SPORT Uit ’t Tieltsche I Zeg Uit }t Izegemsche I !|1 UIT T’ELT UIT IZEGEM IN ENKELE REGELS MEULEBEKE KACHTEM VERDUISTEREN IS PLICHT! STADEN UIT ROESELARE UIT ’T 1ZEGEMSCHE DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zal. DE PRIJZEN DER AARDAPPELEN IN MAART, APRIL EN MEI EMELGEM RUMBEKE STERFGEVAL ST-BAAFS-VIJVE CIGARETTEN-TUBEN INGELMUNSTER DE POPERINGENAAR mp w w ZWEVEZELE OESELGEM HOOGLEDE OEKENE LICHTERVELDE EEGEM WAKKEN PITTEM »Ha»3iaaninsxaBnasaBSiaiBasEss EEN LANDBOUWER UIT WA REGEM LOOPT 180.800 FRANK BOETE OP VOOR DE ADMI NISTRATIEVE RECHTBANK VAN KORTRIJK DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal. ARDOOIE BIJRANTSOENEN HANDARBEIDERS ’a fr. 80 A?/ Vraag aangehouden tot 150 fr. Anne sloor. Verleden week kwam er in die bittere koude een oud vrouwtje van 79 jaar te voet van Ronco, in Noord-Frankrijk, naar een zc- vclo dui- Meti - -ii- (Vervolg). van van van Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensd; r KKZSöSY DE POPERINGENAAR Fraeyman Stepha- Diefstal. Gustaaf Tuyten, wonende in de Oost- roozebekestraat 161, ging naar dc herberg Damberdvoor het afhalen van een nieuwe veloplaat. Toen hij na een tijdje buitenkwam, was zijn velo verdwenen. Burgerstand. Overlijdens. Vanbeselaere I.conia, SI j.,. ongeh. Pruim Helena, 60 j., .ongeh. Openbare Werken. De plannen werden goedgekeurd tot het aanleggén van nieuwe landelijke we gen of het verbroeden er van. Doch bij gebrek aan materiaal kan er ónmogelijk mee begonnen worden. Wegens dc toe name van de werkloosheid werd er bij ’s Lands Wederopbouw een aanvraag inge diend om reeds té kunnen beginnen met de voorloopigc werken door het aanleg- gen van de bedding der wegen. Ze kun nen dan later bestraat of gebetonneerd worden. Er werd een vergoeding of gel- delijken steun aangevraagd. Rijwielen gestolen. Brulez Arthur had zijn fiets onbe heerd aan een drankgelegenheid laten staan. Wanneer hij na enkele ©ogenblik ken terug buiten kwam, was zijn fiets verdwenen. Deceuninck André kreeg van het zelfde laken een broek. onder 19.33 19.34 19.36 Men verzoekt ons het overlijden Tooneelfeest. Op Zondag 8, Maandag 9 en Zondag 15 Maart, opvoering van het buitengewone tooneelstuk KINDEREN VAN ONS VOLK», met vooraf Fientje uit het He melrijk Deze vertooningen worden ge geven ten bate van Winterhulp en gaan dooi- in de zaal Hotel de Flandres Kaarten te bekomen bij Jos. Desmet. Burgerstand. Geboorte. Callewaert Oswald, z. v. Emeric en Blondeel Zoë, wijk Peerdeke. Overlijdens. easier Henri, 56 j., echtg. v. Vanderhelst Angelin, Kortrljk- straat. Vandemoortele Felix, 64 j., echtg. v. Coornaert Marie, wijk Bergrno- len. Devos Valentina, 84 j., ongehuwd, Marktplaats. Metdepenningen Arthur, 57 j., ongehuwd, Kortrijkstraat. Van- hoecke Augusta, 20 j.. d. v.. Achiel en Huithoofd Alida, wijk Tassche. Buysse Eugenie. 89 j., wed. v. Debusschere Ed-j Winterhulp. Winterhulp is bezig met contracten af te sluiten met de boeren betreffende de groenten voor de volks- en schoolsoep. Ons Winterhulpcoinité zal wel voor den noodigen voorraad zorgen. ..illlllllllllllllllllllllllH machines, veryangstukken, doosjes, perkament, enz., alles tegen de beste prijzen, ter Drukkerij, Statieplaats 32, Ingelmunster. '^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIH mond, 73 J„ eehtg. nie, wijk Statie. Belangrijke som geld verloren. Hollevoet Gerarda verloor een zwarten lederen geldbeugel, die niet minder dan 1.200 fr. inhield. De vinder wordt met een geldsom beloond. aan uw Briefdrager Aardappelcontrakten Tot nu toe zijn een 430.000 kgr. aard appelen in contrakten van 120 kgr. per persoon bij de boeren en met het Ge meentebestuur afgesloten. Dit bewijst, dat er in onze gemeente wel voor eigen be volking zal gezorgd worden en dat de boeren hoegenaamd niet kwaad van trek zijn. Bij Winterhulp. Waarlijk, onze afdeeling blijft niet bij de pakken zitten, doch wil alles doen wat maar mogelijk is, om onze noodlijdenden te helpen en te steunen. Ons tooneelfeest heeft dan ook een mooi sommeke opgebracht, die ten goede komt aan de schoolsoep. Aan de meest nood lijdende gezinnen worden er reeds klee- deren en schoeisels verschaft. Ook zullen de noodlijdenden nu maandelijks hun rantsoen kolen bekomen bij Winterhulp, doch tot op heden werd het rantsoen der maand Februari nog niet uitgereikt. HUIS ADOLF D’HONDT gesticht in 188G. Mevr. Adolf D’Hondt-Van Maele heeft de eer de geachte klienteel te melden dat de handel in HORLOGIEN en JUWEE- LEN ter trouw wordt voortgezet. Ook alle herstellingen worden aanvaard en met veel zorg uitgevoerd. Op Zon- en Feestdagen gesloten om 12 u. In dc Vasten. Het mag gezegd dat de vastensermoe nen alhier tamelijk druk bijgewoond wor den. De Wingenaren hebben ook gelegen heden te over, om goede predikanten te gaan beluisteren. Op de parochie van St-Amand worden de sermoenen gepre dikt door E. H. Cordy, onderpastoor te Roeselare; op Wildenburg door E. F. Phi- lippus. discals uit Brugge, en op St-Jaii| door E. P. Martianus uit Tielt. Doodelijk ongevalj ’s Avonds na zijn werk was de genaam-j de Edmond Lambert, woonachtig op da parochie van St-Jan, met de medehulj van zijn schoonbroeder Santens, een boon® aan ’t vellen langsheen de weide vail Georges Lambert. Plots werden de werk-| lieden door den vallenden boom verrastj en ten gronde gesmakt. Lambert weras enkele ribben ingedrukt en ook Santens1 liep erge verwondingen op. In allerhaast werden de twee ongelukkige slachtoffers naar de kliniek van Dr Colle te Tielt over gevoerd. Ondanks de beste zorgen is Lam bert, een voorbeeldig huisvader, overle den. De droefheid zijner vrouw en drie kinderkens is zeer groot. Santens was er ook erg aan toe, doch naar we vernemen is hij thans buiten gevaar. Davidsfonds. De mooie reeks ontwikkelingsavonden zal hier op Zondag 15 Maart, zijnde Half vasten, afgesloten worden met een Volk- sche Deklamatieavond, te verzorgen door den gekenden deklamator Antoon Van- derplaetse uit Tielt. Deze veelbelovende avond gaat door te 17.30 uur in de zaal van het Meisjespatronaat en is gansch kosteloos voor de leden. Ook niet-leden zijn welkom, doch betalen 3 fr. inkomgeld. Voor de maanden Maart. April en MM 1942 wordt de maximumprijs der aardap pelen als volgt vastgesteld, voer dc g®. wone soorten, per 100 kilogram: Prijs te betalen aan den producent voor waar geleverd on de dichtst- bijgelegen groepageplaats Verkoopprijs van den grossier voor aardappelen geleverd in den win kel van den kleinhandelaar Prijs aan den kleinhandelaar te richt dat de winkelier Veracx Cyrlel, Roe- selarestraat alhier, vanaf de maand April geen boter meer zal verkoopen. De inge schrevenen bij C. Veracx worden hierdoor verwittigd dat zij zich vóór 8 Maart die nen te laten inschrijven bij een anderen boterverdeeler. Bericht. Bij de hierondervermelde winkeliers zullen er toekomende week eieren te ver krijgen zijn voor de personen die in het bezit zullen gesteld worden van een eier- kaart. Winkeliers: Grossemans Josepn, St-Janstraat; Vandamme Kinders, Sta tiestraat; Vandermeersch Fr., Houthulst- straat; Van Eeckhout Prosper, leper - straat; Vanmaekelberghe Hector, Grcote Veldstraat. De rechthebbenden zijn: 1) kinderen beneden de 3 jaar; 2) ouderlingen boven de 70 jaar; 3) zwangere vrouwen; 4) vrou wen met kinderen beneden de 4 maan den; 5) teringlijders (getuigschrift van dispensarlum)6) rechthebbende zieken (getuigschrift geneesheer). Man verhangen. Woensdag der voorbije week had de ge naamde Vanmaele Jules, wonende Kleine Veldstraat, gansch den voormiddag op de Dorpplaats sneeuw weggeruimd. In den namiddag, toen zijn echtgenoote hem te lang uit den huize afwezig zag, ging ze zien en vond hem in een aanpalend schutsel verhangen. De ongelukkige had zijn broeksband, die hij om de lenden droeg, afgedaan en hem daarmede het leven benomen. De Heer Dokter, weldra ter plaatse, kon niets anders dan den dood vaststellen. Niets nochtans liet iets vermoeden dat tot deze wanhopige daad zou leiden. Maalvergunningen. Diegenen die op 3, 4 en 5 Maart jl. hun maalbewijs niet zouden afgehaald heb ben, kunnen dit nog alleenlijk bekomen den Dinsdagvoormiddag van iedere week, van 9 tot 12 uur, in ’t Gemeentehuis (bo venzaal). gengesticht, waar ze goed verpleegd werd, s Anderendaags werd ze per auto naar haar woonplaats teruggevoerd. Reimond Tollenaere-huldiging. Zaterdagavond had ook in onze ge meente door de kameraden een Reimond Tollenaere-rouwhulde plaats. De zaal van het Vlaamsch Huis was volop bezet. Het podium was versierd met een foto van Tollenaere, met rouwfloers omhangen, de Leeuwenvlag met kruis en Deltawim- pels. Voordrachten werden gegeven door een groep uit Rumbeke, onder leiding van Bert De Jonghe. arrondissements-propa- gandaleider. Uitgevoerd werden: De doodenmarschnet t Moens, een spreekkoor naere», «Vaarwel mijn Broeder», het Wilhelmus en de Vlaamsche Leeuw Bert De Jonghe beschreef in een vurige toespraak de heldenfiguur van Tollenaere en zijn beteekenis. Ten gerieve van onze Lezers geven wij dan ook hieronder de uren van op- en ondergaan der zon, tot regel maat voor de verduistering. ZON op 8.16 8.14 8.12 8.10 19.38 8.07 8.05 8.01 19.39 19.41 19.45 Nieuwe Sckretaris. We hebben dus ook in onze gemeente een nieuwe sekretaris, en wel de genaam de Albert Lisabeth. We wenschen hem van harte geluk en verhopen dat hij zijn best zal doen, om de gemeentezaken met veel behartiging te verrichten. te melden van den Heer LEOPOLD PLETTINCK Weduwnaar van Mevrouw Romania Van Haecke Eere-Griffier achtereenvolgens Griffier van het Vredegerecht te Veurne en te Brugge (11° Kanton), Ridder in de Leopoldsorde en vereerd met verscheidene eereteekens, geboren te Meulebeke den 16 Juni 1864 en godvruchtig overleden te Brugge den 15 Februari 1942. De LIJKDIENST, gevolgd van de BEGRAFENIS in den familiekelder op het stedelijk kerkhof te Brugge, had plaats in de parochiekerk van Sint-Pieters (Brugge) op Donderdag 19 Februari 1942, om 10.30 uur. Oostendsche Steenweg 25, Brugge. Burgerstand. Geboorten. Ghesquiere Georgette, d. v. Julien en Deleu Maria. Molenstraat. Ameel Annie, d. v. Gabriel en Vanmarcke Gabrielle, Ominegangstraat. Sterfgevallen. Everaert Karolus, 77 i„ wed. v. Sohier Marie-Louise, Stamp- kotstraat. Maertens Karel. 79 j., echtg. v. Degryse Leonie, leperstraat. Van maele Jules, 62 j., echtg. v. Moerman Leonie, Kleine Veldstraat. Vandromme Henri, 79 j., ongehuwd, leperstraat. Inschrijving voor boter. Er wordt ons vanwege de Hoofdgroe- peering Zuivel, Vetten en Eieren be- Bui-gerstand. Overlijdens. Maria Nuyttens, 88 j., echtg. Eduard Blomme. Eduard Blom me, 90 j.. echtg. Maria Nuyttens. Ver meulen Abdon, 78 j., ongeh. Nuyttens Theresia, 81 j., wed. v. Decapmaecker Theophiel. Geboorten. Gallein Julien, d. v. Pe trus en Boussier Godelieve. Declerck Daniël, z. v. Maurits en Moyaert Magda lena. Geneeskundig-e Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 8 Maart gansch den dag waargenomen worden door dokter Leo Amery, Diksmui- destraat 30, telefoon 50.40. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, Is enkel tot open tot 12 uur ’s middags. Zeldzaam overjijden. Roza p’Heygheré, d. w Michel en Maria Verleden week is alhier samen overleden het oudste echtpaar van Hooglede, die samen 178 jaren telden. Deze zijn de echtelingen Eduard Blomme - Maria Nuyttens. wonende Vergeldermol'n. Bei den werden geboren te Rumbeke. De vrouw overleed enk: le uren vroeger vooraleer haar man stierf. Dé begrafenis heeft Zaterdag 11. plaats gehad in de parochiale kerk van Hoog led:. Gemeentebelastingen. Het Collége van Burgemeester en Sche penen heeft beslist voor de termijn van 1 jaar ingaande van 1-1-42, nieuwe be lastingen in te voeren op de nieuwe wo ningen, tijdelijk vrijgesteld van de grond belasting, gelijk aan 15.6 van het ka dastraal inkomen. De belastingen op de gewone voertuigen te verhoogen van 30, 45, 69/3, 0,75 tot 40, 60,80, 4/1. Davidsfonds. De 2G3 gezinnen, aangesloten bij het plaatselijk Davidsfonds, werden uitgenoo- digd op een prachtig avondfeest, dat op Zondag 8 Maart, te 17.30 uur zeer stipt, in de Sint-Quirinuszaal wordt gegeven. Ecrw. Pater Raskin, die vele jaren als missionaris van Scheut in China werk zaam was, geeft er namelijk zijn zco eigenaardigen Chineeschen Variété-avond. Dit is geen gewone Missie-voordracht, doch een avond die een juisten kijk zal laten nemen op het geheimzinnig Chi neesch Rijk. Pater Raskin treedt op in zijn eigenaardige Missionariskleed)j, mid den een gansche Chineesche familie! Hij 'gerit, bij pianospel én zang, geholpen door zijn uitzonderlijke talenten allerhande, door zijn buitengewone ontwikkeling en ervaring, een klaar inzicht in ’t Chinee sche volkslev/n: de zeden, de gebruiken, de voeding, dc taal, het geschrift, de mu ziek, enz. Hij stuurt tal van Chineesche voorwerpen de zaal in. waar iedereen ze mag nazien. Al wie dit wil, krijgt gele genheid zijn naam te ontvangen in het Chineesch geschreven, op een Chineesch prentje. Pater Raskin trad reeds op. in onze streek, te Roeselare en te Wingene-,met ongehoord succes; Antwerpen vroeg hem reéds 16 maal terug. Het genoegen van dezen avond is eenig,. D. B. Hennendiefstal. Bij Baert Hector werden ’s nachts 10 prachtige inlandersche hennen gestolen. Van ccn kar gevallen. Landbouwer Dcsm. Alfons, wonende te Ruddervoorde, kwam met zijn gespan door de dorpsplaats gereden, toen het paard op hol sloeg en de paardengeleider van de kar geslingerd werd. Hij werd op genomen met een tweetal diepe wonden aan het hoofd, die dienden toegenaaid te worden. Fiets gestolen. Wanneer Rigole Maurice, wonende al hier, zijn fiets onbeheerd aan een deur liet staan, stelde hij na enkele oogenblik- ken de verdwijning ervan vast. WINGENE van 7-3-42. 4C BI. 7 Maart: 8 Maart: 9 Maart: 10 Maart: Woensdag 11 Maart: Donderdag 12 Maart: Vrijdag 13 Maart: Burgerstand, m. Februari 1942. Geboorten. Frans Vandycke, z. v. Michel en Maria De Caignie. Hedwig Vereecke, d. v. Joseph en Maria Desmet. Huwelijk. Maurice Struyve. autogelei- der v. Tielt, met Alida Biebouw, kleer maakster te Eegem. Overlijdens. August Dereuck, 80 j., landwerker, ongeh. Paula Dcboot, 1 m„ d. v. Joseph en Adriane Lanckriet. Aangeslagen. Langs de Ingelmunsterstraat werd door dc Rijkswacht van Izegem 16.009 cigarct- ten aangeslagen. Ze werden door kere Dein, uit Harelbéke Cfp een vervoerd. Het Werk van den Akker. Zondag werd er een druk bezochte ver gadering gehouden, van het Werk van den Akker.; Er werd gesproken over het onder werp Groententeelt. De aanwezigen volg den niet groote aandacht deze nuttige uiteenzetting. Houtdief gesnapt. ’s Nachts wanneer de plaatselijke Rijks wacht op dienstronde was, bemerkte ze ter hoogte van de wijk Hoogen Abeele een persoon, een zekere Jules D., wonende Veldstraat alhier, die een zwaren boom achter zich sleepte. Hij werd door de wetsdienaars aangesproken, waarna hij wist te verklaren dezen boom gestolen te hebben uit een bosch, gelegen in dc Krin- kelstraat. Onder de aarde bedolven. Wanneer Emeric Bossouw, landbouwer, wonende Veldstraat alhier, bieten uit zijn bevroren put ging halen, is de aarde van den put, wanneer hij er zich in begaf, in gestort. De man werd onder de aarde be dolven. Slechts wanneer zijn zoon ging uitzien naar het lang wegblijven van zijn vader, kon de ongelukkige man uit zijn neteligen toestand gered worden. Hij werd bewusteloos opgenomen en in de woning binnen gedragen. Een bijgeroepen genees heer diende hem dé eerste zorgen toe. Hij werd ernstig gewond in rug en borst- streek, evenals aan de beenen. Dieven in de klem. De plaatselijke Rijkswacht deed een plotsen inval in de bosschen, genaamd De Sperren Talrijke personen werden in overtreding genomen, die bezig waren boomen af te kappen. Proces-verbaal werd tegen de overtreders opgemaakt. Verkeersongeval. Ter hoogte van de wijk Vuilputbrug is de wielrijder Gerard Desmet, wonende alhier, tegen de brugleuning gereden. Hij werd ernstig gekwetst aaii het voorhoofd, terwijl zijn fiets gansch ontredderd werd. Dievenbende aan liet werk. ’s Nachts heeft de dievenbende weder om voor de zooveelste maal haar rond gang gedaan op de gemeente. Thans brachten de dieven een bezoek aan Ge rard Dobbels, handelaar, wonende wijk Vliegende Paard te Meulebeke. Er werd ingebroken in den hennenhangaar, de autogarage en de chicoreifabriek. Er werd vastgesteïd dat alles doorwoeld lag, doch dat er waarschijnlijk niets ontvreemd werd. De dieven, die het hier waarschijn lijk op tabak gemunt hadden, zijn dus onverrichterzake huiswaarts moeten kee- ren. Burgerstand. Geboorten. Decadt Jenny, d. v. Aimé cn Perdu Zélie. Callens Rogier, z. v. Achiel en Couvrcur Theresia. Ver- stracte Andréas, z. v. Maurits en Vanha- verbeke Margareta. Dumortier Rosa, d. v. Jeroom en Vandamme Maria. Overlijdens. Gekiere .Tulie, 86 j.. wed: v. Demuynck Karel. Verhuist August, 20 jaar. Burgerstand. Geboorten. Vandeputte Monique, Kortrijkstr. 113. Creton Martha, Brug- gestr. 113. Storme Robert, Lammekens- knockstr. 21. Desmet Yolande, Kort rijkstraat. Overlijdens. Goeminne Maria, wed. v. Balbcrghc Fredericus, Bollewerpstr. Vergote Celina, ongeh., Kortrijkstr. 42. Tytgat Georges, ongeh., Groenstr. 3. Deforce Jozef, Izegemstr 82. Tytgat Maria,echtg. v. Kesteloot Arthur. Heir- weg Noord 13. Mestdagh Marie, on gehuwd, Meulebekestraat 49. MOKKELEN Door óe Rijkswacht van Roeselare wer- r.:’! te Rumbeke 100 kgr. aardappelen in beslag genomen. Deze aardappelen wer den dóo-- twee onbekenden op velo’s ver voerd. Do personen wisten te vluchten, doch hun vracht .moesten ze in den steek laten. 3 uur: Nrs 376 tot 500; 4 uur: Nrs 501 tot 625; 5 uur Nrs 626 en volgende. Bijrantsoenen. Dinsdag voor- en namiddag zullen de BURGERSTAND Geboorten. Monique Noppe, d. v. Cyrille en Rachelle Bruyneel, Pittem. Lutgarde Lamont, d. v. Robert en Marie j, w - Decloedt, Ruiselede Doomkerke. Kris- gedicht van Wies tine Deleersnyder, d. v. Gaspar en Johan- r Reimond Tolle- na Huige, Sint-Michielstraat. Rosa nn Rropricrhet. en clara Taillieu, d. v. Georges en Irma Dewindt, Wingene. Sabine Serroels, d. v. Henri en Marie Carlier, leperstraat. André De Craemer, z. v. Joseph en Mar- garetha Gruyaert, Klyten. Rudi Du Jardyn, z. v. Omer en Andréa Lannoo, Tweede Wijk. Anny Warnez, d. v. Ju les en Simonne Vanpachtenbeke, Sint- Michiélstraat. Overlijdens. Elisa Pappens, 76 j., wed. Sanctorum Jules, Hospitaal. Ivo Poma, 81 j., wed. De Ceuninck Melanie, Steen- iveg Pittem. Victor Van Oyen, 81 j., ongeh., Kromwalstraat. Silvia Robbe- recht, 73 j., wed. De Backere Alberic, Pe perstraat. Emilia Willemyns, 72 j., wed. Marreel Leander, Poelberg. Cyrille Hanssens, 70 j., wed. Ide Romanie, Hos pitaal. Isidore Ver Eecke, 79 j., ongeh., Hospitaal. Edmond Lambert, 33 j., echtg. Santens Magdalena, Wingene. Rogier Kerckhof, 11 j„ z. v. René Kerck- hof. Meulebeke. Basilius Van de Walle, 64 j., echtg. Prud’homme Odila, Wittestr. Guido Vincke, 7 m., z. v. Arthur en Godelieve Loontjens, Wittestraat. HEROPLEVING VAN TOONEEL Nadat wij te Tielt een zeer gunstige heropleving hebben gezien in het gespro ken tooneel, komt nu insgelijks de herop leving in het gezongen tooneel. De too- neelgroep De Vrije Zonen die destijds zooveel van zich deed spreken, voert im mers Het Land van den Glimlach op, op de Zondagen 15, 22 en 29 Maart e.k. De bezetting van de hoofdrollen is vol ledig vervuld door inwoners van Tielt en wel namelijk door de reeds gunstig ge kénde spelers: Eugeen Decroix, Jeroom Deltomme, Marcel Soete, Willy Braeke- velt, en in de vrouwenrollen Mevr. Du- pont-Missant en Mej. Marlette Coussée. Het orkest staat onder de leiding van den H. Alfons Dinneweth, terwijl de regie door H. Eug. Decroix waargenomen wordt. Ook de verdere uitvoering is in goede handen: decorontwerpen komen van den tooneelvirtuoos Victor Vandervennet: de uitvoering door kunstschilder Antoon Plettinck; vicolsolo door Albert Decock, 1’ Prijs van het Conservatorium. De opvoeringen geschieden om 3 uur namiddag in de groote »zaal van het Vlaamsch Huis, op de Markt. STIERENKEtlRINGEN Op. Vrijdag 13 Maart a.s. worden op de Rameplaats, in den voormiddag, groote stierenkeuringen gehouden, tegelijkertijd^ met prijskampen voor stieren en melk koeien. Deze verrichtingen worden inge- richt door het Provinciaal Bestuur en verscheidene premiën zullen toegekend worden. Inschrijvingen vóór den aanvang der keuringen, ten Stadhüize. VOS GESNAPT Het zal wel reeds langen tijd geleden zijn dat te Tielt nog een vos kon gezien en gevangen worden. Deze week was het echter het geval. Het dier was gezien ge weest door enkele inwoners langs den steenweg naar Schuiferskapelle en werd door een paar broeders achternagezet. Men vond het spoor terug nabij de Poe- kebe.ek en het dier werd gevat in hovin gen van de Tramstraat. GROOTE GEWESTELIJKE PRIJSKAMP VAN PAARDEN Op Maandag 2 Maart ging te Tielt, op de Rameplaats, vanaf 10 uur voormiddag, een groote gew’estelijke paardenprijskamp door, ingericht door den Paardenkwee- kersbond van West-Vlaanderen, met steun der Provincie, van de Provinciale Land- boiiwkamef en van de Stad. Het was een drukte van belang. Talrijke paarden Waren ingeschreven. De gansche Rameplaats was volgeloopen met liefheb bers en landbouwers om de verrichtingen bij te wonen, welke voorgezeten was door ëen Jury samengesteld uit dé Heeren: Van Middelem, Hoofdopziener-Veearts; Alfons Coppein, van Mariakerke (Oosten de) Henri De Brabandere uit Desselgem, en de Sekretaris A. Vandervennet. Hieronder geven we den uitslag van deze welgelukte prijskampen: A. - Reeks der Hengsten, 1. Alfort Van Viggezeelevan Henri Gelande, Schuiferskapelle; 2. Bienvenu de; Gra- sagevan Kamiel Van Hollebekë, Ar- doöie: 3. Samson de Schierveldevan Edmond Loncke, Roeselare; 4. Paul de Poucquesvan Gustaaf Sucaet, Kane- gem. B. - Merriën. 1. Albine d’Ardóye van Kamiel Van Hollebeke. Ardooie; 2. Nana de Cortevan Arthur Segaert, Kortemark; 3. Mirza de ’t Wallant van Maurice DeRoo-Decloet, Aarsele; 4. Hella van Adolf Vandepopuliere. Den- tergem: 5. Lisette van Pittem», van Jo zef Meersseman, Pittem; 6. Pauline d’Oostroosebekevan Achiel Dujardin, Oostroozebeke. Werden daarbij nog te ruggeroepen de hiernavolgende 4 mer riën: «Laura», van Jules Despriet, Win gene; Hilde de Tielt», van René De cock. Tielt: Ubuye de Luyhoekvan Hector Colnaert. Lichtervelde; Caura van Jozef Loontjens, Wingene. gffiï Meer dan 10 Ha. teeltgrond niet aange geven en allerlei graangewassen wegge stopt tusschen de zoldering. De Administratieve Rechtsmacht van Kortrijk komt een voorbeeldige straf uit te spreken tegen een moedwillige!! land bouwer uit Waregem, Vanhove Remi. Eertbrugge B 16, te Waregem. Deze had zich plichtig gemaakt aan de volgende tekortkomingeninbreuk art. 1 en 3, Besluit 28-5-41 betreffende de benutti- ging van den oogst van vroege .aard appelen verder vonden de controleurs 130 kgr. rogge in een schuur, deze rogge was niet aangegevenook werden nog 49 kgr. rogge gevonden tusschen de dub bele zoldering. Er werd ook vastgesteld dat 675 kgr. haver tekort WJ>ren aange geven, 297 kgr. van dit laatste graange was werd nog tusschen de zoldering ge vonden, 217 kgr lijnzaad waren ook niet aangegeven. Als bekroning «telde men vast dat .10 ha. 23 a. teeltgrond tekort stonden op de aangifte. Voor al deze inbreuken werd Vanhove veroordeeld tot een boete van 180.000 fr. Deze voorbeeldige veroordceling weze een goede les voor gebeurlijke navolgers. IN BESLAG GENOMEN Dc vorige week werd door de Rijks wacht van Roeselare te Rumbeke in be- slag genomen: 30 kgr. tabak en 90 kgr. zwarte zeep. EEN SMOKKELPARTIJTJE Door de Rijkswacht van Roeselare werd Zondag aan de statie van Rumbeke in beslag genomen: 45 kgr. boonen, 17 kgr. chicorei, 21 kgr. aardappelen, 5 kgr. var- kcnsvleesch. HOUT STELEN De Rijkswacht van Roeselare snapte een heeie bende houtdieven in de bos- sciieu van CoscnieuwKerKe, langs den weg naar Passcnenclale. Er waren ongeveer 50 personen, waaronder ook kinderen, bij een om hout weg te halen. Zoodra ze ae Rijkswacnt bemerkten, namen ze allen de vlucht. Veien wisten te ontsnappen, noch er weraen cok enkeie proces-en- veroaal opgsmaakt. GESNAPT ’n Paar weken geleden maakten we mel ding van een opzienbarenoen diefstal in net magazijn-werknuis van Hnaue De- njekere, Groote Markt, Roeselare. Dit magazijn-werknuis is gelegen langs den Moursieoeste-enweg, even voorbij Maria’s Rustoord. De Rijkswacht van Roeselare bleef standvastig het onderzoek doorzetten. Daar men vermoedens kreeg tegen ze keren Eugène Vercaigne, wonende in ae Westlaan en van beroep timmerman, doch nu zonder werk, ging men over tot een huiszoeking. Weldra weraen ae gestolen stoffen en Kleedingstukken ontdekt in een muurkast boven in een slaapkamer. Van het gestolene ontoraken slecnts een 4-tal broeken, die reeds verkocht waren. .Ver schillende stalen van de stoffen waren reeds bij de boeren gep.'esemce. d. orii ze te verruilen tegen levensmiddelen. In. de Woning werd ook nog een dames- velo ontdekt, waarvan men de afkomst nog niet heeft kunnen vaststellen. Vercaigne werd door de Rijkswacht cn- derhoora, waarop hij alles bekende. Voor Derijckere is deze ontdekking een buitenkansje, daar de gestolen kléerstoï- fen moeilijk konden vervangen worden. ONZE BOEREN De laatste leveringstermijn, 28 Fe bruari, is verstreken. Alle leveringen moesten dus binnen zijn. Alles, wat er door de controlediensten nog gevonden Vvorüt, zal worden aangeslagen. Alle leveringen weraen gecontroleerd en aangeteekend. Van lederen boer kan dus in een minimum van tijd zijn doop ceel gelicht worden. Hij zal lederen kilo, uien nij te weinig geleverd heeft, moeten kunnen verantwoorden. Over het algemeen zijn de leveringen in dit distnkt zeer goed; vele boeren heb ben caadwerkelijk getoond, dat zij hun plicht tegenover de gemeenschap ten voile begrepen. Slechts boeren, die willens en wetens weigerden te leveren, zijn groote uitzonderingen. De lichen, aie aan de hand van de le veringen door de controlediensten nauw keurig werden samengesteld, vormen nu het vertrekpunt van ae komende aktie. O, DIE UITGESLAPEN VOSSEN! De controlediensten ontdekten in een naburige gemeenten in een huis 4.500 voet leder, aat toebehoorde aan een fabrikant. Nu, dat is nog niets bijzonders. De fa brikanten kunnen het leggen, waar ze wil len, doeh op hun aangifte moet vermeld worden, hoe groot hun voorraad is, en waar alles geborgen ligt. Ofschoon dit laatste een factor van het hoogste ge wicht is, wordt hij natuurlijk maar al te graag verwaarloosd. Dit was ook hier het geval. Op de aan gifte stond niet vermeld, dat het leder in dat huis geborgen was. Doch het venijn zit ook hier in den staart. De controleurs waren nog niet weg, of dé eigenaar komt binnen en verklaart heel leuk, dat het leder van hem is. De controleurs mogen zelfs mee naar zijn magazijnen gaan, en ze zullen zien, dat de totaal opgegeven voorraad klopt. En natuuilijK klopt alles. En dat zal altijd blijven kloppen, vooral als hij den tijd gehad heeft om uit zijn magazijn vlug 4.590 voet leder op een ander te bergen. De menschen zijn zoo .slim en sluw, als het in hun voordeel is. ZWAAR VERLIES VOOR ONZE STAD Op Dinsdagnacht om 1 uur overleed H. Jozef De Bruyckere, Schepen van Openbare Werken te Roeselare. Nogmaals leed onze stad hier een verlies, aat niet te herstellen is. Wij bieden aan zijn geachte familie onze welgemeende rouwhulde. VL. NAT. ZIEKENBOND IK DIEN Aan de leden van de afdeeling' Roese lare wordt gemeld: ;v: De uitbetalingen zullen voortaan iede- ren Dinsdag stipt van 10 tot 12 uur ge- schieden in het Vlaamsch Huis, Noord- straat 24. Alle inlichtingen worden daar verstrekt over ziekenkas, ouderdomspensioen, ge-Kprorrp')in“‘ zinsvergoeding, enz. Ook alle inlichtingen betreffende de Unie van Hand- en Gees- tesarbeiders. De leden mogen de briefjes meegeven aan den bode, welke de vol gende maand uitbetaald worden. De Sekretaris - Propagandaleider VI. Nat. Ziekenbond Roeselare Tielt. Hoofdzetel VI. Huis, Ingelmunster. DE VISCHBEDEELING Het schijnt wel, dat iedere bepaling noodzakelijK misbruiken met zich mee moet brengen. Om het lange wachten te voorkomen, kunnen de groote gezinnen een voorrangkaart krijgen bij de visch- bedeelihg. Nu, niemand zal daar iets op teoen hebben. Doch nu komen de mis bruiken. Zulke bezitters van een voor rangkaart halen dan visch niet alleen voor zich zelf, doch voor de heele buurt, kennissen en familie. En zoo wordt dat e::i litanie zonder einde. En die geen voorrangkaart hebben, kunnen maar wachten en nog eens wach ten. GRGOTE BOKSWEDSTRIJD. Zondag S Maart geeft de boksclub Sparta niet a s inrichters de Gebroeders Dejacger, ander maal een groote bóksmeeting die doorgaat in de zaal Patriaom 5 ure stipt. Als hoofdkamp krijgen we nu Vandonbos uit Kontich die den strijd aan vaard tegen Jeroom Galloo uit Meenen. Onlangs wa ren we hier nog getuige der kunst van Vandenbos die Wimme uit Brugge in de zevende herneming door opgave wist te overwinnen. We twijfelen cr dans ook niet aan of het wordt thans bepaald een spannende partij tusschen deze twee cracks met naam. Ander zijds bokst Karel Maes tegen Smans uit Antwerpen. Ziehier het programma: zavzc >-.«-V cac .Hoofdkamp over 10 x3 mm.: Vandenbos 53 kgr., bekende magnetiseur Alfons Wielockx uit xMaes'/ïrter., Izegem, tegen Smans, 74 kgr., Antwerpen.' Beroepskanip -oyer 6 x 2 min.: Verhelle, 56 kgr., ïzegehi, tegen Mohöelacrs, 56 kgr., Antwerpen. Dit intcretsanj pregrpnuna wordt daarbij nog op geluisterd doof vier mooie liefhcbbcrskampeii. De liefhebbers dezer meeting worden verzocht zich bij tijds in de zaal te begeven daar voortaan niét meer plaatsen zullen besproken kunnen worden dan er gewone, plaatsenzijn, daar de gangen moeten vrij blijven. 200 Kgr. aardappelen aangeslagen. De Rijkswacht van Meulebeke, om streeks 5.30 uur 's morgens op dienst ronde, bemerkte een zestal personen, in woners van Anderlecht, Molenbeek en Jette, die zakken droegen. Bij nader on derzoek bleek men hier met smokkelaars te doen te hebben. Hun buit, voor een to taal gewicht van 200 kgr. aardappelen, werd aangeslagen. Tegen betonnen paal gereden. De fietser Dhaenens Firmin uit Oost- roozebeke, is ter hoogte van de wijk De Kattetegen een betonnen paal gereden, door het plots breken van zijn stuur. Hij werd gewond aan het voorhoofd en de armen. Hij kon, na de eerste zorgen in een bijgelegen woning, zijn weg vervol gen. K/ibaretavond. Ten voordeele van Winterhulp wordt op Maandag a.s., 9 Maart, te 7 uur ’s avonds, een kabaretavond gegeven door de alom gekende groep Bel Cantouit Brugge. Dit feest gaat door in de feest zaal van de Kring, Statiestraat. Kaarten kunnen op voorhand worden genomen, alwaar ze eveneens kunnen genummerd worden, in het lokaal Winterhulp, Statie- Stl'ctclt 15 200 Kgr. tabak, 27 kgr. tarwe cn 12 kgr. rijst gestolen. ’s Nachts hebben dieven een bezoek ge bracht aan de hofstede, bewoond door Albert Verhoye-Braet, landbouwer, wo nende Vuilputstraat alhier. Na gansch de schuur doorsnuffeld te hebben, hebben de dieven een ladder tegen den gevel der woning geplaatst, waar ze langs een ge- velvenster wisten binnen te sluipen. De bewoners, die op den anderen kant der woning slapen, hebben geen verdacht ge rucht gehoord. Op den zolder hebben we 200 kgr. tabak, 27 kgr. zaaitarwe en 12 kgr. rijst gestolen. GE ZIJT over ons blad tevreden! Na lezing, schuif het in handen van een gebuur of vriend, zoo steunt ge ons. Dank erom. JMBaBBBBBBBBBBBaBBMBBB3BSBB cn hierdoor een 8.000 fr. per maand verdiende. Te Pcnhoct, bij St-Nazaire, werd een kerk geplunderd en in brand gesto» ken. Dit zou het werk zijn van Spaan- sche anarchisten en Fransche konimunis* ten. In de kerk lagen de H. Llosties op den grond verstrooid, alle heiligenbeelden waren vernield, dc misgewaden in vuur gezet, enz. Tc Oerle-bij-Borgworm werden vier dieven betrapt door een nachtwaker. De man, alhoewel alleen tegen vier, ging de dieven te lijf. Deze gingen op de vlucht. Op het ©ogenblik dat een der dieven zou worden ingeloopen draaide hij zich om cn zegde: «Achteruit of ik schiet». De nachtwaker, dié alleen gewapend was met ccn bezem, week wel achteruit maar liet den bezem met een zwaren klap op het hoofd van den dief neerkomen. Dc man werd op het hoofd getroffen en stuikte met een schedelbreuk ten gronde. Alhoe wel hem spoedig de beste zorgen werden besteed gaf de man weldra den geest. Tc Brugge ontplofte dc ketel van het schip «Octavic», gemeerd in dc Gent- schc vaart. De schipper, zekere Dc Wilde, uit Schoonaarde, werd zwaar gewond. De schade aan liet schip is niet groot. In de provincie Luxemburg werden reeds een gansche reeks inbraken in Ge meentehuizen met ontvreemding van zenden rantsoenbladen gepleegd. denkt dat een goed georganiseerde bende deze diefstallen op zijn kerfstok heeft. Eerst dacht men dat twee bedienden van den ravitaillceringsdienst van Athus de schuldigen waren, daar zij steeds veel geld verbrasten. Toen men hen ging op sporen waren zij beiden vertrokken over dc Fransche grens. Daarna hielden de diefstallen van zegels evenwel niet op, zoodat nog verder gezocht wordt. Te Luik ontplofte een boni in den keuken van zekeren H. Tollet toen deze thuis kwam met vrouw en dochter. Beide ouders werden zwaar gewond door de ontploffing wijl de dochter ongedeerd bleef. De vader stierf nog nadien. Den kelijk werd hier een aanslag gepleegd, te meer dat in het atelier waar de Heer Tollet werkzaam was ook gepoogd werd brand te stichten. Tc Rollcgctu wilde ccn man van 83 jaar niet zijn vrouw niet meer samenleven omdat zij geèstesarm' was geworden. Daarom had hij haar opgesloten in een vuil hok, gaf Haaf weinig eten, soms noch vuur noch voeding, en als het oudje schreeuwde sloeg de man haar tot het zweeg. Dc Rijkswacht stelde thans een einde aan de droeve kluistering. Te Kortéssem, in Limburg, heeft een afgewezen verliefde jongeling, een meisje van 17 jaar niet een hamer het hoofd in geslagen en daarna afgemaakt met 6 mes steken in de keel. Het meisje bleef dood ter plaatse liggen wijl de dader aange houden werd. -z- Te Brussel is een vrouw uit het ven ster eeher vierde verdieping gevallen en kwam op het plaveisel van een koer te recht. N. L. V. C. Voortaan Is het kantonsekretarlaat •slechts toegankelijk voor het publiek den Dinsdag en Donderdag van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. ZANNEKIN ROESELARE i Het ïs nu beslist: E. H. Gantois, alge- I meen sekretaris van het Vlaamsch Ver- bond In Frankrijk en hoofdopsteller^ van aan den Notaris dat Uwe Venditie in Sbijrantzoenzegels uitgedeeld worden. Aan- yraag- om bijrantzoenzegels, loopende re belling en ontvangstbewijs behoorlijk in gevuld nitt vergeten. Winterhulp. S Op Zondag 15 Maart, om 4 uur, treedt liet bciaamae tooneelgezalsciiap Volks- /-T .j» uit Roeselare ter plaats op dö planken met liet machtige Over twaalf dagen tegen middernacht Volksveredeling heeft cp 18 Januari jl. zijn naam gemaakt, en we mogen, neen moesten hen gclooven, als ze ons nu eens weer verzekeren: 't Zal een succes worden. Dorpsgenooten, is het U te veel gevraagd dat U 10 oi 6 fr. zoudt geven om met uw eigen genot, uw kinderen te bedenken, want, zoo is het toch: Wat U geeft voor 't feest, dat komt uw kinderen ten goede. Ja, uw eigen kind zal des te langer zijn kommeke soep ontvangen, naarmate U milder stort. En vraag maar aan de jeug dige snaken, of ’t smaakt, of ’t deugd doet; ze zullen heftig met de koppen knikken en rap hun schotelke bijsteken om te zien of er nog wat i est. Uw eigen kind van ondervoeding vrijwaren, vaders er, moeders, kunt U slechts door Winter hulp te steunen. Of wilt U dat uw kind, evenals in zoovele sted?n, bij de 40 der prae-tuberculosen gerekend moet worden. Daarom steunt Winterhulp, komt Zondag naar 't feest en stort aldus uw bijdrage tot behoud van eigen kinderen. Wii innen Niet Tot Eigen Rijkdom Help Uw Lijdende Parochianen. Tc Oudegeni werd een alleenwonend landbouwer in zijn bed vermoord, 's An derendaags morgens werd zijn lijk, met gekloven schedel, in zijn bed aangetrof fen door een jongen uit de buurt die de man kwam helpen bij het landwerk. Tc 's Gravejansdijk hccrschtc er een veete tusschen twee schoonbroeders, kwestie van ccn erfenis. Enkele dagen geleden gingen zij elkaar voorbij. Een hunner keerde zich echter om en sloeg den anderen niet ccn kapmes neer. De ongelukkige zeeg doodelijk gewond ten gronde wijl de dader de vlucht nam. Hij kon later evenwel aangehouden worden. Tc Vivegnies drongen dieven bin nen bij ccn beenhouwer en ontvreemden cr een som van ruim 150.000 fr. :Te Aalst, in de elektriciteitsfabriek, was een arbeider bezig met de asch uit den oven van een machien te halen. Op den grond lagen nog. andere allerlei stof fen. Toen gloeiende kolen op den grond terechtkwamen ontstond een ontploffing, veroorzaakt door het in brand schieten van bedoelde stoffen. Dc ongelukkige ar beider geleek weldra ccn levende toorts. Werkniakkers sprongen hem zoohaast mogelijk ter hulp maar konden niet be letten dat hij zeer zware verwondingen opliep. Tc Schaarbeek zijn dieven binnenge drongen bij middel van valsche sleutel» in den bevoorradingsdienst en hebben er 10.000 bladen rantsoeneeringszegcls ont vreemd. Een zelfde feit gebeurde te Ressaix, waar de brandkast daarbij nog openge broken werd. Hier werden in totaal 430.000 zegels ontvreemd. Te Zeveneeken had een autóbotsing plaats. In een der autos zaten dé Heeren Caspcelc, schouwburgdirecteur, cn Dr Jef Vande Wielc, leider van de «Vlag». Bij de botsing werd eerstgenoemde licht ge wond. Uit Praag wordt gemeld dat er zich bij een zuigeling aldaar een nicotinever- giftiging voordeed. Dc oorzaak hiervan was te wijten aan dc moedermelk. De moeder, die het kindje zelf voedde, rook te zoo maar 40 sigaretten per dag. Het kind werd de moeder afgenomen en wel dra was dc kleine terug op goeden voet. Te Bornem had een alleenwonende oude man van 82 jaar een hectc steen in een zakdoek gedraaid en dezen in zijn bed gelegd ten einde warm te hebben aan de voeten. De steen was echter te warm zoodat zakdoek en lakens begonnen te schroeien. De oude man werd door de uitwasemde dampen verstikt. Daarop ont stond vuur in het bed zoodat zijn lijk dan bijna volledig opbrandde. Te Oostmalle drongen 's nachts die ven binnen in het Gemeentehuis en ont vreemden cr 2500 bladen rantsoenzegels. Te Péruwelz hebben twee gendar mes gepoogd witte bloem bij een mole naar te ontfutselen bij middel van ver- valschte opcischingsbons. De molenaar was hen echter te rap en beide gendar mes werden als bedriegers ontdekt. Te Bergen werd een bediende van hét bevoorradingsbureel daar hij regelmatig rantsoeneeringsbla- den ontvreemde, deze verkocht voor 120 ZGNDAGDIENST Zondag 8 Maart wordt de Apothek-rs- dienst in onze stad waargenomen door Apotheker MICHEL WYFFELS, Groote Markt. De geneeskundige dienst, wordt dien dag verzekerd door Dr SWINGE- DAUVt', Nieuwstraat. BURGERSTAND Geboorten. Dirk Rommel, z. v. Geor ges en Juiia Werbrouck, Roeselarèstraat ■446 a. - Daniel Feys, z. v. Maurice en Martha Clarysse, v._ Rollegem-Kapelle. Verholle, v.' Heulé. Roger Callens, z. v. Achiel en Theresia Couvreur, v. Rumbeke. Liliana Schelpe, d. v. André en Ga brielle Buyst, Slabbaardstraat 24. Fred dy Déwielè, z. v. Omer en Paula Leen- kneclit, Hrekeimotestraat 93. Monique Vanderheeren, d. v. Leon cn Margareta Devos, Mispelstraat 1. Rosa Rebry, d. v. Gaston cn Estella Vandekerckhove, Schardouwstraat 3. Monika Vandom- mele, d. v. Georges en Germaine Huyssn- truyt, Roeselaresteaat 259. Jeannine Platteeütv, d. v. Alfons en Margareta De- masure, v. Ingelmunster. Annie L’Evec- que, d. v. Roger en Alice Declercq, Kort rijkstraat 52. Georges Vankeirsbilck, z. v. Jules cn Maria Naessens, v. Ingel- munster. Overlijdens. Christiane Samijn, 1 uur, d. v. Maurice cn Rachel Vandewalle, van St-Eloois-Winkel. Maria Devos, 2 d., d. v. Pieter en Marguerite easier, v. Le- degem. Emma Scharlaeken, 63 j., wed. v. Alfons Decommere (overl, te Tielt). Catharina Denecker. 20 d.. d. v. August en Joanna Debrauwere, V.d.Bogaerdelaan 40. Joseph Heldenbergli, 51 j., echtg. v. Julia Buyss, Eigenliaardstr. 1. Eugène Carpentier, 71 j., echtg. v. Jeanne Ham man (overl. te Vorst). GESLAAGD WINTERHULPFEEST Verleden Donderdagavond gaf het Ver bond V.O.S. een groote feestavond dw doorging in de zaal van ’t Gildenhuis, in de Kruisstraat, en waarvan de opbrengst ten gqeda kwam aan Winterhulp. De ruime feestzaal liep omzeggens bom vol en de talrijke aanwezigen zullen het zich gewis niet beklaagd, hebben,,want de Oostende, gaf er gedurende-een 3-tal uren prachtige nummers uit zijn spiritisme- tunst ten beste. BELANGRIJKE VOORDRACHT Voor een talrijk uitgelezen publiek gaf de bloeiende plaatselijke Davidsfondsaf- deeling een belangrijke voordracht, die gehouden werd in dé feestzaal van het College cn waarop de bekende redenaar E. P. Strïeke, S.J.. een genioedelijke cn tevens leerzame uiteenzetting gaf over het leven van den gelukzaligen Karei de Goede, graaf van Vlaanderen. Gedurende ruim 2 uren wist de spreker de toehoor ders in vervoering te brengen, zoodat deze voordrachtavond als zeer geslaagd mag lieeten. VALSCHE ZEGELS IN OMLOOP! Dit is de titel der grcote lachrevue, die alhier op Zondag 8 Maart, in de feestzaal der Gilae, zal opgeveerd worden door het gekende revuegezelschap Dickson uit Gent. Eenieder die onlangs de revue Past op de velodievengezien heeft, zal thans ook deze groote lachrevue willen bewonderen. Er worden hiervan twee ver tooningen gegeven, nl. om 4.15 uur en cm 7.30 uur. Bespreek tijdig uw kaarten. DIEVENBENDE BIJ DE LURVEN GEVAT Sinds den laatsten tijd werden alhier in de streek van Izegem en Rumbéke ver scheidene belangrijke diefstallen gepleegd, zonder dat men erin gelukte de daders te ontmaskeren. Dezer dagen werd opnieuw een stout moedige inbraak gepleegd bij de land bouwster Wed. Vinekier, wonende 2" Wijk te Rumbeke. De schurken drongen-in den kelder en ontvreemden een 35-tal kgr. ge zouten vleesch, 6 brooden, 1 kgr. boter, enz. Klacht werd hierover ingediend bij de plaatselijke politie, die bij middel van een speurhond het onderzoek deed. Het dier volgde een speor tot op de wijk «Mentenhoek» alhier. In samenwerking met den Heer Politie- kommissaris Mestdaghuit Izegem, .werd aldaar bij enkele verdachte personen een huiszoeking gedaan, die den besten uit slag opleverde. Bij August Van. en Remi Dek. werden onder meer verscheidene voorwerpen aangetroffen, voortkomende van diefstal. Gezien loochenen hier niet meer kon baten, legden de dieven bekentenissen af en verklikten nog een derde medeplich tige, namelijk Gerard C., wonende Blee- kerijstraat te Izegem. De daders werden I langdurig ondervraagd en bekenden ten slotte nog een belangrijken diefstal, die gepleegd werd bij landbouwer Donck te Rumbeke en waar de dieven ook aller hande voorwerpen ontvreemden, zooals: manshemden, handdoeken, dekens, een 25-tal hennen, 125 kgr. tabak, enz. Alles deed dus vermoeden dat men hier met een gansche dievenbende te doen heeft. Het duurde dan ook niet lang of een tweetal andere personen uit onze stad werden eveneens opgeleid. Het zijn Geor ges B„ uit de Ameyestraat, en Cyrlel L., wonende wijk De MolDeze twee Jaat- sten loochenen echter alle piichtigheid. Niettemin werden de vijf verdachten naar het gevang van Kortrijk cvergebracht. De politie heeft hier gewis een goede vangst gedaan. BOKSER GEKWETST De lokale beroepsbokser Albert Varre- waere werd tijdens den arbeid in de hout zagerij der Firma Casier, gelegen in de Mandelstraat, met de rechterhand in een machien gevat en zeer ernstig gewond. Aldus zal de bokser, die reeds meer dan 100 kampen leverde en Zondag jl. nog moest opkomen tegen Desrumeaux te Meenen, voor eenigen tijd buiten strijd zijn. We wenschen Varrewaere een spoedig herstel en hopen hem weldra opnieuw tusschen de kcorden te mogen zien. KIND ERG VERBRAND De kleine A. Desmedt, wonende in de Mentenhoekstraat, was in de ouderlijke woning aan het spelen, toen het 3-jarig knaapje opeens een kom kokende pap van de stoof trok. De kleine werd hierbij ern stig verbrand over gansch het lichaam, zoodat een geneesheer diende ontboden te worden. KINEMAPROGRAMMAS Programmas der week. In Kinema «Patria», Groote Markt: «Zonder Uit komst», het juweel der Fransche film kunst met Edwige Fuillière in de hoofd rol. In Kinema Plaza Kruisstraat: Een leven langlevensverhaal eener moeder met Paula Wessely. De tweede bedeeling der regels voor de ward. Veldstraat. Vande Putte Sir bijrantsoenen der handarbeiders zal al- Bnrgersland. Geboorten. Christine Comeillie, d. v. Maurits en Margaretha Werbrouck. Georges Desplentere, z. v. André en Mar- garetha Feys. Frieda Declerck, d. v. Sylveer en Angela Vandenheede. Ma rietta Mortier, d. v. Maurits en Euphemia Delaere. Overlijdens. Constant Sinnaeve. 88 j., wed. Barbara Behaegel. Paula D’liee- dene, 35 j„ ongeh. Maria Vaiihollebeke, 86 j.. wed. August Deygers. Pharailde Bouckaert, 68 j., kloosterlinge. Varken gestolen. ’s Nachts hebben dieven ingebroken in da stallingen, van Pieter Volckaert en-zijn op da Vlucht gegaan met een varken, wc- gende ongeveer 80 kgr. Fiets gestolen. Ten nadeele van Debackere Gabrielle, wonende alhier, werd eén onlangs nieuwe fiets gestolen, wanneer zij deza enkele oogenblikken onbeheerd aan een woning liet staan. Maalvergunningen. De maalvergunningen. worden als volgt uitgereikt, ’s voormiddags van 9 tot 12 u.: Maandag 9 Maart: van Aeriioudt J. tot ei’ met Deleu C. Dinsdag 10 Maart: van Dely J. tot en met Laebens E. Woensdag 11 Maart: van Laebens L. tot en met Vandecaveye E. Donderdag 12 Maart: van Vandecaveye H. tot en met Wostyn Sylveer. BEVEREN-bij-Rcese’are Uitdeeling der Zecpkaarten. Op Donderdag 12 Maart 1942, uitdee- ling der zeepkaarten in de volgende orde: van 9 tot 10 uur: Nrs 0 tot 125: van 10 tot 11 uur: Nrs 126 tot 250; van 11 tot 12 uur: Nrs 251 tot 375; 2 tot 3 tot 4 tot Onze nieuwe Pastoor. Tot opvolger van onzen eliepbetreurden Herder werd benoemd de Z. E. H. Jozef Pisonj Pastoor te Avekapellc. Morgen Zondag 8 Maart zal de plechtige instal latie plaats hebben door den Z. E. H. Deken Qtiaghebctir uit Roeselare. ’s Mid dags zal cr een gezellig feestje gegeven worden door de schooljeugd. Vérdere feestelijkheden moeten door de tijdsom standigheden achterwege blijven; Wij wenschen den hieuwen Pastoor vele vruchtbare jaren in Onze parochie. Dat moest er nog bijkomen. ,.n;j ccn a™e vrouw met vijf kteine hier afgesukkeld. Dr Deplancke uit Bei- kinderen werden dezer dagen 2 kommen tem voerde de sukkel naar het Ouderlin- gestolen. Erg dapper! E hier plaats hebben in de«week van 16 tot 23 Maart, in do bureelen van het Stad huis. De werkgevers worden verzocht goed dezen datum in het oog te houden, ten einde alle vertragingte vermijden. OVERLIJDEN Alhier kwam de droeve tijding toe van het afsterven van oud-burgemeester, Heer Eugeen Carpentier, ©verleden te Brussel. De aflijvige was burgervader tijdens den wereldoonog en ook enkelen tija later. De Heer Carpentier was steeds een plicht getrouw Burgemeester, die de algemeene achting zijner medeburgers genoot. De bijzetting van net stoffelijk over schot in den familiekelder alhier, vond Maandagnamidtfeg plaats. Aan de beproefde familie bieden we ons christen medeleed. SMOKKELAUTO VERLATEN AANGETROFFEN Langs de baan naar Ingelmunster werd alhier ’s avonds door de Rijkswacht een verlaten smokkelauto aangetroffen, die geladen was met 2.000 kgr. witte boonen. Daar het voertuig defect had, vermoed men dat de smokkelaars het voertuig en de kostbare lading in den brand zullen gelaten hebben. Ook de nummerplaat was valsch. Alles werd voorloopig naar de Rijkswacht overgebracht. fr. 107 betalen door den verbruiker fr. 125 Deze prijzen moeten met 13 frank ver minderd worden voor de soorten Grap- pes d’Or», en vermeerderd met 30 frank voor de soorten Rosa fjo. renville). meen sekretaris van het Vlaamsch Ver bet maandschrift Le Lion de Flandre komt deze maand naar Roeselare. Hij komt spreken over het onderwérp: Hoe ik mijn taal en mijn volk terug vond Iedereen, die belang stelt in het ac- tueele probleem Fransch-Vlaanderen en al wie het belangrijke boek Neder land in Frankrijk van den Eerw. Spre ker gelezen heeft, zal deze eenige gele genheid niet laten voorbijgaan om wat dieper in deze kwestie te kunnen door dringen. In onze stede is het succes voor den E. H. Gantoise verzekerd. HET IJS Terwi jl velen naar het einde van dezen barren Winter verzuchten, zal de propa gandaleider van Winterhulp bij het te genwoordige dooiweer wel eens achter zijn coren krabben, evenals dc liefhebbers van de ijspret. Deze laatsten hebben hun hart- te eens F”nnen ophalen: bijna acht vzc- k"’! ?8" één stuk schaatsenrijden, dat ee- b’urt alle jaren niet. Doch ook Winter hui© werff’ gebaat door de ijspret, want j-de-e sebaateenrijde-' had graag een f’-m’-sk? óver voor dit mooie werk. En z"-' heeft men het aangename met het r”tf:ee weten te vereenlgen. Als men 's arenes c’e kas nakeek, dan bleek er vaak veer ’(TO fr. ii'pret in te zitten en in de- zen barren kwam dat maar gre-’ t~

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10