o Een Oievenbend® van Meenen onlangs ontdek zeer streng gestraft SPORT a Uit }t Tieltsche Uit ’t Roeselaarsche HiiiiiiiiniiiuniuiinniiiiiH^ 1 fe.» I TJ o OOSTROOZEBEKE UIT TIELT UIT ROESELARE STADEN EMELGEM I8$>b|94ij in ’t ROESELAARSCHE r nmiiiimimiiiiiiiiiM MEULEBEKE ST-BAAFS-VIJVE rt op het Se- bint-Amaiid- KACHTEM ARDOOIE IZEGEM PITTEM tsasaBsaais&aaaBaEBaaEBSOBBBrisBaB’ZEaaBHSflaxasiiaxBEEaiaii DADIZELE 11 BRUSSEL 1 INGELMUNSTER CARBURE DE CALCIUM in vaten van 106 ..en 54 kgr. 15/25 - 25/53 en 50/80. WW" WINGENE ZWEVEZELE AARSELE OEKENE ST-ELQOIS-WINKEL LEDEGEM BERicHTAA^^^ ^I^houdsters J HET BAKPOEDER RUMBEKE BlllMM zijn flets gaan vliegen. met i eoA£ M'IIiIIuhIM Diefstallen, een kalf in grondgebied van Da- Steeds maar fïetsdiefstalloo. Terwijl Debrabandere Petrushin 'iM vandoor gegaan. A. Vandewiele had i„’J '..CT den kerkmuur geplaatst. Na de MIs wi» Gemeentehuis vertoefde, is zijn flets ar zijn flets tegen Na dp IVf x Verkeersongeval. In de Meulebekestraat, ter hoogte der hofstede van Wed. Vankeirsbilck, kwam het tot een botsing tusschen de wielrij ders Verkest Gaston uit Ingelmunster en Desmet uit Meulebeke. Beide wielrijders vielen loodzwaar ten gronde en werden ernstig toegetakeld aan het hepfd en lede maten. Hun fietsen werden eveneens ern stig gehavend. iiiii«iiiniiiiiiiiiiiwiiiwmiiiiii» Uit een boom gevallen. Nacrt Elias, 10 j. oud, wonende steen weg on Ingelmunster, was op voornoem- dsn steenweg op een boom geklauterd. Door het maken van een verkeerde be weging viel de jongen loodzwaar ten gronde en werd in bewusteloozen toestand door zijn makkers huiswaarts gevoerd. Een bijgeroepen geneesheer stelde een armbreuk vast. D. Dief gesnapt. Bil Tack Achiel, wonende Leegs'.ra at, werden allerlei vruchten ontvreemd. De dief kon gesnapt worden toen hij de buit nog bii zich droeg. Hij kwam er met een pak slagen en een proces-verbaal vanaf. Nog een diefstal. Talrijke kilogr. witte boonen werden gestolen ten nadeele van Vanhee Medard, wonende Statiestraat alhier. Klacht werd ingediend. Burgerstand. Geboorten. Degryse Maria, d. v. Remi en Bostyn Martha. Boucherie Antoon, z. v. Gerard en Vandenbroucke Bertha. Brun eel Robrecht, z. v. Alberik en Viaene Lucia. Overlijden. Lammsrs Maria, 71 j., wed. v. Luypaerd Emiel. Allerhande nieuwsjes. De herstellingswerken aan het histo risch kasteel van Rumbeke zijn geëindigd. Nu al de boomen in hun veelkleurige herfstpracht staan, loont het de moeite eens te gaan kijken. De schaatsenrijders zullen dezen Winter op de vijvers hun hartje weer eens kunnen ophalen, *t Is echter te hopen dat het geen strenge Win ter zal worden.. Wegens de lange donkerte zullen onze scholen éérst te 9.20 uur beginnen. Het uur, waarop de scholen -zullen ge opend zijn, zal geregeld worden naar tijd en omstandigheden. Het gemiddeld cijfer der aardappe lenopbrengst was in onze gemeente rede lijker wijze geschat op 16.980 kgr. per Ha. Einde Oktober werd het plotseling ver hoogd tot op 20.500 kgr. Waar onze boe ren dat vandaan zullen halen, weet nie mand. - WXJ, ««- ivaiu. WAV WJ lekker uw kachel moogt laten branden en wiens kinderen niets te kort komen, denkt eens ernstig aan Winterhulp en aan de St Niklaas der arme kinderen. Toont dat uw katholiciteit geen vernislaagje is. Weest katholiek met de daad. Zekere Vanluchene, wonende te Oekene, ging op bezoek te Beitem. Hij liet zijn velo buiten staan en anderen na men hem mee. Later werd de velo terug gevonden op den Zilverberg. Alleen de binnenband van het voorwiel was ver dwenen. De velostaat in het politiebu- reel van Rumbeke. maal te doelen (5-0). Kerst na de koffie beseffen de Stadenaren hun achterstel, te wijten aan hunne na latigheid, en nu volgt aanval op aanval; het. is de klasse die spreekt* de rechtsbuiten deelt en de nfd- denvoor doelt (5-2 Het spel vordert snel; de S. K.- mannen weren zich dapper en lukken erin nog een bal in de netten te jagen, ’t Resultaat is 5-3 neder laag voor Staden, wanneer het een overwinning moest geweest zijn! Jongens, dit is eene goede les voor de toekomst. Uitslag hanenkraaiïng. Uitslag der hanenkraaiïng gehouden bij A. Van- daele, In den Oudstrijderdoor de maatschappij «De Jonge KraaiersEr waren 41 hanen: 1. La- pcere Gebr.» Pittem, 365; 2. Devooght Gerard, Pit- tem, 287; 3. Decostér Roger, 285: 4. Vanhecke G., 27S; 5. Bouckhout G.» 272; 6. Gallant H., Koolskamp, 260; 7. Dewinter Alfons, Ruiselede, 269; 8. Vankeirsbilck Ju’es, Pittem, 262; 9. Vandecas- teele F.. Lichtervelde. 249; 10. Verfaille A., Pit tem, 238; ii. Bouckhout Gerard, 230; 12. Vcr- haeghe J.-, Lichtervelde, 22$; 13. Decraemcr Omer, Eegem, 220; 14, Verhaeghc G., Lichtervelde, 210; 15. Vandevyyere Remi. JPjttem. 217; 16. Ciaeys J., Aarsele. 211; 17. Vanderpcre F., Lichtervelde, 210: :8. Devooght Gerard, Pittem, 207; 19. Gtuyaert M., 207; 20. Biebouw Julien, 202; Burgerstand. Geboorte. Oswald Frere, z. v. Octaaf en Dutillieux IVonne. Overlijden. Dewulf Maria, 73 j., wed. v. Cyriel Deleu. Nog te leveren. Onze gemeente moet nog ihleveren: 8.432 kgr. tarwe, 18.527 kgr. rogge, 20.851 kgr. haver, 522 kgr; "erst, 3.100 kgr. erw ten, 46.500 kgr. stroo. Werk van den Akker. Het Werk van den Akker gaat in onze gemeente buitengewoon. Het telt reeds too. leden. De verga dering van verleden Zondag, waarop de Heer Ver- b$ke van Roeselare een leerzame uiteenzetting gaf, werd druk bezocht. Binnenkort kan men inschrijven voor meststoffen en plantaardappelen. Tot Voorzit ter werd aangesteld de Heer, André Saelens. Tot Se cretaris de ‘Heer Jules Decoene,hoofdonderwijzer. Tot leden de Heeren Burgemeester Verhelst en Mau rice. Bridelance. Indien het nuttig en noodzakelijk is zal het bestuur worden uitgebreid. Openbare werken. Omtrent de noodige uitbreiding van het electrisch net en de bestrating van de Rollegemboschstraat, is nog geen verder nieuws binnengekomen. De werken aan de St-Pieterstraat vor deren maar traag,, zoodat er gevaar be staat dat men niet binnen den vastgestel- den tijd zal gereed komen. De werken aan. de beken ondervinden heel wat vertraging door het hooge wa ter. Toch zou ook dit werk voor den Win ter gereed moeten zijn. GENEESKUNDIGE DIÉNST De geneeskundige dienst zal op Zondag S November waargenomen worden door den Hèer Dr DECLERCK, Sint-Hubert- etraat 22. Apotheker van dienst: Mevr. WYLLE- MANS, Ardooiesteenweg 2. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Reeks fietsdiefstallen. Maandagavond hield een dievenbende huis in de verschillende straten der ge meente. Ten .nadeele van Honoré Defour, wo nende Tieltstraat alhier, werd zijn fiets ontvreemd in het portaal der kerk, na enkele minuten afwezigheid. Gustaaf Dubaere, wonende Oostroo- zebekestraat alhier, werd zijn nieuwe flets ontvreemd aan de herberg De Kring Statiestraat, niettegenstaande het rijwiel in een poort weggestopt was. De bewoners hadden geen verdacht gerucht gehoord, dat aanleiding zou gegeven hebben tot diefstal. Maurice Stove, wonende te Oostroo- zebeke, pla,atste zijn rijwiel aan de her berg «De Ster» in de Oostroozebekestraat. Wanneer hij twee minuten later zijn fiets in de herberg wilde zetten, moest hij reeds de ontvreemding ervan vaststellen. Landbouwer Oscar Devolder werd aan het Volkshuis in de Pittemstraat eveneens van zijn flets beroofd. Van deze fietsdiefstallen werd de plaat- séiiik-e Politie en Rijkswacht op de hoogte gesteld. Fiets gevonden. Een rijwiel werd teruggevonden op de Goethalsnlaats. De eigenaar, een zekere Oscar Devolder, wonende Bosterhout, mocht de fiets terug in ontvangst nemen. Aanrijding tusschen fietsers. In de Statiestraat kwam het ’s avonds omstreeks 20 uur tot een aanrijding tus schen twee wielrijders. De eene, een ze kere Francois Desmet uit Pittem, werd nogal ernstig toegetakeld aan het hoofd en kin. terwijl de andere wielrijder er met een gebroken fiets vanaf kwam. Dieven Op r.nnde. Bij de Wed. Debel werd ’s nachts in gebroken, en niet minder dan twee .vette zwijnen werden uit de hokken- gehaald en ter plaatse afgemaakt. De ingewanden bleven over en de rest was spoorloos ver dwenen. Verder werden er eveneens nog buitgemaakt: een 300-tal kgr. aardappe len, 50 kgr. tarwe en wat rogge. Bij Winterhulp, Met Allerheiligen en Allerzielen had den we den kaartenverkoop door school kinderen. die een mooi sommetje heeft opgebracht. ’s Avonds te 6 uur. hadden wé dan in de Gildezaal het optreden van deri Re kenden goochelaar Florimontso. Veel volk en goeie opbrengst. Op initiatief van Pauwels Hubert. Pro pagandaleider van Winterhulp en Schrij ver der «Sportieve Vereeniging», krijgen we op Zondag 14 December door de sport- vereeniging een sportavond, waarvan ook de opbrengst voor Winterhulp is. We zul len er de beste Beroepsrenners en Junior» aan het werk zien en daarbij keurige mu ziek ten gehoore krijgen. Iedereen op post want ’t is voor Winterhulp. Muziek- en Zangavond, Op Zondag 16 November e.k., te 16 tl, geeft de Sportieve Vereeniging Een drachtig Vooruit» een Buitengewone Mu ziek- en Zangavond. Zullen optreden: Het gunstig gekendó Kabaret uit Wielsbeke Nog Nietdaarbij hebben we het waardevol Orkest August Verbist uit Gent. Bevolking van St-Baafs en omgeving, een aangenamen. Waardévollen avond wordt U thans aangeboden. Laat de» eenige gelegenheid niet voorbijgaan en komt genieten van deze ontspanning. raraiiiiijiii®iirain straat 104, aangevraagd worden. De schoolbesturen zullen dan verwittigd wor den door het afleveren der schoolsoep- kaarten met de melding Half tarief INBRAAK EN DIEFSTAL Terwijl Jozef Vermeersch, wonende in de Weststraat 22, met zijn familie af wezig was, zijn stoutmoedige dieven ’s avonds tusschen 8 en 9 uur zijn woning meegenomen. Onder het gestolene bevin den zich vc-scheidene stukken kleerstof- fen en voeringen. Een premie van 500 fr. wordt uitge loofd aan dengene die de politie op het spoor der daders kan brengen. DE VLAG De Vlagzet zijn werking In onze stad onverpoosd voort. Dinsdag werden wij verrast met een! 2 6,- bont, afgewisseld en geestig programma door het volgende gezelschap: Filmspeel- ster Charlotte Suza; filmspeelster Illse. Petri; zangeres Georgia Schumacker;, tooneelspeelster Brigitte Neuse; tenor zanger Heinz Forster Ludwig; violist- goochelaar Johan Steinweg; komponist Dolf Brandmayer; klavier virtuoos Güri- thei' Krauseneck. Zoo stilletjes aan begint het Roeselaar sche publiek deze avonden te waardeeren, want telkens loopt de zaal voller en wordt de belangstelling grooter. De Vlag verricht vooral voor onze stad een prach tig kultureel werk en wij hopen dat ze met denzelfden. ijver haar taak zal voort zetten. AANGESLAGEN Door de Rijkswacht alhier wérd in een drankgelegenheid in de Vijfwegénstraat een inval gedaan. In het gebouw werden en aangeslagen. Tegen den uitbater werd proces-verbaal opgemaakt. Dienst der Apothekers. De Apothekersdicnst wordt Zondag' 9 November in onze stad verzekerd door den Apotheker Jozef Verhamme, Marktstraat, terwijl de Geneesheer Depestele, Vanden- bogaerdelaan, ook dien dag alleen van dienst is. S. Feest bij de schoenmakers. Iedereen weet dat de stad Izegem, het voue centrum is der schoennijverheid. Immers, onze stad telt ruim een 50-tal fabrieken en Werkhuizen die deze nijver heid uitoefenen. Ieder jaar op den eer sten Maandag na Allerzielen, hebben de schoenmakers en lederbewerkers hun feestdag, namelijk het feest van St-Cris- pijn. Vroeger werd het St-Crispijnfeest door honderden vierders, telkens geest driftig gevierd. En terecht want, zooals we het hooger zegden, is Izegem het volle centrum der schoenindustrie. Vandaar ook dat Crispijn-Maandag steeds vele vierders kende. Jammer genoeg hebben de laatste crisisjaren en nu de oorlogsjaren, daar een groote leemte in gebracht. Niettemin is het alhier nog een der voornaamste feestdagen der nijverheden. Dit jaar wordt St-Crispijn gevierd op Maandag 10 November, ’s Morgensom 8.30 uur een plechtige Mis in de kerk van St-Hilonius en in den namiddag, puik tooneelspel in de zaal der Gilde. S. Bij het Davidsfonds. De algemeene feestjaarvergadering het gewest Roeselare-Tielt, van hei Burgerstand. Geboorten. Van Hauwaert Eric, Ke tenstraat. - Bultynck,Frans, Meulebeke- straat. Vannieuweiiborgh Jan. Statie- plaats. Debruyne Rcsa, Kortrijkstraat. Deleersnijder Marcel, Krekelstraat. Overlijden. Deschijhck Jules, West straat. Verfaillie Sylvie, Weststraat. Lecluyse Maria, Meulebekestraat. Huwelijken.^— Vandorpe Gilbert van Kuurne, met Vanhauwer Maria v. Tngel- munster. Craeymeèrsch Remi, burge meester v. Ingelmunster, met Suy Chris tina v. Kruiningen (Holland). Huwelijksafkondigin'gen. Stragier Frans met Alice Verschoöt, b. v. Ingel munster. Derlüyn Jozef van Roeselare, met Flora Landuyt v. Ingelmunster. Deschuyter Palmer v. Ingelmunster, met Elisa Beernaert v. Izegem. Aanrijding. Willy Maes uit Meulebeke kwam met zijn auto uit de richting Kortrijk. Naast hem zat, zijn vrouw, en. achter nog twee personen. Bij «Café 1940», nabij de sta tie, stond een autovrachtwagen in panne; men was bezig hieraan te Werken. Het achterlicht was met erg duidelijk, zoodat Macs dacht met een velo te doen te heb ben. Hij week rechts af en botste er op. Gelukkig rëed hij met een gezapig vaart je. De Vrouw- werd licht gekwetst., doch de auto werd erg beschadigd. Zoodat alles nog betrekkelijk goed'afliep. Burgerstand. Overlijd’ens. Billlët Achiel, 22 j., z. v. Constant en Verkamer Urbame. Car- doen Paul, 1 m., z. v, Robert en Larmu- Huwelijksafkondiging. Braeye Achiel v. Dadizele, met Maes Mireille v. Roubaix. Nieuwe Herder. Kort geleden werd hier als nieuwe Her der door Mgr de.Bisschop benoemd, E. H. Van den Abeele, oud-Principaal aan het College van Nieuwpoort. E. H. Van den Abeele weze uiterst welkom in onze Ge meente. Meer lezen onze lezers daar over op 2“ blad. GroeMt’ef. OND£AV|n0|Ng _,cOt doxe cep^n DE POPERINGENAAR van 8-11-41. 4” Bl. EE vidsfonds, gaat dit jaar door te Izegem, en dit op Zondag 9 November, om 15 uur in de feestzaal van het St-Jozefscollege. Het Bestuur hoopt nogmaals op een groote opkomst der leden der talrijke af- deelingen uit genoemd gewest, want het programma zal iets eenigs zijn. Benevens enkele belangrijke spreekbeurten, geeft een Cabaretgezelschap uit Brugge eenige puike nummers ten beste. S. Uitslag der boksavond. De boksmeeting die op Allerheiligen in de zaal Patriadoorging, kende een schitterend sukses, want de ruime zaal lien bomvol. Ziehier de uitslagen: Liefhebbers: 4x2 min.: Billy. Veurne, wint door opgave in de 3" ronde van Buysse, Izegem; Sintobin, Izegem,bokst match-nul met. Blacky, Veurne; Poels, Veurne, wint door opgave in de 2“ rónde van Cools, Izegem: Debeuf, Izegem, wint door opgave in de 3“ ronde van Brae- keveld, Kortrijk: Raedt, Izegem. wint door k.o. in de 3’ ronde op Miny, Veurne Beroepskamn 10x2 min.: Karei Maes, Izegem, bokst nlatch-nul met Dufour, Veurne. Officieel Kampioenschap beide Vlaan deren. Weltergewicht-: Lucidarme, Veur ne. wint door opgave in de 5’ herneming van Varrewaere, Izegem. Dit kampioenschap had de algemeene belangstelling verwekt. De lokale bokser Varrewaere he°ft echter in’ dezen kamn bewezen dat hij, heelemaal niet opgewas sen is tegen Lucidarme, Nadat de eerste ronde nagenoeg verdeeld verliep, moest Varrewaere e’- echter in de 4 volgende rono'cn werkelijk aan gelooven, want hij maakte meermaals kennis met, de plan ken. om ten slotte op te geven in dé vijfde ronde. S. Burgerstand. Geboorten. Yolande Azou, v. Emel- gem. Rosa. Debruyne, v. Ingelmunster. v Theunis, Stuivenbergstraat. Klerken Herman Bourgeois, Kortrijkstraat. tois Ma- Eric Vanhecke, v. Ardooie. Walter Van- - anekere, Droge Jan. Gilbert Verschoot, v. Ingelmunster. Eric Vandenbulcke, v. Rollegem-Kapelle. Antoon Bouche rie, v. Rumbeke. Robert Dierckens, van Ardooie. Luc Demeulemeestór, Groote Markt. Lutgarde Demuynck, Gcnt- straat. Willy Vandevoorde, v. Emel- gem. Christine Defoort v. St-Eloois- Winkel. Overlijden. Antoon Boucherie, 4 d., v. Rumbeke. Huwelijken. Gerard Maertens, land bouwer v. Oeselgem. en Juliette Verlinde-, z. b„ v. Izegem. Pieter Wellens, maga zijnier, en Antoinette Lippens, z. b.. b. v. Izegem. Henri Deldaele, schoenfabriek- werker, en Magdalena: Guillemyn, huis- werkster. b. v. Izegem. Robert Beis, staatsbediende v. Brussels en Ivonne De- coutere, z. h.. V. Izegem. Huwelijksaankondigingen, Maurice Swimberge v. Assebróek, en Maria Vienne v. Izegem. Palmer Deschuyter v. Ingel munster, en Elisa Beernaert-v. Izegem.- Alfons Velghe v. Izegem, en Elvire Ver- hamm-e v. Ardooie. Frans Deboosere en Marie Hochepied, b. v. Izegem. S. Naamlooze klachten. Talrijke naamlooze klachten worden al hier wekelijks bij de bevoegde diensten gedaan tegenover zekere personen die in breuk maken in de een of andere zaak. Deze klachten zijn soms zeer gegrond, doch kufinen-niet' ter èVei‘wegifig 'geno- t. ei), dl. ElH„d.s.at; dl. mui, naam en adres .kenbaar maken, want de strikste geheimhouding blijft hierover be waard, en dan zal nopens deze klachten ingegrepen worden daar waar het noo- dig is. s. Velodiefstallen. Verscheur? Leon, wonende in de Weez.estraat 21, Emelgem, ging Zondag naar de 8 uur Mis in de H. Hartkerk. Hij plaatste zijn velo in den gang van het Gildenhuis, die voor- iedereen toegankelijk is. Bij zijn terugkomst was zijn velo ver dwenen. Velghe Jeroom, Masteneikstraat 9, ging in de St-Hiloniuskerk naar de 7 uur Mis en zette zijn velo, langs buiten tegen den kerkmuur. Na. de. Mié was een ander met zijn velo weg. Van Steenkiste. Lia, Beyaarsstraat 7, moest naar het Stadhuis om -haar kolen- kaart te halen. Toen ze weer buiten kwam was haar velo weg, Malysse Maria, Roeselarestraat 311, kwam haar rantsoeneeringskaart afhalen. Ook haar velo was verdweiieh. Er worden dus zelfs1 al velo’s gestolen binnen in. het Stadhuis eïi zelfs ren na deele van een schamel vrouwke, dat haar velo broodnoodig heeft. De eerlijkheid van velé menschep is-totaal zoek'. De po litie is op het spoor van,den dader en hij zal zijn gerecht? strafiniet misloopen. M. Tooneel voor Winterhulp. Ten bate van Winterhulp en door de zorgen van de Koninklijke Maatschappij «Land- en Hofbouw Aarsele», groote TooneelaVond op nakermis-Zondag 16 No vember 1941, te 4 uur namiddag, in de zaal VriendenkringDe tooneelgroep -- -- Ghesellen van den Spelevoert op: nen verklaarde waar die te vinden was. «Willy’s Trouwdag!», blijspel in 3 be- drijven. Ruim 3 uren aanhoudend lachen, voorbehouden plaatsente bekomen bij Maur. Spanhóve aan 6 fr. Prijzen der overige plaatsen: 5 en 4 fr. Op 25 December komen de Ghesel len van den Spele terug met De Suk keleer», mooi kerstgebeureu in 3 bedrijven. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Cecile Bossuyt, d. v. Achiel en Marie Decorte, v. Sint-Baafs- Vijve. Georgette Vancoppenolle, d. v. Gcrard en Iréne Lowie, v. Pittem. Marie-Louise Boterdaele, d. v. Jules en Celina De Leersnyder, Hoogsch-erlei. Jeannine Heytens, d. v. Georges en Ger maine Le Couter, Kortrijkstraat. Jozef Vindkier, z. v. Joseph en Maria De Weirdt, Hoogscherlei! Rita Van Copnenolle, d. v. Georges en Magdalena Van Colen, van Wingene. Roland Goethals, z. v. Mau rice en Magdalena Heydens, Hulst. Ovcrlijdens. Leoma De Bruyne, 58 j.. ongehuwd. Oude Statiestraat. Aime Delaere, 38 j., wed. v. Anna Maes, van Ruiselede; Huwelijken. Maurice Declercq, be diende. en Osma Van de Weghe, z. b., b. v. Tieit. Jules Desmet v. Pittem, en Anoitnette Vannieuwenhuyze v. Tielt. WERK VAN DEN AKKER Ingeschreven leden van deze veréeni- ging en al wie wensch te genieten van de voordeelen van het Werk van den Akker, worden vriéndelijk verzócht het lidgeld voor 1942 te betalen en dit uiterlijk op einde November e.k. Hét Bestuur dient denoodige voorzor gen te nemen om aan de ingeschreven leden de meststoffen en plantaardappelen te kunnen verschaffen. Daarom moet de globale oppervlakte der verbouwde tuinen en land van al de leden gekend zijn. Wie het lidgeld voor 1942 niet zal be taald hebben vóór -einde November, zal niet in aanmerking komen voor de ver- dëeling der meststoffen en plantaard appelen. De Sekretaris, H. Frans Coucke, zal ter beschikking zijn der belanghebbenden lederen Zondag van November, van 10 tot 11 uur, in de Raadzaal van het Stadhuis, om de inschrijvingen op te nemen. OORLOGSSCHADE Een gespecialiseerd bediende, afgevaar digd door het Commissariaat-Generaal voor ’s Lands Wederopbouw, zal lederen Maandag, Donderdag en Zaterdagvoor middag, te Tielt in de Tramstraat Nr 17, zitting houden om de ingezetenen in te lichten over het invullen van de formu lieren van aangifte van oorlogsschade. De formulieren zelf zijn ook aldaar te ver krijgen op dezelfde dagen. BEROEPSMILITAIREN Alle vrijgelaten of ontslagen Belgische beroepsmilitairen, zoowel officieren, on derofficieren als soldaten, zijn volgens de bestaande verordeningen verplicht zich aan té melden bij de Krciskommandan-' turen. Voor wat onze stad betreft en ten einde een overzicht te hebben van de zich al hier bevindende vrijgelaten beroepssolda ten, moeten deze zich ten Stadhuize aan- seven met opgave van hun woonst, of ver blijfplaats, en dit ten laatste op Zaterdag 8 November, om 12 uur voormiddag, in het Stadsbureel-, Winket Nr 2. Zij moeten het bewijs van hun ontslaging mede ver- toonen. SPORTVEREENTGINGEN Zonder toestemming van den Militai ren Bevelhebber mogen geen nieuwe sportverenigingen meer opgericht wor den, zoodat de Burgemeester dergelijke nieuwe inrichtingen niet meer zal mogen toelaten. Ten einde een overzicht te heb ben van de reeds bestaande maatschap pijen moeten, deze ten Stadhuize aange geven worden en dit ten laatste op 18 No vember e.k., aan Winket Nr 2, in den voormiddag. Het gaat hier inzonderheid ever voetbal, zwemmen, turnen, tennis eh dergelijke maatschappijen. WAPENSTILSTANDS- EN KONINGSDAG vergen, wat het vieren ervan betreft, spe ciale voorschriften, Zie daarover op 1” blad onderaan 1" en 2" kolom. RANTSOENZEGELS De inwoners die hunne zegels niet op den gesteldën dag hebben kunnen afha len, krijgen een eenige en laatste gelegen heid om hun zegels af te halen, namelijk Zaterdag 8 November,- in den voormiddag. Na dezen dag zijn de zegels voor deze maand verbeurd. FIETSDIEFSTALLEN De plaag van de fietsdiefstallen schijnt maar geen einde te zullen nemen. Aan de Paterskerk, nabij de Markt, en in de Kromwalstraat aan het Lazaret, werden wederom fietsen weggenomen zonder me deweten van den eigenaar. Een ervan is teruggevonden geworden, doch van de andere kon geen spoor ontdekt worden. Hoelang zullen we nogmet dit euvel af te rekenen hebben? ARM GEBROKEN De genaamde Bertha Vereecke, wonen de in de St-Michielsstraat, was Woens dagnamiddag hare huishouding aan het doen en struikelde over een der pooten van haar keukenstoof, met het onver wacht gevolg dat zij ten gronde stuikte en den rechterarm gebroken was nabij de pols, Een bijgeroepen geneesheer greep seffens in en kon den arm in een gips verband leggen. RÈ dSü dB dd d TE KOOP Bij: ROSSEEL GEBROEDERS Ijzerhandel, Deinzestw. 211, TIELT. EEN GOED MIDDELTJE TEGEN VALLING EN HOEST, DAT ELKE HUISVROUW KAN KLAARMAKEN Dit eenvoudig re cept werd reeds door vele lezeressen klaar gemaakt Een kwart liter water warmen, daarin een.soeplepel suiker of siroop op lossen. Na afkoeling hieraan toevoegen 30 gram Cibine (dubbel geconcentreerd'), dat in. alle apothekerijen verkrijgbaar is. Goed doorroeren en gij ver krijgt een uitstekende hoestsiroop, die goed smaakt, voor de kinderen. Neem vier maal daags -een eetlepel. Neem gerust eens de proef bij de‘volgende valling én knip dit recept uit om den naam Cibine en de bereiding niet te vergeten. Moeskroen en bij het krieken van dea dag, in samenwerking met de Moeskroer.* sche en Duitsche politie, kon de kemmis» saris van Meenen eindelijk de hand leg gen op den fameuzen Onzichtbare:1. i van «Georges d* Petit Courtraiin feite Georges F:t;e- laere geheeten. Joris Kint werd in vrijheid gesteld, maar kort daarop opnieuw aangehouden; Nu had men de dievenbende in hin den. De zaak werd een eerste maal voor dea Boetstrafïelijken Rechtbank van Kortriik, samengesteld uit den Voorzitter Sceter.s, de bijzitters Guillemin en Dekenmetef, ea dén Substituut des Konings Stévjgny, be handeld verleden week Woensdag; op dien dag werden slechts de getuigenissen af genomen van onderzoeksrechter Carns- wal, politiekommissaris Coel, Rijkswach- ter Soens, Carreyn, Deschepper, voor Alpha-Omega, en Vanhee, zwager van Vankerk. Maandag ji. werd gewijd a-am,de, plei dooien en het rekwisitorium. Het Ópen-, bare Ministerie was uiterst streng en vroeg eene strenge straf, doordat’ die ke rels gebruik maakten van de abnormale toestanden om een dievenbende op te richten. Hij wets terloops op hetgeen wij in Vlaanderen onder den vorigen oorlog gekend hebben, toen een sterke -bende da Vlaamsche- gewesten onveilig maakte; destijds stelde hij zelf een onderzoek in onder die dievenbende, waarvan zeker», leden nog steeds in Leuven opgesloten zitten en kwam te vernemen dat hun de buut hetzelfde geweest was der Meer.en- sche dievenbende; eerst met twee, dan met drie mannen, kleine diefstallen ple gend. waarna de twee of drie mannen tot een sterke bende uitgroeide. Hier moet men het kwaad in den kiem smachten. Vlif advokaten treden op voor de be klaagden en wel Jozef Vandtrmeérsch voorVankerk; Tremmery voor Kint; Emiel Vandenberghe voor Derous; Dewit- te voor Fittelaere en Busschaert voor Blondèel van Moeskroen. Het schijnt dat allen onschuldig zijn, want Vankerk wijst Derous en De'oudt aan; Derous legt de schuld op De’oudt, Kint en Vankerk en Kint verwijst naar Debudt en Vankerk. Vandermeersch verklaart dat Vankerk bij gemis aan ondervinding geen bende leider zou kunnen zijn en zegt dat hij uiteraard geen slechte man kan zijn, maar dat alles op -een samentreffen valt en be rust; Vankerk heeft den fiets van Masse- lis niet gestolen, hij is onschuldig aan het stelen van filmen en kinema-apparaat, aan katoen, aan rubber en dies meer: dat er bij hem chocolade werd aangetroffen, maar dat dit voortkwam van aankoopen dat hij voor den oorlog gedaan had. Hij was smokkelaar, meer niet. Hij vraagt dan ook de minst mogelijke straf, want in vredestijd zijn de gevangenisssen reeds een moreele foltering, maar nu met de schaarschte aan levensmiddelen is het nog slechter. Tremmery zegt dat Kint valschelijk be schuldigd werd door Vankerk, die steeds andere verklaringen gegeven heeft, en door Dsrous, die achteraf eveneens zijne beschuldiging introk. Kint is onschuldig aan de feiten welke ten zijnen laste ge legd worden. Hij vraagt dan ook de vrij spraak. v Dewitte, namens Fittelaere, verklaart dat de hoofdpersonnage feitelijk Debudt is en hijj tracht verder het zielkundige van de zaak te ontzenuwen en werpt de schuld op JÓebudt en Vankerk; in' het slechtste geval kan. Fittelaere maar ver volgd warden -als verheler. Diensvolgens vraagt hij de kleinst mogelijke straf. Vandenberghe (in het Fransch) voor Derous, zégt dat deze minst van allen schuld heeft aan al de diefstallen en dat hij zich niet plichtig gemaakt heeft aan de diefstallen bij Carreyn en. in de Cho coladefabriek Alpha-Omega. De revolvers en het inbrekersmateriaal bij hem aangr- troffen waren er achtergelaten door de andere kerels en Derous heeft om onaan- genaamheden te .voorkomen dat allis weggejjprgen, Hetgeen bij hem aange troffen'werd, afkomstig van den diefstal' bij Carreyn, werd hem in cadeau gegeven, zonder er iets te hebben moeten voor doen. Hij vraagt de minste Straf. Busschaert zegt dat Bloncléei uit Moes-' kroen, de braafste kerel is vati deze stad;* hij kent niemand en nog minder iemand' der betichten; hij kan nog minder be schuldigd worden als verheler op te, tre den; er zijn geen materieele bewijzen te gen Blondeel en hij vraagt dan ook de vrijspraak. Dckiere, die geen verdediger heeft, heeft niets te zeggen. De uitspraak zou Woensdag geveld worden. J i. Dit is dan ook gebeurd en de Rechtbnnk heeft zich niet mild getoond, té oordeelen naar de uitspraak die luidt: VaulKrit: 4 maanden gevangenissfew 3 jaar 2evangenisstraf en 2 jaar gevan genisstraf. Beröfis Marcel: 2 jaar geva?rgenl$traf er. verder 15 maanden gevangenisstraf. Kint Joris: 1 maand gevangenisstrafen 3 jaar, gevangenisstraf. Fittelaere Georges: 2 jaar gevangenis straf. Al deze kerels waren reeds in voor- Blondeel uit Moeskroen krijgt voor "ijn deel 9 maanden en wordt ommduel:iJs aangehouden. „v Dékiere krijgt 4 maanden en 26 f-.n-J boete, wijl Moreels Jean, in Frankrux de gevangenis, er van afkomt met ze-- maanden; zijne onmiddellijke ^anhoUJ.*» wordt bevolen. Het doek is over deze drieste bende vallen, ten ware aj beroep zouden teek^en. Burgerstand. Geboorten. Carlos Ciaeys, Wilden burg. Joseph Bossuyt, Galgenstraat. Iliana Verkest, St Pletersvela. Huwelijksbeloften. Marcel Dobbels, handelaar, v. Meulebeke en Zoë Du Jar- din, z. b., v. Wingene. ’t Kint Charles, timmerman en Maria Lambert, huiswerk- ster, b. v. Wingene. Huwelijk. Jules Casier, mouleur, v. Torhout en Henriette Declerck, huishoud ster, v. Wingene. Overlijdens. Pharailde Bert, 63 j., landbouwster, echtg. Emeric Verkest, Ko ker. Henri Geldhof, 82 j.,werkman, wed. Leonie Henderyckx, Ondank. Dora Dewitte, 7 m., Predikheerenstr. Cle- mence Yde, 68 j„ landbouwster, echtg. Camiel Degrande, Poelvoorde. Drie diefstallen. In den nacht van Woensdag op Don derdag der verleden week zijn stoute die ven binnengedrongen in een varkenshok van den landbouwer Jules Danneels, wo nende Helakkerstraat, en hebben er vier varkens van 30 kgr. ieder ontvreemd. De dieren werden ter plaats af gemaakt, en Samen met nog drie konijnen medege nomen. Den ochtend van 1 November stelde g Jozef Cloet, wonende Kokerstraat, met H ontzetting vast, dat men ’s nachts zijn H vet zwijn, wegend ongeveer 75 kgr., had H gestolen. Klacht werd onmiddellijk inge- g diend. Onder de eerste Mis, op den Hoogdag H van Allerheiligen, werden op de Dorp-- E plaats niet minder dan drie velo’s ont- ra vreemd en wel ten nadeele van Vrouw De- S vooght, wonende op den Beer van Lu- cien Depestel, zoon van Emiel, en van Fr. Vandeputte, zoon van Victor, woonachtig op het Leeztje Men dient voortaan de deuren stevig te sluiten en wakker op I zijn hoede te zijn voor de velodieven. Huwelijk. Huys Maurlts, veekoop man, v. Wingene en Hervinck Martha, kleermaakster. Geboorte. Naert Marie-Cecile, d. v. Omer 'en Velghe Julia. Overlijdens. Hendryckx Leonie, 74 j., wed. Verkain Carolus. Deketelaere Ca- fl rolus, 85 j., wed. Deketelaere Emerence, echtg. Cools Virginia. Burgerstand. Geboorte. Dirk De Bruyne, z. v. Georges en Emilia Rosseti. Huwelijk. 'Jules Rottey met Elisabeth Windels, b. v. Emelgem. Aangeslagen. Bij een zekeren O. D., wonende in de Baronstraat, werden ongeveer 2.500 kgr. kolen aangeslagen, die geleverd werden door een zekere fabrikant D. Deze betrok regelmatig kolen uit de mijnstreek, om ze hier en daar te leveren. De kolen wer den overgebracht naar 'de rantsoeneéring voor verdere b-edeeling. Burgerstand. Geboorten. Doubel Isabella, d. v. Philippe en Joseph Jeanne, Statiestraat. Carron Raphaël, z. v. Marcel en Ver- camer Alice, Roeselarestraat. Vanhevel Paula, d. v. Marcel en Denys Marcella, Kleine Veldstraat. Vanthomme Daniël, z, v. Marcel en Mandeville Adrienne, On-. dankstraat. Huwelijksbelofte. Vansteenkiste Syl- vère. smid v. Zarren, en Gouwy Felicie, kleermaakster v. Staden. Huwelijk. Casier Albert, schoenma- ker, en Vallaye Bertha, z. b., b, v. Staden. Overlijden. Dewilde Lydia, 6 m., d. v. 1 Remi en Vanlauwe Margaretha, Bergstr. Oproep aan onze Davidsfondscrs. De Gewestbond Rceselare-Tielt geeft op Zondag 9 November 1941 een algemeene ieestvergadering. Deze veelbelovende kul- tuuravond gaat, door re Izegem, te 15 uur zeer stipt in de Feestzaal van het St-Jo- zefscoUege. 29 Afdeelingen zijn in onzen Gewestnund aangesloten. Het zoo gunstig gekende «Vlaamsen Kwartet» uit Brugge aat acht medewerkers telt, zal ons een drietal uren laten genieten van zijn bon- ten Cabaretavond. Alsdan zuilen ook de twaalf bekroonde leerlingen van den prijs kamp in Nederlandsen Opstel 1941 aan de eer somen en er hun Eere-Diploma en- prijsontvangen. Dien dag wenschen wij en hopen stellig dat de aideèling Staden zonder terugdeinzen zal vertegenwoordigd zijn, gezien de bijzondere onaerscheiding van a-en jongen Heer Marcel Pecceu in den laatsten opstelprijskamp van het Da- vidsffonds. Wij'rekenen er vast op dat de leden die het goed meenen de verplaat sing rullen willen doen. Izegem is zoo ver niet. Per -trein, tram, en als ’t goed weder is per fiets, is het een gezelligheid- in groep deze fcestvergadering met uwe aanwezig heid te vereeren. Wie eenigszins kan, gaat dus Zondag mede naar Izegem. Wij zuilen tijdig te Staden terug zijn. Het nieuw postkantoor geopend. Wij hebben in een onzer vorige uitga ven onze ingezetenen kennis gegeven van een nieuw postioKaal uat in gereedheid gebracnt werd. Wij naaoen belooia tijdig ae inwoners-op ae hoogte te stellen van een toegang, tot het lonaal, maar bij ge mis van den bepaalden dag, konden wij veneden week daarover geen stiptheid jpiedeaeelen. Thans is het nieuwe post kantoor sedert Dinsdag 4 November ge opend, in de St-Jansstraat Nr 5 (huis M. Biebuyck). Dit nieuw bureel zal een groot gemak zijn voor onze inwoners, om dat het te midden ’t dorp ligt en omdat de nieuwe publiekzaal meer voldoening schenkt aan plaats en licht. Met deze gelegenheid wordt door het Post beheer gevraagd, opdat deze die post en takszegels ten kantoore koopen, een btiiefje zouden willen voorleggen met de hoeveelheid en ’t bedrag van ieder soort zegels. Dit is een groot gemak voor U zelf en voor den bediende die het winket waarneemt. Doe ook uw stortingen zoo veel mogelijk in den voormiddag, en draag altijd zorg dat ge voor iédere geldbehan- deïing uw eenzelvigheidskaart kunt voor leggen op aanvraag. Ongevallen Woensdagavond rond 5 uur had de vrouw van Dewilde Remi haar wichtje van 6 maanden oud te slapen gelegd in een kamer palende aan de keuken. Be zorgd ën bekommerd als een moeder is, ging ze van tijd luisteren. Toen ze rond 7 uur tot bij het wiegje ging, stelde ze met ontzetting vast dat het- arm kindje onder zijn hoofdkussen lag en reeds op gehouden had te leven. Men kan de droef heid dezer brave lieden niet beschrijven, te meer dat ze reeds een kindje verloren en het geenszins aan de zorgen en op passendheid der moeder ontbrak. Wij ne- jmen deel in de droefheid die de familie Dewilde-Vanlauwe treft. Bij Camiel Hotlack, landbouwer, wijk De Voermanis er een kind ter verpleging opgenomen uit Oostende. Deze week is het .zat te dicht bij een der paar den gekomen en werd het zoo erg in het heefd gebeten, dat de Heer Dr Goethals het kind heeft moeten verzorgen. De wonde baart nochtans geen onrust. Voetbaluitslagen. Katktten S. K. Staden it o F, C. Werken II, l S. K. Staden wint den toss; valt aan en doelt i-oj. Gansoh de eerste helft in de meerderheid zijn- de, weten de kadetten aan de koffie de stand op 7-0 le brengen. Na de rust poogt Werken enkele aan- vallen, doch al hun gedoe valt op niets uit, dit bij gebrek aan techniek en verstandhouding in' de aan- raislijn. Weerom is S. K. Staden in de volledige awerdcrhtid en wanneer het einde werd gefloten is de «tand 11-0 voor Staden. F. C. Werken j 3 S. K. Staden. Gedurende de eerste helft is er verdeeld spel; de Staden-mannen schijnen het TE gemakkelijk op F neaua ui gevea daardoor de kana aan Werken vrrf Van Ackere Jules had de weide loopen op het Oekene. Onbekenden hebben ’s nachts het dier geslacht in de weide en de ach- terkwartieren meegenomen. De rest lie ten ze ter plaatse liggen. Van onzen dorpsgenoot Breemeërsch Cyfiel werd aan de Bank te Kprtrijk zijn niéuwe velo gestolen. Georges Brouckaërt plaatste Zondag zijig velo tegen het Stadhuis. Bij zijn te- rugkeer was zijn velo verdwenen. Aangeslagen. Door de kontroleurs werden twee velo’s in beslag genomen met 100 pakjes siga retten. Één kon er vluchten, doch reed met zijn velo tegcii de poort van Vanden- broele. De velo was stuk, doch .de persoon kon ontvluchten. De andere twee bleven staan. De sigaretten waren afkomstig uit de sluikfabriekjes te Emelgem. Burgerstand. Geboorten. Vanneste Ivette, d. v. Pol cn Souory Alice. Latere André, z. v. Remi en Vuylsteke Irena. Werorouck Willy, z. v. Antoon en Alliet Irena. Dn- cock Jenny, d. v. Jeroom en Carrette Ger maine. Huwelijken. Claerebout Marcel van Zonnebeke, met Vanhee Clara v. Sint- Eloois-Winkel. Vansteenkiste Arthur v. Gullegem, met Vangheluwe Eliza van Bt-Eloois-Winkel. Scherpercel Richard met Geldhof Madeleine, b. v. St-Eloois- Winkel. Vanaerde Qeorges met Van- derhaeghe Iréna, b. v. St-Éfoois-Winkel. Men zal zich herinneren hoe er te Mee nen verschillende diefstallen gepleegd werden in de eerste maanden van dit jaar: zoo werden, alhier in een, herberg filmen en een baby-kinema apparaat ge- gen op oen lameuzen stolen; verders een fiets van zeksre Mas- "gekend onder den naam sells, dan ts Koj-trijk eene hoeveelheid katoen; naderhand werd er binnenge drongen in de chocoladefabriek Alpha- Omega; hier werd een tweede keer ge stolen; daarna in den nacht van 1 Mei werd ingebroken in de breigoedzaak van Marcel Carreyn, Donkerstraat, waar er vóór ruim 40.000 fr. aan breigoedartikels gestolen werden, evenals twee fietsen, hier drong men binnen nadat men op het dak geklauterd was; merken wij terloops op dat enkelen, tijd- voordien reeds gepoogd werd in dit werkhuis binnen te dringen, waarna er special? grendels op de deur gezet werden; in vollen dag, en wel op Tweeden Sinksendag, werd in de choco ladefabriek van Alpha-Omega ten derde male ingebroken en werden voor ruim 200 kilos chocolade en eene hoeveelheid zeep gestolen en in volle namiddag, in de druk bezochte Esplanadestraat vervoerd. Dit zou de. laatste diefstal dier bende zijn: inderdaad werd enkele dagen nadien overgegaan tot de ondervraging van ze kere Joris Kint. die door enkele vrouwen uit de Esplanadestraat, aangewezen werd als betrokken zijnde bij den diefstal van Alpha-Omega; doch Kint, alhoewel bij de bende aangesloten, was niet bij dien diefstal betrokken. De adjunkt-politie- kommissaris Coel .had nochtans een aan- knoopingspunt gevonden, want hij ver moedde dat indien Kint onschuldig was, zijn vriend Emiel Vankerk wellicht hier de hand in kon hebbent Vankerk werd aan een streng onderhoor onderworpen, maar een geslepen kerel als die is. wist op alle vragen een afdoend antwoord te vinden. Dit gebeurde den i Dinsdagavond, acht dagen na dien dief stal in Alpha-Omega en Vankerk had zich geëngageerd om uit den klem te ont snappen en zou den Woensdagochtend naar Duitschland afreizen. Ten. einde ge dekt te zijn, liet de adjunkt-politiekom- missaris de Feldgendarmerie bijroepen; een der Feldgendarmen ging er wat on- 1 zacht naar toe en Vankerk bekende kleur; de hoofdplichtlge was naar hij verklaar de zekere Georges Debudt, die opgezocht werd door de Fransche en Duitsche po litie in Frankrijk, voor diefstal en moord, en wiens handlangers, Vanwezsnmaele gebroeders, en nog andere, enkele dagen voordien in Toerkonje aangehouden wer den voor diefstallen aldaar gepleegd. Men zou Debudt gaan opzoeken, maar voorafgaandelijk trok men eerst naar de woning van Marcel Derous, herbergier in de Koningstraat te Meenen, die aangewe zen werd als deel uitmakend van de bende en ook omdat men- wist er nog een zeke ren buit te vinden. Politie en feldgendarm gingen bij De rous aankloppen, het was reeds na mid dernacht, en de waardin evenals een her bergprinses, zetten zich aan het roepen van 'uit het venster, nadat er geklopt en dat het huis omsingeld geworden was: «Au Secours!Zij meenden aldus wel licht tijd te winnen, maar dat kon niet baten. -Alles werd onderzocht en men dacht er reeds aan- dat men met ledige handen zou moeten vertrekken, toen men ten slotte in de bierpomp op den toog re volvers en inbrekersalaam vond, verder onder den toog rubbersandalen, die ge diend hadden om in te breken en in den vos-t van een moderne herbérgstafel een groote stock breigoedartikels, voortkomend van den diefstal bij Carreyn. Derous werd aangehouden. Nu moest men Debudt zien te krijgen; men gebruikte Vankerk als lokaas en toog naar net Café de la LysRijselstraat, waar Debudt zich placht op te houden; Vankerk trad het huis binnen en vioeg den waard waar Debudt was, daar hij hem dringende zaken over te brieven had, de politie was hem op het spoor; de waard liep in den. val en verklaarde dat Debudt den nacht doorbracht te Halewijn bij zijne vriendin zekerê «Titinedie een slecht befaamd kroegje uitbaat. Maar de politie van Meenen had afgedaan aan de grens, dit dacht ten minste de politie kommissaris, maar de Feldgendarm be schikte er anders over en eischte de ver dere medewerking van M. Coel en zijne mannen, want iedere uitstel kon mede brengen dat Debudt gaan vliegen was. De wettelijkheid werd nu eenmaal over boord geworpen en men ging Frankrijk binnen; het huis «Titine» werd omsin geld en dan werd aangeklopt. Maar hier wilde men een trukje gebruiken: tijd win nen en Debudt laten ontkomen. Dat viel totaal verkeerd uit: Debudt zag niets be ters dan over de daken weg te vluchten, op zijne achtervolgers vurend. Maar de Duitsche gendarm zette de achtervolging in over de daken en Debudt liep in den val: hij kwam een huis binnen en geen uitweg meer ziende schoot hij zich een kogel door het hoofd, Dié had afgedaan met het Gerecht. Er was een ander die men graag zou vatten en Wel Georges du Petit Cour traidie in talrijke'dieverizaken betrok ken was en doorging als den Onzicht- baren Dé Zondag daaropvolgend trof men in een herberg te Meenen zekere Jean Mo reels aan, die goed onder handen geno men aan de politiekommissaris van Mee- Me.r) trok den Maandagochtend naar ZOEKT G’IETS t’huren of te koopen, Zoekt g’ een meid, ’n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog beden 'a Klein» «ZOEKER» ig on» blad, tchAet» Ij noch e^etSi p'QVsrwu 9raus- der firma Oatkn, daags nog steÊd Wor?t heden zelfde goede j6re1^ met de vóór den oorlog 0" volgens de zol:de formS^ttoaerd 15 November 1941. wannvr x b-ws«>- sinne, Herdersstraat 98; Adiel Ide-Ver- cruysse, St-Micinelsstraat 26. BEVOORRADINGSZEGELS VERLOF IN DUITSCHLAND In afwachting dat een afdoende rege-,. ling zal getrofien worden inzake de af- houding van bevoorradingszegels voor kinderen, die 1. maand verlof in Duitsch- land hebben genoten door tusschenkomst van de Vlaamsch-Duitsche Arbeidsge- meenschap (De Vlag), mogen de ouders dezer kinderen die reeds de betreffende 1 zegels zouden hebben afgegeven, bij den plaatselijken Bevoorradingsdienst om te- l ruggave der teruggevorderde zegels ver- zoeken. Er zullen hun zegels voor de Ioq- pende maand verstrekt worden. SPORTVEREENIGINGEN Alle bestaande sportvereenigingen van Roeselare: turn-, tennis-, zwem-, voet bal- en fietsvereenigingen, moeten vóór 15 November e.k. op het Stadssekretariaat aangifte doen van hun bestaan, met ver melding van de juiste naam, de juiste be drijvigheid, den zetel en voorzitter hun ner vereeniging. Er wordt op gewezen, dat alle oprich tingen van nieuwe vereenigingen uitdruk kelijk moeten aangevraagd worden en on derworpen zijn aan de toestemming-der Hoogere Overheden, na advies van den Burgemeester. EN DE KOLEN? Herhaaldelijk zijn de Heer Burgemees ter en de Heer Adjunkt-Directeur Quin- tens met dit vraagstuk bezig geweest. Een vergadering van bijna alle kolenkleinhan- delaars der stad op Dinsdag laatst heeft de bezwaren van deze kleinhandelaars klaar naar voren gebracht. Na toespraken van den Heer Quintens en den' Heer Burgemeester werd tot een nieuwe vergadering van de groothande laars besloten, welke daarna met een af vaardiging der kleinhandelaars een uit- werkingsakkoord zal vastleggen. KULTUURARBEID ZANGTORNOOI ’42 Het Vlaamsch Nationaal Zangverbond' in samenwerking met het V. V. Koor van.’ Roeselare zal met het Paaschverlof va.f 1942 een openbaar zangtornooi inrichten tusschen alle lagere scholen van de stad Roeselare. De opgave zal uitsluitend be staan in het zingen.van stapliederen door de schoolkinderen der mededingende klassen. Dit tornooi zal een eersteling zijn in onze stad en de inrichters hopen op de volle medewerking der betrokken schoolhoofden. De warme medewerking van het Stadsbestuur is verzekerd. VLAAMSCHE TOERISTENBOND Wij vernemen tot ons grootste genoe gen, dat deze dappere baanbrekende kul- tuurvereeniging binnen kort een beslis sender! stap zal zetten, nl. de oprichting van eên tak te Roeselare. Herhaaldelijk werd hier vroeger mee begonnen en even dikwijls liep deze poging spaak. Er wordt verwacht, dat de Roeselaar- schn leden vdn den Vlaamschen Toens» tenbond hun beschamend achterstel zul len inloopen door in korten tijd hier een bloeiende afdeeling tot stand te brengen.- DIEST DER BEGRAAFPLAATS Het College van Burgemeester en Sche peden der stad Roeselare brengt ter ken nis der bevolking, dat alle kruisen en ge- denkteekenen, geplant of geplaatst op niet-vergunde grond, opgraven van per sonen gestorven vóór 1 Januari 1931, van het stedelijk kerkhof dienen te worden weggenomen. De aanvragen moeten schriftelijk ge daan worden en gericht tot den agent, aangestelde der begraafplaats: Samoy, of te zijnen bureele (begraafplaats» inge vuld worden. Deze aanvragen moeten den graad van verwantschap met den over ledene vermelden en ingediend worden vóór 1 December 1941. Een machtiging tot wegneming zal na onderzoek uitgereikt worden en de weg- haling zal moeten uitgevoerd zijn vóór 1 Januari 1942. De voorwerpen, voor dewelke geen machtiging tot wegname werd gevraagd of toegestaan, zullen door de zorgen van het Stadsbestuur weggenomen worden, zonder dat nog iemand eenig recht er op kan doen gelden. De Burgemeester, WINTERHULP Het Centraal Uitvoerend Comité van Winterhulp besloot dat de Kroostrijke Gezinnen, wier inkomsten beletten den Wlnterhulpsteun te genieten, de schcol- soep tegen verminderden prijs kunnen bekomen, nl. tegen 6,25 fr. in plaats van 12,50 fr. en dit vanaf de maand Decem ber. Die prijsvermindering moet o] kretariaat va» Winterhulp, L_ RekkemZ. L. Roeselare. Van den beginne af werd er rap gespeeld. Reeds aan min; 3 maakte Laurèyns door een móóie kopbal het eerste doelpunt. Pas was de b.-tl weer aan ’t rollen of Zwarte Leeuw trekt er mooi comblneerend van door en Brabant maakt aan min. 9 Nr 2. Af en- toe weert Rekkem zich goed. Aan min. 26 weten zij een tegenpnnt te maken op strafschop. Bij een al- gemeenen aanval worden de achterspelers Van de thuisploeg zoo in het nauw gebracht, dat ze dep, bal in eigen doe) schoppen. Stand bij, re rust 1-3., Na de rust zijn de bezoekers weer direct in dén aanval. Aan min. maakt Brabant er 1-4 van cn in vier minuten -tijd weet Maertens nog tweemaal te- doelen. De Leeuwtjes vinden het nu welletjes en, teren op hun voorsprong. Rekkem maakt hiervan ge bruik om een tweede doelpunt aan te teckenen. Pas is de bal. weer -aan !t rollen of Maertens zendt Nr 7 ibinnen. Rekkemhoudt moedig stand en. ze worden ■beloond met een derde doelpunt. Het einde komt met 3-7. Zwarte Leeuw heeft- een mooie verdiende 'overwinning behaald Kr. Roeselare 3 0 Gullegem. Onze Krottegemmannen hebben de gewoonte van te winnen. Ondanks het gure weer, was er veel be langstelling. De thuisspelers zijn het eerst in den aanval. Gullegein herstelt het evenwicht en Verfaillie heeft merite mt’l etn scherp schot van den rechts binnen. De gastheeren antwoorden met een moolen aanval die bekroond wordt met een prachtig doelpunt van Vancciliie op pas van Van Gierdegem. Deze stand blijft behouden tot de rust. Na de rust komen -de meeste aanvallen Weer van Krottcgem. Ronse besluit deze serie aanvallen met een tweede doelpunt. Het wordt nu een strijd tus schen de lokale voorlinie cn de 'verdediging der be zoekers. Ten laatste weet Vancoillie het derde doel punt te netten. Krottegem wint verdiend met 3-0. De leiding van Dejonckheere was perfect. Kachtem Sport. Zondag hebben onze jongens één hunner achtcr- stall.ge wedstrijden -ingenaaid. Zij moesten de ge vaarlijke verplaatsing doen naar fff O. Roeselare. De thuisploeg kwam op met eea versterkt elftal en toeh wist Kachtem verdiend te winnen met 1-2. Jammer van die domme nederlaag tegen K. B. Rum- bekc, anders hadden ze onmiddeuijk achter de leiders kunnen blijven. Moed houden jongens, ook de beste breiers laten wel eens een steek vallen. Ook het tweede elftal kwam eervol uit den strijd en behaalde een prachtige overwinning op M. T. Beitem. Morgen Zondag moet het tweede elftal op bezoek ii V. V. Izewem'en-het eerste, krijgt' aan huis S. 'V. ,.a tc wor den. We. rekenen, op de belangstelling van de tal- BURGERLIJKE STAND ▼an 31 Oki. tot 6 Nov, 1941. Geboorten. Cecile Vandamme, d. v. Karei en Irma Staelens, v. Moorslede. Raymond Van Hulle, z. v. Eduard en Ma ria Vandenberghe, Herenthalslaan 23. ---- - - -- Rosa Verstraete, d. v. Willem en Gerarda binnengedrongen. Zij hebben het geheële Dccoster, v. Oostnieuwkerke. Lizette huis doorzochten een aanzienlijken buit VanpaTys, d. v. Silveer en Georgette De clerck, v. Lichtervelde. Karei Grillet-, z. v. Gerard enGodelieve Labeeuw, van Oostnieuwkerke. Maria-Theresia De- keerle, d. v. Napoleon en Elisabeth Aerens, Diksmuidesteenweg 180. Marie-Rose Pattyn, d. v. Dr Jozef en Germana Si moons, H. Horriestraat 2. Noël -Ver- brugghe; z. v. Achiel en Godelieve Verca- mer, Koornstraat 110. Nelly Dedaes- stekerj d. v. Marcel en Margareta Van- clcoster, v. Kortemark. Magdalena en Erika Boedt, d. v. Dr Fer-nand en, Hen rietta Ë’raet, ,v, Kortemark. Overlijdens. Leonia Vanackere. 73.J-, waschvr'ouw, wed., v. Juul Syssau, Brüg- gesteenweg 52. Maria Ijefeverg, 5 m., d. v. Cesar en Ida Samyn, Kattenstraat 15. Joseph Sacyii; 84 j., z. b..* wéd. V.' Rosalia Vanmaele. Kattenstraat 31. Josenh Vanden Brande, 58 j., controleur bij de spoorwegen, echtg. v. Emma Beer naert, -Leenstraat 13. Maria Verhoest, 3 m., d. v. Boudewijn en Ivonna Wul- brecht, Brugsesteenwes 177. Joseph Debeis, 65 j„ wever, echtg. v. Maria Ver- f :ilhe, Gaaipersstraat 30. Bertha Joye, 30 j.. spoelst.er, echtg. v. Maurits Defour, Gitsstraat 150. Godelieve Pillen, 2 j., d. v. Valeer eh Martha Déloóf, Meulebe kestraat 10. Ivo Speybrouck. 77 j., z. b., ongehuwd. HoOgledesteenweg 139. Huwelijksaankondigingen. Joseph 45 flesschen sterke dranken ontdekt SneybrOuck, brouwersgast, met Helena Wattcny, brouweriewerkster, b. v. Roese lare. Joseph Derluyn, wever v. Roese lare. met Flora Landuyt, fabriekwerkster v. Ingelmunster. August Janssens,, bu- reelbediende v. Jette, met Adriana Beek man, naaister v. Roeselare. Jeroom De- clërcq. handelaar, met Paula Dewulf, z. b„ b. -v. Roeselare. Michiel Pattyn, land bouwer v. Roeselare, met Alice Dumoulin, landbouwster v. Moorslede. Emiel Van- dewynckel, treinwachter, met Magdalena Sercu, onderwijzeres, b. v. Roeselare. Raymond Legein, nijveraar, met Simonne De RuVtter, z. b., b. v. Roeselare.,— Mi chiel Hasneslach, landbouwer v. Kuurne, met Martha Deceuninck, landbouwster v. Roeselare. Verkeersongeval. Wanneer Flavle Vandenbussche van de Mis huiswaarts keerde, werd zij ter hoog te van h-et kerkhof door een wielrijder aangereden, die op de vlucht sloeg. De vrouw werd ernstig toegetakeld aan het aangezicht, handen en knieën. Genees kundige zorgen waren van doen. Botsing. In de Roeselarestraat alhier kwam het tot een botsing tusschen den. vrachtauto eener firma uit Izegem en e?n paarden- gesnan. Alles bleef bij stoffelijke schade en kon in der minne geregeld worden. Uitslag hanenprijskamp. Door de h.incnmaatschappij Turfhouwe Kraait werd een priiskamp increricht bij Bnrra Aimé, Turf houwe. De uitsla» luidt gis volgt: Er- waren 24 lia nen: i. Ciaeys Edmond, IJchtérvefde, 273: 2. Dcn- 3. DécOck.M., 258; 4; Verhaeghc Julien, 2is; 5, Decock Florent. 215; 6. Decock Leon, Torhout, 2or; 7. Dagheldere Jules, Lichter velde, 198; 8. Claes Edmond, T90; o. Vanstecn- landt Roger. Torhout, 190; 10. Ciaeys Petrus, Lich- tcrvelde, 187. Burgerstand. Geboorten. Bral Cyriel. z. v, Albert en Pynnaert Martha, Kaalstraat. De- nolf Hendrik, z. v. Marcel en Desmet Ma ria. Doelstok. Overlijden. Pecceu Eiodie, 57 j., d. v. Co rolus en Justine Vandenbroucke, Kort rijkstraat. Huwelijksafkondigingen. Velghe Al fons v. Izegem, met Verhamme Maria v. Ardooie. Demeulenaere Alberik v. Ar dooie, met Vermandere Maria v. IY.Y Dejaeghefe Palmer met D’Artois- Ma ria. b. v. Ardooie. Haverbeke Cyriel met Debruyne Georgina, b. v. Ardooie. M. Vanaf Maandag 10 tot en met Zaterdag PJ?»lz^ein.<*n-het eerste krijgt aap 1 .1041. Oekene. Dat beloven spannende partijen NOVembeï' -941. Camiel Ysseis-lvlis- iv» rr.lrpnpn. on dé* belanestpllinz va rijke supporters.’

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4