SPORT Uit’t Tieltsche I I Uit 7 Izegemsche j SPORT ij&ac&m S •RUMBEKE ARDOOIE EMELGEM UIT ROESELARE INGELMUNSTER UIT TIELT MEULEB EKE WINGENE UIT IZEGEM 1 STADEN PITTEM TELLING VAN DE WINTER- BEZAAIINGEN EN VAN HET VEE UIT T ROESELAARSCHE BRUSSEL 1 O J! WAKKEN OEKENE DADIZELÈ iiimiMiiiiiiiiiiimraiiiiiiimiiiiiiiiiiHiim ÊW pluis, zat en dat meerdere woekeraars in die woning verkeerden. Er werd tenslotte overgegaan tot een huiszoeking, wat tot de ontdekking kwam van 16 kgr. gekor ven tabak. Deze werd in beslag genomen en een proces-verbaal werd ten laste van den eigenaar opgemaakt. EEGEM ZWEVEZELE RODENBACH’S LAATSTE BROER OVERLEDEN AARSELE UIT ’T IZEGEMSCHE jiiiiniiwiwiniiiiiiiniiniiiiimiiwiniiwjm j Uit ’t Roeselaarsche HOOGLEDE JONGE HEER, BELG, GEHUWD, wordt gevraagd door belangrijke ven nootschap om haar clienteel tc KORT RIJK en RONSE te bezoeken (men moet de gewenschte stad bewonen). Referentiën geëischt. KACHTEM SLUIKSLACHTERIJ ONTDEKT TE MEULEBEKE ST-BAAFS-VIJVE WIELSBEKE van 20-12-41. 4‘ BI. 13TS vast m., .4 een N.M, rc •3 2 2 O 3 2 O O O 3 U 12 9 15 15 2 I 17 22 24 34 24 30 io 8 6 6 5 3 37 23 24 26 17 17 22 19 1 <8 14 '8 8 9 9 8 9 8 9 ‘9 6 6 4 5 4 4 3 3 Met het BAKPOEDER Burgerstand. Geboorten. Christiaens Annie, Beels- hoek. Deforche Willy. Bruggestraat. Overlijdens. Dumortier Constant, Weststraat. Dewasle Henri, Weststraat. Vanhaverbeke Barbara, echtg. v. De- Schuyter Henri. Weststraat. Goesaert Retai, ■Kr’’T''la?.rstraat. Tabak. De tabaksmokkelarij is aan de orde van den dag. De schuld moet natuurlijk ge zocht worden in de tientallen clandestiene sigarettenfabriekjes, die als paddestoelen uit den grond oprijzen. Zoo werd een zekere A. R. uit Emelgem, in onze gemeente van 17 kgr. tabak ont last. Daar zal natuurlijk streng toezicht uitgeoefend worden. F1ETSDIEFSTAL Neg altijd worden er fietsen gestolen. Vrouw Vande., wonende te Kanegem, werd aldus haar flets ontnomen aan een woning van de Hoogstraat en heeft deze tot nu toe nog niet, teruggevonden. RANTSOENEERINGSZEGELS Wegens de komende feestdagen zullen deze maand de rantsoenzegels reeds van af Maandag 22 December worden uitge deeld. Op dezen Maandag: van 8 tot 12 uur, de Stad; van 2 tot 4 uur, Wijken I, 2. 3, 4, 6. Dinsdag 23 Dec.: van 8 tot II. 30 uur, Wijk 9: te 11.30 uur, kloosters en gestichten, inbrengen der kaarten; van 2 tot 4 uur, Wijken 5. 7, 8. Woensdag 24 Dec.: van 14 tot 15.30 uur, kloosters en gestichten, afhalen der zegels. Vrijdag 26 Dec. van 8.30 tot 11.30 uul', voor zwan gere vrouwen (geel gekleurde kaart). Za terdag 27 Dec.: van 8.30 tot 11.30 uur, zwangere vrouwen (roode kaart). Dinsdag 6 Januari: van 9 tot 11.30 u., laatkomers. DISPENSABIUM Het nog onlangs ingerichte dispensa- rium voor teringlijders en aanverwanten bewijst dat regelmatig gewerkt wordt voor de verbetering der bevoorrading de zer zieken. Deze, week werd onder meer een rantsoen kaas aan de belanghebben den uitgedeeld. Alle inlichtingen kunnen bekomen worden in het dispensarium zelf en ook bij Dr Vanderborght. Het spreekt vanzelf dat geheimhouding verzekerd is. gewoon slechten staat, zoodat er van mooi spel geen sprake kon zijn. Toch wist Naaipander verdiend te winnen met 4-0. Ze waren over alle lijnen de sterkeren. Zondag speelt Kachtem tegen Zilver berg en dat zullen ze eh moeten ze win nen. A.M. Rijwiel gestolen. De genaamde Lavaert Leon plaatste zijn rijwiel aan een woning op de Dorp- plaats. Enkele minuten nadien wilde hij opnieuw vertrekken, doch zijn rijwiel was reeds alleen vertrokken. Klacht werd bij de politie ingediend, die het noodlge on derzoek instelde. Thtt Bakpoeder wordt.hedendaags nog steeds bereid met dezelf de goede grondstellen zooals vóór den oorlog en is gefabriceerd volgens de zelfde formules fabrieken DR. A. OETKER Groendreef 9 11 Aangeslagen. Op de Plaats werd 15 kgr. tabak aan geslagen van een inwoner uit Ingelmun ster. Verder werd er een razzia gehou den voor de aardappelen. Alle boeren wer den bezocht. Van te voren had de Eerste Schepen reeds bij de boeren een onder zoek ingesteld. Resultaat: 29.000 kgr. klei ne en 10.000 kar. groote aardappelen wa ren nog beschikbaar. Burgerstand. Overlijdens. Julien Sinnaeve, 22 j., z, v. Alfons en Demetrie Cools. Be- nignus Vertinden, 69 j., wed. v. Emelie Devoldere. A.M. Voor Winterhulp. Op Kerstdag 25 December, te 4 uur, in de zaal Vriendenkring gala-voorstcl- ling van het wonder Kerstgebeuren De Sukkelaar door de Ghesellen van den Speleuit Tielt. Meer dan 20 uitvoerders. De zaal zal te klein zijn. Koop kaarten vooraf bij Maur. Spanhove, tegen 7 fr. Lief cn leed. Deze week werd alhier, door een talrijke vriendenschaar begeleid, onze vriend Ca miel Cohunbien. oud-strijder 19I4-T8, ten grave gedragen. Een mcedoogenlooze ziekte ondermijnde sinds lang den duur baren makker en hielp de onverbiddelijke dood die overwinning behalen op ’n be trekkelijk jong en kloek gestel. Zoo dun nen langzaam maar zeker de rangen der oud-strijders uit den voorlaatsten groeten oorlog. Alle V.O.S.s-en betuigen de diepbeproef- de familie van Camiel hun kristelijke én kameraadschappelijke deelneming in deze zware en onherstelbare smart. Troost U, vrouw Columbia! en kinde ren, uw man en vader geniet reeds de be- looning voor zijn trouwe liefde cn onver moeibare vaderzorgen. De Voorzienigheid is wonderbaar in haar wegen en middelen. V.O.S. Aarsele slinkt in ledenaantal, doch groeit in in vloed en werkkracht. Thans staan op de kommandobrug van ’t Aarseelsche Be- stuurschip, drie, door strijd en kamp ge harde V.O.S.sen. In de Hooimaand werd Joris Van Aerde tot Burgemeester be noemd en den eersten Zondag dezer maand zagen de Schrijver V.O.S. cn de Voorzitter B.V.O.S. zich als Schepenen van den reeds zeer geprezen Burgervader aangesteld. Een nieuw tijdstip werd hier* bij vbor Aarsele aangemeld. Rechtvaar digheid en volksdienst zullen eerlang het nieuwe Gemeentebestuur de genegenheid en ’t vertrouwen van eiken rechtgeaarden Aarselenaar weten te veroveren. Burgerstand. Geboorten. Lammers Willy, z. v. Erik er. Wyffels Maria. Houthaeve Cyriel, z. v. Gerard en Pattyn Maria. Vanro- baeys Anna. d. v. Jeroom en Vermandere Julia. Debruyne Gerda, d. v. Achiel en easier Magdalena.. Overlijden. Beke Leo, 60 j., echtg. v. Hof Gabriella. Huwelijksafkondigingen. Decoene Petrus, metser, en Vandendriessche Ma ria. spinster te Roeselare. Scheldeman Andreas, fabriekw., en Vanhaelewyn .Ivonna, spinster te Roeselare. Van Poucke Gerard, onderw. te Moorslede, en Deburggraeve Angela, z. b. Sentobin Julius, landb. te Hooglede, en Demets Magdalena, landb. Defever Jan. vlas- werker te Moorslede, en Callens Suzan na, z. b. Bruggeman Julius, schoenm. te Izegem. en Vanpeteghem Elza, naais ter. Vanfleteren Cyriel, vlaswerker, en Demeyere Martha, polierster te Kachtem. Ecieren aangeslagen. Door de Rijkswacht werden 2000 eieren aangeslagen, die per auto vervoerd wer den. De voerders waren afkomstig uit Charleroi. De eieren werden aan de be volking uitgedeeld aan 1,50 fr. per stuk. Een buitenkansje, dat niet alle dagen voorkomt, A. M. Tooneel. Voor den oorlog bezat onze gemeente twee bekende en bloeiende tooneelvereeni- glngen, nl. De Vereenigde Vrienden en De Vlaamsche Zonen. Nu is er geen sim pele tooneelbacterie meer te bespeuren. Wie zal de hand aan den ploeg slaan en Rumbeke zijn klinkenden naam op too- neelgebied weergeven? A. M. Rectificatie. Verleden week meldden we, dat de in zamelaar van de non-fcrro-metalen op diefstal betrapt, was. Dit heeft aanleiding gegeven tot verwarring. Het was niet de inzamelaar zelf, doch zijn helper, die ge snapt werd. A. M. Velo gestolen. Juffrouw Taillieu plaatste haar velo op de koer van de school bij de Zusterkens van den Ap. Toen zij naar huis wilde te- rugkeeren, was er een ander mee weg. Het wordt tijd dat de dieven bij de lur ven gepakt worden. A. M. Voetbal. Kachtem deed Zondag de verplaatsing naar haar sterken tegenstrever Naaipan der Ingelmunster. Het Veld lag in buiten- Burgcrstand. Overlijdens. Boudrez Henri, echtg. v. Vandoorne Pharaïlde. Depreitere Ma ria, wed. v. Johanna van Aalst. Openbare Werken. De werken aan de beken zijn bijna ge ëindigd. Nog slechts 5 werklieden zijn er aan bezig. De overigen vonden reeds werk door bemiddeling van het Arbeidsambt Roeselare. Dit belangrijk werk begint reeds vruchten af te werpen.- want tot nu toe hebben we van de jaarlijksche over- stroomingen geen last gehad. Zoodra de Winter voorbij Js. zal men beginnen met het ophalen van de wegen, die hier en daar heel wat slijtage ver- toonen. Aardappelen. De laatste aardappelen zullen deze week reeds geleverd zijn. Onze bóeren hebben dus hun best gedaan. A. M. Varkensvlecsch aangeslagen. De Rijkswacht van Meulebeke, op dienstronde te Pittem, ontwaarde een ze kere Louis L., wonende Transvaalstraat te Anderlecht, die in het bezit was van gezouten vark-ensvleesch, dat hij had aan gekocht tegen woekerprijzen aan een landbouwer. Het vleesch werd aangesla gen en een proces-verbaal -werd tegen den overtreder opgemaakt. Vruchtbare huiszoeking. De Rijkswacht van Meulebeke had lont geroken dat het bij de genaamde Albert G.» wonende Statieplaats alhier, niet te Huwelijk. Oscar Dujardin v. Kort rijk, met Debeuf Elza v. Ingelmunster. Huwelijksafkondiging. Vandewalle Maurice v.’ Ingelmunster, met Beernaert Barbara v. Emelgem. A.M. Zegeluitdeeling. De rantsoeneeringszegels zullen uitge deeld worden op Maandag 29, Dinsdag 30 en Woensdag 31 December, volgens de gewone orde. A.M. Diefstallen. Deze week werden bij de bureelen der Bevoorrading, het hetzelfde tijdstip, twee velos gestolen, nl. van Clara Lauwers, Brugstraat, en van Marie Carlier, Duiker- straat 5. Men vergete dus niet zijn velo vast te zetten, want de dieven zijn rap en onbeschaamd. A.M. Ernstig gevallen. In he* station alhier kwam in den vroe gen morgen zekere Marcel Vanhoutte, wonende Vuilputstraat te Meulebeke, zoo danig met zijn hoofd op een ijzeren voor werp te vallen, dat hij een gapende wonde opliep. De wonde moest dooi- een genees heer worden toegenaaid, waarna het slachtoffer naar huis werd vervoerd. A.M. Nog een val. De landbouwersknecht Maur. Vansteen- kiste, werkzaam bij een landbouwer op de wijk Molleveld, was bezig met stroo van den zolder te halen. Door een ongelukkig toeval viel hij naar beneden en werd ern stig gewond aan hoofd, armen en bee- nen. a M. uiuiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffliiiiim Aangereden door wielrijder. De voetganger Isidoor Verhelst, wonen de te Tielt, werd door een wielrijder aan gereden langs den steenweg naar Tielt, ter hoogte van de wijk Batavia. De ouder ling werd met het hoofd tegen den grond gesmakt en werd ernstig gewond aan het voorhoofd en beenen. De wielrijder hield zijnen weg en bekommerde zich om den aangeredené niet. Burgerstand maand November. Overlijdens. Henri Verstraete, 70 j., ongeh. Maria Denolf, 10 j., d. v. Jules en Regina Verleden. Frederik Duyck, 69 j., landbouwer, echtg. Sidonie Vande Wyngaerde. Het Staatsblad van 17 December bevat een besluit volgens hetwelk 0' 1 Januari 1942 een telling zal wc? den gehouden van de winterbezaai- ingen en van het vee. Zijn verplicht bij’ deze telling aan- ft gifte te doen, de personen die op r 1 Januari 1942 minstens één are ex- ploitesren van wintertarwe, spelt, masteluin, rogge, wintergerst: of houder zijn van paarden, ezels, muil ezels en muildieren, runderen, scha pen, varkens, geiten, pluimvee en bijen. De burgemeester moet, vóór 27 December 1941, tellers aanstellen. De tellingsverrichtingen behooren aan te vangen op 2 Januari 1942 en beëindigd te zijn uiterlijk tegen 6 Januari 1942. Zij die op 7 Januari nog niet be zocht zijn dooi- den teller, moeten onmiddeilijk het gemeentebestuur verwittigen. Een geslacht varken aangetroffen in een bed. - De persoon in kwestie aangehouden. lil I MUM De H.r'HJpoliet RodenbactaJü^Roe- Davidsfondsnieuws. Hoewel het ledenaantal met 52 ver hoogde in 1941, is het te voorzien dat onze werkzame Davidsfondsafdeeling voor 1942 opnieuw een flinke ledenaanwinst zal mo gen boeken. Dank zij de gevoerde propa ganda kon het bestuur reeds 70 nieuwe léden A voor 1942 inte'ekenen. En geen wonder, want, in ’t Davidsfonds krijgt men waar voor, zijn geld. Voorzeker zul len er dezen. Winter nog een dozijn nieu we leden bijkomen. De derde ontwikkelingsavond van dit seizoen is vastgesteld op Zondag 21 De cember. te 16.30 uur, in het Meisjespatro naat. De gunstig gekende Missiepater, Raskin, van Scheut, komt zijn Chinee- schen Variété-avond ten beste geven: ze den, volksgebruiken, levenswijze en kunst, ’t Zal de moeite waard zijn. De leden en hun huisgenooten hebben gratis toegang. Niet-leden betalen 3 fr. Daags te voren, te 14.30 uur, wordt er in dezelfde zaal een bijzondere vertooning gegeven voor de schoolkinderen. Burgerstand. Geboorten. -— D’Halluin Roza. d. v. Ju les cn Verscheure Maria. Devulder Er na. d. v. Cyriel en Devreker Adriana. Demuynck Maufits, z. v. Achiel en Par- mentier Marcella. Overlijden. Demeyere Hehri, 54 j., ongehuwd. ^llllll!l!:l!!!lllllli®Wllllllllflllll!!IIIIIMIii!!lllil!M UITDEELING DER ZEGELS De nieuwe regeling voor, de uitdeeling dël- zegels is als volgt: Maandag 22 Dec., Albertlaan tot en met Hulstestraat; Dins dag .23 Dep., Ingelmunstersteenweg tot en met Kruisstraat; Woensdag 24 Dec., Leen- straat tot en-met Molstraat- Vrijdag 26 Dec., Nederweg tot. en met Roeselare- straat; Zaterdag 27 Dec., Schardowstraat. tot en mét Z-wingelstraat. Degenen, die de kleerkaarten E (kin deren behedén de 3 jaar) en F (zuigelin gen) nog niet hébben afgehaald, worden verzocht dit te doen. De eierkaarten, die vervallen zijn, moe ten worden ingebracht. De zwarte zegels voor sommige catego- riën werklieden worden uitgedeeld op Maandag 5. Dinsdag 6 en Woensdag t7 Januari. 1942. A.M. koor en orkest: Maestro Demeester. Het begint om 7.30 uur. Maandag 29 Dec., te 7.30 uur in de zaal Patria: De Brusselsche Kamermuziek- vereeniging met medewerking van Mar garete Witte, alt uit Keulen, die Duitsche volksliederen zal zingen. Het gezelschap zal te Roeselare Mozart en Beethoven uitvoeren. We hebben waarlijk niet te veel gezegd, toen we beweerden dat het kultuurleven in onze stad buitengewoon bloeit. BRAND Zaterdagavond ontstond er rond 5.30 uur, plotseling brand in de stalling van Daniel Tanghe, landbouwer, wonende in de Magermerrie Wijk. Met behulp van de geburen kon al het vee gered worden. De pompiers en de Zekerheids en Hulpdienst van Roeselare waren dadelijk ter plaat se: zij wisten het huls en de schuren te vrijwaren. De stalling, waarin veel stroo lag opgetast, brandde totaal uit. De scha de is «aanzienlijk, doch ze wordt door verzekering gedekt. Burgerstand. Huwelijksbelofte. Breyne Maurice, aardewerker van Staden, en Vandemaele Germaine, vermiselbewerkster v. Roese- lare. Overlijden. Buysse Mathilde, 73 j„ eentg. v. Deleu Désiré, lepelstraat. Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Joye Jules, betonwerker, met Verfaillie Julia, huls werkster. Heyndrickx Roger, autoge- leider. met Vandendriessche Rachel, leur- ster t’e Koolskamp. Gruyaert Emile, baanwerker, met Declerck Maria, naaister te Wingene. Geboorten. De Brabandere Godelie- ve, d. v. Emile en Maria Depreitere, Wijk Koelvoet. Overlijdens. Wannin Leonie, 65 j., ongeh., Wijk De Sterre. De Kimpe Leonie. 81 j., kloosterzuster, Kortrijkstr. Supply Émeric, 59 j.. echtg. v. Van- thomme Maria, Izegemstr. Vermeulen Judith, 1 j., d. v. Maurice en Verledens Zulma, Statiestr. Denuydt Beni, 74 j.. ongeh., Brabantstr. Denolf Hendrik. 2 m.. z. v. Marcel en Desmet Maria, Wijk Doelstok. Bauwens Félix, 7 m„ z. v. Odiel en Maria Vanbosseghem, Wijk Kaai. Basyn Charles, 85 j., ongeh., Kortrijkstraat. Burgerstand. Huwelijken. Vanhoutte André, vlas- handelaar te Beveren-aan-Leie, met De- prez Maria, landb. Storie Jules, foto graaf te Leuven, met Mestdagh Maria, z b. Geboorten. Schatteman Lionel, z. v. Stanislas en Vandewiele Albertina. Hurtekan Andrea, d. v, Sylvaire en Roose Irma. Struyve Anna. d. v. Gerardus en Devricndt Maria. Clinckemaillie, d. v. Achille en Viaene Maria. Overlijdens. Vandoorne Emma, 68 j., Overste-Kloosterzuster. Turpin Ellen, 74 j., z. b., wed. v. Desmet Henri. Van- biervliet Julia, 76 j., z. b., wed. v. Marcel Victor. De Baeke Laura, 29 j„ kleerm., echtg. v. Vande Vyvere Julianus. Blondeel Camiel, 65 j„ landb., echtg. v. Van Haecke Mary. Sabbe Henri, 84 j., landw. o 2 2. 3 2 5 5 6 5 7 lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Schrijv.K. K. Agenscli. Mirax, Brussel, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim In den vroegen morgen, omstreeks 5 tl., deed dc plaatsclijkc rijkswacht haar dienstronde langs de nieuwe Sint-Anto- niusparochic. Gekomen ter hoogte van café «Toerist», bewoond door één ze kere Palmer G..., werd er door, dc wets- dienaars geklopt cn bevel gegeven ter stond dc deur te openen. G... welke voor dc rijkswachters geen onbekende meer was. deed nog niet sef fens dc deur open. Tenslotte kwam G... dc deur open maken, waarna dé we.tsdie- naars verklaarden dat ze dienden over te gaan tot een huiszoeking, aahgezie'n bij in een slecht daglicht werd gestpW. wat betrof den verkoop van vleesch aan hooge woekerprijzen: Na een vruchtbare huiszoeking werd een geslacht varken, wegende ongeveer 70 kgr. ontdekt, in de bedden van de be woners cn dit van dc meid. Het varken was des avonds geslacht geweest. Terwijl G..., wanneer er op zijn deur vyerd ge klopt, het varken heeft in stukken gesne den en tusschen matras cn rcssórtbak werd gestoken. Na een ondervraging van den bewoner legde deze volledige bekentenissen af en wist tc Verklaren dat het varken aange- 'geven werd aan dc gemeentelijke;Dien sten, doch echter gflpn vérgunning. voor het slachten van zijn diertje had aange vraagd. G... werd onmiddeilijk aangehouden en naar het rijkswachtbureel overgebracht, alwaar bij in de voormiddag gevankelijk naar Kortrijk werd overgebracht Het geslacht diertje werd ter beschik king gesteld vgn dc Marktleiding te Kort rijk. Het onderzoek wordt ijverig vqortge- zet, daar men hier goed met een bende smokkelaars van het eerste gehalte kan te doen hebben. Kabaretavond. Op Vrijdag 26 December, 2" Kerstdag, te 17.30 uur, wordt er in de zadl Voor uit», Kapellestraat alhier, een Kabaret» avond gegeven door het alomgekend Ka. baretgezelschap De Luimige Jantjes - uit Veldegem. Deuren open te 16.30 uur. Deze opvoering wordt ingericht ten voordeele van de Wieler- en Supportersclub De SportvriendenMeulebeke. Liefhebbers die eens een gezellige en aangename avond willen doorbrëngen, worden op dit feest verwacht. Algemeene inkomprljs: 5 fr. Kaarten kunnen beko men worden in de zaal «Vooruit», bij Achiel Descheemaeker en bij Walter Gal- lez, Plettinckplaats 3, Meulebeke, Kaar ten worden genummerd mits 1 fr. opleg. Gezien de groote belangstelling voor dezen Kabaretavond. verzoeken wij de liefhebbers hun kaarten op tijd te nemen, Bij de Groote Gezinnen, De leden van de plaatselijke afdeeling der Groote Gezinnen worden verzocht hun lidkaart 1942 zoo spoedig mogelijk af te halen tusschen 15 December en 1 Januari. Voor den goeden gang der zaken zullen na dien datum geen kaarten meer uitge reikt worden. lederen dag kunt ge U wen den tot Jozef Maes, Kapellestraat 84. Ook kunnen de kaarten op de Buurtspoor wegen (1941) vérlcngd worden cn nieuwe (1942) bekomen Worden, mits aan de ge stelde eischen te voldoen: uittreksel uit het bevolkingsregister, minstens 4 kinde ren beneden de 21 jaar en gelijkende por« tretten 3x4 cm. groot. Wijziging autobusdienst. Met ingang van 15 December werden te Ingelmunster twee nieuwe treinen inge legd: naar Brugge te 12.48 uur en naar Kortrijk te 13.35 uur. Diensvolgens werd de autobusdienst Tielt-Meulebeke-Ingsl- munster als volgt gewijzigd: ’s morgens als gewoonte: de bus die vroeger te 11 uur uit Ingelmunster vertrok, vertrekt nu eerst om 12 urn’, aankomst te Meulebeke 12.10 uur en te Tielt te 12.30 uur; vertrek te 13 uur, Meulebeke te 13.15 uur en In- gelmunster te 13.25 uur. Vervolgens loopt de bus gelijk de uurregeling van 6 Ok tober jj. Tabak smokkel aars in de vak De plaatselijke Rijkswacht, op dienst ronde langs de wijk Het Vliegende Paard gelegen in de Tieltstraat, 'ont waarde plots een tweetal wielrijders die een tamelijk grooten zak'vervoerden. Deze personen werden tot stilstand gedwongan cn hun zakken onderzocht. Al spoedig bleek het dat men hier met twee woeke raars te doen had, die tabak op groote schaal aan den handel ontrukten. Het waren de genaamden Br. Vital, landbou wer, wonende te Oostroozebekeen een zekere V. Michel, wonende Bilkstraat ra' Ingelmunster. De tabak, die nog in bla deren was, had een totaal gewicht van 40 kgr. Deze werd aangeslagen en een pro ces-verbaal tegen de overtreders opge- 171 ci <1 k t JEBSBSaSnBlHHSH«SSEa353EE«ai Burgerstand. Overlijdens. Vermeersch Marie-Loui- se, 72 j., ongeh. Vanlaeken Charles, 84 j., wed. v. Bossu Leonie. Huwelijksafkondigingen. Verpoort Maurice, handelsreiziger, met Daniels Frieda, z. b. te Halen. Sintobin Jules, landbouwer, met De Mets Magdalena, landbouwster te Rumbeke. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 21 December gansch den dag waargeno men worden door Dokter Leopold Van den broucke, Diksmuidestraat 4. Telefoon 50.20. De Apotheek Degryze, Bruggge- straat 44, is enkel tot 12 uur ’s middags open. BOKSWEDSTRIJD. De plaatsclijke boksclub Spartapakt ccns tc meer uit met een schitterenden bokswedstrijd die zal doorgaan in de zaal Patria Groote Markt, <>p 25 December (Kerstdag), tc 5-30 uur. Onze drie lo kale beroepsbokserszullen wederom van de partij zijn en dit tegen geduchte boksers uit Brussel. Ziehier het programma: Hoofdkamp, 10x2 min.: Karei Maes (78 kgr.), Izegem, tegen Jean I«ouis (78 kgr,), Brussel. Beroepskamp, 10x2 min.: Marcel Deroo (72 kgr.), Izegem, tegen Kid Charles (71 kgr.), Brussel. Beroepskamp, 10x2 min.: Albert Varrewarre (68 kgr.), Izegem, tegen Bouckquiaux (6j kgr.), Brussel. Deze puike meeting zal daarbij nog opgeluisterd worden door een viertal mooie lieihebberskampen. De groote boksmeeting die ingericht wordt door boksclub Sparta en doorgaat op Kerstdag, in de zaal Patria», zal wèderom de groote massa lokken. Het puike programma dat we hierboven weergeven kan dan ook nietanders dan iedereen bevredigen. VOETBAL. In bet algemeen hebben de jonge Izegemsche clubs bevredigend opgetreden. Allereerst hebben we de man nen van F. C. Jzegem die in vriendenwedstrijd op kwamen legen, de promotiekerels van S._ K. Roeselare. Dat de onzen hier een nederlaag gingen oploopen stond, zoo ^oed als .vast. Do.ch ,de rood-zwarten heb- b. n zich flink verdedigd. 'Toch’ waren'ze in de eerste speclhelft overdonderd wanneer KocscJare. in een kwartuur 4 doelen kon netten. Na dc rust waren de lokalen revanche. <n het gelukte hen 2 tegenpuhtcn aan te teekonen. S. K. Roeselare deed er nog centje bij en het werd 2-5 voor de promotiemannen. 5 Een verrassende uiis'ag is het zeker geweest voor V. V. Izegem die hier flink van <’e lat heeft gekregen der V. B.-ni&nncn uit Izegem. Van meet af waren dè Bolders de baas cn dc kerels van V. V. kon den er maar niet in gelukken ook maar een enkel- doelpunt aan te tec.kenen. Daarentegen zorgde V. B. Ixegein dat de uitslag 2-0 werd. - De Stadislen trokken naar Kachtem en konden daar ten nipte maar verdiende zege boeken. Alhoe wel de mannen van Kachtem in het begin het hooge woord konden voeren gelukte het St. Izegem toch alle aanvallen af te slaan. Aan de rust was de stand 2'2. Bij de herneming zorgden dc bezoekers voor hit winnende doel zoodat de uitslag hier 3-2 werd voor de Stadislen. - De jongens van Abode Sp. (Izegem) moesten op eigen veld uit komen tegen S. V. Ockentx Reeds in de eerste minuut konden ze den scoor openen en na dé rust deden ze er nog een doelpunt je bij zoodat Ocke.nc niet in staat was tc reageeren en dc uitslag 2-0 werd. -- Ook de mannen van St. Izegem wonnen met dezelfde cijfers tegen K. A. J. Rumbeke. De doel punten werden reeds gemaakt in de eerste speclhelft. Na dc rust ge’bi urde niets bijzonders meer en ook Abeele Sp. won hier met 2-0. Dc tweede afdeeling van Abeele Sp. deed het zoo goed niet bij tie jongens van Kruipendaarde. Na een vinnige match waarin Kruipendaarde omzeggens de toestand beheerschte konden dc schoenmakers af druipen met een 1-5 nederlaag. Gewestelijke SporlacLie (gewest Izegem) UITSLAGEN VAN ZONDAG r4 DECEMBER. Kachtem- St. Izegem Abeele Sp.—-‘Kruipendaarde Montalu Zilverberg V. 71 l/Pcr. ni v v De Gouflboer. Wie had het maar ooit durven verhopen dat het tooneelstuk zou uitgroeien tot zulk een waardige en grootsche opvoering, want iedereen die oeze voorstelling, die dat tooneelfeest heeft ajgewoond, is over voldaan huiswaarts gekeerd. Tot driemaal toe werd het stuk voor een bomvolle zaal opgevoerd, en willen de spelers voldoen „it Roe- aan de algemeene aanvraag, dan mogen De Hr Hypoliet Rodenbach. u t ze zeker nog een paar vertooningen geven, selare, is onlangs overleden, fuJ A]brecht waar het San volk niet zal ontbreken: laatst overlevende, broer van A»»w Waarlijk de tooneelbond «.Taele ende Rodenbach deh dichter van. gu r da, Conste haalt eere .van zjjp 'werk, en we Vérscheideiie hMldscI*P^inivan Bef' hopen en wenschep ze .nog wel eens 'dit .vatj’ Guclrtm alsook brieven winterseizoen te ihogen zièfl optreden, töl Kodenbaóh, werden a want ze deden het waarlijk toch zoo goed. ïuldig bfwawi. BURGERSTAND van 11 tot 18 December 1941. Huwelijksafkondigingen. Joseph Wal- laert, wever te Roeselare, met Madeleine Moerman, kardewerkster te Moeskroen. Camiel Linclau, kleermaker, en Irma Ver- cruysse, vertnicelbew.. b. te Roeselare. Huwelijken. Gustaaf Ingels. leurhan- delaar, met Emma Bergeman, bobijnster, b. te Roeselaare. Frans T’Jaeckx, dok werker te Nieuwpoort, met Susanna En gels, z. b. te Roeselare. Geboorten. Mare Vande Walle. z. v. Cyyriel en. Urbania Wostyn, v. Lichter- velde. Jéan Dehullu, z. v. René en Go- delieve Vandycke. Mandellaan 134. Lieva Van Eechhout, d. v. Palmèr en Ber tha Vandewoestyne, Rijselstraat 8. Wilfried Dssmedt, z. v. Michiel en Maria Depickér, Bruggesteenweg 125. Simon- na Denolf, d. v. Maurits en Febronia twerbrouck. v. Zwevezele. Willy Devol- der. z; v. Andreas en Augusta Beernaert, v. Eichtervelde. Rosa Vangroenweghe, d. Vs Cyriel en Margar.eta Staelens. van Moorslede.. Sonja Vandevelde, d. v. Jo zef en Margarita Tant. v. Ardooie. 'Sterfgevallen. Nera Vandeiibüssche, B li j., d. v, Albriek en Bertha Vanacker, te Ruddervoorde. Emiel Dumont. 90 j., metser, ongeh., Bruggesteenweg 52. Petrus Gadeyne. 68 j.. arbeider, wed. van Leonia Decappelle. Bruggesteenweg 52. Maria Pattyn. 69 j., z. b.. wed. v. Hendrik Laperë en echtg. v. Arthur Taillieu. Moor- sledesteenweg 92 C. Hendrik Vande- M j., gazc~srkrr, echtg. van Leonia Lemaitre, Hof v. ’t Henneken 125. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 21 December 1941: Dokterdienst: Heer Dr Declerck. Sint- Hubertstraat; Heer Dr Pattyn, Henri- Horriestraat 2. Apotheekdienst: Heer Apotheker Lybeer, Statieplaats 9. Op Kerstdag 25 December 1941 Dokterdienst: Heer Dr. Ach. Ghekkre. Noordstraatl Heer Dr Alb. Sinnesael. Conseciencestraat. Apotheekdienst: Hr Apotheker Staessens, Rumbekestraat. TAXIVOERDERS VAN DE WEEK Vanaf Maandag 22 December tot en met Zaterdag 27 December 1941: 1) Wau- ters Nestor, Spanjestraat 89; Merchiers Cyriel, Bruanestraat 48. HET ARBEIDSAMBT Tot nu toe had het Arbeidsambt, Ar rondissement Roeselare-Tielt. twee kan toren. nl. het hoofdkantoor Roeselare voor het distrikt Roesflare en het hulpkantoor Tielt voor het distrikt Tielt. Een tweede hulpkantoor werd gevestigd te Wakken voor de 7 randgemeenten. Wegens de ver re afstanden is dit voor de betrokken werkaanvragers een jjroote vergemakke lijking. ’v'- Ook: het medisch onderzoek .werd uitge-, Arbeidsambt te Roeselare een modelin- richting .geopend. Ook in Tielt werd nu' êen medische afdeeling gevestigd. Zoo voltrekt zich stilaan een volledige volmaking van het Arbeidsambt Roess- Jare, onder de intense werking van Be- ttuurdér Heer Hazenbosch. VISCHKAARTEN Zoo goed als zeker zullen de. vischkaar- ten nog deze maand gereed komen en zullen ze hoogstwaarschijnlijk uitgedeeld kunnen worden tegelijk met de rantsoe neeringszegels. DAVIDSFONDS De Davidsfonds te Roeselare behoort tol é§n der blociendste afdeelingen van het land. Het jaar 1941 eindigt met een aanwinst van 80 leden. Een feit, dat men meer en meer afleiding gaat zoeken in de deugddoende lezing der boeken en in de ontwikkelende kultuurvergacleringen en ontenanningsavonden van het Davids- fonds. -Ogellng Roesrtare telt nu 820 leden. Op Zondag 21 Dec., te 4 u„ in de feest zaal der vrije Beroepsschool, Leenstraat 36. zal er een zeer belangrijke voordracht l.ehoudcn worden door den Heer Adriaan Vandewalle, licentiaat in de kunstgeschie denis. Aan de hand van mooie lichtbeel den, zal hij handelen over De Geboorte van Christus in de schilderkunst’t Zal een passende voorbereiding zijn tot milde en vredige Kerststemming. EIERBEDEELING Voor de bedoeling van de maand De cember zijn voor onze stad 18.000 eieren aahgëkomen. Deze .eieren zijl' v 'rkrijg- baar bij den kleinhandel en moeten ver kocht worden tegen 2,05 fr. het-stuk. De houders van eierkaarten worden verzocht, ihé'éval dit nog niet gesgehied is, zoo spoe dig mogelijk de eieren bij den kleinhan delaar af tonemen. zulks met liet oog op een spoedig verbruik. WINTERHULP Ondanks het gure winterweer hebben onze Ji. B. M. J.-ers hun plicht zeer stipt gedaan langs de beregende straten de kleine offertjes verzameld van de bereid willige burgers. Deze inzameling bracht 2.196,55 fr. op. Een mooi resultaat. Wij danken de offervaardige inzamelaars van harte namens de vele noodlijdenden dezer Btad. BOND DER KROOSTRIJKE GEZINNEN liet bestuur van onzen lokalen bond maakt aan zijn leden bekend, dat van nv af. aan hun oude kaarten op vermin dering Buurtspoorwegen en autobussen tsrafstempeling en verlenging voor een nieuw jaar mogen ingediend worden bij den loxalen sekretaris: P. Jonckheere- Li evens, Oöststraat 7, Roeselare. Dezer dagen zal onze geldomhaler zich aanbieden voor de nieuwe lidkaart van 1942. Wij verzoeken U dringend uwe bij dragen gereed te houden en trouw te blijven aan uwen bond. UITDEELING DER RANTSOENEERINGSZEGELS De nieuwe-zegels zullen uitgedeeld wor- d;a gcaurende 8 dagen van af Maandag 1.2 December tot en met Woensdag 31 De cember, in den stedelijken bevoorradings- mnsv, Leenstraat 46. bureelen zullen toegankelijk zijn: den voormiddag van 9 tot 12.30 uur, den mitaidaag van 2 tot 5 uur, den Zaterdag namiddag altijd tot 3.30 uur. De I tdeeiing geschiedt volgens deze Diefstallen. Des nachts werd ten nadeele van Jozef Debruyne, wonende alhier, land bouwer, uit zijne weide een groote looden pomndarm ontvreemd. Klacht werd bij de plaatselijke Rijkswacht ingediend. Des nachts hebben totnutoe onbe kende nersonen zich toegang weten te vers-baffen tot de konijnenhokken, van la.ndgebrujker D.,... wonende alhier. De dieven zijn op de vlucht gegaan met en kele Drachtige konijnen. De Rijkswacht onderzoekt. Zondag morgen plaatste jozef Rou- selle, wonende alhier, zijn fiets op de koer van de meisjesschool, en woonde al daar de Mis bij. Wanneer hij terug keer de en naar zijn fiets wilde grijpen, diende hij met groote verontwaardiging den dief stal vast te stellen van ziin fiets. De Rijkswacht werd van deze diefstal even eens op de hoogte gebracht. G. Woekeraars in de klem. Op zekeren morgen was het een druk geloop in hst station van Ardooie. De Rijkswacht op dienstronde. herkenden meniee kerels die regelmatig naar de streek komen en alles opkoopen aan woe kerprijzen en aan woekerprijzen terug afzetten. Talrijke kilo’s aardappelen wer den in beslag genomen evenals nog an dere produkten. Tegen de overtreders werd een proces-verbaal opgemaakt. G. Diefstallen in moeskoppenj. Verschillende landbouwers klagen er over dat ze verschillende vruchten, onder andere savooien, witte kooien, rapen, enz., gestolen worden, zelfs bij klaarlichten dag. Talrijke landbouwers werden reeds, veel van deze vruchten ontvreemd. G. Botsing. In de Kortrijkstraat kwam het tót een botsing tusschen twee wielrijders. Een er van. een zekere Vandevelde Georges, wo nende te Koolskamp, werd ernstig aan het hoofd gewond en de neus. Zijn fiets werd totaal ingebeukt. G, Sport. Eendracht Ardooie staat nor steeds onbedreigd aan de leiding. Zondag deden ze de verplaatsing naar S. K. .Zwevezele en wonnen verdiend met r-$. De eerste aanvallen waren voor Ardooie en aan. niin. 9 wist' R. Vandcrhoede de stand reeds te opënen. Daar-, na kreeg de doelwachter van Eendracht r nkele moei lijke oogenblikken' door- te bijten en dat ging hém wohdergbcd af. LangS'»A. Vanhaverbeke werd, de- stand 0-2 cn ’n paar minuten later maakte dezelfde speler er 0-3 van. Or» corner wist R. Dcrattc Nr 4 binnen te koppen. Aan min. 43 wjst S. K. een té- genpunt te netten. Stad bij rust 1-4. Na de rust blijft Ardooie in den aanval én weldra maakt R. Dewitte een vijfde doelpunt. Het spel is nu meer verdeeld cn het einde komt met een flinke overwinning. Onze Wegeniswerken. Spijts het ongunstige weder word» er steeds -maar door gewerkt aan de ver betering van onze wegen. Door menigeen werd er reeds de vraag opgeworpen: Wanneer komen nu die nieuwe maca- damwegen, waarover er reeds zoolang werd gewag gemaakt? We kunnen ver zekeren dat ze vast en zeker zullen komen. Ook aan de beken wordt er goed door gewerkt, wat zeker een goede verbetering is, en er zeker veel zal toe bijdragen tos het voorkomen van vroegtijdige over- stroomingen, waar onze gemeente zoo onderhevig aan is. Hoogcr op! Het is met genoegen dat we aan de bevolking kunnen mededeelen, dat ten bate van Winterhulp, het suksesvolle too neelstuk Hooger op opnieuw in onze’ gemeente wordt opgevoerd. Het ligt nog in ieders geheugen hoe het stuk, 10 jaar geleden, een reuzenbijval heeft genoten op onze gemeente en we zijn ervan over tuigd, dat dit nieuws met genoegen zal worden vernomen door de bevolking. Rijwiel gestolen, De genaamde Busschaert Medard plaat ste zijn rijwiel aan de woning van Ri chard Ottevaere, ter herberg In Vlaan deren VlaamschToen hij nog geen 5 minuten nadien wilde vertrekken, was zijn rijwiel, dat nog maar onlangs nieuw' was, reeds spoorloos verdwenen. Klacht werd er dan onmiddeilijk bij de politie ingediend. o 22' Dec.: van Accoü tot Cas te... .vUl. tot 78.704. Dmsuag 23 Dëc.: van Catry tot Degruy- teie. 78.705 tot 82.466. Woensdag 24 Dèc.: van Degryse tot De- zmcer. 82.407 tot 86.200. "Vrijdag 23 Dec.: van D’Haelewyn tot Justin. 86.201 tot 90.046. Zaterdag 27 Dec.: ven Keirsbilck tot Nysscn. 90.047 tot 93.705. Maandag 29 Dec.: van Oliet tot Sys, 53.706 tot 97.376. Dinsdag 30 Dec.: van Tack tot Van- motrkerke, 97.377 tot 101.096. Woensdag 31 Dec.: van Vanneste tot Zwaenepoel. 101.097 tot 104.971. De identiteitskaarten van de mansper sonen zullen streng geëischt worden. De personen die naar het buitenland vertrekken, moéten hun rantsoenkaarten inbrengén m den bevoorradingsdienst, Leenstraat 46. De aard'appelkaarten worden afgeleverd vanaf 4 Januari 1942. TOONEELLEVEN TE ROESELARE De Dietsche tooneelbond De Blauw voet voerde Donderdagavond Leon- tientjeop voor een volle zaal. Ofschoon dit spel zich wegens de groote eischen. - cie aan de spelers gesteld worden, meer leent ’tot beroepsspel, tóch heeft dit jeugdig tconeelgezelschap het aangedurfd dit tooneel op te voeren en met een da verend succes. In dit tooneel zijn passa ges, die zoo gemakkelijk vervallen tot profanearing der heiligste zaken om ten slotte te vervallen tot een karikatuur. «De Blauwvoet» heeft dit aangctoeld en zij wist door haar spel een werkelijk reii- gieuse* stemming over de toehoorders te brengen. Wij kunnen de spelers geen vleiender resultaat meegeven. Wie dit kar. bereiken, kan nog hooger stijgen. In de komende dagen zijn de volgende uitvoeringen voorzien: Dinsdag 23 Dec., voor de Boerenwach ters. zal Volksveredelingin de zaal Patria opvoeren: De Wonderdoktoor blijspel in 3 bedrijven van Jos. Janssen. Men begint om 7 uur. Vrijdag 26 Dec. komt de Dietsche too- neelbond De Blauwvoetvoor «iet voet licht met: En waar de Sterre bleef stille staan Kerstlegende in 3 bedrijven van Felix Timmermans. Men begint om 5 uur 'in de zaal Patria. Zaterdag 27 Dëc., in de zaai Patria, de beroemde operette In ’t Witte Paard SC artlsten, 12 grade-girfs; leiding van V. 11. Izi'gcniV. V. Izegem S. K. Rumbcke~S. V. Oelceoe Ajucinccilii Ransschikking. 1. Kriiipendaarde 2. V. V. Izegem j, Rumbeke 4. Zilverberg 5. V. Ji. Izegem 6. St. Izegem 7. Oekene 8. Abeele Sp. 9. Montalu 10. Kachtem: Deze bundel bevat cepten zonaer b^er noch eiers. alsook het 1 recept voor goe B huishoudbrooa. E Vraag het grtais V ver- J (£4 adres- Burgerstand. Geboorten. Christiana Vergote, Bouckhout. Simone Bousson, Brugge straat. Eliana Vandendriessche, Mun- ken. Eric Govaere, v. ZedeTgem. Rosa Defour. Molenstraat. Gilbert Braeckevelt. Raakske. Anny Ooghe, Bruggestraat. Huwelijk; Medard Willem, landbou wer v. Zerkegem, met Jeanne Vanderlin- de. landbouwster v. Wingené. Huwelijksbeloften. Emile Gruyaert, baanwerker v. Ardpoie, met Maria De- blieck. naaister v. Wingene. Adolf Spriet, betonwerker v. Tielt, met Jeanne Schotte, huiswerkster v. Wingene. Overlijdens. Julius Desaef, 66 j„ her bergier, echtg. v. Sidonie Vangampelaere, St-Jan. Gustaaf Lambert. 56 j., met ser, Hoogweg. Julie Declerck, 83 j., landbouwster, wed. v. Charles Martens, St-Jan. Joseph Gotelaere, 82 j„ rustend wagenmaker, wed. v. Emerence Vande- caveyc, Beer. Romanic Deblaere. 6S j., huishoudster, wed. v. Petrus Vérhenpe en Charles Verduyn, Koker. Bij Winterhulp. Onverminderd zet het plaatselijk Co mité zijn deugdelijke werking voort. De groote'omhaling in geld en waren in na- tura is reeds ver gevorderd en zal tegen Kerstmis achter den rug liggen: deze be looft nog meer dan vorig jaar te zullen opbrengen. Nu genieten 1200 kinderen van de voedzame schoolsoep. die oprecht lekker en afwisselend is. In de afgeloopen week stelde het Gemeentebestuur een ze kere hoeveelheid eieren ter beschikking van het Comité en van de schoolkinderen. Ze werden dankbaar tegen verminderden tarief aangekocht. van Parijs Kinema PlazaKruisstraat: Het was een ruischende balnachtmet de onvergefelijke vedetten Zarah Leander en Marika Rökk. Met Kerstdag blijven in beide kinema- zalen dezelfde programmas behouden. S. BESTENDIG SEKRETARIAAT Onze gemeente heeft baanbrekend werk verricht door de operichting van een be stendig sekretariaat van De Vlag in de Gentstraat, langs Café «De Leeuw». Dit sekretariaat is voor het publiek toe gankelijk van 16 tot 18 uur, iederen dag. Men kan hier alle inlichtingen en do cumentatie bekomen betreffende alle kul- t'ureele en ekonomische aangelegenheden, die betrekking hebben op de Vlaamsch- Duitsche samenwerking. Dit Is voor onze industriestad van over wegend belang. A.M. kunt U gemakkelijk zelf lekkere gebakken, nagerechten, enz. berei- aen, volgens de nieuwe bundel met speciale recepten, getiteld A Krottegem Roeselare. Bij onze Krottegemjongens schijnt moraal ge knakt te zijn. Zondag deden ze de verplaatsing naar Wcvclgem en ze weiden er met 4-0 verslagen. Krottegemjongen» .opgepasd Ah ge wilt, dan kunt ge; dat hebt gc reeds bewezen. Ge ziit aan uw trou we supporters een groote weerwraak verschuldigd. Daarom dient er Zondag gespeeld te worden met meer moed dan in de laatste weken, anders zou het wel eens kunnen gebeuren, dat ge aan het staartje van de rangschikking t^echt kwaamt en dat zou een schande zijn voor de kampioenen van verleden 1 jaar. Morgen Zondag, om 3 uur, op het terrein van Krottegem tegen het sterke Gullegem. Toe, jongens, laat nog eens zien wat ge kunt! We hopen te kun* nen genieten van een spannenden fairen wedstrijd. DE VLAAMSCHE VOETBALBOND Ook hier schijnt een spoedige ordening gcwenscht, ja, hoog noodig. Zondagnamiddag stonden onze Zwarte Leeuwen om L 3 uur gereed om tc spelen voor dc competitie. Dc tegenstander Izegem liet zich echter niet zien, zoo- dat onze jongens weer konden ophoepelen. Dat zijn nu geen manieren. Ken paar weken geleden lapte de zelfde club het ook tegen Krottegem. Ook hier wacht te men tevergeefs. Als men niet in staat is een match te spelen, dan zou men toch op voorhand den tegen stander moeten verwittigen of... zooniet, dan zou er een heilzame straf moeten toegepast worden. Sport veronderstelt op de eerste plaats sportiviteit en an ders moet men niet aan snort doen. Krottegem moest naar Wevelgem cn... daar zaten ze zonder scheidsrechter. Ook dat vas niet in den haak. Een degelijke' ordening mnet tr spoedig komen of de boql vorioept. En, dat, zoy te betreuren zijn. Zwarte Leeuw. Onze Zwarte Lêcuwen moéten Zondag- 2i Decem- b-reid: Een half jaar geleden 'werd in het! «'wnin'n,1 het J 2a kostfll. Op Zondag aS ILccmbcr ‘spden ze thuis- tegen Zwevezele voor dc Schaal van. Vlaanderen. Sportkring Roeselare. De Sportkringers speelden een vrienden wedstrijd tegen Izegem en wonnen regelmatig met 2-5. Het -is alleszins aan te bevelen in oefening te blijven, te meer daar nog verschillende zware wedstrijden wach ten en deze moeten gewonnen worden om de mooi veroverde tweede plaats in de rangschikking te kun nen behouden. BURGERSTAND Geboorten. Marie Van Eenooghe, d. v. Albert en Elisabeth Callens, Rykegem- kouter. Noël Steenhuyse, z. v. Georges en Elza Van COlen. Poelberg. Georges Coene, z. v. Cyrille en Julienne De Jonck- heere, Hoogstraat. Anny Verbeke; d. v. Roger en Jeanne Opsomer, Aarsele. Daniel De Vos, z. v. Arthur en Maria De Ruyck, Dentergem. Anny Deblaere, d. v. Rjné en Germaine Cogghe. Wingene’ Gabrielle Truyaert, d. v. Adiel en Julia De Loof, steenweg Aa'rsele. Norbert Lambert, z. v. Gerard en Anna Dujardyn, Hoogscherlei. Marie-Joseph D'smet, d. v. Acharius en Rachel Arickx, Pittem. Huwelijk. Godfried Windels en Eli sabeth De Jaegher, b. v. Tielt. Overlijdens. Rita Arickx, 8 uren, d. v Adile en Magdalena Sanctorum, steen weg Deinze. Isidoor Van de Auwera, 52 j., echtg. Mertens Elisa, Blaasvelt. RenéAmeye, 60 j., echtg. Hoste Emma, Nieuwstraat. Prudence Haeck, 70 j., wed. Calleeuw Jules, Hoogstraat. Ca miel De Cock, 78 j., wed. Neirynck Eudo- lic, Bergmolen. KROOSTRIJKE GEZINNEN De plaatsélijke Bond der Kroostrijke Gezinnen’ bestaat 20 jaar. Wie niet ziende blind is, weet wat er in die tijdspanne voor de kinderrijke gezinnen gedaan werd door onzen zoo kranigen bond. Het was de begeerte van ,v,ele leden, dat dit jaar van herdenking, niettegenstaande de on gunstige omstandigheden'. toch niet zou vboroijgaan zonder in stilte, maar toch gemeend dit jubileum te vieren. Aan dien wensch zal op Zondag 21 De cember voldaan worden. In de St-Pieters- kerk, te 8 uur, wordt een H. Mis voor het welzijn der overleden en levende leden va’fi den bond opgedragen. Tijdens die H. Mis is er Algemeene Communie voor de ouders.en de kinderen. Nu nog enkele praktische inlichtingen: De lidkaarten én de schikkingen voor den afslag op de buurtspoorwegen en auto bussen zijn te bevragen bij den- Sekreta- ris, Adiel Braekevelt. Oude Statiestraat 222. Alsdan moéten de kaarten voor af slag op het spoor ingebracht, alsook trouwboekje medegebracht. ZANG EN KUNST De Tieltsche Zangmaatschappi.f Zang- lustversaagt piet en komt Zondag e.k., te 4.30 uur namiddag, in de zaal van het Coll-gge. in de Kortrijkstraat, voor de pin nen met een- puike varieteitsavond. Zang, duo’s, alleenzangen, kooren, sketschen en dergelijke zullen niet van. de lucht zijn.. Zanglust hbudt van de leuze: «Hoe lan ger hoe beteren zal ons dan ook ver gasten op een puik ineengezet programma. BILJART De biljartliefliebbers' zullen niet ver geten dat er op Kerstdag, in De Wilde man eëh biljarfprijskamp gehouden wordt; OPEISCHINGEN Reeds verscheidene malen werden de ingezetenen aangemaand hunne schade- vergoedingsaanvragen in te dienen voor opeischingen of inbeslagnemingen van de Duitsche Weermacht. Thans is. hiervoor de uiterste termijn van 31 December 1941 vastgesteld. Naderhand ingediendé aan vragen worden principieel afgewezen. Uit zonderingsmaatregelen in gansch bijzon dere gevallen worden voorbehouden. De vastgcstelde datum van 31 December geldt voor die gevallen waarin geen regel matige ontvangstbewijzen werden afgele verd. Voor dergelijke bewijzen blijft na tuurlijk de datum gelden welke op die bewijzen is vermeld. VISCHKAARTEN Door de rantsoeneeringsdiensten onzer stad werden thans visenkaarten uitge deeld. Deze bevatten 3 maal 18 vakjes, waarvan deze met de letter G dienen voor garnaal, V voor visch, B voor bereide visch, zooals rolmops, enz. Iedere maal dat er visch te koop zal zijn in ’t vervolg, Zal dit. è.an 'de beide vischwinkels (Laurent en Verhuist) aan geplakt wofden, samen mét het vakje en de hoeveelheid welke ter beschikking is. I’AARDENMONSTERING Op bevel' van den Heer Kreiskomman- dant van Roeselare. zijn alle houders van paarden verplicht deze te komen aange ven ten Stadhuize, Raadszaal, ten laatste op 20 December. Dienen aangegeven, alle paarden gebo ren vóór 1 Januari 1939. De bewijzen van inschrijving in het stadboek moeten voor- gelegd worden. Niet aangifte of valsche aangifte zal streng gestraft worden. OUDERLING OVERREDEN De 79-jarige Camiel Vandsrplaetse, wo nende St-Jansstraat, kwam 's avonds na het bijwonen van een kerkelijke oefening over de Marktplaats gewandeld, terug naar zijne woning. Hij werd er omver- gereden door de wielrijder Devolder, wo nende Kouter, en zoodanig gekwetst dat hij naar de St-Andriesklimek moest over gevoerd 'worden, vanwaar hij terug naar zijn woning werd overgebracht, ’s Ander daags was zijn toestand zoo bedenkelijk dat hem de laatste H. Sakramenten wer den toegediend.'Zijn toestand is nochtans verbeterd. ju -r DE EOPERINGENAAR Dak ingestort. Met een hevig gekraak is het dak van de chicoreidrogerij Remi Buysse, wonende leperstraat, ingestort. De oorzaak ligt in de bouwvalligheid van het dak. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor, zoodat alles zich bij stoffelijke schade .bepaalde. V. N. V.-vergadering. Zondag 21 December, te 2 uur namid dag. gaat in het lokaal Jacob Vanarte- •velde», Kleine Stadenstraat, eene be langrijke vergadering door. Als spreker -'treedt op: M. Dejonghe. Iedereen wordt uitgenoodigd. Dieven aan het werk. In de laatste dagen hebben de dieven op onze gemeente weer van zich doen spreken. Bij Po! Dejonckheere, Diksmuide- Kinema «Patria», G straat, werden uit het hennenhok zeven' Rossi in zijn grootste witte leghorns gestolen. Op de wijk Sleyhage, bij de weduwe Declerck. moesten de konijnen het ont gelden. Hier werden een drietal van die lieve beestjes medegenomen. Een onderzoek werd ingesteld. BEVEREN-bij-Roeselare Sportnieuws. Langn tijd hoorden we niets meer'uit het sportieve Bevcren en we meenden reeds dat de sport een chronische riekte leed. Hoe het komt, weet ik niet, maar het wil er maar niet meer vlotten. Bij Blue Star is <le kracht gebroken. Jammer na zoo'n prachtig en succesvol verleden. En Dosko kan maar geen enkele overwinning bin nen krijgen. Niettegenstaande dat houden ze moedig vol en dat moeten we toch bewonderen. Jongens, houdt cr den moed maar in. ’t Zal wel eens ooit verbeteren. Zondag 21 December gaat Dosko naar V. P. Gits. Allo. lonxens, toont eens wat ge kunt en brengt de eerste puntjes meer »aar huis. X». M. BURGERSTAND deboorten. Geldhof Tillo, z. v. Ali- doie en Bertha Warnez, P. Baesstraat 14. Deforche Willy, z. v. Camille en Elza Carette, v. Ingelmunster. Alliet Joris, ,z. v, Alfons en Bertha Vanrumbeke, Zuid- kaai 14. Vandommele Jeannette, d. v. Albert en Marcelle Maertens, Lendelede- straat 73 Vanrumbeke Magda, d. v. Emile en Maria Bosko, Meenenstraat 62. Saelen Paul, z. v. André en Jeanne Put- zeys, v. Kachtem. Lioen Annie, d. v.. Julien en Maria Maertens, Oekenestr. 26. Overlijdens. Deforche Willy, 1 d., z. v. Camille en Elza Carette, v. Ingelmun- ster. Schoore Lydie, 1 m., d. v. Alidore en Lia Decru, v. Ledegem. Rebrij Ma ria, 79 j., wed. v. Henri Pattyn, Klijtstraat 21. Bulckaert. Camille, 40 j., ongehuwd, Vansteenkiste Helena, 47 j., echtg. v. Gustaaf Seynhaeve, v. Rumbeke. De nijs Rosalie, 84 j., wed. v. Constant Huy- sentruyt, Stuivenberghstraat; Vanden- bussche Marie, 83 j.. wed. v. Henricus Horré, Drogen Janstraat 21. Huwelijksafkondigingsn. Desmet Ge rard, bediende v. Emelgem, en Verscheure Irma, naaister v. Izegem. Deprauw Ro ger, meubelmaker v. Emelgem. eri Corte- ville Marcella, naaister v. Izegem. Bruggeman Jules, schoenmaker v. Izegem, en Vanpeteghem Elza, naaister v. Rum beke. S. DIENST DER APOTHEKERS Zondag 21 December wordt de apothe- kersdienst in onze stad waargenomen door Apotheker Jozef Verhamme, Markt straat. De geneeskundige dienst is dien dag verzekerd door Dr Dalle, Gentstraat. Op Kerstdag zijn alle Apotheken geslo ten, uitgezonderd deze van Heer Michel Wyffels, Groote Markt. S. PLECHTIGE EEREMISSEN De stad Izegem heeft steeds van vroe ger jaren af, op hetvoorplan gestaan voor wat betreft het bezorgen van pries ters aan de H. Kerk. We tellen dan ook reeds een flink aantal dienaren Gods, hetzij als zendeling in de onbeschaafde streken, hetzij als priester. Thans zullen: wederom twee nieuwe priesters in dienst treden van Gods groote leger. Het zijn E. H. Gerard Feryn, zoon van Mevr. Camiel Feryn-Werbrouck, uit de O. L. Vrouwstraat, en E. H. Jules De- blauwe, zoon van Mevr. Henri Deblauwe- Lammertijn, uit de St-Pietersstraat. Beide levieten zullen op Zaterdag 20 December de. H. Priesterwijding ontvan gen uit de handen van Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge. Vervolgens zullen deze nieuwe diena ren van O. L. Heer op denzelfden dag al hier hun Plechtige Eeremis. opdragen en dit op Dinsdag 30 December, om 10.30 u., onderscheidelijk in de parochiekerk van het H. Hart en in de hoofdkerk van St-Hilonius. S. JUBELFEEST Verleden Zondag heeft de Heer V. Strynckx, leider der vermaarde tooneel- vereeniging De Lustige Vrienden zijn 25-jarig jubelfeest gevierd als leider dier vereeniging. Ter gelegenheid dezer jubelviering heeft de leider der Lustige Vrienden er dan ook aan gehouden de hoofdrol te vertol ken in het tooneelwerk van Fabricius. nl. «Dolle Hans», dat verleden Zondag in de Gilde opgevoerd werd. De zaal liep nokvol, zoodat deze vertooning een echt succes werd. Tusschenin werd de jubilaris gehuldigd door het bestuur der Lustige Vrienden Op Zondag 21 December wordt van Dolle Hans een tweede opvoering ge geven. die eveneens een groote bijval te gemoet gaat. S. TOONEELNIEUWS Door de plaatselijke tooneelkring Deugd baart Vreugde,zal op Kerstdag 25 en op Zondag 28 December een prach tig tooneelfeest gegeven worden, dat tel kens doorgaat in de zaal der Congregatie te 4 uur. Op het programma staat het groote kluchtspel «Allo! Met Mars?», in drie bedrijven. Zondag 21 December wordt hiervan een bijzondere opvoering gegeven, be stemd voor de kinderen. Deze vertooning gaat eveneens door in de Congregatie- zaaL S. KINEMAPROGRAMMA S Groote Markt: Tino succes: «Lichten

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1941 | | pagina 4