Sport uit 7 Kortrijksche I I ZWARTE PïïWES verwijderd j een Kind 8 als F thé" iBOHNtNUIT I I 1 1 WIFLRIJDEN MIIMIIWIIIM KORTRIJKSCHE- - FILMKRONIEK HEULE door een nieuwe behandeling met zuurstof. AANGEKOR’DiGDE KOERSEN VOOR BEROEPSRENNERS EOPERINGENAARvan 4-10-41. J* BI. HARELBEKE DE POPERINGENAAR VOOR JUNIORS VOOR BEGINNELINGEN HELKIJN ST-DENIJS GULLEGEM MARKE DE ST-LODEWIJK-DEERLIJK LENDELEDE KUURNE MOEN ZIEKTE DER BLAAS I i Programma» van 4 tot en met 9 Oktober. FEESTPALEIS Slachthuisstraaf. Een I van i IE? een S BERICHT ll.iwW aah zijn door een lokomotief gegrepen en liep Jiepe wonde aan het hoofd en een dijbreuk op. De kleine werd naar de Kil- ..*.„4 41- i. „u r VROEGTIJDIG AFNEMEN VAN LEVENSKRACHTEN DER BEIDE GESLACHTEN Herstelling cp ieder ouderdom. niet om uit werd een diepe wonde aan het dijbreuk op. De kleine weru niek van Kortrijk overgebracht. i der kunnen we een paar verheu- Het aantal scnoolbezoekende leerlingen gaat naar de acht honderd. Staat gehomologeerd, t.t.z. dat ze dezelfde ’rr~ch‘ 2rA'kU~" rit d“tt 'd '’3 staats-onderwijsinrichtingen. Hierdoor werd de waarde van het door de Eerw. Broeders verstrekte onderwijs Spoorwegongeval, dat groote gevolgen had kunnen hebben. ’s Morgens deed er zich een vreeselijk spoorwegongeval voor. Zoöals naar ge woonte begaf de landbouwer André Ran son zich naar den akker olm het eten voor het vee af te maaien, dit in gezelschap van een koppel paarden met gespan. Ge komen aan den overweg, gelegen bij den sous-terrain ging óe landbouwer zoo- als naar gewoonte eerst zien of geen trein in aantocht was, doch gezien den dikken mist had landbouwer Ranson niets bemerkt. Doch wanneer hij met zijn paar- B3fiHHaEEHHHHffiB3H§H®BBEE33B!SH3SS!aiSS®5ESBBS3E8BSEEB3i31E23HaS wilde kiezen, in de Handboogstraat bl.f de lurven vatten en aan de politie overleve ren. Het is zekere Masschelein Albert, werkman uit Moeskroen. Door ooggetui gen werd bevestigd dat hij een mede plichtige had, doch hij wilde deze maar niet kenbaar maken. Masschelein werd veroordeeld tot 7 maanden gevangenis en 2 maal 82 fr. boete, met onmiddellijke aanhouding. IJ zult goed slapen, gij zult volkomen goed rusten en's morgens verkwikt en “verfrischt” ontwaken, zoo gij S lederen avond een kopje Tho Bonne-Nuit neemt. Deze heer lijke thee kalmeert de zenuwen, vergemakkelijkt de spijsverte ring, bedaart het hart en ver schaft een zwaren en natuurlij ken slaap. Geen enkel verdoovend middel. Enkel heilzame planten. Alle apotheken14 fr. per doos. Jachtwapens en jachtmunitie De Burgemeester der stad Kortrijk brengt ter kennis van de Bevolking dat, cp bevel van de Bezettende Overheid, alle jachtwapens en jachtmunitie, ten laatste tegen lü October 1941, ten stadhuize (po- litiebureel, Leiestraat) moeten worden in- geieverd. Zijn daarvan ontslagen, de Belgische jaemeigenaars in het bezit van een bij zondere machtiging tot het uitoefenen van de jacht. Het uitleenen van een jachtwapen brengt de verbeurdverklaring en.hst schorsen, aer jachtvergunning mee. Aiwie na 10 October 1941 nog in het bezit van een jachtwapen bevonden wordt, zal wegens ongeoorloofd bezit van wapens met zware gevangenisstraffen 'bestraft worden. Kortrijk, den 30 September 1941. De Burgemeester, A. MAYEUR. Voor zijn 3° achtereenvolgend optreden aan huis kreeg Kortrijk Sport het bezoek van het eens zoo geduchte Union Door nik. Zooals den vorigen Zondag, was het weder (echt heerlijk) weer van de partij, zoodat de kassier van rood-geel zich in een vrij groote belangstelling kon ver heugen. Rotsaert was terug van de partij en Declercq (voor 14 dagen door ’t bestuur geschorst) werd vervangen door Deroeck. Aanvankelijk was de strijd weinig aan genaam om volgen; langs beide zijden was het een zoeken en tasten naar de goede carburatie. In de eerste 20 minuten was Doornik licht de meerdere, rapper op den bal en meer verzorgde voorzetten bracht hen dit lichte voordeel, terwijl bij de Sportmannen de bal meestal in de voeten van den tegenstrever belandde. Mede door de onsamenhangende voor hoede van Union en het sekure optreden der rood-gele verdediging, bleven voor loopt doelen nog uit. Rond het halfuur dan kwam er beternis in het locate aan- valskwintet. Rond de 33" min. kreeg Der- maux een bal toegespeeld van Lapauw en van op zijn lijn doelde hij het openings- punt met schuin droog schot. Men heeft nauwelijks hernomen of daar is de kwieke Dermaux terug met het leder. Govaerts, het gevaar inziende, loopt ongepast uit, Dermaux plaatst met boogschot het leder voor ’t doel en met een prachtige kop stoot net Coornaert Nr 2. Bij de herneming kwamen de bezoekers terug voltallig op, want hun middenhalf had een lü-tal minuten vóór de poos het veld moeten verlaten. Van meet af aan komt Doornik gevaarlijk opzetten. Het is nochtans Sport die andermaal zal doelen langs Lapauw, dit met een prachtig blik- semschot. De Unionisten verstaan het zoo niet en op aanval in lijn weten ze langs Lechevin hun achterstel op 3-1 te bren gen. De vreugde zal echter van korten duur zijn, want voor de 4” maal zal Der maux vandaag schitterend op dreef Govaert het nakijken geven. Intusschen heeft Verhelle een kwartier na ’t herne men noodgedwongen het veld moeten verlaten door een noofdkwetsuur, om niet meer op te komen. Niettegenstaande hun numerieke minderheid zijn de bezochten nog steeds meest in aanval. Voegen we er nog aan toe dat dank zij de huip van lat en palen en mede door de goede keeping van den Union-portier, verdere doelen voorkomen worden. Op te merken valt hier dat na ’t uitvallen van Verhelle, Sport bijna heelemaal Doornik domineer de. Het was dan ook dat de match zijn hoogtepunt bereikte. Het ging er hard aan toe op het kantje van ’t brutale af, want wanneer de scheidsrechter inrukken floot, waren er enkele spelers die hinke- pootend. op het terrein liepen. Daarbij waren buiten Verhelle, keeper Rennnerie, middenhalf Vandecappelle en de pittige maar strijdlustige Loulou Bij de overwinnaars deed Remmerie het werk dat hij te doen had naar benooren; de beide backs Vanneste-Duyck speelden een stevige partij. De middenlijn ook stond flink haar stuk; Vandecappelle’s form vertoont ook een stijgende lijn: Vandevenne speelde zijnpartij, aat zegt genoeg; Deroeck integendeel heeft ons licht ontgoocheld of is net misschien omdat hij op de voor hem ongewone half- plaats moest evolueeren dat hij minder waardig presteerde. De voorlijn tenslotte geraakte naarmate de match vorderde, flink onder doom en eindigde zelfs gewel dig. De groote animator was wel links buiten Dermaux, die met Lapauw 2 doe len voor zijn rekening nam. Midvoor Coornaert zal voor veel verdedigingen te duchten zijn. De vleugel Verhelle-Rot- saert deed soms ook mcoie dingen; jam mer dat Rotsaert somwijlen den bal te lang bij zich houdt en ook soms te veel zelf naar doei wil schieten. Wat de ploeg van Doornik aangaat, valt er niet veel van te zeggen. Keeper Go vaert speelde een goede partij, vooral in de 2° helft. De backs waren goed, terwijl de halflijn het geen 90 volle minuten kan uithouden. De voorlijn is weinig schot- De zoo verkregen si- V roop verlicht onmid- dellijk de hardnekkig- 57) ste hoest. VjQ Knip dit receptje uit om niet te vergeten vandaag nog 30 gram Z Cibine bij Uw apothe- kcr te halen. SINT-JOZEFSINSTITUUT - .PLEIN, 26 Volgende leerlingen bekwamen dit jaar de homologatie van hun diploma: Heeren Byttebier Achille. Hoste André, Vande- casteele Hubert, Vandewalle Roger, Ver- faillie Adrien, Vertinde Lucien. vaardig. Petitjean is niet meer gelijk wel eer. De beste waren nog linksbuiten Be- laen en hoogergenoemde Loulou De referee kon allerminst bevredigen en floot veel te veel onnoodig. A Onza tweede Kortrijksche voetbal ploeg, Stade Kortrijk, was te gast bij de borstelmakers, t.t.z. F. C. Izegem. Na een partij, waar het vooral in de 2" helft aan geen spanning ontbrak, wisten ze uitein delijk met nipte doch niettemin .verdien de 2-1 scoor den slag thuis te halen. Voor hun eerste optreden hebben de naar de Stade overgekomen Lauwenaars de Ameye’s en C" flink gepresteerd. A Ook op het Pirroenveld was het Zon dag kermis, want K.V.V. I won met 6-1 van Vichte, terwijl K.V.V. II zoo maar eventjes een 17-1 zege behaalde op Des- selgem F. C. Was het hier doeltjeskermis? Voor morgen Zondag ontvangt Kort rijk Sport thuis het bezoek van R. C. Lo- ksren. Een vierde achtereenvolgends zege ligt in ’t verschiet. Stade Kortrijk trekt op reis naar de grensbewoners A. a. Moes kroen. De laatstbehaalde uitslagen spre ken in ’t voordeel van de Groeningezonen. Op morgen Zondag', op het Leievéld te 15.30 uur, groote Bekerwedstrijd tusschen de Vereenigde Melkhandelaars en de F. C. Leg'ia (personeel). Een talrijke opkomst wordt verwacht. O. D. EEN GOED RECEPTJE Een hoestsiroop, die gij gemakke lijk zelf kunt maken. ■Vele lezeressen hebben het recept ge vraagd van een goede siroop tegen hoest en verkoudheid. Ziehier een siroop die gij gemakkelijk zelf kunt klaarmaken. Zij smaakt bovendien overheerlijk, en zelfs de mqeilijkste kinderen lusten ze gaarne. Lost in een kwart liter heet wa ter een soeplepel suiker of siroop op. Voegt hierbij den inhoud van een 33 grams fleschje Cibine (dubbel geconcen treerd). Gij kunt het in Aanrijding. ’s Avonds omstreeks 6 uur kwam Kerck- hof Camiel, electrieker, wonende Kort- rijksteenweg, met een ander persoon door de wijk Overleiegefietst. Uit tegen overgestelde richting kwam de auto met aanhangwagen aan, van aannemer De- spriet Modest, wonende Overleie. Op ze ker oogenblik kwam de aanhangwagen 1. van de auto los en reed op beide fietsers in, die gekwetst werden. Kerckhof werd aan het aangezicht gewond en verder over heel het lichaam, terwijl de andere per soon aan den arm gekwetst werd. Beide werden naar de woonst van M. Despriet overgebracht, waar Dr Yserbyt hen ver zorgde. Beide fietsen werden ook erg be schadigd. Kindje door lokomotief gegrepen. Het 2-jarig kindje Monique Verschelde een Ï-U- APOTHEKERS - ZONDAGDIENST Morgen, Zondag 5 Oktober, zal de dienst gansch den dag waargenomen wor den door den Hr Apotheker DEVIAENE, Oudenaardesteenweg. BURGERLIJKE STAND van 17 tot 24 September 1941. Geboorten. Gaston Debisschop. Vla- mingstr. 11. Aurette Vandekerkhove, Oudenaardestw. 253. Eric Verniers, v. St-Denijs. Ina Vuylsteke, v. Bisse- gerii. Ida Vancompernolle, v. Gullegem. René Geldhof, ’t Hooge 27. Anna De Bevere, Vaartstr. 38. Rosa Dewitte, v. Lauwe. Marie Bouttens, Overleiestr. 1. Rosette De Beis, v. Kruishoutem. Annie Vanhee, v. Bissegem. Maria Vanbiervliet, Oudenaardesteenweg 100. Huwelijksaankoniligingen. Naert Al bert. bakker te Tielt, en Juliette Demeye- re. z. b. te Kortrijk. Petrus Coeman, fabriekwerker, en Elisabeth Ghiesmans, z. b„ b. te Kortrijk. Hendrik Quartier, schilder, en Irena Six, stekster, b. te Kort rijk. Albertus Boderé, vlashandelaar te Zulte, en Alicia Vermandele, bediende te Kortrijk. Albrecht Verhaeghe, electri- cien. en Luclana Blondeel, z. b., b. te Kortrijk. Huwelijken. Gustaaf Debrouwere, vlashandelaar te Gullegem, en Anna Sa- gaert, z. b. te Kortrijk. Lucien Schaeck, wever, en Maria Vandecasteele, naaister, b. te Kortriik. Andreas Pintelon, elec- tricien. en Lutgarde Thomas, z. b.. b. te Kortrijk. Albert Bekaert, bediende, en Martha Glorieux, z. b.. b. te Kortrijk. Carlos Spender, handelsreiziger te Rou baix. en Maria Debrouwere. bediende te Kortrijk. Ludovicus Heerinckx. apothe ker. en Margaretha Bonte, z. b., b. te Kortrijk. Overlijdens. Gaston Debisschop. 1 d., viaminest'-. 11. Philomena Anckaert, 76 j., Budastr. 30. Prosper Courtens, 77 j.. wed. v. Maria B'-enning. St-Anto- niusstr. 64. Victoor Tallier, 81 j.. wed. v. Amandins Polderman, Voorstr. 48. Polydore Willaert, 81 ,i„ wed. v. Leonie Tesse, Voorstr. 48. Gustave Haverbeke, 78 j.. echtg. v. Marie Corselis. Recolletten- straat 39. Edmond Vermeersch. 72 j., landbouwer, echtg. v. Marie Milleville, v. Moorsele. Aline Vander Linden, 54 .1., z b„ echtf. van Jules Fontenier. Sint- Amandsl. 26. Laure Arreckx, 36 j., z. b., v. Moeskroen. Maria Soetaert, 62 j., z. b., echtg. v. Jules Lagaisse, E. Tinel- laan 23. van 25 September tot 1 October 194L Geboorten. Marie Ruberecht, Verko renhof 6. Jenny Soens, Walle 120. Roger De Vrieze, Budastraat 30 (v. IQrur- ne). Ginette Florin, Bleekersstraac 25. Ludwina Muylle, Loofstraat 43 (van Heestert). Carina Van Eenoo, Reep- kaai 7A (v. Heule). Jacques D'haene, Budastraat 30 (v. Heule). Kristine Cambien, Kuurnesteenweg 2. Beatrice Ovyn, St-Sebastiaanlaan 32. Pol Heu vels, Elisabethlaan 15. John Adyns, Volksplaats 65. Etienne Sandra. Bel- faststraat 14. Frank Reyntjens, Buda- straat 30 (v. Ruien). Paulette Lannoy, Doonikstraat 13. Francinne Langen- raedt, Loofstraat 43 (v. Heule). Daniël De Jonghe, St-Denijsstraat 89. Overlijdens. Fredericus Geysens, 79 j„ Voorstraat 48. Camillus Detolle- naere, 81 j., Voorstraat 48. Desiderius Backeljau, 80 j., Voorstraat 48. Alfons Vercruysse, 71 j., z. b.. echtg. v. Bertha Maertens, Oudenaardesteenweg 250. Annie Vanhee, 2 d. (v. Bissegem). Ame lie Huyghe, 80 j., wed. v. Julien Supply, Vaartstraat 55.Camille Dewaele, 91 j., wed. v. Silvie Van Hauwaert, St-Jansplem 6. Camille Allegaert, 52 j„ vlaskooper (van Kuurne). Felix Vandaele, 88 j., Wed. v. Victorine Descamps, Voorstraat 48. Ingrid Vandeginste, 20 d., Loof straat 7. Huwelijken. Achille Duprez. bediende v. Bellegem, en. Celina Vanoverberghe, z. b, v. Kortrijk. Gustave Rigole, mon- teerder, en Gabriella Laperre, naaister, b. v. Kortrijk. Willy Buysschaert, meu belmaker, en Luclana Dumortier, z. b., b. v. Kortrijk. André Vlieghe, bediende, en Irma Dedene, z. b., b. v. Kortrijk. Huwelijksafkondigingen. Emile Go- byn, electriekwerker v. Kortrijk, en Ga briella D’haene, magazijnierster v. Zwe- vegem. Maurits Degryse, vlaswerker, en Laura Berghman, dienstmeid, b. v. Wmrsiede. Rogier Devös, bediende v. - JsKi'trjjk, en Andrea Dspraetere, naaister v. Harelbeke. Gilbert Pothé, z. b., v. Kortrijk, en Renée Mehuys, z. b„ v. Zulte. Joseph Verheye, werktuigkundige van Tielt. en Andrea Mouton, houtbewerkster v. Kortrijk. Leo Vercruysse. haarknip- s'ter. en Irena Dejacghere. stekster, b. v. Kortrijk. Albrecht Hack, wever, en Margaretha Vindevogel, z. b.. b. v. Kort rijk. Marcel Vanquaethem, bediende v. Meenen, en Margaretha De Cabooter, bediende v. Kortrijk. Albrecht Nuyt- tens, grondwerker, en Maria Van de Voor de. poppenmaakster, b. v. Kortrijk. Al brecht Vlieghe, laarzenmaker, en Nella Devos, z. b„ b. v. Kortrijk. Henri Tuyt- tens, z. b., en Marie D''r’A’.,e. z. b., b. v. Kortrijk. klMVl YJIKHJl HU JVVWct, JJ/lIlOt AVAXULJX’I JCjXV X Lendesdorff, Tafsana Saïs, P. Hartmann. Secretaris^ - Een zeer schooiie beroemde avonturen- film, vol spanning en beweginr liefde, muziek en zang. De handeling ehitte- rend! Komt dan dezen prachtbam. bewon deren. - Zorgt tijdig voor uwe plaatsen den Zondag vanaf 2 uur ONS HUIS», Lange Brugstraat 1. De Wetenschap op nieuwe wegen, nïet mefde’kantonate Secretarissen ver- 2. Deze week: Een aandoénlijke Duitsche avonturenfilm «KONGO EXPRESS» Marianne Hoppe, Willy Bugel en T'-'1- Muziek van Werner von Borsody. «DERTIG SEKONDEN LIEFDE» door het Gezelschap Joris Diels. De aangekondigde vertooning van Na- v... poleon of dé 100 dagen van B. Mussolini alle an’otheken vinden en JForzanc, kon door onvoorziene om- ane apotneKen vinoen, stan<jigheden nlet doorgaan. Ter vervan ging werd opgevoerd het bekend Ita- liaansch blijspel Dertig Sekonden Lief de», dat in al de Europeesche Schouw burgen zoo ’n geweldig sukses behaalde. Het stuk dat vooral opvalt door zijn fijne humor en uiterst koddige tooneelen, viel ten zeerste in den smaak van het publiek, dat dan ook zijn applaus niet spaarde. Zooals naar gewoonte moet de gansche schaar vertolkers in een adem worden vernoemd om haar prachtig spel. Er werd aangekondigd dat voortaan de abonnementen voor de zes vertooningën kunnen bekomen worden met 20 re ductie. Zich hiervoor naar de Stadswaag begeven. Volgende opvoering op 21 Oktober a.s. met List en Liefdevan Schiller. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Sluikhandel. Albert G.. uit Kortrijk, had vleesch aangekocht aan overdreven prijzen en de waar aan den man gebracht tegen woekerprijzen. Hij zal zulks betaald zetten met een boete van 1400 fr. Gestoord hanengevecht. Robert D., pit Roeselare, had in zijn drankhuis een (hanengevecht laten doorgaan, doch de Rijkswacht viel onverwachts binnen, toen het spel in vollen gang was. De suppor ters zetten het op een loopen, terwijl (proces-verbaal werd opgesteld en drie ha nen in beslag werden genomen. De ver- iflédigei' liet gelden dat enkele kilometer herder, óver de grens, de Fransche wet geen graten vindt in dergelijke volksver maken en beriep zich op de meedoogend- heid der rechters. D. werd niettemin ver wezen tot een boete van 350 fr. Zekere Gerard B., uit Gits, die ter- zelfdertijd bij D. het klassieke kansspel Anker en Zonuitbaatte, werd ook be trapt en zal op zijn beurt een boete van 350 fr. moeten betalen. Sluikslachters. Stonden terecht we gens sluikslachting en vervoer van in ’t geheim geslacht vleesch: Verbeke Rochus, beenhouwer uit Ingelmunster; Hullebroek Renaat, slachter uit Wakken, en Naert Edmond, landbouwer uit Markegem. Alle drie werden veroordeeld tot elk 1 jaar gevangenisstraf. De onmiddellijke aan houding werd ter zitting bevolen. Diefstal. V. A„ aagbladverkooper te Kortrijk, moest verantwoorden wegens: diefstal. Hij werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 4 maanden. Voor een verkeersongeval, dat hij veroorzaakte wegens overdreven snelheid, liep hij ver der nog 182 fr. en 359 fr. boete op. Een fietsdief. Een meisje uit Avel- gem, Fiers Flora, had haar fiets voor een gevel in het centrum van Kortrijk ge plaatst. Een sluwe dief was er meae van onder getrokken, doch de kerel werd ach tervolgd door een andere fietser, die hem van het gestolen rijwiel duwde. Een tweede voorbijganger, zekere Deryckere Joris, kon den kerel, die h?t hazenpad DE ZAAK VAN DEN VElvOii xiuDEN ALKOHOL Itetinman voor de Boetstraffelijke Rechtbank verzonden. Be Kamer van Inbeschuldigingstelling van het Hof van Beroep van Gent heelt een arrest verleena in zake ae beschuldi ging uitgebracht tegen Hadeinan en zijn Heuejiucntigen, aangehouden met betreii- ung op de vergiitiging door metnyl- aicoiiol. Het gaat hier om het geval Van Glab- oeno, ue Knecht van Kademan, die ten gevolge van het drinken van den gevaar- lijksa alkonoi met blindheid werd gesla gen. Zcoals wij reeas meldden hud de Kamer van Inoeschuldiging zich uit te Bpreaen over het bevel van niet-vervoi- gmg aat in deze zaak tegen Rademan en konsoorten door de RaadKamer van Kort- hjk werd verleend en waartegen het Openbaar Ministerie beroep haa aange tekend. Het arrest door de hoogere Kamer van Gent uitgebracht, besluit tot de pliohtig- neid van Rademan, die voor de Boetstraf felijke Rechtbank van Kortrijk wordt Verzonden onder betichting van onvrij willig toebrengen van letsels, die een on geneesbare kwaal voor gevolg hebben ge had. De andere betichten werden buiten «leze zaak gesteld. GROOT KUNSTNIEUWS Wij vernemen dat een grootsch nieuw Vlaamsen muziekwerk, De Sporenzege op vegst van Willem Butman met muziek van Broeaer Ildefons (der Broeders Xa- ve.ianen) eerstaaags te Kortrijk in den Stausschouwourg en daarna te Meenen gAreëera wordt. Niet minder dan 25u zan gers, solisten en een symfonisch orkest van 83 man zuilen er aan medewerken. ïe Kortrijk heeft de Heer Burgemees ter a. Mayeur het voorzitterschap van het inrientend comité aanvaard en te Meenen as Z. E. H. Debne, Principaal van het Kollege alaaar. Naar het oordeel van be- voegue ki'itici is De SporenzegeWe Slag der Gulden Sporen? een werk van betekenis, aat veraient een triomfante- lijken toent ooor het land te maicen; een lureiezen gewrocht voor de Sporenfees- ter.. .ulss laat voorzien dat de première te Ku.mjk het went is aan de Sporen slag opgedragen een scmtterendeii bij- vai tegemoet gaat. Er zal niets gespaard Warden om de uitvoering tot een ware kunstprestatie te doen uitgroeien. Het doei uer uitvoering is dubben de kunst opleiding van ons volk vooruit te helpen en meteen Winterhulp te steunen. Vraag aan uw Briefdrager een Abonnement op Burgerlijke stand. Geboorten. Demuynck Roza. Bul- caen Noroert. Hulcaen Robert. Ver- moere Marcel. Vantinghsm Antoine. Decock Annie. Vandenbulcke Jozef. Oiiuisc onnstiane. Vanhuysse Frans. Unristiaens Monique. Lelgorie Da niël. overlijdens. Hcstijn Remi, 71 j. Liborscnt Jan, 65 j. Malfait Ivo, 87 j. V^rst.'aete N. Favere Bruno, 77 j. Denaoncxer Zulma, 82 j. Demulie Louise, 90 j. Devos Gentiel, 46 j. Vervaecke Gerard, 19 j. Vercruysse Marie, W j. Veicruysse Michel, 28 j. Huweüjken. Opsomer Albert en Doomo Aiida. Caliewaert Leon en Hei- lijn Alice. Dujarain Leopold en Ter- rijn Maria. Vanneaer Georges en Lan- neau Kacnel. Oareis Rooert en Venher- wegne Marie-Louise. Haastig overlijden. De kermisvreugd werd hier door een geval van haastig overlijden gestoord. De zijarige garagekneeht Vansteenkiste Jo- zei, oudstrijder 1940, wonenae wijk Bel- giekwerd 's morgens, toen huisgenooten nem gingen wekken, in het bed levenloos aahgetroiïen. De ontboden geneesiieei* meent dat de dood reeas een drietal uren ingetredeh was, doch kon de oorzaak van uit haastig aisterven niet vaststollen. De jongeling had zich in gezelschap van vrienden nog goed vermaakt en niets liet toe zulk tragisch einae te vermoeden. WaarschijnlijK is het aisterven van harc- aderbreuk toe te wijten. De huisgenooten die in de nabijheid sliepen, hebben niets ongewoons in den nacht gehoord. Pijnlijke val. De 21-jarige electrieker Depaemelaere Gilbert was bij Mevr. Maes W. werkzaam voor rekening van zijn patroon, toen bij het verdragen van een lusterlamp hij op eens uitgleed eij zoo noodlottig met de el leboog ten gronde stuikte dat hij het lid maat niet meer kon plooien. Na genees kundige behandeling werd het slachtoffer aan een radiografisch onderzoek onder worpen, waaruit blijkt aat de noot van de elleboog tweemaal gebarsten is. Des wege zal het slachtoffer voor onbepaalden tijd wèrkongeschikt blijven. Door auto aangereden. De 68-jarige herbergier Vandeputte Alois, wonenjfe in de herberg Bourgon- 4.30 uur. In «Feestpaleis»: ’s Dinsdag ‘Hoofdgroepeering Eieren: Afaeeling De betooverende Duitschgesproken Tobisfilm van Geza von Bolvary «DROOMMUZIEK» (Traummusik) schitterend vertolkt door Marte Hare!!, Lizzi Waldniüller, Albrecht Schoenhals, Werner Hinz en Benj. Gigli. - Wonder bare muziek van Peter Kreuder, - Een uitstekende spektakulaire film!! LEI' OP! Kaarten op voorhand ne- men zal hier de boodschap zijn! Te ver krijgen ’s Zondags, tusschen 11 en 12 u. aan de Ginema-kas. GOUDEN LANTEERN», Persijn.tr. Deze week een Duitschgcsproken Tobissüksesfi|m «HET GEHEIME ORDER» (Hit iïeimlichen Ordre) vertolkt door Viktor de Kowa, Ernst WOENSDAG 8 OKTOBER: TE LOOTENHULEE, Groote Prijs V. O. S. voor Beroepsrenners A en gewestelijke E, onder toe-, zicht van den B. W. B. Kr zijn 10.000 fr. prijzen en premiën. Verdcel’ng der prijzen: 1500 fr, en iia.ni, 1200, 900, 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200 en 10 prijzen van 150 fr. Afstand 110 Ein. op prachtige macadambaan. Inschrijvingen testuren aan Alidoor De Smet, Dorpstraat, ten laatste Zondag 5 Oktober. Vertfek te 2 uur stipt. ZONDAG 12 OKTOBER. TE ROESELARE. Groote Prijs der Stad Roeseiare, voor Beroepsreners v.W.B. Afstand 100 km.: 10 ronden van 10 km., over zeer goede banen. 5.000 Fr. prijzen en minimum 750 fr. premiën. He» batig saldo is voor Winterhulp. Van nu af in schrijvingen bij Anaré De Baeckere, af gevaardigde van den V.W.B.Hooglede- steenweg 187 b, Roeselare. Rugnqmmsrs bij oud-renner Leon Martin, Zuldstraat 4, Roeselare. Vertrek te 14 uur stipt. De renners, aie slaping' verlangen, moeten dit bij de inschrijving vermelden. Om loop: Vertrek Vlaamsch Huis, Gr. Markt, St Michlel, Wallenstraat, Diksmuide- steenweg, Sleyhage; Hooglede, terug naar Roeselare, Noordstraat. TE WAREGEM. Grootë Velokoersen voor Juniors, met 2.5C0 fr. prijzen. Zon dag 5 Oxtober: 100 km., 1.5J0 fr. prijzen Maandag 6 Oktober: 90 km., 1.030 fr. prijzen. Beker voor de best geklasseerde renner. ZONDAG 5 OKTOBER: 7’£ LOOTENHUÈLE. Croöte ve!u2oe:s voor alle Beginnelingen. 1000 Frank prijzen en premiën, verdeeld als volgt: 225 fr. en beker, xJo, 150, 125, 100, 80, 60, 40, 20, 10. Afstand 60 Km. Inschrijving bij de Kinders De Meyer, tot 4 uur.. DINSDAG 7 OKTOBER: TE LOOTENHULLE. Groote velokoers voor parochianen <hc nog geen koers gereden hebben; nut hooge guidon; versnelling verboden, co Frank prij zen en premiën. Inschrijving bij Wed. Kambertt tot 5 uur. met René Deltgen. Bochmaiin. - Enscen.r Ed. ROYAL Groote Markt. Deze week: een groote avonturen film naar den beroemden roman van Hans Medin: «DE GROENE KEIZER» (Der Grüne Kaiser) werk volafwisseling in het decor en in de handeling. Een mooie liefdero man, schitterend vertolkt met in de hoofd2* rollen Gustav Diessl en René Deltgen. - Men begint met de actualiteiten U.F.A., gevolgd van een schoone documentair. Thans is het meer noodig zwarte puntjes neus en kin te knij pen. Radox, het nieu we zuurstofhoudende produkt, dat binnen in de poriën dringt, ontwortelt de me- deëters die van zelf loslaten. Wanneer gij Uw gezicht afdroogt blijven Uw zwarte puntjes op den handdoek. Lees dit Doe een koffielepel Radox in een kopje water, dat zoo warm is als gij het kunt verdragen. Bet zachtjes Uw gelaat met een stuk watten gedrenkt in deze gepar fumeerde vloeistof. Met een fijnen doek afdrogen en er een beetje cold-cream opsmeren. Na enkele dagen zullen al Uw Zwarte puntjes verdwenen zijn zonder een spoor achter te laten. Radox geeft ook. uitstekende uitslagen om dikke en vette huiden fijn te maken. Alle apotheken. 12 fr. het rose pak. (2) UlllllllllllilllllllllllllllllllllllllN den op het spoor kwam, hoorde hij een trein aankomen, namelijk deze welke om 7.40 u. uit Moen vertrekt, en zich naar Kortrijk begeeft. Gelukkig was de land bouwer met zijn paarden juist het spoor voorbij, toen al met eens -de trein met volle geweld tegen beide karren reed. De botsing was verschrikkelijk, want een der beide karren werd totaal verbrijzeld en de ahdere erg beschadigd. Gelukkig vallen h’.er toch geen menschenlevens te betreu ren. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schad". Werkongeval. De 40-jarige fabriekwerker Vanoverbeke Maurits, meestergast in de textielfabrièle Bekaert alhier, werd zoo erg verbrand dat hij zich door een geneesheer- heeft moeten laten verzorgen. Denzelfden dag was do voerman Vandenbuerie Firmin, met een gespSh- van twee wagens, getrokken door drie paarden, naar Marke om pannen voor de firma Bekaert. Bij het terugkee- ren ergens in Kortrijk. werd hij met den linkerarm tusschen beidé voertuigen ge grepen. Onmiddellijk werji hij in auto naai- zijn woning overgebracht, waai- Dr van den nieu- Froedure, uit St-Denijs. een erge wonde vaststelde en een beenbreuk op twee plaatsen. Moordzaak: nieuwe bewijzen? Onze lezers zullen zich de moord her inneren die in het begin van hét jaar ge pleegd werd op den 60-jarigen rentenier Jean Lezy, die het hoofd werd ingeslagen met een ijzeren staaf. De vermoedelijke dader werd spoedig aangehouden en uit het onderzoek bleek dat diefstal de drijf veer der misdaad was. Uit de woning van het slachtoffer verdwenen onder meer koloniale waren, als koffie en olie, die thans eerst door een landbouwknecht der hoeve Colin in verlaten gebouwen aldaar ontdekt werden. Alles is aan de rijks wacht medegedeeld geworden en in de doos koffie is een neusdoek gevonden die naar de getuigenis der waschvrouw van Devianne, aan den verdachte toebehoort. Dit is een nieuw bewijs ten laste van Devianne, uit Nechijn, die eerstdaags zal geoordeeld worden. w VÏ I Gestolen wol. Het onderzoek voortgezet nopens da diefte van 100 kilos wol ten nadeele van textielfabriek te Dottenijs, en dat reeds leidde tot de aanhouding der da ders, heeft nu tengevolge van hun be kentenissen hier ook een 20-tal kilo wol doen ontdekken bij G. Moulin, die door de bemiddeling van Depoortere, deze wol gekocht had tegen 100 a 120 fr. het kilo. De genaamde Coels G. heeft aan de rijks wacht verklaard dat hij eveneens 9 a 10 kilos gekocht heeft tegen voormelden prijs. Échter vósten beide personen niets af nopens de juiste herkomst dezer wol. Brand. In den namiddag, rond 4.30 uur, is, door een totnogtoe ongekende oorzaak, brand ontstaan m de stallingen der hof stede, bewoond door den H. Arthur Van Wildemeersch, Burgemeester der. ge meente. Het vuur ontstond in den koe stal. waar een hoeveelheid hooi en stroo in brand geraakte, en deelde zich langs de deuren mede aan de zoldering. De brandweer was spoedig ter plaatse, en ge lukte er na een heftige krachtinspanning in. het vuur te. overmeesteren. Slechts een gedeelte van het dak van het aange taste perceel is vernield. Het eigenaardig 'geval met de honderdjarige. Het geval van de honderdjarige alhier heeft echter zijn bijzondere eigenaardig heid. Inderdaad heeft de oude vrouw, die op 26 September 101 jaar is geworden, «officies!de 100 jaar nog niet bereikt. Dit zit als volgt ineen: Philomène Dejonghe werd te Zedelgem geboren, als het vierde kind van een ge zin met zeven spruiten (vijf zonen en twee dochters). Philomène werd geboren op 16 September 1840 en hare zuster Me lanie ongeveer twee- jaa’- Ir.ter. nl. in het jaar 18z2. In het jaar 1854 echter is het meisje Melanie gestorven. En hier zit de knoon. De beambte van den burgerlijken stand aan wien melding van het overlij den der dochter Melanie werd gedaan, schrapte in de registers van den burger lijken stand den naam v-n Philomène. -oodat deze laatste officieelsedert lang dood en begraven is en Melanie nog in leven. Deze Melanie echter werd slechts in 1842 geboren, zoodat ze thans slechts 99 jaar zou tellen. Onlangs brachten wij zelf een bezoek aan de eerbiedwaardige ouderlinge om haar geluk te wenschen met haar 101ste verjaardag. Met genoegen hebben wij kunnen vaststellen dat Philomène nog steeds goed gezond is en weinig last heeft van haar höogen ouderdom. Inderdaad, buiten dat ze een tikje hardhoorig is ge worden*. zou men het mensch volstrekt haar 100 jaar niet aanzien. Bijzonder haar geheugen is nog buitengew-oón goed. Philomène Dgionghe huwde in 1870 met Petrus Van Peteghem. die als kloefkap per hét noodige moest verdienen voor zijn gezin. Op een avond in 1884 toen,hij, na volbrachte dagtaak, huiswaarts wilde koeren, kwam hij niet terug. Enkelen tijd later haalde men zijn lijk op uit de vaart te Kortrijk. Het bleek dat de ongelukkige vermoo’-d was geworden en zijn lijk daar na in het water werd geworpen. Aldus Weef P’nlomène allesn. achter met zes Weine kinderen, daarvan hare dochter Elisa. d5e thans nog bij moeder woont, slechts 3 maanden oud was. Aldus heeft de vrouw haar gansche leven moeten sla ven en wroeten om hare kinderen groot te brengen. ’k Heb het driemaal oorlog weten zijn. Menesre, in 1870, en 1914-18 en nu weer. On mijne bemerking dat ze dat toch zeker niet meer had verwacht, antwoordt ze: Toch wel, Meneere. ik heb het zien aankomen en ’k heb het altiid gezegd: d’er is geen liefde meei- ondei- de mep- Schen en peen reliabeEn dat zijn de oe-zaken van den oorlog. Na een genoeg))ik uurtle verlaten wil daarop het kraakn"tte huisie dat Ide honderdjarige in de Peperstraat met hare beide dochters bewoont. Philomène. wii wenschen U nog vele en gelukkige jaren! Achtjarig meisje door wagen aangereden en gedood. In den avond, rond 6 uur, gebeurde al hier een jammerlijk, ongeluk, waarbij de kleine Hugelier Josephine, 8 li jaar oud, wonende in de Pvplapstraat, het slacht offer werd. Terwijl het meisje aan hare woning met enkele vriendinnetjes aan het snelen was, kwam de voerman Poorter Joseph, wonende Roeselarestraat, met zijn gespan, bestaande uit twee ledige wagens aan elkander vastgehaakt, aldaar voorbijgereden, Zooals dit zich nogal vaak met de kinderen het geval is, was de kleine Josephine met een vriendinnetje op den achtersten wagen geklauterd. Waarschijnlijk door een misstap raakte de kleine Hugelier haar evenwicht kwijt en kwam onder een der voorwielen te recht, waarbij haar gansch den buik openvereten werd. De voerman nam on middellijk de kleine op en droeg haar naar zijne woning, alwaar het meisje kort daarop overleed. De droefheid -der ouders is niet te beschrijven. Arbeider valt van een fabrickschouw. In den namiddag, rond 5 uur, was de genaamde Arthur Delombaerde, wonende alhier op de Pauvre Leute 40 jaar oud, aan de herstellingswerken bezig der schouw van óe fabriek Dewitte. Plotse ling sprong een dei- ijzeren banden die de schouw omlijsten en waaraan de opha- lingshaken waren vastgemaakt. De onge lukkige stuikte naar beneden en kwam tijdens zijn val op een ijzeren spil terecht. De dood was oogenblikkelijk. De familie van het slachtoffer werd met de meeste omzichtigheid verwittigd. Alweer diefstallen. Opnieuw zijn nachtridders op ronde geweest. De Kinders Vanoverberghe wer den eén tweede maal bezocht in een week tijds; ditmaal werden 3 hennen en 7 ko nijnen gestolen; ook bij Kamiel Dupont, in den Ondankwerden konijnen ont vreemd; verder op de pachthoeve van René Vannieuwenhuyse waren het ins- I gelijks konijnen die als buit dienden. Aardappeldlefstal. In: den nacht hebben dieven op het aardappelveld van de Kinders Vanover- berghe, Aardeweg, een 75-tal struiken aardappelen uitgekapt. NATIONALE LANDBOUW- EN VOEDINGSCORPORATIE Arrondissement Kortrijk. Ten einde alle nuttelooze verplaatsin gen en inlichtingen te voorkomen, wordt ae belanghebbende ter kennis gebracht dat de diensten van de N.L.V.C. als volgt zijn ingericht: ArrondissementssecretariaatAlbertstr. 3, Kortrijk; tel. 996. Arrondissements- secretaris: H. J. I. Callens. Spreek uren: Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 tot 11 uur. Op het Arrondissementssecretariaat zijn eveneens gevestigd: Sector Handel en Distributie: Arrond.r Secretaris: H. W. Verhaeghe. Spreek uren: Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 9 tot 12 uur. Hoofdgroepeering Granen en Veevoe ders: Afgevaardigde: H. A. Buytaert. Spreekuren: elke voormiddag. tt«j-Zuivel, Vetten en Jeeling Vetten: Provinciaal Bureel der lijnzaadcontrole. Dlenstover- ste: H. M. Verheecke. Spreekuren: Maandag, van 9 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur; Woensdag en Vrijdag, van 9 tot 12 uur. Bureel van den Arrondissementsoverste van Boerenwacht: H. A. Mekeirele; da gelijks sprekelijk van 8.30 tot 10 uur. Do kantonsecretariaten zijn de vol gende AVELGEM: Doornikstraat 24; tel. 251. Secretaris: H. A. Deprez. Spreek uren: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag voormiddag. HARELBEKE; Statiestraat 58; telefoon Deerlijk 204. Secretaris: H. M. Desmet. Spreekuren: Maandag, Donderdag en Zaterdagvoormiddag. KORTRIJK: Albertstraat 3; tel. 996. Secretaris: H. A. Petillion. Spreekuren: Maandag, Woensdag en Vrijdagvoor- middag. MEENEN: Kortrijkstraat 121; tel. 67. Secretaris: H. R. Verkinderen. Spreekuren: Dinsdag, Donderdag en Za terdagvoormiddag. MOESKROEN; Parklaan 41; tel. 416. Secretaris: H. J. Platteau. Spreek uren: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag voormiddag. Het Arrondissementssecretariaat stelt zich ten dienste van alle landbouwers van het arrondissement voor alle zaken welke handeld worden en in 't bijzonder voor inlichtingen in verband met de markt ordening van de verschillende hoofdgroe- peeringen. Specifiek ten dienste der handelaars en verdeelers staat de Arrondissementssecre- taris van Sector Handel en Distributie, terwijl de lijnzaadcontrole de belangen der vlasverbouwers behartigt. Alle inlichtingen betreffende Veestape1, Melkproductie. Slachtveelevering en ver der gegevens in verband met de Nationale Boerencorporatie zijn te bekomen op de kantonale Secretariaten. De Secretaris der Nationale Landbouw- en Voedingscorporatie van het Arrondissement Kortrijk, Boerencorporatie J. I. CALLENS. AUTO TEGEN FIETSER Aan het Marktplein kwam het tot een botsing tusschen den heerenauto van Oc taaf Devloo uit Bissegem en den fietser Frederic SJosse uit Rekkem. Als bij won der kwam de wielrijder m.et den schrik vrij, doch zijn fiets kreeg merkelijke schade. dlsch Kruiswijk Belgiekkwam Donderdagavond 18 September Jl., in ge zelschap van een gebuur, Gustaaf Tack, huiswaarts gestapt langs de macaflam. Gekomen dicht bij zijne woning, wera eerstgenoemde opeens in tot dusver on gekende omstandigheden door een voor bijrijdende auto langs achter aangereden en ten gronde geslingerd, terwijl de auto rijder, die naar het schijnt zonder licht reed, W’egvluchtte, zonder zich verder om het ongeval te bekreunen. Het slachtoffei werd in zorgwekkenden toestand opge nomen en zijne woning binnengedragen. Spoedig werd dan ook een geneesheer ontboden en deze stelde o.m. een dubbele beenbreuk vast. De politie heeft een streng onderzoek geopend om dezen dood rijder te kunnen vereenzelvigen. Boksmeeting. Op Zondag e.k., 5 Oktober, te 17 uur stipt, r.’ordt hier ter feesthaal De Gildedoor de Manager Masselus J. uit Kortrijk. onder tiezicht van een groote boksavond ingericht met volgend pro gramma: Hoofdkamp: Alberto tegen Noël; voorts: Peclcrck tegen Gorleau; Putman tegen Dedric; Vanneste te gen Debuyne; Vincent tegen Debacker. Tot lipslot een extrasparingskamp tusschen de beroepsbokers: Masselus en Deventer. Prijzen: 10, 7 en 5 fr. Inbeslagneming. Een auto, bestuurd door zekeren J. D., uit Stasegem, die in de Statiestraat een inrijpoort meende in te rijden, werd om streeks 22.30 uur 's avonds door 2 gewes telijke kontroleurs der bevoorrading ver rast. Bij hun onderzoek ontdekten zij er een grootere vrachtauto en riepen op ze ker oogenblik om hulp naar de politie. Op dienstronde zijnde Z. H. D.-leden, die in de omgeving patroeljeerden, kwamen bijgeloopen; ook de H. Burgemeester en de politie moesten gewaarschuwd worden. Uit het onderzoek bleek dat de vracht auto 1.200 kgr. graan en 17 zakken bloem aan lading bedroeg. Alles werd aangesla gen en de voertuigen in veiligheid ge bracht. De geleider werd in het gemeen tegevang opgehouden en ’s anderendaags naar het gevang te Kortrijk overgebracht. Veldschuimers. Op het aardappelveld der landbouwers Kinderen Deprost hebben stoutmoedige dieven ’s nachts, dicht bij de hoeve, langs de Pikkelstraat, eene hoeveelheid aard- appelstruiken uitgerooid. Naar raming werden een 75-tal kgr. knollen gestolen. Solo-slim. Zondag tijdens een kaartspel heeft Schepen G. Steelandt ter herberg van Henri Verschuere, wijk Statie met 10 hertens, heer en aas van schappens en klaver aas, een blooten solo-slim gespeeld. Deel- genooten waren: Naert Cel., Verschuere Henri en Vandoorne Marcel. Haastig overlijden. De 57-jarige fabriekwerker Opsomer Arthur had het bruiloftsfeest van zijn zoon bijgewoond en was op weg naar het station om huiswaarts te reizen. Opeens gevoelde hij zich onwel en zeeg ten gron de. De man bleef roerloos en bezweek kort daarop, vermoedelijk door de ver stopping van een hartader. Inhuldiging en Aanstelling van den nieuwen Pastoor. Alhier werd in de parochiale kerk door Z. E. H. Jonckheere, Deken van Kortrijk, overgegaan tot de plechtige inhuldiging en liturgische aanstelling - J-“ wen herder, E. H. Pyck, die zelf de plech tige Hoogmis opdroeg, onder dewelke de liturgische ceremoniën der kanonische aanstelling plaats hadden. Aan het Evan gelie hield Z. E. H. Deken een gelegen- heidspreek en de liturgische plechtigheid werd bij het zingen van een plechtig Te Deumbesloten. Vinkenprijskamp. Uitslag, tier Vereenigde Liefhebbers: 1. Viacne An- dré. Bendelede, 505; 2. Deblaere Gast., Izegem, 49Ó; .1. Duyvejonck André, Ingelmunster, 465; 4. Vander- beke Albert, Lendelede, 464; 5. Verkarre André, Ize gem. 452: 6. Debaeckere Michel, Bendelede, 449; 7. Vancoullie Gaston, Ste-Katharine, 448; 8. Pattyn Remi, Izegem, 447; 9. Dhondt Gaston, Ingelmun ster, 437. Groote Beroepsrennerskoers. Voor enkele weken is alhier dc beroepsrenner B. Al bert Decin, in het huwelijksbootje gestapt en heeft er zich thans ook gevestigd. Dat hij er spoedig het kind van het dorp is geworden, bewijst niet al leen een bloeiende supportersclub welke voor hem werd ingericht, maar ook een beroepsrennerskoers voor de B-mannen (en wellicht de gewestelijke A), webke enkele sportmannen aldaar op touw zetten. Als datum werd gekozen: Zondag 5 Oktober 1941. BE WEEK VAN HET VLAAMSCHE BOEK Aldus mag zonder eenige overdrijving de boekententoonstelling en-beurs gehee- ten worden, die van Zondag 5 tot en 12 Oktober a.s. in de rookzaal van den Stads schouwburg zal gehouden worden en dooi de zorgen van de plaatselijke afdeeling van het Davidsfonds wordt ingericht. PRACHTIGE VARIÉTÉ-AVOND Op morgen, Zondag 5 Oktober 1941, te 17 uur, in de Gilde, Wijngaardstraat, Prachtige Variété-Avond met een gansch nieuw en schitterend programma, bezorgd door hét CABARET «DEN UIL», onder leiding van den Heer Jef Vandorpe. Tre den op: Juul en Felix, humorspecialisten; Albert en Roger, chansonniers; Jef, Dolf en Luc; het'Hot-Trio; Leo, met het Amu- sements-Orkest. Algemeens ingan": 5 fr. Kaarten in de Gilde en bij de «Uilen». De kaarten worden genummerd in de Gilde op heden, 4 Oktober, van 17 tot. 18 uur, en op morgen, 5 Oktober, vanaf 16 uur. GROOTE BONTE CABARET-AVOND OP OVERLEIE Op Zondag 26 Oktober 1941, te 18 uur, wordt door toedoen der flinke St-Amands- bovs alhier een Groote Bonte Cabaret- Avond ingericht in de zaal van hst Meis jespatronaat, Recollettenstraat, door het' welbekend Kortrijkseh Cabaretgezelschap Den Uil Van heden af kunnen kaarten bekomen worden bij de Bestuursleden van S.A.B. en ook bij den H. Michel Defoort. Secre taris der St-Amandsboys. Bruggesteen- weg 100 C. De ingangsprijzen staan in iedereens bereikt: slechts 4 en 3 fr. De kaarten van 4 fr. kunnen gratis genum merd worden in bovengenoemde zaal op Zondag 26 Oktobeir, van 10 tot 12 uur. Voorwaar, een avond van gezonde leute, humor en jazz-muziek. INBRAAK Ten nat1?'’!'? van Cnrrtille Verhamme. wonende .wijk «(.Ka.nel-ter-Bsde.werd ’s nachts een konnel nV-cht’ge konijnen geroofd door onbekende kerels. NOG EEN ONGEWENSCHT BEZOEK ’s Nachts zijn dieven- door middel van beklimming binnengedrongen in de fa briek gelegen Vlaanderenkade en toebe- hoorende aan Hr Paul Nolf. De kerels moesten onverrichterzake vertrekken. De politie onderzoekt. EEN ONTSNAPT RUND ZET DE ST- JANS- EN STE-ELTSABETHPAROCHIE IN REP EN ROER De veehandelaar Maes. uit Moorsele. verkocht den Maandagavond een rund aan den Hr Hector Romel. uit Moeskroen, die kommissaris is op de markt te Kort rijk. Het dier wist te Ontsnappen en een achtervolging we>-d door énkele dappere mannen ingezet. Het dier rende over het Groeningeveld. schade berokkende aan de aldaar staande groenten, en rukte er een. omheining uit. Geprikkeld door de achtervolging liep het dier de spoorwegli.in Kortrijk-Gent on en sprong in een laag- liggende afgeslöten weide. Men wilde het daar bemachtigen doch het had niet de minste moeite om over den pinnekens- draad te wippen en in de aanpalende weide terecht te komen der hoeve Van- mareke. Steeds achtervolgd, vluchtte het wederom de baan pp. Gekomen in een drukbevolkte straat stelde een persoon, in dienst van. hoogergenoemde komissa- ris. een daad van moed dor»- tot twee maal toe het dier vast te griijpen. maar het was totaal ónmogelijk het dier te bliiven honden.; Het ging dan een andere volkriih? buurt on stelten zetten,, om ten slotte weer in de eérstgenoeïfide -weide aan te landen. Toen men het wilde pak- k'n drong het nogmaals met gcwe’d dooi de ateluitin-. Intusschen was het reeds donke’ geworden, en men moest tenslotte van de eehtervo’ctng ateien en het dier in de duisternis laten ontsnappen. 1 GESLACHT- EN WATERORGANEN s s VAN BEIDER KUNNE OP ÉLKEN S g OUDERDOM. INNERLIJKE ZIEKTE, s g Pijnlijke en veelvuldige drang tot wa- s teren. Bedwaterea tój kinderen en g ouderlingen. Troebel en etterachtig water met sporen van bloed en slechte g geur. Fijnlijke of chronische ontste- s king, morgend drop, vezels, ontsteking g van den prostaat, mpeilijk wateren, zwakke uitstraling die zelfs sondeë- ring noodzakelijk maakt, nachtelijk verlies, geslachtsstoringen. JDE EDELE ORGANEN DER VROUW 1 s Witte vloed, onderlijfpijnen, bloed- g g storing, gevolgen van kraambed, scheele- en uitwendige ontsteking, s g jeuking, koeren der jaren, enz. xzwriE’iC'mTinin vam j Snelle en geheele genezing door de g vau j,.. g g Damman; volkomen onschadelijlie, hpvpid met. nlci ntenpytrakfon VertoofiingenZaterdag, te 7.30 uur; - Zondag, te 2.30, 4.30 en 7.30 u. - Maan dag en Dinsdag, telkens te 4.30 en 7.30 u. In «Ons Huis»; ’s Zaterdags pok te te 7.30 u. (den Donderdag uitgez.). DE LETTERKUNDIGE WEEK:j Boeken, Beurs en Tentoonstelling. Belangrijke Voordrachten, ook een St. Streuvelshulde. De Week van het Vlaamsche Bosk wordt alhier een-kultuurgebeurtenis allereerste gehalte. Niet minde? dan 15 van de vooraanstaande Vlaamsche uitge- verijen hebben hun medewerking aan de Boekententoonstelling toegezegd, die zal gehouden worden in de ontvangstzaal van den Stedelijken Schouwburg, zulks van 5 tot 15 Oktobsr a.s. Het bezoek aan deze beurs zal een echt.) openbaring z:jn: "■odsiüé ist, wijsbegeerte, cpvceckunde, li teratuur, kunst, techniek, wetenschap, ontspanning, lektuur, alles zal er verte genwoordigd zijn door onze beste schrij vers. Op morgen, Zondag 5 Oktober, wordt de openingsvergadering gehouden in aan wezigheid van het Stedelijk Magistraat. Inleidend woord door H. O. Simoens, Voorzitter van het Davidsfonds Kortrijk. Daarna spreekt Z. E. H. Paul Sobry, Pro fessor aan de Leuvensche Hoogeschooï, over: Het eigenaardige in Gezplle’s dichtwerkDeze opening vangt aan te 11 uur in de groote zaal van den Stads schouwburg. Maandag 6 Oktober, tusschen 15 en 17 uur, in de rookzaal, zal Stijn Streuvels zijn werken teekenen. Donderdag 9 Oktober, in de rookzaal: Voordracht door letterkundige André De- mets over De moderne Nederlandsche Poëzie». Aanvang: 18 uur. Zondag 12 Oktober, te 11 uur, in de rookzaal, spreekt de H. De Graeve over De Litteraire Aktie van het Davids fonds Verder wordt een hulde voorzien Stijn Streuvels ter gelegenheid van 70“ verjaardag. SINT-JOZEFSINSTITUUT Aan de talrijke oud-leerlingen Frères 1--- p—- - gende gebeurtenissen meded’eelen. overtreft reeds dit van vorige jaren “en gaat naar de acht honderd. Verder wor- aen van nu af de einadiplomas door den kracht hébben als deze behaald in de staats-onaerwijsinrichtingen. Hierdoor werd de waarae van het door de Eerw. Broeders verstrekte onderwijs van hoogerhand officieel bekrachtigd, war hen en vooral Broeder Bestuurder, ter eere strekt. AANGIFTE VAN OORLOGSSCHADE De Burgemeester der stad Kortrijk be- rient hiermede ae geteisterden dat de al gemeens formulieren voor het indienen aer aanvragen tot vaststelling der schat ting van oorlogsschaae, door de diensten van het Gemeentebestuur aan ae belang hebbenden zullen afgeleverd worden den Dinsdag, Woensaag en Vrijdag van iedere' week, van 14 tot 17.30 uur, in de voorzaal van den Gemeenteraad, staahuis, Groote Markt. EXAMEN VOOR BIBLIOTHECARISSEN Het Ministerie van Openbaar Onderwijs is voornemens in Oktober te KortnjK een examenzittijd voor bibliothecarissen in te rlcnten. Deze zittijd maakt geen wedstrijd uit tot toeKennmg van een openbaar ambt, doen enke.1 een examen met liet oog op het uitreiken der ante van be kwaamheid tot het amot van bibliothe caris eener door den staat erkenae bi bliotheek. Tot ait examen worden toege laten de kandidaten van Belgische natio naliteit, beider kunne, die ten minste 19 jaar oud zijn. Het bearug van het inschrijvingsrecht, 50 lr., meet onverwijld op ae postchecK- rekemng 718.35 gestort woraen. De be langhebbenden woraen verzocht ae be weegreden dier storting op de keerzijde van hei bülletijn onder de rubriek me- deaeeiingte vermeiden. Deze vermelding gelat als inschrijving. BIJ DE BUURTSPOORWEGEN De Maatschappij der Buurtspoorwegen heelt besloten in het gansche land een dienst van bestellingen ten huize in te riohten. Dit nieuws zal zeker met genoe gen vernomen worden door al degenen aie aardappelen doen vervoeren uit ge meenten en ze zijn talrijk waar zich een station der Buurtspoorwegen bevindt. ADMINISTRATIEVE RECHTSMACHT Voor onwettige aan- en verkoop en ver voer van allerhande waren, zooals texticl- waren, broodgraan, boereboter, enz., ston den een zestigtal inwoners terecht uit Kortrijk, Harelbeke, Waregem, St-Denijs, Gullegem, Heuie, Moen, Ingooigem, Zwe- vegem, Bissegem, Beveren-Leie, Brussel, enz. Het totaal der uitgesproken boeten beliep 117.775 fr. van* Dégéda geneesmiddelen bereid met plantenextrakten. Vraagt brochure SME 68 aan de PKARMACIE DU TRONE Trconstraat 31, BRUSSEL. 8 Gelisve coed cp te geven voor welke O ziekte, v.ant er bestaat een bijzonder brochuur voor ieder. EERLIJKE VINDER Een dezer dagen werd alhier een kost bare dasspeld gevonden, waarde 15.000 fr., door Paul Lemenu, handelsvertegenwoor- diger uit Komen, aie heo juweel dadelijk ten politiebureele ging aanmelden, het geen toegelaten heeft dat de eigenaar er van terug in bezit kon gesteld worden. Deze esrlijke daad verdient aangestipt te worden. MIDDELBARE BEROEPS- EN KAN- DELSSCHOOL «O. L. VR. v. BIJSTAND» Sint-Jansstraat 4, Kortijk. Examenuilslagen v. h. schooljaar 1940-41. DERDE- BERQEPSJAAR. Krijgen een officieel getuigschrift van: J. Algemccnc vakken. Met de grootste wder- scheiding: Mei. Uvire Dccavcle, Kortrijk, en Greta Nees, Kortrijk. IKIet groote onderscheiding: Mej. OFTRI I JK Thérèsc Delporte, Kortrijk; Roza Bouckaert, Kortrijk; *-'*-A-*^-**'*^ Dina Vanhoutte, Kortrijk; Maric-Louise Vandeplas- sche, Kortrijk; Irena Toye.. Kortrijk; Denise Nuyt- tens, Zwevegem; Lydia Tempelacre, Kortriik; Si- monne Dekeukelaere, Kortrijk; Magda Vcrvacke, Komen; Irene Cnnckemaillie. Kortrijk. Met on derscheiding: Mej. Denise Delagrange, Wielsbeke; Goddieye Haghcdooren. St Jan (leper); Madeleine Lcfcvcre, St-Lodewijk-Deeriijk; Dina Nuyttens, Len- delede; Jacqueline Messejy, Bissegem; Antoinette Veys, Kaster; Thérèse Rigole,Kortrijk. Met vol doening: Mej. Anna Nollet, l’asschcndalcYolande Xottebaert, Kortrijk; Godelieve Eroucke, Aalbcke; Margriet Verpoort, Kortrijk; Blanche Vanbrackel, St-Lojlewijk-Dcerlijk; Denise Dupont, Kortrijk. B. Huishoudelijke vakken. 5Iet grootste onder scheiding: Mej. Simonne Dekeukelaere, Kortrijk; Marie-Louise Vandeplassche, Kortrijk; Blanche Van- brackcl, St-Lodcwijk; Lydia Tempclaere, Kortrijk; Elvire Decavêlc, Kortrijk; Roza Bouckaert, Kortrijk; Greta Nees, Kortrijk; Thérèse Delporte, Kortrijk; Jacqueline Defevere, Kooigem; Dina Vanhoutte, Kortrijk; Thérèse Rigole, Kortrijk. Met groote onderscheiding: Mej. Godelieve Haghedooren, St-Jan (leper); Margriet Veerpoort, Kortrijk; Godelieve Broucke.^. Aalbeke; Denise Dupont, Kortrijk; Irena Taye, Kortrijk; Madeleine Lcfcvcre, St-Lodewijk; Deerlijk; A. Npllet, PasschendaleA. Veys, Kaster;’ Jacqueline Hessely, Bissegem; Maric-José Verleye, Kortrijk; Dina Debosschere, Kuurne. Met onder scheiding: Mej. Dorothea Parker, Kortrijk; Dina Nuyttens, Lendelede; Yvonne Clinckemaillic, Kort rijk; Thérèse Gocthacrt, Bissegem; Suzanne Devos, Kortrijk; Irma Demunter, Heule: Denise Nuyttens, Zwevegem; Marie-Bcrnadette Samyn, Dadizelc. Met voldoening: ^lej. Yolandë Nottebaert, Kortriik; Jeanne Opsomer, Kuurne; Fran^oise Evcraert, Kort rijk; Maric-Louise Veys, Harelbeke. VIERDE JAAR. A. Beroepsajdceling. Bekomen een officieel di ploma van: Algcniccne vakken: r. Knippen en Confectie. Met groote onderscheiding: Mej. Cecile Ryssacrt, St- Lodewijk-Deerlijk; Josephine Lecluyse, Kortrijk; Urnanie Deman, Mere. Met onderscheiding: Mej. Lutgarde Vanryckeghem, Geluwe; Simonne Callaert, Harelbeke; Lucienne Bauwens, Kortrijk; Suzanna Hiltrop, Kortrijk. 2. Knippen en Confectie. Met groote onder scheiding: Mej. Zenobie Masquilin, Heule. Met onderscheiding: Mej. Jeanne Vandenbulcke, Kortrijk. Met voldoening: Mej. Marie-Théfèse Vande Kerck- hove, Kortrijk. B. Handelsafdeeling; Voorbereiding tot het Il an- delsregcntaatBekomen het officieel Diploma in Handelswetenschappcn. Met groote onderschei ding: Mej. Bernadette Desmet, Kortrijk; Lydie Ver- linde, Kortrijk; Cecile Vanghehtwe, Kortrijk. Met onderscheiding: Mej. Thérèse Toye, Kortrijk; Yolan de Variacker, Kortrijk. Met voldoening; Mej. Dina Vervacke, Kortrijk. Al deze examens werden afgenomen door een Jury samengesteld uit bevoegde leerkrachten en in tegen woordigheid van Staat en Provincie. (Vervolg toekomende week).

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 3