek, zooals Nieuwpoort, ten slotte enkel® reuzenkansen. Morgen Zondag vertrekt onze IV® Afdeeling naar Veurne. We verhopen dat zii d® prachtige overwin ning welke zij tegen Oostduinkcrke behaalde, zal hernieuwen. Onze eerste nloeg komt uit op eigen veld en wel tegen F. C. Diksmifde. Onz® liefhebbers zullen er aan houden deze wedstrijd bij te wonen, B®gin te 3 uur. F. B. Winterhulp. Door de zorgen van het komiteit werd op het Gemeentehuis, afdeeling bevoor rading', een Winternulpoureel mgerient, met net doel aan de bedeeltigen alle in lichtingen te verstrekken. Een bediende zal alaaar alle aanvragen opnemen, den Dmsaag en Woensdag voormiddag van iedere week van 9 tot 12 uur. Omioodig zich elders te wenden dan buiten het bureel. Openbare Boekerij. Onze boekerij beschikt over een schoo- ne keus boeken geklasseerd volgens ge halte der boeken en volgens den ouder dom der lezers: ieder vindt er zijn ga ding. De lezers zullen met voldoening vernemen dat tegen dezen Kermiszondag l f. Het meest gevraagd in de laatste maan den was de nieuwe reeks kinderboeken, die zoo schoon verlucht zijn dat elk kind zijn boekje wil hebben om zijn vrije uur tjes buiten de school er mee door te bren gen Voor de volwassenen staan tal van boeken ter beschikking, waaronder van de meest vooraanstaande werken van Timmermans, Rachmanova, Gulbranssen, Conscience, Snieders, Sigrid Undset, Lis beth Burger, enz. Het nieuwe bibliotheekjaar 1941-’42 be gint morgen Zondag 14 September. Elke week zullen er twee uitleeningen plaats hebben: de eene eiken Zondag vanaï 8.30 tot 10.30 u. voor oudere lezers; de tweede eiken Maandag vanaf 4.30 u. voor de schoolgaande jeugd. Opnieuw werd gezorgd voor een reeks prachtboeken die onze bibliotheek aktueel en op letterkundig peil houdt. De uitleeningen gaan door in een der klassen van de Zusterschool, Kerkstraat. Wie stof noodig heeft om zich op de eene of andere wijze te ontwikkelen of een goed ontspanningsboek begeert kome naar de volksboekerij. «’n Mensch leeft niet alleen van brood doch ook van gedachten, en die vindt hij in boeken. Geneeskundige dienst De geneeskundige dienst zal op Zondag 14 September gansch den dag waargeno men worden door Dr Leopold Vanden Broucke. Diksmuidestraat 4: tel. 50.20. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is open tot 12 uur ’s middags. Eieren aangeslagen. Door de Rijkswacht, op dienstronde, werd rond het middaguur in de Roese- larestraat een wielrijder tot staan ge bracht. die eene kist vervoerde. Bij nader toezicht bleek de kist een 300-tal eieren te bevatten. De voerder, een persoon uit Kortemark, zag zijn eieren en fiets In beslag nemen wegens onwettig vervoer. Maalvergunningen. De maalvergunningen zullen aan de belanghebbenden afgeleverd worden ten Gemeentehuize, bij de Wed. Alois Dewulf, den eersten en tweeden Dinsdag en eer sten en tweeden Woensdag van ieder rantsoeneeringstijdperk. De uitreikingen zullen steeds geschieden van 2 tot 4 uur namiddag. Wie te kort of niet laat malen volgens de behoeften van zijn gezin, zal moeten zijn broodgraan inleveren. Graanruilingen. Ruilingen van granen zullen mogen ge schieden voor zoover de gemeenteover- heid van deze verrichtingen op de hoogte is. Deze zal daartoe de noodige geschrif ten afleveren. 'V/ DE PERFEKTE HYGIËNISCHE BAND 2, KONING ALBERT-Pt. voor een maand observatie te plaatsen in een psychiatrische zaal. Dientengevolge werd de dader naar de gevangenis te Gent overgebracht ter beschikking van den wetsdokter, gelast met de verantwoorde lijkheid te bepalen op het oogenblik der misdaad. Dr Fransen besloot tot de vol ledige ontoerekenbaarheid van den dader op het oogenblik der misdaad. Op 29 Augustus verscheen de dader dan ook terug voor de Raadkamer, welke hem verwees om gedurende een termijn van 15 jaar geïnterneerd te worden in een gesticht van Sociaal Verweer. Roeselare). Huwelijken. Geen. SPORT VOOR WINTERHULP Qp Zondag 7 September 11. werd ten bate van Winterhulp Diksmuide, een vriendenwedstrijd ge speeld tussdhen bovengemelde ploegen, deelnemers aan het tornooi van de J. V. K. A., Bisdom Brugge, op het sportterrein Vandeweghe te Diksmuide. De opkomst was zeer bevredigend. Het was een spannende match met een verdiende 53 overwinning voor Diksmuide. Het moet worden gezegd dat voor- en halflijnen van Klerken zeer sterk zijn, de verdediging is het minder. Van Diksmuide speelde het geheele team zijn beste spel en toonde zeer veel samenhang. Wij mogen voor het tornooi, dat op si September begint, veel mooie wedstrijden vernachten. Dieven in de val. In den namiddag, omstreeks 15.30 u., bgmerkte de vrouw van Maurice Cloet, landbouwer, wonende wijk Muizelare te Pittem, een tweetal personen die met een zak van het land kwamen. Vermoe dende dat cr hier met dieven te doen was, zette zij de achtervolging in. De dieven hadden echter lont geroken en namen hun fiets, die ze weggestopt had den, en sloegen op de vlucht. Het mag wel een mirakel genoemd worden, want juist op datzelfde oogenblik was de rijks wacht van Meulebeke daar op dienst- ronde, die met een streng onderzoek be gonnen was, aangaande de menigvuldige diefstallen bij landbouwer Cloet. Een der dieven kon gesnapt worden en werd erkend in een zekere André C..„ woonachtig te Kortrijk, en werd .in het bezit gevonden van 13 kgr. ajuin, die volgens hij wist te verklaren, gekocht had te Meulebeke. De boerin was echter naderbij gekomen en wist met volle ze kerheid te verklaren dat de ajuin bij haar gestolen werd. Ondertusschen waséén der mannen der rijkswacht op zoek gegaan naar den anderen dief, die dc vlucht genomen had in de richting van de wijk Rijselende Na een flinke achtervolging gelukte het de wetsdienaar den dief te snappen die zich schuil hield in een woning langs den steenweg Brugge-Kortrijk. De dief werd gesnapt en naar de plaats der diefstal geleid. Deze9werd herkend als zijnde een zekere Hilaire Bur..., woonachtig te Kort rijk. De dieven werden gevankelijk naar de rijkswacht te Meulebeke overgebraclit waar proces-verbaal ten hunne laste Werd opgemaakt. Deze laatste was eveneens in het bezit van 13 kgr. ajuin. Tabakdief ontdekt. Gezien de menigvuldige diefstallen op de wijk Muizelarete Pittem, was de rijkswacht van Meulebeke overgegaan tot een reeks huiszoekingen, die een goedeti uitslag opgeleverd hebben. Af en toe werd landbouwer Juul Demaré verschei dene kgr. groene tabak van het veld ge stolen. Een huiszoeking bij een zekere Val... Charles kwam tot de ontdekking van de 60 kgr. groene tabak die bij land bouwer Demaré gestolen werd. De tabak werd door den dief in het bijzijn van de rijkswacht naar den besto len landbouwer teruggebracht en een proces-verbaal werd tegen den dief in moeskopperij opgemaakt.. Zoo werden door de Rijkswacht van Meulebeke in een dag tijds en bij klaar lichten dag drie dieven ontdekt, wat hen tot eere strekt. Wellicht zullen andere diefstallen kunnen ontmaskerd worden. een zware vrachtauto, toebehoorende aan André Maes, wonende te Lichtervelde, in een groote snelheid diezelfde straat In gebold. Gezien de straat hier zeer eng is, kwam het tot een geweldige botsing tus- schen de autovrachtwae-en en de bespan- Openbare Volksboekerij. nen karren. Nuyttens die het gevaar nog tijdig gemerkt had, kon in allerijl langs het voedpad wegloopen en zich van een gewissen dood ontsnappen, terwijl Be- kaert er met den schrik vanaf kwam. De karren werden gansch uit mekaar gesla gen, terwijl het, autovoertuig lichte scha de ongeloopen had. Gezouten varkensvleesch aangeslagen. Een zekere Craym. Ach. en diens zoon, wenende Oostroozebekestraat alhier, wer den door de Rijkswacht van Izegem ge snapt toen zij ruim 60 kgr. gezouten var- kensvleesch per flets vervoerden. De waar werd aangeslagen en proces-verbaal op gemaakt. Drie dieveggen gesnapt. De genaamden Yvonne A., wonende Panders alhier, Maria Vanb., Oostrooze bekestraat en A. M„ wonende zelfde straat, werden door de politie gesnapt om diefstallen gepleegd te hebben in de groote magazijnen Teco en Sarma te Kortrijk. Ze hadden allerhande toilet artikelen, vuursteentjes,, scheermesjes en Proces-verbaal werd tegen de Jonge die veggen, die pas 16 jaar 'tellen, opgemaakt. TabaMieven gesnapt Landbouwer Jozef Dobbels, wonende steenweg naar Pittem, diende een klacht in bij de plaatselijke Rijkswacht, over een diefstal van een hoeveelheid tabak. De Rijkswacht hield zich met een streng onderzoek bezig en kwam tot de ontdek king van een drietal dieven: 2 personen van Meulebeke en 1 van Tielt. De tabak werd teruggevonden en naar den eigenaar teruggebracht. Een proces-verbaal werd ten laste van de overtreders opgemaakt. Tweejarig knaapje ernstig gewond, ’s Avonds had de echtgenoot® M. Uyten- hove haar tweejarig knaapje boven te bed gelegd. Omstreeks 10 uur was het echter terug opgestaan en wilde naar be neden klauteren, toen het op zeker oogen blik het evenwicht verloor en loodzwaar PAARDENKWEEKERSBOND WEST-VLAANDEREN De paardenprijskamp van Roeselare op Zondag 14 September gaat een schitte rend succes tegemoet. Tot heden werden reeds 'n 150-tal paarden ingeschreven. Voeg daarbij de dieren, ingeschreven voor de nationale premiën en de stamhengsten en het getal dieren zal daardoor op ruim 200 worden gebracht. Niet alleen de kwantiteit, doch ook de kwaliteit zal verzekerd zijn. Indien het weer een beetje mee wil helpen, dan zal deze prijskamp een succes worden, zooals we er nog maar weinig beleefd hebben. Alwie belang stelt in het Belgisch trek paard zal op Zondag 14 September te Roeselare willen zijn. De keuringen beginnen om 9.30 uur stipt in zes ringen. Aan den ingang zul len inschi’ijvingslijsten verkocht worden, waarop men gemakkelijk de prijskampen kan vólgen. De uitslagen zullen per luid spreker aangekondigd worden. Ieder zal dus de gewenschte aanteekeningen kun nen doen. SINT NIKOLAAS VAN TOLENTIJN 390 jaren vereerd te Roeselare. Burgerstand. Geboorten. Hemcryck Carlos, z. Prosper en Vanncvcl Julia. Vanover- berglie Roger, z. v. Jules en Vancoillie Juliana. Vermeulen Rosa, d. v. en Tanghe Maria. Overleden. Vanncstc Albertina, 65 j., ongeh. Roselle Remigius, 67 j., echtg. v. Beckaert Emma. Vanmoen Roma nia, 69 j., wed. v. Verheerst Hendrik. Huwelijken. Vangeenberghe bylvère v. Passchendale met Vandamme Ivonne v. Moorslede. Lievens Gustaaf niet Claeys Maria, beiden v. Moorslede. Vancluyfhuis Roger v. Ledcgem met Van- acker Maria v. Moorslede. Aangeslagen. Enkele dagen geleden werd te leper een auto aangehouden met smokkelwaar. De auto werd aangeslagen door de kon- troleurs in de garage van Tant Camiel tot het proces geëindigd is. Aardappelen. Van de 700.000 kilo die onze gemeente moet leveren, werden er reeds 540.060 kilo weggevoerd. In onze gemeente wer den in totaal 3.500 aardappelcontractcn afgesloten. Wij kunnen de bewonen mededeelen dat de aardappclvoorziening in Moorslede verzekerd is. Openbare werken. De plannen zijn ingediend voor het maken van waterputten in de kout der Onze Kermis. In de meeste kalmte is dit jaar onze kermis verloopen, en begunstigd door een mooi zomerweertje waren menige sport mannen opgekomen haai- de groote ju- niorskoersen die er gegeven werd met de opbrengst voor het schoone werk van Winternulp. Andere vermakelijkheden dan deze werden er dan ook niet gegeven, zcodat alles op een kalme en verstandige wijze verliep. Belangrijke buit aangeslagen. De kontroleurs van zuivel, vetten en eieren waren op ronde en gekomen aan den Bornput te Wielsbeke deden ze een autocamion stoppen, die niet minder dan 28 zakken van 75 ker. lijnzaad vervoerde, en naar we vernemen toebeheerde aan zekeren Pirson D. uit Sint-Eloois-Vijve. Alles werd dan ook aangeslagen. Doch nu Zatsrdag namiddag zijn er opnieuw kontroleurs afgezakt en kwa men eens zien naar den hanraar van ver noemde, die staat op de hofstede van Weduwe D... Hun verdenkingen waren juist, en daar werd er uitgehaald: 340 kilogram geplet zaad, 80 kgr. koeken. 27 kgr. olie, 3 ledige vaten, 1 groote pers en. een pletmolen. Alles werd hier nogmaals aangeslagen en in de schuur van den Heer Burgemeester ondergebracht. Daar er hier gewerkt werd voor rekening van hooger genoemde, werd er dus nogmaals proces-verbaal cpgemaakt. Werkongeval. De genaamde Ricksert Gustaaf, kwam tijdens zijn werk in de radaren van een cylinder terecht, waardoor vrij hevig gekwetst werd aan de rechterhand. Boekerij. Daar thans de wintermaanden weer voor de deur staan en, menlgen en hun genoegen jn vinden om maar een mooi boek te lezen, kunnen we aan dezen mei- ai Lin-wrcji, v uui avcciibjcb, övlicci mcöjrö andere kleins benoodigdheden ontvreemd. uaa oou i g. wjard focron z’a Inno-A Op Kermis-Zondag 14 September, is er groote Gaaibolling bij A. Delaet-Puis, Café ’t Boldershof 200 Frank prijzen: oppervogel 80 fr., rechterzijdvogel 45 fr., linkerzijdvogel 45 fr., 15 fr. premie meest aantal oppervogels, 15 fr. premie meest aantal vogels In 2 pelotons. Inleg: 5,50 fr. voor 12 bollen. Terug 0.50 fr. voor iederen afgebolden vogel. Begin om 2 uur. In schrijven tot 4.30 uur. Veel volk wordt verwacht. De Inrichter: A. Delaet. gen gaven: 6 eerste, 3 tweede, 1 derde, 2 zesde en 1 achtste. Het past hier ook een woord van dank te brengen aan onze milde schen kers tijdens liet speelseizoen 1941. Brand. Maandagavond rond 7.45 uur werd het gansche dorp plots in rep en roer ge bracht, doordat brand uitgebroken was op de hoeve bewoond door Vanbecelaere Gaston. De pompiers, welke inderhaast verwittigd werden, verschenen onmiddel lijk ter plaatse. Toegesnelde geburen en andere voorbijgangers hadden intusschen- tijd reeds het bijzonderste welke binnens huis was, buiten gevaar gebracht. De brand nam in zulke hevigheid toe dat in een tiental minuten het huis reeds be dreigd was, doch onze dappere pompiers, die hier aller achting wonnen, waren reeds volop aan ’t blusschen, en zoo kon het huis gevrijwaard blijven. Stallingen en schuur werden integendeel volledig uitgebrand. .Ook een zekere hoeveelheid ongedorschen erwten gingen in de vlam men op. De schade is aanzienlijk. De oor zaken van den brand zijn onbekend. Weet ge? ...dat na regen zonneschijn komt, en na lijden verblijden? ...dat men in den nood zijn vrienden leert kennen? ...dat de lustige schutters Vrijdagavond 75 schoten gaven om EEN vogel? visch aangeslagen en een aantal perso nen in overtreding genomen. Naar ver luidt zijn ze er niet gaarne bij, want dat stieltje bracht hen bijna 4.000 fr. per dag op. wat nog zoo slecht niet is voor dezen tijd! In de Union Chimique had deze week een ernstig ongeval plaats. Bij het op lichten van een groot en zwaar deksel brak plots een kabel, zoodat het geda- verte met een plof naar beneden kwam. Drie arbeiders waren hierbij bedreigd, maar een kon tijdig genoeg wegspringen, 10-Jartge J. Fontaine zoo ern stig gekwetst werd dat hij kort daarop In de Kliniek overleed. Dé derde. Volle- macre. is gelukkig niet levensgevaarlijk getroffen; Men zal terug beginnen met het op maken der kiezerslijsten, die in den stad huisbrand verloren gingen. De H. Freddy Schepens zal daartoe aangesteld worden. Hij is de zoon van Constant Schepens uit het Bevolkingsbureau. De Turnvereeniging van het V. G., die zonder zaal zat wegens het vernielen van het St Sebastiaan in Mei 1940, zal thans mogen beschikken over de groote zaal van de Leopoldschool. Het Schepencollege heeft beslist dat alle leden van het Stadspersoneel de toe lating zullen bekomen om de lessen in administratief recht te Brugge te volgen, mits aanvraag Deze beslissing kon thans getroffen worden daar de lessen den Za terdagnamiddag plaats hebben. De be- diinden zullen om 11 uur mogen ver trekken. De 37-jarige legge Louis, Vrijheid straat 27. zakte plots ineen op zijn werk. De dood was te wijten aan een hartader- breuk. Deze week was re maar een enkel aangegeven fietsdiefstal. nl. bij Zulma Pauwels, die haar machientje aan den ingang van de S.E.O. in de Romestraat Bpoorloos zag verdwijnen. Wij vernemen de verloving van Mej. Ghislaine Kesteloot. dochter van onzen Vrederechter, met Meester Bonte, Advo- kaat te Oostende. Onze hartelijkste gelukwens chen. Aan den stadswerkman G. M. werd een jaar verlof zonder soldij toegestaan. Naar we vernemen zou deze, vrouw en kinderen in armoede achtergelaten heb ben om naar den vreemde te trekken. Klacht werd dan ook door de echtgenoote neergelegd. Bij de groentendiefstallen kwam deze week Gustaaf Boes aan de beurt: 10 kgr. tomaten. 8 kgr. ajuin en 2 kgr. boontjes. Een goed smakje voor den dief. Op Dinsdag 16 September a.s., te 9.25 uur. komen de Oostendsche kinderen die een maand heerlijk verlof in Duitsch- land doorgebracht hebben, terug in hun haardstede aan. De overuren, verricht door het plichtsgetrouw stadspersoneel in Mei 1940, •wanneer alle groote koppen van het stad huis op de vlucht sloegen, kunnen maar niet vergoed worden. Ondank is somtijds wél ’s werelds loon. De eerste van de 22 voor onze bevol king te bouwen schuilplaatsen, is reeds klaar. Hij zal binnenkort in gebruik ge nomen worden. Op 31 Augustus spoelde alhier op het strand het lijk aan van een onbeken den vlieger. Het stoffelijke verkeerde in een ergen staat van ontbinding. Van 1 tot 6 September waren er ge middeld 168 mannelijke en 164 vrouwe lijke werkloozen. Vergeleken bij de vorige week beteekent dit een vermindering van 28 mannen en een vermeerdering van een vrouw. In het huis-van een zekere M. in de Langestraat werd een hoeveelheid van meer dan 70 kgr. vleesch aangeslagen. Men hoeft hieraan niet toe te voegen dat dit gesmokkelde waar is. Op 1 Oktober a.s.. te 9 uur, herne men de lessen in de Zeevaartschool. De inschrijvingen hebben plaats eiken dag van 10 uur af ïn de Zuidstraat 18, bij den bestuurder Ct Loz». DE PANNE Burgerstand, v. 27 Aug. tot 9 Sept. Geboorten. Vanneuville Jeannine, d. v. Maurits en Vanhove Margarëtha. Morael Josiane, d. v. Georgius en Calcoen Agnes. Clavs Daniël, z. v. Gery en Maer- teh Eugenie. Overlijdens. Vander Meiren André, 4 j., z, v. Edouard en Suber Irma. Le- naers Octavie. 85 j., gepensionneerde, wed. v. Pison Edmond. Zoete Amelia, 77 i., z. b.. wed. v. Debra Carolus. Huwelijken. Verhaege Jules, hande laar v. Veurne, wed. v. Dewitte Augusta, met Broucksou Estella, handelaarster v. De Panne. Allermeersch Henri, hove nier v. Adinkerke. wed. v. Degroote Ro salia, met Maenhout Eugenia, wed. v. Didier Charles, v. De Panne. Deleu Henri, timmerman, wed. v. Depoover Ma ria. met Popieul Maria, z. b., b. v. De Panne. Burgerstand, maand Oogst '41. Geboorten. Ticket Norbert, z. v. Louis en Van Geeteruyen Maria. Pollet Mare, z. v. Oscar en Serreyn Rachel. Bail- leul Willy, z. v. Georges en Morlion Mar- Overlijdens. Smith Alfred, 78 1.. z. b., wed. v. Gastel Suzanne. Houx Clémen tine, 68 j., z. b., echtg. v. Gilliot Emile. Markey August, 80 j., z. b., wed. v. Van damme Emerentia en Defoer Anna. Huwelijk. Prinsier Roger, timmer man te Houtem-Veurne, met Devey Leo- cadie-Irma, z. b. te Koksijde. Huwelijksafkondigingen. Sarrazijn Marcel, timmerman te Koksijde, met De- eeuninek Rachel, dienstmeid te Oostduin- kerke. Prinsier Roger, timmerman ts Houtem-Veurne, met Devey Leocadie, z. b. te Koksijde. Dugardeyn Albert, wer—'T,-'ir.’m£‘'”-t. met Schottsy Toets Geboorten. Marcel Alleman, z. v. Camiel en Joanna Vanryckeghem, Draf- en”Regina Dereuck, v. Zwevezele. Ray mond Plettinck. z. v. Karei en Clara De- waegemacker, H. Verrieststraat 104. Maria-Jeanne Mortier, d. v. Joris en Maria Carbonez, Hazeltstraat 9. Greta Feryn, d. v. Camiel en Julia Vanrycke ghem, v. Lichtervelde. Magda Velghe, d. v. Jeroom en Allee Dewitte, v. Pittem. Daniël Goethals, z. v. Rerni en Elvira Dumoulin, Meiboomlaan 24. Erna De- leyne, d. v. Gustaaf en Martha Geldhof, Sint Amandstraat 109. Sabina Grys- peerdt, d. v. Napoleon en Blanca Pattyn, v. Rumbeke. Maria Lepla, d. v. Omer en Irma Theveün, v. Hooglede. Leona Lefevere. d. v. Camiel en Julia Veys, Gits- straat 243. Jacques Wyffels, z. v. André en Marguerite d’AlenQon, H. Horriestr. 13. Sterfgevallen. Odila Claeys, 31 j., z. b., echtg. v. Maurits Florizoone, v. Diks- muide. Maria Heydens, 81 j., z. b„ wed. v. Petrus Hinnau, Zwarteleeuwstraat 3. Louise Van Den Bulcke, 78 j., wed. v. Isidoor Norga en Oscar Haerens, Stati-e- dreef 5. Constant Staelens, 79 j.. echtg. v. Florentia Beeuwsaert, Spanjestraat 214. Jacqueline Buyse, 6 j., d. v. Je room en Emilia Opsommere, v. Rumbeke. Eulodia De Bruyne, 80 j., wed. van Amand Dewyse en Pieter Vanderhaeghe, echtg. v. Leopold Maekelberg, Dambert- straat 43. Magda Velghe, 1 d„ d. v. Jeroom en Alice Dewitte, v. Pittem. Jules Van Moerkerke, 50 j., kalendreur, echtg. v. Marie Monteyne, Moorslede- steenweg 127 bis. Huwelijken. Salomon Demeulenaere. fabriekwerker v. Rumbeke. met Joanna Segers, bobijnster v. Roeselare. Mau rits Vanbecelaere, verversgast, met Ra chel Demeyne, daeloonster, b. v. Roese- lare. Joseph Victoor, machinist van Rumbeke, met Godelieva Deceuninck, spoelster v. Roeselare. Albert Van- Eeckhout houtte, bureelbediende, met Joanna Mo- lenaere, bediende, b. v. Roeselare. Ro- main-Achlel Decock, kolenhandelaar, met Leona Lefevere, z. b.. b. v. Roeselare. Huwelijksafkondigingen. Robrecht Wallaert, ijzergietersgast v. Roeselare, met Augusta Moerman, haspelaarster v. Moeskrcen. Georges Aerbeydt, wever, met Paula Vanneste, zakkenstikster, b. v. Roeselare. Gerard Marichal, koster v. Roeselare, met Irma Van Mol, onderwij zeres v. St-Agatha-Berchem. Alfons Debusschere, kartonbewerker v. Roese- lare, met Maria Verfaillie, dienstmeid v. St'aden. Cesar Lepez,- bureelbediende v. Rumbeke, met Anna Demeester, winkel dochter v. Roeselare. Albert Vanels- lander, betonwerker v. Zarren, met Ma ria Chielens, spoelster v. Roeselare. Arthur Verhaeghe, spinneriewerker, met Maria Huyghebaert, naaister, b. v. Roe- selare. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 14 September 1941 zal de geneeskundige dienst verzekerd worden door den Heeren Dokters P. VANDÊN- BERGHE, Rijselstraat, en HOSTENS, Ardooiesteenweg. Apotheker van dienst: H. DE FRANCE, Meenensteenweg. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Van Maandag 15 tot Zaterdag 20 Sep tember: Camiel Yssers-Missine, Herder- straat 98; Od. Ide-Vercruysse, Sint chielstraat. 'OT'TA T-MTWT r» c-it IVFj Geboorte. Compernol Edwind, V. Romain en Steinkiste Irene. Overlijden. Lambier André, 6 j., z. v. Omer en Plaetevoet Romanie. Huwelijken. Albert Calcoen, visscher, met Angele Schoolaert, b. v. Nieuwpoort. Louw Serafin, gemeentesekretaris van Mannekensvere, met Madeleina Germon- pré, z. b„ v. Nieuwpcort. VISCHTOEVOER Gedurende de week van Maandag 1 tot Saterdag 6 September werden aan de Korporatie afgeleverd: Maandag 1 September: 1.842 kgr. gar nalen voor 18.420 fr.; 4.370 kgr. visch voor 62.799.25 fr. Totaal: 81.219,25 fr. Dinsdag 2 September: 1.644 kgr. gar nalen voor 16.440 fr.; 1.712 kgr. visch voor 22.736.50 fr. Totaal: 40.176,50 fr. Woensdag 3 September: 1.231 kgr. nalen voor 12.130 fr.; 1.517 kgr. visch 21.531.50 fr. Totaal: 33.941,50 fr. Donderdag 4 September: 1.493 kgr. garnalen voor 14.930 fr.;®1.031 kgr. visch voor .12.927 fr. Totaal: 27.857 fr. Vrijdag 5 September: 1.462 kgr. gar nalen voor 14.620 fr.; 2.836 kgr. visch voor 43.766 fr. Totaal: 58.386 fr. Zaterdag 6 September werd niet uit gevaren. De totale aan voer van de week bedroeg: 7.672 kgr. garnalen en 11.466 kgr. visch; samen 19.138 kgr.. voor een bedrag van 241.580.25 fr?- AL ...i..*PPEN EN BOEN Vuoreeisï. goea nieuws voor de ge- teisceraen. ue lurmuneren voor htc ui- dienen uer aanvragen wt vaststelling en scna.wng van ooiiugsscnade zijn c,j Let Siauiiuis toegeaomen en women bratns versueKt aan ae belanghei. lenaen. m vierauooel. een voor aen aanv....iger en de andere drie moeten samen ia_. de cor- logsscnatnng overgemaakt worden naar den Heer Ingenieur Lemeyer, Doormk- straar 63. Koi wijk. Minder aangenaam was het verlies dat sempper Mmneoo Jonn, öanderps- straat 23. Gent, deed. Hij verloor ter stede een omslag, inaouaende 11.000 frank. Een flinke belooning wacht den vinder. De nummers uer biljetten zijn geKena. Zien wennen: Commissariaat iNieuwpoort. 4 weerom rijnen ae fietsen aiieen weg. Uil het porcaai van de Kapel der Eerw. Zusters aime Kiaren veruween Vrijdag 5 September jl. ue fiets van Mej. Decrou, Polderstraat, oostduinzerke. De fiets van Osaer meien stond een oogenblik aan ae pasteibakkerij uouher, Kerkstraat, en ze verdween, ’s Anderen daags werd ze teruggevonden tijdens de Mis van 8 uur aan de Kapel der Eerw. Zusters Arme Klaren. Het electrisch licht, de pomp en het gereedschapszakje waren verdwenen. Deze week verdwenen de appelen en peren uit den hof van M. Bittremieux. Mevr. D'Haene, Hoogstraat 15. reed met haar zoen in den vroegen morgen door dikken mist naar Veurne. Uit tegen overgestelde richting kwam een fietser, dis aen zoon voorbijreed, maar botste op de volgends fiets. Beiden stuikten ten gronde. Mevr. D’Haene werd zoo erg ge kwetst aan het aangezicht dat genees kundige zorg vereischt werd. w Woensdag, te 6 uur namiddag, kwam Dr Lebaecke van uit de Monobloc de Willem De Koolaan opgereden. Op het zelfde oogenblik kwam ae knecht van G. Moorman, bieraftrekker v. «Goliath», af gereden met zijn fietskar vol flesschen. Een schok volgde, fietskar en flesschen kwamen er deerlijk van af," ook de auto was aan den voortrein geschonden. De fietser kwam er gelukkig met den schrik Van i 4 Deze week, op Vrijdag 19 September, te 20.15 uur. gaat over de Vlaamsche golf lengte Brussel het hoorspel door Jan Bart-van de hand van onzen stadsge noot Fred. Geimonprez. Hij werkt nu aan het hoorspel Zannekinden Veurne- Ambaehtschon held uit de 14e eeuw. O De werkloosheid vermindert nog. Er waren slechts 25 werkloozen. waarvan 9 mannen en 16 vrouwen. Het aantal on- dersteunde gezinnen bedraaaf. 96. Kampioen plechtig gevierd. Zondagnamiddag te 2 uur, werd den Heer Verheye Richard, als kampioen der vinkeniersmaatschappij De Kooborstcn plechtig gevierd. Rond bovenge meld uur werd hij door de leden der maatschappij en de feestkommissie ten zijne huize afgehaald, al waar een stoet werd gevormd naar de dorpsplaats. Langs den weg mocht den gevierden kampioen overal bloemen in ontvangst nemen. Schielijk overleden. Gedurende den nacht was de genaamde Al. ueoraeve, tanaoouwer, wonende V un puts traat auüer, opgestaan om aan een natuurlijke uelioette te voldoen, op een gegeven oogenblik zeeg de man ten gron- ue en bleet ngg-en. De huisgenooten Kwa men toegesneia en konaen mets anders aan den dood vaststellen. Been gebroken. Wanneer Wed. Deriez, wonende Gent- straat aimer, in den kelder iets wilde gaan naien, is ae bejaarae vrouw aoor net ma ken van een verkeerde beweging in aen Kelder gevallen, met het ongeluKkig ge volg dat een been gebroken wera. De vrouw werd op het hulpgeroep uit haren neteligen toestand bevrijd en een bijge roepen geneesheer dienae haar de eerste zorgen toe. Ernstige val. Mevr. Alois Tassaert, wonende Gent- straat aimer, deed in nare woning een imssiap en Kwam ten val, waarauor ze een beentje m aen linkerschouder braK. Dokter Maes bracht de vrouw naar Tielt over, waar ze na de eersten zorgen terug huiswaarts werd gevoerd. Ze zal langen tijd werkonbekwaam zijn. Botsing tusschen wielrijders. In den vroegen morgen, omstreeks 6 u., kwam net in ae Kasteelstraat toi, een bot sing tussenen een wielrijder uit ingei- rnunster aie uit u-eze licnung kwam ge reden en een zekere Gerard v^., wonenue wijk «Het veld», aie uit de Velustraat kwam aangeoold. Beide fietsers waren zonder licht aan hun flets. De botsing was vrij hevig en beiden werden gewond aan hoofd en ledemateii. Dood gevallen. In den namiddag, omstreeks 16 uur, kwam ae genaamae Cyriel Vanderbrug- gen, fruichanaelaar, wonende in de Kas teelstraat, met een stuwkar in gezelschap van zijn zoon Marcel uit de Veiastraai gereden. Gekomen ter hoogte van de wijk Blauwe Duifzeeg de man plots ten gronde. Zijn zoon die dacht dat zijn va der onpasselijk werd, wilde hem terug rechten, doch een geneesheer die daar juist in den omtrek was kwam seffens ter plaatse en kon niet anders dan den dood vaststellen, die toe te schrijven is aan een hartaderbreuk. Geweldige botsing. Zaterdagmorgen, omstreeks 8.30 uur, kwam het paardengespan bestuurd door Achiel Bekaert, wonende Tieltstraat al hier, en diens helper Nuyttens Roger, wonende Plettinckpiaats alhier, in de Re- gentiestraat gereden in de richting van Tielt. Op een gegeven oogenblik kwam BURGERLIJKE STAND Geboorten. Daniël Verbeke, z. v. Wil lem en Ivonne Duyck, Kortrijkscraat. Hendrik Willemyns, z. v. Antoine en Su zanna Van Oost, Marialoopstraat. An dré Biebuyck, z. v. Cyriel en Maria Vrom- man, v. Pittem. Lionel Van Renter- ghem, z. v. Georges en Suzanna Verloove, v. Schuiferskapeile. Agnes De Volder, d. v. Andor en Maria Van Cauwenberghe, v. Aarsele. Olga De Muynck, d. v. Ge rard en Hectorine Claeys, ,v. Meulebeke. Roland Sengier, z. v. Leon en Alber tina Benoot, v. Wakken. Albert Van Coillie, z. v. André en Margareta Bruy- neel, steenweg Deinze. Greta Van Pou- cke, d. v. Karei en Juliana Van Quae- them, Kromwalstraat. Overlijdens. Lutgarde De Vooght, 1 m., d. v. Frans, Oude Statiestraat. Herminie Dobbels, 69 j., wed. v. Van- noorne Emiel, Hospitaal. TUINBOUWSCHOOL Het weze herinnerd aan diegenen die weiischen ae leergangen te vragen van ae luiuoouwscnooi, aai ueze hernomen wor- uen op Zonaag 21 September. Men ge lieve aanwezig te zijn om 9 uur voormid dag in de raadszaal van het Stadhuis, waar de lessen zullen gegeven worden, dit met toestemming van aen Heer Bur gemeester. Eene voorbereidende vergadering zal eveneens plaats hebben op morgen, Zon dag 14 September, om 10 uur voormiddag, in de feestzaal van het College. De Heer Raymond Verougstraete, leeraar aan de ’tuinbouwschool van Tielt, zal er, bene vens een vooraracnt over Het bewaren van Fruitaan ae belanghebbende alie gewensente inlichtingen geven over deze cursussen. Alle lieihebbers van tuinbouw van Tielt en omliggende worden vriendelijk tot deze vergadering uitgencodigd. Inschrijvingen zunen na ae vergade ring opgeteeKend worden. Alles is totaal vrij en kosteloos. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL In den namiddag, omstreeks 6 uur, kwam ae genaamae jozef Vancoillie, werKinan, wonenue te IvieuiebeKe, oost- roozebeKestraat, met zijn fiets langs den steenweg naar Meuiebeue van zijn wern gereden. Op een gegeven oogenbnu, toen nij ae hening der Meulebesestraat ag reed, is zijn band van zijn wiel gespron gen, met het noodlottig gevoig dat de wielrijder met geweld tegen ae straat steenen terecht Kwam en met het voor hoofd tegen de boordsteenen aanbotste. De ongelukkige man bleef in bewuste- loozen toestand liggen en werd door toe gesnelde personen in een naburige wo ning binnengedragen. Een bijgeroepen geneesheer bracht het slachtoffer, gezien den ernst van zijn toestand, naar de Sint- Andries Kliniek over, waar hem tie eerste zorgen werden toegediend. Deman ver loor veel bloed en klaagde van inwendige pijnen in de borststreek. Ook stelde men een schedelbreuk vast. NAKLANK VAN DEN MOOBD OP LANDBOUWER MAENHOUT Men zal zich nog wel de moord herin neren gepleegd op 3 Juli jl, op den per soon van landbouwer Maenhout. Tegen den dader werd toen een aanhoudings mandaat afgeleverd. De dader, Alexander D’Hollander, 20 jaar oud, wonende te Tielt, 6“ Wijk. 115, verscheen op 15 Juli voor de Raadkamer der boetstraffelijke rechtbank ts Brugge, welke besloot hem DE POPERINGENAAR VOETBAL A. S. Oostende 14 Daring Blankenberge. Nadat Vandenbussche twee prachtkansen verkijkt ópent Vandeputle met de min. de stand. Daring is meester van het veld, doch spijts alle aanvallen komen er seen «joelen bij. Bij de 7” min. na de koffie net Rau nr 2 en am per is de bal terug in het spel of daar maakt Vande- putte er o3 van. A. S. O. zet alle zeilen bij om de eer te redden, maar daar schiet Rau een vierde doel binnen... A. S. O. geeft het niet op en met alle krachten lukt Sctarlaecken er in een tegenpunt aan te teekenen. Do stand is dus r4 en zal spijts het everheerschend spel van A. S. O. niet meer verande ren. BOKSEN Op het boksfeest ingericht ten voordeele van Win terhulp bleven de Oostendsche liefhebbers aan de -iy eelAl «rf.t od./weffbta1 <jp- pave in de eerste ronde: Nachtcgael won van Gouwy door opgave m de tweede ronde; Hoornaert won met de punten op Edwardo en Hoorne won van Rooze wegens de groote minderheid. Bij do beroepsboksers overwon Declercq den Brus selaar Dcneef met dc punten. Deze beslissing werd echter verdeeld Onthaald. Burgerstand. Geboorten. Vcrhdst Greta en Dirk, d. en z. v. André cn Brnneel Agnès. Overlijdens. Deceuninck Emiel, 16 j„ z. v. Leopold en Dormé Marie. Seys Leonie, 76 j., ongehuwd. Huwelijk. Depuydt Aurelius v. Pas schendale met Deruytter Alice. Huwelijksafkondiging. Messiaen Cy riel met Devos Flavie. Nieuwe Schepen. Bij besluit van 23 Aug. is op zijn ver zoek ontslag uit zijn ambt verleend aan Schepen Emiel Ghesquière. In zijn plaats werd bij besluit van 23 Augustus 1941 tot Schepen benoemd de Heer Jozef Vandenbussche. In vergade ring van het Schepencollege van 27 Aug. legde de nieuwe Schepen den eed af in de handen van den Heer Burgemeester. Zijn verleden staat er borg voor, dat hij zijn taak eerlijk en nauwgezet zal „ver vullen. Hierbij ook een woord van dank aan den Heer Jan Corneillie. di» s-dert Mei 1940 als dienstdoende Schf'- 'eerde. biiiinimniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu^ 2. 80 fr. en zilv. cerem.: Hector WuTlepit, Hooglede. 3. 70 fr. en bronz. eerem.: A. Dhondt, Poelkapelle. Achtste Afdeeling: Ruins van drie jaar cn meer. 1. 100 fr. en verg, eerem.: Marcel Dhaens, Roeselare. 2. 80 fr. en zïlv. eerem.: Edmond Loncke, Roeselare. 3. 70 fr. en bronz. eerem;: Camiel Vanneste, Staden. Negende ^Afdeeling: Merri'èn van drie jaar en meer. 1. Vanderhaeghe Camiel, Westroozebeke. 2. André Dhondt, Poelkapelle. WINTERHULP Winterhulp zal met r Oct. haar winterwerk her vatten. Bij deze gelegenheid herinneren wii er nog maals aan, dat Winterhulp geen bevoorradingsdienst beteekent. doch enkel en alleen een werk van heer lijke solidariteit voor alle burgers zonder onderscheid, dat in deze moeilijke dagen de nodigen steun ver leent aan de meest behoeftigen onzer medeburgers en in het bijzonder aan onze schoolgaande jeugd. De gezinnen, die denken aan Winterhulp steun te moeten vragen, moeten zich op het secretariaat van Winterhulp aanbieden ten einde de nieuwe w’inter- hulp-steunkaart te bekomen. Al de ondersteunden moeten vanaf 6 Oktober in het bezit zijn van een nieuwe steunkaart. De oude kaarten zullen vanaf dien datum niet meer geldig zijn. De inschrijvingen geschieden telkens van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. De ongemaakte kaarten mogen afgehaald worden op de volgende dagen: Maandag 29 Sept., van Accau tot Degruyter. Dinsdag 30 Sent., «van Degryse tot Justin. Wocnsd’g 1 Okt., van Keersbilck tot Sys. Donderdag 2 Okt., van Tack tot Zwaenepocl. Telkens vari 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. De oude kaarten moeten ingelevcrd worden bij het ontvangen der nieuwe. Bij de inschrijvingen moeten alle noodize inlichtin gen voorgelegd worden zooals de loonboekies. dc pensioen- en rentetitels, bewijs van kadastraal inko men, trouwboekje, enz. Deze stukken zullen streng geëischt worden. Degenen, die on de gestelde dagen (zie aan den in gang) niet verschijnen, kunnen alleen nog hun aan vraag doen of hun kaart afhalen den Vrijdag 3 Okt. TWEE BRANDEN Toen Jules Goddeeris, Wallenstraat., in dienst bij de Hulp- en Zekerheidsdienst, Maandagavond om 10 uur huiswaarts keerde, bemerkte hij bij A. Desmet, han delaar, Wallenstraat 14, dat uit het ach tergebouw zware rook omhoog steeg. Hij waarschuwde dadelijk de bewoners en de hulpdiensten. In afwachting van de brandweer begonnen deze mannen moe dig aan het reddingswerk. In het maga zijn viel aan blusschen niet te denken. De woning en de nevengebouwen konden gevrijwaard worden. Het pakhuis, dat een groote hoeveelheid ondergoed bevatte, brandde geheel uit. Zekere Alfons Lefere, Hoogledesteenweg, werkzaam bij den Hulpdienst, werd tijdens het blusschings- werk bevangen door den rook en verloor het bewustzijn. Met veel moeite kon hij gered worden. De schade is aanzienlijk. Maandagnamiddag rond 1 uur ge raakte op de hoeve van Jules Wallays, langs den leperaardeweg, een haverstroo- mijt in brand. Dank zij de moedige en krachtdadige tusschenkomst der buren, kon een deel van den opgestapelden oogst gered worden. GALA-AVOND CAROUSSEL Of me dat een gezellige avond geweest is! Geen gebrek aan plezier en leute; ’t was een echte lollige boel! De confetti dwarrelde langs alle, kan ten rond, de serpentines suisden om de ooren; 't was er een leven, dat hooren en zien verging. Somtijds ging het er zoo geweldig toe, dat de commissie moest tus- schenkomen om ongelukken te vermijden. Winterhulp schijnt de harten wel ver overd te hebben. Doch daar mogen we niet mee tevreden zijn; steeds beter, steeds hooger mikken. Bij het volgende feest moet er minstens 3 tot 4 maal zooveel volk zijn. Wat het volgende feest zal zijn, dat mogen we nog niet zeggen, doch we kun nen U verzekeren, dat het iets bijzonder fijn zal zijn. Wij zullen dan opnieuw naast uitbun dige leute de gelegenheid hebben door een spontane bijdrage onze noodlijdenden te helpen en zoodoende wat zonnige vreugde in hun schamele woningen bren gen. De winnende nummers van de tombola zullen bekend gemaakt worden. Burgerstand, v. 1 tot 9 Sept. Geboorten. Lansen Daniël, z. v. Achiel en Vantoortelboom Magdalena. Deceuninck Gilbert, z. v. Marcel en De cock Clementine. Huwelijk. Veroverbeke Georges, land bouwer v. Werken, met Huyghe Juliana, landbouwster v. Eesen. Burgerstand, v. 4 tot 10 Sept. ’41. Geboorte. Vereecke Femand, z. v. Henri en Crombez Maria. Huwelijksafkondigingen. Seynaeve Theophiel, werkman te Eernegem, met Tolpe Margarëtha, huishoudster te Koe- kelare. Desender Walter, landbouwer te Ichtegem, met Deketelaere Madeleine, z. b. te Eernegem. Overlijden. Vermeersch Leonie, 68 j., wed. van Karel-Lodewijk Mahieu. Burgerstand. Geboorten. Dehu Daniel, z. v. Mau rice en Vandamme Emma, Zoetestraat. Denys Henriette, d. v. Gustaaf en Kerck- hof Maria, W estroozebekestraat. ea sier Michel, z. v. Gerard en Dick Maria, Tolstraat. Huwelijksbelofte. Debusschere Al- phons, kartonbewerker van Roeselare, en Verfaillie Maria, van Staden. Overlijden. Denys Paula, 10 j„ d. v. Gustaaf en Kerckhof Maria. - Ongeval. De jeugdige student Hector Carlier, zoon Henri, oegaï zien dees weed mei paard en wagen naar izegem mee allerlei uerioodighedfcii aangaande slaping voor hem en zijne jongere broeders, x’er plaats gekomen wilde hij van de wagen sprin gen. Niet wetende dat zijne voeren in een deken genesteld waren, deed hij hierdoor een ongelukkigen val waardoor hij in de rechter pols twee beentjes brak. Dr Goet hals heeft den arm in plaatser gelegd. Hector verzekerde ons dat hij toch de klas zal bijwonen om de lessen te kunnen volgen. Bij de Strausszangers. Ziehier in korte trekken de werking der Strausszangers tijdens het speelseizoen 1941: Twee algemeene prijskampen wer den gegeven. De eerste zetting zag Ipla li aan Noyelle Charles, zegevieren, terwijl de tweede veroverd werd door vogel Guidoaan Adam Camiel van Zuid- schote. Het koningschap werd gewonnen door Iplaaan de medestichter der maatschappij, H. Noyelle Charles, met 709 liedjes. Vogel Kappiwas dus eer vol geslagen met 693 liedjes. Het kamipoenschap werd gewonnen door Adhémar aan Mej. Beekaert Ma deleine, met 707 liedjes. Het hoogste getal liedjes, 489, werd dit jaar gezongen door Ipla Het vroe ger record van 465 was dus met 24 liedjes verbeterd. Ipla was de verdienstelijkste vo gel van het gansche seizoen. Aan 14 zet tingen deelgenomen, waarvan de uitsla- fffliiMiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffliniwiiN U houdt cenigc konijnen om dezen Win- ter een extra schotel lekker vleesch te eten, maar U vraagt zich af hoe U die diertjes voeden moet. Ziehier een goed koop maal: gewasschcn cn gekookte aard appelschillen mengt U in gelijke deelen met gedroogde en gemalen eikels of wil de kastanjes. Bii dit mengsel voegt U een snuifje LAPINEX (een koffielepel voor 10 koniinen). LAPINEX maakt de schadelijke be- standdeelen van de schillen en eikels on schadelijk en laat toe alle afval van tuin, bosch en keuken in lekker vleesch om te zetten. Dring bij uw Apotheker aan opdat hij U, aan de vooroorlogsche prijs een doos LAPINEX bezorgc en houdt steeds een doos in voorraad. Mengt eiken dag een snuifje LAPINEX bij het voeder uwer konijnen, U zult groote. dikke konijnen fokken zonder er te verliezen. In alle Apotheken, in doozen van S,-> 17,— en 30.— frank. 9* Klas: melkkoeien. i. Vanysacker Marcpl; 2. Desmedt René: 2. Obya Joseph; a. Blomine Jules; s. Van-Mii'v» Victor; 6. Denys Hilaire; 7. Denys Hilaire: 8. Obyn Josenh; 0. Adam Hector; to. Denys Hilaire; rr. Denys Hi laire; 12. Denys Hilaire. 10“ Klas: melkkoeien. Vanysacker Marcel, 3 stuks; Denys Hilaire, I stuks; Blommc Jules, 3 stuks; Desmedt René, 1 stuks en Vamjheluwe. 3 stuks. 1. Vanysacker; i. Blomme Jules; 3. Desmedt René; 4. Vantrheluwe Victor; s. Denys Hilaire. Er was veel bclanystelliuK. Bericht. - Schatting der oorlogsschade. Er wordt aan dc belanghebbenden ter kennis ge bracht dat dc commissies voor schatting van oorlogs schade, in ’t kort in werking zullen treden. Ten tin* de geteisterden te helpen bij ’t invullen der rniodlj formulieren zal het bureel voor oorlogsschade del Stad Roeselare zich ter beschikking der eetristerden houden. Het bureel is gevestigd Jn ’t Stadhuis te Roeselare, ingang Botermarkt, en is open van o tot ra uur cn van 2 tot 5 uur. D» geteisterden van Sta den mogen zich aldaar aanbieden. S. K. Staden 25 F. C. Roeselare. AanRevangen met een prettig kermisweertie. Het spel wordt krachtig opgezet. Beiden hebben de form te pakken, ’t Gelukt de Roeselanearren eerst te doe len. Doch de onzen schieten alras een kn^el in de nettooi van de blauwen. Aan de rust 11. Na de koffie schijnen de bleu-jackets algauw de beste, wat dan ook werkelijk is daar ze achtereenvol gens 3 groals aan teek enen. Met verwisseling der plaatsen onder de Stadenaren komt er ook verbete ring en *t gelukt hen nog eenmaal te doelen. Stand 52. Veel moed, jongens. Je komt er, hoor! BURGERLIJKE STAND Geboorten. Symoen August, t. v. Willy en Magdalena Leroy, Tuinwijk. Beernaert Raphael, z. v. Maurice en Ju lia Devreker, v. Vladsloo. Overlijdens. Geldhof Louise, 76 j., wed. v. Gaston Silos. Hillebrant Si- monne, 20 j., d. v. Julien en Madeleine Vanhove. Rocour Emiel, 59 j., ongeh. (overl. te Zelzate). Claeys Odila, 31 j., echtg. v. Maurits Florizoone (overl. te PLECHTIGHEDEN IN DE O. L. VROUWEKERK. Het was in 1641, dat zich in onze stad de Paters Augustijnen kwamen vestigen. Zij zijn de grondleggers van het huidige seminarie. Zij bouwden hier hun klooster en school.; in 1806 werd deze stichting veranderd in Klein Seminarie. Er is nog veel, dat aan de Paters Augus tijnen herinnert, o.a. het St Augustinus- beeld in den voorgevel, die geklasseerd is; het doorboorde hart hei wapen hun ner orde op het vaantje van den to ren, de Patersserk, enz. Wat echter voor al is blijven voortieven, dat is de devotie tot den H. Nicolaas de Tolentino; deze eeredienst werd nier gebracht door de racers Augustijnen. De H. Nikoiaas stierf te Tolentino in 1305 en bij zijn heiligverklaring werden 301 mirakelen aangehaald. Bij voorkeur komt het vrome volk de zen machtigen voorspreker aanroepen en vereeren in de O. L. Vrouwekerk. Vanaf 10 September tot 19 September, wordt telkens een Solemneele Mis voor de leden van de broederschap gezongen en te 5 uur het Lof. Een nieuwe muurschilderij van de hand van onzen stadsgenoot, kunstschilder Gaston Vallaeys, prijkt boven het altaar van st NiKolaas, als een huldegedacnte- nis aan het derde eeuwfeest van zijn eeredienst te Roeselare. GESTRAFT De student Henri Devos, wonende Sta- tiedreef 44, Roeselare, werd wegens Duitschvijandige meldingen door het veldkrijgsgerecnt te Biugge met 1 maand gevangenis gestraft. Deze straf werd da delijk voltrokken. UITSLAG PAARDENPRIJSKAMP Tcntoonsntc'.dc paarden: 42, Eerste Afdcelins: Hengsten- en Merrieveulens, geboren in 2941. 1. 40 fr. en verg, eercnw.r Vit. Ghesquière, Ardooie. 2. 30 fr. en zilv. eereme.: H. Dejonckhcere, Staden. 3. 25 fr. en bronz. eereme.; Arth. Sercu, Poelkapelle. Tweede AJccling: Ruin- cn Hengstcmeulens, 13-niaanders. 50 fr. en verg, eerem.:. Edmond Loncke, Roeselare. 2. 40 fr. cn zilv. ecreme.: Edmond Loncke, Roeselare. 3. 30 fr. cn bronz. eereme.: Leon Verhelst, Hooglede. 4. 20 fr.Edmond Loncke, Roeselare. Derde Afdeeling: Merrievculens. iS-mdhndcrs. 1. 50 fr. en verg, eerem.: Hector Colpaert, Hooglede. Vierde Afdeeling: Ruins, go-ntaanders. r. 75 fr. en verg, eerem.: L. Masschelein, Westroozeb. 2. 60 fr. en zilv. eerem.: Emiel Igodt, Boczinge. 3. 45 fr. en bronz. eerem.: Edm. Loncke, Roeselare. Vijfde Afdeeling: Mcrriën, 30-maanders. 1. 75 fr, en verg, eerem.: Edmond Loncke, Roeselare. 2. 60 fr. en zilv. eereme.: Hector Wullepit, Hooglede. 3. 45 fr. en bronz. eerem.: Gebr. Taillicu, Roeselare. Ecsile Afdeeling: Ruins lot drie jaar, r. 80 fr. en verg, eerem.: Om. Hcmeryck. Kortemark. 2. 70 fr. en zilv. eerem.: Camiel Vanderhaeghe,, West- [roozebeke. Zevende Afdecl'ng: Mcrriën tot drie jaar. den dat da openbare boekerij voor hen opnieuw open is eiken Zondag van 10 tot 12 uur. Daar kan men tegen den huurprijs van 10 cent, een mooien boek bekomen, naar ieders gading, en naar ieders keus. Bij Winterhulp. Menige inwoners der gemeente keken met verwon dering op toen ze vernamen, dat er geen soep meer zou gegeven worden tdt nader bevel. Indien we deze maatregel hebben moeten nemen, ligt zeker de schuld niet aan ons, doch wel deels aan de landbouwers die aan onzen oproep om wat voedingswaren te geven, dienstig voor de volkssoep, geen gevolg hebben gege ven. Nochtans zullen we met de middelen die ons nog >n kas resten, al doen wat we kunnen om ons datgene aan te schaden, om opnieuw en dit zoo gauw mogelijk aan de volkssoep te beginnen, want ave we ten wat groot nut en hoeveel de soep naar waarde wordt geschat. In ons vorig nummer hebben we eveneens medege deeld. dat er misschien een Vlaamsche Kermis zou doorgaan op ons gemeente ten bate van Winterhulp, doch thans moeten we melden dat we van dit stand punt hebben a (gezien en reeds een aanvraag hebben gedaan voor bet optreden van het alom gekende kabaret en muziekgezelschap uit Brugge «Bel Canto», vlet zou optreden op de Maandag der kermis, in het Gildenhuis. Langs dezen kant doen we nogmaals een oproep aan de bevolking der gemeente en de meestbedeeldcn in het bijzonder, om toch in de mate van hun ver mogen het schoone, het«edele werk van naastenliefde te steunen, en zoo «loor hun steun den nood te leni gen in zon menige gezinr-n. al de boeken met zorg herzien werden. f?egen öen vloer terecht kwam. Het knaap- WAt in dA ifl.fi.t.stp iBABB- j.5Dwerd op h^getier opgenomen door de ouders en was ernstig gewond aan het hoofd en de ledematen. Dr Deroo diende het ongelukkig knaapje de eerste zorgen toe. Diefstal. Landbouwer Maurice Cloet kreeg an dermaal het bezoek der dieven. Nadat hij ‘ruim 400 kgr. ajuinen gestolen werd, in verschillende diefstallen gepleegd, kreeg het zijn tabak thans te verduren. In den nacht zijn de dieven er van onder ge trokken met een groote hoeveelheid ta- bakbladeren die nog groen zijn. Uitslag Vinkenprijskamp. Door de vinkenmaatschappij werd een vinkenprijs kamp ingericht waaraan 100 vogels deelnamen, waar van de uitslag luidt a’s volgt: i. Verzele Maurice, Wakken, 636; 2. Degraeve, Oostroozebeke, 510; 3. Vanryckegem, Marialoop, 489: 4- Vannachtebeke, Wingene, 485: 5. Debaene Aimé, Meulebeke, 462; 6. Vraman Jules, 440: 7. Vanderheeren. Emelgem, 420; 8. Debeouf, Ingelmunster, 413; 9. Simoens R., Harelbcke, 413: 10. Aricks Gerard, Tielt, 409: 11. Maes Arthur, Marialoop. 309; 12. Vanhichene Remi, 384: 13. Bossuyt A., Wakken, 382; 14. Vandenbo- gaerde, Oostroozebeke, 371; 15. V®rheye Richard, Meulebeke. 364; 16. Vandemaele P., 360; 17. Ver helst Aimé, 360: 18. Descheemaecker, 360; 19. Ver- straete Roger, Emelgem, 357; 20. Vandekapelle M., Meulebeke, 339- Bij Niet Rijk maar Recht Door deze maatschappij werd een wedstrijd inge richt waaraan 46 vogels deelnamen. De uitslag luidt als volgt: 1. Vanryckegem M.» Tielt, 595; 2. Van- nieuwo.nhuyse Remi, Meulebeke, 574: 3. Damman C.. 364; 4. W’yseur Gerard, 544; 5. Vanlaecke Remi, 538: 6. Mortier Henri, 452: 7. Vermeulen J., 441; 8. Sagaert Felix, 426; 9. Vanryckegem C., 416: 10. Dobbels A., 415; Vroman J., 415; 12. F Gerard, 409; 13. Derudder Jules, 395; 14. Debra-' bander Frans, 383; 15. Descheemaecker A., 364. Uitslag Vinkenprijskamp. bondag 11. werd een vinkenprijskamp ingericht. Er waren 46 vogels. Hier de juiste uits’ag: 1. Vergote G., Ingelmunster, 578; 2. Coopman Camiel, 557: 3. Himpa Alfons, 498; 4. Vanderheeren Albert. 448; 5. Holvoet G., 446; 6. Lioen Knmiel, 442; 7. Cal- lewaert P., 441; 8. Himpe Alfens, 435; 9. Verhelst Gaston, 415; 10. Loncke I., 390; 11. Vanacke C., 360; 12. Stragier Henri, 357; 13. Willim, 341; i4« Vanthournout Jules, 334; 15. Devolder Alfons, In gelmunster, 331. Rijwieldiefstal. De genaamde Terryn Marcel, zoon van Aloys, Hoogstraat, was met zijn rijwiel gekomen naar het huis Vanheule Oscar, langs de groote baan Roeselare-Diksmui- de. Na een oogenblik binnenshuis ver toefd te hebben, stelde hij vast dat zijn rijwiel verdwenen was. Een onderzoek is aan den gang. Wielrijders, laat uw rijwiel nergens onbewaakt. Uitslag Veeprijskamp van Dinsdag 9 September ’41. 1" Klas: stieren min dan 10 maanden. I. Roose André, Staden; 2. en 3, Obyn J., Staden. 2’ Klas: veerzekalveren. 1. Obyn Joseph; 2. Verhaeghe Maurits. 3“ Klas: stieren zonder tanden. 1. Hoflack Camiel; 2. Obyn Joseph; 3. Muysscn Charles; 4. Dick Octaaf; 5. Denys Hilaire; 6. Öbyn Joseph; 7. l’ype Camiel. 4“ Klas: stieren met 2 tanden. 1. Verhaeghe Maurits; 2. Debeuckelacre Camiel. 5° Klas: geen aangeboden). 6“ Klas: veerzen zonder tanden. 1. Denys Oscar; 2, Denys Hilaire; 3. Snapt Valere; 4. Vanysacker Maurits; 5. Vanysacker Marcel; 6.' Desmcdt René; 7. Desmedt René; 8. Denys Hilaire. 7° Klas: \eerzen met twee tanden. r. Blomme Jules; 2: Hoflack Camiel; 3. Ampe Arsène; 4. Hoflack Camiel. 8" Klas: veerzen met 4 en 6 tanden. x. Blomme Jules; 2. Vanysacker Marcel; 3. Obyn IXiys-Hn£ -akcu van waterputten m m re; Siiaei Valere. 1 gemeente voor ue wauawecc. Wintcrhulpwcrking. De soepbedeelingen zijn reeds van be gin dezer maand in gang gezet op onze gemeente. Daarmede is Hooglede zeker esn der eerste gementen uit den omtrek die hiermede begonnen is. Door vier jonge meisjes wordt de soep bereid, lekker en voedzaam, in een zindelijk en net lokaal, afhankelijkheid van het gebouwencom plex der Brouwerij De HoopDe be doelingen geschieden driemaal per week: den Maandag, Woensdag en Vrijdag, tus schen 4 en 5 uur namiddag. Verder kunnen we nog het verheugend nieuws mededeelen dat met begin der aanstaande maand Oktober, een begin zal gemaakt worden met de kolenuitdeelin- gen, welke zullen verschaft worden tegen den gunst mogelijken prijs. Burgerlijke stand, Geboorten. Gerard Hildebrand, z. v. Achiel en Van Geerdegnem Kachel. Lepia Maria, d. v. Omer en Irma Tneve- lin. Huwelijksafkondigingen. Hemcryck Jozef, burgemeester, met Maria Gunst, b. v. Hooglede. Vanbrabanat Hippoliet, smid v. Rumbeke, met Debeuf Goaelieve v. Hooglede. Vanildemeersch André, vlasoewerker v. Heule, met Bostoen Zoë v. Hooglede. Huwelijken. Spruytte Daniël met Defrancq Clara. Desmet Daniël met Vanhalewün Alma. "Alle problemen zijn opgélost met "COMPOS" Damenverband Hygiëne, reinheid men blijft Fit mdag 15 tot Zaterdag 20 Sep- imiel Yssers-Missine, Herder- Mi-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4