SPORT i SI S' in Uit 7 Tieltsche J Ver der uit de Provincie I Uit ft Waregemsche W Uit }t Izegemsche GITS INGELMUNSTER ARDOOIE UIT IZEGEM EEGEM WINGENE UIT POPERINGE HOUTHULST WAKKEN ST-BAAFS-VIJVE KACHTEM PITTEM s u droog eri haf! UIT ’T 1ZEGEMSCHE EMELGEM - h LICHTERVELDE DE fOPERINGENAAR van 14-2-42. 4’ BI. LOO ZONNEBEKE RUMBEKE UIT TIELT WESTVLETEREN WATOU PROVEN ALVERINGEM DE PANNE KOKSIJDE EESEN MERKEM MEULEBEKE UIT IEPER MEESEN KOMEN GELUVELD UIT DIKSMUIDE UIT WAREGEM dus ook- Ha ver en<Gersi. pi Sterfgeval. Noël Le Dieu, T. Hemt en Jeanne Dierendonck. Door de gladheid echter kon de tram nM stoppen en toen de genaamde Maerteu» er wilde afspringen, viel hij zoo ongeluk, kig op zijn hoofd dat er dokterszorgea vereischt werden. Dr Defever van Bes», larc heeft de wonden dichtgenaaid e» verdere zorgen verleend. HOUTEM-bij-Ieper UIT VEURNE in Maes Rosette, Emilièn, Twee smokkelaars aangehouden. Woensdag jl. werd langs den leper- Sportgala. Morgen Zondag 15 Februari, te 4.30 uur stint, wordt bii oud-renher Henri Vanler- berghe een groote sportgala op touw ge rot. o. a. Sercu. Maelbrancke. Wydooehe, Huvaere, Mommerency A. en Omer, Olle- Vier. Laaae. e. a. Als biikomend nummer optreden van de 4 oud-gekende geduchte Flandriëns: Jules Vanhevel, Hector Martin, Vanler- 'b"rp-he Henri en Lucien Buysse. De wed strijden worden verreden op de minia- tuurbaan Jan Aerts. de en de voor dief is daar waarschijnlijk op zijn velo gesprongen. wonende zich op Burgerstand. Geboorten. Sennesael Frida, d. v. Rogier en Deforche Maria. Feys Wer ner, z. v. Andreas en Lefevere Rachel. Noppe Godelieve, d. v. Omaar en Maes Maria. Overlijden. Delen Achiel, 75 J., landb., echtg. v. Waignien Emilia. Huwelijk. Dubois Amand, mekanle- ker te Roeselare, met Degryse Martha, spinster. Burgerstand. Overlijden?. Noppe Hector. 76 J„ z. b., echtg. Demuynck Elodie. Descheèmaec- ker Hermina, 80 J., kloosterzuster. van z. v. Burgerstand. Geboorten. Baeckelandt André. Meu- lebekestraat. Defreine Gerard. Keirse- laarstraat. Verstichele Pierre, Oostroo- zebekestraat. Overlijdens. Verscheure Maria, wed. v. Mahieu Odo, Oostroozebekestraat. Lecluvsse Noël, ongeh., Oostroozebekestr. Vandeghen Olvmpe, echtg. v. Gastel Emiel, Kortrijkstr. Deconinck Elisa, echtg. v. Bovyn Alfons, Gentstraat. Huwelijk. Lainez Albert met Couc- kuyt Maria, b. v. Ingelmunster. Burgerstand. Geboorten. Astrid Coussée. d. v. Cy- riel eh Maria Coudron. Hedwige Ver- cruvsse. d. v. Jozef en Maria Vervaeke. Raphael Van Iseghem, z. v. Gentil en Rachelle Sinnaeve. Godelieve Weyne, d. v. Felix en Marthe Van Boekryck. Overlijdens. Pharailde Coussee, 75 j., ongeh. Petrus Scheldeman, 75 j.. echtg. v Maria Van Maldegem. René Plaisier. 73 j., wed. v. Marie Dhulster. Henri Van Rentergem, 83 j.. wed. v. Romanie Bylo. Leonie Double, 72 j.. wed. Be- schuyt en Diseré Dalle. Adolf Declerck, 61 1., ongeh. Philomene Moreaux, 76 j., wed. Emiel Vanwalleghem. Retret. De Retret der jongelingen werd Zondag te 4 uur in de Sint-Anna-kapel op plech tige wijze besloten: zeker 200 jongelingen waren aanwezig. Ondanks het gure win terweer was de opkomst naar de avond- sermoenen zeer bevredigend. De sermoe nen werden gepredikt door den Eerw. Pater Smeets, Monfortaan, uit Valken burg, en vielen danig in den smaak. De jongelingenkongregatie is in goê handen en blijft heerlijk bloeien. Bravo! Nieuw Gemeentehuis. Als een strooivuurke deed Zaterdag het groote nieuws de ronde dat het Gemeen tebestuur van Wingene een gebouw had aangekocht, dat tot gemeentehuis zal in gericht worden. De Heer Burgemeester deelde dit nieuws inderdaad ’s anderen daags, na de derde mis, aan de bevolking mede. Het aloude gasthof De Keizer werd aangekocht en daar zullen eerst daags al de gemeentelijke diensten ook die van de rantsoeneering worden ondergebracht, ’t Is ook een ruim ge bouw en eenig van ligging, vlak vóór de parochiekerk. Burgerstand. Geboorten. Desnoeck Daniël, z. v. Maurice en Matten Julia. Vangilluwe Lucien, z. v. Georges en Verslype Maria. Volcke Rita, d. v. Alberic en Bogaert Josephine. Vanneste Norbert, z. v. Emiel en Decoodt Alice. Bogaert Lu cien. z. v. Alberic en Dihoorne Bertha. Huwelijken. Strubbe Andreas en Bo gaert Yvonne. Hoorelbeke Andreas, v. Zarren. en Bogaert Elisabeth. Overlijdens. Willaert Irma. 75 echtg. Van Damme Carolus. Beauprez Justinus. 52 j.. echtg. Carnier Marie. Dewulf Marie-Therese. 91 j„ wed. Verve Henri. Deruyter Melanie, 74 r Beauprez Renatus. Burgerstand. Geboorten. Walter Deblaere, Poel- voorde. Orel Dewilde, Leenmolenstr. Marietta Demeyere, Pljpe. Overlijdens. Charles Haeck, 76 j., landbouwer, wed. v. Elodie Büsschaert, Ratelinge. Maria-Louisa Duams, 77 j., dienstmeid, St-Jan. Edmond Blessel, 81 j., loodgieter, echtg. v. Mathilde Bcl- laert, Raymond Tollenaereplein. Huwelijken. Alidoor Vanmaele, land bouwer v. Kanegem, met Anna Schepens, landbouwster v. Wingene. Gentiel De Brouwer, werkman v. Aalter, met Cyrilla Defauw, dienstmeid v. Wingene. Huwelijksbelofte. Jules Van Daele, landbouwer v. Wildenburg, met Maria Lanckriet, landbouwster v. Schuiferska pelle. VER.WARMINGSLOKALEN Dor het Gemeentebestuur werden alhier twee verwarmingslokalen ingericht, waar bij de noodlijdende gezinnen aldus niet vergeten werden. Deze zijn toegankelijk lederen dag van 9 uur tot 18 uur ’s avonds «n werden ondergebracht in de St Hilo- niusstraat (huis Ccrbesier) en in Congregatie, ingang langs de Pape- Kerkstraten. zekeren „cwan»:» xxaxxvivxox cizug wv- nende Molenstraat, die een goeden uit slag opleverde. Benevens 400 kgr. choco lade en 500 kgr. koffie werden nog groote hoeveelheden sardienen, cacao, rijst, enz. ontdekt en aangeslagen. Alles werd on middellijk pei- autokamion weggevoerd. Deblancq werd dan ook aangehouden en overgebracht naar Kortrijk alwaar hij zijn straf voor dezen woekerhandel niet zal ontloopen. Zekere Julien Debaene uit Kaster kwam per fiets langs de baan van Zulte gereden, toen hij tengevolge der gladheid der wegen slipte en geweldig ten gronde viel. De man werd erg gekwetst in een woning binnengedragen alwaar een ge neesheer een dubbele dijbreuk vaststelde. Door de plaatselijke controlediensten werd een oogje in ’t zeil gehouden aan de treinen voor Gent. Twee reizigers uit Gent werden in overtreding genomen met elk een dozijn onwettige brooden. terwijl eveneens een bakker der gemeente in de val liep. De brooden werden aan het Oud- mannenhuis geschonken. Verder werd een brievenbesteller uit Gent betrapt met 20 kgr. zachte bruine zeep die in beslag ge nomen werd. Bij Winterhulp. Op Zondag 8 Februari hadden we de opvoering van het mooie tooneelstuk en operette Hooger Opdie doorging ten bate van Winterhulp. Tegen da vertoo ning moest beginnen, was de zaal bom vol. We mogen dan ook terug zien op een mooien en goedgeslaagden avond, want alles was in de beste orde geregeld en de vertoomng verliep dan ook buiten alle verwachtingen in, opperbest. Ruim 6.000 frank kon in de Winterhulpkas worden gestort. Op Zondag 15 Februari hebben we dan de tweede vertooning van dit mooie stuk, nogmaals te 5 uur, en ten bate van Win- ternulp. Een drietal ongevallen. De 72-jarige Euphrasie Loucke, wo nende Maagdenstraat, op boodschap zijn de, glipte m de Roeselaarscne straat en liep in haar val een dubbel rechtervoor- armbreuk op. Ze werd naar het O. L. Vr.- hospitaal te leper overgebracht. Pharailde Odou, wonende Water straat, deed eveneens cén val tengevolge der gladheid waardoor ze het rechterbeen brak. De dokter achtte de overbrenging naar net hospitaal te leper noodig. iPhilomena Mart., wonende Moor- sledestraat, deed een val al assche uit strooien voor haar woning. Ze liep hier- Carrein Angela. - d. v. Roger en Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Driessens Jules en Brulez Bertha, b. v. Ardooie. Latré Maurits, v. Roeselare en Govaere Maria, dienstmeid, v. Ardoole. Huwelijken. Van Hecke Nestor en Eeckhout Julia, b. v. Ardooie. Van- steenkiste André, v. Izegem en Pauwels Palmira, v. Ardooie. Vandaele Cvriel en Decraene Julia, wed. Vandeputte Hec tor. v. Ardooie. Geboorten. Duyck Lionel, z. v. Ro bert en Vandeginste Angèle, wijk De Kaal. Buysse Maria Magdalena, d. v. André en Fiéuw Adriana, wijk Vierweg. Beer- naert Marcel, z. v. Jules en Arteel Pha- railde. wijk Zwarte Leeuw. Uitgegleden. Terwijl Camlel Decru, wonende In de Vijfwegenstraat alhier, zich achter het huis begaf, gleed hij uit en kwam zoo on gelukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Een biigeroepen geneesheer diende hem de noodige zorgen toe. Overlijdens. Vandenberghe Maria. 82 j.. wed. Van Laeken Camiel, Izegemstr. Camiel Brulez. 73 j., echtg. Pattyn Lu cie, wijk Hoogeschuur. Leonie Claer- hout. 75 j.. wed. Declerck Charles. Leege- straat. Vanckier René, 61 j., echtg. De- clerca Emma, wijk Statie. Strynck Ber nadette. 6 m.. d. v. Georges en Martha Dekeyzer, wijk Kaal. Burgerstand. Geboorte. Jaak Vansteenkiste, z. v. Frans en Marie Delaere. Huwelijken. Antoon Rousseau, van Izegem, met Ivonne Billiet. v. Emelgem. Gerard Dufour, v. Ingelmunster, met Jenny Vanslambrouck, v. Emelgem. Overlijdens. Florent Derache. 68 j., wed. v. Juliana Vanderhelst. Zoë Van- fieste. 36 j., echtg. v. Prosper Desmarets. Charles Reynaert, 80 j., echtg. v. Ma rie Snoeck. rot staan gebracht door aldaar van dienst zijnde Rijkswachters. De auto vervoerde 950 kgr. witte boo nen. Uit het onderzoek der vervoerdoku- menten blees algauw dat deze vervalscht waren zoodat de auto alsmede de vervoer de peulvruchten, in beslag genomen wer den fn de opzittenden van den auto, een vrouw uit Brussel, en de voerder, een Luxemburger wonende te Hasselt, aange houden werden, naar leper overgebracht en ter beschikking van den Prokureur des Konings gesteld. De vrouw bleek de hoofdschuldige te zijn in zake den smokkel. De aangeslagen witte boonen waren bestemd voor de streek van Hasselt. De boonen bleken te zijn aangekocht geworden in een gemeen te uit het gewest, aan woekerprijzen. DE STRIJD TEGEN DEN WOEKERHANDEL BURGERSTAND van 5 tet 12 Februari 1942. Geboorten. Blanckaert Marie-José, d. v. Leon en Gouwy Ida, Bruggestraat. Denys Rosa, d. v. Camille en Braem Laura, Roesbrugge. Quaghebeur Annie, d v. Gerard en Carlé Agnès, Brabantstr. De Munster Eric, z. v. Joseph en Oven- berghe Ida, Vlamertinge. De Byser Hilda,' d. v. Nestor en Quaghebeur Gode- hsve, Boomgaardstr. Vermote Lena, d. v. Maurice en Desmadryl Anna, Paarden markt. Overlijdens. Wulleman Maria, 82 j., wed. v. Gryson Gustave, leperstr. Per- soone Emile, 65 j.. echtg. v. Verbeke Emi- liana, Krombekssteenweg. Clarys Fer dinand, 52 j., echtg. v. Van Cayseele Ra chel, Valkstraat. DOOR DE RIJKSWACHT WORDT EEN AUTO MET 950 KGR. BOONEN AANGESLAGEN. KrilMHUUIUlUlHilfill:itm61iiU!n!mUimHHHm’ltim91tllllHe.!!C;UlUllliUHIlHI[||||j[|jrniilMII»1Wn61tUnrlmil>‘VmmH1l||||iiiiiuHHii<ii.itM[||([|.iuitiiiiiiuniuiiMm?H In de week van 15 tot 22 Februari 1942 houdt de Waregemsche Schilders school in de zaal van het Hotel des Flandres», Groote Markt, een buitenge wone tentoonstelling van schilderwerken en dat ten bate van WinterhulpDe toegang is nochtans kosteloos. Den Waregemsche Tooneelkring Pogenzal op Zondagen 15 en 22 Fe bruari te Nokere, in de zaal der tooneel- maatschappij Leeren vereert», en dit telkenmale te 5 uur stipt, opvoerenDe Kerke van St-Elooidolle kl t, j - - BURGERSTAND Geboorten. Jenny Kerckove. Anna Vandenbossche. Monique Debel. Ignace Martens. Hubert Damman. Rafaël Samain. Julien Vandevelde. Jeanne Van Wijmelbeke. Anna-Maria Debrabandere. René Faveere. Mare Burgerstand, m. Januari 1942. Huys. Rlta Rigolle. Sterfgevallen. Meriyn Maria, 91 j. Leo Goossens, 78 j. Marcella Decrae- mere, 3 m. Dejaegher Edward, 77 j. Anna Baert, 45 j. Marie Cremelie, 81 j. De Blauwe Melanie, 96 j. Gobert Marie, 40 j. Balcaen Alida, 54 j. Remi Vandenbossche, 61 j. Frederik Verschuere, 82 j. Huwelijken. Medard Van Halst met Julienne Dhondt. Albert Claus met Emilie Vanbrabander. Vanderpiaetsen Waiter met Godelieve Vermeersch. - Georges Snoeck met Rafaëlla Goeminne. BURGERSTAND van 5 tot 11 Februari 1942. Geboorten. Bryon Lucien, v. Zonne- beke. Vandermeersch Jean-Pierre, Ed, Fiersstr. 3. Mulle Renée, v. Nieuw- kerke. Menendez Pazita de los Dolores, de Montstr. 7, Dequecker Liliane, Vee markt 15. Bekaert Gilbert, Bascule- straat 34. Huwelijk. Depuydt Maurice, timmer man, en Decloedt Raymonde, beiden van leper. Overlijdens. Cuvelie Charles, 62 1., echtg. Wattel Raymonde, D’Hondtstr. 84. Dancet Alois, 50 j., marktkramer, wed. -- o_ v. Van deni) erghe Helene,- Zonnebekestw. steenweg, aan de Galgestraat, een auto Tahcre Edward, 70 j., echtg. v. Depuydt /ha-,..,.- Holglaan 12. Dcconinck Ca rolus, 73 j., gepens., wed. v. Renier Ce line, Waterkasteelstr. Descheiver Pros per, 80. j.. wed. v. Debruyne Christine en Mesure Hcrmencia, Dikkebuschstw. 155. Kools Antoon, 75 j., echtg. Mesure Cle mentine, Bukkerstr. 4. Lesage Eveline, 78 j., ongeh., Lindendreef. Berat Al bertus, 72 j., wed. v. Dewachter Ambro- sina. Dikkcbuschsteenweg 248. Burgerstand, m. Januari 1942. Geboorte. Naert Elie,j>. v. Oscar en Dedeurwaerder Maria. Huwelijken. Declercq Cami-sl met Durnez Simonie. Claeys Bertrand met Denturck Madeleine. Overlijdens. Carreyn Charles-Louis, 74 1., wed. v. Lenoir Euphrasie. Dewulf Michel. 5 m., z. v. Jerome en Vergulde- zoone Madeleine. gaf per flets naar Kortrijk, is hi.! uitge gleden en ernstig ten val gekomen, Be nevens verwondingen aan beide beenen, klaagde hij e-.eneens van ihwéndige pij nen. In den namiddag kwam dagenaamde M. Verin.... wonende wijk Bonte Koe», Panderstraat alhier, in de Kasteelstraat gewandeld. Op zeker oogenblik is zij door de-hevige gladheid' der baan uitgegleden en zwaar, ten val gekomen. Zij werd door toegesnelde personen opgenomen en in een naburige woning binnengedragen. Dr Deroo, spoedig ter plaatse, diende haar de eerste zorgen., toe. Het meisje die er ernstig aan toe was. werd naar de kliniek te T' 'It overgebracht, waar een arm- en beenbreuk werd vastgesteld. Haar toe stand is thans geruststellend. Zij zal lan gen tiid bedlegerig zijn. Wanneer de genaamde Achiel Defe- vere, wonende Veldstraat alhier, zijn die ren ging voederen, is hij plots uitgegleden en zwaar ten val gekomen. Hij werd door Dr Maes de eerste zorgen toegediend waarna hij naar de kliniek te Izegem werd overgebracht, waar een knoezelbreuk aan het rechterbeen werd vastgesteld. Nog de belangrijke diefstallen. We hebben breedvoerig relaas gegeven over de poging tot diefstal bij Wed. Van- devijvere, Pittemstraat. en der diefstallen bii Alois Dobbels. landbouwer, Wijk Vlissingen en Kamiel Lammertijn, wo nende steenweg naar Ingelmunster. De plaatselijke Rijkswacht en deze van Ize- gem. die zich met het onderzoek in deze zaak bezighouden, vonden tot op heden geen sporen van de dieven. Een speurhond werd reeds bijgehaald, doch ook dit le verde geen goed resultaat op. Men vermoedt hier met ëftrdievenben- de van het eerste allooi te doen te hebben. Niettemin wordt het onderzoek met den meesten ijver voortgezet. TabaJcpaard aangeslagen. Dopr de kontroleurs werd overgegaan tot een huiszoeking bij de genaamde An- dré Vanc..., wonende Kasteelstraat al hier. Een tabakpaard, dienstig voor het snijden van tabak, werd er ontdekt, be nevens enkele benoodigheden. Alles werd in beslag genomen en een proces-verbaal tegen den overtreder opgemaakt. Konijnendiefstal. Des nachts hebben totnutoe onbekende dieven binnengedrongen in de aangelegen hokken toebehoorende aan Jules Declerck, wonende dorpsplaats alhier. Gansch de inboedel werd doorwoeld, terwijl enkele prachtige en vetgemeste konijnen als buit medegenomen werden. De plaatselijke Rijkswacht heeft een onderzoek ingesteld. Ongelukkige val. Vrouw Valeer Dh.. wonende wijk Berg- molen alhier, kwam uit haar woning om enkele boodschapoen te gaan verrichten. Op zeker oogenblik is zij uitgegleden, waardoor zij zwaar ten val kwam en den linkerpols werd gebroken. Door een bij geroepen geneesheer werd zij de eerste zorgeji toegediend. DIENST DER APOTHEKERS Zondag 15 Februari wordt de dienst der apothekers alhier waargenomen door apo theker A. Gasquet, Meenenstraat. De ge neeskundige dienst wordt verzekerd door Dr Dalle, Gentstraat. BURGERSTAND Geboorten. Hugo Vanneste. z. v. Pe trus en Dina Creton, Ingelmunster. Maria Lauwers, d. v. Valère en Agnes KeSteloot, Bleekerijstr. 35. Erna Guil- lemyn, d. v. Gerardus en Isabelle Beer- naert. Molstr. 40. Willy Malisse, z. v. Joseph en Antoinette Plets. Oekenestr. 13. Noël Devoïder, z. v. Gaston en Va lerie Baele, Ingelmunster. Hilda De Mets, d. v. Gentil en Maria Craeynest, Ingelmunster. Edith Eyckmans, d. v. Ferdiïiand en Adriana Dewiele, H. Hart- utraat 20. Daniel Spiessens, z. v. René en Maria Buyck, v. Meulebeke. Erik Desmet, z. v. Albert en Raymonda Ver- haegne, v. Emelgem. Jacques Windels, z. v. Arthur en Julia Vanlandeghem, v. Ingelmunster. Jacqueline Desmet, d. v. Julie en Margareta Houthoófd, Krekel- motestr. 42. Lia Dewaele, d. v. Daniel en Germana Lannoo, v. Ingelmunster. Jozefa Seynaeve, d. v. Marcel en Romanie Verschatse, Wijngaardstr. 51. Overlijdens. Martha Van Overberghe, 4.9 j., wed. Eduard Vandeweghe, echtg. Remi Ponseele. v. Gullegem. Daniel Vandemaele, 15 d., z. v. Gilbert en Si- monne D’haluin, v. Moorsele. Valen tina Smoy, 61 j., Markstr. 6. Henri Van- g.essdalle, 80 j.. wed. Nathalie Lauwers, Ceitestr. 2’. Jules Goethals. 53 j.. echtg. Marie Verbeke, Believuestr. 71. Henri- cus easier, 79 j., echtg. Emma Déforche, Meensnstr. 42. Valere Lefevere, 3 .1., z. v. Michel en Elvira Verhelst, Mandel- nt’T.at 49. Huwelijk. Jnliaan Verstraete. schoen- sniider. v. Emelgem en Gabrielle Tiole, echoénfabriekwerkster, v. Izegem. PROPAGANDA-AVOND DER VLAG De propaganda-avond der afdeeling van de Vlag, en die alhier verleden Don derdag moest doorgaan in de kinemazaal Plazaen waarop Dr Jef Vandewiele, nlgemeen leider der Vlag, een belangrijke •■preekbeurt moest houden, kon wegens «nnvoorziene omstandigheden niet door gaan en wordt verschoven tot een Jateren datum. Diefstal. In het hof van Emiel Lammertyn, wo nende in de Meulebekestraat, hebben die ven een bezoek gebracht. Toen de knecht Oscar Deschuyter ’s morgens om 4 uur ging m£”<en op het hof Lammertyn, zag hij behulve een velo ook een manspersoon staan. Deze vroeg hem: «Wat komt ge doen?». «Ik kom melken», was het antwoord. Daar valt hier niet te mel ken! Vooruit, zie dat je wegkomt», snauwde de kerel. De knecht ging toen hulp halen op een nabijgelegen hof. doch ze durfden eerst binnen te gaan toen de dieven verdwenen waren. Ze wekten om 5 uur den boer: er waren een 45-tal stuks ondergoed, meestal kindergoed en een paar botten van de vrouw verdwenen. Men had nog vleesch klaar gelegd, doch in de haast niet meegenomen. De politie en de rijkswacht van Meulebeke en Ize- gem zijn op het spoor van den dader. Nog een diefstal. Bii Leon Buysse, Lammekensknotstraat 3 alhier, werden 6 konijnen gestolen. Daar er duidelijke sporen waren, werd gebruik gemaakt van een speurhond, die Reeks ongevallen. Door de gladheid der baan viel de genaamde L’haire Julia zoo engelukkig dat er een beentje in haar hand gebro ken werd. Zij zal verscheidene weken haar werk niet kunnen doen. De genaamde Maertens Leopold kwam met den mazout van leper gere- deu_en moest te Geluyeld afstappen. Diefstal. Bil landbouwer A. G.. wonende in de Verkeerde Wereld, werd een zwinkel ge stolen. Een vrouw liet bij het zicht der Rijkswachters haar fourrure in plan. Bij nader onderzoek bleek dat er drie kgr. boter in verborgen zat, welke natuurlijk aangeslagen werd. Door de Rijkswachters werden an derzijds, bij de jacht op de smokkelaars, nog 250 kgr. witte boonen, 30 kgr. tarwe, 5 kgr. boter en 5 kgr. kaas aangeslagen. De Rijkswacht heeft in den loop dezer laatste dagen dus nogmaals bewijs gele verd van flink werk in den strijd tegen den woekerhandel. Burgerstand, m. Januari 1942. Geboorten. Vandesteene Maria, d. v. Omer en Allemeersch Martha. Parrët Luc. z. v. Abel en Sticker Allee. Huwelijken. Boutten Prosper, aarde werker v. Woestcn, met Druant Blanche, z. b. v. Westvleteren. Crombez Gaston, landb. v. Poperinge. met Danneel Martha, werkvrouw v. Westvleteren. Overlijden. Geeraert Jules, 83 j., echtg. Baroo Eugenie. Huwelijksbelofte. Coutigny Leon, landwerker v. Poperinge. met Capoen Zulma, huiswerkster v. Westvleteren. Burgerstand maand Januari. Huwelijken. Matton Lucien en Leu- wers Germana, b. v. Watou. Hellin Francois, v. Ronse en Boedts Maria, v. Watou. Vandewynckel Hector en Cnae- pelyynck Irma, b. v. Watou. Overlijdens. Olivisr Emma, 63 j., echtg. Rousseeuw Jerome. Lermyte Ju lianus. 68 j.. echtg. Delanghe Sidónia. Dequidt Emile. 68 j., echtg. Degryse Ma ria. Derycke Camille. 71 j., echtg. Struye Emma. Loonis Stephanie, 84 j., wed. Barzeele Franciscus. Spanneut Jeröme, 73 j., echtg. Couture Romanie. Dsbaene Achiilus, 82 j., echtg. Flamey. Beddeleem Emile. 73 j., echtg. Pladys Marie, wed. Jacquemont Leonie. Van Eecke Georges, 69 j., wed. Parret Rachel. Burgerstand m. Januari 1942. Geboorten. Pareyn Marc ,z. v. Ro bert en Jonckiere Antoinette. Eeuöaert Maria, d. v. Achiel en Durant Maria. Baiwa Fernand, z. v. Valère en Wyekaert Magdalena. Jcnckiere Thérèse, d. v. Roger en Rosseel Agnes. Huwelijken. l.ermyte Maurice V. Po- Davidsfonds. Onze werkzame Davidsfondsafdeeling, die de jongste weken boven de 100 leden bijwon, zet op Zondag 22 Februari, haar volgehouden winterwerking voort. Nu komt Eerw. Broeder Libertus, dokter in de kunstgeschiedenis, uit Oostakker, onze 356 leden vergasten op een belangwekken de voordracht met lichtbeelden over Jan Van Eyck, één der vele Vlaamsche glo- rie’s. Niemand zal deze voordracht willen missen. BURGERSTAND Geboorten. Beeckaert Odette, d. v. Jules en Nera Wathy, v. Zarren. Log- ghe Agnès, d. v. Raymond en Laura Goe- maere, v. Lampernisse. Peiren Noël. z. v. Georees en Maria Dereeper, Vladsloo. Vanlerberghe Roger, z.. Odiel en Magdalena Decru, v. Pervijze. Scharmin Sknonne. d. v. Andréas en Elisa Maes, van Beerst. Overlijdens. Camerlynck Marie-Ce cile. 48 j.. ongeh. Chielens Irma, 80 j., ongehuwd. Burgerstand, ni. Januari 1942. Geboorte. Pinseel Daniël, z. v. Auguste en Roets Leonie. Huwelijk. Cafmeyer Mauritius, dag- looner v. Loo en Deeroo Marie, meid v. Alveringem. Overlijdens. Hennebert Emelia. 64 j.. kostgangster, wed. v. Debruyne Leo. Velghe David, 31 j., priester-leeraar. Vilain Eiisa, 62 j„ z. b., wed. v. Jacou.es Joseph. Vandenabeele Gustavus, 58 j., z. b.. ongehuwd. Ryckeboer Alice, 41 j., z. b„ ongehuwd. Desaver Oscar, 68 i., winkelier, echtg. v. Lemahieu Romanie. Vanhoutte Carolus. 74 j., kostganger, wed. V; Sidonia Lootcn. Burgerstand. Geboorten. Versteele Monique, d. v. Guillaume en Fasscel Angèle. Lahoutte Robert, z. v. Julien en Delheye Maria. Huwelijken. Desender Maurice, land bouwer, en Poenen Pharailde, naaister, beiden te Merkem. Desodt Jozef, werk man te Jonkcrshove, en Fasseel Adrien ne, z. b. te Merkem: Overlijdens. Tack Marie-Thérèse, 8 dagen, d. v. Valère en Verhaeghe Mar- geurite. Gijselen Leonie, 93 j., wed. v. Vandenbulke Engel. Verhaeghe Mar guerite, 28 j.. echtg. v. Tack Valère. Derycke André, 9 j., z. v. René en Barbier Pharailde. Nouwynck Camiel, 86 j., ongehuwd. Strauszangers. Op morgen Zondag, om 7 uur, verga dering in het lokaal, bij R. Vanhauwe. Dagorde: 1) Speelkalendex; 2) De Vin kenier; 3) Boiling. Burgerstand, v. 13-1 tot 9-2-42. Geboorten. Wocstyn Eddy, z. v. Mau rice en Carrein Angela. Herregat Jeannine, d. v. Roger en Vcrmeyien Jenny. Huwelijken. Brijsse Engelbertus, autogeleidei;, en Beghein Bertha, z. ,b„ b. te De Panne. Leeot Roger, ha irkapper, en Cantillon Renée. z. b., b. te Dc Panne. Schoolaert Albert, metser, en Defever Maria, z. b.. o. te De Panne. Overlijdens. Blonde Philomena, 79 j., z. b.. wed. Verbrugghe Florimond. Zwertvagher Nicole, 3 m.. d. v. August en Verschaeve Justina. Quartier Frieda. 2 m., d. v. Andreas en Knockaert Yvon ne. Larrangé Adelin, 5 m., z. v. Marcel en Gesquiere Martha. Vantielcke Achiel, 46 j., daglooner, echtg. v. Alder- weireld Alicia. Kessels Adèle, 70 j., z. b., echtg. v. Devillers Alfred. Burgerstand, m. Januari lto2. Geboorten. Balloey Willy, z. v. Michel en Vandewynckel Margareta. Vanbe- celaere Helena, d. v. Maurice en Vanden- broucke Maria. Huwelijk. Vermote Albert, bediende, met Ghyssaert Maria, z. b., b. te Loo. Sterfgevallen. Stroom Denise, z. b., d. v. Karolus en Vanpeperstraete Rachel. Lazeure Elodia. z. b., echtg. v. Van- acker Charles. Blanckaert Maria-The- resia, z. b., wed. v. Boudry Servaes. Burgerstand, v. 21-1 tot 10-2-42. Huwelijksafkondigingen. Lannoye Jerome, werkman te Oostkerke, met Be kaert Rachel, dienstmeid te Eesen. Van Nimmen Leon, schipper te Temsche, met Cauwelier Julia, dienstmeid te Eesen. Overlijdens. Selschotter René, 80 j., rentenier, echtg. v. Hosten Octavie. Verhaeghe Alphons, 85 j.. werkman, echtg. v Dewulf Eugenie. Clarys Emelie, 85 j„ werkster, wed. v. Maeckelbergh Alois. Arm gebreken. Thys Jozef zou schaatsen op de vijver bij weduwe Lauwers. Plots deed hij er zulk een geweldigen val, dat hij met een gebroken rechterarm werd opgenomen. Junior ïlevos Albert wordt Beroepsrenner B. We kunnen met genoegen aan de sport- massa uit Sint-Baafs, en omgeving mel den. dat onze renner Devos Albert over gaat naar de Beroepsrenners B en we dus met het komende seizoen Albert bij deze kategorie zullen zien uitkomen. Wê wenschen hem dan ook van harte geluk, en zeker wat meer geluk dan hij verleden jaar kende. Reeks ongevallen wegens de gladheid. 4 Kamiel Dep..., wonende Barnum- straat, kwam over dc 'Marktplaats ge wandeld en vitl waarbij hij zijn arm brak. 4 Vrouw Verh..., wonende wijk Pan- dere alhier, kwam uit haar woning en viel, met het droevig gevolg dat zij een been gebroken werd. 4 De wielrijder Vanst... Georges, wo nende te Pittem, kwam met ::ljn fiets langs den grooten steenweg naar Brugge gereden. Ter hoogte van de wijk «Het VAN ALLES WAT Een heerenrijwiel werd dezer dagen gevonden. Het draagt de taksplaats van het dienstjaar 1941, Nr 189.354. Den eige naar kan zijn rijwiel terug bekomen op het bureel der Rijkswacht, Palmer Put- manstraat, Waregtm. De belanghebbenden kunnen op Vrij dag a.s. de strook Nr 6 der aardappelkaar- ten van 10 maanden uitwisselen tegen ge wone aardappelkaarten en dit op het kan toor van den dienst der rantsoeneering, kasteel easier Statiestraat. De gezinnen of ondernemingshoof- den die geen controlekaart voor kolen hebben, en zich willen laten inschrijven voor de maand Maart 1942 moeten dit zoo gauw mogelijk doen op het kasteel Casier Statiestraat alhier. SwiKIMMIIIHIIIIIIIIMIIMIHM peringe en Bulckaert Martha v. Proven. Bailiieu Marcel v. Watou, en Peute- vinek Germaine v. Proven. Aankondiging. Verfaillie Karei van Proven, en Ramault Paula van leper. Overlijdens. Simoen Francine, 3 m., d. v. Jules en Vandevoorde Maria. De- croo Elodie, 73 j., wed. v. Decaesteker Jules. Lesap Karei, 85 j., echtg. v. Ta illy Euphrasie. BURGERSTAND Geboorten. Jeannine Van Parys, d. v. Valeer en Rosalie Servaes, Steenweg Meulebeke. Agnes Lerna, d. v. Maurice en Zulma De Neve, Poeke. Jeanne Vaneenoöghe, d. v. Cyriel en Maria Nei- ring, Ruiselede. Albert Van Comper- nolle, z. v. Achiel en Emilie Scheerens, Wittestraat. Denise Lezy, d. v. Maurice en Maria Duyck, Dentergem. Arnold Spriet, z. v. Valère en Rachel Duyvejonck, Ratte. Marlette Cortier, d. v. Raymond en Y'vonne Loontjens, 7“ Wijk. Lisette Banckaert, d. v. Ferdinand en Paula Wullaert, Steenweg Wakken. Regina Callens, d. v. Albert en Maria Heytens, Steenweg Eegem. Huwelijken. Adhemar Vanrenter- ghem, v. Schuiferskapelle, en Paula Per- syn, v. Tielt. Frans Persyn v. Tielt, en Marie-Louise Verhelst v. Aarsele. De Lange Achiel en Raymonda Keerstock, b. v. Tielt. Omer Norman v. Oeselgem, en Nelly De Smet v. Tielt. Overlijdens. Victor Werniers, 80 j., wed.Compernolle Leonie, Hospitaal. Eduard Van de Voorde, 89 j., ongeh.. Tramstraat. August Van der Beke, 63 j. echtg. Heggerick Emma, Steenweg Marialoop. Elodia Wittevrongel 73 j., echtg. Lambrecht Jules, Kortrijkstraat. AANRIJDINGEN Toen de autovrachtwagen v. R. De vos uit Gent; met biertonnen geladen uit de richting van Gent kwam uit de Hoog straat op dc Marktplaats, zag de voerder zich verplicht eene zwenking naar rechts uit' te voeren voor een ander autovoertuig. Ten gevolge van de glibberige baan kon het voertuig niet tijdig tot stilstand ge bracht worden en kwam terecht op den stilstaanden autobus Ingelmunster-Tielt. Door de politie werd liet noodige proces verbaal opgemaakt. In de Hoogstraat rechtover de wo ning van Van Overbeke, werd het stil staande personenrijtuig van den viashan- delaar Lambrecht uit Sint-Baafs-Vijve, door de auto van de genaamde Van Lierde uit Brugge aangereden tengevolge van de gladheid van de baan. Beid? rijtuigen liepen stoffelijke schade op. welke bijzon der zwaar was voor het stilstaande rij tuig. bij een gapende hoofdwonde op. Burgerstand, m. Januari 1942. Geboorten. Rommens Joseph, z. v. Julien en Plantefeve Bertha. Vercruys- se Monique, d. v. Hector en Odent Su zanne. Dcboeuf Roland, z. v. Omer en Pattyn Joanna. Burgerstand, m. Januari 1942. Geboorten. Bourgois Nelly, Kasteel- laan 7. Masscheleyn Marie, IJzerweg- straat 40. Desmarets Christiane, Pro- cessiéstraat 17. Bostyn Maria, Cruys- ecokc Huwelijken. Lambin Jules v. Komen (Fr.) en Dsvosquel Laura v. Komen (B). Pauwels André en Sabben Albertine, b. v. Komen. Six Paul v. Wijtschate, en Castelain Zoë v. Komen. Puype Pierre v. Komen (Fr.), en Maschelein Gilberte v. Komen. Derudder Roger v. Neerwaasten en Lannoote Odette van Komen. Overlijdens. Marant Marie. Molenstr. 22. Sieuw Josette. Handelsstr. Ma hieu Reine. Vredestr; 25. Lemahieu Jeannine. Kanaallaan 9. Vandrocmme Fleurv, Ten-Brielenstr. 142. Plateau Emilièn, Vredestr. 7. Maes Rosette, Houtemstr. 113. Dujardin Jean. Pro- ccssiestraat 10. Aanrijding. Terwijl Joanna Velghe, vrouw Chris- tlaens. met een stootkar aan het overhui zen was. werd zij door een auto aangere den en daarbij zoo deerlijk gekwetst, dat zli naar de kliniek moest worden over gebracht. Daarbij verloor zij haar geld en zégels. Onze boeren terécht ontevreden. Het gaat over de vleeschlevering. Het werd nu zoo geregeld, dat onze gemeente tot .de maand Juni iedere week 887 kilo moet leveren, juist in den tijd dat de bees ten mager staan. Vanaf Juni tot Septem ber moet er iedere week maar 469 kilo ge leverd worden, dus juist in de maanden dat de koeien in goeien doen zijn. Ware deze regeling juist andersom geweest, dan zouden alle boeren dat begrepen hebben. Nu gaat het hun verstand te boven. BURGERSTAND Geboorten. Lefever Gilbert, z. v. Marcel en Cornette Georgette, Koksijda- steenweg 84. Wittenberg Josiane, d. v. Lucien en Vandekerkhóve Maria, Zuid- burgweg 10. Rillof Raymond, z. v. Lu cien en Steen Joanna, Koksijdestw. 34. Cottry Werner, z. v. Maurice en Lalle- man Margareta, Koksijdestw. 84. Ca- poen Erna, d. v. Achiel en Devos Bertha, Pannekalsijde 2. Vanderghote André, z. v. Marcel en Cottry Angèle, Koksi.ide- steenweg 84. Moerman Jeannine, d. v. Gerard en Moens Jeanne, Koksijdestw. 84. Huwelijksafkondiging. Houbaert Mi chel, vlaamsche wachter, met Decorta Gabriella, z. b., beiden te Veurne. Huwelijk. Lagrou Gerard, onderwij zer, met Decroos Maria, naaister, beide» te Veurne. Overlijdens. Belpame Hevelina, 84 j.. z. b., wed. Desinet Hippolite. Bekaert Leo, 37 j., eiektrieker, echtg. v. Kuyle Maria. Bouteca Staphanie, 70 j., z. b.„ wed. v. Bailleul Hendrik. BRAND Maandag namiddag, rond 16.30 uur, brak brand uit op de hofstede Het Oud. Klokhof» en bewoond door Georges Fou- vry. Het vuur dat ontstaan was in een der stallen nam seffens een groote uit breiding. Dadelijk werd alarm gegeven waarop kort nadien de pompiers van Veurne ter plaatse verschenen. Intus- schen waren de blusschingswerken aan- ?evat en de kalveren geréd. Na korten ;ijd werd het vuur overmeesterd en de Kerke van St-Elooidolle klucht in drie vetoer^uitbreto^ 7^ ^OmTterUnte stallfngTpr^i dSe?Uvlam! gangsprijzen zijnvastgesteld aan 7 en 5 fr. men is geWorden js de overige schade niet hior an hH aanzienlijk. Slechts wat materiaal en wat zekeren hande^eS gwo- stroo ging in de vlammen op. De oorzaak ivrAïXnX?; nt zo» bijten zijn aan een kortsluiting. AGRO-CHIMIE, NICOLAI C”, P. V. B. A., ST-TRUIDEN, STATIESTRAAT 20. het spoor kon volgen tot aan de kapel. De Leegtjegleed hij uit. viel, en werd den i- wu-mi» zw. rechterschouder gebroken. 4 In den namiddag kwam de auto eener firma uit Ruiselede langs den steen weg naar Oostroozebeke gereden. Geko men voorbij de wijk Het Haantjekon de autogelnder zijn stuur niet meer hou den door de gladheid der baan en kwam terecht in de diepe sloot. Als bij wonder werd den autogeïeider niet gewond, ter wijl het voertuig groote stoffelijke schade opgelóopen had. Slechts na een viertal uren werken kon het logge voertuig terug opgehaald worden. 4 Wanneer Emelie Dusseiier, oud 60 J., wonende Marktplaats alhier, van de kerk huiswaarts trok, is zij uitgegleden en zwaar ten val gekomen, waardoor zij den rechterpols brak. 4 Kamiel Mullebrouck, wonende Veld straat, is op den grooten steenweg uit gegleden en zwaar ten val gekomen. Hij werd door voorbijgangers opgenomen. Een ontboden geneesheer stelde een been breuk vast. 4 De wielrijder Jan Land.... wijk Vliegpleinalhier, begaf weg naar zijn werk te Kortrijk. Op een gegeven oogenblik is hij zoo zwaar ten val gekomen dat hij opgenomen werd met ernstige verwondingen aan den rug en ribben. 4 Wanneer Antoon D... wonende Steenstraat alhier, zich naar zijn werk be_ §!IIIIIIIIHIIIII!!IIIIIII!!;IIIIIIIIII- TOONEEL Ons Tieltsche gezelschap voor gespro ken tooneel De Ghesellen van den Spe- le komt op morgen Zondag 15 Februari, in de zaal Continental, Marktplaats, we der op de planken met Dolle Hans van Fabricius. Het belooft een prachtige ver tooning te zijn naar de kolf van de lief hebbers. BILJARTPRIJSKAMP De groote biljartprijskamp door de club De Wildemannen Zondag over 14 da gen gegeven, kende een goeden bijval. 75 Liefhebbers heten zich inschrijven. De eerste prijzen werden weggekaapt dooi de volgende ploegen: 1. Decraemer Al bert - Bouckaert Marcel; 2. Acx Maurice - Neirinck Siivain: 3. Acx Gerard - Brae- kevêlt Marcel; 4. Demoor Alfons Debus- schere Georges. Dc premie voor de hoog ste reeks ging naar Decraemer Albert met liet maximum van 30 punten. BILJARTDEMONSTRATIE D? gekende wereldkampioen Horemans kwam ten voordeele van Winterhulp in de zaal Continental een demonstratie ge ven van biljartsport. In een tweetal voorafgaande matchen toonde hij zich volledig de meerdere op een der beste liefhebbers. Na de poos gaf hij een reeks fantasiestooten ten beste, welke bij allen bewondering en verwondering afdwongen. Bijzonder zijn masseerstooten wekten de aandacht, alsmede zijn slotdemonstratie van mandekensbiljart. Voor de liefheb bers was het waariiik een onvergetelijken avond en ook Winterhulp vaarde wel. STIERENKEURINGEN Te Tielt op de Rameplaats, zullen voor de 34' Omschrijving, hetzij voor de in woners van Tielt, Schuiferskapelle en het gehucht Marialoop, afhangende van Meu lebeke, op Vrijdag 13 Maart aanstaande groote stierenkeuringen plaats grijpen en ook prijskampen voor melkkoeien. Wij zullen tijdig verdere bijzonderheden mc- dedeelen. FONDS DER MEEST3EGAAFDEN De aanvragen voor liet volgend studie jaar tot het bekomen van een sludielee- ning van het Fonds der Meestbegaafden moeten tijdig ingediend worden. De noo dige stukken moeten ttn stadhuize in gediend zijn ten laatste op 10 Maart aan staande, ten einde het stadsbestuur toe te laten deze tijdig bij d:n Heer Gouver neur onzer provincie in te dienen. De aan vraag. welke moet uitgaan van het gezins hoofd, moet vergezeld gaan van: een uit treksel uit de akte van geboorte van het kind, getuigschriften afgelevèrd door de hoofden van de onderwijsinrichtingm en een afschrift van het-gezondheidsboekje. Alle inlichtingen en formulieren zijn te bekomen ten stadhuize, in den voormid dag. aan winket Nr 2, alwaar de stukken ook dienen teruggebracht. Belanghebben den verliezen de termijn nirt uit het oog, want naderhand i ngediende aanvragen komen niet meer in aanmerking. Gevallen. M. Vangeluwe kwam ten gevolge der gladde weg zoo geweldig te vaiien. dat ze met een gebroken rechterarm werd op genomen. Vercamer Gaston kwam door den Abeelweg gereden, teen plots ten gevolge der gladheid hij glibte en ten gronde stuikte. Hij bezeerde zich erg aan han den en armen. Burgerstand. Geboorten. Celine Van Zwam, d. v. Henri en Margriet Dewitte. Charles Delanghe, z. v. Leopold en Maria Veran- neman. Rosette Seys, d. v. Maurits en Leonie Lycke. Robert Vanneuville, z. v. Achiel en Angèle Vion. Johan Mcf- tens. z. v. Georges en Christiane Mortier. Marie-José Declerck, d. v. Elie en Ma rie Lebleu. Huwelijksbelofte. Georges Camer lynck en Rachel Luca. Huwelijken. Achiel S-esier en Juli» Schacht. Georges Vens en Renée De- meester. Burgerstand. Geboorten. Mattan Guido, z. v. Emiel en Bouvry Marie-Louise, Hurselhoek. Rosseel Jeannette, d. v. Victor en Irma Desmet, Muizelare. Huwelijk. Callens Frans, aannemer, en Sara Deneweth. Overlijdens. Vandccapelle Alois. 69 j.. z. b., ongeh., Koolskampstr. Bethuyne Henri, 81 j., z. b., ongeh., Kooskampstr. bijgeroepen geneesheer diende haar de Goethals Jozef, 80 z. b., ongeh., Koolskampstr. Van Keirsbilck Justina, 88 j., z. b.. wed. v. Martens Felix, Muize- lare. De Smet Camiel. 71 j., landb., echtg. v. Van Keirsbilck Octavie. Kri-eke. Van Hecke Irma, 60 j., rentenierster, wed. v. Claerebout Cvriel, Statiestr. Ghesquière Sidonie; 86 j., z. b., wed. v. Vuylsteke Karei, Ticltstraat. Lanssens Julia, 81 j., z. b., ongeh.. Kooskampstr. Depondt Victor. 77 j., z. b., echtg. v. Vlae- lmv, z,ax vwxxxu vu wvwx ixixixvk Lvux»v, Markt., -Debackere Co- nieuwe vervangen.' Plannen moeten letav88 J., z. b^ wed. v.^Arickx Leo, Berg. D’heygere Karei. Meulebekestraat. Geboorte. Deboot Paula, d. v. Joseph en Adriana Lanckriet. Huwelijk. Maurits Vandenabeele, bakker v. Wingene St Jan, met Angèle Linclau, z. b. Overlijdens. Karel-Louis Spanhove, 81 j., z. b. Vande Walle Constant, 81 j., z. b. Obzc toren. Het is nu beslist dat onze oude toren, die d.oor den laatsten vorst nog erger af- takelde, zal afgebroken worden en door minek Louise, een nieuwe vervangen. Plannen moeten leta, 88 j., z. b., wv<x. v. xxxxvux. x»w, xxexp. ingediend worden om een nieuwe té hou- Verstraete Octavie, 71 j., z. b., wed. v. weu. D’heygere Karei. Meulebekestraat. Diefstal. Bil Jan Tuyttens, -wonende In de Po- taertstraat alhier, werden ’n zestal spar ren en vijf hooiruiters weggehaald. De politie stelt een onderzoek in. VISCHBEDEELING Met genoegen kunnen we vaststellen dat de bevolking uit onze stad sinds ver scheidene weken regelmatig van visch voorzien wordt. Er gaan immers geen we ken voorbij of er is droge haring of ver- sche haring te bekomen. Deze week kwam alhier wederom een vracht toe van 5000 kgr. versche haring. Een verheugen de vatstelling, waardoor alle medeburgers uit stad begunstigd worden. VERKEERSONGEVAL De kleine Cecile Aerts. 9 jaar oud. en. wonende langs den steenweg op ïngel- munster, werd zoo ernstig door een auto aangereden, dat het kind met een gapen de hoofdwonde, waaruit veel bloed vloeide, naar de kliniek moest overgebracht wor den. Het kleine slachtoffer werd aldaar dadelijk onderzocht, zoodat de dokters geen levensgevaar vreezen. KOLENRANTSOENEN Sommige inwoners verkeeren meening dat het rantsoen kolen deze maand hen niet meer zal toegekend worden. Dit is heelemaal verkeerd en eenieder bekomt zijn volledig rantsoen kolen. Indien er thans vertraging valt aan te stippen, dan ligt zulks alleen aan de hevige koude der laatste dagen, die aan het verkeer groote ontreddering ver oorzaakte. Men mag dus hierover ten volle gerust zijn. LEERZAME VOORDRACHT Verleden Zondag gaf het plaatselijk Davic-sfouds ijm zeer leerzame en tevens aangename avond, welke doorging in de zaal van het college, óm 5 uur. Spijts de bijtende koude was de ruime feestzaal niettemin flink bezet. Niemand minder dan de bekende letterkundige Hr André Demedts, gaf er een pittige en tevens leerrijke lezing uit de werken van den geliefden volksschrijver Edw. Vermeulen, alias Warden Oom. Het is een verheu gend feit te mogen vaststellen dat de Davidsfondsafdeeling Izegem hare leden en ook andere belangstellenden regelma tig weet te vergasten op kultureele en afwisselende bijeenkomsten. AAN DE BEVOLKING We willen er hier de belanghebbenden nogmaals de aandacht op vestigen, dat de Heer Burgemeester Depoorter, voor iedereen sprekelijk is in zijn werkkabinet (stadhuis), en zulks iedere werkdag van 11 tot 12 uur, uitgezonderd den Donder dag. S. BIJRANTS OENEN. VOOR HANDWERKERS De werkgevers die nog de noodige for mulieren niet afgehaald hebben nopens het bekomen der bijrantsoenen voor de handarbeiders, worden verzocht dit zoo haast mogelijk te doen en deze formulie ren dan onmiddellijk in te leveren. KNOESEL GEBROKEN Vrouw Vermeersch, wonende in de Men- ienhoekstraat alhier, begaf zich naar de mis. toen de vrouw zoo ongelukkig uit kleed. dat ze met een knoeselbreuk moest weggebracht worden. DOOR HET IJS GEZAKT Zekere Allewaert, 19 jaar oud. was al hier on dc vaart aan het schaatsen, toen d jongeling zich wat te ver waagde en plots door ht üs zakte. Met veel moeite kon Allewaert. uit zijn benarden toestand gered worden, zoodat hij er thans met den schrik en een nat pak vanaf kwam. TOONEELAVOND Door de tooneelvereeniging Die Sonric- bloem uit onze stad, wordt op Zondag 15 Februari, in de feestzaal van het Gil- «Icxihuis alhier, een prachtige tooneei- avond gehouden, die aanvang neemt te 3 uur stipt. Opgevoerd zal worden het p-roote lachsucces ven Gerard Nielen, na- T"ie’ijk: Napoleon dc Vierde in drie be- t'i-iiven. Kaarten kunnen nog bekomen worden één uur vóór de vertooning aan den ingang der zaal. KINFM? PROGRAMMAS Programmas der week: In kinema Pa- triaGroote Markt: «Brand op den Oceaan groot drama mst Hans Sönkher, In kinema Plaza Kruisstraat: «Het Hart der Koningin mooie film met de cnsterfelijke Zarah Leander. BIJ DE LUSTIGE VRIENDEN Deze gewaardeerde en gunstig gekende tooneelmaalschappij. ender leiding van Hree Valère Strynckx. gaf verleden Zon dag 2 opvoeringen van het mooie blijspel Antjevan Anton Hamik. Deze ver- tooningen. die doorgingen in de zaal der Gilde, Kruisstraat, hadden wederom tel kens een bomvolle zaal gelokt. En hoe Jmn het anders, als men weet dat de Lustige Vrienden steeds succes hebben met dg door hen uitgekozen tooneelwer- ken en die wat het voornaamste is siltiid zoo zorgvuldig en talentvol vertolkt worden. Dit was ook wederom het geval met de opvoering van Antje», waarin alle spelers zich flink deden geiden en aldus van dit prachtig tooneelwerk iets vit het bovenste schof wisten te rendee- ren. We hopen dan ook dat na Antje nog andere tooneelavonden dit seizoen door deze tooneelkring mogen verwacht worden. KOLENBEDEELING DOOR WINTERHULP Deze week heeft het plaatselijk coml- teit van Winterhulp andermaal overge gaan tot een kolenbedeeling voor de be hoeftige gezinnen der stad. Onnoodig tc zeggen, dat deze kolenverstrekking bij allen die ervan genieten, thans meer dan ooit tot haar goed recht zal komen. WAT NU?! Indien ge ieder week uitgebreid nieuws wilt vernemen uit uwe streek, leest dan regelmatig ons weekblad De Poperinge- naardat elke week het meest ver zorgde binnenlandsch en ook buiten- landsch nieuws weergeeft. Alsook kleine en notarieele aankondigingen. Vraagt ons weekblad aan uw postbode of dagblad- verkooper en om de week wordt U telkens ruimschoots van alle nieuws voorzien. BOKSWEDSTRIJD De bolksnieetini die verleden Zondag, in de zaal Patriadoorging, kende wederom een verdiende bijval. De betwistte kampen gaven ten andere ook alle voldoening. Ziellier de volledige uitslagen: LIEFHEBBERS, 4x2 min.: Verhelle (55 kgr., Izegem), wint met punten op Devewie (55 kgr., Korlrijk); Buysse (56 kgr., Izegem), wint met punten op de Dhaenens (55 kgr., Oostende)-, -- Braekevcld (55 kgr., Kortrijk), wint door 'opgavé in de tweede ronde op Baert (.14 kgr., Izegem); - - De?medt:(55 kgr., Izegem), wint door opgave in de eerste ronde van Debaeckere (55 kgr., Kortrijk)- - Cools (62 kgr., Izegem), bokst onbeslist met Hen dricks (65 kgr.. Kortrijk). BEROEPSKAMP, xo x 2 min.: Van Eenoo (63 kgr., Oostende), wint door k.o. in de tweede ronde van Dheedene (68 kgr.. Antwerpen). - Van meet rf ging Van Eenoo ten aanval over en d* Antwerpenaar verkeerde al dadelijk in moeilijkheden. Toch dóór stond hij de eerste ronde. Tijdens de herneming be werkte de Oosfendsche bokser zoö geweldig de maag van Dheedpne dat deze voor de volle rekening naar do planken ging. HOOFDKAMP, 10 x 3 min.: Vandenbps (55 k^r., Kontich), wint door opgave in de zevende ronde wegens oogwonde van Wimme (55 kgr., Brugge). X'adat beide boksers gedurende dc eerste ronde elkaar leerden kennen kwam Vandcnbos bij de volgende ronde uit zijn schelp en plaatste al seffens ren Mooie reeks harde treffers waardoor Wimme weldra in moeilijkheden verkeerdeOok de derde en vierde ronde bewezen ten vólle dat men hier te doen had tussche'i een jong.' opkomende kracht, namelijk Vandcnbos, tegen de oudere ringrat Wimme. De Kontichnaar stapelde dan ook. a'ras vele punten opeen terwijlde Bruggeling moedig alles doorbeet. Tijdens de vijfde ronde wist Wimme zich eenigszins tc herpakken en kon aldus ietwat van zijn achter stand inhalen. Edoch, de zesde ronde zori fataal zijn voor den moedigen Wimme die een erge wonde opliep aan de rechterwenkbrauw. Toch zou hij deze rolicle uitvechten en ook de zevende ronde aanvatten om ten slotte noodgedwongen re moeten opgeven. - I)e jonge Vandenbos heeft hier gewis den besten in druk nagelaten en deze vlugge en stoere bokser zal gewis in zijn kategorie te vreezen t vallen. Voor den 22 Februari werd opnieuw een belang rijke boksmeeting aangekondigu waarin we als hoofdkamp zullen zien: Karei Maes uit Izegem tegen Doclerck uit Korlrijk. Verders Varrewaere tegen Wittcwrongel en Föucquet tegen Deroo. Het wordt dus opnieuw een spannende boksavond. Heup gebroken. De 7Ó-jarige vrouw van Gustaaf Van Houclre kwam uit haar woning gegaan, toen ze plots uitgleed en zwaar ten gron de viel. Ze werd opgenomen met verwon dingen a$n hoofd, benevens no- een heup- en armbreuk. Ze werd naar de Kliniek te laegsm overgebracht. Arm gebroken. Tengevolge de gladde wegen kwam de genaamde Minne Godfried zoo geweldig ten val, dat hij met een gebroken arm werd opgénomen. Bij Door Eendracht Sterk De bloeiende supportersklub die ge sticht werd voor renner Callens Norbert, blijft niet stil en naar we vernemen ko men ze dit seizoen opnieuw uit met een groote wielerwedstrijd voor juniors. Naar we kunnen melden gaat de ren ner Callens dit seizoen over naar de ju niors B. W. B. De genaamde Bintein Maria, vrouw Ovyn, was haar familie te Bondues gaa-u bezoeken, alwaar zij zoo ongelukkig viel dat haar knoesel verstoken was. Met veel moeite is zij thuis geraakt alwaar zij een maand gedwongen rust moet nemen. Burgerstand, m. Januari 1942, Huwelijksbeloften. Pillaert Albert, fabriekw. te Wervik, en Ghesquière Si. monne, dienstmeid te Houtem. Devloo Daniel, landbouwer te Westvleteren, en Deprez Henriette, z. b. te Houtem. Ferret Albert, daglooner, en Leroy Maria, dienstmeid, b. te Houtem. Taillieu Da niël, landbouwer te Beveren-IJzer, ëti Clarebout Jeanne, landbouwster te Hou tem. Verhaest Joseph, staatsbediendes te Houtem, en Desreumaux Ivonne, z. b. te Komen.. Huwelijken. Pillaert Albert, fabriek werker te Wervik, en Ghesquière Simone, dienstmeid te Houtem. Devloo Daniel, landbouwer te Westvleteren, en Deprei Henriette, z. b. te Houtem. Burgerstand. Overlijdens. Biesbrouck Julien, 39 j., ongeh. Wallaert René, 40 j., echtg. v. Julia Corneillie. Ostyn Henri, 91 j., wed. v. Devlieger Juliana. Vertinde Ro manie, 66 j., ongeh. Grymonprez Ma ria, 75 j., wed. v. Neyrinck Carolus en v. Velghe Gustaaf. Geooorten. Vanthuyne Frans, z. v. André en Vandromme Maria. Ver- manderc Gabriel, z. v. Jules en Filez Ma ria. Kerkhof Raphael, z. v. Alberik en Verstraete Magdalena. Huwelijken. Lecluyse Alberik v. Ize- gem, met Cappelle Maria v. Kachtem. Swaenepoel Alberik v. Hooglede, met Leenknecht Maria van Kachtém. Reeks ongelukken. 4 Zekere Camiel Verbruggé, wonende in de Wijk De Jagermoest bij een buurman melk gaan halen. Gekomen bij Witdoek’s Hof gleed hij plotseling uit met het gevolg dat hij den schouder brak. De dokter deed hem overbrenger naar de kliniek van Izegem om hem daar de noo dige zórgen te kunnen toedienen. 4 E. D’Hondt, wonende op den Geiten- berg, ging naar buiten om werk te ver richten. Tengevolge van de gladheid kwam dc vrouw te vallen en brak haar arm. De noodige zorgen toe. 4 R. Baert, wonende in de Sint-Jans- straat, gleed bij zijn woning uit en viel zoo ongelukkig, dat hij een rib brak. Aan stonds .werden hem geneeskundige zorgen toegediend.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10