Voetbal s Uit }t Roeselaarsche Uit ’t Tieltsche Uit ’t Kortrijksche j I Uit ft Meenensche I Uit st Izegemsche I F H wi UIT KORTRIJK hj 3. ESBffl MM dat deze met sukscs verloeren zal. FEESTPALEIS. Yvette met Kathe Dorsch en Joh. Riemann. P S UIT MEENEN DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg aan den Notaris dat Uwe Venditie in DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de ctre&h ze kennen zal. DAVIDSFONDS I VERDUISTEREN IS PLICHT! “pianos- UIT TIELT d3 s? °p ms- ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS UIT ÏZEGEM 2S2!25(EHS;3a2318l!KaiSaia03'3aHasJ5SÏÏS OUD-MINISTER BARON DE WOUTERS D’OPLINTER OVERLEDEN smokkelwaar aangeslagen .'gülffi Kinemaprogramsna’s is Jozef. z. v. Thomas >n 'Pici'É’r 1 ---- - i' --——o VVCV -1'-. V U/ll VI. V, Willy Ostyn,-6 September gansch den dag waargeno- De Backer, 9“ Wijk 723. Doiocn] c, ya ’men worden rlnrw TV»» Tx>r\ A iTt.o.T’tr iMlrcj. t t..».»11- a ito„.,4- iinni»!>Hihl iffygw Burgerstand. Hervé Vaernewyck. Bulcaen Moreau op 7.01 7.02 7.04 7.06 7.07 7.00 7.10 .fcilMMiHIMliKllllffllIill! UIT ROESELARE Q Zaterdag U Zondag H Maandag 3 Dinsdag fö Woensdag K Donderdag S Vrijdag Diefstal Bij Corneillie Camiel werden van cn- gevesr 100 schooven tarwe de aren gadeel» telijk afgesneden. De daders zijn cnbe- Aangeslagen. Aan de statie werden 270 kilo aardap- pelen in beslag genomen. Verder werden neg 11 kilo tabak in beslag genomen, die vervoerd werden zonder vergurarng door zekere Alois Wyffels, Doclstraat 18. Diefstallen. Bij Camiel Baeekelandt, Meulebeke- straat, werden 43 struiken aardappelen uitgetrokken. Zekere. Heytens Maria, wonende in de Doelstraat, werd beticht van diefstal van tabak en tarwe ten nadeele van Dob- belaere Reml. Bij Bohez Jules. Gentstraat 113. wer den op het, veld van 60 schooven haver de aren afgesneden. De dader werd ont dekt. ST-ELOOIS-WINKEL 5 Sept. 6 Sept.: 7 Sept.: 8 Sept.: 9 Sept. 10 Sept.: HJScpt.: Ten gerieve van onze Lezers geven wij dan ook hieronder de uren van op- en ondergaan der zou. tot regel maat voor de verduistering. ZON onder 20.21 20.19 20.17 20.14 20.12 20.10 20.C3 BURGERSTAND Geboorten. Regina Vanrenterghem, d. v. Marcrl en Maria Patteeuw, Wingene. Rosa Alliet, d. v. Willem en Veneranda Craeymeersch, Wingene. Monique Le Couter, d. v. André en Gabrielle Van de Weghe, Tramstr. 47. Albert Hommé, z. v. Petrus en Elvira Van Walleghem, Oude Statiestr. 36. Maria Polfliet, d. v. René en Maria Voet, Oostroozebeke. Noël Van Tieghem, z. v. Clement en Mar tha Callens, Hoogstr. 104. Marie-Thé- rèse Ally, d. v. Gerard en Alice Vander - beke. Poelberg 103. Eric De Poer, z. v. Aimé en Gabrielle Belaen, Oostroozebeke. nnn Vonnoanbo rl v» Allvorf er» C.S. Meenen C.S. leper; Uondcyn* Renlngelst P.C. Komen; R.C. Wervik F.C. Roesularé; Staden S. K. Roeselarr; CLiyoct B.S. Poperlnge, bye. Ommegang. Van 8 tot 16 September zal de Dadrzele- Ommegang plaats hebben. Bij deze ge legenheid wordt er ernstig op gewezen dat het sluitingsuur op 11 uur blijft vast gesteld. Bovendien mag zich niemand op straat bevinden ’s nachts tusschen 11.30 cn 5 uw;.- Wij herinneren er nogmaals Mariale-tentoonstelling. Tijdens den Ommegang van 8 tot 16 September zal er in de meisjesschool een prachtige Marialc-tentoonsteiling gehou den worden. Deze tentoonstelling is gods- disnstig-kulturcél cn historisch zeer aan te bevelen. ondernemer van vervoerdiensten, uit Sint-' Amandsberg, met een vrachtauto gereden langs de Doornikstraat. Tijdens het ver nieuwen van zijn apparaat voor houts kool, werd hij getroffen door een hevige gasontsnappihg, waardoor hij bewusteloos uit de vrachtauto viel. Voorbijgangers brachtén hem de eerste en noodige hulp. Dokter Vandoorne diende verder het slachtoffer de noodige zorgen toe. Na een 20-tal minuten was H. Engels hersteld en kon hij zijn reis voortzetten. Men hoopt dat het ongeval geen verdere nadeelige gevolgen zal hebben. GELDBEUGEL OP FRUITKRAAM ACHTERGELATEN Diefstal van tabakplanten. Ten nadeele van den landbouwer Geor ges Busschaert, wonende Kloosterhof, werd van zijn land een groote hoeveel heid tabakbladeren gestolen.. Er roert entwat in Wevelgem. Bij. S. V. Wevelgem levendige bedrijvig heid op. alle fronten. Bestuur, spelers en supporters, iedereen is in de weer. On langs vergaderden de supporters. Valere doet zijn best om 'n schoone groep sup porters te hebben tegen het a. s. seizoen. Anderzijds werkt toet bestuur naarstig voort aan den uitbouw van de club. De spelers van hun kant verbeiden met ver langen het nieuwe seizoen. MISWEEK Van Zondag 13 Sent, tot Zondag 7.0 Sept, zal alhier in de kerk der Eerw. Pa ters Capucienen, een groote Misweek ge houden werden ten einde de oefeningen der I-I. Mis aan de geloovigen beter te doen begrijpen, ’s Morgens en 's avonds om 7.3!) uur zullen telkens godsdienstige oefeningen gehouden worden met duidè- lijke uiteenzetting door E. P. Rembert. GROOT-IZEGEM Sinds 1 September is de volksrijke ge meente Emelgem met haar 4.000 inwoners bij de stad ïzegem gehecht. Vroeger heb ben we hier reeds meermaals op gewezen dat de samensmelting van Emelgem en ïzegem schier meer dan noodzakelijk werd te meer daar beide gemeenten omzeggens eenzelfde industrie hebben en dan ook .om die reden met elkaar moeten leven. Zonder twijfel zal deze samensmelting groote verbeteringen met zich brengen en dit op elk gebied. Aldus bekomt de stad ïzegem thans ruim 20.000 inwoners zoodat ook de oppervlakte van de stad Izegsm hierdoor merkelijk meer uitgebreid wordt-. Anderzijds zijn vanaf 1 dezer alle open bare. diensten der gemeente Emelgem naar ïzegem overgebracht zoodat de in woners van Emelgem thans voor aangif ten van burgerlijken stand, bevoorra- dingsdiensten, enz., zich tot de bureelen te ïzegem zullen mceten wenden. Alle inlichtingen voor de inwoners van Emel gem en ïzegem kunnen alhier op het Stadhuis dagelijks verkregen worden en dit telkens van 8.30 tot 12 u. en van 2 tot 5.30 uur. Ons inziens zal dé samenvoeging van Emelgem bij ïzegem beloven voor de tce- trieel gebied. BEROEMD ORKEST Ter gelegenheid van Izegem-Kermis zal het beroemde A.B.C.-orkest der Scala van Oostende alhier Haar dé feestzaal Pa tria >i komen met een puil: programma en dit op Zondag 6, Maandag 7, Dinsdag 3 en Donderdag 10 September, telkens in den namiddag. BONTE AVOND Het gekende revuegezelschap Dickson uit Gcht, zal alhier in de feestzaal der Gilde, gelegen in de Kruisstraat, drie op voeringen geven van een bonte avond. Deze vèrtooningen gaan door op Zondag 6 Sept., om 7.30 u. en op Zondag 13 Sept., om 3 u. en 7.30 u. 's avonds. Een plezierig en a vvi.i Herinneren er nogmaals en afwisselend programma zal telkens uit- aan, daf'ïïet streng verboden is te dansen. I gevoerd worden. Knaap uit het water gered. Donderdagnamiddag der voorbije wseï waren enkele jongelingen aan het baden in een groeten vijver, gelegen dichtbij da Kruisstraat. Op zeker ocgenblik ging Le» fevere G., zoon van Hector Lefevere, wo nende op den Zuidhoek alhier, in het water, doch d? knaap ging dadelijk on der. On het punt te verdrinken, sprong Henri Vanbiervleet, zonder aarzelen, den drenkeling na en kon. na veel menie, den jongen van een gewissen dood red den. E ROYAL. Miarka met Rama Tahé en José Noguero. groote Vlaamsche Kermis ingericht In de meisjesschool. De opening heeft plaats te 1L30 uur. Een tombola met 20.000 fr. prij zen zal deze echte Vlaamsche Kermis be- sluiten. 1 Op Zondag 6 September, te 16 uur, wordt in het Park easier een muziekfeest gegeven door de Kon. Pönfaré Ste-Ce- ciliaonder leiding van H. Alf. Baert. Tnkomprijs: 5 frank, ten voordeele van Winterhulp. Tijdens den beroensrennerskeers van 1 Zaterdag deed zich onder de renners een erge valpartij voor, o. a. moesten Juui Lowie en Jeroom Dufromont worden weg gevoerd naar den geneesheer die aan beide renners hoofdwonden en kwetsuren over armen en beenen moest verzorgen. Met de kermisdagen had de tentoon stelling der werken van Willy Haupsy, ten lokale «Dén Arend», veel bijval. Deze tentoonstelling blijft open tot Zondag 6 September aanstaande. Soort. De koers voor beroepsrenners te Ware- gem. Zaterdag 29 Oogst betwist, kende een mooi sportvertoon. Niet minder dan 52 ren ners namen er den start. Het was tenslotte J<.f Vande Weghe uit Ingelmunster die op het laatste gedeelte niet meer te houden was en mot voorsprong mooi wist te zegevieren. De uitslag ziet er uit als volgt: 1. J. Vande Weghe. Ingelnumster 135 km. In 3 u. 28 m.; Uitsla1': 1. J. Van de Weghe, In 3 u. 28 m.; 2. R. Depoorter. op 22 sec.; 3. Dick, op 40 s.; 4. Van Overloop, op 1 m. 02 s.; 5. Schotts, op 1 m. 10 s.; 6. Van Hasselt, on 1 m. 30 s.; 7. De'oordt, on 4 m. 05 s.; 8. Kint; 9. Her- mle; 10. Van Houtte: 11. Ramon; 12 Thomas; 13. gelHk: Pelsers en Van Hérzeele; 15. Hu- vaere; 1B. Sercu; 17. Beirnaert; 18. Claeys M. De schaal, waarde 500 fr., werd gewon nen door S. V. Deerlijk. De Juniorskoers aan den Balling, gege ven ten voordeele van Winterhulp, kende een ongehoord succes. Heel veel volk en 29 renners, die een aanvenamen wedstrijd le verden. De renner Callens Norbert uit Wak ken was de beste renner van ’t lot en won verdiend. Niettegenstaande 2 bandbreuken wist Reml Windels toch nog 2» te eindigen. Hier de uitslag: 1. Callens Norbert, Wakken, 100 km. in 2 u. 45 m.; 2. tVindels Reml. op 2 mln.; 3. Annutchln Albert, o-p 50 meter; 4. Lecluyse A.. op 100 meter; 5. Vandecas- teele J., on 300 meter; 6. Berton Gllb.. op 2 m. 45 s.; 7. Depraetere ,T.; 8. Bocklant Rob.; 9. Dhondt G.; 10. Misslaen G.; 11. Ver- cruysse E. De voetbalmatch Waregem Sp.F. C, Kruishouten! eindigde op een 6-3 overwin ning der lokalen. Morgen Zondag reist Sportlef naar Houthulst, dit als eerste partij van het kam pioenschap II’ Afdeellng Provinciaal. De Leeuwkens zullen waarschijnlijk belde punt jes veroveren. Red Star is vrij. Het waterfeest. Ingericht op Kermls- Maandag door de Waterratten, kende een mooie opkomst. Alle wedstrijden kregen een aangenaam verloop, zoodat alle toeschouwers tevreden waren over den goeden verzorgden afloop van dit feest. kend. INGELMUNSTEB Kansspelers gesnapt, D:zer dagen werd esn inval gedaan in café In Spanje Bruggestraat. te 7 uur ’s avonds. Verschillende jongens ven 17 tot 20 jaar en meisjes van denzelfden leeftijd 'werden aan de speeltafel aange- troffen. terwijl zij bezig waren te spelen mét het kansspel «Anker en Zon». De spTcn en de inzét, die op tafel lag, wer den in beslag genomen. In het bezit van een der makelaars werd een som geld ge vonden ten berirege van 3.600 fr. Cok tkze wérd in beslag genomen. Welgeslaagde Fcestvcrgadering van den ueweotaond Roeselare-Tielt te Tielt op Zondag 30 Augustus 1942. Den laatsten Zondag van de zonnige Oogst maand ging in het gastvrije Tielt de jaar- lijksche algemcene ftesCvtrgadering van den b.oeienden Gewestbond Roeselare-Tielt door, en mocht zich In een schitterend sukses ver heugen! Van schier overal kwamen stralende Davldsfondsgezlchtsn opdagen per trein, per tram, per fiets en te... voet. De ruime leest- zaal van het St-Jozêfska’lege was tot in de verste hoeken bezet. Er waren zekerlijk 500 aanwezigen e-n van mcetaf hing er een echte Davidsïona.sstemming in de zaal. Niet minder dan IJ Afdeelingen en wel nl. de Aideeiingen Aarsete-Kanegein (20), Eegem (10), Emelgem (15), Ingelmunstei- (5), Ize- gem (20), Oostroozebeke (10), Pittera (15), Roeselare (10), RoUcgem-Kapeile (5), Rulse- lede (10), Steden (5), Tielt (300), Wakken (5), b'chuiterakapelle (50), westroozebeke (5). Wie-sbcke (5) en Wing:.a (30). waren er Hink vertegenwoordigd. De afdeeling Lich- tervelde liet zich verontschuldigen. Te kwart na 15 uur opende M. J. Coèl, voorzitter van den Gewestbond, .de geest driftige vergadering en sprak hartige wel- komwoorderi uit, inzonderheid voor M. E. Amter, den onvermpelbaren hoofdsekretaris uit Leuven. Zeer terecht en met fierheid mocht hij wijzen op den gestadlgen groei en den blijden bloei hi de 30 afdeelingen op een paar uitzonderingen na. De gewestelijke ak- tle van het verspreiden van ce jeugdreeks in de scholen bij middel van een spaardienst wint onweerstaanbaar veld. Daarop werd de eigenlijke avond Inge zet door H. Antoon Vander Plaetse uit Tiert, die de aanwezigen onderhield over Het oude Nederlandsche Lied Zijn kernachtige spreekbeurt werd door keurige, knap ver tolkte deklamatles geïllustreerd. Tusschenin trad het Zangkoor van het Davldsfonds on der de kundige leiding van H. V. Vermeersch, tot driemaal toe op met goedgekozen zang nummers. Dit ontspannend eri tegelijk ont wikkelend feestprogramma viel danig in den smaak en Anne-Marie cn Kempenland werden krachtig meegezongen. Na de pcos hield M. E. Amter namens het Hoofdbestuur een zeer gemoedelllke, bonte, sappige toespraak, die op lang applaus ont haald werd. Tenslotte werden de laureaten van de prijs kampen in Nederlandse)! Opstel 1912 door H. R. Braeckevelt, sekrstaris van den Ge- westbond, op treffende wijze gehuldigd. In de eerste reeks werden bekroond: Vande Wln- ckel Pieter uit Roeselare met 91 p. en Van Dromme Jacqueline uit ïzegem niet 92 p. Al de bekroonden, In totaal 63, mochten har tige gelukwenschen, mooie diploma’s en waardevolle, boeken in ontvangst nemen. Nu namen 13 afdeelingen er deel aan. VZe ver wachten dat dit cijfer voor 1943 zal verdub belen Eerst tegen 13 uur liep deze schitterend Ie feestvergaderlng ten einde en allen kontent naar huls terug! Te kóóp: verscheidene schoone okkasie- pianos, gaiisch hersteld en zoo goed als nieuw. HUIS A. LIÈTAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van planos. Bij dc Pompiers. Voor hst pomplerskorps is esn splinter nieuwe motorpomp aangekomen. Deze nieuwe- aanwinst zal in geval van brand ramp het bewijs leveren, dat het pom- pisrskorps van Rumbeka voor haar taak berekend is. DADIZELE Burgerstand. Overlijden. Seys Achiel, 64 j., wed. v. Rosseel Sylvie. Huwelijksafkondiging. Thys Albert met Ghekiere Maria, v. Moorslede. ring voor de landbouwers zal plaats heb ben op Zondag 6 Sept., om 9 uur, in plaats van den 2i‘ Zondag, zijnde Kermis- Zondag. De groote panrdenkoorsen van Dinsdag jl. te Waregem kenden een ongehoorden bij val. Alle koersen werden fel betwist en de Groote Prils Vlndevogel zag het paard Qua- melle winnen voor Quick Star, na een boetenden strijd van het begin tot het einde. Hiermede is de -»roote dag voor Waregem we derom voor een jaar voorbij. SPIERE Graan gestolen. Dieven hebben ’s nachts ten nadeele van landbouwer Julien Bourgeois, 59 bun dels korenaren van zijn veld gestolen. MOESKROEN Paard in een uitstalraam. Een gesnan der brouwerij Christiaens van A.albeke, bevond zich op de Markt plaats, en terwijl de voero’er Jules Van- denbroucke, bezig was met een levering te doen, liep het haard, weg. en kwam te recht in een uitstalraam van het maga zijn A l’Innovat'.on Do ruit en deur worden totaal vernietigd; het paard werd gekwetst. Als vrouwen vechten. Alice D’haene, 36 Gebogenstraat, en Francine Vuylsteke. wonende 39 zelfde straat, werden handgemeen woeens een kindertwlst. Béiden werden gekwetst aan ’t aangezicht en hun kleederen totaal ge scheurd. Het smokkelen van T. S. F.-stukken. Twee rljkswachters die nabij de kerk van Montnlevx de tram onderzochten, vondsn er M. V. uit Brussel, die verschei dene stukken van T.S.F.»apparaten ver voerde, zcoals luidsprekers, toestellen voor het msten van stroom sterkte, enz., die over de grens gesmokkeld werden. Gestolen. Ten nadeele van landbouwer René Ar- reck. gehucht het Kompas, hébben onbe kenden 150 struiken aardappelen gesto len. On het veld van landbouwer Renard werden 60 bundels graan sestolm en ten nadeele van Henri Vandewalle, 23 Schoen- makersstraat, werd ook een hoeveelheid aardappelen gestolen. Zij was te rijk gekleed. Gendarmen op dienst aan ’t gehucht Montaleux, zagen een wouw do grens oversteken, die niettegenstaande het prachtig weder, drager was van een groe ten mantel. Deze vrouw, uit Harelbeke, M. V.. werd verzocht naai- den toldienst te gaan, waar zij drager bevonden werd van 7. kgr. tabak, die aangeslagen werd. Sigaretten gevonden. Twéé rijkswachters, die da tram door snuffelden. vonden ondei- een bank 85 pakken sigaretten, die daar verlaten ston den. Deze pakken waren niet voorzien van taksbanden en werden aangeslagen. ROLLEGEM Gestolen. Onbekenden hebben ten nadeele van landbouwer Alois Busschaert, Markestr., 416 struiken aardappelen uitgetrokken en medegenomen. MARKS Wafmcopsdaad. ’s Avonds heeft de genaamde Achiel Cardon, woonachtig Mote, een einde ge steld aan zijn leven door zich de këel over te snijden. De man die sinds gerui- men tijd aan «en ongeneesbare ziekte leed, heeft waarschijnlijk gehandeld in eene vlaag van wanhoop. imffliiiiiiiiiiünüMiiHi Mevr. Maresceaux Elza, gehuisvest Moeskroenstraat 234-5, heeft de rantsoe- neeringskaarten van haar gezin verloren. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag S September 1942. Dokters- dlensten; HH. Dr Vanden Berghs Paul, Rij- selstraat;.Dr Hostens willy, Ardoolesteenweg. Apotheekdienst: Hser Desmet-Bouckaert, Apotheker. Noordstraat 20. Taxi van dienst voor de HH. Dokters: XI. Gust. Verstraete, Hof van 't Henneken 46. BURGERSTAND van 27 Augustus tot 3 September 1942. Huwelijksafkondigingen. Oscar Van- dasle, schoenmaker v. Beveren-blj-Roeselare, met Irena Casjaleyn, naaister v. Roeseiare. Om.r Raes, aardewerker v. Roeseiare, met Allee Dcrous, i'abriekwerkster v. Roeseiare (voorheen te Wervik). Honoré Vandamnie, wachtmeester der rijkswacht te Moeskroen, met Alma Verbrugghe, z. b„ v. Roeseiare. Gaspar Debiaere, vlasbewerkeï v. Ardooie, met Elza Deyne, voddenwerkster v. Roeseiare. Huwelijken. Gustaaf Callewaerts, leur- handelaar v. Roeseiare, met Margaretha Ra- msnt, handelaarster v. Bilzen. Alexander Vandooren. aardewerk:r, met Zoë Clement, vodden werkster, b. v. Roeseiare. An dries Lemaitre, aardewerker, met Magdalena Speybrouck, spoelster, b. v. Roeseiare. Hendrik Beaudoïn, leurder, met Marie-Loulse Plouvier, leurster, b. v. Roeseiare. Jozef Bouckenooghe, leurder, met Georgette Oot- tyn, spoelster, b. v. Roeseiare. Albert Wy- seure, handelsbediende v. Esveren, met Ma- rla-ljouisa Noycz, naaister v. Roeseiare. Pieter Comptaert, leurder, met Magdalena Decadt, woloewerkster, b. v. Roeseiare. Geboorten. Bertrand Biomme, z. v. Ju lius en Martha Vanückerckhove (v. Rurn- beke). Jonny Vancaibsrglle, z. v. Juul en Godeiieve Huyghe, Staiiepla-ats 39. Co- sette Deceunlnck,. d. v. Michel en Joanna Slosse, Diksmuidestccnweg 133. Magda Van Daele. d. V. Marcel en Regina Vercaigne, Moorsiedesteenweg 83. Jacques Vanneste, z. v. Palmer en Gcrmana Ledoux. Grcene- straat 4 u. Etienne Vermynck, z. v. Victor en Adriana Vandcpitte, Melbcomlaan 17. Donald Houthoofd. z. v. Petrus en Maria De- senanno, Vïjfwegenstraat 8. Jeanne En gels, d. v. Jules en Maria Vandenbroucke, Vijïwogenstraat 121. Christiana Vanden- broucke. d. v. Karei en Alida Decokere (van Torhout). Beatrijs Vanacker, d. v. René en .’ulia Dewyse (v. Klerken). Norma De- blieck, d. v. Michel en Leonia Dakiere. Man- dellaan 78. Rosa Decksoen, d. v. Juliaan en Maria Martin (v. Rumbeke). Sterfgevallen. Mare Dewurt, 10 d.. z. v. Antoon cn Joanna Declaminck (v. Lende- lede). Emma Dupon. 67 j., z. b.. echte, v. Hendrik Vandewynckel, Mandellaan 251. Leona Dofraeye. 5 weken, d. v. Georges' en Martha Callebert. Zwartaleeuwstraat 42. Maria Vaicke, 74 j.. z. b., wed. v. Hendrik Verpoucke. Stephanla Demeuienieestere, 80 i., z. b.. ongehuwd. Stokericstraat 9. Evelina Carlier, 82 j.. z. b., echtg. v. Louis Dewltte. Lconstraat 44. Emlel Steen, 59 j., wever, echtg. v. Eüsa Dekiere, Ardooie- steenweg 172. Cyriel Dïcosteré, 64 j., paar- denslachte;. wed. v. Emilia Canpelle. leper- straat 89. Etienne Verinynck. 2 d., z. v. Victor en Adriana Vandcpitte, Meiboomlaan 17. Irma Vermere.q;-'. 30 j.. z. b., wed. v. Etienne Lebbe, Lindenstraat 44. Emma Devroo, 70 z. b., echtg. v. Gustaaf Ra- raoudt, V.’ev.rlestraat 16. Lia Thomas. 63 j.. z. b.. wed. v. Pieter Deno en Pieter Vereecke, Grootehassinstiaat 15. TAXIVOERDERS VOOR DE WEEK HH. Camille Yssers. Herdersteaat 98; Adile Xde-Vercruysse. St-Michïelstraat 25; Nestor Wauters, Spaujestraat 32 GOUDEN LANTEERN. Hallo Jeannine», met Marika Rökk en Johannes Heesters. Morgen Zondag 6 Sept, zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den H. Apotheker Thusman, Veldstr. BURGERSTAND van 27 Augustus tot 3 September 1942. Geboorten. Annie Dejonghe, Budastrnat 30 (v. Harelbeke). Bernard' Barlseau. Mee- nentteenweg 19. Martine Vangheluwe, Van Dvcklaan 2. Erik Decoster, Buda- straat 30 (v. Waregem). Carl Dutll, Groe- ningelaan 15. Jean Desterbecq, Leeuw van Vlaanderenlaan 19 a. Dirk Rapoye, Reep- kaai 7 a (v. Desselgcm). Jacqueline Van- hoenacker, Marionetten 7. Yvette Van- hoenaclcer. Marionetten 7. Anne Bekaert, leperstraat 56 b. Christine Mullie. Stase- gemstraat 75. Roland Lalnez, Watermo lenstraat 13. Frans Verhuist. Budastraat 30 (v. Kuurne)Monique Lecomte, Bu dastraat 30 (v. Avelgera). Jenny Vanfie- taren. Roterifstraat 93. Mare Bossuyt, Budastraat 30 (v. Waregem). Anne Haud’huyze, Budastraat 30 (v. Sint-EIols- Vijve) Huwelijksafkondigingen. Geeraard Goe man, goudsmid v. Kortrijk, met Elza Sal- lain, radlöwerkster v. Zwevegém. Lode- wijk Pollet, scheikundige v. Kcrtrijk. met Georgette Veys. z. b., v'. Kuurne. Marcel Holvoet, houtbewerker, v. Kortrijk, met Ga brielle Vanneste, fabriekwerkster v. Kuurne. Gustave Herman, huurhouder v. Kort rijk. met Marcella Marga. z. b., v. Schaar beek. Alfons Dassonvilla, viaswerker van Heule. met Hortensia Vaernewyck, z. b.. v. Kortrijk. Ludovicus Eyskens, handelaar v. Antwerpen, met Simónna Coucke, be diende v. Kortriik. Remi Plowy, goud smid, met Ellsa Leleu. klakkenmaakster, b. v. Kortrijk. Roeier Vanmaroke, goudsmid, met Maria Popeller, naaister, b. v. Kortriik. Albert Verheecke, rijkswachter, met Sl- monne Vlerstraete, z. b., b. v. Kortrijk. Robrecht Mayeur. teekenaar, met Maria Pro voost. bediende, b. v. Kortrijk. Huwelijken. Micheï Bossuyt, ingenieur v. Doornik, met Marie Vercruysse, z. b., v. Kortriik. Pieter Ccgnie. bediende v. Slnt- Jans-Molenbeek, met Lucie Glorlaux, mode maakster v. Kortrijk. Gerard Beyls, we ver v. Harelbeke. met Maria Laebens. hout- bewerlcster v. Kortrijk. Achilla Govaere, handelsreiziger, met Godelleve Matton, her bergierster, b. v. Kortrijk. Felix Dedeur- waerder, meubelmaker v. Bissegem, met Magdalena Dupont, vernisster v. Kortlijk. Georges Opsommer, spinner, met Maria Verschuere, schoonmaakster, b. v. Kortriik. Theofiel Desmedt, houtbewerker, met Ag nes Vandenberghe, spoelster. b. v. Kortrijk. Georges Algoet, wever v. Kuurne, met Godelieve Carly, wollebewerkster v. Kortrijk. Lucas Gloriettx, bediende v. Bellegem, met Agnes D’Hont, z. b.. v. Kortrijk. Adolf Vangaever, registratiebeambte v. Mal- degem, mèt Mireille Pleteraerents, beroeps- Jeérares v. Kortrljk. Albert Parat, techni cus, roet Gabrielle Vanhaverbeke. z. b.. b. v. Kortrijk. Pieter Danneels. koster, met Ra chel Lecluyse, naaister, b. v. Kortrijk. Overlijdens. Firmin Decock, 62 J., z. b., Pottelberg 1. Gustaaf Govaere. betonwer ker, echte, v. Helena Vanackere, Meenen- steenweg 3. José Burlet, 25 j.. z. b., Boer- derijstraat 74. Achille Demeulenaere, 54 j.. telefoonbeambteechtg. v. Agnes Bock stel (v. Kuurne). Leonia Muylle, 79 j., echtg. v. Karei Verroye. Veldstraat 70.- Firmin Vrygheni. 46 j., veehandelaar, echtg. v. Anna Malfait (v.' Outrljve). Esther Loosvelt, 68 j. z. b.. St-Jansstraat 31. Maria Vanaerde, 48 j., kloosterlinge (van Roeseiare). BEDEVAARTDAG Het Bestuur der Kortrijksche Hoeren gilde neemt deel aan den grooten bede- vaartdag voor onze boeren van West- en Oost-Vlaanderen naar Oostakker op Dins dag' 8 September, feest van O. L. Vrouw Geboorte. Te 11 uur (off. uur) Hoogmis waaronder sermoen door Z. E. H. De la Croix. Te 3 uur Lof met sermoen door Mgr Cruysberghs. Treinuren uit Kortrijk te 8.15 u. Aan komst Gent-St-Piéters te 9.30 u. Uit Gent te 17.42 u. Aankomst Kortrijk te 19.06 u., of uit Gent te 19.20 u. Aankomst Kort- fijk te 20.43 u. DOOIl VERSTIKKING BIJNA OMGEKOMEN WEVELGEM Diefstallen. Op het bietenveld van den landbou wer T'erryn Germain. Molenhoek, werden sinds enkelen tijd bieten uitgetrokken. Thans werd ae genaamde D. Ad., wonen de Molenhoek, betrapt terwijl hij drager was van een zak gevuld met bieten. Pro- cts-verbaal werd ten zijnen laste opge maakt. Dieven hebben een bezoek gebracht op het aardappelveld van den landbouwer Catteeuw Joseph. Molenhoek, en hebben er eene groote hoeveelheid aardappelen uitgetrokken en meegenomen. Esn onder zoek werd door de politie ingesteld. Cinema Royal Programmes van 5 tot en met 7 September 1942. Vertooningen: Zaterdag en Maandag telkens te 7.30 uur; Zendag te 2.30. 5,00 en 7.30 uurEen overgroots succesfilm TUSSCHEN 2 VUREN grcote en boeiende Duitsch gesproken avonturenfilm met den beroemden acteur Willy Fritsch, Gust! Hu ber en Peter Darn. LSP OP! Dinsdag te 7.30 uur. esn groote avonturenfilm: DE ‘STÜJVDAM (Waldrausch) groote Duitsch gesproken film met lïansi Knoteck en Paul Richter. Aanhouding van ond-veroordeelde. In den nacht werd dóór de burgerwacht de genaamde Vervaecke Albert, uit Kort rijk, aangstroffen. Daar déze geen cen- zelvigheidsstukken op zich Hao’, werd hij tan politiebureele ovsrgabracht alwaar bevonden werd dat hst een oud-gediende was van het gerecht en nog: eene straf moest uitboeten van een jaar gevang. Hij werd naar het, gevang van Kortrijk over gebracht. bij het Postkantoor, waar de fruitver- koopster, vrouw Bruggeman - Dejaegére. met haar fruitkra«am staat, kwam tot hiertoe eeh onbekende vrouw aankoopen doen en liet bij het heengaan haar geld beugel, inhoudende een belangrijke som, liggen. De ïruitverkoopster, die dit maar enkelen tijd na haar vertrek bemerkte, verhaastte zich de vondst bij de politie kenbaar te maken. De geldbeugel ligt ter beschikking van de eigenaarster op het politiebureel der middenafdeeling'. BAREELWACHTER DOODGEREDEN Vrijdagnamiddag was de 50-jarige De- meulenaere A., vader van 3 kinderen, wo nende te Kuurne, cp diens: aan den spooroverweg der Doornikstraat. Bij het •half opendraaien van de bareel, waar schijnlijk door misverstand, reed een auto tegen de bareel. De ongelukkige beambte kreeg' het ijzeren gevaarte tegen het lijf en werd verscheidene meter ver geslin gerd. Hij had vreeselijke verwondingen opgelpopen in de buikstreek en werd daarenboven eert been gebróken. Spijts de beste zorgen overleed hij kort na zijn overbrenging in de kliniek der Loofstraét. JORIS DIELS TE GAST Op Dinsdag 15 Sept., te 19.30 uur wordt in den Stadsschouwburg Minnebrieven een blijspel door Felix Lützkendorf, op gevoerd door het gezelschap Joris Diels. De kaarten die genomen werden in Juli, blijven geldig voor deze vertooning die doorgaat buiten abonnement. Letterkunde van Pol Billlet, Steden;’muldestraat 30. e De apotheek Dogrijae Jozef Demeester, Korteniark; Jozef Jans sens, Roeseiare, Pieter Meerseman, Roe seiare. Naast minder volwaardig werk zien wij er ook prachtig kunstwerk, dat de bewon dering afdwingt van kunstkenners. Zoo verricht De Mandelgouw baan brekend werk in het Roeselaarsche. MUZIEKACADEMIE De leergangen zullen herbeginnen op Donderdag 10 September. Inschrijvingen in het bureel der St-Michlelschool, Kat tenstraat 45. De nieuw aangegeven leer lingen moeten minstens 9 jaar oud zijn en voorgesteld worden door hun ouders of voogden (trouwboekje meebrengen). De reeds vroeger ingeschreven leerlingen moeten zich opnieuw laten Inschrijven. Alle le?’'lingen moeten de voor hen ge schikte lessen in notenleer volgen. Geldelijke voorwoorden tot aanvaar ding: Notenleer le jaar. 40 fr.; 2e. 3e, 4e en 5e jaar. 60 fr; - Muziekgeschiedenis. 60 fr.; - Instrumenten: piano uitmun tendheid, 250 fr.: hoogere graad, 200 fr.; middelbare graad, 150 fr.: lagere graad, 100 fr.; - Koper en hout: alle graden, 60 fr.; - Zang, viool, cello- contre-bas: hoogere graad, 125 fr.; middelbare graad, 100 fr.lagere graad,, 80 fr. - Harmonie en kamermuziekalle graden, 100 fr. Dé kroostrijke gezinnen en maatschap pijn genieten 25 vermindering. De leerlingen der maatschappij moeten in groep aangegevon worden door den Voorzitter. Dé leerlingen van buiten de stad betalen voor alle klassen 50 meer. Dit schoolgeld moet on den dag der in schrijving in zijn geheel betaald, worden en er kunnen geen andere verminderingen toegestaan worden. Voor nadere inlichtingen zich wenden bij Mr Grillet, Kattenstraat 43, van 11.30 tot 12 uur. WINTERHULP De personen die verlangen door Winter hulp gesteund te worden tijdens de nieu we periode 1942-1943. moeten hun steun- DÏt kan gebeuren van den Maandag”tot den Vrijdag, ’s morgens van 9 tot 12 uur en ’s middags van 14 tot 17 uur. Volgende stukken zullen, zeer streng geëischt wor den: gezinskaart. loonbewljs van ieder gezinslid dat wérkt, jongste belastings aangifte voor de handelaars, enz. De oude kaarten worden op de volgen de dagen vernieuwd: Ross kaarten XX van 1500 tot 3000, op 7, 8, 9, 10 en 11 September. Roze kaarten XXX van 1 tot 1000, op 14. 15, 16, 17 en 18 September. Roze kaarten XXX van 1001 tot 2000, op 21. 22, 23. 24 en 25 September. Roze kaarten XXX ven 2001 tot 3000, op 28, 29. 30 Sept., en on 1 en 2 Okt. De personen die op 2 Oktober nog niet in regel zijn en d? scboolsoen kosteloos verlangen voor bun kinderen, kunnen dit nog doen op 5, 6. 7. 8 en 9 Oktober. Voor de schoolhulp zal samen met de steunkaart van Winterhulp een sr.hool- hulpkaart opgemaakt worden met twaalf strookjes, die iedere maand op liet sekre- tariaat zullen moeten afgestempeld wor den.. BURGERSTAND Geboorten. Hendrik Doclercq. z. v. Daniël en Marie Dupont, Bleekerijstr. 153. Laurent Seynaeve. z. v. Robert cn Yvonne Vandenberghe v. Wielsbeke. Marie-Rose Vanlandeghem, d. v. Andre en Bërtha De Witte, v. Ingelmunster. Walter Penners, z. v. Wilhelm en Maria Lfpeiré. Nederwegsb'. 38. Roland Ver- faillie, z. v. Hendrik cn Rachel Decock, Dweerstr. 17. Norbert Lambrecht, z. v. Hieronymus en Cesarina Do Witte, v. Zwevezele. Marie-Rose Réynaert, d. v. Oscar en Georgina Lecluyse, v. Kaehtem. Overlijdens. Willy Ta.ssaert, 91 j., ongeh., v. Meulebeke. Henri Brugge, 85 j„ ongeh., Hondekensmolenstraat 8. Huwelijksafkondigingen. Michel Liii- sééle, borstelfabriekbewci'kér té ïzegem, en Margaretha Verstraete, weefster te Emelgem. Albert Varrewaere. scheen maker. ep Elisa Willaert. z. b„ beiden te ïzegem. Maurice Dunton, viaswerker té Izégem. en Margaretha Dedeu-wacrder, huiswerkster te St-Elools-Winkel. Huwelijk. Camille Stragier, landbou wer. en Laura Dejonckheerc, z. b., beiden ts ÏTJSS’sm. BERIÖHT. Op Maandag 7 Septem ber a.s. zal het bureel van den Burger stand open zijn van 10 tot 11 uur, enkel voor aangiften van geboorten en over lijdens. ONS HUIS. «U kent Korft nog niet?met Victor Janson en Agnes Straub. VOOR MOEDER EN KIND AFDEELING JEUGDZORG In de laatste weken werden hier en daar in ons land afdeelingen opgerioht van hst werk Moeder en Kind dat zich tot doel stelt het verschaffen van h.er- stellingskuren aan moeders of van her- opknapping aan- zwakke kinderen. De af- deeling jeugdzorg houdt zich bezig met het laatste doel en bestaat uit vacantie- openluchtplcinen of schoolkolonies. Een dergelijke schoolkolonie voor zwakke kin deren werd geopend te ïzegem in het kasteel Ter Wallen,», Kortrljkstraat, op initiatief van een arrondissementscomité, waarin de burgemeesters van Roeseiare en ïzegem. zetelen Dinsdagavond cm 6 uur werd deze schoolkolonie geoptnd. ’n 25-tal meisjes uit Roeseiare en ’n 15-tal uit ïzegem wor den 3 maand kosteloos in de schoolkolo nie van het kasteel Ter Wallenopge nomen. Binnenkort zal een dergelijke school kolonie worden geopend voor jongens van 8 tot 12 of 14 jaar. Belangstellende ouders kunnen hun aanvraag doen: Roeseiare, op het stadhuis bureel nr 14. ïzegem, cp het stadhuis secretariaat. DE MELK Berichten van de N. L. V. C. De minimummelklevering is voorzeker niet ta hoog, zoodat iedere boer dit ge makkelijk kan leveren. Toch is gebleken, dat vele boeren beneden hunminimum bleven. In Mei werden deze boeren, ver- wittigd, dat zij hun achterstand moesten inhaien. Sommige boeren leverden toen 60’3 liters per maand meer. We mceten ons niet afvragen wat ze dan wel voor dezs periode gedaan hebben. Ondanks deze verwittiging bleven cr nog verschillende boeren meer dan 500' 1. beneden hun minimum. Natuurlijk werd hiertegen opget’-eden en ze kregen een flinke boete thuis. Zoo werden er te Llchtervelde 77 boeren beboet; in Staden 45, in Moorslede 18, in Rumbeks 15, in Ardooie 10, in Gits 10, in Ingelmunster 10, in Dadizele 8, in Oost- nieuwkerke 8, in St-Eloois-Winkel 6, in Beveren 5, in Oekene 3, in Emelgem 1, in Rollegemkapelle 1, enz. TENTOONSTELLING De kunstenaarsgilde De Mandelgouw houdt een zeer interessante tentoonstel ling in het 'Stadhuis van Roeseiare. Er worden niet alleen schilderwerken, doch ook teekeningen, beeldhouwwerk, muziek en letterkunde van de leden tentoonge steld. Het is hst eerste contact van dezo gilde met het Roeselaarsche publiek. Er worden schilderwerken tentoonge steld van Alfons Biomme, René Doom, Albert Dsmoen, ïzegem; Constant cn Ar thur Lambrecht, Roeseiare; Alidor La- mote, Koolskamp; Jules Sarre. Werken: André Vancoillie, St-Eloois-Winkel; Jozef Vanmaele, Roeseiare; Hugo Vandeksrck- hove, Roeseiare. Teekeningen van René Demoen cn J. Sinnaev.e, Kortemark. Beeldhouwwerk v. André Taekens, Tor hout. Muziekcomposities van ïzegem, en Pol Vandewcghe, Roeseiare. ZONDAGDIENST Ter gelegenheid der Kermis zal de dienst der apothekers in onze stad als vólgt geregeld worden: Zondag 6 Sept., Apoth. Michel Wyffels, Groote Markt; - Maandag 7 Sent., apeth. Florent Laleman, Groote Markt; - Dinsdag 8 Sept, is het de beurt aan Apoth. Michel Verhamtne, Roeselarestraat. kunsttentoonstelling Morgen Zondag 6 Sept, zal om ]n voormiddag de plechtige opening 4. hebben der groote kunsttontoonstei]|J* gewijd aan allerlei kunstwerken van b? gemsche kunstenaars. Deze merkweerdb tentoonstelling wordt gehouden in Sr verhcidsschool en blijft iedere cla« tr>l' gtmkelijk tot Zondag 13 dezer. CABARET-AVOND Ter gelegenheid van de Kermis heeft het Bestuurscomité van de plaatselijk» Davidsfondsafdesling dan ook voor «het; kermis-programma gezorgd en den Iie»r X. K. Gecrolf en z'n Troubadours ui; Brugge uitgenoodigd om op te treden met ’N AVOND IN TYROL Nu verleenea 16 personen hun medewerking aan 'n pro, gramma van voorname uitbundigheid; het Cabaret-Ensemble, het Tyroler-Hoeni! pa-Orkest, een xylofenist en can trom, bonist. Het feest gaat door op Kermis-Woens. dag 9 Sept., te 15.30 uur, in de feestzaal van het College. Voorbehouden plaatwu aan 8 en 6 fr. cn gewone aan 4 fr. Voor de leden en hun huis^enooten is er rang- verhooglng. Plaatsbespreking: Zondag a Sept., van 11 tot 12 u„ en Woensdag, één uur vóór den aonvang, telkens ann dén ingang der zaal. Men zal best doen tijdig zijn plaatsen té bespreken. BERICHT Alls bureelen de? stadsdiénsten blijven gesloten op Maandag 7 Sept, en Dinsda; 8 Sept, alsook op Donderdag 10 Sept, in den namiddag'. ONGEVAL De 18-jarige landbouwerszoon. Spruytte, wonende Meènensteehweg, wilde 's avonds de poort dicht sluiten c’och kréég e«n geweldigs stoot in ds borst door een stug vooruitstekend ijzer. De jengéling viel be wusteloos ten gronde cn een ontboden dokter oordeelde zijn toestand zeer erg zoodat het slachtoffer de H. Olie moest tosgediend worden. Thans schijnt Sprayt- ts heeletnaal buiten gevaar te zijn. KINEMAS In béide kinemazalen worden met de kermisdagen prachtprogrammas vertoond. In kinema PatriaGroet' Markt: «Annelie», de mooiste film déz. tijden. In kinema PlazaKruisstraat: Wunschkoucsrtde puikste film tot cp heden op de markt gebracht. SPORTNTEUWSJES Als eerste wedstrijd van het beglimends voetbalseizoen moet F. C. ïzegem cp v:r- plaatsing naar Wevelgem. D? rood-zwartea die eervol 2» wisten té eindigen verleden sei. zoen, zullen gewis alles In het werk stellen om dit seizoen op kop te prijken. De eerste match zien we dan ook door hen winnen, zoodat de vlaswerkers weinig of geen kans zullen krijgen. Morgen, Zondag 6 Septcmb'r. gaan op de Mandelwelden dc «roote jaarlijksché paar- denwedrennen door, bestaande uit verschil lends koersen. Deze vermaarde wedstrijden zullen opnieuw heel wat volk naar de Man- delwelden lokken. Er zijn 4Ö.0C0 fr. prijsmi. Begin te 3 uur stipt. Anderzijds zullen de Kermisdagen goed gevuld worden o- sportgebied. Immers, Maandag 7 Septcmb'r de groots prijs Jef Vande Weghe, met 15.000 fr. prijzen. Eins» dag 8 September Juniorskoers oo de wijk c Achter de Kerk», niet 3.000 fr. prijzen. Woensdag 9 September nogmaals koers voor Juniors in de Lendeledestraat. Donderdag 10 September liet Nilverheidskrlterium der Azen; er zijn bier 19.000 fr. prijzen. KACHTEM Plotseling overlijden. Zékere P. Verhelle, 74 jaar oud en wo nende Beselarehoek. had ’s namiddags nog wat rondgewandeld en meegeholpen aan de dorschmaohine. Rond 4 uur ging hij naar huis om ts eten. Thuis gekomen viel hij eensklaps voorover en gaf geen teeken van leven meer. De dokter kon slechts de dood vaststellen. drukkersgast, en Mariette Vermote, naais ter, b. ts Tielt t Overlijden. Maria Polfliet, 8 uren, d. v. René, Oostroozebeke. WERK VAN DEN AKKER Naar alle waarschijnlijkheid zal er aan de leden van het Werk van de;i Akker, aan dezelfde voorwaarden gelijk aan de landbouwers, zaaitarwe en zaairogge kun- nen geleverd worden. Belanghebbenden zullen dus eveneens tarwe of rogge in ruil moeten inleveren om zaaigraan te bekomen. Aanvragen om zaaigraan moé ten gedaan worden op Zondag 6 Septem ber, van 10 tot 11 uur voormiddag, in de bovenzaal van het stadhuis. Nieuwe leden voor 1943 zullen nog kun nen ingeschreven worden gedurende al de Zondagen van September, telkens van 9.30 tot 11.30 uur, in de bovenzaal van het stadhuis. Na die 4 Zondagen zuilen er geen nieuvte leden meer aanvaard worden. De leden die ingeschreven zijn in de landbouwcorporatie worden dringend ver zocht hun na am te komen opgtven ge durende een der Zondagen dezer maand. BEIAARD Ter gelegenheid van de week van het Nederlandsche lied zullen de beiaardcon- certen den Donderdag en Zondag, op het einde van deze maand bijzonder gewijd worden aan het Vlaamsche lied. Deze concerten gaan telkens door van 11.30 tot 12 uur. VERBODEN WEGEN Ingevolge een besluit van den Hr Bur gemeester werden een twintigtal lande lijke wegen voor alle verkeer verbeden. Dit tengevolge van een algemeen besluit welke maatregelen voorziet ter bescher ming van den graan- en aardappeloogst. De verboden wegen zijn aangeduid door plankjes. Alle verkeer is er verboden, zoo wel voetgangers of rijtuigen. Strenge straffen zijn voorzien voor de overtreders. KUNSTTENTOONSTELLING Gedurende de aanstaande kermisdagen zullen de Tieltsche kunstenaars in onze stad een gezamenlijke tentoonstelling houden. Nadere bijzonderheden zullsn wij nog' niedeiieelen zoodra iets bepaald ge schikt is geworden. WINGENE Kennis. Bij gelegenheid der groote kermis zijn er Zondag 6 September geen vergaderin gen. Dé beide patronaten zullsn gesloten zijn. Inzonderheid al degenen die loten van c'e Winterhulp-Tombola hebben aan gekocht, worden vriendelijk doch drin gend uitgenoodigd tot de feestelijke trek- king cp Kermis-Zondag, te 19.30 u. stipt, in het Volkshuis. Davidsfonds. De bcêken zijn zoo pas binnengekomen en zullen eerstdaags aan de leden thuis besteld worden. Zé zullen ontvangen of wel Ik ging eens naar New-York ofwel «Vlaanderen zendt zijn zonen uit», en daarbij een paar novellen: «Polderland» of VrijgezellenAlle vier zijn ze keu rig uitgegeven en bijzonder boeiend van inhoud. Wordt lid en werft leden aan! ST-BAAFS-VIJVE Tabak gestolen. ’s Nachts werd bij den landbouwer De- clerck Remi, wonende op de Dorpplaats, gepoogd tabak te stelen. Een man werd op heeterdaad betrapt, doch kon de vlucht nemen. De nolitie werd verwittigd en esn ernstig onderzoek werd ingesteld. X MEULEBEKE Doodelijke val. Toen Jos. Vanderhaeghen, wonende K Gocthalspiaats, zich naar zijn werk be- gaf té Heuls en hij aldaar uit den trein Iffl stapte, deed hij een val. Zijn werkmak- j kers en andere personen snelden ter doch tevergeefs. De ongelukkige is open tot 12 uur 's middags. GITS Kermis. Al zijn de tijdsomstandigheden niet om kermis te vieren zooals in vredestijd, al moeten wij de wapperende vaan op onzen hoogen kerktoren missen, toch zal bij al len de kermis welkom zijn, en zco goed als het gaat gevierd worden. Voor de der de maal vieren wij kermis in oorlogstijd en God geve dat het de laatste maal' moge weze. Op het kermisproeraroma vinden wij als feestelijkheden: Zondag 1.3 Septem ber: opening dér kermis: - Maandag 14 Sept.: plechtige Dienst voo- de overleden dorpsgenooten: - Dinsdag 15 Sept.: jaar- lijksche sportdag: te 3 uur kosrs voor beroépsrenriers B, kampioenschap van Vlaanderen, en ten slotte nog den Woens dag cm te sluiten, een rijkbegiftigde ju- niorskoers. Verder hebben v/e nog op Kermis-Zon dag 13 en Kermis-Maandag 14 Sept, een groots Tuinbouwtentoonstelling Werk van den Akker in do zaal van T, Man nenhuis, Roeselarestraet, met 1.500 fr. prijzen. Ingang 1 f’’. Bezoek allen deze schoone tentoonstelling. Als het wéder van de partij is zal het Iets worden te Gits! LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Erik Dieryclcx. Overlijdens. Marie-Louise Vamtee- landt, 75 j-., ongeh. Henri Druwé, 72 j., ongehuwd. Huwelijken. Gerard Dskeerschieter v. Be veren-Roeseiare met Julia Sercu. Willy Tempelaere met Maria Dewaale. Nationaal Werk vcor Kirderfcelzijn. Ds raadplegingen voor zuigelingen zul len plaats hebben in de Pottériezaal den eersten en derden Donderdag van de maand, onder de leiding van den Héér Dr Weijne, telkens van 2.30 tot 4 uur. BEVEREN-bij-Rceselare Diefstallen. Bij landbouwer A. M. werden op een tarweveld 80 schooven tarwe afge- kaarten laten vernieuwen of aanvragen, sneden. Bij landbouwer A. H. werden ruim 80 schooven tarwe nfgesneden en 125 kilo aardappelen uitgodaan. De daders zijn onbekend. Zekere B. H. werd door de Boeren wacht betrapt op het oogenblik dat hij bieten uittrók. De genaamde V. C. werd zijn rijwiel gestolen on de koer van de herberg Sint ElooiKlacht werd ingediend bij de plaatselijke politie. Brand. Bij de Kinders Vangheluwé brok Vrij dagavond. rond 5.30 uur, door onbékende oorzaken, brand uit. De brandweer van Roeseiare was aanstonds ter plaatse, doch kon niet meer verhinderen dat 45 a. tarwe en 35 a. haver in de vlammen opgingen. Do schade is vrij aanzienlijk. RUMBEKE Burgerstand. G'ébOortén. Vanneste Christiana, d. v. Daniël en Berteloot Hectorina. Biomme Bertrand, z. v. Julius en Vande- kerekhove Martha. Bocksoen Rcsa, d. v. Juliaan en Martin Maria. Overlijden. Labeeuw Maria, 79 j., kloosterzuster. Huwelijksafkondiging. Bruwier Al brecht, schcsnsni.ider. metJDccruy Flavia, handschocnbewcrkstéi'. DIEFSTAL De 14-jarige Roger Leqeux, gehuisvest te Roubaix, rue Bernard, had van zijn neef, Marcel Derous. woonachtig te Mee nen. Koningstraat 64, opdracht gekregen tijdens zijne afwezigheid en die zijner vrouw een oog te houden op zijn huis. Nu stelde Leoeux Zondag' vast dat een vreem deling zich toegang tot het hpis had we ten te verschaffen en talrijke kledings stukken te stelen. De politie, hiervan in gelicht. opende diienaangaande een on derzoek en meent eerlang de zaak te zullen kunnen opklaren. De Rijkswacht van Meenen ontmoette omstreeks 23 uur op de baan Mesnen- leper, ter hoogte van den wijk Roo In den morgen kwam H, Achiel Engels, Campagneeen fietser die een groote «uf oiv+a kist op Zjin rijwlê] staan had. Gevraagd naar den inhoud hiervan, verklaarde de fietser dat het een ledige kist was, maar toen de Rijkswachters van hun rijwiel wilden stappen, liet hij zijn eigendom vallen en verdween tusschen dé noodwo ningen: wegens de duisternis kón hij ontsnappen. De kist bevatte niet minder dan 5Ö kilos eerste kwaliteitstabak en wsrd aan de accijnzen overgemaakt. De fiets, van Fransch model, droeg geen en kel kenteeken. FIETS GESTOLEN De Hr Jozef Demets. 30 jaar, gehuis vest 100 leperstraat alhier, was naar het Postkantoor gegaan; hij liet zijn .fiets Vrijdagmorgen, op de Groote Markt, enkele oogenblikken onbewaakt buiten- - -p staan; toen hij zijn zaken afgenaaid had, stélde hij vast dat het rijwiel verdwenen was. MATCHEN VOOR MORGEN ZONDAG II» Afdeelhig Provinciaal. 11.30: C.S. leper R.C. Harelbeke; Annicwt 15.00: DecrlljK Sp. SC. Kortrijk; Blauwe 15.0.1: Houtliulst Waiegem; De Sro.aand.er 14.30: KU. Komen F.C. Brugge; Bryon 14.60: Weveigcm S. F.C. Iezeg.ni; £v.:raert U.S. Warégim, F.C. Toriiouc eu C.S, Brugge, bye. II» Afd. Gewestelijke Reeks A. 15.00: Rekken! st. Kortrijk A; flejciw 14.80: Sc. Kortrljk 3 Doctenljs; La’ici 10.00: St. Moeskroen A St. Mocskroul B; Dewiut 10.00: Kortrijk Sp. A Kortrljk Sp. B; Geen 15.00: Harelbeke Zwevegcm; Depcoiiere 16.00: U.S. Waregem Deerlijk; Dcincjere. II» Afd. Gewestelijke Reeks B. 15.00: Vlamertinge W.S. leper; Dc-eryse Le Bizetpasschendaa; Dewflce Op 23 Augustus jl. is te Kortenaken godvruchtig overleden Baron de Wouters d’Oplinter, gewezen Kamerlid en oud- I minister. Dé teraardebestelling heeft in Huwelijk. Albert De Ranunelaere, alle intimiteit plaats gehad te Oplinter. TOONEELNIEUWS Op Zondag 6 September zal in d? zaal Patria, om 3 uur en om 7.30 uur. de we reldberoemde oorette van Frans Lehar De Lustige Weduweopgevoerd wor den door het bekende gezelschop van Frank Schoup uit Gent. Dat zal weer een stormloop zijn in Patria. Op Donderdag 10 en Zondag 13 Sent, zal door de Tooneelgilde Volksverede- lingopgevoerd worden: «De Vier Ge zellen t.ooneelspel in 3 bedrijven van J. Hu.th. ’t Zal wéér in orde zijn, we zijn dat van Volksveredeling gewoon. 1 SPORT S. K. Rceselare. Met roden zagen wij met een zekere be- klemming het kom;nd seizoen voor Sport- kring tegemoet. Des te aangenamer was de verrassing, die de eerste speeihelft vooral, ons verleden Zondag bracht. Het spel van Sportkring was stukken beter, dan we den laatsten tijd gewoon zijn. Na de rust was het spel meer verdeeld, doch we mogen niet vergeten,, dat Vanlioecke minstens vier op- gelegde kansen op onbegrijpelijke wijze miste. De linksulcerst gaf ons menigmaal een staaltje voetbal te zien cm van te likke baarden’; h!J was de beste speler van Ronse en Vancoillie moest in den regel het onder spit delven. Bij Roeseiare speelde Lorry een goede par tij cn zijn voorzetten bleven steeds gevaar» bil:; hif stond alleszins boven Wynants. Toch blijft de middenlinie van Sportkring nog steeds het beste deel, met Vermote air. de groote uitblinker. In de eerste helft had Rce- selart gelijk snel verdt’nd. In d.e t.weede helft ontbrak het»Sportkring een beetje aan geluk, terwijl Vanhocrke voor Ronss de mooiste kapseii onbenut list. Sportkring liet eeh beteren indruk na dan we den laatsten ti*d gewoon zijn. Alleen do voorhoede zou nog eenlgè verandering moe ten ondergaan. F. C. Roeseiare. Onze Clubjonz'ns hebban in Gent roaar een garingen Indrujc achtergelaten. We zijn er echt'r van overtuigd, dat men in Gent de .kracht van dc Cltib wat te veel onder schat. D? komends uitslagen zullen ons in het gelijk stellen daar twijfelen we neen oogenblik aén. Club sneelde met twee inval lers: Degrendele cn Pierre Rebry. Vcoi- de rust spee’de Club teusald beneden haar ge woon peil cn ’t isïoók in deze periode, dat d.e twee d.oelnunt?n gemaakt werden. De beide backs maakten hier cm groote fout, doo* te weinig vertrouwen te hebben 1:i doe’- we.cb.fr Braeckevéjdt, Zoo had Venneste schuld, aan bet eerst» doelpunt, door den bal niet over te laten aan den doelwachter. Ve.n- derharghe verviel weer in -Un gewone fout, door te veel t? zwermen, zoodat bil in de tweede helft s.dem te kort kwam. Het tweede gedeelte was ben’S’d beter, ofschoon Rebry zijn gewoon sbelnejl niet .kon bereiken. Van haverbeke was weer de béste man uit de voorhoede. Ondanks dez- r»-2 uitslag blijft ons ver trouwen in de Club ongeschokt. Zwarte Leeuw. Dé ontmoeting Zwarte. LeeuS. K. Zwe- vezele eindigde mot een verdiende 4-0 over winning dep lokalen. STADEN Burgerstand. Geboorte. Tisghem Frans, z. v. Mi chel en Willemyns Eloclie, Lindestraat 2. Huwelijksafkondiging. Desnouck Al bert, fabriekwerker, on Marcella Mont morency, fabriekw., beiden v. Staden. Brand. Vrijdag 1.1.. rond 11 uur ’s avonds, wa ren de echtelingen Vandamme-Deprètere eventjes buiten gekomen vooraleer te bed te gaan. Hoe groot was hun verwonde ring toen ze gansph.hun nabijgelegen stal in volie laai aantroffsn. Daar het 3 '4 uur ver was ojn de pompiers te verwittigen werden géburen in allerhaast ontboden. Na esn paar uren, was men den brand meester. Benige jonge konijnen zijn om gekomen. De oorzaak is tot heden nog onbekend. Gocthalspiaats, zich naar zijn werk be- X. V.»» <4. J— stapte, deed hij een val. Zijn werkmak- - - .kers en andere personen cnclden Christiane Vanhaecke, d. v. Albert en hulp, .....,-l„l Simonne Hoste, Feestwegel 247b.Marie-man had reeds opgehouden te léven. José De Witte, d. v. Gustave en Alida Du Pont, Pittemstr. 705. Gilbert Vande- weghe, z. v. Valère en Magdalena Huys. Wingene. Gilbert Meulebrouck, z. v. Julien en Maria Stragier, 9’ Wijk 4. Etienne Ide. z. v. Remi en Maria Feys, Pittem. Christiane Vanseveren. d. v. Adolphe en Margaretha Hermie, Winge ne. Frans Wiebouw. z. v. Joseph en Elza Corminne, 2’ Wijk 27. Marie- Josephe Van Daels, d. v. Gabriel en Maria GEVONDEN De politie vond in de Rijseistraat al hier een biljartbal, welke ter beschikking van den eigenaar ligt in het politiebureel. BELANGRIJKE SOM VERLOREN Julien Enciron. voddenhandelaar, ge huisvest Frankrijkstraat 1 te Meenen, heeft Woensdagochtend zijn portefeuille, welke een som van 16.500 fr. cn zijn een- zelvigheidspapieren behelsde, verloren. VERLOREN Marcel Turf, lid van de Passieve Luchtverdediging, wonende Grensstaat, heeft zijn portefeuille, met geld en iden- titeitsstukken, verloren tusschen de Moor- sélestraat en zijn huis. HEULE Brandje. Vrijdagvoormiddag, rond 1.30 uur, ia door tot nu toe onbekende oorzaak, brand ontstaan in de werkmanswoning van Sylveer Van Wynsberghe, gelegen Peper straat 50 alhier. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, slaagde er na korten tijd in het vuur te overmeesteren en te dooven. De schade is dan ook ge ring en door verzekering gedekt. X DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Defraeyé Christiane. Demeuleniecstsr Jeroom. Remmens Jozef. Moreel Romain. Frans. Degezelle Magda. Carlos. Alliet Jeannine. Christiaens Margareta. Verschuere Jean. Huwelijken. Wolf velde André en Furnier Julia. Vervaecke Aloisc en Vandendriesche Maria. Vangoetem Herman en Dsmoor Anna. Decostere Antoon en Vandendriessche Antoinette. Vandendriessche Jozef en D’Hoop Blanche. Vandekerckhove Michel en Tijdgat Esther. Debackere Julien en Hemeryck Maria. Goemaere Theofiel en Depoorter Marcella. Overlijdens. Coucke Modest, 66 j. Steelandt Elodle. 75 j. Debackere Odiel, 35 J. Desloover Monique, 13 d. Baert Alexis, 56 j. Baert Alfred, 64 j. Vanneste André. 8 j. Vandenheed'e Marcel. 20 j. Demuvnck Bertha, 61 j. Decraene Joannes, 64 j. Vanthour- nout Henri, 73 j. WAREGEM. Geboorten. Magda Dhaene. Sterfgeval. Albert Adams, 2 jaar. Huwelijken. Henri Coudyzer en Alice Delobelle v. Avslgern. Gabriel Harrie en Julia Cornells v. St-Joris-ten-Distel Juul Vanassche en Suzanna Adams. Prudent Vanderschucren en Nova Lib- brecht. Leon Aelgoet en Noëlla Van- deputte. Jozef Cieters en Paula Van- deputte. David Bossuyt en Germaine Busschaert, v. Klerken. Van alles wat. Ter gelegenheid der kermis op Nieu- wenhove wordt voor Winterhulp op Zon- dag en Maandag, 6 en 7 September, een Voetbal. De voetbalsport werd Zondag weerom aangevangen. Onze mannen vingen den strijd aan tegen Passchendale. De stand i was 2-6 toen de scheidsrechter liet einde floot. Zondag toekomende stalt S. K. Sta den zich op tegenover S. K. Roeseiare. Ongeval. Donderdag 11. kwam ds genaamde De- boeuf Oscar, sinds twintig iaren trouwe dienstknecht bij den hengstenhouder E. Remmery-Verhaeghe en wonende Luik- hoekmet. paavd en wagen volbéladen met- meststoffen, naar het Zwijnhof gereden. Bij. zijn terugkeer, gekomen dicht bij 'c gehucht De Vijf Wegen moest hij door eene verkeerde zwenking van den wagen af springen. Plots sloeg den diessel hem tegen het lijf waardoor hij ten gron de stuikte. Het voorwiel liep ham over de beide beenen en het achtersts bleef er op stilhouden. Door zijn noodkreet vroKKe!l waren spoedig ooggetuigen opgedaagd die hem uit zijn netehgen toestand verlosten, en hem huiswaarts brachten. Dr Thiers ontboden, bestatigde geen verwondingen van ergen aard. Gezien zijn lange loop baan van onberispelijken dienst zal het niemand verwonderen dat hjj door zijne meesters als eigen kind verzorgd wordt. Oscar wij gunnen U een spoedig cn al- geheél herstel. Kermis. Zondag a. s„ zijnde 6 Sept., hebben wij nog eens de gelegenheid om ter gelegen heid der kermis ons wat ontspanning te gunnen. Volgens wij uit goede bron ver nemen komt wear de markt vol mst alle soort attracties. Geen kermis zonder kennis-zangers. Daarom komen de Gerardino’s voor vier dagen: Zondag, Maandag. Dinsdag en Woensdag, bij Marcel Snaet, een echt kluchtig en komiek programma geven. Oud en jong, iedereen dient za te hooren. Iedereen kent den troep Gerardino. Hij komt voltallig met zes personen waar onder het kléinste zang- en danseresje van Vlaanderen, bijgenaamd de kleine Shsrly Templtf. Ds Inr.M. Snaet. 0 Allo! Allo! Bij Jules Crombez (Marktplaats) komt met de kermis den vermaarden zanger André Depres, bege leid door accordeon en saxofoon. Een ieder zal dezen zanger willen hcoren. Allen welkom. 0 Bij Alohonse Honraet, Statiestraat, speelt een leuks accordeonist. Gaat bij Fonten, daar is er aangenaam verzet! HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. I J)e geneeskundige dienst zal op Zondag PjmtFwilw oonu’h rlmn Hoer vuaq VIGXl WO 3 »V dvrt men worden door Dr Leo Amery, Diks-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6