li Uit ’t Roeselaarsche I immiim SPORT I Uit $t Tieltsche I stekje ff 12.95-1 WINGENE UIT ROESELARE UiT TIELT STADEN INGELMUNSTER RUMBEKE igiiilllllta^hliillihiiilinnllraniw^ DAVIDSFONDS OEKENE P met het OOSTROOZEBEKE ST-BAAFS-VIJVE KACHTEM S. K. STADEN HOOGLEDE WESTROOZEBEKE EMELGEM OOIGEM in ’t ROESELAARSCHE DE POPERINGENAAR van 18-10-41. 4” BL DADIZELE WIELSBEKE ARDOOIE TE KOOP CARBURE DE CALCIUM in vaten van 106 en 54 kgr. 15/25 - 25/50 en 50/80. Bij: ROSSEEL GEBROEDERS Ijzerhandel, MEULEBEKE IZEGEM r i« kunnen ontdekken. 259.155 Üllll""'"llll Geleverd 44.646 7.254 6.767 4.122 Nog lev. 29.038 11.617 36.558 8.321 14.740 Tarwe Rogge Haver Gerst Erwten Burgerlijke stand. Geboorten. Cardoen Paul, z. v. Ro bert en Larmuseau Godelieve. Maertens Roza, d. v. Camiel en Vandenbulcke Ma- Huwelijken. Dezegher Silveer v. Da dizele, met Biesbrouck Suzanna v. Pepin- gen. Dejaegbere Ludovicus met Gry- monprez Elisabeth.b. v. Dadizele. Huwelijksafkondiging. Ghesquière Antoon v. Dadizele, met Vandaele Anna van Ledegem. Aangifte. De Inwoners worden eraan herinnerd dat alle veranderingen aan de gebouwen of het bouwen van nieuwe woningen moe ten aangevraagd worden aan het College van Burgemeester en Schepenen, voor den aan vang der werken (plans in dubbel). Op pensioen. Meester Jozef D’Hallewein is op 1 Ok tober op rust geeaan. 35 Jaren lang heeft Meester Jozef zijn beste krachten gege ven aan de opvoeding der jeugd. Hij was door en door de Vlaamsche onderwij zer en ouderen en jongeren zullen hem in dankbare herinnering blijven herden ken. Zijn heengaan zal een leemte ver oorzaken en met snijt zien wij hem heen gaan,. doch wij gunnen hem de rust, die hij ten volle verdiend heeft en wenschen hem nog vele jaren op zijn geliefd Da dizele. Gewestbona Roeselare-Tielt. Het Bestuurscomité van den Gewest- bond van het Davidsfonds Roeselarë- Tielt, is gelukkig al de goede Davidsfonds- leden van dit Arrondissement, nu reeds te mogen mededeelen, dat de jaarlijksche algemeene feestvergadèring dit jaar zal doorgaan te IZEGEM, op Zondag 9 No vember 1941, te 1.5 uur, in de feestzaal van het St-Jozefskollege. Daar zal het gunstig' gekende Vlaamsch Kwartet uit Brugge een bonte cabaret-avond verzor gen. Langs hun eigen afdeeling om, zul len de Davidsfondsers hiertoe uitgenoo- digd worden. Hét bestuur rekent erop, dat iedere afdeeling een GROEPREIS naar Izegem zal inrichtingen. Later nader nieuws nog. Burgerlijke stand. Geboorten. Verstraete Frits, z. v. eonard en Driessens Clara. Priem Nera, d. v. Marcel en Verbrugghe Margaretha. Brulez Lionel, z. v. Remi en Desmet Martha. Overlijden. Buyse Bertha, 15 i.. d. v. Camiel en Celina Vancaynest. Huwelijken. Devriendt Polydoor met Debruyne Germana, b. v. Ardooie. Houthoofd Jerome met Dejaeghere Go delieve, b. v. Ardooie. Huwelijksafkondigingen. Demeyer Juliaan met Demeulenaere Demetrie, b. v. Ardooie. Wybo Jozef met Huyghebaert Simonne, b. v. Ardooie. Meerschaert Achiel met Cappelle Yvonne, b. v. Ar dooie. Callens Georges met Sabbe Margaretha, b. v. Ardooie. Tuytens Ge aard v. Meulebeke, met Vandenberghe Margaretha v. Ardooie. Desmedt Ben jamin v. Rceselare, met Duyslaeger Mar garetha v. Gits. Van alles wat! Bij Cyriel Alliët, landbouwer, Lent- akkerstraat- 27alhier, werden 500 porel- sfammen gestolen in het veld. De sporen van twee manspersonen, die blootsvoets in het veld gegaan waren, kon men vol gen tot denstraatweg. Georges Verheye, Ginsterstraa-t 76j Hulste. plaatste Zondagavond, om 20 uur ziin rijwiel op den koer van de herberg Nieuwe DoornToen hij om 22.15 uur naar huis wilde terugkeèrën; was zijn velo verdwenen, ’n Paar, dagen daarna wérd zijn rijwiel teruggevonden te Len delede... Ver hëye .werd doer, den veldwach ter weer in het bezit gesteld van zijn eigendom. Reeds meermalen werd er .gewaar schuwd tegen overtreding van het dans- verbod. Verschillende' cafébazen- nemen het niet zoo nauw met dit verbod. Zon dag 11. werd de café teisthof in de Ize- gsmstraatin overtreding genomen. Tot algemëene waarschuwing moge het vol gende gelden: Niet alleen 'de cafébazen, 'doch ook 'de muzikanten en dansers wor den bij overtreding streng beboet. De rantsoeneeringszegels zullen uit- 27, 28. 29. 30 en 31 Oktober/ De Volledige regeling zullen we de volgende week ge ven. Alle belanghebbenden moeten hun oorlogsschade doen schatten en binnen brengen. De ofïicieele formulieren- zullen ter invulling worden uitgedeeld door ver wittiging. Alle mogelijke inlichtingen kan men bekomen in het Gemeentehuis, lede ren Maandag, van 9 tot 11 uur en van 2 tot 4 uur. Iedereen kan zich ook wenden tot den Heer Michel Pillen, Brugge- straat, den Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag na 5 uur ’s -avonds. De vroeger ingediende oorlogsschade blijft geldig. J Alg. verleg. JfSr I voor Belgia Faf Wj V?, KONING ALBERT PLAATS LEDEBERgJ BURGERLIJKE STAND van 9 tot 16 Oktober 1941. Geboorten. Nicole. Schacht, d. v. Juul en Juliana Claeys, v. Staden. Frieda Van Insberghe, d. v. Remi en Gertrude De Meester, Rijselstraat 34. Godelieva De Graeve, d. v. Amédée en Esther Stur- tewagen, Noordstraat 175. Marie-Claire Van Herzeele, d. v. Albert en Pauline Nijs, Wallenstraat 17. Herman Baert, z. v. Joris en Rachel Maeseele, v. Lichtervelde. Leona. Delange, d. v. René en Anna Callens, v. St-Baafs-Vijve, Marie-Jo- sée Marcus, d. -v. Gedéan en Bertha Bo- gaert, v. lichtervelde. Jeannine Van- ackere, d. v. Camiel en Gabriella Deforce, Stsenh.-straat 14. Cecilia Verhaeghe, d. v. Maurits. en Maria Schacht, v. Rum- beke. Rika Bonte, d. v. Achiel en Su zanna Verstraete, Molenstraat 109. Gi- nette Swaeneooel. d. v. Maurits en Alicea Herman, v. Staden. Jeannine Huyghe baert, d. v. Emiel en Maria Saelens, Groe- nestraat 28. Géry Vandepitte, z. v. Ka rel en Margarita Ghequiere, v. Poelka- pelle. Maria Werbrouck, d. v. Cyriel en Martha Degrvse, Hellestraat 89. Pol Lescrcart, z. v. Willem en Clothilde Son- neville. v. Torhout. Sterfgevallen. Alfons Slosse, 62 j., ■wever, ongehuwd, Bruggesteenweg 52. Petrus Vandermeersch, 89 j., z. b„ wed. v. Julia Feys, Demeesterstraat 15. Geor gina Muylle, 4 V2 j., d. v. Georges en Acnes Vanhelleoutte, Veldstraat 110. Willy Deprez, 3 j., z. v. Georges en Margarita Verbeke, v. Ingelmunster. Maria Her- remans, 74 j., z. b., echtg. v. Karel De- meuninck, Meenensteenweg 195. Hen drik Kiepe, 41 j„ hovenier, echtg, v. Mar tha Desmet, Groenestraat 116. Hen drik .Blomme, 45 j., metser, echtg. v. Go delieva Lebon, Vredestraat 45. Elodia Desqüet, 48 j., z. b.. echtg. v. Cyriel Leyn, Ardooiesteenweg 157. Benedikt-Alfons Willemyns, 62 ,1.. schoenmaker, echtg. v. Maria Logghe, Gitsstraat 20. Huwelijken. Achiel Noppe, autqgelej- der, mét Magdalèna Vanderperre, z. b., b. v. Roeselare. Albert Seynhaeve, me- kanlekwerker, met Maria Deblaere, naais ter, b. v. Roeselare. Maurits Veys, we ver, met Rosa Holvoet, chicoreibewerk- ster. b. v. Roeselare. Huwelijksafkondigingen. Joseph Kes sels, sekretaris C.O.O. v. Roeselare, met Margareta Cauwelier, z. b., v. Torhout. Odiel Scheldeman, landbouwer, met Ra chel Couvreur. landbouwster, b. v. Roese lare. Joseph Wybo, mekanieker v. Ar dooie, met Simonne Huyehebaert, vermi- celbewerkster v. Roeselare. STEDELIJKE BEGRAAFPLAATS Burgerstand, Geboorten. Erwin Clement. Schee, wege. Guido De Vlieger, Bruggestraat, Huwelijksbeloften. Julius Dlerickx, landbouwer te Wingene Wildenburg, met Albertine Vermeulen, landbouwster ta Hertsberge. Maurits Huys, veehande laar te Wingene, met Martha Ervinck, kleermaakster te Zwevezele. Marcel Vanwanseele, handelaar te Wingene, met Maria Verleene, z. b. te Oostvlèt°ren. Julius easier, loodgieter te Torhout, met Henriette Declercq, huiswerkster te Win gene. Overlijden. Hector Dierckens, 68 J., rustend koster v. Hertsberge, echtg. vau Clemence Vandevoorde, Beernemstraat. Huwelijken. Landuyt Maurits, Gas handelaar te Oostroozebeke, met Maria Dekeyzer, landbouwster te Wingene. Maurits Mabbe, landbouwer te Oostroo zebeke, met Zulma Vanden 3rande, landbouwster te Wingene. In ’t Davidsfonds. Onze Davidsfondsafdeeling zet morgen Zondag bepaald haar wintsrwerking in en dat nog wel met een eersten Wingené- avond, die doorgaat te 17 uur zeer stipt, in de gezellige feestzaal van het Volks huis. ’t Zal er gaan over geschiedenis en folklore van Wingene: Kerk. Kerkhof, Kermis», Pastoor P. A. Termote, alles afgewisseld door Banjo- en accordeon- muziek. ’t Wordt dus vast een blijde, bonte 'avond, die allen betredigén zal. Toegang vrij voor de ledenten hun gan- sche gezin. Niet-leden betalen 3 fr. in komgeld. Kinderen beneden- de 12 jaar worden niet toegelaten. Zij die begeeren lid te worden voor 1942 krijgen van nu af aan vrij' toegang tot onze avonden ei feesten. De Schoolsoep. ’t Werk der schoolsoep, begin Oktober door Winterhulp-Wingene ingericht, mag zich in een gestadigen aangroei verheu gen. ’t Ledencijfer gaat naar de 950. Wat die lekkere soep maandelijks kos ten zal? Voor sommigen geen cent en de anderen zullen betalen naar best vermo gen: 2, 5 of 12,50 fr. Voorloopig laat het bestuur de ouders vrijlijk over hun eigen geval beslissen, omdat het weet, dat al'.vie betalen kan, dit bedrag gaarne géven zal, voor het welzijn zijner geliefde kinderen Steeds maar fietsdiefstailen. Terwijl Debrabandere Petrus enkele oogenblikken in het Gemeentehuis ver toefde, is een totnutoe onbekende persoon met zijn fiets er vandoor gegaan. Klacht werd bij de Rijkswacht ingediend. A. Vandewiele, wonende alhier, had zijn fiets tegen de kerkmuur geplaatst. Na de Mis, wanneer hij terug huiswaarts wilde keeren, moest hij den diefstal van zijn f s vaststellen. Klacht werd bij de politie ingediend. Dief gesnapt De plaag der diefstallen in moeskoppe- rij houdt in de gemeente maar niet op. Telden dage komen er klachten biimeiv Bij Tack Achiel, landbouwer, wonende Leegstraat alhier, werden terug allerlei vruchten ontvreemd. De diefstal yyrerd seffens gemerkt en na een flink onderzoek kon de dief gesnapt worden, die de buit nog bij zich droeg. Hij .kwam er met ee$ pak slagen en een prqces-verbaal vanaf, Nog een diefstal *s Nachts werd nog een belangrijk» diefstal gepleegd van talrijke kilogram- men witte boonen ten nadeele van Van- hee .Medard, wonende Statiestraat alhier, wiens landgoed in de Waterstraat gele gen is. Klacht werd bij de politie inge diend, die een naarstig onderzoek instelde. Dit een boom gevallen. Naert Elias, 10 jaar oud, wonende steen weg op Ingelmunster, was op voornoem den steenweg op een boom geklauterd. Door het maken van een verkeerde be weging viel de jongen loodzwaar ten gron de en werd in bewusteloozen toestand door zijn makkers huiswaarts gevoerd. Een cijgeroepen geneesheer steide een armbreuk vast. Aan de Landbouwers, In de eerste dagen zal er aan de land bouwers een formulier ter invulling wor den aangeboden, namelijk het teeltplan voor komende jaar. Dit formulier moet nauwkeurig worden ingevuld, en terug.op het gemeentehuis worden afgegeven uiter lijk tegen den 20 Oktober, om dén bevoeg den dienst toe te laten een onderzoek in te stellen. Op dit formulier zijn eif.voor. eik geval voorbeelden aangebracht; zöo- dat het niet moeilijk zal zijn om het behoorlijk in te vullen. Zullen zoo-een paar formulieren tér invulling ontvan gen, al diegenen die in de korporatie zijn ingeschreven, en dus meer dan 50 aren grond uitbaten. Mooie verbetering. Eerstdaags zal de binnenzaal van het Gemeentehuis een goefle verbetering;on dergaan, namelijk in de eerste zaal zal er een omlijsting worden geplaatst, waar deze met loketten zpl worden ingedeeld, en voortaan elk op zijn beurt gemakkelijk en zonder moeite zal kunnen worden be diend. We maken nu van de gelegenheid gebruik om de bevolking er nogmaals op te wijzen da.t het Gemeentehuis voor het publiek open is van 9 tot 12 uur, en in den namiddag niet meer toegankelijk is voor de bevolking. De Boekerij. Gezien de winteravonden opnieuw aah de deur staan, zal de boekerij opnieuw zooals voorheen haar deuren openzetten voor al de lezers, en stelt een groote ver zameling van duizenden boeken ter be schikking der lezers der Gemeente. De boekerij is open eiken Zondag voormiddag van 10 tot 13 uur, en de boeken worden uitgelesnd aan den spotprijs vair, 10 cent, par boek en per weqk.A Velodieven aan het werk. De genaamde Maurits Verbouwiiede, uit Wakken, zette zijn rijwièraatrde kerk te Wakken, doch toen hij Wilde* vertrek ken, was dit reeds spoorloos verdwenen. De genaamde Dépotter zettezijn rij wiel aan een herberg, doch toen het ti.uf werd om huiswaarts te keeren, had het rijwiel pooten gekregen. Plancka-srt Albert zette zijn rijwiel aan de herberg «Vlaander^ij Vlaamsch-, doch alhoewel het niet een nieuwe was, hadden onbekenden deze tóch medegenomen. Klacht werd bij de politie ingediend. Wat velen vergeten. Eenieder die naar het buitenlana gaat' om daar te werken of om het even wie, die voor meer dan 30 dagen het land ver laat, is verplicht zijn rantsoen-, zeep- en aardappelkaart op liet bureel terug- bin nen te brengen. Men weze dus voor de laatste nfaUl gewaarschuwd, en indien er nog gevallen worden twstatigd, waar men door onwil en bedrog de kaarten tracht te behouden, zal onméedoogend de kon- trool er worden op af- gezonden, die niet zonder Straffen zal tefugkeeren. Winterhulp. Waarlijk We zouden moeten zeggen dat er op onze gemeente nog veel inwoners zijn die nog het schobne werk van Win terhulp niet weten te steunen, ja dat er nog velen zijn die het trachten tegen te werken. Zondag hadden we de omhaling voor Komtnetjjj' Soepvoor de noodlijdende kindeken', en die omhaling bracht ons qp de Ix-lLchelijke som van 217 frank, eh dat op een gemeente van 2000 zielefi, en dat op een gemeente waar er meer dan 100 boeren wonen. En het is dan wel droevig te moeten bestatigén, dat op enkele uitzonderingen na die 217 frank nog kwamen van werkmen- schen, ja zelfs nog van steuntrekkenden. die zelf hun penning gaven, omdat zij begrijpen wat het is te kort hebben, spre ken we dan nog niet van de gevallen waar ze reeds honger hebben. Bij gebrek aan grondstoffeir hebben we moeten de ischoolsoen stilleggen, en nilt pas wordt er begrepen wat goed dit enkel kommetje soep deed aan onze school gaande kinderen. Bevolking van St Baafs, we he-bpen in ons werk steun en hulp noodig. Gii, meestbedeelden, die omzeg gens nog -niets moet derven, gedenkt uwe noodlijdende medeburgers en geeft uw penning voor het edele werk van Winter hulp, om zoodoende den nood te lenigen op uwe gemeente. Bevolking van Sint Baafs, we rekenen op uw steun en medewerking. Groote Muziek- en Zangavond. Thans kunnen we reeds met genoegen melden dat er op 16 November, in oe Gildezaal, een groote muziek- en zang avond doorgaat, die er i.igericht worat door de wakkere supportersklub Een drachtig Vooruiten ten bate van en voor de sport op de gemeente. Zullen op treden, het zoo gunstig gekende orkest Verbist, uit Gent, met den vermaaj'uei' Gustmet zijn lachende saxofooj eu zijn zingende viool. Verder hebben we caii het vermaarde kabaretgezelschap Nietuit Wielsbeke, dat zal optréue met een nieuw pikfijn programma. Dus, bevolking van Sint Baafs eik® geving, een waardevolle en avond wordt er u thans aangebodenyj*;r spreek maar tijdig uw kaarten, want na we vernemen zal de zaal opnieuw W ai Zijp. Voor het einde der maand zal ’nieuw worden gezorgd voor een avond, waar .au later wel m«er Burgerstand. Huwelijk. Kesteloct Jeroom. v. Ize- gem, met Anna Vanbossegem, v. Emelgem. Kolenbevoorrading. Het Gemeentebestuur dringt' er ernstig op aan, dat de bewoners de bevoorrading in kolen niet moeten- opnemen als een lolletje. Wie over een voorraad beschikt, die grooter is dan een maandrantsoen, heeft geen recht op een nieuw rantsoen. Wij moeten zorgen, dat iedereen zijn recht krijgt. Davidsfonds. Zondag 19 Oktober, om 17 uur, verga dering voor het Davidsfonds, in de Gilde. De koorzangmaatschappij De Kerels zal bij die gelegenheid een zanguitvoering geven. Aangeslagen. Dezer dagen werden door de kontro- leurs twee partijen aardappelen, één van 359 en één van 100 kgr. aangeslagen, die buiten het rantsoen aangekocht werden. Ze z-jflen-uitgedeeld worden aan degenen die nog gsen voorraad hebben. Burgerlijke stand. Geboorten. Masschelein Daniël, z. v. André en Bpruytte Agnes, Gr. Veldstraat. Coussée yoiande, a. v. Maurice en Viaene Maria, Vijïwegenstr. öpruytce Walter, z. v. Gerard en Baes Maria, Waal straat. Thyberghien Monica, d. v. Adoif en Bossuyt Julia, leperstraat. Theu- ninek Jeanhe, d. v. Achiel en Vander- m'eërsch'Renilde; Hoogstraat. Huwelijksbeloften. Debaere Alfons, electriekwerkër v. Staden, en Blomme Marie-Louise, v. Rumbeke. easier Al bert, schoenmaker, en Vallay Bertha, b. v. Staden. Mandeville Theophiel, werk man v. Staden, en Haye Maria, huiswerk ster v. Klerken. Huwelijken. Broodcoorens Joseph, beambte v. Anderlecht, en Deberdt Jean ne, onderwijzeres v. Staden. Vanden- dnessche Joseph, landbouwer v. Boncourt (Eure, Fr.) en Desmedt Martha, land bouwster v. Staden. Winterhulp. Uitdeeling van schoolsoep. De school soep wordt gratis uitgedeeld aan al de kinderen wier ouders in het bezit zijn van een steunkaart van Winterhulp. Zoodus de kinderen van ieder huisgezin waar de totale inkomsten niet hooger zijn dan drie maal het plafond van het steungeld, uitgereikt door den Openbaren Onder stand kunnen de schoolsoep gratis be komen. De ouders dienen zich aan te mel den in de Patria op Dinsdag, Donder dag en Vrijdag, telkens van 3 tot 4 uur. wi^s vóór ieder werkend lid van het gezin. Degene die reeds lieten inschrijven om var. de kolenverdeeling te genieten en reeds een loon bewijs iubrachten. hoev«o zich niet meer aan te melden. xi Door hond gebeten. De kleine Willy Verfaille, zoon van Ar thur, wonende Markt alhier, werd, toen hij van de school huiswaarts keerde, door een hond gebeten. Hij werd ernstig ge wond aan het been en het lichaam. Ge neeskundige zorgen waren vandoen. Ernstig gevallen. Zekere Ernest Verstraete, wonende Kas teelstraat alhier, was met zijn paarden- gespan in de Veldstraat. Op zeker oogen- blik reed hij met een der wielen op een heuveltje, waardoor het karretje kantelde en de paardengeleider met volle geweld tegen de straatsteenen geslingerd werd. Het paard sloeg op de vlucht en werd aan de wijk Oostendestilgehouden. Ern stiger was het gesteld met Verstraete, die in bewusteloozen toestand in een nabu rige woning werd binnengedragen. Hij liep een gapende wonde op aan het hoofd en klaagde van inwendige pijnen. Verders hij-- Passieve Luchtbeschermir.g. Uit de verslagen va-n de Zekerheids- en Hulpdienst blijkt, dat de inwoners klagen van hunne geburen omdat zij de voor schriften op de lichtdemping niet nale ven. Medeburgers, gij kunt wel aanne men dat de Zekerheids- en Hulpdienst niet alle overtredingen kan vaststellen. Men zou wel verplicht zijn een wachter in al de straten der gemeente te plaatsen. Ik moet besluiten dat sommige inwoners blijken geven van onvoorzichtigheid of moedwilligheid inzake de voorschriften op de lichtdemping. Er zullen -eens een reeks processen-verbaal mosten opgemaakt wor den vooraleer de m-enschen voldoende aandacht besteden 'aan deze zeer belang rijke en noodzakelijke voorzorgmaatrege- len. De Burgemeester, H. Beeckaert. Werk van den Akker. Op Zondag 19 Oktober, te 9.45 uur ’s voormiddags, in Patriaachter de kerk, alffeme-ere 'vergadering voor de plaatselijke afdeeling van ’t Werk van den Akker. Gezien de tijdsomstandigheden het voor velen moeilijk maken om aan vetten, plantaardappelen en tuinbouwzaden te geraken, is de aansluiting voor kléinge bruikers van het hoogste belang. Daarom woeden niet alle°ri de leden op deze ver gadering verwacht, maar ook al degenen die een hof of een partij land bebouwen kleiner dan 50 aren. Benevens een boeien de voordracht over tuinbouw, zullen u al dé voordeelen van den bond uiteengezet worden. Komt dus allen luisteren cn sluit aan bü het Werk van den Akker. Voor alle inlichtingen wend u bij Je rome Lamaire, alle dage ’s voormiddag* sprekelük op zijn bureel in de kleine zaai van Patria S. C. W. S. Diksmu’de i 4 S. K. Staden. Om 2.30 uur juist’Wérd liet spél onder een heer lijk weertje aangevansen. Na enkele minuten stritd werd door de rechtsbinnen een punt aangeteekemd. cn kort daarop schoot de middenvoor een kogel in do netten van Diksmuide (0-2). Voor de rust ge lukte •h-'t S. K. Staden nog een bal te dooien (0-3'). Na de koffie was ’t sp^l meer verdeeld. Poid? ploegen boekten een punt. De match werd geë'rdigd met een welverdiende zege voor S. K. Staden mét 1-4. Goed zoo, jongens, cn wel - gegund, hoor! Knaapje dooflgebliksemd. Zondag voormiddag is het ieugclig knaapje Willy Maes het slachtoffer ge worden van een vreeselijk ongeval. Het ■knaanje is geboren in December 1935, en was dus ongeveer. 6 jaar oud. zoontje van Kamiel en Alexia Viaene, wonende Oude Roozebekeweg. Door de storm waren elek trische draden van de leiding afgerukt en cp den grond terecht gekomen. De be woners van deze wijk hadden nochtans alle voorzorgsmaatregelen genomen en de draden ven o’e straatweg verwijderd. Helaas, het knaapje dat bet gevaar niet besefte, mm een deze- draden in de hond, en stond in een voohtigen gracht, met het gevolg dat het ter-tond doodgehliksemd werd. Dokter Vandenbroucke was spoe dig ter plaatse, evenals de rijkswacht. De ouders van de joncren werden met groote omzichtigheid óp de hoozte gebracht en ziin bijna ontroostbaar. Men kan dit goed begrijpen. Het hóéft niet gezegd dot dit treurig ongeval heel wat opschudding verwekt heeft in Hooglede, aangezien Willv een doorbraaf knaanje was. die door iedere-m geacht en bemind werd. Nog zoo jeugdig is het nu ongelukkig aan ziin dood ge komen! Heden mil, morgen gij! Dit leert ons altiid bereid te ziin. We bieden aan de dienbenroefde ouders onze welgemeende deelneming. Koe afgemaakt. Gedurende de nacht hebben onbeken den in de weide van Jules Dewechtere, Wijk Vossen berg, te zi jnen nadeele, eene koe -geslacht en medegenomen. De inge wanden en de huid werden door de róo- vers nagelaten. De rijkswacht stelde een streng onderzoek in. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 19 Oktober gansch den dag waargeno men worden door Dokter Leo Amery, Diksmuidestrfat 39. De Apotheek De- gryze. Bruggestraat 44, zal slechts tot 12 uur ’s middags open zijn. Aardappel vervoerbe wijzen. De bevoorradingsdienst deelt ons mede dat de e.ardappelvervoerbewijzen zullen afgeleverd worden uiterlijk tot en met 15 November eerstkomend. Burgerstand. Geboorten. Marrécau Willy, z. v. Da niël en. Dccraene Laura. Verhaeghe Cecilia, d. v. Maufits en Schacht Maria. Contreras Myriam, d. v. Joël en Fran- qo's Désirée. Overlijden. Vanlake Hendrik, 76 j., echtg. van Vanderheeren Meria. Huwelijk. Goddeeris Michiel. fa briekwerker, en Ac:: Maria, naaister. Huwelijksafkondigingen. Debaere Al fons. electrieker te Staden, en Blomme Marie-Louise, fabriekw. Verbeke Ca miel. steenovenwerker, en Ccuvreur Ma ria, fabriekw. Pillem Emiel, landb., en Desmet Clara, landb. te Emelgem. Alles in ’t korte. De werken aan de straat Fumbeke- Plaats naar de Vijfwegen 'en Rceselare, zijn eindelijk aangepakt. De straatweg wordt twee meter verbreed en daarnaast wordt een velobaan in beton aangelegd. Dit wordt een prachtige verbetering. Het is te hopen, dat ook binnenkort kan be gonnen worden aan den straatweg Sterre- Aap en deze van Beitem-Statie naar den Meenensteenweg. En zoo voltrekt zich stilaan de verbetering van het Rumbeek- sche wegennet. Tal van menschen. die aan hun le- veringsplicht voor eieren te kort schoten worden nu beboet met 19 fr. per ei. Dat is ruim verdiend, omdat bij deze eierle- vëring, die door de Duitsche Overheid gelast was, vooral de arme bevolking ge baat was. Jammer, dat deze maatregel ingetrokken werd, want sedert dien heb ben onze arme menschen geen ei meer gezien. De gemiddelde opbrengst der aard appelen werd op hooger bevel op 205 kgr. per are gebracht. Een mooie maatregel, die wat te Iaat komt, want de meeste boeren hebben hun voorraad geheel cf gedeeltelijk.», verkocht. Henri Rommelare. grossier te Rce selare, 'gin." voor zaken naar zekere Willy Bek?,- winkelier, Plaats Rumbeke, en plaatste zijn velo zoolang tegen den voor gevel: Toen hij naar huis wilde terugkee- ren, was zijn velo verdwenen. Ook iri Beitem werd een rijwiel ge stolen: Herman Albert plaatste 's avonds om 9 uur zijn velo bij de deur van land bouwer Verhuist. De velo was gesloten en toch heeft, men kans gezien hem mee te nemén. Bit landbouwer Camiel Wybo. Vier- weg. Rumbeke. werdf.n 290. kilj aardappe len uit den kelder £C';tpIen. Ernstig werkongeval. De genaamde Hollemeersch Ernest, voerman, kwam met paard en wagen den steenweg naar Sint Baafs-Vijve opgere den. Gekomen aan de schuur van H. Lam brecht, moest de voerman indraaien, doch in den draai verrast, kwam de voerder tusschen den wagen en den muur der schuur terecht. Ooggetuigen snelden ter plaatse en een spoedig ontboden genees heer verzorgde hem. Zijn toestand is vrij ernstig. Fiets gestolen. De Commerez Georges, uit de gemeen te. had zijn flets aan eene herberg ge plaatst op de Markt. Toen hij enkele oogenblikken nadien zijn fiets wilde gaan nemen, was deze verdwenen. Klacht werd bij de politie ingediend. Gespan door auto aangereden. Het gespan van Cyriel Christiaens, uit Oostroozebeke, werd nabij de herberg Sebastopol aan gereden door een auto komende uit tegenovergestelde richting. Christiaens werd op de straatsteenen ge slingerd en liep verscheidene verwondin gen op. Hij werd ter plaatse verzorgd. Nog een werkongeval. Tijdens zijn werkzaamheden in de maalderij is Hoorens Camiel, met zijn hand gegrepen geweest in een raderwerk. Hij werd de vingertoppen verpletterd. geheel of gedeeltelijk open liggen wegens de werkzaamheden ran de rioleering en de waterleiding. Dit brengt natuurlijk mee, dat de bestrating erbarmelijk is. We noemen slechts onder de vele straten: de Zuidstraat. Soanjestraat, Diksmuide- straat, Kattenstraat, enz. Wegens de sehaarschte aan velobanden is dit vooral voor de wielrijders een echte miserie. De schuld ligt echter niet bij de stadsleiding, doch het zijn de diensten van de verschillende werken, die de straat weer in orde moeten brengen nadat zij ze opengelegd hebben. De moderniseering van de badinrichting blijft bij gebrek aan het noodige mate riaal een hangende kwestie. Het koper voor de kookketel ontbreekt. De afwer king van dit programma is echter slechts een kwestie van tijd. Het eerste werk in de toekomst zal zijn: de verruiming en moderniseering van het slachthuis. Hier is bepaald ruimte te kort en ook de inrichting zal aangepast wor den aan de nieuwste eischen. EEN UNICUM We brachten dezer dazen een bezoek aan de familie Houthcofd-Fn.gels in de Ui’straat te Roeselare. Hier doet zich het vólgende eenige geval voor, nl. 4 vrouwe lijke en 4 manneliike afstammelingen in de rechte li’n in één familie. De vrouwelijke afstamming bestaat uit: Celina Henau, grootmoeder. 63 jaar: Jean nette Enszels, de moeder, 46 jaar; Maria Houthoofd, de dochter, 21 jaar: Geor gette Lefevere, de kleindochter, 11 weken oud. De mannelijke afstamming; Francois Houthoofd, grootvader, 68 laar; Francois Houthoofd. vader, 46 jaa”: Francois Hout hoofd. zoon. 20 jaar; Willy Houthoofd. kleinzoon. 14 dagen oud. Jammer, dat bij den kleinzoon de traditie verbroken werd: deze had feitelijk ook Francois moeten heeten. Zoo iets zal men wel niet dikwijls aan treffen. EEN WEERZINWEKKEND TOONEEL Het speelde zich deze week af in de Zuidstraat. tegenover café Den Hert Daar stond een veewagen en men was bezig koeien op te laden. Koeien kunnen soms allemachtig dom en onwillig zijn, -’och dat is nog geen reden om de dieren te martelen en te mishandelen. Een van die koeien wilde niet op de loopplank. Het dier werd geslagen on den kop, op den rug, onder het lijf; mén goot water in de ooren; men trapte het pit volle macht onder tegen den buik; men stak een stok in de neusgaten; met den veet wreef men den staart over de straatsteenen. Ten laatste bleef het dier versuft liggen en men moest het in den wagen sleepen. Verschillende voorbijgangers gaven hun verontwaardiging t? kennen. Ruim een half uur werd het dier gemarteld. En dit is niet de eerste maal. Het wordt tijd, dat aan zoo ’n barbaarschheid een einde wordt gesteld. DAVIDSFONDS Op verlangen der leden heeft het Be stuur van Davidsfonds Roeselare, den Heer Adelson Vermandere, leeraar aan de muziekschool, uitgenoodigd voor een nieu we voordracht. Zelfs de meest oningewij- den in de muziek stelden zijn voordrach ten op prijs. Ditmaal zal hij spreken over Wagner. De voordracht zal verduidelijkt worden door uitvoeringen on het klavier en door schoone fonoplaten. Zij gaat door op Zondag 19 Oktober, te 4 uur, in de feestzaal van het Stadhuis. Niet-leden betalen 3 frank. VOLKSVEKEDELING We hebben maar zelden in de groote zaal Patria zooveel volk bijeen gezien als met de opvoering van de klucht van den Braven Moordenaar door Volksverede- ling. Wat werd er smakelijk gelachen bij de vele koddige zetten van E. Lefere. Nu hebben we toch eens hartelijk kun nen lachen. Dat doet deugd Zoo spra ken er velen bij het naar huis gaan. De Patriazaal leent zich uitstekend voor tooneel en is rijk voorzien van schermen en verder materiaal. De acoustiek kan niet beter. Verder werd nogmaals bewe zen, wat wij zoo dikwijls schreven; Roe selare verlangt tooneel in de week en niet den Zondag. Door dit feit wordt de .VAólAiburgkwestie volkomen opgelost. Door de week is de zaal Patria altijd vrij. Waarom dan elders gegaan, als men hier een eerste klas zaal en tooneel heeft. En waarom steeds koppig vasthouden aan dien Zondag als er vijf cinema’s spelen, plus voetbal en andere sport? EXAMEN De Heer Fernand Lef:re heeft aan de Lepvensche Hoogeschool, den graad be haald van Licentiaat in de strafrechter lijke wetenschappen, met groote onder scheiding. Wij wenschen hem van harte geluk, BERICHT VAN DE KREISKOMMANDANTUR Naar aanleiding van zekere bestatigin- gen wordt er op gewezen, dat volgens artikel 111 der Verordening ove.' het ge bruik van broodgraan, voortkomende van den oogst 1941, het gebruik van brood graan voor de veevoeding principieel ver boden is. Graan, dat niet meer voor het vervaar digen van broodmeel kan gebruikt wor den, mag alleen dan tot veevcedsel aan gewend worcen, wanneer een toelating van de Hoofdgrocpeering Graan en Voedermiddelvoorgelegd kan worden. Aanvragen om toelating voor het men gen van graan om te voederen, moeten gericht worden aan genoemde Hoofdgroe- peering te Brussel, Warandeberg 4. Bij de aanvraag moet een staal van 500 gr. graan, dat tot. voedsel zal gebruikt wor den, bijgevoegd worden. Bovendien moet de hoeveelheid, waarvoor de toelating aangevraagd wórdt, opgegeven worden. Zij moeten in bezat zijn van een loonbe-1 Aardappelen lieten’inschrijven om BEVEREN-bij-Roeselare - Burgerstand. Geboorten. Hoornaert Marlette, d. y. Burgerstand. Overlijden. Rosseel Stefanie, 41 j., ongehuwd. -Diefstal. Bij de Weduwe Vanderhaeghe werden uit de serre 35 kgr. druiven gestolen. De dieven waren zelfs erg kieskeurig, daar ze alleen de blauwe druiven meenamen en de witte lieten staan. Tot nu toe heeft men van de dieven nog geen enkel spoor kunnen ontdekken. Openbare Werken. Men is nog druk bezig met het uitdie pen en kuischen der beken, ’n Twintig tal mannen werden hiertoe aangezet doar het Arbeidsambt Roeselare. Stand van de leveringen van den oogst. Einde September 1941: Te leveren 73.684 18.871 43.325 kgr. 12.443 L„ 14.740 kgr. 205.270 Germain en Callewaert Alice. Baert Godelieve. d. v. Oscar en Vandenberghe Magdalena. Overlijden. Lcflere Jacobus, 77 jaar, wed. v. Cappelle Juliana. Huwelijk. Vancraeynest Leo v. Gits, met Brackez Marie-Louise u. Beveren. man, 89 j., ongeh., Gentstraat 79. Huwelijksafkondigingen. Bruynooghe Willy, beenhouwer, en Antoinette Mal- fait, huiswerkster, b. te Tzegem. Gas ton Goethnls. schoensnijder te Emelgem, en Maria Eeckhout. sehoenstikster te Ize- gem. Hënri Deldaele. schoenfabriek- werker, en Magdalena Guillemyn, huis werkster, b. te Izegem. JosephStra- gier, vlashandelaar te Izegem, en Ger mana Roelens, huiswerkster te Emelgem. Robert Beis, staatsbediende te Brussel, en Ivonne Decoutere, z. b. te- Izegem. Huwelijken. Louis-Jules Bourgeois, schoenmaker te Vorst, en Marie Vanden berghe, huiswerkster te Izegem. Fir min Dedeurwaerder, vlaswerker te Sint- Eloois-Winkel, en Antoinette Rebry, dienstmeid te Izegem. Juliaan Ver- helst, mekanieker te Roeselare, en Maria Verledens, bobijnster te Izegem. Kort en bondig. Zondag 19 Oktober zal er in de feest-'j zaal van het Stadhuis een gewestelijke J vergadering plaats hebben voor V. O. S.J Als spreker zal optreden de algemeene»] Voorzitter de Heer Germain Lefever. Iedere V. O. S.-ser zou bi’ deze vergade-i rI- ToOentetóeDe?a°^e Zondag nam- d^>*pdee^ WendTda^: i oen xvChOI ueiaei e Zionnag nuqc tyrj qq qq tvo y/rdipHio-p 7 uren-Mis ging in de H. Hartkerk, plaat-i ste hij ziin velo in den gang van de her-' berg Het Gildenhuis in de Kruisstraat. Na de Mis was zijn velo verdwenen. Jozef Dupont. Roeselarestraat 458, moest voor zijn baas naar de Gebr. Cle ment in de Vandenbogaerdenlaan. Hij nlaatste het rijwiel van zijn patroon op de keer van dé fabriek. Toen hij ’s mid dags naar huis wilde terugkeeren, was zijn velo verdwenen. Zondag 19 Oktober gaat de tweede uitvoering door van Bij Heerenonkel toonesl in drie bedrijven van Jac. Bal lings, door den tnoneelkring De Lustige Vrienden». De uitvoering gaat.'door in de zaal van het Gildenhuis, te 15 uur stipt. Bevoorrading Kolen. Ten einde in de komende wintermaan den oen rechtvaardige kolenverdeeli.ng te verzekeren, werden besprekingen gehou- dn tusschen de bevoegde handelaars eenerzijds en den Heer Burgemeester an derzijds. T"r voorkoming van alle mis- iwuiken zullen tot aanvulling der wette lijke bepalingen nonens de bevoorrading in kolen, nlaatselijke maatregelen ge troffen v'O’-den om ‘iedereen, voor zoover dit mogelijk is, ziin recht te geven. Me- dedeelingen voor de bevolking zullen over deze aangelegenheid tijdig verstrekt word»". giiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiH liHiinuiiiiiniiiiHiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiu^ Goede vangst. Door de kontroleurs der Ravitailleering werd in de Kasteelstraat een wielrijder stilgehouden, die zoo maar 8 bollen kaas en 1 y2' kgr. boter vervoerde, bestemd voor den zwarten handel. De waar werd in be slag genomen. Door de plaatselijke Rijkswacht werd 50 kgr. haver aangeslagen ten nadeele van R. en G. Vand., wonende alhier. Hun fiet sen en de waar werden aangeslagen. 6 Kgr. tabak werd in beslag geno men ten nadeele va^ een zekere N. uit Brussel, die hij aan 80 fr. het kgr. aange kocht 'had. Proces-verbaal werd ten. laste van de overtreders'opgemaakt. Begin van brand. In den namiddag is plots brand uitge broken in een hok toebehoorende aan Ka- miel Delaere, wonende Barnumstraat al hier. De brand werd seffens door de be woners opgemerkt en kon door de snelle hulp van toegesnelde personen seffens ge- bluscht worden. De aangerichte schade is dan ook gering. Nog een flinke vangst. De Rijkswacht, op dienstronde, kon een smokkelaar snappen die zoo maar 3» kgr. Een bijberoepen geneesheer stelde een ongesneden droge tabak vervoerde. Het was een zekere Scharl., woonachtig te Tielt. Na een langdurige ondervraging wist hij te bekennen den tabak aange kocht té hebben aan een zekere Qerard D., wonende alhier wijk Marialoop-Veld, aan den prijs van 60 fr. het kgr. De smok kelaar werd zijn fiets en waar in beslag genomen en kreeg, alsmede de voortbren ger, een proces-verbaal. Bezitters van jachtwapens of munitie. Bezitters van jachtwapens óf munitie moeten onmiddellijk hierVan aangifte doen op het politiebureel. Bezitters van jachtwapens of munitie welke geen bij zondere vergunning bezitten, moeten deze onmiddellijk inleveren bij de politie. Burgerlijke stand. Geboorten. Joris Verhoye, z. v. Al bert en Alma Braet, Hulsveide. Remi Devlaemynck, z. v. Arthur en Maria Goet- hals, Züid-Australie. Agnes Perneel, d. v. Jozef en Maria Dëleersnljder, Elbe- straat. Noël Verhuist, z. v. Kamiel en Allee Spiessens, Slabancestraat. Wal ter Tijtgat, i. v. Kamiel en Maria De- vlieghe. Peperstraat. Frans Vervaecke, z. v. Albert en Rachel Parmentier, Oost- roozebekestraat. Olga Demuynck, d. v. Gerard en Hectorine Clays, Tieltstraat. Lydie Wittebolle, d. v. Adiel en Onesima Minne, St-Amand. Noëlla Defevere, d. v. Achiel en Gabrielle Devlaemynck, Veldstraat. Albert Dusselier, z. v. Leon en Pharaïlde Windels, Oostroozebeke- straat. Laura Wattijn, d. v. Gerard en Margareta Naessëns, Oostroozebekestraat. Marie-Magdalena Verheist, d. v. Ro bert en Margareta Foubert, Statielaan. Sterfgevallen. Cyriel Vanderbrughen, Kasteelstraat. Alois Debraeve, Vuitput- -straat. Julien. Vanheverbeke, Zuid- Australië. Lisétte Casteleyn, Honoré en Gabriel Casteleyn, Zuid-Australieplein. Louise Vanparijs, Hospitaal. Vrouw Th. Nuyttens, K. Van Manderstraat. Oscar DecufBarnumstraat. Maria So- mins, Hospitaal. Vrouw M. Desmet- Vanhee,*Drie Grachten. Huwelijken. Jozef Louvaert en Irma Defraye, b. v. Meulebeke. Cyriel De- puydt v. Hulste, en Maria Coysman van Meulebeke. Arthur Mortier en Maria Vansteenkiste, b. v. Meulebeke. Albert Vandenabeele v. Meulebeke, en Maria Be- kaert v. Lendelede. Albert Vroman en Ivonne Bouchuyt, b. v. Meulebeke. An dré Castelein en Zoë Vandekerkhove, b. v. Meulebeke. Achiel Naert v. Meulebeke, en Maria D’Hulst, wed. v. Georges De coutere, v. Oostroozebeke. Jules Dhoop v. Wielsbeke, en Elisa Vroman v. Meule beke. Cyriel Algoet v. Ooigem, en Erna Vandenheede v. Meulebeke. Albert Crop v. Meulebeke, en Elza De Roo v. Tielt. Gerard Tuyttens v. Meulebeke, en Margriet Vandenberghe v. Ardooie. Georges Detavenier v. Emelgem, en Mar griet Sagaert v. Meulebeke. Albert Ver- nelst en Clara Windels, b. v. Meulebeke. Davidsfonds. Zondag 19 Oktober zet de afdeeling van het Davidsfonds haar winteravonavoor- drachten in met een Deklamatie-avond door den gekenden Kunstdeklamator Hr Antoon Vanderplaetse uit Tielt. In meer dere plaatsen van het Vlaamsche land en op de groote kuristdagen hebben de toe hoorders van zijn kunsttalent kunnen genieten, bij het beluisteren van de dicht stukken uit onze zoo rijke litteratuur: Gezelle, Rodenbach, Vercnocke en. ande ren krijgen er hun beurt. Welaan, Da vidsfondsers, houdt er aan- op die eerste vergadering tegenwoordig te zijn en brengt Lelangstellenden mee.' Overal groeit het Davidsfonds aan, waarom zou den hier nog talrijke belangstellenden aarzelen lid te worden: een mensch leeft niet van brood alleen. Dus Zondag 19 Qk- tober, te 4 uur stipt a. u. b., in het Patronaat. Winterhulp. Verleden jaar oogstte de Feestavond ten bate van Winterhulp, den besten bij val. De nood is groot en velen kunnen en zouden moeten uit ware kristen naasten liefde ter hulp bijspringen voor zooveel huisgezinnen die door de tijdsomstandig heden zwaar zijn geprangd. Op Zondag 26 Oktober, in de Feestzaal van het Patronaat, voert de Kunstgroep Volksveredelinguit Roeselare, het prachtig tooneelstuk op van willen Jac. Ballings BIJ HEER NONKEL 'Wie een geestigen en deugddoenden avond wil doorbrengen en tevens een werk van naastenliefde voor de lijdende medemen- sehen beoefenen, houde er aan den Wel- dadigheidsavond te steunen en bij te wo nen. ’t Zal prachtig zijn. De steunkaar- ten 10 fr.de tweede plaats 5 fr. Begin te 3 uur stipt. Rijongeval. Verleden week gingen twee zwaar bela den vlaswagens op de helling van den Hooglede steenweg, door ondoelmatig sluitgerief, aan het hollen, ’t Kon een ware ramp worden, doch gelukkig liep een voorwiel af en stuitte de vaart. De voorwagen keerde om, en zoo ontsnapten voerder en paarden aan een doodelijk on geluk. Eenige uren werk om alles weer op «Jj-eef te brengen en het kwaad was hersteld. Voerders, Roozebeke is bergachtig, op gelet, zorgt dat uw sluitalaam in orde is! BURGERLIJKE STAND Geboorten. Erwin Clement, z. v. Omer en Julia Vereecke, v. Wingene. Nöël Guillemyn, z. v. Georges en Celina De Ciercq, v. Wakken. Eric Deblauwe, z. v. Cyriel en Georgette Seynhaeve,. Vul- derstra^t. Monique Anseeuw, d. v. Adolf en Marie Vanlerberghe, v. Zwevezele. Eliana De Brabant, d. v. Marcel en Si-' monne Werniers, Hoogstraat. Overlijden*. Christiane De Fauw, 18 m., d. v. Gerard en Maria Vanheule, Gentschestraat. Josephus Vergote, 63 j., ongehuwd, Hoogstraat. Franciscus Snauwaert, 82 j„ echtg. v. Van Autreve Leonie, Vijf Pachthoeven. OORLOGSSCHADE Vele personen die vroeger schade heb ben opgeloopen tijdens den oorlog 1949, 'hebben hiervan een aangifte opgemaakt ingevolge vroegere onderrichtingen en plakbrieven. Zij meenen dat zij hiermede aan alle voorschriften hebben voldaan. Dit is nochtans niet het geval. Ing'evolge de nieuwe vaste regels is deze aangifte (welke gebeurde in het Stadhuis) niet gansch in regel en moet dan ook ver nieuwd worden. Wij vatten hier in enkele regels de noo dige richtlijnen samen: De personen die een aangifte hebben gedaan in het Stadhuis en ook een aan gifte bij het Ministerie van Financiën te Brussel, moeten eerstens eene nieuwe aan gifte doen en kunnen, wanneer zij zulks wenschen, hun vroegere aangifte in het Stadhuis terug bekomen. Degenen echter die alleenlijk een aangifte hebben gedaan in het Stadhuis en niet bij het Ministerie moeten dit zoo spoedig mogelijk ten Stad- huize aangeven (in den voormiddag, aan winket Nr 2) en daarenboven ook eene nieuwe aangifte doen. Voor alles wat juiste aangiften betreft moet men zich wenden bij den afgevaardigde van het Commissariaat voor ’s Lands Wederop bouw, Maurice Vanderplaetse, Tramstraat 17. Deze persoon zal aan de belangheb benden wel alle inlichtingen geven. MOTORVOERTUIGEN Luidens een voorschrift van den Mili tairen Bevelhebber van België en Noord- Frankrijk moeten alle motorvoertuigen aangegeven worden ten Stadhuize. Vroe gere aangiften ontslaan niet van deze nieuwe aangifte, vzelke zoowel gebruikte als ongebruikte motorrijtuigen bevat. Ook aanhangwagens moeten aangegeven wor den. Hiervoor moet men een formulier gebruiken, welke men in ’t Stadhuis kan bekomen, en de aangifte moet geschieden vóór 25 Oktober e.k. (winket Nr 2). HAVER De Heer Burgemeester heeft een op roep gericht tot de landbouwers die haver verbouwd hebben. Naar verluidt, zou de Centrale voor Graangewassen meenen dat de landbouwers van Tielt niet snel genoeg leveren en vraagt hierin dan ook verbe tering. De landbouwers in kwestie wordén door den Burgemeester opgeroepen om ten spoedigste aan hun leveringsplicht te voldoen. HENGSTENKEURING Op Woensdag aanstaande grijpt op de Rameplaats eene hengstenkeuring plaats met prijskamp. Aanvang om 9.30 uur en inschrijvingen bij den rijksveeteeltconsu- lent, de Heer Sijs, Stijn Duboisstraat, te Roeselare. VEEKEURING Dinsdag e.k., insgelijks op de Rame plaats, hebben keuringen plaats voor de inschrijving van vrouwelijke dieren in het veestamboek. Alle roode dieren van meer dan 12 maanden oud mogen óp deze keu ring aangeboden worden. Alle inlichtingen zijn te bekomen bij den secretaris van net veekweeksyndikaat, de H. Omer Vanwan seele, te Ruiselede. VOETBAL Zondag laatst hadden de Tieltsche mannetjes van den F. C. <le ontmoeting met Deerlijk Sport op het veld van laatstgenoemden. Het hoéft natuurlijk geen betoog dat onze mannen verre onder het peil van de Deerlijkenaars stonden, als men de scoor 14-0 ten voordeele der gastheeren beschouwt. Spijts moedigen weerstand gedurende de eerste speelhelft, werden de bezoekers van het begin tot het einde volledig ingedrukt terwijl in de tweede helft zij geen grond meer genaakten Waaraan deze nederlaag toe te schrijven is? Ver scheidene liefhebbers hebben er op gewezen dat het ongeveer niet anders kan, omdat het bestuur van de club ieder maai de opstelling zoowel van mannen als van plaats wijzigt, terwijl er iedere week nieuwe, flauwere of zelfs gansch vreemde elementen moeten optreden, zoodat alle samenspel buitengesloten is. Een dergelijke handeling is dan ook een vraagtee- ken. ten ware het bestuur nog immer zoekt om de beste spelers uit te zoeken, hetgeen nochtans reeds sedert enkelen tijd’ zou kunnen gebeurd zijn. Onze ploeg presteerde nochtans sedert enkelen tijd schitterend, terwijl hierin door de vernieuwing en de vervanging een vermindering komt. ■S tïEa tCSi dSÈ s3ES Deinzestw. 211, TIELT. «VWOP* WW* BERICHT Er wordt ter kennjg gebracht van de belanghebbende families, welke een over ledene in hun gezin tellen afgestorven in den loop van het jaar 1930, en niet in vergunning begraven is, dat de kruisen en versieringen ambtshalve zullen wegge nomen worden van de graven na IQ No vember aanstaande. Voot alle verdere Inlichtingen mogen de families zich kosteloos wenden tot den Agent Samoy, aangestelde der stedelijke Burgerstand. Geboorte.. Mistiaen Ginette, d. v. André en Gryspeerd Maria. Huwelijken. Denys Maurice, v. Sta den, met Vandoorne Germana, v. Kach- tem. Eggermont Camiel, v. Rumbeke, met Demuynck Lia, v. Kachtem. Huwelijksbeloften. Ostyn Camiel, v. Rumbeke. met Vannieuwenhuyse Joanna, v. Kachtem/-' Goethals Gaston, v. Emelgem, met Eeckhout Maria, v. Kach- tem. Werk van den Akker. In de eerste dagen van deze week zal ook in orize. gemeente het Werk van den Akker worden ingericht. Reeds werd de Heer André Saelens tot secretaris aan gesteld. Deze week zal er gelegenheid zijn cm zich te laten inschrijven. Het ge meentebestuur beveelt dit Werk ten zeer ste aan, vooral voor de bevoorrading van tuinbouwzaden, plantaardappelen en meststoffen. Anders zal er voor de kleine verbouwers geen mogelijkheid bestaan om aan het noodige te geraken. Vlaamsche Kermis. De Vlaamsche Kermis van Zondag 19 Oktober belooft een enorm succes te worden. Het inrichtend comité heeft zich geen moeite gespaard. De geheele week hebben ze besteed voor het maken van reklame in de naburige gemeenten. Zal de bevolking dit enorm werk op prijs we ten te stellen dooi; in alle opzichten spontaan mee te werken. Het is immers dit alleen, dat de ijverige inrichters vra gen. Geen dank, doch welslagen! Deze Vlaamsche Kermis wordt gehou den ten bate van Winterhulp. Zij wordt aantrekkelijk gemaakt door allerlei ver makelijkheden o. a. het beroemd circus Balbo, de paardenmolen, autoskooter, prachtstuk bij Amerikaansch opbod, veel zang en leute, zeer aangename verrassin gen. Tot slot een ïnonstertombola met 3000 fr. prijzen. Het is algemeen bekend, dat ze er in Kachtem verstand van hebben gezonde leute te maken. Als het weer wat mee werkt, dan zal ’t er brobbelen van ’t volk. Voetbalnieuws. Het eerste elftal van Kachtem Sport wist in een fel betwisten strijd te winnen van het puikspelende elftal van Dadizele, dat een goeden indruk achterliet. De overwinning was verdiend. Dc doelpunten werden gezet door: Deleu, Vanackere en Kerckhof. Het eer ste doelpunt van de bezoekers was van goed ge halte; het tweede werd geplaatst op strafschop. Ook dc B-ploeg behaalde een verdiende overwin ning op Roeselare. Hier was de eindstand 2-1. Pro ficiat jongensl Morgen Zondag moest Kachtem te Hooglede spelen tegen S. K. Hooglede. Doch door .de Vlaamsche Ker mis werd deze wedstrijd verplaatst tot een nader te bepalen datum Kr. Roeselare 5 0 Rekkem. De rappe aanvallen van de lokalen werden goed beantwoord door de bezoekers. Vandoorne teekent aan min. 15 het eerste doelpunt aan. In 7 minuten tijd weet Ronse nog twee doelen te maken, zoadat rust intreedt met 3-0 Na de rust heeft doelwachter Verfaille alle moeite om zijn doel schoon te houden, zoo duchtig vallen de bezoekers aan. Vancoillie weet echter nog twee doelpunten aan te teckenen, zoodat deze wedstrijd eindigt met een verdiende 5-0 over winning van Krottcgcm. Zw. Leeuw Roes. 2 0 Gullegem. Ook Zwarte Leeuw wist de twee puntjes mee naar huis te brengen. Zij wonnen met 0-2 van Gullegem. Geen enkel oogenblik Lieten onze jongens zien waar toe ze in staat waren. Zwarte Leeuw heeft zijn naam, a]s best-spelende ploeg geen eer aangedaan en we ver wachten in de komende wedstrijden heel wat beters te zien. Bij Gullegem waren de centerhalf en de doelwachter de uitblinkers. Sp. Roeselare 2 V. G. Oostende. Onze Sportkringers hebben hun goeden naam eer aangedaan. Als het zoo doorgaat doen ze een goeden greep naar het kampioenschap. Was voor de rust de stand gelijk (2-2), na de rust domineerde Roeselare den geheelen tijd cn ae wisten hun meerderheid uit te drukken in twee prachtige doelpunten, zoodat de 4-2 overwinning volkomen verdiend was. begraafplaats. GENEESKUNDIGE DIENST On Zondag 19 Oktober wordt de genees kundige dienst in de stad Roeselare ver zekerd door de HH. Dokters DECLERCK, St-Hubertstraat 16, en PATTYN, Henri Horriestraat 2. Apotheker van dienst: Heer STAES- •BENS, Rumbekestraat 20. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag 20 tot Zaterdag 25 Ok tober 1941: Verstraete Gustaaf, Hof van ’t Henneken 46; Devos Modest, Zuidmo- lenstraat 218. KAMER:VAN AMBACHTEN EN NERINGEN Arbeidswetgeving - Verkorting van schaftijd. Van 15 Oktober 1941 tot 31 Maart 1942 mag de minimumduur van de schaf tij den, die in den loop van den ar beidsdag ten voordeele van de kinderen beneden de 16 jaar, alsmede van de meis jes en vrouwen beneden de 21 jaar, voor geschreven was op een uur, verminderd worden tot een half uur. DE BEIAARD VAN SINT-MICHIEL Binnen 14 dagen zal de beiaard terug in den toren komen en hij zal ook be speeld worden. Weldra zu’len dus de vroo- lijk-feestelijke beiaardtonen weer boven de stad klingelen. Daar de vroegere beiaardier overleden is, zal de beiaard vcorloopig bespeeld worden door een stadsgenoot-, die de beiaardschool volgt. DE KWESTIE DER STEENKOLEN Daar zijn kleine handelaars, die met den ‘steenkolenhandel hebben opgehoüden of zullen ophouden. In dit geval dragen ze kun klienteel over aan andere klein handelaars. Nu doet zich het volgende voor; Daar zijn groothandelaars, die deze klienteel niet willen erkennen; zij willen voor deze klient-en geen kolen leveren, zoodat ze dus zonder kolen zouden zitten. Bij deze over name doen zich soms moeilijkheden voor, doch dat is geen reden öm de menschen zonder kolen te zetten. Burgemeester Demoen laat langs dezen weg weten, dat de groothandelaars wel degelijk verplicht zijn ook voor deze klienteel kolen te leveren. Iedereen moet in evenredigheid bevoorraad worden. ROESELARE IN ’T GROEN Alles bij elkaar genomen, is Roeselare geen gezellige stad, wat betreft schoon heid, wandelwegen, bosschage, parken, enz. Tot nu toe werd er nagenoeg geen zorg besteed aan de verfraaiing der stad. Het nieuwe Stadsbestuur zal hierin ver betering aanbrengen. Een eerste begin wordt gemaakt met het planten van boompjes rond het Marktplein, in de Zuidstraat, Noordstraat. gedeeltelijk de Ooststraat en de Statie- dreef. Dit zal het stadsbeeld al dadelijk aantrekkelijker maken. Dit geldt als een proef. Men heeft vroe ger nog een dergelijke proef genomen in de Statiedreef met jonge boompjes. Deze proef mislukte deerlijk, ‘daar de eene helft bevroren was, en de andere helft ging kapot door baldadigheid en doordat de voerlui door hun paarden de jonge schors lieten afvreten. We zullen nu zien, of de bevolking in dit opzicht beschaafder en wijzer gewor- den*is. Het Stadsbestuur rekent dan ook op de medewerking van ouders en onder wijzers om het toezicht van de politie te vergemakkelijken. Daar bestaan verder nog prachtige plannen voor de naaste toekomst voor de verfraaiing- der stad en het scheppen van mooie wandelingen, parken en gelegen heden tot vermaak in de buitenlucht. We komen hier later op terug. ZURE MELK Terecht werd er door de huismoeders geklaagd over zure melk. De 29 melkver- koopers van onze stad hebben een schrij ven gericht aan den Heer Burgemeester Demoen om in deze kwestie de noodige verbetering aan te brengen. Burgemeester Demoen is daarop zelf een onderzoek gaan instellen in de mel kerij. De fout ligt echter niet in de mel kerij. De oorzaak moet gezocht worden in het transport en bijkomende recipiën ten. Burgemeester Demoen houdt zich met deze zaak bezig en zal weldra een afdoende oplossing vinden. OPENBARE WERKEN Als we eens een wandeling maken door de Roeselaarsche straten, dan zullen we het volgende opmerken: Op de eerste plaats wordt er veel ge bouwd: bij vele huizen wordt de voorge vel verfraaid, andere worden opnieuw op gebouwd, oude huizen worden gesloopt. Er heerscht dus een merkbare opleving in het bouwbedrijf. Verder stuit men telkens o» straten die Burgerstand. Geboorten. Robert Lootens, z. v. An dré en Maria De Soete, v. Lendelede. Dirk De Coopman, z. v. Antoine en Mar guerite Verstraete, Guido Gezellestr. 1. Julien Desendere. z. v, Arthur en Irma Dieryckx, v. Lichtervelde. Magda De- jonghe, d. v. Pierre en Valentina Robert, Drogen Janstr. 11. José Vannieuwen huyse, z. v. Gerard en Martha Samoy, Meenenstr. 97. Roger Peltot, z. v. Mar cel en Alice Deleu, Albrechtlaan 28. Antoine Houthoofd. z. v. Gerard en Ju lienne Perneel, Heibrugstr. 2. Monique Desmet. d. v. Jeroom en Blanca David, v. Kachtem. Lutgarde Lievens, d. v. Jozef en Flavia Bevernagie, v. Beveren- Roeselare. Francinë Pillen, d. v. André en Margareta Vandenberghe, v. Ingel- munster. Overlijden*. Anna Kerckhof, 74 j., ongeh., Krekelstr. 6. Juliè Sarre, 76 j., wed. Jules. Deschrijvere, Ingelmunster- steenwég 99. Marie Vanrobays, 77 j., wed. Constantin Weyts, St-Pieterstr. 1. Alice Deleu, 25 .1., echtg. Marcel Paitot, Albrechtlaan 28. Marie Schelpe, 74 j Ongeh., Roeselarestr. 43. Eugenie Her gedaan. Zij troffen er een pers honderden kgr. lijnzaad en lijnzaadkoe- werd opgemaakt en alles aangeslagen. De aangeslagen waar werd ter beschikking van Winterhulp gesteld. kgr. kgr. kgr. kgr. Persmachien aangeslagen. Bij Buyst J. werd door de rijkswacht een inval gedaan. Zij troffen er een pers machien aan in volle werking, benevens, honderden kgr. lijnzaad en lijnzaadkoe- ken. alsook lijnzaadolie. Proces-verbaal werd opgemaakt en alles aangeslagen. De aangeslagen waar werd ter beschikking van Winterhulp gesteld. Nog een persmachine aaiï'geslagéh. Door de kontroleurs der ravftSïlleërihg- en rantsoeneering werd een hivtil gedaan in de woning van Nuyttens Jozef, wonen de Leiekant. Zij ontdekten èr «ten pers machine welke in volle werking was, be nevens 800 kgr. lijnkoeken jeen kruik lijnolie. Proces-verbaal wérd ten zijnen laste upëcmttukl. Alles weid aarigóslagén en de opbrengst zal aan We# plaatselijk ie so- avonu, wuu» c i laten geworden. nevens 800 kgr. lijnkoeken laste opgemaakt. Alles werd aangeslagén en de opbrengst zal aan Hét pluatsslijk i- j., lie^ hijjriog verwondingen op over gansch komiteit van Winterhulp ten goede ko-1 avond, waar

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4