s I I 9 1 I I I Uit ’t Tieltsche j SPORT t I 1 Uit }t Waregemsche ^tiiiltiiuiiuiH.'ttiibii'iiiii'jtiiiitiiiiiiiiBuiüituiiiitBuitiiinisiuaLizutjiiiuiituititjLüutidiii.'tiiHiiitiiiiitiiiutuiuiumuttiiiuiiii'iiiiiiiii'iiitini'iiiiii'i'iHitiiu'tuuimctp^ Uit ft ïzegemsche I 9 9 9 9 9 I van 28-2-42. 4° BI. BELANGRIJK BERICHT AAN DE TUINBOUWERS KACHTEM HOOGLEDE UIT WAREGEM UIT TIELT RUMBEKE VERDUISTEREN IS PLICHT! SPORTNIEUWS UIT IZEGEM HET GEMIST I BELGISCH STAATSBLAD LICHTERVELDE DADIZELE KURSUS IN DE VLAAMSCHE TAAL AAN DE RIJSELSCHE HOOGESCHOOL WAKKEN PITTEM OOSTROOZEBEKE MEULEBEKE EMELGEM INGELMUNSTER KOOLSKAMP WINGENE UIT T 1ZEGEMSCHE CIGARETTEN-TUBEN machines, vervansstukken. doosjes, perkament, enz., alles tegen de beste prijzen, ter HET AANLEGGEN VAN EEN VOORRAAD AARDAPPELEN IN 1942 rasmus DE P.OPERINGENAAR WESTROOZEBEKE ST-BAAFS-VIJVE WIELSBEKE OEKENE V W V W V W.w <W WW WWW w wM* GiTS ten Zaterdag 28 Febr. Vrijdag Zondag Maandag Dinsdag op 8.31 8.29 8.27 8.25 8.22 8.20 8.18 zoo voorzichtig te werk gegaan, dat er niemand wakker werd, zelfs de hond niet, die er vlak bij lag. Men heeft een spoor gevolgd met een speurhond en dat spoor I ES .O 1 Maart: 2 Maart: 3 Maart: Woensdag 4 Maart: Donderdag 5 Maart: 6 Maart ZONDAGDIENST Zondag 1 Maart wordt de dienst der «pothekers alhier verzekerd door Apothe ker Jozef Verhamme, Marktstraat. De geneeskundige dienst wordt waar genomen door Dokter D.oevere. Roese- larestraat. BURGESTAND Geboorten. Simonne Heffinck. Hervé Martens. Nicole Gernay. Mo nica Debel. Samijn Raphael. Anna Debrabandere. Yvette Leroy. Ra phael Vandewiele. Ignace Martens. Sterfgevallen. Armand Berteyn, 49 j. Theophiel Wante, 79 j. Irma Ver- duyn, 71 j. Huwelijken. Demeulemeester An dreas v. Zulte met Goeminne Georgette. Albert Claus met Emelia Vanbraban- dere. Burgerstand. Geboorten. Muylle Paul, z. v. Mau rice en Parvein Julia. Steyaert Lena, d. v, Cyriel en Vanderhaeghe Magdalena. Overlijdens. Borry Hendrik, 78 j., wed. v. Ghyselen Hortensia. Deriemac- ker Félix, 81 echtg. v. Obyn Elodie. Vanpeteghem Regina, 7 j., d. v. Julius en Verslype Maria. Debaes Jacques, 6 j., z v. Albert en Huyghe Magdalena. Gryson Daniel, 9 m., z. v. Cyriel en De- snouck Madeleine. Beernaert Emilius, 78 j., echtg. v. Dekemele Elodie. Sobry Magda, 5 m., d. v. Gerard en Mispion Magdalena. Huwelijk. Fieuw Arsène. v. Poelka- peile, 'met Parmentier Andreas, v. West- ropzebeke. VROUW DOET ERGEN VAL De winkelierster wed. Vanassche, wo nende Ui de Ro'sselarestraat, is alhier zoo ongelukkig gevallen dat de vrouw met een ontwrichting van den linkerarm moest opgenomen worden. DIEFTE VAT. KOLEN Twee politieagenten van dienst in de Krekelstraat, bemerkten ’s nachts een drietal personen die. allen een zware vracnt op hun fiets vervoerden. Daar zulks verdacht voorkwam werden de mannen naar het pohiieburtel geleid waar men vüSuStelae dat men te doen had met Ge rard D..., Jeroom D... en V... G..., allen uit de Kortrijkstraat. De vracht welke ze bij nen hadden bevatte kolen die ze ont vreemd hadden bij de landbouwster De- pickere, gelegen in de Krekelstraat. Deze werd aldus r:eds een 500 kgr. kolen ge stólen. Het. onderzoek duurt voort. Burgerstand. Geboorten. Guido Godderis. z. v. Maurits en Alice Vanwallegem.'-Roland Vansteenlandt, z. v. Karei en Irma Kindt. Overlijden. Maesseele Maria, 51 j.', echtg. Theophicl Vanhoutegem. Kinderwelzijn. Gewone bedeeling van suiker en gries meel op Maandag 2 Maart e. k., te 2 uur namiddag, alsook inschrijving voor bin ders van 0 tot 3 jaar. Voor de raadple gingen die regelmatig zullen plaats heb ben den eersten en derden Maandag van de maand. Burgerstand. Overlijdens. D'hulster Mathildis, 90 j. wed. Lamote Petrus. Wydooghe An drea, 2 m.. d. v. Oktaaf en Julienne Lucia. Parmentier Hendrik. 87 j., wed. Louaiie Louisa. Malfait Maria, 40 j„ ongehuwd. Geboorte. Callens Godelieve, d. v. Al- trtrt ep Melanie Bareê. Statiestraat, op WOENS- uur, voor de gemeenten: Burgerstand. Geboorten. Vinckier Paul, z. v. Odiel en Vervaecke Maria. Vandecasteele Jaak, z. v. Geeraard en Wybo Maria. Van Onacker Rudolf, v. Florent en De- puydt Genoveva, Rosseel Willem, z. v. Marcel en Trybou Adela. Desimpelaere Erna, d. v. Ajierik en Priem Augusta. Overlijden. Seynhaeve Jacqueline, 8 ■j.. d. v. Arthur en Missinne Magdalena. Inbraak. ’s Nachts hebben dieven ingebröken bij de Wed. Vinckier, wonende in de Potaar- destraat. Er werd medegenomen een kuip Rectificatie. Onze gemeente werd ten onrechte ge rangschikt bij die gemeenten, die te wei nig geleverd hadden. Meer dan 70 van het te leveren broodgraan werd afgestaan tot ’s lands bevoorrading, zoodat onze ge meente de gestelde limiet overschreed. TJitdeeling der zegtols. De rantsoeneeringszegels zullen uitge deeld worden op Maandag 2 Maart. De zeepkaarten op Woensdag 4 Maart. De maalvergunningen worden lederen Maan dag uitgereikt. Varia. Gedurende de eerste anderhalve maand van 1942 telde onZè gemeente: 9 overlij dens, 1 geboorte en geth énkel huwelijk. Ongeluk. Zekere Michel Mestdagh, zoon van Leon en wonende Sektie B 298, viel door een misstap van den hooizolder, met het on gelukkig gevolg dat de knaap een hersen schudding opliep. De bijgeroepen genees heer oordeelde zijn toestand voor gevaar lijk. Paardenmonstering. Bij de laatste paardenmonstering wer den er door onze gemeente 43 paarden voorgebracht, waarvan er 1 aangekocht werd. Burgerstand. Overlijdens. Feys Marie-Louise. 88 j.. oudste Md der gemeente. Meerschaert Euphrasie. 77 j., wed. V Laoère Henri. Berkein Ghislana, 34 j., echtg. v. Van- overberghe Jules. Burgerstand. Geboorten. Lutgarde Lannoo, Pastor Termotestr. Eric Lambert, St Jan. Noëlla Vermeulen, Perstalle. Eric Van- daele, St Jan. Jeanette Verkcst, Leeg- tje. Agnes Hellebuyck, Wulfhoek. Diana Vandenheede, Wulfhoek. Overlijdens. Lisette Detavernier, 1 m., eveneens uit dezelfde richting kwam aan gebold. De paardengeleider, die op den wagen in een kabien had plaats genomen, werd door den hevigen slag op den grond ge slingerd. Het paard sloeg op de vlucht doch kon tot stilstand worden gehouden. Priem bleef bewusteloos ten gronde lig gen en werd door toegesnelde personen m een naburige woning binnengedragen. De autobestuurder bekommerde zich in geen geval om het ongeval en sloeg op de vlucht in de richting van Brugge. De rijkswacht van Meulebeke was spoedig ter plaatse, evenals Dokter Maes die het slachtoffer de eerste zorgen toediende. De ongelukkige man werd ernstig gekneusd aan het aangezicht, linkerarm en been. Hij zal verschillende dagen werkonbe kwaam zijn. UIT DE WIELERWERELD Overeenkomst bereikt tusschen de B.W.B. en de V.W.B. Tusschen den Belgischen Wielerbond en den Vlaamschen Wielerbond werd thans een akkoord bereikt. De benaming «Belgische Wielerbond» blijft maar in den schoot werden twee zelfstandig staande en levende afdeclingcn gesticht, voor de Walen: «Union Cycliste Wal- lonne cn voor ’t Vlaamsche gedeelte van ’t land: «Vlaamsche Wieler Unie». Hiermee dus wordt er kondc gedaan aan alle Vlaamsche renners, dat ze voort aan hunne vergunning kunnen aanvragen, Martelarenplaats 8, te Brussel. En het gaat van zelfsprekend dat, mits deze overeenkomst, de verbodsbepalingen van doortocht automatisch zullen inge trokken worden. aaRBHHBaHBKBaiBBBHBBIlIRiaBEHI Ten gerieve van onze Lezers geven wij dan ook hieronder de uren van op- en ondergaan der zon, tot regel maat voor de verduistering. ZON onder 19.21 19.22 19.24 19.26 19.28 19.29 19.31 Pastorijstr. Maurits Algoedt, 10 .1., Leenmolenstr. Marie-Louise Depauw, 85 j.. landbouwster, wed. August Kerc- kaert, Rozendaele. Richard Vergote, 69 j.. landbouwer, echtg. Irma Clyncke. Bouckhout. Huwelijksbeloften. Albert Berthelot, slachter cn Suzanna Melrhaeghe, huis houdster. Koolzaad teelt. Het is reeds bekend dat de koolzaad- teelt in 1942 ernstig aanbevolen wordt en daarbij door bijzondere vergoedingen zal aangemoedigd worden. De Wingenaars, die begeeren koolzaad te zaaien, worden vriendelijk verzocht, dit aan te melden bij de corporatie. Vóór 1914 werd er in deze streek nogal wat koolzaad geteeld en ’t is te verwachten dat er heel wat boeren dit opnieuw zullen beproeven. De Jan Van Eyck-hulde op touw gezet door de plaatselijke Da- vidsfondsafdeeling, hoewel geen opvallend sukses, mag toch als goed geslaagd aan zien worden. Tegen 5.30 uur waren Zon dagavond een 130 tal belangstellenden samen in den Kath. Kring. De zeer be slagen Broeder Libertus, uit Oostakker, Met ons Jan Van Eyck kennen, én als mensch en als kunstenaar. Daarna sprak hij uitvoerig, aan de hand van klare lichtbeelden, over het Lam Gods, alsmede over de andere voornaamste werken van den gevierden grootmeester. Een boeiende leerzame kultuuravond. De retret van de kongregatie der dochters liep Zon dag ten einde. lederen avond werden de boeiende sermoenen van E. P. Smeets. Montfortaan, druk bijgewoond, ’t Zal deugd gedaan hebben en de predikant mag nog terugkomen. TOONEEL Het operettengczelschap De Vrije Zo nen herleeft. Na een lange werkloosheid komt het gezelschap, welke vroeger een zoo luisterrijke loopbaan heeft gehad, te rug op de planken en dat zij het niet als beginnelingen zullen doen, bewijst dui delijk genoeg de titel van het op te voe ren stuk: Het Land van den Glimlach» van Frans Lehar. De opvoering is vast gesteld voor de maand Maart en zal ge schieden in de Groote zaal van het Vlaamsch Huis. Nadere bijzonderheden zullen we nog verstrekken. Gevallen aan het Oostfront. We vernemen dat Frans Verleye, uit onze gemeente, die als SS-man naar het Oostfront vertrok, er sneuvelde. Vermel den we terloops, dat vernoemde steeds aan de zijde stond van Reimond Tolle- naere, en zijn ordonance was. Maandag hadden in onze -parochiekerk te 7 uur een paar Heilige Missen plaats voor zijn ziele- rust, waarna om 10.30 uur een plechtige Rouwdienst werd gecelebreerd. Nieuw renner. We vernemen thans dat de genaamde renner Cossaert Georges, die vroeger in Ooigem woonde, thans in Wielsbeke woont en er opnieuw de rennersstiel zal waarnemen. Vroeger was Georges een onzer beste renners en we durven ver hopen dat hij opnieuw, en thans bij de juniors, zijn man zal weten te staan. Twaa persmachienen en benoodig- heden in beslag genomen. In den voormiddag deed de speciale brigade der kontrolediensten een plotsen inval in de woning van den genaamden Octaaf C..., wonende Papegaaistraat al hier. Gansch de woning werd doorsnuf- fèld evenals de aangelegen hokken. Het naarstig onderzoek leidde tot de ontdek king van een lijnzaadpers. Benevens deze machine werden eveneens 263 kgr. lijn zaadkoeken, 182 kgr. gebroken lijnzaad, 329 kgr. lijnzaad en 57 kgr. lijnolie ont dekt. Al deze produkten werden in beslag genomen en proces-verbaal tegen de eige naar opgemaakt. Na den flinken buit-opgedaan te hebben bij Octaaf C..., werd den inspectietocht voortgezet in dezelfde straat, bij een ze kere Maurice C.... Ook deze persoon was ervan verdacht een geheime lijnzaadpers te bezitten. Gansch de woning en hokken werden doorsnuffeld. Hier ook werd êen lijnzaadpers aangëslagen, benevens 1.255 kgr. lijnzaadkoeken, 750 kgr. gebroken lijnzaad en 32 kgr. lijnzaadolie. Ook deze produkten werden in beslag genomen en eveneens als deze van hierboven genoemd aan het plaatselijk Winterhulp-Komiteit overgemaakt. Proces-verbaal werd even eens tegen deze laatste persoon opge maakt. Een streng onderzoek werd voort gezet. Belangrijke diefstallen. Des nachts zijn tot nu toe onbeken de dieven in de woning van Van Over- beke, wonende Wielsbekestraat alhier, binnengedrongen en hebben er aldaar een persmachien gestolen, die daar geplaatst was geworden door de kontrolediensten, na een inspectietocht. De bewoners had den geen verdacht gerucht gehoord en de diefstal werd dan ook maar des anderen daags gemerkt. Een streng onderzoek werd' ingesteld. Gedurende den nacht zijn dieven binnen gedrongen op de hofstede van Odiel Tack, wonende Wielsbekestraat al hier. Na gansch de hofstede doorwoeld te hebben, evenals de stallingen en schuur, zijn de dieven op den loop gegaan met een zware hesp, 50 kgr. meel en een groo te hoeveelheid lijnzaadkoeken, welke door de kontrolediensten werd in bewaring ge geven. ten voordeele van Winterhulp. Bij een tweetal andere landbouwers brachten de dieven eveneens een bezoek. Bij ieder werd een groote hoeveelheid erwten gestolen die gereed stonden om aan de Gemeentelijke diensten te leve ren. Klacht werd ingediend. Een streng onderzoek is aan gang. POGING TOT INBRAAK De landbouwer Omer Sagaert, wonende in de Krekelstraat, werd ’s nachts uit den slaap gerukt door het rinkelen eener bel. Denkende dat het de telefoon was ging cle man naar beneden doch opnieuw rin kelde eens oei. Daar de afhanxelijkheden verbonden zijn door een electrische bel- leiding met de woning, kreeg Sagaert da- delijK vermoedens dat hij met dieven, te doen had? Deze moeten echter door het gerucht op. de vlucht geslagen, zijn want nergens werd een spoor gevonden. De po litie werd verwittigd en hield dadelijk een klopjacht, zonder uitslag. Er werd avuucu xxuucu muicugcu, n.uixxivu w-xr niets gestolen. Het is reeds de vierde maal indienen ten laatste op Maandag 2 Maart, dat deze landbouwer het bezoek van die- ven krijgt. VAN ALLES WAT Verleden Zondag, te 11 uur, had in de bovenzaal van het Hötel des Flan- dres», de plechtige opening plaats van de tentoonstelling van de werken der leer lingen van de Schilderschool. Onder eere- voorzitterschap van den Heer Desmet, aangemoedigd door het voorbeeld van hun voorzitter, de Heer W. Verschuere en onder de kundige leiding van kunst schilder Dheedene, beoefent zich een groep jonge Waregemnaars in de schilder kunst. Deze liefhebbers van het schoone heb ben het goede idee opgevat en ook uit gewerkt, elk één hunner werken te koop te stellen ten voordeele van Winterhulp. Zondag werd de tentoonstelling dezer werken geopend door den H. Pottié, Sche- pene van Onderwijs en Voorzitter van het plaatselijk Komiteit van Winterhulp. De H. Pottié dankte de schilders voor hun bijdrage, in naain van Winterhulp en in naam der noodlijdenden en wensch- te de schilders veel sukses met hun werk. Vijf en dertig schilderijen zijn ten toon gesteld 35 werken, vrucht van werk zaamheid der Waregemsche liefhebbers. Dat het werk in den smaak valt van het Waregemsche publiek bewijst de snelle verkoop der stillevens en landschappen. Door de kontrolediensten op ronde aan de Statie, werden zekere Desl. Felix en dezes echtgenoote in overtreding ge nomen, daar zij in het bezit werden be vonden van ruim 300 pakjes sigaretten, zonder taksband. Alles werd in beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt. Verder werd er beslag gelegd op collis in het goederenstation daar zij ver dacht werden van smokkelwaar te ver bergen. De inhoud werd'nagegaan en be vonden met een groote hoeveelheid ge zouten varkensvleesch, tabak en bruine zeep. Dit alles werd aangeslagen en zal ten goede komen aan Winterhulp. Zondag morgen, vóór de Mis van 6 uur, plaatste een jongeling van Oost roozebeke zijn toeristenrijwiel in het kerkportaal. Na de H. Mis deed hij de bittere vaststelling, dat zijn fiets verdwe nen was. Wanneer zullen de menschen toch eens geleerd zijn, en hun rijwielen niet meer onbewaakt laten staan. Op Maandag 2 Maart, te 10.30 uur voormiddag, wordt alhier een keuring ge houden voor stieren en melkkoeien (bui ten prijskamp), dit voorbehouden an de vierde landbouwstreek van West-vlaan- deren. Op Zondag 1 Maart, te 2.30 u. en te 7 u., en op Maandag 2 Maart, te 6.30 u. zal door den Waregemschen Rederijkers- Door tusschenkomst van de Gewestellike Sekretariaten. zal de Hoofdgroe- peering Tuinbouw op volgende dagen, plaatsen en uren, aan de Tuinbouwers aangesloten bij hoogergemelde groepeering. meststoffenzegels uitdeelen. De Tuinbouwers dienen zich te voorzien van hun tuinbouwtellingsformu- Aarda puelcon tr acten. Zondag 11. werd er voor alle boeren on zer parochie e;n vergadering gehouden, waarop de Burgemeester en de secretaris van de N. L. V. C. het woord voerden over het onderwerp: de aardappelcontracten. liet is opvallend, dat onze boeren nog niet erg happig zijn naar deze contracten. De oorzaak moeten we zoeken in het feit, dat de plantaardappelen nog niet aange komen zijn. Op deze vergadering zag de Burgemees ter nog kans om ’n 17Ó0 kilo broodgraan los te kriigen. zoodat onze gemeente nu onge'Ter het mooie percentage van 90 bereikt. Boerenhuis aan stadskinderen. Er bestaan vooruitzichten, dat er in de naaste toekomst in onze gemeente een comité zal gesticht worden voor Boeren hulp aan stadskinderen. Tot nu toe werd er nog maar één stadskind in onze ge meente geplaatst, hetgeen nu juist geen schitterend bewijs is van de daadwerke lijke christelijke liefdadigheid. ’t Is te hopen dat het on te richten co mité meer succes zal hebben. Aardappelcontracten. Door onze boeren werd aan den Bur gemeester een minimum toegezegd van 5000 kilo per Ha., waardoor reeds 6432 contracten konden vastgelegd worden. Prachtig gedaan van onze boeren. Door het ijs gezakt. Zaterdagnamiddag kwam. Omstreeks 4 uur zekere Deforge A.y wonende Izegem- straat te Ingelmunster, oud 15 jaar, zoon van Camiel Deforge-Casteleyn, op de vaart schaatsenrijden. Gekomen aan de hooge briig wilde hij omkeeren doch zak te door het ijs. Dadelijk werd er hulp verleend, doch het duurde wel een half uur, voordat twee politieagenten er in Slaagden den drenkeling boven te halen. De ongelukkige had reeds opgehouden te leven. ;z. HUIS ADOLF D’HONDT gesticht in 1886. Mevr. Adolf D’Hondt-Van Maele heeft de eer de geachte klienteel te melden dat de handel in HORLOGIEN en JUWEE- LEN ter trouw wordt voortgezet. Ook alle herstellingen worden aanvaard en met veel zorg uitgevoerd. Op Zon- en Feestdagen gesloten om 12 u. ^5 5® WS8S «9 «0 W 05» Gewapende bandieten plunderen voorraadkelders. Des nachts werd het anders zoo stille Koolskamp plots door een dievenbende overvallen, die het vooral gemunt had op voorraadkelders van inwoners der ge meente. De brutaliteit van deze bende ging evenwel zoo ver, dat het hier waarlijk een gangsterraid geleek. Het bleek alras dat men hier te doen had met een wel ingerichte dievenbende, die misschien een 15 man sterk is en die tenslotte in een 3 tot 4 plaatsen tegelijk werkten Bij voerman Rene Eeckhout, wonende dorpsplaats alhier, ging de dievenbende eerst op bezoek. Na de kelderopening opengebroken te hebben, wisten de dieven, die een 4-tal man sterk moeten zijn ge weest, gansch den kelder te plunderen en den inboedel weg te dragen naar een ver zamelplaats. De dieven werden plots in hun werk gestoord, door het laattijdig thuiskomen van een der gebroeders Eeck- heut. De dieven waren hierdoor eenigzins verrast, waarna ze de vlucht namen en 7 revolverschoten in de richting van Eeckhout afvuurden. Hun buit lieten ze achter. Een 7 tal hulzen van verschillend kaliber werden teruggevonden. Door deze schermutselingen waren hun nachtelijke partners, die 500 meters ver der ook hun buit opsloegen, ook verjaagd door de revolverschoten. Gansch den buit van dezen diefstal werd eveneens achter gelaten, want groote hoeveelheden en zelfs groote vrachten werden teruggevon den, aie eens in de kelders gelegen had den van de Kinders Honoré en de Kinders Rooie. Door hetzelfde toeval werdén eveneens de dieven verjaagd op de hofstede van landbouwers Werbrouck en Viaene. Hier lieten de dieven eveneens hun buit achter. De vluchtende dievenbende werd terug -- --- ontmoet door een patroe’je Rijkswachters volle geweld aangereden door een auto die uit Zwevezele, langs den steenweg naar Lichtervelde. Wederom kwamen er revol vers bij te pas, enkele schoten werden in de richting dtr gendarmen gelost, waarna de dieven definitief de vlucht namén. De Rijkswacht van Zwevezele zet te vervolgens een eerste onderzoek in, waarna ze den laatsten buit der dieven terugvonden, evenals enkele fietsen. BOKSWEDSTRIJD De groote Koksmeeting op touw gezet te Izcgcm en welke doorging in <le zaal PatriaGroote Markt, kende wederom een schitterend succes. Alle kampen gaven ten andere ook ten volle voldoening. Ziehier de volledige uitslagen: FEESTAVOND Zondag 1 Maart komt het cabaretgezel schap Den Uil uit Kortrijk, alhier in de zaal van het Gildenhuis. een groote- cabaretavond houden die doorgaat te 4 utu- stint. Het wordt een luimige en te vens afwisselende avond waarop muziek, dans, humor en zang, van de partij zullen zijn. GOED NIEUWS!!! Ja. ons weekblad "De Poneringenaar brengt u iedere week degelijk nieuws uit uwe streek cn ook daarbuiten. Eens De Popcringenaar in handen, "Wil men hem hebben voorhanden». Leest-dus tedere week ons weel:b’ad en we'dra wordt het steeds ook bij U een welkome gast. Te bekomen bij uw ver- kooper of vraagt aan uw nostbode dat hij Do Poner>ngenaariedere week aan huis besteld. KINEMAPROGR AMM AS Programmes der week. In kmema Pa tria».' Groote Markt, vanaf Zaterdag 28 Februari tot Maandag 2 Maart: «On de vleugelen van den windIn kinema PlazaKruisstraat, vanaf Zaterdag 28 Februari tot Maandag 2 Maart: Johan- nesvuur TNGELEGHE GROENTEN VOOR AARDAPPELZEGELS Degenen die nog in het bezit zijn eener aardaupelkaart, kunnen thans voo” drie fteheele zegels nr 20 dvr aardappelkqart, één kilo gekonserveerde groenten beko men (erwten of boonen). De kleinhande laar waar men ingeschreven is voor de aardappelen, wordt met deze bedeeling gelast. BELANGRIJKE VOORDRACHT Door het plaatselijk Davidsfonds wordt opnieuw een belangrijke avond Ingericht die doorgaat op Zondag 1 Maart, te 5 u., in de zaal van het St-Jozefseollege. Nie mand minder den de bekende redenaar E P. Stracke S J.. komt spreken over den gelukzaligen Karei de Goede. Graaf van Vlaanderen. 'Alwie iets wil vernemen over het leven van dezen rechtvaardigen Graaf en beschermer der armen, mag niet na laten deze- voordracht bij te wonen. On Maandag 2 Maart, feestdag van den Gelukzaligen Karei de Goede, beeft in de ke”k van St-Hilonius. een plechtige Mis nlaats om 8 uur, voor de leden van het Davidsfonds. ONZE AARDAFPELVOORRAAD Zooals in de bladen reeds bekend ge maakt werd, mag ieder gezin opnieuw zijn voorraad aardannelen inslaan van 120 kar. ner hoofd, en dit bij om het even welke landbouwer. Hiervoor moeten de noodige formulieren ingevuld woeden die moeten ineediend worden vóór 15 Mei. Deze for mulieren kunnen verkregen worden in de burelen van bet stadhuis, vanaf Maan dag 2 Maart. Degenen die zelf voor geen; landbouwer kunnen zorgen mogen zulks op het stadhuis aanmelden. Ook de per sonen die niet in staat zijn deze formu lieren in te vullen, kunnen zich vanaf Maandag 2 tot Vrijdag 6 Maart wenden naar het huis Corbesier (St-Hilonius- straat), waar e?h bijzondere dienst hier voor ingericht is. Burgerstand. Geboorten. Daniel Wittevrongel, z. v. Henri en Maria Van Braband, Wijk Krieke. Nelly Naert, d. v. Henri en Flora Pattyn, Pittemsteenweg. Antoon Devolder, z. v. Leon en Paula Biebauw, O. L. Vrouwstraat. Mariette Busquaert, d. v. Oscar en Paula Vermandel, Pittem- straat. Daniel Spiessens, z. v. René en Maria Buyck, Tielstr. Willy Jacob, z. v. Firmin en Marie-Claire Dumont, Re- gentiestraat. Monica Dobbels, d. v. Achiel en Maria Dobbels, Tielstraat. Sterfgevallen. Wed. Désiré Defraeye, Kapellestr. Vrouw Jozef Devriendt, Kapellestr. Kamiel Descheemaecker, Kapellestr. Madeleine Lapeere, Gent- straat. Alfons Wyseur, Gentstraat. Kamiel. Verhelst, Gentstr. Karei De smet, Holdestraat. Belangrijke houtdiefstallen. De laatste dagen werd er in het bosch De Sperren vastgesteld dat aanzienlij ke boomen afgezaagd en afgekapt wer den. Dezer dagen was het wederom liet geval. In min dan twee dagen tijd werd net Sperrebosch, ongeveer 3 Ha. groot, van alle boomen ontdaan. De rijkswacht van Meulebeke kwam ter plaatse en kon een zestal personen snappen die bezig waren boomen uit te roeien. Proces-verbaal werd ten laste der overtreders opgemaakt. Paardengespan door een auto- voertuig aangereden. Dinsdag morgen kwam Priem Firmin, wonende te Pittem, met zijn paardenge span, in dienst der melkerij te Ardooie, langs den grooten steenweg Brugge-Kort- rijk, in de richting van Brugge gereden. Ter hoogte van de herberg Het Nieuw Dorp werd het paardengespan plots met Ingekomen: 37 mann., 44 vr. Overleden: 14 mann., 12 vr. Vertrokken: 22 mann., 35 vr. Cvciaxinvu. xo xxxaxxxi., xx vx. Totaal aantal inwoners: 1937. Uitdceling der zegels. worden uitge- Burgerstand. Overlijden. Paula Stragier, 4 m., d. v. Urbain en Maria Bulcke. Smokkelen. De Vliegende Brigade snEtpte een kerel, die 45 kilo aardappelen verveerde. Een buitenkansje voor Winterhulp. Aardappelcontracten. Hst sluiten van de aardappelcontracten gaat in onze gemeente buitengewoon goed. In het geheel werden er reeds 1133 con tracten aangegeven, waaronder 807 van de gemeente. Een echte jodenstreek. Het gebeurde in een arbeidersgezin: bij gebrek aan een goede bergplaats waren alle aardappelen bevroren en men zou dus zonder eten zitten. Wat gedaan? Ze schar relden hun spaarcentjes bijeen en koch ten bij een boer nieuwen voorraad tegen woekerprijs. De aardappelen werden des avonds gebracht. Toen die menschen den volgenden morgen hun nieuwen voorraad eens gingen bekijken, bleek het dat de aardanpelen nat en totaal bevroren wa ren. We kunnen dus met zekerheid aan nemen dat die aardappelen in bevroren toestand geleverd werden, zoodat die menschen hun spaarcentjes kwijt zijn en bovendien nog zónder aardappelen zitten. Ondanks dat alles, wilde die boer de cen ten niet terug geven. Ze waren geleverd en betaald en daarmee uit! De liefde tot den evenmensch gaat wel ver! Drukkerij, Statieplaats 32, Ingelmunster. 'llll!lllllffilll!ll!tll!IMBIIII!l!llillllllllllllll!!!!l:!!iilllllilll!lllllllllll!llllllllin^ LIEFHEBBERS VAN SPEK’ Bij de wed. Desmedt, wonende op de wijk De Molhebben onbekende die ven een geslacht varken gestolen dat zich reeds in de kuip bevond en in den kelder stond. De dieven hadden hier de ijzeren staven van het keldervenster doorbroken en drongen aldus binnen. NOG EEN ONGEVAL OP HET IJS De aangestelde jager, Henri D’Hondt, wonende in de Slabbaertstraat. was alhier langs de putten der Steenbakkerij Van- deputte aan het jagen. Opeens liep de man over het ijs en zakte er plots door. Het heeft heel wat moeite gekost om den iasrer uit zijn benarden toestand te red den. KIND ERG VERBRAND De kleine E. Depoorter. 3 U jaar oud en wonende in de Ommegangstraat, was in de ouderlijke woning aan het spelen, toen het knaapje opeens een kom koken de melk van de stoof trok. Het kind rrep luidkeels om hulp en toen de moeder toe gesneld kwam was het slachtoffertje reeds deerlltk verbrand san de armen en de borst.'Een geneesheer moest dadelijk ont boden worden. Wij vernemen dat de katholieke uni- versiteit te Rijsel een kursus in de Vlaam sche taal zal openen. kx -Z o x t ‘k 1 - ’.x. Burgerstand. Geboorte. Deceuninck Odette, d. v. Albert en Acou Julia. Overlijden. Lattré Maria, 72 j., wed. van Vanwest Alois. Rantsocnzegels. De rantsoenzegels zullen uitgedeeld worden op het gemeentehuis, op Maan dag 2 Maart, op de gewone uren en vol gens ,de gewone schikkingen. Terzelfder tijd worden de zeepkaarten C voor kin deren tot 8 jaar uitgereikt. De zwarte zegels voor de maand Maart zullen uitgedeeld worden op Don derdag 5 Maart tijdens de bureeluren van 9.36 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. De zeepkaarten A en B worden Vrijdag 6 Maart uitgereikt, ’s voormiddags van 9.30 tot 12 uur en 's namiddags van 2 tot 4 a’ïir, op de gewone wijze als de rant- scenzegels. Tooneeluitvoering. Op Zondag 1 Maart en Zondag 8 Maart zal er in de zaal Ons Huisdoor de plaatselijke tooneelgroep worden opge voerd: «Napoleon de Vierde», ten voor deele van Winterhulp. BURGERLIJKE STAND Geboorten. Georges Deturck, z. v. Jo seph en Marie Thérèse Debruyne, Vijver- straat. Jacqueline Van de Maele, d. v. Maurice en Emma Van der Meeren, Tramstr. Walter- Cloet, z. v. Georges en Magdalena Cogge, v. Wingcne. Geert Nachtergaele, z. v. Noé en Maria Verbeke, v. Dentergem. Lvdie De Cock, d. v. Robert en Zoé Verhaeghc-, 3“ Wijk. Liliane Van Huylenbrouck, d. v. Virgiel en Gabrielle Verhaeghe, Kouter. Rosa Bossuyt, d. v. Gustaf cn Magdalena Hoste, v. Wingene. Marina Huys, d. v. Joseph en Adrienne Lannoo, v. Wingene. Fran cine Defauw, d. v. Gerard en Maria Van- heule, Gentstraat. Huwelijk. Joseph Braet, schoenmaker, v. Heule en Yvonne Vanrobays, z. b., v. Tielt. Overlijdens. Romania Timmerman. 83 j., wed. De Weerdt Constant, Steenweg Meulebeke. Emma Scharlaeken, wed. De Craemer Alfons, v. Izegem. P AARDENPRIJSKAMPEN Door den Paardenkweekersbond van on ze provincie wordt te Tielt een groote ge westelijke paardenprijskamp ingericht voor tweejaarsche hengsten cn merriën. geboren in het jaar 1940 en zonder tan den van volwassenheid. Deze prijskamp, welke doorgaat op 2 Maart (Maandag), op de Rameplaats, wordt gegeven met de ondersteuning van de provincie, van de provinciale landbouwkamer en van de stad en bevat in ieder der twee reeksen (hengsten en merriën) de volgende pre- miën: 1. 400 fr. met gulden eeremetaal, 2. 300 fr. met zilveren eeremetaal, 3. 200 fr., 4., 5. en 6. 100 fr. met ieder, een bron zen eeremetaal. Om te Kunnen aangeboden worden moeten dc dieren ingeschreven zijn bij den sekretaris van den bond, de Hr Gus- taaf Vandervennet, te Eernegem. Kunnen aan den prijskamp deelnemen, de leden van den band wonende in een de” volgende gemeenten, Aarsele, Aartrij- ke, Ardooie, Beerném, Bovekerke, Den tergem, Eegem, Emelgem, Gits, Handza me, Hertsberge, Hooglede, Ichtegem, Kachtem, Kanegem, Koekelare. Kools kamp. Kortemark, Lichtervelde, Meulebe ke, Oostkamp, Oostroozebeke, Pittem, Roeselare, Ruddervoorde, Ruiselede, Schuiferskapelle, St-Joris, Snellegem, Tielt, Torhout, Veldegem, Waardamme, Werken, Wingene, Zwevezele, Zedelgem. Aanvang om 10 uur voormiddag. RANTSOENZEGELS Het bureel van de rantsoeneering, toe gankelijk van 8.30 tot 12- uur, zal op Don derdag 5 Maart de rantsoenzegels voor de zwangere vrouwen met kaart, en op Vrij dag dgze voor de zwangere vrouwen zon der kaart uitgevèn. Op Maandag 9 Maart kunnen de personen welke hunne rant soenzegels niet tijdig hebben afgehaald, nog eenmaal geriefd worden. MAALVERGUNNINGEN In het rantsoenseringsbureel worden de maalvergunningen afgeleverd vanaf 3 Maart tot 13 Maart. Na dien datum wor den er geen meer afgeleverd. BELASTINGEN Het Schepencollege onzer stad heeft be slist aan de hoogere overheid de toestem ming te vragen om de gemeentelijke op- centimes op de provinciale belasting op dc paarden, welke op 100 opcentimes was vastgesteld, te verminderen en op 50 cp- centimes te brengen, voor een termijn van 10 jaar, vanaf 1-1-42. Personen welke hier tegenwerpingen zouden kunnen inbrengen, kunnen acre te 10 uur voormlddag bij het Schepencol lege. Tooneelfeest. Op Zondag 8, Maandag 9 en Zondag 15 Maart hebben we ten bate van Winter hulp de buitengewone tooneelopvoering van het boersche stuk Kinderen van ons Volk», opgevoerd in de zaal van «Hotel des Flandresdoor den tooneelgroep Taele ende Conste». Kaarten kunnen nog worden bekomen ter Drukkerij De- smet-Dhondt, Markegemstraat. Gevallen. Meulebrouck Gustaaf, die uit zijn wo ning kwam gegaan, gleed plots uit en brak den rechter enkel. Hij werd door geneesheer Vandeputte verzorgd. Bij het Werk van den Akker Ons nieuw gestichte afdeeling van Het Werk van den Akkergaat waar lijk goed in bloei vooruit, want niet min der dan een 200-tal leden zijn er reeds ingeschreven. De laatste vergadering was er dan ook een welgelukte daar bijna alle leden aanwezig waren. Er zal voor de leden gezorgd worden in de mate van het mogelijke voor zaden en vetten, en wie dus nog geen lid is van deze schoone be weging en bond, heeft er dus alle belang bij hem te laten aansluiten. 480 Kgr. ongesneden tabak gestolen. ’s Nachts zijn dieven binnengedrongen bii landbouwer André Vandermsulen, wijk St AmandNa gansch de stallingen doorwoeld te hebben, hebben ze zich we ten toegang te verschaffen tot een schuur waar ongeveer 480 kgr. tabak ongestapeld lag en gansch dezen buit werd medege nomen. De dieven moeten hier blijkbaar op de hoogte zijn geweest der afwezigheid van de bewoners. De eigenaar André Vander- meulen was gaan waken bij zijn vrouw te Izegem, in de kliniek, zoodat alleen de kinderen thuis waren. Niets werd door de kinders dien nacht gehoord. Klacht van dezen diefstal werd bij de plaatselij ke rijkswacht ingediend. In een week tijd werd er te Meulebeke niet minder dan 1.180 kgr. tabak gesto len. Een uitgebreid onderzoek is aan gang. Boschbrand. Nadat door tot nu toe onbekende perso nen gansch het bosch De Sperren van dc boomen ontdaan werd er zijn er eventjes van 5 tot 700 hebben zekere personen het bosch in brand gestoken. Gezien de hevige droogte en den feilen wind die er heerschte. stond alles weldra in lichte laaie. De plaatselifke pompiers en rijkswacht waren spoedig ter plaatse, die seffens het vuur konden dooven. Diefstal. Des avonds hebben dieven in een hok, toebehoorende aan Remi Debouvere, wo nende café Betongieterij Gentstraat alhier, een dynamo eener waschmachien ontvreemd. Kabaretavond Bel Canto On Maandag 9 Maart, te 7 u. 's avonds, komt de alomgekende kabaretgroep Bel Cantouit Brugge, een Kabaretavond geven in de feestzaal van de Kring, ten voordeele van het plaatselijk Winterhulp Werk. De prijzen werden vastgesteld in het bereik van ieders beurs. Kaarten zul len ten huize aangeboden worden. Men kan er eveneens bekomen en doen num meren op het bureel van Winterhulp, Statiestraat 15. Fietsdief aangehouden te Meulebeke. Des avonds werd aan de herberg De Panders», uitgebaat door Alfons Buysse. wonende alhier, een fiets ontvreemd ten nadeele van Naert Frans, wonende wijk Ketelberg Deze diefstal werd gepleegd terwijl Naert slechts enkele oogenblikken in de herberg was. Een onderzoek werd door de Rijkswacht van Meulebeke ingesteld waaruit kon worden geleid dat een persoon uit Aarsele zich ook op dat zelfde oogenblik in de herberg bevond en met de fiets van Naert er van onder ging. Da rijkswacht van Meulebeke, bijge staan door de rijkswacht van Ruiselede, stelde het onderzoek verder door. Deze laatste rijkswacht stelde een onderzoek in de woning van den inwoner uit Aarsele en vond daar een fiets waarvan de her komst niet kon vastgesteld worden. Het bleek alras dat deze fiets gestolen werd en dat men hier dus met een fietsdief te doen had. Ondertusschen werd, een oude fiets op de koer van Buysse gevonden, die waar schijnlijk deze van den dief moet zijn, die hem daar zal verwisseld hebben tegen deze van Naert: die pas enkele maanden nieuw was. De fiets van Naert echter werd nog niet terug gevonden. De dief werd terstond aangehouden waarna hij naar de gevangenis te Kortrijk werd overgebracht. De rijkswacht van Meulebeke en Ruiselede zetten het onder zoek ijverig voort. Flinke buit aangeslagen. Door de plaatselijke kontroleurs der rantsoeneering werd een fietster aange houden die verscheidene kilogrammen vet, lever, hart, en enkele andere nroduk- ten van een koe vervoerde. Deze kwamen voort van een geheime slachting. Alles werd in beslag genomen en proces-verbaal tegen de overtreders opgemaakt. Kindje dood gevonden. Des morgens werd het 14 maanden oud wichtje Madeleine Lapeire. dochtertje van wijlen Michel en Margariete Mestdag, wonende Gentstraat alhier, hood in zijn wiegje aangetroffen. Dokter en priester werden seffens bijgehaald, doch alle zor gen waren overbodig, het wichtje had reeds opgehouden televen. Tabakpaard aangeslagen. Door de plaatselijke rijkswacht werd een plotsen inval gedaan bij O... Vr.... wonende Boonestraat alhier. Daar werd een tabakpaard aangeslagen evenals en kele kgr. tabak. Alles werd in beslag ge nomen en proces-verbaal opgemaakt. lier en hun eenzelvigheidskaart. Te MOORSLEDE, in De Nieuwe Statie bij Pinet, op MAANDAG 2 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur, voor de gemeenten: Moorslede, Dadi- zele, Ledegem. Te IZEGEM, i.n het lokaal DamberdGentstraat, op MAANDAG 2 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur, voor de gemeenten: Izegem, Ingel munster, Emelgem, Kachtem, St-Eloois-Winkel, Rollegem-Kapelle. Te ROESELARE, op het gewestelijk Sekretariaat, Statiedreef 29, op DINSDAG 3 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur, voor de gemeenten: Roeselare, Ardooie, Bcveren, Rumbeke, Oekene. Te HOOGLEDE, in Ste Cecilia bij Brv.neel. Bruggesteenweg, op WOENSDAG 4 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 utu-, voor de gemeenten: Hoog lede, Staden, Westroozebekq^ Oostnieuwkerke. Tc LICHTERVELDE, in het lokaal van het A. C. W.. S DAG 4 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 Lichtervelde, Gits, Zwevezele, Koolskamp. Te KORTEMARK, bij Octaaf Demeulenaere. Markt, op DONDERDAG 5 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur, voor de gemeenten: Kortemark, Hand zame, Zan-en. Te TIELT. in het «Hotel Continental», Markt, op VRIJDAG 6 MAART, van. 10 tot 12 cn van 14 tot 16 uur, voor de gemeenten: Tielt, Pittem, Schuifers kapelle, Ruiselede, Wingene, Eegem, Kanegem. Aarsele. Te MEULEBEKE. op het gemeentehuis, bij de plaatselijke sekretaris der N.L.V.C., op VRIJDAG 6 MAART, van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur, voor de ge meenten: Meulebeke, Oostroozebeke, Markegem, Dentergem, Oeselgem, Wakken. St-Baafs-Vijve. Wielsbeke, Ooigem. lejfide naar Izegem. De zaak is in onder zoek. Zegeluitdeeling. De bureelen 'zijn gesloten on Dinsdag 3 Maart. Bureel 3, landbouw, is vanaf 2 Maart *s namiddags gesloten, ook voor de maalvergunningen. De zwarte ze sels moeten afeehaald worden vanaf Woensdag 4 Maart. De aanvragen voor kolen moeten ingediend worden tusschen 1 en 5 Maart. Steeds maar belangrijke diefstallen, We hebben melding gemaakt van dt diefstallen met inbraak te Meulebeke,’ over een veertiental dagen gepleegd, eti van de andere diefstallen waarvan we in ons blad van Zaterdag 11. gewag maakten. Thans heeft de dievenbende terug hun rooftochten voortgezet en een drietal per^ sonen benadeeligd. Uit de reeks diefstal» len werd door de rijkswacht van MeuleJ beke vastgesteld dat deze door dezelfde dievenbende gepleegd werden en op de» zelfde wijze. De hoofdman van dc welingerichte die venbende was zich in de streek van Kuur- ne gaan schuilhouden, waar hij op zeke ren avond op den loop ging met een fiets* wagen die stilstond aan de woning vaU' Jeroom Beis, wonende steenweg naaf. Kortrijk te Kuurne. Dienzelfden avond heeft den dief van den fietswagen zich in de richting van Meulebeke begeven, waar hij des nachts dan een bezoek gebracht heeft on de hof stede van landbouwer Marcel Ven Si- maeys. wonende Tieltsche steenweg al hier. Hier moeten de dieven goed op de hoogte van de. woning zijn geweest. Bij middel van een ladder die uit de schuur werd gehaald, zijn de dieven langs een ge vel venster op nen zolaer der woning, van den landbouwer binnengedrongen en. hebbjji er 400 kgr. tabak in bladeren, dia gereea lag om geleverd te worden, gesto len. De tabak werd bii middel van den fietswagen vervoer.; en naar een of ander plaats overgebracht. Nadat de oieven bii landbouwer Van Simaeys, in de grootste stilte hun werk volbracht hadden, hebben ze hun roof tocht voortgezet en een bezoek gebracht bil handelaar Gerard Dobbels. wonende wijk Vliegende Paard te Meulebeke. De dieven, die het speciaal op tabak gemunt, hadden, hebben in den hennenhangaar binnengebroken, waar ze na gansch het] hok doorwoeld te hebben, op den loop! zijn gegaan met 200 kgr. ongesneden ta-j bak. De eigenaar heeft slechts in den' vroegen morgén den diefstal bemerkt, evenals landbouwer- Van Simaeys. H De riikswacht van Meulebeke werd vatv deze belangrijke diefstallen op de hoogte gesteld, die ter plaatse een eerste onder zoek Jnstelde. Het mag hier terloops wel vernoemd worden dat over één laar, eerstgenoemde landbouwer op dezelfde wijze 400 kgr. ta bak gestolen werd. Men is algemeen de meening toegedaan dat de dief en zijn bende niet langer meer op vrije voeten zal rondloopen en eerst daags met het gerecht zullen af te reke nen hebben. Prachtige over-winning van Jan Landuyt in de eerste oefenrit te Meulebeke. De eerste oefenrit. ingericht door de Wieler- ea Supportersclub «De Sportvrienden Meulebeke», kende spijts het weder als een tegenvaller optrad, een prach tig sukses. Ruim 25 renners van de 42 leden-renners boden zich ter inschrijvingstafel aan. Onder de deel nemers konden we aanstippen: Pol Wydooghe, De. grendele, Pattijn, I.anduyt. Vandewalle, enz. Te 3.30 uur stipt werd het vertrek gegeven. Onder de leiding van den lokalen renner Buyck, die de ren. ners den weg aan loonde, zette de bor*'e bende zich in beweging. Het bleek alras dat het hier een vinnigen koers ging worden, want.er werd van meet af duchtig de pees op gelegd. Vandewalle en Wydooghe waren de eersten óm een uitloopcrtje té wagen: ze hadden weldra een 100-tal meters voorsprong op Polke Wyd ooghe;die eveneens de groep was ontvlucht. André Mestdagh en Vermeerscli waren de eerste slachtoffers van rijwtéldefekt, doch konden na hersteld te hebben spoedig de groep terug vervoegen. DRIE RENNERS AAN DE LEIDING. Pol Wydooghe1 wist na oen verwoede jacht de lob ders te vervoegen en na de tweede ronde of 20 km. koers hadden we volgenden stand: Op kop: Vande walle Valeer, Landuyt Jan en Wydooghe Pol; op 100 meters: Mestdagh André; op 150 meters: De- grendele: op 200 meters: Pattijn, Popelier, Edebauw, Vergote en Vanryckeghemop 300 meters: Buyck en Vermeerscli. In de vorenste gelederen werd er duchtig gereden en wel zoodanig rap dat de achtervolgers voortdurig veld verloren. Bij den volgenden doortocht hadden de koprijders reeds 1 m. 30 voorsprong on Pattijn en Degrendele. die een mooien win gedaan hadden. Ver. mote ziet zijn band b-geven, doch achtervolgt mo-dig op een geleend rijwiel. Buvck.. Vermeerscli en Van. rvekeghem verloren nog véld bii de leiders. Naar het einde toe veranderen de posities n’et veel meer ea men kreeg een vinnig betwisten eindsprint, die prach tig door Jan Landuyt gewonnen werd. Poi Wydooghe die gehinderd werd in den sprint, kon zijn kanseu naar behooren niet verdedigen. DE UITSLAG: 1. LANDUYT JAN, Beginneling, Ingelmunster, ds 35 km. in 59 min.; 2. Vandewalle Valeer, Junior, Oostnieuwkerke, op 10 cm.; 3. Wydooghe Pol, Be- roepsrennér, Gits, op 2 lengten; 4. Pattijn Jerome, Beginneling, op 2. min.; 5. Degrendele Pieter, Be- roepsrender, op J4 lengte; 6. Popelier Henri, Lief hebber, op 1 lengte; 7. Mestdagh André. Beginne, ling, op 2 m. 30; 8. Edebauw Jozef, Junior: 9. Buyck Jozef, Junior; 10. gelijk: Vergote Albert, Junior; Vanryckeghem Maurice, Junior, en Ver- meersen Georges, Junior. kring Kunst en Eendrachteen too neelfeest gehouden worden. Er wordt opgevoerd: «Romance», tooneelspel in drie bedrijven, naar Sheldon. (Bewerking G. Cauwenbergh.) De titelrol wordt ver tolkt door Mevr. Nini Logman uit Brus sel.- Kinderen beneden de 16 jaar heb ben geen toegang. SPORTNIEUWS De kermis van ’t Gaverke op Zomer. Zondag werd druk bijgewoond. De wiel- rennerskoers die er plaats vond gaf vol gende uitslag: Er waren 7 vertrekkers: 1. Dewaele Alfred (Heurne), de 35 km. in 1 u. 6 min.; 2. Delmotte Remi (Waregem); 3. Dhaenes; 4. Pieters Roger; 5. Desmet André. Het is wel 8.000 en niet 7.000 kgr. per Ha. dat de landbou wers bij voorkeur aan de Aardappelcentrale moeten leveren. In ons laatste nummer gaven wij nadere gegevens omtrent de mogelijkheid welke geboden wordt voor de partikulieren terug in 1942 een voorraad late aardappelen op te doen. Deze gegevens waren geput uit het btaatsblad Wanneer reeds ons blad gedrukt was bereikt ons het bericht dat het Staatsbladeen grove missing heeft begaan inzake de hoeveel heid aardappelen welke de landbouwers bij voorkeur aan de Aardap- pelcentrale zullen moeten leveren. Het Staatsblad maakte namelijk melding van 7.000 kgr. per ha. wijl het in feite 8.000 kgr. per ha. die bij voorkeur aan de Aardappel centrale zullen moeten ingeleverd worden. Onze lezers wijzigen dus in dezen zin het artikel dat wij hierom* krent verleden week publiceerden. EUKGEilST.lND Geboorten. Francine Debackcre, d. v. Jerome en Denise Vanneste, Kortrijkstr. j43. André Coucke, z. v. Valere en liïargareta Van Iseghem, Beyaardstr. 42. Jcan Werbrouck, z. v. Micnel cn Mar- 1 erite D haene, Lendeledestr. 41. Jean- r. i.ie Delanncy. d. v. Marcellin en Angele bloyaert, Roeselarestr. 166. Erik Ver- gote, z. v. Fi'ahs en Germaine Sarre, Meu- leoeke. Frida Billiet, d. v. Constant en Elza Dujardin, Lenaelede. Overlijdens. Marie-Leonie Vansteen- kiste. 5s j., wed. Oscar Windels, Neder- weg 52. Marie-Louise Vandeputte, 81 j., wed. Gustaaf Matton, Ommegangstr. 100. Jozef ÜCx'orcê, 14 j.. z. v. Cmnille en Gertrude Castelein. Ingelmunster. Georges Tytgat, 34 j., z. v. Augustaphe .en Eiodia Naert, .ingelmunster. Huwelijksalkondigmgen. Gheysens Rouer., postontvanger te Izegem, en De- st'.uw Blaxiehe, z. b. te St-Anciries-Blugge. R1JWIEI t LATEN De rijwlexplaten voor 1942 kunnen al hier nog op het kantoor der belastingen uigehaatd worden op Zaterdag 28 Fe bruari, van 9.30 uur tot 12 uur en van 2 uur tot 4 uur namiddag. Op Zondag 1 M&<rt van 10 tot 12 uui. PLECHTIGE 2IELEDIENST VOOR GESNEUVELDE SS-MANNEN Dinsdag voox middag, om 10 uur, had in de xiooidxern: van St-Hüonius, een plech tige rouwdienst plaats voor twee jongens uit onze stad, ingelijfd bij de Si-troep en die in Januari in den strijd tegen het kemmunisme vóór Leningrad gevallen 1. zijn. Het zijn Gerard Hugelier, 29 jaar oud en wonende in de Meenenstiaat. en l Etiennë Werbrouck, 17 la jaar en wonende in cle Hondstraat. Beide jongen zijn tot nog toe de eerste gevallenen der 28 die van uit onze stad naar het Oostfront ver trokken zijn. De ruime ixooïdkeik was goed gevuld en onder de aanweziget. bemerkten we Br Depoorter, burgemeester. Hr Octaaf Vandewalle, Hr Frans Sarre, en vele le den der Vlag alsmede talrijke vrienden wi Kennissen der tw:e gesneuvelden. De maalvergunningen deeld op Dinsdag 3 Maart, De zeepkaarten op Donderdag 5 Maart. Leveringen. De boeren onzer gemeente hebben hun plicht tegenover de gemeenschao ten volle volbracht. Onze gemeente neemt, wat de leveringen betreft, de eerste plaats met vieesch en 7 brooden. De dieven zijn in, in het arrondissement. Voor alle leve- -x- - j-x rjngen wera een cijfer behaald boven de 100 zoodat Westroozebeke als voor beeld kan dienen voor alle andere ge meenten. SCHAATSER ZAKT DOOR HET IJS EN VERDRINKT JAMMERLIJK Alhier op de vaart is Zaterdag namid dag een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De 14-jarige schaatser A. Deforche, zoon van Hr Camiel Dsforche, wonende Izegem- straat te Ingelmunster, vermaakte zich in gezelschap van nog enkele andere schaat sers op ae vaart. Niet ver der hooge brug zakte de jongeling opeens door hes ijs en alhoewel men het slachtoffer seffens ter nulp kwam slaagde men er niet in den jongen te redden die jammerlijk ver- uromc. De politie werd verwittigd en bij middel van een haak werd de drenkeling e«n half uur later op het droge gebracht. Dokter De Severe, ter plaats geroepen, kon niet anders dan den dood vaststellen. Dc- droefheid der beproefde ouders is nartversc ne urend. Liefhebbrrskampon: 4a a min.: Raedt (72 kzr.. Izegém) wint door opgave in de tweede ronde van Vermote (73 kgr., Oostende); Braekcveldt (57 kgr., Izegem) wint met punten op Buysse (57 kgr.. Ize gem); Vcrmaut (6s kgr.. Izegem) wint door op gave in de vierde ronde op Vanackere (63 kgr., Kortrijk). Beroepskampen: 6x2 min.: Verhelle (37 kgr., Ize gem) wint met punten op Marly (57 kgr., Oostende). Beroepskampen over 10x2 min.: ('arrewaere (67 kgr., Izegem) wint met punten op IVittevrongel (67 kgr.. Gent); Foucquet (72 kgr.. Kortrijk) wint door opgave in de derde ronde van De Roo (69 kgr., Izegem); Karel Maes (73 kgr., Izegem) wint met punten op Declerck (80 kgr., Kortrijk). Ai de beroepskampen gaven ons spannende mo menten. Verhglie heeft het voor zijn eerste optreden bij de beroepsboksers, goed weten af te brengen en won op punten van Marly. Varrewpere gelukte erin na een spannende partij, een puntenzege af te dwingen van Wittevrongel, Eoucquet won door op gave van De Roo in dé derde ronde. Al dadelijk verkeerde De Roó in moeilijkheden en gaf wijselijk op. Ten slotte gelukte Karei Mars erin een puike puntenzege af te dwingen van Declerck uit Kortrijk. Macs nam «cn groot deel der ronden voor zich cn had aldus heel wat puntenvoordeel. Voor Zondag 8 Maart krijgen wc wederom een bijzondere lioksmeeting waarop we als hoofdkamp krijgen: Vandenbos uit Kontich tegen Gallon. Burgerstand. Geboorten. Vandenbussche Guido, z. v. André en Maria Verhelst. Declerck Daniël, z. v. Maurits en Mayaert Made leine. Dehusschere Francis, z. v. André en Mareraretha Desrrvze. Overlijdens. D’hulster Alidor 69 1., echtg. Lucia Dutry. Dubaere Maria, 70 1.. echter. Clement Henri. Vanden- dricssche Emma. 73 ,i.. wed. Désiré Thange. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 1 Maart gansch den dag waargenomen worden door Dokter Leopold Vanden- broucke. Diksmuldestraat 4; tel. 50.20. De Anotheek De^ryze. Bruggestraat 44, Is enkel open tot 12 uur ’s middags. Winterhulp. Verleden week werden de schoolgaande kinderen nogmaals bedeeld met een rant soen vijgen, dat hen totaal kosteloos uit gereikt werd. We hoeven er niet bij te voegen dat de kinders in den zevenden hemel waren. Naar we konden vernemen zullen er dagelijks vitaminen D en C onder vorm van pastilles aan de kinderen verstrekt wordén. Voor de steungenietenden is deze bedeeling totaal gratis. De niet-steunge- nlétende gezinnen betalen de kleine ver goeding van 2 fr. per maand. Benoeming. We vernemen de benoeming van Geor ges Couvreur, bediende bij de plaatselijke bevoorradingsdienst, die als onderwijzer te Ardooie werd benoemd. Langs dezen weg wenschen we Georges het beste toe In zijn nieuwe loopbaan. Groote brand. Vrijdag ochtend omstreeks 5.30 uur, luidde de brandklok. Door een tot nog toe onbekende oorzaak is brand uitgebroken in dé schuur van landbouwer Cyriel La- traye. aan de Kleine Noördstraat, wijk Haegenbrouck. De brand werd opgemerkt door de vrouw des huizes. Geburen be gonnen samen mét den eigenaar de blus- schingswerken. De 28 meter lange schuur was weldra een prooi der vlammen. Men moest de hulp inroepen van de pompiers van Gits. Gelukkig kon men het vee en cle paarden in veiligheid brengen. Een 20-tal hennen en konijnen, verder nog een wagen, driewielkar. een pikmachine, een 1000-tal kilo’s meststoffen en aard appelen kwamen in de vlammen om. De woning, die amper een vijftal meter van de schuur gelegen is. kon door nioedig optreden gevrijwaard blijven van het ver nielend element. De schuur brandde totaal uft. De schade is aanzienlijk. Door de Rijkswacht van Roeselare werd een streng onderzoek ingesteld. De Popcringenaar De Poperingenaar brengt TT wekelijks nieuws uit eigen gemeente en het nieuws uit de streek aan huis. Vraagt De Po- neringenaaraan den verkooper Jules Devul'dere, leperstraat 69, Hooglede. Stand der gemeente einde 1941. Geboorten: 17 mann., 14 vr.; totaal 31. T- totaal 81. totaal 26. totaal 57. Overschot: 18 mann., 11 vr.; totaal 29. Overleden: 14 mann.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10