Uit Uit 3t Roeselaarsche I kjiii;2rMniiiiiinii;iiiuuHiniiii!uiiiniirniiniiiiiiiBiiiiimiiiiii»»iHiiiiii!iiiiiiiii!iiii!:iuiii;iiii;(iiiiiiii[iüiii!3!!:!!!ii!iiiii!!!uiti!tni!un!!Hnintnnr.:iituiitimti::!iamffi^ I Uit }t Tieltsche KAASSTREMSEL Voetbal in het Roeselaarsciie van 4-10-41. BL UIT MEENEN UST ROESELARE STADEN ÜÏT TIELT MEUlldEKE GITS •dedetto. Itlaajid. XSZSZSKSramnMBKaUB* RUMBEKE DE POPERINGENAAR KACHTEM WEVELGEM ARDOOIE OEKENE mv^inniiniimniTmminnTniiininpiiiinniiniinuiriiHnimiunminwnrniiiiiniiitrTin IZEGEM ST-BAAFS-VIJVE TE KOOP CARBURE DE CALCIUM ih vatëii .van 106 en 54 kgr. 15/25 en-50/80. Bij: ROSSEEL GEBROEDERS Ijzerhandel, WINGENE INGELMUNSTER !tniiifnini!!!!'ifiiH!niiuiiiTnHwif!iii!f!iiiiiiiniiiin:ii!i'ntiininninnTTTni'inffWT’nn!ïTninii]inini!niiun]nnifflr> t Meenensche I l’'!t:!!!i!:!!’Iilt!!!ltl!!!tIII!tmni!inill!!:!!!,.lllltUllillUIIIU4UlUUlllUUIllllinnillllll1l!ll!l!l!!!!!nilll!ll!Ittl!Httttimitttllllt!ll!II!!!li;iimnfflTnTnfflimnillS' GROOTE ORGANISATIE IN VOEDINGSWAREN vraagt BEKWAME SEKRETARISSEN DE POPERINGENAAR ST-ELOOIS-WINKEL I HOOGLEDE iiunmtflnumiitinntiniiiiiiitimniiimBiiiiuiiiniiiiiiiiiiiuuuiniiiuiiHiiitiiiuiiiiiiiiiiiiiiiii'.uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiiJiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiüHiuiüi'U!» ALLERBESTE APOTHEKER R. LEPLAT RIJSELSTR. 14, WAASTEN GELUWE EMELGEM -1 H. E t hcid met LEDEBERG Mil» <55 159 77 45 BURGERLIJKE STAND van 22 tot 29 September 1941. Geboorten. Dupont Noël, z. v. Alois en Verveel» Maria, Wahisstr. 175. De- sombere Ghislain. z. v. Maurits en God- derls Godelieve, Wervikstr. 106. Ver- mandel Frida, d. v. Georges en Lippens Jeanne, Koningstr. 116. Vansteenkiste Jacques, z. v. Roger en Depoorter Agnes, van Wevelgem. Huwelijksafkondigingen. Delbeke Mi chel. werktuigkundige te Geluwe, en De smet Maria, dienstmeid te Meenen. Vanquaethem Marcel, bediende te Mee- nen. en De Cabooter Margaretha, bedien de te Kortrijk. Huwelijken. Venhee Germain, vlas- handelaar te Wevelgem, en Keygnaert Lea, landbouwster te Meenen. Broucke Marcel, aannemer van vervoer te Wervik, en Grymonprez Elisabeth, z. b. te Meenen. Descamns Romain, handelaar, en De- vlies Anna, z. b.. b. te Meenen. De- breyne Albert, wever te Meenen. en Kindts Suzanne, bobi.inster te Halewijn. La- comte Albertus, paswerke te Meenen, en 'Samyn Bertha, bezorgster in fabriek te Halewijn. Sterfgevallen. Deryckere Elisabeth. 24 j.. echtg. Vancoillie Daniel. Vander Meerschnlants 31. Dufour Marie. 60 j., echtg. v. Denlanaue Louis, Bleekersstr. 128. Canniere Francois 89 j.. wed. v. Schcrweyling Marie; Vlamingenstr. 74. Taldeman Gustaaf. 71 .1., Busbeekstr. 9. Lacointre Leonia. 75 j., wed. v. Dekein Emiel. Wervikstr. 155. geleider naar zijn dieren zag. heeft de 11-jarige knaap André Van Maele. zoon van Jules, wonende alhier, weten gebruik te maken om op den wagen te klauteren. In zijn stoutigheid maakte de knaap plots een verkeerde beweging, met het onge lukkig gevolg dat hij loodzwaar ten gron de viel. De paardengeleider die het onge val niet bemerkt had, vervolgde zijn weg, terwijl de knaap enkele meters medege- sleurd werd, om tenslotte met het hoofd onder een der voorwielen van den twee den wagen terecht te komen. Op het hulpgeschrei kwamen de beide personen toegesneld, terwijl de kamera den van het ongelukkig slachtoffertje op de vlucht sloegen. Terstond werd het de eerste zorgen toegediend en in een nabu rige woning binnengedragen. Een biige- ■roepen geneesheer beschouwde zijn toe stand als zeer ernstig en bracht het ver volgens naar zijn woning over. Het werd ernstig toegetakeld aan het hoofd en het lichaam. De Rijkswacht van Ardooie kwam ter plaatse de noodige vaststellin gen doen. Onze Kermis. Op Zondag hebben we dus onze jaar- lljksche kermis. Niet zooals vorige jaren zullen we de gebruikelijke kermisfeesten hebben. Alleenlijk hebben we Zondag te 3 uur de eerste Groote Voetbalwedstrijd van het Kampioenschap, op bet nieuw terrein van Wed. Vanden Hende, name lijk tegen het kranige elftal van Sint- Eloois-Vijve, Om 5 uur hebben We dan een velokoers voor alle parochianen, met 200 fr. prijzen, benevens menige mooie' premiën. Op Maandag 6 October, om 9 uur, hebben we den Plechtigen Lijk dienst voor de gesneuvelde parochianen. De Vlaamsche Kermis, waarvan we reeds hebben gesproken, werd om bijzon dere redenen verdaagd tot een later te bepalen datum. Vraag aan uw Briefdrager een Abonnement op op den fietsweg voortdeed. En toen kwam de geweldige botsing tusschen Momme- en Brulez. Eerstgenoemde werd van zijn fiets geslingerd en kwam met geweld met het hoofd tegen een boom terecht, terwijl Brulez tegen den grond werd ge smakt. Mommerency scheen er het ergst aan toe en bleef in bewusteloozen en roer- loozen toestand liggen. Alle hulp van toe- gésnelde personen was overbodig. Een bij geroepen geneesheer beschouwde zijn toe stand als zeer ernstig eri deed hem naar een naast bijgelegen kliniek oyerbrengen. Volgens we later konden vernemen zou hij ernstig geraakt zijn aan het hoofd, en kwam hij na een uur tot bezinning terug. ^-..>.,..-1 is uiterst zorgwekkend. Pal mer Brulez werd eveneens ernstig toege takeld en gansch de linkerkant van het -1 werd zwaar verminkt. Zijn fiets, van Mommerency, werden buiten gebruik gesteld. BEVEREN-bij-Roese!are Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Beauprez Leon, v. Brugge, met Desmedt Maria, v. Beveren. Verledens André met Calle- waert Maria, b. v. Beveren. Maddens Aloys, v. Beveren, met De Laere Maria, v. Koolskamp. Vyaene Michiel, v. Lich- tervelde, met Pape Ivonne, v. Beveren. Winterhulp. De feestelijkheden van vorigen Zondag hebbsn een formidabel succes gekend. Wat is er daar gelachen en leute gemaakt. De oude volksspelen zijn toch geknipt voor de leute en groot en klein kan daar aan meê dqen. Dat zijn volksspelen in den waren zin van hét woord. Rijwiel gestolen. Verleden Dinsdag morgen rond 8.30 uur deed Arthur Hanssens, wonende Nieuw- straat alhier, een boodschap en plaatst# zijn rijwiel aan de woning van Odiel Al- liet, Wervikstraat. Toen hij enkele oogen- blikken nadien buitenkwam, was zijn fiets verdwenen. De melkhandelaar Kamie! Lernou. aldaar op ronde, had op. dat oogenblik een onbekende persoon aan de woning op een rijwiel zien springen en in de richting van Wervik wegrijden. Arthur Hanssens leende inderhaast een fiets en zette de achtervolging in. Hij kreeg den dief in ’t zicht maar kon hem, jammer genoeg, niet meer, inhalen. Klacht werd ingédiend. Wanneer zuilen de fietsers hun rijwielen van sloten voorzien? F. C. Roesclare 40 F. C. Torhout Club schijnt nu ingespeeld, of hebben ze in leper geleerd niets aan het toeval over te laten? Doelwachter Bracckevelt speelde Zondag een prachtige partij en maakte ditmaal geen enkele fout. Vier van de vijf voorhoedespelers wisten elk een doelpunt aan te teekenen. De over winning was ten volle verdiend. Zal de derby van a.s. Zondag tegen Izegem de tweede overwinning brengen? S. K. Roesclare. Sportkring speelde Zondag te Lokeren een fijne partij voetbal. Degenen, die op voorhand verloren gaven, waren totaal mis. Jammer, dat ze op het einde een groote taktische fout begingen. Na een voorsprong van 4-1 hadden ze zich uit sluitend moeten bepalen op een sterk ver dedigend spel. Dan zouden er toch geen 3 doelpunten gemaakt zijn in 4 minuten tijd. Lokeren kon met eeu gelijk spel iBieer dan tevredeü zijn. Brand. 's Nachts omstreeks 11 uur waren twee leden van de Burgerwacht op dienstronde op het gehucht De Posthoorntoen zij plots vlammen zagen opstijgen uit het achtergebouw der woning van Albert Wit- hoeck.-Spoedig werden de bewoners en de geburen, welke ih een diepen slaap ge dompeld waren, gewekt en de brandweer verwittigd, welke dadelijk ter plaatse was en het vernielend element dadelijk aan viel. Na een uur blusschen was alle ge vaar geweken. Het achtergebouw is gansch uitgebrand, terwijl de woning kon gered worden. De schade door water en vuur veroorzaakt beloopt verscheidene duizen den franken. De oorzaak is onbekend. Dief gevat. 's Nachts omstreeks 2.30 uur hoorde de landbouwer Louis Degryse, wonende op het gehucht De Wijnberg gerucht aan zijn konijnenhok. Deze ging zien wat er gaande was en zag een kerel ijlings de vlucht nemen in de duisternis. Degryse zette de achtervolging in en kon de kerel weldra bij de lurven vatten. Deze werd spoedig erkend als zijnde een zekere Windels. 30 jaar. wonende op het gehucht Overhelde te Hoorsele. Windels bekende .dat hij bij dezen landbouwers hennen en konijnen gestolen had. De politie werd van dezen diefstal op de hoogte gebracht er stalde een onderzoek in, terwiil Win dels naar de gevangenis van Kortrijk werd .overgebracht. In den morgen werd op de plaats waar Windels aangehouden werd door den landbouwer een revolver gevonden. Windels werd van d:ee vondst op de hoogte gebracht doch loochende dat deze hem toebehoorde. Cinema Royal Kortrijkstraat Programma van 4 tot cn met 8 Okto ber. - Vertooningen: Zaterdag en Maan dag, telkens te 7.30 uur; Zondag te 2.30, 5 en 7.30 uur: De klop van den dag: BEL AMI - groote Duitsche superpro- ductie met Willy Forst en Olgo Tschecho- wa. Let op! Dinsdag en Woensdag, telkens te 7.30 uur: Een verrukkelijke en jeugdige film «EERSTE LIEFDE'lErste Liebe) groote U. F. A.-prodüctie met Hertha Feller. Regie'Heinz Ruhmann. - Men begint met de Actualiteiten U. F. A., gevolgd van een schoone documentair. Burgerstand. Huwelijksbeloften. Eggermont Ca- miel, v. Rumbeke, met Demuynck Lia, v. Kachtem. Denys Maurice, v. Staden, met Vandoorne Germaine, v. Kachtem. Onze Kerktoren. Onze meeste inwoners zullen zich nog wel herinneren, dat onze toren in den oorlog door een bom getroffen werd. De_ schade was toen niet direct merkbaar' Eerst later kwam dit duidelijker voor den dag. Door den invloed van het weer be gonnen de scheuren zich te verbreeden en uit te zetten, zoodat een spoedige en degelijke restauratie zich opdringt. De herstellingsplannen waren reeds ge maakt; de kosten van dit werk bedroegen ongeveer 400.000 fr. Men had al gehoopt nog voor den Win ter te kunnen beginnen om verdere be schadiging te voorkomen. Doch daar kwam een groote kink in de kabel, nl. de finantieele kwestie. De Wederopbouw zal slechts 30 -in de onkosten bijdragen, zoodat er nog 70 voor de gemeente overblijft. Bij den slechten toestand der gemeentekas zal de herstelling van den toren wel een utopie blijven. Kermis. Op Zondag 19 Oktober zal het in Kach tem echte- kermis zijn. Reeds werd de goedkeuï-ing verkregen voor een groote Vlaamsche Kermis. De gansche bevolking zal medewerken. De herbergiers stellen hun lokalen gratis beschikbaar voor het feestcomité. ’t Zal er lief uitzien: allerlei aantrek kelijkheden. waaronder een paardenmo- len, een autoscooter, een zeer vermaard circus, muziek en zang, enz. Of er in Kachtem leute zal zijn, dat moet je niet vragen. ’s Avonds een reuzentombola en Ame- rikaansch opbod. ’t Zal er dien dag in Kachtem brobbelen van het eeuwige volk. bewijsstukken te verzamelen. Aangezien de tijd voor het indienen de zer aanvragen niet onbeperkt is, moeten de belanghebbend.cn zich in de eerste da gen in orde stellen. Burgerstand. Geboorten. Rielhof Mo.rie-Jozef, d. v. Jeroom en Vanneste Joanna. De Meyer Rita, d. v. Jozef en Lepoudr-e Amata. Vandendriessche Roger, z. v. Maurice en Roose Margaretha. Driessens Jenny, d. v. Gerard en Steen Germana. Van dendriessche Eric, z. v. Victor en Van- ooteghem Elvira. Staelens Albert, z. v. Gustaaf en Dewitte Celina. Overlijdens. De Four Henri, 83 j., wed. v. Juliana Dewitte. Vantomme Emelie, 68 j., echtg. v. Deceuninck Emiel. Eerw. Heer Debusschere Alfons, 49 j., te leper. Depoorter Victor, 70 j., echtg. v. Lattré Leome. Zwaar verkeersongeval. In den namiddag,; omstreeks 16.30 uUr, kwam een bespannen wagen, met aan hangwagen, begeleid door lanobouwei- De- cavele, wonende alhier langs den steen weg naar de wijk Rijselende gereden. Gekomen tér hoogte van de wijk De Zwarte Leeuwkwamen enkele kinde ren, die van de school huiswaarts keer den, achter den wagen aangeloopen. De paardengeleider, alsmede de persoon die bij de tweede wagen was, hadden.de kin deren reeds opgemerkt dat ze niet op den wagen mochten kruipen, daar het gevaar te groot was. Van een gelegenheid, toen de paaidea- i’Alle problemen zijn opgélost met \X ^COMPOS” Damenverbancl x Hygièoe, reinheid en.. J men blijft Fit. Verbr. Izegem 25 Zw. Leeuw Roeselare Voor de rust wisten de gastheeren een 2-1 voorsprong te behalen, doch na de rust kon Roeselare nog 4 doelpunten aan- teekenen langs Brabant (2), Maertens (1) en Borry (1). Zwarte Leeuw won ver diend, daar ze gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid waren. Kr. Roeselare 31 Sparta Wevelgem Ofschoon beide ploegen zich geducht inspannen, treedt de rust in met blanken stand. Na de rust is Sparta dadelijk in den aanval. Balduyck schiet een straf schop op de lat. Dan komt Krottegem in aktie. Charles teekent het 1” doelpunt aan uit strafschop. Wevelgem stelt dadelijk gelijk. Dan nog een prachtige kopbal tan Van Gierdeghcm en een strafschop en Krottegem wint verdiend met 3-1. Burgerstand. Geboorten. Degrande Simonne, Kre kelstraat 32. De Simpelaere Robert, Oostroozebekestraat 165. Overlijden. Rigole Jules, echtg. v. Pelagie Herreman. Duikerstraat. Huwelijken. Vancouter Camiel met Vandekerckhove Gabrielle, b. v. Ingel- munster. Lambrecht Remi, v. Lendele- de, met Vanhaverbeke Marcella, v. In- gélmunster. Huwelijksbeloften. Craymeersch Re mi, v. Ingelmunster. met Suy Christina, v. Kruiningen. Verbrugge Arthur met Maria Amelynck, b. v. Ingelmunster. Verbeke Albert met Gabrielle Tassaert, b. v. Ingelmunster. Diefstal. Bij Camiel Verhaest. landbouwer, Kre; kelstraat, werden 50 tot 60 kilos tabak ge stolen uit de drogerij in de weide. Zegels. In de week van 5 Oct. zullen de zegels voor veevoeder voor paarden en, koeien uitgedeeld worden. Overzicht van het werk voor Winterhulp. 1) Soep: Dank zij de toewijding van enkele particuliere personen bestond er te Ingelmunster reeds een volledige inrich ting van volkssoep toen Winterhulp tot stand kwam. Deze inrichting was een der eersten van het gansche land. Tot nu toe verschafte zij aan de bevolking 114.198 liters soep. Winterhulp heeft deze inrich ting laten doorwerken om alzoo aan 375 huisgezinnen gezonde soep te verschaf fen tegen verminderden prijs. Deze on dersteuning kostte aan Winterhulp 58.316 frank. Aan 1.800 xiioolkinderen werd kostelooze schoolsixp uitgedeeld. Onkos ten: 16.684 frank. 2) Melk: A-'n 125 zieken en kinderen van groote gezinnen werd steun aan melk ten bedrage van 15.000 fr. verleend. 3) Kolen: Winterhulp verkocht 80.000 kilos kolen ter waarde van 32.000 fr., aan den verminderden prijs van 2,50 fr. per 60 kilos. Ongeveer 500 gezinnen hebben hiervan genoten. Voor den komenden Winter hebben we reeds 180.000 kilos in voorraad. 4) Kleeren en dekens: Aan 110 huisge zinnen werden kleeren uitgedeeld en ook ’n 100-tal dekens, ter waarde van 20.000 frank. 5) Voedingswaren: Aan gansch de schooljeugd werd kosteloos uitgedeeld: 600 kilo biscuiten, 7200 reepen chocolade, 2000 mandarijnen, 4000 pastillen met vi taminen, 36 flesschen traan en melk ver vaardigd uit poeder. Het plaatselijk comité ontving aan gif ten: a) Door omhalingen: Studenten 2100 fr.: oud-strijders 2680 fr.; b) Bijzondere giften: 40.000 fr.; c) Hulpgelden provinciaal comité: fr. 40.000; d) Inkomsten aangeslagen goederen: 5000 fr. Résumé: Winterhulp heeft in Ingel munster uitstekend werk verricht en wij bevelen gaarne langs dezen we- dit prachtig werk van solidaristische liefda digheid bij de bevolking aan, vooral bij de gegoeden. Boekerij Davidsfonds. Nog nooit werd er te Wingene zooveel gelezen als in net lessjaar 1940-’41. Juist 21.155 boeken van allen aard werden op de parochies van St-Amand en van St- Jan ter lezing uitgeleend. Den 30 Juni 1941 telde onze boeserij 1.813 vormende-, 1479 ontspannende-, 271 vak- en 1.375 kinderboeKen; dus in totaal 4.938 boeken. De aangroei in boeken voor het afgeloo- pen jaar beloopt 169 werken. Binnen veer tien dagen zuilen er nieuwe kaarten ge geven worden. Elk zegge ’t voort! Burgerstand. Geboorten. Nera Taveirne, Hoogweg. Godelieve De Brabandere, St-Jan. Pierre Devos, Verrekijker. Eric Lan noo, Wildenburg'. Huwelijksbeloiten. Maurice Landuyt, vlashandelaar te Oostroozebeke, met Ma ria De Keyzer, landbouwster te Wingene. Maurits Mabbe, landbouwer te Oost roozebeke, met Zulma Vandenbrande, landbouwster te Wingene. Albert Gen try, landbouwer te Wingene, met Maria Declercq, landbouwster te Zwevezele. Huwelijken. René Deblonde, land bouwer- te Kortemark, met Clara Lam bert, landbouwster te Wingene. Remi Allaert, landbouwer, met Bertha Vanha verbeke, huishoudster, b. te Wingene. Overlijden. Seraphine Dobbelaere, 70 j., huishoudster, echtg'. v. Camiel Be- laeh, Beer. Wie volgt dit voorbeeld na? Dat er nog naastenliefde bestaat, dat hebben de landbouwers van Wingene be wezen. Er werd namelijk een oproep ge daan tot de. landbouwers der gemeente, opdat iedereen in efe mate van het, mo gelijke een hoeveelheid aardappelen GRATIS zou afleveren ten bate van de behoeftigen en de min-bedeelden der ge meente. De landbouwers hebben onmiddellijk dezen oproep begrepen en er gevolg aan gegeven. Er waren zelfs landbouwers die 1000 kgr. aardappelen gratis afstonden. Aldus zijn enkele duizenden kgr. aardap pelen afgeleverd, die verdeeld worden gratis aan de behoeftigen, tegen afgifte hunner zegels. Wie volgt dit voorbeeld na? BURGERLIJKE STAND Geboorten. Leonarda Vercampt, d. v. Marcel en Philomène Pesters, steenweg Deinze. Hubert Thant, z. v. Omer cn Gabrielle Verstraete, St-Janstraat. Ma rie-José Hoste, d. v. Marcel en.Irena De Smet, v. Pittem. Monique Van Huffel, d. v. Basiel en Helena Willemyns, Kerne- melkstraat. Magda Naessens, d. v. Va- lère en Elza Loontjens, steenweg Deinze. Jan Van de Wiele, z. v. Charles en Paula Coussens, v. Pittem. Anna Ma- lysse, d. v. Marcel en Maria Bonduel, van Zwevezele. Laurette Wattyn, d. v. Ge rard en Margaret# Naessens, v. Meule- beke. Arnoldus Vantieghem, z. v. Omer en Maria Van Steenkiste, v. Oostroozebeke. Overlijden. Mathilde Cleppe, 69 j., echtg. v. Arickx Jules, steenweg Maria- loop. Huwelijken. Albert De Smet en Ma ria Neirinck, b. v. Tielt. Victor Vander- vennet. bediende, en Cecilia De Vos, z. b., b. v. Tielt. Michel Van de Velde, han delaar, en Marie-Louise Meuiebrouck, z. b„ b. v. Tielt. Cyrilie Koppe, kuiper v. Pittem, en Maria De Sm naaister v. Tielt. Fritz Houttenian, wever, en Yvonne Drérckens, dagloonster, b. v. Tielt. ifOi iSSJIS cS Deinzestw. 211, TIELT. so SS® W AANHANGWAGEN GEKANTELD In den namiddag werd het plaatselijk brandweerKorps gealarmeerd voor een brand welke uitgebroken was óp de wijk De Ratte steenweg naar Wingene, bij den genaamden Pieter Vandewalle. De eerste auto met spuit vertrok naar de plaats van den brand. Aan den eersten wagen was een motorspuit als aanhang wagen vastgehecht. Op ongeveer een ki lometer van den brand gekomen, was de baan gansch in een dikken rook gehuld, veroorzaakt door het in brand steken van het aardappelloof, welke een landbouwer juist nevens de baan had geplaatst. De brandweerauto die snel afgereden kwam, vertraagde om door dien dikken rook te komen, doch zag nog enkel op het laatste nippertje een zwaar geladen paardenge- span, welke in dezende Richting naar Wingene reed. Bij het voorbijsteken van dezen wagen, werd de brandspuit losge rukt en rolde over een gracht in het aard appelveld, waar de spuit gansch ineenge drongen op de plaats bleef liggen. De twee auto kon op het laatste nip pertje den paardenwagen vermijden en heeft de blusschingswerken verricht. Een stroomijt, staande vlak naast de tramlijn, is volledig opgebrand. De blusschingswer ken werden bij gebrek aan water fel be moeilijkt. VERLOREN EN TERUGGEVONDEN Toen de genaamde Irma Demeulemees- ter, wonende aan de Gentschestraat, naai de stad kwam, vond zij in de St-Jans- straat een hoeveelheid briefjes van 100 fr. op de straat liggen. Zij verzamelde de bankbiljetten en ging de vondst aanmel den ten politiebureele, alwaar enkele oogenblikken later de verliezer dankbaar zijn eigendom kwam terug ontvangen. Het was namelijk de zoon van Désiré Ver., wonende te Ruiselede, die een betaling diende te verrichten voor zijn vader en het geld verloren was. ZIEKENVERZORGING We herinneren dat de leergang, inge richt door de plaatselijke Roode Kruis- afdeeling, aanvangt op Zondag 5 Octo ber, in de groote zaal van het Stadhuis, te 3 uur namiddag. Iedereen kan deze nuttige leergangen volgen, die kosteloos zijn voor de leden. TABAKDROGERIJ UITGEBRAND In den namiddag, even voor 13 uur, is er brand uitgebroken bij Honoré Denne- weth, landbouwer, wonende Wittestraat alhier. De bewoners zagen plots dikke rookwolken opstijgen uit de tabakdro- gerij, die wellicht in de vlammen stond. Door de krachtdadige tusschenkomst van de plaatselijke brandweer, die seffens ter plaatse kwam, alsmede van behulpzame geburen, werd de brand seffens omschre ven, zoodat de uitbreiding naar een aan grenzende bergplaats niet meer te vree- zen was. Het eerste gedeelte van de ta- bakdrogerij, welke nog maar sedert een achtdal dagen nieuw gebouwd was, is echter totaal uitgebrand, met verschei dene kgT. tabak en al het bijhoorende materiaal. De schade is niet gedekt door verzekering. De oorzaak zou te wijten zijn aan een defekt van de inrichting, gezien da'ags voor het uitbreken van den brand nog een begin van brand moest gedoofd wor den. Tijdens de blusschingswerken wer den twee brandweerlieden gewond, ter wijl ook een behulpzame gebuur een wonde aan het hoofd opliep. De schade wordt op ongeveer 20.000 fr. geraamd. SCHIELIJK OVERLEDEN De genaamde C. Allaert, wonende al hier, -die in den vroegen morgen aan het werk was met de paarden, teneinde den dienst van een begrafenis te verzekeren, viel plots tusschen de paarden. Hij werd door toegesnelde familieleden opgenomen en de eerste zorgen tcegediend. Alle zor gen en hulp van een bijgeroepen genees heer waren overbodig, want de man had reeds opgehouden te leven. WERKONGEVAL De genaamde Wcrbrouck, die dagelijks met de dorschmachien op ronde is en het werk van dén dorscher verzekert, werd grepen en werd ernstig gewond. Genees kundige zorgen Jwen vandoen. Ernstig gevallen. Tijdens dé 'Wielerkoers alhier hadden een zestal renners zich lichtjes afgeschei den van de groep en kwamen met een 100-tal meter voorsprong aan de wijk Het Lusthof steenweg naar Ingelmun ster. Uit de tegenovergestelde richting kwam een bejaarde vrouw per fiets aan gebold. die zich om de renners niet be kommerde en óp den fietsweg vervolgde, met het ongelukkig gevolg dat zich een ernstig valpartij voordeed. Renner Car- ron uit Meulebeke was er het ergst aan toe en werd over gansch het lichaam ge wond, terwijl Renard en nog enkele an deren lichte verwondingen opgeloopen hadden. De vrouw kwam er gelukkiglijk met den schrik vanaf. Renner van zijn geld beroofd. Na afloop van den wielerkoers in de Tieltstraat, begaf renner Pattijn Jeroom, wonende te Izegem, zich naar zijn klee- derpiaats, toen hij plots door maagkram pen geplaagd werd. Oogenblikkelijk wer den hem door het bestuur van W. en S. De Sportvrienden Meulebeke de eerste zorgen toegediend, waarna Dr Jacob de verdere verzorging deed. Ondertusschen heeft een persoon, die zich in deze plaats bevond, weten gebruik te maken van de brieventasch van renner Pattijn, en zoo maar een som van 350 fr. gestolen. Klacht werd bij de politie ingediend, die zich met een streng onderzoek bezig houdt. Van een ladder gevallen. De genaamde Victor Tuyttens, wonende bij Cyriel Fiems, Karei van Manderstraat. atniei', was op een ladder geklommen ten einde een taoakreep op te hangen. Op zeker oogenbiii; is hij door het maken van een vérkeerdè beweging van de ladder ge vallen, met het ongelukkig gevolg aat nij bewusteloos ten gronde bleef liggen. Hij werd seffens door een ontboden genees heer verzorgd. Hij liep kneuzingen op aan het hoofd en klaagde van geweldige in wendige pijnen. Zijn toestand is gerust- staSend. Belangrijke havcrdicfstal. ’s Nachts hebben totnutoe onbekende personen een bezoek gebracht aan de ak kers yan Wed. Vameeirsbilck, wonende aorpsplaats te Marialoop, en aie gelegen zijn op de wijk «Het Veld». De dieven heoben er ruim 159 schoven haver afge nomen van een opgestapelde schelf. Een klacht werd bij de plaatselijke politie in gediend, die met behulp van een speur hond cte dieven trachtte te ontdekken, wat echter zonder gevolg bleef. Veronder steld wordt dat de haverschoven bij mid del van een gespan weggehaald werden. Het onderzoek duurt voort. Ernstig gevallen. ’s Avonds omstreeks 22 uur kwam de wielrijder Verstr. Georges, wonende te Tielt, met zijn fiets langs de Elbestraat gereoen. Ter hoogte van de wijk Het KruisKeis hij tegen een betonnen paal gebotst, met net ongelukkig gevolg dat nij een gapende wonde aan het hooid op liep, waaruit hij veel bloed verloor en verwondingen aan de handen en beenen. Zijn fiets liep eveneens zware averij op. Burgerstand. Geboorte. Dujardin Nicole, d. v. Gas ton en Elisabeth Casier. Van alles wat. Sedert enkele dagen wordt er'aan al de schoolkinderen weer een smakelijke schoolsoep uitgedeeld. De kinderen laten het zich goed smaken. lederen Woensdag zal in het Ge- meentesecretariaat zitdag gehouden wor den voor de opmakin" der formulieren voor de oorlogsschadevergoeding. Volgens de nieuwe besluiten moet Emelgem voor het volgende jaar beplan ten: a) Broodgraan: minimum 113 Ha., maximum 140 Ha., totaal 282.000 kilo: b) Aardappelen: minimum 87 Ha., maximum 100 Ha. Curiositeit. Dit jaar werden in onze gemeente reeds 5 tweelingen geboren. Veldvruchten. De aardappelopbrene'st werd met 10 verhoogd. De opbrengst van de gerst werd met 10 verlaagd. Dus een mes. en een tegenvaller voor de boeren. De inleverin gen verloopen normaal. Het is wel opvallend, dat er dit jaar minde’- diefstallen van veldvruchten voorvallen dan andere jaren. Dit is voor al te danken aan het kranig optreden- van de Boerenwacht. Burgerlijke stand. Geboorten. Onraedt Jeanne, d. v. Je rome en Missiaen Georgette, Waalstraat. Vandenbulcke Donald, z. v. Gaston en Vermeulen Germaine, Ommegangstraat. Huwelijk. Verslype Valere, landwer- ker v. Oostnieuwkerke, en Volcke Marga retha, fabriekwerkster v. Staden. Huwelijksbelofte. Vandendriessche Joseph, landbouwer v. Boncourt (Fr.), en Desmedt Martha, landbouwster v. Staden. Ongevallen. In den loop der verleden week heeft de dienstknecht Viaene, werkzaam bij Ge rard Deleu, Stadenrekestraat, een zoo ge weldigen hoefslag van het paard onder de kinnebak gekregen, dat hij in de on mogelijkheid verkeert verder te werken. Thans vernemen wij toch beterhis in den toestand van den armen jongen. Vrijdag laatst, toen de school uit was, reed een jongen langs de Roeselare- straat van de klas haar huis. Aan ’t Motje reed hij een kleinere schooljongen voor bij. Van op zijn rijwiel gaf hij een schop, die ’t arm jongentje in de linkerslaap trof, zoodanig dat de geneesheer de wonde heeft moeten toenaaien. Alhoewel dit, naar het schijnt, niet met kwaden opzet gedaan werd, raden wij toch de ouders aan hunne kinderen de les te spellen: be hoorlijk en gemanierd ter school te gaan. Davidsfonds. Op Woensdag 15 Oktober, te 7 uur ’s avonds, in de zaal Patria geeft de Heer André Demedts een belangrijke voor dracht over Warden Oom, Leven en Werk Wij raden al onze leden aan, deze voordracht stipt op ’t gestelde uur te wil len bijwonen. Bericht. Op Dinsdag 7 October, ’s voormiddags van 9 tot 12 uur, ten Gemeentehuize, zal de Heer J. Masselis, graanhandelaar van Roeselare, een inschrijving houden van de landbouwers welke begeeren te leveren. De Bsvoorradingsdienst. OOSTNIEUWKERKE S. K. j S. K. STADEN In de eerste helft is Staden in de meerderheid <n is steeds voor ’t doel van Nieuwkerke aan den slag. Vruchteloos zijn alle aanvallen tot door een verdra gend schot den linksbinnen den stand weet te ope nen. Rust o-i. Verdeeld spel in de tweede helft, met een lichte, meerderheid van 8. K- Nieuwkerke. Deze weten er dan ook gebruik van te maken om twee maal te doelen. Het laatste kwartier stelt Staden a’les in lijn om gelijk spel te bekomen. Niets baat. Einde komt met 2-i voor 5. K. Nieuwkerke. BURGERLIJKEN STAND van 25 September tot 2 October 1941. Huwelijksafkondigingen. Jozef Van de Voorde, handelaar te Roeselare, met Andréa Vanhaesebrouck. z. b. te Sint- Eloois-vijve. Albert Dumont, bankbe diende te Wervik, met Angela Vuylsteke, boekhandelaarster te Roeselare. Mau rits Beernaert. autogeleider, met Julienne Luyxen. dienstmeid, b. te Roeselare. Oscar Neckebroeck, herbergier, met Su zanna Babylon, naaister, b. te Roeselare. Huwelijken. Edgard Van Overbeke, nijveraar te Tielt, met Gabriella Slock, z. b. te Roeselare. Arthur Verhaeghe. spinneriewerker. met Maria Huvghebaert, naaister, b. te Roeselare. Albert Van- elslander, betonwerker te Zarren. met Maria Chiejens, spoelster te Roeselare. Albert Soenen. boodschapper, met Anna Decpck, naaister, b. te Pocsflare. Geboorten. -— Raphael Muylle. z. v. Maurits en Magdalena Vafinieuwenhuyse, Rumbekegravier 179. Josiane Pyne, d. v. Emiel en Magdalena VanhoUttë, Hoog- ledesteenweg 16. Magda Deschryvere, d. v. Albert en Maria Vanlerberghe, Span- jestraat 98bis. Wemer Verfaillie, z. v. Maurits en Rachel Verbrugghe. Gitsstr. 245. Simonna Snijders, d. v. Petrus en Maria Verfaillie. Diksmuidesteenweg 204. Maria Van Oyen, d. v. Oscar en Mal vina Tempelaere, Nonnenstr. 14. Mare Demets, z. v. Gerard en Magdalena Cous- sement, Meenensteenweg 168. Eliana Huyrrhe. d. v. Marcel en Joanna Wit- douck, Motestr. 42. Wilfried Declercq, z. v. .Tuliaan en Godelieve Werbrouck, Dehoernestr, 5. Rita Sioen, d. v. Albe- rik en Helena Popelier, v. Moorslede. Rogier Depovere, z. v. Omer en Emma Vandenbroucke. Hoogledesteenweg 149. Willy Houthoofd. z. v. Frans en Celina Vandoorne, Bleekerlestr. 38. Willy Houthoofd, z. v. Alfons en Maria Verbeke, Borstelstr. 26. Hendrik Callewaert. z. v. Ferdinand en Alice Alleman Hooglede steenweg 150. Gilbert De Roos, z. v. •Maurits en Margarita Carron, v. Beveren- Roeselare. Erik Cassaert, z. v. Gustaaf en Susanna Vandenheede, v. Ardooie. Raphael Geldof, z. v. Geraard en Maria Decoster, Gitsstr. 239. Itelka Deschry vere, d. v. Ildefons en Elisa Maelfait, Spanjestraat 121. Sterfgevallen. Liboir Verstraete, 59 J., metaalbewerker, echtg. Celina Brabant, v. Izegem. Jeroom Nuttens, 10 d., z. v. Omer en Rachel Dehaene, v. Hooglede St-Jozef. Adriaan Desnyder, 13 j., scholier, z. v. Gaspar en Leonia Demeu- lenaere, v. Handzame. Hortence Fon- teyne, 44 j., z. b., echtg. Jozef Bal, Ar- dooiesteenweg 31. Gustaaf Callebert, 74 j., metserdiener, wed. Leonia Decloedt,. Borstelstr. 21. Hendrik Joye, 58 j., landbouwer, echtg. Emilia Verhelle, Oost nieuwkerke. Oscar Bogaert, 42 j., we ver, ongeil.', Gröénëstr. 52. Nora Vanden Tlerghe, 1 j.. d. v. Omer en Maria Noppe, Ardooiesteenweg 41 b. GENEESKUNDIGE DIENST Op den 5 Oktober 1941 zal den genees kundige dienst verzekerd worden door geneesheeren: Achiel Ghekiere, Noord- straat en Sinnesael. H. Consciencestraat. Apotheek van dienst: Hr Gryspeerdt, Diksmuidesteenweg. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf 6 Oktober (Maandag) tot 11 Ok tober (Zaterdag) 1941: Bogaert Oktaaf, bij Behaegel Constant, Ardooiesteenweg; Desmet-Decraene, bij Stationplaats. DE BLAUWVOET ROESELARE Burgerstand. Hendrik Claerbout, z. v. Victor en Martha Deseheemaeker, Geitestr. 8. Lutgarde Soenen, d. v. Cyrilie en Irma Witdouck, v. Poelkapelle. Jacqueline Loncke, d. v. Dorsan en Eliana Debal, v. Ingelmunster. Erik Ronse, z. v. Michel en Maria Vandendriessche, Krekelstr. 67. Guido Debal, z. v. Michel en Julia Vandekerckhove, Beyaardstr. 41. Jan en Bart Derieuw, z. v. Gustave en Helen Maertens, Meenenstr. 78. Erik D’hont, z. v. Albert cn Gabrielle Dumat, Groe- ningëStr. 38. André Lapeire, z. v. Achiel en Antoinette Christiaens, Beyaardstr. 60. Lilians De Jonghe, d. v. Jerome en Marilla Vanbalberghe, v. Ingelmunster. Huwelijksafkondigingen. Louis Bour geois. schoenmaker te Vorst, en Marie Vanoenberghe-, huishoudster te Izegem. Firmin Dedeurwaerder, vlaswerker te St- Eloois-Winkel, en Antoinette Rebry, dienstmeid te Izegem. Juliaan Ver- helst. mekanieker te Roeselare, en Mag dalena Verledens, bobijnster te Izegem. Camille Vandenbroele, handelaar te Brug ge. en Marie-Louise Sintobin, z. b. te Brugge, voorhe“n te Izegem. Huwelijk. Marcel Dewaele, metsers- baas te Ingelmunster, en Elisabeth Boone, z. b. te Izegem. Overlijdens. Diana Robert, 1 d. v. Michel en Gabrielle Huysentruyt, Mee nenstr. 52. Liborius Verstraete, 49 j., echtg. Celina Brabant, Krekelstr. 39. Luc Demuynck, 14 d„ z. v. Georges en Maria Bogaert. v. Ingelmunster. Fe- bronie Vandenamcele, 56 j., huish.. echtg. Constantinus Welin, v. Rollegemkapelle. Nieuwsberichten. Vanaf 6 October zal de volkssoep weer- uitgedeeld worden; voorloopig echter alleen voor de ondersteunden. De school- soep zal echter aan alle kinderen uitge- deéld worden. Bij Maes Jozef, Winckelhoekstraat 25, werden ’s nachts met een spade on geveer 1 are aardappelen gerooid en mee genomen. Men heeft van de daders geen enkel spoor kunnen ontdekken. De aardappelzegels zullen uitgedeeld worden van 6 tot 11 October op een dag naar keuze van de belanghebbenden, te- plots met de rechterhand in een riem ge- gen afgifte van strook 2 der-aardappel--- J--J - kaark. Bruggestrar.t zou zich pjly v «-emaakt hebban zegelbladen v«n aïgertervén'-n ot uit Meenen vertrokken men—h«a <>->hter. gehouden te hebben v"or pte-n "ebruik De bsc'iende in kwest'e ’-->'<>1. zijn ontslag in dc betrokken diensten aanse- boden. DIEFSTAL VAN VELDVRUCHTEN De genaamde Luynaor- v-m d8 Boe renwacht. zag een fiO-.terif»» r^e boenen p-etrokken b"d van <ten '•”fr”-'’rwer Hoor- naerts' velden, aan Daete’ Kruis. Een onderzoek werd ing-'-J'-id door de politie. DIEFSTAL VAN RANTSOENZEGELS Ten nadeele van Leona B"y, gehuis vest Riinelstraat 198. waar zii een her berg uitbeet, werd in haar keuken de bladen rantsoenzegels der nie-'w? periode gestolen. DE WERKLOOSHEID Tijdens de jongste week te’de ir.te U Meehen volgend aantal werkloozen: Vo’ied’g werklooze mannen. Volledig werklcoze vrouwen Gedeeit. werklooze mannen Gcdcelt. werklooze vreuwn voor .de Kratons HARELBEKE-AVEL- GEM MOORSELE-MEENEN-MOES- KROEN. Diploma van Hooger of Middelbaar Onderwijs gcëischt. Onnoodig zich aan te bieden zoo niet op de hoogte van algemeene voedings waren. Schrijven onder cijfer 1593 ter Druk kerij. Gasthuisstraat 15, Poperinge. Op Maandag 6 Oct. zal opnieuw de uitreiking der eierkaarten plaats hebben. De volgende personen hebben er recht op: 1) De kinderen van 1 tot 3 jaar (12 tot 36 maanden); 2) Zwangere vrouwen in dezelfde verhouding als ie van andere extra-bedeelingen genieten. De rechthebbenden kunnen tijdens de aflevering der rantsoeneeringskaarten de eierkaarten aanvragen. De eierbedeeling zal geschieden door de zorgen van het Nationaal Kinderwelzijn. De zwarte zegels voor sommige ca- tegoriën werklieden zal plaats hebben op Maandag 6 Oct., Dinsdag 7 Oct. en Woensdag 8 Oef,, on het bureel der be voorrading tijdens de gewone bureeluren. Daar op 20 Oct. het type zegels zal ver anderen, zal op bovenstaande dagen slechts voor de eerste helft der periode afgeleverd worden. Berichten van den Heer Burgemeester. 11 Aardappelvoorraden voor particulie ren: De particulieren, die zelf gesn landbou wer gevonden hebben, van wien zij hun voorraad aardappelen kunnen koopen, zullen vanaf de volgende week de gele genheid krijgen hun voorraad op te doen. Door tusschenkomst van den Hr Bur gemeester zullen inderdaad vanaf toeko mende week regelmatig zendingen aard- apnelen binnenkomen uit andere gemeen ten van het arrondissement, waar de landbouwers overschot hebben na hun verplichte levering. Al de Izegemnaren, die zich enkele weken geleden hebben la ten inschrijven, zullen dus binnenkort hun voorraad kunnen opdoen. R’l het wachten zullen ze daarenboven niets verloren hebben, daar ze nu gezonde aardappelen zullen ontvangen uit de beste aardappelstreek van het arrondis sement. dte goed geschikt zijn om be waard te blijven. Deze aardappelen zullen mogen afge haald worden tegen aflevering der tien- maandelijksche aardappelkaart. Verc-er raadnlege men de schikkingen, die aan het stadhuis uiteeple.kt zullen worden. 2) Nieuwe formulieren oorlogsschade. Alle vrogere aanvragen voor het beko men van oorlogsschade zijn ongeldig en moeten vernieuwd'worden. Voor ieder af zonderlijk geval zal een dossier opgemaakt worden, waarvoor de formulieren te ver krijgen zijn in bet Stadhuis. Bureel de’- Oorlogsschade, iederen werkdag van 9 tot 12 uur voorm'ddar. uitgezonderd -den Donderdag en den Zaterdag. De vroegere formulieren moeten worden ingeleverd en zui’en dienen om de nieuwe on te maken. Bevoegde personen staan ter beschik king van het publiek om alle administra tief werk te verrichten en alle noodige aardappels af t» leveren aan de .patlculkren met wien ze een contract voor beplanting hebben afge sloten onder voorwendsel, of omdat ze meenen, dat ze deze aardappelen moeten aflevéren aan de aard, appelcentrale. Dat Is glad verkeerd! Op de indivi- ducelc aardappelkaart die ieder landbouwer heeft ontvangen, staat duidelijk vermeld welke hoeveclt heid aardappelen af te leveren is aan den persoon ..t wien het contract werd aangegaan. Landbouwers die zouden weigeren dit contract na te leven zullen het bezoek der controleurs ontvangen om zich te ver antwoorden. Ernstige botsing. Gits richtte ter gelegenheid van de jaarlijksche kennis enkele koersen in voor alle renners, dit wil zeggen dat de ren ners die een vergunning V.W;B. of BiW.B. bezaten, aan die koersen mochten deel nemen. Het gebeurde thans dat aan een van die koersen 18 renners deel namen, wat gezien den slechten toestand der baan den omloop die pas één kilometer lang was en diende gearaaid te worden rond twee tonnen veel te veel was. Halverwege koers had Nestor Momme rency zich een 100-tal meter van de groep weten los te werken en was het eerst ge draaid rond een ton. Uit de tegenoverge stelde richting kwamen vervolgens nog een drietal renners, die jacht maakten op Zondag 11. opende de Dietsche Tooneel-l ([en leider onder wien we herkenden An. bond «De Blauwvoet» het tooneelseizoen met het blijspel Pietje de Landlooper Dv VCVZXZJAV LVLÜhUVU V»o WVA g kelijk. genoten van het mooie spel, date deze jonge tooneelvereenigmg vertoonde] derde, ging hij over naar de kassei. Car- Onder de degelijke spelleidmg van Louis ron volgde dit voorbeeld, terwijl Brulez Deleye is er iets flinks voor den dag ge-1 komen. De verschillende typen werden ae ge goed uitgebeeld. Het stuk op zich zelf is. rency wel niet van groot gehalte, doch het werd? vim ‘e é'óvxi gespeelo. Nogmaals hebben we het' gemis gevoeld van een afzonderlijken schouwburg voor een stad als Roeselare. Het is te hopen dat hierin binnen af- zienbaren tijd een grondige verandering zal komen. We zullen in alle geval bij onzen kunst- zïnnigen burgemeester Demoen niet te vergeefs aankloppen. DE VLAG WERKT Op Donderdag 16 Oktober zal. er te. 19.30 uur, in de zaal Patria, een Bontei toestana Muziekavondgegeven worden door: r"*’’ Kr,1!n'z Sang und Klang i .-.--v— - De volgende spelers verleenen hun’ hchaani medewerking: Annemargret Schön: Voor-: evenals deze dracht en aankondigingen; Inge Gocske, buiten genrin sopraan; Inge Micklau, sopraan; Sylvia Sommer, alto; Erwin Waldmann, banton; Vittorio Brero, viool; Alfred Bortz, kla- vier. De avond zal staan onder de kunsilei- ding van Peter Schmitz. Esn gebeurtenis voor Roeselare. WEST-VtAAMSCHE KATHOLIEKE SPORTAKTIE Naaip. Ingelmunster 20 A'oeele Sp. Deze kamp was zeer- boeiend cn de man nen van Duyck hebben nogmaals .bewe zen, dat ze niets aaii net toeval overlaten. Het was werkelijk een spannende partij. Ondanks een strafschop slaagden de be zoekers er niet in de eer te redden. Zilverb. Rumbeke 15 H. O. Roeselare I De gasten namen aanvankelijk de par tij wel wat te licht op, zoodat de lokalen tot aan de rust een voorsprong behielden van 1-0. Na de rust begonnen de bezoe kers uit een ander vaatje te tappen en ten slotte wisten zö! afgeteeksnd en ver diend te winnen. Krekelsp. Meulebeke 47 Hooglede S. K- De bezoekers hebben Zondag voor een verrassing gezorgd door met coo- 'n reu zencijfers te winnen. Het elftal van Hoog lede werd aanzienlijk versterkt door het heroptreden der ttebr. 'Vanr.esbc. De wit' zwarten zullen in de competitie een har tig woordje meespreken. Doskp Beveren 0—3 S. V. Cekene De overwinning fc ,wel verdiénd? doch de cijfers zijn een beetje te hoog, bij w rust haaden de bezoekers reeds een yoo-- sprong van 0-2, doch de lokalen gave» den moed neg niet op. Helaas, ze niis^i een strafschop. Op het laatste momen wist Oekene nog een doelpunt aan teekenen. ,1 Stade Ize-em 5—1 H. O. Roesclare H Roeselare kwam met 10 spelers in veld en vooraleer de ploeg volledig stonden ze reeds mei 2-0 achter.. P® r- r, selaarsche doelwachter deed vrij zoodat rust intrad met 4-0 De tw - helft gaf meer verdeeld spel. V. P. Gits 5—0 Eendracht it Gits heeft weerwraak genomen 0^zoe- nederlaas van de vorige wecli. Lp, „«pa kers traden op met een onv.oheaL bgSeU vend elftal, zoodat deze nederlaag w#9 verwondering wekte. Bij de lokal Mestiaen de feesta Burgerstand. Huwelijksbeloften. Vuylsteke Julien, v. Ingelmunster, met Declercq Julia, van Oekene. Commeyne Maurice, v. Rolle- gem, met Josette Opsomer, v. Oekene. Veldvruchten. Onze boeren hebben het maar slecht getroffen. Zie maar! De aardappelop- brengst werd met 25 verhoogd: de tar we met 12 en de rogge met 5 Daar schijnt dus aan de schatting nog al wat gemankeerd te hebben en de oogst schijnt op slot van rekening toch nog meegeval len te zijn. Diefstallen. Dat er in onze gemeente on vier plaat sen tegelijk gestolen zou worden, dat zou wel niemand gelooven en toch is het ge beurd. Bij Camiel Grymonprez werden 6 ko nijnen gestoten. Bii Jules Vercamere 7 hennen. Bii Henri Callens 8 konijnen. Bii Remi Luyckx 1 koniin. Hier schijnt de dief gestoord te zijn, want hij smeet het rioode diertje weer over de haag in den hof. Burgerstand. Geboorten. Dé'camps Liliane. d. v. René en -Adrienne Debouvere. Vande- maele Daniël en Gabriel, z. v. Maurice en Clcrc Vandermeulen. Roose Desiré, z. v. Arthur en Flavie Van Lembeke. Dessauvage Daniël, z. v. Frans en Rachel Hoorne. Vandoorne Antoon, z. v. An- toon en Marguerite Declercq. Overlijdens. Behaeghe Eliza. 68 j„ wed. v. Medard Vanrollegem. Debus- seré Jules. 78 J.. wed. v. Irma Decuyperc. Florine Vandecasteele, 74 j., echtg. v. Alfons Vangheluwe. y DE PERIEKTE HYGIËNISCHE BAND 2, KONIflG AlBERT-PL. Geitenbond St-Quirinus. De geitenbond, die reeds 35 jaar op onze gemeente bestaat en er reeds onzeggelijk veel nut heeft afgeleverd, houdt op mor gen Zondag 5 Oktober zijn jaarlijksche algemeene vergadering, te 10 uur, in de St-Quirinuszaai. De Heer Vanhevel, uit Vladsloo, die hier reeds zoo dijwijls voor de leden van den Geitenbond optrad, zal er nogmaals het woord voeren en heel wat nuttige en practische raadgevingen doen. Alle geitenhouders, zoowel leden als niet- leden, worden op deze vergadering uitge- noodigd. De bokken van den bond staan thans bij Cyriel Lins, wijk Lokkedyse. Gezien de kosten van aankoop en onderhoud de zer dieren geweldig zijn gestegen, moet ook het springgeld verhoogd worden. Dit is thans vastgesteld op 10 fr. voor de le den en 20 fr. voor de niet-leden. Er is ook ernstig spraak van de bijdrage, als lid van den bond, te verhoogen, doch dit zou dan ook een werkelijk hoogere vergoeding meebrengen in gevat van verlies der geit door ziekte of ongeval. Al de verder»? noodige inlichtingen zul len aan de leden worden medegedeeld op de algemeene vergadering. Werk van den Akker. Deze belangrijke vereeniging, die reeds ensele jaren in Hooglede bestaat en waar van pas nog een aideeling' werd gesticht op St-Jozef, belooft een groote uitbreiding te nemen: gedurig aan laten zich nieuwe leden inschrijven, en niet zonder reden: door bemiddeling van het Werk van den Akker immers zullen de -aangesloten le den kunnen genieten van den samenaan koop van meststoffen, plantaardappelen en tuinbouwzaden, heigeen in de huidige omstandigheden haast onmogelijk zal zijn buiten deze vereeniging. Wie kan lid worden van dit werk? Al degenen die een hof of een partij land bebouwen, kleiner dan 50 aren (wie meer bebouwt is aangesloten bij de landbouw corporatie). Binnenkort wordt een alge meene vergadering gehouden, waarop iedereen, die in dit geval verkeert, zal worden uitgenoodigd en waar zeer belang rijke mededeelingen zullen worden ver strekt. Bericht aan de Winkeliers. 1)» zeepzegels van de maand September moeten in gébracht worden op Donderdag 9 October, tusschen 9 en u uur, nadien zijn ze ongeldig en worden ze niet meer aangenomen. De regels Nrs 3, 4, 6, 7 cn zo, cn ook de zwarte zegels Nr 3 moeten ingé bracht worden op Donderdag 9 October. Men wordt dringend-verzocht dien dag geen ander zegels in te brengen. De bevoorradirgsdienst vestigt cr nog cens speciaal de aandacht op aat de. zegels steeds op den AANGE- DU1DEN dék moeten worden ingebracht. Nadien kunnen ze absoluut niet meer worden aangenomen. De winkeliers mogen ook niet vergeten de lijst van hun kiicnlcn. in tc brengen. Aan dc Beenhouwers. Ter gelegenheid der kermis zijn de bureclcn van den bcvoorradiiigsdienst gesleten op Maandag 6 Oc tober cn moeten de vleeschne-els op Dinsdag 7 Oc tober worden incebracht. Nadien worden deze zegels ENKEL EN ALLEEN DEN MAANDAG aanvaard cn er zal voor niemand uitzondering worden gemaakt. Nog de aardappellevering. liet schijnt dat sommige laja-dbouwers weigeren de In toteal 346 Het ge-niddelte der maand. Augustus bedroeg 620 werklooze mopnen en 272 werklooze vrouwen, of f’eu trteéil wni 892. Tijdens de jonaste we-k betaalde men aan ondersteun int» 54.052 f -., wat het laagste cüfer is dat mm rojt geboekt h»eft: merk on d’t in dit cijfer herrenen zijn de door de Kommissie Openba ren Onderstand ondersteunde gezinnen. DIEFSTAL VAN EEN FIETS Omer Bouckaert. afkomsti' uit Wervik en er gehuisvest Christuslaan 82, plaatste Dinsdagavond ziin fiets aan een herberg, welke hij zich niet herinneren kan. Toen hij naar huis wou was de fiets gestolen. EEN DIE BELOOFT De 11-jartee Kr..., gehuisvest aan den wijk Róo Campagne heeft zich plich- tig g:maakt aan het stelen van 27 mark in den winkel van Albert Tanghe, leper- steai? t. Dit is zijn eerste diefstal niet, want onlangs was hij betrokken in een diefstal v?n 50 fr. in een kabien van den Stede- liiken Zwemkom: verder zou hij gestolen hebben in de zaak van G. Delva en in iet grootwarenhuis Sarma De kinderrechter zal zich ééns bijzon» der met den jeugdigen dief moeten on ledig houden. VERKEERSREGLEMENTEN Nog vele voetgangers meenen dat zij gerechtigd ziin de straat over te steken aan de Markt, wanneer hen zulks belieft. Neen! dat mag niet. Men. mag slechts oversteken wanneer het licht groeft is’, en dan nog wel tusschen de witte streepen. Geeft veel Kaas met fijnen smaak. Te bekomen bij: Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Devriese Al brecht, verzekeraar, en Cardoen Zulma, z. b. te Roeselare. Casteleyn Achiel, fabriekwerker, en Maveau Ivonna, z. b. 'te Moorslede. Naert Juliaan, haarkapper, en Geljtude Zulma, dienstmeid te Tielt. Goddeeris Michiel, fabriekwerker, en Acx Maria, naaister. Botsing. Bij den bocht aan den Optima heeft er een botsing plaats gehad, die betrekkelijk nog goed afgeloopen is. Een autocamion van de Brouwerij Rodenbach Roeselare, kwam van de Plaats, juist toen een auto- tractor met platte aanhangwagen van Verschaeve uit Kuurne uit de richting Oekene kwam. Ondanks de hevige botsing beperkte zich alles tot stoffelijke schade. Door het zeer drukke verkeer is en bliijft het daar een gevaarlijse bocht. Diefstal. Bij Victoi- Callewaert, wonende te Bei- tem. werdén 100 kilo aardappelen uit zijn schuur gestolen. Van de daders geen spoor. Razzia. Deze week zijn er een zwerm contro leurs op onze gemeente neergestreken. En ze hebben goed werk verricht. Vele bra ve boerkens zullen aardig opkijken, als ze den uitslag van dit bezoek zullen thuis krijgen. Klagen is geen aanklagen. In onze gemeente wordt er veel geklaagd over woeker. Doch als diezelfde menschen door hun getuigenis in de gelegenheid zijn zoo ’n woekeraar zijn gerechte straf te doen ondergaan, dan zwijgen ze in ze ven talen. Daardoor worden ze onrecht streeks de medeplichtigen van die woeke raars, Als de menschen wilden spreken, dan zou het spoedig gedaan zijn met het woekeren. DE KWESTIE DER ZWARTE LIJSTENthi Deze week Dinsdag had voor den Boet-fN1' straffelijke Rechtbank van Kortrijk de’ tweede zitting der behandeling' der zaak De Zwarte Lijstenvan Meenenle plaats. Deze keer was er veel meer belangstel ling dan ue eerste maal, doordat er nu omzeggens taeer ruchtbaarheid gegeven werd aan de zaak, wegens dé -eerste zit ting en de verslagenwelke er omtrent gegeven werden. Laai ons voorafgaandelijk een kleine parenthesis openen in betrek met de eer ste zitting, en het relaas welke erover in het meerendeels der dagbladen verscheen, waardoor ei’ een terechtwijziging gestuurd werd aan die dagbladen. Met uitzondering van één enkel Vlaamsch dagblad en van De Poperin- genaarwerd overal een dwaling begaan door eene verkeerde weergave der getui genis van den heer Marcel Coël, ad- junkt politiekommissaris te Meenen. Deze had namelijk verklaard dat tijdens het onderzoek, dus in den loop der maand September 1940, wanneer dus bekend was dat Dr Raveschot en Rsnaat Denolf als onschuldig slachtoffer gevallen waren van Senegaleesche soldaten, de heer Dr De Weerdt, burgemeester, een zijner bedien den gezonden had bij hem. om op de door Slambrouck afgegeven zwarte lijst, nog de namen van Dr Raveschot en Denolf te laten plaatsen. Dit werd door Dr De Weerdt betwist, waardoor er twee tegenstrijdige verkla ringen onder eede werden afgelegd. Wie van de twee waarheid gesproken heeft, laten wij links liggen; dit is niet onze zaak dit op te helderen, doch de bladen waarvan spraak, hadden onopzet telijk de zinsnede tijdens het onder zoek uit de verklaring van Mr Coël ach tergelaten. De hr Dr De Weerdt stuurde hier ten gevolge eene terechtwijziging. met een kort kommentaar, welke niets te zien heeft met de terechtwijziging. Uit de. tweede zitting welke aan deze kwestie besteed werd ohtleenen wij wat volgt: De hr Louis Veuhoeven, politieagent te Meenen, opgeroepen als eerste getuige, kan omzeggens niet veel opheldering brengen aan de zaak. De hr Jozef Catry, politie inspecteur te Meenen. wiens naam eveneens op de zwarte lijst voorkwam, is de tweede ge tuige. Deze verklaart dat hij in de maand Februari 1940 bij het hoofd der politie van Meenen, dus de heer burgemeester, geroepen werd, die hem mededeelde dat hij als verdachte, voorkwam on een lijst welke hem door een stadsbediende ovér- gemaakt werd. De burgemeester zou als dan verklaard hebben dat hij niet veel geloof hechtte aan deze verdachtmaking, maar wees er op dat er nog tal van an dere personen, waarvan hij een tiental namen opgaf, ook opgeteekend stonden. Hij verklaarde tevens dat hij aan de eer baarheid dezer personen niet twijfekte. Verder zou de burgemeester deze lijst, welke een dertigtal namen moest vermel den, zou verfrommeld hebben en als hij zich niet bedriegt in de scheurmand ge worpen heeft. Catry zegt dan verder r’at beklaagde een visa had om zoowel bij dag als bij nacht in Frankrijk, te gaan, iets wat men in zeer uitzonderlijke gevallen afleverde. Na de getuigenis van den hr Catry stellen zich de heeren Cardoen Marcel, Maenhout Amaat, Tanghe Roger en Le- coutre Hilaire bij monde van de advoka- ten Jeroom Leuridan en Derbecourt, aan als burgerlijke partij. Het Openbaar Ministeria, de hr Ste- vigny, vraagt hierop, gezien er nieuwe elementen in de zaak gebracht werden, de verdere behandeling dér zaak te wil- Isn verdagen, ten einde een bijkomend onderzoek te gelasten. Het Hof trekt zich terug en brengt kort daarop hare beslissing: De zaak zal verdaagd worden tot' 24 November, ten eind® een bijkomend on derzoek toe te laten. EEN KWESTIE VAN RANTSOENZEGELS Dezer dagen werd door de dienstoverste dei’ bévoorradingsdiensten alhier, een zaak van misbruik van vertrouwen in za ke rantsoenzegels ontdekt. Een der bedienden R. D., gehuisvest bond De Blauwvoethet tooneelseizoei Wriat- Galïe 1^(1 de leiding van dit drietal ge- &ij ov< y een drietal renners, dié jacht maakten op Gaffe uit Torhout, Gustaaf Carron uit Meulebeke en Palmer Brulez uit Ardooie. Mommerency fel nomen en DE DOOS j!

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 6