SPORT SPORT I Uit ’t Tieltsche i Uit }t Izegemsche J DE P.OPERINGENAAR van 24-1-24. 5’ Bl. Bcsza&a □E a MEULEBEKE UIT TIELT I UIT IZEGEM WIELSBEKE STADEN PITTEM schrijven. verlosten. Een plaatselijke ge- Sterfrerellen Vertrokken UIT ROESELARE m T ROESELAARSCHE UIT 'T IZEGEMSCHE LICHTERVELDE »HSBiBKaB«BasasiiiHnx!mn««aBHa AANBESTEDINGEN WINGENE jumiwni' in GITS ST-EAAFS-VIJVE OOSTROOZEBEKE RUMBEKE DADIZELE HOOGLEDE ZWEVEZELE DE GROOTSTE WIFI.FR. KAMPJOFNFN IN DFN «VEREORFN WFSTHOEK» TE DIKSMUIDE KACHTF.M EMELGF.M ^inffliiiiiiimiiiiffliiiiiffliiiiiiifiiiiiiiiiwininKimnninnniiimHtfflnmnmmnfnniiminfflniifHiHinHinuiinninmHiiifflflHiwniiiinmiiffliniiiiinHHHKiiftmfmnnra Vraag aan uw Verkoopt dat hij U wekelijks De Po- peringenaar thuis bestelle. WÜFLERSPORTAVOND TE ROESELARE KAMPEN V^hptjjvEN EEGEM NAt A ^MrrvAi i EN EN ZWAAR GEWOND INGELMUNSTER MOORSLEDE OOSTNIEUWKERKE WESTROOZEBEKE ARDOOIE 3E Vandenbroucke v. Ingelmunster. met Ma- Donderdag 29 Januari, op volgende uren 1 tot 100 stelde uren te komen. Wie kaarten mecJe- 53 27 ’T. ’s nani'd- j.. de 654 309 345 258 508 S. Uitgangsten: a) Overlijdens b) Vertrek Inkomsten a) Geboorten b) Vestiging 102 116 81 209 183 325 Geboorten Ingekomenen 8 m. 12 m. V. 130 215 Totaal 274 380 20 >n. in m. 1« m. 17 vr. 37 12 vr. 22 15 vr. - 3! (VERVOLG) Burgerstand. Geboorten. Vlaene Lionel, z. v. Achlel en Kindt Renildus. Roelens Adrien, z. v. Maurits en Stragier Martha. Huwelijken. Gekiere Andries, land werken v. Woumen, met Lefevere Maria, z. b. Verschaeve Gaston, landbouwer v. Zonnebeke, met Deceuninck Maria, z. b. KX7UJM711 U1U1S-. W-teb UC Ö1UWC ft-CTm Vuil UWA.— I vvi ovitwtt u ü*i je weg te robberen, inhoudende een hoe- 1 gezien zijn toestand werd het slachtoffer veelheid zakenpapieren en geld, voor een J‘ *•- - waard van 500 fr. De diefstal werd slechts gemerkt wanneer den deugniet de deur uit was. Seffens werd on zoek gegaan naar den kerel, die aan de tramstatie kon ge- snaot worden. De zakenpapieren lagen reeds in de papiermand der wachtzaal, terwijl een deel van het geld reeds ver orberd was. Te Nalinnes werd de Burgemeester der Gemeente. Hr Sohy. bii avond, door een kerel aanbevallen en met een hooi vork in de hartstreek getroffen. De onge lukkige werd door twee Duitsche soldaten ontdekt d’e zonden reor onmiddeiiifk ve.neeskimdme bnln. K’u veehandelaar die groote vijandschap w den Rwre- meester koesterde wegens het stint toe- nasssn door dezen van de reglementen op de bevoorradin". werd aangehouden. Burgerstand. Geboorten. Dierkens Simonne. d. v. Victor en Carremijn Elza. Kerwyn Walter, z. v. Omer en Biebauw Alice. Devos Paula, d. v. Michaël en Verbrugge Maria. Sterfgevallen. Devooght Leon. 70 j. Cauwelier Carolus, 86 j. Vanccuwen- berghe Etniel, 59 j. Auwenberghe Aug.. 85 j. Maes Daniël, 7 m.. z. v. Plorimond en Deforche Maria. Jodts Justina, 60 j. Huwelijken. Goethals Georges met Dhooge Adriana, b. v. Zwevezele. De- boodt Adhémar met Deforche Maria, b. v. Zwevezele. Vancouwenberghe Jules v. Wingene. met Blondeel Clara v. Zweve zele. Windels André v. Ingelmunster, met Demeyere Paula v. Zwevezele. keuken trok, wist de sluwe kerel een beek- neesheer verscheen spoedig ter plaatse en weer t.p> robberen inhonde-nrip een hn"- 1 gezien z.ijn toestand werd het slachtoffer dringend” naar de kliniek te Izegem over gebracht, waar werd vastgesteld dat zijn schouder werd ingedrukt, evenals een rib werd gebroken. Zijn toestand is thans ge ruststellend. Konijnendiefstal. ’s Nachts zijn tot nu toe onbekende die ven binnengedrongen in de konijnenhok ken. toebehoorende aan Seynaeve Albert, vlashandelaar. wonende alhier. Na gai’«"h het hok doorwceld te hebben, zijn de die ven op de vlucht gegaan met de mooiste konijnen uit liet hok. Werkongeval. Terwijl R. Mullebrouck werkzaam was in ziin zwingelarij, trante hij en ëen Irè- kei. Het tuig sloeg omhoog en kwam, on gelukkiglijk met de tonden juist boven de knie in de dij terecht. Persmachien aangeslagen. Door de vliegende brigade, bijgestaan door de kcntroledienst-n. werd een nlotso inval gedaan in de woning van .To’ef Van- steenhuyse, vlashandelaar, wonend" steen weg naar Ingelmunster alhier. Na ren grondige huiszoeking kwam men tot de ontdekking van een persmachien en ruim 2.000 kgr. lijnzaadkneken, bestemd voor den zwarten handel. De ontdekte Tiin- zaadkoeken en benoodigdheden werden aangeslagen. ONTPLOFFING In de smederij van Remi Ledoux, wo nende Vandenbogaerdclaan, is een kleine gasketel gevuld met carbure, in ontplof fing geraakt, met het cevolg dat een der werklieden. Raphael Seynaeve. 16 laai en wonende in de Krekelstraat, ernstige brandwonden opliep aan beide handen. Een ontboden geneesheer moest het slachtoffer een 14-tal dagen rust voor- Burgerstand. Geboorte. Verbeke Alain, z. v. Al brecht en Callens Ivonna. Overlijdens. Hoste Elodia. 74 1.. on gehuwd.' Yssers Bruno, 74 j., wed. v. Denrettere Lucia. Deboosere Joannes. 72 J„ ongehuwd. Demeulenaere Roma nia, 83 i„ ongehuwd. Kleederkaart. De nieuwe kleederkaart zal uitgedeeld worden op volgende dagen: Maandag 26 Jan., van 2 tot 4 uur, van A tot D; Dins dag 27 Jan.: van 9 tot 11 uur, van E tot N; van 2 tot 4 uur, van O tot U; Woens dag 28 Jan.: van 9 tot 11 uur, van V tot Z. Voor St-Jozef bij Wed. A. Dewulf, op Woensdag 28 Jan., van 2 tot 4 uur. De betreffende diensten wilzen er op dat iedereen persoonlijk zijn kleederkaart moet komen afhalen en zijn rantscenee- ringskaart moet voorleggen. Voor die genen die in het buitenland werken zullen de dagen later bekend gemaakt wor den. D. Uitdeeling rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels voor de nieu we periode zullen ten gemeentehuize uit gedeeld worden op volgende dagen: Don derdag 29 Jan.: van 2 tot 4 uur, van A tot N; Vriidag 30 Jan: van 2 tot 4 uur, van O tot Z. Voor St-Jozef bij de Wed. A. D-w*uif O’ Zaterdagnamiddag 31 Jan., van 2 tos 4 uur. De eenzelvigheidskaart niet vergeten en geen kinderen zenden onder de 14 jaar. Er wordt ook op ge wezen dat voortaan aan een en denzelf- den persoon nog enkel de rantsoenzegels voor zijn eigen gezin zullen worden afs?.e- leverd, dus niet meer voor andere gezin nen. D. Inkwartiering. Toekomende week wordt de kwartier- vergoedins uitbetaald aan de belangheb benden, die in December 1941 logement aan de Duitsche troenen verschaft heb ben. Donderdagvoormiddag van 9 tot 11 uur ten Gemeentehuize. Donderdagna- middag van 2 tot 4 uur bij de Wed. A. Dewulf (St-Jozef). Er wordt dus enkel een dag voorbehouden voor deze uitbe taling. Na dien datum wordt er geen zit ting méér gehouden. D. UITSLAG VAN AANBESTEDING 9 Jan. Te 3 u., op ’t pi-ovi”?iebest”ur. Burgn’aats 4. Brugge, voltoo’ïngswex-kei» aan den Prnv. baan Ïeper-Sint-Jtiliaan (m 'idernlseeringl D. BEUN. Tener. 421.219,07 fr.; H. Ms- hieu. id.. 430.791.90 fr. (BBaanaflMDBBS>BSSRBBBR3ISSaS KINEMAPROGRAMMAÜ Programmas der week. In de kinema Patria Grcote MarktPlichtverzui- mingboeiend drama met Victor Fran- cen. In de kinema Plaria», Kruis straat: «Allo! Jeanine», mooie operette met de onvergetelijke Marika Rökk. S. TENTOONSTELLING De tentoonstelling van kunstschilder Daan Thulliez, gehouden in de galerijen van het stedelijk St-Jozefscollege, mag zich verheugen op een verdiend succes. Immers, de tentoongestelde doeken bie- deneèn zeer frisch voorkomen en bezitten een groote waarde door hun levendigheid. Deze expositie blijft nog geopend op Zon dag 25 Januari en Zondag 1 Februari, tel kens van 10 tot 5 uur namiddag. S. Velodiefstal. Zondag had de genaamde Remi Bonne, z. v. Edmond, wonende nabij ’t Barrierke, ziin velo voorloopig in een houten berg plaats gezet, dicht bij het woonhuis. Wat later stelde hij met ontzetting vast dat zijn v'lo ontvreemd werd. Leerüngensekretariaat. We vernemen dat 14 aanvragen van leerlingen, die in 1941 met vrucht het schriftelijk en mondeling examen hebben afgelegd, om eerstdaags de praktische proef af te leggen, aan het Ministerie werden overgemaakt. Daarbij lieten zich 12 nieuwe leerlingen inschrijven.' Davidsfonds. De jaarliiksche feestavond voor de le den en hun huisgenooten is vastgesteld op Zondag 1 Februari, te 17.30 uur. in de zaal van het Meisjesnatronaat. Voor de derde maal zal het Kunstkabaret EIck wat Wilsuit Brugge er optreden met een gansch nieuw, piekfijn programma van 3 volle uren spel. Slechts de leden zullen tot dezen cabaretavond toevela- ten worden. Men kan steeds inschrijven bij een lid van het plaatselijk bestuur. De kontrolediensten op zoek. De kontroleurs brachten een bezoek aan een viertal woningen in de Koestraat, om daar een huiszoeking te doen. Er werden "en groote hoeveelheid gemaakte sigaret ten ontdekt, benevens oen aantal katoe nen kleed fes, die daar door een handelaar .in bewaring waren gegeven, natuurlijk om te^n woekerprijs te kunnen verkoö- nen. Alles -werd in beslag genomen. Ook in Heitem-Mnors’ede werden een hoeveel heid gemaakte sigaretten aangeslagen. Winterhulp. Op het kasteel van Rumbeke bestaat een nracbtig» gelerenheid tot schaatsen en Winterhulp heeft daar natuurlijk ge bruik van gemaakt. Aan alle toeschouwers en schaatsers wotot een klein inkomgeld o.-vraagd voor Winterhuln. De gezonde Winterpret is wel een f’-ankske waard en 't is toch voor de noodlijdenden. VERBOND VAN AMBACHTEN EN NERINGEN Zondag 18 Januari hielden de Meeeter- K’oermakers van Roeselare en Omliggen de een algemeens vergadering. De Voor zitter, Victor Noseda, opende deze ver gadering voor een bomvolle zaal. Ondanks net gur? weder en de moeilijke verkeers mogelijkheden waren toch de verst afge legen gemeenten aanwezig. Na de gewone begroeting en de beste wenschen voor het nieuwe Jaar. gaf de Sekretaris. Gustaaf Verst.raete. een prach- t!” verslag over de laatste vergadering. De Penningmeester. Alidor Lamote. gaf een uiteenzetting over den kastoestand. De volgende belangrijke punten kwa men ter sprake: de kolenkwestie: besnre- kin.-»pn over de kornoratie der kleeding: besprekingen over de prijzen en l-tinz-' en over het resultaat der rondgescuurde vragenlijsten. Daarna werd volgens de star.dregels de helt., van het Bestuur herkozen en de In- schrilvtneen voor de lessen van boekhou den en de betaling van het lidgeld opge- nomen. Vervolgens gaf de Hulnsek;etarls een dv.’tfMHke uiteenzetting owr de nieuwe klefde-rkaarten en de veranderingen, die vcoi de kleermakers van belang waren, nl. het aanjïoopen van de onzichtbare vo»ringen met machtigingen van de Tex- tie’oentrale do veranderingen bii den verkoop van Winterjassen met bijzondere m»"htigir»Rer;. enz. Ten slotte een uiteen zetting over de laatste besluitwet betref- fertoe de vaststelling der prijzen van de textielprodokten in den kleinhandel en de toeeestane winstmargen bij den ver koop y»n deze. Alles bijeen een prachtig geslaagde ver gadering. Wil weosc.hen de bloeiende beroepsver- eenitdng der Meester-Kleermakers van Roeselare en Omliggende goed heil. PW.OBAGANDAVFRGADERTNG VAN WINTERHULP ROESELARE Zondag hield Winterhulp Roeselare. ta de bovenraaa) van het Stadhuis, een pro- pagandavergadering. Ofschoon er 400 ult- noodiginge>n waren rondgestuurd, waren er toch maar een kleine 100 aanwezigen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door een dubbel strijkkwartet met klavier en door de kunstzangeres Juffrouw Rachel Hoedt. Hei, muzikaal gedeelte was goed verzorgd. Het woord werd gevoerd door den nlaat- seliiken Voorzitter, H. Alfons Van Coillie. Spreker weerlegde verschillende valsche idee Sn en geruchten omtrent de Winter- hutpaMle. Vervolgens gaf hij een uitvoe rig verslag over de werking van Winter hulp in Roeselare over het Jaar 1941. Er werd voor een waarde van ongeveer 1 millioen frank uitgedeeld, terwlil er maar voor ouweveer 500.000 fr. aan giften, enz., werd bijeengebracht. Spreker dringt daar om aan op een grooteren steun vanwege de bevolking, want er zal ruim 150.000 fr. per maand noodig zijn. STORTING WINTERHULP Tot mi toe werden de giften gestort op het provinciaal nostchecknummer. Van nu af moet men storten op het plaatselifk postehecknummer van Roeselare, 447755. TOONEEL Het bekende scouttooneel Ic Dien zal op Donderdag 5 Februari, te 7 uur, in de feestzaal Patria een derde vertooning ge ven van Napoleon de vierdehet suc cesstuk van G. Nielen. Ongeval. Soenen Maurits kwam met zijn flets door de Wiik D,-iesgereden. Plots, door de gladheid der vzeg. gleed hij uit en stuikte ten gronde. Kermend van de pün werd de ongelukkige met gebroken enkel opgenomen. P. Gewond. Guillémiin Norbert kreeg in den. voet balwedstrijd te^en Kuurne den bal op het oog. waardoor- hij’ een gapende wonde op liep. P. Gewelddaden tegen den Heer Burgemeester. Toen de niaatselijke politie in gezel schap van den Heer Burgemeester om streeks II uur ’s nachts eens de ronde deden, om te zien als er nog steeds late opblijvers waren in herbergen, werd er hun aandacht getrokken on de Café waar er nog volle licht was. Men trof ei- nog enkele verbruikers aan. waaronder de eenaamde Elias Le. en Omer Van. De po litie gaf hen een paar opmerkingen die hen zeker niet goed bevielen waarop ze opstand mieken en geweld deden teven den Heer Burgemeester. Daarop vluchtten ze weg, doch konden door de ri.jkswach- ters nog worden bijgehaald en opgesloten. Dief gesnapt. Een onbekende kerel kwam in de been houwerij binnen van Verlinde. en ziende dat er spoedig niemand naar voren kwam, vond bij het goed de daar liggende worst van ruim een paar meter mede te nemen. Juist toen hij er mede vluchtte kwam de eigenaar binnen en zette hem achterna, waar hij kon worden bijgehaald en her kend worden ais zijnde afkomstig uit Tourkonje. Stroomijt in brand. Omstreeks 23 uur is er brand ontstaan on de hoeve van Dumortier. Een stroomijt die er ruim 800Ö kilos stroo bevatte, werd er in een oogwenk de prooi der vlammen. De toegesnelde buren wisten er met ver- eenigde krachten het vuur in bedwang te houden, en zoo een aanpalenden han gaar te vrijwaren. De schade bedraagt er niet te min verscheidene duizenden franken. De oorzaak van den brand is er onbekend doch gélukkig deels gedekt door verzekering. Stroomijt door brand vernield. Rond 22.30 uur ontstond brand op de hoeve van M. Dumortier. Een stroomijt, welke 8.000 kgr. bevatte, werd in enkele oogenblikken in een vuurzee herschapen. De toegesnclde geburen moesten alles in het werk stellen om een naburige hangaar van het vuur te kunnen bestrijden, welke ook met stroo was gevuld. De schade wordt op verscheidene duizende franken geraamd. Zwaar werkongeval. Steelandt Gerard, uit Beveren-aan-de- Leie, en werkzaam in de weverij van den Heer Arthur Seynaeve, moest met zijn werkmalokers twee wagons gaan afhalen, die moesten geladen worden met geweef- sels. De beide ledige wagons werden op het zijspoor geduwd. Op zeker oogenblik geraakte die eerste wagon los van de an dere. Steelandt dit bemerkende, ging daarop aan de eerste wagon duwen. De vracht welke hierdoor voor de werklieden van den tweeden wagon verminderde, ver- dapperde van snelheid en liep in enkele oogenblikken den eersten wagon terug in. Steelandt, die ongelukkiglijk den tweeden wagon te laat bemerkt had, geraakte tus- schen de buffers gekneld. Op het hulp- sphiel Vangheluwe, wonende Brugge- geroep kwamen zijn werkgezellen toege it, aankloppen en vroeg om wat brood, sneld, die hem seffens uit zijn neteligen >en oogenblik dat de bewoner naar de1 toestand verlosten. Een plaatselijke ge- Burgerstand. Geboorten. Verhaeghe Walter, z. v. Gustaaf en Bossuyt Maria. De Sneppe. Loyson Marc, z. v. Michel en Vanrolle- ghern Martha. Izegemstraat. Denla Erik. z.v. Maurits en Sabbe Bertha, Statie. Overliidens. Vanaxe Marie. 78 j.. kloosterlinge, Brugstraat. Hoornaert Marie. 72 j., echtg. v. Petrus Sintobin, Ta-sschc Huwelijken. Callewaert Georges van Koolskamp, met Vanbiervliet Maria van Ardooie. Pollet Alidor v. Beveren, met Dufon-et Maria, v. Ardooie. Huwelijksaankondiging. Vanhecke Nestor niet Eeckhout Julia, b. v. Ardooie. Huwelijk. Vanheerswynghels Jan, magazijnier v. Roeselare, met Desmet Martha, naaister. Huwelijksafkondiging. Dubois Amand, mekanieker v. Roeselare, met Crombez Martha, spinster. Winterbezaaiïng. Uit de telling nopens den stand der Winterbezaaiïng blijkt, dat er ongeveer 70 Ha. aardappelen meer verbouwd zullen worden en dat er voor broodgraan een merkelijk grooter oppervlakte land meer zal bezaaid worden dan verleden jaar. De nauwkeurige cijfers zullen in het eerst volgend nummer meegedeeld worden. De gemiddelde opbrengst van de aard appelen van het voorbije seizoen bedraagt 21.000 kgr. per Ha. Dit is voor Rumbeke een schitterende uitslag. Op 6 Januari jl, had Rumbeke omtrent 12.000 kgr. vee meer geleverd dan het verplicht was. Dat zijn cijfers die tellen. Diksmuide kriifft een heerliike Sportgala op Maandag 2 Febr. Ingerioht door «Sport en Nering» Diks muide: groote feestelijkheden in de ruime en gezellige verwarmde zaal van de Café du Theatre Beerststraat. hoek van de Groote Markt,. Begin om 18 uur stipt. Kaartenverkoop op voorhand in de Café du ThéêtreBeerststraat, en in de NormandieGroote Markt. Prijzen der plaatsen: 7, 5 en 3 fr. Hier volgt het programma: KOERSEN OP MINIATUURPIST VAN JAN AERTS Beroepsrenners: André Defoort: Alberio Schotte; Odiel Van den Meersschaut: Gust Danneels; Lucien Vlamynck; Albers Sercu; André Van Outrijve; Albert Lam bert; Arthur Momerency; Omer Mome- rency. Juniors-Liefhebbers: André Pieters; Va lere Ollivier; Maurits De Severe; Georges Desplentere. Huldebetoon aan de officieelc kampioe nen met aanbieding van bloemen of ge schenken aan Dré Defoort. Brik Schotte, Dré Pieters en Valère Ollivier. Spreekbeurt met den internationalen keeper Albert Dejaedt. Afwisselende muzieknummers en zang. INDEELING VAN DIVERSE WEDSTRIJDEN OP DE PISTE Beroensi-enners: twee puntenkoersen met telkens 4 renners over 9 ronden en 3 spurten; 500 meter tijdrijden steigende start elk afzonderlijk; achtervolging man tegen man volgens loterij, en een bijko mende omnium voor de overige twee be roepsrenners (3" seriën). Juniors-Liefhebbers: Afvallingskoers m. uitschakeling elke 3 toeren; 500 m. tijd rijden stilstaande start, elk afzonderlijk; en handicap over 1500 meter volgens klas sement der eerste twee proeven met tel kens 25 meter voorgift Burgerstand. Geoeorten. Gelrnaert Maric-Rose, d. v. Joseph en Priem Germaine, Rekestraat. Bogaert Hubert-, z. v. Gerard en Cove- maeeker Julienne. Vriiboschstraat. Overlijden. Maes Nathalie. 88 j., wed. v. Vermeulen Victor. Teperstraat. Huwelijk Bouckaert Roger, gemeen- tebediende v. Ganshoren, cn Cappelle M?-lha. z. b.. v. Staden. Bericht aan de landbouwers. De siroohandelaar Stragier uit Rum beke, die met den aankoop van stroo voor het bezettend leger- belast is. beeft het Gemeentebestuur opgedragen de landbou wers kenbaar te maken dat de strooleve- rtngen zoo spoedig mogelijk moeten door gaan. Derhalve worden de belandhebben- Aer. aangespoord eerstdaags aan hun ver plichting te voldoen. De levering zal "ch- Be- met. ter statie Siaden mogen gebeu ren maar wel te Roeselare, Magazijn Rambour», Linkervaartoever, op een dag naar keuze. Voor onkosten van vervoer zal 0.50 fr per km en per 100 kgr. betaald worden. Het Gemeentebestuur. Bericht. De winkeliers worden bij deze verwit tigd dat de lei-blauwe zegels dienen in gébracht te worden bij den Bevoona- dinesdienrt vóór 28 Januari 12'2. De Bevoorrao’i -gsdlenst. Bericht aan de Winkeliers. Er wordt ons vanwege de kontroledien sten medegedeeld dat het aanbrengen van de prijzen op de kconwaren nog veel te wenschen laat en dat er zal opgetreden worden tegenover de personen die zich niet nnmtodeilijk in regel stellen. De Bevoorradingsdienst. Ongevallen. Het jongste dochtertje van Bintein Elisa, Ornmegangstraat, was over enkele dagen op boodschap gestuurd. Op zeker oogenblik, en dit rechtover de Apotheek pemot. is het kind zoo ongelukkig geval len dat geneeskundige zorgen hoogstdrin- gend waren. De behandelende Dr Thiers heeft het naar de kliniek van het H. Hart pvergebracht, waar men een rechterbeen- bre-ik vaststelde. Wij wenschen het kind •en spoedige genezing. - /ïl spelend bij het ter school gaan, Is het kind van jachtwachter Vuylsteke Jules, wanende wijk Spanjezoo on gelukkig gevallen dat het hierbij een arm brak. Het, is ter verzorging naar de kli niek te Roeseiar*. overgebracht, alwaar het thans nog in behandeling is. Naar men verneemt zal het kind binnen enkele dagen naar huis terug komen om zijn al- geheeie ywneztng af te wachten. Tegen een wagen gebotst. Een wielrijder kwam uit een zijstraat gebold, toen uit den steenweg naar Tielt een wagen en een motorijder op hetzelfde oogenblik elkaar gingen voorbijsteken. De motorijder, die hier een groot ongeluk voor oogen zag, kon nog tijdig genoeg remmen en ter plaatse seffens stoppen, terwijl de onvoorzichtige wielrijder tegen den wagen met geweld in botsing kwam Hij liep vrij ernstige kneuzingen op. Hij werd ter plaatse de eerste zorgen tcege- diend. Zwaar gevallen. De 11-jarige knaap Vansteenkiste, wo nende wijk Molenalhier, kwam met. zijn flets ernstig ten val, door uit te glij den op den besneeuwden fietsweg. Hij bloedde uit een gapende wonde aan het achterhoofd. Burgerstand. Geboorten. Vroman Paul, z. v. Jules en Decoutere Irène, Statielaan. Muyle Martine, d. v. André en Terryn Gilberte, Tieltstraat. Penninck Roger, z. v. Ro ger en Callens Magdalena, Berg. Cal lens Godelieve, d. v. Cyriel en Claerhout Elisa, Berg. Galle Cecilia, d. v. Adiel en Seynaeve Margaretha, Hurselhoek. Vandenberghe Carlos, z. v. Marcel en Vanzieleghem Anna, Berg. Sterfgevallen. Pardoen Remi, 41 j., echtg. v. Hoste Maria, Turkijen. Wuyck- stant Maria, 62 j., Berg. Dhondt Adolf, 64 j., Tieltstraat. Puype Zoë, 50 j„ Berg. Huwelijken. Vandemaele Remi van Eegem, met Demuynck Andrea v. Pittem. Buyck Albert v. Tielt, met Opsomer Godelieve v. Pittem. Beweging burgerstand. Geboorten: 93; overlijdens: 63; huwe lijken: 25; aankomsten door geboorten en verhuizing: 218: uitgangen door sterfge vallen en verhuizing: 190; vermeerdering van bevolking: 28. Bevolking op 31 De cember 1941; 4.530. Veelbelovende knaap gesnapt. Een 13-jarige knaap kwam bij den H. Theophlel Vangheluwe, wonende Brugge- straai Bij een oogenl-- Bewegipg der bevolking in 1941. Geboorten: 20 man. en 18 vr.., totaal 38; overleden: 10 man. en 20 vr.. totaal 30; inaekomen: 18 man. en 10 vr., tot. 28; vertrokken: 7 man. en 11 vr.. tof. 18. O”»i- schot: 1.8. Aantel inwoners einde 1941: 1.713. Als bijzonderheid kunnen we melden, dat het aantal in de laatste tien laren met ruim 200 vermeerderd is, y-snt Jn 1930 bedroeg bet aantal 1.509. Be neden het, laar stierven 4 kinderen en er werden 16 huwelijken gesloten. Beweging der bevolking in 1°*1. Geboorten: 40 man. en S3 vr., tot. 73: ingekoraen: 40 man. en 62 vr.. tot. 102; overleden: 25 man. en 15 vr.. tot. 40; ver trokken: 61 man. en 57 vr., tot. 1.1.8. Aan winst 17. Aant. inwoners begin 1942 3.960. Burgerstand. Overlijdens. Leonard D"volder, 2 m.. z. v. Gerard en Flza De Bie. Marie Eeckhout. 61 j., echtg. v. Roose Cyriel. Huwelijken. Demets Albert v. Oost- roozebeke. met Lia Buyse v. Emelgem. Norbert Claerhout v Izegem, met Jo- havma Va.nn.s~to v. p.r.wsT ONGEVAL Tijdens de voetbalwedstrijd tusschen F. C. Izegem en F. C. Roeselare, ontwrichtte de Izegemsche speler Meurisse de rechter knie. S. BURGERSTAND Geboorten. Missiaen Magda, d. v. Bruno en Marcella Vandecappelle, Hon- dekensmolen. Clarebout Hendrik, z. v. Henri en Ivonne Vanneste, Meenenstr. 115. Stragier Luc, z. v. Raphael en Anastatia Baert. Lendeledestraaf, 123. Meurisse Marie-Thérèse. d. v. Oscar en Bertha Ramout. Lendelede. Ghesouiere Albert, z. v. Albert en Maria Vandenbrou- cke, Roeselarestr. 434. Herreman Jo zef. z. v. Gabriel en Godelieve Vanover- beke. Kruisstr. 2A. Demuynck Jozef, z. v. Acbille en Ivonne Denys, Kortrijk- straat 11. Overlijdens. Claeys Hendrik, 6 m., z. v. Joseph en Maria Verhuist. Krekelstr. 212. Raes Firmin, 15 d„ z. v. Remi en Germans Vandaele. St-EIoois-Winkel. Mestdagh Emeiie. 68 j.. wed. Petrus Se gers. Meenenstesnweg 136. Tillieu Ma- re-Louise. 68 j.. wed. Cyrille Depreitere, Krekelmotestr. 9. Demeukmeester Marie. 84 .1.. wed. Frederic Marga, Kort- ri.ikstraat 89. Huwelijksafkondigingen. Albert Huy- sentruyt, kineme.uitbater, en Ivonne Fos- sez. z. b„ b. te Izegem. Roger Muller, handelsbediende te Emelgem. en Adrienne Popelier, schoenstikster te Izegem. An- toon Rousseau, meubelfabrikant te Ize gem. en Ivonne Billiet, z. b. te Emelgem. Huwelijk. Edmond Acx. vlaswerker, en Lena Vercruysse, naaister, b. te Ize gem. M. BEWEGING VAN DEN BURGERLIJKEN STAND EN DER BEVOLKING OP 31 DECEMBER 1941 M. 144 165 3. 3 uur Ongeval. Devos Lea kwam met haar riiwiel .lanas de Invelm’mster steenweg naar haar werk g'reflên. Gekomen ter hoogte der dorp- nlaats gleed ’e plots uit en stuikte zwa»r ten gronde. Ze werd licht gewond. P. Jammerlijk werkongeval. Van Havist André was voor rekening van Haerinck Arthur werkzaam, in de schuur van Van Haesebrouck Arthur, be zig met er nressen van 59 kgr. stroo te lossen en laden. Plots terwijl hii met een vracht omhoog ging, schoof de ladder weg en kwam hij met geweld ten gronde. Hii werd ernstig gewond aan armen en mond en werd naar de kliniek overg»- bracht. P. Vergissing. In ons blad van 10-1-42. hebben we ge meld dat de maalvergunningen moesten worden afgehaald in bet Gemeentehuis, eiken voormiddag van 9 tot 12 i.uir. Deze aankondiging berust on een vergissing, daar de maalversunhirgen nog steeds moeten worden nfgehaald bij Meesf’’- Lecluyse, op de gewone uren. P. Honger Op We kunnen thans met genoegen mel den dat het zoo srhoone toonerlstuk Hooger Op ten bate van Winterhuln. zal worden ongevoe’-d on Zondagen 8 en 15 Februari e. k. We zvileri er zeker een aangenam°n avond beleven, waarmede we zonder het t“ weten, de noodlijdenden zullen bliste-’n. Kaarten kunnen on voor hand worden bekomen bij Meester Luttun. BURGERSTAND Geboorten. Josenha Verstraete, d. v. Octave en Marcelle De Smet, Pittem. Jules Verheist, z. v. Michel en Simonne Bekaert, Zwevezele. Christiana Deguf- ftoy, d. v. Urbain en Gabrielle Snaet, Wingene. Luc Delporte, z. v. Roger en Elza Galle, Dentergem. Godelieve Van do Ginste, d. v. Adolph en Maria Huys, Wingene. Frans Huys, z. v. Albert en Maria. Declercq. Wingene; Walter Van de Wiele, z. v. Pierre en Maria De Mul der. Viiverstraat. Ivan Van Keirsbulck. z. v. Alois en Rachel De Craemer, Polder straat. Jeannette Carpentier, d. V. Georges en Zulma Aernoudt, Steenweg Aarsele. Overli’dens. Roland Goethals. 2 m., z. v. Maurice en Magdalena Heydens, Hulst. Cecilia D« Jonckheere. 5 m„ d. v. Adiel en Maria Vanderbeke. Steenweg Ee^em. Alphons Verkinderen. 77 wed. Delannoy Celina, leperstraat. WERK VAN DEN AKKER Er wordt ter kennis gebracht aan belanghebbenden dat er on iedere Zondag voormiddag, van 10 tot 11 uur. in de bo venzaal van het Stadhuis, een Inlichtings- bureel zal geopend worden. Tedere verbouwer, die welkdanise in lichtingen beveert wordt vriendeliik ver zocht zich aldaar te willen wenden. HET BESTUUR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL De Landbouwhnishoudschool van den Staat, gevestigd in de lokalen van bet Gesticht der H. Familie. Hulstplaa.ts. Tielt. opent einde Februari een gansch kostelooze leergang in landbouwhinshoud- kunde. De meisjes van Tielt en omliggen de welke beveeren dezen leergang te vol- o-en laten z’ch inschrijven bii E. Heer Vanhoutt» Ondernastoor. Kromwalstraat 16. Tielt. De leerlingen moeten minstens 14 jagr oud ziin «m de lessen, die slechts in den voormiddag gegeven worden, te kunnen volgen. RIB GEBROKEN De beenhcuwer-slachter Edg. L. kwam in d'?n vroegen morsen de garage Van Pa’-ijs. on de Marktplaats, binnen gewan deld om zijn autoveertuig af te halen. Hii mirtrapte en kwam in den kuil terecht welke voor bét onderzoeken der auto's is gemaakt. Bij bet vallen kwam hij zoo 'orgelukk.’.r ÓP dén boord terecht, dat hij zich een rik brak en geneeskundige rov- gen moest ondergaan. Z’m toestand is echter ten vol’e geruststellend. ONGELUKKIGE VAL De weduwe Verhelle Henri, geboren Victorina Peck, wonende in de Brugge- straat alhier, ging in hare woning, Zater dagavond. den tran op. ten einde zich ter ruste te begeven. Zij gleed echter uit en deed een ergen val. waarbij zij den rech ter pols gebroken was en derhalve deur een heelkundige diende behandeld te worden. PLOTSE DOOD De 78-jarige nijveraar Alfons Verkin deren was zocals gewoonlijk naar zijn fa briek in de Nieuwe Statiestraat, gekomen om er zijn dagelijksche bezigheden te ver richten. Op zeker oogenblik echter werd hii onwel en viel ten gronde van zijn stoei. Een bijgeroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen, veroorzaakt door een beroerte tengevolge van de kou de. De afgestorvene behoort tot eene ge achte familie en woonde in de Teperstraat. BILJARTLEVEN De Tieltsche bilixrtclub «De Wilde mannen geeft op Zondag i Februari een groeten prijskamp op den biljart ten beste, in het lokaal «De Wildeman», Marktplaats, en begiftigd met 420 fr. prij zen, verdeeld in: 120, 90, 70, 60, 40 20 Ir. en daarenboven 20 Ir. voor de hoogste serie in de 1’ ronde. Men speelt 2 tegen 2 en eigen stok is toegelaten. Begin te 2.30 uur stipt; inleg 5 fr. SCHUTTERSLEVFN Op Zondag 25 Januari wordt in het lokaal «De Kiste», op de liggende pers, een schieting gegeven, van 3 tot G uur namiddag, berekend op 100 schutters, met inleg 17 fr. Oppervogel: 80 fr.: 2 zij vo gels: ieder 40 fr.; 2 kallen; ieder 25 fr., en 86 kleine aan 15 fr. Op Donderdag 29 Januari wordt door Camiel Turf en zijn vrienden, in het lo kaal De Wildemaneen zeer groote schieting gehouden, aanvang nemende te 3 ™r namiddag tot 6 uur, met inleg 50 fr. De hoogvogel: 250 fr.; 2 zijvogels: ieders 125 fr.; 2 kallen: ieder 75 fr.; 85 kleine van 50 fr., 10 gratis vogels van 10 fr. meer. Deze schieting, berekend op 100 schutters, wordt gegeven op de liggende pers, in de goed verwarmde zaal. ELECTRICITEITSPRIJZEN Ingevolge een bekendmaking van het Schepencollege onzer stad, zullen voor het eerste kwartaal 1942 de hiernavolgende prijzen voor den electrischen stroom aan gerekend worden: private verlichting: Werk van den Akker. Zondag jl. hadden we in Het G’k'en- huis de eerste vergadering van het jaar. belegd door flat mooie werk. We kregen omzesrgens alle leden op het apnel, waar Mr. Ger. Vanhoutte een ’eer belnnsrüke voordracht gaf over Tuinbouwkunde. Daaron werd de kwestie der meststoffen besproken, die we in bet kort moven ver wachten. evenals de planters en de tuin- beuwzaden. Daarop werden er 10 abon nementen ve’Toot on de Tuingids en het lidgeld, 5 fr.. geïnd. Waarliik een mooie en goed geslaagde vergadering, die alle leden goed heeft ge daan. P. Club Roeselare. Ondank» ke» lelt dat er verleden Zondag alle wed s' rijdon waren algelast, ging de voetbalwedstrijd Ize- gem-CInb Rnesvlare toch door op een tamelijk be speelbaar veld Club won verdiend met 0-2. Hierdoni’ staat Club steviger op de leidersplaats met 4 punten voorsprong op Izegem. Hoe staan nu de kansen voor onze Clubjongens. (’lub moet de verplaatsing nog doen naar Harel- bek». Stade Kortrijk en Waregem Sportief. Hiervan is ITaretbeke het gevaarlijkst. Poch uit deze drie verplaatsingen kan Club gemakkelijk 4 punten thuis halen. Thuis moet het nog snelen tegen Red Star IVareeem en tegen de twee Rrugsche Clubs, waar van de uitstag niet meetelt voor de competitie. De kansen staan alleszins schitterend en het zou al aar dig moeten gaan, wil Club het kampioenschap nog verliezen. Vooral, daar Izegem nog naar leper moet, waar het ongetwijfeld gaat verliezen. We wenschen onze sympathieke Clubjongens goed succes voor de komende wedstrijden. Op Zondag 25 Jamu., zal om 3.30 uur ’s namid- in de gekende zn «Au Barnier», 13 Statie- Roeselare een groote Sportavond gegeven wor den. ingericht door de W: Ier- cn Supportersclub De Sper’vrinden Mrulehek-, BEROEPSRENNERS: idenberghe (Gorges. Ter- Kflffo Karel, Degrendelft Pieter, Sercu Albert. Decin A’beu. Schotte Albriek. Wvdooghe Pol. Huvaere Ju les Mommerenrv Arthur, die een omnium betwisten. Alsook JUNIORS: Pieters A., Ollevier V.. Brae- ckeveldt O., Vandcwalle V.. J^agae R., Callens N., Desmei A., Brwlez 1’., Landuvt J. BEGINNET,1NGF.N: Renier J.. Deblauwe P.. Car ton G., ïïwt A.. Maertens M., Pattyn J., Buyck J„ Piepers R., 'Verbolie M.. Baert A., X’crmeersch G. cn Sabbe O. Kaarten U' bekomen bii Pieter Benrendele, Dik«- Biuidftslraat, bij Renier Jeronm. Hoogledestecnwcg of jn het lokaal Op den dag der koenen kan men nok kaarten bekomen in de zaal. De prijzen der plaatsen zijn: ie rang, genummerd, ro fr.: 2e rang, 7 fr.; 3e rang, 5 I” Kinderen halve prijs. m. M*er vertr^rken dan aangekomen: 6 m. en 10 vr.. Js 16. HevoUcir." on 1331 r*^T yOTTHIFM T*T TT’T» ktcjOTjiir Geneeskundige dienst. De sensjeskundigb cheti3i zal op Zondag 35 Januwi gansch den aag waargenomen Woiyta door Dr I«o Amerlj, Diksmuide- fftnaat 39. De Apotheek Dcgrijae, Brug- eestraat 44, zal erursl open zijn tut 13 uur ‘s mifklags. Burgerstand. Geboarten. Ledceno Noël, z. v. Heren «fn Defevere Maria. Myngheer Irena, v. Jozef «n Orepeele Maria. Willaert Odette, d. v. Marcel en Leln Marcel. Overlijdens. Vanckvfnste Lcoiiie, 49 1. echts, v. Vanaeker Alfone. Dcclerck Hann, 73 j echtg -. Vansdsere Maria. Ruweiytaen. Ototnent Ocar met Im- pen.- Angwla. Watteyne Camiel met Lejm Alina. Hc.'.-.diitsbelofte. Swaenepoel Albe- rtt, l.'nöbof.wsr, met Lnenkaiecht Maria yan K^ohtem. BEWAART ZORGVULDIG het oud na pier. Verzamelt het en g^eeft het elka maand aan den reinigintrsdienzt uwer gemeente, dewelke er zich zal mede velasten van het aan de verwerker» doen toe te komen, die het dan al» grondstof zullen gebruiken. 2.80 fr. per kwu; kleine drijfkracht: 1,45 fr. per kwu. In deze prijzen zijn tot del ging van het door.de stad belegd kapitaal en intrest in het electrisch net, volgende tusschenkomsten ten voordeele van de stadskas begrepen: private verlichting: 0,70 fr.; kleine drijfkracht: 0,35 fr. BEVOLKINGSCIJFERS Gedurende het afgeloopen jaar Is onze bevolking aangegroeid met 30 personen. Deee vermeerdering is het louter over schot van geboorten op sterfgevallen, ter wijl de uitwijking ongeveer even groot was als de intreding. Hierna geven we de verscheidene getallen: Zijn naar Tielt komen wonen: 155 man nen en 169 vrouwen; totaal: 324 perso nen. Hebben Tielt verlaten: 148 mannen en. 173 vrouwen; totaal: 321 personen. Voor Tielt waren in totaal 211 geboorten, waarvan 122 mannelijke en 89 vrouwelijke, terwijl er in de boeken van den burger lijken stand 440 geboorten werden aan gegeven, waarvan 230 voor andere ge meenten. Hiervan werden er 359 kinderen in het Moederhuis Ave Maria geboren. Slechts één kind van een Tieltenaar werd in een andere gemeente geboren, terwijl we in 1941 drie tweelingen telden. Het aantal levenloos aangegeven kinderen be droeg 15. waaronder 5 voor Tielt en 10 vooi- andere gemeenten. Ten stadhuize werden in totaal 198 sterfgevallen geboekt, waarvan 174 Tiel- tenaren (94 mannen en 80 vrouwen) en 24 inwoners van andere gemeenten. Tien personen behoorende tot de wettelijke be volking van Tielt zijn in een andere ge meente van het land overleden. Het al gemeen totaal voor Tielt is: 102 mannen en 82 vrouwen, hetzij: 184 sterfgevallen. De bevolking op 31 December 1941 be droeg: 12.682. On de 112 huwelijksafkondigingen wel ke tijdens het laar werden aangenlakt, werden 84 huwelijken te Tielt voltrokken. KERKELIJKE STAND In aansluiting met het hierboven aan gehaalde cijfer van den burgerlijken stand, willen we even aanhalen hoeveel deze cijfers bedroegen voor de beide pa rochiekerken: St-Pietersparochie: 153 ge- booten. 165 sterfgevallen (45 onder de 7 jaar). 58 huwelijken; on de O. L. Vrouw- narochie waren die cijfers: 60 geboorten, 38 sterfgevallen, 24 huwelijken. GODSDIENSTIG LEVEN Esn van de beste toestanden waarover men het godsdienstig leven onzer bevol king kan beoordeelen, is wel het aantal H. Communiën welke tijdens het jaar vierden uitgereikt. De gestichten en pen- sionnaten niet medegerekend, bedroegen deze cijfers voor 1941St-Pietersparochie: 192.000: Paterskerk: 120.000: O. L. Vrouw- kerk: 84.000. Het algemeen totaal voor geheel de stad was: 722.700, tegen 712.100 in het jaar 1939, hetzij een vermeerdering van 10.600. BOKSWEDSTRIJD. De plaatselijke boksclub Spartaxaf verleden Zondag wederom een zeer belangrijke boksmeeting die doorging in de zaal Patria en andermaal een volle zaal boksliefhebbers lokte. Immers, als hoofd schotel kregen we de revanchekamp tusschen Karei Maes van Izegem en Jef Baldur uit Turnhout. Deze kamp die beloofde spannend te zijn is echter on een drawnuitslag uitgeloopen, zooals ten andere al de beroepskampen iets wat zeker op een boksmeeting nog maar zelden gebeurd is. Onder de liefhebbers hebben onze stadszenooten in het algemeen een groo ts afstraffing opgeloopen. Ziehier de volledige uitslagen-: Liefhebbers: 4x1 min.: Brackeveld (56 kgr.. Kort rijk) wint met punten op Bruggeman (st kgr., Ize gem); Haspesiach (57 kgr., Oostende) wint door opgave in de tweede ronde van Verhelle (57 kgr., Izegem); Vanneste (sx kgr. Kortrijk) wint door k. o. in de tweede ronde van Vermant (65 kgr., Ize gem) Lampe (66 kgr., Izegem) wint door k. in de eerste ronde op Roger (65 kgr.. Kortriik) Debenne (60 kgr., Izegem) wint van Debeuf (6s kgr., Izezem) door k.o. in de tweede ronde. Beroepskampen: Karel Maes (76 kgr.. Izegem) bokst onbeslist met Jef Baldur (73 kgr., Turnhout) Varrewaere (66 kgr.. Izegem) bokst, onbeslist met Desrumeaux (65 kgr.. Meenen) Deroo (6S kgr., Izegem) bokst onbeslist met Westerlinck (6S kgr., Antwerpen). Voor Zondag S Februari is opnieuw een belangrijke meeting aangekondigd die eveneens doorgaat in fe zaal Patriaen waarop we de twee vechthisti’e ratten. Varrewaerc en Wittewrongel tegen elkaar-in den strijd zullen zien. VOETBAL. Slechts één enkele wedstrijd werd Zondag 1.1. ge speeld en dit dan nog de -honldschotel der twee lei ders van de ITe Provinciale Afdeeling. namelijk tus schen F. C. Izegem en F. C. Roeselare. Onnoodig te zeggen dat hiervoor veel volk opgekomen was om deze kapitale match te komen zien. Laat ons maar dadelijk zeggen dat de rood-zwarten minder (oed voetbaltechniek vertoonden dan de bezoekers die en kele trappen hooger stonden. Weliswaar werd F. Tzezem reeds aan min. 3 zwaar getroffen door het verlies van Meurisse. doch, dit kan daarom geens zins als verontschuldiging bieden dat hun, spel zeer zenuwachtig gespeeld werd. Reeds aan min. 5 kon Roeselare het eerste doelpunt netten en alhoewel de schoenmakers moedig voortdedzn wist Rebry aan min 33 er reeds 0-2 van te maken. Deze stand zou niet meer veranderen en na de rust trok Roeselare zich op verdediging terug en liet aldus niets de eigen muit naderen. Aldus verloren de onzen met 0-2 ?n aldus komen ze opnieuw a punten van de leiders te staan. Hun kans wordt hferdooe wederom minder n ons inziens zal F. C. Roeselare dit jaar liet kampioen schap behalen. GEWEST IZEGEM. In de Gewesmlijke Sport- aclie werden Zondag, ev-neens tengevolge van het gure weder, geen wedstrijden gespeeld. Do algemeen? rangschikking ondergaat dus g«»n wijziging. Arm gebroken. In den voormiddag is de genaamde Sl- donie Dh., wonende Tieltstraat alhier, zoo ernstig gevallen, dat zij haar rechterarm in twee plaatsen gebroken was. Genees kundige zorgen waren vandcen. Zij zal langen tijd werkonbekwaam zijn. Voet gebroken. 's Morgens kwam de genaamde Maria Vanbr., wonende in de Pittemstraat al hier. buiten de woning getreden, toen haar rechtervoet omsloeg. Dr Maes diende haar de eerste zorgen toe en stelde vast dat da voet gebroken was. Zij zal langen tijd ge dwongen rust moeten nemen. Burgerstand. Geboorten. Liliane Vroman. d. v. Ka- miel en Julienne Poelvoorde. Veld.straat. Herman Christiaens, z. v. Adolf en Ma ria Denla. Spoorweglaan. Christiana Decavele. d. v. Oscar en Maria Vancoillie, Gentstraat. Bernadette Van Keirsbilck. d. v. Albert en Germain? Baert, Kasteel straat. Willy Baudonck. z. v. René en Maria Deconinck. St-Antoniusdorn. Godelieve Callewaert. d. v. Gerard en Elisa Braeckeveldt. Hulsvelde. Roger Delaère, z. v. Jozef en Germaine Minjou. Oostroozebekestraat. Rosa Dewolf. d. v. Jerome en Zulma Callewaert. steenweg naar Marialoop. Sterfgevallen. Vrouw Jules Hulle- busch. Slaaplaken. Karei Dhoon. Ka- nellestraat. Weduwe Henri Windels. Hospitaal. Weduwe Charles Vuylstoke, Oostroozebekestraat. Weduwe Jean Bi’vsse. s’abancestraat. Huwelijken. Gaston Verledens van Tzegem. met Zulma Mestdatoi v. Menie- beke. A'oïs D°cuvr>e’-e v. Tngelmimster. met Sidnnie Oostorlinck v. Meulebek". Jozef Gevaert. v. Fine, met Adrienne Dob- bels va» Meulebeke. Statistiek kerkeliik Har 1941. Overlijdens beneden 21 ja’r: 18- beren 21. 34. samen 1A2. H. Doopsels- 14%. Huwelijken: 43. H. Communiën: 213.950. Burgerstand, v. 1 tot. 31-12-1911. Overlijden. Tdon’ë Desmet, 66 j., landb., echtg. Charles Dcveuck. Beweging bevolking 1941. 3 vr. 11 14 vr. =-26 Volgens een artikel vres’i’er’cn m Le Pays feé'l zouden nog honderden Belgen in F'-ansohe kamnen rei-b]itven. waar zij weerhouden worden. Het ziin near ver luidt meestal Antwevn“”o-”-s e” Brn’re- laars. De Fransche overheden d'”- kam pen zonden zich verzetten tegen elk» schriftelijke contactnnm° d°zcr Belgen nmt hun verwanten In Beltoë. De ongelukkige’! zouden er ook een el lendige behandeling ondergaan. DF PJIDCFMrr'lTVo 290 Bevolking op 31 December 1941: Mannen 8231; vrouwen 8436; totaal 16.667. Getal Huwelijken: 102. Getal Echtscheidingen: 2. Deze cijfers betreffen uitsluitend de stad Izegem. Bij de volgende statistiek- zijn ook ge vallen van andere gemeenten (kliniek of moederhuis) inbegrepen. Overleden beneden 1 jaar: 24 jongens en 12 meisjes. Totaal 36. Doodgeboren: 13 mannelijken en 9 vrouwelijken. Totaal 22. Totaal sterfgevallen 236. Bij de ver schillende doodsoorzaken merken we op: 12 gevanen van tuberculose; 14 van kan ker en 30 van hartziekten. Totaal geboorten: 490. M. DIENST DER APOTHEKERS Zonda; 25 Januari wordt de Apothe- keisd^ist in onze stad waargenomen do-jr Apotheker Michel Wyffels, Groote Markt.. De geneeskundige dienst wordt dien dag verzekerd door Dokter Depestcle, Vandenbogaerdelaan. S. BELANGRIJKE VERGADERING DER BOERENWACHT Zondag 25 Januari, houdt de boeren wacht alhier een belangrijke conferentie die doorgaat in de raadzaal van het stad huis, om 2 uur namiddag. Het woord zal gehouden worden door den Hr Dalle, al gemeen leider der boerenwacht, die zal handelen over het zoo verdienstelijke werk van Boerenhulp aan Stadskinde ren Nadien heeft er in de feestzaal van Let Gildenhuls een groote feestavond plaats waaraan een gekend cabaretgezel schap zijn medewerking verleend bene vens de afdceling Vivo uit leper, die en kele mooie volksdansen zal opvoeren. S. rie-Lcuise Grymonprez v. Emelgem. Zegels. De zegels zullen uitgedeeld worden op Woensdag 28 Januari, volgens de gewone orde. Werk van den Akker. Morgen Zondag 25 Januari zal er een algemeene vergadering zijn voor de leden van het Werk van den Akker, te 3 uur. in WerkerslustAls spreker zal optreden de H. Verbeke uit Roeselare. die een leer zame les zal geven over groententcelt. Met drie tegen één. Het gebeurde bij den Tinnenpot, op de grensscheiding van Emelgem en Ardooie. Zekere Leopold Blancke had het niet erg gezien op de kontroleurs, omdat hij en kele keeren lastig gevallen was over ta bak en sigaretten. Dezer dagen kwam hij drie kontroleurs tegen, die hem ophielden en om eenige inlichtingen vroegen. Blan cke gaf een brutaal en scheef antwoord. Van het een kwam het ander en ten slotte raakte men slaags. Blancke ging zoo woest te werk, dat een der kontro leurs voor een maand werkonbekwaam zal zijn. De beide anderen hagelen het ook bard te verduren en ook zij werden min of meer gekwetst. Uitdeeling der zegels. De rantsoeneeringszegels en melkzegels zullen worden uiteedeéldDinsdag 27 Ja nuari, Sektie A; Woensdag 28 Jan., Sek- tie B: Donderdag 29 Jan. Sekties C en D. De kleederkaarten zullen begin Februari uitgedeeld worden. Winterhulp. De uitvofering van het tóoneelstuk En wa ar de ster bleef stille staan door de studenten en oud-studenten van In- gelmvnrter. is «en groot succes geworden voor Winterhulp. Er werden reeds schoenen uitgedeeld en binnenkort zal er overgegaan worden tot de uitdeeling van k'eedin-’stukken. In de school zullen er dezer dagen, vijgen, chocolade rn suikerbonnen met vi- taminen uitgedeeld worden. Gevolgen van het vriesweder On de vaart te Ingelmunster bege ven zich lederen dag honderden liefheb bers van het schaatsen. Woensdagnamid dag waren er wederom een groet aantal aan het schaatsen, toen zich over de brug. in de richting van Emelgem. een gewel digs botsing voordeed tusschen een groep schaatsers. Een hiervan, een zekere Da niël Desmet. was er ernstig aan toe en vertoonde een diepe wonde aan het hoofd, die diende tcegenaaid te worden. Enkele anderen kwamen er met lichte kneuzin gen vanaf. Enkelen tijd na dit onveval deed zich on de kom der vaart een zelfde vainartii voor cn hier was het. een zekere Victo’- M.. wonende te Meulebeke. die ten val kwam en ernstig ""kneusd werd aan h?t hoofd en knieën. Hii werd ter plaatse noodige zorgen toegediend. G. Streds maar diefstallen. Gabrielle Hullebrouck. wonende te Oostroozebeke, plaatste haar fiets in het portaal der kerk. Wanneer zij na, enkele oogenblikken verblijf naar haar fiets wil de nemen, stelde ze de verdwijning ervan vast. Kamiel Verhuist, wonende Duike'-- straat alhier, plaatste zijn flets aan de herberg «De Pelikaan», rel ogen in de Izegemstraat. Een kort verblijf was voor den dief voldoende om met de fiets van Verhuist op den loop te gaan. ’s Nachts hebben totnutoe onbekende dieven binnengebroken bij Maes Robert, wonende Bruggestraat alhier. De dieven zijn op den loop gegaan met 23 tuinsta ken. die een groote waarde hebben. Klacht van d"ze diefstal werd bij de po- Zegcluitdeeling. De rantsoenzegels zullen uitgedeeld wor den op Vrijdag 30 Januari, In het Ge meentehuis, op de gewone uren. Wol- en pelsinzameling. Na den oproep voor de wol- en pels inzameling voor onze strijders aan het Oostfront, werden een 100-tal stuks bij een gebracht, waaronder dekens, sjerpen, vellen, kousen, mutsen, enz. Een hartelijk woord van dank aan alle meehelpers. Beweging der bevolking in 1941. Geboorten: 59 man. en 62 vr., totaal 121; ingekomen: 74 man. en 91 vr., tot. 165: overleden: 37 man. en 37 vr., tot. 74; vertrokken: 74 man. en 109 vr., tot. 183; aanwinst: 29. Aantal inwoners: 6.526. Beneden het jaar stierven 6 man. en 3 vr.. totaal 9. Doodgeborenen: 4. Hu welijken: 55. Echtscheiding: 1. Uitslag telling Winterbezaaiïng (De cijfers van 1941 staan tusschen haakjes). Wintertarwe, 326.37 Ha. (231.30 Ha.); rogge. 114.98 Ha. (92.67 Ha.); Win- tergerst, 21,21 Ha. (11,34 Ha.). Burgerstand. Geboorten. Callewaert Noël, z. v. Georges en Pauwelijn Irma. Espeel Wilma, d. v. Julius en Kostka Maria'. Hoornaert Truda, d. v. Arthur en Due- rinek Adelaide. Denorme Helga, d. v. Hector en Lovson Paula. Vangrenber- ghe Yvette, d. v. Gerard en Callewaert Madeleine. Overlijdens. Demever Cyriel, 81 .1.. wed. v. Vandoorne Nathalie. Benoit Hendrik. 77 i.. wed. v. Callens Juliana. Sleuw Pharaïlda, 78 j.. -wed. v. Sioen Bru no. Crombez Rachel. 39 j., echte, v. Boutons Walther. Blomme Cyriel. 68 j.. wed. v. Van Eeckhout Maria. Logier Gerard, 20 j„ ongehuwd. Beweging der bevolking in 1941. Geboorten: 25 man. en 28 vr.. totaal 53; overleden: 18 man. en 15 vr., tot. 33: aan gekomen: 26 man. en 26 vr., tct. 52; ver trokken: 28 man. en 24 vr.. tot. 52: aan groei: 5 man. en vr., tot. 20. Aantal in woners: 2.988. Telling begin 1942. (De cijfers van 1941 staan tusschen haakjes). Wintertarwe, 120.57 Ha. (75.79 Ha.)rogge. 64.06 Ha. 49,58 Ha.)gerst, 18 42 Ha. (9,37 Ha.); totaal: 203,04 Ha. (134,74 Ha..). Paarden. 141 (153): runde ren. 832 (912); schapen. 1.99 COO): var kens. 355 (402): geiten. 254 (216); pluim vee, 3.549 (7.292)bijenkassen. 13. Burgerstand. Geboorte. Vanneste Marcus, z. v. Martinus en Lamotte Madeleine. Overlijdens. Crabbe Jules, 73 j. Vanslambroeck Albert, 19 j. Bossaert Marie-Louise, 83 j. Huwelijk. Soenen Jules met Swae- ,1 nepoel Ivonne, b. v. Oostnieuwkerke. Brigitta-dagen. Ds groote novene begint met 1 Februari. Maandag 8 Februari is ’t de groote Om- megangsdag. Wintertelling 1942. (Da cijfers van 1941 stean tusschen haakjes). Wintertarwe, 102.77 Ha. (65.68 Ha.): rogge. 88.23 Ha. (76,68 Ha.); win- fereerst. 9,05 Ha. (4,01 Ha.): toteel: 200 05 Ha. (146,32 Ha.). Paarden. 139 (159): runderen. 886 <993): scharen. Hl (62): varkens. 393 (685); geiten, 143 (124); pluimvee, 3.511 (5.617); bijenkassen, 34. Nieuwe parochie. Er zal een nieuwe parochie gesticht worden aan de Vi.ifwegen, tusschen West- roorefoeke-Staden-Poelkapelle en de pa rochie Ma dona. Voorloopig zal de H. Mis gelez®n_worden_in de_bestaandc school. RANTSOENEERINGSZEGELS De zegels zullen ditmaal uitgedeeld wor den in de volgende orde: Maandag 26 Jan.: Albertlaan tot en met Hulstestraat. Dinsdag 27 Jan.: Ingeimunstersteenweg tot en met Kortriikstraat. Woensdag 28 Jan.: Krekelmotestraat tot en met Mcenenstraat. Donderdag 29 Jan.: Mentenhoekstraat tot en met Pieterbaasstraat. Vriidag 30 Jan.: Roeselarestraat tot en met Schoolstraat. Zaterdag 31 Jan.: St-Amandstraat tot en met Zwingelstraat. Bii deze gelegenheid zullen ook de kleerkaarten en eierkaarten uitgedeeld worden. Verder moeten de menschen. die hun vischkaart nog niet hebben afge- haa.ld. het bij deze gelegenheid doen. Wanneer de kolenvoorraad te gering ge worden is (minder den de voorraad van 2 maanden) dan moet de inschrijving bij het af halen der zegels worden aange vraagd. M. BIJ DE BOERENWACHT De niaatselijke boerenwacht geeft mor gen Zondag 25 Janua.ri, een groote kabe- retavond die doorgaat in de feestzaal van het Gildenhuis, te 3 uur. Het optreden van den gekenden accordeonvirtuoos Roger Snoek uit Emelgem en een luimig kabaretgezelschap uit Beveren. zullen hier zorgen voor de plezierige noot. S. ONDERSCHEIDING Naar we vernemen werd onze stadsge noot. accordeonist Hr Jozef Parm.entier, on een harmonikawedstrijd te Ottignies (Brabant) in de klas virtuozen bekroond met den eersten prijs met de grootste on derscheiding en gelukwenschen der jury. Enkele van ziine leerlingen hebben aldaar eveneens eerste prijzen weten te bemach tigen in de wederzijdsche kategoriën. Aan Heer Parmentier en zijne bekroonde leer lingen, onze beste gelukwenschen. S. BRANDWONDEN OPGELOOPEN De genaamde Gabrielle Decoopman. uit Ingelmunster, in dienst bij Heer Jozef Schelne-Devos, Albertlaan, is aldaar met een kom kokende soep gevallen, met het gevolg dat het meisje gansch den inhoud over het lichaam kreeg. Hierdoor werd Gabrielle Decoopman ernstig verbrand aan beide armen, zoodat een geneesheer moest ontboden worden. S. Burgerstand. Geboorten. Guldo Vandenbulcke, z. v. Theophlel en Germaine Bollaert. Sabena Gryspeerdt, d. v. Florent en Ra chel Ghesquiere. Huwelijken. Reml Deleu met Lla De vos. Achlel Lansens met Madeleine Cloet. Overlijden. Marfa Viaene, 55 J., on gehuwd. BEVEREN-bij-Roeselare Zegeluitdeeling. _De zegels zullen uitgereikt worden op en in volgende orde: van 9 tot 10 uur: Nrs van 10 tot 11 uur: Nrs 100 tot 200 van 11 tot 12 uur: Nrs 200 tot 300 van 14 tot 15 uur: Nrs 300 tot 400 van 15 tot 16 uur: Nrs 400 tot 500 van 16 tot 17 uur: Nrs 500 tot 600 van 17 tot 18 uur: Nrs 600 en overige. Men wordt vriendeliik verzocht op ge stelde uren te komen. Wie kaarten mede- geeft met vrienden, zorge ervoor dat die persoon een nummer heeft dat eveneens in dezelfde orde en uur valt. Nummers voor of na gestelde uren, worden volstrekt geweigerd. Kleederkaarten. De kleederkaarten zullen eveneens uit gereikt worden in zelfde orde en op zelfde uren, ook op zelfden dag als de gewone zegels. De verbruikers worden eraan her innerd dat maar de 60 eerste punten mo gen worden verbruikt tot rader bericht.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 12