SPORT Waregemsche I Uit }t Izegemsche Laatst binnenga komen berichten Uit }t Waregemsche Uit 7 Tieltsehe a I van 23-5-42. 4’ BL zasat UIT T KORTRIJKSCHE UIT TIELT UIT WAREGEM UIT KORTRIJK UIT IZEGEM KACHTEM WINGENE JUTEWEVERIJ •Dejonckheere - Vansfeen&isteS ROESELARE PITTEM SSEkDE POPERINGENAAR RUMBEKE OOSTROOZEBEKE EMELGEM MEULEBEKE INGELMUNSTER WIELRIJDÉN LENTEFEEST VAN DE BOERENWACHT UIT MEENEN AANKOOP VERKOOP [NAAIGARENS en KOORDEN UiT T ROESELAARSCHE 'Ni UIT 'T WAREGEMSCHE PIANOS iiniiiiiiiuiiiHininiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiin KOOLSKAMP MOORSLEDE ginimminiimimntiiiiiiniiiiiiiiiiM^ &!timMll]Mlli|iiniiiii!iimmiii!iiiiiiiniiim UIT ’T IZEGEMSCHE UITSLAGEN VAN KOERSEN AANGEKONDIGDE KOERSEN nm.i*. .1 Margareta, VOETBAL doch 1? ■•■■■-• 3—2 2—8 •- loop 612; 2. Vandeviaene Remi. Id.. 470; 3. Verhcye Jules, Meulebeke, 468; 4. Hoste A.. 458; 5. Vanryckegem Reml, 452; 6. Vanhee Reml, 423; 7. Vroman Jules, 420; 8. Vanlu- cliene Reml 409; 9. Maer Arthur, Marialoop, 408; 10. Verheye R., Meulebeke, 398; 11., De- baene Aimé, 386; 12. Decock R.. Pittem,;360. ES tSSij^S Sffis ^i t2® d®i cSBa tSB Meststoffen. Voor het bekomen van meststoffen voor de navrucht, moeten de boeren zich wen den tot den secretaris der Landbouwcor poratie, den Heer Gentil Deconinck, Gaai- panderstraat, Emelgem, Bij de Vereenlgde Liefhebbers Uitslag van den vinkenwedstrijd ingericht door voornoemde maatschappij (er waren 60 vogels): 1. Bouckhuyt Gerard, Plttem, 571; 2. Houthoofd G., Roeselare, 548; 3. Myny C., Bosschedewege, 483; 4. Parmentier A., Ardoole, 470; 5. Maddens Victor, 458; 6. Desmet J., Emelgem, 455; 7. Victoor O.. Ar- dooie, 439; 8. Vandaele A.. Beveren, 429; 9. Deceunlnck M., Plttem, 421; 10. Desmet B., Ardoole, 415; 11. Deforchc M._ Kachtem. 396; 12. Sagaert M., Plttem, 393. Benoeming. Bij Besluit van 17 Mei werd tot Bur gemeester te Moorslede aangesteld Heer Octaaf Louwsrs. De nieuwe Burgemeester is geboortig uit Staden. Gedurende zijn verblijf in onze gemeente heeft hij met klaren kijk de toestanden overzien en zal los van de plaatselijke gemeenteveeten met de hem eigen takt, schranderheid en energie de gemeente besturen. Heer Louwers is de gewezen Dinasolei- der in Moorslede en nu de plaatselijke V. N. V.-leider. Zegeluitdeeling. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge deeld worden: Woensdag 27 Mei, ’s mor gens van 9 tot 12 uur; ‘s namiddags van 2 tot 5 uur. Winterhulp. Waarschijnlijk zal er In onze gemeente een Vlaamsche Kermis worden ingericht ten bate van Winterhulp. De juiste dagen zijn nog niet bepaald, doch zullen op tijd worden medegedeeld, Onze Stadsmuschjes. Onze 50 stadsmuschjes maken het uit stekend. In de verschillende pleeggezin nen worden ze beschouwd als eigen kin deren en ze voelen zich daarom wonder wel thuis bij hun pleegouders. Slechts twee kinderen konden geen aard krijgen en zijn daarom dezer dagen weer naar huis teruggegaan. Iedere maand zullen ze aan een me disch onderzoek onderworpen zijn. Door elkaar genomen zijn ze in enkele weken ongeveer 5 kilo verzwaard. De ge zonde lucht en het kloeke voedsel zullen hen deugd doen. i Witte» wist tegen den Gentenaar eea Twee ijzerwegbewakers overvallen. Des avonds, omstreeks 11 ure, waren de ijzerwegbewakers Vanhee en Carlu op dienstronde langs de spoorbaan van Oost- roozebske naar Ingelmunster. Gekomen ter hoogte van de spoorwegbrug der wijk De Wante zagen ze plots een wielrij der langs de spoorlijnen afkomen. Deze werd tot stilstand gehouden, waaraan hij spoedig gevolg gaf. De bewakers maakten deze er attent op dat het verboden was per fiets hier langs te rijden. Terwijl Vanhee de eenzelvigheidskaart van deze persoon vroeg, schreef Carlu het nummer van zijn fietsplaat af. De kerel dit gezien hebbende sloeg met volle geweld zijn fiets op het hoofd van Carlu waardoor deze op de grond zakte. Een gevecht in regel ontstond en na een langdurige wor steling wist de woeste kerel het hazenpad te kiezen. De bewakers echter hadden de kerel herkend als zijnde de zoon van René Saelens, wonende wijk de Vinke te Oostroozebeke. Des anderendaags werd de politie van deze zaak op de hoogte ge bracht die Saelens onderhoorde en vol ledige bekentenissen aflegde. Carlu werd gewond aan het hoofd en de handen en diende geneeskundige zorgen te ontvan gen. G. Diefstal met inbraak. Des nachts hebben dieven pakken on gesneden tabak en 75 kgr. p.antaardap- pelen gestolen ter hofstede bewoond door Gerard G., wonende wijk Vijversal hier. Ganscl. de hofstede werd door- woeld. G. Uitslag vinkenprijskamp. Door de vlnkenmaatschappij Recht voor allen werd Zondag een wedstrijd voor vin ken ingericht, waaraan 45 vogels deelnamen. De uitslag; 1. Craynest Marcel, Meulebeke, 580; 2. Deleersnijder, Oostroozebeke, 464; 3. Vanluchené A., 442; 4. Polfliet Henrl, 433; 5. Vannieuwenhuyse A., 425; 6. Polfliet René, 411; 7. Polfliet Henrl, 396; 8. Christiaans C.. "58; 9. Vanglaebcke Gerard. Meulebeke, 362; 10. Vandemaele A.. 355; 11. Debruyne Os car, 354; 12. Parmentier M., Oostroozeb., 350. Diefstal. Achiel Vancompernolle, wonende Sektie B 139 Kachtem, voerde 750 kilos'tabak, die hij moest leveren, naar Izegem. Daar hij niet geplaatst kon worden, voerde hij hem weer terug naar zijn huis en zette hem onder een afdak. ’s Nachts kwamen dieven, duwden den wagen naar den weg waar de tabak werd overgeladen en meegenomen. Er moeten dus alleszins verscheidene dieven geweest zijn. Tot nu toe heeft men geen enkel spoor yan de dievenontdekt. Neg een diefstal. Zekere C. D. woont gansch alleen op Kachtem ’t Hooge. De man is 76 jaar oud en hoort slecht. Onbekenden hebben des nachts een keldervenster open gebroken en zich zoo toegang verschaft tot de keu ken. Dan hebben zij een kast geforceerd en daaruit belangrijke waarden en een som geld gestolen. Daarna zijn ze langs denzelfden weg weer vertrokken. Toen C. D. ’s morgens wakker werd, bemerkte hij aanstonds den diefstal. De veldwachter met de Rijkswacht van Izegem deden het eerste onderzoek en namen vingerafdruk ken. In den loop der week werd langs den weg naar Izegem een doosje gevonden be nevens andere dingen, die de dieven waarschijnlijk verloren hebben. C. D. herkende het gevondene als zijn eigen dom. Op dezelfde plaats werd ook een breekijzer gevonden, dat ook wel aan de dieven zal toebehoord hebben. Het onder zoek wordt ijverig voortgezet. Zegcluitdeeling. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge deeld worden: Woensdag 27 Mei: ’s morgens van 9 tot 12 uur, Sektie A. Donderdag 28 Mei: ’s morgens van 9 tot 12 uur, Sektie B 1 tot 150; ’s namid dags van 2 tot 3 uur, Sektie B 151 en de rest. De Pausdag welke ook te Wingene op O. H. Hemel vaart doorging, mag een sukses genoemd worden. De algemeene Kommunie onder de H. Mis van 8.15 uur was waarlijk in drukwekkend. De plechtige Hoogmis, waartoe de leden der Krigtelijke Arbei- dersgroepeeringen speciaal uitgenoodigd waren, werd al goed door de aanwezigen m.egezongen evenals de gezangen onder het Lof van 15 uur. Jammer dat de op komst ’s namiddags niet wat talrijker was, want E. H. De jonghe hield een prachtige predikatie over Z. H. Paus Pius XII. Alles samengenomen was het toch een geestdriftige, waardige hulde aan den H. Vader. Tot slot van dien schoonen dag gaven de Kajotsters esn heerlijk too- neelfeest ten beste; puik spel en een bom volle zaal! Kinderwelzijn. Dit noedig en nuttig werk draait verder op volle toeren. Op Woensdag 27 Mei, van 10 tot .12 uur, is er weerom verkoop van rijstmeel, suiker en vitaminen in den Kath. Kring. De zegels nr 8 voor hst rijst meel worden streng geëischt. Men wordt tevens verzocht de ledige fieschjes terug te brtngen. Keer Dejonghe overleden. We maakten reeds melding van den lSa®E»2B»aaSEBBSiEBEöEESiSiSSS8 Konijnendiefte. Bij Charles Depoorterc, wonende Oost- roozebekestraat, werd een konijn gestoten.- Bij de Nieuwe Vinkeniers Een wedstrijd voor vinken, Ingericht door de Nieuwe Vinkenierskende een groote belangstelling; er namen 62 vogels aan deel. De uitslag: 1. Vorvaccke A., Ingelmunster, 506; 2. Vergote A., 501; 3. Debóxuf V., 477; 4. Vanhaecke C., 464; 5. Vanderheeren H., Emelgem, 450; 6. Vanhoutte A., Ingelmun ster. 435; 7, VerVaccke A.. 424; 8. Vander- heeren A., 408; 9. Vandekerkhove C„ 392; 10.. Neirynck P., 390; 11. Croubels M.. 890; 12, Stragier II.. 362. Telling. Volgens de opgave van het kadaster be draagt de beteelbare grond in onze ge meente 486,37,59 Ha. De beteelde grond volgens de exploitatiefichen bedraagt 436,48.42 Ha. Dit geeft dus een verlies van 49,89,17 Ha., waaronder 20 tot 25 Ha. nijverheids gronden. Wol. De belanghebbenden -worden verzocht hun wol een beetje vlugger in te leveren en weer niet te wachten tot den laatsten dag. F. C. Roeselare. Vóór den wedstrijd had een eenvoudige huldiging plaats van het kampioenselttal. Voorafgegaan door muziek, betraden zij het veld, waar aan lederen speler een mooie bloemtuil werd aangeboden. Daarna volgde een triomftocht rond het veld, waaronder nog verschillende prachtige bloemstukken aan aanvoerder Rebry werden aangeboden. Een dichte menigte stond langs het veld, ge schaard en overal werd het sympathieke elf tal op gejuich onthaald. Het kampioenselttal is als volgt opgesteld: Braeckevelt; Vanneste en Vindevogel; Com- pernolle, Vandernaeghe en Vandenabeele; Mullier, Haverbeke, Rebry, Mestlaen en Manhaeve. Daarna volgde de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Red Star Waregem. Gedu rende den geheelen wedstrijd legden onze Clubjongns een overdonderende meerderheid aan den dag ’t Was werkelijk een kam- pioenselftal, dat we hier aan ’t werk zagen. In de gansche ploeg was geen enkele zwakke plek. Ieder kende zijn taak en vervulde die op meesterlijke wijze. Trouwens, de uitslag 11-1 bewijst dit op overtuigende wijze. De voorhoede combineerde prachtig en maar zelden werd er een schot gemist. Hoe onge looflijk het ook moge kinken, doelwachter Segers had moeilijk één der elf doelpunten kunnen verhinderen. Rebry deed zich weer kennen als een Ideaal middcnvoor-speler. Manhaeve stond op dezelfde hoogte als Mul lier. Met zoo ’n elftal kunnen we het vol gende seizoen nog wat beleven. Voetbal tornooi. De Roeselaarsche voetballiefhebbers heb ben voorzeker het voetbaltornooi nog niet vergeten, dat het vorig jaar door Zwarte I Leeuw werd ingericht en dat een waar sue- cés geworden is. Opnieuw roept Zwarte Leeuw de talrijke wijkploegen en niet aan- gesloten clubs onzer stad en omliggende opI voor een nieuw tornooi. Wij zijn overtuigd, dat ook deze oproep evenals verleden jaar, gunstig zal worden beantwoord. Deze tor nooien zijn vooral aangewezen voor die clubs die over geen eigen terrein beschikken, ter wijl ze ook aan de jongeren de gelegenheid bieden de gezonde voetbalsport té beoefenen, nog te meer daar de wedstrijden-' alleen ’s avonds gespeeld worden. Toetredingen worden aangenomen bij den Heer Willemyns Gerard, NdOrdStraat 114, Roeselare. Katholiek Vlaamsch Sportverbond West-Vlaanderen. INTERPROVINCIALE MATCH K. V. S. TEGEN OQST-VLAANDEREN op Maandag 25 Mei (2” Sinksendag). Alls voorbereidende matchen zijn dan teel easier. De inwoners dienen hunne zegels te- komen afhalen volgens straat, wijk, uur en dag aangeduid op de aan plakbiljetten.De bewoners der wijken Nieuwenhove A, B en C, Spitaal en Po- tegem E tn F kunnen hunne rantsoenze gels afhalen te Nieuwenhove in Sinte Marguerite», rechtover de kerk, bij D. Vancalberghe. Aanvragen om vergunningen voor het malen worden niet aangenomen tij dens de dagen der rantsoeneeringzegels. Dus wederom eerst na 1 Juni. De nieuwe inschrijvingen voor het kolenrantsoen worden aangenomen op het bevoorradingsbureel, kasteel Casier, tus schen 1 cn 5 Juni a. s. De nieuwe treinregeling ziet er uit als volgt. Treinen vertrekkende uit Waregem naar Gent: 6.51, 8.42, 13.32, 17.35 en 18.42 uur. Treinen vertrekken de te Waregem naar Kortrijk: 8.01 (’s Zondags niet), 9.36, 14.14, 18.41 en 20.18 u. MEB3MaS3HSHSSEHSBI3iaBH0EHH3 VOETBAL Op 2° Pinksterdag,? zijnde 25 Msi a.s., gaat te Waregem een groot» voetbalwedstrijd uooi- op het verrem van Waregem Sportief, ten voordeele van Winterhulp. De Ecre-AN d-tlingsploeg La Gantoise komt er een wed strijd betwisten tegen een gemengde ploeg, bestaande uit spelers der streek, versterkt door een paar spelers uit Brugge, met daar bij de vedetten Raymond Brains en Ceuleers. Dat deze wedstrijd met belangstelling te gemoet gezien wordt valt niet te betwijfe len, want dergelijke gelegenheid hebben de vele sportmannen der Gaver- en Lekstreek nog niet gekregen. Het .terrein van ’t Leeuw- ken zal vast en zeker de massa niet kunnen bergen en ’t ordewoord zal zijn van niet op het laatste oogenbllk de verplaatsing te doen. Het wordt een sporthoogdag te ineer voor onze Gaverbeekstede, die niets onverlet laat om door de sport om, ons plaatselijk Win- terhulp-komiteit .te steunen in dezen benar- den tijd van schaarschte. Volgende opstellingen staan tegenover el kaar: LA GANTOISE: D'raedt; Romain Vanover» meiren en Maurice Vanovermeiren; Van Ren- terghem. Et. Chaves en Goethals; Doll, Fred. Chaves, Vandekerckhove, Backx en Rey- niers. Kleuren: Blauw. GEMENGDE PLOEG: Cheyns (R. St. Wa regem); Rogge (Waregem Sp.) en Vanneste (Rortrijk Sp.); Goeminne (Waregem Sp.), Depraetere (Waregem Sp.) en Deveen lF. C. Brugge); Dermeaux (Kortrijk Sp.), Damman (Waregein Sp.), Raym. Braine (Beerschot), Masijn (F. C. Brugge) en Ceuleers (Beer schot. Kleuren: Wit. Scheidsrechter John Langenus heeft da leiding. Aanvang te 3 uur stipt. SHBSSBSSQSaBBBBBIKI&aBBlKflBBllzn Burgerstand. Geboorten. Christine Lagaeysse, Fut- selstraat. Agnes Danneels, Tielstraat. Maria Wieme, Beer. Frank Deryckf*- re, Tislstraat. Giselle Houtekier. Leen- molen. Gommar De Smet. St-Pieters- veld. Wilfried Ssp, St Elooi. Oswald Bogaert. Luchtbal. Huwelijken. Achiel Vandewoestyne, landbouwér te St-Kruis. met Maria De Prest, landbouwster te Wihgene, Joseph Vanwanseele, handelaar, met Maria Du Jardyn. z. b., b. te Wingene. Overlijdens. Nathalie D’Hollander, 87 j„ huishoudster, wed. August Spriet, St-Jan. Jules Vcrstraete, 64 j., land bouwer, Beer. Boekerij van het Davidsfonds. Dat onze parochie een rijke, drukbe zochte boekerij bezit, blijkt klaar uit. de cijfers welke voorkomen in het verslag over hst laatste dienstjaar. Op 30 Juni 1941 bezat onze boekerij van het Davidsfonds 4.938 boekdeelen, waar onder 18x3 vormende boeken, 1479 letter kundige Werken 271 vakboeken en 1375 kinderboeken. Juist 530 lezers (-essen) kwamen boeken uitleenen. Het algemeen totaal der uitleeningen voor het dienst jaar 1940-41 beliep: 21.155 boeken van allen aard. Een rekord! Inderdaad, hei hoogste uitleeningscijfer vóór dezen was 16.666 geweest. Onze boekerij begon haar werking in 1866, werd heringericht in 1913, werd erkend door den Staat in 1923 en is sedert 1936 eigendom van onze plaat- selijke Davldsfondsafdeeling. Een stel nieuwe Hoeken is binnengeko men en andere nieuwe werken worden verwacht. Burgerstand. Overlijdens. Rubben Gustaaf, 77 j„ echtg. v. Vandewalle Virginie. Merleve- de Henri. 78 j., ongeh. Geboorte. Plandefever Laurette, d. v. Georges én Verfaillie Antoinette. Huwelijken. Wyffels Maurits, v. St- Eloois-Winkel, met Lecointre Godelieve, v. Moorslede. Capon Camiel, v. Moor se!?, met Robyn Félicie, v. Moorslede. Zegeluitdeeling. De rantsoeneeringszegels zullen uitge deeld worden op de volgende dagen: Woensdag 27 Mei: le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e Wijk. Donderdag 28 Mei: 8e, 9?, 10e, 11e en 12e Wijk. Vrijdag 29 Mei: 13e, 14e Wijk en Plaats. pillillllllllllllllllilllllllllllllMIMIim DIEFSTAL -Bij Ant. Werbrouck, werden ’s nachts een drietal vette konijnen gestolen die hij zich pas enkele weken aangeschaft had. Ook een hoeveelheid waschgced werd ontvreemd. De man die in de Vijfwegen- straat woont, heeft dadelijk klacht in gediend. Bij middel van een speurhond werd een enderzeek ingesteld. PLECHTIG TRIDUÜM In de parochiekerk van het H. Hart wordt, vanaf Vrijdag 22 Mei een plechtig Triduum gehouden ter eere van O. L. Vr. Vrijdag en Zaterdag, telkens om 8 uur ’s avonds, plechtig Lof waaronder Ser moen. Zondag 24 Mei (Sinxen), om 3 u. namiddag, Sluitingsplechtigheid waarna plechtige toewijding der H. Hartparochie aan O. L. Vrouw. Alle sermoenen worden gepredikt dear Z. E. P. Monald, Cap. RUBENSCANTATE Naar we vernemen gaat dit grcotsche m&estérWefk van den grooten Vlaaitischen toondichter Peter Benoit, en dat alhier door de vermaarde Peter Benoitknng zal ten uitvoérgebracht worden, een groot succes tegemoet. Zooals men weet worden hiervan drie opvoeringen gegeven en dit in de maand uuni, telkens in de zaal van het College. De repetities van dit meesterwerk loopen steeds vlot van stapel zoodat de Rubenscantaie door meer dan 390 uitvoerders zal kunnen ten ge- hoore gebracht worden. Zegeluitdeeling. De zegels zullen uitgedeeld worden op: Donderdag 28 Mei, Sektie A en D; Vrij dag 29 Mei, Sektie B en C; telkens ’s mor gens van 8.30 tot 11.30 uur en ’s namid dags van 2 tot 4.30 uur. De zwarte zegels zullen uitgedeeld .wor den on 10, 11 en 12 Juni. De aardappelzegelbladen en bijrantsoe- nen voor zwangere vrouwen worden altijd uitgedeeld de week volgende op de uit- deeling der rantsoenzegels. Aardappclcontracten. Voor de inwoners der gemeente werden hier tot op 15 Mei, 4506 contracten afge sloten; voor het arrondissement 384; voor de provincie 526; voor buiten de provin cie 1148. Zie vervolg hiernevens 3^ VEEMARKT Ter markt: 163 kalvers, 2 varkens, 2 vig- gens, 2 schapen, 2 paarden, 63 koelen, uZ veerzen, 72 stieren, 18 ossen; totaal: 388 dieren. Vellen van géiten, per stuk, 20; vellen van konijnen, per kilo, 22; van schapen, per kilo, 9; van koeien, per kilo, 5,50; van veer zen, per kilo, 5,50; van stieren, 3,80; van ossen, 5,50; van kalvers. 8,00. INSCHRIJVING VOOR AARDAPPELEN Vanaf Dinsdag 26 Mei, tot en met Za terdag 6 Juni, zal er ten bureele der be voorrading overgegaan worden tot de in schrijving van aardappelen voor den duur van ongeveer vier maanden (1 Juli tot einde Oktober). Alle verbruikers, ook de genen die een contract hebben aangeslo ten, moeten zich bij een kleinhandelaar laten inschrijven. Worden hiervan uitge sloten: de p.oducenten van late aardap pelen van 1941 en van vroege aardappe len voor 1942. PLECHTIGE PAUSDAG. De jubelviering van Z. H. Paus Pius XII werd alhier op O. H. Hemelvaartdag, door de geioovigen op een plechtige en waardige wijze gevierd. In ae beide pa rochiekerken der stad had ’s morgens een plechtige Communiemis plaats die talrijk bijgewoond werd. Onder de Hoogmis van 10 ure, die in de hoofdkerk van St-Hilo- nius opgedragen werd, had een bijzondere gelegenheidskansshede plaats, ’s Namid dags werd het plechtig jubelfeest beslo ten met een plechtig Lof waaronder Ser moen door E. P. Kindt. Daarna werd een Te Deum gezongen waarna een offerande gehouden werd met uitdeeling van ge dachtenissen. PRIJSKAMP IN VISCHVANGST Zondag had in de putten der steen bakkerij Vandeputte een wedstrijd plaats in het visschen. Hieraan namen een groot aantal deelnemers deel. Ziehier de uitslag: 1. Mistiaen Roger, Izegem, 986 punten; 2. Mistiaen Willy, id., 278 p.; 3. Van Lau we J., id.. 223 p.; 4. Van Lauwe P.. id„ 221 p.; 5. Herman L., id., 216 p.; 6. Duyck L., id., 207 p.; 7. Denolf Alf., id., 183 p.; 8. Vantomme J., id., 171 p.; 9. Vanae- putte G., id., 146 p.; 10. Verhoye G., id„ 146 p.; 11. Verhoye M., id., 119 p.; 12. Duyck Leon, id., 102 punten. SCHIELIJKE DOOD De Heer Lagae, 41 jaar oud, brillen maker, wonende in de Marktstraat, werd ’s nachts opeens onwel. Daar zijn toe stand verergerde werd een geneesheer ontboden doch toen deze ter plaats kwam was de man reeds overleden, waarschijn lijk tengevolge aan een hartaderbreuk. KINEMAS Programmas der week. In kinema «ï’atria», Groote Markt: de machtige film met Heirwich George, namelijk Het Onsterfelijk HartDinsdag 26 Mei wordt ook een vertooning gegeven om 7 u. In cinéma Plaza Kruisstraat: Ge- ■vechtseskader Lutzofde boeiendste oor logsfilm welke het witte schertn ooit te vertoonen gaf. BURGERSTAND van 13 let 21 Mei 1942. Gcbocricn. Lauretta Da Joda, Boaran- hol 4. Rosa Davos, Loofo».aat 43 (v. cui- legzm). Wilfried, bays. Kanonstraat 43. liarie Coigné, bt-D:nljsstraat 191 a. Nor bert Vanaevenne, Raapkaal 7 a (v. Ilaule). Emlla Désineat, 11 Juliaan 121. Mare Reynaert, Móorselestraat 46. Christelle claus. Sionstraat 21. Loyse Noppa, Looï- straat 43 (v. Harèibaka)Maria Defie- ckere, Deken Dagryselaan 23. Sonia.Put man. Looistraat (v. Weve.gam). Jean ne Langen, Leiastraat 13. x'rancles Dnaa- nens, Budastraat 29. Gisèla P.ovler, Looï- straat 43 (v. Haiélbeke). Lilians Deoosl, ïraat 56. Christiane Colle, Budastraat 30 (v. Harelbeke). Guy. Da Bteschere. Loofstraat 4.". (v. Bissegem:). Mireille Ghssquiére, Budastraat 30 (v. Bis segem). Jean Letot, Pr. Poulletlaan 19. Lionel Vandenbroucke, Veemarkt 20. Eric Vandenbroucke, Veemarkt 20. Iiuweiiil;saankond:.g:,:rjeii., Jan Coop- man, landbouwer, met Maria Braet. z. b., b. v. Kortrijk. Leo Legrand, kaaiwerker, met Simone Vercamer, werkster, b. v. Kort rijk. Urbanus Blommaert, verzekeraar, met Simonna Demeulenaere, z. b., b. v. Kortrijk. Etienne Vercruysse, steenhou wer, met Denisa Lecossois, winkeljufi’er, b. v. Kortrijk. Joris Bossuyt, bediende, met Simonna Carlier, verkoopster, b. v'. Kortrijk. Joseph Maes, bediende, met Anna Roc- do’f, verpleegster, b. v. Kortrijk. Huwelijken. Carolus Scherpereel, nij- veraar v. Deerlijk, met Marie Maelfait, z. b., v. Kortrijk. Albert Watteny, schilder, met Simonna Cailewaert, b. v. Kortrijk. Alain Biebuyck, nijveraax- v. Roeselare, met Marietta Ghyselen, z. b., v. Kortrijk. Overlijdens. Clementine Vanderheyden, 81 j., wed. v. Jean Boonaert, Oudenaarde- stcenweg 24. Maria Delrue, 51 J., z. b., St-Janstraat 4. Margaretha Waegenaere, 46 j., z. b., Voorstraat 48. Marie Vermeu len. 20 j., z. b., Izegemstraat 96. Marie Derudder, 69 j., echtg. V. Medard Tytgat, Walle 159. Arthur Vanacker, 73 j., wed. V. Rosalia Marechai, St-Denijsstraat 216. Marie Vercoutere. 62 j., z. b., echtg. v. Oc tave Goemaere, St-Denijsstraat 14. Odile Provoost, 79 j,, wed. v. Henri Vandewalle, Zandstraat 21, Julien Verrue, 72 j.. echtg. v. Zoë Windels, Doorniksteenweg 136. Georges Nollet, 4 d., Pluimstraat 31. Vic tor Stassen, 86 j., wed. v. Romania Ga- deyne, Rijselstraat 11. Eduard Van Lan duyt, 1 j., Loodwitstraat 34. Jacqueline Hack, 3 m., Oudenaardesteenweg 251. Paulina Roosen, 52 j., z. b., wed. v. Gustave Vandendriessche. Th. Sevenslaan. Mar guerite Millecamps, 47 J., wed. v, Emile Hansssns (v, Aaibeke). Louise Leroy, 53 j., echtg. V. Max Humblst (v. Moeskroen). Eric Vandenbroucke, 1 d'.. Veemarkt 20. Martha Vandeputte, 16 j., linnenwérk- ster. Gasstraat 27. BERICHT van den BURGERLIJKEN STAND Op Maandag a.s., 2» Pinksterendag, zal het bureel van den Burgerlijken Stand toe gankelijk zijn, van 10 tot 12 uur. uitsluite- lijk voor de aangiften van geboorten en sterfgevallen. DE ZAAK DER ZWARTE LIJSTEN .VAN MEENEN Verleden week werd voor de zooveelste maal do zaak der zwarte lijsten van Meenen door de Boetstraffelijke Rechtbank van Kortrijk opgeroepen. Op de bank der be schuldigden zat de gewezen stadsbediende Jules Siambrouck, welke ter zitting gebracht werd door e'en Feldgendarm, gezien hij door de miltaire overheid in hechtenis genomen werd op 15 April jl. De Rechtbank was voorgezeten door den Heer Dekennieter, wijl het Openbaar Minis terie waargenomen werd door den Substi tuut des Konlngs, Lagae. EnkSIe getuigen worden onderhoord. doch er wordt niet veel meer nieuws aangebracht dan tijdens de vorige getuigenlsondérvragin- gén. Dien ochtend kregen Mrs Leurldan en Der- becourt. in naam der burgerlijke partij, aangesteld door Maenhout en Lecoutre eenerzijds, en Cardoen en Tanghe ander zijds, het woord. Leurldan schetst al het lijden welke de weggevoerden van de Meidagen 1940 te door staan hadden. Hij hekelt verder de wijze van handelen van betichte, die het opstellen der zwarte lijsten op het geweten heeft en wel licht den dood van Renaat Denolf. vader van 8 kinderen, op zich nemen mag. Hij verklaart dat het voldoende was de namen van landgenooten aan de Fransche Surêté te geven, met bijvoeging dat het Flamin ganten waren om. het te aanzien dat zij be titeld werden ais Duitschers. Hij elscht dan ook een voorbeeldige straf voor den beklaagde. Na den middag komt het Openbaar Mi nisterie aan het woord en in gematigde ter-, .men vraagt hij de toepassing van de wet. Hierop heeft de Heer Soetens het woord, hij is het die 'de verdediging op zich neemt en tracht de aangehaalde argumenten te weerleggen De Rechtbank besluit de zaak In beraad t« houden tot 11 Juni e.k, BEWAART ZORGVULDIG het oud pa pier. Verzamelt het en geeft het elke maand aan den reinigingsdienst uwer gemeente, dewelke er zich zal mede gelasten van het aan de verwerkers doen toe te komen, die het dan als grondstof zullen gebruiken. ZONDAGDIENST Zondag 24 Mei wordt de apotheiicrs- dienst in onze stad verzekerd door Apo theker FLORENT LALEMAN, Groote Markt. Ds geneeskundige dienst wordt dien dag ook waargenomen, door Dokter DALLE, Geritstraat. Op Maandag 25 Mei (2» Sinxendag) wordt de dienst der apothekers verzekerd door Apotheker MICHEL VERHAMME, Roeselarestraat. Alvorens den knuppel weer cp te ne men ter beveiliging van de veldvruchten eiT het vee, houden onze stoere Boeren wachters uit de arrondissementen Ouden aarde eij Kortrijk er aan in een feestelij ke bijeenkomst getuigenis af te leggen van hun daadwerkelijke samenhoorigheid en van hun soiidariteitsbesef in het waar nemen van de oogstbewaking, alsmede van hun vertrouwen in een betere toe komst voor den boerenstand. Voor deze feestelijke bijeenkomst heb ben de Boerenwachters den Kluisbeig uitgekozen, schilderachtige verhevenheid in onze Vlaamsche Ardennen, nabij Ruien gelegen, op hét grehspunt van Wallonië en Vlaanderen. Dien dag zal er, als een wekroep ge richt tot onze jongere boeren, de vlag van de Boerenwacht ten top gehegchen wcr- In een toespraak tot de aanwezigen zal de Algemeene Overste er nogmaals de taak van de Boerenwacht ómschrijven en onze plattelandsbevolking.”tot vrijwillige deelneming, aan de oogstbewaking' aan sporen. Ter afwisseling voorziet" het nrogram* ma: ruitersport, volkszang en volksdans, waarvan enkele nummers gemeenschap pelijk zullen worden uitgevoerd. De zuivere opbrengst van dit'feest kemt ten goeae aan het nationale;.werk Boe renhulp aan Stadskindesen. ZAKKEN l VOETBAL Op O. H. Hemelvaart werd op het tir- refti van Kortrijk Sport de derby betwist tusschen A. S. V.K. tn F. C. Elkeiaar. Met smadelijke 9-2 cijlers werden de jongens van Heer Baulez afgetroefd. De match, die zoo veel beloofde, heeft dus eenigszins teleur gesteld. De niet-deelname bij A. S. V. K. van Hemmerie, die Dewaele van Elkelaar onder de lat verving, alsook van Degeest (Gan toise) en Carlier (Ronse) en mede met de niet fameuze keeping van Dupont, hebben daar eenigszins schuld aan. Bijna gansch den duur van de match was het een strijd van de voorhoede der houtbewerkers tegen de achterhoede van A. S. V. K. Aan de rust was de stand reeds 3-0 en na de herneming voerde Lapauw en Cs den stand tot 7-0. Toen verhuisde de kundige speler Fenaux van de halflijn naar de voorhoede; deze ver andering had goede gevolgen, gezien er 2 doelen tot stand kwamen. Elkelaar lukte dan ook nog 2 doelen, zoodat met 9-2 stand het einde kwam. Waren de bésten bij Eiks- laar: Lapauw, Dermaux; onder hun belden namen ze vele doelen op hun actief. Bij A. S. V. K. dienen Fenaux, Deroeek, Dierckx geciteerd. Tamelijk veel volk was voor deze partij opgekomen. Net als verleden jaar komen tornooien, vriendenmatchen en would-be apaatcurs- ploegen de aandacht vragen. Op het oogen-, blik dat ik deze regelen schrijf zijn reeds 2 der 4 ziftingswedsxrijden van het. tornooi, Ihgericht door U. Cóuriraisienne, achter den rug, dit op het Leieveld. De uitslagen waren als volgt: Eendracht Heule F. C. Green Star St-Amandsboys Olympic Overleie Eerstgenoemd treffen had een bijzonder hardnekkig en spannend verloop, oat be wijzen do extra-times die moesten gespeeld worden. Tot aan de laatste minuut was de stand nog immer 2-2, totdat een misver stand tusschen de geel-zwarte achterhoede de beslissing bracht, met een onbenullig doeltje de overwinning aan de Eendrachters bezorgend. Een gelijk spff ware hier wellicht een rechtvaardiger uitslag geweest. Laatstgenoemde partij zag de Clymplc- mannen winnen met rugbycljfers. Bij de rust was de stand reeds 3-1) in ’t voordeel van O. Overleie. De Boys konden’de scoor tot 2-3 herleiden, doch stortten daarna vol ledig ineen. Meerdere spelers van de Sint- Amandsboys hadden te veel van hun krach ten gevergd; men speelt immers geen 2 mat chen in 6 uur tijds. Dit weze niet gezegd om de zege der Olympicers te kleineeren, neen in ’t geheel niet, maar toch ware er meer gestreden geworden hadde de match normaal kunnen doorgaan. Wachten we nu nog de volgende ziftlngs- wedstrijden af, die samengesteld zijn als voigt; U. Courtraisienne Watersneppen F. C. Leopold F. C. Sparta Dam. Verleden Zaterdag heeft ook het kam pioenschap der Corpoxatieve Ciuos B.V.B. atdKortrijk een aanvang genomen met vo.- gende decmeinende ploeg.::: Beka S. K. Zwe- vegeni, Fiandria S. Zwevegem en F. C. Elkelaar Kortrijk. Deze drie vereenigmgen zullen het onderling tégen elkaar uitst.ij- den wie van de 3 in finaal zal mogen komen tegen de finalisten van Brugge en Knckke. De eerste match van ce. xalgnder wa?; FiandriaElkelaar. welke op een 5-1 over winning van laatstgenoemde uitliep. Noch tans hadden de Zwevegemjongens net eerst den stand kunnen openen, doch van dan af kwamen de meubelmakers pas voor goed in actie. Het is zelfs aan Flandria’s acatertrlo te danken dat de scoor niet hooger opliep. De kalender brengt ons- verder nog vol gende matchen: HEENWEDSTRIJDEN. Zaterdag 23 Mei, te 5 uur: ElkelaarBeka S. K. (terrein Kort rijk Sp.). Zaterdag 30 Mei, te 5 uur; BekaFiandria (terrein Beka Zwevegem). Zondag 14 Juni: Selectie Beka en Fian dria tegen Elkelaar I terrein Beha Zweve gem), bulten competitie. TERUGWEDSTRIJDEN. Zaterdag 13 Juni, te 3 uur; ElkelaarFlanaria (terrein Kortrijk Sp.). Zaterdag 20 Juni, te3 uur; BekaElkelaar (terrein Beka). Zaterdag 27 Juni, te 6 uur: FiandriaBeka (terrein Beka). Zondag 5 Juli, te 3 uur: Eike- laar I tegen selectie Beka-Fiandria (terrein Kortrijk Sp.), buiten competitie. WIELEIJDEN Voor een groote publieke belangstelling ging dus verleden Zaterdag ook de wieler- meeting op het Henri Vanden Hendeplein door, dit ter gelegenheid van de aankomst van den vierden rit van de Ronde der Vlaamsche Gouwen. Het hoofdnummer, de koers achter moto’s, werd gewonnen door kampioen A. Defoordt, die alle drie de reek sen .vooi' zijn rekening nam. Tweede werd Vanden Meers sellout, na eveneens hebben gelegd pp 3 tweede plaatsen en derde yverd Schötte met een dito’ geval' als 2 eerst- gehöemden. Volgden dan nog": Sercu, Mael- braneke en Vlamynck. Buysse en Aerts stel den hier deerlijk te leur. De bijwedstrijden voor Juniors zagen de overwinning van Ollivier Valeer in den in- terclub wedstrijd W.-Vl; Juniors, van De- stadsbaeder Désiré in den. premiekoers en van G. Desplentere in de 40 km.’ koers op eigen kracht. In ’t geheel hebben de sportliefhebbers van Kortrijk en. omliggende eeti aangena- men namiddag kunnen doófbrengén. BOKSEN Het zou verwonderlijk hebben geklonken moest de meeting van promoter J. Van Lae- cke, in de zaal Palace niet een succes op gansch de lijn geweest zijn, want een der gelijk programma werd niet dikwijls voor geschoteld Het hoofdtreffen van den avond Galloo Engelen was een fraaie en uiterst faire match, waarlijk iets vcor de lielhebbers van klassiek boksen. De match-nul uitslag kan beide partijen bevredigen, al gaf het publiek 'de meeste kansen aan den hoofdstedeling, doch vergeten we niet dat de slotronden den Meenenaar ten deel vielen. De tweede beröepskamp, eveneens over 10x3 min., werd gewonnen door Jos. Preys, die Lescrauwaet tot opgave dwong tijdens de 8“ ronde. Zonder verpoozen viel de man der Vijftorenstede gedurig maar aan, meest al trommelde hij op de korte ribben van den tegenstander, die gansch afgemat het in de 8» ronde moest laten steken, teneinde erger te voorkomen. LagrouwDujardin eindigde met de pun- tenzege van Ritten, en BalloyDecru bok sten onbeslist. Laatstgenoemde kan mits duchtig te trainen nog flinke uitslagen boe ken in de lichtgewichtklasse. Bij de liefhebbers kwam de verrassing van Vanneste in ongunstigen zin, in dien zin dat hij een puntennederlaag leed tegen den nooit afgevenden en stoeren Bruggeling Vandenbroele. D^ e.k. meeting zou doorgaan in dé maand Juni met de waarschijnlijke deelname van M. Preys, Jos. Preys, Lagrou en Lescrau- waet. O, D. BURGERSTAND Geboorten. Magda Stragier, d. v. Jo- pii eu Germaine Cobbaert, v. Meule- L.'.te. Lutgarde Hoste, d- v. Gerard en Helena Dubaere, Stuivehbergstr. 78 A. Yvetté Demuynck, d. v. Antoine en Mar gareta Snoeck, Lendeledestr. 16. Jo- siane Hochepied, d. v. Benedikt en Augusta Declercq, Guido Gëzsllèstr. 8. Roland Verbeke, z, v. André en Elza Goesaert, V. Ingelmunster. Dirk Van- steenkiste, z. v. Michael en Maria Ver gote, v. Ingelmunster. -j- Jacques Coop man, z, V. Alberic en Godelieve Mulle- brouck, v. Ingelmunster. Frans Dalle, z. v. André en Yvonne Lauryssens, Gent- straat JI. Rita Declercq, d. v. Valere en Simonne Callens, Lendeledestr. 81. Monique Deleu, d. v. André en Madeleine Mistiaen, Slabbaerdstr. 21. Greta Van- hauwaert, d. v; CyNIle en Rachelle Bruy- neei, Vlasgaardstraat 4. Overlijdens. Ludovica Robert, 74 j., wed. Bruno Rebry, Roeselarestr. 408. Lagae Henri, 42 j., echtg. Yvonne Bour geois, Marktstraat 34. Huwelijksafkondiging. Auguste De- vaere, bakker te Emelgem, wed. Aurelia Dewaele, met Adriana Hemeryck, herber gierster te Izegem, wed. Michael Boone. RANTSOENZEGELS De uitdeeling der rantsOEnzegels voor fie volgende periode zal alhier geschieden als volgt: Dinsdag 26 Mei, voor de inwo ners der Albertlaan tot en met Korte- straat; Woensdag 27 Mei, voor de Kort rijk- tot en met Meenenstraten; Donder dag 28 Mei, voor de Mentenhoek- tot tn met Roeselarestraten; Vrijdag 29 Mei. voor de Schardouw- tot en met Zwinge- laarstraat. De producenten van brood graan en ds zelfslachters moeten zich uit sluitend aanmelden op Zaterdag 30 Mei en dit alleen in den voormiddag. BIJRANTSOEN VOOR HANDWERKERS De inventarissen der bijzondere zegels vóór het tijdperk van 22 April tot 31 Mei, moeten door de werkgevers ingeleverd worden en dit in de week van 1 tot 6 Juni, VOETBAL Zondag kregen we op het terrein van F. C. Izegem teu xDir spannendeu Widstnjd t« aanschouwen, die uan ook begrijpelijker- wijze een groote massa sportliefhebbers naar he. terrein lokte. Het ging immers o:n acu derby tusschen de twee leiders uit de West- Viaamsche Katholieke Sportactie, namelijk Abeele Sp. (Izegem) en Stade Izegem. De mannen van Abeele gingen er van meet af geweldig op los, doch ze moesten de erva ring opdoca dat dg Staaisten absomut niet» doorlieten. Toch kon Popelier voor Abeel» de scoor openen. De tegenstrevers verston den het echter zoo niet m wanneer de rust intrad hadden ze reeds gelijk gesteld. In d» tweede speelhejft zou Stade Izegem eenigs zins den baas spelen en gelukte erin nog eventjes 3 doelpunten te netten. Ook. Abeel» Sp. kon nog eventjes den weg naar de net ten vinden, zoodat ten slotte de Stadisten verdiend met 4-2 cijfers het pleit wonnen. Aldus heeft Abeele zijn eerste plaats in d» rangschikking verloren. BOKSEN De bóksmëéting door promoter Dejaegher op touw gezet, Lénde een goede belangstel. lifig. Deze boksavond ging door in de zaal Patria en gaf volgende uitslagen: Liefhebbers 4:i2 mm.; Sintobin, 59 kgr., Izegem, bokst onbeslist met Pareque, 58 krt’., Moeskroen; Buysse, 57 kgr., Izegem, v”nt op punten van Fioreal, 59 kgr., Brug, ge; Alfonso, 78 kgr., Izegem, doet match-nul met Verbrughhe, 78 kgr., Ingelmunster; Loncke, 59 kgr., Izegem, wint door opgav» in de 1" rondo van Van Heuverbeke, 57 kgr, Kortrijk. Beroepskamp 10x2 min.; D.roo, 69 kgr, Izegem, wint 'met punten op Van Outryv», 69 kgr., Moeskroen. Beröepskamp 8x2 min.: Verhelle, 56 kgr- Izegem, wint dcor opgave in de 2» ronde vai Va.znewyck, 55 kgr., Moeskroen. Hoofdkamp 8x3 min.: Varrewaere, 67 kgr, Izsgem, wint met punten op Braeye, 67 kgr, Moeskroen. De lokale crack Varrewaere, die hier zijn 127” kamp leverde en nog maar weinige lïeder.agen kende, deed cpnieuw een prachtigen kamp tegen den niet te ver smaden Braeye. Toch waS Varrewaere van den beginne af de meerdere, zoodat hij dan. ook met groot puntenvoordeel won. Ook de nieuweling Verhelle uit Izegem, die amper een zevental kampen betwist heeft in de beroepsklasse, won hier puik, daar zijn tegenstrever, Vaernewyck, door een harden treffer, den strijd staakte In de tweede her* neming. Zondag jl. moest Varrewaere te Gent optreden tegen den vechtlustigen vrongel en v’irt beslag., .te. .mooie -puntenaverwinning te boeken. cn BURGERSTAND Week van 12 Mai 1942. Geboorten. Hilda Vermeersch, d. v. August en Maria Vroman, v. Pittem. Maria Wieme, d. v. Cyrillus en Irma Var- vaele, v. Wingene. Erica Lambert, d. v. Antoin» en Irma Van Biesbrouck, St Ml- chiélstr. Guido Sagaert, z. v. Victor en Maria De Koek. v. Pittem. Eric Casteleyn, z. v. Alfons en Elisabeth De Meester, Nieuwe Statiestr. Jeannette Vanackere, d. v. Georges en Bertha Wanneyn, v. Zwevezele. Overlijdens. Joseph Lawaisse, 23 j., ongeh., v. Rulselede. Juliaan Vcrstraete, 64 j., ongeh, v. Wingene. Maurice Ver- Hanime, 40 j, echtg. Heyrman Maria. Kortrijkstr. Marcel De Jonghe, brouwer, v. Meulebeke. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiu^ Wilt ge ter trouw een okkasie- piano koopen, GANSCH hersteld en zoo GOED ALS NIEUW, wendt II tot het HUIS ALBERT LIETAERT-BOEDTS Markt 21 - TIELT. - TeL 84. BURGERSTAND Week van 19 Mei 1942. Geboorten. Luc Van Parys, z. v. Hen ri en Germaine Vandenbérghe, Aarsele. Eugene Merreel, z. v. Victor en Maria De Nev?, 5” Wijk Geloove. Liliane Tack, d. v. Silvère en Maria De Clercq, Kanegem. Godelieve Mattheeuws, d. v. Robert en Helena Van Eookryck, Steen weg Marialoop. Frank Deryckere,, z. v. Marius en Ivona Persyn, Wingene. Eric De Vos, z. v. Arthur en Martha Claus, Hulstnlaats. André De Buck, z. v. Mau rice ën Maria Braet, Hoogscherlei. Frans Quintvn, z. v. Emile-Geórges en Maria De Schryver, Steenweg Ruiselecle. Hans Vandendrisssche, z. v. Albert en Germaine Vandenheede. Oude Pittemstr. Huweliik. Achiel Verbeke en Alice Van Daele, groenseliers, b. v, Tielt. Overlijdens. Elisa De Preitere. 86 ongeh.. Kromvzalstraat. Tryphon Bol- leire. 64 j, echtg. D' Backer Alida, Tram straat. Edmond Deltomme, 73 j, wed. Eeernaerts Juliana, St-Michiglstraat. BIJ HET DAVIDSFONDS De laatste IrUltureele vergadering van de Tieltsehe Davidsfondsafdeeling heeft waarlijk volledig; alle leden en belang stellenden bevredigd. De groote feestzaal van het College was proppsrsvol geloc- pen, e:ne belangstelling zooals naar wij meenen het Davidsfonds alhier in zeer langen tijd niet heeft genoten. De zeer belangwekkende avond was ten andere ten volle die groote opkomst waard. De Heer Ad. Vermander, uit Hooglede,; kwam er spreken over het onderwerp: Ho? moeten wij Klassieke muziek beluisteren.' en smaken. Aan het begin van zijn voor dracht, na d: inleiding van den Hfcer- E. Thiers, voorzitter, deelde de spreker mede dat hij geen redenaar was, doch we moe ten zeggen dat indien hij 'geen redenaar is, hij het toch zoodanig wel klaar en dui delijk weet uiteen te lengen dat iedereen zijnen uitleg begrijpt en het tevens met zoo een prachtige wijze met voorbeelden weet op te luisteren dat middenin de bij eenkomst spontane cn gemeende toejui chingen ontstonden. Hij leerde er de aan wezigen hoe de klassieke muziek samen gesteld is, hoe zij moet verstaan en ook gesmaakt worden, gaf op het klavier met een meesterlijke virtuositeit verscheidene voorbeelden en wist cp het einde zijn leszoo praktisch samen te vatten dat we geen woorden genoeg kunnen virden om hem hieromtrent geluk te w?nschen. Dat de Davidsfondsafdeeling -niet bij dit sukses wil blijven blijkt uit het feit dat binnen 14 dagen dezelfde spreker nog maals uitgenoodigd werd. Dan zal het gaan over de componist Beethoven, ter- straat 43 (v wijl 14 dagen latei- de componist Mozart aan de beurt komt. SINKSEN-KERMIS Zondag hebben we dus wederom onze Sinksen-kermis. De Rameplaats zal we derom met foorinrichtingen gevuld, zijn, in de beide cinema’s worden "vertooningsn/ gegeven, terwijl een muziek, dans en ca baret avond in het Vlaamsch Huis gege ven wordt. Cn tweede Sinksendag hebben wc de paardekeersen op de hippodroom Vardéweghe, Steenweg naar Marialoop, zoodat wij waarlijk reeds weer een voor- oorlogsche kermis zullen meenen te be leven. BRANDWEER EN LIEFDADIGHEID De leden van het brandweerkorps willen niet alleen hunne medeburgers helpen bii brandrampen, maar zij hebben thans ook nog de weesjes van het hospitaal be dacht en richten er op Zondag 31 Mei in de feestzaal van het College, Kortrijk- straat. stipt om 4 uur namiddag, een feest voor in waar muziek, zang en tconeel aan de beurt komen. Spelers zijh allemaal le den vaii het korps, waaronder we ver scheidene gekende komieken tellen. We wenschen hen veel sukses. Op 2° Pinksterdag, 25 Mei e. k.» heuden de Boerenwachters van ds arr. Oudenaarde en Kortrijk een verbroederingsdag op den Kluisberg BURGERSTAND Geboorten. Emiel Gaytant. Lena Boel. Michel Verbouwhsde. Eric Coudijzer. Jacqueline Corbanie. - Jenny Vanoosthuyze. Willy Vanwijmel- béke. Norbert Vandelanotte. Sterfgeval. Juul Veileyen, 62 j., spoorwegbediende, Gaver!;? A 140. Huwelijken. Etienne Vanderlinden, v. Loockristi, met Yvonne Dewever. Philemon Vand.Tstichelen. v. Zulte, met Alice Coussement. Jozef Vandenberghe met Maria Secember, v. Ootegem. Mar cel D’Huyvetter. v. St-Maria-Hoorebelte, met Julia Deles,ie. Eugeen Vanpraeter, v. St-Pietel-s-Buiten. met Maria Van- thuyno. ‘Alois Vanwijnsberghe met Agnes Baetens. Gerard Va'idenberghe met Maria Bossuyt. Albert Deblock, v. Oudenaarde, -met Agnes Van West. ALLERHANDE Alhier he:ft met de Pinksterdagen in de bovenzaal van hst Hotel des Flan- dreseen tentoonstelling plaats van schilderwerken der Vlaamsche Kunst schilders Verbauwixde, Dheedene en Bossuyt. Déze tentoonstelling zal heel ze ker druk worden bezocht. Vanaf Dinsdag 26 Mei worden de rantsoeneefingszcg.'ls uitgereikt in het bureel van den bevoorradingsdienst, kas- HUIS ADOLF D’HONDT gesticht in 1886. Mevr. Adolf D’Hondt-Van Maele heeft de eer de geachte klienteel te melden dat de handel in HORLOGIEN en JUWEE- LEN ter trouw wordt voortgezet. Ook alle herstellingen worden aanvaard en met veel zorg uitgevoerd. Op Zon-en Feestdagen gesloten oml2u. tgËS BEK? Uitslag Haneriprijskamp. Uitslag van déh hanenprijskamp, inge richt door de hanenmaatschappij De Lus tigs Kraaiers 1. Devooght Gerard, Pittem, 485 (record geklopt met 30); 2. Demarez A., Zwevezele, 356; 3. Verfaille A.. Pittem, 332; 4. Beernaert A., Beveren, 329; 5. Verheerst M., Koolskamp, 313; 6. Vermeulen M.. Zwe- vesele, 302; 7. Vermeersch F., 295; 8. Vervalle A., 287; 9. Vandevljvere C., 287; 10. Duyn- slager R., Lichtervelde, 285. ailllIKSM E= Burgerstand. Geboorten. Naert Jeannine, d. v. Marcel en Cottyn Simonna. Verbeke Gilbrecht, z. v. Achiel en Depreitere Ra chel. Foulon Willy, z. v. André en Lie- taert Alida. Dewulf Erik, z. v. Georges en Clement Maria. Laneire Werner, z. v. Julius en Coussement Godelieve. Geldof Marc. z. v. Gerard en De Cuypere Martha. Taillieu Antoinette, d. v. Ju lius en Van Eecke Adriana. Lammers Wilfried, z. v. Alberic en Ducastelle Mag dalena. Huwelijksafkondiging. Vergote Gery, handelaar, met Vanrecke Margareta, haarschikster te Moorslede. Uitdeeling der rantsoeneeringszegels. A. Te Rumbeke, Bureelen bevoorra- dingsdienst, Hoogstraat 51. Dinsdag 26 Mei; van 8 tot 12 uur, 1* Wijk: yan 1.30 lót 5 uur, 2” Wijk. Woensdag 27 Méi: van 8 tot 12 uur, 3’ en 4“ Wijk; van 1.30 tot 5 uur, 6“ en 9” Wijk. Donderdag 28 Mei: van 8 tot 12 uur, 5" Wijk: van 1.30 tot 5 uur, 7* en 8“ Wijk. B. Bsitem, ter herberg In Beitem bij N. Seve. Vrijdag 29 Mei: van 9 tot 12 uur. 10’ en 12“ Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 11" Wijk. Aardappelen. Voor Roeselare werden ongeveer 2000 contracten in Rumbeke geplaatst. Roe- sslare schijnt het troetelkind te zijn bij onze Rumbeeksche landbouwers. Bij onze boeren. In deze gemeente zijn slechts enkele boeren in de categorie C terecht gekomen, d. w. z. dat zij door het niet vervullen van hun teeltopgave het boerenrantsóen in aardappelen niet zullen krijgen. Tot ver ontschuldiging van enkelen mag gezegd worden dat het werkelijk hun schuld niet is, dat zij in deze categorie werden on der gebracht. Zij wenden ernstige pogin gen aan om er uit te geraken. brand die plaats had te Meulebeke op 19 April, in de woning van Marcel De- jonghe, brouwer, wonende Kapellestraat alhier. De bewoner die vuur had gevat liep verschrikkelijke ernstige brandwon den op en werd naar de kliniek te Tielt overgebracht. Spijts de beste zorgen van de behandelende geneesheeren is het on gelukkige slachtoffer in de hevigste pij nen op Dinsdag 12 Mei overleden. G. Bij Niet Rijk maar Recht Uitslag van cisn vinkenwedstrijd, gehou den door bovengenoemde vinkenmaatschap- pij (er waren 40 vogels): 1. Hullebusch Reml, 518; 2. Dobbel» M., 434; 3. Verhelsf Arthur, 395; 4. Merveille Achiel. 281; 5. Damman Ka- mlel, 349; 6. Davaere Achiel, 348; 7. Vande- kapell» Marcel, 310; 8. Wyseur L?on, 307; 9. Eeckhout Gerard. 308; 10. Cosman J., 283; 11. Vermeulen Jules, 276; 12. Vanden- bussche Remi, 251. Bij De Rooborsten 37 Vinken waren van de partij voor den vinkenwedstrijd, ingericht door De Roo- borsten bij J. Debacker, wijk «Het Haan- tjé De uitslag: 1. Verheye Richard, Maria- vlot vcrloopen en alles laat voorzien Leute e;n wara sue,ag ix.1 zijn aet ÏL.V.d. Ixep^u v,.j ...xiff dat het weder van c.e xu. z.j.i. Cosc-Jlaanaeren Komt uus ea nest bekampen. K.V.B. Antwerpen nat -.uu» dag van de partij was te teuememk.. ...4 er aan ge,ooven, niettegén?taande cn„:.t.- al lerbeste spelers werden cpgesteéu. ...4 het worden te Heule? W.a weet? Epuni: ..3 zal er in elk geval genoeg zijn. Da bonos- ploeg komt m;c niet mineer x.an arle K a- ienaars uit, hetgeen de plaatselljke suppor ters zal prikkelen om de voorlijn ds ncodig» stuwkracht te geven. Hos de ploeg van Oost-Vlaandercn- er nu juist bepaald zal uitzien is nog tot op heden niet beksnd, maar wij weten dat ze de match van verleden Zondag zullen té baat nemen om nog eventueele versterkingen aan te<brsngen en alles laat dus vermoeden dat wij een tegenstrever van allerbeste gehele» zullen te bekampen krijgen. Onzs West- Vlaamsche blauwen zullen zich echter door de faam van hun geel-zwarte tegenstrevers niet laten beïnvloeden en alles zal in ’t werk gesteld worden om den prachtbeker van H. Martens-Piérard voor dit jaar In West- Vlaanderen te houden. Vóór de match gaan een tweetal kleiner» athletleknummers door, waaronder een 100 meter snelheldsloopzn, alsook een estafetten koers, beide voor aangesloten leden bij het K. V. S. Ziehier de plosg die voor West-Vlaanderen zal optreden: Buyse P. (Hooglede); Duyek A. (Abeele), Dendoncker (Meulebeke); Van ackere G. (Kachtem), Hostyn (Geluwe), Verstraete (Klerken); Vermeulen W. (Heu’.cl, Blanckaert (Dlksmuide). Robbe (Dlksniui- de), Fenaux (Heule), Meyfroidt (Heule). Reserven: Wyseur (Heule), Van’oock» (Rumbeke), Populier (Abeele), Boudrea (Gits), Degrijse N. (Rumbeke), Duyck C, (Abeele) Herinneren wij: op Heule. Mellestraat. om 3.30 uur stipt, op 25 Mei, Slnksen-Maandég. DE OMLOOP VAN BELGIS VOOR BE- ROSPSkENNERS A. Einduitslag: 1. Ro bert Van Rename; 2. Prosper Depreahomme; 3. Dubuisson; 4. Bonduei; 5. Claesseng; 6. Van Hellemont; 7. Deraes; 8. Lowie; 9. Ra mon; 10. Paepe; 11. Depoortsr; 12. Claes; 13. Sercu; 14. Gust. Janssens. DE RONDE DER VLAAMSCHE GOUWEN VOOR BEROEPSREN'NERS B. Einauit- slag: 1. Richard Kemps; 2. Trifon Verstrae- ten; 3. Retignot; 4. Douws jullen; 5. Van Pu.; 6. Poeis; 7. Dedecker; 8. Rogghe; 9. Peexers; 10. yuertinmont; 11. Meinaen; 12^ Da Becker; 1„, Gyselincn; 14. DeBoeck; lö. Van lersel. DE JUNIORS TE SINT-BAAFS-VIJVE. 40 Vertrekkers. Uitslag: 1. Goethals Oscar, Breedena, 95 km. in 2 u. 45 min.; 2. Dasand Maur., op 1/2 wiel; 3. Desplenter Joris; 4. vandewaiis Valeer; 6. Wydooghe Pol; 6. Mis sinna Roger; 7. Couvreur Jozef; 8. Landuyt Jean; 9. Mommerency Arthur; 10. Desmet Albert; 11. Callens Norbert; 12. Desmet An dré; 13. Vandecasteele Albert. DE JUNIORS TE HOOGLEDE. 14 Ver trekkers. Uitslag; 1. Lagae Roger. Gits, 70 km. in 2 u. 10 min.; 2. Vandewalle Frans, op 1/2 lengte; 3. Seynaeve Kamiel; 4. Ver meulen Kamiel; 5. snauwaert Maurits, wiel aan wiel; 6. Geldhof Roger, op 10 sec.; 7. Renier Jeroom, op 29 sec.; 8. Fertijn Maur., op 30 sek.; 9. Huyghe Cyriel, op 2 min. Premiën werden gewonnen door Seynaeve, Snauwaert, Lagae en Geldhof. DE JUNIORS TE KORTEMARK. Uit slag: 1. Mommerency Arthur, Kortemark, S3 km., in 2 u. 4 min. 44 sec.; 2. Goethals Oscar, op 10 cm.; 3. Deslmpelaere Mauï'its; 4. Desplentere Georges; 5. Vandecasteele Al bert; 6.I./lsshlne Roger; 7. RondelezJozef op 10 sec.; 8. Desmedt Albert; 9. Maertens Maurits; 19. Van Damme Remi; 11. Vande- vvalle Valeer; 12. Ollivier Valeer; 13. Decou- tere Jean. DE BEGINNELINGEN TE POELKAPELLE. 18 Vertrekkers. Uitslag: 1. Vanhove Geor ges. leper, 35 km. in 1 u. 5 min.; 2. Rondex lez Florent, Zuidschote; 3. D’Alleine, Pope- ringe; 4. Bossuyt, Glts; 5. Deblauwe, Roese- lare; 6. Rosseel, Oostende; 7. Deltombe, leper; 8. Verledens, Merkem; 9. Vandaele, Rulselede; 10. Mestdagh, Izegem. j TIELT. Zondag 24 Mei, Omloop van. ’t Gewest Tielt» .voor BEROBPSRiSNrlLRS A. 8.000 Fr. prijzen en premiën: 1600, 1200, 1000, 750, oOO, 500, 40.Ü, 300, 250, 200, 175, 150, 150, 125 en 6 maal 100 fr. Afstand: 110 km. Wegwijzer: 1 groote ronde langs Tifelt, Wingene, Zwevezele, Pittem, Tieic, Aarsele, Dentergem, Meulebeke, Tielt; daar na 20 ronden langs Nieuwe Statiestraat, Oude Statiestraat. Kortrijkstraat, lepel straat, St-Michielstraat, alwaar de aankomst geschiedt. Rugnummers vanaf 12 uur in café ’t PutjeKortrijkrijkstraat. Afrit te 14 uur. ARDOOIE. Zondag 24 Mei (Sinksen) w-dstrijd voor JUNIORS. 1000 Frank prij zen: 200, 150, 125, 100, 80, 70, 60, 50, 50, 40, 30, 20 en 20 fr. Afstand 70 km. langs de baan Koolskamp-Ardcoie. Inschrijving bij Alfred Dejonghe, Koolskamp. Rugnummers: Ardoolestatie, café De BlekoriAfrit te 3 uur. PÖPERINGE. Zondag 24 Mei (Sinksen, velokoers voor BEGINNELINGEN. 40 Km. góede baan. 350 Fr. prijzen en premiën: 75 en bloemtuil, 60, 50, 40, 30, 20, 10, 10 en 5 fr. Inschrijving te 3 uur In de Kloef bij D. Vandromme; aankomst In de Vre de bij Maur. D’Alleine; prijsdeeling seffens na den koers In ’t Zwart Peerd bij H. Labaere. TORHOUT. Zondag 24 en Maandag 25 Mei, wedstrijden voor BEGINNELINGEN, met verscheidene honderden frank prijzen. Op de wijk De Grlete L. WINGENE. Maandag 25 Mei (2“ Sink sendag), te 2 uur, 130 km. voor BEROEPS RENNERS A. met 6.000 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 1200, 900, 700, 600, 500, 400,. 300, 200, 150. 150. 100, 100 en 5 maal 60 fr. Tien ronden langs Leegtje, Scheewege, Hillestraat, Beernemstraat, Wildenburg, Perstalle en te rug. Inschrijving te zenden aan Wilfried Goethals, Tleltstraat 189, Wingene, tot 2 da gen voor de koers. Rugnummers bij Henrl Huvaere, Beernemstraat, van 13 tot 14 uur. LICHTERVELDE (St-Henr.icus)Maan dag 25 Mei, wegrit voor JUNIORS met 1150 fr. prijzen en premiën; 200, 150, 110, 90, 80, 75. 60, 50, 40, 30, 25, 25, 25, 20 en 20 fr. Inschrijving Je 2 uur bij Omer Ghyselinck, café Toerisme Aankomst aan De Kwak kel Afrit te 3 uur stipt. L. BEERNEM. Maandag 25 Mei, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300, 240, 200, 150. 120, 100 80 70 60 50, 40 30 en 3 maal 20 fr. Afstand 70 km. Inschrijving bij Gerard Vanhoecke, Dorp, te 2.30 uur. Afrit te 3 uur. L- OOSTROOZEBEKE. Dinsdag 26 Mei, wedstrijd voor BEROEPSRENNERS A. met 6.000 fr. prijzen: 1100, 1000. 800, 600, 500, 400, 300. 250, 175, 150, 120, 10O, 100, 75, 75, 75, 60, 60 en60 fr.; daarbij nog talrijke pre miën. Afstand 110 km., goede wegen. Rug nummers tot 2 uur in de herberg De Klok ke .Aankomst in de Statiestraat. RUISELEDE. Zondag 31 Mei, groote prijs Odlel Vaneenooghe voor JUNIORS. 1500 Fr. prijzen en premiën: 300, 250, 175, 150, 125, 100 85 75 65 50 en 5 maal 25 fr. Wegwijzer: Brugstraat rond het dorp (om loop 9 km.); afstand 100 km. Inschrijving bij Laurent Vérholle. Rugnummers bij Od. Vaneenooghe. Afrit te 3 uur stipt. DEERLIJKZondag 31 Mei, wegrit voor JUNIORS. 3.000 Fr. prijzen, verdeeld in 2.000 fr. aan prijzen, 500 fr. aan clubprij- zen en 500 fr. premiën, zonder te spreken van deze die er vast en zeker nog zullen bij komen. Inschrijvingen bij Berten Lafosse, onderwijzer te Ingóolgem. ADEGEM. Zondag 31 Mei, groot krite- rium voor JUNIORS, met 3.000 fr. prijzen en premiën. Afstand 90 km., in gesloten om loop. Inschrijving: Dorp, Adegexn. L. MEULEBEKE. Maandag 1 Juni, wegrit voor JUNIORS. 1.350 Frank prijzen: 225 en palm, 200, 175, 125, 100, 90, 75, 60. 55, 50, 35, 4 maal 25 en 3 maal 20 fr. Afstand: 80 km. Rugnummers bij Maurice Wullaert. Regentiestraat, café De ZalmAfrit te 3 uur. WAKKEN. Dinsdag 2 Juni, Groote Prijs Norbert Callens voor JUNIORS. 1.750 Frank prijzen en premiën: 300 en palm, 250 200, 170, 125, 100 80 60, 50 40, 25, 25 en 6 maal 20 fr. Wegwijzer: een acht in omloop. Afstand 90 km. over 17 ronden van 5 km. 300. Inschrijving bij José Dejonghe. Rugnummers café ’t Wit Schaap Man- delstraat. Vertrek te 3.30 uur. L. WAREGEM. Op H. Sakraméntsdag 4 Juni, groote velokoers voor BEROEPSREN NERS. 10.000 Frank prijzen; 125 km. Deel name beperkt. Benevens de A.-mannen mo gen er een 10-tal gewestelijke B.-ers optrek ken. Inschrijven voor 31 Mei bij G. Herre- maa. Statiestraat 79.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10