SPORT SPORT Ij Uit 't Roeselaarsche Uit ’t Izegemsche liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ J Uit }t Tieltsche I Verder uit de Provincie UiT ROESELARE INGELMUNSTER GELUWE UIT TIELT WESTROOZEBEKE PITTEM R P in ’t ROESELAARSCHE uit ’t IZEGEMSCHE s g MOORSLEDE AMERIKAANSCH VERMOGEN MOET WORDEN AANGEGEVEN STADEN WAKKEN ZONNEBEKE LANGEMARK VOORMEZELE OOSTVLETEREN DENTERGEM MEULEBEKE KACHTEM ST-BAAFS-VIJVE WIELRIJDEN DE H. DEVOS, GOUVERNEUR DER PROVINCIE NAMEN, SLACHTOFFER VAN EEN AUTO-ONGELUK RUMBEKE UIT IZEGEM LEDÉGEM HOOGLEDE ARDOOIE ST-ELOOIS-WINKEL AARSELE DADIZELE WINGENE EMELGEM ra i—i straat. M. merkwaardigs rede. Laten wa iets geen -4. 6 S 5 6 6 5 6 5 6 6 2 O I O O O I o 9 8 8 7 6 5 4 4 3 2 19 21 15 14 16 8 10 14 15 10 3—3 1—3 3—2 13 7 10 13 16 14 12 16 16 23 week oniet aigehaald hebben op den gestelden dag, ---j een bijzondere zitdag op Zaterdag 6 De cember, van 9 tot 11.30 uur voormiddag. Nadien worden geen zegels meer uitge deeld. VERBOND VAN AMBACHTEN EN NERINGEN Meester Schilders, Behangers, Glazenmakers. De Beroepsvereniging der Meester Schilders, Behangers, Glazenmakers van het Arrondissement Roeselare, kwam te Roeselare Patria bijeen op Zondag 23 November. Sekretaris Décuypere gaf aan de léden een overzicht op de sociale wet geving, het leerlingenwezen, de verorde ning. van de levering van niet-ferro-me- talen. De Heer Rogier Van Rentergem. werd aangeduid als vertegenwoordiger bij het bestuur voor de leden van het Ize- gemsche. Burgerstand. Geboorten. Bailleul Allain-Georges, z. v. Oscar en Huyghe Martha. Bekaert Diana-Maria, d. v. Urbain en Pauwels, Angèle. Overlijden. Van Elslander Maurits, 32 j., ongehuwd. Zegeluitreiking. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge reikt worden ten gemeentehuize, op Dinsdag 2 December, op de gewone uren, Uitdeeling der zegels. De rantsoeneeringszegels zullen uitge deeld worden: Maandag 1 Dec., van 9 tot 12 uur, Sektie A; Dinsdag 2 Dec., van 9 tot 12 uur. Sektie B Nrs 1 tot 150; van 2 tot 4 Uur, de overige nummers. Ëll j Rijwieldiefstal. M n’.ag 11. had Boudewyn Achiel ecu ronc_ gedaan voor de verdeellng en in levering der aardappelen en was verslag komen uitbrengen naar het Gemeente huis. Hij had zijn rijwiel tegen den voor gevel geplaatst zonder eenig argwaan t9 Koesteren. Doch wanneer hij terug bulten kwam was de flets verdwenen. Dadelijk had hij vermoeden op een knaap die hij geaurende zijn ronde verscheidene malen ontmoet had. Hij verwittigde den Heer Burgemeester die, zonder dralen, den dief wildé achterna zetten per auto in d3 richting van Woesten; doch ongelukkig lijk de knaap was langs Elzendamme ver trokken, hetgeen enkel later uitgemaakt werd. De veelbelovende schelm wordt op gezocht. Mocht hij gevat worden. rasfflsnsiEHBsasaaEaHHaeaaEsnas EEN OUD KRANT waar U niets mee* ii> vindt, geeft brood aan den werk* man, zijn vrouw en zijn kind. BURGERSTAND Geboorten. Agnes Dc Backer, d. v. Georges en Yvonne Van Autreve, 5" Wijk. Denise Merville, d. v, Willem en Ra chelle Vandewallé ,v. Den tergem. Her bert Ide, z. v. Germain en Antoinette Vèr- helle, v. Pittem. Greta De Vlieger, d. v. Joseph en Gabrielle Michielsens, steen weg Deinze. Antoine Castelein, z. v. André en Zoë Vandekerkhove, v. Meule- beke. Marcel Van Gelder, z. v. Jules en Marina Vannieuwenhuyze, 2e Wijk. Ria Alliet, d. v. Joseph en Gabrielle De- marez, Gottem. Mare De Witte, z. v. Achiel en Yvonne Van Hecke, steenweg Ruiselede. Gwy De Cock, z. v. Alfons en Gabrielle Van Hautte, Hoogstraat. Elina De Keyser, d. v. Willy en Anna Hey- tens, steenweg Marialoop. Eric Maes, z. v. Julien en Magdalena Maes, v. Pittem. Overlijden. Ivo Lannoo, 81 j., echtg. van Van Daéle Mary, ’t Geloove. Fran- ciscus Gelaude; 76 j., wed, v. Chancelles Prudence,Kromwalstraat. Huwelijken. Cyrille Nyssen v. Oost- roozebeke, met Clara De Vooght, naaister v. Tielt. Arthur Vanderstraete v. Schüi- ferskapelle, met Yvonne Van de Walle v. Tielt. Marcel Van Daele v. Schuif ers- kapelle, met Lucrèse Devliegere v. Tielt. Joseph Bouckaert, schilder, met Eulalie D'haeyaert, z. b., b. v. Tielt. FIETSDIEFSTALLEN De stoutmoedigheid van de fietsdieven gaat in onze- stad van langs om verder. Het was nog niet genoeg dat aan de O., L. Vrouwkerk het rijwiel van landbouwer Verlinde uit Meulebeke weggenomen werd, alhoewel er een Slot op was ge maakt. thans werd de van binnen in de St-Pieterskerk geplaatste fiets van Mej. Vanmaele insgelijks weggenomen en het slot was nogmaals gesloten. Het onder zoek naar de dader; of daders heeft tot nu toe nog geen gunstigen uitslag opge leverd. MAALVERGUNNINGEN De producenten van graan kunnen van af 3 December in den voormiddag, hunne maalvergunningen afhalen, telkens van 8.30 tot 12 uur. 1” Wijk: 3 en 4 Dec.; 2» en 3” Wijk: 5 Dec.; 4” Wijk: 6 Dec.; 5" Wijk: 8 Dec.: 6“ Wijk: 9 Dec.; 7' Wijk: 10 Dec.; 8' Wijk: 11 Dec.; 9» Wijk: 12 Dec. Na 12 December worden er maalvergunningen meer afgeleverd. RANTSOENZEGELS De rantsoenzégels werden deze uitgedeeld.Degenen die deze zegels kunnen zich deze nog aanschaffen op Burgerstand. Geboorte. Dewulf Jozef, z. v. Arthur en Blomme Margaretha. Huwelijk. Hallein Gilbert met, Van- opbroecke Leopoldina, b. v. Westrooze- beke. Overlijdens. Swaenepoel Maurice, 36 j. Demey Alois, 49 j., echtg. v. Verfail lie Martha. Mortier Marie-Louise, 88 j., wed. v. Depoortere Henri. Zegeluitdceling. De nieuwe rantsoeneeringszegels zullen uitgedeeld worden op Maandag 1 Decem ber, ’s morgens van 8 tot 12 uur, M. 1. S. K. Rumbeke 2. Kruipendaaïde 3. V. V. Izegem 4. S. K. Zilverberg 5. Abeele Sp. 6. V. B. Izegem 7. St. Izegem 8. S. V. Oekene 9. Montalu io. Kachtem Sp. inzittenden gewond. Beide voertuigen va ren ernstig beschadigd. 3, Brand. Verleden Maandagvcormiddag ging de brandklok plots aan het luiden. Brand was uitgebroken op de hofstede van Gus- taaf Cornellie-Desifnpelaere, Pekhoek 22. De pompiers maakten oogenblikk'Uk alarm en snelden met de autopomp raar den brand. Het dak van de koelst»tien met-r afhankelijkheden, stond in lichte, laaie. Onmiddellijk werden de dieren ze- red en den vuurpoel met man cn machi bestreden. De pompiers stelden alles in ’t werk om de voorraden strooi, hooi en tabak uit het brandend gebouw te halen, waarin ze dan ook gedeeltelijk lukten. De tabak werd gered, doch een hoeveelheid strooi en hooi, naar schatting 6.000 kgr., ging verloren. Verscheidene uren bleef de brandweer ter plaats om verdere uitbrei ding te voorkomen, De schade is aanzien lijk en de brandoorzaak onbekend. Zwijnenvleesch aangeslagen. In den namiddag, werd zekeren Mav.lee Behaeghe, uit Gullegcm, met 30 kïr. versch zwijnenvleesch betrapt op het ge hucht Molenarelst De rijkswacht sloeg de waar aan ën de onwettige vervoer: er werd naar Kortrijk overgebracht. V. Rijwicklieite, Marie Kesteloot. wonende Schipstrer.t, had haar rijwiel in het kerkportaal ge plaatst. Na den kerkdijken dienst was de fiets gaan schuifelen, alsmede een taseh waarin eenzelvigheidskaart, rantsoenen- ringszegels en een som van 80 fr. sta ken. V. Slecht bewezen wederdienst. Zekere Saelens, wonende alhier, vroeg aan de patrocn uit Sebastopoleens zijn rijwiel te mogen gebruiken, hetgeen werd toegestaan. Na den rit kreeg den eigenaar het rijwiel terug; maar stelde naderhand vast dat de mooie degelijke buitenbanden tegen oude versleten waren verwisseld ge worden. V. - Doodclijk auto-ongeval, Zondag, in den vooravond, gebeurde te Voormezele, gehucht Krommen Eist een pijnlijk auto-ongeval, waarbij een vrouw, mosder van vcrschillige kinderen, het slachtoffer werd. Bij een draai van de baan slipte de auto door de gladheid van den grond en stuikte in een gracht. De inzittende. Vrouw Julien Libbrecht, geboren Yvonr.e- Maria Verfaillie. wonende te Kemmel. 13 jaar oud, liep hierbij een erge schédei- oreuk op. Zij werd de eerste zorgen tce- gediend door Dr Larmuseau uit Kemmel. waarna ze per tram naar leper werd overgebracht. Gezien haren ergen toe stand, moest het slachtoffer het H. Oliesel bij haar aankomst in de statie, door Eerw. Heer Denys, Pastoor, toegediend werden. Het slachtoffer overleed bij haar over brenging naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper. Voerder en andere inzittenden kwamen er met den schrik vanaf. Burgerstand. Geboorten. Vandepoele Godelieve, d. v. Albert en Carrein Martha, Rekestraat. Vanha verbeke Georges, z. v. Cyriel en Huyghe Godelieve, Kaeyaertstraat. Huwelijksbeloften. Brackez Jules, autogeleider v. Staden, met Dupont Leo- nie, hemdenmaakster v. Arthiers (Arras), Overlijden. Zeenaeme Gaston, 41 j., ongehuwd. Huwelijken. Vansteenkiste Sylvère, smid v. Zarren, met Gouwy Felicie. kleer maakster v. Staden. Deforche Gerard, landbouwer, en Debaene Maria, z. b., b. V. Staden. Bericht. De veehouders en de melkverkoopers worden nogmaals verwittigd dat zij ver plicht zijn de melkzegels in te brengen bij den Bevoorradingsdienst, den 2“ en 17" van iedere maand, telkens ’s voormiddags van 9.30 tot 12 uur. Op de andere dagen worden er geen melkzegels aanvaard. Rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels voor de vol gende periode zullen uitgereikt worden op nierondervermelde dagen: Op Vrijdag 28 Nov., van 9 tot 12 uur, van 1 tot en met 296; van 2 tot 5 uur, van 297 tot en met 630. Zaterdag 29 Nov.: van 9 tot 12 uur, van 631 tot en met 912; van 2 tot 5 uur, van 913 tot 1214. Rantsoeneerings- kaarten meebrengen. Bericht. De landbouwers die nog kooien zouden beschikbaar hebben, mogen zich aanmel- den bij den bevoorradingsdienst om de hoeveelheid aan te geven. De verkoopprijs is vastgesteld op 0,90 tot 1 fr. hei kgr. Aangifte dient ’s voormiddags gedaan te gen einde dezer week. Reizigers opgepast. Daar er thans op sommige lijnen trei nen zijn afgeschaft, is men niet meer ze ker op den gestelden tijd ter bestemming te zijn. De mogelijke inlichtingen hier over zullen u ter statie op aanvraag ge- j.geven worden. De tyein leper-Kortemark is nog steeds in voege. Davidsfonds. In de week van 1 tot 8 December zullen de laatste boeken voor dit jaar aan de leden ten huize besteld worden. Tevens Dan volgt weer een ontspanningsavond iook zal het lidgeld ingevorderd worden Ho Tiom-o vnnr Ho lonriohit» Kovnitino- Lvoor het jaar 1942. De prijs hiervan be draagt 25 Ir. per lid. Wij hopen dat ieder lid trouw zijn lidgeld zal vereffenen. Ook vragen wij aan ae leden een woordje ten beste te willen doen bij vrienden of ken nissen, hen aansporende lid te Worden. De bijdrage is zoo gering mogelijk en ’t is een leerzaam tijdverdrijf. Bij ac nieuwe boeken van toekomende week zult u een exemplaar vinden, waarin gij de keus zult kunnen doen voor de eerste zending boe ken voor 1942. Wij hopen stellig op een goed gevolg en tot de naaste week. De Schrijver: Adolf Tnyberghien. St-Barbarafeest. Op Donderdag 4 November, ter gelegen heid van St Barbara, wordt te 9 uur een Solemneele Mis gecelebreerd ter nage dachtenis van de overleden pompiers. Alle brandweermannen, oua-leden en familie leden worden vriendelijk uitgenoodigd de H. Mis bij te wonen. Voor ae pompiers, vergadering in ’t lokaal te 8.30 uur. Ieder een weze op post. Bekendmaking. Oscar Lemahieu, verkooper van De Popenngenaarlaat weten dat er bij hem te koop gesteld zijn: «De Haard- vriend», kleine almanakken van «Snoeck», enz. Alle Zondagen voor enna iedere mis aan de kerkaeur verkrijgbaar, alsook ten huize, Ommegangstraat, rechtover De OlifantWie De Poperingenaar verlangt, kan hem bekomen ten huize vanaf den Vrijdagavond. Mededeeling. De Belgische maatschappij voor elec- trische uitbatingen deelt &is mede: Ge durende de Wintermaanden bestaat er meer gevaar voor het breken van boven- grondsche electrieke kabels, zoowel in laag- als in hoogspanning. Het spreekt van zelf dat men nooit een gebroken draad mag aanraken. Het eerste wat er te doen, staat is onmiddellijk den kabinier, Mau rice Ouvrein, wonende Guido -Gezelle- plein, verwittigen. Tot op het oogenblik BELANGRIJK BERICHT Alle kultureele vereenigingen, die na 1 December 1941 worden gesticht of gelijk welke kultureele werking, die na genoem den datum wordt aangevangen, moeten worden aangegeven; hetzij aan de Pro- paganda-Nebenstelle, 11 Julistraat, Brug ge, hetzij aan de verscheidene Kreiskom- rhandanturen. AARDAPPELEN De personen, die hun aardappelen wen- schen te bekomen voor Januari 1942 en volgende maanden, hetzij maandelijks of voor 3 maanden ineens, moeten zich la ten inschrijven vóór 15 December a.s. EEN SUCCESVOLLE AVOND De eerste ontspannings- en voetlich- tingsavond voor de arbeiders is een enorm succes géworden. De groote Patriazaal was tot in den nok gevuld. Behalve de volledige Kreiskommandantur, bemerkten we verscheidene Burgemeesters uit de om- geving. Het’ontspanningsgedeelte was rijk ver zorgd. De jeugdige arbeiders-accordeonis- ten Julien Victor en Roger Snoeck gaven blijk van buitengewone technische vaar digheid en groote muzikaliteit. De zin gende meisjes van D.M.S. zongen een drietal mooie liederen. Een viertal jon gens en meisjes voerden volksdansen uit,' die keer in den smaak vielen. Kunstdecla- mator Antoon Vanderplaetse zegde en kele verzen met zijn heerlijke voordracht en klankvol geluid. Burgemeester Rik Demoen sprak een kort inleidingswoord en legde vooral den nadruk op het groote verschil der decora tieve landen met hun goudregiem eii het Nationaal-Socialisme mét het regiem van den arbeid. De Voorzitter van De Vlas Dr Vande Wiele, hield de toehoorders bijna een uur lang geboeid. Zijn rede werd herhaalde lijk met een daverend applaus onderbro ken. Spreker schetste op bijtend-satyri- sche wijze hoe weinig er in den loop der jaren voor den arbeider werd gedaan. Het N.-S. kent geen standenverdeeling: ds éénjarige verplichte arbeidsdienst is voor iedereen. Eén jeugdorganisatie voor alle kinderen. Een oorverdoovend applaus besloot deze Ten bate van Winterhulp. Gezien het groot succes en op algemeene aanvraag wordt Willy’s Trouwdag» her- opgevoerd op Zondag 30 November, te 4 uur, ih de zaal VriendenkringAls verrassing zullen De Ghesellen van den Spele^j, tusschen de bedrijvenin, iets nieuws voor U brengen. Koopt uw kaarten vooraf bij Maur. Spanhove. Aar- sele-Plaats, tegen 6 fr.; andere plaatsen: 5 en 4 frank. Smokkelarij ontmaskerd. Reeds eenigen tijd werd door de kon- trolediensten van het distrikt Tielt en door de rijkswachtbrigades een oogje in het zeil gehouden, daar het bekend, stond dat groote hoeveelheden aardappelen in den sluikhandel vertrokken. Nochtans slaagde men er maar niet in de hand te leggen op de schuldigen. Alle vervoer werd gekontroleerd, maar steeds bleken de autobestuurders in het bezit te zijn van regelmatige vervoerbewijzen. Daarom oegon men langs een anderen kant uit te zien. Vermoedens wogen al spoedig op een gemeentebediende, zeke- rn C. M., te Dentergem. De speciale brigade der kontroledien- sten van het distrikt Tielt wist spoedig het noodige bewijsmateriaal te leveren. De gemeentebediende C. M. leverde op sluiksche manier onwettige machtigingen af op naam van niet-gekontrakteerden, welke op de machtigingen echter als dus danig doorgingen. Hij ging zelf bij de landbouwers de aardappelen bespreken en bood zijn prijs. Medeplichtigen haalden met een vrachtauto de aardappelen af en betaalden die. Aldus werden duizenden kilogram aan den normalen handel ont trokken. Landbouwers der gemeente Den tergem legden reeds bekentenissen af. C. M. werd door de rijkswacht van Wakken opgeleid en ter beschikking ge houden van den Procureur des Konings te Kortrijk. Chicoreidrogerij in brand. In den vroegen morgen, omstreeks 7 u., werd door de werklieden der chicoreidro- gerij Jozef Dobbels, landbouwer, wonende steenweg naar Pittem, brand opgemerkt in de drogerij zelf. Terstond werd er naar de plaats van het onheil gesneld, doch het vuur had reeds een geweldige uitbreiding genomen, zoodat er van alle redding geen sprake meer was. Het plaatselijk pom- pierskorps werd seffens verwittigd, dat in enkele oogenblikken reeds ter plaatse ver scheen en met den meesten ijver aan de blusschingswerken begon. De drogerij, die pas enkele weken nieuw gebouwd is en uit beton bestaat, brandde langs binnen uit. De oorzaak zou te wijten zijn aan de platen, waarop de boenen lagen te drogen, die gloeiend wa ren,'waardoor brand ontstaan wel-d. Ruim 5.000 kgr. chicoreiboonen kwamen in de vlammen om. De brandweer kon zich be perken tot het vrijwaren van het aanpa lende magazijn, waarin nog talrijke dui- zende kilogrammen gedroogde boonen op gestapeld lagen. G. Steeds maar lictsdiefstallcn. Het schijnt dat er zich te Meulebeke oï omstreken een dievenbende schuil houdt, dia het speciaal op de fietsen, gemunt heeft. Weaerom werden een drietal fiet sen ontvreemd. Remi Reels, wonende Gentstraat, en Georges Dendouw, landbouwer, begaven zich naar een vergadering van de plaat- selijke Boerenjeugd en plaatsten er nun fiets op den koer der school, gelegen in de Baljuw Vermeulenstraat. Wanneei1, ze na deze bijeenkomst, een uur later, hun fiets wilden nemen, moesten ze met ontstelte nis vaststellen dat deze verdwenen waren. Allons Boone, wonende Aardenmo- len alhier, werd eveneens van zijn flets beroofd, ’s avonds toen hij deze aan een drankgelegenheid enkele oogenblikken liet onbeaeerd staan, ’s Anderendaags in den vroegen morgen werd de fiets van Boone teruggevonden in de ommegang- dreef, ontdaan van de banden, zaael en licht. G. Botsing. Op de Marktplaats kwam het ter hoogte van de Zwarte Leeuw tot een botsing tus schen een personenauto, die uit de Karei van Manderstraat kwam gereden en een personenauto die uit de rienting der Oost- roozeoekestraat kwam aangeooid. De bot sing was vrij hevig en laatstgenoemd voertuig werd ettelijke meters weggesla gen. Ais bij wonder werd niemand van dc -Burgerstand. Geboorten. Demeulenaere Erik, Mol- leveld 6. Demasurc Bernice, Oostrooze- bekestraat 34. Stragier Gabriel, Dosse- straat 11. Overlijdens. Goeminne Achiel. West- straat 40. Maertens Bruno, Brugge- straat 92. Van Roose Maria, echtg. v. T’Hoofd Camiel, Izegemstraat 16. Huwelijksafkondiging. Dujardin Os car v. Kortrijk,, met Debeuf Elza van In- gelmunster. Kindje verstikt. Terwijl het 3-jarig zoontje van de echtgenooten Vannieuwenborg, wonende, aan het Statieplein, in zijn wiegje lag te slapen, was er kortsluiting ontstaan aan het verwarmingstoestel, waardoor het wiegje vuur vatte. Toen men het gevaar bemerkte, was het kihdje reeds half ver stikt. Niettegenstaande de beste zorgen, gaf de kleine weldra den geest. M. Tooneelfeest Op Zondag 7 December, te 4 uur en Maandag 8 December, te 5 uur, in ce zaal «Hotel de Flandres», opvoering van het prachtige tooneelspel De Goudboer Een aangrijpende brok boerenleivti in het Beiersch gebergte. Vooraf gwt'het luimige sprookje; «De Schilder van O. L. Vrouw». Dit tooneelfeest wordt gegeven door de tooneelgroep Taele ende Conste uit Wakken. Kaarten op voorhand te be komen bij Jos. Desmet-Dhond, Marke- gemstraat 70. Op ZONDAG r DECEMBER 1941. tc ifi »ur, in «Het Giklcnhuis», GROOTE SPORT.tTOW ten bate van Winterhulp. Programma der Rolwcdslrijden. Deze gaan door op de moderne rollen «Jir. Aerts», met miniatuur Piste. 1. - Omnium (voor prachtbcker)Dc Vos-Cailens! a) 1000 m. staande vertrek; b) achtervolging over 3 ronden; c) 500 m. vliegend vertrek; d) snelheid 4 ronden (tweede cn vierde ronde sprint). 2. - Afvallingskoers (Juniors): a) Met PieL'r» An- dré (kampioen van België) en Ollivier'Valeer (kam pioen van West-Vlaandercn; - Missinnc-Peeis. 9 ron den, met aan derde, zesde en negende ronde de 'mat ste renner die wegvalt. b) Achtervolging 3 ron den: Pieters op Ollivier; Missine op Peers. 3. - Beroepsrenners (puntenkoersEerste reeks: Schottc, Scrcu, Desmet Roger, Dufromnnt; - Tweede reeks: V. d. Berghe, Tcrsago, Decin, Vandeweghe: Finaal’. De twee lafste en de twee perste Van reeks. Tusschenin zal een goed orkest ons vergastm cp wat aangename deuntjes. Ook zal de alomgekenoe Berten een sportvoordracht geven cn een pi» renners interviewen. Prijzen der plaatsen: Stcunkaartcn: 7 fr.; G'iJtn- merdc tweede rang: 5 fr.; Staanplaatsen; 3 fr. Bespreek tijdig uw kaarten bij Pauwels Hubert» Plaats 8. ISE5aEHBHHaBIll3niSaH!23Sï35aSl Bij verordening van den Militairen E:- Vclhebber voor België en Noord-Frankri;» moet alle Amerikaansch vermogen aan gegeven worden. «BBaBaBSQBHBKBaBaanssasüSïias De w. n. goevërneur aer provLicie Na- men, Heer G. Devos, is Dinsdag met zij’J auto nabij Grmjjloux op een traktor ge' botst. Dc schok .was buitengewoon gev> dig en de Hr Devos werd in bewustelco' zen toestand opgénomen met een gapen: wonde aan den schedel en in zeer be- denkelijken toestand naar het gasthui’ overgebracht. Uit Oudenaarde werden per spw 76 stuks vee verzonden naar Gent. aankomst der wagons te Gent bleek dat 4 runderen spoorloos van den tic.» verdwenen waren. Men denkt dat de wei' stal gepletgd werd te Meirelbeke. Burgerstand. Huwelijksaankondiging'. Cloet Gus- taaf, wed. v. Wyseure Pharaïlde, met Commere Maria, v. Roeselare. Geboorten. -Schaubroeck Jan, z. v. Jules en De Meyer Zoë, Brugstraat. Strynck Noël, z. v. Michel en Brulez Ma ria. Gapaard, Vandewynckele Her man, z. v. Karei en Hoeterinckx Maria, Mgr Roelensstraat. Delameilleure Noël, z. v. Victor en Wdllays Z.ulma, Wijk Tin- nepot. Vandewaetere Frans, z. v. Vic tor en Mesure Margaretha, Lichtervelde- straat. Overlijdens. Coucke Flavie, 56 j.. on gehuwd. Hemelstïaat. Maes Leonie, 82 J.. ongehuwd. Kortrijkstrsat. Rigole Henri, 90 j„ wed. v. Herpoelaert Mathilde. Wijk Zwarte Leeuw. Vermeulen Ste phanie, 64 j., echtg. v. I-Iostens Felix. M. Twee dieven gesnapt tijdens hun rooftochten. De plaatselijke Rijkswacht was op diehstronde in den nacht langs de wijk D® StatieOp een gegeven oogenblik werden een tweetal personen opgemerkt die op rooftochten uit waren. Deze twee mannen werden door de Rijkswacht aan gehouden, gezien ze ’s nachts op de baan niet, mogen zijn, doch het bleek weldra dat er hier met twee dieven te doen was. Uit een eerste onderzoek bleek het de ge- naamden D. C., schrijnwerker, en M. M., baanwerker, te zijn, wonende alle twee Ardooiesteenweg, wijk Tassche te Roe selare, die het vooral gemunt hadden op raapkoolen. Ze hadden een diefstal ge pleegd bij Vandewaetere Maurice, wo nende wijk Tassche waar ze een zeer groote hoeveelheid raapkoolen ontvreemd hadden. Deze twee personen werden voor de rest van den nacht in den amigo opgesloten. ’s Anderendaags werd er overgegaan tot een huiszoeking bij deze twee kerels, die tot de ontdekking leidde van ruim 600 kgr. gestolen raapkoolen. De dieven leg den volledige bekentenissen af en ver klaarden eveneens een dergelijke diefstal gepleegd te hebben bij landbouwer Ter- mote, wonende zelfde wijk. De raapkoolen werden aan de eigenaars t.erugbezorgd, terwijl tegen de dieven een proces-verbaal werd opgemaakt. Het on derzoek wordt ijverig voortgezet en het blijkt dat deze twee personen nog andere diefstallen op hun aktief hebben. G. Werk van den Akker. Dit pas opgericht werk mag zich in een sterke ledenaangroci verheugen. De wer king naar buiten' begon op 16 November met een flinke vooraracht door M. Fiems uit Torhout, die sprak over Winterwerk en WinterbeddenDe opkomst was zeer gering. Op Zondag 30 November, te 10.30 uur, gaat de tweede voordracht door in het Volkshuis. Dezen keer komt M. Moens uit Torhout spreken over Konijnenkweek ’t Is te hopen dat de belangstelling zal vertiendubbelen. Wat op één jaar gedaan werd. Het Winterhulpkomiteit houdt eraan, de bevolking een kort overzicht te geven van zijn bedrijvige werking tijdens het eerste werkjaar. Er werden uitgedeeld: 46.169 soepi antsoenen, 24.351 liter melk, 64.000 kgr. kolen, voor 8.00s fr. kieederen, voor ongeveer 25.000 fr. waren in natura. Tot op 18 November betaalde de kassier 100.369,87 fr. uit. De schoolsoep wordt iets eenigs: 1187 soepnemers op 1501 kinde ren. In de bewaarscholen wordt er weer levertraan voor de kleuters geschonken. Met ingang van 1 December zal er koste loos brood aan de behoeftigen worden uitgedeeld. Eerlang zullen ae omhalers bij onze Wingenareh komen aankioppen, en... overal wel ontvangen worden. Leerlingensekretariaat. Hier volgt dan het resultaat van de theoretische examens, den 16 November te Wingene, aan 20 leerlingen aïgenomen. Maximum 30. punten. 1. Ost Yvonna, 28 p.; 2. Detavenier Roger en Duyck Lucien, 28 p.; 4.. Depauw Laura en Tae- ckens Lucien, 27 L, p.; 6. Deroo Leon, Gunst Elvira en Sercu Hilaire, 27 p.; 9. Baesen Adolf, Uytenhove Gerard en Ver- kest Willy, 26 p.; 12. De Boucke Michel, Devriese Omer en Lust Marcel, 25 p. 15 Van Belle Roger en Verkest Gabriel, 24 p.; 17. Braeckevelt Marcella, 23 p.; 18. Verkest Roger, 22 p.; 19. Gurdebeke Florent, 18 p. Slechts één mededinger slaagde er niet in, de helft der punten te behalen. Over drie maand zullen de. praktische proeven afgenomen worden. Botsing in den avond. Donderdagavond omstreeks 7 uur weer klonken plots een 6-tal revolverschoten vlak vóór het gesticht van de H. Theresia te Wildenburg.Een kogel drong door de ruiten van de ontvangstkamer en bleef steken in de deur. Vermoedelijk smokke laars, die met de gendarmen in botsing gekomen waren. De smokkelaars hebben 4 3 4 3 3 2 2 2 I I Wedstrijden voor Zondag 30 November 1941: Kachtem Sp. S. K. Zilverberg Burgerstand. Geboorten. Jacques Vantieghem, z. v. Martin en Rachel Rapoeye, Molenhoek- straat 20. Hedwig Decoene, z. v. Ra phael en Elisa Lintermans, Roeselare- straat 259 AB. Jozef Sintobin, z. v. Camiel en Maria Allewaert, Roeselare- straat. Willy Tack, z. v. Michel en Ger- mana Uyttenhove, v. Ingelmunster. Josephine Vandekerkhove, d. v. Louis en Maria Vandekerckhove, v. Ingelmunster. Francine Malfait, d. v. Michel en Ma rie Persyn, Ameyestraat 48. Aurelia Samijn, d. v. Henri en Rachel Devoldere, v. Emelgem. Overlijdens. André Verbeke, 21 J., z. v. Maurice en Maria Deblauwe, v. Den tergem. Mariette Waerlop, 8 j., d. v. Adiel en Maria Maes, v. Dentergem. Henri Deprez, 71 j., wed. v. Flora Ver- bauwhede, Meenenstraat 59. M. Dienst der Apothekers. Zondag 30 November. Apothekers- dienst: H. Michel Verhamme, Roeselare- straat. Geneeskundige dienst: H. Dr Depestele, Vandenbogaerdelaan. S. Eierbedeeling. De eierbedeeling wordt gedaan door de zuivelwinkels. Maandag 15 en Dinsdag 16 December zal er tijdens de gewone bu- reeluren. gelegenheid zijn voor de vervan ging en aflevering der nieuwe eierkaar- ten. M. Bijrantsoenen. De zwarte zegels voor de bijrantsoenen van sommige categoriën werklieden zullen aan de belanghebbende werkgevers uit gedeeld worden uitsluitend op Maandag 8, Dinsdag 9 en Woensdag 10 December. Uitslag examen. Bij het leerlingensekretariaat van den burgersbond had deze week de uitslag plaats der examens van de mededingende leerlingen uit verschillende vakken. Hier geven we de namen weer der bekroonde leerlingen: Vandeputte, Izegem, haarkap- per (grootste ond.)Bonte Jeroom, ld., vlasser (gr. ond.); Deboud Frans, id., bak ker (gr. ond.)Hmnaert Robert, id., kleer maker (gr. ond.)Desmet Omer, id., vlas ser (ond.); Verbeke Jozef, id., bloemist (ond.); Depuydt Roger, ld., meubelmaker (ond.); Tack Marcel, ld., meubelmaker (ond.)Simoens Marcel, ld., electrieker (ond.)Delaere Cyriel, id., kleermaker (ond.)Herman Victor, id., beenhouwer (ond.); Popelier Rog., bobineerder (void.): Christiaens Rog., kleermaker (void.). S. Ontspanningsavond voor Winterhulp. Op Zondag 30 dezer geven de studen ten van het St-Jozefscbllege een afwis selende ontspanningsavond, waarvan de opbrengst zal geschonken worden aan Winterhulp. Deze gezellige feestavond be vat talrijke mooie nummertjes. Begin te 3.30 uur in de zaal van het College. S. Kersttooncelfeest. Door de tooneelvéreeniging der Derde- Orde van St-Franciscus, wordt alhier op Zondagen 30 November en 7 December de opvoering gegeven van hetgekende Kerstspel Peerke de Sukkeleerin vier bedrijven. Deze vertooningén gaan door in de zaal van hst. Gildenhuis, Kruis straat, telkens te 3 uur. S. Voordrachtavond. Zondagavond gaf de Davidsforidsafdee- ling een zeer belangrijke Voordracht, die plaats, vond in de. zaal Van het St-Jozefs- college. Als spreker trad op Heer J. De- meyere, Prov. Commissaris voor Weder opbouw. Aan de hand van duidelijke kaarten en lichtbeelden,gaf spreker een klare uiteenzetting nopens den herop bouw,. niet alleen van hetgeen vernield werd, maar van den zedelijken en stoffe- lijken heropbouw van ons volk. Deze be langrijke conferentie werd meermaals door de toehoorders op gejuich onthaald. f Velodief gesnapt. Sinds de laatste maanden waren de fietsdieïstallen alhier een echte plaag ge worden. Het kon dan ook niet anders of men had hier te ‘doen met een welinge richte bende. Dank zij het ieverig onder zoek der politie en rijkswacht is men erin gelukt de hand.te,leggen op een der da ders, namelijk Jerome Vancoillie, wo nende op de wijk ’t Kotje Een huis zoeking aldaar leverde dan ook den bes ten uitslag op, want allerlei materiaal en wisselstükken van gestolen fietsen werden ten zijnen huize oiitdékt. S. Kunstgebeurtenis. De zeer gunstig gekende muziek- en zangvereeniging De Peter Benoitkring geeft op Zondag 7 en Maandag 8 Decem ber zijn eerste groot Winterconcert, dat doorgaat in de zaal van het St-Jozefscol- lege. Een zeer gevarieerd prigramma zal uitgevoerd worden, wearoiider de gekende ouverture Willem Tellvan Rossini. Daarbij komt nog de talentvolle mede werking van Heer G. Verdonck, eerste klarinet-solo van het Kursaal van Oost ende. S. glIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ Taemin terwijl Deroo overtuigend op punten won van Boucquiaux. Ook Varrewaere deed het niet slecht doch kon alleen match nul afdwingen van Michiels. De liefhebbers heben eveneens flink gepresteerd. GEWESTELIJKE SPORTACTIE (Gewest Izegem) Uitslagen van Zondag 23 November 2541: V. B. IzegemKachtem Sp. S. K. ZilverbergSt. Izegem KruipcndaardeS. K. Rumbeke S. V. OekeneAbeele Sp. V. V. Izegem—Montalu Algemeene Rangschikking. z o X 2 3 2 4 3 4 5 Smedenbond. De Smedenbond van ’t Arrondissement Roeselare komt bijeen op Zondag 7 Dec., in «Au Grand Café», Roeselare, tot be spreking van berospsbelangen. De smeden dienen zoo haast mogelijk hun aanvraag in te zenden voor smisse- kolen voor de maand November. Formu lieren worden op aanvraag gestuurd naar de leden. Verbond van Ambachten en Neringen. De jaarvergadering wordt gehouden op 14 December, te 2 uur, in De Zalm Daartoe zijn uitgenoodigdde besturen der aangesloten beroepsvereenigingen. Sekretariaat. Vanaf 1 December is het Sekretariaat, Noordstraat 34, Roeselare, toegankelijk voor de leden van het Verbond van Am bachten en Neringen: de werkdagen van 9 tot 12 uur. Het bureel is ’s namiddags gesloten. GEHEIME KINO ONTDEKT Zondagavond werd door de politie van dienst in het Hof van ’t Henneken, in een achtergebouw van het huis Nr 73, be woond door een zekere E. L., een geheime klno ontdekt, die ih volle werking was. Een honderdtal kinderen, knapen en meisjes, werden daar aangetroffen. Er werd natuurlijk Inkomgeld geëischt. De genaamde H. D., wonende in de Wal- lénstraat te Roeselare, verklaarde geen Vergunning te hebben. Het inkomgeld Verdeelden ze te zamen, nl. twee derden voor den uitbater en een derde voor dea bewoner. Al het materiaal werd aangeslagen en proces-verbaal werd opgemaakt. DE MEEKKWESTIE Niemand, die ook maar een beetje op de hoogte was van de Roeselaarsche melk- verdeeling, zal kunnen beweren, dat deze verdeeling aan de primitiefste eischen op commercieel en hygiënisch gebied beant woordde. Aanhoudend werd er geklaagd over zure melk. Een onderzoek, ingesteld door den Heer Burgemeester, wees uit, dat men het euvel niet moest zoeken bij de melkerij. En wie de onsmakelijke doening in de Noordstraat lederen dag aanschouwde, kon wel gemakkelijk begrijpen, waar de schoen wrong. De noodige installeering bleef uit en,,, er werd alleen geld cpge- streken. Nu zal. éi' toch verandering komen. .Als bieuwe melkverdeeler werd aangesteld de Heer Preneel. Tot nu toe werd de volle melk ’s mor gens om 9 uur verdeeld en de afgeroomde pas om 12 uur; een tijd geleden pas om 2.30 uur. Dit maakte dus, dat de melk venters *s avonds met hun bedeeling nog niet gereed waren. Alle melkerijen zullen dus ook den Zon dag moeten werken. Öp het oogenblik ontvangt Roeselare: Melkerij Westroozebeke: 3.500 1. kleine melk; Melkerij Gits: 2.900 1. volle melk, 500 1. afgeroomde en 600 1. karnemelk; Melkerij Beitem: 1J500 1. kleine melk, BOERENWACHT Van den leider, de H. Demuynck, ont vingen wij de volgende inlichtingen: De Boerenwacht telt in Roeseiare 150 leden. De eerste feestavond is schitterend ge slaagd en we zijn dan ook van plan neg meerdere van zulke avonden in te richten. De volgende feestavond zal gegeven worden door de tooneelvereeniging «1/01X3- veredeling in de Patria, voor de stads bewoners. Sportkring Roeselare. De Sportkringérs moesten het opnemen teecn Knokke. doch wegens de slechte verbinding kon deze wedstrijd niet doorgaan. Dat was voor het Rocse- laarsche sportpubliek een geweldige tegenvaller. Sportkring staat Nr .3 op den ranglijst, gelijk .met Kortrijk Sport cn 4 punten verschil met de leiders Vigor Hamme. Dat is zeer eervol,vogral omdat h«t ’t eerste jaar is, (lat Sportkring in Bevordering speelt. F. C. Roeselare. De Clubmannen moesten‘spelen tegen Cr S. Brugge doch de Wedstrijd ging niet -door. Club staat op ’t .oogenblik bovenaan met ir punten, dus' gelijk met leper cn Izegem, doch één wedstrijd minder gespeeld. Als de Clubjongens het zoo volhouden, worden' ze kampioen. 1 Zwarte Leeuw Roeselare. Zwarte Leeuw speelde tegen Beveren voor de Schaal van Vlaanderen. Bij de rust was het reeds 3-0 en de eindstand bracht een verdiende 7-0 overwinning. Dat maakt in twee wedstrijden dus 23 punten voor -en geen enkel doelpunt tegen. Dat zal ook wel een uni cum blijven. De 7 doelpunten werden allen gemaakt door de middenvoor Brabant. Morgen Zondag de verplaatsing naar Gullegcm. We pronostickeeren Zwarte Leeuw gewonnen, doch er zal degelijk gewerkt moeten worden. Krottegem Roeselare. Krottegem speelde de revanche wedstrijd tegen Kortcmark en won met 1-4. Het spel was over het 'algemeen wat ruw en, daardoor niet aangenaam om te volgen. Voor de rust werd het eenige doelpunt ge maakt sloor Ronse. Na de rust ,madk.t Ronse nog twee doelpunten. Kortemark kan een tegenpunt maken door misver stand in dc Roeselaarsche verdediging. Uit een straf schop weet Detailleu het vierde doelpunt te plaatsen. Krottegem won zeer verdiend. Kinderwelzijn. Het Werk van Kinderwelzijri is niét alleen nuttig, doch ook noodig. Dat is duidelijk gebleken bij de laatste raadple gingen. Verleden week werden er 125 kin deren onderzocht, waarvan 103 grondig. Men kwam toen tot de ontzettende vast stelling dat ér bij 93 kinderen de gezond heidstoestand te wenschen overliet. Dus 93 op 103. Het is tevens een dringende oproep tot lotsverbondenheid en daadwerkelijk so ciaal katholicisme. Iedereen, die kan, moet helpen. Ieder heeft natuurlijk zijn eigen lasten en moeilijkheden, doch ieder een kan iets bijdragen tot hulp van de algemeenheid. Het katholieke geloof vraagt daden, versta dat wel! Leveringen. Er worden berichten rond gedragen, waarop vermeld staat hoeveel de boeren boven het schattingscijfer moeten leve ren. Ook bij de kortwoners worden der gelijke briefjes rond’gedragen.'Er fcïjn er die peinzen slim te doen met niet te tee- kenen, doch dat zal geen vermindering meebrengen. Aardige lui. Er zijA toch nog altijd mcnschen, die maar niet willen inzien dat de tijden ver anderd zijn en dat y nieuwe rechtmatige eischen gesteld worden. Neem b.v. dit ge val in onze gemeente: Daar komt er een klagen, dat hij geen aardappelen genoeg heeft, maar ondertusschen ziet hij toch de kans schoon om een zwijn vet te mes ten, dat hij natuurlijk niet aangegeven heeft. Ongeval. Jeroom Laccnte heeft in de Koeistraat een leelijken val gedaan. Het voorwiel van zijn velo schoot los en Jeroom kletste te gen den grond, met het gevolg dat hij deerlijk gekwetst werd boven het oog en verder, kwetsuren kreeg over het geheele lichaam. De ongelukkige werd bewuste loos naar zijn huis overgebracht. Aangeslagen. Bij Hoste Marcel, wonende in de Ize gemstraat, werden 10 kgr. tabak, een groote hoeveelheid sigarettendoosjes en apparaten voor het vervaardigen van si garetten aangeslagen, benevens een be langrijke hoeveelheid sajet. Burgerstand. Overlijdens. Vantomme Jules, 75 j., echtg. v. Verbrugge Pharaïldis. Hostyn Ferdinand, 83 j., wed. v. Meulebrouck Prudentia. Huwelijk. Leenknegt Maurits v. Pas- schendale, met Yssers Magdalena van Rumbeke. A.M. in de Beurs voor de landelijke bevolking. We hopen dan door den verkoop van Bteunkaarten de miadelen te vinden om onze grootsche plannen te verwezenlijken. Ook het kuliureel gedeelte van - taak zal niet verwaarloosd worden. BIJZONDER BERICHT Onder het personeel van den stedelij- ken Bevoorraaingsaienst is een vrijwil lige sociale dienst voor hulpbetoon uige- richt ten bate der bevolking van de stad. Hierdoor kan aan zekere inwoners hulp verleend woraen betreffende het overhan digen aer rantsoenzegels en andere zegels gedurende de Wintermaanden. De gezinnen, die aan de volgende ver- eischten voiaoen, komen in aanmerking: 1) Het gezinsnooid moet in ae onmoge- lijkhtia verkeeren zelf naar den Bevoor radingsdienst te komen. 2) Minstens 2 met-schoolgaande kin deren beneden de 6 jaar hebben. 3) Geen kinderen hebben, aie aan hun schoolplicht voldaan hebben en thuis waakzaam kunnen zijn. Wie onder aeze bepalingen valt, kan een schriltelijk verzoeK inaienen bij den Bevoorradingsdienst, Bureel Nr 5, of zelf komen om een vragenlijst in te vullen, opdat er onmiddellijK aan begonnen kan worden. Alle andere gevallen, schriftelijk inge diend, zullen met de meeste zorg en be reidwilligheid onderzocht en zoo mogelijk tot uitvoering gebracht worden. Voor de GROOTE GEZINNEN met ten minste 4 kinderen beneden de 14 jaar zal bij middel van een speciale kaart (emen- ningsKaart) voorrang gegeven werden bij het aanschuiven voor alle dienstbureelen van de stedelijke bevoorrading. Deze er- kenningskaart moet, mits voorlegging van het trouwboekje, aangevraagd worden op Bureel Nr 5 van den Bevoorradingsdienst. Leden van een bond van groote gezin nen (Vlaamsche Kinderzegen of Belgi schen Bond) genieten de voorkeur. Deze regeling zal bij de zegeiuitdeeüng van December een aanvang nemen. I DE POPERINGENAAR van 29-11-41. 4® BL BnSKOKK een plicht van naastenliefde van de meer derjarigen, bij een gebroken lijn te blij ven waken om er de kinderen opmerk zaam te maken en ze ervan verwijderd te houden. Inlevering koper. Ingevolge het Inleveren van koper, tin, enz., is aan de inleveringsplichtig-en be kend gemaakt wat dient ingeleverd te worden (zie plakbrief aan ’t Gemeente huis'). Het Gemeentebestuur van Staden neemt hiermede aanvang op Maandag 1 December, de gansche week, in de boven zaal van ’t Gemeentehuis, voor de letters A, B. en C. Toekomende week worden langs dezen weg volgende letters ver wittigd Voetbalnieuws. 6. K. Staden o —o Nieuwkcrke. De uitslag dezer match toont aan dat het een har de strijd is geweest; gcene der partijen heeft kun nen doelen; de eerste helft der partij kregen de sup porters moei verdeeld spel te zien, met een lichte meerderheid van de S. K.-mannen; van beide kanten werd onophoudend aangevallen, doch men stootte gedurig op eene rotsvaste verdediging. De tweede helft werd natuurlijk met een taaie wilskracht aan gevangen. Bij gemis aan schotvaardighcid werden mooie kansen verkeken door S. K. Staden. Zoo ein digde de harde kamp .met o-o. S. K. Staden (Kad.) 17 o Kr. K. Kortemark. Flauwe kamp! Ken ontegensprekelijk meester schap va» onze Kadctten. In de eerste helft konden de Krekclzonen eenige malen aanvallen, doch ge lukte het Staden 3 naeenvolgende malen te doelen. Als men wni eens voorstclt dat onze Kadettcn in ile tweede helft nog veertien maal het Ieder in de net ten joeg moet men oprecht beginnen denken dat Kortèmank al slapend speelde. Voor de winkeliers. De rzinkeliers moeten, op Donderdag 4 December a.s., de volgende zegels in brengen: Nrs 3, 4, 6 en Nrs 3 zwarte ze gels. Zij gelieven dan ook de lijst mede te brengen van de personen die bij hen ingeschreven waren en die gedurende de maanden Oktober en November de ge meente zouden verlaten hebben of zou den overleden zijn. Fietslichten. De Heer Kreiskommandant maakt er opmerkzaam op dat nog altijd ’s avonds, na het invallen der duis ternis, vele wielrijders noch steeds blijken geven van volslagen gebrek aan tucht: ofwel hebben ze heele- maal geen licht aan hun fiets, ofwel hebben ze dit licht niet of niet voldoende afgeschermd, volgens ile voorschriften. Deze toestand kan absoluut niet ver der geduld worden. Daarom zal de gemeentepolitie verzocht worden zeer streng toezicht uit te oefenen en er voor te zorgen dat aan dezen toestand een einde worde gesteld. De Heer Kreiskommandant dreigt met zeer strenge maatregelen, zoo niet spoedig meer acht gegeven wordt op de voorschriften in zake verduiste ring van de fietslichten. Ook een schadepost. Jules Vangroeneweghe, wiens huis de vorige week bijna ten onderste boven ge reden werd, mocht deze week een tweede schadepost noteeren. Een hond was ’s nachts in zijn konijnénkot gebroken en beet er een 10-tal volwassen konijnen dood. Vooral in dezen tijd een gevoelig verlies. Rantsoeneeringszegels. Deze zullen uitgedeeld worden op Dins dag 2 December, in de gewone volgorde. Aardappellevering. Volgens het verhoogde leveringscijfer moet onze gemeente nog 180.000 kgr. aard appelen leveren. Ofschoon dit tot het rijk der droomen behoort, zullen onze boeren toch doen wat ze kunnen. Winterhulp. Men is nu bezig kolen uit te deelen van Winterhulp. Er worden 210 gezinnen be deeld met elk 100 kgr. kolen. Dat zal wel kom zijn. Burgerstand. Huwelijk. José Matyn v. Izegem, met Suzanna Billiet Van Emelgem. A.M. Burgerstand. Geboorten. Tanghe Walter, z. v. Maurice en Decoene Maria. Verbeest Marcella, d. v. Henri en Ivonne Leen knegt. D’Halluin Francine, d. v. Remi en Maria Verloo. Overlijden. Vanoverschelde Maria, 66 j„ wed. v. Constant Feys. Huwelijksbeloften. Decruyenaere Ju les v. Heestert, met Gilberte Debussere v. St-Ëloois-Winkel. Rousseau Marcel met Vanhaelst Germaine, b. v. St-Eloois- Winkel. Vuylsteke Hector met Van- fletere Gusta, b. v. St-Eloois-Winkel. Vermaut Jules v. Izegem, met Lafere Augusta v. St-Eloois-Winkel. M. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimffliimiiiniiiiimiiffl hun fietsen, hun messen en een groote hoeveelheid vleesch in den brand gelaten en konden ontsnappen. Vrijdag is het parket afgestapt, ten einde de noodige vaststellingen te doen. Reeds werden een viertal personen, in deze smokkelzaak betrokken, aangehouden. Burgerstand. Geboorten. André Hurtekant. Bar- rierken. Godelieve Persyn. Tielstraat. Joseph D’Absalmon, Wildenburg. Robert Vandewiele, St-Jan. Frans- Van Gampelaere, Beer. Frida Bogaert, St- Jan. Huwelijken. Marcel Dobbels, hande laar te Meulebeke, met Zoë Dujardin, z, b. tc Wingene. Louis Albrecht, hovenier, met Rechilde Snauwaert, landbouwster, St-Jan. Maurits Vande Caveye, velo- maker te Beernem, met Maria Gernaey, z. b. te Wingene. Frans Wallaert. werk man, met Clemence Desoete, huishoud ster, Wildenburg; Leon Bissche, land bouwer, met Margaretha Vande Wiele, landbouwster, te Wingepe. Overlijdens. Romanic Verhelle, 76 J., huishoudster, wed. Ivo Spriet1, Pastorij straat. Victor Vannieuwenhuyse. 82 j„ landbouwer,’ wed. Julie’ Dévisah. St-Jan. Charles Debel, 62 j., werkman, wed. Marie Decoster, St-Jan. Laura De- bruyne, 21 j„ huishoudster, echtg. Adrien Mortier; St-Jan. Henri Bonne. 76 j.,- werkman, Bruggestraat. Prudence Huys, 74 j„ landbouwster, echtg. Victor Depauw, Haze. Julia Maes. 75 j.. huis houdster, wed. Ferdinand Werrébrouck, Hoogweg. Huwelijksbelofte. Medard Willem, landbouwer te Zerkegem, met Jeanne Vanderlinde, landbouwster te Wingene. Bokswedstrijd. Zonda" gaf de boksclub Spartaeen interes sante' boksmeeting die doorging in de zaal Patria en opnieuw een groote nxassa boksliefhebbers lokte. Ziehier de uitslagen: Hoofdkamp, io x 2/nin’.J Karel Macs (Izegem) wint door opgave in de -zesde ronde van Jacmin (Brussel). Beroepskampen, 10 x 2 min.': Deroo (Izegem) wint op punten van Boucqüiaux (Brussel): Varrewaere (izegem) en Michiels (Brussel) boksen onbeslist. Liefhebbers, 4x2 min.: Sintobin (Izegem) wint op punten van Herpoèls (Kortrijk); Debeuckelacre (Kortrijk) wint door stopzetten in de eerste ronde van Desmet (Izegem), wegens groote meerderheid van eerstgenoemde; Debeuf. (Izegem) wint door k. o: in de derde ronde van Vandorpe (Kortrijk); Roger (Kortrijk) zet Cools (Izegem) k. o. in de eersté ronde. Sportnieuws in ’t Izegemsche. Verleden Zondag hebben de mannen van F. C. Izegem flink weten te prestoeren bij R. C. Harelbeke die op de tweede plaats prijken in de rangschikking. Het werd een spannende partij waarin de schoenma kers heelcmaal de baas tyaren want een 3-4 uitslag bewijst dit ten volle. Aldus komt F. C. Izegem thans op dc derde plaats in het klassement. De Stadistcn der gewestelijke sporlactic, kre gen het bezoek van S. K. Zilverberg. We hadden stellig gemeend dat St’. Izegem gemakkelijk de Zii- verbergmannen zouden kunnen verslaan doch deze hebben er anders over gedacht en deden dc onzen met een 2-4 nederlaag afdruipen. V. V. Izegem deed het beter- tegen de kerels van Montalu (beitem), want, na een vinnige wed strijd kenden dc bezoekers, met een 3-2 nederlaag huiswaarts koeren. De Bolders hadden ^cen groote moeite om de lantaarndragers, Kachtem bp., te verslaan al zij het dan ook met kleine cijfers (2-1). Toch kwamen de mannen van Kachtem meermaals gevaarlijk aanvallen doch dc onzen wisten telkens deze aanvallen in het niet te doen. De overwinning van V. B. Izegem is dan ook verdiend. Het elftal van Abeele Sp. (Izegem) moest -op verplaatsing naar S. V. (Jekene en gelukte erin een mooie 1-3 overwinning af te dwingen. De kerels van Abeele zijn ten andere geen katten om zonder hand schoenen aan te pakken. Dit hebben ze Zondag «p- nieuw bewezen. De boksmeeting van Zondag was wederom iets uit het bovenste schof. Kcnerzijds hadden we mooie kampen te bewonderen terwijl anderzijds de lokale boksers het uiterst goed wisten af te brengen, immers, K. Macs won door opgave in da zesde ronde van Uitslag hanenprijskamp. Zonda" had bij Kamicl Desmet, in Tivoli een grooten hancnprijskami) plaats, die volgenden uitslag gaf. Kr waren 49 hanen; 1. Lapeirre Gcbr., Pit tem, 362; 2. Decoster Roger, 335; 3:. Dierkens Al fons, Ruiselede, 326; 4. Dcdeckere Jules, 319; 5. De Wale Gebr., 308; 6. Van keirsbilek Julien, Pit tem, 288; 7. Devooght Gerard, Pittem, 285; 8. De- jaegher Hcnri, Ruiselede, 279; 9. Devooght Gerard, Pittem, 273; 10. Bouckhout G., 267. Kampioenschap Jonge Kraaiers Door de hanenmaatschappij De Jonge Kraaiers gehouden door Kamiel Desmet, werd Zondag het kampioenschap betwist in drie prijskampen, waarvan de volgende uitslagen: 1. Decoster Roger, Pittem, 995; 2. Vankeirsbilck Julicn, 842; 3. Vanhecke G., 802; 4. Bouckhout Gcrard, 780; 5- Desmet R., 724; 0. Devooght Gerard, 715; 7. Verfaille Alfons, 711; 8. Biebouw J., 618; 9. Brouvry Marcel 592; 10. Cruyaert Marcel, 370. BURGERSTAND van 20 tot 27 November 1941. Huwelijksafkondigingen. Vermeersch (lictor, brievenbesteller, met Marie-Mag- dalena Ollevier, z. b., b. te Roeselare. Maurits Degryse, aardewerker, met Nora Moreeuw. voddenwerkster, b. te Roesela re. Frans' T’Jaeckx, dokwerker te Nicuwpcort, met Susanna Engels, spin- ne'-iewerkster te Roeselare. Huwelijken. Emiel Vandewynckel, treinwachter, met Magdalena Sercu. on derwijzeres, b. te Roeselare. Marcel Vanhaelewyn, beenhouwer, met Irma Bertram, dienstmeid, b. te Roeselare. .Geboorten. Maria Rosselle, d. v. Ju lien en Margareta Pype, Tumulusstr. 31, Maria Cornillie, d. v. Albert en Paula Vardroone, v. Ledegem. Gerard Van- eoillie, z. v. Maurits en Magdalena Van- acker. v. Gits. Rosa Huvaere. d. v. Phi- ]c-9.on en Maria Hoornaert, v. Bsveren. Gilbert Degryse, z. v. Omer en Magdale na Lemaitre, Mandellaan 341. Norma Duyveionck. d. v. Gaston en Maria Van- rtewalle. Dehaernestr. 17. Yvette De Riemasker, d. v. Gerard eh Anna Van- audenaerde, v. Ardooie. Oriand Weyne. z. v. Julien en Elisa Cornells, v. Staden. Simonna Moerman, d. v. Juul en Lau ra Tanghe, Magerriierrie 187 C. Nor bert Verhaeghe. z. v. Oscar en Susanna Vandecasteele, Kaaistraat 21. Overlijdens. Alfons Dewaelsche, 40 j.. houtbewerker, echtg. v. Magdalena Ge- kiere, Mandellaan 292 E. Maria-Ludo- vica Buyse. 58 j., z. b„ ongeh., Brugge- steenweg 52. Maurits Van Elslander, 32 j.. spinneriewerker, v. Dadizele. Matirits Bouten, 46 j„ zaadhandelaar, echtg. v. Gertrude Wybo. Beverensteen- we<r 38. Maria Devreker. 7 w.. d. v. Willv en Magdalena Paelinck, te Lange- mark. Rogier Lammertyn, 2 m.. z. v. Eugeen en Cecile Willemyns, Kernmelk- straat 45. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag 1 December tot en met Zaterdag 6 December 1941: 1) Francois Desmet-Decraene, Statieplaats 42. Roe selare; 2) Maurits Decloedt, Olmenstraat 18 a, Roeselare. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 30 November, Dokterdienst In stad: 1) Heer Dr. Declerck, St-Hubert- straat 22. 2) Heer Dr Pattyn, Henri Horriestraat 2. Apotheekdienst op Zondag 30 Novem ber: Heer Apotheker Desmet, Noord- straat 24. Weer een rijwiel gestolen. Verleden week Woensdagavond deed Henri Depoortere, wonende Meenenstraat 12. een boodschap bij zijn broeder Albert, Plaats Nr 9 en plaatste zijn rijwiel aan diens woning. De enkele oogenblikken af wezigheid waren voldoende om, door een onbekende de fiets te stelen. Klacht werd ingediend. Er kan geen nadruk genoeg ge legd worden op de waarschuwing: Past op de velodievon! Gemeentelijke Harmonie Sinte Cecilia Verleden Maandag had er een zeer be perkte Ste-Cecilia-feestviering plaats. Te 9 uur werd een H. Mis opgedragen voor de in 1940-1941 afgestorven eereleden: Comeine Adolf, Debeuf Anna, Delen Er nest,' Ghesquiere Thecphiel, Vafitfeu’.ee.- brouck Ch.-L., Vanhee Henri, Vantocr- telboom Wed., Verborgh Henri en Wat- teyne Odiel, alsmede voor liet welzijn ran al de leden der gilde. De H. Mis werd c'oor •de muzikanten gezamenlijk medëgezor.gen' en bijgewoond door talrijke eereleden en familieleden der afgestorvenen. Na ds Mis werden een paar leden-herbergiers bezocht' en ’s avonds werd toch een te- zellig onder onsje gehouden. De zoete herinnering aan de vroegere luisterrijke Sinte-Cecilia-vieringen kwam natuurlijk boven en vormde den algemeenen wensen: «toekomend jaar misschien?». Latin wa t hopen. v St. Izegem Kruipcndaarde Abeele Sp. V. B. Izegem Montalu S. V. Oekene S. K. Rumbeke V. V. Izegem Bteunkaarten de miadelen te vinden onze gemakkelijk zijn, is geble- ohU^^reo’nprie?ar^öekei'winst AVM ma?r *?n; voorbeeld te noemen! bij de van de aankomst van deii kabinier“is het, Dinsdag 2 December zal de kontroleur in het Gemeentehuis zijn om de melkze gels in ontvangst te nemen. Aangeslagen. Bij Jples Demuynck werd 112 kgr. ta bak aangeslagen in zijn woning, omdat hij tabak sneed zonder vergunning. Openbare werken. Het is nu toch beslist, dat het kerk- muurtje zal afgebroken worden om den Dorpsweg te verbreeden. Zoo tast men nog steeds in het duister omtrent het lot van den ouden toren, de afbraak van de woning die de noodzake lijke vergrooting van de Plaats in den weg staat, de moderniseering van de Spanjestraat, enz. Burgerstand. Overlijden. Popelier André, 3 m., z. v. Modest en Vanlerberghe Irma. A.M. Burgerstand. Geboorten. Vandamme Lionel, z. v. Pieter en Verschuere Ivonne. Cno- ckaert Frans, z. v. Julius en Lernout Adriana. Maesen Rita, d. v, Gerard en Delhey Magdaiena. Verborgh Leopold, z. v. Jozef en Degryse Martha. Dupul- thys Jules, z. v. Napoleon en Seys Maria. Overlijdens. Messelis Jules, 51 j., echtg. v. Verhaverbeke Malvina. Bu- seyne Mathilda, 75 j., wed. v. Lernou Ma thilda en Pissens Maria, echtg. v. Nys Emilia. Plets Emilius, 78 j., ongehuwd. Depuis Alfons, 75 j., wed. v. Vanden- ameele Eugenia. Declercq Carolus, 74 j., wed. v. Dekeerel Rosalie. Huwelijken. Ryckx Marcel v. Kor temark, met Bouckhout Godelieve van Moorslede. Verfaillie Maurice met Clayes Martha, b. v. Moorslede. Pat tyn Michiel v. Roeselare, met Dumoulin Alice v. Moorslede. Een pluimpje voor onze boeren. Dat de boeren van onze gemeente zeer meegaand en •ken bij de verschillende leveringen. Om veelevering zijn we in Moorslede reeds 6.996-kgr. boven het vereischte gewicht. Burgerstand. Geboorten. Vangheluwe Willy, z. v. Jules en Delvoy Marie, Prov. steenweg. Parmentier Madeleine, d. v. Jozef en Zul- ma Neyrinck, Hemelhoek. Schoore Ly- die, d. v. Aiidor en Lia Dccru, Soldaten straat. Schoutteten Anny, d. v. Clovis en Marie FranQoy, Roilegemboschstraat. r Demeyere Odette, d. v. Remi en Bail leul Suzanna, Hemelhoekstraat. Huwelijken. - Ostyn Marcel v. Moor slede, met Celina Vandamme V. Ledegem. Vandoorne Georges met Debusscnere Anna, b. v. Ledegem. Decneut Julien v. Blaton, met Deleu Maria v. Ledegem. Overlijden^. Pyncket Charles-Louis, 82 j., wed. v. Leonie Verkindere. Del- vael Paula, 34 j., echtg. v. Jules De- myunck. Raes Lucie, 80 j., wed. v. Cnarles-Louis Vangheluwe. Gruyaert Jules, 72 j., ongehuwd. Rantsoeneeringszegels. De nieuwe zegels zullen worden uitge deeld op Maandag .1, Dinsdag 2 en Woens dag 3 December, ’s morgens van 9 tot 12 u. Aangeslagen. Bij Henri Eerteloot, wonende op de Plaats te Rollegem-Kapelle, werden bij een huiszoeking 319 kgr. tarwe en 105 kgr. tabak aangeslagen. Ostyn Maurice, bakker te Ledegem, werd in het onwettig bezit gevonden van 85 kgr. gebuild tarwemeel. Leze voorraad werd in beslag genomen. Woekerwinst. Deze week werd er onderzoek gedaan over de winsten, die verwezenlijkt wer den bij den verkoop van suikergoed. Een zekere Vervaecke Angèle, wonende te Le- 135 op suikergoedwaren. A.M. Zie vervolg hiernevens.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 2