I Uit ’t Tieltsche I I Uit ’t Izegemsche i Uit ’t Kortrijksch ■:':!iiiiuiiiiunuiiHiiuniiniuutiffltniini»uiJniiiiiiiwiHW’n|iiitiiii!)iiiii;;iiuti;i;iiiiHiin!ii'itiwiiiiiiiuui;Kri;:iiii:u.:..;!:iii Uit Roeselaarsche e AARDAPPELEN i i f I UIT KORTRIJK UIT MEENEN UIT IZEGEM Klein moeten Bijn. BiiMiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiLwrninnwninm^ Ul f TIELT iwwvmvwww J 8 tentonnstetxtng staden met Vanlaecken Maria, Oök lil bCSlü!? gCHO, PIANOS KniffiiiiiiiimiiiiuiiniifiiiHiiiniiiiiiiniinitimi’iiiiiiiBitiiiiiiiiiniiiniiiiiniiiiiiiiiniiiiininnniiiiniiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinninniiininpiniinniiiininnifflnnnnmTng I Uit ’t Meenensche I ^iininjiiiunjnHiimTniiinnHffliiniiiniiiiiitnrnTfflmriiiiiiiiiiiiaiiinniiniiiuuuiiiiiuuiinitfimfnnniiiiiiuituiiiiiiiifiintTnKntominnfniniiiHinmnnnmiffl^ BnmniiiiiniiiiiiiniiiiiiHiHM UIT ROESELARE KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK HEEFT in Voetbal. Mevr. Wylleman, Hr Nestor Wauters, spanjestraat 98. pro^a^daieider zal aanwezig zijn. H«w«iijlsen, Xgrgluyppf Audré yau geschat». pianos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van pianos. Burgerstand. Geboorte. Taillieu Gabriel, z. V. Da niël en Quaghebeur Magdalena. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag 7 November zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Heer Apotheker MU- UIER. Robbeplaats alhier. Burgerstand. Geboorten. Braokez Lena, a. v. Ju les en Desimpel Martha. Vanissaoker Victor, z. v. Petrus en Nuttens Hilde. Wyffels Roza, d. v. Petrus én Maseius Roza. Willemijns Roger, z. v. Vital en Lefere Alina. Dobbels Georgette, d. v. Gerard en Buysse Suzanne. bez, z. zegels, aangeslagen. Verder duizenden, cl- dojiq. SPORTNIEUWS Boksen. De vierde bokswedstrijd, ingericht door bokscluo Spart»en uie doorging in da zaal «Patria», kende wederom, een groot succes. Alhoewel s.ecnts eón lie.liebberskanip betwist werdgaf deze meeting niettemin voldoening. Het was Slntoöin uit Izegem dia bij de liefhebbers optrad en met punten won van Vens uit Oostende. In de beroepskam- pen zagen we enkele verrassingen. Zoo won de lokale crack Raedt van Vermots, uit Oostende, die het reeds in de derde ronde liet steken. Ook de flinke revelatie Verhelle, uit Izegem, won op schitterende wijze van Sermeyn, uit Oostende, die in de zesde ron-, de uitgeslagon werd. Alfons Maes, eveneens een stadsgenoot, moest de punten deelen met Rombouts, uit Brugge. Ook de lokale crack Berten Varrewaere, moest zich tevreden stel len met een puntenverdeling op Al. Nys, uit Antwerpen. In het algemeen gaf deze boksavond an dermaal mooie sport te bewonderen. PITTEM Werkongeval. Tijdens het werk aan een zaagmachien is de werkman Deschuymere met de rechter hand gegrepen geworden en de wijsvinger van de recmerhsmd afgerukt. De man verloor veel bloed, KOOLSKAMP Belangrijke diefstal. Dieven heooen een bezoek gebracht aan de hofstede van landbouwer Samijn Adiel en hebben ér allen drogen tabak, die aan de woning en stallingen te drogen hing, gesto len. Het totale gewicht wordt op 125 kgr, 'nemazaal van het Volkshuis, weer door de zorgen der De Vlagopvoering van den film Bismarckwelke nog nergens vertoond werd. KACHTEM Rantsoenceringskaarten. De rantsoeneeiringskaartin van nlet- bare producten zullen uitgedeeld worden: Donderdag 12 Nov.: ’s morgens van 9 tot 12 uur, Sektie A; ’s namiddags van 1.30 tot 4 uur, Sektie B. Men moet de gewone rantsoenkaarten. meebrengen. De afhalers moeten min stens 17 jaar oud zijn en in ’t bezit der eenzelvigheidskaarten. INGELMUNSTEB Aangeslagen. Onze politiecommissaris liet beslag leg gen op het schip St Jacob dat te In- gelmunster lag. Door de ravitailleerings- diensten van Rceselare werd nader on derzoek gedaan en dit leidde tot in beslag name van 111.000 kilo aardappelen. Deze zullen verkocht worden aan de Centrale eh de gelden zullen overgemaakt worden aan Winterhulp. Verder werden er nog 500 kilo steen kolen in beslag genomen die vervoerd werden zonder bewijs in een camion door zekere Kaminski Michel, wonende te Tertre. AAN DE HEEREN HANDELAARS, I EN WINKELIERS IN GROENTEN, J I FRUIT EN AARDAPPELEN. i Ieder slaat zijn voorraad aard- appelen op. Biedt uw klanten i het beste bewaringsartikel aan. j iiCARSAN i; gekend van vóór den oorlog; weiger i i alle namaak. Bewaart aardappe- i len, beeten, appelen, dahlia’s en an- i dere bloembollen, voorkomt het uit- j wendig rotten en het vroegtijdig kiemen. Schrijft nog heden, voor i i 1 een proefzending, een postkaart met 1 i uw volledig adres aan: i Mijnheer WILLIE LAROYE, i Groothandelaar N. L. V. C., i 1 te OUDENBURG. en U ontvangt vrachtvrij thuis be- i steld en tegen terugbetaling van i 108 frank, een pak van 12 doozen 1 van 10 grammen CARSAN. Re- i klaamschrift wordt bij de doos ge- 1 i voegd. De inhoud van een doosje i i van 100 gr. volstaat om 500 kgr. i 1 aardappelen te bewaren gedurende 1 gansch den Winter. De gebruiks- 5 wijze staat schriftelijk op ieder does. 5 SLECHTS LICHT BESTROOIEN. C IftrtAfWWVWUVVVVVWVWWVW? yillllllMllllllllllllfillllllimilMUIIH PLECHTIGE BEGRAFENIS Maandag had alhier onder een enor- men toeloop van volk, de plechtige begra fenis plaats van Heer Alfons Daenens, in leven bestuurder der stedelijke électri- citeitscentrale, en die Donderdag namid dag in zijne woning overleed. De aflijvige is vanaf het ontstaan der stedelijke elec- triciteit, aangesteld geworden als bestuur der. ambt wélke de Hr Daenens steeds plichtgetrouw wist te vervullen. In liet gebouw der electriciteit, gelegen op de Albertlaan, werd een rouwkapel in gericht waarin de lijkkist stond. Vanaf 9.30 uur was het' een komen en gaan van vrienden, kennissen en bekende persona liteiten. die allen een laatsten groet kwa men brengen aan het stoffelijk overschot. Om 10.30 uur werd vervolgens in de hoofdkerk van St Hilonius, de plechtige lijkdienst gezongen. De ruime kerk liep heelemaal vól zoodat de offerande zeer lang duurde. Ook volgde een groote me nigte de lijkbaar naar het stedelijk kerk hof, waar het stoffelijk overschot van Hr Daenens aan i’.e gewijde aarde toever trouwd werd. Davidsfonds. Op Zondag 15 November, te 17 uur, in de bovenzaal van den Kath. Kring, komt E. H. J. Lommez uit Brugge, ons boeiend vertellen over zijn merkwaardige reis naar Eugadina en zal vooral handelen over Terra Fina en de Gletsjers. Niet minder üan 161 kleurfoto’s luisteren deze voor dracht op. ’t Zal de moeite overwaard zijn. De leden, alsmede de inteekenaars voor 1943, hebben gratis toegang. Voor dezen Interessanten avond zou de zaal t® DAVIDSFONDS AFD. KORTRIJK Zondag 8 November 1942, te 11 uur in de O. L. Vr.-kerk, plechtige JAARMIS met offerande voor de afgestorven leden en het welzijn der vereeniging. SER MOEN door E. P. Angelus, O.C.D. Te 15 uur in de Bovenzaal van het Stadhuis, VOORDRACHT door E. P. An gelus, O.C.D., over Vlaanderen en zijn HeiligenLeden 1 fr.; niet-leden 3 fr. Te betalen aan den ingang der zaal. Zondag 15 November 1942, te 15 uur, in de Feestzaal van het St-Jozefsgesticht, Plein 26, BONTE FEESTVERGADERING verzorgd door het eigen Davidsfcndskoor onder de begeesterende leiding van Heer J. Berteele. Afgewisseld programma met wocale, instrumentale en humoristische nummers, koor- en samenzang. Plaatsbespreking ter Stedelijke Weeg- dienst: kaarten aan 8, 6, 4 en 2 fr. Uit sluitend voor leden. PIF-PAF»-CABARET Morgen Zondag 8 November, te 15 u., in den Stadsschouwburg,eerste optreden te Kortrijk van het nieuwe Pif-Paf »- Cabaret, onder leiding van H. Jacques Janart, met een puik programma. Kaar ten nog te bekomen om 14.30 u. Zondag namiddag aan den ingang van den Schouwburg. RECHTBANK VAN KORTRIJK Bende fietsverheléts zwaar gestraft. Vandamme Valeer, uit Staden (aangehou den); Bogaert Cyriel, uit Roeselare; Bogaert Albert, uit Staden, en Collard Albert, insge lijks uit Staden, stonden terecht om eeh 9-tal fietsen te hebben verheeld. Eerstgenoem de is een goed bekende van het gerecht én moet voor dergelijke feiten verschijnen te Charleroi. Veurne en leper. Na langdurige behandeling en pleidooi van 3 advokaten. veroordeelde de rechtbank den eerste tot 18 maanden gevangenis en 6 maal 182 fr. boete; den tweede tot 15 maanden en 5 maal 182 fr. boete; den derde, bij verstek, tot 13 maan den gevangenis en 4 maal 182 fr. boete, en den vierde tot 3 maanden gevangenisstraf. De eerste werd terug naar de gevangenis ge leld. Hebt ge geen meel noodig?... Bouckaert Eudoxle, huishoudster uit Meenen. ging van huls tot huis vragen aan de huismoeders of zij soms geen meel moesten hebben aan heel voordeelige prijzen. Zoo er ja werd geant woord, vroeg Bouckaert een voorschotje en verdween zonder nog om te zien. Aldus wa ren 4 klachten tegen haar neargelegd. De al te slimme vrouw liep 4 gevangenisstraffen op van 15 dagen en 4 maal 182 fr. boete. Sarpènte Alfred, uit La Bouverie, had 20 kgr. aardappelen vervoerd zonder vergun ning. Gevolg; 5.000 fr. boete en de verbeurd verklaring. Surdiacourt Jozef, kolenhandelaar uit Brussel, die reeds een veroordeellng opliep voor de Administratieve Rechtbank van Gent, werd te Kortrijk 4 maal aangetroffen terwijl hij meel vervoerde in den sluikhandel. Hij wérd verwezen, tot .18.000 fr. boete en de verbeurdverklaring. Spinnoy Petrus, kleermakersgast nit Ukkel, vervoerde te Kortrijk 9 kgr. hesp. 1 kgr. 600 rundsvet, 2 kgr. havergort, 1 kgr. maïzena en 500 gr. rijst, die hij in den on- wettlgen handel had aangekocht. Daar het bewezen Is dat de< «zwarte, handelzijn ge wone bezigheid uitmaakt, werd hij véroör-: deeld tot 10.000 fr. boete en.de verbeurdver klaring van al de eetwaren. SPORTNIEUWS CABARET Zondag 8 en Maandag 9 November wor den in de zaal der Gilde. Kruisstraat, twee puike cabaretavonden gehouden door dé bekende groep De twee Michels uit Torhout. Een gansch nieuw pro gramma zal uitgevoerd worden waaron der pok een luimige operette. Begin tel kens om 6 uur. REVUE-AVOND In de feestzaal der PatriaGroota Markt, wordt morgen Zondag een groots revue-avond gehouden door de revuegroep Angra uit Antwerpen. Er zal ten uit voer: gebracht worden: Hup met da beentjesde groote lachrevue van dézen tijd. en 109 kilo bij Remi Spillebeen. Het onwettig vervoer van tabak neemt onrustbarende afmetingen aan. Geen wonder dus dat er door de politia nauwkeurig op gelet wordt. Zoo werden er door de gemeenteveldwachters van Westroozebeke en Staden verschillende personen aangehouden die tabak ver voerden op hun velo. In drie keeren wer den er niet minder dan 126 kilo aange slagen. Op het moment exposeert op het Stad huis de jonge talentvolla kunstenaar Leon Dieperick. Zijn doeken cnderschEi- den zich door een zékere warmte en in timiteit, die weldadig aandoet. Hij ziet de poëzie in de meest alledaagsche on derwerpen. Wij er van overtuigd dat deze jonge artist zijn weg wel zal vinden en wenschen hem goéd succes op zijn ARDOOIE verdere loopbaan. UITREIKING DER ZEEPKAARTEN Het Stadsbestuur maakt békend dat de uitreiking van de zeepkaarten, geldig van dsn 1 November 1912 tót den 23 Februari 1943, zal plaats hebben in den Stedelijken Bevoorradingsdlenst. Leenstraat 46, gedu rende 7 dagen zooals hieronder vermeld: Donderdag 5 November: dé inwoners van de straten Nrs 1 tot 30; Vrijdag 6 Nov.: idem Nrs 31 tot 60; Zaterdag 7 Nov.: idem Nrs 61 tot 90; Maandag 9 Nov.: idem N-s 91 tot 130: Dinsdag 10 Nov.: idem Nrs 111 tot 160; Woensdag 11 Nov.: idem Nrs 161 tot 130; Donderdag 12 Nov.: al diegenen die zich niet oo dsn gestelden dag hebben kunnen aan bieden. Gedurende de uitreiking van da zegels zijn de bureelen van den Bevoorradingsdlenst open: den voormiddag van 8.30 tot 12 uur; den namiddag van 2 tot 4 uur. SCHOUWBURG PATRIA GROOTE PLANNEN Ze o pas vernamen wij dat er onc'er- handelingén zijn aangeknoopt met het- Volkstoneel voor de opvoering van De mededingers naar den kroon», een echte kunstvoorstelling, en verder ook nog over «De getemde feeks». Verder zullen Wé ook nog het operetténgezelschap Schoup zien optreden met Liefde en trompet ten en De neef uit het Oosten Met verschillende vooraanstaande tooneelver- eenigingen zijn er nog onderhandelingen gaande. Wij zuilen dus dezen Winter een too- neelseizoen in Roeselare beleven zooals wij er nog nooit een beleefd hebben. DE VLAG Wij herinneren er nog eens aan, dat De Vlag lederen Zondagmorgen in de zaal Oud RceselareStatieplaats, Roe selare, van 10 tot 12 uur, een doorloo- psnde kir.emavertooning geeft, die be- bestaat uit de Wochensohau en een kul- tuurfllm. De leden van De Vlag hebben kosteloos toegang op vertoon van hun kaart. De niet-leden betalen 2 fr. De esrsté Zondag 1 Nov. was een echt succes. Den gelieelen morgen was de zaal goed bszet. Op Donderdag 12 Nov. wordt er in de zelfde zaal ’s avonds om 7.30 uur, een vertooning gegeven van den film Vla mingen vechten aan het Oostfront»,. Bij. deze gelegenheid zal er een spreekbeurt gehouden worden door Kameraad Toon Maes. pe toegang.is vrij. Wij hopen, dat velen door hun tegen woordigheid een blijk van belangstelling zullen geven, voorden offermoed van dé hélden, die aan hetOostfront vechten voor het' behoud, van Europa en dus ook voor Vlaanderen. BALDADIGHEID Een dezer dagen werd gedurende den nacht een der houten borden, die aan den ingang hangen van het Ciné Theater, Gazéstraat, Roeselare, en die gebruikt worden om ér de programma’s op te schrijven, afgerukt en meegenomen. In deri nacht van Zaterdag op Zondag werd een tweede bord afgerukt n.I. het bórd dat hangt aan dé ingangsdeur eh waarop de ibto’s aohter glas bevestigd waren. Dit bord werd teruggevonden vlak bij den spooroverweg, het glas was ge broken, doch de .foto's, walen nóg volle dig. De zaak werd aangegeven bij de po litie, die een ernstig onderzoek zal in stellen. WINTERHULP De laatst gehouden collectie voor Win terhulp heeft nog eën schitterender re sultaat gekend dan die van de Meimaand en nadert dè 20.000 frank. TOONEELLEVEN Op Zondag 8 November zullen er in de Patriaschouwburg twee Vertooningen gegeven worden door het ABC-Kabaret. Er zal- een vertooning zijn om 3 uur. en een óm 7.30 uur. Op Woensdag 11 November beleven we te Roeselare het hoogtepunt van het too- neelseizoen. De Neaeriandsche Schouw burg van Gent (directie Staf Brüggen), geeit een opveeritig van List en Liefde door Friedr. von Schiller. Van dit toó- neelwerk werdén reeds méér dan 10 ver- tooningen mét groot succes ifi den Stads schouw burg van Gent opgevoerd. Die avond zal de Patriadan ook veel 'te klein zijn. wulf Leo v. Staden met Dewagtere Mad- men die bestemd was voor den woeker- dalen a. Gekiere Maurits v. Kortemark hand;l o. a. 280 kilo bij Cyriel Depoorter met Spruytte Blanka. u“ - Huwelijksbeloften. Lemaitere Emlel, landwerker, met Delmeiren Magdalena, spinster v. Roeselare. Va nd er jeugd t Roger, onderwijzer, met Vande Walle Lea, verpleegster v. Machelen. Verkeersongeval. In den namiddag kwam het op de wijk Schamp a vuetot een botsing tusschen dan autovrachtwagén van Defour Geral, wo nende Tieltstraat te Meulebeke, en den auto- kamion van ds brouwerij Rodenbach, be stuurd door Anne Gustaaf van Roeselare. De botsing was vrij hevig, doch alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. Steeds maar diefstalen. ’s Nachts werd de genaamde Verhamme Michel, landbouwer, dooi’ onbekende dieven een groote hoeveelheid tabak gestolen uit zijn tabakdrogerij. Maurice Delaere, landbouwer, wonende wijk Krulpan, kreeg eveneens hst bezoek der dieven, alwaar niet minder dan 45 reepen droge tabak werd ontvreemd. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Mahieu Lina, d. v. Con stant en Schoutteten Simonne, St-Pieter- straat. Demey Walter, z. v. Pol en Worms Margaretha, Plaats. Bruneel Rita, d. v. Gerard en Jacques Maria, Rol- legemstraat. Vandaele Gabriël, z. v. Gsorges en Verhuist Maria, Prov. weg. Dsjong'he Godfried, z. v. Jules en Sinnae- ve Augusta, Slypsstraat. Overlijdens. Lecluysse Palma, 1 m„ d. v. Albert en Withoudt Maria. Bou- dewijn Achiel, 7 j., z. v. Maurice en Vansteenkiste Germaine. Messiaen Cy riel, 63 j., echtg. v. Devos Flavie. Van- derheeren Prudence, 62 j„ wed. v. De- cuypere Robert. Pattyn Barbara, 79 j„ wed. v. Sioen Eduardus. De Velter Eduardus, 81 j., wed. v. Kerremans Maria. MOORSLEDE Aangeslagen. Door de controle van Roeselare werden ongeveer 1500 eieren aangeslagen, terwijl men bezig was ze in een camion te laden. Tooneel. Door den Tooneelkring Kunst na Ar beid werd met groot succes ongevoerd het blijspel De Gril van een Hertog' Dit snel had geweldig veel bijval. Het Plan bestaat ook in onze gemeente het Vlaamsch Volkstooneel te laten komen. Dat zal een gebeurtenis zijn voor Moorslede. On dien dag zal er wel nie mand thuis blijven. WESTROOZEBEKE Aangeslagen. Door de Rijkswacht werden in onze gemeente drie tabak-snijmachienen beslag genomen die gebruikt werden tot clandestieil takasnijden. Vérder werd er Gesnapt. Zekere Achiel Amelcot had een var kentje staan van ongeveer 60 kilo, om het vet te mesten. Doch dat beestje was niet aangegeven, hetgeen zeer dom was, want nu werd het aangeslagen en hij was zijn varkentje kwijt. SPORT F. C. Roeselare. We hadden voorspeld dat de Clubjongens weerwraak zouden nemen voor het laksche spel van Zondag 25 Oktober jl. en onze voor spelling ward ren volle bewaarheid. Cercle Brugge had het waarachtig niet gemakkelijk tegen ónze Clubmannen; van een klassever- schil was feitelijk geen sprake. Het eenige verschil was: ae gruotere besluitvaardigheid en het dadelijk doorgeven van den bal met lange voorzetten op de vleugels. Was het spel tegen Kortrijk zonder glans, ditmaal zat er geestdrift in het elftal en dat is een factor, die niet gemist kan worden. Zondag komt Elsene op bezoek. Als er ge speeld wordt zooals tegen Brugge, dan voor spellen we een schitterende overwinning. Allo, jongens, laat Zondag nog eens zien wat ge kunt. S. K. Roeselare. Wie onze Sportkringsrs Zondag tegen Ize gem bezig zag, moest'onwillekeurig verzuch ten; ’t zijn stegke beenen, die de weelde kunnen verdragen. Er werd verdiend verlo ren met 4-1. Dé achterspeler Alleman was ditmaal weer van de partij. In Lokeren werd hij ernstig aan den schouder gekwetst. Wat ons echter ten zeerste verwonderde, was het feit, dat deze eminente achterspeler nu in de voorhoede geplaatst werd. Daar zat abso luut geen gang in de voorhoede en het is daarom niet te ver wonderen, dat er maar één tegenpunt gemaakt werd. Zondag moet de verplaatsing gedaan wor den naar Un. Doornik. Onze Bportkringers zullen liet daar niet gemakkehjk hebben. Ondertusschen hopen we dat ze zondag hun zegereeks zullen voortzetten. Hockeytornooi Roeselare. De volgende vier entallen namen aan dit tornooi ueel: H.C. Roeselare, A. S. Ranse, A. R.A. Gantolse, H.C. Brugge. 1) H.C. RoeselareA.S. Ronse 02. A. S. Ronse heeft geweldigen vooruitgang ge maakt door deel te nemen aan de officiééls kampioenschappen. Voortdurend dringen ze aan en slagen er in twee mooie goals te ma ken, waartegen de doelwachter niets ver mocht. Verdiende zege van Ronse. 2) H.C. BruggeA.R.A. Gantolse 01. Een trager tempo brengt fijner spel. Gan tolse, dat haar tweede eiital zond, heeft de meerderheid en het is slechts aan den Brug- schen doelwachter te danken, dat de scoor niet hooger opgevoerd wordt. 3) H.C. RoeselareH.C. Brugge 00. Roeselare speelt nu beter dan in den eersten wedstrijd, doch het spel is nog niet zuiver genoeg; de verdediging werkt zekerder. Jan Dsnolï krijgt zijn vastheid terug. J. Vander- haeghe zien we liever op zijn hoek. Intus schen moet er getraind worden voor een paar actieve binnenspelers Finaal: A.S. RonseA. R.A. Gantolse 01. Hier krijgen we reeds promotiespel te zien. Ronse brengt snelheid, Gantoise heel fijn spel met lange passen. Een verdiende zege van Gent. Op 15 November speelt H. C. Roeselare II tegen H.C. Brugge II op het Rodenbachplein. Al.c sportliefhebbers worden uitgenoodigd. HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 1 November gansch den dag door waar genomen worden door Heer Dr Leopold Vandenbroucke, Diksmuidestr. 4 - tele foon Roeselare 50.20. De Apotheek De- grijze, Bruggestraat 44, is open tot 12 u. ’s middags. Erg verbrand. De genaamds Jules Verlinde, wonende wijk Bleyliaege, werd bij de werkzaam heden aan een gasgenerator door den doom van den waterketel erg verbrand in het gézicht. De ongelukkige meest naar een kliniek overgebracht worden voor verdere verpleging. Dieven op ronde. De langvingers waren deze week nog maals op ronde. Bij landbouwer Emiel Vanhallemeersoh, Diksmuidestw., poogden ze tabak te stelen, welke te drogen hing' in zijn tabakdrogerij. Ze werden geluk kig tijdig verjaagd en mochten ijdel- hands voortgaan. Bij Deparck Kinderen, Koningstraat, werden een 20-tal kippen gestolen, als mede een hceveelheia tabak.' Tabakdiefstai. ’s Nachts werd bij landbouwer Jozef Vanneste, wenende wijk Vergeldemolen, een diefstal gepleegd van ongeveer 12 kgr. gedroogde tabak, welke in zijn hen- nanhok hing. Verders werden nog vier dweilen medegenomen. Belangrijke vergadering. Al de landbouwers wélke minstens 50 a. grond bebouwen, worden dringend uitge noodigd tot het bijwonen der vergaae- ring die zal gehouden worden in de »Qui- rinuszaalop Zondag 8 dezer, te 10 u. stipt 's voormlddags. Drieste smokltolaor. Tolbedienden verrasten zekeren Min- naert H. met 4 liter alkchol die hij van over de grens smokkelde. Hij pleegde op stand en bracht de agenten zelfs slagen toe. De rijkswacht, kwam tusschen en de smokkelaar werd ingerekend. BELLEGEM Een tramongeval. Alhier ontrlggeide de locomotief van dén stoomtram. Kortrijk-Daornik. op het gehucht «De Kat». De machine kantelde géheel om, een wagon meeslepend. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongevallen te betreuren. Het verkeerd werd eenigen tijd belemmerd. AALBEKE Erg ongeval. Een erg ongeval heeft zich voorgedaan langs de groote baan, aan ’t gehucht «De Ster», nabij de beenhouwerij Eg- germont. De kleine Monique Depraetere, 4 Jaar, waarvan de ouders in de Tos komststraat wonen, kwam gelijk gewoon te van dé 'school en stak den steenweg over, waar zij gevat werd door een auto, gevoerd door P. Provost, handelaar te Kortrijk,. De kléine, dadelijk opgénomen, werd naar eene kliniek overgebracht waar men een schedelbreuk vaststelde. STERKE PROGRAMMAS van 7 tot en met 12 November 1942. VcrtoOfiinzen: Zaterdag te 7.30 uur; Zondas te a.so, 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis ’s Zaterdags ook tc 4.30 uur. In feest paleis ’s Dinsdags te 7.30 uur. - In Gou den I.anteern ook 's Woensdags te 7.30 uur. ROYAL Groote Markt. Deze week een verrukkelijke comedie, vol leven en blijheid: JENNY ONZE SCHOOLJUF Een bekoorlijke comedie, vol fijnen humor, schitterend vertolkt door de .bevallige vedette Jenny Jugo en deh sympathieken Albert Mat terstock. BURGERSTAND Geboorten. Maria-José Verhoye, d. v. Albert en Alma Braet, Meulebeke. Christiane Demoen, d. v. Marcel en Clara Neirinck, Wielsbeké. jeannine Vrom- man, d. v. Remi en Marguerite Dupont, Sint-Janstr. 90. Rita Van Vynck, d. v. Frederic en Gerarda Van de Ginste, Aarsele. Camiel Lieseborghs, z. v, Georges en Maria VerTïaeghe, 9’ Wijk 619. Marie-Thérèsè Deman, d. v. Jules en Maria Vandaele, Pittem. Jacqueline Hoste, d. v. Robrecht en Suzanna Debels, Ruisslede. Willy Aernout, z. v. Octaaf en Eveline Neirynck, 9“ Wijk 511. José Derynck, z. v. Adile en Paula Bo- gaert, Scnuiferskapelle. Huwelijk. René Herteleer, v. Aalter, en Antoinette Persyn, landbouwster v. Tielt. Overlijdens. Aimé Verstraete, 24 j„ z. v. Cyriel, Boschakker. Camiel Naert, 77 j., wed. Wittevrongel Romanie, Steen weg Eegem. Christiana Demoen, 2 d„ d. v. Marcel, Wielsbeke. Juliana Huys, 76 j., echtg. Nemegheer Franciscus, Poel- berg. August Spriet, 77 j., wed. Ver- meire Mary, Wingene. Eugène Van Essche, 1 m., z. v. August, Eegem. Te koop: verscheidene schoone okkasie- l als ZONDAGDIENST Zondag 8 November wordt de apotheek- dienst in onze stad verzekerd door Heer Apotheker Jozef Verhamme, Marktstraat. BURGERSTAND Geboorten. Willy Lagrou, z. v. Ge rard en Laura Kesteloot, Meenenstwg 164. Palmer De Muynck, z. V. Maurice en Marguerite Commeene, St-Eloois-Winkel. Marie-Jeanne Vandenberghe, d. v. Maurice en Jeanne Vandeputte; Statiestr. 43. Luc Tytgat, z. v. Joseph eh Gode- lieve Vanhauwaert, Meenenstr. 105. Diederick Cuvelier, z. v. Oscar en Hen riette Martens, Eegem. Rachel Van- ackere, d. v. Öctaaf en Julie Vangans- beke, Hondekensmolenstr. 11. Ivonne Claeys, d. v, Camille en Marguerite Claer- bout. Slabbaardstr. 56. Dirk Verhaeghe, z. v.. Camiel en Godelieve Samyn, Men- tenhoekstr. 34. Mireille Stragier, d. v. Michél en Maria Windels, Lendeledestr. 66. Frans Delarue, z. v. Gerard en Elodia Vermeulen, Ardooie. Jan Pattyn, Z. v. André en Anna Strobbe, Guido Ge- zellestraat 1. Overlijdens. Emma Cuypers, 69 j„ echtg-. Aloysius Vanderheeren, Mispelstr. Florent Deblauwé, 78 j., echtg. Eulalie Smalle, Kloosterstr. 7. Yolande Mortier, 1 m., d. v. Gerard en Magdalena Desmet. A’phonse Daenens, 67 j., echtg. Hele na Leenknecht, Vredfestr. 14. Constant Vanlandeghem, 83 j., wed. Maria Dejon- ghe, Gullegem. Carla Dewaele, 11 d., d. v. Jules en Nolla Linseele, Irigelmun- ster. Albert Delaere, 26 z. v. Richard en Elisa Deganck, Kuitrne. Ivo Van- outryve, 59 j„ echtg. Leonie Verheye, Len- deleae. Clementia De Sloovere, 38 j„ echtg. Oscar Vindevogel, Waregem. Huwelijksafkondigingen. Franciscus Cauweller, borstelm., en Elza Sesier, huish., b. te Izegem. Jules De Voogdt, pasteibakker te Izegem, en Hilda Pinnart, z. b. te Zwevezele. Marcel Windels, schoenfbw., en Lucienne Fauvart, schoen- fabrwst., b. te Izegem. Huwelijken. Roger Decroix, meubel maker, en Noëlla Boone, schoenstikster, b. te Izegem. Roger Dewitte, schoenm., en Julienne Lamiere, schoenfbwst., b. te Ize gem. Georges Ameye, borstelm., en Elisabeth Reynaert, doozenmst., b. te Izegem. Joseph Denolf, kleerm., en Georgette Bolliau, schoénstikster, b. te Izegem. IN HET DAVIDSFONDS Morgen Zondag 8 November, te 16 uur zeer stipt, komt Prof. Frans De Vleesch- ouwer uit Kortrijk een zeer belangrijke voordracht houden i,n de zaal van het St-Jozefscollege. Hij zal ons leeren een kunstwerk bekijken. Tot deze zeer leer rijke en voor iedereen bevattelijke ont- wikkelingsvoordracht worden al de leden en hun huisgenootan vriendelijk uitge noodigd. SINT CRISPIJN Maandag 9 November wordt alhier door dé schoen- en lederbewerkers het jaar- lijksch feest van St Crispijn gevierd. Voor de christens vierders wordt deze feestdag plechtig ingezet met het bijwo nen eener plechtige Mis in de hoofdkerk van St Hilonius. ’s Avonds heeft in de feestzaal van het Gildenhuis een groote feestavond plaats. UITREIKING NIEUWE ZEEPKAARTEN De uitreiking der nieuwe zeepkaarten, alsmede van niet-eetbare producten, zal alhier geschieden van Maandag 9 tot en met Vrijdag 13 November, volgens de orde der ge..one zegelbedeeling. KINEMAS Programmas der week. In kinema PatriaGroote Markt: GABRIELLE, EEN, TWEE. DRIE zeer luimige film van Gustave Frölich. In kinema Plaza Kruisstraat: HET TESTAMENTspannend verhaal dat eenieder zal weten te boeien. Vruchtbare huiszoeking. Naar aanleiding van een tabakdiefstai op groote schaal alhier gepleegd, deed de plaat selijke rijkswacht een grondige huiszoeking- bij Maurice D., wonende wijk Bosterhout alhier. Waar echter geen tabak werd aan- getrott'en, maar wel een varken, twee viggen en een hoeveelheid tarwe, welke niet aaage- geven Duren, terwijl er eveneens een tabaK- snijderij werd ontoekt. Alles werd in beslag genomen. Vrouw ernstig gewond. Vrouw Maurice Vermeulen, wonende Plt- temstraat aimer, die aan het wasschen was, kreeg piots een hoeveelheid kokend water in het aangezicht en werd ernstig verbrand. OOSTROOZEBEKE Diefstal met inbraak. ’s Namiddags te 3 uur begaf zich een eigen aardige persoon in de woning der Weduwe Durleux, wonende wijk Kalberg alhier. Daar de vrouw juist afwezig was, was het voor den dief een gesenikt uogenbllk om alles te doorwoelen, toen op zeker oogenblik de zoon thuis kwam en de dief op neeterdaad be trapte. Hij vluchtte door de velden heen en werd tenslotte gevangen genomen. Hij werd aan de rijkswacht overgeleverd, alsmede do fiets die hij aan de deur had laten staan. Hij werd naar Kortrijk overgebracht. De fiets kwam eveneens voort van een diefstal, ter wijl zijn koffertje dat hij in de woning had acntergelaten, reeds gevuld was met aller hande etelijke waren, die hij gestolen had. WINGENE Werk van den Akker. Dringend worden al de leden uitgenoo digd tot de algemeene vergadering op Zondag 8 November, te 9.30 uur, in de zaal van het Volkshuis. Mr Adolf Van neste uit Tielt komt spreken over groen tenteelt. Er zal gelegenheid geboden worden tot aankoop van enkele nuttige boekjes. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 8 November 1842. Dokterdiensten. Hr Dr. Vanden Ber- ghe, Rijselstraat; - Hr Dr. Willy Hostens, Ardooifsteenweg 22. Apotheekdienst. Mevr. Wylleman, Ardooiesteenweg 2, Roeselare. Taxivoerder voor de Heeren Dokters: Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. BURGERSTAND van 29 Oktober tot 5 November 1942. Huwelijksafkondigingen. Vanneste Juliaan, wever,’ met Leonie Grysen, dag- bladverko.opster, b. te Roeselare. Alois Gardin, autogelelder te Roeselare, met Nora Vereecke, z. b. te Gits. Andries Claerhout, landbouwer te Meulebeke, met Maria Lecluyse, dienstmeid te Pittem, voorh. te Roeselare. Andries Haerynck, kolenkoopman te Rumbeke, met Helena Heirman, kartonbewerkster te Roeselare. Valeer Verhellen, fabriekwerker, met Martha Vanneste, kartonbewerkster, b. te Rossélare, Petrus Debruyn, mekanie- ker, met Amanda Muylle, wascheres, b. ts Rceseiare. Frans Vanha ver béke, mska- nieker, met Simonne Kerrinckx, naaister, b. te Roeselare. Firmin Ringaert, hout bewerker te Izegem, met Julia Verhae- gne, zakkenstikster, b. te Roeselare. Albert Decancq, onderwijzer, met Simon- na Verstraete, wapster, b. té Roeselare. Gustaaf Verstraete, autogeléider, met Margareta Capehe, wimeibéaiende, b. te Roeselare. Maurits Vansteenkiste, stukkenscheerder, met Helena Bonte, winkelbediende, b. te Rceselare. Huwelijken. Victor Vandoorne, met- serdiener, met Rachel Decroix, z. b., b. te Roeselare. Gustaaf Déclercq, hande laar te Tongeren, met Magdalena Hey- dens, naaister te Roeselare. Maurits easier, vaartwerker te Rumbeke, met An gela Verstraete, magazijnwerkster te Roe selare. Hendrik Verhaeghe, betonwer ker, met Maria Maekelberg, fabriekwerk- ster, b. te Roeselare. Geboorten. Juliaan Plancke, z. v. Ro bert en Fernanda Houtekie, Vijfwegen- straat 41. Luc Hallein, z. v. Roger en Maria Verstraete, Herdersstr. 33. Noël Feyman, z. v. Omer en Alice Debacker, v. Oostnieuwkerke. Erik Wittevrongel, z. v. André en Helena Deltomme, Delae- restraat- 40. Agnès De Meester, d. v. Antoon en Maria Serruys, Ooststr. 11. Georges Goe'Cnals, z. v. Jozef en Maria Verkinderen, v. Ardooie. Gilbert Crom- bez. z. v. Jozef en Anna Dejonghe, A Joseph Debaes, z. v. J Karetten m paKies van 20 zonder fiskale bandjes, een hoeveelheid tabak en onge veer 190.000 cigarettenblaadjes. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Eric Depraetere. Go delieve Vernacht. Henri Dsfrenne. Arthur Vandenbroucke. Raïs Var.de- casteele. Viviaene Rigolle. Chris- tiaen Defoirdt. Cecile Beirlaen. Jeanne Pollet. Sterfgevallen. Gevaert Alo'ïs, 62 j. Demets Armand, 37 j. Huwelijken. Georges Steelan-dt v. Deerlijk met Clarisse Depaepe. Médard Desnoeck v. Zulte met Madeleine Tach. Albert Lauwers met Yvonne Calle- waert. Florent Verbsike mot Maria Demunster. André Defrenne met Ma ria Vanhaslst v. Kortrijk. Van alles wat. De rantsceneeringszegels Nr 3 van het verloopsn tijdperk (maand Septem ber-October) blijven geldig voor wat be treft den verkoop van ajuin. Met deze zegels kan men ter markt neg immer ajuinen aan den officieelen vastgestelden prijs bekomen. Dé personen die zich vóór 13 Okto ber lieten inschrijven inzake aardappe len, bij den een of anderen kleinhande laar kunnen van nu af reads hun pro visie bekomen bij den H. Honoré Van- wcehaeghe, Statiestraat alhier. De 61-jarige spoorwegarbeider Alois GeVaert, wonende wijk Nieuwenhove, is slachtoffer géwordén van een doodelijk ongeval, ’s Avonds hielp de man bij het manoeuvreeren ter statie St-Katharir.e- Kuurne en werd door te vroeg tusschen de wagens te gaan, door de buffels gevat en gepl-etterd. Den ongelukkige man werd de 'borstkas ingedrukt en schier op slag gedood. De begraving werd dan ook op René Van Audenaerde, kolenhande laar in de Ostenstraat, had 's morgens zijn rijwiel in de poort van zijn magazijn nevens zijn huis geplaatst. Toen hij een tiental minuten later zijp velo ging ha len, was die verdwenen, ’t Was een goede handgifte. Het schijnt dat er zekere menschen met. alles gediend zijn en dat ze alles wat niet te warm of te zwaar is zouden medeslepen naar hun huis. Dit moesten de boeren Van Overschelde, van aan de leperpoort, en Dqbackere, van de Brug- gepoort, opk ondervinden, toen ze vast-, stéldeh dat. ér véle dér houten: staken die rond hun weid» stonden verdwenen, waren. Maürïïs Vanfiaüwaért, gehuisvest te Bissegem, kwam rond 7.30 uur ’s ochtends per fiets naar Meenen gé reden waar .hij werkt. Gekomen aan den Pósthoornhoek werd hij aangereden .door een persoon uit Wervlk die naar Kortrijk reed met zijn velo. Zonder zich het minst om zijn slachtoffer te bekommeren reed den aan rijder maar door. Er zijn lieden die denken dat alles hun toegelaten is en die zonder maar in hun portemonnaie te gaan, van alles willen Jrebbén. Zoo hebben tijdens den nacht onbekenden dé konijnen van de weduwe Corneilliq, gehuisvest Buurtweg 2, gestolen. In de Zonnestraat staan er nog eeni- gè huizen die van de Engelsche beschie ting van 1940' eré afgezien hebben, ledig. Dezer dagen stelde Omer Velter, eigenaar van enkele dezer- huizen, vast dat dieven de electrische leidingen, deur- en venster- kasseinen gestolen hebben. Gerardine Dheygere, gehuisvest, in de Grondwetstraat, stelde vast dat ter wijl zij in haren winkel Was. onbekenden hare rantsoeneeringsgegels gestolen heb ben. Weet ge dat er op Zondag 8 Novem ber en ook nog acht dagen later in de Gilde van Ambachten op algemeene aan vraag een galavertooning der operet te In het Witte Paardvan Ralf Benatsky gegeven wordt. Deze vsrtoonin- gen, het zullen de zesde en zevende van die operette zijn, die gegeven worden door den plaatselijken Tooneelkring Deugd en Vermaakgaan eens te meer een ijroot succes tegemoet. Onze men- séhen zullen dus niet meer naar den Stadsschouwburg'vaif Kortrijk hoeven te gaan om iéts moois te zién. Begin te 3.30 uur zeer stipt. Ook wordt in de zaal, van de Vlaam- sche Leeuw (oud Middenstandshüis) een tweede vertooning gegeven van Mama’s Kind», tooneelscuk van Willem Putman. De eerste opvoering Van dat werk, gege ven door lever en Eendrachtkende een ongekend succes. Zondag 8 November zal het eens te meer hetzelfde zijn. En nu hebben wij voor deze week eens te meer afgedaan met onze lezers. TOONEELLEVEN Op Zondag 8 November, te 3.30 uur stipt, in de feestzaal der Gilde van Am bachten, heropvoering van de operette IN HET WITTE PAARD De kaarten- verkoop is volop aan gang in de Gilde zelf. Op Zondag 8 November, te 4 uur, in de zaal De Vlaamsche Leeuwopvoe ring van het tooneelstuk MAMA’S KINDvan Willem Putman. KULTUURLEVEN Door de De Vlag» zal de Zater- den wijk Nieuwenhove alhier d'or een groote belargstellitig bijgewoond. MOESKROEN Waren aangeslagen. De agenten van den kontroledienst hebben in het station zekere Carolus De- vogelaere, wonende te Gent, 24 tabletten chocolade. 4 kilos boter. 5 kilos vet en andere benoodigheden afgenomen. Smokkelplaag. De politie die een Inval deed op ver scheidene trams, heeft er allerlei smok kelwaren aangeslagen, waaronder 5.000 scheermesjes, 9 kgr. boter, 60 pakken zeep, poeder en een aantal pakken cho colade. Kortrijk Sport A.S. Oostende 40 Voor dezen wedstrijd, die doorging ten voordeele van Winterhulp, was maar een ma tige opkomst te noteeren. Gedurende de eer ste helft was het spel maar van flauw kali ber. De lokalen waren meest de aanvallende partijzonder evenwel hun tegenstrevers overdonderend te domineeren. De aanvallen echter werden slecht afgewerkt. Eerst rond de 28" minuut kon Dermaux op vrijschop, voor handsspel juist buiten de gevaarlijke zone, rechtstreeks in doel omzetten, stand welke tot de rust blijft behouden. Na de poos hadden Devos en Lapauw van plaats verwisseld; deze verandering bleek goede gevolgen te hebben, want Gaspar die nu inside speelde, voerde de stand tot 4-0 op, aldus een uitdrukkelijke zege behalend. Gansch de linkervleugel van St. Kort rijk. zegge Naessens, Hovaert, Verhamme, Blondeel en Déleu R. speelden, aangévuld door de lokale Moeskroensche Stadisten, te gen U. en R. Doornik. Met 6-1 hebben de Walen er moeten aan gelooven. scoor die zelfs hoeger had kutuien zijn indisn de Waal- sche portier Roman zulk geen reuzenpartij gespeeld had. Het elftal der Walen was geenszins voor zijn taak opgewassen. Het Moeskroen-Kortrijk elftal evo.ueerds prach tig samen. Blondeel en Deleu waren, de beste aanvalsspelers van het veld en hoe naradok- saal het oak moge kllnkzu, lukten ze geen enkel van de 5 doelpunten. Het overige gedeelte der ploeg van H. Boulez reisde niet de 'anders helft van Stade Moeskroen naar Doornik. Op een eigenaardig 5-5 gelijk spel eindigde deze partij. Boksen. LAGROU BEHOUDT ZIJN TITEL TEGEN KINSABIL. De meeting van verleden Zaterdag in de zaal Palace op touw gezet door matchma ker’ J. Van LaecKs, mocht zich in esn groote belangstelling verheugen. Liefhebbers 4x.2 min.: Soubry, Kortrijk, wint met de punten van Jacko, Ronse; Vos- saert. Kortrijk, wint met de punten van De witte, Lokeren; Commeyne, Kortrijk, wint van Van Damme, Lokeren, door ’t werpen van de spons in de derde ronde. Kampioenschap van Vlaanderen Liefheb- bers-Weltcrs, 3x3 min.: Vanneste, Kortrijk, wint met de punten van Gerard, Kortrijk. Meest aantrekkelijke en hardnekkige kamp van den avond. Verdiende zege van Vanneste dank zij zijn afdosnde meerderheid in de laatste ronde. Beroepskamp 10x2 min.: Decru, 62 kgr.. Kortrijk, wint op punten van Bonnaers, 62 kgr., Luik. Beroepskamp 8x3 min.: M. Preys, 66 kgr.. Doornik, wint op punten van Fouquet, 70 kgr., Ronse. Kampioenschap van Vlaanderen Halfzwaar- gewichten, 10x3 min.: Lagrou, Kortrijk, en Kinsabil, Meenen, boksen onbeslist. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door onzuiver geknokkel. De eerste 5 ronden verloopen ver deeld; nadien echter zoekt Kinsabil zijn heil in aanklampen; cok Lagrou bokst foutief, zoodat de kamp veel van zijn aantrekkelijk heid verliest. O3IER. KUURNE Groote brand. Dinsdagavond is een groote brand uitge broken in ds gebouwen der viashandelaars, Gebroeders Allegaert, wonende Nieuwstraat; het vuur woedde met een ongehoorde hevig heid. De plaatselijke brandweer viel dsn vuurpoel aan, doen kon niet beletten dat groote schade werd aangericht. Nog een brand. Ook is brand uitgebroken in de vlasfabriek der Firma Gekiere- Verschaeve. Het vuur was ontstaan in het leemkot en nam spoedig gi^ote uitbreiding. De brandweer snelde haastig ter plaats cn slaagden erin de aanpa lende gebouwen te vrijwaren, doch het leem kot is met een groote hoeveelheid leemen, alsmede tweede geladen wagens met vlas grootendeels vernield. HARELBEKE Smokkelaar aangehouden. Alhier deed de rijkswacht een onvoorzle- nen inval in de woning van Deer., wonende Kortrijkstraat. Spoedig werd een geslacht dier ontdekt, dat aangeslagen werd. Volgens Deer, zou het vleesch er 'gebracht zijn per trlporteur door een onbekend persoon, die zou gevraagd hebben alles daar een tijdje te mogen laten staan, daar de trlporteur pech had. Niettegenstaande deze verklaringen werd Deer, aangehouden. Nog een aanhouding. In verband met den ulefstal gepleegd bij J. Noppe, Nieuwe Malfortuytstraat, werd overgegaan tot een huiszoeking bij zekeren G. Dr., wonende Beverenstraat-Leiekant. De partij gestolen ajuin werd er aangetroffen; van de tarwe was er geen spoor meer. G. D. werd dan ook geboeid, opgeleid. Sluwe diefstal. Ten nadeele van G. Callewaert, glazenma ker, wonende Gentstraat, werd 's nachts binnengebroken. In het magazijn maakten ze allerhande zaken bult, als ajuin, lood, olie, enz. Twee fietsen werden van hun wie len met banden ontdaan, de wielen werden ook medegenomen. Een streng onderzoek is aan gang. BEVEREN-LEIE Rib gebroken. De 65-jarige landbouwer Vandoorne, wo nende Paardenstraat, deed op ztjn akker zulk een ergen val dat hij door den geneesheer moest verzorgd worden. Deze stelde vast dat de man een rib gebroken had. Nog een ongeval. De genaamde André Pappljn deed een wan deling, toen hij over iets slipte en zoo onge lukkig viel dat een bijgeroepen geneesheer drie breuken vaststelde aan den arm. DEERLIJK Diefte. De 59-jarige Peers Jules plaatste des avonds zijn fiets aan de woning van zijn broeder op de plaats. Toen hij kort daar op meende te vertrekken was het rijwiel gestolen. ST-LODEWIJK-DEERLIJK Tabakfabriek ontdekt. In den laatsten tijd koesterde men arg waan dat bij Ch... R Ouden Heirweg, iets verdachts aan ’t gebeuren was. Het heen en weerloopen van vreemde perso nen liet zulks blijken en daarover werd de landelijke politie verwittigd. Veldbri- gadier Dewitte, bijgestaan door de veld wachters uit Zwevegem. deed er een in val en zoo kon beslag gelegd worden op een goed ingerichte tabakfabiiek in volle werking. Er werden meer dan 2000 pakjes van 50 en 100 gr., en waarvan ongeveer 1200 voorzien waren van valsche fïskale BURGERSTAND van 30 Oktober tot 5 November 1942. Geboorten. Bernard Lssage, Handels kaai la. - Jeannine Courtens, Zwevegem- Btraat 160. Annie Hofman, J. Breydeuaan 205. Francoise Saey, St-Sebastiaanlaan 35. -Maria Ghéysen, Loofstraat 43 (v. Heule). t Alsxis Vandecasteele, Doornikwijkstraat 175. Christiaan Ghys, Overleiestraat 2. Magda Dekeirschieter, Loofstraat 43 (v. Ha- relbeke). Erlka VandendriesscheRéep- kaai 7a. Catharina Deroose, Wagenma- kersstraat 20. Muguette Preneel, Loof- Btraat 43 (V. Belfegem). Sonja De Bestel, Vaartstraat 45. Roger Balcaen, Overleie- Btraat» 22. Gilberte Vandenbroeke, Wan- clelingstraat 6. Luc Davldt, Zwevegem- Btraat 39. Patrick Deknudt, Budastraat 30 r(v. Beveren-Kortrljk)Michel Michels, Budastraat 30 (v. Waregem)Anna Tuy- inans, Loofstraat 43 (v. Heule). - Christine JPrevot, Hugo Verriestlaan 54. Huwelijksaankondigingen. Felix Van- damme, slachter v. Heule, met Martha Goe- tnaere, huishoudster v. Heule (voorheen te Kortrijk). Gaston De Witte, metserdiener ■v. Ardooie, met Elfrida Desmet, dienstmeid .•v. Ardooie (voorheen.te Kortrijk). Victor. JRyelandt, beenhouwer v. Torhout, met Em ma Tack. dienstmeid v. De Panne (voorheen ,te Kortrijk). Maurits Corsellls, betonbe- ,werker v. Kortrijk, met Elza Beyls, fabriek- werkster v. Harelbeke. Jozef Lecleir, rijks- •wachter v. Kortrijk, met Emille Descamps, dienstmeid v, Geluwe. Georges Huygelier, land werker v. Kortrijk, met Agnes Debels, 'fabriekwerkster v. Dellegem. Robert Mu lder, handelaar v. Brussel, met Rose Ghe- atiere, verpleegster v, Kortrijk. André De- Trenne, bediende v. Waregem, met Maria iVan Halst, naaister v. Kortrijk. Alfons Deltomme, houtbewerker, met Margaretha Tack, houtbewerkster, b. v. Kortrijk. - Noël Dëcock, wever, met Ivonna Gryspeert, z. b., b. v. Kortrijk. Leo Gillewie, spoor arbeider v. Marke, met Madeleine Mettepen- ningen, naaister v. Kortrijk. Joris Ver- cruysse, kolendrager, met Joanna Vander- loock, z. b., b. v. Kortrijk. Leo Vandegin- tete, nijveraar, met Marie Bariseau, z. b., v. Kortrijk. Hendrik Huysentruyt, met- ger, met Maria Rosseeuw, spinster, b. v. Kortrijk. Walter Accarin, meubelmaker, met Noëlla Vande Vyver, spinster, b. v. Kort- kijk. Leopold Raepsaet, ijzerdraaier, met Maria Theuninck, z. b., b. v. Kortrijk. Huwelijken. Marcel Maertens, ijzer- tiraaier, met Leona Vantomme, spinster, b. V. Kortrijk. Georges Declercq, pasteibak ker v. Tie.lt, met Rosalia Verschelde, z. b., y. Kortrijk. O'.’arlijdsms. Bertha Boone, 66 j., echtg. V. Xaveer Naert, Noordstraat 17. Paula Malfaison, 29 j., verpleegster, Guldensporen- laan 20. Basillus Omez, 65 j., metsel-, echtg. v. Valeria Couckuyt (v. Heule). Polydoor Verreyst, 75 j., wed. v. Renlldis Melsens, Zwevegemstraat 44.’Jaak Buys- schaert, 59 j., bediende, echtg. v. Maria Hamers, Veldstraat 124. Gustavus Neve, 68 j., echtg. v. Marie Samyn, Meenensteen- 'weg 145. Ernest Malfait, 34 j., voerman, echtg. v. Elisa Rooze (v. Bissegem). Pha- ■raïldis Wyts, 73 j., echtg. v. Aloerlc Cla- rysse, P’uimstraat 156. UITSTALLINGEN OP OF AAN DEN OPENBAREN WEG Bij deze wordt ter kennis gebracht van fle vergunninghouders, die bij gedoeg- kaamheid toelating bekomen hebben om op of aan den openbaren weg waren uit te stallen, deze uitstalling op Zen- en Feestdagen tot den middag, t.t.z. 12.30 u. moeten beperken. Bij niet naleving dezer voorschriften zal de gedoegzaamheid 011- jniddellijk ingetrokken worden. De Burgemeester, A. MAYEUR. ZWAKTE KAT-REVUE De Zwarte Kat-Revue gaat vast en ze ker door op Zondag 15 November, te 3 u. namiddag, in de Gilde, Wijngaardstraat. Flip en Flap treden op in de hoofdfigu ren. Het wordt een succes! Neg enkele goede plaatsen te verkrijgen. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Getal dieren 1326: koeien 95, veerzen 344, stieren 172, essen 55. Groene vel len: vellen van geiten per stuk 20, ko nijnen p. kgr. 22, schapen 9, koeien 5,50, veerzen 5,50, stieren 3,80, ossen 5,50, kal vers 8. TENTOONSTELLING G. GEUENS In de kleine zaal van den Stadsschouw burg, exposeert Mevr. G. Geüens een be langrijke reeks schilderwerken. Het is de eerste maal dat deze kunstenares, een Kortrijkzane, in het publiek uitpakt. Bij deze eerste tentoonstelling' heeft zij ech ter bewezen dat zij het dilettanten-sta- dium reeds is ontgroeid. Zij bezocht de Academie van Bergen, klas van Greuze. Te Brussel volgde zij drie jaar de teeken- lessen van Van Haele. Zij kreeg nog schil derlessen van den bekenden Meester Pae- l’els en te Parijs van Charles Blanc. Haar eerste tentoonstelling getuigt van een zoeken om uit het banale te gera ken, waarin zijn dan cok ten volle is ge slaagd. Een paar flinke composities trek ken vooral de aandacht: Onze Lieve Vrouw cp het voorplan, de H. Maagd met hét Goddelijk Kind, het géiaat is bijzonder verzorgd, de houding is voor- .naam, op het achterplan rijzen de Sint- Maartenskerk en het Belfort van Kort rijk. Het geheel laat een diepen indruk. Onze Lieve Vrouw van Groeningeis insgelijks een symbolische voorstelling'. Het Genadebeelaje uit den Guldenspo- renslag rijst boven het wijdsche pano rama van de stad waar vooral de Lsie én de Brceltorens op den voorgrond ko men. OPTREDEN VAN HET KWARTET PRO MUSICA UIT GENT In de bovenzaal van het Stadhuis, voor een talrijk en uitgelezen publiek, gaf het befaamd Gentsch kwartet Pro Masica en auditie van de kwartetten van drie Vlaamsche Rome - Prijswinnaars: Tous saint de Suttsr, Heroerigs en Prosper Van Eeckhaute. Willem Putman steide de vier uitvoerders voor en belichtte in T bijzonder het kwartet van onzen stads genoot Heer Van Eeckhaute, huidig be stuurder van het stedelijk muziekkonser- vatorium. Het kwartet dat heaen ten ge- lioore werd gebracht werd opgedragen aan den grooten Franschen toondichter Maurice Kavel. Het werd dan ook ge schreven in den Raveliaanschen stijl en liet een diepen indruk na. Ook de kwar tetten. van Toussaint de Sutter en Hcbe- rigs vielen vooral op door hun merwaar- dige passages en sierlijken opbouw. Wat de uitvoering betreft zij was in alle op zichten technisch volmaakt en werd een yvaar genot voor de fijnproevers. BOEFJE DOOR HET VOLKSTOONEEL Voor een talrijk publiek werd het zoo pittoreske stuk in Brusseisch dialekt, op gevoerd door het nieuwe Volkstooneel. SCHIELIJK OVERLEDEN De 67-jarige Omez Baziel, wonende te Heule, Peperstraat, metser van beroep, kwam langs de Dcornijkstraat per fiets gereden, toen de man plots van zijn rij wiel ten gronde stuikte. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel den dood vaststel len, waarschijnlijk veroorzaakt door een hartaderbreuk. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Aktualiteiten U. F. A. Eert leerrijk Do- kumen:. Dé indrukwekkende Duitsch-^esproken Tobis- filin: HET TESTAMENT vertolkt door den karaktervollcn akteur Eduard Kock.. Ilse Exl en O. W. Fischer. - Een niacijtiu drama van den meineed. «GOUDEN I.ANTEERN» Persijnstr. Deze weck een overprachtirte. U. F. A.-ope rette niet een looveracnfiste tooneelschikking: CORA TERRY met de lieftallige ster Marika Rökk, die een schitterend spel levert. Opgepast: Bespreek tijdig uwe plaatsen. ONS HUIS Lange Brugstraat. SCHIP IN NOOD voorfilm. De prachtige muzikale, geestige operettefilm: «HET MEISJE VAN HET BALLET» met Anny Ondra. Viktor Staal en Ursula Grabbey. en Magdalena Meyfroot, Vijfw.cgcnstraat 122. Willy Denys, z. v. Albert en Ma ria Degryse, v. Rumbeke. Maria Calle waert, d. v. Achiel en Lia Provoost, Klei- neweg 24 C. Nicole Vancoillie, d. v. Juul en Margriet Vandebussche, Mandel- laan 236. Roger Demeülenaere, z. v. Jozef en Germana Missinne, v. Gits. Yvette Raes, d. v. Emiel en Maria De- deurwaerder, Zuidstr. 69. Achiel Cal lens, z. v. Maurits en Julia Dewitte, v. Ardooie. Marietta Goddeeris, d. v. Aims en Martha Nuytten, Diksmuide- steenweg 63 A. Sterfgevallen. Alfons Steen, 49 j., landbouwer, echtg. v. Estella Huyghe, v. Merkern. Godelieve Dedeurwaerder, 3 m., d. v. Jozef en Suzanna Aerens, Diks- piuidesteenweg 142. Marcellyn Debus- schere, 63 j., bouwondernemer, echtg. v. Octavia Marichal, Zuidstr. 68. Maria Joye, 74 j., z. b., echtg. v. Alois Dssmet, Wallenstraat 14. TAXIVOERDERS IN DE WEEK Hr Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielstr. 26. Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. Hr G, Verstraete, Hof van t’Henneken 46. ALLERZIELENDAG Velc-n gingen den weg naar het kerk hof om een groet te brengen aan het graf van eén geliefde doode. De weg'en naar het kerkhof waren van ’s morgens tot ’s avonds druk bezet. Het kerkhof zelf léék wel een bloementuin. Dagen te voren waren de graven schoon gemaakt, van onkrqid gezuiverd, de krui sen en zerken van stof en vuiligheid ont daan. Daarna werden ze opgesierd door kransen van herfstbloemen, helwitte en goudgele chrysanten, als een zichtbaar bewijs, dat de herinnering aan de geliefde doode nog niet gestorven is. Natuurlijk worden velen geareven door een zekere conventie, maar toch wordt men onwille keurig ontroerd als men kinderen inge togen en biddend ziet staan bij het graf van hun ouders, of de stoere eeltige werkman weemoedig ziet staren naar het graf van zijn vrouw, die zooveel jaren liefde en leed met hem gedragen heeft. Ook de kerken waren ’s morgens druk bezoent zooals op de Zondagen. Een har-, telijk gebed is nog hst besté liefdebewijs dat men de dooden kan schenken. V. O. s. Zondïg' 8 November zal er in het lokaal V.O.S., otatieplaats, Roeselare, om 10 u. 's morgens, een kadervergadering gehou- Lden worden voor de district- en gewest- he, v. Ar- leiders en bondsbestuurdefs. De algemee- HippofiSt^y,- ber, te 7.39 uur stipt, in het Duitsch- iVlaamsche Huis (voorheen Casino). Mau- anders dan tabak behelsden. Verder zoé-lrits Verhaest, die een aangenamen eau- 4 ’■■«i'x' r'.'n",»’ Tc* rrrs 1 Pvc 4* rlom’CrrA T-Inrim Ir 1 m z-l a van eerste kwaliteiten esn soldatenranS en een zijneg "tviil al dï smokkelwaar in beslag genomen werd. In den nacht van Zondag op Maans dag, tijdens de afwezigheid der bewoners) werd ingebroken bij Firmin Devos, dia den winkel Het Boerinneken in de Rij-.J selstraat uitbaat. Er werd een belangrijke? som gelei gestolen, verders het geld datL in het schot’ van den toog lag, zilverwerk,11 Op Vrijdag 27 November, in de ci- 6 kilos koffie, léder, gebrande gerst en”3"'"'’""'’"' andere eetwaren; verder een fiets en an dere zaken. De nojitiekommissaris heeft een onderzoek geopend. BURGERSTAND Geboorten. Demeülenaere Lucien, te Komen. Lagae Jacqueline. Guido Ge- zellelaan 20. Clarysse Denise, te We- velgem. Ghyselinck Urbain, Kortrijk- poort 428. Vandemoortele Nicole, te Bissegem. Couvreur Maurits, te Lau we. Lefevere Herwig, Kortrijkstr. 25. Maqua Joanna, te Bastenaken. Coone Anna,. Ezelbrugstraat 60. Cardoen Ma rie, te Dadizele. - Moerman Eric, Brug gestraat 47. Colombier Monique, te Dadizele. Huwslijksaankondigingen. Vahh'du- waert Julien, bediende, en Vertinde Elie. verlakster, b. te Meenen. Coussement Gerard, werktuigkundige te Wevelgem, en Denorme Nelly, fabriekwerkter te Meenén. Vancoillie Roger, wever, en Decrdene Erna, stopster, b. te Meenén. Kerkhof Camiel. houtbewerker te Meenen. en Lagae Zulma, t.ë Genk. Verhalle Mar cel, textielbev/êrkér te Meenen, en De. Grêff Marié. te Geluwe. Ducolombier,; Geórges, wever, en Tytgat Simonne, speelster, b. te Meenen. Van Hecke André, wever te Meenen, en Forrier Jeanne, te leper. Huwelijken. Tack Benoit, vlashande- laar te Ooigem, en Coolè Elisabeth, z. b. te Meënen. Diefyrick Albert, landbou wer te Halewijn, en Verbist Nelly, z. b, te Meenen. Sterfgevallen. Démali Noël, 13- j., leperpoort 1. - .Deglpiië: Sidónie, 83 j,,. Kortrijkstr. 5. De Mil Theophiel, 71 j., Kortrijkstr. 10. Timmerman Emeran- ce, 70 j.. Y. Serruysstr. 50. Trappeniérs Nadia,. '3 j„ Overwinningstr. 9. Par- mentier Louise, 71 j., Benedectinestr. 9. Vanbiervliet Marie, 46 j., Kongrésstr. 11. Vanroyen Honorine, 80 j., A. De- bunnestraat 37. OP RONDE DOOR KEENF.N Vindt ge het ook niet dat de dagen toch zoo rap voorbij gaan? Het is juist alsof het gister was dat wij te zamen ons wan- delingskeii door de stad deden op zoek naar nieuws en weer zijn wij hier. Plicht roept, wij moeten er door. Ik heb juist heden ochtend toevallig' in het.stad huis van Meendeeen oud papier ip mijn handen gekregen, hét was uit dén' tijd van burgemeester Pardoen, het is dus iéts heel oüds. Dat papiertje, is een gedrukt rondschrijven in het Fransch. op gestéld en ik vroeg mij tevergeefs af hoe- vele. Meehenaars het te dien tijde konden lezen. Het was best dat. eindelijk de Vla mingen, ook die van Meendegelijk waren voor de -wet en dat ze begrepen wat hén wijsgemaakt werd. Maar wij hebben het ook over iets anders en wel over .flen stadsstempel die er op prijkt. Het is oprecht een schoone stempel: de H. Johannes den Dooper, met nevens hem het wapen van Meenen. Spijtig dat men na 1918 die stempel der stad Meenen zoo maar naar den ouden rommelzolder ver wezen heeft; niet omdat de H. Johannes daar opstaat, maar omdat het iets is welke spreekt van het aloude Meende en dat de heemkundigen en folkloristen er veel bij verliezen. Met den nieuwen tijd zal het stadsbe stuur ook wel dien stempel opnieuw gaan uitdiepen en in volle eer herstellen. En nu verder op gang. Zaterdag jongstleden werd den 24- jarigen Albert Lammens, die op logement woonde in de Koningstraat 40, door de politie aangehouden en naar de gevan genis van Kortrijk gebracht; die kerel moest nog 18 -maanden gevangenisstraf - - r, - uitzitten. Bag jl. uitgestelde voordracht van Maurits Zondag kwamen de Feldgendarmen Verhaest, voordracht welke wegens alge- toevallig binnen bij zekere G. V..., han-j meene lichtstoring moest afgelast worden, delaar m de Rijselstraat; hun aandacht! gegeven worden op Zaterdag 14 Novem- werd gevestigd cp valiezen en doozen; bii '4i"‘ het nazien werd vastgesteld pat die nietj kend vonden zij nog vier kilos ossenvefigseur is, zal het onderwerp Heemkunde ■:z~ éérste kwaliteit :r. eer. scldattr.ran-libehandelen. sel met schoenen. G. V. en een zijne® Op Zondag' 22 November, te 3 uur handlangers werden opgeleid, wijl ai de| namiddag, zal door ds zorgen der De --- -“jyiag hét succesweek «Boefje» met het Ketje in de hoofdrol, opgevoerd worden [door het Volkstooneel, in de feestzaal fvan het Volkshuis, de grootste zaal van ÈMeenen. De kaartenverkoop is reeds be gonnen; men kan zijn plaats bespreken ’bij Marcel Cardoen, Rijselstraat 184.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6