SPORTNIEUWS Uit 7 Izegemsche Uit 7 Tieltsche I Uit }t Izegemsche j Uit ft Waregemsche Kwaadwillige brandstichting in villa te Kortrljk UIT ’T IZEGEMSCHE VLEESCH ZONDER ZEGELS UIT IZEGEM WINGENE EMELGEM INGELMUNSTER GITS a UIT WAREGEM UIT TIELT RUMBEKE LICHTERVELDE KACHTEM DADIZELE PITTEM WESTROOZEBEKE BMMRBBUBBSBlSSHBaBUÉBaaaS VLAMINGEN GESNEUVELD OP HET OOSTFRONT OOSTNIEUWKERKE WIELRIJDEN EEN OPHEFMAKENDE ZAAK LEDEGEM UIT 'T ROESELAARSCHE HOOGLEDE ST-BAAFS-VIJVE MOORSLEDE UIT T KORTRIJKSCHE -7-1. Belde ploig n zijn c us :;c.n e.l: ..-.r g«-.- DE GROOTE KANOREGATTEN waigd; Dat belooft een pmrhti’c te --- i worden en beide plcegca zalm zlc.i te, de laatste minuut volkomen g v.n. De wccLii-ijd I zal aanvangen te 7 uv.;-, r ui na den koers .van de bsr'ospercnners. fiffem na :i v.-:d- -.1’ C.3- MEULEBEKE UITSLAGEN VAN KOERSEN AANGEKONDIGDE KOERSEN «a «ara fietsen. Jumoi-s nagela- dan te no- fflll gewijd aan werkjes van eigene toondich- schijn, P. Benoit J. Van Hoof Vandenbus- met Denolf 5-0 5—1 I. Boerenwacht. Onze boerenwacht telt 160 leden, zoo- dat ieder oïn de 18 dagen zijn beurt krijgt. Telkens hebben ze 6 uren dienst, waarvoor een vergoeding van 20 fr. wordt uitbetaald. Burgerstand. Geboorten. Vanfleteren Frans, z. v. DE POPERINGENAAR geslagen worden. Diefstallen. De aardappeldiefstallen schijnen ook dit jaar in onze gemeente weer een echte plaag te zullen worden. Wij noteerden de vorige week de volgende diefstallen: Bij Vanootsghem Remi, 19 Kweek- straat, werden 160 struiken geroofd en een paar nachten later nog 73 struiken Geldersche muizen en 74 struiken .eerste lingen. Het is reeds de 5e maal dat hier gestolen wordt. Bij Callens André, Statieplaats 20, werden 70 struiken eerstelingen gestolen. Bij D'Hoore Achiel, Lleirweg Noord, 104 struiken eerstelingen. Bij Vanhollebeke Edmond, Vuilput- straat 5, landbouwer, 220 struiken muizen. Bij Kindt Alois. Groenstraat 3. han delaar. 42 struiken Gelderscha muizen. Bii Vande Putte André. Kachtem- straat 113, landbouwer, 154 struiken eer stelingen. Burgerstand. Geboorten. Guido Haessaert, z. v. Albert en Alice Vermeersch. Robert Denolf, z. v. André en Emmerence Ver poot. Ivonne Debruyne, d. v. Edgard en Elvire Everaert. Huwelijk. Honoré Dejaeghere met Simonne Debusschere. Overlijden. Maria Vermeersch, 68 j., echtg. Polydoor Carron. Onze Boeren. Bij de laatste levering brachten onze boeren nog 3Ó00 kilo aardappelen bijeen. Dit lijkt niet veel, doch wij moeten in aanmerking nemen, dat in onze gemeen te meer dan 100.000 kilo geleverd werd boven het cijfer door de kommandantur bepaald. Onze boeren hebben dus wel hun best gedaan. week zal de groote slag geslagen worden. Wij doen hierbij een dringend beroep op onze boeren om dit werk van liefdadig heid naar best vermogen daadwerkelijk te steunen. UUUUUlVdl. - VCU1UCUC1CU I'lCUlO, it. V. André en Bettens Madeleine. Vande- weghe Jenny, d. v. Gentil en Vandenbus- sche Maria. Door den bliksem getroffen. Tijdens het onweder van verleden Zon dag werd bij landbouwer Antoon Ghes- quiere een merrie doodgebliksemd. Aardappelen. Wie nog zijn rantsoen aardappelen voor de maand Juli niet ontvangen heeft, mag deze Maandag 13 Juli afhalen bij den kleinhandelaar waai’ hij ingeschreven is. SKSB3Esai3BBiisaaBSSKaasaBEBa Burgerstand. Geboorten. Pype Daniël, z. v. Oktaaf en Bertha \anhalewyn. Veryser Jozef, z. v. Joris en Leonia Debeaussaert. Diefstallen. Bleven we hel vorig jaar in onze ge meente van aardappeldiefstallen ver schoond, dit jaar schijnt men zijn schade te willen inhalen. In één week werden de volgende diefstallen aangegeven: bij Alois Devroe, 200 struiken vroege aardappelen; bij Georges Cnudde, 200 struiken half vroege; bij Octaaf Depoörtcre, 150 strui ken half vroege; bij .Edmond Vanden- berghe, 50 struiken half vroege; .ten na- deele van het klooster, twee partijen langs de straat. Fietsdiefstal. De genaamde André Vanparys, wonen de alhier, plaatste in den voormiddag zijn fiets aan het Gemeentehuis, teneinde al daar een boodschap te verrichten. Wan neer hij enkelen tijd nadien terug buiten kwam, stelde hij de ontvreemding vast. Etienne Al.... van Ruiselede, had de fiets gestolen. De fiets werd aan den eigenaar terug bezorgd, terwijl de fietsdief aange houden werd en thans in het gevang op gesloten zit. Tegen een boom gereden. Langs den steenweg naar Tielt is de genaamde Verstraete Julia, wonende al hier, tegen een boom terecht gekomen, toen zij voor een andere wielrijder ver keerd wilde voorbijsteken. Ze kwam met het hoofd tegen den boom terecht en ver toonde een diepe wonde, die diende toe genaaid te worden. Belangrijke konijnendiefstal. Bij J. Goethals, Bruggesteinweg, wer den over nacht 15 vetgemeste konijnen gestolen. BaMBMHMBBiBSSEEasaaaaa'SBas Burgerstand. Geboorten. Vanseveren Roger, Zuid- straat. Raes Jeannine, Bofiewerp- straat 67. Vandeweghe Lena, Bilkstr. 7. Overlijdens. Verfaillie Maitha, Lam- mekensknockstraat 2. Rosseel Michel, Bruggestraat 92. Cleppe Camiel, Bollc- werpstraat 49. Delaere Lucienne, Steen ovenstraat 1. Vandendriessche Geor ges, Guido Gezeltestrar.t 1. Huwelijk. Vercruysse Juliaanmet Olivier Elisabeth, beiden to Ingelmunster. Aangeslagen. Onze gemeenteveldwachter- heeft een goede vangst gedaan. Zekere Odiel Van neste had 250 kilo aardappelen gekocht bij Cokelare Camiel, landbouwer. Ze werden gekocht tegen 8 fr. het kilo om verkocht te worden tegen 12 fr. het kilo. Ze wer den vervoerd op een triporteur. Aard appelen en triporteur werden aangesla gen; de aardappelen werden bestemd voor Winterhulp, ’t Is wel opvallend, dat we na dit feit weinig of geen bezoek meer hebben gehad van vreemdelingen, die te gen hoog geld óp zoek waren naar aard appelen in onze gemeente. Diefstallen. In onze gemeente werden verschillende partijen vroege aardappelen gestolen, o. a. bij Hector Vandemoortele, 1 are, bij Va- lère Kokelare, 18 m2, bij de Wed. De- wulf 70 m2, bij Alex Ostyn 32 struiken, bij Omer Kokelare 2,5 aren, bij Camiel Brayne 300 kilo. Daar deze diefstallen grootere afmetin gen dreigden te nemen, is de Boerenwacht in werking getreden en vanaf dat mo ment is er geen enkele klacht meer bin nengekomen. De Boerenwacht staat hier werkelijk voor een moeilijke, verantwoor delijke taak. Sportfeest. Op den 1" Zondag van Augustus, dus gedurende de Ommegangsdagen, zal er in onze gemeente een groot sportfeest ge geven worden, bestaande uit een beroeps- rennerskoers voor de B-renners. Daardoor zullen de Ledegemnaars in staat zijn den lokalen renner Desimpelaere aan het werk te zien. Boerenhulp aan Stadskinderen. In onze gemeente werd een Commissie samengesteld voor Boerenhulp aan Stads kinderen. Deze Commissie wérd als volgt samengesteld: Adolf Neyrinck, schepen; Leon Cloedt, schepen, Jules Dumolln en Gerard Remaut. De werking gaat uit van het Gemeen tebestuur in samenwerking met de stich ting Caritas Catholica. Reeds werden een 15-tal boeren bezocht met als resultaat dat 6 kinderen werden geplaatst. Deze Kweek konijnen door benuttiging van alle afvalprodukten en volgens de aan duidingen van het boek: «Welvaart door Klein veekweekdat U wordt gezonden, op vraag vergezeld van 2 fr. in postzegels, aan de Laboratoria Do- micent, Veeartsenstraat 84, Brussel. BURGERSTAND Geboorten. Nicole-Gabrielle Putman. Walter- Adams. Lionel Destoop. Eric Vaemewijck. Roger Amez. Sterfgevallen. Roger Vardercruyssen, 4 j. Elisa Declercq, 10 m. Destoop Diana, 15 d. Huwelijken. José Bossuyt met Lydia Vervaecke, Harelbeke). Roger Desmet met Julia Naessens. Albert Vanhulle, Angezem, met Juliette Kerckhove. ALLERHANDE Zondag jl. had er ten voordeele van Winterhulp een welgeslaagde openlucht voorstelling plaats door den lokalen too- neelgroep Pogenmet de medewerking van een drietal dames uit het Gentsche. Honderden liefhebbers van kunst en too- neel hadden er dan ook aan gehouden aanwezig te zijn en een aangename en kunstrijke namiddag te genieten in den schaduwrijken hof van het kasteel ea sier Er werd opgevoerd; De Roof der Bliksem ingeslagen. Zondagavond woedde er boven Beitem- Rumbeke een hevig onweer. Hier en daar vielen hagelsteenèn zoo groot als een knikker. Enkele stukken rogge en vlas zijn platgeregend; overigens is de schade gering. Omstreeks 10 uur ’s avonds sloeg de bliksem in bij de vlasfabriek van Michel Labeeuw. Deze is gelegen langs den Mee- nensteenweg en wordt gepacht van de Wed. Esprit, Beitemstatie. De brandweer van t_. doch het duwde nog tot ongeveer 12 uur middernacht alvorens de brand gebluscht was. Een gedeelte kon gered worden, toch is de schade aanzienlijk. I Vlaamsche Kermis. Gedurende de Ommegangsdagen van 16 Oogst, zal er in onze gemeente een Vlaamsche Kermis genouden worden ten bate, van Winterhulp. Reeds werd een commissie samengesteld, die zich zal bezig houden met de inrichting er van. Boerenliulp aan Stadskinderen. Daar de vastgesteide periode van twee maanden voorbij was, zijn er reeds 14 stadskinderen naar huis vertrokken. Zij zagen er prachtig uit en ze zijn in die twee maanden heel wat verbeterd. Zwaar bepakt en beladen hebben ze afscheid genomen van hun goede pleegouders, aan wie ze steeds een aangename Herinnering zullen bewaren. Er blijven momenteel nog 30 stadskin deren in onze gemeente, die het landelijk leven verkozen boven het stadsleven. Varia. Gedurende het eerste halfjaar van 1942 telde onze gemeente: 32 geboorten, 33 overlijdens en 6 huwelijken. Burgerstand. Geboorten. Vandermeerseh Jeroom, z. v. Jeroom en Julia Demonie, St-Pie- terstraat. Vanderhaeghe Frans, z. v. Michel en Martha Maertens. Hemelhoek. Brugghe Cecile, d. v. Jeroom en Julia Denolf, Rollegemboschstraat: Vander- meersch Eddy, d, v. Marcel en Paula Ber- geman, Papestraat. Vandoome Raïs, d. v. Polidor en Alice Balcaen, Rollegem- straat. Verstraete Rik, z. v. August en Zoé Denecker, Hueo Verrieststraat. De Wulf Maria, d. v. Maurits en Marga- ritha Bayls, Kortewagenstraat. Huwelijk. Seynhaeve Emile met Van- steenkiste Maria, beiden te Ledegem. Overlijdens. D’Hondt Cyriel, 60 j„ ongeh., Statiestraat. Vandermeersch Pol. 114 j„ z. v. Jerocm en Julia Demonie, St-Pietërstraat. Ollevier Valerie, 40 j., echtg. v. Josué Deltour, Rollegemstraat. P. Benoit J. Van Hoof P. Benoit J. Van Hoof P. Benoit idem *7. AllCAl JU-AA'gCAA V O.AA L1UUÓ XBUqCUI. Telkens na het Angelus wordt een gods dienstig lied ingeschakeld. Ook zal ieder programma besloten worden met een eigen volkslied: «Een jongen van Boos Izegem».' Deze beiaardconcerten die telkens ge geven worden van 11.30 u. tot 12.30 u. voormiddag, wórden gehouden door stads beiaardier A. Moenaert. KINEMAS Programmas der week: In kinema «PATRIA». Gr. Markt: «Vrouw Sixta», aandoénlijk melodrama met Gustave Frölich. In kinema PLAZA >-, Kruisstraat Maria Honogroot liefdedrama met Paula Wesseley. BIJ WINTERHULP Het plaatselijk Comiteit voor Winter hulp is hier steeds zeer actief en kent dan ook een overgroote belangstelling. Dagelijks worden ruim 2.500 liter soep verstrekt terwijl de noodlijdende gezin- ■■nmiBHiiiM» hout, wonende Vuilputstraat, werden 80 struiken gestolen. Ten nadeele van het Hospitaal, ge legen in de Boonestraat. werden geduren de den nacht een 80-tal struiken vroege aardappelen uitgeroeid. Smokkelaars gesnapt. De Rijkswacht op dienstronde ontmoet te een zekere Jules D... en zijn dochter met hun fiets, die tamelijk zwaar geladen schenen te zijn en uit de richting van de wijk Panders kwamen. Den inhoud der zware zakken werd nagezien en er kwa men nagenoeg 200 kgr. vroege aardappe len te voorschijn, die aangekocht werden aan woekerprijzen en bestemd waren voor den sluikhandel. De vracht werd aangeslagen en ter beschikking gesteld van Winterhulp. Hun fietsen werden eveneens aangeslagen. Burgerstand. Huwelijk. Louagie Georges, oliesla- gersgast. met Angèle Andries. Huwelijksafkondiging. Vanhove Re né. mekanieker, met Marie-Louise Hae- zebrouck, huiswerkster. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 12 Juli gansch den dag waargenomen worden door Dokter Leo Amery, Diks- muideitraat 30, telefoon Staden 50.04. De Apotheek Degryze is enkel open tot 12 uur ’s middags. Moeskoppcrij. Bij Jozef Verhaege, en Emiel Vanhal - leméersch (Sleyhaege) werden ’s nachts bij elk 25 struiken sjalotten gestolen. Winterhulp - Kolenbcdecling. De ingeschreven leden bij de plaatselij ke winterhulpafdeeling worden verzocht hun kolenbon af te halen ten bureele der Doozenfabriek, Diksmuldestraat, Maandag a. s. vanaf 7 tot 8.30 uur ’s voormiddags. Elektriciteit. Ten gevolge van de besparingen zal de stroomlevering in onze gemeente onder broken worden van 12 tot 13 uur. Wat betreft de motoren zal er geen drijfkracht mogen gebruikt worden van 7 tot 8.30 uur. Wij zullen de inwoners op de hoogte houden zoodra er verandering in deze toestand mocht komen. Beweging burgerlijke stand. Gedurende het eerste half jaar werden op onze gemeente 33 geboorten, 32 over lijdens en 18 huwelijken geboekt. Sabijnsche Maagden», blijspel in vier be drijven door F. en P. von Schönthau. Al les liep vlot van stapel en de spelers en speelsters werden menigmaal toegejuicht. Bijzonder de dames W. Woumans, Fr. van Rooy en A.. Vandsnbosch die de bijzon derste rollen vertolkten werden menig maal op luid applaus begroet, evenals de jonge lokale speelsters Juffers Anny Devos en Magdalena Doutreloigne. Kortom, gansch de vertooning was onder alle oog punten goed verzorgd en na afloop keer den alle kunstliefhebbers heel tevreden ovei- hun mooien namiddag naar huis. Wel mag deze kunstopvoering als welge slaagd aanzien worden en eens te meer werd bewezen dat de Waregemsche be volking, als het er op aankomt Winter hulp te steunen, steeds bereid is dit edelmoedig werk met raad en daad bij te staan. De verbouwers van vlas wordt be kend gemaakt door den burgemeester, kunnen alle inlichtingen betreffende den vlasoogst 1942 bekomen aan het loket nummer 6 van de bureele van den rant- soenéei-ingsdienst: kasteel easierSta tionstraat. i Varia. Begin Juli telde onze gemeente: 18 ge boorten, 14 overlijdens én 4 huwelijken. Burgerstand. Geboorten. Debaes Solange, d. v. Al bert en Huyghe Madeleine. Vande- candelaere Godelieve, d. v. Omer en Vandamme Yvonne. Vandenbroucke Noyala, d. v. Remi en Cnockaert Mar guerite. Diefstallen. Dit jaar schijnt ook onze gemeente niet van diefstallen gevrijwaard te blijven. Reeds werden er vroege aardappelen ge stolen bij den Heer Burgemeester, bij Maurice Biesbrouck en Koger Verhelst. Konijnen doodgebeten. Bij René Frère, wonende op ’t Hooge, werden 's nachts in het hok niet minder dan 30 konijnen doodgebeten door een hond, die door een gat binnengekropen was. De vrouw hoorde een ongewoon ge rucht en wekte haar man en zoon. Deze bemerkten een rossigen hond en probeer den hem met een riek te dóórsteken, doch de hond vost te ontsnappen. Dit is nu reeds de tweede maal dat een derge lijk feit voorvalt op ’t Hoove. St-Janscmmegang een récord. Op den Zondag in St-Jansommegang zijn er in onze dorpskerk ruim 30.000 be zoekers geweest, die hun penningske of ferden. Het hoogste cijfer bedroeg tot nu toe 21.000, zoodat we dit jaar kunnen spreken van een record. In totaal schat het aantal bedevaarders op ruim 50.000. Kachtem is en blijft de geliefkoosde Siht- Jansbedevaart. HOCKEYCLUB De bloeiende Hockeyclub Roeselare zal ko mend jaar naar alle waarschijnlijkheid mee spelen in de offlcleele wedstrijden. Daarom gaan de trainingen den ganschen Zomer door. Vanaf 11 Juli wordt er lederen Dins dag en Zaterdag getraind op het Rodenbachs- terreln, telkens te 8 uur; Indien sympathi seerenden of beginnelingen willen aanleeren, dan zijn ze altijd welkom. Op Zaterdag 8 Augustus gaat er op het plein van Sportkring Roeselare een tornooi door met de volgende deelnemers: Dames H. C. Brugge, Dames H. C. Roeselare, A. S. Ronse, Union Doornik. H. C. Brugge en H. C. Roeselare. Dus drie wedstrijden op één namiddag, respectievelijk te 1.30, 3 en 4.30 uur. De ingang Is voor Iedereen vrij. Aan den ingang zullen bussen aangeboden wor den voor een kleine bijdrage ten voordeele van Winterhulp of een ander liefdadig werk. Verder kunnen we nog mededeelen dat Roeselare ultgmoodigd werd op een lande lijk tornooi te Brussel; dat twee dagen duurt en gegeven wordt ten voordeele der krijgs gevangenen. Ondanks haar zeer kort bestaan demon streert de Hockeyclub Roeselare toch een intensieve werking. ATHLETIEKVEREENIGING Tot ons groot genoegen kunnen we ook fnelden dat er eindelijk In onze stad een athletiekvereeniging werd opgericht, met het volgende bestuur: Voorzitter: Henri Denys; Ondervoorzitter: Paul. Verburgh; Sekretaris: Michel Brabant; Schatbewaarder: Norbert f.sfere; Bestuurslid: Eug. Rebry; Technisch Sportleider: M. Pauwels; Medisch Adviseur: Pol Anseeuw. ij Uit de samenstelling van het bestuur blijkt dat alle bestaande sportverenigingen in stad hierin vertegenwoordigd zijn en men dus terecht kan spreken van een stedelijke athletlckvereenlglng. Door de oprichting van deze vereenlglng is een groot hiaat In het Roeselaarsche sport leven aangevuld. Op 9 Augustus a s. zal er in onze stad reeds een groot athietiekfeest gegeven wor den, waaraan de beste athleten van het land zullen deelnemen. Einde Augustus, dus. met Roeselarc-Ker- m de Gravinnestraat. De Inschrijving sluit Q Op 15 juU €n moet gezonden worden aap Heer Roger Haverbeke, Gravinnestraat 17, Ingelmunster Naar Volk en Staat zijn nog volgen de Vlamingen gesneuveld op het oost front: Edmond Bogaerts,. uit Emblehem, gekend voetbalspel er van «Lyra»; Hen drik De Milk, uit Wilrijk; .Thomas Savels, uit Brussel; JozefFlament uit Mortsel en.Gustaaf Van Haver uit $t-Niklaas- Waas; Van Looy uit Viersel. Davidsfonds. Op 11 Juli zal er om 7.30 uur een H. Mis gelezen worden voor de afgestorven leden der Davidsfonds sedert 1928, wanneer de afdeeling Westroozebeke gssticht werd. Jammer dat dit feit wegens de tijdsom standigheden niet op waardiger wijze kan gevierd worden. Aan den opstelprijskamp van 21 Maart namen in onze gemeente 8 jongens en 8 meisjes deel. Allen ontving-en reeds een diplema ter herinnering. Jacques Jans sens en Roza Depoudre behaalden een prijs met een eervolle vermelding van den gewestbond. Proficiat voor dit mooi re sultaat. Ons winterprogramma zal binnen kort gereed komen. Het belooft een leerrijk en .ontspannend programma te worden. Gouden Bruiloft. Dezer dagen werd er in onze gemeen te de gouden bruiloft gevierd van Has- penslagh Carolus, geboren 29 Nov. 1861, en Declercq Emma, geboren 17 Septem ber 1873. ’s Morgens om 9 uur werd er door den Z. E. H. Pastoor een plechtige H. Mis gecelebreerd, waarbij vele vrien den en belangstellenden tegenwoordig waren. Wegens de tijdsomstandigheden konden geen openbare feesten gegeven worden. Vervaeke v. Meulebeke en Lia Spiessens v. Tielt. Overlijdens. Maria Van Daele,' 64 j., echtg. Lagaeysse Henri, Wingene. Ma ria De Cambray, 63 j., echtg; Stevens Pieter, Oostroozebeke. HALLETOREN Tengevolge van de delvingswerken 'op de Marktplaats nabij de Halletoren, wer den er grondvesten en muurgedeelten blootgelegd van vroegere gebouwen. Het spreekt van zelf dat dit blootleggen aan leiding gseft tot allerlei besprekingen. Wat er ook van zij moge, ouderen van dagen kunnen nog vertellen dat aldaar het stadhuis stond, met in de nabijheid het gevang. Immers in het leven van een stad was het belfort en de hallen zoo nauw verhoeden met het openbaar leven dat het niet te verwonderen is dat zij ver- eenigd waren of toch ten minste in de nabijheid van het stedelijk huis waren te vinden. Den halletoren van Tielt was ook nauw verbonaen met de geschiedenis van gansch de stad, de geschiedenis van den halletoren alleen kan immers aanzien VOETBAL Verleden Zondag liad de finalewedstrijd tussciiea Stacie Izegem en Naaipandcr m- I gc.munster, cier Gewesteiijke Kath. Sport- actie, een flinke massa sportliefhebbers naar I het terrein van F. C. Izegem doen stroomen. Het werd hier waarlijk een zeer spannende partij tusschen de twee leiders, ule thans moesten strijden om het meesterschap. En inderdaad, het werd een echte strijd, waar in de Stadisten blijk gaven zeker de beste ploeg te zijn, alhoewel de mannen van den Naaipander geenszins te onderschatten zijn, want het heeft voor Stade Izegem alle moei te gekost om hst ééne doeltje te maken dat den overwinnaar In deze reeks zou aandul den. Dit doel werd dan ook gemaakt kort vóór de rust door Stade Izegem. Spijts ge weldige reactie der bezoekers, die er na de rust geweldig op los gingen, bleef de uitslag 1-0 voor de lokalen. Een nipte maar ver diende overwinning voor de jongens van ka pitein Spillebeen, die aldus het meesterschap lubben weten te behalen. -i - ■- i ><*- De brandstichtingen op 9 verscheidene plaatsen in een villa, bewoond door den Heer Ingenieur Gillen, Doorniksteenweg, blijven het voorwerp van alle gesprekken uitmaken in de stad. Omstreeks 10 urn ’s avonds nam de H. Gillon een veidach-- te brandreuk in huis waar. Hij ging naar boven en stelde vast dat overal in de ka mers rook ontsnapte. Onmiddellijk werd de brandweer verwittigd. Enkele kleerkas ten stonden in lichte laaie. Lucifertjes waren overal brandend tusschen kleede- ren gelegd. Gordijnen waren ook in brand gestoken. In tal van hoekjes waren stuk ken papier aangebracht die ook werden in brand gestoken. Het mag echt wonder he eten dat dë woning niet gansch in de vlammen opging. Toen kasten werden epengetrokken door de brandweer ston den kleederen in volle vlam en had het meubeihout reeds vuur gevat. Bij middel van losse bluschtoestellen werden alle vuurhaarden gedoofd. Het geval wordt nog veel geheimzinni ger daar de zware vermoedens die cp de weggestuurde meid wogen, gemilderd zijn. De meid werd een weinig na 4 uur in den namiddag wsggestuurd, nadat Hr Gillon vastgesteld had dat enkele perziken waren verdwenen uit de ijskast. Het is onjuist, dat de .meid bekende deze oneerlijkheid te hebben bedreven, doch de heer des huizes, die reeds te klagen zou gehad hebben wat betreft het dienstbetoon der meid, zou ze doorgezonden hebben, gezien dit nieuw feit waarvan hij ze verdacht. Het feit dat de meid werd opgezocht en niet gevonden, was van aard de vermoe dens ten haren laste nog zwaarder te ma ken, daar wie vlucht, bekent. Doch door de rijkswacht van Harelbeke aangetrof fen in een logisthuis waar zij af en toe vertoeft. De vrouw werd bij den onder zoeksrechter gebracht, die ze langdurig onderhoorde en ze confronteerde met de andere leden van het personeel. Zij legde een alibi vcor dat werd juist bevonden en loochende alle schuld. Wat het geval des te geheimzinniger maakt, is het volgende: de meid werd weggestuurd na 4 uur. De brand werd eerst ontdekt door een ziekendienster om streeks 11 uur ’s avonds. Het komt de on derzoekers hoogst waarschijnlijk voor dat het vuur zoolang zou broeien zonder groo tere afmetingen aan te nemen. Naar blijkt uit getuigenissen werden sommige kamers bezocht door de bewoners te 9 uur en werd alsdan geen brand of rook waargenomen, wanneer omstreeks 11 uur deze kamers gansch in rook waren gehuld. De meid werd in vrijheid gelaten, maar zal nog verder worden onderhoord en geconfron teerd. Wat de sabotage van eetwaren betreft, deze zijn menigvuldig. Zoo werd wasch- poeder met de soep vermengd, azijn met melk, zeen stak in de koffiekan, eieren waren met tabak vermengd, enz., wat doet vermoeden dat de dader ofwel gek, ofwel bezeten moet zijn met een verbeten wraaklust. SHIllllhlIiimiHIHBfflMHIM nen der stad ook nog van andere vqor- deelen genieten, zooaJs: de kolenbedeeling, de melkverstrekking, enz. Het bedrag dat maandelijks door de- Winterhulpafdeeling uitgekeerd wordt bedraagt telkens ruim 70.000 frank. GEWELDIGE BRAND Woensdagnamiddag is een geweldige brand uitgebroken in de vlashangaar van landbouwer Van Ackere, gelegen in oe Katteboomstraat. Het gevaar werd nogal spoedig bemerkt doch door denhevigen wind had net vuur reeds een snelle uit breiding genomen. De brandweer werd opgebeld en kwam aanstonds ter plaats doch aan blusschen viel hier niet veel te denken daar het gebouw alras, een vuur poel geleek. Men moest zich dan cok be palen met het vrijwaren der naburige gebouwen. Gansch de vlasschuur is dan ook uitgebrand met daarbij den inboedel, zijnde een groote hoeveelheid, vlas, een machien en een wagen. De schade is zeer groot. Men kent de oorzaak dezer ramp nog niet. Velodiefstal. Zekere Ringaert Firmln uit Izegem ging Zondag omstreeks 4.30 uur naar net Park van Rumbeke om te zwemmen. Toen hij een uur naderhand naar huis wilde terug- keeren, was zijn velo verdwenen. Burgerstand. Geboorten. Lobbestael Jean-Marle, z. v. Albrecht en Casse Magdalena. - Mullier Frans, z. v. Maurits en Deruytter Yvonna. Vansteenkiste Willy, z. v. Wil lem en Devos Lia. Overlijdens. Lefevere Celina, 49 j., echtg. Corneillie Camiel. Mullier Frans, 1 d., z. v. Maurits en Deruytter Yvonna. Rommel Ivo, 92 j. Huwelijksafkondiging. sche Jeroom, hoeveknecht, Laura, naaister. mis, zal de Roeselaarsche Atldcllé'tvereenl- ging zelf in onze stad optreden. VOETBAL Het Bekertornoci Krottegcm. Zaterdag was het op het Krottegemveld vollen bak bij de ontmoeting der belde Oude Gloriën-ploegen van Hooglede en Beveren- Kapellioek. Hooglede beheerschte den gan schen wedstrijd en wón tenslotte met 7-1. Be «eren had waarlijk niets in te brengen ofschoon de uitslag wel een weinig overdre ven is. Hooglede bezit een sterke ploeg en zal voorzeker een ernstige aanspraakmaker Zijn op de schaal. Vooral C. Devos en De- gryse deden zich opmerken. Zattrdag wordt dj finaal gespeeld tusschen ATHLETIEK Op Kortrjjk Sport ging verleden Zondag de vierhoeksweostrijd voor jongeren door tusschen de lokalen en A.R.A. Gantoise. Met 112 tegen 129 punten voor Gantoise heb ben de lokalen dus voor de tweede maal aan de meerderheid der Gentenaars moeten ge- looven. Door deze zege hebben de Strop pen meteen bewezen, wel degelijk de sterk ste formatie te zijn van de 4 mededingende ploegen, want enkel Olympic Brugge slaagde erin gelijken tred te houden met de Oost- Vlamlngen. Wat ‘de meeting zelf betreft: Bij de kadet- ten namen van de 4 uitgeschreven nummers iedere vereenlging 2 overwinningen thuis. Van Kortrijksche zijde waren het Dehaene en Verbeke die de loopnummers binnen palmden. Bij de scholieren nam Gantoise het leeu wenaandeel voor zijn paart, met 6 overwin ningen tegen 3. De Gentenaar Thys haalde In de krachtproeven 2 overwinningen weg, terwijl - verder Lippens, Werkbrouck, Van Hoeck, voor Gantoise, en Nys, Pintelon en Herman, voor Kortrijk, nog ieder voor een zege zorgden. Tenslotte de juniors. Ook in deze katego- rie trad Gantoise meest op den voorgrond. Pieter Wanzeele en Cle bevestigden hun vo rige overwinningen, terwijl bij de rood-gelen alleen Carpentier. Naessens en Deweirdt zich wisten de onderscheiden. Morgen Zondag 12 Juli op Kortrijk Sport: Het Kriterium der Kampioenen. We zouden zeker ver in de geschiedenis der Kortrijksche Athletieksport moeten- gaan zoeken, om een feest aan te treffen zooals dit welke ons morgen Zondag op het. terrain van Kortrijk: Sport te wachten staat. Inder daad, de benaming die aan dit athietiekfeest gegeven werd kon niet beter gepast. Wanneer men de verzekerde aeelname van mannen, als Saelens, Hermans, Schroeven, Guthy,' Hermans. Regem'enter, Van Pete- ghem, Binet, Plet Smet e.a. te noteeren heeft, dan mag men terecht van ean Kri terium der Kampioenen gawagen. Het af te werken programma ziet er In zijn groote lijnen als volgt uit: 100 m. snel heid; 400 m. snelheid: 800 m. halva-fond- koers; 1500 m. fondköers; verspringen; hoog springen; discus- en spieswerpen; verder nog aflosslngskoersen over 400, 300, 200, 100 m. met Beerschot, A. C. Antwerp, R. C. Brus sel, F. C. Luik, enz. Benevens dit feest krijgen de aanwezigen ook nog de aankomst te zien van de loop- koers op de baan Desselgem-Kortrijk, 9 km. mesheer en rijkswacht verwittigd. Bij de komst van den Doktoor kon geen hulp meer baten, de dood had reeds haar werk verricht. Zijn makkertjes, in hunne kin- de-hike orr.'-huld. hadden het hazenpad gikozen. Men kan de droefheid der oude-s gissen toen men. met alle om zichtigheid. het smartelijk ongeval van hun zoontje bekend maakte. Woensdag 11. had de teraardebestelling van het arm slachtoffer plaats. Een tal rijke menigte gaf blijk van deelneming In de smart eer dienbeproefde Ouders. Tragische bijzonderheid: over enkele jaren verdronk hier op 5 meter afstand van voormelde plaats, een jongeling van 18 jaren. Ouders, nu de verlofdagen ïn aantocht zijn, waak over uwe kinderen. Koe op de vlucht. Dinsdag 11. rond 8 uur in de morgen, brachten de gebroeders Jules en Camiel Muyssen eene koe naar de dorpplaats. Ge komen op de marktplaats, verschrikte het dier plotseling en ging op de vlucht, een zijner geleiders medeslepende. In dolle vaart rende het dier door de omheining van den tuin van bakker J. Louagie, Asi- bille en A. Monthaye, waar schade aan de vruchten gebracht werd en waar men met eenige mannen het beest kon blinddoeken, om het niet zonder veel moeite m een bijgelegen stal onder te brengen. Camiel Muyssen die meegesleept werd, had twee ribben gebroken. Wij gunnen hem een spoedig herstel. Voetbalsport. S. K. Nieuwkerke-S. K. Staden 2-2. Bij deze gelegenheid was er veel volk op gekomen. Alhoewel het drukkend heet was. werd het een vurige match. De be zoekers netten het eerste doelpunt. Weinig later reageerden de gasten. S. K. Staden was echter in de meerderheid en langs den linksbuiten lukte het hen een doel punt aan te teekenen. Rust 2-1. Na de rust kalmer verloop. Aan te stip pen het mooie spel van de S. K.-mannen. Echter is het Nieuwkerke die een drawn weet af te dwingen. Einde 22. ZONDAGDIENST Zondag 12 Juli, wordt de dienst der apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker ANDRÉ GASQUET, Mee- nenstraat, die open blijft van 7.30 uur ’s morgens tot 7.30 uur 's avonds. BURGERSTAND Geboorten. Magda Claeys, d. v. Hen drik en Julia Seys, St-Elools-Winkel. Da niël Dupont, z. v. Julius en Maria De Smet, St-EIools-Winkel. Christine Vandommele, d. v. Tillo en Maxle-José De Vriese, Brug straat 26. Ireneus Parmentier, z. v. Mar cel en Augusta Declercq, Mentennoekstraat 8 b. Gabriel Coppens, z. v. Kamlel en Maria Rommel, Stulvenbergstraat 12. Ro land De Jonckheere, z. v. Gaston en Elisa beth Degezelle, Slabaardstraat 89 a. Hen drik Lefere, z. v. Roger en Gabrielle Viaene, Lendeledestraat 43. Eddy Vermeulen, z. v. Urbain en Florina Maes, Eme'gem. Overlijdens. Georges Vandendriessche, 2 j., z. v. Gerard en Robertlna Lierman, van Ingelmunster. Magda Devos, 1 dag. d. v. Oscar en Maria Vandewalle, v. St-Eloois-Win- kel. Cyriel Quaegebeur, 48 j., echtg. v. Maria Reynaert, Roeselarestraat 110. Emile Eeckhout, 85 j., wed. V. Melanie Non- ckele, Wijngaardstraat 5. Felix Dejonghe, 73 J., wed. v. Adelina Vancollle, Dr Jan straat 12. HuwelijksafkondigingenRoger Desmet. schoenfabriekwerker v, Ingelmunster. met Delphina Do Neve, schoenfabrlekwerkster v. Izegem. Maurice Kesteloot, meubelmaker v. Izegem, met Rachel Demuynck, fabriek- werkster v. Lendelede. Valeer Declercq, notarisklerk v. Roeselare, met Elvira Ver vaeke, z. b., v. Zwevegem (voorh. te Izegem). Jerome Vandommele, borstelmaker van Izegem, met Solange Vancoillle, huishoud ster v. Lendelede. Huwelijken. Hervé Cannlere. schoen maker, met Paule Porteman. b. v. Izegem. - Gerard Dejonckheere. handelsbediende, met Marla Kins, handelsbediende, b. v. Ize gem. André Delaey, handelaar, met Maria Dochy, z. b., b. v. ïzsgem. 11 JULIVIERING Het heerlijke herdenkingsfeest van 11 Juli zal alhier in onze stad ook op waar dige wijze gevierd worden. Immers, op Zaterdag 11 Juli, heeft er in de hovin gen van het huis Le Corbesier, gelegen in de St-Hlloniusstraat, een groot open luchtfeest plaats dat allerhande volksver maken, muziek en zang zal bevatten met betrek op 11 Juliviering. Dit openlucht feest wordt gegeven om 6.30 u. 's avonds. FEEST TEN BATE VAN WINTERHULP Op Zondag 12 Juli wordt in de ruime feestzaal van het Gildenhuis, een groote feestavond gegeven ten voordeele van het plaatselijk werk van Winterhulp. Immers, door de leerlingen der jongensschool van het H. Hart, zal om 5 uur namiddag, op gevoerd worden de prachtige operette «De Prins van Sind», in vijf bedrijven. Kaarten kunnen nog bekomen worden aan den ingang der zaai. ONS BEIAARDSPEL We meenen de talrijke Izegemsche lief hebbers van klokkenmuziek genoegen te doen met hun mede te deelen dat vanaf Zondag 12 Juli, de Zondagrecitals zullen gegeven worden met programma. De her stellingswerken aan onze beiaard zijn thans zoo goed als voltooid en van de 47 klokken werden er 38 hergoten, zoo dat het klokkenspel der St-Hiloniustoren opnieuw perfect mag genoemd worden. Het programma van Zondag 12 Juli is gewijd aan werkjes van eigene toondich ters, n. 1. Jef Van Hoof en Peter Benoit. Ziehier het programma: 1. Liede der Vlamingen 2. Drieluik a) Hangt nen truisch, b) O Bond, c) O land waar ’k ben geboren. 3. Mijn hart is vol verlangen 4. Het Vlaanmsche lied 5. Ave Maria 6. Psalm (Gezelle) 7. Heeft het roosje milde geuren 8. Koor der Menschheid (Lucifer) 9. Een jongen van Boos Izegem. BURGERSTAND Geboorten. Nicole Wambeke, d. v. Tryphon en Bertha Vandevoorde, 5“ Wijk Geloove. Monique De Vos, d. v. Gerard en Gerarda Cleppe, Ruiselede. Rita Vandermeulen, d. v. Maurice en Clara Claerhout, Meulebeke. Antoine Ver lote, z. v. Maurice en Suzanna Persyn, Zwevezele. Gertrude Verhelst, d v. Ar thur en Maria Fockaert, Kromwalstr. Irène Sabbe, d. v. Maurice en Ivonne Ver- maet, Meulebeke. Daniel Verbeke, z. v. Medard en Helene Deroo, Grammene. Eric Desoppere, z. v. Joseph en Paula De- meester, Aarsele. Robertine Elslander. d. v. Lucien en Brigitte Bouckaert. Hulst- straat. Frans Bolleire, z. v. Joseph en iwpin, wHHuntci Paula Adam, leperstraat. Marie-Thé- Rumbeke was spoedig ter plaatse, rèse Braekevelt, d. v. Antoine en Clara x--x --j-i_x-Bruyneel, Meulebeke. Sonja Bovit, d. V. Ernest en-Marie Boei. Kortrijkstraat. Huwelijken. Remi Hoste v. Kanegem en Yvonne Heirman van Tielt, Marcel Burgerstand. Geboorten. Berenice Viaene, Leen- molenstraat. Gabriel Deneweth, Kuur- ne. André Snauwaert, Hoogweg. Huwelijksbeloften. Georges Danneels, handelaar, met Maria-Jcsephina Van de Waetere, naaister te Wingene. Feli:: Dewitte. landwerksr te Zwevezele, met Elza Debcot, huiswerkster te Wingene. Gustaaf Vanpoucke. landbouwer, met Ga brielle Vanpoucke, dienstmeid, b. te Win gene. Wildenburg. Huwelijken. Michiel Depcortere, landbouwer te St-Jan, met Madeleine Wyckhuys. dienstmeid te Doomkerke. Jerome- Lievens, werkman te Wingene, met Magdalena Debouck, huiswerkster te Doomkerke. Julien Vanwalleghem, landbouwer te Ruiselede, met Germaine- Schctte. landbouwster te Wingene. Adolf Verhooghe, landwerker te Ruisele- di-, met Marcella Verheye, naaister te St-Jan. Overlijdens. Gustaaf Duyck, 51 J., herbergier, echtg. Elisa Rotté, Zandberg. Maria Vandaele, 65 j„ landbouwster, echtg. Henri Lagaeysse, Wildenburg. Ciemance Martens, 60 j., huishoudster, wed. Henri Verkest, Dorp. Leopold Ver cruysse, 77 werkman, echtg. Marie De- serranno, Koker: Sporenherdenking. Op initiatief van'het Davidsfonds, afdee ling Wingene, zal morgen Zondag, 12 Juli, alhier een beperkte Guidensporenherdenklng plaats hebben. Onder de Solemneele Hoog mis van 11 uur gezongen door het zang koor zal E. F. Desideratus uit Tielt, een treffend gelegenheldssermoen prediken. Uit leder Davidsfondsgezln wordt minstens één vertegenwoordiger verwacht en niemand zal nalaten ten offer tê gaan. Examenuitsiag. Aan de Bisschoppelijke Normaalschool te Torhout hebbenwle Jonge Heeren Derljckere Roland en Vandendriessche André, respec tievelijk met onderscheiding en met vol doening hun eindexamen afgelegd van on derwijzer. Mej. Margriet Demerlsse behaalde .eveneens met onderscheiding het diploma van onderwijzeresHertelljka gelukwenschen aan deze drie Wingenaars en... gauw een ■goede plaats. De kindermeid bekent de brand- stichtster te zijn geweest. Er begonnen hierna vermoedens te we gen op andere leden van het personeel. De 21-jarige kindermeid, Simonne S..., uit Kortrijk, bekende de brandstichtster te zijn geweest. Ziehier jioe dé zaken zich eigenlijk hebben voorgedaan. Toen, de 9 brandhaarden werden ont dekt was het de kindermeid die telkens vooraan liep in al de kamers en iedermaal riep: «Het brandt hier en ook hier!» enz. Nu heeft ze bekend dat zij achter eenvolgens de branden, aanstak. Ondervraagd waarom zij dit heeft ge daan antwoordde zijIk weet het niet, ik heb gehandeld onder invloed van on- weerstaanbaren drang Ten huize van H. Gillon heeft ze in den ochtend een hysterische krisis gehad en huilend en lachend tegelijk heeft ze alles bekend. Zij werd ingespoten door een ge netsheer. Het is niet uitgesloten dat zij gehandeld heeft tijdens een gelijkaardigen aanval, doch vroeger was ze hieraan nöoit onderhevig; De kindermeid behoort tot een achtbare familie uit Kortrijk, ze ziet er geheel nor maal uit en niets liet vermoeden dat zij dergelijke feiten zou hebben uitgevoerd. Wat het saboteeren van het eten betreft, heeft ze ook bekend, ze weet evenmin waarom. Nooit heeft ze een opmerking gehad van haar meesters, die getuigen dat zij een echte parel was. De daderes deed studies vooi- verpleegster, maar heeft ze niet voleindigd. De onderzoeksrechter, H. De Prêter, heeft een aanhoudingsbevel ten haren laste afgeleverd. Ze zal denkelijk aan een geestesonderzoek worden onderworpen. Aldus krijgt deze geheimzinnige zaak een onverwacht einde en wordt de weg gestuurde meid gansch buiten zaak ge steld. Dit geval bewijst eens te meer dat schijn dikwijls bedriegt. Het is te wijten aan het onverpoosd en urenlang onder vragen bij den onderzoeksrechter dat de kindermeid haar koelbloedigheid verloor en zij dan plots tot de luidruchtige be kentenissen is overgegaan, wanneer zij gevoelde dat haar tegenstrijdige verkla ringen haar in het nauw hadden ge- brach'- gnnMMHIilllllHB - Varia. Gedurende de eerste helft van 1942 telde onze gemeente: 24 geboorten, 33 overlijdens en 9 huwelijken. Burgerstand. Geboorten. Staelens Erik, z. v. Leo en Vercaigne Irène. Desmedt Noëi, z. v. Henri en mviere Marguerite. Overlijdens. Platteeuw Cyriel, 73 j., wed. v. Beiaen Maria en Dewitte Marie- Louise. Vercaigne Louis, 49 j., echtg. v. Chaperon Maria. Lamote Madeleine, 46 j., echtg. v. Vanheste Maurice. steeds onu*i’ meer EP<-»T ;Cx_i3 u -11V v .«.x—xce koersen: ..-uii_«-..0v.4 x>. O...xi.i -26 -e.- xx-ivlcr. -ó a. Diefstallen. Bij landbouwer Boone Achlel werden 500 sturiken aardappelen gestolen. Dieven zijn ’s nachts binnengedrongen on den. koer van Alberiek Desmet, langs den Wkkensteenweg. Ze legden er de hand op twee nieuwe klels en een pot met smout. Bij zijn gebuur, Oscar D:smct, gingen ze aan den haal rast hout en kolen. -Bij landbouwer Beckaert Alois werden er door onbekenden een groote hoeveelheid aardappelen gestolen van zijn akker. Een. onderzoek werd ingestsld. Een prachtig runddier uit een weide gestolen. In den vroegen morgen wanneer de ge naamde Adiél D.esöete, wonende wijk Peerdekens alhier, naar zijn dieren ging zien, die in een weide waren gelegen langs den steenweg naar Marlaloop, be merkte hit er met groote ontsteltenis dat er geen enkele van beide koeien aanwezig was. Terstond werd door de landbouwer Allaert ongemerkt dat een zijner dieren uit de weide was i stallingen verbleek hebbende een zter groote waarde, werd uit de weide gestolen. De plaateelijke Rijkswacht werd ver wittigd. die ter plaatse een eerste onder zoek instelde. Voetstappen konden worden gevolgd van een persoon, die naar den schijn, blootvoets zou moeten zijn ge weest. Een speurhond werd bijgehaald, die het spoor tot aan de wijk Land man vervolgde. Het verder onderzoek in deze zaak heeft nog geen goeden uit slag opgeléVerd. Belangrijke reeks diefstallen. Dieven brachten een bezoek aan de aardappelvelden, toebehoorende aan Jozef Verbrugge, landbouwer, wonende wijk Panders en plunderden er 100 struiken aardappelen. Bij Jules Vroman, landbouwer, wijk Het Zwijntjewerden er 80 struiken gestolen. Denys Irma, vrouw van Jules Lie- v>-ouw. wonende Oostroozebekestraat al hier, plaatste hare fiets aan de woning van Weduwe Blaton in de Kasteelstraat, waar ze een boodschap diende te verrich ten. Na enkele oogenblikken verblijf dien de zij de ontvreemding van haar fiets vast te stellen. Landbouwer Jules Duynslager, wo nende Tieltstraat, wijk Meiboom al hier. kreeg gedurende twee achtereenvol gende nachten het bezoek van dieven, die 140 struiken op zijn aardappelvelden ontvreemden. Bii landbouwer Alois Delmotte, wo- .nende Boonestraat, werden er 100 strui ken gestolen. Ook bij landbouwer Kamiel Claer- DE BEROEPSRENNERS TE DESSELGEM. Uitslag: 1. Schotte Briek, Waregem, d» 135 km. in 3 u. 51 min. 35 sec.; 2. Dufro- mont.Jer,, op 20 secj 3. Lowie Jules, op 3 min. 30 sec.; 4. Van Overloop G., op 5 mln. 20 sec.; 5. Faingnaert Em., op 1/2 wiel; 6. Vande Wcghe; 7. Adriaensens; 8. De Smet M.; gedubbeld: 9. Moerenhout Jef; 10. Dscia Albert; 11. gelijk; Vermassën, De Vos Alb4 13. De Smet Roger, DE BEROEPSRENNERS TE RUISELEDE. Uitslag: 1. Jansens René, Zeebrugge, 100 km. in 2 u. 36 min.; 2. Huvaere Juies, op 15 sec.; 3. Van Dljcke Julien; 4. Allemeersch; 5. Descamps; 6, Depaepe; 7. Heirnaert; 8. Desmedt M.; 9. Mommerency O.; 10. Van- herenhoudt; 11. Euysse Marcel; 12. Deneve; 13. Buysse N.; 14. Debusschere; gedubbeld: 15. Simoens; 16. Blomme; 17. Lingier; 18. Belton; 19. Van Daele. DE BEROEPSRENNERS TE WATERVLIET. Uitslag; 1. Sercu Albert, Roeselare, de 118 km. in 3 u. 20 min.; Thys Karei, op 7 min.; 3. Somers Jos., op 1/2 lengte; 4. Vandenbroek Martin, op 1 lengte; 5. Wuy- tack Jos., op 9 mln.; 6. Ockers; 7. Vanden- berghe G.; 8. Blendeman Richard. DE JUNIORS TE HANDZAME. Uitslag: 1. Desplentér Georges, 95 km. in 2 u. 35 min.; 2. Dekeyzer A., op 4 min. 50 sec.; 3. Van Hevel; 4. Vanhove; 5. Couvreur; 6. Wyd- ooghe. op 5 min. 20 sec.; 7. Degiendele, op 7 mln.; 8. Vandecasteele; 9. Lagae; gedub beld: 10. Rotsaert; 11. Maertens; 12. Bossuyt. DE JUNIORS TE WINGENE. Uitslag: 1. Deroo Albert, 90 km. in 2 u. 28 min.; 2. Landuyt, op 1 wiel; 3. Missinne; 4. Vanloo, op 1 min.; 5. Houtekeete; 6. Vandaele; 7. Vanheule; 8. Coene; 9. Braeckeveldt; 10. Mestdagh; 11. Huwe’; 12. Vanhaverbeke en Leilaert. DE JUNIORS TE MEULEBEKE. Uitslag: 1. Mommerency Arthur, 95 km. in 2 u. 58 min.; 2. Landuyt, op 1/2 lengte; 3. Desmet Alb.; 4. Brulez; 5. Rondelez; 6. Deroo; 7. Vandewalle, op 2 min.; 8. Baert Alf.; 9. De- grendele; 10. Decru; 11. Van Daele; 12. Ver- holle; 13. Populier; 14. Vanhaeverbeke. DE JUNIORS TE OESELGEM. Uitslag: 1. Van Ootegem, 95 km. in 2 u. 53 min.; 2. Derycke Leo, op 5 sec.; 3. Coene Alb., op 2 mln. 30 sec.; 4. Dierleckx A., op 3 mln. 50 sec.; 5. Caspei-s; gedubbeld: 6. Deconinck; 7. Huybrechts; 8. Huyghe. DE JUNIORS TE MOESKROEN. Uit slag: 1. Vanneste S., 75 km. in 2 u. 20 min.; 2. Vandecasteele; 3. Vermeersch; 4. Watteei; 5. Depi-aetere; 6. Delmotte; 7. Verscheuren; 8. Annutchln; 9. Laquierc; 10. Decock; 11. Denneweth; 12. Demeyer; 13. Vanmarcke. DE JUNIORS TE OEDELEM. Uitslag: 1. Vandammq A., 85 km. in 2 u. 15 min.; 2. Deroo, op 10 cm.; 3. Dejaegher; 4. De- poorter; 5. Huwel; 6. Mestdagh; 7. Decouter; 8. Vandongen; 9. Houtekeete; 10. Oreel; 11. Vandendriessche; 12. Laroye; 13. Caulus; 14. Matthijs. DE JUNIORS TE VICHTE. Uitslag: 1. A. Ghesqulere, 90 km. in 2 u. 42 min.; 2. Wintels R., op 1/2 wiel; 3. Vlieghe; 4. Pie ters R.; 5. Coussement; 6. Misslaen; 7. Van- desteene; 8. Defrey; 9. Desmet André; 10. Decroix. DE JUNIORS TE DESSELGEMUitslag: 1. Windels Remi, Ootegem, 90 km. in 2 u. 42 min.; 2. Desmet Alb.; 3. Desplenter, op 30 sec.; 4. Gesqulere; 5. Ollevier; 6. Momme rency A.; 7. Callens; 8. Huybrechts; 9. Ver scheuren; 10. Vlieghe; 11. Dekeizer; 12. Van decasteele: 13. Coene; 14. Lagae; 15. Berton; 16. Vanbelle; 17. Renard. DE BEGINNELINGEN TE HANDZAME. Uitslag: 1. Mahleu Gustaaf, Dadizele; 2. Mommerency Nestor; 3. Steelandt; 4. Pie ters; 5. Vanhove; 6. Baert; 7. Vermelre. SINT-ELOOIS-WINKEL. -7- Zondag 12 JuU Groote 11 Jull-Prijs voor JUNIORS. Afstand 90 km. 1500 Frank prijzen en 200 fr. pre- miën. Verdeeling: 300 fr. en kunstfoto; 250, 200, 150, 100, 90. 80, 70, 60, 40, 30, 30, 25 en 25 fr. Inschrijvign tot 3 uur ter herberg «De Meiboom». Afrit te 3.30 uur. GITS Kruiskalsiide)Zondag 12 Juli wegrit voor alle BEGINNELINGEN. 400 Fr. prijzen en premlën: 80 fr. en palm, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 20, 10 en 10 fr. KORTEMARK (Zevecote). Zondag 12 Juli wegrit voor alle BEGINNELINGEN. 500 Frank prijzen: 100 fr. en palm, 85. 70, 60 50 40 30 20. 15, 15 en 15 fr. Afstand 50 km. Inschrijving in De Koopman Ver trek aan Den Hert bij Missinne. Aan komst en prijsdeelen aan Het Kanon SINT-ELOOIS-WINKEL. Maandag 13 Juli Groote Ommegangsprljs voor BEGIN NELINGEN. Afstand 50 km. 500 Frank prij zen: 100 fr. ën palm, 80, 65, 50, 40, 30, 25, 20, 15 en 10 fr. Inschrijving ter herberg De Molen» te 5.30 uur. Dinsdag 14 Juli, Groote Prijs van het Zuiden voor BEGINNE LINGEN. Afstand 50 km. Verdeeling: 100 fr. en palm: 80, 65, 50, 40, 30, 25. 15 en 10 fr. Inschrijving ter herberg Werkersverbond tot 5.30 uur. Algemeene rangschikking voor de twee wedstrijden. 130 Frank prij zen: 50 fr. en beker, 40. 25 rn 15 fr. Ren ners, houdt deze datums vrij. RUMBEKE (Beitem). Dinsdag 14 Juli, wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen: 300, 250, 200, 175, 150. 110, 100. 75. 60. 40, 25 20 20 en 20 fr. Afstand 90 km. Weg wijzer; Beitem St-Pieter, Kortewagenstraat, Beitem. Inschrijving ter herberg De Meer- laan Rumbeke (Beitem). Afrit te 3.30 u. INGELMUNSTER. Maandag 20 Juli, Groot Mandelkriterlum voor BEKOEPSREN- NERS A. Afstand 125 km. 15.000 Frank prijzen: 2000, 1700, 1500. 1200, 1000, 800, 700, 600, 500, 400, 250, 200, 200 en 5 maal 100 frank. De omloop gaat over 25 kleine ronden langs Bruggestraat, Mculebekestraat, Bollewerpstraat, Oostroozebekestraat. Gra vinnestraat; verder 5 groote ronden langs Bruggestraat, Meulebekestraat. Lentcakker- straat, Warandestraat, Oostroozebekestraat, Gravinnestraat. De aankomst heeft plaats Wij contta-etrt.1 in c. streek ccu i..r.»;waard.gj s, noemen siscuts i_a r.v1 Hoesè.are: 11 „ua: - 2^ VU.!! xUxlri. X..-V—X... Juli: JuniorsaOerj c.a.j \u. Begin bcp«-mbtr; xL-o.p-.-an \».uich» IICJ 1 cx 2 26 vd.i: Gijot x.w-i.1—c-t. 9 -xui.us-us: Groot Athietiekfeest. In Augustos nog ten Zwemfeest en een AinlttiCiUv Beitem: Junloi-skce— LxOoi-i.d-; xxM-xip.oinschap Viaanders Lodegém; x,«g.n Augustus, jtpsrsnner*» koers B. Kui-o-ke: Krlteflum vodr Bersspsrennera. Iitiere maand Vuov.roorh, I-eg:m: xn-lt—'rum xit.oe^srennirs. Lm/Igem: Xxrxter.um «xeroepsr-mixi-s. inge.munsterM?inoelkritG.u:;i. Bc-Vïrcn: Juniorskocrs. Gits’; Kampxoenscnap. Wepwopaibtke: '-wc? Juulorskoersen. Waarscliijriiljk z.u de-e lijst nog uitga- breid worden. Hieruit bujkt echter al overvloedig wrik esa bu..xngcwoiic s,:„.- ...lv,rtit zich .n het xtosse..;arscaa ontwikkelt. worden als de geschiedenis van de stad zelf. Tsr gelegenheid van deze opdelvin- gen zullen we binnen enkele dagen enkele inlichtingen mededeelen over de geschie denis en het ontstaan van den halletoren, samengezocht uit oudere archieven in een beetje geordend. Aldus meenen we aan de belangstelling van vele inwoners te zullen voldoen. DAVIDSFONDS Woensdag avond heeft de Davidsfonds- afdeeling haar werkjaar 1941-42 besloten met een voordrachtavond door de Z. E. Pater Stracke S. J. Gezien de vermaard heid van den spreker was het dan ook niet te verwonderen dat de zaal van het Jeugdhuis proppensvol liep, toen stipt op het uur het woord verleend werd aan den spreker. In zijn rede, welke een van de eerste is sedert twee jaren, bracht de bevoegde redenaar eene vergelijking tus schen de Guldensporenslag van 1302 met de huidige omstandigheden. Hij wees er op wat wij thans moeten zijn en doen om in navolging van onze geschiedenis, in navolging van onzen aard volkomen on zen plicht te doen én als Vlaming én als Christen mensch. twee begrippen welke onafscheidelijk zijn en vervat zijn in de kenspreuk Alles voor Vlaanderen, Vlaande-en voor Kristus Het Davidsfonds van Tielt haalt eer van ziin werk, het heeft niettegenstaande de oorlogsperiode buitengewone resultaten bewerkt, tienmaal beter dan vroeger. We verhopen dan ook dat rusteloos de vol gende werkperiode zal voorbereid en uit gewerkt worden ter opleiding van ons volk en tot verhooging van onze kuituur en godsdienstzin. KULTUURWERK Onverpoosd werkt de stedelijke kul- tuurdienst verder. Nadat we de tentoon stelling van onze Tieltsche kunstenaars in het verschiet hebben gesteld, hebben we reeds twee verdere tentoonstellingen in het zicht. Kunstschilder L. Verbeke uit Oostende stelt namelijk in de bovenzaal van het stadhuis zijne jongste en beste werken ten toon, en dit van af 12 Juli tot en met 19 Juli Van 19 tot en met 26 Juli komen dan Koos Vander Kaai, welke alhier ze ker geen onbekende is, uit Kortrijk, en in samenwerking met Claire Dorchair uit Oostende met hun mooiste stukken in beeldhouwwerk en schilderkunst in de zalen van het Jeugdhuis tentoon stellen. De namen leeds zeggen veel, ons Tieltsche publiek begint hoe langer hoe meer de kunst te beminnen en het lijdt dan ook geen twijfel of dee beide tentoonstellingen zullen de aandacht trekken en een groot sukses tegemoet gaan. Dit wenschen we dan ook van harte. Naar het schijnt zal dan zelfs het pro gramma nog niet uitgeput zijn, maar we willen ons enkel houden aan bepaalde feiten. Zoodra er iets bepaald beslist is zullen we het gaarne mededeelen. van 11-7-42. 4' BL DER LEIE TE KORTRIJK belangrijkste sportgebeurtenis van de verioopen weck was ongetwijfeld het jaar- JliliraAïv» motor Knrt.riHraphQ Vur»)-»-. en Kano Club, dat dees jaar doorging onder i de benaming van Groote Regatten der Leie De meest verrukkelijkste en boeiendste koers was ongetwijfeld de handicap-koers Rondvaart van Kortrijk over 3.000 m., door het feit zijner talrijke deelname. Het koppel Lomme-Bogaerts kwam hier als ver diende zegevierders uit het strijdperk, met niet min dan 19 sec. voorsprong. Ook op de tweede plaats- vinden we 2 Kortrijknaars, nl. de 2 Galllaerts, die aldus hun dlto-resul- taat van verleden jaar konden hernieuwen. Cok de andere koereen er vzai-en er Im mers 10 gaven in sommige rr.iiscn aan leiding tot hardnekkigen strijd. Als bijzon derste uitslagen dienen nog vermeld: de overwinning in den beginnelingenkoers 60J i b'-ica m. van Bogaert, die aldus de In hem ge-! T koesterde verwachtingen succesvol beant woordde; de zege van hrt Viertal Deroost, Van Marcke, Bogaert tn Deprcz. Melden we nog dat het eens te meer Is opgevallen dat in de rangen van de Kortiijk- sche Yacht- en Cano Club de br.-s, nagela ten door de afwezigheid van de Gebroeders Masy, zich weer eens duchtig Het voelen. VOETBAL Op het stemmig en gezellig terrein van F. C. Green Star krijgt het tornooi door hen ingericht, steeds onoer meer dan gewone belangstelling zijn verder aantrekkelijk ver loop. Het verbod aan de spelers van..Lastrijk Sport van in licflis’obcrspiocgeh en temcoten uit te komen, voorbeeld die dcc.- de andere ..id ge- ad. aan ..'.tardaad de wedstrijden zijn evenwichtig:., c.mdat de In onze gemeente werden bij Hector Vandemoortele, 1 are. bij Va- merkte hii er met groote ontsteltenis dat was. Terstond werd door delandbouwer gebroken en in deze zijn :f. Het ander prachtdier, Jte waarde, werd Da -X --e, - -XV.V Vdll ViC Gxl x l.-.Cl- l 11. <1 Ujkscne waterfeest der Kortrijksche Yacht- I strijd zt-1 de schaal aan den cv; i gsven worden. gTLSVïKG van D. plaatselijke voetbalvereenigm> vo’gd, heeft dan blijkbaar niet de opkomst. Hoe kan het and:.. akteurs meer van gelijke sterkte zijn. Volgends jongste uitslagen vielen teeren: A. S. V. Kortrijk U. S. Kortrljk F. C. Green Star F. C. Germinal In het eerste treilen was Lnlon niet bestana tegen het tecnmsch beter spel tier A.S.V.K.-jongens. Tot aan ae rust (net was dan 1-0 ia voerdeel van A.S.V.K.) konden ze- min of meer gelijken tred houden met hun tegenstanders, al viel het ons op dat de zwarte mannen kalm en zegezeker speel den. De tweede hellt stelde ons in ’c gelijk. Zonder zich heel en al te geven voeraen ze me. tusschenpoozen van 10 minuten hun voorsprong aan. Met 5-0 werd het einde ge floten, ai verdiende Union om zijn moeulg spelen zeker de eer te redden. Tusschen de Inrichters en Germinal ging de eerste helft nogal verdeeld op; de 1-1 stand aan de rust bekomen gaf toe dus ver vrij goed de verhouding weer. Na de poos gaf Germinal den schijn het pleit te zullen halen, doch Green Star beet deze kwade momenten door en kon tenslotte nog vrij afgeteekend (5-1) verdiend de overwinning wegkapen. Mede met A.S.V.K. stelt de ploeg van voorzitter Dorpels door deze overwin ning zijn kandidatuur voor de eerste plaats. Deze week krijgen we: F. C. SpartaU. S. Courtralsienne. Een partij dewelke de Damjongens hoeven te winnen willen ze met de leiders In voeling blijven. St-AmandsboysF. C. Germinal. De Cver- lelenaars krijgen, hier lichtjes de voorkeur. Het Tornooi der Loodwilboys. Ook op het Stadeveld wordt er hardnekkig voortgsscreden voor de bekers Baulez. De mannen van Soctcns Molen wonnen hun tweeden wedstrijd met 2-0 tegen de Witte Sportvogels. LoodwitooysNijverbank eindigde op een 6-2 scoor ten voordeele der inrichters. De bankbedienden gaven echter somwijlen de boys goed de repliek, doch de zenuwach- tlge keeping van Germonprez liet hen toe een afgeteekende overwinning te behalen, die mits een betere portier wel redelijker ware geweest. Deze week kregen we: S. V. Kortrijk F. O. Leopold en Eendracht Heuls—F. C. Nijverbank. >p< lit

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 10