Kortrijksche 11 Uit I Verder uit de Provincie I so EJ I Verder uit de Provincie l 1 - Uit ft Roeselaarsche I i Uit ’t Meenensche I Uit Izegemsche 3 I r L’j- CABSAN jf V P rumbeke Bnrgêfstanl Dondïrd^ 2a I’O’/., W1 tot 12 uur, ,5» i UIT IZEGEM 2 UIT OOSTENDE UIT KORTRIJK UIT IEPER DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal. DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zaL-i f UIT TIELT V 'p ’-W PIANOS K K UIT ROESELARE appelen plant, dient 40 contracten per Ha. beschikbaar te stellen. De- opgave daarvan dient gedaan te worden aan den bevoorradingsdienst. Het spreekt vanzelf, dat de landbouwer vrij blijft deze be schikbare hoeveelheden later zelf toe te wijzen aan contracten van Roeselare of ze ter beschikking van het stadhi.ls te laten. Tot nu toe zijn voor 1943 nog maar 2/3 beschikbaar gesteld van het bedrag der contracten, die in 19<2 door de P.ce- selaarsche boeren met de inwoners van Roeselare werden aangegaan. UIT MEENEN ÖlMiailltoiiffliiiniimim 57 J., KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK en van 1.40 tot 5.15 uur, op Liclitervelde, doch gat forfait. zal afgerold werden t.- I-'- ruil IzlCCvgCAlp LA.1 UirCAVVri», Vi AM getoond te hebben. Hij is Dat wordt een erastiM Zie vervolg hiernevens SW* stolen. iwiiiiilwmt}! 20 25 nffiAliliHtii ZONDAGDIENST Zondag 22No.vemiber wordt de dienst der apothekers in onze stad waargeno men door Apotheker Florent Laleman, Kinderwelzijn. Op Woensdag 25 November, tusschen 9 en 11.30 uur, in de Boekerijzaal, is er maandelijksche verkoop van: rijstmeel, banacao, kalk, ijzer en vitaminen. De le den gelieven de noodige kaarten, zegels en... pasmunt mede te brengen. glIlllllllllllIffllltlIlillIllHIHIIIIIIIffl Sluikslachtin». In samenwerking met de controledien sten stelde de gemeentepolitie een onder zoek in bij zekere Antoon Verbeke, wo nende in de Duikerstraat 18. Deze werd betrapt op sluikslachting. Hij verkocht reeds gedurende een 4-tal maanden dit vleesch aan een zekere Alois Beels, wo nende in de Brugstraat 60, aan 80 fr. het kilo. Deze verkocht het weer aan 120 tot 130 fr. het kilo. De zaak is in verder on derzoek. In de gracht. Gaston Hassé, die met zijn auto langs de Dottenijslaan reed, bolde in de gracht wegens het breken van zijn stuur. Drie personen die in den auto plaats genomen hadden, werden licht gekwetst. Diefstal. Onbekenden hebben ten nadeele van Eugeen Vervaecke, beenhouwer, wonende Dottènijssteenweg, uit zijn hennenhok ’s nachts 6 hennen en 3 konijnen ge- bezeerd had. Bovendien ging hij te werk als een razende. De politie maakte er korte metten mede, leidde hem op naar den amigo, waar hij voor de rest van den nacht veiliger was dan op straat. Proces-verbaal werd opgemaakt. Het be treft hier een zekere Geens Lodewijk, uit Bonheiden. Nieuwe Zegels. Deze zullen uitgedeeld worden op Woensdag 25 Nov., volgens de gewone regeling. H>1T I Valsche broodkaarten. Lodewijk Delabrousse, wonende Grens- straat, werd aan de grens door de politie aangehouden omdat hij valsche brood kaarten oversmokkelde. Hij werd naar de gevangenis overgebracht. Geheime stokerij. Twee kontroleurs der bevoorrading bij gestaan dooi' bijgeroepen rijkswachters, deden een huiszoeking bij Lampe Alb. en ontdekten er materiaal eener geheime stokerij, alsmede 40 flesschen alkonol, ge reed tot den verkoop, en 230 liter alkohol in gisting. De rijkswacht hield den be woner en dezes broeder Jules aan; zij be kenden sedert een 8-tal dagen dit stieltje begonnen te zijn. Alles werd aangeslagen en de broeders ingerekend. Hun mandaat van aanhouding werd bekrachtigd. LUIGNE Dief verrast. Op de wijk Kleine Buurtverrasten de tolbedienden op hunne dienstronde den 53-jarigen Beveugle Achiel met een zak eetwaren. Naderhand verschenen de rijkswachters die den kerel aanhielden en ook nog bevonden met een masker en een matrak. Bij een huiszoeking werd ook nog een hoeveelheid graan ontdekt aan den Notaris dat hij Uwe Venditie in ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag 22 November zal de dienst aansch den dag waargenomen wor den door den Heer Apotheker FIERS, Bruggestraat alhier. Botsing. Het rijtuig van Mevr. Vanneste kwam met twee inzittende vrouwen, waarvan de eene het paard leidde, de Harelbekestraat opgereden toen de electrische tram aan gereden kwam. Het paard werd schichtig en de vrouw was onmachtig het steige rend dier te bedwingen waardoor het rij tuig den tram aanbeukte. Het hollend paard kon ten slotte bedwongen worden vooraleer er zich persoonlijke ongevallen hadden voorgedaan. Alles bepaalt zich bij stoffelijke schade aan het rijtuig dat min of meer ontredderd bleek. Auto in brand. Een personenauto die de Statiestraat kwam afgereden en gekomen ter hoogte der Cassinastraat geraakte in brand aan de radiator. Het vuur deelde zich aan de koets mede doch de inzittenden konden zich tijdig redden. De vlammen konden gebluscht doch het voertuig bleek ont redderd. 3 tot 4 uur, de overige nummers. INGELMUNSTER Diefstal. Terwijl Roger Vanderweghe, berichten- besteller, een expressbrief moest afgeven bij Jeroom D'heygere in de Oostroozebe- kestraat, plaatste hij zijn veio gedurende een paar minuten buiten tegen den gevel. Bij zijn terugkeer was zijn velo ver dwenen. Nieuwe zegels. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den op: Dinsdag 24 Nov., sektie A en D; Woensdag 25 Nov., sektie B en C. ’s Mor gens van 9 tot 11.30 u. en ’s namiddags van 2 tot 4.30 uur. De eenzelvigheidskaart zal streng geëischt warden. Degenen die nog geen kaart voor niet- eetbare producten ontvangen hebben, worden verzocht zich aan te melden aan winket 5 ten einde deze kaart te bekomen, ifïTïTntiiiniiinuniuiiiiiniin'filnnTis Uit }t Tieltsche AAN DE HEEREN HANDELAARS, EN WINKELIERS IN GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. Ieder slaat zijn voorraad aard appelen op. Biedt uw klanten het beste bewaringsartikel aan. gekend van vóór den oorlog; weiger alle namaak. Bewaart aardappe len, beeten, appelen, dahlia’s en an dere bloembollen, voorkomt het uit wendig rotten en het vroegtijdig kiemen. Schrijft nog heden, voor een proefzending, een postkaart met uw volledig adres aan: Mijnheer WILLIE LAROYE, Groothandelaar N. L. V. C., te OUDENBURG. en TT ontvangt vrachtvrij thuis be steld en tegen terugbetaling van 108 frank, een pak van 12 'doozen van 10 grammen CARSAN. Re- klaamschrift wordt bij de doos ge voegd. De inhoud van een doosje van 100 gr. volstaat om 500 kgr. aardappelen te bewaren gedurende gansch den Winter. De gebruiks wijze staat schriftelijk op ieder does. SLECHTS LICHT BESTROOIEN. ■r ALLERHANDE Vrijdag werd ht lijk opgehaald van Fiorine Louis uit de dokken. In strijd met zekere geruchten, en als zou het hier een moord betrenen, kunnen we mede- deelen dat het hier slechts een ongeluk betreft waarbij het slachtoffer door de duisternis misleid werd en in ’t water sukkelde. Frank Marie liet haar geldbeugel met geld en zegeltjes in het postkantoor liggen en was verwonderd dat deze twee uur nadien verdwenen was. Wegens onwettig verveer van ver- sohe visen werden A. Verbist, L. Verbist en F. Verheyden in overtreding genomen. De fiets van den knecht Emiel, werk zaam bij de firma Demeester, A. Pieters- laan, werd door onbekenden gestolen. O. Naeyaert uit Middelkerke wist drie geslachte varkens te vervoeren af komstig uit den woeker. Gevat trachtte hij te ontvluchten echber na zijn papie ren aan den politieagent Bertheloot, dia hem aanhield, r‘ J ■- voortvluchtig. zaakje. Voetbal Stade Kortrijk R. C. Harelbeke 20 Voor een circa 3.000 koppige massa heeft Stad-e niet een oververdiende 2-0 zege den aanval van Harelbeke afgeslagen. In 'de eer ste speelhelft was het spel nagenoeg ver deeld; de Ratten vielen weliswaar meer aan. doch de lokalen waren veel gevaarlijker voor doel en hadden zelfs enkele keeren met on- kans at te rekenen. Niettemin gaf de rust stand 0-0 vrij goed de spelverhouding weer. Na de malt echter kwam de klasse dèr loka len spreken. Voorloopig echter kon de be zoekende verdediging nog niet in fout geno men worden, tot het moment kwam dat een van Harelbeke’s achterspelers een richting- heb'oend schot met de hand keerde, wat met strafschop bestraft werd. Blondeel nam de kans waar en zette om (1-0). De veerkracht die bij Harelbeke tot dan toe nog gaaf was. scheen thans gebroken. De Stadistën vielen maar steeds gedurig aan en lukten nog voor inrukken op geharrewar- langs Delannóy een tweede punt.'nadat Blondeel even voordien nog een te beurt gevallen penalty op de paal had geschoten. Morgen Zondag moeten de Stadistën naar C. S. leper, waar ze meteen hun punten- actlef met 2 eenheden zullen aandikken. Racinq Club Gent Kortrijk Sport 14 Met ietwat geforceerde 4-1 cijfers hebben de rood-gelen te Gent de lokale Racingers de punten afhandig gemaakt. Volgens inge wonnen Inlichtingen wat de pers eensgezind tenvolle beaamt, Is deze zege niettemin ten volle verdiend te noemen, dit cm het af doend meesterschap der bezoekers gedurende de eerste helft, waarin 3 doelen werden aan- geteekend. De tweede helft was meer ver deeld. Kortrijk liet de teugels wat losser en Gent oefende dan een tijd lang druk uit op de bezoekende verdediging, die op hoekschop eenmaal in fout werd genomen. Doch verder brachten het de Stroppen niet, want Fenaux verzekerde met krachtig ver schot zijn ploeg met een vierde doel de zege. De eerstvolgende speeldag Is S. K. Roese- lare te gast aan de Meenensteenwegv partij die weer een hardnekkig verloop bèlooft te krijgen. Nu Sport de vaste opstelling schijnt gevonden te hebben, zie ik ze dan ook de op dringerige Rodenbachzonen een krachtige «halt» toeroepen, al kunnen dubbeltjes in gewestelijke derby’s soms aardig rollen. K. V. V. Kuurne White Star 5—1 Spitjs in de vervanging moest voorzien worden van Camelbeke en G. Denijs, heb ben de K.V.V.-mannen op het Piri-oenveld de White Starboys van Kuurne met een sma delijke 5-1 nederlaag wandelen gezonden. DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Callens Jacques. Chris- tiaens Marie-Rose. Vercampt Mia. Coudyzer Mare. Spleers Anny. Ma rscha! Mare. Vantieghem Arnold. Verleyen Mireille. Vanpanteghem Ju lien. Ameye Godelieve. Eric Feyers. Avet Berenice. Huwelijken. Dejager Pierre en Eg- germont Maria. Vandenbroucke Je room en Vercruysse Marie, Overlijdens. Pr.uwels Clotilde, 63 j. Verleyen Victor, 75 j. Caby Theo- flel, 83 j. Moreel Jan, 80 j. Defraeye Eulalie, 69 j. Mauws Camiel, 81 j. Brand. De wijk Gavers werd ineens in op schudding gebracht door brandalarm. Dicht de hofstede van Debels Alfons was er in een groote stroomijt brand ontstaan die geweldig oplaaide en de mijt verniel de. De opgeroepen brandweer uit Harel beke, die spoedig ter plaats was, kon de verdere uitbreiding voorkomen en de hoe- vegebouwea vrijwaren. De oorzaak is on gekend. Diefte. De wielrijder Fillleux A. uit St-Lodewijk had aan de herberg Barak zijn flets geplaatst. Deze werd er kort daarop ge stolen en werd nu deels onttakeld in de Leie teruggevonden! TOONEELFEEST Door De Lustige Vrienden Zondag en Maandag twee opvoeringen gegeven van het fijne en tevens plezierige tooneelstuk «De Distel», De vertolking' was eens te meer zeer bevredigend ter wijl het stuk zelf iets uit het bovenste schof was. De opkomst was iedere maal groot zoodat de talrijke aanwezigen heb ben kunnen, genieten van een hoog fijn tooneelspel. KOLEN VOOR WINTERHULP De behoeftige en ondersteunde gezin nen van Winterhulp hebben verleden week een hoeveelheid kolen bekomen. ËfflfflMiWMmHimifmimninniiiniinimnnnntwniwmnnnTniwninnnnnmnnfflnmmnmiiuisfflnnmmmniiniinm GENEESKUNDIGEN DIENST Zondag 22 November 1942. H. Dr Ghekiere, Noordstraat, Roes. H. Dr Sinnesael, Consciencestr., Roes. Apotheek: Heer Deltour, Ooststraat 12, Roes. Taxivoerder voor de HH. Dokters: H. Nestor Wautérs, Spanjestraat 90, BURGERSTAND van 12 tot 19 November 1942. Huwelijksafkondigingen. Andries Dermaut, handelsreiziger, met Magdalena Heydens, naaister, beiden te Roeselare. Joseph Vanhaverbeke, handelsbedien de, met Maroella Saelens, kleermaakster, beiden te Roeselare. Andries Debels, rekenplichtige, met Germana Debeucke- laere, bediende, beiden te Roeselare. Frans Spriet, vlasbewerker te Oostnieuw- kerke, met Maria Maschelein, dienstmeid te Roeselare. Alfons Noseda. meester kleermaker te Roeselare, met Jeanne Mossiat, z. b. te Jemelle (Namen). Maurits Debusschere, tabakbewerker, met Maria Vandermeers'ch, naaister, beiden te Roeselare. Theophiel Sanctorum, houtbewerk, met Yvonna Desmet. speel ster, beiden te Roeselare. William Townsend, belastingsbediende, met Paula Vanneste, vermicelbewerkster, beiden te Roeselare. Frans Landuyt, borstelma ker te Ingelmunster, met Maria Nuytten, haspelaarster te Roeselare. Arthur Willemyns, handelaar, met Simonne De- croix, inpakster, beiden te Roeselare. Victor Vanderperre, losser, met Espérence Clément, voddenwerkster, beiden te Roe selare. Maurits Vandendriessche, pak- kenmaker, met Maria Vereecke, haspe laarster, beiden te Roeselare. Albert Libbrecht, houtbewerker, met Maria Pat- tyn, b., belden, te Roeselare. Huwelijken. Emiel Lemaitre, land- bouwwerker te Hooglede, met Magdalena Delméiren, inpakster te Roeselare. Willy Feys, boekhouder, met Maria-Josée Vanhove, magazijnierster, beiden te Roe selare. Oscar Deseure, wever te Rum- beke, met Clementina Billiet, dobbelaar ster te Roeselare. Georges Riviere, werktuigmaker, met Simonne Verhaeghe, z. b., beiden te Roeselare. Albert Mu ller, ijzerbinder te Rumbeke, met Alice Declercq, dobbelaarster te Roeselare. Gustaaf Verstraete, autogeleider, met Margareta Cappelle, winkelbediende, bei den te Roeselare. Georges Pareyn, me taalbewerker, met Maria Devriess, ver micelbewerkster, beiden te Roeselare. Frans Vanhaverbeke, mekanieker, met Simone Kerrinckx, naaister, beiden te Roeselare. Geboorten. Maria-Rcsa Vereecke. d. v. Edmond en Rachel Vancompernolle, Beverenstw. 139. Rita Lamote, d. v. Gustaaf en Jeannine Vandooren, Exaar- destraat 39. Gerarda Dekeerle, d. v. Napoleon en Elisabeth Aerens, Spanje straat 73. Erik en Erika De Gufïrey, z. en d. v. Hippoliet en Flora Venkeirs- bilck, Spanjestr. 100. Norbert Sey- naeve, z. v. Gaston en Martha Dujardin, Groenestr. 31 A. Rita Cleet, d. v. An dreas en Joanna Dejonckheere, Noord straat 62. Marlette Vandewille, d. v. Richard en Juliana Daset, v. Zwevezele. v. Alfons en Isabella Verbeke, Groenestr. 60. Rosa Moyaert, d. v. Leon en Maria Leen- knecht, v. Beveren. Luitgarde La- beeuw, d. v. Michiel en Martha Baert, v. Hooglede. Hippoliet Laevens, z. v. Hen drik en Magdalena Deceuninck, Herop- bouwstraat 121. Sterfgevallen. Karel Vinckier, 67 j., metser, wed. v. Leonia Deruyter en echtg. v. Augusta Vandamme, Statiedreef 175. Godelieve Crevits, 2 j., d. v. Maurits en Julia Cappelle, v. Torhout. Petrus Vancraynest, 78 j., plakker, echtg. v. Em ma Vanhaverbeke, Groote-Bassinstr. 10. Pieter Rosselle, 81 j., landwerker, on gehuwd, Meenenstw. 207. Emeric Bra bant, 73 j., rustend hoofdonderwijzer, echtg. v. Paimyre Lonoke, v. Kortrijk. TAXIVOERDERS IN DE WEEK H. Verstraete. Hof van t’Henneken 46, H. Camiel Ysseres, Herdersstraat 96, H. Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielstr. 26. laeaaiiSBBaaenBffiKEasiBiassssssa Vraag aan uw Briefdrager «DE POPERINGENAAR» in de bedstede, al te zamen een 100-tal kgr., voortkomende van diefstaal bij den landbouwer Decruyenaere Henri te Her- zeeuw. BURGERSTAND Geboorten. Marie-Joséé De Loof, d. v. Frederik en Jeanne De Cock, Kanegem. Frans Sanctorum, z. v. Frits en Maria D'hoop, 9’ Wijk 680. Anny De Bus- scher. d. v. Gerard en Adrienne Sabbe, 9" Wijk 693. Livina De Mare, d. v. Ju les en Elodie De Simpel, Pittem. Overlijdens. Romanie D’Haeze, 72 j., echtg. Vandendriessche Florimond, Posl- berg. Maria Kind, 81 j., ongeh., Sint- Amandstraat. Ivo Billiet, 70 j., echtg. Debackere Elisa, Wingene. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Ticlt. Herstellen en stemmen van pianos. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Gerard Vandeputte. Leen- molenstraat. Walter Huys. Luchtbal. Vanwanseele Christina, Scheewege. Frans Martens, Tielstraat. Rosette De- coninck, Lindeveld. Georges Uytten- hove, Scheewege. Esthel Bossuyt. Beer. Overlijdens. Monique Duyvejonck, 3 m., Ondank. Etienne Mabbe, 3 m., Poelvoorde. Felix Deserranno, 75 j., kleermaker, wed. Sophia Baesen. Ivo Verhaeghe, 80 j., landwerker. wed. Leonie Declercq, Hékke. Marie-Louise Van- daelo, 71 j., wed. Emiel Vanderhaeghen, Hoogweg. August Spriet, 67 j., land bouwer, wed. Marie Vermeire, Ratellnge. Irma Vanzieleghem, 55 j., strijkster, Pastorijstraat. Huwehjksbeloften - Marcel Roegies, V£V11 3U11UUJOUCV iijkswachter te Wingene, met Angela digheid van de Comiteitsleden en den Verstraeten, z. b. te Gent. Joseph De- - - serranno, bakker te Wildenburg, met Paula Dewispelaere, dienstmeid te Oost- kamp. Huwelijken. Maurits Anseeuw, on derwijzer te Rudder voorde, met Maria Van Cauwenberghe, onderwijzeres te Win- gene. Godfried Vanpoucke, landbouwer te Wildenburg’, met Rosina Deyne, huis houdster te Wingene. Omer Vanlaere, bediende, met Bertha Lagrain, borduur ster, te Wingene. STADEN Burgerstand. Geboorten. Deforche Daniël, z. v. Gerard en Debaene Marie-Josephine, Handzamestr. Debeuckelaere Antoon. z. v. André en Spruytbe Magdalena, R. Tollenaerestr. Verslype Daniël, z. v. Gaston en Van Canneyt Judith, Veldstr. Huwelijksbeloften. Dick Marcel, land bouwer v. Staden, en Ra?on Magdalena, z. b. v. Kortemark. Vanthomme Julien, landbouwer v. Staden, en Vandenberghe Margaretha, dienstmeid v. Werken. Vermeulen Georges, aardewerker, en Schiettskatte Magdalena, fabriekwerkster, beiden v. Staden. Swaenepoel André, landw. v. Staden, voorh. te Oostnieuw- kerke, en Santy Marie-Lcuise, dienstmeid v. Oostnieuwkerke. Huwelijk. Huyghe Albert, landwer ker, en Deprez Germaine, huiswerkster, beiden v. Staden. Overlijdens. Deleu Petrus, 76 jaar, echtg. v. Vandenbulcke Emelle, R. Tolle naerestr. Deceuninck Marie, 63 jaar, kloosterzuster, Bruggestraat. Deforche Daniël, 4 d., z. v. Gerard en Debaene Marie-Josephine, Handzamestraat. De seure Albert. 27 j„ echtg. v. Vanmaele Emelie( overl. te Roeselare). Smagghe Jerome, 35 j., echtg. v. Vanbezien Ger maine (overl. te Poelkapelle). HOOGLEDE Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Demeule- naere Maurits, landb. te Ardooie, met Verhelst Maria, landb. Devriendt Jan, land, te Heule, met Busschaert Maria, landb. Geboorte. Myngheer Daniël, z. v. Emiel en Havegeer Julia. Overlijden. Pattyn Maria, 88 j., ongeh. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige Dienst zal op Zondag 22 November gansch den dag waargeno men worden door Dokter Leopold Van den broucke. Diksmuidestraat 4: Telef. Roeselare 50.20. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 uur ’s middags. Brutale diefstallen. Bij den timmerman Petrus Bsrtrsm, wonende Hazewindstraat, zijn dieven erin geslaagd er van door te gaan met twee rijwielen welke ze uit de schuur gehaald hebben. De velo’s werden naderhand te rug gevonden maar een wiel was ontdaan van een der fietsen. Een vest welke aan een der fietsen gehecht was. heeft men niet meer terug gezien. Camiel Gaere- mijn. wonende zelfde straat, kreeg even eens ongewenscht bezoek. Hier werden vier schotels zwijnenvleesch en andere eetwaren gestolen. Rantsoenkaarten niet-eetbare producten. De rantsoenkaarten voor niet-eetbare produkten zal samen plaats hebben met de uitreiking der rantsoenzegels. Al de gewone rantsoenkaarten moeten voorge legd worden. GITS Burgerstand. Geboorten. Mispelen Noël, z. v. An- dré en Hosten Maria. Ghesquiere Omer en Palmer, z. v. Hendrik en Helena Thange. met Heli 1 Frisch cn hand den Zondag, tusschi de Cinema-kas. De Vlagingericht mag zich in een groote belangstelling verheugen; iederen Vrijdagavond te 6 uur verzamelen de vrouwen zich in het Duitsch-Vlaamsche Huis (voorheen Casino) Bruggestraat. Men kan alle inlichtingen omtrent de werking van De Vlag bekomen bij Marcel Cardoen, Rijselstraat; bij Tanghe Roger, leperstraat: bij Pol Leger, Wer- vjkstraat en bij Dumortier Maurits, Van- dermeerschplaats, MWIIffllIllilllllMBIlllllll» Wij verwachten dat degenen, die t,e kort geschoten zijn, spoedig hun achter stel zullen inhalen. SPORT S. K. Roeselare. Ik veronderstel dat zelfs de vurigste sup porter verleden Zondag tevreden zal zijn ge weest over het vertoonde spel. De 3-2 uitslag was zelfs voor Dendermonde nog gevleid. Sportkring nam de geheele eerste speelhelff op zijn aktlef en cok in het tweede gedeelte waren er momenten van uitgesproken meer derheid. Drie doelpunten werden afgekeurd wegens off-side. in deze overwinning gaat het leeuwenaan deel naar de middenlinie, die reusachtig ge werkt en gezwoegd heeft. Wat ons vooral op viel, was het feit, dat er meer aan het breed- 1 tespel gedaan wordt. Dendermonde art van verschillende meesterlijke staaltjes te zien en juist deze aanvallen bleken ’de ge vaarlijkste. We zagen Dendermonde maar zelden treuzelen met den bal; deze werd aan stonds en resoluut doorgegeven; de spelers worden dan ook gedwongen op hun plaats te letten. We hebben werkelijk kunnen genie ten van een mooie partij voetbal. Zondag de zeer gevaarlijke verplaatsing naar Kortrijk. Als Sportkring hetzelfde spel speelt als tegen Derdermondedan komt er ten minste één puntje naar Roeselare. Goed succes! F. C. Roeselare. Onze Clubjongens werden te Meenen. met te hcoge cijfers geslagen. Het heeft echter zijn voordeel gehad, daar én de spelers én het bestuur hebben ingezien dat er iets moet veranderd worden. Pierre Rebry stond Zondag op de Unker- halfplaats en hij voldeed daar zeer goed. De mtddellnle zal er dus waarschijnlijk als volgt ultzten: p. Rebry, Mestlaen. Vandenabeele. En de voorhoede: Vande-rhaeghe. Maertens. Eug. Rebry. Manhaeve. Haverbeke. Ik geloof dat dit. op het oojenbllk de beste oplossing Is. Houthoofd had het derde doelpunt kun nen voorkomen, doch deze missing verbe terde hij door een puike tweede helft. Ondertusschen hebben onze jongens In Meenen Iets kunnen leeren. nl. het rap door- t naar de vleugels. Zaterdag 21 November treedt de eminente achterspeler Vanneste in het huwelijk. Het Is te hopen dat hijdie het Clubdoel voor zoovele gevaren weet te vrijwaren, zelf In zijn huwelijk moge gevrijwaard blijven voor tegenslag eh ongelukken en dat dit huwelijk in alle opzichten een gelukkige vereeniglng moge zijn. Krottegem Roeselare. Ook bij Krottegem werd er Zondag tegen Zedelgem verloren met 1-3. Zwarte Leeuw Roeselare. Zwarte Leeuw moest Zondag spelen tegen BANDEN ONTVREEMD Klacht werd door Mevr. Vindevogel Marie bij de politie ingediend, wegens ontvreemding van een buiten- en bin nenband van haar invalidewagentje, dat zij aan hare woning langs de Zwevegem- straat had geplaatst. BEGIN VAN BRAND Een begin van brand brak uit in de garage Van Quikenborre Martin, Moor- selestraat. Door de bewoners kon het vuur echter tijdig worden gebluscht. De UITREIKING DER RANTSOENZEGELS voor de periode November-December. Donderdag 19 Nov.: de inwoners van de straten Nrs 1 tot en met 30; - Vrijdag 20 Nov.: Nrs 31 tot en met 60; - Zater dag 21 Nov.: Nrs 61 tot en met 90; - Maandag 23 Nov.: Nrs 91 tot en met 130; - Dinsdag 24 Nov.: Nrs 131 tot en met 160; - Woensdag 25 Nov.: Nrs 161 tot en met 183; - Donderdag 26 Nov.: al die genen die zich niét hebben kunnen aan bieden op den gestelden dag. Gedurende de uitreiking der zegels zijn de bureelen open den: voormiddag, van 8.30 tot 12 u.; namiddag, van 2 tot 4 u. De bureelen van den Bevoorradings- dianst zullen gesloten, zijn op Vrijdag 27 November 1942. De personen die de zegels afhalen moe ten in het bezit zijn van de gezinskaart, de rantsoenkaarten en de eenzelvigheids- kaai'ten van geheel het gezin. UITREIKING VAN DE RANTSOEN KAARTEN VOOR NIET-EETBARE PRODUKTEN De rantsoenkaarten voor niet-eetbare produkten zullen afgeleverd worden van af Maandag 30 November 1942. Nadere inlichtingen 'betreffende datum en ma nier van afleveren der kaarten zullen na derhand per plakbrief ter kennis van het publiek gebracht worden. VLEESCHBEDEELING De laatste dagen werden klachten neer gelegd betreffende de bevoorrading van het vleesch. Ten einde misverstand tus- sohen beenhouwers en verbruikers te voorkomen, geven wij hieronder de waar de van het zegels Nr 10. 1 Zegels Nr 10 van de periode 28 Ok tober27 November 1942 geeft recht op 30 gr. vleesch (beenderen inbegrepen). De bijlevering van beenderen mag niet hooger zijn dan: a) voor varkensvleesch •b) voor runds- en paardenvleesch c) voor kalfs-, schapen- en geitenvl. 30 Wordt het vleesch verkocht zonder beenderen, dan geeft 1 zegel Nr 10 recht op: a» voor varknsvleesch 24 gr. b) voor runds- en paardenvleesch 22,5 gr. c) voor kalfs-, schapen-, geitenvl. 21 gr. De beenhouwers worden verzocht dit bericht in hun winkel op een voor het publiek duidelijk zichtbare plaats aan te brengen; De Bevoorradingsdienst. BOTSING TUSSCHEN MAZOUTTREIN EN AUTOCAMION Vrijdagmiddag had er aan den overweg Rumbekesteenweg een ernstige botsing plaats tusschen den mazouttrein Roese- lare-Meenen, die om 1.15 uur uit Roese lare vertrekt,- en de autocamion van den vervoerdienst Prosper Vanderstricht uit Munkzwalm. De autocamion werd be stuurd door zekere Louis Verburgh. Het was wel opmerkelijk dat alle drie de overwegen, aan de Veldstraat. Rumbe- kesteenweg en Vijfwegenstraat, open wa ren. Werd er geen sein gegeven of ha perde er iets aan de verbinding? De autocamion werd juist achter de cabine gepakt en omver gesmeten. Hij was beladen met 7.500 kilo aardappelen, die overal verspreid lagen. Bij den chauf feur zaten nog 2 personen, waaronder een vrouw. Deze werd nogal ernstig aan het hoofd gekwetst; de andere persoon, de eigenaar, had slechts een gezwollen oog; de chauffeur mankeerde niets. De bestuurder van den mazouttrein remde uit alle macht; hierdoor werden de reizigers dooreen gesmeten. Zekere Verlinden, vlashandelaar uit Wevelgem, kreeg een diepe wonde onder het oog; Godelieve Pommé uit Roeselare, werd de onderlip gespleten; de andere reizigers kwamen er niet den schrik van af. De gekwetsten kregen ter plaatse de eerste geneeskundige hulp, waarna zij ter ver dere verpleging werden weggevoerd. Het statiepersoneel was dadelijk ter plaatse orn een onderzoek in te stellen. TOONEEL Binnenkort komt de bekende tooneel- groep Volksveredelingweer voor het voetlicht met een successtuk, nl. Kleer maker WibbelDe uitvoering zal plaats hebben op Donderdag 26 November, om 7.30 uur stipt en voor de buitengemeen ten op Zondag 29 November, om 4 uur, in den Schouwburg Patria. TENTOONSTELLING w Tot Zondag 29 November exposeert op het stadhuis René Doom, stadsarchitect Roeselare, met verschillende stukken uit Luxemburg en de Ardennen. Tegelijker tijd exposeert ook zijn echtgenoote, Laura Doom, met verscheidene bloemstukken en stillevens. BURGERSTAND Geboorten. Vienne Johnny, te Kó men. Vonwynsber^he Norma. Stoel- maksrsstraat 3. Labb" Anny. Koningin Elisab'thstraat 14. Desreveaux Ghis- lain, Ostenstraat 53. Huwelijksaankondigingen. Vanflete- ren Maurits., en D-bèuf Marie, b. te Men nen. Jacques Camiel, te Meenen. en Delrue Ar.dréa. te Halewijn. Pctdlion Marcel en Vandenbvssche Clara, b. te Mesnen. Verhuist Jozef en Van Thou- rout Bertine, b. te Meenen. Coffyn Jean en Fontaine Simonne. b. te Meenen. Vanhamme Marcel, rijkswachter te Gent, en Sosnen Cecilia, te Meenen. Mullebrouck André, te Meenen. en De- croix Paula, te Werv’k. Pattyn Gabriel, te Gullegem. en Karolczak Hélène, te Stettin, verblijvend te Meenen. Huwelijken. Staessens André en Van Beuren Zoé. b. te Meenén. Vanhau'- wqert Julien eh Vertinde Elie, b. te Mee nen. Coussement Gerard en Derorme Nellv. b. te Meenen. Vancoillie Roger en Decraene Erna. b. te Meenen. Du- nont Kleb-er, te Meenen. en Carnentier Gisèle. te Halewijn. Ducolombier Georges en Tytgat Simonne, b. te Mee nen. Sterfgevallen. Vanoutrvve Guillau me. 51 j.. Moeslrroenstr. 94. Breyne Hendrik. 75 i.. Vlaanderenstr. 1. Guil- main Maurits. 67 j.. Wahisstr. 176. Vandevyvere Bertha, 61 i.. Bruggestr. 240. Tallaire Jules. 67 j.. Vooruiteangstr. Breyne Rachel. 42 j..-I.ammerstr. 156. Popelier Helene, 74 j„ Lammerstr. 41. Roggeman Erik. 2 m.. Leopoldstr. 126. Parméntier Theodoor. 63 j„ Volkslaan 300. Nollet Hermina, 86 j., Poermaga- zijnstraat 43. I.eysen Frans. Arsenaal- straat 26. Carette Robert, 22 j., Brug gestraat 129. Tabakdiefstal. Des nachts werden bij Alberiek Carron, wonende wijk Kruiskalsijde, 100 kgr. ta bak in bladeren, welke buiten te drogen hing, gestolen. Uitdeeling rantscenzegcls. De uitreiking der rantsoenzegels, geldig voor de periode van 28 Nov. tot 27 Dec., zal plaats hebben op de dagen en in de volgorde zooals hieronder aangeduid. Dinsdag 24 Nov.: ’s voormiddags van A tot D; ’s namiddags van E tot L. Woensdag 25 Nov.: ’s voormiddags van M tot T; ’s namiddags van V tot W. Dc personen dienen zich aan te bieden op de vastgestelde dagen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Antoon Depuydt, z. v. Jozef en Jeannette Loose. Lena Van belle, d. v. Odiel en Maria Vandecasteele. Freddy Depuydt, z. v. Leo en Irma Verhaege. Huwelijk. Alberiek Dheedene met Simonne Paret. Overlijden. Idonie Samoy, 78 j., wed. Constant Hoste. BEVEREN-Roeselare Diefstal. Bij de Wed. Muylle, Provinciale Baan, werden ruim 25 kilo tabak gestolen. De politie stelt een onderzoek in. LEDEGEBI Burgerstand, Overlijdens. Depoortere Natalia, 84 j„ wed. v. August Grymonprez. Schoon- vaere Hyppoliet, 90 j.. wed. v. Vandamme Louise en Vanhee Maria, Rollegemstr. Brabant Julie, 73 j.. wed. v. Malfait Leo nard. Lemon Rosa, 1 j., d. v. Paul en Bourgois Lia, Rollegemstraat. Huwelijk. Hollebeke Leon, v. Wer- vik, met Masselis Leonie. Huwelijksbeloften. Arsène Berghman met Vanneste Clara, b, v. Ledegem. Vandoorne Michael met Vandoorne Ma deleine, b. v. Ledegem. Gaytant Jules met Casteleyn Laura, b. v. Ledegem. Nieuwe zegels. De nieuwe zegeis zullen uitgedeeld wor den: Maandag 23 Nov., voor de kaarten genummerd 1; Dinsdag 24 Nov., nrs 2; Woensdag 25 Nov,, nrs 3; Donderdag 26 Nov., nrs uur. MEDEDEELING VAN DEN BEVOORRADINGSDIENST Voor de groote werking van de aard- appelcontracten voor den oogst van 1943, zouden de landbouwers te werk moeten gaan als volgt. Wie van 50 tot 100 aren aardappelen zal planten, zou 30 ^contracten beschik baar moeten stellen voor inwoners van Roeselare. Wie meer dan 100 aren“SBru 1! 30 KACHTEM Nieuwe zegels. De nieuwe zegels worden uitgedeeld: op Woensdag 25 Nov., van 9 tot 12 uur, Sektie A; cp Donderdag 26 Nov., van 9 tot 12 uur, Sektie B van 1 tot 150; van Donderdag 26 Nov. 7501 zieken, ouderlingen, gebrekkigen en zwan gere vrouwen. j Telaatkomers op Dinsdag 30 Nov. 1942. Al de eenzelvigheidskaarten moeten ver toond worden om de zegels te bekomen. KULTUURLEVEN De Vlag-activiteit. Zondag 22 Nov.. te 15 uur, wordt In de feestzaal van het Volkshuis door het Volkstooneel onder de auspicies van De Vlag het tooneelwerk Boefje opgevoerd, met Renaat Grassin. Op Vrijdag 27 Nov., te 7.30 uur, wordt de éénige film Bismarck opgé- I voerd in de feestzaal van het Volkshuis. I De voordracht van Zaterdagavond I en gegeven dcor Maurits Verhaest mocht I zich in een goede opkomst verheugen. Door De Vlagwordt op Zondag 6 December een Klaasfëest ingericht vooi' al de kinders der De Vlag-Ieden. die dep ouderdom van 13 laar niet bereikt hebben. De cursus voor de Vrouwen door Diefte. De fabriekwerker Gust. La-evens had pas enkele stonden zijn fiets aan den win kel van een bloedverwant geplaatst toen hij vaststelde dat deze er gestolen was. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. André Decraemere. Gilbert Feys. Rita Himpe. Michel Michels. Ar.dréa Vanlaere. Sterfgevallen. Alois Coppens, 70 j. Jules Delombaerde, 69 j. Weduwe Henri Stevens, 71 j. Huwelijken. E. Vangeersdaele met A. Nuyttens. Georges Heyenk met Maria Vandenbossche (Sint-Baafs-Vijve). Albert Verbeke met Mathilde Adams (Zulte). Henri Destoop met Angèle Goeminne. Remi Vanpoucke met Ma- rie-Louiza Vermeulen (Heirweg). Tooneel. Op 5. 6 en 7 December eerstkomende, wordt in de tooneelzaal Kunst en Een dracht - een prachtig stuk opgevoerd van Willem Putman, getiteld: «IK BEN NIET JALOERSCH Den auteur speelt zelf in dit stuk. Algemeene ingangs- prijs: 12,50 frank. HERZEEUW Aangehouden. Flora Marchand echtgenoote Worsfelde, wonende Hamstraat, werd aan de grens Marcel Vandamme, z. aangehouden omdat zij in het bezit ge vonden werd van valsche broodkaarten. Zij werd naar de gevangenis overgebracht. Diefstal. Roger Verbrugghe plaatste zijn fiets aan het gemeentehuis. Bij zijn terugkeer stelde hij vast dat een lederen tasch verdwenen was. MOESKROEN Geit gestolen. De genaamde J. Bênit, wijk Berg Gal lois kwam bij de rijkswacht aanklacht doen dat ten nadeele zijner moeder, wo nende Rollegemstraat, eene geit gestolen werd. Diefstallen. In de afgeloopen week heeft de plaag der diefstallen zich terdege herhaald. Bij de landbouwer Vercoutere-Malisse, op den Beekhoek, werden twee zwijnen gestolen; tot dicht bij het Leegtje is men de da ders op het spoor kunnen blijven. Vrijdagnacht werd er ingebroken bij Henri Huys, op het Raakske; de ijzeren staven vóór het keldervenster waien al losgewrongen, toen do dieven verjaagd werden en het pasgeslacht varken in der. kelder moesten laten. Zondag, na de eerste Mis, werd in de Futselstraat, vóór den winkel van M. Decorte, een velo ontvreemd. Tooneelavond. Op Zondag 22 November pakt de zoo gunstig gekende tooneelvereeniging Ste- Lutgardisnog eens uit met een veelbelo- v-enden, hoogstaanden tooneelavond. Be nevens de opvoering van het boeiend too neelspel Het Meisje in de Schaduw door W. Van den Berg, zullen deze flinke meisjes voor het voetlicht brengen: Greet aan Ste-Cecilia, Nachtegaal, Boerenbrui loft (dans), Volksdansen, Liederen en Dansen, en ten slotte het Levend Beeld: Moeder, we komen U wijden Vlaande- rens volk, dorp en steeWe durven de zen tooneelavond dan ook ten zeerste aan bevelen. Het is te doen in het Meisjes patronaat, te 16.30 uur! WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorte. Vanpeteghem Wilfried, z. v. Jules en Havegeer Martha. Overlijdens. Desnoeck Frans, 10 d., z. v. Cyriel en Pauwelijn Germaine. Bouttelgier Maria, 40 1., echtg. v. De snoeck Marcel, Debacker Sidonie, 74 j., ongehuwd. PRACHTIGE PROGRAMMAS van 21 tot en met 26 November 1342. Vcrtooninxen: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te 2.70, 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag tc’.k'-ns te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis Zaterdags ook te 4.30 uur. In Feest- palcfc ’s Dinsdags te 7.30 uur. In Gou den Lanteem nok rs Woensdags te 7.30 uur. GOUDEN LANTEERN Persijnstr. Deze week een topfi’rn d?r I’. F'. A.: WENSCHCONCERT met Ilse Werner. C.t! Raddatz. Ida Wurst, Hc-’nz Riihmann, Marika Rökk. Paul Hörbigcr. Opgepast! Bespreekt tijdig uwe plaatsen! ONS HUIS Uange Brugstraat. IVcrcWriéóws V. F. A. Als hooidfilm <1» beste Paula Wesscly-film: JULIKA (Die Ernte) niet Paula Wessely en Attila Horbiger. ROYAL Groote Markt. Een buitengewoon avonturenfilm: «EEN VROUW IN DEN MAALSTROOM» groote dnitsehxesproken fi'm met de schoone Hertha Feiler en Attila Höibiger. FEESTPALEIS Aktualitmten U. F. A. - He pittige. i»ugdige «esproken Tobis-film «DE 7“ JONGEN» Finkenseller en Karl Schonbock. jeugdig snel! Kaarten on voor- hen 11 en 12 uur aan Groote Markt. BURGERSTAND Geboorten. Gcldolf Rita, d. v. Wer ner en Honoré Maria, Hondstraat 5. Scheidsman Solange, d. v. Arthur en Corteville Paula, Koommarkt 15. Del- baere Roger, z. v. Renaat en Mulier Ma ria, Katteboomstr. 7A. Desimpel Luc, z. v. Maurits en Maes Josephina, v. Kor temark. Devoldere Christa, d. v. André en Hemberg Dina, Katteboomstraat 8. Overlijdens. Naessens Jules, 74 j., echtg. Boone Adeline, H. Hartstr. 4. Decoene Pascal, 51 j., eohtg. Demey Adrienne, Kloosterstraat 12. Bollaert Willy, 3 d., z. v. Camille en Werbrouck Maria, Princessestraat 23. Werbrouck Xaverius. 81 j„ echtg. Anseeuw Marie, Bleekerijstr. 139. Benoit Marie-Thé- rèse, 1 j., d. v. Cyriel en Maria Vanler- berghe, Roeselarestr. 286. Breemersch Cyrille, 73 j., wed. Vanmarcke Leonie, Haaipanderstr. 5. Desmet Camille, 69 j., eohtg. Beernaert Marie, Plaats 54. Huwelijksafkondigingen. Windels Ur- bain, borstelfkw, en Duyck Yvonne, bor- stelfkwst, beiden v. Izegem. Muylle Mi- ohel, kandidaat rijkswachter, en Vande- caveye Magdalena, beiden v. Izegem. Beheydt Uibain, schoenfkw., en Samyn Marcella, schoenfkwst, beiden v. Izegem. Timmerman Maurice, werktuigm., en Demaegt Madeleine, huishoudster, beiden v. Izegem. Mestdagh Octaaf, vlaswer- ker, en Lapeire Martha, huiswerkster, bei den v. Izegem. Malisse Roger, schoen- fabriekw., en D’Heygers Jeanne, schoen- fabriekwst., beiden v. Izegem. Latrez Andreas, meubelmaker, en Brabant Jean nette, schoenfkwst., beiden v. Izegem. Deprauw Willy, telefonist v. Izegem, en Demeulenaere Emma, huiswerkster v. In- gelmunster. De Bie Adiel, metser v. Izegem, en Deman Julia, huiswerkster v. Ardooie. DE BISMARCKFILM Door de zorgen der stedelijke cel De Vlag wordt op Dinsdag 24 a. s„ te 7 u., in de kinemazaal PlazaKruisstraat, een groote filmavond gehouden waarop de grootsohe film Bismarckzal afgerold worden. MET U OP RONDE DOOR DE STAD Madame, weet ge dat hst ten streng ste verboden is uw tapijten en stofdoe ken vit te slaan van uit de vensters die co c’en ener baren weg ultgevsn? Pas on, went de politie heeft daartoe orders ont vangen. en wat meer is, het is niet proper ook.' vzant de voorbijgangers verdisnen toch riet bestoven te worden dcor u. Denkt cr cp. dat wanneer hst sneeuwt en vr’est. ge verplicht zijt de sneeuw van het voetpad weg te ruimen en het voetpad met asch of leis anders te bestrooien. Zondagavond deed er zich aan den Posthbornhoek een aanrijding voor tus schen tram en vrachtwagen van Oscar Vanassche vit Hu’ste; gélukkiglijk dat alles zich tot stoffelijke schade beperkte. Ten nadeele van Winterhulp wer den van het land dat het bewerkt 1.000 stalen prei gestolen. Remi Rigole, trambediende, gehuis vest ta Meenen, Ambachtenstraat, liet enkele minuten zijn fiets onbewaakt aan een huis der Kortrijkstraat staan. Dat was genoeg om een dief toe te laten de fiets te stelen. Dinsdagavond stante de soldaat Heinz Kühn te Wevelgem van den tram, die te 6.15 vur uit Kortrijk vertrokken Geboorte. Vercamer Laurent, z. vA Andreas en Castelein Godelieve. Overlijdens. Loyson Emiel. 57 j., echtg. v. Heemeryck r.eonia. Vanhau- v/aert Georgetta. 14 m., d. v., Cyriel en Vansteenkiste Magda'ena.' Huwelijk. Dercolx Camiel, paarden- geleider, met Vandsrmeersch Suzanna, meid. Huwelijksafkondigingen. De Cuypere Firmin, landb. te Ruddervoorde. met Geldof Rachel, landb. Vereecke An dreas, kohnhand.. met Vanoosthuyse Lu- ciana. z. b. te Kórtrijk. Uitdeeling der rantsoenzegels. De nieuwe rantsoenzegels zullen als volgt v.itgedeeld worden. Rumbeke, Bevoorradingsdienst, Hoog straat 51: D'nsdag 24 Nov., van 8 tot 12 uur, 1’ Wijk: van 1.30 tot 4 uur, 2" Wiik. Woensdag 25 Nov., van 8 tot 12 uur, 3’ en 4’ Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 6’ en 9’ Wijk. Naar we vernemen zal deze kolenbsdee- 'ling regelmatig kunnen geschieden ge durende de wintermaanden. DE GRAAF VAN LUXEMBURG Deze mooie operette, op muziek van Franz Lehar, zal alhier twee verteonin- gen kennen en wel op morgen Zondag 22 dezer, cm 2.30 u. en om 7 u., telkens in de Gildezaal der Kruisstraat. Deze op voeringen worden gegeven door het ge zelschap Schaub uit Gent. UITREIKING DER RANTSOENZEGELS De uitreiking der rantsoenzegels voor de volgende periode zal alhier plaats heb ben op Maandag 23. Dinsdag 24, Woens dag 25, Donderdag 26 en Vrijdag 27 Nov., telkens van 8.30 u. tot 11.30 u. en van 2 u. tot 5.30 u. De uitreiking geschiedt volgens de gewone orde der straatnamen. TOONEELFEEST Op Zondag 29 November wordt alhier in de feestzaal van het Gildenhuis een opvoering gegeven van het puike tooneel stuk van Jac. Ballings, namelijk Twee zusjes bij mekaarDeze vertooning wordt gegeven door een tocneelkring uit Gent. KINEMAS Programma.? der week. In kinema «Patria», Groote Markt: «De Bruide gom uit Braziliëgroot lachsucces. In kinema PlazaKruisstraat: «De Reis naar Tilsitgroot familiedrama met Christina Söderbaum. VERKEERSONGELUK Op Zaterdag 14 Nov., omstreeks 17.10 U., werd de wielrijdster Duyck Godelieve, wo nende Zonnebekesteenweg- alhier, op de Groote Markt ter hoogte van het notel Britannique aangereden door een auto bestuurd daar Hr Debruyne André, uit Brussel, en lichte kneuzingen toegebracht. Haar rijwiel werd gansch ontredderd. AANRIJDING Op Zondag 15 Nov. heeft een auto die van de G. de Stuersstsraat de Beluik- straat wilde inrijden, zijn zwenking slecht genomen, zoodat hij botste op den hoek van de gevel der banketbakkerij Sweert- vaegher. Gelukkiglijk bepaalde het on geluk zich slechts tot stoffelijke schade aan voornosmd huis, en aan de auto. RIJWIELDIEFSTAL Zondag 11. omstreeks 18.45 uur, plaatste Degraeve Albert, van Boezinge, zijn rij wiel op de koer van het Vlaamsen Huis gelegen G. de Stuersstraat. Wanneer hij omstreeks 23 uur zijn rijwiel wilde terug nemen, was dit reeds spoorloos verdwe nen. Hij kan niet vermoeden wie hem zijn rijwielontvreemd heeft. De politie stelde een onderzoek in. DRONKEMANSKUREN Verleden Dinsdag 17 Nov., omstreeks 22.15 uur, werd in de G. de Stuersstraat een gekwetsten manspersoon door voor bijgangers aangetroffen. Seffens werden s om. u, uMuutiua, z.u Dokter en Politie opgeroepen, doch weldra 4; telkens 's morgens van 9 tot bleek dat men hier té doen had met een stomdronken man, die al vallende zich REEKS TENTOONSTELLINGEN Galerie Ars Langesteenstraaat 28, tot 30 Nov.: Albert Setola, uit Knokke- aan-Zee. Van 22 Nov. tot 7 Dcc.: Achil le Sengier, uit Kortrijk. Rookzaal. Stadsschouwburg, tot 29 Nov.: Kunstschilder André Laporte. Van 26 Nov. tot 6 Dec.; D? Portaelskring Zaal Den Arend Dcornikstraat. tot 30 Nov.: Kunstschilder Fred Wallecan. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Samen 1423 stuks. Kalvers 613; var kens 613; schanen 32; paarden 32; koeien 140; vaarzen 420; stieren 174; ossen 84. IN DE RECHTERLIJKE ORDE BENOEMING Bij besluit van 12 November 1942 is aangeduid om het ambt van ondervoor zitter in de rechtbank van eersten aan leg te Kortrijk waar te nemen, de Heer Beken P. T. G., eere-raadsheer in het hof van Beroep te Leopoldstad, bijge- vc:gd rechter in die rechtbank. DE GEBKQEJJERS KAJaKOBN t5p Zondag 29 lïóv'èmbër e. k., opvoe ring door het vermaard Tooneelensemble De Leiezonen in de Schouwburgzaal der Gilde van DE GEBROEDERS KALKOENhet gekende en succesvolle blijspel in 3 bedrijven van G. Nieten. Deuren open te 5 uur. Doek te 6 vur. Prijzen der nlaatsen: eerste rang 7 fr.; t wei de rang 5 fr. SPORTNIEUWS was. Bij onoplettendheid nam hij de va lies van een reizigster mede. Naderhand stelde hij de vergissing vast en vraagt de vrouw die zijne valies moet hebben, die ter zijner beschikking te stellen op het Dolitiekommissariaat te Meenen. De naam van. den eigenaar staat in het valies ge schreven. Verleden week werden twee melk venters enkele liters melk gestolen, toen zij in een huis waren om er hun waar te bestellen. En zoo is ons praatje ook uit. RANTSOENEERINGSZEGELS De uitreiking der rantsoeneeringszegels voor de periode November-December heeft plaats in de kazerne, van 8.30 tot 11.30 uur, en van 1.40 tot 5.15 uur, op volgende dagen Vrijdag 20 Nov., van nr 2501 tot 3500. geven van den bal en het direct plaatsen Zaterdag 21 Nov., van nr 3501 tot 4500. Maandag 23 Nov., van nr 4501 tot 5500. Dinsdag 24 Nov,, van nr 5501 tot 6500. Woensdag 25 Nov., van nr 6501 tot 7500. 1'v'nde;'dag 26 Nov., ’s morgens van nr tot het einde; ’s namiddags voor de Slachthuisstraat. Eph aangename bnfilm. en geestige Duitsch- Wijk: van 1.3'J tot 4 uur, 7" en 8” Wijk. Heitem. in de herberg «In Beitem.- Vrijdag 27 Nov., van 8.30 tot 1 uur: 10-’ 11» en 12’ Wijk. Winterhulp. Op 22 November komt de bekende en populaire Wielockx naar Rumbeke om iq de gemeentezaal een demonstratie te ge ven ten bate van Winterhulp. OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Crabbe Hendrika, d. v. Jozef en Demeester Gabriella. Van maele Leona, d. v. Leopold en Placka Gerarda. Hostyn Noëlla, d. v. Cs?ar en Bolle Julia. Crabbe Lena, d. v. Odiel en Monteyne Andrea. Huwelijken. Bekaert Frederik, van Moor.sele, met Driesens Maria, v. Oost nieuwkerke. Rosseel Albrecht, v. Rum beke. met Bol Bertha, v. Oostnieuwkerke. Rigole Jozef met Platers Eliza, b. v. Oostnieuwkerke. Overlijdens. Verpoort Odiel, 65 Vermeul'n Jules, 3 j., z. v. Gerard en Bordyn Martha. politie stelde eèn onderzoek in. FIETSTER GEWOND Langs de Noordstraat kwam het tot een botsing tusschen de fietsters Vermeu len Anna, uit Heule, en Demeulemeester Maria, uit Kortrijk. Laatstgenoemde liep lichte verwondingen op. HUIZEN BESMEURD Opnieuw gebruik makende van de duis ternis. werden de huizen besmeurd van Hr Michel Loosveldt. gewestelijk afdee- lingsleider van het V. N. V.-Kortrijk. wo nende Pyckestraat. en van den Hr Victor Deleu, wonende Pater Beekstraat; dit laatste voor de tweede maal in. drie we ken tijds. SCHOUWBURG «DE GILDE» Gezien honderden geen plaats hebben voor de vertooning van De Zwarte Kat wordt er op Zaterdag 28 November, om 7 uur, een laatste vertooning gegeven. DRIESTEMMIGE MIS Op morgen Zondag 22 Nov. viert de be faamde zangmaatschappij Pro Ecclesia haar 15-jarig bestaan. Te dier gelegen heid wordt te 9.30 uur, in de St-Maar- tenskerk de eerste uitvoering gegeven van de driestemmige mis van Heer Prosper Van Eeckaute, prijs van Rome, Bestuur der van het stedelijk Muziekkonservato- rium. Deze uitvoering wordt gegeven on der de leiding van den toondichter. Aan het orgel: Hr A. Vanhoutte. Solisten: de Heeren Gerard Sandra, Saey en L. Van- deginstc FILMVERTO ONINGEN Morgen Zondag 22 Nov. worden door toedoen van Davidsfonds-Kortrijk, te 14.30 en 17.30 uur, ter feestzaal De Gil de twee filmvertooningen door ’t Smal- ïilmstudio gegeven. Zondag 29 Nov., te 11 uur, wordt namens het Kortrijksche Davidsfonds in Onze Lieve Vrouwkerk, een H. Mis voor Guido Gezelle. met gelegenheidsaan- spraak door W. E. P. Dr Dewijn, O. P., opgedragen. Te 15 uur spreekt W. E. P. Dr Dewijn O. P., in de bovenzaal van het Stadhuis, over Vlaamsche Kultuurgrootheid» Geen Rijker Kroon, dan Eigen Schoon Een onzer beste redenaars over ’n actueel onderwerp. Een keurvoordracht. Leden: 1 fr.: niet-leden: 3 fr. Te betalen aan den ingang. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO Tusschen de tram Kortrijlc-Meenen en e?n vrachtauto, had in dn Bchserstraat een botsing plaat:;. Gelukk’g bepaalde zich alles bij stoffelijke schade. VERSCHEIDENE LANDBOUWERS VEROORDEELD WEGENS TE WEINIG AANGIFTE Tal van landbouwers stonden terecht wegens onvolledige aangifte van teelt- grond. Zoo werden veroordeeld: Cour- celles Emiel, uit Dottenijs, 800 fr.; Van- dendorpe Emiel, Dottenijs, 6000 fr.; Delay Gerard. Bossuit, 11.000 fr.: Martens Ro ger. Anzegem, 6.000 fr.; Cardon Bruno, St-Denijs, 6.000 fr.; Seyns Julien. Deer lijk. 8.000 fr.; Vraens Elodie, Kortrijk, 8.800 fr.: Vantommé Désiré. Deerlijk, 5.000 fr.; Castel Joris, Dottenijs, 8.500 fr.; Van- houttegem Alois, 8.500 fr.; Hauwel Arthur, Dottenijs, 9.000 fr. TENTOONSTELLING ARTHUR DESCHUYMERE In de zaal «De Drie Mooren», Graan markt, heeft een tentoonstelling plaats van de werken van Landschapschilder Arthur Deschuymere, uit Kortrijk. FILMVOORSTELLING De afdeeiing Arbeid en Vreugde van g de Unie der Hand- en Geestesarbeiders van het gewest Kortrijk richt op Don- g derdag 26 November 1942, te 2 uur na- A middag, in de Cinemazaal Ons Huis B te Kortrijk, een Filmvoorstelling in. 1 Zij is voorbehouden aan de families on- zer arbeiders in Duitschland en Noord- S Frankrijk en aan de arbeiders met hun 2 gezin, aangesloten bij de Unie. Op het f programma staat als hoofdnlm Zwei Welten (.Twee Werelden). MAROKKO-FILM Op morgen Zondag 22 Nov., te 16 uur, wordt in de bovenzaal van het Stadhuis, een prachtige kleurfilm vertoond over Marokko, opgenomen, en afgerold door Mevr. Strubbe. Kaarten tegen 5, 10 en 20 fr. op adres: Plein 49, Kortrijk. Op brengst ten bate der vrijwilligers op het Oostfront. DE GETEMDE FEEKS Het Volkstooneel zal op Maandag 23 November te 19.30 uur in den Stads schouwburg het blijspel in 2 bedrijven De Getemde Feeksvan Shakespeare opvoeren. Renaat Grassin zorgde voor de Viaamscne bewerking en regie. Het vol ledig gezelschap treeot op. Kaarten te be komen ter Stadswaag. TENTOONSTELLING IN DE STADSBIBLIOTHEEK Van 22 tot 29 November e. k. wordt er in de Stadsbibliotheek een tentoonstel ling gehouden van de verzameling van den E. H. Slosse (geboren te Marke, den 2 November 1842 en overleden als Pas toor te Rumbeke, den 31 Maart 1920). Zij zal iederen dag toegankelijk zijn van 10 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur, langs de kleine nooddeur die naar de schuilplaats leidt. In een lezing zal Dr J. Soete, bibliothe caris, morgen 22 November, te 3 uur ’s na middags, handelen over; Wat de Slosse- verzameling beteekent voor de Stad Kortrijk Op Zondag 29 November zal de Heer J. Delbaere, van Rumbeke, te 11 uur ’s voormiddags, een lezing houden over Slosse als kroniekschrijver en pastoor te Rumbeke. Gedurende de week der tentoonstelling zullen er geen uitleeningen plaaats heb ben en zal de leeszaal gesloten blijven. RENAAT GRASSIN Bij de opvoering van Boefje als slot der Kultuurdagen, mocht Renaat Grassin een even algemeen als welverdiend succes oogsten. Hij komt nu naar Kortrijk terug op Maandag 23 November, in den SCads- schouwourg, te 19.30 uur, met DE GE TEMDE FEEKSvan William Shake speare, dat onder zijn regie wordt opge voerd. De locatie is geopend in de Stads waag, Rijselstraat. HET KORTRIJKSCH POLITIEKORPS VERHOOGD TOT 97 LEDEN Door een besluit werd het ondergeschikt personeel van het Kortrijksche politie korps verhoogd tot 97 leden. Daarin zijn begrepen de agenten, brigadiers en in- »pegtejjr& Schoolsoep. Op 3 Nov. werd er in onza gemeente voor het eerst een begin gemaakt met de uitdeeling van schoolsoep in tegenwoor- Heer Burgemeester. De eerste uitdeeling werd gedaan door Mevr. Mullier en Mevr. Deplancke. 390 Kinderen namen er aan deel. De soep is buitengewoon goed, het geen vooral te danken is aan de milde bijdragen der boeren. Werk van den Akker. Op Zondag 22 Nov., om 3 uur, zal er in de bovenzaal van het Gemeentehuis een vergadering gehouden worden voor de le den van het Werk van den Akker. De H. Jules Verbeke uit Roeselare zal spre ken over het bewaren der groenten, de verdeeling der meststoffen en de inschrij vingen voor 1S43.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 6