SPORT i Uit ’t Meenensche I onfeilbaar I Uit ’t Waregemsche iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiN VHTIG! HUID Uit ’i Kortrijksche A is I REMEDIE tegen alle maag PÜ N Siaap beter gij zult mooier zijn een UIT MEENEN UIT WAREGEM Sterk blijven ondanks het mindere voedsel KORTRIJKSCHE- - FILMKRONIEK J. MULLEMAN-VERMEERSCH - GRTHOPÉDISTE - uit KORTRIJK Vraag aan uw Verkooper B LEEFTIJD ZUXTGIJ OUD ZIJN BOKSEN VOETBAL Zwart® Puntjes - Puisten UIT KORTRIJK 33 ra RISQUONS-TOUT A 14fRDEGROOTEFLESCH I» 5 t iiiiMniiiinniniiM^ DEERLIJK SPORT HULSTE ROLLEGEM OOTEGEM Thcns wee) men waarom sommige menschen voor den ti^d oud worden. Hoe tfe vervuiling van den karteldarm tegen te gaan. Op Uw beurt l Wïiwiiiiiraiimnn^ ..^X9 Op Deoonïnck. Harelbeke. v. KINBER WELZIJN nrs 5709/1 364 het programma uitmaakte, 75 159 97 33 Leiestraat 44 Bij de Leiebrug - KORTRIJK - Evonah do waterketel wordt de dikke darm •■vuil” 8 FR. DE FLESCH.. APOTHEKERS - ZONDAGDIENST Morgen, Zondag 19 Oktober, zal de dienst gariseh eten dag iraargeTJöman wor den door den Heer Apotheker SUPPLY, Zwevegemstraat, alhier. Abonnement op «DE POPERINGENAAtf ONS HUIS», Lange Brugstraat. 1. Wereldnieuws U. F. A. 2. Als voorfilm: Wegenismateriaal. 3. Deze week: de prachtige Fran- sche film van Sacha Guitry: «HARTENDIEF» (L’Accroche Coeur Herzenraubcr) de gekende vedetten Henri Garat, Vraag aan uw Briefdrager een Firma 'mét werkplaats voor het fabrice ren van kunstmatige bee- nen en mekanische apparaten. Aangenomen door het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg, Hospitalen, Klinieken, Openbaren Onderstand, Ziekenbonden, Inva- lieden, enz. LET WEL OP HET ADRES. HUIS VAN VERTROUWEN. wonnen, veruit de meest smaakvolle. Baekelandt (Kortriik) wint met de punten Debruyne (Staesegem). Vanneste (Kortrijk) wint door opgave in round 4 van Vermant (Izegem). Roeiers (Kortrijk) en Herpoels (Stasegem) boksen onbeslist. Raedt (Izegem) wint op Vanhoucke (Kortrijk) door klaarblijkelijke minderheid in round 2. Voor de toekomende meeting wordt een kamp tus- schen den Meenenaar Galloo en den Breydelzoon Wimme in ’t vooruitzicht gesteld. OMËR. dat hij U wekelijks De Po- peringenaar thuis bestelle. DEERLIJK met Jacqueline Delubac, Marguerite Moreno, Julien Carette, enz. Een film vol humor en muziek, opgenomen in de prachtige streek van Venetië tot BLrritz. van 13-10-41. 3’ BL DAVIDSFONDS TE KORTRIJK Op morgen, Zondag 19 Oktober, Ka- baret-Avond, verzorgd door het kunst- kabaret- Elck wat Wils uit Brugge. Dit feest gaat door in het Vlaamsch Huis, Groen in ges traat, en begint te 17 uur. Toegang: leden 1 fr.: niet-leden 3 fr. Zondag 26 Oktober, Jan Van Eyck- herdenking, ter gelegenheid van de vijf honderdste verjaring van zijn afsterven (1441). Over den stichter en voortrekker van onze oud-Nederlandsche schilder school spreekt Eerw. Broeder Dr Libertus. Deze voordracht met een reeks prachtige lichtbeelden, gaat door In het Vlaamsch Huis, te 17 uur. Toegang: leden 1 fr.; niet-leden 3 fr. Zondag 2 November 1941, te 11 uur, Plechtige Jaarmis voor de afgestorven le den en voor het welzijn der vereeniging, in de O. L. Vrouwkerk. Sermoen door E-erw. Pater Angelus; zang door het Sint- Jozefskoor. BURGERSTAND Geboorten. Dina Vanoverschelde. Eric Vanderstraeten. Huwelijken. Maurice Deburie, v. St- Eloois-Vijve, met Jeanne Rogge. Albert Vanhamme met Agnes Degrande. An- dré Boiserie met Madeleine Vandoorne, v. Vichte. Albert Naessens, v. Vichte, met Maria Deketele. Jozef 'Verfaillie met Ida Dierick. 1 tot 1500 nrs 1501 tot 2500 nrs 2501 tot 3500 nrs 3501 tot 4500 nrs 4501 tot 5500 nrs 5501 tot 6500 nrs 6501 tot 7500 nrs 7501 tot 8500 T voormiddag, voor zieken, ouderlingen, gebrekkigen, invalie- Diefstallen. Bij de Gebroeders Mekeisele, Zavelin- de, werden ’s nachts 14 konijnen gestolen. Denzelfden nacht werd Dierickx even eens op de wijk Zavelinde, een hoeveel-, heid aardappelen ontvreemd. VAN ALLES WAT In dezen tijd van woeker en dief stal doet het nog deugd te zien dat er ook nog eerlijke menschen zijn. Het doch tertje van A. Lefevre had haar geldbeu gel met geld en vleeschzegels verloren. De jachtwachter A. Vaernewyck uit Nokere vond het verlorene, en niet wetende aan wie het toebehoorde, ging hij bij den slachter, dien den verliezer- kon ontdek ken gezien deze geen vleesch had kunnen komen halen bij gebrek aan zegels. De eerlijke daad dient vermeld te worden. De 11-jarige Eleonora Desmet, wo nende wijk Ten Heedewas aan het spelen op den koer der woning van een familielid, toen het meisje plots in een emmer met kokend zeepsop viel en brand wonden opliep over gansch het lichaam, zoodat dokter Campen diende te worden bijgeroepen om het kind te verzorgen. De tabakplanters van 300 planten en minder zijn verplicht de totale hoe veelheid droge tabak van hun oogst in eens te doen kerven. Het vervoer van den tabak naar den kerver en van den gekor ven tabak moet steeds vergezeld zijn van een uittreksel 452, afgeleverd door den Ontvanger der Accijnzen, met de ver melding dat de rechten betaald werden. De eigenaars van motorrijtuigen (al of niet voorzien van een rijplaat tot het verkeer toegelaten, of ongebruikt) en zich De verschillendé beperkingen die de omstandigheden ons opleggen zullen geen, vat op U hebben wanneer gij in oogenblikkeri van inzinking en vermoeid heid, Uw toevlucht neemt tot EXTRAIT DE FRILEUSE. Dank zij het Uvaria uit Madagaskar en de fosforzouten waaruit het is samen gesteld, is het het krachtigste verster kingsmiddel en het aangenaamste om in te nemen in wijn of lederen anderen drank. Alle apotheken Fr. 9,75. Fictsdiefstallen. De 17-jarige tooneelspeelster Bossuyt Irene, die tijdens de herhaling haar flets in de afgesloten ingangspoort der feest zaal De Gilde geplaatst had, werd haar rijwiel aldaar door een stoute schelm ont stolen. Aan de herberg Volkshuiswerd de fiets gestolen van den fabriekwerker Eggermont André. Erge val. De 40-jarige naaister Vercruysse A., wo nende Schoolstraat, was in gezelschap van een paar andere wiélrijdsters op bood schap, toen om een voertuig te ontwijken, zij verplicht was tusschen de tramsporen te rijden. De vrouw kwam echter met een der wielen in de spoorgeul terecht, waar door zij omsloeg en zwaar ten gronde stuikte, waarbij zij eenigen tijd buiten bezinning bleef. Benevens dit was het elle booggewricht zoo erg gekneusd, dat zij den voorarm niet meer plooien kon. Ook in den voet werd een spierpees zoo ver rokken dat het slachtoffer niet meer gaan kan en door den geneesheer volkomen rust voorgeschreven werd. Diefstal. Op het boonenveld der 57-jarige land bouwster Dewaele Emilie, wed. Cyr. Cas- teele, wijk Zoniënboschhebben rekels ’s nacht op een oppervlakte van 500m2 de struikboonen gestolen, zij in globaal nagenoeg 200 kgr. boonen. Droevig geval. Het Godshuis werd in beroering ge bracht. door een droevig geval van plotse geestesverbijstering. De 78-jarige Van- dorpe A. kreeg onverwachts, zonder iemand het kon voorzien, een hevige kri els van kwaadaardige waarzin en hij sloeg daarbij ineens met een tas eri trof den ouderling Loosveld zoo ernstig aan het hoofd, dat een geneesheer diende ontbo den te worden om de wonde toe te haken. De geesterkranke werd voorloópig in vei ligheid gebracht, om vervolgens naar een bijzonder gesticht voor geesteskrariken te worden overgebracht. Vlegëlstreek. Benige knapen vermaakten zich aan de ioskaai van den tram, alwaar kiezel ge lost en met een groot machien tot mortel bereid wordt, voor het herstel der ma- cadambaan. Op zeker oogenblik kroop een der knapen in het wentelend stortbakje, terwijl een ander het jachtwiel in bewe ging bracht, waardoor het heele machien in actie kwam. Opeens liet de onbedachte knaap het draaiend raderwerk los, waar door het jachtwiel afvloog en het heele machien omkantelde, gelukkig zonder persoonlijke ongevallen te veroorzaken. Het mag een wonder heeten dat niet een der onbezonnen knapen gëwond noch ge dood werd. Evenwel is er aan het ontred derd machien voor honderden franken schade. Deerlijk Sp< 13 o Tielt. Pas rolt de bal af weldra kan men reeds opmaken dat de bezoekers niet opgewassen zijn tegen de lo kalen. Reeds aan min. 5 kan de binnen-links op in zenden van den buitenlinks den scoor openen. De bezoekers stellen alles te werk om langs hun kant de gelijkmaker te petten. Te vergeefs. Aan min. 25 weefde centervöor Nr 2 te maken. -Aan min. 31 zorgt hij voor Nr 3. Aan min. 34 doet binnenrechts eentje bij. Aan min. 43, bij een rap doorgevoerde aanval; is het Kr 5. Na de rust wordt de keeper aan min. 4 reeds ge vloerd bij een machtig grondscherend schot. Op in zenden kan de center-voor het zevende doel bewer ken. Nu laat Tielt den moed zinken en spannen zich geen moeite in. Er wordt, geen, strijd geleverd. Het regent doelen: min. 19 door inside links; min. 21: penalty; min. 25: inside rechts; min, 30: buiten rechts; min. 36; binnen-links; min. 41: Nr 13. SPORTIEVER.- Nieuwe Herder. Ter vervanging van E. H. Selosse, over leden, is E. H. Mich. Moulaert als nieuwe herder op deze belangrijke grensparochie benoemd. Zwingelfabriek in asch gelegd. I<1 den voormiddag, omstreeks 9.30 uur, is er brand uitgebroken in de groote zwingelfabriek van den Heer Dejohck- heere. vlashandelaar, wonende Brugge- steenweg, gehucht «Hoogen Doorn Men was volop aan het werk, toen men opeens een brandreuk waarnam. Weldra sloegen de vlammen hoop oo. Seffens werden de nompiers van Ingelmunster en Hulste bijgeroepen, maar alle pogingen om nog iets te vrijwaren bleven vruchteloos. Door de snelle uitbreiding werd alles met den grond gelijk gemaakt, In een paar Uren tijds. De-fabriek, bestaande uit 2 beuken van ongeveer 25 meter' lang op 20 meter breed, een 20-tal zwihgelmolens, pletma- chien, enz., alsook opgemaakt vlas en ander, teebeheorende aan Verscheidenen, ging in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Er bestaat ver zekering. Dief in de Hem. De genaamde Sonneville J., uit Moes- kroen, had hier in den tuin van Octaaf Eggermont eene hoeveelheid groenten gestolen en werd door de boerenwacht aangehouden. Hij legde bekentenissen af. Veldsebuimerij op groote schaal. Op dé Wijk Galloiswerd op het veld van landbouwer Areckx M., verscheidene vruchten gestolen. Een. onderzoek werd ingesteld. BURGERLIJKE STAND van 8 tot 15 Oktober 1941. Geboorten. Jan Vanhollebeke, v. El sene. Erik Van Lancker, Walls 21. Anita Dewaele, v. Desselgem. Roger Deeonïnck, v. Harelbeke. Martine Everaert, Dam 22. Maria Vandenber- ghe. Magdalenastr. 28 F. Anny Buys- schaert. Damkaai 8. Claude Vanden- driessche, St-Janshof 27. Astrid Pin- telon, Abdijkaal 14. Marie De Sloover, v. St-Eloois-Vijve. Lutgardis Dekoste- re. v. Hulste. Etienne De Beuf, v. Ha relbeke. Christine Stillatus, Nieuwstr. 22 Bernard Ameye, v. Marke. Luc Provost. Kuurnesteenweg 2 E. Eric Devos, Loodwitstraat 15. Huwelijksaankondigingen. Antonius Van dén Borne, schoenmaker te Kortrijk, én Marie Vanwittenbergh, handelaarster te Hêrnë. Joel Hanssëns, beambte te Kortrijk, en Cecile Vandamme, z. b. te Moorsèle, André Valcke, daglooner te Kortrijk, en Bertha D’huyvetter, huis- werkster te Waregem. Fidelis Vande- volde, monteerden en Alida Tanghe, z. b., b. te Kortrijk. Robrecht Devos, onder wijzer, en Irena Dhondt, b. te Kortrijk. Huwelijken. Henri Tuyttens, staats- gepensionneerde, en Marie Delbare, z. b., b. te Kortrijk. Etienne Masselus, meu belmaker te Harelbeke, en Margaretha Adyns. -z. b. te Kortrijk. Petrus Coe- man. fabriekwerker, en Elisabeth Ghies- mans, z. b.. b. te Kortrijk. Achiel La- gae, fabriekwerker en Leona Laporte, nijpenmaakster. b. te Kortriik. Albrecht N’iyttens, grondwerker, en Maria Van de Voorde, nopnenmaakster. b. te Kortrijk. Leopold Maertens, bediende te Kuurne, en Dionysia Vermeylen. z. b. te Kortrijk. Joseph Verheye, werktuigkundige te Tielt. en Andrea Mouton, houtbewerkster te Kortrijk. Overlijdens. Modest Leenknecht, 63 J.. z. b., echtg. v. Marie Mingels, v. Kuur ne. Cidonia Bultheel. 95 j., wed. van Francois Mervillie, Verruelaan 39. Alix Ego, 66 j., z. b., wed. v. Hendrik Witdouck, Congoweg 5. Liégeois Marie, 52 j., z. b., Gulden Sporenlaan 49. Julius Labeeuw, 45 j„ fotograaf, Pottelberg 1. Marie Depoortere, 55 j.. z. b., echtg. v. Rijkaard Vand-ersarren, Walle 192. Evariste Eourgois. 77 i., Voorstraat 48. Léon Duyck. 14 j„ H. Nolfstraat 15. 17 R zijn menschen die op 50-jarigen en nog hoogeren leeftijd vlug en jeugdig van lichaam en geest zijn ge bleven. Anderen, daarentegen, eens de dertig voorbij, vervallen reeds zichtbaar. Meestal hebben zij last van allerhande ongesteldheden, zij zijn moedeloos en zonder energie:, zij zijn oud voor den leeftijd. Welnu, iedereen zou heel lang jong1 kunnen blijven. Thans weet men inder-: daad wat de hoofdoorzaak is van vroeg oud worden en men kent het middel om er de gevolgen van te bestrijden. Deze oorzaak is het vuil worden van den karteldarm (dikken darm). De karteldarm is een lange buis, waar in zich de voedsel- resten verzamelen, nadat zij door den' acht meter langen dunnen darm zijn gegaan. Minstens éénmaal per dag' moet hij algeheel' en zonder de min ste inspanning leeg.' worden gemaakt. Wanneer gij echter oud wordt, vervuilt deze karteldarm als een waschtafelbuis of een waterketel. De opgestopte afval stoffen kleven aan de wanden, gisten en doen giftstoffen ontstaan die door het heele organisme dringen, uur na uur, op de manier van de giftstoffen van een aangestoken tand. Die voortdu rende vergiftiging verzwakt U lichame-» lijk, vermindert U geestelijk. Gij hebt pijn in. lenden en ledematen, gij raakti buiten adem wanneer gij de trappen op loopt, gij slaapt slecht, Uw éten ver teert slecht. Gij voelt U voortdurend vermoeid, terneergeslagen en gedrukt. Een groep geneesheeren is aan het einde gekomen van 1400 klinische proef- nemingn op dames en heeren, die zich daar vrijwillig aan hebben onderworpen. Verschillende laxeermiddelen werden beproefd. Sommige werden niet bevre digend geoordeeld omdat zij een hevige verwijdering van nog niet verteerde spijzen veroorzaken, andere omdat zij den karteldarm heftig prikkelen. Het ideale zuiveringsmiddel is gebleken Kruschen Salts te zijn. De proefnemin gen van de geneesheeren hebben aan getoond, dat een kleine dosis Kruschen Salts ’s morgens op de nuchtere maag genomen, zacht maar zeker zorgt voor den afvoer van alle giftstofverwekkende voedselresten en de wanden van den karteldarm voortdurend zindelijk en ge zond houdt. Wij meenen verklaren de dok. ters in hun verslag dat dit een van» 'de belangrijkste onderzoekingen is, did iwij hebben gedaan en dat de kleine •dagelijksche dosis Kruschen het meest ■bevredigende middel is dat de weten schap kent om de zuiverheid van den karteldarm te verzekeren. MiUioenen trouwe gebruikers van Kruschen door de heele wereld hebben hun energie en hun kracht te danken ■aan een zuiveren karteldarm. En alles wat zij daarvoor doen bestaat erin een beetje Kruschen te nemen in hun och- tenddrank of in een beetje warm water.’ Op Uw beurt moet gij Kruschen nemen en Uw jeugd behouden voor enkele cen tiemen. per dag. VertooningenZaterdag te 7.30 u. Zon dag te 2.30, 4.30 en 7.30 u.Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 u. In «Ons Huis»: ’s Zaterdags ook te 4.30 uurIn Feestpaleis ’s Dinsdags te 7.30 uur (den Donderdag uitgezonderd). UÏTDEELING DER EIEREN 'De moeders eh zwangere vrouwen, in geschreven bij het Kinderwerk II (De Vooruitziende Vrouw), gevestigd Oude Vestingstraat 13, worden hierbij verwit tigd dat de wekelijksché eierebedeeling geschiedt op volgende dagen en uren: elke Dinsdagnamiddag van 3 tot 4 uur; elke Donderdaghamiddag. van 2 tot 3 uur. RIJKSUNIVERSITEIT GENT Faculteit Wijsbegeerte en Letteren. Eerste candidatuur Romaansc'he Philolo- gie: Is geslaagd: Mej. Mahaut Denise, Kortrijk. SINT-JOZEFSINSTITUUT - PLEIN 16 Volgende studenten slaagden in hun in gangsexamen aan de Universiteit te Gent. Voor den wettelijken graad:.MM. Van- wehaeghe Lucien, van Avelgem; Despriet Eugeen, van' Kortrijk; Ne.irinck André, van Torhout; Nëyrinck Willy, van Kort rijk. Voor den wetenschapehiken graad: M. Hanssëns Jan, van Kortrijk. Aan het Instituut Gamme te Luik: M. Lannoo Juliëft, van Kortrijk. Al onze candidaten werden aangeno men. ARBEID S AMBT Worden gevraagd voor Kortrijk: 1 bui zenlegger (autogeenlasscher)voor Tie- gem: 1 gieter (koper, aluminium). RIJKSUNIVERSITEIT GENT Examenuitslagen 2’ zittijd 1940-1941 van kandidaten uit het Kortrijksche. Fakulteit der Rechten. Graad van doctor in de rechten. 36 proef; op vol doende wijze: Van Hee Jozef, van Le Touquet- (Moéskrcen). Graad van li centiaat in het notariaat, 2’ proef; op voldoende wijze: Viaene Henri, van Aarsele. ^T^IJDENS den slaap, komen Uw zenuwen tot kalmte, ontspannen zich Uw gelaats trekken. Goed slapen is het terschijnen van rimpels vertragen ca Uw jeugd verlengen. Zoo gij zenuwachtig, angstig zijt, zoo gij last hebt van slapeloosheid en nachtmerries, drink dan iederen avond een kopje Thé Bonne-Nuit. Dit heerlijke mengsel van heil zame planten kalmeert en doet slapen. Alle apotheken 14 fr. per doos. Sedert den aanvang der oorlogsge beurtenissen in Mei 1940, was men zonder nieuws gebleven van een onzer opgeroe pen soldaten-dorpsgenooten: de genaam de Alfons Lippens, metser, 25 jaar, we nende Kleihoek, alhier. Na ten alle kante inlichtingen en opzoekingen gedaan te hebben, is men er eindelijk toe gekomen den jongeling te ontdekken. Hij is ge vonden te Poperinge, alwaar hij met en kele andere kameraden het slaachtoffer werd van een bomaanval en er begraven werd. Maandag jl. had in de parochiale kerk te Zulte een plechtige kerkdienst plaats, alwaar de gesneuvelde soldaat door talrijke parochianen en kennissen werd herdacht. Onzen dapperen beroepsrenner Alberiek Schotte kon den iaatsten tijd niet deelnemen aan de wed strijden daar hij aan keelontsteking lijdt. Binnen enkele dagen zullen we hem wel terug zien want zijn toestand is reeds veel verbeterd. Zondag j.l. vierde de paardensport te Waregem wederom hoogtijI Niet minder dan 25.000 fr. prijzen waren te betwisten over een vijftal wedstrijden. De deelname was bevredigend en het getal aanwezige toeschouwers en paardensportliefhebbcrs was heel groot. Dit feest dat doorging ten voordeele van «Win terhulp» mag als welgeslaagd genoemd worden. Ook stuurt -het bestuur dezer atdeeling een woordje fan dank aan al degenen die het hunne hebben bijge dragen tot het welslagen dezer meeting. Zondag 1.1. had op het terrein van Red Star de groote derby plaats tusschen dc eerste voetbal elftallen onzer beide plaatselijke clubs. De talrijke toeschouwers waren dau ook getuige van een fel en sportief betwiste partij die ten slotte door de jongena van 't Sport if werd gewonnen, wat w dan ook heb* ben verdiend. Machtige programma» van 18 tot en met 23 Oktober 1941. wist hij aan te toonen dat de tarweoogst van zijn klant, door mislukking, een min derwaardige opbrengst had meegebracht. Het feit c) kon bovendien niet stellig be wezen worden, zoodat de rechtbank be tichte eenvoudig vrijsprak. Diefstal en bedreigingen. Victor V., Uit Moeskroen, en Achille C., uit Kortrijk, stonden terecht: de eerste wegens dief stal en de tweede wegens bedreigingen door gebaren, smaad en opstand tegen de politie. Uitkomst: een gevangenisstraf van 2 maanden, plus een boete van 182 fr. voor V., en 15 dagen, plus 8 dagen, plus 1 maand en 182 fr boete voor C. Nalatige landbouwer. Robert V„ landbouwer uit Rollegem, had zich op on voldoende wijze gekweten van zijn ver plichte tarwelevering. Dit kost hem een boete van 3.000 fr. Poging tot sluikinvoer. Eug. B., vlas- werker uit Lauwe, had gepoogd een ze kere hoeveelheid smokkelwaar over de grens té brengen, doch liep iri de val. Ge volg.: een gevangenisstraf van 4 maanden. Woekerhandel, Gustaaf V., uit Wa regem, stond terecht om een zekere hoe veelheid zachte zeep aan den omloop te hebben onttrokken. Dit brengt voor hém een boete mee van 7.000 fr. Hij kreeg ech ter een vrijspraak voor wat net vervaar digen der zeep betreft, daar zulks niet stellig kon bewezen worden. Valschheid in geschriften. Hieraan had Antoine V., uit Meenen, zich plichtig gemaakt. Hij moest bovendien nog ver antwoorden wegens gebruik van ver- valschte stukken, oplichting en misbruik van vertrouwen. Hij liep een gevangenis straf op van 4 maanden en een boete van 700 fr. Diefstal. Wegens diefstal kreeg Gil bert H., uit Moeskroen,' een gevangenis straf van 7 maanden. In een andere zaak hoorde hij zich nog verwijzen tot 3 maan den wegens heling. De onmiddellijke aan houding werd bevolen. Niet in regel met de wet. Albert C., fabriekarbeider uit Kortrijk, had ver-, zuimd zijn motorfiets aan te mélden en had aldus de voorgeschreven taks niet betaald. Dit kost hem een boete van 350 frank. DE FLINKSTE SPELERS EN ZANGERS OP DE BRES Men kent het overweldigend sukses ver leden jaar geoogst door de opvoering van de zoo verrukkelijke operette Het Land van den Glimlachwaaraan de beste Kortrijksche tooneelkrachten hun mede werking hadden verleend, zulks ten bate van Winterhulp. Nogmaals werd beroep gedaanop dit gevoel van menschlievende solidariteit en niet te vergeefs,'want hét inrichtend Co- mité heeft dadelijk besloten eerlang uit doendé wijze te pakken met de niet min meeslepende m- operette De Graaf van Luxemburg van Fr. Lehar. Wederom zUllfen hiervoor de knapste spelers en zangers in ’t gelid staan: de HH. Gerard Sandra, destijds gast van de Koninklijke Schouwburg van Gent, Oct. Debels, Ch. Marchal, Willy Verthé, enz., dit alles onderlijnd door de gratievolle verschijningen van Mej. Ver- mandere, Hubrecht, Suppey, enz. De or- kastdirectie wordt waargenomen door H. Leon Vandeginste. Er wordt gezorgd voor een grootsche ophefmakende figuratie. Mevr. Tonia Bolsius met haar bekend ta lent, leidt de prachtige dansen en ballet ten. Dit alles laat een ongemeen tooneelge- beuren voorzien, dat gansch Kortrijk en de omgeving wederom naar den Schouw burg zal doen stroomen. VOORDRACHT VAN ANDRÉ DEMETS De letterkundige dagen te Kortrijk wer den voor tgezet in hét kader der Boeken beurs door een spreekbeurt Van Letter kundige André Demets, met als onder werp De Nederlandsche Poëzie Voor een zeer talrijk en aandachtig publiek sprak de H. Demets over de poëzie in het algemeen; hij haalde de markaïïtstë fi guren aan uit de laatste vijftig jaren tot heden en studeerde ze ieder, in hun groep. Van de bekendste werden enkele bladzij den voorgelezen. Na zijn spreekbeurt, die het grootste sukses bekwam,'teëkende A. Demets zijn werken. JEUGDIGE FIETSER GEWOND Aan de brug der Julien Liebaertlaan werd de 13-jarige.. fietser Raoul Devos aangereden door eèn auto. De fietser be kwam enkele kneuzingen en lichte ver wondingen. Zijh1 rijwiel werd ontredderd. De politie stelde een onderzoek in. OPTREDEN VAN HET VERMAARDE KUNSTKABARET DE ZWARTE KAT» Op Zondag 2 November 1941, te 15 uur, zal alhier in den Stadsschouwburg het welgekende en populaire Kabaret en Va- riété-Ensemble De Zwarte Katop treden. v Als bijzonderste nummers stippen we aan: het befaamde Orkest, onder leiding van den sympathieken H. Roger Verschel de; den populairen Spelleider H. Jacques Janart; Marc, Fred, Marcella, het be faamd steppers-trio; de populaire artiste Mme Boone; Michel De Jode, heldente nor;-.Geo Dewaele, piano-virtuoos; Billy Desmedt, den winnaar der Radio-Cro chet: Roger Deryckere, trompet, en de fantastieke schetsérs: Michel, Raoul en Raymond. Locatie: alle dagen in de Waag, Rijsel- straat. Prijzen der plaatsen: 20, 15, 12, 8, 5 frank. GROOTE BONTE CABARET-AVOND OP OVERLEIE ..Op Zondag 26 Oktober a.s., te 18 uur, wordt door toedoen der flinke SteAmands- boys alhier, een groote Bonte Cabaret- Avondingericht in de zaal van het Meisjespatronaat, Recollettenstraat, door het welbekend Kortrijksche Cabaret-ge- zelschap Den Uil Kaarten kunnen bekomen worden bij de bestuurs leden van S.A.B. en ook bij den II. Michel Defoort, sekretaris der St-Amandsboys, Bniggesteenweg looC. l>e ingkngskaarten staan in ieders bereik, 'slechts 3 en 4 fr. De kaarten van 4 fr. kunnen gratis ge nummerd worden in bovengenoemde zaal op Zondag 26 Oktober, van ro tot 12 uur. Voorwaar, 'n avond vol gezonde leute, humor en jazzmuziek OPVOERING VAN LIST EN LIEFDE DOOR ’T GEZELSCHAP JORIS DIELS Op Dinsdag 21 Oktober 1941, te 7 uur ’s avonds, wordt dooi' het gezelschap Jo ris Diels uitgepakt mét' List en Liefde van Schiller.» Een werk met meesterlijk gcfcekendc kaïakt'As en aorrsevoettte, tkïupatische pktie. Een tijdbeeld met grimmigen ntun^ï enaangrijpende lyriek. Ee» Werk, waarm alle acteurs, zonder uitzondering, de "volle digste maat van hun .dramatisch talent kunnen toonen. Onder regie -van Dr Guenther Stark treden tfïcr Dp: Hea-ne Van Merck als Louise Hiller, en B. Royaards as Ferdinand von Walter in de jonge hoofdrollen. Bob S orin als President von Walter, Robert Marcel a>s^hoi maarschalk v. Kalf, Jos. Gevers als muzikant Miller, Liza Van Camp als zijn vrouw, Jet Naessens a.s Lady Milford, favorite van den vorst. Cara Van Wersch als hare kamerjuffer, Frans Vanden Brande als secretaris, en Free Waeles als kamerdienaar. Bespreekbureau Stadswaag, Rijsel- straat, alle dagen van 10 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. Wordt verwacht: «Ik ben getrouwd», blijspel van G. Zorgi. Zooals hier in deze kolornipen verleden week aan- gekondigd, opende Boxing Club Masselus Zondag jl. te Kortrijk officieel het boksseizoen. Voor den eerste ling van het seizoen was een bevredigende opkomst aanwezig. Wittevrongel (Gent)Varrewarre (Izegem) die het hoofdnummer van het programma uitmaakte, ein digde met een puntenzege van laatstgenoemde. Spre kend overwicht kon geen van beiden nemen tot de laatste rounds Varrewarre de minst vermoeide scheen en zoodoende een nipte doch niettemin verdiende puntenoverwinning kon boeken. De tweede hoofdbrok Masselus (Kortrijk)Rogge (Moeskroen) werd na een kamp die luttel weinig om het lijf had door den localen Masselus gewonnen, dit door opgave van zijn tegenstrever Rogge in de aerdfc ronde. De derde hoofdpartij DeclerckVandevyvere kon door de onvoorziene afwezigheid van laatstgenoemde niet doorgaan. De exhibitie die Declerck dan ten aanschouwe gaf, viel zeer in den smaak van ’t pu bliek. Terloops werd ons de tijding gemeld alsdat de stedelijke comingman Declercq toekomende week te Antwerpen werd aangoduid tot een gevecht dat als officieel kampioenschap van Belgie (liefhebbers) moet doorgaan. Als omlijsting hadden we nog 4 liefhebberskampen tusschen locale jonge’ elementen en jonge opkomers uit ‘t omliggende. Van deze 4 ontmoetingen werd de kamp Vanneste-Vermaut door eerstgenoemde ge- S. C. Meenen 1 2 Kortrijk Sport. Begunstigd- door een steeds prachtig aanhoudend najaarsweertje in zonder 's Zondags zijn we laatstleden Zondag ten aanschouwe van 2.000 toe schouwers, ooggetuige geweest van de in de hoofding vèfmeide partij dit op, het prachtig. Devcsstadion. Met een weinig vcrtVaging; riep referee Letiart volgende, ploegen i&sSHjr.®:-*-' S. C. MEENKN: Lommaert; - Desloovere en De- wandel; Aleulders, Adams en Deneckere;- - .Hol voet, Spiesscns, Delhaye, Caerts en Dhulster. KORTRIJK SPORT'; Remmerie; - Vannesté en Duyck; - 'Declerck, -'V. ^e^Capede en Van de Venne; - Déroeck, Verhelle, CödTnaért,' Lapauw en Dermaux. Aanvankelijk is Meenen de aanvallende partij en Remmerie moet alreeds de handen uit de mouwen steken. Het. backpaar Vannofete-Duyck heeft een zeer twijfelashtig begin wat i<lhn-ook-oorzaak is dat rond min. 10 dc geel-zwarten $e Jeiding hebben, dit langs Delhaye bp voorzet va;n^Holvoet. Dit voor de be zóchten vlug 'bekomen succes schijnt een prikkel té zijn voor K. Sport die nu op, zijn beurt tot. den. aanval overgaat. In een uiterst vlug tempo wordt het spel vervolgd met om beurten wederzijdsche aan vallen die voorloopig nog niets oplevcren. Een aan val in lijn der rcod-gelen wordt juist voor ’t fatale strafschopsgebotj gestuit met als gevolg vrijschop die door Lapauw door 'een bos. van spelers, regelrecht raar doel karijert, een speïèr kan op de fatale doellijn redding brerigen maar de teruggebotste bal weet Coornaert kalm in het net tcOeponeeren zocdat.de ploegen gelijk staan (min.' 3.9), stand die tot de rust behouden blijft. Na de snoops konden de Groeningezonen ei zoo na voorsprong iicmen alswannecr Lapauw alleen voor doel vlak op keeper Lommaert zendt. Er wordt steeds bitsig doórgespeeld met de bezoekers lichtjes in meerderheid, doch het# trio Lommaert, Desloovere en Dewandel laat zich niet doen. Remmerie moet ech ter toch zijn kunde toonen op een harde kanjer van Holvoet,niaar verder is ;hij den toestand meester. Langs weerskanten wordendoor de voorhoeden opge legde kansen teloor gebrach't iets wat door dc zenuw achtigheid ziin oorzaak vindt. Meenen ziet zich ge noodzaakt ehkele hoekschoppen toe te staan die mooi door Deroeck gegeven echter geen concreet voordeel daarstellen.. We moeten tot min. 35 wachten om Deroeck onder een storm van applaus het winnende punt te zien netten dit op corner gegeven door Der maux en besloten met kopstoot door den Anderlech- tenaar Deroeck. Met hand cn tand verdedigt Kórtrijk zijn genomen voorsprong tot aan het eindsignaal. Iedereen zal het met mij ééns zijn wanneer ik be weer dat dezeontmoeting een onder alle cogpunteh spannend, verloopkende, waarin ten slotte de Snort*- mannen als verdiende overwinnaars, oiit het strijdperk traden. Spanning, was er eerstens-; omdat rood-geel reeds na 9 minütéïl spel een. 1-0 .achterstel goed te maken- had, vervolgens om effenstand Je kunnen handhaven on ten slótte scanning om den’ 2-1 voor sprong, een kwartier voor inrukkcïi- bekoniba tot het einde te behouden. - Laten wénu cens de revue der spelers nemen. Eere aan v/iën cere toekqmt, dus beginnen we met de overwinnaars. Doelman Remme'rie speelde ccnê voortreffelijke partij. Backs Vannéste-Duyck konden de eerste helft maar niet de goede carburatie vinden, na de rust echter verbeterde hot. De halflijn kan op een be vredigende partij tenigblik-ken zoowel de heroptre- dende Declercq als zijn’ nevenmaten Vande. Capelle en Vande Vcnne trokken flink hun-streng. De voor hoede combineerde ook vrij goed. De vleugel La- pauw-Dermaux gaf somwijlen voetbal van ’t zuiver ste. allooi ten beste.' VooMt Lapauw was weer de oude onvermoeide zwerver die onverpoosd over het veld draafde, ballen gin^j-ophalen en. dan nog in zijn duels meestal als overwinnaar te voorschijn kwam. NTid- voor Coornaert werd goed bewaakt maar lukte niet temin een doelpunt» De.>wchterwing Verhelle-Derpeck was het minst goededéél van ’t aanvalskwintct. Eerstgenoemde kan veel befcr terwijl Deroeck aan snelheid tekort komt. Bij de eervol overwonnen S. C. Meenen is vooral het spel öf liever‘het optreden van ’t achtertrio te loven. In de middenlijn waren Deneckcr en Adams de uitblinkers; eerstgenoemde een onvermoeide, zwoe gende sturmer die zoowel in verdediging als in den aanval flink spel ten beste geeft. Adams, alhoewel steeds cuder wordende, stond ook flink zijn r.tuk; zijn positiespel valt nog steeds op alsook zijn op rukken naar de vleugels. De voorlijn speelde ook een flinke partij. Caerts, zijn gewoonte in, zeer bedrijvig maar weinig effectief; Spiessens. de minst goede; Delhaye kon bevredigen, terwijl de buitenspelers Dhulster êh Holvoet ook flink de aandacht trókken. Laatstgenoemde kan verduive’d uitzetten maar staat ook nog dikwijls ofside. Leliaert (scheidsrechter) ten slotte kan ook veel beter, zijn naain staat daar tevens borg voor. Stad Kortrijk 3 0 C. S. Brugge (res.) Voor zijn eerste optreden aan huis hebben de mauve-witten van ’t Astridpark, zooals algemeen verwacht trouwens, de bovenhand kunnen houden op de reserveploeg van C. S. Brugge en dit met een 3-0 scoor. Na een partij die meer als vriendenmatch ge speeld werd dan* voor de puntjes moesten de Brey- delzonen in eene 3-0 nederlaag berusten. Toen de rust aanbrak hadden Blondeel en Verhuist elk met een voettreffer het doel der Bruggelingen kunnen schenden. Na de poos beijverde Stade er zich niet meer om nog doelen aan te teekenen. Ze namen het op hun gemakjes. Toch is het mooie prestatie van wege Thure’smannen tegen een ploeg van Cer- cle, waarin elementen als Naert e.a. evolueerden, t.t.z. allen spelers die reeds menigmaal in eere-divi- sie gespeeld hebben. Morgen Zondag reist Stade naar Waregem Sportif. Indien ze hun titel kansen willen gaaf houden moe ten ze de punten weten te bemachtigen, wat ik ten zeerste verhoop. OM ER. toonjeelnieuws Na de prachtvolle, opvoering van Willem Putman’s «Masker», naar bewerking van Berten De Wildeman, werkt Elck wat Wilsijverig aan de verdere instudeering van zijn rijk repertorium. Eerlang komt de opvoering van het Zuid-Nederlandsch werk; De Vreemdeling van Antoon Goo ien. In dit oerkrachtig spel, dat reeds vele opvoeringen telt in Nederland, doen de drie nieuw aangeworven spelers: Jos. Lie- tart, Yolande de Walsche en Joke Put man, huneerste optreden. Zij omringen op een sterke wijze de hoofdrol Péter Berg welke in handen is van den ge- kenden karakterspeler Michaël Naessens. Berten De Wildeman, welke de spellei- ding heeft, speelt zelf de rol van smid Hamers, terwijl de fijne, talentvolle aac- trice Micheline Claeys. de rol vertolkt van vrouw Hamers. Rudolf vindt in de graag geziene Fred Laebens een passende ver tolker. DE TR’rtMFANTELIJKE REVUE «PAST uP DE VELODIEVEN!» in den Stadsschouwburg, op Zondag 26 Oktober a.s. Na meer dan twee maanden voor bom volle zalen in de Minard-Schouwburg te Gent te hebben gespeeld met de' sukses- revue Past op de Velodievenkomt het èekende Dickson-Gezelschap met deze prachtrevüe van den auteur Romain De- coninck naar Kortrijk op 26 Oktober a.s., te 15 uur stipt. Deze revue wordt ■opgevoerd in een wer- velwindtempo en is een aaneenschakeling van komische schetsen, afgewisseld door muziek, zang en prachtvolle dansen. De medewerkenden zijn de geliefde Ra dio- en Revue-humoriste Hélène Maré- chal, de auteur Deconinck, Julia Latour, de komiek Roger Baillieu, Menheer. Con stant van Radio-Vlaanderen,' Harry .Brown, enz. Muzikale leiding van Mevr. Rita Libert. Dansen onder leiding van Roby Cata lina, o.a. de volgende balletten! Miljoe nendans». «De Weenerwalz «Hét mo dern Politiekorps De Wals», “Ik hou van jou Het geheel staat onder leiding van Dickson, de sympathieke theater-onder- nemer, die verleden week te Brugge voor twee bomvolle zalen met enorm succes op trad. Wilt U zich goed amuseeren, houdt den Zondag 26 Okobter vrij voor een bezoek aan «Past op de Velodieven! drie uur lolle en leute... zonder zegels. Kaarten te bekomen in de Stedelijke Weegschaal, Rijselstraat, vanaf 4 tot 20 fr. «Past op de Velodieven! Een pracht- revue om U tranen te doen lachen! OP HEETERDAAD BETRAPT Zekere P. H., uit Moeskroen, werd in een grootwarenhuis der Leiestraat be trapt, terwijl hij bezig was met allerhande kleine koopwaren uit de uitstallingen weg te nemen. Proces-verbaal werd door de politie opgesteld. OPGEPAST VOOR DE FIETSDIEVEN De Heer Burgemeestei- vestigt ander maal de aandacht der bevolking op het feit dat de rijwieldiefstallen steeds op on rustwekkende wijze toenemen. De inwo ners worden ook ten laatste male drin gend verzocht een degelijk slot aan hun fiets te plaatsen, die zij aan gevels ach terlaten. IN DE BEDRÏJFSGROEPEERING TEXTIELNIJVERHEID Wordt benoemd tot leider in de afdee- ling juteweverij: de H. Strubbe Frans, van Kortrijk. ADMINISTRATIEVE RECHTSMACHT Wegens onwettigen aankoop van tar webloem en havergort werd Mahieu Emiel, uit La Eouverie, veroordeeld tot 1.400 fr. Voor onwettig malen: Gabriels Jo zef. uit Zwevegem, 3.000 fr., en Gadenne Clemence, uit Moeskroen, 5.000 fr. Voor verkoop van kolen tegen een te hoogen prijs: Joye Alberic, uit Meenen, 50.000 fr. Voor onvoldoende levering en onre- gelmatigen verkoop van aardappelen: Van Poucke Laurentius, uit Waregem, 3.000 frank. Voor het vervaardigen van lijnolie: Deweer Remi, uit Ingooigem, 7.000 fr. Voor aan- en verkoop van weeke zeep: Bossuyt Nestor, uit Waregem, en Tack Jules, uit Sint-Baafs-Vijve, elk 10.000 frank. Voor smokkelhandel in vleesch: Van- degucht Gustaaf, uit Denderleeuw, 1.000 fr., en Crombez Emiel, uit Heule, 10.000 fr. Voor onvoldoende landbouwaangifte: Gossement Rafaël, uit Bellegem, 7.000 fr. Voor verkoop van aardappelen, cho colade en bloem tegen overdreven prij zen: Tack Gustaaf, uit Harelbeke, 1(1000 frank. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Vrijspraak. Landbouwer Karei D„ uit Avelgem, moest verantwoorden we gens onvoldoende levering: a) Van de ver plichte hoeveelheid aardappelen; b) van cie opgelegde hoeveelheid uit zijn tarwe oogst; c) wegens onjuiste aangifte voor wat zijn aardappelproductie betreft. De verdediger, bij monde van Mr Dupóncheel, kon met cijfers aan de hand bewijzen dat D. niet in gebreke was gebleven voor wat het feit a) betreft; in verband met feit b) ROYAL Groote Markt. Deze week: Eén groote süccesfilm: «DE ONBEKENDE VAN CUBA Groote Duitsch gesproken film. Een zeer eigenaardige boeiende film. Op sommige oogenblikken spanning en dramatiek, op andere wordt er gezongen, gemusiceerd en gedanst. Een werk vol afwisseling en verrassingen waarbij de kleurige Spaan- sche atmosfeer tot bijval van dezen film grootelijks zal bijdragen, vertolk door de bekoorlijke Eltrella Castro en Rob. Réy. DE POPERINGENAAR BURGERLIJKE STAND van 6 tot 13 Oktober 1941. Geboorten. Demyttenaere Michel, z. v. Daniel en Seynhaeve Madeleine, Be- nediktijnenstr. 17. Flo Erik, z. v. Geor ges en Troost Marle-Louise. v. Wevelgem. Vanackere Frans, z. v. Alberic en Coop- man Maria, Bruggepoort 70. Dekyen Sonla. d. v. Roger en Vanhauwaert Leon- tine, Parkstr. 16. Masschelein Hendrik, z. v. Vincentlus en Lesage Agnes, v. Ge- luwe. Guillaume Dries, z. v. Fabien en Sintobin Marguerite. J. en M. Sabbestr. 80. Motte Christiane, d. v. René en Debeuf Rachel. Hoogeweg 283. Lefever Hedwig, z. v. Marcel en Vannieuwenhuyse Maria, van Dadizsle. Huwelijksafkondigingen. Michel Re né, handelsingenieür, en D’halluin Fer- na.rde, z. b.. b. te Meenen. Debacker Arthur, herbergier, en Wullens Maria, herbergierster, b. te Meenen. Taillieu Jerome, schilder te Meenen. .en Cael Gilberte. fabriekwekrster te Wervik. Huwelijken. Verscheure Jozef, stoel maker, en Watteel Agnes, inpakster, b. te Meenen. Verraes Pierre, bediende te Halewijn, en Catteau Leontine. z. b. te Meenen, Delbeke Michiel, werktuig kundige te Geliiwe. en Desmet Maria, dienstmeid te Meenen. Sterfgevallen. Claerhout Elisa, 70 wed. v. Naye Camille. Rijselooprt 29. Debuf Julien, 49 j., echtg v. Debusschere Marie-Louise, Stationstr. 28. Pyck Jo seph, 6 j., Kunstenstraat 5. UITREIKING DER RANTSOENZEGELS De 19’ uitreiking der rantsoenzegels, dus voor de periode van 3 November tot 3 December, begint van Woensdag 22 Oktober. De uren der uitdeeling ziin van 9 tot 11.30 uur en van 2.15 tot 4.30 uur. Men neme in acht dat de eenzelvig- heidskaarten van al de personen boven de 14 jaar zullen geischt worden bij voor legging der rantsoenkaarten. De rant- soenkaart. bij dewélke de eenzelvigheids- kaart ontbreekt, zal worden ingehouden. De producenten, dus de landbouwers en voortbrengers van graan en peulvruchten dienen hunne rantsoeneeringszegels af. te halen in de zaal LégiaSt-Jansmolen- straat, bureel 11, gedurende dezelfde da gen als de andere personen, dus op hier- navermelde dagen en uren. De rantsoenzegels zullen voor de an deren uitgereikt worden in de lokalen der oude kazerne, Leopoldsplaats, op volgen de dagen: Woensdag 22 Okt., Donderdag 23 Okt., Vrijdag 24 Okt., Zaterdag 25 Okt., Maandag 27 Okt., Dinsdag 28 Okt., Woensdag 29 Okt., Donderdag .30 Okt., Vrijdag 31 Oktober den en zwangere vrouwen, in dé zaal Légia Voor de ingehouden kaarten Donderdag 30 en Vrijdag 31 Oktober, tot 7.30 uur ’s avonds, in de oude Kazern. Telaatkomers zullen slechts den Woens dag 5 November bediend worden. DE WERKLOOSHEID Andermaal moeten wij een verhooging van het aantal gekontroleerde werkloo- zen, tijdens de laatste week, aanstippen; er werd ons uit andere bron voorspeld dat het getal werkloozen erg zou stijgen in de eerstkomende' dagen, door het feit dat een groot deel der stadsploegen zul len afgesteld worden. Men spreekt erover dat er zoowat 400 nieuwe werkloozen zouden bijkomen.. Voor de jongste week verdeelt het aan tal werkloozen zich als volgt: Volledig werklooze mannen Volledig werklooze vrouwen Gedeeltelijk werklooze mannan Gedeeltelijk werklooze vrouwen In totaal tegen 353 in de voorgaande week. Ei' werd uitbetaald aan steun 51.161 fr. tegen 52.984 fr. in de voorgaande week. FIETSENWALS Wij hebben enkele weken geweest zon der dat er nog sprake was van fietsdief stallen, doch nu komen opnieuw rijwiel- diefstallén aan de orde van den dag. Zoo moesten volgende personen eraan geloo- ven: Victor Pille, 28 jaar oud, telegraaf- bediende, gehuisvest A. Debunnestraat 54 alhier, had zijn fiets in bruikleen gegeven aajl een andere bediende dia naar hét postkantoor moest om een boodschap te doen; tijdens de enkele oogenblikken dat deze binnen het kantoor was, Werd het rijwiel gestolen. Luciën Hendryckx, geboren in 1924, gehuisvest te WerVik, 52 Vredestraat, kwam ’s avonds te kwart voor tien uur door de Rijselstraat gereden. Aan het «Café de la Lysstapte hij af,-bleef slechts enkele minuten binnen en toen hij buitenkwam was zijn fiets gestolen. August Slosse, gehuisvest Statie straat te Meenen, nlaatste omstreeks 21.45 uur zijn rijwiel aan het café Camelia, Koningstraat. Toen hij naar huis Wou was zijn fiets gestolen. Gaston Staessens, .gehuisvest Gelu- we, Wijk D pr 33, was Zondag jl. naar de vroegmis gekomen in de .St-Vedastus- kerk: hij zette zijn fiets in de bewaar plaats, doch na de Mis was zijn rijwiel eveneens verdwenen. Margueriet Vandeghinste, geboren in 1900, gehuisvest te Wevelgem, .Brouwerij straat 11, was per fiets naar Meenen ge komen; zij moest in het Klooster der Zwarte' Zusters, op de Groote Markt zijn, en liet haar rijwiel buiten staan. Toen zij uit het gesticht kwam was haar fiets ver dwenen. VERLOREN DEKZEIL De voerman Valeer Decuypere, gehuis vest te Doornik, rue Hermonpont 16, kwam met zijn gespan langs de provin ciale baan Meenen-Moeskroen gereden. Hij verloor' tusschen Meenen en Rekkem zijn dekzeil. Een goede belooning is uit geloofd voor den vinder die hei dekzeil terugbrengt. VERLOREN BRIEVENTASCH Roger Everaert, geboren in 1924, ge huisvest Geluwestraat 15, verloor zijn lederen brieventasch, met een flinke som geld in. gl||||llllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||IIIIIIU in België bevindende, dienen aangifte to doen op het gemeentehuis (bureel ver voerdienst). Als er later verandering komt betreffende den eigendom of de in schrijving der rijtuigen dient alsdan aangifte gedaan op hetzelfde bureel en dit binst de drie dagen. Een glimmende neus, zwarte punt jes puisten medeëters, uitgezette po riën die U een grove huid bezorgen dit alles bederft de allerliefste gelaat strekken. De oorzaak van al die gebre ken is dat Uw huid slecht ademt. Zij verflenst bij gebrek aan zuurstof. Probeer eens een tijdje U iederen avond te wasschen met vrij warm water, waarin gij een koffielepel van de Radox- Schoondheidszouten hebt laten oplossen. Radox verzadigt het water met leven- wekkende zuurstof, die door de poriën naar binnen dringt, deze reinigt en de huidcellen doet opleven. De afgeschei den vetstoffen worden opgelost, de puisten drogen op, de zwarte puntjes raken van zelf los, de poriën worden kleiner én het weefsel Van de huid wordt fijner. 12 fr. het rose pak. (4) FEESTPALEIS Slachthuisstraat. 1. Aktuallteiten U. F. A. 2. Een bezienswaardig dokument. 3. De boeiende en aandoenlijke Fransch gesproken film «GEWETENSZAAK» (Cas de Conscience) kunstvol vertolkt door: Suzy Prim, Ro ger Karl, Jules Berry en Collette Dar- feuil. Uit medelijden heeft hij een ge leerde gedood. Had hij dit recht? Dat is de Gewetenszaakwaarvóór men in deze film geplaatst wordt. N. B. - Kaarten op voorhand zijn steeds te verkrijgen den Zondag tusschen 11 en 12 uur, aan de Cinemakas'. DIEFSTAL VAN TABAK Ten nadeele van de Kinders Schoutte- ten, landbouwers, gehuisvest leperpoort, werd ’s nachts zoowat 30 kilos tabak ia bladeren gestolen. Bij Urbain Descamps, landbouwer, Bruggepoort, werd eveneens een partij tabak in bladeïen gestolen en wel van 150 tot 200 kilos. De Rijkswacht werd in beide gevallen op de hoogte gebracht. BRAND IN TABAKAST Zondag omstreeks 5.30 uur ’s namid dags wandelde Julien Vandenborre, be diende, langs de Bruggepoort. Een rook walm welke uit een der afhankelijkheden der hoeve Edward Wagnien opsteeg, trok zijn aandacht. Hij verwittigde den land bouwer, daar men vaststelde dat het den tabakast was die in brand stond. De brandweer kwam weldra ter plaats en kon in een korten tijd het vuur over meesteren. Nochtans is den helft van den tabakoogsfr vernietigd geworden. De oorzaak vari dezen brand Is onbe kend. WANNEER DE KAN IS IN DEN MAN Iets voor middernacht kwam een poli tiepatrouille op de Markt Pierre Pralle, 40 jaar oud, gehuisvest te Ahderlecht, te gen in een toestand die alles behalve van nuchter was. De man werd medegebracht naar het politiebureel waar hij in een der cellen opgesloten werd. EN NOG EEN Door de Rijselstraat komend, ontwaar den twee politieagenten, ter hoogte der Groote Kerk, een man die van deze we reld niets meer af wist. Hij werd medege bracht naar het politiebureel waar men vaststelde dat hij het gelaat vol bloed had. Pierre Cau, gehuisvest te Halewijn, dat was den man in kwestie, werd tot ’s anderdaags opgesloten. EEN OVERWINNINGSROES Zondag waren er talrijke Kortrijkzanen naar Meenen gekomen om den match S. C. Meenen-Kortri.ik Sport bij te wo nen. Na dezes overwinning kon het niet anders dan dat deze gevierd werd. Tal van jongelingen trokken naar Halewijn en dronken er menig kleine glaasjes ledig. Zoo kwamen er enkelen in het café Ha waï gehouden door Dechaene, binnen en begonnen er kabaal te maken: hierna rukten zij telefoondraden af en kwamen al zingend in het Hotel de Paixaan, waar de politiekommissaris hen kwam aanmanen wat menschelijk te zijn. Dit beviel hen niet te erg, want een ervan snuwde op den jas. van den kommissaris; den kerel werd naar het politiebureel op geleid waar een proces ten zijnen laste opgesteld werd; t OPVOERING VAN SNEEUWWITJE Ter gelegenheid van de S,t-Lukaskermis zal op Maandag 20 Okt., een gezelschap uit Brussel, in de. feestzaal der Gilde van Ambachten, Groote Markt, twee vertoo- ningen geven, en wel te 3.30 uur en te 6.30 uur, van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergenin twee bedrijven en 10 tafe- reelen. Vijf mooie balletten zullen opgevoerd worden. Ingangsprijs voor de kinders: 10, 8 en 5 fr.; voor de grooten 15, 10 en 8 frank. «DIE NIEDERDEUTSCHE BUHN Vrijdag jl. trad op verzoek van De Vlag(De Vlaamsch Duitsche Arbeids gemeenschap) cel Meenen, in de feestzaal van het Soldatenheim te Meenen Die Niederdeutsche Bühneuit Munster op, met hét lustige schelmenstuk Knubben in drie bedrijven. Voor eene groote opkomst werd een der mooiste tooneelopvoeringen gegeven wel ke men te Meenen ooit gezien heeft. Het werk werd in het platdeutsch ge speeld. De vertolkers, alhoewel zij in geen ei gen milieu speelden, waren effenaf prach tig en wij konden naderhand vernemen uit den mond van talrijke tooneelliefheb- bers én -spelers dat abvie dit stuk gezien heeft, en de vertolkers heeft zien op treden, met een ganschen boel leerrijke dingen naar huis gegaan is. AANGIFTE VAN DE MOTORVOERTUIGEN De burgemeester laat weten dat op be vel van den Militairen Bevelhebber van België en Noord-Frankrijk, alle motor rijtuigen van allen aard opnieuw moeten aangegeven worden. De aangifte van Augustus 1940 valt met de invoering de zer regiementeering dus weg. Elke houder van een motorrijtuig is dus verplicht het te komen aangeven, uiterlijk tegen Dinsdag 23 Oktober. For mulieren van aangifte zijn te bekomen in het kabinet van den burgemeester. SPORTNIEUWS Boksmecting. Op .Zondag 9 dezer, te 4.30 uur, in de zaal van de Casino wordt een boksmeeting gegeven door den Meenenschen Boksingclub. In natióhalen hoofdkamp over 10 rounds van 3 minuten, handschoenen van 5 onces:Galloo Jeroom, 54 kilos, Meenen, tégen Vandenbos, 54 kilos, Ant werpen. In hoofdkamp over 8 rounds vati 3 minuten, hand schoenen van 5 onces: Defrêne, 57 kilos, Meenen, tegen Regnier, 57 kilos, Antwerpen. In beroepskamp over 8 rounds van 2 minuten, handschoenen van 6 onces: Balloy,- 62 kilos, Meenen, tegen Vanoverloop, 62 kilos, Antwerpen. Liefhebberskampen over 4 rounds van 2 minuten, handschoenen van 8 onces: Vandevyver, 77 kilos, Meenen, legen Declercq». 77 kilos. Kortrijk; De- drie, ^7 kilos, Meenen, tege Putman, 57 kilos, S. C. Meenen moest onderdoen van Kortrijk Sport. Zondag hadden 75 procent derMeériensche sup- pörjers erop gerekend.dat Sporting Club Mcehen, zooniet den totalen, dan toch een gedeelte van den inzetaan huis zou behouden. Het was dah ook met vertrouwen dat zij er op uit trokken om Kortrijk Sport in het zand te zien bijten. Helaas, driemaal helaas, het is anders uit gevallen. Toen na 9 minuten spel Delhaye reeds de scoor opende voor Meenen, was men ervan overtuigd dat Meenen aan de winnende hand was en zou blijven. Dit mocht niet baten en nadat Daniël Holvoet twee prachtkansen gemist had, wist Kortrijk op vrij schop gelijk te stellen. Na de rust ziet men opnieuw Moenen aan den aan val, slag bp slag trekken zij naar- het kamp van den tegenstander, maar onze spelers verkijken reuzen kansen. Dit wordt dan, ook door Kortrijk te. baat genomen om 10 minuten voor het einde den winning-goal aan te teekenen. Dat zekere spelers met zenuwachtigheid speelden kunnen wij begrijpen, maar dat Meenen op eigen terrein verliezen moest van Sport is wat hard, zelfs te hard. Het zou ons per slot van rekening niet meer ver wonderen dat Meenen m rgen Zondag van Stade Moeskroen ook ging verliezen; de fut zit er niet meer in. T 555

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 3