I Uit 7 Tieltsche I Uit st Kortrijksche B Uit }t Izegemsche I j Uit ft Meenensche j I Uit ”t Roeselaarsche I ^lCmm:L'llil!l!!Wl!l!illl!illlIII!ni!lll!imill!!!!;!millin!!i;ill’!lilflknka:!ili3mi!'JlIlllt!llllI!illIlUl!nitl!.'!in!llUI(!niH;!i;iliIl!!lll!!llU2!l!illfllll!!Hi:il!li!!';!!l!tllUilft^ UIT IZEGEM UIT ROESELARE UIT MEENEN De l’operingenaar van 8-8-1944 UIT TIELT UITSLAGEN VAN KOERSEN AANGEKONDIGDE KOERSEN BOEKBESPREKING UIT KORTRIJK laBFjnBBasacsaaaBBSBzass» fa VRIJE VAKSCHOOL VOOR SCHOENMAKEN - Izegem - WIELRIJDEN wer melodrama met Hein- zullen kursussen genis overgebracht met uitzondering van Lybeer. SPORTNIEUWS het mocht Past Roels. Waelput. i Veremans. Em, Vanhaute. Candael. Hullebroeck. Biockx. Meulemans. Broeckx. X. Het Meisje van Fano met Brlgitta T-T r>te TA'rJzxi wi ITr BRUTAAL Landbouwer Jules Pontseele, wonende te Rumbeke, zag twee vrouwen, Greta en Yvonne Mastin, met een karretje bij zijn land staan. Op dat karretje lagen drie gevulde zakken. Toen de boer wilde zien wat er in die zakken stak, kapte een der vrouwen hem met een mes in zijn hand. De zakken bleken gestolen beetenbladeren te bevatten. De zaak werd aangegeven. AANGEHOUDEN Zekere D... G. van Oostnieuwkerke werd aangehouden als verdacht wegens zeden feiten. t.ia. in 3 u, 1 3. Dolf Faingnaert; Joseph. Oser: ROUTE D’ÖMBRE ET DÊ LUMIERE. Editions Jos. Vcrmaut, Courtral. In dit frlschgeschreven en werkelijk be zielend boek wordt het bonte levenslot van verscheidene menschen verhaald, die den levensweg bewandelen, geleld en gesterkt door de edele gedachte, die ten grondslag leven van het scoutlsme; de goede daad, zelfopoffering, behulpzaamheid, levenstust, zelfvcrmlng, harding naar ziel en lichaam.,, dit alles gedragen door een bovennatuurlijke strekking en door het veredelend begrip van den arbeid. Een stichtend boek, zeker, doch niks saai, niks preekerlg. Een roman vol schoone lief de, die niet verweekelljkt. Een ouder mag ge.ukklg zijn als zijn hin ders dergelijk boek lezen. Het zal hun veel goed doen, en dit op een aangename en mee slepende manier: avontuur en spanning! Voor onze franschlezende jeugd, die van school afblijft, Is het daarenboven een goeie manier om nog wat Fransch te lezen en te onthouden. Want daartoe leent zich dit boek uitstekend, door zijn sprankelende en natuurlijke dialogen, die aan het werk leven digheid en frischhold schenken. Kort, ten zeerste aanbevolen L. J. 5ÏAIH. PERS, die krist, huw. w. aan te gaan. Schr. aan «Kristen Haard», Postb. 58, Verviers, <f Postb. 107, Antwer pen I. Talr. gelegenh. Ref. Priest, overal in Belgie. BURGERSTAND van 20 Juli tot 3 Augustus 1942. Geboorten. Markey Edouard, z. v. Edouard en Tanghe Angèle, Bruggestr. 129. Martens Jean, z. v. Louis en Gril let Irma, Aug. Debunnestr. 62. Debreyne Roland, z. v. Albert en Kindts Suzanna, Arsënaalstr. 24. Beel Marie-José, Ma- rie-Jeanne en Marie-Thérèse. d. v. Jules en Bosteels Ivonne, Rijsclstr. 235. Seynhaeve Albert, z. v. Maurice en Ameel Julia, Hoogeweg; 11. Latour Cecile, d. V. Paul en Hüssin Laura, v. Wevelgem. Laverge Georgette, d. v. Jean en Dubois Maria, Pikstpoort 4. Vercaerbe Geor gette. d. v. Georges en Huygflier Simon- ne, Oostkaai 26. Boucke Anne-Marie,. d. v. Julien en Camyr; Magdalena, Ko ningin Astridplaats’98. Hostens Dirk, z. v. Daniël en Vanden Broucke Irma, Bruggestr. 230. Verstraete Yvette,; d. v. Robert en Mispelaere Marle-Loiüse, Rek- kemstraat 73. Vanacker Roland, z., v. Leon en Dev.older Maria, v. Ledegem. Vanneste Anny, d. v. Nestor en Vanghelu- we Magdalena, v. Moorsele. Gistelinck Paul, z. v. Daniël en Donckels Alice, v. Wevelgem. Verbeke Ronny. zl v. Mau rice en Mlsselyn Elza, Overwinningstr; 33. Dfefaüw Ernest, z. v. Henri en Pratz Slmonna; Bruggestr. 6. Claus Jenny, d. v. Roger en Hogie Maria, Overwinning- straat. 32. Huwelijksafkondigingen. Denys Mar cel. werktuigkundige, en D’Hondt Mar cella. caoütchoucbewerkster, b. te Meenen. Knockaers Roger, houtbewerker te Hatewijn, en De Blaere Lea, bobijnster te Meenen. Deleu Roger, goudsmid, en Watteyne Suzanne, z. b., b. te Meenen. Vanderbeke Marcel, timmerman, en Claeys Micheline, ziekenverpleegster, b. te Meenen. Turf Emlel, smid, en Dèr- mey Rachel, huishoudster, b. te Meenen. - Nauts Emilius, verlakker, en De Meu- lenaere Madeleine, fabriekwerkster, b. te Meenen. Verfaillie Frans, aardewerker, en Hogee Eugenie, spinster, b. te Meenen. Gryson Romain, werktuigkundige, en Perevn Juliana, dienstmeid, b. te Meenen. Orzrsiak Christian, werktuigkundige, en Ditrich Elly. b. te M.eenen. Delen André, verlakker te Meenen. en Debeuf Germana. dienstmeid te Geluwe. Huwelijken. Lemirre Emiel. bediende, en Velcke Diana, z. b.. b. te Meenen. Messiaen Georgius, schilder, en Braem Rachel, wolkamster, b. te Meenen. Beek Antoine, geneesheer te Ronse, en Vanden- bussche Yvonrie. z. b: te Meenen. BoU- dry Marcel, werktuigkundige, en Declerck Simonne. staalzoekster. b. te Meenen. Vandewalle Germain, timmerman, en Poot Diana, spoelster, b. te Meenen. Sterfgevallen. Vandeplas Bertha. 59 1.. stoelvlechtster, wed. Pottillius Joseph, Koningstr. 100. Couckhuyt Rijkaard, 66 j.. z. b„ wed. Gryson Amandina. Buurt weg 27. nr 206. Tavernier Barbe. 84 j., z. b., wed. Pauwels Theophiel, Kunstenstr. 27. Bekaert Julius, 82 j.. z. b.. wed. Desembre Alicia, leperstr. 200. Charle Maria, 41 i.. huishoudster, echtg. Bonte Leon. v. Geluwe. Desplancke Odile, 42 i.. stoker, echtg. Demeusere I.eontine, v. Waasten. Bauduin Felix, 62 j., tol beambte. echtg. Iserbyt Zulma.' Bleëke- rijvesting. Seys Victorina. 72 j., z. b., wed. Tanghe Emiel, Geluwestr. 23. A Zaal CASINO Zondag 9 Oogst, A 3- om 4 en 7.30 uur I HET P I c K S O N GEZELSCHAP 1 met de Lachrevue i 9 «VALSCH GELD IN OMLOOP!!’» Auteur R. Deconlnck en Hel. Marechal. J EEN VERKEERSONGEVAL Het was omstreeks 8 uur ’s morgens toen de genaamde Jules Lust, gehuisvest te Meenen, Grondwetstraat, per flets de Rïjselstraat kwam opgereden, uit de Vla- mingenstraat, toen hij door een moto aangereden werd. De fletser sloeg, even als den motorijder tegen den grond, en werd gekneusd over gansch het lichaam. Hij moest geneeskundige zorgen ontvan gen; de motorijder kon zijn weg voort zetten. WINGENE. Werk van den Akker. De algemeene vergadering van verleden Zondag mag zeer geslaagd heeten. Ruim 200 leden waren aanwezig. M. Pollet, Op ziener te Torhout, hield een leerzame voordracht over nuttige nateelten. Een prijzenloting besloot deze deugddoende vergadering. Plechtige Eeremis. Maandag 3 Aug. heeft E. H. Jozef Kinds, zoon van Kamiel, Salesiaan van Don Bosco, die op 19 Juli te Oud-Heverlee tot priester werd gewijd, zijn plechtige Eeremis opgedragen in de St-Amandus- kerk te Wingene. Veel volk was aanwezig. INGELMUNSTER. Geheimzinnige diefstal. In den nacht van 30 op 31 Juli hebben zich onbekenden toegang verschaft tot de ravitailleeringsbureelen, ofschoon er aan deuren noch ramen eenig spoor van in braak te zien is. De kasten echter waren open gebroken en bij nader onderzoek bleek dat er ontvreemd waren: 1500 bla den rantsoenzegels, ruim 500 kleerkaar. ten en 7856 melkzegels. Het eigenaardige van het geval is, dat er 600 tot 700 fr, aan geld bloot in de kast lag en men heeft hier niet aan geroerd. Blijkbaar was het dus uitsluitend om de zegels te doen. De Rijkswacht stelt een uitgebreid onder zoek in. Brandstichting. In den nacht van 31 Juli op 1 Oogst bemerkte de Boerenwacht, dat er brand uitbrak bij Emiel Lammertyn, in de Lent- akkerstraat. Bijna gelijktijdig sloegen vlammen uit bij twee koolzaadmijten, die ongeveer 87 m. van elkander stonden. Aanstonds kwam de brandweer. Beide mijten werden gedeeltelijk vernield, ’t Is te hopen dat de daders gepakt kunnen worden. Diefstallen. In de afgeloopen week werden weer ver schillende diefstallen geconstateerd van aardappelen. Bij de Wed. Vande Walle in de Lentakkerstraat werd een partij ko renaren afgesneden. EMELGEM. Belangrijk nieuws. Dezer dagen ontving onze gemeente be zoek van den Rijkscommissaris der agglo meraties, M. Borgignon, en zijn secretaris de Heer Willems. Reeds het vorig jaar was er sprake van dat Emelgem zou ge voegd worden bij Izegem. Er werd nu een onderzoek ter plaatse ingesteld naar de mogelijkheid van deze samensmelting. BURGERSTAND Geboorten. Eric Lootens, z. v. Gerard en Martha Mestdagh, 5’ wijk 177, stsen- weg Deinze. Hélène Voet, d. v. Charles- Louis en Bertha De Vriendt, 6’ wijk 76, steenweg Deinze. Geert Thiers, z. v. Emile en Gabrielle DeleersnydCr, Kort- rijkstraat 106. Isa David, d. v. Benoni en Georgette Vërscheure, St-Michielstr. 49. Elsie De Witte, d. v. Gerard eh Go- delieve Warlop, Schuiferskapelle. Mo- niqüe Devolder, d. v. Rene en Modssta Hoste, St-Amandstr. 75. Monique Alle- meersch, d. v. Omarus en Rachel De Meu- lemeester, Schuiferskapelle. Eric Naert, z. v. Michel en Anna Blondeel, Brugstr. 83. Daniël Billiet, z. v. Marcel en Hélène Van Oost, Pittem. Achiel Van de Velde, z. v. Michel en Marie Meulebrouck, Oude Statiestr. 67. Magdalena Maeyens, d. v. Jozef en Maria Vanhalst, Hulstr. 11. Cyriel Maes, z. v. Robert en Jeanne Vramman, Meulebeke, Fernand De- tavernier, z. v. Joseph en Maria Delavie, Wingene. Joannes Lemey, z. v. René en Augusta Dobbelaere, Pittem. Huwelijken. Marcel De Proost, v. Zwevezele, en Aline Van de Velde, stik- ster v. Tielt. Gentiel Dobbelaere, meu belmaker, en Maria Struyve, z. b., b. v. Tielt. Frans De Rammelaere, bedien de. en Eugenia Standaert. z. b.. b. v. Tielt. Overlijaens. Clara De Boever, 15 j., d. v. Hector, Oude Pittemstr. Julius Arickx, 77 j., wed. Cleppe Mathilde, 9* wijk. JUFFER ONDER PAARDENGESPAN De voerder van handelaar Dewaelé uit de St-Jansstraat ,kwam rond 18.30 uur met zijn beide paarden en twee zwaar geladen driewielkarren van het station naai- de markt gereden. Toen in de Kort- rljkstraat, aan de slachterij Desmet, de 15-farige juffer Laura Verschuere, per flets het paardengespan wou kruisen, ge raakte zij in de rails van den buurtspoor weg en viel juist voor het voorste groot wiel van de met kolen geladen kar. De voerder in volle tegenwoordigheid van geest sprong toe en kon er in gelukken het slachtoffer nog gedeeltelijk weg te trekken, doch het wiel reed toch nog over het been zoodat dit erg gesteld werd. In een nabijgelegen woning binnengedragen werden de eerste zorgen toegediend, waar na ze naar de St-Andrieskliniek werd overgevoerd om er de noodige heelkun dige bewerkingen te ondergaan. Er be staat hoop dat het been echter nog zal kunnen genezen, alhoewel er erge verwon dingen en knoeselbreuk veroorzaakt wer den. BEROEPSRENNERS TE TIELT. Uitslag: 1. Dufromont Jeroom. 120 km. in 3 u. 1 m.; 2. Lode Janssens, op 11 sec.; 3. A. Beernaert, op 1/2 1.; 4. Stan Ockers; 5. M. Desmet: 6. Adriaensens; 7. Vandeweghe; 3. Van Houtte; 9. Declerck; 10. Maelbranckc; 11. Ramon; 12. Blendeman: 13. Depoorter; 14. Defoordt; 15. Sercu; 16. Kam. Desmet; 17. Debruycker. BEROEPSRENNERS TE AARSELE. Uit slag: 1. Gustaaf Danneels, 120 km 29 min.; 2. Albert Lambert, op Vandenbossche; 4. Grysolle; 5. 6. Cnockaert; 7. Bllliet; 8. Marcel Claeys; 9. Decin; 10. O. Dekeyzer; 11. Pelsers; 12. Paepe; 13. Somers; 14. M. Desmet; 15. Ver- massen; 16. Parmentier, op 5 min.; 17. Del- muylle en Marcel Buysse; 19. Kam. Desmet. BÉROEPSRENNERS TE RUMBEKE. Uitslag: 1. Robert Van Eenaeme. 105 km. in 2 u. 54- min.; 2. Defoordt, op 12 sec.; 3. Van den Meersschaut, op 28 sec.; 4. Debacker, op 1 wiel; 5. Vande Vlvere; 6. Desünpelaere; 7. Vlaemlnck; 8- Sercu; 9. Depoorter; 10. De- schacht; 11. Dufromont: 12. S. Maes, op 1 min. 10 sec.; 13. M. Kint; 14. Goethals; 15. Dick; 16. Allemeersch; 17. Huvaere; 13. Vandeweghe; 19. Vandcnberghe; 20. Van Cutryve; 21. Berton. JUNIORS TE OOIGEM. Uitslag: André Pieters, 75 km. in 2 u. 06 mln.; 2. Rondelez, op 1 lengte; 3. Vltse; 4. Landuyt; 5. Vandcr- zypen, op 15 sec.; 6. Temmerman; 7. De- graeve; 8. Berton; 9. Dewaele; 10. Ghewy; 11. Watteel; 12. Naessens; 13. Desmet Al- fons; 14. gelijk: Huybrechts. Houtekeete, Steenlandt en Cottenier; 18. Mlssiaen. JUNIORS TE EEGEM. Uitslag: 1. Van belle Petrus. 90 km. in 2 u. 30 min.; 2. Van Loock, op 1/2 lengte; 3. Rondelez; 4. Lan duyt: 5. Degroote. op 30 sec.; 6. Baert. op 1 lengte; 7. Renier; 8. Van Isterdael; 9. Roey- kens; 10. Berton; 11. Mahieu. op 50 sec.; 12. Watteel; 13. Vandenbossche; 14. Vanbelle K. LEDEGEMZondag 9 Augustus, wed strijd voor BEROEPSRENNERS B. 8.000 Fr. prijzen. Inschrijving bij Dekeerschleter. Gil- denhuis. BEVEREN-ROESELAREZaterdag 15 Oogst, koers voor JUNIORS, met 2.000 fr. prijzen en 200 fr. premiën: 400 fr. met palm. 300, 250. 200, enz,, totaal 16 prijzen. In schrijvingen bij Maurlts Ghesklere, Molen straat 1. EEGEM (Kapalle). Zondag 16 Augustus wegrit voor JUNIORS. 1500 Frank prijzen. Afstand 85 km. Begin te 3.30 uur. Inschrij- vm* ui vlaaudereu MOORSLEDE. Maandag 17 Augustus, Kampioenschap van West-Vlaandereh voor JUNIORS. Wedstrijd over 100 km. in 20 ron den van 5 km. 2.500 Frank prijzen en 500 fr. premies, verdeeld als volgt; 400 fr., trui en palm. 300, 250, 200, 175, 150, 150, 125, 100. 100, 90, 80 en 8::50 fr. Aanzet aan de Vler- kavenhoek. TORHOUT. Op Dinsdag 18 Oogst, groot krlterium Prijs André Maelbrancke met 10.000 fr. prijzen en 3.000 fr. premiën. Het is een gesloten omloop van 3 km. 250, die 40 maai moet afgelegd worden, dus 130 km; prachtige macadambaan. Af haling rugnum mers in Ons Huls vanaf 12 uur ARDOOIE. Zondag 23 Augustus, Kam pioenschap van West-Vlaanderen voor BE ROEPSRENNERS B. Afstand 130 km.: 13 ronden van 10 km. 8.000 Fr. prijzen: 125Ö Ir. palm en kampioenstrui; 1000 fr. en llgzetel; 900, 800, 700, 500, 450, 350, 275. 250.-225. 200, 150, 125, 125 en 5x100 fr. Inschrijving tot 19 Augustus bij V. Desniet, Kortrijkstr. «SBaaasaüiBHSMaaiiKQia&ainaDBBiiiïs Parait Adolf, landbouwer uit Vichte, had zijn dynamo ter beschikking gesteld van lieden die ermede lijnzaadolie pers sten en kreeg 5.009 fr. boete. Boetstraffelijke Rechtbank. Poging tot omkooping. De Poorter Urbaan, landbouwer uit Aarsele, had ge poogd een offieel beambte om te koopen. Dit kost him 210 fr. boete. Tarwe gestolen. Debaere August, dienstknecht bij landbouwer Van Over schelde te Rollegem, stal tarwe bij zijn patroon. Ook Verschaeve Michel uit Lau we was in de zaak betrokken. Beiden kre gen 3 maanden, voorwaardelijk, voor De baere. en moeten 882 fr. schadevergoe ding betalen. Diefstal. Heliebuyck Marie en Hout- haeve Margarita, van Izegem, kregen om loonbediendediefstal en heling, elk drie maanden en 350 fr. boete. Ongeoorloofd bezit. Deroo A„ Uit Wevelgem, werd in het bezit bevonden van tabak, snuiftabak en tabaksnijma- chine. Dit kost hem 4 maanden en 1500 frank boete. Niet aangifte van tabaksteelt. Van- demeulebroecke Alois uit Bellegem, werd veroordeeld tot 8850 fr. boete wegens niet aangifte van tabaksteelt. Bende hoeveplunderaars streng veroor deeld. Een bende uit Izegem stond te recht wegens diefstallen in verscheidene hoeven, waar zij tabak, meel en andere eetwaren ontvreemdde. De veroordeelin- gen luidden als volgt: Vanneste August. 18 maanden gevang; De Kimpe Remi, 18 maanden; Couckuyt Gerard, 18 maanden en Lybeer Cyriel, 5 maanden. De genaam de Bruggeman Joris liep 6 maanden op wegens heling. Allen waren in staat van arrest. Zij werden terug naar de gevan- zijn welvarend. gem paalt, is eveneens een nijverheids centrum waar vele Izegemnaars werlt vinden. Thans vernemen we dat een af gevaardigde van het Ministerie ter plaats de zaak onderzocht heeft zoodat we mo gen verwachten dat het ontstaan van Groot-Izegem werkelijkheid worden kan. BIJ WINTERHULP Het plaatselijk comiteit van Winterhulp heeft in de afgeloopen maand een bedrag uitgekeerd van ruim 85.000 fr., zoodat we gerust mogen verklaren dat Winterhulp- Izegem niet bij de pakken blijft zitten. IN DE VRIJE VAKSCHOOL Het huidig schooljaar loopt ten einde zoodat de vrije vakschool, die daglessen bevat voor schoenmaken en schoenstik- ken benevens avond- en Zondaglessen voor patroonmaken, nieuwe leerlingen laat inschrijven voor het nieuwe school, jaar dat voor de dagschool aanvang neemt op Maandag 14 September en voor de avondlessen op Zaterdag' 12 September. Men kan zich laten inschrijven bij den E. H. Vierstraete, bestuurder der school. KINEMAS Programmas der week: In Kinema PATRIA Gr. Markt: «Roode Orchedieën», machtig drama met Albert Schoenhals en Olga Tchecowa. In Kinema PLAZA Kruisstraat: Frau Sylvelinmelodrama niet Hein rich George. BURGERSTAND van 30 Juli tot 6 Augustus 1942. Huwelijksafkondigingen. Camiel Oas- telein, aardewerker te Houthulst, met Godelieve Brouckaert, naaister te Roese- lare. Gustaaf Vercruysse, houtbewer ker te Roeselare, met Philomena Antho- ni, dienstmeid te Schflde-bij--Antwerpen. Oscar Demeester, telefoonbediende te Roeselare, met Rachel Gouwy, z. b. t3 Zonnebeke. Rogier Dewulf, ieurhan- delaar te Houthulst, met Margareta Bout- telisier, fabriekw. te Roeselare. Frans Monteyne, paswerker te Oostnieuwkerke, met Raphaella Vanwalleghem, dienstmeid te Roeselare. Alfons Caytan, leurhan- delaar, met Magdalena Houthoofd, leur- handelaarster, beiden te Roeselare. Lionel Deprez, bakker, met Germaine De- grysè, kleermaakster, beiden te Roese- iare. Daniël Duhamel, staatsbediende, met Alfonsine Debruyne, z. b., beiden te Roeselare. Ferdinand Lammertyn, fa- briekbediende te Roeselare, met Jeanne Poiré, z. b. te Waasten. Michel Van- dekprckhöye, melkeriebestüurder te Roe- selare, met Camilla Van Waeyenberge, z. b. te Steenhuie (Oost-Vlaanderen). Gustaaf Callewaert, leurhandelaar te Roeselare, met Margaret-a Ramant, leur- handelaarster te Bilzen (Limburg). Remi De Cuman, handelaar te De Panne, wed. Emelie Tempere, met Margarets Steen, hotelhoudster te Roeselare. Al bert Faracyn, bakker te Meulebeke, met Elisabeth Thys, haspelaarster te Roese- lare. Edmond Decloedt, vuurmaker, wed .Leonia Vancoillie, met Celina De- clercq, z. b., wed. Joseph Aernoudt en Edmond Terrin, beiden te Roeselare. Huwelijken. Wilhelm Ollivier, mijn werker, met Jacqueline Renier, naaister, beiden te Roeselare. Leon Acx, vlas- handelaar te Rumbeke, met Martha Bae- le, z. b. te Roeselare. Adrien Van Gerp, fabriekw. te Deinze, met Maria Provoost, vermioelbewerkster te Roeselare. Albert Pulinx, handelaar te Poeke (Oost-Vlaan- deren), met Marla-Magdalena Anseeuw, z. b. te Roeselare. Frans Desmet, haar- schikker, met Simonna Dejonckheere, naaister, beiden te Roeselare. Geboorten. Robert Verhaeghe, z. v. Casimii’ en Maria Demeester, St-Elooi- straat 39. Marie-Thérèse Bouckaert, d. v. Napoleon en Margriet Verledens, Wil- genstr. 102. Rosa Vandycke, d. v. Aimé en Jeannette Bekaert, Vterwegstr. 131. Marcel Holvoet, z. v. Michiel en Clara Callemeyn, Groenestr. 52. Margarëta Segaert, d. v. Jozef en Maria Bouckenoo- ghe, Herehtalslaan 28. Jozef Soenen, z. v. Omer en Margarëta Ollevier, Noord- stra-at 183. Andreas Demol, z. v. Joseph en Martha Pieters, Heropbouwstr. 129. Jan Desloovere, z. v. Jules en Alice Ca rette, Gits. Werner Desünpelaere, z. v. Remi en Anna Van Hoof, Kaikenstr. 2. Walter Myttenaere, z. v. Camiel en Martha Demyttenaere, leperstr. 98. Jean-Pierre Derieuw, z. v. Theodoor en Maria Foquet, Langemarkstraat 14. Jeannine Vanrobays, d. v. Maurits en Alida Vandeginster, Molenstr. 92. Willy Borry, -z. v. Alfons en Maria Melsens, Langemarkstr. 23. Norbert Demeule- naere, z. v. Felix en Noëlla Jönckheere, Molenstr. 41. Rosa Crombez, d. v. Je room en Lydia Vansevenant, Kaikenstr. 1. Sterfgevallen. Camiel Dewaegemae- ker 67 j., wever, echtg. y. .Zénoble Denudt, Gasthuisstr, 3. Achiel Colpaert, 35 j., vuurmaker, echtg. v. Marcella Anno, van Kortemark. Edèxe Corneillie, 2 m„ d. v. Maurlts en Jeannette Plancke, Kre- kelstr. 44. Sophie Hayman, 86 j., z. b„ wed. Camiel Devisschere. v. Diksmuide. Silvia Dejonckheere, 66 j., kloosterzus ter, Albr. Rodenbachstraat 14. Gustaaf Herrie, 81 j., z. b., wed. Clemence Geysen, Rumbekesteenweg 130. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 9 Augustus 1942 Dokterdiensten: H. Dr Vandenberghe, Rijselstraat 11; H. Dr Willy Hostëns, Ardooiestw. 22. Apotheekdieiist: IL Apotheker Tybergcin, Oostdraat 18. Taxi van dienst voor de HH. Dokters: Tel. 58: H. Gustaaf Verstraete, Hof van t’henneken.46. TAXIVOERDERS VOOR DE WEEK In de week van 10 lot 15 Augustus; 1. H. C. Ide-Vercruysse* St-Michielsstr. 26, 2. -H. Camiel Yssers, Herdersstraat 98. 3. H. Nestor Wauters; Spanjestraat 89. MOEDERHUIS GASTHUISSTRAAT Van verschillende zijden werd ons ge vraagd of het Moederhuis, ingevolge dei- bezetting, zou verplicht zijn haar werking voor den duur van den.oorlog te schorsen. Wij kunnen thans de verzekering geven, dat dsze geruchten van allen grond ont bloot zijn en het Moederhuis zijn werking als voorheen zal voortzetten. DIEFSTAL Bij landbouwer Leopold Tavernier, wo nende wijk Ondank te Oostnieuwker ke, werden 75 struiken aardappelen uitge daan. 1— 3 2— 1 2. E. Heule; 3. R. Lauwe; 4. S. V. Kortrijk. Da laatste tornooimatchen aan Decoe- ne’s Kasteel gaven: Germinal A.S.V.K. 1—4 Green Star Sparta 2O De leiding heeft Gr. Star (9 p.) voor A. S.V.K. (7 p.). Stade ontving Mcencn en speelde 3-3. Sport speelde gelijk te Coigem tegen C. Brugge. HEULE-WATERMOLEN. Gevaarlijke kerel aangehouden. Twee gendarmen op nachtronde ont moetten zekeren Georges Mussely per flets in d’ Watermolenstraat. Daar het sluitingsuur overschreden was. geboden zij hem stil te houden en wilden hem vergezellen naar zijn woning. Onderweg sprong Mussely terug op zijn rijwiel en wilde vluchten. Hij werd echter ingehaald en een worsteling begon. Mussely rukte zich los en haalde een groot draagbaar mitraljeur-pistool t? voorschijn. Terwijl hij het wapen wilde laden, viel de lader en ziende dat hij ónmogelijk den tijd had dit te doen, sloeg hij met het wapen den rijkswachtei’ in het gelaat en kwetste hem aan de lip. Intusschen was de tweede gen darm toegesneld en kon samen met zijn makker den woesteling overmeesteren,, die werd aangehouden en opgesloten. SINT-ELOOIS-VIJVE. SluikslachteriJ ontdekt. Drie aanhoudingen. Door agenten der controlediensten werd een plotsen inval gedaan in een werk manswoning aan de Oostpoort. Daar werd een versch geslacht rund aangetroffen. Zekere Parm. werd onmiddellijk aange houden. Een groot desl van het geslacht dier was reeds weggebracht door de ge broeders B.... die eveneens werden in hechtenis genomen. Een vierde persoon, zekere Delb.. uit Sint-Baafs-Vijve, een gekende shükslachter, is voortvluchtig. Rantsoejveeringszegels gestolen. ’s Nachts werden 1900 bladen rantsoe- neeringszegels uit een ijzeren kofferken gestolen. DEERLIJK Verhangen. Om onbekende reden heeft de 64-jarige huisvader Baert Alf. door verhanging een HET DICKSON-GEZELSCHAP Na het groot sukses, hetwelk Dickson-Gezelschap te Meenen genieten met het Revue-blijspel op de Velodlevenen de talrijke aanvra gen welke dit gezelschap mocht ontvan gen, komen zij wederom te Meenen terug en wel op Zondag 9 Augustus, met 2 ver- tooningen, om 4 uur en. 7.30 uur, ditmaal in de zaal Casino, met het Revue-Blijspel Valsch Geld in OmloopDeze revue kende reeds een enorm sukses te Gent in de Minard-Schouwburg met meer dan 100 vertooningen. De medewerkenden zijn wederom de revue- en radio-humoriste Hélène Maré- chal, de auteur Romain Deconinck, de komiek Roger Bailliu, Mr Constant, Willy .Lahaye, Octaaf Van den Meerschaut, Guus van Tilburg, Henk de Bruin, julie Latour, enz., alsook hét balletkorps van Roby Ca,talina. welke 8 balletten zal voor stellen en zelf als sbjb-dansefes zal op treden. Als bij.zonclére attractie vermelden wij nog Rorinv. mét zijn zingende zaag, eèftig in België! Kaarten zi.fn verkrijgbaar in het Café van de zaal Casino. Muziek, zang, dans, humor eii schlager- melodlën!! GROOTE HOEVEELHEID AARDAPPELEN GESTOLEN Ten nadeele van Weduwe Vaiiassche. landbouwster, Kortrijkpoort alhier, werd andermaal ëen groote partij aardappelen van een harsi' akkers gestolen, AANGEHOUDEN De genaamde Marle-Louise Vercaemer, welke door, den Procureur-Generaal op gespoord werd, is te Meenen door de po litie aangehouden geworden in een logist der Koningstraat en naar de gevangenis van Kortrijk overgebraeht. MIDDELBARE BEROEPSHUISHOUD SCHOOL (PENSIONAAT H. HART Rijselstraat 78, Meeiien. EX AMENUITSLAGEN BEVEREN-Roeselare. Burgerstand. Geboorten. Planckaert Roger, z. v. Jules en Vercruysse Marie. Vandeverre Ivette, d. v. Camiel en Deserrano Maria. Ledoux Gabriel, z. v. Jozef en Dewitte Gerarda. Degrendel Christiana, d. v. Hector en Vanlauwe Maria. Ledoux Paula, d. v. Jozef en Dewitte Gerarda. Vancompernolle Roger, z. v. Hendrik en Maddens Maria. Huwelijken. Vanteeland Oscar met Fieuw Alex. Fieuw Jeroom met Donatus Irena. Fieuw Palmère met Donates Juliana. Overlijdens. Muyile Flavie, 28 j., echtg. v. Decoene André. Crombez Cle mentine, 79 j., wed. v. Cornette Fideel. Hostens ISiaoor, 77 j.. echtg. v. Fieuw Emilie. Hostens Marie-Louise, 65 j., ongeh. Lelieur Ida. 58 j., wed. v. Gae- ven Henri. Dejonckheere Willy, 3 j., z. v. Cyriel en Demoen Magdalena. LEDEGEM. Eeremis. Eerw. Pater Joris Quaghebeur, O.M.J., tot priester gewijd door Mgr Valaise, den bekenden bisschop der sneeuwvelden van N.-Kanada, heeft hier met het gebruike lijk ceremonieel zijne plechtige Eeremis gecelebreerd. DADIZELE. Burgerstand. Geboorte. Degroote Monika, d. v. Juiiaan en Vanhaverbeke Bertha. Huwelijk. Vandenbroucke Antcon, v. Rollegem-Kanelle, met Vandamme Yvon ne, v. Dadizele. Winterhulp-iooneel. Het Volkstoonecl onder leiding van Marcel Ameye voert op den 16 Oogst, om 7 uur namiddag, in het park van het kasteel op: BOEFJE met Renaat Gras sin (het Ketje) in den titelrol. Plaatsbespreking bij Gaston Vergote, Kleppestraat, of bij André Verhelst, Plaats. Prijzen: 15, 10, 7 en 5 fr. Bespreekt tijdig uw plaatsen. 1. - Dagvakschool voor Schoenmaken: 3 studiejaren en een vervolmakingsjaar. Aan vang der leergangen: 14 September, om 8.30 uur. 2. - Dagvakschool v. Schoenstiksters: Aanvang der lessen: 14 SejJt., om 9 uur. 3. - Dagafdeeling v. Machinaal Schoen maken: (In wording). 4. - Zondag- en Avondafdeeling voor Patroonmaken en Houtbewerking: Aan vang der lessen: Patroonmaken 1° jaar en houtbewerking (praktische oefenin gen): 12 September, om 17 uur; - Pa troonmaken 2» jaar en theoretische op leiding der houtbewerkers: 13 September, om 9 uur; - Patroonmaken 3« jaar en houtbewerking: 14 September, om 17 u. Inschrijvingen bij E. H. Bestuurder, Roeselarestraat 41, Izegem, of bij M. Cy riel Neyrüick, Dhuntsiraai 39, te leper. van 2 tot 4 u. Te 4 u. stipt zal er op d« Marktplaats, in aanwezigheid van ver schillende afgevaardigde brandweerkorp sen een studie-brandweeroefening door gaan bedoeld als eene rationeele inwer king van het bluschsysteem. Er zal te vens eene proef gemaakt worden met het nieuw aangeschafte materiaal en met een schuimbluschapparaat. Na de oefening wordt dan nog eene theoretische verga dering gehouden voor de brandweerman nen. Ons brandweerkorps, onder de wak kere leiding van zijn bevelhebber, de H. Franz Impe, streeft er naar alles ten beste In te richten om in geval van nood zoo goed mogelijk te kunnen bilspringea. Wij zullen aan ook Zondag e, k. gaarne onze mannen aan het werk zien en hun materiaal gaan bezichtigen. ROODE KRUIS De verschillende reeksen kursussen wel ke door de afdeeling van het Roodt Kruis werden gegeven ten einde ambu lanciers cn ambulanciersters aan te kwee- ken hebben een uitmuntend sukses ge-: kend. We vernamen dat in de examens welke na afloop van die kursussen wer-. den afgenomen niet minder den 116 per sonen het diploma behaald hebben. Hier in zijn Inwoners van Tielt, Ruiselede, Meulebeke, Wakken en andere gemeen ten begrepen. Het is ontegensprekelijk dat dergelijke opleiding in een zeer groote mate ten goede komt aan de algemeene gezondheidsopleiding van ons volk en de afdeeling Tielt haalt dan ook alle eer van haar werk. Bij den aanvang van den winter zullen vermoedeliik nieuwe kursussen ingericht BURGERSTAND Geboorten. De Muelenaere Werner, z. v. Prosper en Julia Vancaneghem, Oekene. Ghekiere Greta, d. Achiel en Anna Blomme, Rceselarestraat 71. Ostijn Jozef, z. v. Daniël en Germana Kemseke, Zwevezele. Dewaele Daniël, z. v. Jozef en Germaine Persyn, Brug straat 12. Vandenbroucke Roger, z. v. André en Alida Doop, Oekenestr. 6bis. Verhelle Berenice, d. v. Edmond en Marie Sioen, Lendeledestr. 51. Craeymeersch Greta, d. v. Remi en Christina Suy, In- gelmunster. Decroubele Lucrece, d. v. Jozef en Elisa Carrein, Moorsele. Van- hauwer Agnes, d. v. Gustaf en Josephine Breemeersch, Ingelmunster. Degren- dele Jozef, z. v. Michaël en Zuhna De- eeuninek, Rumbeke. Guillemyn Ginet- te, d. v. Remi en Jacqueline Deldaele, Vlasgaardstr. 33. Wemel Nicole, d. v. Richard en Rais Boone, St-Baafs-Vijve. Verstraete Krist, z. v. Robert en Julia Vandeputte, Roeselarestraat 394. Overlijdens. Rommel Arlette, 4 j., d. v. Alidor en Irma Scherrens, Ingelmun- stersteenweg 43. Wattyn Trifon, 77 j„ wed. Marie Devos, Wakken. Vierstraete Bertha. 49 j„ d. v. Henri en Leonie Per- neel, Vlietmanstraat 2. Christiaens Amandina, 69 j., echtg. Georges Rosiers, Roeselarestraat 368. Huwelijksafkondigingen. Jean Ghe kiere, technisch ingenieur te Hulste, en Maria Pattyn, z. b. te Izegem. Gerard Verhelst, vlasw. te Izegem, en Jeannette Vancoillie, schoenfabriekw. te Lendelede. Huwelijk. Rodolf Nolf, handelsreizi- ger te Roeselare, wed. Magdalena Pareyt, en Bertha Vanderschaeve, z. b. te Izegem. ZONDAGDIENST Zondag 9 Augustus wordt de dienst der apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker FLORENT LALEMAN, Groote Markt, die open blijft van 7.30 u. 's morgens tot 7 u. ’s avonds. BEIAARDCONCERT van Zondag 9 Oogst, gewijd aan werkjes einde gesteld aan zijn leven. Nochtans was hij een voorbeeldige huisvader in zijn kroostrijk gezin. Dieften. 150 Kgr. aardappelen werden bij N. Vanneste gestolen. BijN. Deprost werden 1 are tarwe- haimen afgesneden. DOTTENIJS. Fabriekwerker aangehouden. Zekere Albert Parmentier, fabriekwer ker, die eene hoeveelheid sigaretten, tar we en peper over de grens bracht, werd aangehouden. Dief in de klem. De 35-jarige Rqussel Alfred, verdacht de fiets gestolen te hebben van Mej. Zelia Vandecasteele, te I-Ieerne, werd door de rijkswacht in hechtenis genomen. Diefstal. ’s Nachts zijn dieven langs een garage ingebroken in de woning van Debode Ho noré, en hebben er verscheidene meubels doorsnuffeld, wRaruit zij linnengoed, la kens, 100 bevoorradingszegelsen eene som van 1100 fr. buit maakten. In den kelder legden de inbrekers beslag op 25 kgr. aardappelen, 40 kgr. erwten en twee brooden. Uit de garage werden twee ko nijnen en beddelakens gestolen. MOESKROEN. Huiszoeking. Tijdens een huiszoeking in de Dr De- pagestraat, hebben agenten' van den kon- trooldienst 23 tapijten, twee stukken stof en 60 kgr. jweefselafval in beslag genomen, WARÉGEM, Burgerstand. Geboorten. Jeannette Baert. Mag da Degezelle. Willem Willemyns. Marie-Thérèse Vandecasteele. Roger Demeyer. Marie-Thérèse Calis. Igna- ce Vanderbauwhede. Huwelijken. Leon-- Defrenne met Agnes Ducatteeuw. Prudent Vander- schueren met Genoveva Libbrecht. Con stant Wielfaert met Maria Vandenbos sche. Rafaël Dhoop met Anna Ver cruysse. Van alles wat. Marcella Dhondt viel in de Dorp- plaats met haar flets en brak haar lin kerpols. Door de Rijkswacht werden Versch... en D.,., wonende op Nieuwenhove bij het robberen van fietsen aangehouden. Menige diefstallen hebben zij op hun kerfstok. De dieven gingen snel te werk, anderhalf uur na den diefstal was de fiets reeds in een ander kleur herschil- derd. Twee verdienstelijke kunstschilders, de HH. Wielfried Verschuere en Rik Schletaert, beiden uit Waregem, stelden met veel succes te Deerlijk, in de zaal Cambrinus ten toon. Sport. LOOPEN. Ter gelegenheid der feesten ingericht door de Waregemsche Zwemschool, werd een loopköers gehouden voor nlet-aan- ge'oten loopers, waarvan hier de uitslag volgt: 3009 meter. 9 Vertrekkers: 1. Herpol (Wargeme); 2. Vancraeyveldt; 3. Naessens; 4. Gelijk: Burggraevc en Dhuyvetter; 6. De- Jcetele; 7. Dewleze; 8, Vandemaele. De premiën werden gewonnen door Herpol. VOETBAL: R. S. Wareg. 1—2 R. C. Klelthoek (rust 1-1) F. C. Heirweg 13 VI. Vogels (rust 1-2). Verdiende zege der Klelthoekmannen en Vliegende Vogels. van eigen toondichters; 1. Het Willemslied 2. Menuet 3. Mijn land is Vlaanderen 4. Wiegelied E: 5. Lenteliedje 6. Moedertaal 7. Serenade uit Milenka 8. IJzerpsalm 9. Hooge Toren 10. De Mandelzonen GROOTE MUZIEKAVOND Het is dus op Dinsdag 11 Augustus dat in «Patria», Groote Markt, de buitenge wone muziekavond doorgaat die gegeven wordt door het orkest Wiily Rockin uit Antwerpen. Het puik programma zal de moejlijksten bevredigen. Begin te 19.30 u. GROOT-IZEGEM Vóór enkelen tijd hebben we in ons blad melding gemaakt dat drukke onder- handelingen in zake de samensmelting der volkrijke gemeente Emelgem (4000 in woners) bij de stad Izegem. Dit zou ge wis groote voordeelen met zich brengen ■want Emelgem, dat heelemaal aan Ize- ALLES KORT EN KLAAR De apotheker Zondag gansch den dag open is Heer Galloo, Zandstraat. De filmspelers Paul Wegener, Paul Kiinger en Broni Löbel, die voorloopig- te Kortrijk verblijven tel- opname van De Vlaschaard van Stijn Streuvels, hebben een vroolijken avond gegeven in den Stadsschouwburg. Het orkest der Luft waffe onder leiding van Stabsmusikmeis- ter P. Küchle luisterde dit feest op. Toen Pieter Desmedt per auto thuis kwam, kwam zijn zoontje van den over kant der straat afgeloopen en werd gevat door den voorbijrijdenden auto van Heer Dejaegher, eveneens uit Kortrijk. Deerlijk gewond werd het knaapje naar Maria Voorzienigheid overgebraeht. In bovengenoemde kliniek overleed op 75-jarlgen ouderdom E. H. Karei Houdmont,. gewezen Pastoor op St-Jan- Taptist te Oostende. Onder groote volks- toeloop werd hij in de St-Rochuskerk ten grave gedragen. Elvina Balcoen, waardin van «In den Ankerging rookènd naar boven haar linnen ordenen in een mand. Ze leg- d“ haal- cigaret van kant en ging daarop terug naar beneden. Toen dit haar op nieuw te binnen kwam snelde ze naar boven. De cigaret was op het linnen ge vallen en had alles verbrand. Heer P. Buysschaert werd benoemd tot leider-plaatsvervanger der Bedrijfs- groepeering Groothandel IJzer-Staal. Als nieuwe Schepenen werden be roemd HH. J. Vandenbulcke en J. Sup ply in vervanging van HH. J. Coussens en O. De Taeye die ontslagen werden. De Oostendsche kunstschilderes Me vrouw Coenegrachts stelt ter. toon in de kleine zaal van den Stadsschouwburg. De 26-jarige schaliedekker M. Van- derstede uit Eeveren-Leie viel van een dak maar bleef aan de goot houden waar hij bevrijd werd echter niet zonder een wonde aan zijn gelaat opgeloopen te heb ben. Op 15 Oogst vertrekken 500 kinde ren in verlof voor 4 weken naar Duitsch- land. De schilders R. De Paus uit Heist en D. Boerewaard uit Knokke stellen vanaf 9 Oogst ten toon in de galerij Ars TOONEELLEVEN Op Zondagen 23 en 30 Oogst, te 14.30 uur, en Dinsdag 1 September te 19 uur, wordt in den Stadsschouwburg «In ’t Wit te Paard» opgevoerd. Administratieve Rechtbank SLUIKSLACHTING In een onderstand uit den voorgaande oorlog' en staande in den hof van den beenhouwer Albert V..., leperstraat. werd door de kontrooldiensten van Prijzen en Loonen een half rund aangetróffën. De beenhouwer werd aangehouden, maar 48 üren later terug losgelaten. VLAS AANGESLAGEN Ten huize van den knecht van een slachter, beiden gehuisvest in de Kort- rijkstraat alhier, werden door de kon trooldiensten van Prijzen en Loonen zoo- wat 1100 kilos gezwingeld vlas, voor den zwarten handel bestemd, ontdekt en aan geslagen. RUNDVELLEN ONTDEKT In een opslagplaats der Koningstraat, welke door zekere Roger Due... gehuurd was geworden, ontdekten de kontroleurs van Prijzen en Loonen verleden week een groote partij vellen; daar waren er niet mindei- dan 34, waaronder 18 koevellen,- een paardenvel, verder kalf- en schaaps vellen; enkelen ervan waren afkomstig van enkele dagen voordien afgeslachta dieren. De eigenaar dezer vellen slaagde erin niet in de handen van de kontro leurs te vallen; hij is voortvluchtig. AANGEHOUDEN Zekere Verholle, gehuisvest Brugge- poort, die een straf moest uitzitten, uit gesproken door den Boetstrafiëlijk.en Rechtbank, werd aangehouden. DRIELING GEBOREN De echtelingen Beel-Bosteels, beenhou wer in de Rijselstraat, werden gezegend met drie dochtertjes. Moeder en kinderen DERDE MIDDELBAAR BEROEPSJA AR. Behaalden een wettelljk getuigschrift van: a) Algemeene Leergangen: Grootste onder scheiding: Juffr. M.-R. Leplae en M.-Th. Ver- eecke, Msenen. Groote onderscheiding: Juffr. D. Cloet, Ledegem; S. Provost. We velgem; Th. Vanden Weghe, Passchei:dale; S. Vandamme, Msenen, Onderscheiding: Juffr. M. Delputte, Méenen; M. Catry en Y. Baston,. Meenen; C. Clarebout, Meesen; J. Deprez. Meenen. b) Huishoudelijke Leergangen (Gezond heidsleer. Kinderverzorging, Opvoedkunde, Voedingsleer, Huishoudleer en Prakt. Huls- houdwerk): Groote onderscheiding: Juffr, S. Vandamme: J. Deprez; M.-Th. Vereecke. Mee nen. Onderscheiding; Juffr. M.-J. Devel- ter. Meenen; S. Provost. Wevelgem: M. Ca try, Meenen; Th. Vanden Weghe. Passchen- dale: E. De Ceuninck. Komen: Y. Baston; M. Delputte; C. Clarebout; M.-R. Leplae. Voldoening: Juffr. M.-M. Thérie, Meenen; A. Pinoy, Meenen; D. Cloet. Ledegem; A. Denis. Meenen; A. Vanhalewljn, Meenen. c) Snit en Confectie: Grootste onderschei ding: Juffr. M.-Th. Vereecke. Groote on derscheiding: Juffr. M.-R. Leplae; M. D»l- putte; Y. Baston. Onderscheiding: Juffr. A. Vanhallewljn; C. Clareboüt; J. Deprez; M.-R. Develter; A. Vancoillie; Th. Vanden Weghe; S. Vandamme; M. Catry; E. Do Ceu ninck. Voldoening: Juffr. M.-M. Thérie; D. Cloet; A. Pinoy. VIERDE BEROEPSJAAR. Behaalden een wettelijk diploma van; a) Algemeene Ontwikkeling: Grootste on derscheiding: Juffr. D. Heodt, leper. Groote onderscheiding: Juffr. E. Defranck. Wevelgem. b) Snit en Confectie: Groote onderschei ding: Juffr. D. Hoedt en E. Defranck. Behaalden een wettelljk getuigschrift van Snit en Confectie: Juffr. J. Declercq en R. Verfaillie, Meenen, HANDELS AFDEELING Behaalde een wettelijk diploma van In- dusirieeie en Financieele Comptabiliteit: juffr. Eleonore De Ceuninck, Komen. Examens afgenomen door de W.-Vlaamsche Jury voor Comptabiliteit en Steno-Daciylo Behaalden een diploma van Hulpreken- plichtige: Groote onderscheiding: Juffr. M. Devriehdt, Komen. OnaerschèidingJuffr. B. Saelens, Meenen. Snelscitrift - Ncderlandsch: Grootste on derscheiding. melding correct: Juffr. B. Sae lens (70 woorden per minuut). Grootste onderscheiding: Juffr. M. Nov/é (70 w.). Groote onderscheiding: Juffr. M.-T. Vanas- sche (70 w.); M. Devriendt (55 vz.). Fransch: Grootste onderscheiding, correct: Juffr. B. Saelens (60 w.). Groote onder scheiding: Juffr. M. Devriendt (70 w.); M. Nowé (60 w.); M.-T. Vanassche (60 w.). Machienschri/t - Ncderlandsch: Groote on derscheiding: Juffr. S. Syx, Meenen (200 .aanslagen per minuut); M.-T. Vanassche (165); B. Saelens (150); M. Nowé (145); Y. Baston (145). Onderscheiding: Juffr. A. Pinoy (210). Fransch: Grootste onderscheiding; Juffr. S. Syx (180); M. Devriendt (150); B. Saelens (150). Groote onderscheiding: Juffr. M.-T. Vanassche (135); M. Nowé (120). Voldoe ning; Juffr. A. Pinoy (140): Y. Baston (115). Belangrijke Mcdedeeling. Met 8 September a.s. wordt Ixct Leerwerk huis van St-Jorls onder het toezicht ge bracht van Bisdom, Staat en Provincie en geregeld volgens de wettelijke voorschriften. De duur van den leertijd is 2 Jaar. Worden toegelaten; leerlingen die de la gere studiën gedaan hebben. De kla.surën zijn op alle weekdagen van 8.30 uur tot 11.45 uui- en van 1.45 uur tot 4.45 uur; Zaterdagnamiddag, vrijaf. Na 2 Jaar wordt het wettelljk Brevet van Naaister gegeven aan de leerlingen die ia hun examen geslaagd zijn. De belanghebbenden van stad en van de omliggende gemeenten kunnen inlichtingen en voorwaar'den bekomen in Nr 73. Rijsel straat, liefst den Woensdag en Zaterdag voormiddag na 15 Augustus. Daar worden ook de inschrijvingen opgenomen. SPORT Voetbal. De derde en laatste speeldag van het ste- delijk voetbaltornooi ging Zondag jl. door. De opkomst voor deze laatste wedstrijden Zie vervolg hiernevens wedstrijd gespeeld tegen leper; op 23 Oogst te Roeselare tegen Club. Brugge; op 30 Oogst tegen Racing Gent. Wij wenschen de sympathieke Club-jon- gens goed succes bij hun intrede in de af deeling Bevordering. Da Beenhouwerskoers. De Beenhouwerskoers op Maandag 3 Oogst kende een buitengewonen bijval. Er waren niet minder dan 52 deelnemers. 5.000 Frank prijzen en dan nog de premies, (De been houwers schijnen goede zaken te doen) Van de 52 renners bleven er maar 15 over levenden, waarbij nog verschillende gedub- belden. Vande Cappelle viel zelfs zoo onge lukkig, dat hij zijn schoudei- brak en de dokter moest er bij te pas komen. De sterk ste renner was Omer Ponte uit Emelgem. Verder traden op den voorgrond: Walter van- enste, Feys Michel, Denolf Marcel en Ver- haeghe Marcel, die ook in deze volgorde ein digden. VELODROOM VAN RUMBEKE Zaterdag waren wij getuige van een wer kelijk Opzienbarend galaprogramma en geen ‘wonder, dat een halt uur van te voren de velodroom reeds vol volk zat. De eerste reeks snelheid tusschen Cools en Bruncel vormde natuurlijk de hoofdschotel. De erg langdradige sur-place «-comedie ver wekte hilariteit. Cools was de sterkste en reed met een mes van 7,80 m. tweemaal de laatste ronde in 10 4/5 sec. De tweede reeks snelheid werd gewonnen door Georges Vanden Berghe tegen Van Mir- loo. Tweemaal reed Georges de laatste ronde in 11 sec. en bleef, wat tijd betreft, vlak bij In de reeks achtervolging haalde Vlaemlnck een sterk stukje uit door alleen (Naeye gaf op) met 4 meter ta winnen op het sterke koppel Sercu-Defoordt. Deze krachttoer werd onthaald op een donder van toejuichingen. Clautler won tamelifk gemakkelljk op So mers in een achtervolging yan 2Ó ronden. H11 legde de 3 km 260 af ih 4 min. 15 sec. Berten Sercu, verkouden, kon dé ploeg- koei-s niet voleindigen. Ook Van Mlrloo moest opgeven wegens ziekte, zoodat Bruneel en Somers een nieuwe ploeg vormden. Ofschoon Bruneel een machtigen indruk maakte, was de kleine Vlaemlnck toch de ster in deze ploegkoers We wenschen André Desplentere geluk met deze meeting en wo hopen er nog meer van dit gehalte te krijgen. STAD EN Burgerstand. Geboorten. Depoorter Simonne, d. v. Remi en Carpentier Yvonne, Ki. Veldstr. Decaestecker Joris, z. v. Victor en Ca- trysse Sidonie, Rekestraat. Overlijdens. Vanhove Camiel, 55 j., echtg. v. Deprez Emelie, R. Toilenaere- straat. Blomme Henri, 84 j., echtg. v. Lamalre Alice, Statiestraat. Huwelijksaankondiging. Beernaert Jules, metser, en Verax Laura, z. b., bei den te Stade. - Vanacker Arsène, drankhandelaar, en. Soenen Agnes, z. b. beiden, te Staden. Beperking electriciteitsverbruik. De electrische uitbating der Drie Grachten Noordschote, laat weten dat gezien de groote ontwikkeling van het huidige stroomverbruik, zij genoodzaakt is alle stroomverbruik van elèctrïsch^ mo toren te verbieden die op het laagspan ningsnet aangesloten zijn,' dit tugschen 11 en 12 uur 's middags. Streng zal op getreden worden tegen de overtreders. Bericht. De fruitkweekers zijn verplicht alle fruit waarvoor zij rekenplichtig zijn in te leveren op de verzamelplaats te Roe- selare. Plechtige Eeremis. Woensdag laatst, om 10 uur, had de plechtige H. Priesterwijding plaats van E. H. Gerard Mandeville en tevens zijn plechtige Eeremis. Vele dorpelingen had den eraan gehouden de plechtigheid bij te wonen. De gansche bevolking gunt hem een lange loopbaan als Priester voor het heil der zielen. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 9 Augustus waargenomen worden door Dr Leo Amerlj, Dlksmuidestraat 30. De Apotheek Degrljze Is open tot 12 uur. Hanenkraaiïng. Uitslag der hanenltrae.lïn.g, gehouden bij Alois Lamsens, wijk Sleyhaege: 1. Borry Da niël, Rumbëke, 346; 2. Vermeersch André. Hooglede. 337; 3. Baumont Jeroom. Moor slede. 313; 4. Grens Arthur. 308; 5. Verhae ghe Gerard, Lichtervelde, 301; 6. Decoster Gerard. Hooglede, 288; 7. Devriendt Gilbert, id., 277; 8. Hoornaert Jozef, 268. Athïetiekfeest. Het athïetiekfeest dat alhier plaats had kende eeri flinke belangstelling. Ziehier de diverse uitslagen: 100 Meter snelheid. 1» Reeks: 1. Van- neste Jozef; 2. Van Elghen Louis; 3. Ver straete Julien. 2’ Reetó: 1. Maertëïis Mar cel; 2. Vanherck Gerard; 3. Maertens Gerard. 3’ Reeks: 1. Neyrlnck Pol; 2...Verstraete Raphaël; 3. Lëpoudere André.- Beslissing: 1.. Neyrlnck Pol; 2. Vanneste: Jozef; 3. Maer tens Marcel. 700 Meter vlak: 1. Lepoudere André; 2. Van Etghen Louis;. 3. Verstraete Julien; 4. Maertens Marcel; 5. Verstraete Raphaël. 2100 Meter vlak: 1. Lepoudere André, 7 m. 9 sec.; 2. Vanherck Albert; 3. Garemljn Mar cel; 4. Verstraete Raphaël; 5. Maertens An dré; 6. Verstraete. Julien; 7. Van Eighën Willy. GITS Burgerstand. Overlljdeiïs. Coghe Theresia, 81 j., wed. V. Staelens Karel-LodewijkDecalgny Ma ria, .72 wed. v. Vanmaele Hendrik. LICHTER VELDE Burgerstand. Geboorten. Jean Dhulster. z. v. Marcel en Cecile Pollet. Roland Lattré, z. v. Ri chard en Romanic Feys. Huwelijk. Valere Houzée v. Kortemark, met Elisabeth Wenes. Overlijden. Leonie Thange, 71 J., wed. v. Cyriel Vanderbauwhede. H. Priesterwijdingen. Zondag 2 Oogst werden twee onzer pa rochianen. Eerw. Pater Oscar Colpaert der missionarissen van Scheut en Eerw. Pater Vincent Sylveer Vanwalleghem der Paters Norbertijnen der Abdij Bois Seigneur Isaac door Z. Exc. Mgr Van- cavwenbergh tot priester gewijd. Eerw. Pater Colpaert deed zijn Eeremis op Woensdag 5 Oogst te 10.30 uur, en Eerw. Pater Vanwalleghem doet zijn Eeremis op Zondag 9 Oogst, te 10 uur. Onze hartelijkste gelukwenschen aan de nleuwgewijde priesters en hunne ge achte families. f SPORT F. C. Roeselare. Dc eerste oefenwedstrijd van Club Roese- lare te Moeskroen tegen Stade Moeskroen Is een mislukking geworden. Onze jongens kwa men met een 0-4 nederlaag naaf huis. Rebry en Mestlaen waren echter niet van de partij. Zondag gaat de reis naar Eekloo en dan zal men een proef nemen met Verfaillie. die het vorig jaar het doel van Krottegem ver dedigde. Op 16 Oogst wordt er een oefen- isiasiQasaazBSBiiagaBaBHsiEaffisaii was groot. De eerste wedstrijd tusschen Onderwijs en. Stadsbedlenden werd door laatstgenoem den met 4-2 gewonnen (rust 2-2). De tweede wedstrijd tusschen Brandweer en Nijverheid eindigde op een 2-2 uitslag (rust 0-0) De rangschikking geeft; 1. Brandweer, 5 p.; 2. Stadsdiensten, 4 p.; 3. Nijverheid, 3 p.; 4. Onderwijs, 0 punten. Het athletische gedeelte geeft volgenden uitslag; 400 Meter: 1. Ducastelle (Nijverheid) in 54 sec.; 2. Gregorius (Stadsd.); 3. Vantrols (S.); 4. Dumdrtler (N.); 5. Demeulenaere (B.); 6. Laruwcere. Aflossingskoers (800, 400. 200, 100 m.): 1. Nijverheid, in 3 min. 54 sec.; 2. Brand weer; 3. Stadsdiensten. 100 Meter loonei:1. Demeulenaere. in 12 sec.; 2. Verfaillie (B.); 3. Verschoore (N.) 4Dumortier N.) 1. Vantrois (SI) lu 11 2/5 sec.; 2. Gille (S.) De uitgeloofde beker voor athletiek werd gewonnen door Nijverheid (14 punten) voor Brandweer (12 p.) cn Stadsdiensten (10 p.). Onderwijs gaf forfait. Boksen. Het is dus morgen Zondag, 9 Augustus, te 3 uur stipt dat de grootsche boksgala, waaroji den iqkilen bokser Mnurits Robe- seyn den oud-kamploen Van Deuren ont moet. plaats grijpt. Boxing Club Meenen heeft cr aan gehou den alles voor alles te spelen. Benevens dien groóten hoofdkamp heeft men den kamp Jeroom Galloo tegen Van Loo. uit Veurne; Galloo treedt voor de eerste maal op in de reeks pluimgewichten. Dan heeft men deu wedstrijd Ealloys te gen Vandenbossche; een kam» welke niet te bnderschatten is,- gezien Balloy de revelatie was der kompetitie te Antwerpen. Als laatste beroepskamp heeft men Vital tegen Jules Massells uit Kortrijk; Vital Is de laatste weken prachtig op dreef gekomen en mag zeggen dat hij dan ook alles zal doen om maar te winnen voor eigen publiek. De omlijsting van deze beroepskampen voorziet niet minder dan 4 mooie llefheb- berskampen. Doelen wij nog mede dat de hoofdkamp Van Deuren—Robeseyn stipt te 4 uur door gaat en dat de laatste kamp ten einde is vóór 7.15 uur, ten einde iedereen in de ge legenheid te stellen gemakkelljk trein of tram te halen en bijtijds thuis te komen. Vergeet niet dat de eerste gongslag stipt te 3 uur zal weerklinken. WEVELGEM. Reeks .diefstallen. Bij Vandenberghe Jules, Kruishoek te Wevelgem, werden 50 kgr. erwten ge stolen. De daders, C... Marcel en zijne vrouw C... Rachel, werden ontmaskerd en aangehouden. Bij landbouwer Gheysens Remi. Toe- komststraat, werden, aardappelen en erw ten gestolen. In den nacht hebben dieven op het roggeveld van landbouwer, Desmet Ca miel, de halmen afgesneden van een 50- tal bundels welke daags te voren opgepikt werden. Toen Beyens Julien, Meenenstraat, zijn konijnen wilde voederen, stelde liij vaot dat et: 3 groote verdwenen waren. BRANDWEERDIENST Het brandweerkorps richt op Zondag e. k., 9 Oogst, een grootsche demonstratie in. In den voormiddag, vanaf 9 u. tot 12 u. zal het nieuw voorloopig brandweer- arsenaal in de Vakschool, op de Huist- plaats, toegankelijk zijn voor het publiek, welke er al het materiaal van het korps zal kunnen bezichtigen en den noodigen uitleg bekomen. Deze tentoonstelling wordt ook voortgezet in den namiddag l£SaBBai2!XXS231!3SIB3aEaBfi3fi3B2B3!2Q3SBHBBBnBBBBIgaBE3BBBBBBBai BURGERSTAND van 31 Juli tot G Augustus 1C43. Geboorten. Albert Verschatse, v. Heule. Annie LauWers. Wandeling der Engeischen 40. Greta Talpe, Sint-Jan- straat 17. Hugo Gofmaere, Boudewijn Negen laan 50. Johan Destrcoper, Veldstr. 19. - Diane De Brabandere, Grocningelaan 18. Beatrice Derycke, v. Ooteger.i. René Carpreau, Th. Sc- venslaari 74. Yvette Vandewalle, Zand straat 29. Gaston Depestele, Beekstr. 67. Lieven Frère. Stasegemstr. 16. Patrick Deryckere. Plein 13. Jacques Ke-ckaert. B-’dastr. 58. Mireille Sche pers. Stasegemstr. 38. Annie De Meyere, Marionetten 64. Monique Deleersnijder, v. Kvurne. Freddy Vercruysse, Brugge- straat 29. Marie-Clau/e Bracke, van Zulte. Huwelijksaankondigingen. Albrecht Gailla::, metaalbewerker te Kortrijk, en Estella Vanderbruggen, huishoudster te Kuurne. Alb./cht Lacombe, werktuig kundige te Kortrijk, en Hendfika Houtte- in.Tfl i-r.aister te. Heide. Reymond Celiewcë-t. schilder té Kortrijk, en Maria NaesSens. z. b. te Ktiiirne. Lusas Glo ri bed’ende te Bellegem. en Agnès D'bont, z. b. te Kortrijk. Albert Paret,. technicus, en Gabrielle Vanhaverbeke, z. b.. b. te Kortrijk. Werner Vertinde, shnts.a'ïfir.t, en Jacquelinö Cassslman, z. b.. b.'tc Kortrijk-. Geur ./es Opsommer, sv.innei-. cn Maria Verschuere, schoon maakster. b. te Kortrijk. André DeBeir, nijverat’-. en Gudrun Stfverlynck. z. b., b. .te Kortrijk. Gilbrecht Coolsaet, wei-kUitekundtee te Bissegem, en Marie Vrnneste. z. b. te Kortrijk. Noël De- wy.i. spiegelslijper te Kortrijk, en Odette Lefebvre, z. b. te Kales (Fr.). Huwelijken. Pieter Hermans, bedien de. en Germana Glabeke, z. b., beiden te Kortrijk. Joseph Demuynck, spoorweg- v/erker, en Leonia Masselus. z. b., beiden te Kortrijk. Henri Hellebuck, auto- stuurder. en Juliana Secke, z. b., beiden te Kortrijk. Georges Maes, pannewer- ker, en Simonne Vermeulen, spinster, beiden te Kortrijk. Adolf Meulebrouck, brouwersgast, en Marcella Verhelle, z. b., beiden te Kortrijk. Remi Vanheuver- beke, timmerman, en Maria Deprez, lin- nenbewerkster, beiden te Kortrijk. Cy riel Debon. vlaswerker te Gullegem, en Erna Vanherpe, spoelster te- Kortrijk. Eugène Verschaete, beenhouwersgast te Gullegem. en Maria Vercruysse. z. b. te Moeskroen. Rogier Vanheyste, werk tuigkundige, en Noëlla D’Hasne, vernis- ster, beiden te Kortrijk. Joris Litière, verver, en Elisabeth Vercruysse, stekster, beiden te Kortrijk. Albert Sayoen, werktuigkundige te Heule, en Magdalena Vanwalleghem, naaister te Kortrijk. Joris Halsberghe, meestergast, en Ger mania Verschelde, z. b„ beiden te Kort rijk. Andreas Deme-ersseman. meubel maker. en Sabine De Pauw, z. b., beiden te Kortrijk. Luciaan Brouckaert, meu belmaker. en Georgetta Deweirt, bobijn ster. beiden te Kortrijk. Noël Pe-elaèrs, werktuigkundige, en Yvonna SOete, has- pelaarsfer. beiden te Kortrijk. Rogier Dekeersgieter, houtbewerker, en Marie Desmyter. dienstmeid, beiden te Kortrijk. Gustaaf Vandemeulebroucke, haar- knipper. en Elisabeth Callens, naaister, beiden te Kortrijk. Leo Hubrecht, be diende, en Suzette Rubrecht. spinster, beiden te Kortrijk. Jozef Robyn, meu belmaker te Marks, en Noëlla Moerman, na-istcr te Kortrijk. Gerard Lanneau, nijveraar te Harelbeke, en Agnes Jacobs, z. b. te Kortrijk. Remi Duynslager, eemeentebeambte, en J-ennv Vanquicken- borne. b.. beiden te Kortrijk. Overlijdens. Yvonne Vercoutere. 50 j., z. b., echtg. v. Ernest Dumolin, P. Tack- laan 85. Melania Deswaene, 78 j.. wed. v. Frederik Declercq, Stasegemstr. 108. Eduardus Vanden Eynde, 69 j., echtg. v. Josephina De Winter, Overleiestr. 3. Yvette Cottenies, 11 m., Pottelberg 15. Marcel Glorieux. 45 j.. handelaar, echtg. v. Rose Ostyn, J. Palfynstr. 5. Hector Baes? 66 j.. echtg. v. Silvie Withouck, v. Bsveren-bij-Korti’ijk. Kinemaprogramma’s FEESTPALEIS. «Avonturen te Lissabon met .Harry Piel. GOUDEN LANTEÈRN. ■jr" -■*> - 1 - T. T va* Hofficy eh Jödcim Gottsahalk'. ONS HUIS. «Kadetten» met Math. Wieman en Willem Krüger. ROYAL. «De Hel van het Oer woud Zwemmen. Mory-n Zondag, ts 14.30 uur, zwem feest in e n stedelijken zwemkom. Op Zondag 16 Oogst, te 14.30 uur. in den zwemkom der Abdijkaal, wordt een groot zwemfeest Ingericht, waaraan vereeni- glngen uit Brussel en Antwerpen deelnemen. Ook wedstrijden voor lokale zwemmers. In schrijven bij G. Woestyn, In den zwemkom. Voetbal. Finaal voor de bekers Boulez: E. H ule oLodwlcboys R. Lauws S. V. Kortrijk Eindklassement: 1Loodwitboys; Heule: 3. R. Lauwe: 4. S. V. Kort’rlll komenden wederom worden. WERK VAN DEN AKKER Op Zondag 16 Augustus, om 10 uur voormiddag, in de tooneelzaal van het College in de Kortrijkstraat, geeft het Werk van den Akker een bijzondere voor dracht over: Invloed der voeders op de pels der konijnen, bewaren en looien 'de zer pelsenAl wie belang stelt in het bewaren, benuttigen of looien der ko nijnenvellen wórdt tot die belangrijke en leerrijke voordracht uitgenoodiad. Niet- leden van het Werk van den Akker zijn ditmaal ook welkom. Het is ontegenspre kelijk dat in deze tijden den konijnen- kweek een grooten omvang heeft geno men en daarom is het ook zeer belangrijk voor de belanghebbenden het een en het ander hierover meer te kennen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 7