Uit ft Roeseladrsche I ■Uit ’t Izégem$che Uit ft Tieltsche I UIT KORTRIJK DAVIDSFONDÓ .EüïinnminiUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiinrdiiiiiiiuniiiuiiiiuiiiitiiiiiuiiiuminiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiuiiHiiiiiuuiiiuiüuiiiiiuiiiiuiuiiiaiiiuuiS UIT ROESELARE PIANOS UIT TIELT “*'3 UIT IZEGEM iMiiiiiiiiiiiniMffliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininimmnnnniimM liöimmiiiiimiffliiiiiyiiiMiiiiMimiiniiiMM^^ inniniiniEWinM Kortrijksche I ALBERT VANDEMOORTELE TANDARTS UIT MEENEN ’dos» en «Ds Schoonste Da» van zijn Leven Deuren open te 6 uur. BOND DER RONDREIZENDE HANDELAARS 10? Van- sche Opera. HffilltilHlIllllllilHilllllllHi fSHIIIüllllffillillllllll ven oogje in het zeil te houden vh zijn po ging werd met sukses bekroond. De veld wachter verborg zich in een der bussels. Opeens wilde, men de bussel wegnemen juist waarin de veldwachter zich oevond. De veluschuimer, zekere M. D., liep dus de wolf vlas in de muil, en de rest moet ge niet vragen. Bij M. R'., Diksmuide- straat, werd een huiszoeking gedaan. Men ontdeste er een hoeveelheid van ruim 100 kgr. broodgraan. Beiden werden ender aanhoudingsbevel geplaatst. TooneeL Gezien het groote suktes geeft de too- neelkring Exelsior op Zondag 30 Aug. een tweede opvoering van Ecce Sacer- Leveringen. In onze gemeente werden reeds 115.000 kilo half-late aardapoelen geleverd. De gerst (3.500 kilo) werd reeds volledig in gébracht. Verder werden al 20.000 kilo rogge geleverd. Voetbalsport. Kachtem Sport TT en Zilverberg Rum- beke speelden gelijk (2-2). Naaipander Ingelmunster verloor met 1-2 van Abeele Sport. EMELGEM Ongewone wandelaars. Dezer dagen werden onze dorpsbewoners verrast door een ongewone beweging op straat. Een aantal koelen wandelden op d’r gemakjes door de Dorpsstraat naar de Plaats en bleven daar zeer nieuwsgierig bij den paardjesmolen staan kijken. Blijkbaar was dit voor hen iets nieuws. Enkele kwajongens hadden de afsluiting van de kloosterweide opengemaakt en de koeien hadden van deze gelegenheid ge bruik gemaakt een morgenwandeling te maken. Eeremis. Zondagmorgen om 10 uur. droeg de E. H. Guido Tanghe. zoon van cn’en ge meentesecretaris. zijn plechtige Feremis op in onze parochiekerk. Vele vrienden en kennissen hadden er pnn gehouden deze roerende plechtigheid bij te wonen. INGELMUNSTER Voor de Landbouwers. De landbouwers, die groenten als na teelt verbouwen, moeten dit vóór 30 Oogst komen aangeven op de bureelen der be voorrading. Leveringen. In onze gemeente werden reeds 50.000 kilo broodgraan geleverd en ruim 250.000 kilo vroege en half-late aardappelen. Tot nu toe hebben we dus niet over onze boe ren te klagen. Diefstallen, Deze week werden de volgende diefstal len gesignaleerd: Bij de Wed. Vandewalle, landbouw ster. Lentakkerstraat. werden van 63 tar- weschooven de aren afgesneden. Bij Vanwallegem Remi. landbouwer, Bollewerpstraat. werden 70 schooien ha ver in hun geheel gestolen en verder wer den er 200 struiken aardappelen uitge daan. Daar men vermoedens bad. ging de gemeentepolitie over tot een huiszoeking en in e»n huis werden gevonden: 30 k'lo rogge, 25 kilo tarwe, 15 kilo haver. 10 kilo gerst en 20 bussels stroo. Daar dit alles afkomstig was van diefstal, werd alles in beslag genomen. Bij Dobbelaere Remi. landbouwer, Weststraat, werden in den loop der week van 35 tabaksplanten de bladeren afge daan. Verder werden verschillende schoo- ven tarwe ontvreemd en in totaal werden 500 struiken aardappelen uitgedaan. Er werd huiszoeking gedaan bij een zekere H. M., Weststraat, en hier werden Ameri- kaansche tabaksbladeren en tarwe-aren gevonden. De vrouw’ bekende alras dat ze deze gestolen had bij Remi Dobbelaere. Bij Baeckelandt Michiel, Meulebeke- straat, werden 33 struiken aardappelen uitgedaan en van 51 schooven tarwe de aren afgesneden. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Noëila Thorrez, d. v. Ju les en Samyn Magdalena. Haekx Sofija, d. v. Robert en Elisabeth Deschuy tenor. Overlijdens. -r- Vanthournhout Oyriel, 71 j., echtg. Maria Soubry. Anckaert Gustaf, 70 j., echtg. Maria Ramboer. Adelina Decuyper, 17 j., echtg. Soenen Georges. Vandaele Emiel, 22 J„ engeh. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 30 Augustus, waargenomen worden door Dokter Leopold Vanaenbroucke, Djksmui- destraat 4. De Apotheek Degryse is open tot 12 uur. Graandieven gesnapt. Sedert de laatste dagen werden bij ver wonende rv.ori.rijusiraac, reea mei rwee schillende landbouwers talrijke graandief- jlê mee bouwmaterialen Istallen gepleegd. Men ging zelis zoo ver geladen waren, door de Koririjkstraat. Igeheele Dusseis koren van het veld weg Een knaap, Morbert Staelgraeve, wonende te halen. De veldwachter besloot Kozakkenstraat, bevond zich op de tweede 1-1 kar. Een auto die in dezelfde richting reed en het gespan wilde voorbij steken, botste met groot geweld tegen de tweeae kar. met het gevolg dat Norbert Stael- graeve op de siraatsteenen terecht kwam en bewusteloos bleef liggen. De ongeluk kige knaap werd door voorbijgangers op genomen en naar eene nabijgelegen her berg gedragen, waar hij de noodige zor gen ontving; daarna werd hij naar de kliniek overgebracht waar mén vaststelde dat hij inwendige verwondingen bekomen had. De autovoerder heeft zijn weg voort gezet zonder zich om het ongeval te be- GEVVESTBOND ROESELARE-TIELT Op de gewestelijke feestvergadering van morgen Zondag 30 Augustus, te Tielt, te 3 uur, in ’t St-Joaeiskollege, worden af gevaardigden uit de 30 aangesloten af- deelingen verwacht, 't Zal ook de moeite overwaard zijn: M. Antoon Vander Plaet- se zal deklameeren en 't zangkoor van het Davidsfonds, onder leiding van M. Valeer Vermeersch, zal een mooi repertorium ten gehoore brengen. M. E. Amter uit Leuven zal op deze hoogstaande vergadering aan wezig zijn en zelfs een hartig woord lot de aanwezigen richten. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van pianos. ZONDAGDIENST Zondag 30 Augustus wordt de epothe- kersdienst in onze stad verzekerd door Apotheker Jozef VERHAMME, Marktstr. BURGERSTAND Geboorten. Wilfried Carpentier, z. v. Gerard en Julia Verkempinck, Kools- kamp. Mare Lammertijn. z. v. Henri- cus en Maria Dejonghe, Lendelede. Christianne Vanneste, d. v. Daniël en Hectorine Berteloot, Rumbeke. Noëila Cattseuw. d. v. Jerome en Elisa Corneillie, Oostroozebeke. Ginette Vermaut. d. V. Petrus en Anna Debackere, Oude leper - straat 15. John Lagae, z. v. Omer en Gabriella Dewltte, Melkmarktstr. 7. Mare Christiaens, z. v. Jerome en Odila Vanderhëeren, Gentstr. 39. Overlijden. Marie Cothry, 22 j., huis- werkster, d. v. Achiel en Eudoxie Lefevre, Staden. Huwelijksafkondigingen. Viaene Al bert, meubelfabriekw., en Ivonne Samyn, schoenfabriekw., b. te Izegem. Adhemar Windels, bakker te Kachtem, en Ivonne Huvsentruyt, schoenfabriekw.' te Izegem. Leon Rosseel, schoenm. te Emelgem, en t.uciana Parmentier. schoenstikster te Izegem. André Deldvcke, schoenfabri kant, en Rachel Cornillie, z. b.. b. te Ize gem. Joseph Olivier, kok te Izegem, en Flza Boels, z. b. te Maldecem. Alberic Ostyn, aannemer, en Bertha Decoene. z: b. v. Izegem. Leon Vanhaverbeke, beenhouwer, en Simonne Vandeputte, schoenfabriekw., b. te Izegem. Jerome Vandamme. borstelm., en Zulma Varre- waere, huish., b. te Izegem. Huwelijken. Camiel Beauprez, tim merman te Ingelmunster, en Adèle Van deputte. te Izegem. Joseph Ostyn. be- tonbewerker. en Marie-Thérèse Vierstrae- te. schoenstikster. b. te Izegem. Roger Bill: et, meester-kleermaker, en Elisabeth Depla, z. b., b. te Izegem. IN DE VRIJE MUZIEKSCHOOL De leergangen der stedelijke bloeiende vrije muziekschool, zullen opnieuw be ginnen op Maandag 14 September. Deze leergangen bestaan uit lessen voor noten leen viool en blaasinstrumenten voor hout en koper. Nieuwe leerlingen en ook de genen die reeds lessen gevolgd hebben kunnen zich laten inschrijven op Don derdag 10, Vrijdag 11 en Zaterdag 12 September, telkens van 5 uur tot 7 uur ’s avonds in het St-Jozefscollege. UURREGELING DER MISSEN Vanaf Zondag 30 Augustus, worden de Missen in de parochiale kerk van het H. Hart als volgt gehouden: om 7 uur. 8 uur, 9 uur en om 10 uur de plechtige Hoogmis. In de week: om 7 uur, 7.30 urn en om 8 uur. KUNSTTENTOONSTELLING Naar we vernemen gaat de Kunstten toonstelling, die gehouden wordt in de Nljverheidschool tijdens de week der ker mis, een groot succes tegemoet. Deze ten toonstelling waaraan een 25-tal kunste naars zullen deelnemen, zal zeer afwisse lend zijn en werken bevatten uit de schilder- en bouwkunst, muziek, letter kunde. enz., en dit uitsluitend van Ize- gemsche kunstenaars, zoodot we mogen zeggen dat deze kunstgébeurtenis de eigen kunstenaars beter zal doen kennen en waardeeren. IZEGEM-KERMIS De jaarlijksche groote kermis zal dit jaar wederom schier volledig doorgaan op gebied van foorkramen. Daar waar verle den jaar enkel de Koornmarkt bezet werd, zal thans ook de Groote Markt tal van vermakelijkheden bevatten. Anderzijds zullen een viertal belangrijke wielerkoer sen doorgaan benevens de groote paar den koersen die plaats hebben op Kermis- Zondag 6 September. AAN DE BEVOLKING Gedurende de kermis zullen de buree len der bevoorradin’sdiensten gesloten blijven op Maandag 7 en Dinsdag 8 Sep tember gansch den dag, ep op Donderdag 10 September in den namiddag. De inwo ners gelieven zich hierin te schikken. REVUE-AVONDEN Ter gelegenheid der kermis komt het gezelschap Dickson uit Gent alhier drie opvoeringen geven van een groote lach- revué. Deze vertooningen gaan door In de zaal van het Gildenhuis op Zondag 6 September, om 6.30 uur en op Zondag 13 September, om 3 uur en 7.3U uur. MEULEBEKE Burgerstand. Geboorten. Rita Vandermeulén, d. v. Maurice en Clara Claerhout. Lisette Rosseel, d. v, Georges en Celina Lefevre, Vuilputstraat. Wilfried Windels, z. v. Achiel en Madeleine Debruyne, Panders. Rosa Verhuist, d. v. Jan en, Jeanne Stragier, Ketelberg. Lucienrie Van- steenhuyse, d. v. Julien en Leontine Van- dekerkhove, Gentstr. Adronie Pollet, d. v. Prosper en Maria Vandemaele, Oost- roozebekestraat. Erik Vanhaverbeke. z. v. Aimé en Germaine Wullaert, Karei Van Manderstr. Maria Debo, d. v. An dré en Thelma Vannieuwenhuyse, Gent- straat. Monique Vancoullie, d. v. Mau rice en Bertha Goderis, Kapellestraat. Henriette Louvaert, d. v. Jozef en Irma Defraye, Pittcmstr. Helene Desimpe- lare, d. v. Albriek en Irma Callens, Pan ders. Frans Verkinderen, z. v. Georges en Lia WafiElaert, KI. Roeselarestr. Andrea Devlaemynck, d. v. André en Maria Verschatse, Veldstr. Hubert Dhaveloose, z. v. André en Paula Valaert, Statiestr. Marcel Vansteenhuyse, z. v. Remi en Germaine Vandorpe, Steenstr. Cyriel Maes, z. v. Robert en Jeanne Vroman, Schoolstraat. Huwelijken. Leo Zolde, v. Zwevezele, met Marie Dhalluin, v. Meulebeke. Al- xon.i Windels met Sidonie Mestdagh. Gemrd Delmotte, v. Meulebeke, met Irne Dump, v. OOigem. Albert Vanhee, v. Meulebeke, met Anna Claerhout, v. Pit- tem. André Wyckhuys, v. Tielt, met Elza Marreel, v. Meulebeke. Marcel Planckaert met Clara Cuppens, v. Oost roozebeke. Cyriel Planckaert met Ho- norine Labbeeuw, Oostroozebeke. Al bert Earazijn met Elisabeth Thys, Roese- lare. Alfons Debacker met Marie- Volkshuis, Koningstraat te .Meenen, een vo.:twergadering met huldiging van Bur ge- 4ésf s s en Schepenen van het gewest Mfc»..<.n, we.Ke onlangs benoemd werden, plaats. De H r Jef Devroe, burgemeester te Brugge, z».. het woord voeren. STOUTMOEDIGE DIEFSTAL Op enkele meters van het douanenkan toor der Rijselstraat, in Nr 265, woont het echtpaar Edmond Poublon—Blanche Deruyck, waar een herberg en winkel uit gebaat worden. De vrouw heeft de ge woonte, gezien haar echtgenoot als Fran- sché soldaat nog steeds in krijgsgevan genschap vertoeft, naar Halewijn bij hare schoonouders te gaan slapen. Zaterdag ochtend toen de schoonvader der vrouw aan het voornotmd huis kwam, stelde hij vast dat de huisdeur op het slot niet was; hij vermoedde onmiddellijk dat een dief tijdens den nacht een ongevraagd bezoek had gebracht in het huis. Men stelde vast aat een som van 10.000 ff. en enkele pakjes sigaretten gestolen wer den. Nochtans werd een belangrijke som geld, dat in de toonbanklade zat, onaan geroerd. De politiekommissaris a. i. stelde ter stond een onderzoek in, ontdekte vinger en voetafdrukKcn, welke door de fotogra fische diensten der Rechterlijke Brigade van Brugge opgenomen werden, maar het onderzoex blijft volkomen duister. Noch tans meent ae politie het onderzoek tot een goed eind te zullen kunnen brengen. EERLIJKE DADEN Roger Grympnprez, gehuisvest Ko- ning Albertstraat te Meenen, vond in de Moeskroenstraat een belangrijke som geld welke hij op het koinmissanaat van po litie deponeerde. Van zijn kant vond Achiel Verhelst, woonachtig Zanaputstraat, een geldbeu gel in de lepelstraat, welke op het politie- oüreau neei gelegd werd. De eigenaar werd in het bezit gesteld van zijn eigendom. De politieagent Franjois Lizy heeft in de Kijsexstrauc een handtasch, papie ren en geld mhoudena, gevonden. De eigenares werd terug in het bezit van n<.ar eigendom gesteld. DIEFSTAL Jozef Galloo, voddenkoopman, gehuis vest Bruggestraat 490, „stelde vast dat onbekenaen in zijn garage gedrongen wa ren en den ventilator en ue riem ervan uit zijn auto gescoien hadden. VERLOREN VOORWERPEN Jozef Casier, student, woonachtig Rijselstraat 80, heeft zijn armbanduur- werK venoren. Edward Broutin, woonachtig Vlaan- derenstraat, heelt zijne portefeuille ver loren. Zuster Gabrielle, der Zusters van de GoddelijKe Voorzienigheid, Schansstraat, heeit in ae Ontvoogding-, Koning, of Es- pianadestraten haar regeunantel welke op naar gebonaen was, verloren. ZWEMFEEST Zondag 30 dezer, te 2.30 uur, heeft er in uen stedelijken zwemKom een zwem feest plaats mgerient door de Meenen- acne Zwemcluo. Nemen deel aan dit zwemfeest ae ciubs van Waiegem, Deinze, Kortrijk en Roeseiare. WEVELGEM Jongentje zwaar gekwetst. De dienstknecht van Frans Depaepe, Zie vervolg hiernevens kommeren. BURGERS'? AND van 20 lot 27 Augustus 1942. Geboorten. Bernard Vanneste. Beek- »traar 13. Agnes Depraetere, C-entsteen- weg 90. Mare Colasse, Reepkaal 7 a (van Kuurne). -- Erie Deconlnck, Reepkanl 7 a <v. Hareibeke). Ferdinand Louis. St-Dc- liljsstraat 65. -- Lnc Vandamme. ALberc- park 13. André Kerkhove. Reepkaai 7 a (r. Waregemj. Berenice Masselus, Loo£- «traat 25. Joban Misschaert, H. Verrlest- laan 202. Laurent Nys, Albertstraat 42. Nlcole Daemelinck. Papenstraat 37. Ginette Ameye. leperstraat 34. Andrée STADEN Burgerstand Geboorten. Forret Frans, z. v. Omer en Deleu Josephine. Vercaigne Laura, d. v. Jules en Ulin Yvonne, KI. Veldstr. Depoortere Simonne, d. v. Remi en Carpentier Ivonne, KI. Veldstr. De- caestecker Joris, z. v. Victor en Catrysse Sidonie, Rekestr. Soenen Agnes, d. v. Emiel en Blomme Germaine, Kasteelstr. Huwelijksbeloften. Verslype Cyriel, landwerker, en Julia Busschaert, huis houdster v. Staden. Rondelez Marcel, werkman v. Torhout, met Vercaigne Maria, fabriekwerkster v. Staden. Huwelijken. Vercaigne Cyriel, land werker, en Jacques Julia, fabriekwerkster, b v. Staden. Vanacker Arsène, drank- handelaar, en Soenen Agnes, z. b.. b. v. Staden. Overlijdens. Vandamme Marie, 66 j„ ongeh., Statiestr. Catry Maria, 22 j, ongeh., Kaycaert. Hallaert Ivo, 47 j., echtg. v. Plovicr Laura, Lucasstraat. Brand. Zondag morgen rond 4 uur werden de bewoners van de kom der gemeente ge wekt door aanhoudend klaroengeschal en na enkele oogenblikken vernamen wij dat brand was uitgebroken in het huis der echtelingen Oscar Deleu-Vinckier. We snelden terstond ter plaats en stelden vast dat een aangelegen hangaar, die diende voor bolletra, in volle laaie stond. Het plaat elijk pompierskorps was reeds in voile werking om de aanpalende wo ningen te vrijwaren. In den brand wer den zooiets van rond de veertig duiven manden het'prooi der vlammen, a? de een stapel hout, enkele velo’s, De schade is door verzekering gedekt. Tot heden kent men de oorzaak niet. Rond uur was alle gevaar geweken. Een groote ramp ós hier vermeden dank zij het dappere pompierskorps. Davidsfonds. Wij maken'hiermede de leden van het Davidsfonds bekend dat weer voor ieder lid een prachtig boek is ingekomen, waar onder: Vrijgezellen Ik ging eens naar New-York», 4’Vlaandren zend zijn zonen uit», «Polderland». Deze prachtige reeks zal eerstdaags ten huize besteld worden. Het lidgeld bedraagt amper 25 fr. 's jaars. Die zé spoedig verlangen kunnen ze af- halen bij R. Brunecl, Statiestraat r.r 6, t. Gemeentehuis Gestolen. Onbekenden hebben ten nadeele van landbouwer Jan Duthoit, Aalbeeksche Steenweg, eene hoeveelheid tarwe afge sneden van een oppervlakte van 2 aren. Ten nadeele van landbouwer Clovis Billet, gehucht 't Houthebben onbe kenden van zijne velden ongeveer vijftig kilo's erwten gestolen. TIEGEM Zware val. De wielrijder Vandevelde Georges die hier den Tiegembergin de richting van Vichte afreed, kon niet remmen en tengevolge van een verkeerde beweging stuikte hij ten gronde en bleef bewuste loos liggen. Het slachtoffer bloedde uit mond en aangezicht. OOTEGEM Diefstal. Bij zekeren Vercaemst op den wijk Zaveleinde, hebben onbekenden een hoe veelheid varkensvleesch uit een kuip in den kelder gestolen. Waarschuwing, Dezer dagen worden op al de wegeltjes die voor onbevoegden verboden zijn, de waarschuwingsbordjes geplaatst. Wanneer men daar dus wordt aangetroffen, dan zal er een proces-verbaal vólgen. Men zij dus gewaarschuwd. Louïse Deprêtere, v. Koolskamp. Albeit Strosse met Yvonne Vergote. Sterfgevallen. Augusta Verbek^ Tielstr. Vrouw Petrus Vuylsteke, Fort. Eerw. Zuster Maria-Hermina, Klooster, Centrum. Wed. Alf. Bekaert, Tielstr. Verkeersongeval. Op de Wijk Het Veldkwam het tot een botsing tusschen een paar wielrijd- sters. Een zekere Maria Vandew..., uit In gelmunster, werd hierbij zwaar gewond aan het hoofd, terwijl de andere, een in woonster uit Meulebeke, de linkerhand werd ontwricht. Hun fietsen werden zwaar beschadigd. Door twee messteken in den rug getroffen. Des avonds omstreeks 19 uur, werd da wijk Het Leegtjegelegen langs den grooten steenweg Brugge-Kortrijk, in oproer gebracht aoor een bloedige vecht partij, tusschen een tweetal personen, dia woonwagens bewonen, en die er op ver noemde wijk hun tenten hadden opgesla gen. De kinderen van deze Woonwagens waren in ruzie geraakt en de ouders gin gen zich weldra met het zaakje bemoeien. Van woorden kwam het weldra tot daden en een gevecht in regel ontstond. Zckera Adolf Meyer, trok hierop een groot zak mes en bracht aan Lafertein Bernard twee messteken in den ruft toe. De on gelukkige man verloor geweldig veel bloed en viel bewusteloos ten gronde. De dader sloeg echter met zijn vrouw op de vlucht, over de velden en liet zijn paard en woonwagen achter. Ondertus- schen kwam ae plartselijke rijkswacht ter plaatse, die een onderzoek instelde. Opsporingen werden gedaan naar den dader, die echter geen spoor cpleverden. De ongelukkige man werd naar de kliniek te Izegem overgebracht, alwaar hij de eerste zorgen ontving. Zijn toestand is thans geruststellend. Wagen en paard werden door ae plaatselijke rijkswacht in beslag genomen. WINGENE Burgerstand. Geboorte. Marie-Jeanne Plovie, Wil denburg. Huwelijken. Remi De Baene, werk man, met Elza Deboot, kantwerkster te Wingene. Albert Wullaert, metaalbe werker te Tielt, met Veneranaa Bonne te Wingene. Albert Balliere, geneesheer te Waregem, met Maria Teriinck, te Win gene. André Spanneut, bediende te Watou, met Maria Vanwanseele, z. b. te Wingene. Triphon Debel, bakker te Ruiselede, met Adrienne Vandenabeele, te Wingene. Huwelijksbelofte. Joseph Schottc, handelaar te Zwevezele, met Bertha Mou ton, huishoudster te Wingene. Overlijdens. Romanie Wanneyn, 36 jaar, huishoudster, wed. Henri Vandevel de en Henri Goetnals, Beekhoek. Lecn- tine Fameng, 70 j., kantwerkster, St-Elooi, Rosalia uerijekere, 70 j„ lanabouwster, echtg. Emile Beeusaert, Beekhoek. Benoeming. De vorige week kreeg de parochie Sint- Amand een nieuwe Onderpastoor, in ver vanging van E. H. J. Decaut, die Zondag tot Pastoor van de St-Jozeisparcchie w Oostroozebeke werd aangestela. 't Is E. H. Delrue, afkomstig uit Kekkem. Geduren de 11 jaar was hij leeraar-oewaKer aan het Kiein-Seminarle te Roeseiare. V/e wenschen hem proficiat en gulhartig wel kom te Wingene. Tooneelfeest De tooneelavond, verzorgd aoor de Stu denten met de kostbare meaehulp van Ons Genoegenmag ais schitterend geslaagd aanzien worden. Toen ue zon opging is een prachtig stuk leven en dank zij ’c goede spel kwam het tot zijn recht. Cabaret en dans liet eens goed lachen en tegen 9.30 u. trok elkeen vol daan huiswaarts. Groote Kermis. Het kermispregramma voor 6 Septem ber en volgende dagen schijnt goed ge vuld. Den Zondag te 3 uur koers voor Juniors in de Tielt- en Brugstraat; 2.000 frank prijzen, ’s Avonds te 7.30 u. trek king van de Winterhulp-Tombola in VolKshuis. Den Maandag te 3 uur koer» voor Juniors op den Lucntbal; 1.500 fr. prijzen. Op O. L. Vrouw Geboorte, t» 2 uur, in de Futselstraat, allerhande volksspelen. En deh Woensdag 9 Sept. komt dan het Gouwkampioenschap def Vlaanders voor beroepsrenners A. Er ZU® 12.000 fr. prijzen en 3.000 fr. preuneu. Reedg 40 renners ingeschreven. dn.üe Albert, slachter uit dezelfde gemeente. Belden waren er van beticht een koe te heb ben gestee.n m 't geheim. Belden Hepen een «avnngenlsstraf cp van 1 jaar. Ze zullen ook beiden een boete betalen van elk 140.000 fr. ADMINISTRATIEVE RECHTBANK Decorte Alois, landbouwer uit Slnt- Elopis-Vljve. vervoerde 2 kgr. hoeveboter, die Ml bestemde voor de zwarte markt Gevolg: 3.000 fr. boete, plus de verbeurdver klaring. DEERLIJK Diefstallen. Op het tabakveld van Haerinck Ach., gelegen in de Waregemstraat, werden des nachts van een 150-tal planten de schoon ste bladeren afgetrokken. Op het graanvlad van den 60-ia ripen landbouwer Vandendriessche J.. wijk St- Lodewijk. stolen dieven ’s nachts een 60- tal opgestuikte tarweschooven. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Mark Callens. Jaak Ostyn. Roger Wante. Urbain Van- hulle. Agnes Bruyneel. Lucien Mey- froidt. Juliette Devreese. Sterfgevallen. Jules Dekeyster, 71 Huisvrouw Jules Rogge-Demeestere, 49 jaar. Huwelijken, Reml Defever met Geor- p.ine Tjolleyn. Marcel Bovyn met EIo- die Demeyer. Prudent Vanderschuëren met Genoveva Libbrecht. Juni Van- assche met Suzanna Adams. Leo Al- goet met Noëila Vandeputte. Jozef Gie ters met Paula Vandeputte. Van alles wat. Zondag 30 Oogst, groote Drafkoersen op den hippodroom «De Ga Verbeek», in- gerlcht door WaregemSportiefBe gin te 14.30 uur. Dinsdag 1 September, groote Draf koersen op de renbaan der «Gaverbeek», Deze dag hebben hier de schoonste koer sen plaats van het jaar zoodat het aan liefhebbers geenszins zal ontbreken. Den oefenwedstrijd Red Star Ware- gemStade Kortrijk eindigde op een 2-3 overwinning der Stadisten. Deze laatsten wisten te doelen aan de 5« en 13® mi nuten (0-2). De lokalen netten een tegen- punt zoodat de rust kwam met 1-2 stand. Nadat de lokalen langs Destoop hadden gelijk gesteld slaagden de bezoekers het winnend doelpunt. Goede leiding van Heer Bohez. Op Zondag 6 September wordt er in het park van het kasteel Casier een mooi muziekfeest ingericht ten voordeel van Winterhulp. Het feest wordt gehouden door de K. Fanfare Ste-Cecilia onder leiding van H. A. Baert. Aanvang te 16 u. Ingang 5 frank. De brandweer werd ’s avonds opge roepen daar brand was ontstaan bij M. Vandenbossche, wonend egehucht Dro- genboomEen stalling waarin zich een géit en talrijke konijnen bevonden ging ten prooi der vlammen. Verdere uitbrei ding kon vermeden worden. Z. H. Exc. Mgr Lamirov. blsschon van Brugge, heeft benoemd tot pastoor op de parochie van de H. Familie (Ga- verke) te Waresem, E. H. Lammertijn, onderpastoor te Waregem. Onder groote belangstelling van ge- loovigen en nieuwsgierigen heeft E. H. Josenh Delbeke. zoon van landbouwer Cv- rlel Delbeke. wonende wijk Spitaal. zijn plechtige Eeremis opgedragen, te 10,30 u., in de kerk van Nieuwenhóve. HEESTERT Diefstal. ’s Nachts hebben brutale dieven een zwijn gestolen bij den landbouwer Michel Lanneau. DOTTENIJS-SINT-LEGER Diefstal. Op den wijk Tempelboschwerden op den graanakker van den landbouwer Ju les Depraedt een 200-tal graanschooven gestolen. MOESKROEN Erg gekwetst. Hendrik Franchomme, bediende, kwam met zijn rijwiel in de Kanonnierstraat in aanrijding met het gespan van L. Hu- baux. vervoerder, wonende Nijverheid straat. Franchomme werd erg gekwetst aan het hoofd, verkreeg ter plaats de eerste noodige zorgen van een bijgeroe pen geneesheer. Nog het drama. Voor eenige dagen hebben wij het dra ma gemeld dat zich voorgedaan heeft, waarbij Cyriel Vandenbröucke door zijn zoon met messteken zwaar gekwetst werd. Het slachtoffer onderging in het burgerlijk hospitaal een schedelboring en is thans aan de beterhand. BURGERSTAND Geboorten. Paul Coene, z. v. Roger en Gabrielle Van Oost, v. Aarsele. André De Smet, z. v. Petrus en Alice Vandenabeele, v. Pittem. Jacques De- clercq, z. v. Maurice en Osma Van de Weghe, 9» wijk 351. - Lucrèse Deramme- laere, d. v. Kenatus én Elisa Deweerdt, v. Wingene. Noël Truyaert, z. v. Dorsan en Irma Dumon, 7« wijk 91. Marie Vansteenhuyse, d. v. Leonard en Mar- celinna Kiads, v. Wingene. Monique Van Waheghem, d. v. Gerard en Jeanne Biebuyck, 9" wijk 680. Eric Van Daele, z. v. Frits en Gabrielle Duyck, v. Aarsele. Huwelijken. Marcel Masscho, leeraar, en Marie De Keyser, z. b., beiden v. Tielt. Albert Wullaert, scheerder, en Lydie Adam, iederbewexkster, beiden v. Tielt. Herman Hoste v. Schuifel skapelle en Agnès Crop, naaister v. Tielt. Overlijden. Maria Livrouw, 48 j., z. b., ongenuwd v. Wontergem. - heeft het genoegen te melden dat hij vanaf MAANDAG 17 AUG. een kabinet zal openen in de OOSTROOZEBEKESTR. 35, Meulebeke. Raadplegingen op alle werkdagen, tel kens van 9 tot 12 uur en van 2 tot 3 uur, uitgenomen den Zaterdagnamiddag. Diefstallen. Ten nadeele van de Kinders Samyn, Provincialen weg, werden op het grond gebied van Moorslede op het veld onge veer 300 kilo rogge gestolen. DS schooven werden op het veld uitgedorschen. Bij de Kinders Verbrugge, Provinciale Baan, werden in het midden van een stuk een partij aren afgesneden. In beslag genomen. Door de Vliegende Brigade werd een varken in beslag genomen bij een zekere Robaeys Emiel, Kortewagenstraat. Vlaamsche Kermis. Onze Vlaamsche Kermis is spijts de onbegrijpelijke tegenwerking van een ze kere groep uit onze gemeente, een prach tig succes geworden. Onze Zwarte Briga- de-mannen hebben eer van hun werk. Vooral de verschillende vermakelijkheden lokten veel belangstelling en gedurende de twee dagen brobbelde net van volk. DADIZELE Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Vanwallegem Marcel, v. Zonnébeke, met Louage Jacque line. MOORSLEDE Vlaamsche Kermis. De Vlaamsche Kermis is schitterend verloopen, zelfs buiten iedere verwach ting. Er waren kolossaal veel bezoekers en de ontvangst bedroeg meer dan 100.000 frank. Ook van de omliggende gemeen ten was er veel bezoek. Dit'buitengewoon succes danken we voor een goed, deel aan de kranige medewerking van de Boerin- nenjeugd, de Studenten en de Congrega tie. Winterhulp zal tevreden zijn. De dieven zijn slim. Dieven zijn vindingrijk! Dit blijkt weer uit het volgende; Ze trekken. nachts naar het veld, waar korenschcoven staan, spreiden een laken uit, keeren de schoo ven op het laken, trappen er met de voe ten of slaan fer met een stok de korrels uit en zetten de schooven weer netjes recht, zoodat de boer er niets van kan merken. Ook maakt men gebruik van de volgende methode: Men kruipt tot in het midden van het korenveld en snijdt daar de halmen af. Als de Boerenwacht pas seert, kan ze daar natuurlijk weinig of niets van merken. Op deze manier wer den in onze gemeente vooral langs den kant van St-Pieter verschillende dief stallen bedreven. OOSTNIEUWKERKE Diefstallen. Bij verschillende landbouwers werden ondanks de stipte werking der Boeren wacht, verschillende partijen aren afge sneden en aardappelen gestolen. In den regel wordt dit pas dooi- de boeren vast gesteld bij het inhalen van den oogst. Leveringen. Reeds werden in onze gemeente 67.369 kilo half-late aardappelen geleverd. Er moeten er nog 85.000 kilo geleverd wor den, doch op net einde der maand Oogst zal alles geleverd zijn. Verder werden er al geleverd: 12.000 kilo gerst, 6.000 kilo rogge en 2.000 kilo tarwe. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Overlijden. Furniere Fred, 60 j., echtg. v. Van Neder Maria. Diefstal. Bij Massohelein Henri, Statiestraat, werdén een partij tarwe-aren afgesneden ___a. en een hoeveelheid erwten op riet veld Ecce Sacer- uitgedorschen. BURGERSTAND van 17 tot 24 Augustus 1942. Geboorten. Vandenabeele Germain, z. v. Hendrik én Soete Julia, Kortrijk- pport 25. Van Lersberghe Hilda, d. v. Albert en Vercruysse Clarisse, Voorzorg- straat 9. De Meyer Raoul, z. v. Roger en Vermandel Rachel, Kortrijkstr. 308e. Bekaert Franqoise, d. v. Arthur en Vanoverberghe Julia, Bruggestr. 299. Vanrobays Antoinette, d. v. Antoine en Gregorius Clemence, Wervikstraat 97. Saelens Ginette, d. v. Henri en Dejon ghe Simonne, Kortrijkst.aat 118. Huwelijksafkondigingen. Debuck Da niël, winkelier, en Meheus Bertha, naais ter, beiden te Meenen. Bombaerts Jo zef, schilder te Antwerpen, en Vanziele- ghem Simonne, spinster te Meenen. Demets Joseph, elektrieker, en Deprez Marthe, z. b., beiden te Meenen. Huwelijken. Verbeke Leon, genees heer, en Lambelin Elisabeth, z. b., beiden te Meenen. Vanacker Leopold, schoen maker te Meenen. en Parmentier kma, stringenmaakster te Halewijn. Slosse Florentius, handelsreiziger, en Soenen Clara, z. b., beiden te Meenen. Soenen Norbert, bediende te Meenen, en Vermaut Celina, spoelster te Halewijn. Lagrou Achiel, autogeleider te Beselare, en Van damme Yvonne, meid te Meenen. Ackou Hendrik, velomaker te Meenen, en Demeulemeester Madeleine, weefster te Halewijn. Nollet Hermijn, wever te Geluwe, en Develter Berthe, z. b. te Mee nen. Sterfgevallen. Slosse Suzanna, 30 j., z. b., echtg. Prats Marcel, Wahisstr. 36. Deroy Emile, 52 j., handelaar, echtg. Mieroo Claire, Kortrijkstr. 122. Verriest Thérèse, 81 j„ huishoudster, ongeh., Kun- stenstr. 33. Debock Jeanne, Klooster zuster, 66 j., leperstz. 39. Dierynck Ca mille, 56 j., vlaswerker, echtg. Vandewijn- gaerde Siaonia, Leegeweg 83. Bekaert Julius, 67 j.,, metser, echtg. Lucastel Ber tha, Arsenaalstr. 77. Turf Gustave, 58 j., ijzergieter, echtg. Buytten Hélène, Halewijnstr. 81. Montagne Isabelle, 78 jaar, 2. b., wed. Vanroyen Leonard, v. Ha lewijn. Verheffen Charles-Louis, wol- bewerker, echtg. Dupuis Honorine, overi. te Saint-Martin (ehand Guernsey) den 22 Februari 1942. Echtscheiding. Vermaut Remi, han delsreiziger te Meenen, en Vansielegnem Agnès, z. b. te Halewijn. MISSIE HEILIG UUR Vrijdag 4 September, te 6 '/i uur, in St-Ve- dastuskerk, maandelljksch Mtssie-Heillg Uur gepredikt door E. P. Decruyenaere, der Con gregatie van Scheut, bestemd voor de Mis siën van China, voorloopig tot leeraar in de Wiskunde benoemd aan net College te Kort rijk. De talrijke Mlssievrienden die de laatste maand bij het gloedvol woord van Pater De Cllppele beloofd hebben te vo.harden in het gebed voor de Missiën, zullen niet enkel hun woord gestand blijven door hunne aanwezig heid op dit Missie-Hellig Uur, doch propa ganda voeren bij geburen en kennissen om mede op te komen naar dit Missie-Hellig Uur, dat opzettelijk op den eersten Vrijdag gesteld geweest Is, omdat de ijver voor de Missiën de schoonste bloem Is der godsvrucht tot Jezus’ H. Hart. Het Missiecomité INHULDIGING BURGEMEESTERS Zondag e. k. 30 Augustus, te 3 uur na middag, neeft er in ae feestzaal van het meer in zijn bezit heeft. Leermakers is een zuiver optimist en ziet alleen den blijen, zonnigen kant van ’t léven. Deze levensvisie komt in al zijn werken tot uiting. Wij raden lederen kunstliefhebber aan eens kennis te maken met de werken van Guus Leermakers. Hij zal er geen spijt van hebben. OPENING VAN HET TOONEELSEIZOEN On Zondag G September onent de feest zaal Patria haar tooneelselzoen met de opvoering van de luimige, wereldberoem de Operette van Franz Lear De Lustige Weduwedoor het gezelschap Frank Schoun uit Gent. We hebben dit gezel schap hier m de stad reeds aan het werk gezien en gaven het een welverdiende gunstige pers. Het. zal daarom ook ditmaal niet aan belangstelling ontbreken. Het orkest staat onder regie van Ed gard Corneil en de baletten onder Mei. L. Demunter, sterdanseres aan de Gent- sche Opera. KERMIS Het sensatiepraatje Daar is van dees iaar geen kermiswordt nu daadwerke- lijk gelogenstraft. Reeds is men op de Reimond Tollen aereplaats en on de Bo termarkt, druk he’ïn' met het onslzan vmi de kerrnisverma’-eliikheden. Zelfs het cir- kus zal niet ontbreken. De ieugd omzwermt, met garsche drom men de steeds aantrekkelijke kermisvoor- bereidselen. Daar zal weer leute en vroo- lijkheid zijn te Roeseiare. Met honderden zullen ze naar onze stad stroomen, de jongelui van den buiten om hie’- in ge zonde leute voor enkele i”’en de daeeliik- sohe zorgen te vergeten. Roeselare-kermis blijft een attractie voor jong en oud. PLOTSELING OVERLEDEN Dinsdagmorgen om 9.30 uur reed zekere Gerard Vandenaweele, wonende te Beve- ren, op zijn velo door de Beverenstraat, om zich naar de losplaats van de statie te begeven. Plotseling zakte hij ineen. Voorbijgangers droegen hem binnen in de woning van Dr Hostens, die slechts den dood kon vaststellen. De overledene was slechts 37 jaar oud en de echtgenoot van Maria Ledoux. Hij laat 8 minderjarige kinderen na, SPORT Groot Athletiekfeest. Op Kermlsmnandng 31 Oogst zal er te Roe- sslare een eroot athletiekfeest gegeven wor den voor alle loopers. Het begint te 3 uur namiddag. 1500 Frank prijzen. Ineericht door de Vereenigde Vrienden der Nleuw- markt, met welwillende medewerking van de Brouwerij Imperial, Brussel. De volgende proeven zullen geloopen wor den: 103 m. snelheid in seriën en finaal; d00 m. halve fond in seriën en finaal; 2500 m. fond scholieren tot 16 jaar: 6000 m. fond; vertroostingskoers voor alle niet-prljswinnen- den. Insehri(vingen vanaf heden oeopend bij Leon Lletaert, café 't Peerd Wouwstraat. Ce koersen zullen gelmnen worden in de Wallen-, Kerremelk- en Rod^ubncbstraten. F. C. Roeseiare. Onze verwachtingen betreffende onze sym pathieke Clubjongens stonden hooggespan nen. doch Zondag hebben ze onze verwach tingen nog overtroffen. Vol<”ms scheidsrech ter Adl.ins wns de wedstrijd t-zen F. C. Briwce werkelijk een vemssln". Ook de aan voerder van Brvzze spmk vol lof over ons C’ubelft.al en volgens ziin meening mo’ten zij ’n het komend seizoen nog vele schitte rende overwinningen behalen. De algemeens opinie der talrijke toeschou wers was: een prachtig elftal, een der besten van de Bevorderingsklasse. S. K. Roeseiare. Onze Sportkringers schijnen de goede car- buratle nog steeds niet gevonden te hebben. Zondag werd cr gespeeld te Kortrijk tegen Stade Kortrijk en verloren met 4-1. De op stelling tegen Oostende gaf geen voldoening en daarom werd er weei- beroep gedaan od Van Brocckhovenmet Borry op den vleugel. We betwijfelen echter ten zeerste of dit de ideale oplossing zal zijn. Zondag speelt Sportkring op eigen terrein den laatsten oefenwedstrijd tegen Ronse. We zijn zeer benieuwd, hoe de definitieve opstel ling zal zijn. De wedstrijd begint t.e 2 uur. Cndertusschen hopen wij dat Sportkring zijn goeden naam gestand zal doen en een even goede figuur zal maken als hij b.v. het vorig jaar te Gent deedtoen hét spel van Sportkring voor Iedereen een verrassing werd. Zwarte Leeuw. Zondag zullen we voor de eerste maal in het nieuwe seizoen onze Zwarte Leeuwers aan het werk zlen tegen het sterke Zwevezele. Krottcgem Roeseiare. Krottegêm schijnt in het sukkelstraatje te zijn geraakt, Zaterdag verloren ze tegen een 'sterk studentënelital.met 1-4, Ook het Krot- tegemelftal is sterk gepluimd en verloor goede krachten, o.a. verfalllle, die overging naar F. C. Roeseiare. De jongens hebben twee jaar lang tegen de verdrukking in ge streden en behaalden tweemaal het kam pioenschap. Nu schijnt er den moed uit te zijn. Men spreekt zelfs van een jaar met spelen te wachten, totdat de nieuwe crdenlng er is. 't Zou werkelijk jammer zijn, dat deze prachtige volksclub op noil-aktlvitelt zou moeten "esteld worden, wegens gebrek aan belangstelling, Derby. Zondag speelden de reserven van F. C. Roeseiare tegen de reserven van Sportkring en wonnen verdiend met 2-0. Morgen Zondag wordt de wedstrijd over gespeeld op het terrein van Sportkring. De wedstrijd begint te 10 uur. Nlcole Daemelinck. Papenstraat Ginette Ameye. leperstraat 34. Dekeuckelaere. Veldstraat 206 a. Franpoise Prlnglers. J. Breydellaan 109. Lutgardls De Langhe, Loofstraat 43 (v. Zulte). Kllane Nys. Budastraat 30 (v. Desselgem). Johan Samoy, Loofstraat 43 (v. Lauwe). Huwelijksaankondigingen. Roger Turck, bediende v. Kortrijk, met Marie Lemoine, bediende v. Cuesmés. Michel Debal. vlas werker v. Wevelgem. met Marie Tanzhe, z. b., v. Wevelgem (voorheen te Kortrijk). 'Actoor Sandra, betonwerker v. Kortrijk, met Germana Delaere. schoonmaakster v. Heule. Gustaaf Cannlere, spoorwegwerker Kortrijk, met Marie Geldhof, veilenbe werkster v. Heule. Maurice Hoste, hove nier v. Kortrijk. met Irene Vanoosthuysse, fabriekwerkster v. Rollegem. - Remi Bruy- neel. werkman v. Tielt, met Maria Vanry- rkeehem, meld v. Kuurne (voorh. te Kort lijk). Albert. Mekelrele, nijveraar v. Oote- iem (verblijvende te KortrljK), met Maria Boet, onderwijzeres V. Ootegem. Romain Coppin, handelaar v. Avelgem, met Joanna Melsens, z. b.. v. Kortrtjk. Hllaar De Groote, timmerman v. Bissegem. met Mar tha Lapere, zljdescheerster v. Kortrijk. Joseph Bastoen, timmerman v. Desselgem, met Maria Vanmoen, bankbediende v. Kort rtjk. Albert Verhaeghe, schrijnwerker v. Zwevegem, met Maria Rosseeuw, naaister v. Kortrijk. Huwelijken. Michel Vanooteghem, ma- gazljner, met Elisabeth Devolder, spinster, b. v. Kortrijk. Adolf Carlier, handelsrel- zlger, met Irena Holvoet, stekster, b. v. Kortrijk. Maurlts Deleu, schilder, met Marla Benolt, z. b., b. v. Kortrijk. Emile Jourdain, schilder v. Rohalre (Fr.), met Herminia Roglers, z. b., v. Kortrijk. Mau- rits Carlier, nijveraar, met Cecilia Clarysse, z. b., b. v. Kortrijk. Jozef Bohez, been houwer v. Hulste met Juliana Decaluwe, z. b., v. Kortrijk. André De Belr, nijve raar, met Gudrun Steverlynck, z. b., b. v. Kortrijk. Albrecht Benolt. bediende, met Slmonna Beyls, z. b., b. v. Kortrijk. Fir min Vandebuerle, bediende, met Genoveva Verbeke. z. b., b. v. Kortrijk. Overlijdens. Lionel Vandenbröucke, 3 m., Markesteenweg 198. Alfred Delporte, 74 J., nijveraar. echtg. v. Leonla Vereecke, Gróenlngelaan 21. Camille Casier, 77 j., drukker. Pottelberg 1. Ferdinand Louis, 2 d.. St-Denljsstraat 65. Marie Delebecque, 33 1., z. b., Gentsteenweg 27. Marie Soe- taert, 77 1.. wed. v. Francois Vanduynslae- ger, Stasegemstraat 197. Camille Nel- rvnck, 83 j., wed. v. Hortense Hony, Albert straat 18. Alldora Vandommele, 64 1., z. b., echtg. v. Jules F.emmery (v. Gulle- gem). Amandus Denduwer, 73 1.. land werker. wed. v. Amelia Pieters (v. Beveren- Kortri’kl. -Adlel Ameye, 69 J., klooster ling, Kring 1. VAN ALLES WAT Woensdag 2 September geeft het Volkstooneel in den Stadsschouwburg te Kortriik. te 19.30 uur, de première van Het Recht der Havenloozen koloniaal drama In een voorspel en drie bedrijven. De locatie is geopend in de Openbare Waag. Prijzen dei- plaatsen, van 5 tot 20 frank. Woensdag avond waren de Kortrijk- zanen aangenaam verrast terug de tonen van den beiaard te hooren die sinds de oorlogsgebeurtenissen van Mei 1940 stom was gebleven. Het gold een beiaardcon- cert uitgevoerd door oen knappen stede- lijken beiaardier Hr Hectoi- Morel. Het programma werd uitsluitelijk gespeeld voor de opname op platen bestemd voor een uitzending van Radiozender-Brussel. «In ’t Witte Paarddeze wereld beroemde revue-operette gaat een waar sukses tegemoet. Voor de twee eerste aan- gekondigde vertooningen zijn omzeggens geen ingangsbewijzen meer te verkrijgen. Daarom heeft het komiteit besloten, en dit op algemeene aanvraag, nog twee na- middagvertooningen te geven op 6 en 13 September, telkens om 14.30 uur. De avondvertooning gaat door op Dinsdag 1 September, te 19 uur. In den voormiddag brak brand uit in het bakhuis der hoeve Holvoet, Rog gestraat. Het vuur had reeds een trap aangetast alsook een hoeveelheid hout dat aldaar was opgestapeld. De bewoners, geholpen door de buren, slaagden erin het vuur te bemeesteren. De brandweer die ter plaats was geroepen, moest niet optreden. De schade is gering. De oor zaak is waarschijnlijk een kortsluiting van een dynamo. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Vahdomme Juffen, uit Roeseiare. had In het station aldaar 2 valiezen ontvreemd ten nadeele van Mevr. M. Lommes, uit Pas- schendale. Ten nadeele van Mevr. Vanacker Cecile, uit Wevelgem, nam hij twee paar schoenen mede en een stuk rubber, zooge zegd om ze te herstellen en zag niet meer om. Vandomme die in voorarrest verkeerde, werd veroordeeld tot 10 maanden gevang en tweemaal 182 fr. boete. Vandemaele Theodoor, uit Meulebeke, werd veroordeeld tot 6 maanden gevang en 182 fr. boete wegens ontvreemding van een flets ten nadeele van Maurlts Delputte, uit Zwevegem. Voor de speciale kamer ter beteugeling van den sluikhandel, verschenen Bukens Ca mille, beenhouwer uit Zwevegem en Del- ^'iiinHiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiininffliiniwiiniHnininnnniiiiiiiiiuiiiihiiiiiiiiiiii!i!inniiiiflijiiiiiniiininn!iniiinniininiiniinii!innji>iiiiiihiHiiiiiiïiiiiii I Uit ft Meenensche puiiimiUiuiiiiUiiiTnnj!iiiHiiiiiiiniiiiiiiuuiinniTnnii!iiii!ti!!!i:!inmiiiinuiiiu!!!!!iiijuiininiiiiii!ii!iii!ii!i!!!iinnii[n!i!niiiii!Uiüif!nnn!!ini!i!iiui Werkongeval. Bij het koren afpikken pikte c'e ge naamde Gerard Nevejant in zijn linker voet. GITS Burgerstand. Geboorten. Ligneel Gilbert, z. v. Al bert en Marcella Vanlerberghe. Deca- luwé Roger, z. v. Alidor en Leonia De- sloovere. Overlijden. Goethals Celina, 5G j., z. b., echtg. Honoré Callewaert. Rijwieïkoers. Op Kermis-Dinsdag 15 September wordt alhier het wijd en zijd békend kamnioen- schap van Vlaanderen voor beroepsren- ners B verreden. Er zijn 8.000 fr. prijzen. De afstand bedraagt 100 km. op goede baan. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Jeanne Vandepitte, d. v. Jeroom en Margaretha Vanderstichele. Mariette De Meulenaere, d. v. Nestor en Godelieve Vanparys. Huwelijk. Marcel Bulckaert met Rosa Vanderner. Overlijdens. Hector Garemijn. 70 j.. echtg. Julia Derij. Rosalie Boddin, 34 jaar, wed. Henri Francois. BEVEREN-bij-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Cappelle Jeannine. d. v. Henri en Brouckaert Julienne. Dejon- ghe Albert, z. v. Leon en David Helena. Tommelein André. z. v. Sylveer en Mostrey Sara. Verhaeghe Rosa, d. v. Remi en Louage Bsrtha. Huweliiken. Wyseur Albert, v. Peve- ren.met Noez Marie-Louise, v. Roeseiare. Dekeersgieter Gerard, v. Beveren, met Sercu Julia, v. Lichtervelde. Huwelijksbeloften. Vermander Henri, v. Beveren, met Hoozhe Elisa, v. Rumbe ke. Vanneste Adile. v. Beveren, met Vandewalle Marie, v. Meulebeke. De- waele Andries, v. Beveren. met Garwig Andrea, v. Gits. Hanne Michael, van Zwevezele, met Decruy Martha, v. Be veren. Overlijden. Vandenaweele Gerard, 37 j., echtg. v. Ledoux Maria. Eeremis. Dinsdag 18 Oogst droeg de E. H. Joris De Jonghe, om 10 uur, zijn plechtige Eeremis op in zijn geboortedorp. De kerk was boordevol. De E. H. Boone. Principaal van het College te Poperinge, hield de feestpredicatie. Aan de ouders,- broers en familieleden en vooral aan den jongen nieuwen Pries ter onze welgemeende gelukwenschen. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Bruwier Annie, d, v. .To- zef en Dégrvse Adriana. Degryse Ma- ria. d. v. Achiel en Bostvn Anna. Sterfgevallen. Ghekiere Emiel, 90 1.. wed. v. Decoene Maria. Vandecasteele René. 16 m., z. v. Albrecht en Koorévaar Fiorentina. Plets Albertina, 6-1 j„ wed. v. Vanallemeersch Arthur. Deceuninck Gustaaf. 79 j., wed. v. Sagaert Clemen tina. echtg. v. Maddens Romania. Huwelijken. Verscheure Cyriel, schoenfabriekwerker te Izegem, met De- meulenaere Eugenia, naaister. Cuvelie'- Albrecht, autovoerder, met Sinnesael Germana. naaister. Kerckhof Gerard, i schoenmaker te Oekene, met Desmet Go delieve, bottienstikster. Dumolein Ro brecht, aardew. te Zonnebeke. met Schel- deman Maria, fabriekw. Serruys An- dreas. verlakker te Torhout, met Carette Brio-itta. z. b. Huwelijksafirordigingen. Vermandere Hendrik, lanöb. te Beveren-b’i-Roesèlare, met Hooebë Élisa, landb. Maffay”. .Té- room, aardew. te Ledegem, mét C’Ile- weert Elisa, z. b. Remaut Amend, han delsbediende. met Deboosere Margarete. winkelbediende. Verkinöë’’e Jozef, melkverkooner, met Vansteenkiste Ivon- na, fabriekw. Diefstal. Bij Rosseel, wonende in de Kwade- straat. werden 25 struiken aardappelen uïtgerukt. Aardappelen. De aardappeloogst zal dit jaar schitte- rend slagen. Naar deskundigen beweren, zal de gemiddelde opbrengst per Ha. rond de 30.000 kilo bedragen. Er zal dus geen gebrek zijn aan aardappelen. Tot eer van onze boeren moeten we zeggen dat ze regelmatig leveren. Openbare werken. De bocht bij dé Vijfwegen naar Roese iare zal voltooid worden. Het overige van het werk kan wégens gebrek aan de. noo dige grondstoffen voorloopig niet geheel in orde gebracht worden. OEKENE Weekfilm. De Heer Burgemeester gaf ons het vol gende overzicht over zijn gemeente: Tot nu toe werd nog geen enkele dief- stal gesignaleerd. Dit is voorzeker in de zen tijd een uitzonderlijke prestatie,, het- geen vooral het gevolg is van de uitne mende werking der Boerenwacht. Natuurlijk werden intijds verschillende veldwegels afgesperd. Ook wat de leveringen betreft, mógen ws niet klagen. Er werden nu reeds on- geveer 10.000 kilo aardappelen meer ge leverd dan verplicht was. VerderWerden er al geleverd: 2.300 kilo gerst en 3.600 kilo rogge. Ook aan den oproep tot dor- schen werd dadelijk gevolg gegeven. Ik kan U gerust zeggen, dat we hier nog nooit tevergeefs een oproep gedaan heb ben tot onze boeren. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Claeys Erika, d. v. Julius f en Vangheluwe Madeleine, Statiestr. Lecluysse Palma, d. v. Albert en Withouck - Maria, Statiestr. Bailleul Huguette, d. I v. Camiel en Dedeurwaerder Marie, H. Verrieststraat. Huwelijk. Vanbiervliet Jules met Werbrouck Bertha, b. v. Ledegem. Huwelijksbeloften. Mares Camiel, v. Ledegem. met Claus Ivonne, v. Wevelgem. Rosselle André met Claeys Maria, b. v. Ledegem. Samyn Jozef, v. Ledegem, met Rosselle Lucienne, v. Dadizéle. Overlijden. Withouck Guillaume, 59 j., echtg. van Vandenhemèl Honoririé, Statiestraat. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 30 Augustus 1942. Dokters- dlensten: HH. Dr Declerck Willem, St-Hu- bertstraat, en Dr Pattyn, Henri, Horrlestr. 2. Apotheekdienst; Heer Apotheker Defrancq, Meenensteenweg. Op Kermis-Maandag 31 Augustus. Dok- tersdlenstenHH. Dr Ach. Ghekiere. Noord- straat, en Dr Alb. Sinnesael, Consclence- straat 6. Anotheekdlenst: Heer Apotheker Deltour, Ooststraat 112. Taxi van dienst voor de HH. Dokters: H. Nestor Wauters, Spanjestraat 89 BURGERSTAND van 20 tot 27 Augustus 1942. Huwelijksafkondigingen. Marcel hee. bakker, met Albertlae Dedeyne, z. t>., b. v. Roeseiare. Amant! Remaut. nljver- heldsbedlende v. Rumbeke, met Margarita Deboosere. winkelbediende v. Roeseiare. Leo Boddin, tuinbouwer v. Roeseiare, met Elza Ramboer, z. b., v. Gits. Huwelijken. Remi De Staebel, foorrel- ziger v. Mere-bij-Aalst, met Elza Dewulf, z. b.. v. Roeseiare. Daniël Duhamel, staatsbediende, met Alfonslna-Yolanda De bruyne, z. b., b. v. Roeseiare. Albert Fa- rasljn, bakker V. Meulebeke. met Elisabeth Thys, haspelaarster v. Rosse1are. Alfons Cayt.an, leurhandelaar. met Magdalena Hout- hoófd, lewha.ndelaarster, b. v. Roeseiare. Edmond Decloedt. vuurmaker v. Roeseiare (wed. v. Leonia Vancolllie), met, Cellna De- clercq. z. b.. v. Roeseiare (wed. v. Joseph Aernoudt en. Edmopd Terrln). Geboorten. Jenny Desmedt. d. v. An dries en Bertha Ronse. Bruggesteenweg 130 a. Maria Dejonckheere, d. v. Alfons en Lia Wlthoufck, KI. Mooraledestraat 205. Ro land Lenolr, z. v. Alfons en Maria Wallaert. Wetterenstraat 8. Hugo Bllllet, z. v. Mar cel en Joanna Desmedt (v. Gits). Dlede- rlk Devos, z. v. Omer en Margriet Beernaert, Vlamingstraat 27. Anna Lammertyn. d. v. Emiel en Alexla Dobbels (v. Ingelmunster) Willy Demey, z. v. Michiel en Georgina Goderis, H. Verrieststraat 95. Leon Ver- klndere, z. v. Albert en Maria Vandendries sche, Bruggesteenweg 267. Maurits Hal- wyn. z. v. Andreas en Maria Wyffels. Mee- nenheerweg 112. Nadla Vandewynckeld. v. Emiel en Magdalena Sercu, Rumbeke- steenweg 146. Gerda Marres, d. v. Jullaan en Ellsa Salembier, Groenestraat 115. Paul Vande Voorde, z. v. Jozef en Andrea Van- baesebrouck, Delaerestraat, 15. Lena Wets, d. v. Pieter en Maria De Keyzer (v. Torhout) Alfonslna Dannels, d. v. Georges en Mar- gareta Dedeurwaerder. Landbouwstraat 34. Freddy Huyghebaert, z. v. Albert en Zelia Debusschere. H. Verrieststraat 102. Ro gier Verhaeghe. z. v. Michiel en Godelieve Masscho, Steenstraat 27. Andreas Rey- naert, z. v. Achiel en Lia Roelens, Honzé- broukstraat 11. Sterfgevallen. Gerard Vandenaweele. 36 J.. kruidenier, echtg. v. Marla-Louisa Ledoux (v. Beveren). Prudence Sambner, 72 j.. z. b., echtg. v. Adolf Ravesohot, leperstraat 154. Ellsa Eeckeman. 68 1.. z. b.. wed. v. Karei Delforge, De)b°kest,raat 4. Irène La grou. 6 m.. d. v. Maurlts en Suzanna Van wallegem. Zu'dmolenstraat 211. Romania Sanctorum. 57 j.. z. b.. echtg. v. Arthur Coboens. Zuldmo’enstraat 193. Karel- TjOUIs Verstreete. 77 .1., z. b.. wed. v. Meria Tempelzere. Stokerlcstraat 31. Willy S!.n- tobln. 2 m.. z. v. Philomain en Albertina Goegebettv. KI. Bruanestraat 16. René Van Tsacker. 85 landbouwer, echtg. v. Sidonla staelens. Zllverbergstraat 56. 'Przenln Nonne. 7+ i.. z. b.. wed. v. Polydoor Bruneèl. Bruggesteenweg 16. BERICHT Gedurende d» kermisweek is het bureel r>n den burgerlijken stand or> b°t stMhu’s alle dagen nnen voor het publiek enkel in den voormiddag. TAXIVOERDERS VOOR DE WEEK Taxi 31 Augustus tot 5 September 1942: Gustaaf Verstraete. Hof van ’t Henneken 46; Camiel Yssers, Herdersstraat 98; Odiel Ide- Vercruysse, St-Mlchlelsstraat 26. BEKENDMAKING De Burgemeester der stad Roeseiare maakt bekend betreffende de toegang tot de beteelde gronden en veldwegen: Het verkeer op de volgende wegen is verboden Veldweg nr 16. Bocht Schierveldstraat. W ld veld nr 36. Collievijveraardeweg. Veldweg nr 65, Vergeldermolenwegel. Veldweg nr 66, Voetweg. Veldweg Nr 42, Leiestraat. Veldweg Nr 47. Veldweg deel der oude ligging van de Stadenstraat naast hoeve Stragier Ger. Overtredingen worden gestraft met ge vangenisstraf van 8 dagen tot 3 maanden en met boete van 26 tot 2.500 fr. of één dézer straffen. De Burgemeester. PRIJSKAMP VOOR PAARDEN VAN ZWAAR TREKRAS Op Donderdag 3 September 1942, om 10 uur voormiddag, wordt er op de Sint- Amandsplaats een prijskamp gehouden voor paarden van zwaar trekras, gegeven door den stedelijken Boerenbond, met medewerking van de provinciale land- bouwkamer van West-Vlaanderen. Er zijn 3.000 fr. prijzen. De inschrijving der aangeboden paar den zal plaats hebben in Café Francais bij de Weduwe Haghedooren.' Conscience- straat. vanaf 9 ff' uur voormiddag, en de prijskamp zal stipt om 10 uur beginnen. UTTNOODIGING Op Zondag 30 Oogst, Maandag 31 Oogst en Dinsdag 1 September kunnen de lol:a- len der Vrije Beroepsschool door de ouders en belangstellenden van 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur bezocht worden. Er bestaat dan ook gelegenheid om nieu we leerlingen te laten inschrijven. DIEFSTALLEN Bij de Rijkswacht werden de volgende diefstallen gesignaleerd Bij Plilippo Camiel, landbouwer, Rummbeke, werden 200 struiken aardap pelen uitgedaan. Bij Depuydt Alfons. landbouwer te Roeseiare, werden van 200 schooven tar we de aren afgesneden. BijCogghe Odiel, landbouwer te Roeseiare. werden 60 struiken aardappelen uitgetrokken. Bij Gryspeerdt Napoleon, landbou wer te Roeseiare, werden 25 kilo tarwe gestolen door de aren af te knippen. Bij Buysse Bertha, landbouwster te Roeseiare, werden 40 kilo fruit van de boomen gestolen. Bij Moerman Pol, landbouwer te Roeseiare, werden 10 kilo tabaksbladeren ontvreemd. Bij Yzers Alb., landbouwer te Rum beke, wetden ongeveer 25 kilo tarwe ge stolen door de aren af te snijden. Bij Forret Leon, landbouwer te Oost- nieuwkerke., werden 45 kilo tabaksblade ren ontvreemd. Bij Lookere Arseen, landbouwer te Hooglede, werden 160 kilo tarwe gestolen door de aren af te knippen. Men heeft hier den dader te pakken kunnen krij gen. ’t Was een zekere H. M. uit Hooglede. Bij Vinckier, landbouwer, Brugge steenweg' Roeseiare, werden 10 kilo ta baksplanten ontvreemd. Op Maandag 31 Oogst (Kermis Maan dag» zal er in de St-Michielskcrk om 9 u. een solemneele Mis opgedragen worden ter intentie van Pierre Snyers, Gustaaf Plancke en de andere overleden leden van den Bond der rondreizende hande laars. Om 10 uur zal er voor de leden een algemeene vergadering plaats hebben. TENTOONSTELLING De tentoonstelling die gedurende de kermisdagen te Roeseiare genouden wordt door de leden van het Kunstenaarsgilde De Mandelgouw belooft werkelijk in teressant te worden. Ieder lid zal zijn laatste werken tentoonstellen. We raden alle kunstliefhebbers aan deze tentoon stelling te bezoeken en zoodoende eens kennis te maken met dé werken van onza Roeselaarsche kunstenaars. KUNSTSCHILDER GUUS LEERMAKEKS Voor het oogenblik exposeert kunstschil der Guus Lóermakers te Roeseiare in de zaal van het Huis Cloet, H. Horriestr. 28. Guus Leermakers woont in Oudenaarde, doch is Nederlander van geboorte. Lan gen tijd verbleef hij in Indië, waar hij tal van prachtige wiricen schilderde, die door het kunstminnend publiek in Neder land zeer gegeerd waren. Jammer, dat Guus geen enkel werk uit deze periode wonende Kortrijkstraat, reed met twee drlewieikarren, die met 1 geladen waren, KINEMAS Programmas der week. In kinema PatriaGroote Markt; Kadetten prachtige film. In kinema Plaza Kruisstraat: D» Stuwdam SPORTNIEUWS JES Zondag moest F. C. Izegem strijd leveren tegen W. S. Houthulst. Deze wed strijd verliep eerder onregelmatig, zelf» onsportief want een tweetal spelers van Houthulst moesten van het terrein ge zonden worden. Ten slotte wonnen d» rood-zwarten met 3-2 cijfers. Kachtem Sp. kreeg S. K. Zilverberg op bezoek. Spijts het hier ging om de finale waren beide ploegen elkander waard zoodat de uitslag hier 2-2 werd. De mannen van A. S. Izegem lever den strijd tegen de Naaipanderboys. Na een heftige partij won A. S. Izegem ten slotte nipt maar verdiend met 2-1. KACHTEM Maalbewijzen. Vanaf Dinsdag 1 September kunnen de maalbewijzen afgehaaid worden. Dit zal voortaan lederen Dinsdag' kunnen ge schieden. echtelingen Oscar vast fiat een aangelegen hangaar, Het plaat elijk pompierskorps was reeds in voile werking om de aanpalende wo ningen to vrijwaren. In den brand wer den zooiets van rond de veertig duiven manden het 'prooi der vlammen, alsme- enz.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6