SPÖRïWEüWS Uit Izegemsche Uit }t Waregemsche I PITTEM GITS UIT TIELT WINGENE UIT WAREGEM UIT IZEGEM UIT 'T WAREGEMSCHE UIT T KORTRIJKSCHE KACHTEM EMELGEM UIT ’T ROESELAARSCHE VERDUISTEREN IS PLICHT! OEKENE MOORSLEDE WESTROOZEBEKE DENTERGEM OESELGEM UITSLAGEN VAN KOERSEN WIELRIJDEN UIT ’T IZEGEMSCHE PIANOS INGELMUNSTER DE P.QPERINGENAAR OOSTNIEUWKERKE WAKKEN WIELSBEKE OOSTROOZEBEKE UIT T MEENENSCHE MEULEBEKE Bi am i® «sb> dB es» öE HUIS ADOLF D’HONDT gesticht in 1836. öiiiiuiraiiiiiiiiiuiiuimiiiiiiiuuiK van 18-4-42. 4* BL zaal van van Winterhulp waarvan hier de prijs- VOETBAL (Patersklooster) öuaau ua raiicxoaiuvoLti amici, van heden at tot en met 30 April e.k. De prij- VOETBAL stonden verschei- ;n voor de been- 5721 17431 16116 9502 2243 6319 318 2762 2956 3498 7484 5267 8048 5806 9512 6402 914 880 6675 9503 8014 5470 1208 7782 995 6439 7816 2381. 1956 422 142 9595 1632 9618 9903 9794 498 804 3636 9 7 9 9 2 2 4 1 1 0 1 5 1 3 2 1 1 1 1 1 3 2 3 0 81 15 30 39 42 32 34 51 32 44 43 51 49 33 38 39 15 66 8 4 0 2 4 3 4 6 7 8 8 7 OP 6.44 6.42 6.40 6.38 6.36 6.34 6.32 30 29 18 18 17 16 15 13 5 2920 5748 215 9191 3184 2292 9112 verplaatsing nog eens tt afgestapt 9 8 6 4 4 3 2 12 Taelman, In ’t Grootje wijk Nieuwen- hove. 17 14 17 17 18 13 18 15 17 17 15 12 15 11 15 10 14 10 14 15 14 15 14 13 14 60 1'5 27 54 10 24 43 21 H 42 20 21 42 30 19 46 34 17 42 43 13 34 37 11 33 35 10 24 45 19 66 weg op St-Eloois-Vijve of bij M. Cyriel Werkloozen. Vanaf 15 April moeten alle stempel- plichtige werkloozen van Kachtem zich voortaan op den bepaalden dag (Dinsdag) en uur aanbieden op het Arbeidsambt te Tielt, Tramstatie. veel te zeggen; de Antwerpenaar Hendrickx heeft zich vanaf de derde ronde knap ver dedigd tegen de mokerslagen van Gaston Kinsabil. die nochtans de overwinning in de wacht sleepte. Balloy, Meenen, won afgeteekend van den Antwerpenaar Vercammen, die in herkan sing uitkwam. Melkverdeeling. Als melkverdeeler in onze gemeente werd aangesteld Verkinderen, melkvoer- der van Rumbeke. Deze zal nu tweemaal in de week met karnemelk en afgeroom de melk naar Kachtem komen. De volle melk wordt meestal rechtstreeks door de bevolking bij de boeren gehaald. Eierlevering. Van de 108 verplichte eierleveraars wa ren er den eersten keer slechts 38, die ge leverd hebben. Deze laatsten worden ver zocht de volgende week het dubbele te le veren bij Robert Sintobin, ’t Hooge, Kachtem. twee onrechtmatige punten nu* VOETBAL Red Star Wargcm speelde Zondag 11. op eigen terrein tegen het sterke elftal van Stade Kortrijk. Langen tijd wisten de jon gens van den gasketel stand te houden, doch moesten ten slotte aan hun tegenstrevers onderdoen, die erin slaagden tot driemaal toe den lokalen doelman Cheyns te verschal ken. zoodat de puntjes voor de zoorrelste maal werden verloren. Red Star verdiende echter de eer te redden doch onkans belette hun zulks. Ook de Sportievere zijn er te Izegem met een groote pil verslagen geworden. De 4-0 cijfers zeggen genoeg hoe de schoen makers met de rood-groenen hebben gehan deld. Oprecht een povere Zondag voor onze beide Waregemsche elftallen. Toekomende Zondag reizen de jonrens van Red Star naar C. Brugge. We denken niet dat er in deze stad iets zal kunnen ge oogst worden door de gesternden. De Sportievere ontvangen op het ter rein van 't Leeuwken de spelers van A. A. Moeskroen. die tegenwoordig goede resul taten weten te boeken. De heenmatch eindig de op een gelijk spel en nu thuis moeten de rood-groenen zegevieren 1 Iwr.-eT BOKSEN De boksmeeting van Zondag jl, heeft min der volk getrokken dan men gewoon is te Meenen. Dit is te wijten aan het niet op treden van Galioo, die den voorgaanden Zon dag gekwetst werd te Quaregnon. Er waren nochtans mooie kampen te zien, o.m. die van Defrène. Meenen. welke won van Mondelaers, Antwerpen. Dit was een kamp uit het bovenste schot. Op de kamp KlnsabU-Hendrickx valt niet Burgerstand. Huwelijk. Vandenbrande André, v. Roeselare, met Noyez Laura, v. Oost- nieuwkerke. Eierlevering. De eierlevering zal dezen keer plaats hebben den ganschen Maandag voor de genen die hennenvoeders krijgen, bij Ali- door Vanallemeersch, en voor degenen die geen hennenvoeders krijgen bij Crabbe. In tegenstelling met verleden jaar wor den er ditmaal geen vrijstellingen gege ven. RANTSOENKAARTEN Door de rantsoeneeringsdiensten wordt thans overgegaan tot de uitdeeling van de nieuwe rantsoenkaarten. Dit geschiedt tegen inlevering der oude kaarten en op vertoon van de eenzelvigheidskaarten, op dagen en uren voorzien door een plak brief. De laatkomers echter zullen nog kunnen geriefd worden in het Rantsoe- neeringsbureel op Maandag, Dinsdag en Woensdag, 20, 21 en 22 April e.k. Ten gerieve van onze I.ezers geven wij dan ook hieronder de uren van op- en ondergaan der zon, tot regel maat voor de verduistering. ZON onder 20.41 20.43 20.44 20.46 20.48 20.49 20.51 Wat de Hr Burgemeester vertelde. Wij hebben bij onze boeren nog geen enkel geval van onwilligheid geconsta teerd. Allen hebben voldaan aan hun le- iringsolicht; de meesten leverden zelfs fiiecr dan ze moesten. Voor Winterhulp hebben de boeren zeer ruim bijgedragen, :-o~'7nt de noodlijdenden geen gebrek be hoefden te lijden. Bij de laatste poging krachten ze neg 7000 kilos aardappelen Uiteen; wel een bewijs van hun goeden wil. Voor wat de aktie van boerenhulp aan stadskinderen betreft, wo zouden heel graag meedom, doch we stuiten hier op deze moeilijkheid: het zijn hier bijna al lemaal jonge boeren, die zelf nog volop in de kinderen zitten. Dit neemt echter niet weg. dat we zullen helpen zooveel als we kunnen. Daar is voorzeker geen enkele gemeen te in heel het land, waar de gemeente diensten zoo armelijk gehuisvest zijn als in onze gemeente. Onze secretaris is de passe-partou van de gemeente. In een kamer van zijn huis is alles onderge bracht: sekretariaat, ravitailleering, bur gerstand, enz. enz. Het is daar een komen en gaan van ’s morgens tot ’s avonds. Daar had al lang gezorgd moeten zijn voor een nieuw gemeentehuis. Als een boer een bepaald aantal jaren geboerd heeft, dan bouwt hij zich een eigen wo ning om daar te gaan heereboeren. En een gemeente zou niet kunnen zorgen voor zijn eigen gemeentehuis. Wat een boer voor zich zelf kan, moet ook een gemeen te kunnen voor wat betreft een eigen ge meentehuis. Door de uitbreiding der ge meentediensten is in alle geval de toe stand zooals hij nu is, onhoudbaar. Beweging der gemeente. Gedurende het eerste trimester telde onze gemeente: 9 geboorten, 20 overlij- dens en 3 huwelijken. Boekerij. De geachte- Lezers en Lezeressen die de Boekerij van het Davidsfonds bezoeken, worden er attent op gemaakt, dat de lees- kaarten vanaf Zondag 26 April vernieuwd worden. Op een half jaar tijd lieten zich klop 500 regelmatige lezers inschrijven. Een rekord! 400 Kgr. non-ferro metaal gestolen. Bij de inzameling van het nonfsrro me taal werd alles ingezameld in het gemeen telijk magazijn. Onbekenden zijn des nachts binnen gedrongen m vernoemd magazijn en wisten met niet minder dan een 400-tal kgr. koper op de vlucht te slaan. Spoedig werd er door de rijkswacht een ernstig onderzoek ingesce'.d, en we kunnen met genoegen melden, dat men reeds op het spoor is van de daders. BURGERSTAND Geboorten. Jeannine Van Eeckifout- te. Roger Dejaeghere. Paul Ver- banek. Huwelijken. Jozef Peel met Made leine Demeyere. Cyriel Defrenne met Madeleine Denoulet. Georges Van Hauwart met Alice Vangheluwe. Al bert Claus met Emilie Vanbrabander. Gustaaf Peers met Germaine Deweer! Antoon Decooman met Juliette Staelens. Marcel Derycke met Irène Deruyck. Joris Declerck met Maria-Jozef Vanover- straeten. Schielijk overleden. De vorige week was de genaamde Alois Strobbe, drukkerij en papierhandel te Izegem, op bezoek geweest bij de Wed. Henri Floren te Wildenburg. Bij zijn te rugkeer naar den tram gevoelde de man zich ongesteld en ging nabij ’t Barrierke binnen bij Cyriel Vervaecke, landbouwer. De man had lang door den feilen wind gestapt en was uitgeput, te meer daar hij leed aan ’t hart. De bewoners lieten dok ter en priester bijroepen, daar ze be merkten dat zijn toestand vlug vererger de. E. H. Decaat kwam nog juist bij tijds om ’t slachtoffer ’t H. Oliesel toe te die nen. Strobbe was gestorven op een half uur tiids, nog vóór de aankomst van een doktér. De familie werd telefonisch ver wittigd en de 76-jarige man naar het doodejihuisje van het hospitaal overge voerd. Van alles wat. Uitdeeling der rantsoenkaarten: Op Donderdag 23 April, Sektie A en C; op Vrijdag 24 April. Sektie B en D. Uitdeeling der rantsoeneeringszegels: On Dinsdag 28 April, Sektie A: op Woens dag 29 April, Sektie B; op Donderdag 30 April. Sektie C en D. Dezer dagen zal een begin gemaakt worden met het uitdeêlen van speciale maaltijden aan ondervoede kinderen. Dat zal welkom zijn! Ook zal een derde be- deeling van schoenen en kleedingstukken plaats hebben. De opvoering van Vlammende Vleu gels óp -Zondag 19 April ten bate van Winterhulp, wordt ten zeerste bij onze gemeentenaren aanbevolen. Een goede ge legenheid om naast enkele gezellige uur tjes een Kleinigheid bij te dragen tot hat mooi» sociale werk van Winterhulp. VAN ALLES WAT Dinsdag celebreerde den jongen Priester E. H. Joris Verbrugge in de pa rochiale kerk alhier, onder groote belang stelling zijne Eeeremis. Te dezer gelegen heid hield E. H. Maes, Deken te Ware- gem, een gel-agenheidssermoen. De of ferande duurde ruim een kwartuur, want den jongen Priester met zijn achtbare familie wordt door de gansche bevolking geacht en bemind en dezen hadden er dan ook aan gehouden deze plechtige Eercmis bij te wonen. De Vlaamsche Kermis kende een grooten bijval en de groote zalen van het H. Hartcollege waren mooi versierd met deze welgeslaagde foor, die doorging ten voordeele van Winterhulp. Er waren al lerhande attrakties en kramen opgesteld en er werd gezorgd voor een mooi muzi kaal programma. De groep die voor het muzikaal gedeelte diende te zorgen, boek te een schoonen bijval, zoodat alle bezoe kers ic-ts naar hun tand hebben gevon- Tooneel. Onze plaatselijke tooneelvereeniging heeft in dit seizoen flink werk verricht. Het seizoen werd r eopend met het lach succes «Neef Bill uit Mexiko», dat twee volle zalen heeft gelokt. Daarna volgde 1 provincie132 voor inwoners buiten de de kunstvolle Kerstopvoering van De provincie. Gouden Clown». Tot slot krijgen we op - 1 Zondag 19 April de opvoering van het moeten gebracht worden bij Robert Van- bekende blijspel De Wonderdoktoor - T"'" -- van Jos. Janssen. Ook nu zal Kunst na DE BEROEPSRENNERS A. TE WAREG1M. De Ijverige inrichters, nl. J. BelrlaeS, J. Coopman, G. Herreman, enz... haddeiT dit maal het geluk langs hunne zijde: prachtig weder, mooi aantal deelnemers, overgroate belangstelling. Kortom al wat ze hadden ge wild! De wedstrijd, dlc te 14.30 uur stipt werd aangevaangen, kende een mooi sportvertoon en. reeds van bij den aanzet werd er hard gereden door de 34 deelnemers. Er zijn 17 ronden af ie leggen in achtvorm, zoodat we op de marktplaats 35 keeren de renners kunnen zien voorbijvliegen. Talrijke renners trachten weg te geraken, o. a. Juul Lewis. Rymenants, Van Hooylandt, Vandeweghs. Declerck. Deze renners werden telkens door de achtervolgende groep terug bljgehaaald, zoodat het tenslotte beslist werd In den spurt. De uitslag: 1. Faignaert Emlel. S.-Mar!:>- Llerde, 110 km. In 3.19 uur; 2. Gorgon Her mans op 2 lengten; 3. Adolf Vandenbossche op 1 lengte; 4. Gust Janssens op 1/2 lengte; 5. Stan Oekers op 1/2 lengte; 0. Achlel Buys- se op 1/2 wiel; 7. Hermie Michel; 8. Dscin Albert; 9. Juul Lowle; 10. Jef Vandpweghe; II. Eugeen Klcwiet; 12. René Dick; ,13. Ry menants Fraris; 14. Dufromont Jeropm; 15. Ramon Albert; 16. Pelsers Roger op 20 sec.; 17. Van Cauwcnbergh (ver); 18. Busschops Lode (gedubbeld en plat). DE JUNIORS TE MEULEBEKE. 42 Me dedingers. Uitslag: 1. A. Pieters; 2. A. Mom- merency; 3. I Vandewalle; 4 A. Desmet; 5. R. Missinn IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIII'lllllillllllllllllilllllllH LIJDT GIJ AAN LUMBAGO? Deze doeltreffende lihiment Krengt U zeer snel verlichting. Bet eenvoudig de pijnlij ke plaatsen, zonder te wij ven of te masseeren, met de Rheumagic - liniment, het beproefde middel te gen lumbago en rheumA- tiek, spierpijn, stijfheid en lendenpijn. De pijnen zul len onmiddellijk verdwij nen en gij zult verrast zijn over het snelle resul taat. De Rheutnagic-linl" mént is klaar voor het ge- vs.- bruik verkrijgbaar bij Uw iapotheker. Neem de proe; W»' overtuig Uzelf. Ha» I 1 vandaag nog 100 gr. Rheu- i magic-liniment in huis. MEULEBEKE (Marialoop) Kind van een wagen gevallen. Landbouwer Bra..., wonende steenweg' naar Wakken, kwam langs den steenweg naar Marialoop gereden. Ter hoogte van de Kapel is een 10-jarig meisje, een zeker Marie-Thérèse D..., van den wagen ge vallen door het maken van een verkeer- wpuagcu. uc >ww>>,iw> «t de beweging. Het werd door den landbou- rijder kwamen met geweld tegi werd opgenomen met een diepe wonde straatsteenen terecht. De motorijai. aan het voorhoofd, terwijl het eveneens er het ergst aan toe en liep naast ver een diepe wonde opliep aan de rechter- wondingen aan het heefd tcvcr.c ccr. knie. «chouderontwrichting op. 18 April: 19 April: 20 April: 21 April: 22 April: 23 April: 24 April: Fietsdief stal. Wanneer Marcel Vanderheeren, wonen de Pittemstraat alhier, zijn fiets uit een aangelegen hok van zijn woning wilde gaan nemen, stelde hij met groote ver wondering de diefstal ervan vast. Klacht werd bij de plaatselijke rijkswacht inge diend. Rantsoeneeringszegels verloren. Vrouw Jules Rosseel, wonende in de Manegemstraat alhier, had haar zegels voor het tijdperk der maand April afge haald ten Gemeentehuize. Slechts wan neer zij thuis kwam heeft ze het verlies van de 7 bladen zegels vastgesteld. Een onderzoek wordt ingesteld. De Normandische Haan Ten voordeele van Winterhulp wordt op Maandag a.s., zijnde 13 April, een too- neelavond gegeven door de nieuw gebak ken Cultureele VereenigingEr wordt opgevoerd De Normandische Haan blijspel in 4 bedrijven van J. Braum. Deze opvoering gaat door in de feestzaal Aurea gelegen in de Statiestraat. Deu ren open vanaf 6.30 u. Begin te 7 u. Prijzen 8 en 5 fr. Kaarten kunnen Zon dag 12 April genummerd worden in de zaal van 9.30 tot 11 ure. 301 13716 142 1655 370 16155 9595 6943 764 15137 10261 18994 --- 7289 17J45 122 11992 4423 12794 2499 17988 17884 11862 4714 102 2427 4790 661 5913 911 5525 Algemeene Rangschikking. 1. St. Izegem 2. N. Ingelmunster 3. Abeele Sport 4. Kaboy Rumbeke 5. S. K. Hooglede 6. Sp. Kachtem 7. Kr. Meulebeke 8. Zilverberg 9. H. O. Roeselare 10. V. P. Gits 11. Dosko Beveren Katholiek Vlaamsch Sportverboiri West-Vlaanderen. Zooals voorlzen Is ook de derde sclilfttcgs- match uitgegroeid tot een heerlijke uiting van katholieke sport. Een dichte menigte zoowat twee duizend toeschouwers, waren getuige dat het K. V. S. ook weet wat voet ballen is en heel wat personaliteiten ver eerden de meeting' met hun tegenwoordig, held, wat de spelers als een spoorslag voel den om nog meer en beter te doen als voor heen. Dat liet IJzerdlstrlct aan het roeren Is. wisten wij al lang, maar ~dat ze tot dergelijke manifestatie bekwaam waren, dat hadden we niet durven hopen. Hoeft het dan nog gezegd dat iedereen naar huis la ge trokken na den afloop met het vaste ge dacht nog dergellilre matchen te zullen bij wonen, zoo prachtig georganiseerd en zoo tot ieders voldoening verloopen als deze match te Zarren. Nu, daar krijgen onze menschen nog de gelegenheid toe, 'want er is reeds een officieus akkoord dat een selectie van het IJzerdlstrlct deze van het Center zou bekampen en dit voor een liefdadig doel. Wij zullen bij ge legenheid daarop nog teiugkecren. Voor Zondag a s. is nog een gewestelijke match bepaald met het doel onze kleinere Uefhebbersploegen er wat op te helpen. De eerste match verliep zeer spannend tot en kele minuten voor het einde dat de ver moeidheid zich bij de kcurploeg deed gel den. Een verwittigd man is er twee waard, zegt men, en zeker zullen ohze selectienwn- nen nog beter willen doen dan de eerste maal en dat belooft. De match grijpt plaats te Heule. om 3 uur ’s namiddags. Voet balliefhebbers. niet vergeten hé. N. C. ■Burgerstand. Overlijden. Delanghe Sidonia, 72 b., echtg. v. Felix Desmet. Beheer Waters en Bosschen. Gezien de plunderingen in de bosschen zal Art. 165 van het Boschwetboek streng toegepast worden. De bevolking wordt hierbij verwittigd dat rdwie zich in de bosschen of boschdreven zal bevinden zonder drager te zijn van een schriftelij- ke machtiging afgeleverd door een bosch- ajnbtenaar, in overtreding zal genomen werden. BURGERSTAND Geboorten. Guldo Creytens, z. v. Ju lianus en Julia Lams, v. Wingene. Gode- lieve De Bonnalre, d. v. Alexandre en Marie Wallaert, v. Deurne. Lydle Wallaert, d. v. Michel en Bertha Dejaeghere, V. Wakken. Gabriel Van Colen, z. v. Marcel en Marie Qulntyn, v. Wingene. Luclenne Destoop, d. v. Marcel en Elvira Vandermeulen, Rame- plaats. Marle-Josée Claerhout, d. v. Je rome en Margareta Lemcy, v. Plttem. Lena Thiers, d. v. André en Suzanne De- munster, v. Wlelsbeke. Huwelijken. Jozef Vandeputte, onder wijzer v. Kanegem. en Juliette Tlelens, z. b., v. Tielt. Felix Van der Meeren, wever, en Theresia Gelaude, z. b.. b. v. Tielt. Overlijdens. Camillus Hommé, 75 j., z. b.. ongehuwd, Hospitaal. Polydore De Bruyne, 35 j., echtg. v. Maes Yvonne, van Aarsele. Jozef Lannoo, 69 J., echtg. v. Da vid Maria, v. Wingene. Luclen Bouckaert, 7 J., z. v. Jozef en Germaine Depondt, Oude Statiestraat. Paul Verheye, 30 j., echtg. v. Iterbeke Maria, Steenweg Meulebeke. Constant Loontjens. 74 j., echtg. v. Van de Walle Emilia, ’t Geloove. NOODLOTTIG MOTORONGEVAL Twee dooden. Zaterdag voormiddag, si dene personen te wacnte: houwerij Delandtsheere in de Kortrijk- straat, terwijl er ook enkele kinderen aan het spel on waren op het voetpad. Van uit de richting van de Knok kwam plots een motorrijwiel met zijspan afge reden. Tengevolge van een tot nu toe on gekende oorzaak vloog het voertuig gansch op den linkerkant der baan, kwam over het voetpad tegen een wegwijzer terecht, welke omvergeworpen werd en op de wachtende burgers terecht kwam. Enkele meters verder kwam de motor tot stil stand. Drie personen waren tengevolge van het ongeval gekwetst, en werden aanstonds naar de St-Andrieskliniek overgevoerd. Een drietal uren nadien overleed er de 7-iarige kleine Bouckaert Gerard zonder nóg ter kennis te zijn teruggekomen. Het kleine slachtoffer was zeer erg gekwetst aan het hoofd. Het ongeval heeft daaren boven nog een tweede sterfgeval ten ge volge gehad. De 30-jarige Paul Verheye, veehandelaar, wonende steenweg naar Meulebeke, was met zware verwondingen en breuken aan de borstkas naar de kli niek overgevoerd en stierf er denzelfden avond no^ rond 11 uur. De 64-jarige Jo zef Geeroxf. welke verwondingen bekwam aan het hoofd, is echter aan de beter hand. De kleine Bouckaert was geboren te Dentergem, den 7 Maart 1935 en is het zoontje van Jozef Bouckaert en Germaine Depondt, wonende in de Oude Statie straat. Een onderzoek werd ingesteld naar de verantwoordelijkheid en naar verluidt zou de motor juist herstellingen ondergaan hebben, zoodat proeven werden gedaan. De twee getroffen families zijn zeer gun stig gekend en de bevolking neemt innig deel in den rouw van deze families. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMH Wilt ge ter trouw een okkasie- piano koopen, GANSCH hersteld en zoo GOED ALS NIEUW, wendt U tot het HUIS ALBERT LIETAERT-BOEDTS Markt 21 - TIELT. - Tel. 84. EIEREN Ingevolge eene algemeene verordening van deh Militairen Bevelhebber worden alle houders van hennen verplicht weke lijks één ei per hen in te leveren bij een inzamelaar door den Burgemeester der gemeente aan te duiden. Door den Bur gemeester van Tielt werd hiervoor den H. Gerard Goemaere, Dentergemstraat, aangeduid. De inzameling zal geschieden eiken Donderdag van de week. Nadere inlichtingen zullen wel bij den inzame laar kunnen bekomen worden of op het rantsoeneeringsbureel. LEERGANGEN In samenwerking met het Midden- standssecretarlaat worden er in het lo kaal De Kring Kortrijkstraat 60, en beginnend op Zondag 10 Mei a.s., leer gangen gegeven in damensnijkunde, hee- rensnijkunde en Boekhouden, door het Provinciaal Instituut voor beroepsoplei ding en volmaking van ambachten en ne ringen, uit Brugge. De lessen worden ge- gegeven lederen Zondag, volgens hierna volgende indeeling: damessnijkunde: van 10 tot 11.30 u. voormiddag; heerensnij- kunde: van 11.30 tot 13 ure. Deze beide leergangen zijn toegankelijk voor Dames en Heeren, gevestigde patroons en leer jongens en -meisjes met leercontract. Voor boekhouden, bevattend een reeks uiteenzettingen over sociale wetgeving en belastingen, tellend 15 lessen, wordt den namiddag voorbehouden van 15.30 u. tot 17.30 u. Inschrijvingen en inlichtingen bij den Heer Bossaert, Hoogstraat 59, den Dinsdag van 19 tot 20 ure, Donderdag van 17.30 tot 19 ure,-Zondag van’10 tot 12 ure. Wij wenschen dat deze belangwekkende leergangen druk zouden gevolgd worden, want een gelegenheid als deze om zich te volmaken komt niet regelmatig voor. RIJWIEIJHEF INGEREKEND Een verbruiker had in een herberg aan de Hoogstraat ziin rijwiel op de koer ge plaatst, meenend hem aldus tegen dief stal te kuniien verzekeren. Deze koer heeft echter ook nog een zijuitgang, en toen hij enkelen tijd later zijn rijwiel meende te nemen, was dit verdwenen. Aanstonds verwittigde hij echter de poli tie, welke een snel onderzoek instelde en vermoedend navolgend, een onderzoek in stelde bij enkele personen. Aldus kwam men ook bij de genaamde Jozef V..., wo nende in de Wltfestraat, welke op heeter- daad betrapt werd. Het rijwiel was reeds gansch uiteengenomen en reeds grooten- deels geschilderd. Hij zal natuurlijk met moeder justitie af te rekenen hebben. KONIJNEN GESTOLEN Bij den rtadsarbeider Cyriel Houtte- man, wonende in de Bruggestraat, wer den tijdens den nacht twee vette konij nen gestolen. Vermoedelijk werden dé dieven verontrust, want zij lieten nog twee verdere dieren in het konijnenhok. Klacht werd nedergelegd. BIJ DE BRANDWEER Zondag laatst heeft het Brandweer korps belangrijke maatregelen getroffen. Het materiaal welke terug volledig in regel gesteld is van de schade welke het tijdens den oorlog had opgeloopen (ver melden we maai- eventjes het opbranden van een auto, het vernielen van den twee den auto aan de radiator) werd thans verdeeld opgesteld en niet meer gezamen lijk geplaatst zooals vroeger op de La- kenmarkt in de Bruggestraat. Thans staat een gedeelte in een lokaal van de Be roepsschool op de Hulstplaats, een ge deelte nog in het eigenlijk arsenaal en in een nabijgelegen bergplaats voor lad ders, terwijl een verder gedeelte geplaatst is in de Tramstraat. Het Brandweerkorps onder de leiding van zijnen bevelhebber Kommandant Impe Frans, werkt ruste loos verder om de bevolking zooveel mo gelijk tegen brand te beschermen. LANDBOUWER VREESELIJK VERBRAND TE MARIALOOP Landbouwer Wullaert, wonende langs den steenweg naar Tielt, te Marialoop, wilde een dezer dagen zijn alcohol vuurtje aansteken, teneinde iets te kunnen ver warmen. Het' vuur dat bij gebrek aan brandstof niet voldoende meer brandde, werd terug van alcohol voorzien door den landbou wer die, terwijl het vuur brandde. d.e brandstof erin eoot. Door een onvoorzich tigheid of onoplettendheid is gansch het alcoholvuur ontploft. Groote vlammen verspreidden zich rond den ongelukkigen landbouwer, die weldra in lichte laaie stond. Intusschen hadden de huismeube- len eveneens vuur gevat en nam dit een zoo geweldige uitbreiding, dat gevaar bleek van 'gansch de woning te zien uitbran den. Öp het getier en hulpgeroep van den ongelukkigen landbouwer, die reeds zijn kleederen doorbrand was, kwamengebu- ren toegesneld die de man de eerste hulp boden. Met behulp van dikke wollen de kens kon het vuur gedoofd worden. Na nog enkelen tijd hard werken kon het vuur in de woning eveneens gebluscht worden. De landbouwer werd bewusteloos opge nomen en in een andere kamer binnen- gedragen. Een ontboden geneesheer was •- spoedig ter plaatse, die den man de eerste zorgen toediende. Hij is ernstig verbrand ia het aangezicht, borst en ledematen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Alles in ’t kort. Bij Omer Sabbe staat een onbewoon de woonwagen, die dienst doet als wacht post voor de tabakdrogerij in de Wijk «Verkeerde Wereld» Emelgem. De vorige week werd deze woonwagen door een he- vigen rukwind opgepakt en omgedraaid. Gelukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. Bij Samijn Victor, landbouwer, Wee- zenstraat alhier, staat achter een bouw vallig schuurtje. Man en vrouw waren daar bezig met de plantaardappelen. Op het oogenblik dat de vrouw even weg was, kwam er esn hevige rukwind, die het schuurtje tegen den grond smeet, terwijl de man er onder bedolven werd. Aan stonds snelden de vrouw en de geburen ter hulp, doch het duurde nog een gerui- men tijd, voordat men den man kon ver lossen. Zijn arm was gebroken en boven dien werd hij inwendig nogal ernstig ge kneusd. Hij werd ter verpleging naar de kliniek van Izegem vervoerd. Ook bij Alfons Geldhof, wonende in de Gaaipanderstraat alhier, waaide een schuur tegen den grond. Gelukkig was er op dat moment niemand in de schuur aan ’t werken. Boerenhulp aan stadskinderen: Tot nu toe werden er nog maar een drietal stadskinderen bij de boeren geplaatst. Deze kinderen vertoeven reeds enkele maanden in onze gemeente, ’t Is te hopen, dat er nu meerdere boeren gehoor zullen geven aan den oproep om ondervoede stadskinderen te plaatsen. In onze gemeente werden ’n 40-tal boeren-vrijgezellen aangesteld voor den verplichten dienst bij de Boerenwacht. ZONDAGDIENST Zondag 19 April, wordt de dienst der Apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker FLORENT LALEMAN, Groote Markt. De geneeskundige dienst wordt dien dag verzekerd door Dokter SWINGEDAUW, Nieuwstraat. BURGERSTAND Geboorten. Monique Beaumont, d. v. Jerome en Germana Verduyn, v. Moorslede. Hedwige Devroe, d. v. Victor en Germaine van Astele, Marktstraat 45. Marleen Van- denbroucke, d. v. Omer en Julia Steen, Roe- selarestraat 39. Mathieu Lintermans, z. v. Edgard en Hélène Lemiere, Krekelstraat 66. Germain Tack, z. v. Marcel en Leontlna Vlaene, Kortrijkstraat 283. Ingrld Decoop- man, d. v. Valere en Dina Monserez, Roese- larestraat 440 e bis. Frida Declercq, d. v. Henri en Emma Devos, Mentenhoekstraat 21. Etienne Robert, z. v. Valeer cn Marle- Leulse Deconinck, Kortrijkstraat 191. Overlijdens. Adrienne Pattijn, 45 j., echtg. v. Henri Vanheckoutte, v. Ledegem. Gustave Van den Berghe, 62 J., echtg. v. Leona Maes, Meenensteenweg 8. Marcel Vandenbogaerde, 18 J.. z. v. Theophile en Flavie Lagalsse, v. Oostroozebeke. Valere Vanlede, 67 j., echtg. v. Lecmtlne Vermeu len. Ameycstraat 22. Aloys Strobbe. 75 J.. echtg. v. Maria Hoornaert, Kasteelstraat 1 (overl. te Wingene). Huwelijken. René Mul‘er. wever, en Héléne Parmentier. schoenfabriekwerkster, b. v. Izegem. Daniël Lletaert. koloniaal gczondheldsbeambte v. Schaarbeek, en Ce cile Neirynck, verpleegster v. Izegem. Mi chel Lievens, olieslagersgast, en Gabrielle De- croix, schoenfabriekwerkster, b. v. Izegem. Albert Opsomer, tegelmaker v. Olsene, en Julia Desmet, schoenfabriekwerkster v. Ize- gem. Renaat Van Haverbeke, borstelma ker v. Ingelmuster. en Paula Degroote, schoenfabriekwerkster v. Izegem. Maurice Debisschop. magazijner, en Marle-Louise De- smedt. bediende, b. v. Izegem. Roger Hosteklnt, onderwijzer v. Ingelmunster, en Paula Samoy, schoenstikster v. Izegem. Nicolas Ostrowski, borstelmaker, en Martha Vantleghem, borstelmaakster, b. v. Izegem. Polydoor Himpe, wever, en Madeleine De- busschere. speelster, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Rem! Mestdag, houtdraaier v. Lendélede, en Gabrielle Van Eeckhoutte, v. Ingelmunster. voorh. te Ize- gem. Gaston Vandemoortele, nljveraar v. Izegem, en Francine TIrtiaux, z. b., v. Flcu- rus. AAN DE JONGE MOEDERS Door de zorgen van het zoo verdien stelijk werk van het Kinderwelzijn, wordt alhier thans vanaf 15 April, maan delijks 500 gr. suiker (zonder zegels) af geleverd aan de gezinnen met kinderen tot den ouderdom van 1 jaar. De gezin nen met kinderen van 1 tot 3 jaar, be komen iedere maand 250 gr. griesmeel mits aflevering van zegels Nr 8. Deze producten mogen afgehaald worden in het Secretariaat van het Kinderwelzijn, iedere 3« Woensdag der maand, van 1.30 tot 3 u. namiddag. TOONEELLEVEN Het is een feit dat het tooneelleven thans hier te Izegem op een hoog peil staat, want er gaan slechts weinige we ken voorbij zonder de opvoering van een of ander revue- of tooneelavond. Thans krijgen we op Zondag 19 dezer nogmaals een groote revue-avond. waarop een ge kende kunstgroep uit Brugge, de groote lachrèvue ’t Zal dan Kermis zijn! zal opvoeren. Deze opvoering gaat door in de zaal der Gilde, om 3 u. en 7 u. DRENKELING UIT DE VAART GEHAALD Maandagvoormiddag zagen voorbijgan gers ter hoogte van het stedelijk zwem- dok een rijwiel uit het water der vaart steken. Er werden aanstonds peilingen gedaan en het duurde dan ook niet lang of men haalde het lijk boven van een manspersoon. Uit het onderzoek der po litie bleek het dat men hier te doen had met Hendrik Maes, 71 jaar oud, tabak- snijder te Rumbeke. De man was ’s avonds te voren in een herberg uit den omtrek gezien geweest, zoodat men mag veronderstellen dat de ouderling door de duisternis misleid, in het water zal ge reden zijn. VERKEERSONGEVAL Maandagvoormiddag werd de 9-jarige Marcella Vandecappelle, wonende in de Roeselarestraat, in dezelfde straat door een vruchtauto, toebehoorende aan de firma Van Rolleghem uit Roeselare, ge vat en met geweld ten gronde geslingerd. Dank zij het koelbloedig zijn van den auto voerder die het meisje nog gedeelte lijk kon mijden, anders ware het kind totaal vermorzeld geweest. Thans liep het slachtoffertje verwondingen op aan de beenen en de handen. Het rijwiel werd totaal ontredderd. TOONEELAVOND UITGESTELD Zondag moest de Vriendenkringuit Harelbeke alhier in de zaal van het Gil- denhuis, een groote revue-avond houden. Door onvoorziene omstandigheden is dit feest niet kunnen doorgaan en wordt uitgesteld tot Zondag 3 Mei. De kaarten die reeds verkocht werden blijven geldig voor dien datum. BIJ HET DAVIDSFONDS De bloeiende afdeeling van het stede lijk Davidsfonds geef alhier op Maandag 20 April een zeer belangrijke voordracht die doorgaat in de feestzaal van het St-Jozefscollege, om 7.30 ure en waarop de gekende redenaar Z. E. P. C. Van Gestel, O. P., zal spreken over het belang rijke onderwerp Salazar en het nieuwe Portugal VINKENZETTING De vlnkenmaatschapplj De Lustige Zan gers gaf een vlnkenzetting met 71 deelne mers en die volgenden uitslag gaf: 1. Callens M-, Emelgem, 718 liedjes; 2. Dutolt R., Ize- gem, 618; 3. Feys J ld., 465; 4. Callens M., Emelgem, 461; 5. Ramboer J.. Gits. 460; 6. Werbrouck A., Izegem, ,433; 7. Deforce M.. Kachtem, 428; 8. Brabant E.. Izegem, 380; 9. Honoré G.. ld., 375; 10. Vandenbussche J.. ld.. 345. Gullegem 1 naar huls nemen. Katholieke Sportaktie West-Vlaanderen. Abeele Sp. Nnalp. Ingelmunster i_j Stade Izegem Krekelsport S. K. Hooglede Hooger Op Roeselare :i—i V. P. Gits S. K. Kachtem l-J Dosko Beveren Zilverberg F. C. Roeselare. Onze Clubjongens moesten Zondag spelen tegen F. C. Brugge. Roeselare trapt af en ge holpen door een sterken wind zitten ze aan stonds voor het doel der bezoekers. Voor- loopig worden alle aanvallen afgeslagen. Roe selare geeft niet de volle maat; de wedstrijd telt niet voor de competitie en bovendien spelen de bezoekers maar met 10 man. Doel wachter Van Hecke houdt verschillende scherpe schoten van de gastheeren. Doch ook de uitvallen van de bezoekers zijn niet zon der gevaar, ofschoon de Brugsche schoten niet zoo zuiver gericht zijn als de Roeselaar- sche. De Brugsche verdediging is zeer soiled. Aan de 35° min. zet Manhaéve scherp voor en Mestlaen schiet ineens onhoudbaar bin nen. Twee minuten later maakt Manhaeve een 2« mooi doelpunt en de stand is 2-0. Aan de 42» min. maakt Decaluwé het eenige te- genpunt (2-1). Mullier zet een hoekschop mooi voor doel, Rebry laat den bal met een schijnbeweging passeeren en Mestlaen lost een reuzenkanjer, die prachtig gehouden wordt. Rust treedt In met 2-1 Ondanks den hevlgen tegenwind is Roe selare na de rust voortdurend In den aanval. Aan de 7» min. weet Mestlaen, op voorzet van Manhaeve. het 3» doelpunt voor Roese lare aan te teekenen. Nu volgt een periode van overwicht voor Roeselare. doch de Brug- sche verdediging staat pal. Ook Braeckevelt moet enkele keeren handelend optreden, het geen hij zonder fout doet. Om beurten ver- keeren de doelen In gevaar, doch er komt geen verandering meer in den stand. Roese lare wint verdiend met 3-1. Scheidsrechter Hollevoet leidde zeer correct. Krottegem Roeselare. Niet zonder vrees vertrokken onze Krotte- gemjongens naar Gullegem, want volgens gewoonte had men moeten zorgen voor twee Invallers. Op slot van rekening ontbrak er toch nog een speler, zoodat er beroep moest gedaan worden op den lijnwachter en deze deed het perfect. Geholpen door een stevl- gen wind treedt Krottegem overdonderend op. Reeds aan de 4» min. leidt Krottegem met 0-1. Weldra maakt Van Colllie Nr 2. Vandoorne passeert 3 spelers en maakt er 0-3 van. Ze hebben den smaak beet. Van- glerdegem zet voor aan Vaneeckhout. die Nr 4 in de touwen Jaagt. Op een missen In de verdediging van de bezoekers kan Ver- faillie maar onvoldoende wegwerken en de middenvoor van Gullegem trapt binnen (1-4). Daarna rust. Krottegem teert op djn voorsprong en het tweede gedeelte verloopt eerder saai. Onder- tusschen hebben Vanglerdegem en Vaneeck hout van plaats verwisseld en dit kost onze jongens een doelpunt. Nu volt micldenveld- spel en ten slotte winnen onze Jongens ver diend met 2-4. Op verzoek, werd de derby van 19 Anril uitgesteld tot 26 April. De volgende Zondag dus rustdag. Ondertusschen kan krottegem gerust zijn op zijn tweede plaats, hetgeen, gezien de moeilijke omstandigheden, een buitengewone prestatie mag genoemd worden. Zwarte Leeuw Roeselare. Onze Zwarte Leeuwers hebben Zondag een wedstrijd gespeeld tegen R. S. Gullegem, die hen nog lang zal geheugen. Voor de zoo- veelste maal was er geen scheidsrechter, zoo dat voor deze kapitale wedstrijd beroep moest gedaan worden op een gelegenhelds- scheidsrechter van de bezoekers. De eerste helft verloopt met talrijke aan vallen van weerskanten; die der bezoekers zijn een tikje gevaarlijker. De stand 0-1 bij de rust Is dus verdiend. Na de rust krijgt Stade overvloedige hulp van den scheidsrechter. Het spel begon met twee strafschoppen; niemand wist waarom. Ze werden schitterend gehouden door Pol Anseeuw. Kort daarop krijgt Zwarte Leeuw ook een strafschop, waarvan ze dankbaar gebruik'maken om gelijk te stellen (1-1). De scheidsrechter probeert nogmaals met een strafschop, want hij voorziet .een nederlaag voor Gullegem en dat moet kost wat kost voorkomen worden. Helaas, ook deze straf schop wordt prachtig gehouden door Pol Dan maar wat anders er op gevonden. Een der spelers, die bulten het veld stond, krijgt het In zijn hoofd om ook een doelpunt te maken en... het wordt toegekend. Om alle onzekerheid weg te nemen, wordt er daïi nog eens een strafschop gegeven. Deze keer heeft hij succes, want Pol, kan slechts on voldoende afweren en 't is 1-3.. Ziezoo mi is het wel en dank ilj den scheidsrechter kan Openbare Werken. De actueele kwestie van de vergrooting van d.e Plaats zal nu toch eindelijk opge lost worden. Binnenkort zal er overgegaan worden tot de onteigening van het huis, bewoond door Leo Verhelst, en de daar- bijliggende gronden. Ook de werken aan de dorpswegen kun nen nu regelmatig voortgaan, daar er reeds verschillende schepen met asch zijn aangekomen. De steenen zullen weldra volgen. Uitdeeling der rantsoeneerkaarten. Donderdag 23 April; ’s morgens van 9 tot 12 uur, Sektie A 1 tot en met 80; ’s namiddags van 1.30 tot 4 uur, Sektie A 81 en de overigen. Vrijdag 24 April: ’s morgens van 9 tot 12 uur, Sektie 1 tot en met 110; ’s na middags van 1.30 tot 4 uur, Sektie B 111 en de rest. Arbeid weer prachtig werk leveren. Van het laatste stuk worden een 4-tal uitvoe ringen voorzien, zoodat onze tooneelver- eeniglng dit seizoen in totaal een 10-tal uitvoeringen gegeven heeft.’ hetgeen reeds een heele prestatie is. Wij wenschen Kunst na Arbeidgoed succes en we hopen haar in het volgende seizoen nog meermaals terug te zien. Geweldige brand. Onverwachts is er brand uitgebroken, rond de middag, in de mekanieke vlas- zwingelarij van de genaamde Deboiserie Oscar, burgemeester te Oeselgem. Aange- wakkerd door den geweldigen wind nam het vuur spoedig een groote uitbreiding, en alles stond er weldra in lichte laaie. Ruim 1500 kilos gezwingeld en ongezwin geld vlas ging er in de vlammen op, be nevens al de machienen en materiaal, dienstig voor het afwerken van het vlas. De oorzaak van den brand is onbekend. De politie doet het noodige onderzoek. 400 Kgr. tarwe aangeslagen. jen en ajjen tevreden waren over hun Door de kontroleurs in samenwerking --- met de rijkswacht, werd een kamion ge voerd door zekere Bossuyt uit Sint-Baafs- Vijve, tot staan gebracht, daar deze ver dachte waar vervoerde. Bij onderzoek werden er in den kamion een 400-tal kilos tarwe gevonden die dan ook werden aan geslagen; proces-verbaal werd opgemaakt. Verdachte auto tot staan gebracht. Vrijdag morgen werd er door de rijks wacht, plots aan de bureelen der rijks- i--- - wacht een verdachte auto aangetroffen. ^en bij Juffer Paulette Dewever, steen- Deze -werd er tot staan gebracht, en al spoedig moest er worden vastgesteld dat de auto was voorzien van valsche taks platen en niet was voorzien van een rij bewijs, De voerder was zekere Silveer R... uit Desselgem. De auto werd er aangesla gen, en de man gevankelijk naar Kortrijk overgebracht. Proces-verbaal werd er eveneens opgemaakt. Twee dynamos gestolen. Onbekenden zijn binnen gedrongen in de magazijnen van den genaamden Bossuyt Remi, en gingen er met zijn dy namo op de vlucht zonder er maar spo ren achter te laten. Bij Vandenbussche Maurits werd er eveneens uit zijn magazijnen een schoone dynamo gestolen. De rijkswacht stelde een ernstig onderzoek in. Voerman ernstig gewond. De paardengeleider Verst..., wonende te Wielsbeke, kwam met een paardenge- span in de richting van Marialoop gere den. Gekomen ter hoogte der wijk Vij vers is het paard door een onbekende oorzaak op de vlucht gegaan, waardoor de paardengeleider van den boks geslin gerd werd en ernstig gewond werd aan het voorhoofd en ledematen. Het paard werd ter hoogte der hofstede Oosterlinck te Meulebeke tot staan gebracht. De toe stand van den ongelukkigen man is ge ruststellend. Rangschikking 1 6 6 8 8 8 10 7 7 4 8 2 14 VOETBAL Voor een mooie belangstelling en bij een prettig voorjaarszonnetje stelden zich Zon dag aan de Meenenpoort volgende ploegen op: Kortrijk Sport: Remmer'ie; Vanneste en Duyck; Vandecappelle, Deroeck en Vandc- venne; Dermaux, Maes A., Coornaert, Dewin en Lapauw. St. Moeskroen: Schoon; Petit en Mar quette; Vifquin, Bettens en Vercamert; Ceu- lemans, Seys, Quickels. Derouf en Engels. Reeds aan de 4» minuut weet de onbe waakt staande Quickels een mooi doelpunt aan te teekenen. Enkele minuten later net Quickels Nr 2 op strafschop voor fout van Vanneste. Sport komt er nu beter in en na persoonlijke poging van Dewin. Weet Coor naert eén mooi punt te netten. Na de poos zal Sport onmiddellijk aanval len en op aandringen van Cooremans staan de ploegen gelijk. Slag op slag lukt Dewin nu twee doelen: het 1“ met kopstoot op hoekschop en het 2’ met machtig shot op inzenden van rechts. Begunstigd door den wind, blijft Sport nu baas en op geharrewar zal Maes de score op 5-2 brengen. Met deze verdiende zege is de smadelijke 4-0 nederlaag der heenronde gewroken. In den beginne nochtans scheen het niet te vlotten en de opstelling met Lapauw op den vleugel kan niet overtuigen. Na de rust ging het beter; afgaande op hetgeen we toen mochten aanschouwen, zal de vleugel Maes- Lapauw waarschijnlijk behouden blijven, met Gaspar op de Inter-plaats Morgen Zondag gaat de reis naar Roese lare, waar S. K. met betrouwen rood-geel af wacht. Speelt Sport echter zooals Zondag in de 2“ helft, dan komt minstens een puntje mee naar huls. BOKSEN De veelbelovende meeting in de Sporthalle bekwam niet het verwachte sportieve succes. Het publiek was eens te meer overtalrijk op gekomen en het zaaltje stak bomvol. De hoofdkamp zag Bridou reeds In rd. 2 een al te vlugge zege behalen op een nogal llchteren Petit Louis, die rechtstaande k.o. was. na reeds met de planken kennis ge maakt te hebben. Ook Masselus kwam op onverwachte en gemakkelijke manier aan de zege; nadat zijn tegenstander Asseloos een publieke verma ning voor onregelmatig boksen had opgeloo-, pen, riep diens manager Theo Vanhaverbeke zijn poulaln terug naar zijn hoek op her haalde vermaningen van scheidsrechter De- graeve. Op dien oogenblik, in de 5“ ronde, kon nog niets voorspeld worden, al Het de kalmere en meer zelfzekere Oostendenaar den besten Indruk tegen een zenuwachtige Mas selus. Het aantrekkelijkste gevecht leverden Fow- quet en Westerlinck. Als de 2» helft van den kamp inzette, stond de Antwerpenaar on betwist op punten voor; de Ronsenaar beet echter kranig enkele moeilijke oogenbllkken door en wist onverwachts zijn tegenstander te verrassen, die totaal bulten adem uitge teld werd. Declercq bekwam ten slotte een gevleide zege tegen Rombouts, na een eerder saaie partij. Ziehier de technische uitslagen; Beroepskampen 10 x 2 m.: Fouquet, Kort rijk, zet Westerling, Antwerpen, k.o. In de 6» ronde. Declercq, Kortrijk, wint op pun ten van Rombouts. Oostende. Bridou, Kortrijk, zet Petit Louis, Antwerpen, k.o. in de 2» ronde. Liefhebbers 4x2 min.: Araeye, Kortrijk, dwingt Orbano, Kortrijk, tot opgave in de 3’ ronde. Devimy. Kortrijk, wint op pun ten van Desmet, Oostende. Morgen Zondag krijgen we In de Pa lace het officieel kampioenschap van Vlaan deren tusschen den titelhouder Vanden Saf- fele en den aanspraakmaker Lagrou. Bokst Lagrou echter niet agressiever dan laatst te gen Tissler, dan zien we hem moeilijk den kampioen van zijn trofee berooven. In de nevenkampen treden G. Kinsabil en Varrewaere op tegen Fransche krachten. En als Inleiding zullen de. veelbelovende liefhebbers Vanneste, Herpoel, Debeyne en Cs er veel voor zorgen de noodige begeestering onder de toeschouwers te brengen. Een meeting dus die belooft. Aanvang te 5 uur stipt. R. V. Boschbrand. Zondag namiddag weerklonken plots alarmkreten door de straten: een bosch brand was ontstaan in de bosschen van Wildenburg, gelegen achter de herberg De Brabander Seffens was er veel volk op de been, en de Wingensche brandweer gelukte erin, een verdere uitbreiding van den brand te beletten. De vernielde op pervlakte wordt op drie pemete geraamd. De oorzaak is niet gekend. uitgang, zoodat Winterhulp eens te meer gesteund we»d door de Waregemsche be volking, die zich voor dit edelmoedig werk bijzonder doet opmerken. Tijdens het spel viel de 6-jarige José Dewaele zoo erg dat hij opgenomen werd en den bijgeroepen geneesheer een breuk vaststelde aan den rechtervoet. Ieder houder van hennen is ver- plicht iedere week den Zaterdag voor middag één ei (55 gram) te leveren per hen. De inleveringen kunnen gedaan wor- F. C. Izegem. De wedstrijd tusschen F. C. Ize?em ?n Waregem Sp. had een groot aantal kijklus- tigen naar het terrein te Emelgem doen stroomen. Gansch de match werd spannend betwist en alhoewel de lokale ploeg met en kele reserven moest optreden, heeft ze het nletter-'n eoed afgebracht. Gedurende de eerste speelhelft werden belde elftallen In be dwang gehouden, zoodot de rust kwam met blanke scoor. Doch bii de herneming ging F. C. Izegem onmlddellljk ten aanval over en in een tijdstip van een 35-tal minuten zorgden Herman, Margo. Herman en CdÉk paert beurtelings voor de 4 doelen, zoodd^ de uitslag 4-0 werd. Gewestelijke Sportaktie. In de Gewestelijke Sportaktie wist Stade Izegem flink te zegevieren met 4-0 cijfers tegen Kachtem. De leiders kregen het bezoek van Abeele Sport en hebben hier op hun frakje gekre gen van de bezoekers. Alhoewel nipt hebben de Abeelemannen toch een 2-1 zege weten af te dwingen. Zilverberg won het pleit tegen Montalu met dezen te verslagen niet 2-0. Anderzijds kon S. V. Oekene op eigen veld de kerels van Rumbeke, van de lat geven en versloegen deze met 7-2 cijfers. Hiermede werd de laatste match in de Ge westelijke Sportaktie betwist, met uitzon dering van enkele elftallen, die nog een 2-tal wedstrijden ten achter staan. Kruipendaarde heeft hier bewezen dat ze het leiderschap ten volle waardig zijn, want ze hebben even tjes 10 punten voorsprong op hun volgeling S. K. Rumbeke. Na een hardnckklgen strijd heeft V. B. Izegem nog ten slotte de vierd» plaats weten In te nemen. Algemeene 1. Kruipendaarde 2. Rumbeke 3. Zilverberg 4. V. B. Izegem 5. St. Izegem 6. Abeele Sp. 7. Oekene 8. Montalu 9. Kachtem Aanrijding. Op de Dorpplaats,ter.hoogte van de cafe «De Centrale», kwam het tot een botsing tusschen twee wielrijders. Een dezer, een zekere Kamiel Devos, werd zoo ernstig toegetakeld dat hij onverwijld geneeskundige zorgen diende te ontvan gen. Hij werd benevens verwondingen aan aangezicht en handen, ook nog de rech terschouder ontwricht. De andere wielrij der uit Oostroozebeke kwam er met ae schrik vanaf. Een diefstal op het spel? Des morgens, omstreeks 6.30 uur, werd door een brievenbesteller van Meulebeke een nieuwe brieventasch gevonden be vattende de eenzelvigheidskaart op naam van een zekere Descamps, wonende Joos de ter Beerstlaan 13, te Pittem, evenals het eenzelvigheidsbiljet van zijn flets- plaat. Anders werd er niets in gevonden. Het gevondene werd op het politiebureel neergelegd door den eerlijken vinder. De eigenaar der brieventasch zou deze ge stolen zijn geweest, toen er nog een groo te som geld aanwezig was. Hij had de naar Kortrijk gedaan en was ;e Meulebeke in een herberg 350 Kgr. tabak gestolen. Des nachts heeft te Meulebeke weder om een dievenbende van zich laten hoe ren. Het was namelijk landbouwer Mau rice Vanhollebeke-Dobbels, wonende wijk «Steenweg», Oostroozebekestraat alhier, die thans het bezoek der dieven kreeg. Wanneer des morgens de werklieden den kruiwagen wilden nemen was deze verdwenen. Er werd gansch de hofstede doorzocht, toen deze plots ontdekt werd op een 300-tal meters van de woning, midden het veld. Sporen waren duidelijk te zien dat een auto daar stilstand had gehouden, terwijl rondom tabakbladeren verspreid lagen. Inderhaast werd naar de schuur getrokken waai- men tot de vast stelling kwam dat ruim 350 kgr. tabak gestolen werd. Twee wielrijdsters overvallen. Wanneer Maria en Julia Sael..., wo nende Tieltstraat en Kasteelstraat alhier, zich met hun fiets in de richting van Tielt begeven, ontmoeten zij plots een ze kere R. Sael..., wonende Kasteelstraat al hier. De vrouwen werden door allerlei feiten lastig gevallen en namen de vlucht in een nabij gelegen woning. De man die de fietsen van de vrouwen bemerkt had, die ze midden den steenweg hadden ach tergelaten, heeft er zijn genoegen in ge vonden met deze letterlijk buiten gebruik te stampen en daarna de vlucht te nemen. Wielrijder door auto aangereden. In de voormiddag kwam de wielrijder Aimé Verbeke, dagbladverkooper, wonen de Zuid Australieplein alhier, met zijn fiets in de richting van Tielt gereden. Gekomen ter hoogte der fabriek Libeert, wilde hij den steenweg oversteken doch werd plots gevat door een auto tiestuurd door H. Van Daele, wonende te Tielt. De wielrijder werd tegen de straatsteenen geslingerd en bewusteloos werd hij in een. naburige woning binnengedragen. Dr Jacob diende de ongelukkige man de noodige zorgen toe. Burgerstand. Huwelijk. Jozef Ghekiere, werktuig kundige. met Crabbe Alice, b. te Wcst- roozebeke. Overlijdens. Van Peteghem René, 74 j.. ongeh. Eggermond Leonard, 84 j., wed. v. Anna Vandenberghe.. Weeknicuwsjes. Gedurende het eerste trimester tel de onze gemeente: 9 geboorten, 7 over lijdens en 2 huwelijken. Het nazicht van het kadaster met de exploitatiefiche is aan den gang om ze te toetsen aan de werkelijkheid. De boe ren, waarbij alles in orde is, zullen gerust gelaten worden. De boeren, waar dit niet het geval is, zullen verwittigd worden, wanneer zij op het gemeentehuis moeten komen om de perceelen na’te zien. Maan dag 20 April wordt hiermee begonnen. Bij Camiel Boutlegier werden des nachts drie hespen en een hoeveelheid varkensvleesch uit zijn kelder gehaald. De Rijkswacht van Westroozebeke deed een onderzoek en slaagde er in den dader te pakken. In den zelfden nacht werd er bij Alois Crabbe een vet konijn gestolen. De dader is tot nu toe onbekend. In onze gemeente werden 63.000 kilos aardappelen gecontracteerd met den bur gemeester. De volgende contracten werden reeds afgesloten: 370 voor inwoners van de gemeente; 120 voor inwonérs van het arrondissement; 20 voor inwoners in de provincie.’ De eieren voor de verplichte levering a,aU,.tol 4 TV ^.to «--I- TT-, antwerpën. De levering zal telkens den Woensdagvoormiddag geschieden. OPROEP DER PETER BENOITKRING Deze stedelijke bloeiende muziek- en zangvereeniging doet een dringende op roep tot alle jonge Dames en Heeren uit stad en omliggende, opdat ze zich als zan ger zouden aansluiten bij deze kunstver- eeniging. Deze oproep wordt nog te meer gedaan daar door de «Peter Benoitkring» in de maand Juni e. k. een groot mees terwerk zal ten uitvoer gebracht worden, namelijk de Rubenscantate van Peter Benoit. Al wie dus iets gevoeld voor de muziekkunst, melde zich aan in het lo kaal Oud Stadhuis iedere Woensdag avond om 7.30 we ofwel bij de bestuurs leden van den kring. UITSLAG HANENWEDSTRIJD Door de Krekelkraalerswerd Zondag een hanenwedstrijd gehouden, waaraan 51 haantjes deelnamen. Ziehier de uitslag: 1. Devoogt G., Pittem, 386; 2. Maes G., Emel- gem, 356; 3. Dewiele Gebroeders, ld., 332; 4. Lapeire F., Izegem, 328; 5. Depreitere J., id. 315; 6. Dewaele A., id., 292; 7. Dewiele Gebroeders, Emelgem, 287; 8. Decqster R.. Pittem, 283; 9. Verbrugge R., IzegdSi, 282; 10. Herman Brueel, ld., 280. Klassement der Krckclkraaiers 1. Ver brugge R., Izegem, 589; 2. Feys A., id., 559; 3. Depreitere J., id., 539; 4. Vandamme J., ld., 459; 5. Brabant F., ld., 450; 6. Vansteen- kiste G„ ld., 274; 7. Depunt A., id., 262; 8. Raes-Binquet, ld., 260; 9. Surmont J., id., 231; 10. Vanzlelegem F., ld., 188. KINEMAS PROGRAMMAS DER WEEK: In Kinema Patria Groote Markt: CAMPAGNOLA boeiend drama met Magda Schneider. In Kinema PlazaKruisstraat: «MINNE SPEL DER LIEFDE prachtig liefdedrama met Paul Horblger. Doodelijk ongeval. Dc 20-jarlge A. De Scete, zoon van den welgekenden Meubelmaker, wonende in de Tielstraat alhier, had enkele losse tan den in den mond staan. Öp een zeker oogenblik zijn deze losgehaakt waardoor deze in zijn keel terecht kwamen. Ter stond werd een geneesheer bijgehaald, doch alle middelen om den jongeling uit zijn toestand te redden waren vruchte loos. Enkele uren nadien is het ongeluk kig slachtoffer overleden. Mevr. Adolf D’Hondt-VanMaele heeft de eer de geachte klienteel te melden dat de handel in HORLOGIEN en JUWEE- LEN ter trouw wordt voortgezet. Ook alle herstellingen worden aanvaard en met veel zorg uilgevoerd. Op Zon- en Feestdagen gesloten om 12 u. W W3* WS Ilennendiefstallen. Verscheidene inwoners deden bij de plaatselijke politie klacht alsdat er ge durende de laatste nachten hennen ge stolen werden. Een streng onderzoek werd ingesteld door de veldwachter even als door de rijkswacht van Meulebeke. Door motorijder aangereden. Bij het oversteken van den Brugschen steenweg, ter hoogte van de Kruiskalsijde, is de wielrijder J. Vermeiren, wonende te Kool^kamp, door een motorijder aan gereden, die van achter een gespan kwam opdagen. De motorijder evenals de wiel- „.fji--‘“jjen de De motorijder was _i het hoofd" tevens een «chouderontwrichting op. Met de Vlaamsche Foor had een prachtige tombola plaats ten voordeele van Winterhulp waarvan hier de prijs winnende nummers volgen: 10795 357 19617 932 10567 3120 2915 15224 2212 15256 15655 4435 8250 7802 16485 4997 10451 18962 12555 8042 14266 1524 15683 6874 3568 1585 6109 8388 5189 De prijzen zijn af te halen op het Se kretariaat van Winterhulp Paander- straat 32 (Patersklooster), alhier, van heden af tot en met 30 April e.k. De prij zen die na dien datum nog niet afgehaald zijn, zullen ten goede komen aan Win terhulp Ten voordeele van Winterhulp gaan a.s. Zondag, te 2 u. en te 6 ’,4 u., Maandag en Dinsdag te 6 u., in den Schouwburg van Waregem, Statiestr. 82, de prachtopvoeringen door van het too- neelwerk «De Onvoltooide Symfonie». Dit stuk wordt opgevoerd door de Ko ninklijke Rederijkerskring Kunst en Eendracht, met de talentvolle medewer king van Mejuffers Elisabeth Loquet en Mia Vandenbosch. Ongetwijfeld zuilen deze opvoeringen grooten bijval oogsten. Ónder groote belangstelling heeft den E. H.- Albert Vandenbroucke, in de parochiale kerk alhier zijne Eeremis op gedragen. Een passend gelegenheidsser- moen werd door E. H. Deken Maes ge predikt die op zijne beurt den jongen leviet met zijne achtbare familie dankte. Verder had ér ’s middags een gezamen lijk middagmaal plaats ter eere van den jongen Priester. We wenschen deze dan ook een vruchtbaar apostolaat. Vanwege de Fanfare Ste-Cecilia wordt Zondag 19 April, te 9 uur, een ge lezen H. Mis met zang opgedragen ter eere van het afgestorven lid Heer Odilon Debode. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag J Vrijdag

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10