SPORTNIEUWS Uit }t Izegemsche I Uit ft Tieltsche j I Uit }t~ Waregemsche I WIELRIJDEN S3 6-6-42. -» 4’ BL ARDOOIE UIT IZEGEM KACHTEM UIT WAREGEM INGELMUNSTER IN ENKELE REGELS UIT TIELT UIT 'T KORTR1JKSCHE LEDEGEM RUMBEKE ZWEVEZELE WINGENE UIT ’T WAREGEMSCHE UIT 'T ROESELAARSCHE UIT T IZEGEMSCHE WAKKEN OOSTROOZEBEKE MEULEBEKE PITTEM lwiiiiiir;iiiiiiiiin»i«imiiiiiiiiniiiinnw MOORSLEDE PIANOS (MaBaMMBHBaaanaMMiBiM EMELGEM UIT T MEENENSCHE UITSLAGEN VAN KOERSEN AANGEKONDIGDE KOERSEN I VERDUISTEREN IS PLICHT! I van P’ la VOETBAL en demacle, Decaluwe, d. Ongeval. Tildens de Juniorskoers alhier, liepen Diefstal. Bij landbouwer Demedts, wonende in 6 Juni: 7 Juni: 8 Juni: 9 Juni: 10 Juni: 11 Ji 12 Juni: onder 21.51 E 21.52 I 21.52 I 21.53 21.54 I 21.55 21.55 t«DE POPERINGENAAR Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag de Beitemstatiestraat, werden twee vette blijvenden konijnen gestolen. Werkloosheid. De werkloosheid behoort in onze ge meente praktisch tot het verleden. We tellen nog 4 mannen en 6 vrouwen, die echter werkonbekwaam zijn. Èl| Vraag aan uw Briefdrager een Abonnement op «DE POPERINGENAAR» Burgerstand. Geboorten. Semetier Jacqueline, d. v. Loyson Hedwige, d. v. Cyriel en Deschee- maeckër Godelieve. Meseure Roger, z. v. Albert en Espeel Margaretha. Ros- s?el Jerome, z. v. Karei en Demeulenaere Marie. Vangeenberghe Jacqueline, d. v. Ca.mil. en Noyez Julia. Overliidens. Delannoy Barbara, 78 j., wed. v. Verkindere Frans. Decru Jozef, 2 j., z. v. Camiel en Verschoren Maria. Scheerlynck August, 71 j., echtg. v. Bran ch oJs Augusta. Huwelijken. Versote Gery, v... Rum beke. met Vanhecke Marguerite, v. Moor slede. Temnelaere Gerrrd met De- nuvpere Irene, b. v. Moorslede. Devod- dere Jubs met Claerboudt Gabrielle, b. v. Moorslede. Burgerstand. Geboorten. De Fraeye Agnes, d. v. Hen ri en Vanderbeke Magdalena, Meulebekestw. Pollet Eduard, z. v. Romain en Van Bru- waene Clara, Muizelare. Van Hauwaert Miéiiel, z.nv. H-uri en Van Cvlllié Auxlund, Post.erieh.oek. -- De Four Alma, d. v. Henri Vingers gepletterd. De ”enzamde Theo 'Devrieze, wonende te. Baveren. was aan het werk aan een proote zaezmachien. Wanneer een boom werd opgelegd diende hij plots in te grij pen. waardoor hij e‘n drietal vingers van de linkerhand verpletterd werd. Uitslag Vinken wedstrijd. Door de vlnkenmaatschappij De Dappere Zangers werd een prijskamp voor vinken ingericht, waarvan de uitslag luidt als volgt: 1. Galloo E.. Zwevezele, 401; 2. Ketels Heriri, 395; 3. Maes Leon, Koolskamp.: 4. Samljn V.. Zwevezele, 346: 5, Vandeglnstc V., KooJs- kamp, "15; 6. Delay M., Zwevezele. 301; 7. Debeuf V.. Ingelmunster. 273: 3. Vandevij- vere M.. Ercem, 265; 9. Deghelderë H., Zwe vezele; 10. Desmet E., 229. SCHIELIJKE DOOD Zekere Augusta Depoorter, 70 jaar oud, winkelierster, wonende op de Koornmarkt, werd in haar woning plots onwel en zakte in elkaar. Door de huisgenooten werd in allerhaast een geneesheer ont boden die nog enkel het overlijden der vrouw kon vast stellen. INSCHRIJVING VOOR BOTER Men lette er op dat alle verbruikers zich opnieuw dienen laten in te schrijven voor boter en dit bij een leverancier naar keus. Alle rantsoenkaarten moeten dan ook tegen uiterlijk 10 Juni bij den win kelier gedragen worden. VOETBAL Zondag en Maandag hadden alhier op het terrein van Abeele fep. een drietal belang rijke wedstrijden plaats voor de ploegen uit de West-Vlaamsche Katholieke Sportactie. De eerste match werd betwist tusschen de reserven van Abeele Sport en Kachtem. Het werd een spannende wedstrijd, waarin de lokale poeg tenslotte de bovenhand wist te houden en de mannen van Kachtem wist te verslaan met 3-2 cijfers. De eerste ploeg van Abeele Sp. kwam daarna uit tegen de niet te versmaden ploeg van V. B. Izegem. Hier ook werd puik spel geleverd, waarin we zagen dat de mannen van V. B. Izegem de teugeld in handen hiel den en dan ook het eerste doelpunt konden netten. Niettemin leverde de thuisploeg goe de repliek en kon nog de eer redden. Ten slotte won V. B. Izegem echter verdiend met 3-1 cijfers. Maandagavond werd op- hetzelfde ter rein nogmaals een interessante wedstrijd betwist tusschen Abeele Sp. en Kachtem Sp. De bezoekers’ vielen meermaals geweldig aan doch dit alles werd nogal spoedig te niet ge daan dóór de thulsspelers. Abeele Sp. ver plaatste toen het spel en het duurde niet lang of de stand kon geopend worden voor de lokalen. Even daarna stelde Kachtem echter gelijk, doch de thufsspelers zouden de meerderheid behouden en haalden het einde met een 4-2 overwinning, zoodat Abeele Sn. twee, matchen van-de drie gewon nen, heeft. VOETBAL Onze Waregemsche voetbalploegen hebben het seizoen 1941-1942 achten den rug. Waregem Sportlef kon zich min of meer uit den slag trekken tijdens de kom petitie, doch op het laatste waren de rood groenen nog slechts de schaduw van hun eerste wedstrijden. Red Star heeft gansch het voorbije sei zoen maar steeds gesukkeld en bij léderen wedstrijd moest hun opstelling gewijzigd. Ten slotte werd gansch de nloeg door jon gere elementen vervangen. Met deze verjon ging kwamen natuurlijk niet veel punten ih huis, want de eene wedstrijd werd na de andere verloren. Nochtans pasten de jonge Red Star-spelers zich meer en meer aan, zoo dat op ’t laatste van ’t seizoen er reeds een groote verbetering aan te stippen vlei. Er kon reeds gewonnen worden! Dit was echter te laat om zich nog van de laatste plaats in de rangschikking op te werken. Toch waren de talrijke aanhangers der gesternden reedt Toekomend seizoen, zal Red Star Waregem wellicht betere dagen kennen en meteen mooie uitslagen weten te boeken, om t de gevreesde ploeg te worden van vroeger. PAARDENSPORT1 De openingsmeetlng te Waregem werd waarlijk een succes op gansch de lijn. Over vloedig veel volk, prachtig weder, en veel paarden. Dus alles wat de Inrichters van Waregem Sportlef maar konden verlan gen. De eerste meeting- van dit seizoen op de renbaan der Gaverbeek kende een mooi sportvertoon en de 37.000 Ir. prijzen werden hard betwist. De eerste proef werd gewonnen door Ura- nie voor Tic-Tac Aan den tweeden wedstrijd namen 7 paarden deel, die een spannenden strijd leverden, zoodat de uit slag lang onzeker bleef; het was slechts in de laatste meters dat Tivoli hetnlptjes haalde op Réa en Qualls-Mogawan De derde proef was eveneens boeiend en hier kon Ulita het met een paar meter winnen op Toinette - De vierde kamp zag Tardonaan de zegevierende hand, voor Ne 't en fais pas en Rendition nadat het drietal tot aan de eindmeet zij aan zij had gestreden. In den vijfden kamp wist Unanipt te winnen) van Rookapje en Star de Wynckel In den zesden koers behaalde Rocambole het, doch heel moeilijk, op «Real Void en «Prince Victor». Eveneens in den. laat ster! wedstrijd was er mooi sport te zien; hier was het Senator Guy die mooi ze gevierde op den grooten favoriet Roberto en Pasongas De talrijke paardensport’.iefhebbers uit het Waregemsche hebben zich op de renbaan De Gaverbeek geenszins verveeld. Er werd voor niet minder dan 800.000 fr. verwed, zoodat hier ook een succes geboekt werd. De toekomende koersen op den hippo droom der Gaverbeek hebben plaats op Zon dag 21 en Dinsdag 23 Juni eerstkomende. ZWEMSPORT Waregemsche Z. C. 25 Gent Z. V. De eerste wedstrijd dit jaar ging door bij een. temperatuur, die het speien werkelijk niet toenet, want na een halven wedstrijd waren het nog alleen de sterke beeren zoöais Cornells,. Deboevere, Depauw, die in staat waren nog fatsoenlijke passen en schoten te geven. Cornells opende den stand na aanval van Housslaux (0-1). Deboevére wist gelijk te stellen (1-1). Dan ging de Gentsche er weer op los én Bogaert kon er 1-2 van ma ken. Een fout op Housslaux gaf deze de kans aan Verhuist voor te zetten, die den stand op 1-3 wist te brengen, terwijl Cornells even na de herneming er 1-4 van maakte, dit op onbegrijpelijke!! flater van Gernaey. De Wa- regemnaars kwamen dan boven en Bekaert waagde het wat te ver. want Deboevere wist den achterstand te verminderen. Even later vond Deboevere het noodig, bij een vrije worp tegen hem, den bal op het hoofd van zijn tegenstrever te gooien en werd terecht voor den scheidsrechter uit het water gezet. Housslaux maakte tenslotte er nog 2-5 van. Gezien de tegenstrever van eerste gehalte is, mag deze nederlaag der Waregemnaars nog als een eervolle uitslag aanzien worden. BOKSEN Onze jeugdige bokser Torbeyiis doet het hoegenaamd niet slecht, want menige tegen strever moest er reeds aan geloouen. Nog wat oefening en Torbeyns mag gerust tegen sterkere kegels uitkon» n. Dé Waregemnaar zal, als hij het steads goed meent, den man worden waarnaar zooveel Waregemnaars verlangen. F. C, Roeselare. Onze Clubjongens hebben Zondag hun eerste aarzelende schreden gezet in het Be- vorderingskamp. Zij vertrokken met goeden moed naar Kortrijk Sport en... kwamen druipend thuis met een 7-1 nederlaag. On danks mij grqot enthousiasme voor deze elf jónge kerels, ben ik toch tevreden met deze nederlaag. Zij zullen nu beseffen, dat ze niet op hun lauweren moeten rusten en dat er nog altijd iets te leeren valt, hetgeen bij onze tegenwoordige jeugd wel eens uit het oog verloren wordt. Deze wedstrijd was voor hen een heilzame les en een goede oefen school. Het zal voor hen een aansporing zijn steeds verder te werken aan den opbouw van een degelijke voetbal vereeniging. Ze hebben Zondag het effect mogen ondervin den van kort passenspel laag bij den grond. Vooral bij een stevigen wind is dit het meest productieve spel. Braeckevelt was al in een zeer slechten dag en heeft tenminste 4 doelpunten op zijn geweten. We hebben het al meer gezegd, dat Braeckevelt een zeer opportunistische doel- verdediger is, die het totaal, van het elftal een beetje ontsiert. Zoo mogelijk zou deze speler door een jongere kracht moeten ver vangen worden om een uitgesproken homo geen elftal te krijgen. Wij hopen, dat onze Clubjongens deze les zullen ter harte nemen en serieus zullen blijven oefenen om hun spelpeil steeds hoo- ger op te voeren. Zoodoende zullen zij reeds in het eerste jaar een overwegende rol kumien spelen in de Bevorderingskiasse. BOKSEN Beker Constant Thiberghien Voor een talrijk opgekomen publiekstelde de scheidsrechter H. Verfaille de volgende elftallen in lijn; De Luteekrakers: Beckaert; Soetaert L. en Robbens Fr.; Verraes J., Tailleu L. en Sas- soye A.; Dcbarbleux AI., Picavet G., Debar- bieux G., Desmet en Sercu A. De Lapkesdieven: Pille U., Feys J. en Mul- laert; Vanlommen, Verfaillie en Deman R.; Feys, Vereecke C., Cottyn, Malfait en Tra- chez. De Lulzekrakers trekken ten aanval en doelen Nr 1 aan de 20» min. De Lapkesdie- ven nemen weerwraak en maken Nr 1 tegen (1-1) door prachtig spel. Vereecke moet het terrein verlaten en de kamp speelt zich ver der af voor het het der Lapkesdieven en de Lulzekrakers maken achtereenvolgens 3 doe len. De scheidsrechter fluit de rust 4-1. In de tweede helft worden de Kleerma kers (Lapkesdieven) letterlijk ingedrukt. Ds Lulzekrakers doelen achtereenvolgens Nrs 5, 6, 7 en 8. De match eindigde met een welverdiende overwinning der Lulzekrakers met 8 tegen 1. De scheidsrechter leverde een goed en neutraal spel. De beker Constant Thiberghien werd vervolgens door den schenker aan den aan voerder der winnende groep overhandigd, welke bedankte. Een chronometer werd aan de verliezende groep geschonken, welke deze onder het elftal liet verloten en gewonnen werd door Verfaillie, welke ook het doel der Lapkes dieven maakte. Door het bestuur der beide groepen werd ons naderhand medegedeeld dat het bedrag der winsten de som van 10Ö0 fr. bedraagt, som welke zal gestort worden op postreke ning Nr 268.00 van het Nationaal Steun fonds voor de Geteisterden van Tessen- derloo. Varia. Onze gemeente telde einde Mei: 45 ge boorten, 51 overlijdens en 12 huwelijken. Diefstal. Aan het stadhuis werd een velo ge stolen. toebehoorende aan Dessauvage André, wonende te Moorslede. Ook hier blijkt het weer dat een cnbewaakte velo nergens veilig is. Krottegem Roeselare. Onze Krottegemjongsns hebben hun eer sten wedstrijd in de Groote Schaal Krotte gem verdiénd verloren met 0-1 tegen V. V. kortrijk. Feitelijk hadden ze dezen wedstrijd moeten winnen, doch de voorhoede, vooral de beide vleugelspelers faalden. De stand bij de rust was 0-0 en met een beetje goeden wil had het 2-0 kunnen zijn. We verwachten dus tegen Zondag tegen Dosko Brugge een klinkende weerwraak. Doch dan zal er ook beter gespeeld moeten worden, want Dosko is nu juist de eerste de beste niet. De derde wedstrijd tegen S. V. Gent zal gespeeld worden op Zondag 21 Juni In plaats van Zondag' 14 Juni. Krottegem hééft nog kans op de Schaal. Dus jongens, uw best gedaan. Zondag 31 Mei werd onder de vergade ring van het Werk van den Akker, over gegaan tot. het stichten van eene afdee- ling van den Angora Club van België, die Allerhande nieuwsjes. Voor de Boerenwacht zijn alle boe renzonen opgeëischt, daar er slechts over enkele vrijwilligers beschikt kon worden. Van de laatste toe-levering van 7.500 kilo aardappelen werden er nog maar 500 kilo bijeengebracht. Einde Mei telde onze gemeente;. 17 geboorten, 20 overlijdens en 12 huwelij ken. Door de Rijkswacht werden twee personen op de Plaats aangehouden. Ze wisten te ontkomen, doch een pak van 10 kilo gesneden tabak moesten zij in den steek laten. KINEMAS Programmas der w’eek. In kinema jaar- verachterd, hetgeenrhaakt dat nu Patria Groote Markt, van 6 tot 8 Juni: ^echts de eerste helft en toekomend jaar «De Vos van Glernovan», groote avon- turenfilm niet de gekende vedette Olga Tchechowa. In kinema Plaza Kruis straat.. van 6 tot 8 Juni: Kora Terry®, mooie film met de onvergetelijke Marika Rokk. ALLERHANDE Ten voordeele van Winterhulp wordt er in het Park van het Kasteel easier, gelegen Statiestraat alhier, een groot openiuchttooneeifeest ingericht op Zon dag 5 Juli aanstaande. Er zal worden opgevoerd: «De Roof der Sabijnsche Maagden Een wagen geladen met glas kwam de Meerschstraat afgereden, toen de ge leider in de helling den dissel niet meer meester was en het voertuig terecht kwam op de woning van Fr. Vandeca- veye-Dalewijn die erg toegetakeld werd. Vandecaveye ,die juist op den koer zijner woning was kwam onaer de ineenstor tende steenen terecht en liep erge ver wondingen op over gansch het lichaam. Zekere A., Desloovere, wonende steen weg naar Kruishouten! en werkzaam bij de firma Dheedene, Keukeldamstraat, kwam tijdens 'den arbeid met zijn been onder een zwaren vracht en liep een dub bele beenderbfeuk op. Door veldbrigaaier Dewitte uit Bis- segem, met medewerking van. de veld wachters der omliggende gemeenten, werd op de wijk Nieuwenhoveeen razzia gehouden naar Ujnzaadpersen. In totaal werden zes persen, 400 kgr. lijn zaad. 600 kgr. lijnzaadkoeken en 50 liter olie in verschillende plaatsen ontdekt en aangeslagen. Al het materiaal werd naar het gemeentedepot overgebracht. ’s Morgens stelde landbouwer Tael- man Maurits, wonende Wortegemsche steenweg, dicht het militair kerkhof, vast dat een stier, wegende ongeveer 750 kgr., uit zijne weide, palende aan zijne hoeve, verdwenen was. De Rijkswacht kwam spoedig' ter plaats en stelde het onder zoek in. De gendarmen konden een spoor volgen tot in St-Eloois-Vijve, alwaar op den Kauwenhoek een drietal personen, bij wien vleesch werd ontdekt, voortko mende van sluikslachting, nl. Decabooter, slachter, Dossche, werkman, en Fourneau, dagbladverkooper, werden aangehouden. Zij werden voor verder onderzoek naar het gevang te Kortrijk overgebracht. Door de agenten van de kontrole- diensten werd bij Louis Vahthuyne, wo nende wijk Biest, een zeepziederij ont dekt. Een. 80-tal kgr. bruine zeep werd er de tweede aan de beurt komt. Op de pa rochie van St Amaiid waren er 27 jóngend en 28 meisjes; op Wildenburg 13 jongens en 10 meisjes; en op St Jan een dozijn. Voorwaar nog een schoone. beteekenisvolle dag in ’t leven der opgroeiende jeugd. Verkeersongeval. Toen de genaamde Oktaaf Verkest, schrijnwerker, wonende op de parochie Wildenburg, met paard en wagen hout ging halen, gleed hij plots van het voer tuig af en kwam onder het logge gerij terecht. Gelukkig werd het ergste verme den. dank zij zijn koelbloedigheid. Niet temin kloeg hij van rugpijn en moest per auto naar Brugge overgevoerd worden. ste voordracht van den Heer A. Verman- der, uit Hooglede, bij de aanwezigen een blij-.’cndcn indruk heeft gemaakt. Hij handelde over Lulwig von Beethoven, wist kunstig de levensloop van den groo ten toondichter te schetsen en gaf voor- uit -‘.fn -- hl—‘n op het amplificatietoestel. De zaal was propnensvol geloopen en de aanwezigen hebben waarlijk genoten van de puike voordracht die als* een les in het begrij pen van de klassieke muziek bedoeld was. In voortzetting van die reeks zal de zelfde spreker binnen 14 dagen, hetzij Dinsdag 16 Juni,, nogmaals in de zelfde zaal Van het St-Jozefscollege een verdere voordracht geven, ditmaal over Richard Wagner. BIJ DE BRANDWEER Dank zij de onvermoeibare werkzaam heid van den bevelhebber van het brand weerkorps, is het vrijwillig korns thans wed‘*“om beter uitgerust geworden aan allerhande brandweermateriaal. Wij stip pen aan dat er onder meer een nieuwe krachtige brandweerpotnp aan het korps werd geschonken door het Ministerie. Deze pomp werd in aanwezigheid van ver schillende persoonlijkheden beproefd en gaf volledige voldoening. De Heer Bur- éemeester óverhanaigde dan ook dadelijk Maurits en Maesen Margaretha. deze pomp aan het korps. -TT-J...Sj Tot nu toe beschikten de manschappen nog niet over degeliike kleedij voor be- vrliding vaiï’het water.. Thans is hierin reeds grootendeels verholpen. Een aantal gummilaarzen en bijpassende geoliede vesten tot beveiliging van de mennen werd aangekocht zoodat hierin ook een grondige verbetering is gekomen. Verder zijn ook nóg de noodige toestellen aan gekocht om branden van olie en benzine te blusschen, hetgeen met geen water kan gebeuren. Burgerstand. Geboorten. Sóenen Christiana, d. v. Hendrik en Verbeke Joseoha. Labeeuw Frans, z. v. Jozef en Vandën Broucke Alphonsina. Decapmaker Maria, d. v. Remi en Den.ey Anna. Rosseel Chris tiana. d. v. Rcmi en Soenen Agnes. Overlijden. Vanhuyse Marietta. 2 m., d. v. Maurits en Van Steenlandt Maria. Huwelijksafkondiging. Deleu An dreas. h"ndelaar, met Mortier Raphaëlla, z. b. te Izegem. Aardappelen. Onze gemeente heeft voor opdracht nog 15.000 kilo aardappelen te leveren. Of schoon onze boeren goed geleverd hebben, durven wij het toch aan een dringenden oproep te doen tot onze landbouwers om nog zooveel te leveren als mogelijk is. Alle noging'n zullen aangewend worden om deze hoeveelheid te bereiken. Taxi in onze gemeente. Door het terugbrengen van het aantal toegelaten personenwagens van 8 op 190 van vóór den oorlog, werden van enkele personen, die tot dusverre een rijvergun ning hadden, deze ingetrokken. Het is natuurlijk zeer spijtig vóór degenen, die door dezen maatr?.gel getroffen werden. Om gebeurlijke ritten van zeer dringen den aard te kunnen doen, zal een taxi ingezet worden. De naam en het tele foonnummer van den taxi voerder zal na derhand bekend gemaakt worden. Openbare Werken. Er is een ontwerp In den maak voor het volledig kuischen en weer in orde brengen van beken en waterloopen. De landbouwers worden nogmaals annge- maand de waterloopen niet door het vee te laten toestampen. ZONDAGD'FNST Zondag 7 Juni wordt de dienst der Apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker R. DECOCK, hoek der Roeselare- en Ommegangstraten. Voor taan blijven de Apotheken geopend van 7.30 uur ’s morgens tot 7 uur ’s avonds. BURGERSTAND Geboorten. Lionel Bonduel, z. v. Henricus en Godelieve Lannoo, Kortrijk st,raat 181. Edgard Verlinde, z. v. An- dré en Maria Dedeurwaeder. Kachtem. Danielle Ostyn, d. v. William en Ivonne Balot, Mandelstr. 37. Godelieve Koevoets, d. v. Jean en Elisa Van Haeren, Statiestr. 13. Maria Decapmaker, d. v. Remi en Anna Demey, Rumbeke. Wil fried Pattyn. z. v. Jozef en Maria Van- dewaetere. Beyaerdstr. 100. Michael Dumortier, z. v. Arthur en Elisabeth De em, Molstr. 44 a. Luc Bogaert, z. v. Jo zef en Marie Vandoorne, Pieters Baes- straat 15. Overlijdens. Luc Stragier, 4 m„ z. v. Raphael en Anastatia Baert, Lendelede- straat 123. Romanie Laridon, 75 j.. wed. Jan Bourgeois, Ommegangstraat 50. Marie Leenknecht, 77 j., echtg. Adolphe Christiaens. Molenweg 38. Valère Wer- brouck. 67 j.. echtg. Helene Gheysens, Gr. Markt 7. -é Augusta Depoorter. 69 j.. wed. Hector Bostyn, Koc^nroarkt 18. Marie Mahleu. 72 i.. echtg. Theophilus Guille- mjTn, Krekelstr. 149. Emma Schelp.e, 79 j.. wed. Emiel Dewulf, Gentstraat. Huwelijksafkondigingen. André Mul- ïier. beenhouwer te Izegem, en Rosa Ver linde. huishoudster te Bendelede. An dreas Delen, handelaar te Rumbeke, en Raphaëlla Mortier, z. b. te Izegem. Huwelijk. Auguste Devaere, bakker, en Adriana Hemeryck, herbergierster. KUNSTNIEUWS De uitvoering der groote Rubenscantate van onzen grooten Vlaamschen toondich ter Peter Benoit, schijnt alhier een groot succes tegemoet te gaan. Immers, het is de befaamde plaatselijke Peter Benoit- kring die deze uitvoering zal geven en dit mét een ensemble van ruim 300 uitvoer ders. onder de talentvolle leiding van muziekmeester Daniël Parët. Dit groote kunstgewrocht zal drie uitvoeringen ken nen die plaats grijpen op Zondag 14 Ju ni, te 4 uur; Maandag 15 Juni, te 7.30 uur en Zondag 21 Juni, te 4 uur. telkens in de zaal van het St-Jozefscollege. Men doet goed zijn kaarten hiervoor tijdig te bespreken. wijken, doch een van die kinderen, de 6-jarige kleine Vervalcke, kwam ten val en brak het rechtervoetje. In de Mandei gereden. Zekere Desm. Henri, van Meulebeke, kwam in bedronken toestand van uit de richting van het dorp gereden. Wanneer hij het klein noodbrugje diende over te rijden van de Mandei, isihij er nevens ge sukkeld, met het gevolg dat hij in het water terecht kwam. Gelukkiglijk waren er een tweetal wielrijders na hem, die Henri Desm. spoedig op het droge kon den brengen. "Bij Reeht voor Allen De door dezevlnkenmaatschappij inge richte prijskamp kende heel wat belangstel ling. 50 Vogels namen er deel aan. Uitslag: I. Craynest Marcel, Meulebeke, 502; 2. Cos- man J., Oostroozebeke, 457; 3. Cosman J., 457; 4. Deleersnijder C., 446 5. Debaene Ka- miel. Meulebeke, 405; 6. Christiaens Ka- miel. Oostroozebeke, 390; 7. Bogaert A.: 385; 8. Demeere A., Meulebeke, 375; 9. Vanlu- chene A., Oostroozebeke, 368; 10. Mahleu J. , 357; 11. Merveille A., Meulebeke, 343; 12. Braecke J.. 337; 13. Desplenter M., 333; 14. Lecluyse J.. Hulste, 302; 15. Hosta A., Marialoop, 290. BURGERSTAND Geboorten. Norbèrt Vandelanotte. Robert Domecijn.Jacques Demeestere. André Vandenborre. Monique De- praetere. Frans Verhammé. Ger main Dewinter. Monique Verhamme. Sterfgevallen. Gustaaf Timmerman, 76 j. Leon Delmeire, 51 j. Elodie Verfaillie, 51 j. Eugenia Verbeke, 71 j. Octaaf Desplenter, 63 j. Hervé De- moor. Huwelijken. Marcel Vandecasteele met Agnès Herman v. Kortrijk. Gus taaf Dejager met Maria Vanbraeckel. André Vancoppemolle v. Moeskroen met Margriet Goeminne. Georges Colpaert met Maria Vandenbroucke v. Wielsbeke. Alois Vanwynsberghe met Agnes De- munster. Jozef Desloovere met Maria Deconinck. Jules Christiaens v. Olsene met Madeleine Cremelie. Roger Peirs met Ida Dhondt. Zwaar gevallen. De 56-jarige Emelie D..., wonende wijk Aardemolen alhier, deed een zwaren val, toen zij uitgleed door weg te springen voor een auto die in volle vaart op het fiets pad k.wam aangebold. De vrouw werd ta melijk ernstig gewond aan het hoofd. Bij Niet Rijk maar Recht Uitslag van den vinkenwedstrijd gehou den door bovengenoemde maatschappij (er waren 56 vogels); 1. Vanthornout vules, Meulebeke, 547; 2. Vanlaecko Remi, 504; 3. Verheyë Richard, 492; 4. Minjan Henri, 486; 5. Damman Camiel, 465; 6. Verheye Jules, Marialoop, f55; 7. Vroman Jules, Meulebeke, 455; 8. Vroman Jules, 432; 9. Eeckhout Ge rard, 432; 10. Verbeke Kamiel. 404; 11. Ver huist Richard, 385; 12. Dobbels Maurice, 382; 13. Wyseur Leon. 376; 14. Verheye Ju les, 377; 15. Sagacrt Felix, 362. Ten gerieve van onze Lezers geven 9 wij dan ook hieronder de uren van I op- en ondergaan der zon, tot regel- I maat voor de verduistering. ZON op 5.32 5.31 5.31 5.30 5.30 5.29 5.29 ERG ONGEVAL Tijdens de kermis op de Paphoek wilde de 13-jarige Annie Verbeke, wonen de in de Waantje Pieterstraat, op een voortrijdende paardenmolen springen. Het meisje werd echter medestesleurd en be kwam ernstige verwondingen aan het rechterbeen, die door een geneesheer moesten toegenaaid worden. KUULTUURNIEUWS Zooals men weet werd in onze stad on langs een kul tuurcorr•missie gesticht die tot doel, heeft het kultuurleven alhier hoog fe houden. Naar we vernemen zullen alle nlaatselijke kunstvereenigingen hier aan hun medewerking verleeneh, terwijl anderzijds binnen de eerste dagen een bijeenkomst plaats grijpt waarop zal over gegaan worden tot de aanduiding der personen die van deze commissie zullen deel uitmaken. IN BESLAG GENOMEN Het was een publiek geheim geworden dat tal van smokkelaars uit het Walen land en het Brusselsche, alhier kwamen afgezaftt om heele vrachten aardappelen en andere eetwaren op te koopen en deze dan in den sluikhandel aan den man brachten. Aan de statie en de tramhalten heeft de rijkswacht en de controlediensten een razzia gehouden en we moeen zeggen dat de uitslag hiervan bevredigend was want groote hoeveelheden aardappelen en ook andere eetwaren werden m beslag genomen. VOETBALSPELER GEWOND Tijdens den voetbalmatch van Maan dag avond, tusschen Abeele Spórt en Kachtem, werd een der spelers van het bezoekende elftal, namelijk André Sabbe, bij het konpen naar den bal, zoo erg aan het hoofd geraakt dat de jongen een vresselijke hoofdwonde opliep. Een ont boden geneesheer moest de wonde op ver scheidene plaatsen toenaaien. Vitslag hanenkraaiing. beelde,n uit zijn werk op het klavier en Alhier gaf de maatschappij Kleine Harde Kraalers een prijskamp, die volgenden uit slag gaf: 1. Borry Daniël, Rumbeke. 402; 2. Dumoulin Julien, Ledegem, 378; 3. Ver- scheure Ch., Ledegem, 340; 4. Samyn Ge rard. Moorsele, 331; 5. Dedeurwaerder Omer, Rumbeke. 330; 6. Neyrlnck Gustaaf, Moor sele, 314; 7. Jossez André, Ledegem, 300; 8. Brulez Gustaaf, Beitem, 284; 9. Laflère Mau rice, Rollegem-KapeUe, 274; 10. Reynaert M., Wévelgem, 264. Na den tweeden kamp voor het kampioen schap is de stand als volgt: 1. Dumoulin J., Ledegem. 743; 2. Samyn Ger., Moorsele. 650; 3. Jossez André, Ledegem, 568; 4. Neyrlnck Gust.. Moorsele, 552; 5. Ostyn Georges, Le degem, 536; 6. Leman Pol, Ledegem. 529; 7. Wed. D’Hondt Jules, Ledegem. .409; 8. Jonckheere Roger. Ledegem, 388; 9. Laflère Maurice. Rollcgem, 274; 10. Degryze Nestor, Ledegem, 260. Davidsfonds. Ook langs dezen weg worden onze 370 leden dringend uitgenoodigd tot het bij wonen der Plechtige Jaarmis op Zondag 14 Juni, te 9.30 uur, in. de parochiekerk van St Amand. J)eze Mis wordt opgedra gen bij gelegenheid van den feestdag van de H. Lutgardis, patronesse van het Da vidsfonds. ter intentie van het geestelijk en het tijdelijk welzijn der leden. Er zal offerande zijn en over deze Vlaamsche Heilige gepredikt worden. Plechtige Koinmunie. Op H. Sacramentsdag, 4 Juni,, had op de drie parochiën, in allen eenvoud, dé stille plechtigheid der Esre-Kommunie plaats. Lijk men weet wordt de plechtige Kommunie met ingang va.n 1942 met een zich ten doel stelt het kweeken van ras konijnen die, benevens den gewonen smakelijken bout, ook kostelijke wol le veren. Een zestigtal belangstellenden bo den zich onmiddellijk aan. Binnen kort wordt eene vergadering belegd waarop een spreker van den bond het woord zal voeren, en alle nuttige inlichtingen zal verstrekken. De datum wordt nog nader bepaald. Alle liefhebbers en belangstel lenden van het kanten worden nu reeds uitgenoodigd. Briefwisseling aan Angora- afdeeling Tielt, 524, Steenweg op Meule beke. iiiimiiiiiiiiiiiiiiimm Wilt ge ter trouw een okkasie- piano koopen, GANSCH hersteld en zoo GOED ALS NIEUW, wendt U tot het HUIS ALBERT LIETAERT-BOEDTS Markt 21 - TIELT. - Tel. 84. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIII^ HENGSTENKEURING Woensdag aanstaande rullen op de Ra- meplaats, vanaf 10.30 uur, de groote pro vinciale hengstenkcuringen doorgaan. Hengstenhouders die inlichtingen nog zoudèn begeeren kunnen zich wenden tot den bevoegden rijksveeteeltconsulent, den Heer M. Sijs, Stijn Duboislaan nr 15, te Roeselare. DAVIDSFONDS De vergadering Dinsdag jl. van het Davidsfonds kende nogmaals een onge meen sukses, hetgeen bewijst dat de Burgerstand. Geboorten. Margot Eric, Heirweg Noord. Locke Eddy, Gentstraat. Coopman Jacques, Oostroozebekestraat. Ovérlijdeis. Verpoort Octavie, echtg. v. Moseré Emile, Bollewerpstr. De- clercq Emilie, wed. v. Vandekerckhoven Jules. Nieuwstr. Vansteenhuyse Lau ra, echtg. v. Deloddere Jules, Beelshoek. Buysse Marie, echtg. v. Vansteenkiste Romanus, Bruggestr. Carette Camil lus, wed. v. Desimpelaere Louise,- Oost- roozebekestraat. Depla Elodie, Meule- bekestraat. Seys Gerard, Kweekstraat. Varia. Einde Mei telde onze gemeente: 58 sterfgevallen, 51 geboorten en 19 huwelij ken. Voor onze boeren. Het plaatselijk secretariaat van de Boerencorporatie is voortaan gevestigd in het gemeentehuis. Het zal geopend zijn den Maandag, Woensdag en Vrijdag van 9 tot 12 uur. Zwarte Leeuw Roeselare. Zwarte Leeuw speelde Zondag een vrien denwedstrijd tegen Nljverbank h.oruijK. waaronder verschillende goede elementen van Waregem en Kortrijk feport. Bij de rust was de stand CO. Tenslotte wisten de Zwarte Leeuwtjes te winnen met 3-1. Borry bekleed de weer de centerhalfplaats; dit Is de Juiste plaats voor Borry, hetgeen gedurende den heelen wedstrijd te merken was. De bezoe kers waren vol lof over het spel van Zwarte Leeuw. Sportkring Roeselare. We hebben het al zoo vaak geschreven: Sportkring moet jongere krachten opstellen. Zondag op Zondag’hoorden wij de bezoekers onvoldaan van het veld gaan en op de tri bune en langs de UJn klonk steeds hetzelfde liedje: Waarom laten ze die oude spelers niet thuis? Sportkring sluit zijn eerste promotlejaar met de 4» plaats in da algemeens rangschik king en datis op zich zeif reeds een prach tige prestatie. Doch ciat is geen reden om zich blind te staren cp de groote gaping die het elftal momenteel vertoont. Boeren doet soms goede dingen, doch als geheel is hij niet betrouwbaar. Er zullen maar wei nig wedstrijden zijn zonder dat hij geen enkele maal mea culpa moet -zéggen. De achterhoede kan moeilijk verbeterd wordën: Vancolllle en Alleman zijn twee prachtspe- lers. Ook ds middenlijn kan behouden blij ven. Vermote speelt op het oogenblik schit terend; Dubols is een harde werker en Jacques past zich goed aan. De groote fout zit in de voorhoede. Vanbroekhoven Is een rasvoetballer, doch naast één uitmuntende week, plaatst hij telkens drie of vier slechte weken. Zijn eeuwig getreuzel werkt op de zenuwen; zijn spel is een voortdurende rem op, de gansche voorhoede. Decru doet wat hij kan, doch hij kan moeilijk mee, hetgeen spijtig is, doch we kunnen alleen rekening houden met de feiten. Ook Wijnants schijnt op den terugweg. Jonge enthousiaste spelers op de vleugels. Leferé heeft' een verrassend schot, is een goed spelverdeeler en een harde werker. Zijn kleine gestalte is een handicap bij het koppen. Dat is ook het eenige, dat in zijn nadeel pleit. Da jonge Cotteny is de beste van de vijf. Vooral zijn kopspel valt on: bovendien geeft hij b’.ifk van een goeden klik te hebben op het spel. 'Resumé: Verandering in het doel en in de voorhoede en dan kan Sporting gerust het komende seizoen tegemoet zien. Burgerstand. Geboorten. Norbert Verbeke, z. v. Arthur en Clara Devaere, Stsenstr. René Neirynck, z. v. Cyriel en Helena 'fjjlijiiiuiiuiiiiiiiiiMimiwmi^iiiM^^ iiinitinniiiin?miiiu»iui«u»mpi^ in beslag genomen alsmede het materieel dienende tot de vervaardiging dezer ver boden waar. Op de. varkensmarkt werd nazicht gehouden op den verkoop van biggen die tegen ongelooflijke woekerprijzen ver kocht worden. Een 13-tal biggen werden in beslag genomen en tegen den wette- lijken prijs aan de belangstellenden ver kocht. In het station wordt sedert enkelen tijd toezicht gehouden over de verzen dingen van goederen. Een 1000 kgr. aard appelen en een 50 kgr. bruine zeep kon den aldus worden aangeslagen. De 17-jarige Albert Devogelaere deed met zijn rijwiel een geweldigen val en brak zijn rechterarm. Den jpngen Priester E. H. Albert Vandenbroucke, zoon van Arthur, wo nende Koogmolen, die over een paar we ken zijne eerste Mis in de parochiale kerk te Waregem deed, is plots ziek ge vallen en heeft een pijnlijke operatie moeten onderstaan. Donderdag 28 Mei jl., was den toestand van den ongelukkige zoo verslecht dat een nieuwe geneeskun dige behandeling moest plaats hebben. Het slachtoffer is -echter deze niet meer kunnen te boven komen en gaf Zondag avond den geest. Het overlijden van E. H. Vandenbroucke heeft alhier heel veel op schudding verwekt. Vroman, Boonestr. Madeleine Stragier, d. v. Jozef en Germaine Gobbaert, Tielt- straat'. Annie Lietaert, d. v. Marcel en Maria Osselaere. Spoorweglaan. Willy Bossuyt, z. v. Adiel en Clara Dewaelsche, Ketelherg. Herman Perneel, z. v. Jules en Zulma Vroman, Slabancestr. Erik Ampe. z. v. Oscar en Zoé Tant, Haantje. Aübri Noyez, v. Marcel en Maria Godderis, O. L. Vrouwstr. Christiane Verscheure, d. v. Willem en Clara Van Overschelde, Oostroozebekestr. Lydia Wyckhuys, d. v. Gerard en Margriet Van Tieghem. Oostroocebekestraat. Huwelijken. André Vanluchene met Andrea Vancoillie. b. te Meulebeke. Ju lien Vandendriessche, te Tervuren, met Martlia Veys. te Meulebeke. Georges Neirynck, te Meulebeke, met Maria Van neste. te Roeselare. Sterfgevallen. Devolder, Genstraat. Victor Callens, K. Van Manderstr. Marcel Dejonghe, Markt. Oscar Buysse, Meiboom. Vrouw Jules Vandevelde, Oostroozebekestr. Vrouw Jos. Vanhale- wijn, Gentstr. Xaveer Bossuyt. Ketel- berg. Wed. Gustaf Bincquet, Oostroo- zebekestraat. BURGERSTAND Geboorten. Monicue Buyse, d. v. Po lidoor en Rachel Biebuyck, Oude Pittem- straat. Christiane Blondeel, d. v. Ri chard en Maria Mabbe, Meulebeke. Gerard Vaiideriviere. z. v. Albert en Yvonne T’Josn, Kapellestr. Willy Van- demaele, z. v. Maurits en Albertine Dhcndt, Oostroozebeke. Marie-Thérèse Decaluwe, d. v. Triphon en Albertine Br.ekelandt, Wakken. Hugo Martens, z. v. Oscar en Victorina Wullaert, Krom- walstraat. Telma Wittevrongel, d. v. Cyriel cn Maria Soenens, Wittestraat. Monique De Bcever, d. v. Achille en Clara Groothaert, Hulst. Gabriel Hoste, z. v. Georges en Magdalena Vermaete, Maria loop. Marie-Joseph Vuylsteke, d. v. Gerard en Paula De Wever, Sint-Janstr. Maria Wullaert, d. v. Gerard en Emma Devolder, Reeperstr. Marie-Madeleine Monserez, d. v. Joseph en Cyrilla Bau- wens, Pittem. Erna Dossche, d. v. Leon en Margarets Vandewiele, Wingene. Overlijdens. Willy Scharlaeken, 5 j., z. v. Petrus en Ivona Jacques, Kroonstr. Henricus Verbeerkt, 80 j., echtg. Che valier Aspasia, Hoogstr. Emilie Lochet, 59 j., kloosterlinge, PasSicnisten. Mo nique Dierkens. 1 j„ d. v. Frits en Lucrèse Bethuene, Oude Statiestraat. ANGORA-CLUB Te Giroux-Mousty hadden padvin ders uit Boschvoorde tijdens een hunner tochten een granaat gevonden. Een hun ner 'beweerde het tuig onschadelijk te kunnen maken. Wijl hij eraan werkte ontstond een ontploffing. Drie der pad vinders, allen rond de 20 jaar oud, werden hierbij gedood, wijl een vierde verwon dingen opliep. Te Mol, op het bureel der bevoorra ding, werden 800 zegelbladen gestolen. Te Lommel legden dieven de hand op 8.000 broodzegels. Te Heusden verdwenen op zelfde wijze 12.000 melkzegels en 400 aardappelkaarten. Ook te Vlierzele, Smet- lede en Impe drongen dieven binnen in het Gemeentehuis om er rantsöenzegels te stelen. Te Neerwinden werden ook 2.000 vleeschzegels gestolen. Te Brussel, in een juweelenwinkel, werd een winkeljuffer met een boksijzer neergeslagen door een dief. De juffer kon om hulp roepen, waarop de schurk de vlucht nam. Wat verder kon hij, door tusschenkcinst vs^ een voorbijganger die hem gevolgd had, aangehouden worden door een politieagent. Te Hellemes, Fr., werd een inbreker ontdekt in een wijnkelder. Toen men hem wildevatten begon hij te werpen met flesschen naar zijn tegenstrevers. Dezen vergelden liet hem op zelfde wijze tot een flesch heiii op het hoofd trof. Deman plofte neer als een steen en bevindt zich in wanhopigen toestand. Te Vichte is een schaliedekker van een dak gevallen. De ongelukkige liep een schedelbreuk op en stierf .kort na dien. Aardappelen. Van de 5.000 kilo aardappelen die onze gemeente als laatste toegift moest léve- ren..^jner^ ruim 3.200 küobinnengè- X11UC1K, uc tflulK11NU)asilcpc« komen. De Heer Burgemeester hoopt aan enkeie kinderen de straat over, wanneer de 4.000 kilo te kunnen komen. ^e renners juist in antöcht waren. De Aangeslagen, renners konden nog bijtijds de kinderen Dooi- de controlediensten werden 4.Q2.5 kilö chicorei aangeslagen, toebehoorende aan de Gebroeders Deleu. Omdat mefi onraad rook, werd de chicorei gebracht bij een zekere August Dewitte. Zijn er nog aardappelen? In één trein w.erden er Vrijdag in de Kachtemstatie ruim 1500 kilo aardappe len aangeslagen. Men breekt de beenen voort over de aardappelen in een tijd dat vele menschen er zonder zitten. Varia. Onze gemeente telde einde Mei: 14 ge boorten, 12 overlijdens en 9 huwelijken, Kachtem Sport. Onze jongens verloren., op den Zilver berg met’ 2-3. ofschoon ze met 3 doelpun ten verschil dienden te winnen. Doch om heelhuilds thuis te kunnen komen moés ten èn de spelers èn de scheidsrechter verliezen. Ook tegen Abeele Sport werd verloren met 2-4. Stand bij rust 2-2. Ofschoon het hier een vriendenwedstrijd gold, ging het er alles behalve vriendschappelijk toe. Het ging meer om de beenen dan om den bal. en een invaller voor een gekwetste sneler werd geweigerd. Leve de edele sport! I VOETBAL Hortrijk Sport blijft actief. Alhoewel alle competitiewedstrijden voor Kortrijk Sport achter den rug zijn, toch ligt de bedrijvigheid In het rood-geel midden niet stil, want net vraagstuk der 16 clubs houdt inderdaad nog én het comité én de voetbal- liefhebbers iri spanning. Indien de vooruit- gestelde kwestie der 16 clubs moest inge voerd worden, dan hebben de mannen van den Meenensteenweg nog kans om het sel- zoen 1942-’43 In Eerste Afdeeling uit te ko men. We noemen het dan ook een goede zet vanwege het bestuur dat ze de spelers der eerste ploeg voorts actief houden. Verleden Zondag kreeg Sport het bezoek van F. C. Roeselare, de kampioen der 2» Af deeling. Met een 7-1 scoor hebben de Man- delzonen de terugreis mogen aanvatten. Der- gelijk resultaat maakt verder commentaar overbodig. Het kwam ons nog voor dat Sport zich nog niet ten volle heeft gegeven en het nog eerder kalmtjes opnami. Bij de rust was de stand reeds 5-0, doelen aangeteekend door Denneaux, Dewin (3) en Lapauw. In de, 2» helft werden de Roeselaarsche netten nog 2 maal doorboord, dit door invaller midvoor Bostoen en Lapauw, terwijl de bezoekers de eer konden redden, Wè blijven bij ons standpunt dat de Club mannen toekomend jaar in Promotie maar miezerig figuur zullen slaan, dit natuurlijk indien ze spelen zooals tegen Sport en laatst teaen, Stade Kortrijk. In ’t vooruitzicht der gebeurlijk nog te spelen test-matchen met de andere 2» ge- rangschikten uit de 3 andere Promotiereek- sen, heeft het bestuur voor morgen Zondag 7 Juni een match afgesloten met de Eerste Divlsieploeg van Ukkel Snort, dié Zondag jl. met een prachtige zege te Seraing (1-2) het seizoen als 5" zel:la»s'crd In de rangschik king heeft besloten. Dit wordt vast en zeker een aangenaam voetbalpartijtjs. Het Corporatief Verbond. Voor het corporatief kampioenschap speel de F. C. Elkelaar zijn 2” match, dit tegen Beka F. C. uit Zwevegem. Met forfaitscoor hebben de Groeningezonen het pleit in hun voordeel beslecht. Tegen een meer op tech nisch gebied onderlegde ploeg der houtbe werkers konden de draadtrekkers slechts hun moed en geestdrift stellen. Voor de rust ver-: keken’ de Beka-mannen enkele opgelegde scorekansen: Een 5-2 zou beter de spelweer- gave hébben gegeven. Het ziet er dan ook naar uit dat Eikelaar met gemak dit eerste kampioenschap zal veroveren. Het Tornooi op het Leieveld. De 2 overblijvende ziftingsmatchen van het tornooi voor liefhebbersploegeninge richt door U. S. Courtraisiennë, gaven vol gende uitslagen: F. C.’ Leopold F. C. Sparta Dam 43 U. C. Courtrtaisienne Watersneppen 50 In het eerstgenoemd treffen hebben de mannen van oen Markesteenweg dus de Damjongens, dié als groote favorieten ver trokken, uitgeschakeld, al gebeurde dit dan ook op het randje af en ietwat kansrijk. Weliswaar kwam Sparta niet met hun sterk ste opstelling op ’t veld, doch dit neemt niets weg aan de overwinning dér Leopold- Met forfaitscoor 'heeft de Inrichtende ver- eeniging U. S. Courtraisienne tegen de Wa tersneppen aan de winst gebleven. Laatst genoemden konden tot aan de rust gelijken tred houden met hun tegenstrevers, doch moesten na de poos begeven en 5 doelen in- casseeren. Meteen zijn dus de 4 ploegen bekend die onder elkaar onder competievorm de finaal zullen betwisten en wel de volgende: Een dracht Heule, Olympic Overleie, F. C. Leo pold, U. S. Courtraisienne. Verleden Zaterdag bekampten Eendracht Heule en Olympic Cverleie elkaar. De Over- leienaars haalden het pleit thuis met 6-3 en stelden zich meteen als groote favorieten aan. De 2 volgende matchen van het kalender brengen ons: Woensdag 3 Juni: U. S. Courtraisienne F. C. Leopold. Zaterdag 6 Juni: Eendr. Heule U. S. Courtraisienne. Het aanvangsuur dezer wedstrijden Is te 7.15 uur. '1’ ATHLETIEK Verleden Zondag heeft de Kortrijksche Athletiekvereeniging op het veld van ’Gan- toise haar tweede ontmoeting betwist voor het Vierhoekstornool voor jongeren en dit tegen Gantoise zelf. Na een hardbetwisten kamp konden de Gentenaars het enkel met 1 punt voorsprong halen. Bij de kadettén waren de rood-gelen de meerderen. Verbeke won de 500 m. eh be- vestigde dus zijn zege van 8 dagen voprdien NaerJ; Godellevs, tegen, O. Brugge, al had hij nü 2 sec! 4/10 meer nooaig. Bij de scholieren nam Gantoise weerwraak en ging met de meeste eereplaatsen loópen. Bij de juniors tenslotte leken beide, ploe genaan. elkaar gewaagd. Te’vermelden valt de overwinning van De- weerdt in de 100 m. vlak en het vérspiïngen en van Naessens in het gewlchtwerpen; Zoo leidt dus Gantoise met 2 overwinnin gen op Kortrijk Snort en O. Brugge mét elk’ 1 zege en C. S. Brugge met geen enk»’e over winning. O.f D. PAARDENRENNEN. DRAFWEDSTRT.IDFN VOOR DE MAAND JUNI Gedurende de maand Juni zullen op het hippodroom Henri Vanden Hende, prachtige paardenloopwedstrijden plaats 1 hebben op volgende data: 7. 11. 14, 18, 25 en 28 Juni, telkens te 14.45 uur. Morgen Zondag 7 Juni: Groote Prijs Robert Vindevogel (aangespannen), 20 duizend frank. On Zondag 2 Augustus, zijnde Kortrijk- 1 Kermis: Groote Prijs Henri Van den t Hende (aangespannen), 50.000 fr.; en Groote Prijs der Stad Kortrijk (bereden), 20.000 frank. Ut? hauA.iM-t; utx 'uuc.u rcvi’ö uiterst tevreden met het bekomen resultaat. Inbreker aan het werk. Des nachts brachten dieven een bezoek aan de hofstede bewoond door Maurice Vandenutte. landbouwer, wonende wijk Het Lesgtje alhier. Zij moeten goed op de hoogte zijn geweest van de ligging der hofstede. Alle deuren der stallingen we"- den opêngebroken. Wanneer zij echter de schuur binnen waren, hadden de bewo ners een verdacht gerucht, gehoord. De knecht en landbouwer trokken zich op de hofstede rond en zagen plots een dief. Hij. werd .in een hok apw-sloten, terwijl de bewoner huln haalde bil geburen. Maar wanneer deze op de plaats kwa men waar de dief zat ongesloten, had d° sluwe kerel langs het dak het hazenpad gaan kiezen. Belangrijke hennendiefstalen. Eenigen tijd van hier werden Paul Ver- schatse. wonende on de grensscheiding van Pittem en Meulebeke, en Weduwe Wittevrongel. herbaoldfliik gedurende den nacht hennen#estplen. Er. werd een oogie in ’t zeil gehouden wanneer er reeds tal rijke ontvreemd werden. Toen kwa.ro men tot de ontdekking flat het een hond was die de dieren haaide. Belangrijke geldsom gevonden. Door een inwoner der gemeente werd op de wijk Aardemoiengelegen in de Gentstraat, een geldbeugel gevonden wel ke een belangrijke geldsom inhield. Deze werd 'aan den Hr Politiekommissaris af- gegeven, die het ter beschikking houdt van den eigenaar. Werkongeval. Gerard Louyaert, timmerman, wonende Kasteelstraat alhier, was aan het werk in de Brouwerij Dejonghe alhier. Wanneer de werkman van de ladder kwam, deed hij plots een ’val waardoor hij den rech tervoet gebróken werd. Been gebroken. Landbouwers knecht Vanden Bulc., wo nende te Oeselgem en alhier werkzaam, deed bij het omploegen van het land een val en werd tusschen de ploeg’ en het mes .gekneld. De ongelukkige man werd op hulpgeroep "-«genomen met een diepe wonde aan het been. over zeer goede Ruiselêrlestl’aat, Rui- naar ’Tielt, aan da i 't Hooghe, LI Pastorij: WAR1 VWL u U1N1UJ.UJ. OVV, 200, 125, 110, 1001 80,970, 60. 50, 45. 35 en 4 maal 25 fr. Afstand ©Orton. Wegwijzer: ilïlngstr. 6-jarige kleine ^Vervalcke, kwam ten val j Mlchel, z. ,v. Henrl en Van Coillie Adriana, Posterieh.oek.~- De Four Alma, d. v. Henrl en Va'nnléuwènhuyse Maria. Hurselhoek. De Lanoy Frida, d. v. Willy en De Smet Paula, Kauwstr. Bouckhout José, z. v. Gerard en Van Wonterghem Maria, Meule- bekestr. - Witte- Michel, z. v. Gerard en. Lanssens Maria, Berg. Claerhout Margareta, d. ,v. Adiel en T' Muizelare.- v 'i Huwelijken? Boüvrv Frans, hovenier en Mattan Suzanna, landbouwster. Fran cois Remi. handwerker en De Vooght Paula, kleermaakster. Overlijdens. Heytens Jules, 71 j., ongeh.. Tieltstr. Vannarys Leonard. 93 j.. wed. Dobbels Maria, Turkyen. r Van Wél den Sllvle, 81 j., wed. Poma Petrus, Statie straat. Zwaar rijongeval. De wielrijder Georges Vandenbulcke van Meulebeke, kwam met zijn fiets langs den steenweg van Meulebeke gereden. Ter hoogte dpr wijk Hespewerd hij door een anderen wielrijder aangereden waar door beiden zwaar ten gronde vielzn. Waar eerstgenoemde er met een gebroken linkerarm vanaf kwam, werd de roeke- looze wielrijder slechts oppervlakkig ge wond. Ribben gebroken. Cyriel Desmet uit Tielt, die van zijn werk huiswaarts keerde, is nabij de café De Landsman zoo ongelukkig gevallen, dat hij een drietal ribben gebroken werd. PARIJS— TOURS VOOR BEROEPSREN~ NEKS. Uitslag: 1. Paul Maye, 241 kni. ia 6 u. 41 mln. 2t sec.; 2. Virol; 3, Rossi; 4. Pedroli; 5. Claes (B.); 6. Van Eenaïme iB.); 7. Panier; 3. Van Overloop (B.); 9. Defor. ges; 10. Gauthier; 15. Dlsseaux (B.). BERGKR1TERIUM VAN VLAANDEREN VOOR BEROEPSRENNERS A. Uitslag: 1. Prosper Depredhomme, 175 km. in 5 30 mln.; 2. André Maelbranckeop 1 1/2 lengte; 3. Gust. Janssens, op 1 lengte; 4< Adolf Van- denbossche; 5. Georgon Hermans; 6. Albe, riek Schotte; 7. Jozef Maerenhout; 8. P.cger Pelsers; 9. Albert Paepe, allen wiel aan wiel; 10. Albert Ramon, op 1 min. 5 sec.; 11. An. dré Defoórdt, op 1 min. 35 sec.; 12. gelijk: Maurice Van Herzele, Felix Deraes, Louis Van Espenhout en óozef Vandeweghe, op 8 min.; 16. Omer Dekeyzer, op 9 mln.; 17. Sylvain Grysolle, cp 1 lengte; 18. Van Mirlo; 19. Jaak Geus; 23. Georges Vandenberghe; 21. André Declerck en Richard Depoorter. DE JUNIORS TE RUISELEDE. Uitslag: 1. Roger Mlssinne, Pittem, 100 km. in 2 u. 46 min.; 2. Albert Desmet, op 10 meter; 3, Arthur Mommerency, op 1 mlij. 30 sec.; 4. Albert Van Loo, op 3 mln. 40 sec 5. Marcel Vandaele, op 2 lengten; 6. André Dekeizer, op 8 min.; 7. Brulez. op 8 mln. 30 sec.; 8. Aifons Vanhevel; 9. André Coenen; 10. Van- ryckeghem; 11. Lagae cn Bastyn; 13. Aifons Desmet. DE JUNIORS TE KCRTEMARK. 15 Ver- trekkers. Uitslag: 1. André Geldhbf, Rum- bek®, 70 km. iri- 2 u. .10 min. 5 sge.; 2. La- vae; op ,1 mln. 20 sêc.; 3. Verméuleh, op 1 wiel; 4. Seynnéeve, op 20 meter; 5. Stee- landt, <rp 3" mln.; 6. Renier, op 1 lengte; 7. Frans Vandewalle, öp 10 cm. 8. Rosseel, op 3 min. 20 sec.; 0. Nestor Mommer/ncy; 10. Vanslembrouck; 11. Fertyn. DE JUNIORS TE DEERLIJK. 32 Ver trekkers. Uitslag; 1. Maurice Desimpelaere, Ledegem, P5 km. in 2 u. 17 min.: 2. Oscar Goethals, 1 banddlkte; 3. Norbert Cal lens; 4. Ans#É Pieters; 5. Descamps; G. Van dewalle; 7. Coussement; 8. Degrendel; 9. Delmotte, wtsi aan wiel; 10. Olllvler, op 10 sec.; 11. WvtSaeghe; 12. Vanneste; 13. Wat- teel. Vandensyg»n en Roger Pieters; 16. Mes- quln en Bouvrjr. DE JUNIORS TE MEULEBEKE (Herkan, sing «Ster der Seniors - I» Rit). Uit slag: 1. Oscar GoOthals, 80 km. in 2 u. 8 m. 57 sec.; 2. Vandewalle, op 4 sec.; 3. Lan duyt. op 46 sec.; 4. Desplenter, op 1 min. 19 sec.; 5. Ollivier, op 1 wiel; 6. Destadsbae- der; 7. Bellemans; 8. Mommerency; 9. Brus- selmans; 10. Wydooghe; 11. Brulez; 12. Vlie- ghe, Vandendriessche, Dekeizer, Vandecas teele. allen gelijk; 16. Matton; 17. Vanneste; 13. Degrendele; 19. Tallifeu; 20. Carron; 21. Dacruy; 22. Mlssinne; 23. Maertens. DE JUNIORS TE WAKKEN. 62 Vertrek, kers. Uitslag: 1. Marcel Van Ooteghem, Gent, 95 km. In 3 u.; 2. Jules Depoortere, op 10 meter; 3. Marcel Rijckaert, op 25 meter; 4. André Pieters; 5. Jozef Hendrickx; 6. Maur. Desimpelaere; 7. Alb. Descamps; 8. Ferd. Spelté; 9. Germain Vanden Eynde; 10. Willy Cleemput; 11. José Huybrechts; 12. J. Bie- ry; 13. Louis Joris; 14. Timmermans; 15. Guldo Bosxtaele; 16. G. Depoortere; 17. Norb. Callens; 18. Vanhevel. PITTEM. Zondag 7 Juni, wegrit voor JUNIORS, met. 1500 fr. prijzen: 250 en palm, 200, 175, 150, 125, 100, 80. 70, 60, 50, 40, 30, 25, 25 en 20 fr. Daarbij komen nog verschei dene premiën. .Afstand 95 km, over 16 ron den in omloop.'Inschrijving eh rugnummers vanaf 1.30 uur In d 'Hespe bij Felix Claes. Afrit te 3 uur stipt aan café Securitas bij Hector De wuif. HOOGLEDE (St-Jozej). Zondag 7 Juni wegrit voor ALLE RENNERS. 500 Frank prij zen met daarbij verscheidene premiën; af trek 10 t.h. Inschrijving bij Wed. Henrl Vancoillie. Prljsdeeling bij Emiel Baert. De afstand bedraagt 50 km. Afrit te 4.30 uur stipt. L. ZWEVEZELE. Maandag 8 Juni, wegrit voor JUNIORS. 2500 Frank prijzen: 500, 400, 300, 250, 200, 150, 125, 100, 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 30 en 25 fr. Afstand 100 km. Weg wijzer: Pastorijstraat, Brugsche baan, Eegem- straat. Lichtervéldestraat. Inschrijving bij Leon Blondeel. café Pol Marktplaats, Zwevezele, vanaf 2 uur. Afrit te 3 uur. L. OOTEGEMMaandag 8 Juni, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300. 250, 200, 150 100, 90, 80, 70, 60, 50. .40. 30, 30, 25 en 25 fr. Afstand 90 km. over 8 ronden langs Ootegem, Ti“gem. Ingoolgem, Oote- gem. Inschrijving ën rugnummers bij Brou cke Gaston, café Klein'Ronse vanaf 2 u. Afrit te 3 uur. L. WAREGEM (Olm). Zgndag 14 Juni, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300, 225, 150, 125. 125, 100, 100, 5 maal 50 en 4 maal 25 fr. Daarenboven verscheidene premiën. Afstand 80 km. over 30 ronden, langs Olmstraat, Vennestraat, Stormestraat, Plaats en Olm; dan nog 20 ronden langs Olm, Statiestraat en Statieplein. Inschrijving bij P. Callens. Vertrek bij.R. De Waele. Aan komst bij H. Balcaen. L. MEULEBEKE Sint-AntoniusZondag 14 Juni, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300, 250, 7200, 150, 125, 100, 85, 65, 50. 40. 30, 30. 25, 25 en 25 fr. Afstand 85 km. Wegwijzer: Brugsche baan, Veldstraat, Ma- negemstraat (in omloop)Inschrijving bij Omer Dedecker. Pittem. Rugnummers ter herberg De Sneppe Meulebeke, vanaf 2 uur. Afrit te 3 uur. L. INGOOIGEMZondag 14 Juni, wegrit voor JUNIORS. 2.000 Frank prijzen: 350, 275, 225, 175, 150, 125, 140, 110, 100. 80, 70 60. 50, 50, 40. 30, 25, 25 en 3 maal 20 fr. Af stand 90 km. wegwijzer: Ingoolgem. Tie- gem, Anzegem, Jngpoigem. Vichte, Anzegem, Ingoolgem. Ootegem, Ingoolgem; dan nog 16 kleine ronden. Inschrijving bij Berten La- fosse, onderwijzer. Ingoolgem. Rugnummers café S.wna Afrit te 3 uur. L. ARDOÖlEf. Maandag 15 Juni, Groote Prijs Albert Desmft voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen; 225,1 200. 175, 150. 125, 100, 85, 70: 60,150, 50, 35, 25, 25, 25 en 5 maal 20 fr. Afstand 90 km. over 15 ronden van 6 km. Inschrijving bij Victor Desmet, café De ■.Posthoorn »,,7 Kortrljkstraat, Ardooie. Afritste 3.30 uur I» IhaOOIGEM. w-\Dinsdaq 16 Juni te 3 u., 110 tal, voor BEROEPSRENNERS A. 8.000 Franw prijzen: 1300. 1200; 1000. 750, 600, 5QO.;,400. .300, 250. 225, 200. ,175, 150, 2 van 150 én 5 van 100 fr. Wegwijzer: 1‘, groots rohdé langs Ingoolgem, Vicitte. Deerlijk, Waregem, Anzegem, Kaster.. KgJjfchoyi, Avel- gein, Heestert, Zwevegerh, Irigooigérti. Rug- ,p,. B ’.nümmers in café «In de halve Maal» Dries, -el' J van'1.30 tot 2.30 uur. Inschrijving Wénden ,l aan ®crten LafosHe, onderwijzer, ingfsjjgcm. INGOOIGEMZondag 21 Juni, tweede 1 rit voor JUNIORS. 1800 Frank prijzen: 300, 250, 200, 175, 150, 125, 100, 8Q, 70, 60. 50, 50, 40, 30, 30, 25, 25, 20 en 20 fr. Afstand 88 km. Wegwijzer: Ingoolgem, Engelhoek, Plaats, Sterhoek, Kruisweg, Heirweg (deze 1 weg 8 maal afleggen). Rugnummers in café In dan, Berg Engelhoek. Afrit te 3 uur. VooF-deze tweedaagsehe te Ingoolgem op 14 en 21( Juni vajlifp nog.400 ïr. klassements- prijzen te. verdienen: 125, 100, 75, 50, 25 en 25 frahff.j ,!W L. SINT-ANDRlES, Maandag 22 Juni, weg rit voor JUNiORS. 1500 Frank prijzen: 300, 250, 200, 150, 125, IÖÖ7 85. 75, 50, '40, 40, '3Ö'en 3 maal 20 fr. A’fstèhd. SO km./'m om loop der gemeente. Inschrijving vanaf 2 uur bij Vanoogst Henat ppatorijstraat, Slnt-An- dries. Rugnummers bij Camiel Lambrecht, 'jsSiaaj;, SJi-Andrles. Afrit te 3 u. L. ',0GiÜy— Zondag 28 Juni, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300, 250, nu, loor «0,0.10, uu. au, ia 25 fr. Afstand SOrton. Wei BuWngstraat, MArkt. Jtsrljidam, Bulllngstr. 'ïffeëhrtjvin;';caie’ De* MSandag 'Afrit té ïiORTEMARK. -L i’o^dClg^S Juni, Groo te Prijs-Sport-Echovoor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 250, 200, 160, 125, 110. 100, 90, 75, 60, 60, 4 maal 50 en 4 maal 40 fr. Afstand 90 km. Inschrijving bij Adrien Bul- llnck, Hoogledcstraat, vanaf 2 uur. Afrit te 3 uur. L. KANEGEM (Tielt). Maandag 29 Juni (St-Pietersdag)wegrit voor BnROÉPSPvEN- NERS A. 7.000 Frank prijzen: 1400, 1100, 850, 700, 600, 500, 400. 300, 200, 3 maal 100 en 6 maal 75 fr. Komen daarbij nog veel premiën. Afstand 108 km. over zeer goede baan. Wegwijzer; een groote’ronde van 18 km. langs Kanegem, selede, Keizer, links naar ’Tielt, Hoogstraat links naar Aarsecle 't weer links door Aarsele Dorp "haar Kancfcem; vallen dan nog 45 ronden van^ km. te doen. Rugnummers bij Jules VerhelSt, café Sint- Hubert vanaf 1 uur. Aankomst aan het .0- kaal «Sportwereld» bij R. Stofferis. L. TORHOUTMaandag 29 Juni, (St-P.e- tersddg') Groöte’ St-Pie’teïêpïiJé voor JU NIORS. 2.500 Frank prijzen; bOO. 375, 300, 225, 175, 150, 125, 100, 90, 80, 75, 70, 60, 50, 50, 50 en 25 fr. Afstand 100 km. of 50 maal den omloop der gemeente. Inschrij ving in café Roodenbach.» bij Vanbler- vllet, Oostendestraat, van 2 tot 3 uur. Afrit te 3.30 uur. L.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10