SPORTNIEUWS Uit ’t Tieltsche I IUit Waregemsche I Uit 7 Izegemsche j HOOGLEDE LICHTERVELDE UIT WAREGEM UIT TIELT ARDOOIE UIT IZEGEM - UIT T KORTR1JKSCHE KACHTEM EMELGEM PITTEM OEKENE ROLLEGEM-KAPELLE MOORSLEDE UIT T ROESELAARSCHE LEDEGEM UIT }T IZEGEMSOIE iii!!iiraaiiiinwi| ZWEVEZELE WINGENE MEULEBEKE HOE UW KAAS MAKEN? WIELRIJDEN INGELMUNSTER UIT ’T WAREGEMSCHE PIANOS AANGEKONDIGDÉ KOERSEN Vraag aan uw Briefdrager- «DÉ POPERINGENAAR». nans' DE POPERINGENAAR van 25-4-42. 4° BL van Villa Petat (12 mededingers) A ont- lister, b. ver v. Meu- léste ideel... - side mid- denflnle, speciaal Vennote, hebben reuzen- regelmatlg gehouden worden. Ook werd thans een vervoerdienst ingericht voor zieken en gekwetsten. Deze vervoerdienst is ondergebracht in het arsenaal en kan door de belanghebbenden ten alle tijde opgebeld worden onder Nr 594. Burgerstand. Geboorten. Tillo Bououet, z. v. Jean en Elvire Mestiaan. Rosa Vanneste, d. v. Albert en Martha Vandekerkckho- ven. Huwelijk. André Devoldere v. Ingel- munster met Gabrielle Devoldere v. Emel- geni. Burgerstand. Geboorten. Marktte Vanmoerkerke, d. v. Valeer en Maria Dcmeulenaere. Augus ta Oost, d. v, Michel en Augusta Rylo. BEVEREN-bij-Roeselare Burgerstand. Geboorte. Vandekerckhove Rita, d. v. Jozef en Demeulenaere Alice. Huwelijksbelofte. Verbrugge Sylveer, v. Roeselare, met Lagrou Godelievè, van Beveren. Üitdeeling der zegels. De nieuwe rantsoeneeringszegels zullen uitgedeeld worden: Woensdag 29 April, van 9 tot 12 uur, sektie A; Donderdag 30 April, van 9 tot 12 uur, sektie B van 1 tot 150; van 2 tot 4 uur, sektie B van 151 en overige nummers. Kampioen gehuldigd. Maandagnamiddag werd den Heer As tere Naessens, wonende Oud Gemeente huis. plechtig gevierd als Kampioen van de van ouds bestaande Biljardclub Ons Genoegen Een geschenk werd hem door de spelende leden overhandigd, waarna de eerewijn werd gedronken. Üitdeeling der zegels. Maandag 27 April: de kaarten gestem peld met een groote 1; - Dinsdag 28 April: de kaarten gestempeld met een groote 2; Woensdag 29 April: de kaar ten gestempeld met een groote 3; Don derdag 30 April: de kaarten gestempeld met een groote 4. De burcelc-n zijn telkens open van 9 tot 12 uur. Iedereen wordt verzocht op tijd te komen. Openbare werken. Op 24 April had door de gemeente de overname plaats van dé bestrating der Statiestraat, en St-Pieterstraat en de rio* leering van de Kom der gemeente. Bcerenhulp aan Stadskinderen. Binnen kort zal er in onze gemeente een aktievergadering gehouden worden voor Boerenhulp aan stadskinderen. Tot nu toe werden er slechts een 5-tal in onze gemeente geplaatst, hetgeen, gezien den guristigen toestand der boeren, alleszins onbevredigend te noemen is. terug eens goed hun harte zullen kunnen l Bij V. O. S. Door de plaatselijke Afdeelingsleiding Van V. O. S. werd voor al de leden V. O. S. van Meulebeke, een belangrijke ver- iadering gehouden in de feestzaal van De Kring Als bijzonder punt werd besproken De Jtrijd van V. O. S. en de taak van eiken -I-.i V. O. S.Spreker wees er dat reeds belangrijke voordeelen Werden bekomen door het Verbond V. O. S. en dat er nog veel verwezenlijkt moet .worden. Doch dat kan alleen als alle ^Oudstrijders belang stellen in hun zaak en schouder aan schouder medestrijden met hun leiders Gevallen. De 70-jarige Kami cl Sabbe. wonende langs den grintweg naar Meulebeke, kwam, toen hij zich naar buiten begaf, zoo ernstig te vallen, dat hij een diepe hoofdwonde opliep, die door den genees heer moest worden toegenaaid. M. Üitdeeling der zegels. Dinsdag 28 April: le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e wijk; Woensdag 29 April: 7e, 8e en 9ë wijk;'Donderdag 30 April: 10e, He, 12e, 13e en 14e wijk; Vrijdag 1 Mei: de Plaats. Eierinzameling. De eierinzameling zal steeds geschieden op Maandag bij Gaston Vansteenlandt, Markt 4. Burgerstand. Huwelijken. Georges Mestiaen van Oostnieuwkerke met Van Moen Lia v. Oekene. Jan Verbeek v. Leest met Soe- nen Maria v. Oekene. Desrue Gerard v. Rumbeke met Vanderheere Yvonne v. Oekene. Witdouck André met De- backere Maria, beiden v. Oekene. Üitdeeling der rantsoenzegels. Woensdag 29 April: den voormiddag sektie A; den namiddag sektie B. Zegelultdeeling. Maandag 27 April, ’s namiddags van 1 tot 5 uur. een der aangelege rnde aan Alois Del op de wijk-Kapelle24 konijnen ge-' stolen. Een viertal-fietsen die: eveneens iix deze hokken waren geplaatst, werden allen van de binnen- en. buitenbanden ontdaan. Belangrijke diefstal. Des nachtó heeft een dievenbende in Kinderwelzijn. Ds zwangere vrouwen vanaf de vierde maand kunnen bekomen, bij Kinderwel- zijn, Weststraat 38: ifzercalcium, vitami nen A en D en kilo cacao. De eerste üitdeeling gaat door op Maandag 27 April. Winterhulp. Ons ijverig Winterhulpcomité is begon nen met de üitdeeling van lichte maal tijden aan ondcryoe.de kinderen. Den eer sten dag werden er 140 maaltijden uit gedeeld. Dit aantal zal al spoedig ver dubbeld zijn. Ontslagen. Schepen Jules; Cöuckaért werd tegen het einde der maand uit zijn ambt ont slagen en ih zijn plaats werd aangesteld Omer Bonte. BURGERSTAND Geboorten. Etienne Putman. Ar- lette Vancauwenberghe. Roger Dejae- gere. Jeannine Van Eeckhoutte. Sterfgeval. Alexander Gevaerej 70 j. Huwelijken. Cyriel Defrenne met Magdalena Denoulet. Juul Himpe met Andréa Deprez v. Meenen. Albert De- waele met Bertila Delesie v. St-Eloois- Vijve. Albert Claus met Emilie Van- brabander. Gustaaf Geers met Ger maine Deweer. Florent Vanpraet met Maria Desmet. VAN ALLES WAT Zondag en Maandag jl. hadden drie opperbest geslaagde kunstvoorstellingen plaats ter Schouwburg der Statiestraat, dit door den Koninklijken Rederijkers kring Kunst en Eendrachtvan het kunstwerk: «De Onvoltooide Symfonie». Dit pracht-tooneelkunststuk werd opge voerd ten voordeele van Winterhulp. Tel kens waren alle plaatsen bezet en de voorstellingen liepen vlot van stapel; spelers en vertolkers werden voor hun niet te verbeteren optreden herhaaldelijk toegejüicht. Eens te meer heeft de Ware- gemSChe bevolking getoond hoe zeer ze dit edelmoedig werk op prijs stelt. In de Statiestraat alhier deed Juffer Simonne Goessaert zulk een ergen val met haar flets dat ze diende opgenomen ttBaBBB3SKaMaS»aa!aBaa»ac>3Si£i. HREaB>BB9aaa3>EESE3SE22BBEa93S Diefstal., Bij Albérik Denolf, Slijpsstraat,1 werd een brutale diefstal gepleegd. Dieven heb ben zich door inbraak toegang weten te verschaffen tot hst hennénhok en daar uit 50 hennen gestolen. Er waren voet sporen in de weide te zien en de dieven lieten in hun haast een schop achter. De Rijkswacht heeft de zaak in onderzoek. Tooneel. Door de tooneelgroep Winterhulp uit Meenen zal ten bate van Winterhulp wor den voorgedragenonder één daken «Storm in een glas water». Hiermee wordt dit tooneelseizcen afgesloten. laatste herneming ging hij tegen zijn vis-a- vis aanleunen, om zoodoende te beletten hem eruit te slaan, waarin hij dan toch is gelukt. Niettemin komt de Strop onverminderd uit het strijdperk en graag wordt hij terug ge zien. De. derde en laatste beroepskamp Klnsa- bilL’Horst kende een uiterst kortstondig verloop. Na een verward en onstuimig begin van den Franschman, liep hij op een recht- sche uppercut van den Meencnaar die hem onmeedooglijk voor de volle rekening aan het tapijt nagelde. Deze kamp duurde am per een 20-tal seconden. De beroepskampen werden voorafgegaan door de gebruikelijke Uefhebbe-spartijen, waarvan de uitslagen luidden: Debruyne, Kortrijk, en Ghssklère, Rou baix. doen match-nül. Vanneste, Kortrijk, zet Wenstenrad, Gent, k.o. in round 4. Vandorpe. Kortrijk, wint op punten van Goossens, Komen. Debeyne. Kortrijk, zet Sieuw, Komen, k.o. In round 1. Zondag 26 April: FóuquetRothiers in hoofdkamp. Hrt programma dat manager Masselus voor morgen Zondag heeft weten samen te stellen, moet zeker voor de voorgaande niet onderdoen. We twijfelen er dan ook niet aan of den ex-Boldershof zal eens te meer flink bezet zijn. De bijzonderste kamp van den avond stelt het jeugdig Ronsisch element met name Fouquet tegenover den Antwerpenaar Ro thiers, die in de boksmidden bekend staat als een geduchte klopper. De wijze waarop de leerling van Brldou bij de voorgaande mee7 ting een andere Sinjoor, namelijk Wester- linck, k.o. zette stemt tot nadenken. Daar om hebben we vertrouwen in hem, en zien hem dan ook zegevieren. Het zal echter niet, zonder slag of stoot gaan, want Rothiers is er de man niet naar om zich zoo maar goed schiks ter slachting te laten leiden. De 2 andere beroepskampen: Masselus Mondelaers en CobeVercammen beloven ook prachtig sport te zullen geven. De baas uit de Sporthalle zal denkelijk zijn laatste minder goede prestaties willen uitwlsschen. We zien hem dan ook.Mondelaers geen schijn van kans geven. De populaire Cobe doet na een 4-tal weken gedwongen rust zijn herop- treden tegen den Lierenaar Vercarrimen. die Masselus tijdens de laatste llchtgewichtcom- petitie 2 maal naar de planken joeg. Met Ollivler zal hij het echter zoo gemakkelijk niet hebben. We gelooven zelfs dat hij in een nederlaag zal moeten berusten, al is een match-nul ook mogelijk. Op deze meeting vinden we dan ook de finaal der nleuweïingen-competltle tusschen DefoortDebackere. Daarbij nog enkele eer ste stap »-matchen, die vanaf 5 uur stipt zullen afgewerkt worden. O. D. VOETBAL Sportkring Roeselare. Onze Sportkringers speelden Zondag te gen Kortrijk Sport de meest teleurstellen den wedstrijd van het seizoen. Gedurende de eerste 20 minuten gaven belde elftallen een zeer aantrekkelijk spel, vlug en even wichtig. Van weerskanten werden mooie aanvallen opgebouwd. Dan volgde tót de rust een periode van licht overwicht van de be zoekers. Hun passenspel was beter verzorgd en over het algemeen waren ze een tikje vlugger. Het eerste doelpunt werd aangetée- kend door Dewin op doelworsteling. De stand 0-1 bij de rust was zeer juist. Na de rust werd er door de beide voorhoe den geknoeid van je/Welste. Vooral de voor hoede van Sportkring was Aotaal uit den toon. Vanbroeckhoven en Vansteenklste stonden totaal verloren; we zullen niet zeg gen liepen verloren want we hebben ze maar zelden zien loopen. Zelfs de verwisse ling Van Wijnants en Rebry en verder Van- steenkiste rnet Dubois bracht weinig verbe tering. ’t Was een malaise zooals we maar zelden gezien hebben. Dan maakten sommige spelers zich nog schuldig aan verboden truc jes, zoodat het ten slotte nog dreigde te ein digen in handtastelijkheden. Dat ze de, spe lers. die zich zoo weinig sportlef weten te gedragen, eenvoudig aan de deur zetten. Niet alleen het spel, doch ook de göede haam van de club zal .er bij winnen. We geven Sport kring den raad een radicale verandering in te voeren. Ifet Is meer dan.tijd! Het tweedé doelpunt werd genet door Der- rneaux aan de 30” minuut na de rust. Kqrtrijk won verdiend met 0-2. Bij belde .elftallen was de Verdediging' hét bësite ..dccl„ De achterhoede van Sportkring- ëtf' de mid- denltele, speciaal Vermote.tebèbbcn reuzen werk verricht. - tii: OVAIC X1CKU UC lllCVlXKOVl CT7XA, M.XC COXI UC1 - Iedere maal krahlg'doorbeet. Inde'laatste* F. C. Roeselare. -----onze ciubjongens moest en''óp 'Verplaatsing naar Kortrijk «u. wonnen zeer verdiend met Een praktisch besluit. Op voorstel van den arrondissements commissaris Devos werd door Burgemees ter en Schepenen het besluit genomen het volgende voorstel bij den Heer Gouver neur in te dienen: De gemeenten Beveren, Lichter velde, Ardooie, Koolskrmp cn Gits, dus 5 aan palende gemeenten, bezitten ieder een veldwachter, die echter alleen ambtsver richtingen kunnen waarnemen in hun eigen gemeente, hetgeen op het moment een groote belemmering is voor het be strijden van woeker, smokkelen, sluik handel en diefstallen. Er wordt daarom voorgesteld om lederen veldwachter van de resnectieveliike 5 gemeenten tevens als hulpveldwachter te laten fungceren in de 4 andere gemeenten. Zoodoende be hoeft een eventueele achtervolging van smokkelaars, sluikhandelaars of sporen van dieven niet dood te loopen op de gren zen der gemeente. Een dure torpedo. Zekere V. A., wonende te Staden, liet zijn velo herstellen bij den velomaker D. E te Beveren. Terwijl deze bezig was aan den. velo te werken, zag V. A. de kans schoon een torpedo te ontvreemden. De diefstal lekte uit en een klacht werd in gediend bij de plaatselijke politie. Men kan tegenwoordig de menschen geen mo ment meer vertrouwen. Üitdeeling der Rantsoenkaarten. De rantsoenkaarten, geldig vanaf Mei 1942, zullen üitgereikt worden in volgen de orde: Op Maandag 27 April: de nrs 0 tot 100. van 8 tot- 9 uur; nrs 101 tot 200. van 9 tot 10 uur: nrs 201 tot 300, van 10 tot 11 uur; nrs 300 tot 400. van 11 tot 12 uur; nrs 401 tot 500. van 2 tot 3 uur; nrs 501 tot 600. van 3 tot 4 uur; nrs 601 tot 700. van 4 tot 5 uur; nrs 701 en volgende, van 5 uur. Er most zich één persoon van minstens 21 jaar oud per gezin aanbieden. De per- Eoo’n welke de kaarten afhaalt, moet dra ger zijn van het huwelijksboekje van het gezin, en zijn eigen eenzelvigheidskaart. Ook is het nutteloos zich buiten de ge stelde uren voor andere nummers aan te bieden. Indien U het nummer van het ge zin vergeten zijt, zie naar het in inkt of potlood geschreven nummer uwer klee- derkaart. Openbare werken. De nieuwe straat van Rollegem naar Moorsele wordt belangrijk verbreed en onnieuw bestraat. Ondanks de vele moei lijkheden betreffende de toezending van het materiaal, gaan deze werken goed vooruit. Vergadering. Op Woensdag 22 April had er in onze gemeente een vergadering plaats voor de landbouwers. Als spreker trad op Burge meester Depoortere van Izegem. Er werd nogmaals een dringend beroep gedaan op het soldidariteitsgevoel der landbouwers en aangedrongen om zooveel mogelijk contracten af te sluiten ten behoeve van eigen bevolking cn omliggende. 0-3. De stand bij de rust was 0-0. D; twe* eerste doelpunten werden genet door Mullter en het derde door Rebry. Mistlaen spoelde, ofschoon ziek zijnde, toch mee. Vooral Man- haeve deed zich bij dezen wedstrijd fel op. merken. Ondertusschen vernemen we dat de vad- strijd Red Star Waregem op 17 Mei rnoet hercpeeld worden. Wegens de slechte trein verbinding kon Waregem, Roeselare niet meer bereiken. Zondag speelt Club tegen Cercle Brugge, hetgeen een zeer interessanten wedstrijd be looft te worden. Club is nu dus vast cn ztk-r kampioen. Wij wenschen én het Bestuur én de Spelers van harte geluk met dit kampioenschap, want zij hebben het voor 100 t.h. verdiend, ’t Is te hopen, dat tegen dien tijd het ste delijk sportcomité gevó-md is. zoodat er ook van stadswege iets gedaan kan worden om dit heugelijk feit feestelijk te vieren. WIJ komen hier nog wel eens óp terug. Het h In alle geval een gebeurtenis, die in onze stad niet onopgemerkt mag voorbij gaan. Zwarte Leeuw Krottegem. Zondag 2G April zal de langverwachte derby gespeeld worden tusschen de twee ri valen Zwarte LeeuwKrottegem. We durven nog geen prpnostlek te maken. Zwarte Leeuw Is op het moment een tikje sterker, doch Krottegem heeft het voordeel van eigen veld en ze zijn bezield met het vaste voor nemen om de nederlaag van den eersten derby te wreken. Onder zulke voorwaarden Is het moeilijk een pronoatiek te maken. We hopen, dat het een falren wedstrijd zal wor den. ook vanwege het publiek. Reiden ko men met hun sterkste elftallen uit en het zal er dus sprnnen aan den BeVere!'A:: n- weg. Dat de besten mogen wlnneti. WINTERHULPFEEST Door de stedelijke tooneelvereeniging «De Lustige Vrienden», wordt alhier op Zondag 10' en Maandag 11 Mei. een groot Winterhulpfeest gegeven dat doorgaat in de feestzaal van. het Gildehuis. Er zal on gevoerd worden, het groot lachsucces De Schat uit Congo blijspel in drie, bedrij ven. De opbrengst van beide feestavon den wordt geschonken aan -het plaatse lijk werk van Winterhulp. Kaarten kun nen van nu af reeds besproken worden. TOONEELFEEST Het is dus op Zondag 3 Mei, dat het groote toeneelfeest, dat gegeven wordt door de tooneelkring «De Vriendenkring», uit Harelbeke, en dat moest doorgaan én kele weken geleden, zal plaats vinden-in de feestzaal der Gilde. Er wordt voor, het voetlicht gebracht: «Het Wonderkieken van Villa PetatBegin te 4 ure stipt. OPENLUCHTFEEST Naar we mochten vernemen is de ste- dclijke tooneelmaatschappij «Deugd baart Vreugd», thans volop bezig met het :;n- studeeren van een machtig tooneelspel dat zou doorgaan op 11 Juli in open lucht in de Congregatie. Er zóu opgeveerd wor den het groote historische tconeelsuel Rcivaart de Tempelierstuk dat zich afspeelt tijdens het leven der onvergefe lijke Vlaamsche helden Jan Breydel cn Pieter Decopinck. In geval van slecht weder zon het stuk in een zaal der stad opgevoerd worden. XINEMAS Programmas der week. In kinema PATRIA Groote Markt: Redio Po litie - seint! een cèrste klas politiefilm. In cinema PLAZA Kruisstraat: De Gele Vlar», machtig avontuur met Hans Albërt. Olga Tchecowa. en hc’din uit «Meisjes in Uniform», Dorothea VZieck. Geslaagde voordracht Door de zorgen van het plaatselijk Da- vidsfonds, ging alhier een belangrijke voordracht door welke plaats vond in de zaal van het St-Jozefskollege. Niemand minder dan de bekende redenaar Z. E. P. - C. Van Gestel O. P. gaf er voor een gang weten to verschaffen tot oen tuin, goede opkomst, een duidelijke uiteen'-?.t-waar voetstappen werden waargenomen, ting over het belangrijke onderwerp Sa- I Vervolgens heeft hij m de poort door het x. 1 x Hitcloan von o-on ruiir QCi nw\ itt ’r lazar en het nieuwe Portugal MERKWAARDIGE kunstgebeurtenis Door de zorgen van den Provincialen kultuurdienst, zal alhier in de stedeli.ike Nijverheidsschool, gelegen in de Pelechy- straat, een greote W-est-Vlaamsche Kunst tentoonstelling gehouden worden van Zondag 23 April tot en met Zondag 3 Mei. BIJ DE BRANDWEER I Krekelstraat, Sinds de laatste weken is onze stade- vreemd. lijke brandweer onder vele oogpunten - gemoderniseerd geworden. Verscheidene 1 nieuwe lansen werden aangeschaft tar- 1 wijl anderzijds de prastische cefeninreli er mie w?é'. Ernstig gewond. Wanneer veerman Dabackere, uit Kort rijk, zijn dieren ging voederen op de wijk «Dén Hille»,.waar hij enkele oogenblik- ken stilstand hield, kreeg hij plots van een der paarden een geweldigen stamp op het rechterbeen, waardoor hij den knpezel gebroken werd en jtevens^ een been opliep* De man verloor veel bloed. Maalderij geplunderd. ’s Nachts zijn dieven binnengedrongen in dé maalderij van Wed. Reynaèrt, wo nende wijk- Het Hoveke en ruim 1.000 kgr. broodgraan, toebehoorende aan tal yan inwoners, en -die gereed lag om ge malen te worden werden ontvreemd. Te vens maakten de brutale schelmen een voörraad machienolie, alsmede fietsban den buit, 'die zé van de fietsen ontdaan hadden. Diefstallen. Bij Ernest Vanhcncebrouck, Oost- i roozebeksstraat, heeft zich een dief toe- De nieuwe kerk.' In den wereldoorlog van 1914-T8 werd de toren van onze kerk vernietigd en de kerk bleef grootendeels behouden. In Mei 1940 gebeurde juist het tegenovergestelde: dé toren en het priesterkoor bleven staan en de kerk brandde totaal uit. Sedert 2 jaar zit onze gemeente dus zonder pa rochiale kerk. De HH. Missen -worden ge lezen in de kapellen der verschillende kloosters. Men is nu ten laatste overge gaan tpt afbraak van de vernielde kerk. De afbraak en het bouwen van de nieuwe kerk werd gegund aan den aannemer Vandenkerckhoven te Ingelmunster, voor de som van 4.367.233,45 fr. De werken moeten geëindigd zijn binnen de twaalf maanden. Het presbyterium blijft behouden om dat dit het eenigste overgebleven deel is van de oude kerk. Dit gedeelte is in veld steen ópgetrokken. Bij het bouwen der nieuwe kerk heeft men zich vooral gebaseerd op de liturgie en 'de aanpassing aan de nieuwe liturgi sche eischen. Zoo werd er op deeerste plaats gezorgd voor een open kerk, d.w.z. dat men van uit ieder punt het! hoofd altaar gemakkelijk kan zien. De vorige kerk telde 5 beuken met 4 rijen kolom men, die hét gezicht op het altaar zeer belemmerden. De nieuwe kerk telt een breede middenbeuk met twee smalle zij beuken voor den processiegang. Zoo ver kreeg men een groote, luchtige open ruimte. Het presbyterium werd ópgetrok ken in Romaanschen stijl; de nieuwe kerk in gothiek. Men heeft dit echter zoo weten aan te passen, dat deze twee stij len voor het oog niet hinderen. De beide zijaltaren kunnen geheel afgesloten wor den, zoodat de volle aandacht geconcen treerd wordt op het hoofdaltaar als het middelpunt der kerk. Achter het hoofd altaar komt een groot kruis, dat bijna het geheele hoofdraam bedekt, waardoor het idee calvarieberg en kruisoffer onwille keurig gevormd wordt. De buitenmuren en ook de toren worden bekleed in gelen 'en, zoodat de nieuwe kerk en het mooie gemeentehuis een harmonisch geheel vor men. Hierdoor zal de Plaats, het hart der gemeente, een eigen cachet verkrijgen. De voorgevel is breed en prachtig van structuur. De nieuwe kerk zal werkelijk een sieraad zijn voor deze zeer vooruit strevende gemeente M. Diefstallen. Verschillende landbouwers hebben weer bezoek gehad van dieven. Bij zékere De... Kam. werden enkele konijnen en een hoe veelheid tabak gestolen, terwijl van een drietal velo’s de banden werden afvedaan. Ook bij landbouwer Verhelle, wijk De Weezewerden enkele konijnen ont vreemd. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 26 April gansch den dag waargenomen worden door Dr Leopold Vandenbroucke, Dlksmuide- straat 4; tel, 50.20. De Apotheek Degryze zal enkel tot 12 uur ’s middags open zijn. Diensten op het Gemeentehuis. De Burgemeester verwittigt de inwoners dat er een wijziging gebracht wordt aan de diensturen op het gemeentehuis. De buree- len zullen ’s morgens open zijn van 8.30 uur In plaats van te 9 uur. Burgerstand. Geboorten. Comptdaer Jozef, z. v. Ga briel en Vanoverbeke Anna. Verhalleman Vera, d. v. Cyriel en Raes Paula. Crabbe Lutgarde, d. v. Jeroom en Clinckemalllie Maria. Cornette Suzanna, d. v. Emlel en Vn^daele Irma. Huwelijken. Haezebrouck René met Bossu Bertba. Deprez Albert v. Staden, met Lanere Ivonne. Huwelijksbelotte. Bossu Albert, tim merman. met Swanepoel Martha, naaister. Overlijden. Davisch Maria, 89 j., wed. v. Soenén Petrus. Burgerstand. Geboorten. Guido Crcytens, Leenmo- lenstraat. vancoien Gabriel, St-Jan. Walter Dcgracvë, St-Jan. Herman Delod- der, St-Elooi. Frizona Dewaele, Beekhoek. Huwelijksbclojtcn. Marcel Braeckevelt, onderwijzer, met Maria Dcpauw, onderwij zeres, b. v. Wingcne. -André Gogris, hove nier v. Loppem, met Ivona Ost, kleermaak ster v. Wingene. Henri Moyaert, landbou wer v. Pittem, met Maria Landuyt, huis houdster v. Wingene. ^Huwelijken. Gustaaf De Bel, werkman, met Hilda Aliaert. kantwerkster, b. v. Win gene. Julius Duyvejonck. v/erkman van Ruddervoorde, met Maria Feys, kantwerk ster ,v. Wingene. Julien Biebuyck, han delaar. met Elza Devooght, landbouwster, b. v. Wingene. André Devooght, 'andbou- wer v. Wingene, met Hilda Wambeke, land bouwster, v. Eegem. Maurits Monteyne, hovenier 'v. Vaisenare. met Elfrida David, huiswerkster v. Wingene. Alfons Feyse, werkman v. Knësselare, met Madeleine Lan duyt, huis werkster v. Wingene. Oscar Vandenbu'sche, glassnijder v. Loppem, met Rachel Dcfour, naaister v. Wingene. Overlijdcns. Aioys Strobbe. 75 mees- ter-druk'ker, echtg. v. Maria Hoornaert, v. Izegem. Maria Vanlersberghe, 73 j.. win kelierster, wed. v. Emlel Matthys, Gezelle- straat. Cyyllla Dobbelaere. 29 j.. huis houdster, echte, v. Henrl Coutry, Koker. Emma Delonckheere, 62 j., huishoudster, echtg. v. Theophiei Vanhecks, Wildenburg. Joseph Lannoo,, 69 1., vlasbewerker, echtg. v. Maria David, Ratelinge. Hector Van- landuyt. 67 j.. onderwijzer, echtg, v. Irma Vandevoorde, P. Térmötstraat. Uitslag Opstelprijskamp. Aan den jaarlijkschen opstelprijskamp, uitgaschrevendoor het Davidsfonds, nam ook afdeeling Wingene weerom deel en wel met 20 jongens en 23 meisjes. Zoo- even vernamen we de schitterende uit slagen: allen zijn gèslasgd en bekomen minstens 75 procent der punten. Bij de jongens werden Lannoo Germain, 92 p. en Lannoo Roger, 90 p., bekroond, ter wijl Baesen Cscilia, 93 p. en Verkest Bri- gitta, 92 p., de laureaten der sectie meis jes zijn. Van harte proficiat aan al de geslaagden, alsmede aan hun ouders en meesters. Boekerij van het Davidsfonds. Heden Zaterdag voor de kinders en morgen Zondag voor de andere lezsrs- (essen) vernieuwing der leeskaarten. On ze lezers gelieven er nota van ts nemen dat de boekerij op Kermis-Zondag, 3 Mei, zal gesloten zijn. Iedereen gelieve dus nu zijn lezing voor veertien dagen te komen halen. Kinderwelzijn. De maandelijksche verkoop van rijst- meel, suiker en vitaminen is vastgesteld op Woensdag 29 April, van 10 tot 12 u„ in de boekerijzalal. De suiker voor de kin deren beneden het jaar, én voor Maart en voor April is te verkrijgen. De nieuwe rantsoeneeringskaart dient ter afstempe ling meegebracht te worden. Rantsoeneeringsniëuws. De üitdeeling der zegels voor Mei vangt aan op Ma&ndag 27 dezer en duurt tot Donderdag. In deze periode worden geen machtigingen voor tekstiel en schoenen, noch maal- noch slachtbewijzen afgele- verd. Op Maandag 11 Mei mogen de laatkomers hun zegels gaan halen. ZONDAGDIENST Zondag 26 April wordf de dienst der Apothekers waargenomen door Apotheker MICHEL VERHAMME, Roeseiarestraat. De geneeskundige dienst, wordt dien dag waargenomen aoor Dokter FELIERS, .icoeseiarescraat. LURGERSTAND ^^oocrten. Herman Degezelie, z. v. H.uri en Godelleve Deplae, Molenweg 9, uocielleve Missiaen, d. v. Antonlus.en Celina Maes, Kas’teelwljk 4. Dirk Loosveld, .z. v. René en- Irma Dejonghe, Lendeiedestraat 2ó. Chrlstiaene Soetaert, d. V. Emillus en Cornelia Acx, Oekenestraat 8. Christiane Lapefe, d. v. Juliaan en Anna .Callewaert, v. Roeselare. Marie-Thérèse Begier, d. v. Marcellus en Rósa Verllnde, v. Oostende. Roland Callemin, z, v. Georges en Elisabeth boen, v. Moorsele. Overlijdens. Jerome Vanderhaeghe, 35 echtg. v. Godeileve Vandebulcke, Oustine- Btraat 2. Hendrik Maes, 7Ö j.,' wed. v. Eve lina Lefevere, v. Rumbeke. Auguste Nuyt- tens, 49 J., eclitg. v. Eulalie Rogier, v. In- geimunster, Etienne Robert, 4-, d., z. v. valeer en Marie Deconinck, Kortrljkstraat 191. Emelle Dewitte, 77 J., wed. v. Hen- rlcus Vuylsteke, Meenensteenweg 28. -Willy Verleden, 3 j., z. v. Maurits en Maria Ro- baeys, Mentenhoekstraat 53. Huwelijksafkondigingen 1 mana Leenknecbt, dienstmeid v. Koolskamp, Voörh. te Izegem. Marcel Vansteenhuyse, tutovoerder v. Lendélede, met Buaanna Ver- velghe, bulswerkster v. Meulebeke, voorh. te VOETBAL Waregem Sportief 140 A. AMoeskroen De lokalen vallen aan en Lecrouat mag reeds' tusschenkomen. Aan de 14’ min, zendt i Damman mooi aan Deketele, die met een prachtschop den stand weet te openen: 14). Aan de 23’ min. bekomen de thuisspelers hoekschop en Desmet weet het leder voor de tweede maal in het net der gasten te zenden: 2-0. Aan de 27“ min. kan Desmet den stand op 3-0 brengen. Nu is het de keurt aan Wyckhuyze om met de 33’ mln. een vierde doelpunt aan te teekenen. De be zoekers zijn letterlijk op hun doel geplakt. Met de 40’ min. geeft Belrlaen gepast aan Damman, die er 5-0 van maakt en even vóór de rust slaagt zelfde speler erin den stand op 6-0 te brengen. Waarop rust. Na de hervatting hebben de bezoekers hunne opstelling gewitzigd, doch dit brengt hun weinig voordeel bij en de thuisspelers weten aan de 12“ min. hun voorsprong aan te dikken langs Wyckhuyze: 7-0. Met de 14’ min. slaagt Wyckhuyze er andermaal in het net der bezoekers te doorboren: 8-0. Dan kan Damman op zijn eentje nummer. .9. .de net ten van Lecrouat blnnenzendonAan bet halve uur maakt Desmet van de gelegenheid gebruik om er 10-0 van te maken. De bezoe- kers komen zelden aan de middellijn en wor den gedurig in hun kamp gedreven. Dam man weet met de 32° min. een elfde doel punt aan te teekenen-.- Zelfde speler slaagt erin ook nummer V2 in rhet net der bezoekers te jagenj dit viw'mtnuten vóór het einde. De Leeuwkens zijnniet meer te houden ea weldra is het 13j)>. langs Damman via Belr laen. Ou hoekschop slaagt DeSmet ërin met mooie kopstoot - een veertiende -en- laatste doelpunt aan té’ teekenen léven -voor het einde. Klinkende', zege der rood-groenen en tevens verpletterende nederlaag der grens bewoners. De leiding was uiterst','goed. Red Star Waregem, dié'de gevaarlijke verplaatsing mo*st ondernensiennaar Brugge om er de reservan van C. Sj te bekampen, kreeg het gepaste elftal niet te samen, zoo dat ze forfait dienen, te verklaren, zoodat deze match met 5-0 verloren is, Toe komende Zondag spelen de Gaverbeekjongens op het terrein aan de gaske tel „tegen het goede ploégje van F. C. Brflfege (reserven). Waregem Sportief doet de reis naar Torhout en gezien dpn zoo blakenden vorm der rood-groenért, zullen ‘ie hoogstwaar schijnlijk een-nieuwe puntenwlnst boeken. WlELRIJDEN. Op Zondag 7 Juni wordt er te Waregem en dit tér gelegenheid van >«t tienjarig be staan van de V-. C. Warglm-Voorult, een grootsch wieleyki^teriurp ingericht. Na hun succesvol slageïi-hebben de ijverige inrich ters J. Belrlaen, J. Coopman, G. tNolle en G. Herreman niet geaarzeld lal dci ieste be roepsrenners, zooals Defoort, Schotte, Falg- naert. Vissers, Vlaemynck, enz... te Ware gem te vragen. Er zullen niet minder dan 10.000 fr. te betwisten vallen. Later geven we hieromtrent meer nieuws.. In alje geval sportmannen houdt dezen dag vrij: Zon dag 7 Juni, Illlllllllllllllllllllll'linilllllllllllllllllllllulllli^ Al het noodige materiaal: kaasvor men, stremsel, kleursel en gecontro leerde. thermometer met gebruiks wijze, alles franco thuis voor 220 fr. Goed resultaat gewaarborgd. Ook elk artikel: afzonderlijk verkrijgbaar. PR. BOONANTS, Markt 162, DEINZE. IIIIIIIUIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIWIIIIIN VOETBAL Onze stadelijke promótieploeg Kortrijk Sport moest op bezoek aan ’t Motje ts Roe selare. Na een. partij waarvan slechts (ie eer ste 20 minuten ’t aankijken waard was, ble-. ven de Grocningezonen uiteindelijk aan de bovenhand met 2-0. Door deze overwinning komen de roo'd-geien afgeteekend de tweedé plaats te bezetten, met niet min dan 5 pun ten voorsprong op hun onmiddellijkè ach tervolgers, terwijl zij in feite evenveel pun ten achterstel hebben op de leiders Hamme. Da partij zelf hééft niet gegeven wat ervan verwacht werd. Hier zal denkelijk de derby- atmosfeer zijn stempel op gedrukt hebben. In iedere helft konden Vandevenne’s man nen een doelpunt aanteekenen, in de eerste helft langs Déwin en in de herneming langs Dermeaux. Morgen Zondag krijgen ze V. G. Oostende op bezoek. We hopen dat het een betere partij zal worden dan in de heenrondé,.toen, slechts met 140.kon gezegevierd worden. Iemand die geen ooggetuige is 'gewor den van denkamp StadeRoeselare, door laatstgenoemden met sterk overdreven 3-0 cijfers gewonjnen, zal vaststellen dat de paars-witten weinig of niets hadden in te brengen. Niets is minder waar. Daarbij kun nen nog verzachtende omstandigheden in geroepen worden. Men was nauwelijks 4 mi nuten aan ’t spelen als middenhalf Schaeck zijn kameraden uit reden van een knlekwet- suur noodgedwongen moest verlaten; ook Moeder Fortuna keerde hen den rug toe. Tot overmaat van ramp gaf Blondeel een straf schop vlak op den doelwachter, dit was in de eerste helft toen de stand nog blank was; nochtans had de kleine kapitein bij vorige gelegenheden van 4 bekomen penalty’s even veel doelen geïabrlkeerd. Had hij dien straf schop in doel kunnen omzetten, dan zou de wedstrijd m.i. een heel andere wending heb ben aangenomen. Toch konden ze de poos bereiken met 0-0 stand, na het meerendeei de teugels in handen gehad te hebben. Ook in een ongelooflijke schermutseling vóór het doel der Rodenbachzonen bleef een verdiend doelpunt achterwege. De tweede helft vatte .aanvankelijk nog in ’t voordeel der Astrid- jongens aan, maar na een kwartuur kwam Roeselare dan opdagenPlanckaertdie tot dan toe werkelijk met kop en schouders bo ven iedereen had gestaan, werd na het eerste doel sterk ontmoedigd, wat voor gevolg had dat de kampioenen aan een tweede punt ge raakten. dit uit een geharrewar. F. Ameye die na 't uitvallen van Schaeck de halfrechts- plaats had waargenomen, had intusschen onderling veranderd met Decaluwé. die mid denvoor was. Doch helaas, nu was ’t kalf reeds verdronken. Voor 't einde zou Roese lare nog aan een derde punt komen, het mooiste ven de drié. Alles in acht genomen, ware een 2-2 uitslag een betere weergave ge weest. Van de kampioen hadden we terecht meer verwacht. Met een dergelijke ploeg acht ik zê niet in staat eerbaar figuur te slaan in promotie, BOKSEN Lagrou wordt halfzwaargewichtkampioen der beide Vlaanders. Kende de eersteling van manager J. Van- laecke een groote publieke belangstelling, pok zijn tweede meeting had heel wat toeschou wers naar de zaal Palacegelokt. Allen bullen waarschijnlijk met een gevoel van vol daanheid huiswaarts zijn gekeerd, vooral dat de populaire Lagrou de kampioenentrofee heeft weten te bemachtigen, zij het dan nog door opgave uit reden van een oogkwetsuur die door overtollig bloedverlies verderen strijd onmogelijk maakte. Zonder die kwet suur van Vandesaffele zou Ritten denkelijk ook aan de winnende hand zijn gebleven, want op 't oogenbllk dat van verderen strijd moest afgezien worden had de Kortrijkzaan reeds minstens 5 van de 8 ronden op zijn actief genomen en had zelf in de 6’ en 7’ ronde de Gentenaar den val nabij gebracht. Het opgezweept publiek maakte Lagrou in deze momenten vrij zenuwachtig, zoodat dc Rumbekenaar het reeds verworven voordeel niet verder kon uitbaten uit reden van ge brek aan koelbloedigheid. Vandesaffele vroeg onmiddellijk na afloop vanden kamp zijn herkansing, die Lagrou spontaan aanvaardde. De 2» béróepskamp PreysWittevróngel was er een van 't beste allooi. Gedurende 10 ronden werd het publiek getuige yan een aantrekkelijke en boeiende partij, waarin de- man der Vljftorenstede Preys als verdiende overwinnaar te voorschijn kwam. De Door- niknaar heeft zijn zege vooral te danken aan. zijn onverpoosd en gedurig aanvallen In. een vlug tempo.die .nimmer faalde.. Wlttevröp- gel riposteerde nu en dan met harde link- sché naar de inaagstreek, die Preys echter ronde was de Gentenaar blijkbaar zéér ver moeid, want bijna in heel de tijdspanne der Üitdeeling der Rantsoenzegels. De rantsoenzegels, geldig van 2 Mei tot 31 Mei, zullen uitgereikt worden in vol-, gende orde Öp Woensdag 29 Aoril: nrs 0 tot 125. van 8 tot 9 uur; nrs 126 tot 250, van 9 tot 10 uur; nrs 251 tot 375, van 10 tot 11 uur; nrs 376 tot 500, van 11 tot 12 uur: nrs 501 tot 625, van 2 tot 3 uur; nrs 626 en vol gende. van 3 tot 4 uur. Dé persoon welke de zegels afhaalt moet ouder zijn dan 18 jaar. Zie goed de ze gels na vóór II ’t bureel verlaat. Eens bui ten worden geen klachten meer aange nomen. SOLO-SLIM Bij Jeroom Baas, in de herberg Ca nada werd een solo-slim gespeeld door Arthur Croes met derden aas van koe kens met 9, 7, 6, 5, en derden aas van hertens met 9, 8 en. 5. Medespelers wa ren: Jozef Lefevere, Odiel Vandekerck hove en Michel Van Moen. Getuigen zijn: Camiel Mestdagh cn Maurice Vandeput- te Er werd 5 frank gestort voor Kinder geluk. uitslaan van een ruit van 35 cm. in ’t vierkant, zich tosgahg kunnen verschaf fen tot het zich daar bevindend bureel, waar hij een lessenaar heeft opengebro- ken en zelfs den weg wist te vinden naar dé geheimste laden. Er werd een som geld ontvreemd. De dief is dan door de poort verdwenen. Dezs inbraak getuigt van' een buitengewone brutaliteit. Bij Depoórtsr Charles, Oostroozebe- kestraat, werden 2 konijnen gestolen. Bil Paul Callewaert, landbouwer, werdén 4 konijnen ont- Dcbruyhé Alberik, Brugstraat 206, plaatste zijn rijwiel op den koer van dé herberg NaaipanderEen ander ging Üitdeeling der nieuwe rantsoen kaarten on rantsoeneeringszegels. Dinsdag 28 April: van 9 tot 12 uur: Plaats. Ingelmunstersti'., Verkeerde We reld, Kouterweg; van 2 tot 5 uur: Tinnenpotst»., Kruisstr., Meulebekestr., Reenarstraat, Woensdag 29 Anril: van 9 tot 12 uur: Dam, Princessenstr, Guido Gezsilestraat, Hugo Verriésstr, Peter Benoitstraat; van 2 tot 5 uur: Vijfwegenstr,. Baronstr., Haaipanderstr., Weézestr, Kachtemstraat, Ardooiestraat, O. L. Vrouwstraat. Üitdeeling der rantsoenzegels. Dinsdag 28 April: sektie A; Woens dag 29 April: sektie B; Donderdag 30 Aprilsektie C en D. Burgerstand. Geboorten. Jeanne Devlïeghe. d. v. Achiel en. Maria Ottevaere, Gentstr. Anna Devlaemynck. d. v. Marcel en Mar griet Termoté, Panders. Marie-Made- leine Raedt. d. v. Maurice en Madeleine Van Overschelde, Manegemstr. Willy Devos, z. Gerard en Maria Demsyere. Huwelijken. Robert Verbrugge en Paula Wille. Maurice Mestdagh en Ju lia Debackere. André Clacys, Pittem, en Jeanne Vanhaverbeke, Meulebeke. David Wyseür en Margriet Vuylsteke. Geripain Dejaegher, Pittem en Celina Crop, Meulebeke. Marcel Vansteenhuy- se en Suzanne Vervelghe. Sterfgevallen. Augusta Claerhout, Vrijbo'Sch. Henri De.iaeghere, Tielstr. Wëd. Charles Decuf, Barnumstr. Vrouw Kamiel Devolder, Tielstr. Heriri Vancóille, AbeeJdreef. Eerw. Zuster ;en gebouwen töebehoo- luitgarde, Hospitaal. ebrabanderé, woonachtig Hevige Brand. oa zondag namiddag omstreeks 5 uur brak plots brand Uit in de keuken van de wo ning- bewoond door Marcel Dejonghe- Haerens, Brouwer, wcacnde Kapellestraat alhier, De brand nam een geweldige ultbrel- L. ding in de keuken, terwijl de man er niets, pnhalen! beters op vond, aangezien hij alleen was, het vuur te blusschen. Door zijn kordaat optreden geraakten plots zijn kleederen in brand, en was hij seffens in een vuur poel herschapen. Ondertusschen waren geburen de wo ning binnengesneld die dikke rookwolken uit de woning hadden zien stijgen. Sef- »triju van v i fens 'werd het vuur bestreden, terwijl -echtgeaardén Marcel Dejonghe, niet wetende wat doen. 3D buiten geloopen was en in een regenput was gesprongen. Het vuur werd hierdoor seffens gedoofd, en- in allerijl werd de on gelukkige terug op het droge gebracht. Terstond wareii dokters A. en J. De Roo ter plaatse, die het ongelukkig slacht offer,' die talrijke brandwonden vertoonde over gansch het lichaam, de eerste zorgen toediende, waarna hij naar de kliniek tc Tielt werd overgebracht. Ondertusschen was de plaatselijke brandweer ter plaatse gekomen, die met vereenigde krachten van de geburen den vuurgloed wisten te dooven. Gansen de keuken was de prooi der vlammen ge worden en alles werd er uitgebrand. Stip pen we hier aan dat deze slechts enkelen tijd gansch nieuw was, daar ze met de oorlogsdagen eveneens werd vernield. De eetzaal had ook reeds vuur genomen, doch dit kon spoedig worden uitgedoofd. Da 'oorzaak van dezen plotsen brand zou te wijten zijn aan een öntuloffing van een flesch brandstof, waardoor dit over den huisvloer zich uiteenzette en hierdoor de geweldigs uitbreiding nam. Een groot pak tabak gevonden. De plaatselijke Rijkswacht, op dege- lijkscbe dienstronde langs Pittem, naai de wiik Muizelare in den vroegen mor gen, bemerkte plots langs de gravier esn groot pak ongesneden tabak, die daar achtergelaten werd. Waarschijnlijk die- nen. het hier disven geweest te zijn, die L bij een of ander landbouwer ingebioken 74eIiu hebben en door het te zwaar gewicht den tabak hebben achtergelaten. De gevonden tabak werd naar het nlaatselijk Rijks- wachtbureel overgebracht. Verandering Autobusdienst. Voor de Vrijdag alléén werd een ver andering in de autobusdienst Tielt-Meu- lebske-Ingelmunster gedaan. De autobus die andere dagen ts 12 uur vertrekt in Ingelmunster. vertrekt alléén dsn Vrijdag té 11.20 uur: Meulebeke te 11.30 uur: Tielt 11.45 uur. Deze autobus geeft aansluiting met den trein van 11.50 uur die alleen den Vrijdag naar Gent rijdt. De andere da gen werd dus geen wijziging aangebracht. De Jaarlijksche Kermis. Net zooals voorgaande, jaren zal de jaar- iijksche Kermis doorgaan op Zondag 31 Mei aanstaande. Tot op heden werden l eeds alle plaatsen op de Marktplaats be zet voor die dagtn, zoodat onze inwoners té worden en een geneesheer haar dc beste zorgen toediende. Het meisje kloeg over inwendige pijnen. Haar rijwiel is zwaar beschadigd. In de bosschen gelegen aan de grensscheiding van de gemeenten Ware gem en Wortegem, dicht de Waregem- sche Zwemschool, brak plotseling door een ongekende oorzaak brand uit. De brandweer van Waregem werd verwittigd en snelde spoedig ter plaats. Na enkele tijd blusschen. slaagde men erin het vuur te overmeesteren. De schade is nochtans aanzienlijk. In de parochiale kerk alhier hadden deze week twee plechtige Eeremissen plaats. Eerst was het E. H. Joris Ver brugge die onder groote belangstelling zijn eerste H. Mis opdroeg, ’s Anderen daags was het dë beurt van E. H. Albert Vandenbroucke om zijn Eeremis te cele- breeren. Ook hier was de belangstelling heel groot. Beide Priesters genieten, als mede hunne geëerde Ouders, de meeste achting der bevolking. Beide Gééstelijken wenschen we dan ook een talrijke ziele- oogst. Tijdens de eerste Voorstelling van het Circus Libot die alhier zijn tenten op de dorpplaats had opgeslagen, werd een dierentemmer, die met een leeuwin optrad, door dit dier erg gekwetst aan het gelaat, zoodat een geneesheer het slachtoffer diende te verzorgen, De toe stand van den ongelukkige is nochtans niet levensgevaarlijk. Diefstal. Dieven hebben bij Achiel Storme, wo nende in de 13« wijk, des nachts een var ken uit den stal gehaald, en daarna in het land geslacht. Alleen de darmen wer den achtergelaten. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van de dieven kunnen ontdekken. Ook bij landbouwer Remmery werd een poging gewaagd, doch ze werden daar verjaagd. Uitslag der keuring cn prijskamp der stieren en melkkoeien gehou den op Maandag 29 April 1942. Er werden 31 stieren voorgesteld, waar van 23 aanvaard eri 8 geweigerd. De eigenaars der aanvaarde stieren ziin: Vanlerberghe Ivo, Bëselare; Bos- Seuyt Ch.-Louis, Moorslede; Monbailiu Henri. Zonnebeke; Labaere Kinders, Moorslede; Vandermeulen Theofiel, Pas- schendale; Debuf Alberic, Moorslede; Synd.’(Vandenabeele. A.), Moorslede; Del- heye Arthur, Moorslede; id.; Verheerst André. Moorslede; id.; Vanwalleghem Georges, Zonnebtke; id.; id.: Verschaeve Gaston, Zonnebeke: Cornette Jozef, Zon nebeke; Synd. (Depuydt Victor), Pas- schandale; Dillies Victor, Zonnebeke; D’hooghe Alidoor, Moorslede; Decaestec- ker Remi, Moorslede; Mersis Remi, Zon nebeke; Synd. (Delva Elie), Zonnebeke; Debuf Jerome, Passchendale. e A. - Stieren zonder tand van volwassene. (12 mededingers). 1. 400 fr.Verheerst André, Moorslede. 2 300 fr.: Synd (Vandenabeele A.) Moorsl. 3. 250 fr.Vanwalleghem G„ Zonnebeke. 4.200 fr.Vanwalleghem G.. Zonnebeke. 5. 20Ö fr.Verschaeve Gaston, Zonnebeke. 6. 200 fr.Vandermeulen T., Passchendale. B. - Stieren mot of 2 tanden v. volwassene. (4 mededingers). 1. 400 fr.Cornette Jozef, Zonnebeke. C. - Stieren m:et ten minste 3 tand. v. volw. (2 mededingers). 1 600 fr.Delhcyë Arthur, Moorslede. - 1“ Annuïteit (800 fr.) v. Bewaringspr. Vanwalleghem Georges, Zonnebeke. Debuf Jerome, Passchendale. Accessieten. Cornette Jozef, Zonnebeke. E. - 2’ Annuïteit (1000 fr.) of 3" Annuïteit (1500 fr.) v. Bewaringspremie Verheerst André, Moorslede, 2” annuïteit. Synd. (Depuydt V.), Passchendale, 3’ ann. Synd. (Delva Elie), Zonnebeke, 3’ ann. MELKKOEIEN. - Gewone premiën. (4 mededingsters). 1. 500 fr.Lievens Jules, Moorslede. 2. 400 fr.Delva Elie, Zonnebeke. 3. 300fr.: Delva Elie, Zonnebeke. 4 200 fr.Cornette Jozef, Zonnebeke. D. - 1" Annuïteit (400 fr.) v. Bewaringspr. Cornette Jozef, Zonnebeke. E. - 3’ Annuïteit (300 fr.) v. Bewaringspr. Vandoolaghe Emiel, Zonnebeke. Izegem. Adrien De Vreese, handelsbedien de v. Anderlecht, met Marie Verbeke, z. b., v. Izegem. Marcel Devriese, handelaar v. Ingelmunster, met Jeanne Caenepeel, z. b., v. Izegem. Achiel Vantorre, borstelmaker v. Lendelede, met Germains Mistlaen, schoenfabriekwerkstei-v. Izegem. Edgard Blavier, bediende v. Brussel, met Manette Vanmoen, z. b., V. Izegem. André Hoorne, timmerman v. Izegem', met Paula Vandebue- rie, meid v. Emeigem. Omer Holvoet, landbouwer v. Izegem, met Paula Debus- schere, huiswerkster v. St-Eloois-Winkel. Alberic Debacker, schoenmaker v. Izegem, met Margareta De Baere, schoenstlkster v. Emeigem. Richard Vanneste, borstelma ker v. Izegem, wed. v. Maria Vercruysse, met Magdalena Stfoobant, z. b., v. Torhout, wed. V. Jerome Vandommele. Huwelijken. Marcel Devos, wever v. Roeselare, met Lia Catteeuw, spoelster v. Izegem. Gerard Vandevoorde, borstelma ker, met Estella Samijn, borstelmaakster, b. v. Izegem. Albert Strobbé. borstelma ker v. Emeigem, met Gerardine Latabert, bo- bijnster v. Izegem. RANTSOENZEGELS De rantsoenzegels alsmede de nieuwe rantsoenkaarten zullen alhier nog op vol gende dagen aan de inwoners verstrekt, worden: Maartdag. 27 April voor de Meg.- Er.ut.IVl nen en Molstraten; Dinsdag 28 April voor de- Nederweg- tot en met Pieter Baes- straten; Woensdag 29 April voor de Roe- -- j Mei voor de Vaart- tot en met Zwingelaarstraat. Zé züllen afgeleverd worden telkens van 8.30 u. tot 12 u. en van 2 u. tot 5.30 u. Burgerstand. Geboorten. Beke Godelieve, d. v. Ca miel en Marreel Maria, Turkyen. Van denbroucke Lena. d. v. Urbain en Gille- man Eugenie, Koolskampstr. Boldens Daniël, z. v. Achiel en Vervaele Martha, Berg. Maes Yolande, d. v. Marcel en Mestdagt Margareta, Turkyen. Cor- neillië Gabriel, z. v. Marcel en Buddaert Maria, Titlstr. Van Walleghem Ge rard. z. v. Jozef en Desimpel Maria, Tielstraat. Huwelijken. Deryckere Frans, leeraar v. Wingene, en Crombez Bertha, Idb. Overlijdens. Popnnier Irma, 38 j., z. b.. ongeh., Muizelare. Noppe Monioue, d. v. Cyriel en Bruyneel Rachel, - De Scheemaeker Alfons, 74 j.. 'schoénm., wed. De Ceuninck Silvie, Verbieststr. Soete André, 20 j., meubel maker, ongeh., Tieltstr. Bert Juliana, 81 j„ z. b„ wed. Vande Walle Felix, Kools- kampstraat. Claeys Marietta, d. v. Cy riel en Van Made Antonia. Tieltsche Steenweg. Coghe Louise, 80 j„ z. b., wed. De Witts August, Hurselhoek. Claus Natalie, 71 j.. z. b.. echtg. Vander- vennet Henri, Kauwstraat. 8® HUIS ADOLF D’HONDT gesticht in 1886. Mevr. Adolf D’Hondt-Van Maele heeft de eer de geachte klienteel te melden dat de handel in HORLOGIEN en JUWEE- LEN ter trouw wordt voortgezet. Ook allé herstellingen worden aanvaard en met veel zorg uitgevoerd. Op Zon7 en Feestdagen gesloten om 12 u. Egg; 5SSS VOETBAL De reserven van F. C. Izegem moesten Zondag ultkomsn tegen de mannen van Dottenijs. De eerste aanvallen gingen uit van de thuisploeg, die er reeds aan de 13“ mln. in gelukte de scoor te openen langs De Jonckheere. Spijts geweldige aanvallen der bezoekers werd cte stand tof aan de rust niet meer gewijzigd. Bij de herneming was het wederom dc lokale ploeg die de reactie op zich nam. zoadat De Jonckheere met de 8” min. reeds de bordjes op 2-0 kon bren gen. Zeggen we echter dat de bezoekers slechts met 9 spelers op het terrein kwamen, zoodat hun 0-2 nederlaag eenigszins Son verschoond worden. Do leiders der Vlaamsch Kath. Sport nette kregen hier een gevaarlijke ploeg ter ontvangst, want Naaipander Ingelmunster volgt Stade Izegem in de klasseerlng met slechts enkele puntjes verschil. Een 'groote opkomst was dan ook op het terrein der Boschmolensaan te stippen wanneer scheidsrechter Vandemoortele belde ploegen in lijn stelde. Zeggen we terloops dat de Stadisten geweldig met onkans hadden at te rekenen. Niettemin gelukten ze erin na tal van schermutselingen om langs Stragler, even voor de rust, liet eerste doelpunt te netten. Bij de hervatting zou Naaipander thans de kans wagen, zoodat de eerste aan vallen dan ook van hen uitgaan. Een straf schop voor de bezoekers wordt echter naast J gezonden, terwijl Vansteenklste nog in eigen netten zal z,enden. Vandekerckhove kan aan de 10’ min. den geijkmaker netten, doch stelt zich hiermede niet tevreden en Van- keirsbilck weet de stand op 1-3 te brengen, zoodat xie bezoekers het pleit winnen, wan neer eSi drawn een juister spel ware ge weest. BOKSEN EN WORSTELEN Door de boksclub Sparta wordt alhier op Zondag 26 April, in de zaal Patrta een groote sportavond ingericht, waarop een boksprogramma en worstelen de hoofdscho tel zullen zijn. Gezien het de eerste maal is dat de worstelsport alhier in onze stad beoefend wordt, gaat deze sportavond een groot succes tegemoet. We geven hier het programma der boks wedstrijden weer: Beroepskamp 8x3 mln.: Karei Maes. 78 kgr., Izegem, tegen Demeyere, 78 kgr., Moes- kroen. Beroepskamp 8x2 mln.: Verhelle. 54 kgr., Izegem, tegen Vaernewljck, 54 kgr., Moes- kroen Liefhebberskamp 4x2 min.: Alfonso. 54 kgr.. Izegem, tegen Pareque, 74 kgr., Moes- kroen. Daarbij worden nog 3 beroepswedstrilden voor worstelen gegeven, waarvan we echter nog de juiste namen der deelnemers niet kunnen geven. Ih elk geval zullen hiervan twee internationale worstelkampen geleverd worden. Alle worstelkampen gaan over 3 ronden van 20 minuten. De meeting begint stipt te 5 u. namiddag, BURGERSTAND Geboorten. Antoon Van Colon, z. v. Maurits en Magdalena Van Hulle, Winge ne. Jeannette Dierckens, d. v. Camiel en Sabina Parmentier, Oude Pittsmstr. Hubert Icket, z. v. Achiel en. Margare-, tha Lagaeysse, Vijf pachthoeven. Eric tweetal diepe wonden aan het scheen- Van Ooien, z. v. Maurice en Godelieve. - Duynslacgher, Ruiselede. Pöul Vaitöe- moortele, z. v. Gerard en Rachelle Bae- sen. Wingene. Roger Plovie. z. v. Mau rice en Magdalena Dekonck, Wingene. Machtheld Truyaért, d. v. Henricus en Celina Braeckevelt. Sint-Janstraat. Antoon Clauwaert, z. v. Oscar en Zulma Dé Neve, Wontergem. Huwelijken. Albert D« Smet, wever, en Rachel Vérschaetse. gister, b. v. Tielt. Achiel Croubelr ver v. Meu lebeke. en Irma Van Lanu.„t, dienstmeid v. Tielt. Overlijdens. t— Joseph Dierckens. 54 j., echtg. Vermeersch Bertha, Oude Statie straat. Joseph Steenhuyse, 67 j., echtg. Van De Walle Leonie, Steenweg Eegem. KNAAP ONDER AUTO Dé heelkundige Dr Colle uit Tielt reed met zijn personenauto voor een dringend: geval in de richting van Aarsele, langs de groote Staatsbaan. Rechtover de smis van Maurice Goethals moest hij esn zware vrachtauto voorbijsteken, toen plots het zoontje van den Heer Bauwens, melkerij- bestuürder, voor zijn rijtuig kwam geloo pen van achter deze vrachtauto. De dok ter remde uit alle macht, trok zijn stuur over tot ongeveer in de gracht, schampte een paar boompjes en raakte slechts zeer licht de onvoorzichtige knaap, welke slechts een paar schrammen bekwam. llllllllllllllllllllllllllillllffllIlllllllllllllllllllMIO^ Wilt ge ter trouw een okkasie- piano koopen, GANSCH hersteld en zoo GOED ALS NIEUW, wendt U tot het HUIS ALBERT LIETAERT-BOEDTS Markt 21 - TIELT. - Tel. 84. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW WIELRIJDER GEKWETST De handelaar Albert Christiaens, wo nende in de Kortrljkstraat alhier, kwam met zijn rijwiel op den Poelberg gereden en overreed er een dartele hond, met het gevolg dat hij de helling van den berg afvloog en zien erg aan de onderste lid maten kwetste. Zijn rijwiel werd even eens beschadigd. BEGIN VAN BRAND Nabij den spoorweg worden door de Firma Vandaele groote hoeveelheden stroo in balen geperst. Tengevolge van een vuursprankel uit een voorbijrijden den trein ontstond vuur in de opgesta pelde hoeveelheden. Dank zij de spoedige tusschenkomst van bijzondere wakers en de hulp der rijkswacht en werklieden kon het vuur echter spoedig gedoofd worden bij middel, van enkele bluschapparaten, zoodat d? schade dan ook gering is, en de brandweer niet meer tusschen móest komen. POLITIEVERORDENING Het Schepencollege heeft een politie verordening uitgevaardigd waarbij het verboden, is de puinen van de door oor- logsfeiten geteisterde bebouwde eigendom men te betreden, aangezien die puinen niet zonder gevaar zijn, omdat er zich in stortingen kunnen voordoen van muur- déelen of van gewelven van ondergrond- scha bouwwerken, zooals kelders, water putten, gemakputten enz. Dit verbod treft natuurlijk niet de eigenaars, huurders of rechthouders van de eigendommen, of de personen die door hen gemachtigd wer den tot het betreden ervan. Politiestraffen zijn voorzien voor de overtreders. TELLING DER GRONDEN Alle personen, uitbaters van 1 are be bouwde grond en meer, zooals weide, bouwland, tuin, enz. zijn verplicht hier van aangifte te komen doen ten stadhui- ze. in de groote raadzaal, tusschen 8 uur en 11.30 uur voormiddag en 2 en 5 uur namiddag. Er worden nog enkel tot en met Woensdag 29 April e. k. aangiften aanvaard. Dezen die zich niet op de ge stelde dagen aanbieden zullen aangesla gen worden voor de opbrengst der volle dige kadastrale grondoppervlakte. SCHAAPWOL Alle producenten van scheerwol, dus ieder schapenhouder, is verplicht binnen de vijf dagen na iedere schering hiervan cangilte te doen in het stadhuis, bureel der ïantsoeneering. Zoodra daarna die personen bericht zullen ontvangen hebben dat d'e Textielcentrale die wol wenscht aan te koopen, zal deze ten stadhuize moe ten binnengebracht worden om er verza- msld te worden. Inlichtingen hieromtrent kunnen bekomen worden in het rantsoe- neeringsburecl. Palmer De- Eierlnzameling. De eierinzameling zal plaats hebben bij de Wed. Vandoorne-Degryse, Moorsele- straat 3. De eerste inzameling is goed verloopen. Op de 165 hennenhouders ont braken er slechts ’n 6-tal. De inzameling geschiedt den Maandagnamiddag, van 2 tot 6 uur telkens. TE DEERLIJK. Op Zondag 26 April, JUNIORSKOERS; 2.500 Ir. prijzen; 105 k:r.. (8 ronden) TE HOOGLEDE. Op Zondag 10 Mei, Kriterium'van den IJzer 75 km. (16 ron den). 1.100 Fr. prijzen: 200, 150, 125, 100. 80, 70, 60, 50, 45. 40, 35, 30, 25, 20. 20 fr. Inschrijving in Het. Lam leperstraat. ST-BAAFS-VIJVE. Op Zondag 17 Mei. te 2.30 Uj,;« Kampioenschap der Leicstreek» voor JUNIORS V.W.Ü. 90 Km. goede baan. Ingericht door ,dc Sportieve Verfcentglug Eendrachtig Vooruit ten bate van Win terhulp 1500 Frank prijzen en premiën, verdeeld als volgt: 250 fr. en trui of palm, verder200-155-130» 100-90-80-70-50-50-25-25-25 frank. Renners opgelat!' De 'inschrijvingen moe ten van heden af. worden gestuurd, aan Pau- wels Hubert, Sportafgevaardigde, Plaats 8, Sint-Baafs-Vijve. ulterlijk tegen 15 Mei, daar niet ingeschreven renners niet' zullen ver- trekkeni. Üitdeeling der rugnummers: vanaf 12.30 u. bij; J. Buyse, «Hof Van Vlaanderen». Vertrek: om 2.30 uur'étipt aan Café: «Rust der Toeristen -, ,.Prijsdeellng;. aanstonds na de koers,; bij M. Üelbaere.,„.Caïé Con* cprdla

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10