Kortrijksche Uit '"t Izegemsche I Uit ’i" I Uit Tieltsche Uit Meenensche I Uit 't Roeselaarsche i g Wanneer en verkoudheid dreigen AARDAPPELEN H SARSAN OPENSTAANDE PLAATSEN een UIT ROESELARE UIT IZEGEM UIT MEENEN 3 UIT TIELT UIT KORTRIJK U. üeetluüfc nimiiimmiiimiiiiniraiiiminiiiiiiiiiiiiiiim^ wacht. Deze - matig en slim aan en kwam tot de vol gende ontdekking: ElBMMnimM PIANOS pakte het onderzoek stelsel- onbewaakt was, werd er ^?or p - venster ingebroken. De dief heeft toen te KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK ...UI p middel gestolen. als SPORT z. v. Iiimiiha inillliilKIiiMMilfflMlOSM De Sekretaris, E. Matteliu. mo ver- aardaj De Burgemeester, moed niet zullen laten zinken en dat elle spelers sportief hun best zullen blijven doen. Zondag moet er gespeeld worden tegen Oostende en deze wedstrijd moet gewonnen worden. Voetbal. F. C. Izegem moest in strijd tegen de Ga- verbeekzonen van R. S. Waregem. Het werd een mooie kamp, waarin de rood-zwarten tenslotte meesterlijk de baas bleven, nadat de bezoekers zich echter terdege verdedigden. F. C. Izegem won dan ook verdiend met 5-2. West-Vlaamschs Hath. Sportactie. Uitslagen van Zondag 27 September. Reeks NOORD: Beiten-Dosko Bevaren: 1-6; K.B. Rumbeke-A. Ardooie: 2-2; Eendr. Ar- dooie-Oekene: 3-0; Zilverberg-V.P. Glts: 0-0; Kruipenaarde-Hooglede: 3-0; H.O. Roeselare was vrij. Reeks ZUID: V.V. Izegem-St-Elools-Wlnkel: 0-6; St. Izegem-A.S. Izegem: 0-1; N.S. Heule- V.B. Izegem: 2-0; Kortrijk-St. Gullegem: 0-1; Meulebeke Sp.-N.P.B. Ingelmunster: 7-0. Kachtem was vrij. besté ploeg zijt. Diefstallen. Bij' Vansteenkiste, landbouwer langs de Vaart, werden door onbekenden SO struiken aardappelen uitgedaan. Bij Callens Maurice, landbouwer Wijk 'ieaS, Wei den ongeveer IGv <s ui tuk vil inpelen gestolen. beide gevallen heeft de politie de zaak in onderzoek. De bedriegers bedrogen. Door een onbekende werd er een vat sterken drank geleverd voor de som van ruim 38.000 fr. Later bleek echter, dat het geen sterken drank was. Binnen in het vat had men op de kraan een buis vastgemaakt in den vorm van een obus mét een inhoud van ongeveer 1 ’,4 liter sterken drank. Voor de rest was het vat gevuld met stinkend water. Zoo werden deze woekeraars zelf bedrogen. Zij kon den dat maar moeilijk verkroppen en gingen zelf op onderzoek naar den dader. Zoo kwamen zij ten laatste bij Decancq, die met de hetle zaak niets te maken had. Zij dachten, dat hij de verkooner was en schreven hem daarom den dreig brief. Ook de schrijver van den dreig brief werd ontdekt. Dit zaakje zal nog een bittere nasmaak krijgen. Het is vooral pan de buitengewone slim heid van de Rijkswacht te danken, dat in deze zaak klaarheid kwam. OEKENE Diefstal. Terwijl do vrouw van Camiel Feys, wo nende Sektie B 256. bezig was met bee- tenbladeren te plukken en het huis dus I TOON’EEL Donderdag speelde in de Patria het bekende A. B. C.-Kabaret onder leiding van A. R. Vanden Berghe Jr. Opgevoerd werd de revue Wees optimist in ’t Le ven De Hongaarsche sterdanseres en het internationaal danspaar Erna en Rudy, mochten om hun schitterende prestaties een dankbaar applaus oogsten. De révue stond op een booger gehalte dan we van de meeste kabaret-revue’s gewoon zijn. Ook de beweeglijke-leutige soubrette Elay Wirts mocht zich in een luiden bijval verheugen. We zullen dit gezelschap graag in Patria weerzien. KETTY LIEGT NOOIT We hebben in Patria. nog maar zelden een vreemd tooneelgezelschap gezien, dat zoo stormenderhand de sympathie van het publiek wist te veroveren als het toonealgezelschan Arteveldeuit Gent met zijn twee opvoeringen van het blij spel Ketty liegt nooitDen geheelen Zondagmiddag daverde de Pa.tria van de leute. Deze sympathie was ten volle ver diend. want er werd .werkelijk zeer goed gespeeld. ren dage ingebroken. Uit zijn slaapkamer werden 5.000 fr. plus een aantal aard- appelcontracten, vlas- en koolzaadcon- tracten ontvreemd. De politie stelt een ernstig onderzoek in. Door een zekere B. L., wenende te Ardooie, werd ten nadeele der firma J. een vijlstaak gerobberd. Zekere V. G., wonende te Oostnieuw- kerke, werd alhier zijn regenmantel ge stolen. D. C. en V. F. werden door nacht ridders bezocht en van een partij tabak ontlast. Klacht werd bij de politie inge diend. ARDOOIE Woning uitgebrand. Des avonds, omstreeks 8 ure, brak plots brand uit in de woning van een zekere Dejaeghere, wonende alhier. Spijts het optreden der brandweer brandde alles af. Belangrijke diefstallen met inbraak. Een dievenbende houdt zich in Ardooie schuil en de laatste dagen hebben ze heel wat diefstallen op hun kerfstok gebracht bij middel van inbraak en diens meer. Bij landbouwer Kamiel Naert, wonende wijk Kapelle, werden des nachts ongeveer 35 kgr. tabak gestolen. Remi Sercu, wo nende in de Kasteelstraat te Eegeiii, kreeg eveneens van hetzelfde bezoek en hier gingen de dieven met 17 kgr. tabak op de vlucht. Landbouwster Wed. Deca- vele werd ongeveer 150 kgr. tabak gesto len, terwijl Maurice Deliosse er 5ü kgr. ontvreemd werd. Brand. Bij klaarlichten dag brak plots brand uit in een stroomijt toebehoorende aan Cyriel Wanijn, landbouwer, wonende al hier. Het vuur werd seffens bestreden, doch gezien de felle droogte kwam alles in de vlammen om. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Seys Robrecht, z. v. Jozef en Terryn Maria. Leiëvere Jozef, z. v. Gustaaf en Samyn Maria. Depraetere Josephina, d. v. Maurits en André Louisa. Dedeyne Ödiel, z. v. Gerard en Caste- leyn Maria. Huwelijk Deman Marcel, haarkap- per te Bissegem, met Boudrez Margareta, polierster. Huwelijksafkondiging. - Ducasteele Albcric, magazijnier, met Bagein Maria, speelster te Roeselare. AAN DE IIEF.REN HANDELAARS, EN WINKELIERS IN GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. BURGERSTAND Geboorten. Anny Hoste, d. v. André en Pharaïlde Ottevaere, St-Amandstraat. André De Witte, z. v. Medard en Louisa Plettinck, Oude Pittemstr. Roland De Witte, z. v. Daniël en Allee Herreman, steenweg Wakken. Dirk Deblaere, z. v. Marcel en Georgina Van Maele, v. Den- tergem. Jaak Windels, z. v. Georges en Marie Verstraete, Meulebeke. Jo seph t’Kindt, z. v. Carolus en Maria Lambert, v. Wingene. Greta Van Lu- chene, d. v. Gaston en Marie Van de Vy- vere, steenweg Wingene. Irene Simoens, d. v. Cyriel en Maria Desmet, v. Aarsele. Hilda Dewulf, d. v. Albert en Simonne Van Daele, v. Wontergein. Daniël Al- liet, z. v. Joseph en Gabrielle Demarez, v. Gottem. Huwelijken. Marcel De Smet v. Oost- roozebeke en Maria Vermeersch, naaister v. Tielt. Camille Rosselle v. Izegem en Gabrielle Hoste, z. b. v. Tielt. Juliaan Grymonprez v. Kortrijk en Marie De Cuypere v. Tielt. Raymond Cottyn v. Gent en Simonne De Witte v. Tielt. Joseph C osman v. Evere en Germana De Smet v. Tielt. Georges Steen v. Ardooie en Martha Gruyaert v. Tielt. GEWESTELIJKE RIJKSTUINBOUWSCHOOL TIELT Adres: Stadsschool. Lessen op Zondag 4 Oktober. Te 9.30 uur. 1" Studiejaar. Lesgever: Hr R. Verhoustraete; onderwerp: Verme nigvuldiging der fruitboomen. 2’ Stu diejaar. Lesgever: Hr A. Vanneste; on derwerp: Vervroegde teelten. Te 10.30 uur. 1» Studiejaar. Lesgever: Hr A. Vanneste; onderwerp: Belang van de groenteteelt. 2“ Studiejaar. Lesge ver; Hr R. Verhoustraete; onderwerp: Algemeenheden over het snoeien. Het onderwijs is kosteloos en voor ieder een. De Bestuurder Rijkstuinbouwconsulent, J. J. CUMPS. Wedstrijden vcor Zondag 4 Oktober. Reeks NOORD: S.K. HoogleUe-Beitam; Doste» Beveren-Rumbeke; A. Ardooie-H.O. Roeselare; S.V. Oekene-S.K. Zilverberg; V.P. Glts-Krui- pendaarde: Eendr. Ardcole vrij. Reeks ZUID: N.P.B. Ingelmunster-Kach- tec.i; St-Elools-Wmkel-St. Izegem; A.S. Ize- gem-N.S. HéUle; V.B. Izegem-Kortrljk; St. Gullegem-K.S. Meulebeke; V.V. Izegem'vrij. Boksen. De tweede boksmeetlng van boksclub c Sparta gaat zonder twijfel wederom een schitterend succes tegemoet, want andermaal werd een pulk programma opgesteld. Dit boksfeest gaat door morgen Zondag 4 Okto ber. te 5 ure, In de zaal Patria Ziehier liet programma: Beroepskamp 8x3 min.: Varrewaere, 67 kg., Izegem,' tegen K‘d Charles. 68 kg., Brussel. Beroepskamp 8x2 min.: Raedt, 70 kg., Le gem, tegen Eoucqulaux. 70 kg., Brussel, Beroepskamp 8x2 min.: Vtrhelle, 56 kg., Izegem, tegen Coppens, 56 kg., Brussel. Beroepskamp 6x2 min.; Alt. Maes. 72 kg., Izegem, tegen Ilimpe, 73 kg.. Brussel. Deze beroepskampen worden omlijst door niet minder dan 3 mooie llefhebberskampen. SUCCES BIJ DE CONTROLE-DIENSTEN Onverwachts vielen de controleurs in het Kortrijksche station binnen en con troleerden het machien van den reizigers trein voor Brussel. Het werd een succes. De controleurs plongeerden in de kolen en haalden er eventjes ZEVENTIEN zak ken smokkelwaar uit, waaronder eén va lies, een aktentasch, enz. Het was een herrie van belang. Stationspersoneel, Wehrmacht, Feldgendarmerie, reizigers, alles kwam er bij te pas. De reizigers hingen met heele trossen uit de vensters om dat ongewoon schouwspel te zien, ’t Is nu de tweede maal dat de controleurs met succes het machien van een trein door.-.nuflelen. Hoe is het mogelijk dat zoo ’n dingen kunnen gebeuren? OMROEP-ORKEST Voor de eerste maal komt op Maandag 12 Oktober het Omroep-Orkest van Zen der Brussel optreden, te 19 uur, in den Stadsschouwburg te Kortrijk. Een zeer gevarieerd programma zal de ruimste be langstelling wekken. Locatie in de Stads waag, Rijselstraat. STADSBOEKERIJ De Stadsboekerij is gedurende de win termaanden (15 September tot 15 April) slechts toegankelijk op Donderdag en Zaterdag, telkens van 13 tot 17.30 uur. De lijst der jongste aanwinsten ligt ter inzage in de leeszaal. SPORT Geheime zeepzïederij. Agenten van den gemeentelijken kon- troledienst, hebben in een gebouw der Nieuwe Wereldwijk een hoeveelheid zwarte zeep ontdekt, bestemd vcor de zwarte markt. Alles werd aangeslagen. Aangehouden. Arthur Depoorter, wenende Groote- straat, die bij zijn schoonzuster in de Schoone Zichtstraat, nabij de grens, 5 kilos varkensvleesch had gehaald, werd door de politie aangehouden. Intusschen- tijd kroop zijn schoonbroeder M. Provoost over den muur zijner woning met eene- hoeveelheid vleesch, maar werd op zijne beurt aangehouden. spel is. DOTTENIJS Jeugdige dieven. Bij landbouwer Edg. Duthoit werd een diefte gepleegd van eene som van 2.500 fr. en een armbanduurwerk. De daders zijn 3 jeugdige knapen, waarvan de oudste nauwelijks 11 jaar telt. Zij bekenden schuld en verklaarden geld en uurwerk in het veld te St-Leger geworpen te heb ben. De knapen werden bij den onder zoeksrechter gebracht. MOESKROEN Wanhoopsdaad. De 60-ja.rige Ghekiere Jules, sedert eenigen tijtl ziekelijk, werd in een af hankelijkheid van den huiszolder ver hangen gevonden. De Rijkswacht van Roeselare vertelde ons het volgende merkwaardig geval. Op 15 Sept, boden zich drie onbekende personen aan bij Leopold Decancq uit Rumbeke. Zij vroegen naai- den baas, doch deze was afwezig. Een paar dagen daarna ontving hij een dreigbrief, waarin o. a. geschreven stond, dat als zijn geweten ongevoelig bleef voor hetgeen hem gevraagd werd, hem een zwaren slag toegediend zou worden. Op 22 Sept, werd er naar Decancq ge telefoneerd, dat hij zich naar leper moest begeven naar de Brasserie Les Trois Roisom de zaak te regelen. Decancq niet wetende waarover de kwestie ging, begaf zich naar de aigesproken plaats, touw j., wcu. ljv xuu, natuurlijk gerugsteund door de Rijks- Turkyeu. Kinds Jan, 72 j., wed. De Jae- F. C. Roeselare. Caïphas,werden ongeveer 100 struiken Zondag wisten de Clubjongens een ver- x diende overwinning te behagen op U. S. Door nik. De uitslag was 2-1. Vanderhaeghe werd als mlddenhail' vervangen door Mestiaen, ter wijl Maertens de plaats innam van Mistiaen. Van de inlddenlinie ging er nu zoowel ver dedigend als stuwend een geweldige kracht uit. Houthoofd heeft enkele keeren prachtig gered en schijnt dus bij lederen wedstrijd te verbeteren. Zwakke punten waren er feitelijk in het elftal niet aan te wijzen. Over het algemeen was het een boeiende wedstrijd, tot groote tevredenheid van de honderden toeschouwers. Zondag moet er gespeeld worden tegen Knokke en ook deze wedstrijd moet gewon nen worden. S. K. Roeselare. Zondag was het voor onze Sportkringers een dag, die hen nog lang zal heugen. Zoo wel het eerste als het tweede elftal verloren oy.v.., rj jas»., muMuicua. met 1-7. Sportkring komt dit seizoen wat te- jaar; Julienne Catry, 23 jaar; Nehy Al- gen: de eene nederlaag en het eene ongeluk IkcrL 3 mz-M'-ïen. na het andere. Toch hopeu we. dat ze deu i Dll ClCl V, J. V7V.CUDOS, 'O.-i X ICU* Z/VczX t a* j v aa o w -aa Buitengewoon Volksche Variété in da kelare met Carron Godelieve. -- --- 1 Overlijd-sns. Popslier Hendrik, echtg. Callewaert Eulalie. Tanga Mathilde, wed. Lesy Gustaf. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Leona Mangodt, d. v. Ka miel en Rachelle Alliet. Aurel Derbuyn, z. v. Marcel en Lia Tempelare. Frans Baert, z. v. Leo en Magdalena Caen. Overlijden. Felix Sasten, 41 j., echtg. Thomas Emma. BE VEREN-Roeselare Van alles wat. Bij landbouwer C. Fl. werd bij kla- Brand. Das avonds, omstreeks 19.45 tl., brak plots brand uit in een aangelegen hok der woning bewoond door Alfons Verbeke, wonende Vliegplsin alhier. De brandweer kon seffens het vuur overmeesteren. Ieder slaat zijn voerraad aard- appelen op. Biedt uw klanten het beste bewaringsartikel aan. i gekend van vóór den oorlog; weiger j i alle namaak. Bewaart aardappe- i ten, beeten, appelen, dahlia’s en an- 1 dere bloembollen, voorkomt het uit- wendig rotten en het vroegtijdig kiemen. Schrijft nog heden, voor i een proefzending, een postkaart met j uw volledig adres aan: 1 Mijnheer WILLIE LAROYE, Groothandelaar N. L. V. C., te OUDENBURG, j cn U ontvangt vrachtvrij thuis be- steld en tegen terugbetaling van 108 frank, een pak van 12 doezen i van 10 grammen CARSAN. Re- klaamsohrift werdt bij de doos ge- voegd. De inhoud van een doosje i van 100 gr. volstaat cm 500 kgr. aardappelen te bewaren gedurende i gansch den Winter. De gebruiks- i g wijze staat schrifte' op ieder does. 1 5 SLECHTS LICHT BESTROOIEN. KACHTEM Arm gebroken. Terwijl de 10-jarige knaap Hendrik Werbrouck, wonende op de Plaats te Kachtem, met zijn makkertjes aan het spelen was op de speelplaats van óe school, kwam hij plotseling zoo ongeluk kig te vallen, dat hij zijn linkerelleboog brak. De knaap werd ter verpleging naar de kliniek te Izegem vervoerd'. INGELMUNSTER Zeer ernstige waarschuwing van de N. L. V. C. 1. Wij richten een zeer ernstige waar schuwing tot de landbouwers van onze gemeente tegen verdachte personen, die tarwe en rogge opkoopen tegen 4 a 5000 frank zoo gezegd voor de Weermacht. Zij voegen er dan nog bij. dat deze verkoop tevens dient voor de levering. Er bestaat maar één systeem: dat is, verkoopen aan een erkenden handelaar. Dit is de eenige ware manier en een an dere bestaat er niet. Deze zoogezegde oiïicieele verkoopers zijn valsch. De landbouwers die verkoooen zoogezegd aan de Weermacht, zullen ter stond aangehouden worden; dat is het volledig akkoord met de Bezettende Over heid. De landbouwers worden niettegenstaan de zij bewijzen in handen hebben, niet ontslagen van hun leveringsolicht, en zoo ze gekend zijn, zullen ze zware boe ten onloopen. ghere Emelle, Statiestr. De Witte Henri, 83 j.. wed Octavie Vermeersch, Koolskamp- straat. WINGENE Bij 't Davidsfonds. Er is goed nieuws voor onze 383 leden en andere liefhebbers. Inderdaad, op Zon dag 11 Oktober, te 5 uur stipt in het Meisjespatronaat, zal Dr A. Belmans uit Beerzel, gekend als koning der gooche laars alhier optreden met zijn sukses- goochelavond, volksch en voornaam. Iedereen wordt hartelijk uitgenoodigd, en niemand zal het zich beklagen, ’t Zal een avond zijn van 3 volle uren lachen. De prijzen voor onze Davidsfondeleden zijn zoo laag mogelijk gesteld: voorbehouden 5 fr, beneden 3 fr., op het verhoog gratis. Niet-leden betalen G of 4 fr. De voorbe houden kaarten dienen vóór Zaterdag bij Meester Braeckevelt afgehaald te worden. Er is een speciale kindervertooning op Zaterdag' 10 Oktober, te 3 uur, torenuur. De kinderen der leden betalen 0,50 fr. en de andere 2 fr. Ten zeerste durven we dezen prachtigen goochelavond aanbeve len. MEULEBEKE Geweldige hoefslag. Landbouwer Kamiel Demeulemeester, wenende St-Amandstraat alhier, kreeg, toen hij zijn paard ging voederen, een geweldigen hoefslag in het aangezicht. Een geneesheer deed hem naar de kli niek te Izegem overbrengen. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag 4 Oktober zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Heer Apotheker Vanbiervliet, Overleiestraat, alhier. BURGERSTAND van 24 September tot 1 October 1942. Geboorten. Chantal GiUon, Wapen plaats 7. Guy Luypaert, St-Jorisstraat 10 a. Godelieve Maertens, Pottelberg 50. Eric Viaene, Verkorenhof 5. Rosa De- zltter. Voorstraat 29. Annie Verhaeghe, Doornikwijkstraat 176. Jan Desloover, Looi'straat 43 (v. Waregem). Annie Van- decasteele, Loofstraat 43 (v. Heule). Rudy Desmedt. Watermolenstraat 33. Marie De Brabandere, Budastraat 30 (v. Desselgem). Willy Leroy, Budastraat 30 (v. Ingooi- gem). Henri Declercq, Budastraat 30 (v. Waarmaarde). Joseph Declercq, Buda- straat 30 (v. Waarmaarde)Monique De smet, Diksmuidekaal 13 c. Ginette Qui- dousse, Loofstraat 43 (v. Heule). Pierre Vande MeulebroeckeCondédreef 2. Paul Vereecke, Loofstraat 43 (v. Heule). -Li lians Degraeva, P'.uire 'raat 39. Marie De- coninck. Budas (v. Harelbeke). Henri Verwee. .rtlaan 62. Jan Bouckaert, Bu. :;0 (v. Moeskroen). Ines Windels, .cr. 30 (v. Harelbeke). Huwelijksaankondigingen. Albertus Ver- brugge, viaswerker v. Bavikhove, met Si- monna Wyseur, dienstmeid v. Kuurne (voor heen te Kortrijk). Valère Claus, schrijn werker, met E.vira Musschoot, bediende, b. v. Kcrtrijk. Robrecht Clarysse, timmer- ma" met Rachel Jacob, winkeljuffer, b. v. Kortrijk. Rijkaard Delvoye, rijkswachtev v. Brussel, met Elisabeth Dumortier, z. b.. v. Kortrijk. Gustave Meersseman, hande laar, met Cecile Verbaeys, z. b., b. v. Kort rijk. Andreas Boussery, haarknipper v. Brugge, met Jeannine De Vriendt, winkel juffer v. Kortrijk. Andreas Hellebuck, meubelmaker, met Erzsebet Nyltrai. ver pleegster, b. v. Kortrijk. Ferdinand Vac- quler, schilder, met Maria Dev/elrt, speelster, b. v. Kortrijk. Huwelijken. Remi Plowy, goudsmid, met Elisa Leien, klakkenmaakster, b. v. Kortrijk. Joseph Bastoen, timmerman v. Desselgem, met Maria Vanmoen, bankbe- merman v. Bissegem. met Martha Lapere, zijdescheerster v. Kortrijk. Rogier Vsn- mareke, goudsmid, met Maria Popelier, naaister, b. v. Kortrijk. Albert Verheecke, rijkswachter, met Simonne Vierstraete, z. b., b. v. Kortrijk. Overlijdens. Petrus Verbrugge, 79 j., wed. v. Pharaïlde Expeel, Volksplaats 71. Raoul Hinnekens. 16 j'., student, Lange Steen straat 38. Leonia Dhondt, 73 j., wed. V. Carolus Vanackere (v. Lauwe). Margare- tha Vandenberghe, 40 j., z. b., echtg. v. Mi chel Van Maerce, Condédreef 9 b. Mau rice De Borggraeve, 3S j., viaswerker, echtg. v. Anna Meérschman (v. St-Eloois-Vijve) Maria De Baere. 48 J., z. b., echtg. v. René Christiaens (v. Wakken)Edouard Vande- venne, 75 j.. wed. v. Pauline Vandaele, Voor straat 43. Jozef Declercq, 3 d. (v. Waar maarde). Gustave Dereere, 27 j.. archi tect, Steenpoort 21. Nicole Vanhoegaer- den, 3 m., Oudenaardesteenweg 108. GEMEENTE MEULEBEKE Aanwerving van vier politieagenten. Benoeming op proef. Verschillende plaatsen van politieagent cp proef zijn te begeven. Voorwaaiden: 1. Belg zijn. 2. Minstens 21 en ten hoogste 27 jaar oud zijn op 1 Januari 1943 (32 jaar voor de kandidaten begunstigd door de wet van 3 Augustus 1919 en 21 Juli 1924 en voor de oudstrijders van 1940). 3. Slagen in een toelatingsexamen. 4. Van onbesproken gedrag .en zedelijk heid zijn. 5. Ten minste 1,68 m. groot zijn. G. Geen correctioneele veroordeeling hebben opgeloopen wegens feiten die de eer of de eerbaarheid aantasten of zijn Dezelfde voorwaarden als sub. 4. en 6. zijn vereischt voor de echtgenoote, zoo de candidaat gehuwd is. 7. Gosd gezond zijn. 8. Bij eventueele aanstelling een zittijd van de politieschool volgen. Aanvragen en bewijsstukken moeten, onder gesloten omslag en per aangetee- kende zending bij den Heer Burgemees ter van Meulebeke toekomen, ten laatste den 22 Oktober 1942. Meulebeke, den 24 Sept. 1942. Op last: BURGERSTAND Geboorten. Staessens Christine, v. Geluwe. Anny Decoene, Vlamingenstr. 33. Eric Dessein, v. Geluwe. Monique Hemeryck, Kortrijkstr. 99. Liliane Ver- helst. Zandputstr. 96. Mare Picavet, Rijselstr. 261. ITrbain Labbe, Vlamin genstr. 64. Ameye Freddy, v. Bissegem. Vanpoucke Anita, Rijselstr. 61. Pou- blon Eddy, v. Wevelgem. Lesage Geor gette, Leegweg 197. Seys Rosette, v. Wevelgem. Hameeuw Solange, v. Moor slede. Decock Daniël, Oostkaai 28. Verbrugge Anny, Moorselestraat 88. Huwelijksaankondigingen. José Van- denabeele, bediende, en Simonne Stragier. Gerard Dewagter en Julie Trappeniers. Jozef Mittenaere en Christiane Hout- tekiet. Paul Deleye en Dina Vercruys- se. André Provost en Fernande La- mourette. Camiel Taillieu en Julia Verschaeve. Ghesquiere Gerard, v. Ge luwe, en Declercq Maria. Lesage Jean en Coppens Denise. Volckaert Roger cn Deleye Maria. Christiaens Lucien en Deschemaecker Florida. Debonnet André en Wulstecke Antoinette. Dhal- luin René en Debruyne Elza. Huwelijken. Ghykiere Lucien en De- rycke Reine. Verbeke Noël en Derdeyn Yvonne. Dskeyser Remi en Van Doren Antoinette. Decouttere Jozef en De wulf Gabrielle. Devrieze Georges en Delannoy Paula. Dutellie Gerard en Haecke Madeleine. Sterfgevallen. Ferdinand Valcke. 70 j. Marie Sinnaeve, 55 j. Zulma Bos- tyn, 71 j. Julien Jcos, 38 j. Ger maine Coucke, 36 j. Marie Mestdagh, 66 j. Jules Minne, 77 j. Auguste De- meulenaere, 63 f Jozef Bostyn, 13 j. Beauprez Arthur, 53 j. Vanmaele Maria. Verstraete Auguste, 72 j. Cats Leonard, 74 j. Cosman Elisabeth, 92 ,i. Debreyne Agnes, 68 j. Cooman Lodewijk, 79 j. OP WANDEL DOOR MEENEN De week is weer ééns voorbij en wij zullen vlugjes nagaan hetgeen tijdens die dagen zooal voorgevallen is in onze stad. Nachtridders hebben ten nadeele van Jozef Pype, landbouwer, in de Dedizele- straat, eene hoeveelheid aardappelen ge stoten; landbouwer Stock, aan de Rijsel- poort, moest klacht neerleggen wegens het feit dat hij een partij boonen gestolen werd; van zijn kant werd Maurits Bou- chery, landbouwer aan de Bruggepoort, bestolen van een kwantiteit aardappelen. Victor Duroo, gehuisvest Schans straat 58, was per fiets naar de gebouwen der oude Kazerne gegaan; wanneer hij zijne zaken vereffend had en naar huis wou gaan was zijn rijwiel verdwenen. Henri Nuytten, gehuisvest Toekomst- straat 11, kreeg van hetzelfde laken een broek toebedeeld; hij ging eveneens per fiets naar de Kazerne en werd zijn voer- middel gestolen. Telesphore Coulon, woonachtig in de Koningstraat 31, was afgestapt aan de Nieuwe Karpelin de Bruggestraat, en liet enkele minuten zijn fiets onbewaakt staan; kort daarop stelde hij vast dat zijn rijwiel verdwenen was. Emiel Coucke, Statiestraat 81, werd zijn fiets gestolen aan een herberg der Barakken. Emma Debysere, woonachtig aan de Oostkaai 36, was naar de Sint-Vedastus- kerk gegaan. Terwijl zij naar de com muniebank ging om te communicceren, werd hare handtasch, welke zij op den stoel had laten liggen, gestolen. Een zekere persoon M. D. was be dronken en wou zijn woede botvieren te gen iemand; hij vond niets beters dan de vensterruit van het Café Maidy in de Rijselstraat, te breken. De politie leidde den kerel op. Het was reeds nacht geworden toen de gendarmen langs de baan Meenen- Geluwe twee inotorfietsers zagen komen aanrijden; op de sommatie stil te hou den, sprongen de twee mannen van hun motorrijtuig en verdwenen in de duister nis; de gendarmen ontdekten dat de towielrijders zoowat 50 kilos tabak voerden. Het was reeds lang uur van politie toen deze vier Halewijnaars, Agnes De- bunne, Elza Debunne, Madeleine Vander- meersch en Raymond Bauwens ontmoet te. Dat zij geverbaliseerd werden kan men zich indenken. Maandag omstreeks half vier werd de stootkar van Paul Maes, gehuisvest Astrïdplein, aangereden door den tram ter hoogte van het huis Tybsrghien-Nollet in de leperstraat; de kar werd erg geha vend. Tijdens dé boksmeeting van Zou- GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 4 Oktober 1942. Dokterdiensten. IJr Dr. Declerc’:, St-Hubertstraat 22; Hr Dr Pattyn, H. Horriestraat 2. Taxivoerdér vcor de Heeren Dokters: Hr Gustaaf Verstraete, Hof van t’Hen- neken 46. Apotheekdinnsten. Hr Lybeer, Sta- tieplaats 9, Roeselare. BURGERSTAND van 24 September tot 1 Oktober 1942. Huwelijksafkondigingen. Cmer Van- deputte. elektriekwerksr, met Joanna De- gryse, dïenstméid, b. te Roeselare. Ju lien Samyn, voddenleurder, met Julia Vanhalewyn, chicoreibewerkster, b. te Roeselare. Joéepii Coen, schoenmaker, met Elisabeth Degrvytere, vermicelbe- werkster, b. te Roeselare. Juliaan La- vérge, houtbewerker te Kortrijk, met te Dour (Hen.) met Maria-Louisa Van- heerswynghels, naaister te Roeselare. Philibert. Bruwier, kolenkoopman, met Emelia G-oddyn, kantwerkster, b. te Ree gelere. Hippoliet Platteeuw, fabriek werker te Zillebeke. met Clara Costencble, dienstmeid te Zonnebeke, voorheen te Roeselare. Huwelijken. Camiel Cools, elektrie- ker. met Mrria-Magdalena Debusschere, z. b.. b. te Rceselare. Camiel Dyzers, pasteibakker, met Aleyda Ghuys, naaister, b. te Roeselare. Omer Racs, aardewer ker te Roeselare, met Alice De Rons, fa- briekw.. te Roeselare, voorh. te Wervik. Hilaire Debal. bankbediende, met Bian ca Loncke, naaister, b. te Roeselare. Geboorten. Yvette Vandenbosch, d. v. Henri en Celina Capelle, Molenstr. 28. Josefina Depraetere. d. v. Maurits en Louisa Andvé, v. Rumbeke. Dina In- gels, d. v. Edgar en Margriet Vanspran- ghe, Spinnerstr. 10. Rogier Cottyn, z. v. Albert en Blenca Pype, Meenenheerweg 108. Rosa Vaaslambrouck. d. v. Palmer en Maria Deinaré, v. Lichtervelde. Jeannine Carron, d. v. Alberik en Mag- Hangaar in brand gestoken, dalexia Devos, v. Gits. Jan Soens, z. v. Valentijn en Angèle D’herdt, Spanjestr. 35. Freddy Botterman, z. v. André en t Maria Steverlinck. v. Torhout. Erna Bruwier, d. v. Emiel en Emerence Dedeur- waerder. Koornstr. 132. Annie Deser- ra.no, d. v. Cyriel en Irma Deckmyn, Vijfwegenstr. 131. Gerarda Decanen, d. v. Louis en Elisabeth Veys, Meenenheei- weg 110. Lüciïe Degruytere, d.' v. Emiel en Maria Vanzieleghem, Heropbouwstr. 27. Vera Slosse, d. v. Andreas en Maria Pollet, Heronbcuwstr. 125. Brigritha Boenen, d. v. Albert en Anna Decock, Bleokeriestr. 81. Etienne Vermeersch, z. v. Joris en Margriet Vermcortele, De- conmekstvaat 20. Rosa Goeman, d. v. Juul en Georgine Verhelst, v. Lichtervel de. Jenny Schietgat, d. v. André en Anna Schoolaert, Spanjestr. 217. Ma rie-Madeleine Lcosvelt, d. v. Alfons en Lydie Berghroan, Molenstr. 47. Andreas Van Eeckhóutte, z. v. Louis en Anna Veranneman, Ooststr. 25. Sterfgevallen. Alberik Pauwels, 53 j„ marktkramer, echtg. v. Juliana Degryse, Rumbékesteenw. .9. Silvie Casteleyn, 69 j„ winkel., wed. Hendrik Dubois, Vijf- wegenstr. 11. Hendrik Roose. 68 j.. landwerker, echts'. Maria Beernaert. v. Lichtervelde. Maria Vermander, 81 z. b... echtg. Felix Lafaut, Hellestr. 82. Eudoxia Soenen, 75 j., kloosterzuster, Leenstr. 46. Agnès De Meester, 37 j., z. b„ ongeh.. Tollenaerenlaats 13. Ge- rarda Decanen, 3 d., d. v. Louis en Elisa Veys, Meenenheerweg 110. Jeannine Carron, 5 d.. d. v. Albert en Magdalena Devos, v. Gits. Cyriel Messiaen, 63 j., verver, wed. v. Emma Devos en echtg. v. Flavia Devos, v. Ledegem. TAXIVOERDERS IN DE WEEK 1. Hr Camiel. Yssers, Herdersstraat 96, 2. Hr A. Ide-Vercruysse, St-Michielstr. 26. 3. Fir Nestor Wauters, Spanjestraat 89. ,i BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT Zekere Cyriel Cool, landbouwer te Oostnieuwkerke, Meiboomstraat 188. be- zocht ’s avonds de herberg Het Avond- broodjeen liet zijn velo aan de deur staan. Toen hij naar huis wilde terug- keeren, was. zijn velo verdwenen. Eij August Duytschaever, landbou wer. 7’ Wijk 24, te Rumbeke, werden 180 struiken aardappelen uitgedaan. TENTOONSTELLING Vanaf Zondag 4 Okt. zal Arthur Lam brecht een tentoonstelling houden in het Stadhuis. Evenals de tentoonstelling van zijn neef Constant, zal ook deze expositie vóór alle kunstliefhebbers een ware ver- ópenbaring zijn. Arthur en Constant Lambrecht nemen onder de kunstenaars van West-VIaanderen een eerste plaats in. Wij ncodigen derhalve iedereen drin gend uit deze prachtige tentoonstelling te bezoeken. VOLKSCHE VARIÉTÉ Zondag 11 October, om 4 uur zeer stipt, Patria-“Schoüwb.urg te Roeselare, door het groot Amusements-Kabaret-Ensemble uit Brugge, met zijn strijk- en blaasorkest. Bijzondere medewerking van Juffr. Ac- kaert, sopraan; H. Recoules, tenor; Lucy Arciel, stei’danseresje, en verder het ge- heele gezelschap. Men bespreke intijds zijn plaats, want de toeloop zal weer groot zijn. Plaatsbe spreking vanaf heden aan de zaal. Prij zen: 10, 8 en 5 frank. Fietsen met waarborg aan de zaal. TOONEELNIEUWS Het gekende en graaggeziene Dickson- gezelschap komt weer naar Roeselare in de gezellige feestzaal Patria, op Zondag 4 Oktober, ’s namiddags te 3 uur en ’s avonds te 7.30 uur. Op veelvuldige aan vraag zal er nogmaals opgevoerd worden het Gentsclie lachblijspel Past cp de Velodieven. «DE VRIENDSCHAP» Het Letterkundig Genootschap De Vriendschapdat weldra haar 100-jarig bestaan zal Vieren, telt onder hare leden vele briefwisselende léden, o. a. Cyriel Verschaeve, Félix Timmermans, Prof. Sobry. enz. Dezer dagen werd één van cteze leden, nl. Dr Jan Crauls, benoemd tót Burgemeester van Groot-Brussel. Wij wenschen Da Vriendschapvan harte geluk met deze groote onderscheiding. SPEELSCHAAR BOERENWACHT ROESELARE Onder onze Roeselaarsche Boerenwach ters werd een Speelschaar ingericht, die zich vooral ten doei stelt: het weder in voeren van oude volksdansen en feesten. In den regel worden de oefeningen ge houden in de zaal van het Arsenaal, den Zondagmorgen te 10.30 uur. Wie trek heeft om zich als actief lid bij deze speel- sehaar aan te sluiten, kan zich daar aan bieden. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van pianos. PITTEM Burgerstand. Geboorten. Maes Anita, d. v. Frans, Koolskampstr. Vanliecke Eric, z. v. Jules, Krieke. Holvoet Leona, d. v. Alfons, Tur- kyen. Desmet Suzanna, d. v. Georges, Tieltsche steenweg. Van Hauwaert Ga- eer of de eerbaarheid aantasten of briel, z. v. Georges, Tieltsche steenw. eerlijkheid in het gedrang brachten. Heyndrickx Rosa, d. v. Lucien, Muizelare. - Ockler Willy, z. v, René, Koolskampstr. Clarysse Jeannette, d. v. René, Hursel- hoek. Bekaert Rosa, d. v. Georges, Hur- selhoek. Demeurisse Herman, z. v. Julien, Joos de ter Eeerstlaan. Huwelijken. Camiel Cottenie, land- bou’...r, v Ingelmunster en Maria De Clercq, z. b. Aloys Bekaert, kleermaker, v. Ar dooie en Jeanne Callens, z. b. Gerard Dezeure, juwelier, v. Roeselare en Marie- Jeanne D’hondt, z. b. Overlijdens. Defoer Roger, 1 j., z. v. Georges. Hurselhoek. Henrl Bekaert, 67 J., echtg. Leontlne Deseranno, Tieltstr. Fon taine Sictonle, 77 j., wed. De Four Karei, .potheen - 10 ,r WEVELGEM Cinema Royal Programmas van 3 tot met 6 Oktober. alle kasten en laden doorzocht en al het geld meegenomen, zelfs de spaarpennin gen van de kinderen. Tot nu toe werd van den dader geen enkel spoor ontdekt. Wat gebeurt er met de volle melk. Sedert enkele dagen schijnt er iets niet in orde te zijn met de volle melk. De kiel, ne kinderen kunnen deze melk nitt bin. non houden en spuwen ze dadelijk weer uit. Daar de melk het hoofdbestanddeel vormt van de voeding der kleine kinderen zijn de moeders natuurlijk radeloos, want de kinderen gaan zienderoogen achter uit, wanneer zij enkele dagen hun meilc moeten missen. Het zal zonk zijn eens een ernstig on. derzoek in te stellen, want de belangen die op het spel staan, zijn te groot. Het gaat hier om de toekomst van zoovele kleine kinderen. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorte. Desseyn Adrienne, d. v. Gerard en Bonduel Fran?oise. Overlijden. Blomme Jeremias, 35 j., ongehuwd. Huv/elijk. Kindt Octaaf, v. Ardooie, met 2iwaenepoel Julia, v. Westroozebeke. terwijl de andere, begunstigd door die dekking, op de vlucht gingen. Toen de I wachters wat later het veld afzochten I vonden zij er twee zakken elk gsvuld met 70 A 80 kgr. boonen. Giftige kwetsuur. De 11-jarige Baert Jozef ging met een j sikkel voeder snijden voor de konijnen. .1 Opeens schoot het werktuig uit en kwetste de jongen erg aan de binnenband. Het slachtoffer moest door een geneesheer verzorgd worden die eene diepe wonde moest toehaken en eene inspuiting tegen klem toedienen. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Eric Decoster. Frans Bulcaen. Margriet Dslool. Monique Engels. Edith Vanhaelewyn. Lea Ver- hoeyen. Leo Messiaen. Servaas Nuyt- tens. Huwelijken. André Corbanie en Gerar da Vanhoe. Alberic Naessens en Godelieve Defrenne. Gaston Vanassche en Maria Peers. Arthur Debacker en Margriet De muynck. René Thelrllnck cn Andrea De- Jaegher. Roger Desmet en Julia Ne.eeser.s. Albert ’t Jolle en Luclenne Geerts. v. Kortrijk. Jules Vanderstraeten en Julia Vanbeslen. Marcel Peers en Irene Hlmpe. Albert Meyhul en Juliette Beyens. Georges Vandenbossche en Andrea Mest dagh. Jozef Verschelde, v. St-Elools-Vijve, en Margriet Vanassche. René Hoebeke, v. Neder brake!en Marie-José Decaluwé. Victor Demunster en Maria Vanovertfeld. Sterfgevallen Henrl Damman, 92 j. Maria-LouisaLenoir, naaister'te Rcose- Jullen Vandenbussche, 42 J. Jan Vande- iare Germain Duhuisson, ajusteerdfr gmste, 67 j. -- Waregem - Ommegang. M -- lende feesten plaats: Cy t - flets'. ZONDAGDIENST Zondag 4 Oktober wordt de apothekers- dienst in onze stad verzekerd door Heer Apotheker Michel Wyffels, Gr. Markt. BURGERSTAND Geboorten. Freddy Verhelle, z. v. Valère en Marie-José Allewaert, Katte- boomstr. 8. Annie Verhelst. d. v. Char les en Julia Van Latre, Kachtemstr. 7. Henri Leenknegt, z. v. Jerome en Magda lena London. St-Eloois-Winkel. Gisele Callens, d. v. Gaston en Lia Driesens, Guido Gezellcstr. 4. Gabrielle Van neste, d. v. Odilon en Elvira Devoldere, Reeperstr. 93. Michel Verscheure, z. v. Cyriel en Julia Vandeweghe, Nederweg- straat 103. Overlijdens. Victor Viaene, 49 ongeh.. v. Zwevezele. Jerome Lapauw, 41 j.. echtg. Irma Withouck, v. Lendelede. Magdalena Loridon, 31 j., echtg. Je rome Leehknegt, v. St-Elocis-Winkel. Pius Vandeweghe, 76 j., echtg. Emma Beheydt. Bleekerijstr. 159. Marie- Louise Rosseel, 55 j.. ongeh., Krekelstr. 9. Huwelijksafkondigingen. Juliaan Vergote. schoenfbw., en Godelieve Raedt, schoenstikster. b. te Izegem. Roger Decroix. meubelm., en Noëlla Boone, schoenstikster, b. te Izegem. Huwelijk. Robert Deblock, kleerma ker te Desselgem, en Noëlla Vannieuwen- huyse, z. b. te Izegem. TOONEELNIEUWS Dat het tooneeleven hier in onze stad, opnieuw begint te bloeien hosft zeker niet gezegd, want van nu af zullen wederom weinige weken voorbijgaan zonder de een of andere opvoering. Zondag 4 Oktober opent de plaatselijke tooneeikring Deugd baart Vreugd het tooneelseizoen in de Congregatiezaal, te 4 30 uur, met de opvoering van De Een zame hoeve», historisch spel in drie be drijven. Vooraf komt een dolle klucht. Anderzijds zal de tooneeikring De Lustige Vrienden», nog twee vertoonin- gen geven van het prachtig tooneelspel Het Chineesch LandhuisDeze gaan door te 4 uur morgen Zondag en te 7 uur Maandag 5 Okt., telkens in het Gilden- huis. Ten slotte zulten de liefhebbers van operetten de gelegenheid krijgen de mooie en atoude operette te kunnen be- 1 wonderen van «De Lustige Weduwe», van Franz Lehar. Deze vertooningen gaan door op Zondag 11 Okt., om 3 uur en om 7.30 uur, in het Gildenhuis. SLUITING DER WINKELS Voortaan zulten alle winkels der stad i gesloten blijven van 12 uur ’s middags tot 13.30 uur en ’s avonds vanaf 20 uur. Des Zondags zullen de winkels gesloten zijn vanaf 12 uur ’s middags. RIJWIELDIEF 1 Roger Depreietere, uit Lendelede, plaatste zijn fiets op den koer der school Boschmolens Toen de jongeling enke- len tijd later wilde vertrekken, stelde hij vast dat het rijwiel gestolen werd. KINEMAS Programmas der week van 2 tot 8 Okt. 1 In kinema PatriaGroote Markt: i Jenny Lindeen der mooiste films van dezen tijd. In kinema Plaza Kruisstraat: «Me lodie der Liefde», met Paul Habiger, Magda Schneider en Lucie Englisch, SPORTNIEUWS GOUDEN LANTEERN Persijnstr. Deze week een maclitige l'obls kunstfilm: KOMEDIANTEN uitstekend vertolkt .door Kiithe Dorsch, Hilde Krahl en Hénny Porten. ONS HUIS Lange Brugstraat. De aroote bijvalfilm die overal het sukses van Wenschkoncert overtreft: J-BOOTEN... WESTWAARTS» nieuwe Duitschxesnrokeu prachtfilm met Ilse Werner, Herbert Wilk, Heinz Engelmann en Joachim Brensecke. Om alle teleurstelling te voorkomen is het uiterst geraadzaam tijdig plaatsen voor te behouden. ROYAL Groote Markt. Deze week een groote suoerproductic: MARIONETTEN een uitmuntende Duitschgesproken film, ver tolkt door den beroemden tenor Benjamino Gigli, omringd door uitstekende partners waar onder Lucie Englisch, Theo Lingen en Paul Kemp. Iedereen moet dezen buitengewonen film zien! STAD KORTRIJK BERICHT De Burgemeester der Stad Kortrijk brengt hierbij ter kennis van de bevol king dat de wekelijksche markt op de Maandagen 5 en 12 Oktober zal gehou den worden op de Van Daleplaats. DAVIDSFONDS - AFD. KORTRIJK Morgen Zondag 4 Okt., te 15.30 u., In de feestzaal van het Kristen Werkers- verbond: Voordracht over Hoe leeren wij klassieke muziek beluisteren en sma ken? door H. Adelson Vermander uit Hooglede, schoolbestuurder, leeraar in de muziekgeschiedenis aan de Muziekakade- mie te Roeselare. Plaatsbespreking: In het Kristen Wer- kersverbond, Wijngaardstraat, Zaterdag van 17 tot 18 uur. Leden betalen 1 fr.; niet-leden 3 fr. per plaats. Zondag 11 Oktober, te 14.30 uur, in de bovenzaal van het Stadhuis: Voor dracht over Kan. J.-B. David en rijn Tijddoor H. Louis Sourie, uit Sint- Joost-ten-Noode, schrijver van het keur boek «Prosper Van Langendonck Inkomgeld: Leden 1 fr.; niet-leden 3 fr., te betalen aan den ingang der zaal. EEN BRUGGELING VAN 40.000 FRANK BEROOFD M. C. L., wonende dicht bij de Markt, Was met een geldsom van 46.600 fr. naar Kortrijk gegaan om er zaken te doen. Hij gaf het geld aan een persoon die hem was aangeduid geworden. Later bleek het dat de persoon in kwestie een valschen naam had opgegeven en te Kortrijk on bekend was. De politie te Brugge werd met deze zaak in kennis gesteld en een onderzoek is thans aan gang. «IN ’T WITTE PAARD» Laatste vertooningen. Het is dus op Zondagen 4 en 18 Octo ber a.s. dat de twee ALLERLAATSTE voorstellingen plaats hebben van deze wereldberoemde revue-operette. De vertooning van 18 October wordt gegeven ten voordeele van het Werk der Belgische Krijgsgevangenen, dcor tus- senenkomst vajj, liet Roode Kruis. ADMINISTRATIEVE RECHTBANK Door de Rechtsmacht Werd de fruit handelaar Vanderougstraeten Achlel, uit de Overleiestraat 64, ta Kortrijk, verwezen tot 5.000 i'r. boete, daar hij fruit en groenten had verkocht boven den wcttelijken prijs. Een uittreksel van het vonnis zal ook aan het Stadhuis te Kortrijk worden uitgeplakt. Coopman Michel, bakker uit Desselgem, werd in ’t bezit aangetroffen van 800 kgr. lijnzaad. Hij werd veroordeeld wegens uit bating van een geheime oliepers. Ditmaal liep hij 5.000 fr. boete op en de verbeurd verklaring. HET PRACHTIG CIRRUS DE JONGHE OP DE GROOTE MARKT Thans is het Cirkus Da Jonghe te Kortrijk aangekomen, dat door alle Kortrijkzanen mei gulhartigheid werd ontvangen eu beje gend. Het biedt U een programma van eer sten rang met de Gebroeders De Jonghe, de beste clowns van dezen tijd, alsook Gabriella en Octaaf De Jonghe, vooi- het oogenblik de besta schaatsenrijders. Alfons De Jonghe stelt een groep paarden en poneys voor. Al deze nummers bekwamen den grootsten triomf bij hun omreis doorheen Denemarken. Daarbij 10 andere groote attracties, nog nooit te Kortrijk gezien. IJzerdraadtoopen, jon gleurs, trapezisten, equilibrist op rijwiel, acrobaten. Len echt spektakel De Jonghe! Alle dagen avondvertooningen te 19.30 uur om te eindigen te 22 uur. Namlddagvertoo- ningen alle aagen te 3 uur. Het varhurtngsbureel is open alle dagen van 10 tot 1 uur en vanaf 5 uur zonder on derbreking. Komt eenige gezellige uren doorbrengen in ’t Circus! Bezoekt allen dezen prachtige vertooning! HEVIGE BRAND Verleden Zaterdag, omstreeks 6.45 u., brak een hevige brand uit in de confec- tiefirma Gassiau te Kortrijk. Het vuur Werd laattijdig opgemerkt door de buren. De brandweer was spoedig ter plaats. Gansch het gebouw is vernield, belang rijke hoeveelheid stoffen, benevens wol en verscheidene kostbare electrische ma chines werden de prooi der vlammen. Er is gedeeltelijke verzekering. De schade is zeer aanzienlijk. Voetbal. Ds eenige sportgebeurtenis In onz; Gros- nlngestod van verleden Zondag, nl. de vete- raneryierby tusschen Sport en Stade cp het stadium van Kortrijk Sport, had heel wat belangstelling getokt. Daar waai' meestal aan Stade’s oude glo riën de voorkeur werd gegeven, gezien hun ploeg jonger en homogener scheen, zoo heb ben de rood-gelen het anders bewezen. Met nipte 3-2 scoor werd de uitslag in hun voor deel beslecht, alhoewel een gelijk spel beter het spelverlcop had weergegeven. Belde ploe gen toonden zich immer nagenoeg van ge lijke waarde, maar het flauw presteeren van paars-wit’s doelverdediger A. Millecam deed utawjijeiu, iiAc» Avxaxxï» Maxxr.Me- de baians in Spori s voordeel overhellen. Mis diende v. Kortrijk. Hilaar De Groote, tim- schien nemen de mannen van ’t Astrldpark in de terugmatch weerwraak. Morgen Zondag krijgt Kortrijk Sport het bezoek van Laken. Niettegenstaande ze bij hun laatste match tegen S. C. Meenen op een counter liepen en de 2 jongste over winningen van de hoofdstedelingen te Roe selare en tegen Moeskroen, toch hebben ze de voorkeur. Stade trekt naar Komen om er de plaatse lijke club de repliek te geven. Mits van meet af duchtig door te geven, acht ik de mannen van Boulez een paar doeltjes sterker. Op 1 November a.s., voetbalzondag voorbehouden aan Winterhulp, zou Kortrijk Sport op zijn terrein den strijd aanbinden tegen de 1» afdeelingsformatie van A. S. Oostende. Boksen. Na Masselus komt nu ook promotor Van Laecke aan de beurt met zijn openingspro- gramma, dat zal afgewerkt worden in de stemmige zaal Palace Te oordeelen naar den aard der samenstelling van den kam pentabel, moet hier ongetwijfeld een massa- ópkomst verwacht worden. Inderdaad, bene vens 3 uitgelezen beroepskampen komt dan nog voor de eerste maal hier te Kortrijk een kampioenschap van België voor liefhebbers betwist te worden. In hopfdkatnp (8x3 mln.) ontmoet Enge len den Kontichemnaar Vonder.bos. De 2° beroepskamp Lagrou-Andrésabïl voor het officieel kampioenschap van Vlaanderen over 10-3 mln., wordt gewis de kloppartij van den avond. Verder krijgen we dan nog M. Preys-Fouquet, een kamp die zal boeien en waarvan eén overwinnaar moeilijk is ts vóórspellen. Dan nog er niet de minste attraktie van den avond, het Belgisch lief- hebberkampioenschap welters- wicht tusschen den lokalen Vannesté en den Luikenaar Ber tels. Als inleiding nog 3 liefhebberspar- tljen met Herpoel, Vossaert en Servaege te gen Noord-Fransche tegenstrevers. DEERLIJK Aanranding. Op dienstronde zijnde boerenwachters verrasten des nachts op den wijk Olie berg een drietal personen die op het boonenveld der landbouwster Wed. C. Casteele aan het plunderen waren. Toen zij in de richting der dieven aanstapten loste opeens een dezer twee vuurschoten |CT1MIWIII!liniinffll» dag jl. wou Raymond Destobere, gehuis vest te Mouyaux. wat te veel op zijn neus zetten in de drankzaal der Nieuwe Zaal; de politie moest tusschenkomen en hem zelfs opleiden, gezien hij weigerde zijne eenzelvigheid bekend te maken. Hij werd te half elf ’s avonds losgelaten. Maandag nacht werden de bewoners der Rijselstraat wakker gemaakt door het hulpgeroep van de herbergierster Marie Wullens, echtgenoote van A. D. Zij riep maar door: Heb medelijden met mij. zij willen mij vermoorden, haal de politie. Uit het onderzoek blijkt dat de vrouw een pak slaag kreeg van haar man en hare herbergsmeid. De politie heeft een pioce.1;-verbaal cpgemaakt. KULTUURLEVEN Verleden week sprak de Duitsche dich ter von Hatzfeld. de gekende blinde dichter, voor een uitgelezen publiek in het Duitsch- Vlaamsche Huis, en dit door toedoen, der Vlaamsch-Duitsche Arbeidsgemeenschap. Hij behandelde het onderwerpHoe een ge- dicht ontstaat en las voor uit eigen wer ken. Op een klare en duidelijke taal, ver staan voor al de Vlamingen, onderhield hij meer dan een uur de westgierigen. Door de De Vlag werd Zaterdag jl. in de Soldatenkino een filmavond gegeven ónder het motto: Vlaanderen vecht aan het OostfrontDe afgerolde films waren oorlogsfilms: Sebastopol en Dieppe in orlgi- neele versie; spijtig genoeg kon de film Vlaanderen in het Oosten niet vertoond, worden. Toon Maes. propagandaleider bij de De Vlag en bij de SS-Vlaanderenonder hield lil een kernachtige rede de groote op komst. Zondag 4 Oktober, te 4 ur;, wordt in de zaal De Vieamsclie Leeuw dcor de too neeikring lever en Eendracht het tooneel- werk De Dames met de Groene Hoeden opgevoerd Zondag jl. werd in de Gilde van Am bachten door Deugd en Vermaak de ope rette In het Witte Paard met sukses op gevoerd. Het strekt tot lof van diegenen die het initiatief genomen hebben, deze operette op te voeren. Op Zondag 11 Oktober wordt een tweede vertooning gegeven. VOETBALSPORT Zondag won S. C. Meenen met moeite van Knokke met 1-0. Dcor deze overwinning komt Meenen aan de leiding der rangschikking. Dat de Meenensche spelers eens toonen dat het niet per ongeval is dat zij aan de leiding staan, door te Moeskroen te gaan winnen. Overal wordt gepronostlkeerd dat Meenen zich tevreden zal moeten stellen met een drawn. Wij vertrouwen in de spelers van Meenen en wij hopen dat de ploeg eens au grand completzal mogen optreden, want totnogtoe werden steeds een viertal invallers opgesteld, door het uitvallen van onze beste elementen. Jongens, toont eens aan de voet balliefhebbers van gansch het land dat ge een STADEN Burgerstand. Overlijden. Pommé Camiel, 77 j. Huwelijksafkondiging. Werbro-eck Maurice, landbouwer, met Parm^ntier Godelieve, landbouwster, b. v. Staden. Huwelijken. Leroy Alfred, schilder, met Samyn Arlette, modiste, b. v. Staden. Tommelein André, bediende v. Poel- kapelle, en Vanheule Suzanne, fabriek- werkster v. Staden, Erg ongeval. Zaterdag 1.1., rond 3 Ié u. namiddag, was Georges Vancoillie, been hou wersgast bij Mevr. Wed. Desimps-1, Statiestraat al hier, op aanvraag in de buurt gegaan om een konijn te slachten. Na zijn vrerk vol bracht te hebben beloonde de vrouw des huizes hem met een pakje cigaretten. Eij misgreep echter vielen deze ten gronde. Onbewust had Vancoillie zijn puntig mes, waarmede hij het dier had geslacht, in den linkerzak van zijn overal gestoken, zoodat hij, bukkende om de cigaretten op te namen, het mes hem ineens dwars dcor de kleederen stak cm terecht te komen diep onder de hartstreek. Hij had nog de kracht om tot bij zijne meesteres ts suk kelen, waar hij op een zetel neerzeeg. Dr Goethals in der haast ontboden, fce- statigde de wonde als zeer ernstig, zelfs levensgevaarlijk, en achtte het dringend noodig hem naar de kliniek van Maria’s Rustoord te doen overbrengen. Eerst 's anderendaags konden de geneesheeren zich uitspreken en verzekeren dat het le vensgevaar geweken was. Naar wij thans uit welingelichte bron vernemen gaat het den arme jongen stilaan beter. Daar Georges eenieders vriend is was de ver slagenheid bij het vernemen van bet ongeval algemeen. Indien er niets bij zonders voorvalt hopen wij hem binnen enkele dagen terug in ons midden te zien. Dit ware onzen innigsten wensch. Kei-icht aan de landbouwers en molenaars. De landbouwers, dienen vooraleer zich naar de maalderij te begeven, aan alle zakken een karton vast te hechten waar op hun naam en adres geschreven staat. Ook de molenaars dienen hierop te letten. Aan de winkeliers. Alle producten dienen vóór 1 October 1942 voorzien te zijn van de prijzen; zoo niet zal er overgegaan worden tot onmid- dellijk in beslagnamen van de niet ge- teekende producten. De Bevoorradingsdienst. Voetbal. S. K. Staden (res.) 54 K. B. Kortemark Op gestelde uur wordt door onze jongeren aangévangen. Kortemark kiest windvoórdeel en doelt in korte tijdspanne (0-1). Vijf mi nuten later is het 0-2. ’t Gaat goed, doch de onzen kunnen zich spoedig herstellen en maken kort naeen 2 prachtgoals (2-2). Even vcor de rust weten de lokalen zelf voor sprong te nemen. Na de rust is Kortemark weer in de meerderheid en maakt er gebruik vaar om gelijk te stellen. Dan zetten onze mannen ér alles op en het wordt 5-3. Even voor hst einde doet Kortemark een aanval, maar kan alleen 5-4 bekomen. Verdiende 2 puntjes voor de onzen. De A-ploeg verloor jammerlijk te Pasechen- dalé met 1-0. Goeden moed, jongens! HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 4 Oktober gansch den dag waargenomen worden door Dr Leo Amery, Diksmuide- straat 30, tel. Roeselare 50.04. De apotheek Degrijze is open tot 12 u. Kermis. Al zijn de tijdsomstandigheden niet om kermis te vieren zooals in vredestijd, toch zal bij allen de kermis welkom zijn. Op het kermisprogramma vinden wij als feestelijkheden: Zondag 4 Oktober, opening der kermis- foor: te 2.30 u. voetbalmatch S. K. Hoog ledeM. T. Beitem; - te 5 u. Oude Glo riën tegen S. K. Hooglede. Maandag 5 Oktober: te 9 u. voormid dag, plechtige Dienst voor de afgestorven dorpsgenooten- te 3 u. Loopkoersen wijk «Het Hooghe»; - te 4 u. Velokoers, 500 fr. prijzen. Dinsdag 6 Oktober: te 6 u. namiddag, Voetbalmatch tusschen S. K. Hooglede en Universitaire ploeg. Burgerstand. Overlijden. Degrijze Pharaïlde, 67 j., echtg. Denijs Felix. Geboorten. Vandaele Simonne, d. v. Arthur en Vantomme Margaretha. Raes Agnes, d. v. Leopold, en Gheyssens Julia. Atblstiekfeest. Op Kermis-Maandag. 5 Oktober, wordt door de plaatselijke Voetbalclub S. K. Hooglede een athletiekfeest op touw ge zet; 200 fr. prijzen. Deze proef gaat over 700, 1400 en 2100 m. vlak. Inschrijving vanaf 2.30 u., café De Zwarte Leeuw Dorpplaats. GITS Burgerstand. Geboorte. Vancompernolle Ginette, d. v. Jeroom en Maria Volke. Huwelijk. Vermeersch Emiel v. Koe- Mét Waregom-Ommegaug hebbsn verschil lende feesten plaats: Op Zondag 4 Oktober: Ringsteking per flets. Op Maandag 5 Oktober: Koers voor bak kers en beenhouwers der gemesnte, met 1.000 fr. prijzen. Ter Kinema Kunst en Eendracht wordt de zoo gekende film Wénschcoacert ver toond. Voetbal. Bij de ontmoeting Warsgera Sportief F. C. Komen, namen de lokalen van bij den aanvang de hoofdrol, doch 5 mln. vcor ’t einde was de stand 1-2 voor de bezoekers. Een flater van de bezoekers bezorgde een gevleide puntenverdeeling voor de lokalen. Red Star Waregem, die op verplaatsing bij F. C. Izegem speelde, verloor na een verwoeden strijd. Morgén Zondag speelt Red Star zijn éér sten wedstrijd thuis en dit tegen C. S. leper, tegen wien ze het zeker wel heel lastig zul len hebben. De Sportlevers doen dé reis naar Wevelgem en zullen er. gezien den huldigen vorm welke ze erop nahouden, gsmakkelijk winnen. AVELGEX De eigenaars van het hof Taelman, op den Dries, bestatigden dat de groote han gaar waarin de volledige oogst geborgen was, in lichte laaie stond. Daar de lokale brandweer niet bij machte was het ver nielend element te bemeesteren werd de hulp ingercepen der brandweer van Zwe- vegem. Met vereende krachten werd de brand bestreden en gezorgd dat de bij staande hoeve zou gevrijwaard blijven, waarin zij dan ook gelukten. Men ver moedt dat er kwaadwilligheid in het PROGRAMMAS van 3 tot en met 8 Oktober 1942. Vertooningen: Zaterdag te --.30 uur; Zondag te e’.jo. 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis ’s Zaterdags.ook te 4.30 uur. In Feest paleis» ’s Dinsdags te 7.30 uur. In Gou den Lanteern ook ’s Woensdags te 7.30 uur. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Aktualiteiten U. F. A. Een boeiende bijfilnr. De sterk aandoenlijke en lieftallige Fransch- gesproken film: GROOTVADER met de twee wonderbare kleinen Jacotte en Rodon, benevens Pierre Larquey en Josscline Gael. Een pakkend schouwspel van mensch- lievendheid, goedheid en toewijding! Kaar-' ten op voorhand den Zondag, tusschen x:* en ra uur, aan de Cinema-kas. Vertooningen: Zaterdag en Maandag, tel kens te 7.30 u.; Zondag te 2.30 u., 5 u. en 7.30 u.: Een groot succes: «MINNESPEL EN LIEFDE Let op! Dinsdag te 7.30 u.: Een over groot lachsucces: «ZEVEN JAAR ON GELUK met Theo Lingen. Vruchtbare opsporing. De rijkswacht van Meenen heeft in de Gullegemstraat ’s avonds een beenhou wer aer Kortrijkstraat aangenouden die twee ossen leidde zonder geleibrief. De twee ossen werden aangeslagen en proces verbaal werd opgemaakt. Een tweede per soon, die den beenhouwer vergezelde, sloeg op de vlucht. LAUWE Rijongeval. De paardengeleider Claus C., in dienst van Caiiewier N., kwam hier aan de spoorwegbrug met een gespan gereden tosn de wielrijder Vandevelde N. opdaag de en verrast weid. Deze stuikte ten gronde en werd door een der paarden vertrappeld. Het slachtoffer moest de noedige zorgen van een ontboden genees heer ontvangen. Vier geslachten. Vier geslachten langs vrouwvlijke zijde zijn in eene familie te Lauwe: Maria De- spriet, 75 jaar; Philomena Beckacrt, 42 T 1 1 I r O O I ft NT XV 1 Al laert. 3 maanden.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6