Uit *t Kortrijksche j a 3 Uit ft Izegemsche I Uit 7 Roeselaarsche I Uit 7 Tieltsche J I UIT KORTRIJK UIT IZEGEM UIT TIELT UIT MEENEN DADIZELE Bnr^erstanC Overlijden. Corselfs Jan, 87 J„ wed, v. Leenknegt Leonie. PIANOS jiiWimmiiniM «DE POPERINGENAAR» ’ijiimHiraimijnnnimmninninnimniinnninifflnijninmnmn«inai!mfflrann!iiinnmnwinnmmmnmmm»Bnwmnm!i!m!mmnnmnnnnTMnmnmnjn® i Uit’t Meenensche I iHijfflBfflMnsinMiiramiiiiiiiiniiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiHiiiiiw RUMBEKE Burgerstand, ^iHMiiiiiiiiiiffljiijfflmiiuiiiiiiiiiiiiiiiffinnnniwimnMfflnramiiin Maar Ja. ’t Is oorlog’ Wat wilt ge er] was komen aankloppen. gevraagd had of]kan dezen wedstrijd winnen en we verwach- van Kruisstraat: straat. 58 kgr. Aerts. Hr en Back stelt alhier in UCL pciiunc, V C441 29 Oktober tot 27 November 1942, worden nrs als 2 tot 3 uur: nrs Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. 125-59 hebben. iWhiII van van van van Groote Markt: (De Rebel). 46-2 69-30 32-70 59-30 59-72 46-21 ^ninnniiiiunnjniinHnniniinni!nniiiHungiiii!uHi<iflifliiiiinui»i<ilitiiniiBUüiu.;:i;.,i,1i!!!ULitiiaiiuitiutui.i!nn8üiiiiin!i:iiiii!iii!i!ii!Hin!iCTi31<i!Ht;!gullWiiljB ■iuiiiiuiffliKiiüffliü«^ 77-122 51-23 59-86 135-101 135-99 59- 104 74-223 159-3 85-8 60- 147 116-82 132-47B 116-163 Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van pianos. Nieuwe zegel* De uitreiking der rantsoenzegels zal nlaats hebben op Dinsdag 27 Oktober, in het gemeentehuis, on de gewone urea en in de gewone volgorde. Boksen. BRAYE EN PREYS DOEN MATCH-NUL De meeting door match-maker Masselus Zondag 11. in de Sporthalle op touw ge zet, mocht zich in een grootere belangstel ling verheugen dan zijn opënlngsprogramma. Maar toch was het nog geen vollen bak; dat komt echter wel. De hoofdkamp Preys-Braye eindigde dus voor de tweede maal op match-nul. Het eer ste gedeelte was voor Braye, terwijl vanaf de derde herneming Preys gaandeweg zijn achterstel inliep eii voor velen zelf voor sprong nam. De Doornikzaan zou echter wel de toewijzing gekregen hebben, doch 2 ver maningen voor foutief boksen deden de rech ters ertoe besluiten een match-nul uitspraak te vellen. De andere 3 beroepskampen: Deventer- Mestdagh, Cobe-Gesquiere en Lapère-Dev.indt zagen allen de puntenzege van eerstgenoem- den, terwijl ook de lokale liefhebbers op gansch. de lijn triomfeerden. Melden We nog de aankondiging van het heroptreden van Marcel Lapêre, alsook van (ie meeting in de Palace met Lagrou-Kin- sabii, bb Zaterdag 31 Oktober, te 7 uur ’s avonds. OMER. Zegeluitdeeling. zullen uitgedeeld Antwerpen. Alfons J~~’ opgave in de tweede ronde ou Rothiers, 70 kgr., Antwerpen. Hoofdkam» 8x3 min. Varrewaere, 67 kgr., Izegem, wordt in de derde ronde uitgeslagen door Caspa"d Deridder, 67 kgr.. Charleroi. KACHTEM De nieuwe,' zegels worden Maandag 26 Oktober, van 9 tot 12 uur: Sektie A. Dinsdag 27 Oktober, van 9 tot 12 uur: Sektie B van 1 tot 150; van 3 tot 4 uur de overige nummers. Krislus-Koning. Dit schoon jaarfeest zal te Wingene treffend gevierd worden op dezen laatsten Zondag van Oktober. Kwart voor 7 u. is er Mis voor de vrouwelijke jeugd met algemeens Kommunie. Te 8 14 u. wordt de mannelijke jeugd verwacht. Te 10 u. is er ’n algemeene hulde van de jeugd, en ’t is Z. E. H. Vanbesien uit Roeselare die de aanwezigen zal /toespreken. De plechtige Hoogmis met gelegenheidsser- moen zal door de aanwezigen meegezon gen worden, ’s Avonds te 4.30 u. wordt dit feest met den tooneelavond der K.A.J. besloten. WINGENE Kinderwelzijn. Op Woensdag 28 dezer, tusschen 10 en 12.30 uur, in de Boekerij, is er weerom verkoop van rijstmeel, banacao en vita minen. Zegels, bijzondere kaart en... pasmunt medebrengen. Boekerij van het Davidsfonds. Het groote leesseizoen is nog eens in gezet en alle Wingenaars worden beleefd uitgenoodigd onze welvoorziene boekerij die boven de 5.000 boeken telt te komen bezoeken. Zondag 25 October wor den er nieuwe leeskaarten gegeven voor 6 maand. De liefhebbers kunnen er niet enkel boeiende romans, doch ook koste lijke vakboeken komen ontleenen. De kinderen moeten den Zaterdag komen, seffens na de school. KUURNE Hevige brand. Maandag omstreeks 10.30 uur in den voormiddag, is brand uitgebroken in het vlasfabriek der firma Gekiere-Verschae- ve. Het vuur was ontstaan in het leem- kot, gedekt met eternitplaten en nam spoedig groote uitbreiding. De brand weer snelde toe en slaagde erin de aan palende gebouwen te vrijwaren, doch het leemkot, alsmede twee geladen wagens mgt vlas, zijn grootendeels vernield. VVAREGEM Burgerstand. Geboorten. Frans Vandekerckhove. Robert Opsomer. Anna Vanassche. I-eon Vanhouttegem. Sterfgevallen. Wed. Frederik Naes- sens-Vercaenst, 80 j. Armand Demets, 37 jaar. Huwelijken. - Henri Destoop met An- gèle Goeminne. Albert, Beyens met Suzanne Adams. Frans Deconinck v. Huiae-Lozere met Adrienne Gevaert. Gerard Desmet met Marie-Louise Baude. Albert Lauwers met Yvonne Callewaert. Allerhande nieuws. Vanaf aanstaande Zondag, 25 dezer, worden de Missen in de dekanale kerk op volgende uren gedaan: te 5.30u., 6.30 u., 7.30 u„ 8.30 u., 9.30 u. en de Hoogmis te 10.30 uur. MOESKROEN Geheime slachting. Twee kontroleurs van de bevoorrading zijn alhier afgestapt en hebben in de beenhouwerij van Georges Plancke. Rij- selstraat, een kalf ontdekt dat juist ge slacht werd zonder aangifte ervan te doen. Dit kalf behoorde toe aan een landbouwer uit Rekkem. Op het zicht van de kontroleurs nam de slachter de vlucht. Er werden revolverschoten gelost in zijne richting, doch hij verdween in de duister nis. Beenhouwer Plancke werd aange houden. WERKONGEVAL De genaamde Henri Depoorter. wonen de St-Denijsstraat alhier was bezig met het afbreken eener foorinstelling op de Groote Markt. Tengevolge van een mis stap viel de man op de straatsteenen. Het slachtoffer liep een hoofdwonde op en brak een arm. Een ontboden dokter deed hem na de noodige eerste zorgen naar zijn woning overbrengen. SPORTNIEUWS 0 tot 125., 126 tot 250, 251 tot 375, 376 tot 500, 501 tot 625. lijk drama met Albrecht Schoonhals en Camilla Horn. BOKSWEDSTRIJD De boksmeeting van verleden Zondag in de zaal Patria kende wederom een groot succes. De lokal» beroepsbokser Varrewaere heeft een harde tegenstrever aangetroflfen in Deridder uit Charleroi, die Varrewaere uitslag i- de derde her- nemir;-. Ziehier de uitslagen. Lielaebbers 4x2 min. Buysse, 57 kgr.. Izegem, wint met nunten op Debey, 57 kgr., Oostende. Sintobin, 60 kgr., Izegem, wint met punten on Fillibert, Voetbal. Kortrijk Sport 22 Stade Moeskroen Van de circa 3.000 toeschouwers welke het terrein van Kortrijk Sport vulden, zullen vast de 3/4 ervan het terrein met een gevoel van onvoldaanheid hebben verlaten. Inder daad. de wedstrijd was buiten de eerste 20 minuten weinig aantrekkelijk om volgen. Die eerste 20 minuten konden de toeschouwers nog eenlgszins boelen en niets liet vermoe den dat de match ging ontaarden tot de lo kalen een strafschop toegewezen kregen, wel iswaar voor onvrijwillig handsspel van een Moeskroensche achterspeler, waarmede de groen-witten niet t’akkcord waren. Deze pe nalty werd omgezet door Lapauw en de stand wees dan 2-0 voor de rood-gelen. Vooraf had Devos een slecht afgeweerd schieten van La pauw te baat genomen öp het eerste doel te netten. Na. de rust Is Moeskroen eerst de aanval lende partij en aan de 5" minuut weten ze den stand op 2-1 te brengen. Het zijn dan weer de Groenlnqezonen die domlnéeren, maar toch is het Moeskroen die andermaal langs Ceulemans gelijk stelt. De thulsspelers doen 5 aanvallen tegen 1. maar moeten toch vrede nemen met een gelijk spel, alswanneer Kortrijk met 2 doelen verschil had mogen winnen. C. S. Brugge 13 Stade Kortrijk Daar waar leper en Harelbeke aan huis respectievelijk tegen de Breydelzonen een 1-1 en een 2-5 resultaat konden weghalen, zoo hebben de mannen van Boulez het weten aan boord te leggen cm de Bruggelingen den vollen inzet afhandig te maken. Deze zege, gepaard aan de nederlagen van Zondag II. van twee van hun gevaarlijkste concurren ten. nl. leper en Houthulst, brengt hen zoo doende stevige:’ aan de leiding. Zondag zijn ze vrij. Ze spelen een vrien denmatch niet Assa Ronse, om dan In de 2 navolgende weken de aanvallen van Izegem en Harelbeke af te slaan. BURGERSTAND Geboorten. Antoine Debouvere, z v. Alois en Alice Van Quaethem, 6« wijk 93. Diana Mabbe, d. v. Joris en Marcélla Windels, v. Oostroozebeke. Simonne Hellebuyck, d. v. Victor en Laura Hey- tens, v. Pittem. Gilbert Liesenborgs, z. v. André en Angèle Verhaeghe, Statie straat 175. Brunette Van Daele, d. v. Joseph en Maria Maes, v. Aarsele. Marie Verkinderen, d. v. Gerard en Ga brielle Vandenheede, Marialoop. Lut- garde De Vooght, d. v. Frans en Maria Van Quaethem, Oude Statiestr. 112. Walter Van Auirève, z. v. Frans en Uda- lie Maertens, Steenweg Marialoop 116. Geert Vanhecke, z. v. Georges en Ga brielle De Keyser, v. Ruiselede. Gerard Vandeputte, z. v. Edmond en Yvonna Braeckevelt, v. Wingene. Rita Heytens, d. v. Maurice en Elza Devriese, 3° wijk 17. Yolande Goethals, d. v. Maurice en Magdalena Heydens, Hulst 4, Overlijdens. Marie Van Thuyne. 74 j.. echtg. Vanderpiete Constant. 1’ wijk 4. Henri De Meulemeester, 85 j., wed. Van Daele Eugenie, 5’ wijk Geloove. Aspasia Chevalier, 80 j., wed. Verberckt Henri, Hoogstraat. Jozef Lauwereins, 13 jaar. z. v. Julianus, v. Ruiselede. Suzanna Van Landeghem, 2 li jaar, d. v. Gerard, Kortrijkstraat. PROGRAMMAS van 24 tot en met 29 Oktober 194z. Vcrtooningeii: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te .2.30, ,4:30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis ’s Zaterdags ook te 4.30 uur. In Feest paleis’s Dinsdags te 7.30 uur. In Gou den Lanteem ook 's Woensdags te 7.30 uur. GOUDEN LANTEERN Persijnstr. Deze weck een groote populaire cirkusfilm: DE VROUW MET DE TIJGERS vertolkt door Hertha Feiler en Hans Söhnkcr.. Groot en klein moet dat komen zien!!! ONS HUIS Lange Brugstraat. Theater-Méfrópole voorfilm. Een merkwaardige geschiedkundige, hoofdfilm: DE ROTHSCHILDS Een V. F. A. - film met Erich Ponto en Carl Kuhlmann. ROYAL Groote Markt. Deze week een buitengewone avonturenfilm’ VALSCHMUNTERS Een zeer boeiende Duitschgesproken politiefilm, vol beweging en afwisseling, vertolkt door Kirsten Heiber en Rudolf Fernan. Let op! Toekomende week: Friedeman XVJ.2XUI U - aan verandsren? Het was ongeveer em iaar dat er geregeld gestolen werd in de veloberg- n'aats van de herberg De Werkerskan- tienr in de Rijselstraat te Meenen. Ver moedens vielen ten lange laatste op een kerel u;t d° omgeving ven Zottegem die geregeld drie keepen oer week naar Fale- wijn ging om vic”'h t’ koopen en telkens in de herberg afstapte en np-r de fiets- bergolaats ping. De waard had re'ds ver schillende keere” getracht c1* kerel te snappen miar bij was hem te glad af. Als een nal’ng gJe’d bi’ led-re maal weg. Nu werd de nol’tie biftteroepen op »en valstrik werd geplaatst. De agent, in bur ger gekleed, had een briefje ven U*0 fr., door hem geteekend. in een fleisraki? ge stoken. 'i'oen Florent .fanTens nu ift de bergplaats kwam werd bil -faetast rn ’t briefje kwam voor den dag. Hij trachtte nochtans nog alles ."f te loochenen, mas" hü was gevangen als een rat in d= val. De andere diefstallen wou hli niet be kennen. m?ar een aanhoudingsmandaat werd to-'h tegen hem uitgevaardigd en nu zit. hil vast- te Kort-ük. In de Vakschool Sint L"k"s werden liidens de lessen der avondschool, vier fietsen gestolen van do leerlingen, waar onder twee van Helewiin. een van Rek- kem °n e®n van d' Koe’-uyt. H’e” heb ben do dieven d"3 in serie gewerkt. Bij de kinders Schou’teten werden tijdens den nacht van Zondag on Maan dag 300 kilos tabak gestolen, die op een wagen in de s"huur lag. De dieven zijn dus’ on alles uit. Weet ge het al dat er on een hofste de te Mcerrn 2.850 kilos tabak gestolen werden tlidens éénzelfde nacht? pat klinkt bilra ongelooflijk. Dat het 100 kilos waren. iedere?n, tot zelfs de gendarmen zouden in dien zuren annel gebeten heb ben. maar zoomaar 2.850 kilos gestolen wórden, neen, dat wilt er bij niemand in, zelfs niet bij de gendarmen. Daarom werd algemeen aangenomen dat nien wel voor een voorgewende diefstal kan staan, temeer er huurlieden van dien boer ver klaard hebben tijdens dien bewuste nacht dat den diefstal gepleegd werd, een auto hebben hooren stilhouden op de erve. Hetgeen eveneens nngeloovig klinkt Is bet feit dat onlangs 52 koel- en scha penhuiden ontdekt werden door de kon troleurs: de eigenaar van die vellen, die te Kortrijk was. werd verwittigd door handlangers en nam zijne beenen onder de armen; hij bleef een drietal weken on vindbaar en kwam daarna gerust weer naar Meenen: hii had vernomen dat er geen aanhoudingsbevel tegen hem uitge vaardigd was geworden. Enkele dagen ge leden ontdekte men opnieuw een zaai’, van sluikslachting ten zijnen laste, en nogmaals verdween den kerel uit de cir culatie. tot den dag dat hij zal verwittigd worden dat er geen aanhoudingsbevel te- gen hem uitgevaardigd werd. Niemand. Meenen het kan bolwerken al zijne mat- krijgt daar kon noch staart aan. want' -- J~ iemand die betrapt is met enkele kilos Vléesnh voor de zwarte markt bestemd, wordt veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf. Dezer dagen werd veel gesproken over een diefstal van 98.000 fr. tan na- deele van landbouwer Kamiel Degrcote van Geluwe; die som zat in een schof op zijn slaapkamer weggehangende sleutel van dat schot zat in een andere lade en de .dief wist dat allemaal zitten. Dat meest dus een persoon zijn dié goed ou de. hoogte van. de gewoonten én gebrui ken was: de vermoedens vielen op een vrouw uit Meenen die bij Degröote ge werkt had. De vrouw, zéfcéro Irma I?.... werd, aan een langdurig cr.deï’hoor van dén Heer Coel onderworpen, maar zii logenstrafte alles. Het moest zijn dat zij vrees begon te koesteren, want des an derdaags kwam haar man met een pakje bij den kommisaris. zeggende cat den avond te voren, omstreeks 9 uur. een priester welke hij niet kent, aan zijn huis Zegeluitdeeiing. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den: Maandag 26 Oktober, de kaarten ge- teekend met Nr 1. Dinsdag 27 Oktober. Nr 2. Woensdag 28 Oktober. Nr 3. Donderdag 29 Oktober, Nr 4. Telkens ’s morgens van 9 tot 12 uur. Van alles wat. De leveringen gaan ook dit jaar zeer goed. Evenals het vorig jaar. zullen we ook ditmaal weer aan den kop prijken van het arrondissement. Bij Gerard Wallecan, Rollegem- straat. werden een groote hoeveelheid witte boonen gestolen. Bij de veelevering behouden we steeds een bestendigen voorsprong van ongeveer 2000 kilo. Een spaarpotje foor magere dagen. 81-42 52-35 59-62 62-84 9-17 59-84 Op Donderdag 29 October de vorige nummers, die nog geen kleeren gekregen 60 kgr., Oostende. Passeyn, 57 kgr., Oostende, wint met punten op Desmedt, 58 kgr., Izegem. Willems, 60 kgr.. Roe selare. wint met punten op Debeuf, 60 kgr.. Izegem. Beroepskampen 8x2 min. Verhelle, 59 kgr.. Izegem, wint met punten op Aerts. 58 kgr,’.- Antwerpen. Maes, 72 kgr.. Izegem, wint door komen halen in de Rumbekestraat op Woensdag 28 October, van 14 tot 16 u.: 9-19 59-104 85-39 109-13K 135-117 Diefstal. In den nacht van Zaterdag cp Zon dag 1.1. zijn bij landbouwer Trybou Gus- taaf, gehucht Vijf Wegen, 50 kgr. tabak van de zolder gestolen. Klacht is bij de politie ingediend. Uitreiking Rantsoeneeringszegels. Rantsoeneering’szegels voor de maand November, rantsoeneeringskaarten voor niet eetbare produkten, zeepkaarten gel dig voor vier maanden. Op Maandag 26 Oktober, 's voormiddags van 9 tot 12 u„ voor de letters A tot. en met C, van Nr 1 tot en met 197; ’s namiddags van 2 tót 5 u., van D tot Desmedt, van Nr 198 tot 401. - Dinsdag 27 Oktober, ’s vcor- middags voor Desnoeck tot en met Le mahieu, van 402 tot ep met 604; *s na middags voor Lepla tot en met Saaiens, uiwrvmwHavwH» V.M.V.V izh «mmukk „-jvöoi’de Nrs 605 tot 801. - Woensdag 28 OkLubn. Cc 7.30 uur. in het Duitsch-» October, ’s voormiddags voor Samyn tot Vlaamsche Huis (voorheen Casino) Brug-* Vandevyvére, van Nr 802 tot met 1000; namiddags voor Vandewalle tot Z, van Deze Nr 1001 tot 1212. S; Rantsoeneeringskaarten medebrengen; h. u. b, Iedereenis verzocht zich op den Bestelden dag aan te bieden. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Aktua'iteitea U.F.A. - Een mooi dnkument. De buitengewoon schoone Duitscligesptoken Tobis-film: CASANOVA TROUWT met Karl Schonbock en Irene von Meyendorff. POLITIEBERICHT BETREFFENDE DE LICHTDEMPING Ofschoon menigvuldige personen reeds i In overtreding genomen werden, werd op- I nieuw vastgesteld dat de voorschriften betreffende de lichtdemping niet voldoen de worden nageleefd. In het algemeen belang wordt de be volking dringend verzocht de voorschrif- ten op de lichtafscherming stipt te willen 1 tialeven. 1 De Burgemeester: Arthur Mayeur. 1 POLITIEBERICHT L1 NOPENS DE RIJWIELEN j Op bevel van den Heer Kreiskomman- i dant zullen de fietsen van de wielrijders, die na 23.30 uur op dsn openbaren weg nog worden ontmoet, voorlooplg in be slag genomen worden en overgebracht naar de politiewacht. De Heer Kreiskommandant zal beslis sen over de teruggave of over de defini tieve inbeslagneming. TENTOONSTELLING ROGER DUTERME In ae rookzaal van den Stadsschouw burg exposeert de kunstschilder Roger Duterme. uit Brussel, een reeks interes sante doeken waarin vooral landschappen uit het Brusselsche en de Ardennen voor komen. De tentoonstelling blijft open tot 25 Oktober. Ingang vrij. SINT-JOZEFINSTITUUT, PLEIN 26 b - Examenuitslagcn. i M. Freddy Bostoen slaagde in het toe latingsexamen tot de ingenieursstudies, ■Wêttelijken graad. Hiermee slaagden de zes studenten der 1’ Wetenschappelijke Klasse 1941-1942 die dit jaar het examen aflegden. De kommissie tot aanvaarding der ge tuigschriften van middelbare handols- studiën heeft de diploma’s van de vol gende studenten der 1" Handeisklaese i’ 1941-42 bekrachtigd: Roger Claeys, Ro main Coudyzer, Richard Deryckere, An- dré D’Haek, Jan Moenens, Conrad Sey- naeve. *•’1 Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 25 Oktober waargenomen worden door Hr Dr Leopold Vandenbroucke, Diksmui- destraat nr 4. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 urn ’s middags. Rantsoeneeringszcgels. De nieuwe rantsoeneeringszegels zullen op St-Jozef uitgereikt worden op Maan dag 26 Oktober, van 8.30 tot 12 uur, van A tot Nvan 2 tot 4 uur, van O tot Z. Dinsdag 27 Oktober, van 8.30 tot 12 uur. van Vallay Hector tot Vanparys An dré: van 2 tot 4 uur. van Vanpetegem Gustaf tot Wyseure Alois. Kristus-Koningfocst. Kristus-Koningfeest zal op waardige wijze in onze gemeente gevierd worden op Zondag 25 Oktober, te 5 uur. in ds zal Quirinus Vooraf spreekbeurt door E. H. Kindt uit Roeselare. Daarna worden U twee tooneelnummer- tjes voorgeschoteld, nl. Het Vierde Ge- bO’ddrama, en Moppi als kinder meid klucht. Deuren open vanaf 4 uur. Kaarten aan 3 fr. GITS Burgerstand. Geboorte. Vandenberghe Antoon, z. v. Jeroom en Augusta Martens. Huwelijk. Demuynck Marcel, huis schilder te Roeselare, met Huyghebaert Elisabeth. Voetbal. S. K. Staden 43 C. S. leper R De Stadenaars vingen den wedstrijd tegen «e leiders aan op vascgesïeld uur. De onzen ■zonnen den tosó'en kozen wind voordeel. Het ’geluk was In den beginne niet met ons; onze aanvallen werden Immer tijdig aïgeweerd. Daarentegen schoten de leperóngen twee maal naeen in de netten. De onzen gelukten ook een doel, doch ongelukkiglijk werd het ons door den scheidsrechter af genomen. Rust kwam met 0-2 voor leper. Onze mannen, door den tegenspoed gehard, vielen er nu met goeden moéd op los en algauw maakten zé een prachtgoal, waarop de rooden hun voor sprong nog aandikten. Staden Het zich dat eenvoudig niet welgevallen en ze maakten in den tijd'van 20-minuten nog 3 doelen, zoo- dat de leiders met een 4^ nederlaag het ter rein verlieten. Proïlcia^Fnannen. 'g’hebt u dapper verweerd en verdiend gewonnen. Te recht moogt g’er fier op gaan, maar als het past dat ’t geluk u niet is bijgelegd, gelijk de twee vorige keeren tegen Poperlnge en Fasschendale, laat dan den moed niet zak ken, en !n plaats van het aan de pers te verzwijgen, wat opspraak bij uw tegenstan ders teweeg brengt, bekent ronduit en deelt uw verlies' mede, net als uwe winst. Zoo doende zult u overal door uw rechtschapen heid de achting van eenieder verwerven. Leve onze S. K.-mannén! HOOGLEDE Burgerstand. Overlijdens. Demeester Robert, 1 m.. z. v. Jules en Maria Deraeve. Verhelst Arson. 78 j., wed. Sabbe Marie-Louise. Huwelijksbeloften. Pecceu Jules, landbouwer, met Lambrecht Maria, land bouwster te Moorslede. Meerseman Achiel, herbergier, met Dejonckhesre Julia, huish. te Izegem. Verslype An dré, autogeleider te Staden, met Van- laecken Maria. Dewulf Leo, landb. te Staden, met Dewagtere Margaretha, landbouwster. BURGERSTAND Geboorten. Nancy Deschrijver, d. v. André en Suzanna Vandekerckhove. Prin- cessestraat 104. Godelieve Carron, d. v. Antoine en Paula Deraedt. Ingelmunster. André Deseck. z. v. Marcellus en Eli sabeth Depuydt, Rumbeke. Willem De- coutsre, z. v. Abel en Adriana Willem, Kachtem..— Annie Stragier. d. v. Leon en Paula Ghekiere. Princessestraat. Overlijdens. Bertha Callewaert, 59 j„ echtg. Florentyn Lefevere, Krekelstr. 1. Erik Werbrouck. 16 d., z. v. Leo en Clara Callaut,. v. Koolskamp. Adronie Claeys, 30 ji. ongeh.. Roeselarestr. 43. Lucien- ne Guillemyn, 10 m.. d. v. Victor en Eli sabeth Rebry, Msntenhoekstraat 29. Achiél Vandevyvere. 42 j., ongeh.. Gent- straat 79. Irma Verstraete, 30 j., echtg. Alfred Caufrier, Roeselarestr. 43. An- dré Wybo.10 d.. z. v. Michael en Mar guerite Vandenberghe, Moederhuis. Jules Beernaert, 64 j., «chtg. Plïaraïlde De Ruyck, Roeselarestr. 562. Georgette Goemaere, 18 j.. d. v. Maurits en Julia Godderis, Ardoóiestr 2. Maria-Ludovica Deman. 75 j., echtg. Bruno De Jonghe, Mispelstr. 7. Theophile Decock, 70 j.. wed. Gabrielle Mulier, Albertlaan. Amand Onraet. 69 j., echtg. Emma Van- keirsbilck. Roeselarestr. 43. Huwelijksafkondigingen. Meersseman Achiel, herbergier te Hooglede, en Julia Dejonckheere. huish. te Izegem. Hector Vroman, schilder te Izegem, en Maria Van de Velde, z. b. te Gent. André Planckaert, aardewerker te Meulebeke. en Godelieve Vermeulen, huish. te Meulebe ke, voorheen te Izegem. VERKEERSONGEVAL De 32-jarige Henri Van Coullie. wo nende in de Vijfwegenstraat alhier, kwam met eene stootkar door de Roeselarestraat gereden. Opeens werd hij aangereden door een auto. De man werd tegen zijne handkar geslingerd en liep ernstige ver wondingen op aan de beenen. Een ge neesheer die het slachtoffer verzorgde, vreesde ook voor een knoesëlbreuk. TOONEELFEEST Morgen Zondag 25 Oktober geeft de Tooneelvereenigirig Eikels wórden Boo- men». een t/veede opvoering van het succesvol stuk DE SMOKKELAAR in drie bedrijven. Vooraf wordt een dolle klucht opgevoerd ’t Geluk vliegt en...». Ook deze vertooning gaat door in de zaal van liet Gildenhuis, om 3 uur. BIJ HET KINDERWERK Voortaan zullen de raadgevingen van het nlaatseliik kinderwerk gehouden worden als volgt: iedere Dinsdag namid dag -van 2.30 tot 3.30 uur voor de zuige lingen tot 8 maanden; ’s Vrijdags, zelfde uur. voor de kinderen van 9 maanden tot 1 jaar. De moeders gelieven dus steeds stipt op tijd te komen. TENTOONSTELLING De gekende kunstschilder Stefaan Van Gheluwe uit Zweveeem, stelt alhier in het St-Jozefscollege, zijn beste doeken ten toon. UITREIKING RANTSOENZEGELS De uitreiking der rantsoenzegels voor de volgende periode zal alhier geschieden óp Maandag 26. Dinsdag 27, Woensdag 28. Donderdag 29 en Vrijdag 30 Oktober, telkens van 8.30 uur tot 11.30 uur en van 2 uur tot 5 uur, in de bureelen van het stadhuis. De uitreiking geschiedt volgens de orde der vorige rantsoeneeringsperiode. DIEFSTALLEN Bij landbouwer Van Tongen Leon, Groenstraat, Oostmeuwkerke, werd bij inbraak ongeveer 150 kilo tarwe gesto len. De daders zijn onbekend. Bij Santy Leo, wonende te Rumbeke, 6« wijk, werden door onbekenden ’s nachts 5 konijnen gestolen. Bij Degryse Suzanne, wonende te Rumbeke/6e wijk, hing 's nachts de wasch buiten te drogen. Onbekenden hebben van deze onvoorzichtigheid gebruik gemaakt door voor., ongeveer 950 fr. waschgoed te stelen. Bij Vanexe Leo, Vijfwegenstraat, Roeselare,'werd uit het berghok een rij wiel géstolen. Later werd het op het land weergevonden, doch zonder binnen- en buitenbanden. Bij Vanallemeersch Emile, landbou wer te Hoogledë, Vergelderhoek, werdén ruim 30 kilo tabaksbladeren gestolen. Wegens gegronde vermoedens werd bij zekere Sylvère Tommeleyn, wonende te Beveren, Statiestraat, huiszoeking ge daan. Behalve twee prachtige damesvelos werd er een volledig arsenaal ontdekt van rijwielstukken zooals: binnen- en buiten banden, dynamo’s, zadels, enz. Bij nader onderzoek bleek, dat dit alles afkomstig was van verschillende diefstallen. Een goede vangst. Door zekére Julius Terreyn, wonende te Rumbeke, 12” Wijk, werden zonder ver gunning’ 30 kilo droge tabak vervoerd. Deze partij werd aangeslagen. Ten hadeele van Maria Ghysen, wo nende te Roeselare, Bastiaanstraat, werd aan de Paterskerk te Roeselare, haar rij wiel gestolen. Zekere Cyriel Pattyn, wonende te Rumbeke, bevond zich te Rumbekestatie met 566 pakjes tabak bij hem, die hij met den trein meende te vervoeren. De rijks wacht ontlastte hem echter van deze verboden waar. VISCHBEDEELING Van Maandag 26 October tot Donder dag 29 October, ’s voormiddags, vischbe- deeling, 250 gram per persoon, in het magazijn Winterhulp, Hugo Verriest- straat, brouwerij De Toekomst VELODIEF GESNAPT Zekere Tommeleyn Gilbert, Statie straat, Beveren, werd op heeterdaad be trapt, terwijl hij in de Oóststraat 49, Roeselare, een damesvelo wegnam van een dame, die genoemd huis was bin nengegaan. Hij poogde te ontvluchten, doch werd hierin door voorbijgangers verhinderd en aan de politie overgeleverd. Bij nader onderzoek bekende Tomirneleyn in totaal 5 damesvelos gestolen te hebben in de Oóststraat. De rijkswacht deed huiszoeking in zijn woning en ontdekte daar allerlei materiaal, dat van diefstal afkomstig was. De dief werd ingerekend. TOONEEL Op Zondag 25 October, om 3 uur en om 7.30 u., zullen twee prachtuitvoerin- gen plaats hebben van ae bekende ope rette in 3 bedrijven DE GRAAF VAN LUXEMBURG met muziek van Franz Lehar, door het zeer gunstig gekende ge zelschap Frank Schoup uit Gent, met 40 uitvoerders. Volledig orkest, prachtige decors, kostuums en balletten. DE VLAG We kunnen onze leden een bijzondere filmvertooning aankondigen voor het be gin van de maand November, n.l. «Vlaan deren vecht aan het Oostfront». Kort daarop mogen wij den beroemden film Bismarkverwachten. EIERBEDEELING Aan de rechthebbenden, die een nieuwe eierkaart zullen /bekomen in den Stede- lijken Bevoorradingsdienst, wordt ter kermis gebracht, dat zij tegen afgifte van zegels naar vrije keus in de volgen de winkels eieren kunnen bekomen: 1. Matten Odiel, Mandellaan 215. 2. Sobry Louis, Rumbekesteenweg. 3. Claeys Gebroeders, Rumbekestw. 4. Hessels Leon, Ncordstraat. 5. Rommelaere Omer, Vijfwegenstraat. 6. Vandevyvere L., Diksmuidesteenweg. 7. Verhamme Jules, Ardooiesteenweg. 8. Hilewaert Gezusters, R. Tollenaerepl. 9. Verhue Daniël, Ardooiesteenweg. SPORT S. K. Roeselare. VZas me dat *n volk vel’ledsn Zondag op het Sportkringplcm. En was me dat een en thousiasme, toen'onze Jongens zoo verdiend gewonnen hadden. Alle gazetten pronosti- kearden Gent gewonnen. Ze waren er alle maal langs, omdat ze onze faportkringers nog niet goed kenden. Om gedurende de twéede helft een elftal als Gent een vol half uur to taal In te drukken, daar moet men toch iets voor kunnen. In die periode moest Godderis maar driemaal handelend optreden; éénmaal voor een prachtlgen kopbal van Debuck. De linkervleugel van Sportkring blijft de zwakke plek. Cottcny zou daar beslist beter werk verrichten. Lefere en Dubols verdienen aller bewondering. Vanhecke en Pros Dubols zijn ongeveer Ingespeeld en zijn hun plaats vol ledig waard. We stonden Zondag voor een herboren Sportkring en het was voor Gent absoluut geen vernedering hiertegen te ver liezen. F. C. Roeselare. Onze Clubjongeiu hadden Zondag vrij, om even uit te blazen tegen den grooten schok van Zondag 25 Oktober tegen Kortrljk. Club Statiekermis. Op Zondag 25 Oktober, te 2.30 uur na middag, gaat te Meulebeke. het Eerste Kampioenschap van West-Vlaanderen door voor Brievenbestellers. Aan deze koers zijn 1.000 fr. prijzen verbonden, waarvan 200 fr. en prachtigen palm aan den overwinnaar. Een bijzon dere premie aan het postburecl die met het meeste aantal brievenbestellers in de prijzen komt. De rugnummers worden uitgedeeld bij Alfons Vanparys, café Terminus Sta tiestraat. te Meulebeke, mits 5 fr. voor het nummer. Men kan tot den dag der koers inschrijven in vernoemd lokaal. Vraag aan uw Briefdrager ten daarom een kléins overwinning. Krottegem Roeselare. Onze Krottegemjongsns wisten Zondag gé lijk spel af te dwingen tegen Zedelgem, of schoon ze verdiend hadden te winnen. Zwarte Leeuw Roeselare. De verplaatsing naar Flandrla Zedelgém werd een nieuwe zware 8-1 nederlaag. Het loopt op ’t moment, niet gesmeerd bij onze jongens; alles slaat tégen. Wellicht komt Zondag hét keerpunt. Wc wanschen het van harte. Boksen té Roeselare. Het prachtig programma had dé greoté massa gelokt, zcodat dé ruime zaal Patria tot In alle hoeken gevuld was. Dé eroots belangstelling ging natuurlijk uit naar den hoofdkamp Lagrcu, Roeselare, tegen Jean Louis, kampioen van Brabant. Een zeer harden kamp, meest lijf aan lijf gevechten. Het was duidelijk, dat Jean Louis er alles op zette om te winnen, doch Lagrou was op zijn hoede voor den .gsvreesden knock-out en wist zelfs een licht punten- voordéel te behalen. Do bokswijze van den Brabantschen kampioen kon ons niet altijd bekoren en Lacrou leek ons technisch beter, zoodat hij verdiend won. Carlier had er niet veel moe-i op tegen Wimme uit Brugge, die Jackie Denecf ver ving. En manager Jules moest al zijn over redingskracht gebruiken om hem niét te doen opgeven: Tenslotte gaf Carlier goed kamp, zoodat Wimme al zijn kunde en routine tér hulp meest roepen om puntenvoordeel te kunnen behalen. Carlier was werkelijk be- wonderenswaardlg. Ook Decrus moest een taaien kamp voe ren tegen Mascot uit Gent, die Sermyn ver ving. Decrue won zeer verdiend op punten. De llefhebberskampen gaven de volgende uitslagen: Dejaegher, Roeselare, won op pun ten van Roose, Brugge; Commeyne, Moor- selé, deed match-nul met Dekelrschieter uit Brugge; Soubry, Kortrijk, won door opgave in de tweede ronde van Vandendrlessche, Toerkonje; Wimme William. Brugge, won op punten van Maertens, Toerkonje. Tot slot kondigde manager Vanle.ecke aan. dat de naaste tegenstrever van Lagrou te Roeselare waarschijnlijk zal zijn: Glov. Zan- nettl. Deze mededecllng werd óp luid gejuich onthaald. Dit boksseizoen is werkelijk in goede handen bij Jules Vanlaecke, STADEN Burgerstand. Overlijden. Baetens Alfred, 74 jaar, rentenier, echtg. v. Debaere Emma, Hcut- hulststraat. Huwelijksbeloften. Verslype André, autogeleider v. Staden, met Vanlaeken Maria, z. b. v. Hooglede. Dewulf Leo, landbouwer v. Staden, met Dewagtere Margaretha, landb. v. Hooglede. Van- dersyppe Marcel, schilder v. Staden, met Debruyne Valerie, huishoudster v. Kler ken. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag 25 Oktober zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Heer Apotheker GALLANT. Noordstraat alhier. BURGERSTAND van 15 tot 22 October 1942. Geboorten. Lutgardis Deblauwe, v. Lendelede. Sabine Vandeweege. Door- nikstr. 7. Wilfried Vanlerberghe, v. Gullegem. Patrick Huyvaert. v. Heule. Jeannine Viaene, Veldstr. 62. Noël Deloddere, v. Kuurne. Rhaïs Mahieu, v. Harelbeke. Roland Descamps, Ma rionetten 12. Luc Soenen, v. Oostroo zebeke. Jerome Gyselinck, Wijngaard straat 26. Rika Dubols, v. Heule. Jean Depraetere, Wijngaardstraat 6. i Ingeborg Van Iseghem, v. Harelbeke. Christiane De Vos, v. Heule. Rcbert Loosvelt. leperstraat 36. Huwelijksaankondigingen. George An dré, rijkswachter te Kortrijk, en Orinda Decroos. bediende te Mcenen. Albert Vandenbruwaene, ijkswachter te Kort- rijk, en Maria De Groote, z. b. te Munk- zwalm. Rogier Deryckere, werktuig kundige te Kortrijk, verbl. te St-Omer (Frankr.), en Marguerite Doutremer, z. b. te St-Omar (Fr.). Gerard Geldhof, wever te Kuurne, en Anna Verleye, huls werkster te Wielsbeke, voorh. te Kortrijk. Guillaume Decock, werktuigkundige, en Madeleine Depont, dienstmeid, beiden te Kortrijk. 1 Georges Deprey, land bouwkundige, en Thérèse Huyghebaert, z b.. beiden te Kortrijk. Rogier Gadeyne. spoorwegbediende, en Hen riette Verstraete, spinster, beiden te Kortrijk. Werner Bonte, meester- drukker, en Cyriella Kesteloot, linnen- i naaister, beiden te Kortrijk. Juliaan I ifevre, pianist, en Irma Vanderhaeghe, I i-.aniste, beiden te Kortrijk. Victor li lynaert, polierder te Meenen, en Adria- t Rogier, naaister te Kortrijk. Adol- j te Depoortere, bediende, en Andrea 1/els, z. b., beiden te Kortrijk. Huwelijken. Valere Claus, schrijn- w fier, en Elvira Musschoot, bediende, toefden te Kortrijk. Rijkaard Delvoye, rijkswachter te Brussel (II), en Elisa beth Dumortier, z. b. te Kortrijk. Maurice Segers, schoenmaker te Izegem, en Alma Dejonckere, spinster te Kortrijk. Paul Desplenter, werktuigkundige, en Maria Vanhalst, papierbewerkster, beiden te Kortrijk. René Nuttens, wollebe- •werker te Nëüville-en-Ferrain (Fr.), en Gabrielle Vansteenkiste, bediende te Kortrijk. t Overlijdens. Rachel Verhaeghe, 42 j., winkelierster, wed. v. Leopold Gérard, Slachthuisstr. 8. Johanna van Ber- ckel, 80 j., wed. v. Henricus van de Wes- telaken, Doornikwijkstr. Arthur Cour tin, 44 werktuigkundige, echtg. v. Ma ria Vanneste, Plein 42. Marie D-erud- der, 91 j., wed. v. Pieter Lefebvre, leper straat 69. Alix Janssens, 46 j., z. b., echtg. v. Leo Delaere, O' L. Vr.-straat 2. Helena Verspaille, 50 j., z. b., echtg. v. Julien. Decock, v. Marke. Maria Baü- wens, 79 j., wed. .v Ferdinand Dupont, Voorstraat 48. Maria Dejonghe, 74 j:, echtg. v. Constant Vanlandeghem, v. Gul- legem. Alfons Mestdagh, 65 j„ z. b., «echtg. v. Zosma Supply, v. Harelbeke. t KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK Suikerijwortels. Doo” de Hcofdgroepeering Suiker- en Niiverbeidsteelten werden de volgende ne'’soron gemachtigd tot het drogen van rttikerii wortel, oogst 1942: Dessauvege Remi, Neys Cyriel, Vanacker Jules, allen Rumbeke. Diefstal. Bij Decoorne Maurice. 7’ 'Viik 42. wer den uit de stellingen ’n 30-tal ranken tabak gestolen. De dader is onbekend. het wel daar was dat Irma R... woonde en op het bevestigend antwoord het nakje in kwestie in de handen van de moede:-, die was komen ooendoen. stopte; waarna hi1 weggereden was per fiets. Toen men het nekje opende stelde rnen vast dat er 97.300 fr. in stak, dus om zoo te zeggen het geld van Degroote. Madame Gere.rd D^mee-ter. (’"ho ren Samijn Yvonne, die d? herberg «Gullegem» in de Kortrijkstraat uitban», was boven op hare kamers bezie met de bedden op te irmk’n. toen zij een vrouw. v'’or stem zij h'rkende jfls e"”e vrouw ’lit Geluwe, aan den tran riep: Bliif maar boven, ik loop even r.aer achter.. De 'touw <le"d hear werk voort, en ’oen "ij beneden kwam was de vrouw uit Celu- we verdwenen, maer zii had nog een sacoche met 4.000 fr. uit een kast ge nomen. Terstond "wd d" kommissaris ven r>o- l't'e verwittigd, die een onderzoek in richtte en de vermoedelijke dievegge liet Rantsoenzegels. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge reikt worden als volgt: Maandag 26 Ok tober, van 9 tot 12 uur. voor de letters A, B. C en D; van 1.30 tot 4.30 uur, voor de letters van E tot en met L. Dinsdag 27 Oktober, van 9 tot 12 uur, voor -de letters van M tot S; van 1.30 tot 4.30 uur, voor de letters V en W. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Willy Strobbe, z. v. Mi chel en Angèle Minne. Willy Gesquiere. z. v. Michel en Juliane Ghyselinck. Overlijden. Julia Verkain, 80 j., echtg. Henri Vandecavye. L. BEVEREN-Roeselare Zegeluitdeeling. De zegels der 31“ periode, geldig van 29 Oktober tot 27 November 1942, worden uitgereikt op Woensdag 28 Oktober 1942, in de volgende orde: 8 tot 9 uur: 9 tot 10 uur: nrs van 10 tot 11 uur: nrs van 11 tot 12 uur: nrs 2 tot 3 uur: nrs uva 3 tot 4 uur: nrs 626 en volgende. Te 4 uur zijn en blijven de bureelen gesloten. Opgepast. Uw zegels nazien vooraleer het bureel te verlaten. Nadien worden geen klachten meer aanvaard. Het is volstrekt nutteloos U aan te bieden bui ten de gestelde uren. LEDEGEM Winterhulp. Ei’ werd bij de rantsoeneering een aan vraag ingediend om weer te beginnen met de uitdeeling van schoolsoep. Hier aan nemen 533 kinderen deel. d. i. on geveer 95 Er werden verschillende aanplantingen gedaan bij de boeren voor het noodige materiaal voor de school soep; verschillende boeren stonden gratis een stuk grond af. r BURGERSTAND Geboorten. Durnez Manfred, v. Gul- Jegem. Dobbelaere Magda, Leegweg. Vansteenkiste Marie. Leegweg 8. Van- heede Remi, v. Dadizele. Roose Eric, v. Wevelgem. Deleu Godfried. leperstr. 22. Lesage Monique, Zanciputstr. 91. Dendauw Jacques, Moeskroenstr. 119. Dewachtere Willy, v. Wevelgem; Van- cauwenberghe Eric, Bruggestr. 3. Del motte Bertrand, Leiekaai 17. Santelé Freddy, Rijselstr. 15. Tyberghien Ro bert, v. Wevelgem. Vanwalleghem Gil bert, Bruggestr. 248. Tanghe Jeanne, v. Wevelgem. Vinck Lucien, Ooststr. 48. Verhaest Georgine, te Wevelgem. Huwelijksaankondigingen. Deneire Robert, v. Izegem, en Tytgat Bertha, v. Meenen. Dieryck Albert, v. Halewijn, en Verbiest Nelly, v. Meenen. Ver- cruysse Albert, v. Meenen, en Vanneste Marie, v. Wevelgem. Tack Benoit en Cools Elisabeth. George André, rijks wachter te Kortrijk, en Decroos Orinde. Geldhof Marcel en Verhoeven Mar- celline. Reynaert Victor en Rogier Adriana, v. Kortrijk. Huwelijken. Ghesquière Gerard, v. Geluwf, en Declercq Maria, v. Meenen. Volckaert Roger, en Deleye Marie, b. v. Meenen. Lesage Johannes, en Cop pens Denise, b. v. Meenen. Dtleye Paul, en Vercruyse Dina, b. v. Meenen. Christiaens Lucien en Descheemaeker Florida. Volckaert Walter en Van Eeckhoutte Henriette. Vandecasteele Norbert en Van Geit Rosalie. Nolf Marcel en Penet Madeleine. Overlijdens. Liard Marie, 64 j. Vandaele Marie, 68 j. Benoit Eric. 6 in. Devos Leonie. 8 j. Dujardin Bertha, 79 j. Vandemoortel Agnes, Velo gestolen. Zekere Bruno Vinekier nlaatste zijn ve to op de koer van de café 't Gemeente huis. Twee dagen lat"r werd hit v'eerge- vonden langs de beek, zonder wielen en ketting. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Deleu Floris, z. v. Rem! en Wvdooghe Elza. Stragier Noël, z. v. Maurice en Haeghedoorne Agnes. Huwelijk. Sweenenoel Victor. Hoogled", met Masohelein Eufemie. Overlijden. -- Vanoversch-elde René. 66 j., wed. v. Vanderhaeghe Hermina. Diefstal. Bij Mackelberg Alidor. Hoogledesteen- weg, werden 30 kilo tabak gestolen. &liB>ilIlHiiliiiiuiiijuii;iiraii!iiiiiii!iiiii!iiiiiiiHiiiiiM KIN KM AS Programmas der week. In kinema «Patria». FRIEDRICH SCHILLER machtig historisch drama. In kinema Plaza i-, u,.»., HET VERDWAALDE HART aandoen- Aangeslagen. *s Nachts hebben de gendarmen zeke ren Huyghe Joseph, wonende Roobeke- straat, ontmoet die 7 kilos tabak ver voerde. niet voorzien van fiskale banden. Huyghe verklaarde dat de tabak bestemd was om over de grens te worden gebracht. Tijdens een onderzoek gedaan bij Gustaaf Lippens, wonende Kleermakers- straat. hebben accijnsbedienden 50 fran- sche cigaren. 2 liter franschen alcohol en 4 kilos tabak zonder taksbanden gevon den en aangeslagen. 128 Pakken tabak in een hondenhok. De plaatselijke kontroledienst heeft bij Alfons Guffens, herbergier, wonende Grootestraat, een onderzoek gedaan dat leidde tot de ontdekking van 128 pakken tabak, zonder fiscale banden,, in het hon denhok. DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Ceuppens Guido. Lae- vens Jacques. Delporte Roger. Co- saert Christine. Depamelaere John. Denraedt Marie-Thérèse. Verrue Ste faan. Vandenbulcke Leon. Vanden berghe Jeannette. Degloire Eric. Terryn Marcel. Callens Jacques. Huwelijken. Deleersnijder Julien en Vercruysse Gisèle. Vromant Hilaire en Deconinck Rachel. Vervaeke Gilbert en Vervaeke Germaine. Desmet Basile en Struyve Elza. Maebe Michel en Carton Bertha. Bossuyt Jeroom en Bossuvt Anna. Overlijdens. Vanneste André, 8 j. Vandenheede Marcel, 20 j. Demuynck Bertha, 61 j. Decraene Joannes. 64 j. Vanthournout Henri, 73 j. Decock Aloise. 68 j. Callens Sidonie. 68 j. Voet Maria. 81 j. Windels Julien, 42 j. Christiaens Maria, 75 j. Verbeke Remi. 49 j. Delbeke Palmyre, 18 j. Malfrere Gustaf, 75 j. 22 j. Debreyne August, 61 j. Demeyer Edmond, 69 i. Rommelaere Theresia, 82 j., v. Moorslede. Tytgat Marie-The resa, 9 j.. Harmoniestr. Carette Oda. 53 j.. Kórtrijkstr. 80. Marlier Jozef, 64 j.. Gen. Lemanstr. 15. Van Cauter Henri. 68 j., Weverstr. 13. Deltour Henri. 74 j., v. Komen. Debeuf Jozef, 63 j., Zonnestraat. OP GANG DOOR MEENEN Verleden week, en tot groot ongeluk was het nog Meenen-Kermis, is er geen regel verschenen van onze briefwisseling uit Meenen. Onze brief welke nochtans als andere weken verzonden werd is niet ter bestemming aangekomen. Spijtig genoeg èn voor den uitgever, èn voor ons zelf, èn voor den lezer van De Poper’ingenaar Het zijn buitengewone tijden, en er kan zich ook een ongewoon voorval voor doen. ’t Was dus Zondag jl. Meenen Ker mis. Was er wel ree'—', in deze tijdsom standigheden kermis re vieren? En waar om niet? Op de Astridplaats was het werkelijk een kermisplein. Er stonden kramen en kermistenten voor jong en oud; de jeugd kon zich amuzeeren óp de bokautos. de kleintjes op de peerdjes de grooten in den Cirk. Er was veel volk op den wandel op de twee kermisdagen. Weinig menschen kunnen op die dagen thuisblijven, al ware het nog maar om eens met vrouw en kin ders op straat te zijn, terwijl de jeugd ofwel een meisje, ofwel een jongen op zocht. Wij hebben geen koekeboterhammen met een geurig dampend potje koffie of chocolade op den ontbijttafel gevonden, toen wij van de Mis thuiskwamen, zooals dit anders de gewoonte was. Geboorten. ^ncompernolle Hu- brecht, z. v. Alfons en Baele Suzanna. De Bruvne Annie, d. v. Andreas en Van dekerckhove Lia. Huwelijken. Hasschelein Renaat. Rijkswa"hter te Antwerpen, met Cas’e- lin Rachel, z. b. Dehaer» Albrecht, monterder te Kuurne, met Depuydt Ce- lirn. fphriekw. Huw’liiksafkoridi'’jr'’e’'. Loontiens Leen, timmerman, met Verkirdere Anna. h. Cas'er Maurits. da^looner. met Verstoaete Angela, ma<’azijnierstér te Rcer^lare. Rosreel Albrëc’“t, lanfb.. met Bol Bertha, r. b. te Ooostnteuwkerke. Di’-aateel" Maurits. avtov'"'rder. met Gelande Rachel, dienstm. te Ruiselede. Uitreiking der rantsoenzc’.’ds. 1) Te B-ltem. in de herber'’ In Bïi- tem bij N. Seys: Zaterdag 24 Oktober, van 8.30 tot 1 uur, 10", 11» en 12» Wijk. 2) Te Rumbeke. bureelen der bevoorra ding. Hoogstraat 51: Maandag 26 Oktober: van 8 tot 1? ur, 1» Wijk: van 1.30 tot 4.30 uur. 2» Wijk. Dinsdag 27 Oktober: van 8 tot 12 uur. 3» 4» wijk; van 1.30 tot 4.30 uur. 6» en 9» Wijk. Woensdag 23 oktober’ ”an 8 tot 12 uur. 5’ Wijk; van 1.30 tot 4.30 uur, 7’ en 8’ Wijk. ZONDAGDIENST Zondag 25 Okt. wordt de apothekers- dienst in onze stad waargenomen door Apotheker André GASQUET, Meenen- riTTEM Burgerstand. Geboorten. Delbeke Michel, z. v. Fer nand. Claerhout Rita, d. v. Maurits. Desnouck Ludovica, d. v. Roger. Gruyaert Jeannine, d. v. Julien. Huwelijk. Richard Maes, metser t» Dendermonde, met Pharaïlde Vande Ca- pelle. Overlijdens. Madou Adhemar, 54 j-, landwerker, wed. Rozalie Van Maele. -*i Demeurisse Godelieve, 3 j.. d. v. Julleiki Kinds Emma, 70 j., z. b., ongeh. J BEWAART ZORGVULDIG het oud pa pier. Verzamelt het en geeft het elW maand aan den reinigingsdienst uweel l gemeente, dewelke er zich zal me«W gelasten van het aan de verwerketd doen toe te komen, die hef dM (Mi «ronditpf zullen gebruiken, i r r onderb noren. Uit de-weide van Urb"ln Desop,mos Brugaepoort. werd tijdens den nacht een paard gestolen. Ten nndefle van de landbouwers Cockelac’e. Brugeenoort, Lclieur. leper- noort, Dhondt. leperpoort. en Boete ert Jifle". Brnggepnort. werden ofwel tabak ofwel aprdanpjlen gestoJan. Een me'kkan van landbouwer Albni’ic Vanackere, Brug- gepoort. werd gestolen. Het schijnt dat de velos diergenen die nè 11.30 uur ’s avonds zonder wettige vergunning ontmoet zijn, zullen afgeno men worden. Nollet Hermün. Hennin Jeanne. Hen- niti Désiré en Raes Marcel, allen van Wervik. werden geverbaliseerd omdat ’’un fietslioht niet reglementair afgeschermd was. De lichtdemping aan de huizen laat veel te werschen over: de militaire overheid heeft aan de politie opdracht gegeven mst alle gestrengheid op te tre den. En hiermede is onze rondgang door Meenen afgeloopen. TOONEELLEVEN «MAMA’S KIND». Op Zondag 25 Oktober, wordt in de zaal Ds Vlaamsche Leeuw(Middenstandshuis) het tooneel- werk van Willem Putman. Mama’s kind opgevoerd door lever en Eendracht De toon eellief hebbers krijgen een prachtstuk te zien. SPORTLEVEN S. C. Meenen staat dus andermaal aan de leiding der rangschikking, door de overwinning co Union Doornik en de ne derlaag van Racing Gent te Roeselare. Zondag zijn onze jongens vrij en in dien Gent wint komt Racing Opnieuw op kop. doch met eèn match meer. Indien chen 'te winnen dan is Sporting Club kampioen, maar er komt een indien bij. On 1 November wordt, er te Meenen gebokst. Op het programma hebben wij Robesyn tegen den Hollander Van Loon en Galloo tegen Cornells uit -Luik. Dus twee kapitale matchen, maar de prijzen zijn er ook navenant en wel 100 fr. voor de ringplaatsen. KULTUURLEVEN DE VLAG-ACTIVITEIT. Door delmahieu, van 402 'tót en met 604; De Vlag (De Vlaamsch-Duitsche Arj beidsgemeenschap) wordt op Zaterdag 31? .Oktober.t te 7.3(1 uur, i gestraat, een voordracht over Heemkunde gegeven door Maurits Verhaest. EL_ Verhaest is een aaïigenamè causeur. Op 22 November wordt in de feest zaal van het Volkshuis BOEFJE door het Volkstooneel ongevoerd, met Renaat Grassjn (het «Ketje») in de hoofdrol. De plaatsbespreking is reeds geopend bij Marcel Cardoen, Apotheker. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 25 Oktober 1942. Doktersdiensten. Hl’ Dr. Declerck, St-Hubertstraat. 22. Hr Dr. Pattyn, Henri Horriestraat 2. Apotheekdienst. Heer Vandewalle Frans. Groote Markt 26. Taxi voerder voor dé HH. Dokters: Nestor Wauters, Spanjestraat 98. BURGERSTAND van 15 tot 22 Oktober 1942. Huwelijfsafkondigingen. Richard Chielens, fabriekwerker te Roeselare, met Clementina Baevegem, fabriekw. te Grem- bergen. Maurits D&rieuw. nijveraar te Roeselare, met Maria Verfaillie, z. b., te Brussel-Vorst, voorh. te Rumbeke. Georges Vanhecke. handelaar, met Julia Decoene, naaistér, b. te. Roeselare; Al fons Verstraete, meubelmaker, met Joan na Naert, voddenwerkster, b. te Roesela re. polydoor Decostere, paardenslach- ter te Roeselare. met Paula Vanhaverbe- ke. z. b. te Rumbeke. Huwelijken. Joseph Caen., schoen maker. met Elisabeth Degruytere, ver-, micelbew.. b. te Roeselare. Jülieti La- verge. houtbewerker te Kortrijk. met Ma ria-Louisa Lenoir, naaister te Roeselare. Rogier Desmet. wever te Ingelmunster. met Maria-Louisa Bracke, naaister te Roeselare. Julien Samyn, voddenkoop man, met Julia Vanhaelswyn, cichorei- bewerkster, b. te Roeselare. Omer Van deputte. elektriekwerker, met Joanna De gryse, dienstmeid, b. te Kbeselare. Ar thur Braet, fruithandelaar te Brussel, met Juliana Vandeghinste. z. b. te Roe selare. Albert Demoeu. kunstschilder te Izegem, met Anna Vandemaele. z. b. te Roeselare. Leonard Declerck. aar dewerker te Keiem. met Joanna Lpwie, dienstmeid te Roeselare. Marcel Kan nen. tapijtsier, met Anna Vanlerberghe, boenster, b. te Roeselare. Geboorten. Dries Willekens. z. v. Adrien en Maria Rabaev. Noordstr. 15. Jozef Cnockaert. z. v. Maurits en Martha Vanhecke, v. Ledegem. Mare Monteyne, z. v. Sllveer en Alice Dujardin, Hazelstr. 3. Willem Vanslambrouck, z. v. Camiel en Febronie Bouckaert, Beverenstw. 128. Frans Lanszweert. z. v. Emiel en Mal vina Vandamme. v. Torhout. Reimond Vanmaele. z. v. Prosper en Rachel Spey- brouck. Groote Bassinstr. 6. Hubert Vancompernolle. z. v. Alfons en Susanna Baele, v. Rumbeke. Frans Deceuninck. z. v. André en Maria Scheidsman, H. Hertstr. 80. Rudolf Dejaeger, z. v. Ge rard en Elisabeth Van den Bogaerde, Statïedreèf 131. Gerard Simoens. z. v. Georges en Maria Lemahieu, v. Lich- tervëlde. Louis Geldof, z. v. Gerard en Maria Decoster, Gitstr. 239. Daniël Vermote, z. v. Leon en Bertha Sintobin, Dehaernestraat 23. Sterfgevallen. Alfons Detavernier, 73 j., handelaar, echtg. v. Stephania Vande- kerkhove, H. Verrieststr. 101. Marlette Cappelle. 1 m.. d. v. Cyriel en Agnes De- povere, v. Poelkapelle. Joseph Cnoc kaert. 2 d., z. v. Maurits en Martha Vanhecke. v. Ledegem. Emma Forret, 65 j., z. b.. echtg. v. Juul Verschoore, Vierwegstr. 55. Yolanda Mortier. 1 m., d. v. Gerard en Magdalena Desmet, v. Izegem. Maria Lietaert, 76 j., z. b.. echtg. v. Emiel Hoedt, J. Lagaelaan 3. Maria Supply. 75 j.. z. b.. echtg. v. Alfons Verfaillie. Diksmuldestw. 202. Celina Detailleur, 76 j.. z. b.. wed. v. Louis Van derhaeghe. Weveriestr. 9. Annie Cneut. 14 d.. d. y. Maurits en Alfonsine Van- duyfhuis, V. Moorslede. Margareta Speybrouck. 46 j.. z. b., echtg. V. Jules Bagein, Kermisstraat 16. TAXIVOERDERS VOOR DE WEEK Hr G. Verstraete. Hóf v. t’Henneken 46. Hr Camiel Yssers. Herdersstraat 96. Hr Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. POMPEN VERDWIJNEN In onze stad staan hier en daar op de trottoirs nog pompen, die nu van geen practisch nut meer zijn, daar bijna alle huizen voorzien zijn van waterleiding. Daar het nu juist geen sieraden zijn en bovendien in deze verduisteringsperiode een verkeersbelemmering vormen, heeft de stad besloten die pompen, die van geen nut meer zijn, te doen verdwijnen. Men is reeds met de opruiming van enke le pompen begonnen. TOONEEL Op Zondag 1 November zal het Too- neelgezelschap De Burgerlijke Oorlogs verminkten in de Schouwburg Patria een opvoering geven van het blijspel in 3 bedrijven: «DRIEMAAL LEVENS LANG De uitvoering begint stipt om 4.30 uur. We bevelen deze uitvoering ten zeerste bij de bevolking aan. WINTERHULP De volgende nummers mogen kleeren TooneeL Zondag 25 Oktober, om 5 uur namid dag, in. de zaal «Ons Huis... onveertn.? van Haar laatst? w’l blijsnel in 3 be drijven. D-rte oovoering gaat door ten bate van Win’erhulp, <ioo- de gunstig ge kende tooneelgroep Winterhulp Mee- n.en OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Vandenhendelaere Mar tha. d. v. Jozef en Crabbe Anna. van. rollegem Nicole, d. v. Maurice en Van- co’llie Paula. Capnelle Maria, d. v. Valère en Bouteigier Juliana. Huwelijk. Vanelslander Roger mei Laoere Flora. Huwelijksbeloften. Bekeert Frederik, v. Moorsél?. met Driessens M?rie-José. Huyghe Albert met Dsprez Germaine, v. Staden. Zeepkaarten. De zeenkaarten worden uitgcdeeld oi> Vrijdag 30 Oktober: ’s morgens van 10 tot 12 uur. Sektie A; ’s namiddags van 1.30 tot 4 uur. Sektie B. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Kesteloot Werner, Heil weg Noord 9. Baert Marguerite, Oost- roozebékestr.’ Dewaele Karei. Izegem- straat. Vercruysse Willy, Oostroozebe- kestraat. Lefevre Norbert, Meulebeke- straat. Carron Godelieve, Kórtrijkstr. Overlijdens. Mattan Irma, wed. v. Wyffels Achiel. Meulebekestr. Allewaert Theophile. Bruggestr. Vandendriessche Camiel. Oostroozebekestraat. Huwelijk. Laisnez Marcel, met Le- cluysse Martha, b. te Ingelmunster. Politieberichten. Bij Alfons Drvaere werd dezer da gen huiszoeking gedaan. Er werd een ta- baksnijmachine aangeslagen en enkele kilo’s tabak. Zekere Berthoo, wonende in de Bol- lewerpstraat, werd aangehouden terwijl hij aan het tabaksmokkelen was. Onge veer 12 kilos tabak plus zijn velo werden aangeslagen. Jeroom Depreiter, wonende in de Lenteakkerstraat 45. Ingelmunster, plaat ste zijn velo te Bissegem tegen een café op den hoek van de Kortrijkstraat. Na derhand was zijn velo verdwenen André Buyck. wonende t? Oostroo zebeke. Ingelmunsterstraat 102. plaatst» zijn velo onder het, afdak van de herberg «De Voerman». Meulebekestraat. Ingtl- munster. Toen hij weer buiten kwam, was zijn velo verdwenen. Remi Tassaert, wonende te Miule- beke, Sektie A 132, plaatste zijn rijwiel achter de café De Voermanlugel- munster, Meulebekestraat. Toen hij na een half uur weer raar huis wilde terug- keeren. was zijn velo verd.w“u»n, MEULEBEKE Brand. Gedurende de namiddagvertconing van 15.30 u. brak plots brand uit in kinema Aureagelegen in de Statiestraat, waar niet minder dan 500 personen had den plaats genomen. De brand brak uit in de projectieka- mer en breide zich uit tot de verwindings- kamer. Alle films namen weldra vuur en stond alles in lichte laaie. Intusschen was het volk allen de zaal uitgeloopen, zon der dat er zich een groote paniek voor deed. Dank zij het moedig optreden van de Heeren Verthé en Stevens, die seffens met hun bluschaparaten ter plaats wa ren, kon het vuur cnmiddellijk overmees terd worden. De brandweer en politie verschenen eveneens ter plaatse. Enkele personen werden licht gewond bij het naar buiten stormen van de zaal. De operateur werd ernstig verbrand aan de handen terwijl zijn kleederen die in de kamer waren, gansch werden verkoold. De schade is vrij aanzienlijk. De vertoo- nlngen zullen enkelen tijd worden ge schorst totdat alles terug hersteld is. Diefstallen met inbraak. Met valsche sleutels werd in de schuur van landbouwer René Glaude, wonende Veldstraat alhier, binnengebroken. Ds dieven stolen er een 70-tal aardappelzak ken, terwijl daarnaast 30.000 kgr. aard appelen lagen en geen enkele kgr. werd ontvreemd. Bij landbouwer Emiel G..., wonende sektie G. 101, stolen dieven uit een ta- bakdrogerij 70 kgr. gedroogde tabak of 110 reepen. met Van- Dewagtere Margaretha,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6