Uit ’t Roeselaarsche ±a?.^ad±?.| Uit ’t Meencnsche I Uit ’t Kortrijksche I Uit ’t Tieltsche i; I Uit Izegemsche I UIT KORTRIJK UIT IZEGEM UIT TIELT De Burgemeester, ARTHUR MAYSUR. UIT ROESELARE UIT MEEN EN als aanwakkering voor de spelers en steun voor Winterhulp. PIANOS f Balca®n, dia bestemd waren SPORT Vanaf Dinsdag 8 Dec. KORTRIJKSCIIE FILMKRONIEK din Hann Mcscr. Vrijdag 13 Dec.: Zaterdag 19 Dec.: Maandag 21 Dec.: Dinsdag 2’2 Dec.: Woensdag' 23 Dec.: Donderdag 24 Dec.: 30. 60. UNIE VAN HAND- EN GEESTESARBEÏDERS Arrondissement Roeaelare-Tie!f VANAF 2 NOVEMBER 1942 verandering van Kabinet voor Oogziekten naar NIEUWSTRAAT 14, TIELT. Dokter A. P. A. GITS, oogmeester, is daar te raadplegen eiken MAANDAG en DON DERDAG voormiddag, van 9.30 tot 12 u. stige socialistische maatschappij. PROGRAMMAS van 12 tot en met 17 December 1942. Virtuoningen: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te c, 4.3.0 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens ie 4.30 en 7.50 uur. In Ons Huis ‘s Zaterdags ook t. 4.30 uur. In Feest paleis ’s Dinsdags te 7.30 uur. In Gou- d< n I.antcern ook ’s Woensdags te 7.30 uur. ONS HUIS Lange Brugstraat. Dez week het nieuwe meesterwerk van Ger hard Lamprecht der productie ’ga-’ns; CLARISSA een prachtige dramatische handeling, prachtig cutel.;t door Syhillc Schmitz. Gustav Fröhlich m Gustav Dicssl. Reserveert dus tijdig uwe AANGEHOUDEN Door de Rijkswacht van Rocselare werd aangehouden zekere Cyriel Sap, wonende leperstraat, Hooglede, die te leper wegens diefstal voor 7 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. DAVIDSFONDS De opkomst bij de geestelijke voor drachten gaat in stijgende lijn. Bij de eerste voordracht van den Eeer Eerw. P. Schrooyen was de kapel in de Nonnen straat. bijna propvol. Maandag 7 Dcc., bij de voordracht van den Z. E. P. Delaere. was de kapel, reeds te klein. Een dankbaar gehoor luisterde met groote belangstelling naar deze diepzin nige doch bevattelijke causerie. Op Maandag 1’4 Dec. zal de Zeer Eerw. Pater Ketele O. P.. spreken over hét ak- tueele onderwerp De familie zonder '~’~J Men.zdrge intijds aanwezig ta zijn. u.t - K zijn de bureelen open den voormiddag van 8.30 tot 12 uur, en den namiddag van 2 tot 4 uur. De bureelen van den Bevoorradings- dienst zullen gesloten zijn op Zaterdag den 26 December 1942. De personen die de zégels afhalen moe ten in het bezit zijn van de gezinskaart, de rantscenkaarten en de eenzclvigheids- kaarten van geheel het gezin. Gewone voorwaarden. EEGEM Burgerstand. Geboorten. Bernlse Tyvaert, d. v. Ju lien en Margaretha Vande Vyvere. Annie De Laere, d. v. Arthur en Margaretha Ver hinderen. Huwelijken. Leon Mestdagh, rijkswach- ter v. Gent, met Margaretha Braems, naais ter v. Eegem. Georges De Meyere, land- txjuwer v. Meulebeke, met Elvire De Cokere, landbouwster v. Eegem. Sterfgevallen. Eugeen Van Essche. 1 m.. z. v. August en Juliana Vincke. Jules De Vrlese, 72 J., bierhandelaar. •-+ Marcel Heyn- drickx, 31 J., mekanleker. Camiel Coo- man, 77< j., groenseller. Barbara De Four, 85 ,J„ s. b,,. wed. v. Karei Arickx. ',-r- Diha Vantjigliem, 15 <1., d. V. Frans en Madeleine Botsing. Marcel Demeulemeester, uit Elzegem, kwam in botsing met een ander fietser in den bocht der Holstraat, recht over ’t LeeuwkenDe ongelukkige liep erge kwetsuren op over handen, beenen en hoofd en moest zich laten verzorgen om zijn weg te kunnen voortzetten. DOTTENIJS Reeks diefstallen. Op de wijk Rood Kruiswerden éen 100-tal kgr. aardappelen en 175 kar. gerst gestolen ten nadeele van Henno Al bert. Ten nadeele van den landbouwer Blanckaert Val. werden ook 75 kgr. gerst gestolen. Onbekenden hebben ten nadeele van UITREIKING VAN DE RANTSOENEERINGSKAARTËN VOOR NIET-EETBARE PRODUCTEN De personen die 'hun rantsoeneerings- kaarten voor niet-eetbare producten niet hebben afgehaald op den gestelden dag, moeten deze komen afhalen op een der volgende dagen: Maandag 14. Dinsdag 15, Woensdag 16 en Donderdag 17 December, telkens ’s vcormiddags van 9 tot 12 uur en ’s namiddags van 2 tot 4 uur. De personen die de rantsoeneerings- kaarten voor niet-eetbare producten af halen moeten in het bezit zijn van de gezinskaart. het trouwboekje, de eenzel- vigheidskaarten en de gewone rantsoe- neeringskaarten van geheel het gezin. SINT NIKLAAS BIJ WINTERHULP Zaterdag deed de Heilige Man zijn ronde bij de 13 bewaarscholen der stad. Zijn rondgang was wel een weinig pro- zeisch daar hij wegens .den neerstroomen- dèn regen moest schuilen onder een zeil doek, terwijl hij gezeten was op een ca mion. Ook St Niklaas weet zich bij de tijdsomstandigheden aan te passen. Iedere leerling kreeg een reep chocolade en een regel marsepein. De gezichtjes glunderden van pret, vooral toen ze sma kelijk in de chocolade konden happen. BENOEMING De Heer Alfons Devos werd benoemd tot propagandaleider bij Winterhulp. Wij wenschen’ hem van harte geluk bij zijn mooie doch moeilijke taak. IN BESLAG GENOMEN Maandag ontmoette de Rijkswacht een veloriider met omvangrijk pak. Op ver zoek der Rijkswachters stapte hij af, doch vluchtte plotseling weg over het land. Hij kon niet meer achterhaald worden. Bij nader onderzofk bleek het pak 9 kilo tabak te bevatten. De tabak en de velo vierden aangeslagen. Het was een rijwiel zonder takspiaat, zoodat de identiteit van den vluchteling niet kon vastgesteld worden. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Maertens Frans, z. v. Willy en Eggermont Irma. Vandecan- delaere Lionel, z. v. Alidoor en Vanels* lander Laura. Huwelijk. Sobry Camiel met Van- damme Andrea, b. v. Westroozebeke. l evering aardappelen. In totaal werden aan de Centrale ge leverd 993.750 kilo, en aan contracten 686.345 kilo. Er werden 188.508 kilo meer geleverd dan het tceltplan voorschreef. Davidsfonds. Wat een gelukkig initiatief! Welk» blijde verrassing. Ik hoorde zeggen dat do afdeeling aan 121 kinderen-leden be neden de 14 jaar, een St Niklaas toe stuurde? Het Davidsfonds te Westroozebeke legt er waarlijk het bijltje niet bij neer. Dat voelen al zijn leden. Wanneer zien we U voor het nieuw lidmaatschap... Kom gerust, want ge zijt verwacht! OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Vandewaalle Elza. d. v. Gerardus en Vanneste Margaretha. Fieuw Leopold, z. v. Jules en Gesquiere Elza. Boddin Joel, z. v. Jules en De- eeuninek Laura. Huwelijken. Swaenepoel André met Santy Marie-Louise, b. v. Oostnieuwker ke. Verhuist Jozef, v. Rumbeke. met Vancoillie Ivonne, v. Oostnieuwkerke. Benoeming. Tot gemeente-veldwachter werd be noemd den Heer Alfons Crabbe uit Oost nieuwkerke. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw.. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Herstellen en stemmen van planos. Jullen Balca.cn. wonende Statiestraat, aardappelen gestolen. Ten nadeele van landbouwer Gus- taaf Lefevre hebben onbekenden eene hoeveelheid tarwe gestolen. Ten nadeele van den landbouwer Gabriël Nys, hebben dieven ’s nachts ruim 1000 kgr. suikerbieten gestolen. LENDELEDE Rijwieldieven in de klem. Zondagavond hadden Deelercq Octaaf uit Izegem en Velghe Joseph uit Lende- lede, hun rijwiel geplaatst op den keer der herberg ’s Graventafelna er eenige glazen bier te hebben gedronken, wilden zij rond 22 uur hun rijwiel nemen cm te vertrekken, doch, tot hun ontstel tenis waren deze verdwenen. Er viel niets anders te doen dan klacht bij de politie in te dienen. Ten einde dit onderzoek te vergemakkelijken werd de hulp van De-I witte René, veldbrigadier. ingeroepen. die' gezamenlijk met de politie uit Lendelede en Heide, overging tot een grondig on derzoek. Daar twee verdachte personen uit Heule in de herberg waren gezien ge weest, die eenige oogenblikken vooraleer de diefstal werd bemerkt, waren vertrok ken, vielen vermoedens op deze kerels en tot geluk der beide benadeelden kon den ’-ijwielen en daders ontdekt wer den. Een rijwiel was verborgen door D. G. in een partij lange kooien, toebehoorende aan landbouwer Samvn: het andere was bij M. A., ook woonachtig te Heule. Beide personen hebben reeds vroeger kennis gemaakt met Moeder Justitia. kunnen alle werkende leden van den Bond, die inschrijven op het Sekretariaat, vleeschpastei bekomen bij den bedeeler Dumont der Kortrijkstraat, aan 22,50 fr. per kilo. 90 gr. ner zegel nr 10. of 105 gr. per zwarte zegel nr 10. ALLE leden kun nen daarvan genieten: bok deze die nu geen vier kinderen meer thuis hebben. Chocolade. De chocoladebedeeling aan de rechthebbende uit West-Vlaan- deren zal geschieden rond einde Februari 1943. Ieder gezin datvier levende kinders telt, geboren na 31-12-27 mag zich laten inschrijven .op het Sekretariaat, van 5 tot 7 uur. op de Maandagen 21 en 28 Dec. en 4 en 11 Januari 1943. Andere bedeelingén. Pakketten met puddingpoeder, gevalideerde suiker, enz. zullen door den Bond aan onze leden be zorgd worden. Het is nutteloos daarvoor elders te loopen. Alle mededeelingen veerden gretig be luisterd en het goede nieuws over pastei en Chocolade warm töegejuicht. Een Monstertombola, met 202 prijzen sloot de vergadering. De groote gezinnen hebben Zondag een schoon St-Niklaas- feest beleefd. DE VLAG-ACTIVITEÏT Zondag jl. was het völcp feest in het Duitsch-VIaamsche Hulsvoorheen Casino), doordat in de versierde feestzaal Sinterklaas zou komen voor de kinders der «F. leden. Met 150 kinders verdrongen zij zich in de zaal. Toen de gaade.Slnt verscheen met zijn zwarte Piet, gevolgd door talrijke meis jes. die de manden, met koeken en versna peringen droegen, wès het jonge volkje mui zenstil. De ouders en y-’* - eveneens in de zaal. r «De Vlag», cel Meenen. bedankt al diege-’. nen die bijgedragen hebben tot het welsla gen van dat Sinterklaasfeest. Er is anders veel werk op de plank voor de. «De Vlag»; Woensdagavvond wórdt de film Carl Peters afgerold in het Volkshuis! op 28 dezer de film Pegriën von Mlch verder een voordracht over het onderwerp Hoe ik Duitschland za- en wellicht nog een kameraadschapssivönd. Kerstavond en Oudejaarsavond worden gevierd in het Dultsch-Vlaamsche Huis; er zal daar ware gesmaakte leute zijn. Het prachtboek Flandern dat in elke boekerij moet staan,, is te verkrijgen op het secretariaat der «De Vlag». Een zakkalende1-5foor.de «De Vlag»' uitgegeven tegen den prijs van 12 fr., is te verkrijgen op' het secretariaat. Alle economische, kultureele en sociale inlichtingen kan men pp het secretariaat der Duitsch-VIaamsche Arbeidsgemeenschap ver krijgen. lederen Vrijdagavond van 6 tot 8 u. Het secretariaat gevestigd in het Duitsch-VIaamsche Huis. BURGERSTAND Geboorten. Daniël Peck, z. v. Cyriel en Bertha Delmotte, Aarselë. Jean- nine De Decker, cl. v. Jules en Margaretha Fonteyne, 9" Wijk 350. Jacqueline De smet, d. v. Maurice en Rachel De Langhe, Ruiselede. Huwelijk. Maurice Van Parys, meka- nieker. en Rachel Van Mengn, stikster, b. v. Tielt. Overlijdens. Enïile Rommel; 81 j., echts. Collé Elodie, Brugstraat. Rosalie Vertné, 74 j.. ongeh., Steenweg' Wingene. Joannes De Clercq, 52 j., echtg. De Snouck Elisa, Steenweg Deinze. Cyriel Tallieu. .60 j., echtg. Heggerick Maria, Hoogscherlei. MEULEBEKE Diefstallen, Gedurende drie achtereenvolgende nach ten heeft een totnutoe onbekende dief een bezoek gebracht aan de hennenhokken, toebehoorende aan Antoon Verkinderan, Baziel Goderis en Gerard Landuyt, wo nende Dorpsplaats, Marialoop. Talrijk» hennen werden ter plaatse afgemaakt en op den weg dood terug gevonden. Van Mevr. Wed. Maria Decavele. wonende Groote Roeselarestraat, werd des nachts van1 h&ar hofstede door on bekende dieven een groote hoeveelh«ü landbouwalaani eestoleni. MORGEN ALLEN NAAR DE ZWARTE KAT Morgen Zondag. 13 December, te 15 11., in De Gilde»: Groote Statosfeertocht» van het gezelschap De Zwarte Kat onder leiding van Roger Verschelde. Wij zijn de vaste overtuiging toegedaan dat de Heer Roger Verschelde te Kort rijk de rechte man op de rechte plaats is cm zijn Vlaamsche volksgenooten en vooral onze jeugd van wien hij zoo ge liefkoosd wordt, prettige en aangename matinées te bezorgen. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Getal dieren: 902; 85 koeien: 258 veer- zen; 125 stieren; 58 ossen; 326 kalvers; 2 varkens; 48 schapen. VERKEERS- EN RICHTINGS- AANW IJZERS In de laatste tijden werd bestatigd dat vele houten verkeers- en richtingsaanwlj- zers afgernkt worden en verdwijnen. Gezien dergelijke daden door de Be zettende Overheid als sabotagedaden be schouwd worden, vestig ik nogmaals de aandacht op de erge gevolgen die daaruit voor alls medeburgers kunnen voort vloeien Winterhulp. Landbouwers, wij staan aan de deur ^aii een lastigen Winter. De omstandig heden leggen aan de menschen groote voedselbeperking' en ook zware offers op. De menschen over het algemeen zijn on dervoed, onbetwistbaar moet de opko mende jeugd er het meest door lijden. Daarom doen wij een oproep tot U, Land bouwers. Helpt onze plaatselijke inrich ting aan de noodige groenten van allen aard, opdat wij ons in de mogelijkheid zouden bevinden den ganschen Winter door, de schooljeugd dagelijks hunne lek kere soep uit te reiken. Het is een werk van groote solidariteit. Wat zijn de kin deren gelukkig eiken dag hun liter soep te kunnen gebruiken. Volg het voor beeld van sommige uwer medeparochia- nen die ons reeds hun milde gift lieten toekomen. Elke hulp, hoe gering en van welken aard ook, is steeds welkom. Giften in natura of in geld worden dankbaar aangenomen bij den Voorzitter van het werk. Hr Notaris Edg. Reynaert; bij den Finantieleider, Hr Guill. Nyst; en bij den Secretaris, Hr Juliaan Demeester. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 13 December gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leo Amery. Burgerstand. Geboorten. Vansevenandt Marcel, z. v. André en Kerckhof Maria. Deblon- de Anny, d. v. Michel en Hemeryck Elza. Huwelijk. Devriendt Jan, landbou wer, met Busschaert Maria, landbouwster. Huwelijksafkondiging. Leon Deruyt- ter, betonwerker, met Degrijze Beitha, speelster v. Oostnieuwkerke. De Controlediensten in aktie. Door de Controlediensten werden bij verscheidene koppige boeren 20 biggens aangeslagen welke niet aangegeven wer den. GITS Burgerstand. Geboorte. Debruyne Rosa, d. v. Ju les en Slmonne Vandentoerghe. Huwelijken. Declerck Jeroom. landb., met Couvreur Margriet, z. b. Verinan- dere Arthur, autegarnierder, met Ver- meersch Germana, z. b. Overlijden. De Mets Frans, 18 j., daglooner. Tabak gestolen. Bij Alberik Carron, wonende wijk Kruis- kalsijde, werden 300 kgr. tabak ontvreemd. De rijkswacht stelde een onderzoek in. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Noël Dekimpe, z. v. Ro gier en Julia Bruneel. Huwelijken. Amaat Van Houcke v. Veldegem met Bertha Declerck. Ur baan Van Houcke v. Veldegem met Ra chel Declerck. Overlijdens. Leonie Depuydt, 78 j., echtg. Dekimpe Felix (overl. te Roese- iarei. Albertine Maes, 54 j„ echtg. De- busschere Camiel. Margaretha Ver- beke, 38 j., echtg. Verstraete Victor. RUMBEKE Burgerstand. Geboorte. Vanrobaeys Anna, d. v. Jercom en Vermandere Julia. Overlijdens. Rommelaere Gilbrecht, 19 j.. z. v. Paul en Verloo Maria. Bail- leul Leonie. 79 J.. kloosterlinge. Huwelijk. Donck Joris, landb., met Carrette Hedwlgis. naaister. Winterhulp St Niklaas. Ook in onze gemeente bracht de goede Sint een bezoek aan Winterhulp. Onge veer 900 kinderen waren in de ruime ge- meentezaal bijeen. Of onze kinderen daar een pret beleefd hebben! De kinderen van de landelijke scholen zullen nog een extrabedeeling van Win terhui» ontvangen. Vooral de boeren hebben door hun milde giften rijkclijk bijgedragen tut deze be- deeling. cailéiyaert. Plotseling gestorven. Zekere P. Vandromme, oud .66 jaar en wonende op ’t Hooge, was ’s morgens ala naar gewoonte opgestaan en had de ka chel aangemaakt. Hij voelde zich echtst onpasselijk en ging weer te bed. Toen men enkele oogenblikken later ging kijken, gaf hij geen teeken van leve» meer. Men liep in allerhaast om den ge neesheer. die sléchts deri dood kon vast stellen. Een priester diende hem nog. het H. Oliesel toe. INGELMUNSTER BurgerstanA Geboorten. Callens Rika, GentstraaK Claerhout Noëlla, Duikerstraat, Demuynck Luc, GravinnestrSat. 1 Huwelijken. Gaeremyn Albert. va4 Oostroozebeke, met D’Heyne Dina, v. In* gelmunster.Coussens Michel, v. Oost* roozebeke, met D’Heyne Germaine, v. In- gelmunster. Vandeputte Remi, v. Ize gem. met Mahieu Elza, v. Ingelmunster.1 -»• Deprauw Wiliy, v. Izegem, met Demeu- lénaere Emma. v. Ingelmunster, Par- mentier Rafael met Vandeputte Elza, b. v. Ingelmunster. Crombez Maurits met Mosoré Maria, b. v. Ingelmunster. Himpe Roger met Pattyn Simona, b. v. Ingelmunster. De Clerck Julien, van Wielsbeke,met Verhaest Maria, v. In* gelmunster. Huwelijksafkondigingen. Windel* Roger met Deckmyn Ivonne, b. v. Ingel- niunster. Vankeirsbilck Jeroom met Goethals Laura, b. v. Ingelmunster. Christiaens Remi met Doom Magdalena, b. v. Ingelmunster. Priem Gastqn, v. Ingelmunster, met Taillieu Rachel, v. Tielt. Vanhaecke Jan, v. Ingelmunster, met Beaupre z Marguerite, v. Brugge. Elisabeth Alfons, v. Ingelmunster, met Verbeke Elisa, v. Kuurne. Martin Ro bert. v. Ingelmunster, met Strosse Lia, v. Meulebeke. Desmet Emeric met Verbek» Celina, b. v. Ingelmunster. Tyvaert Frans met. Dejaeghere Maria, b. v. In- gelmunster. Overlijdens. Moyaert Marie, echtg. Frencen Theophiel, Weststraat. De muynck Mathilde, echtg. v. VancoilU* Camiel, Doelstraat. Debrabandere Ca millus. Bollewerpstraat. Naessens Nor bert, Lysbrugstraat. z v. Camiel en Irina ysreruysse, Mui ciéstraat 15'.Hénat-fe Gïymohprez, Zitdagen voor sociaal dienstbetoon. Door de Unie werdén vanaf December zitdagen gehouden in de volgende ge meenten op de bepaalde uren. Roeselare. Hugo Verrieststraat 8; open op alle werkdagen, uitgezonderd den Zaterdagnamiddag. Izegem. Pelichysstraat 5 (Nijver- héidsschoöl); .alle Maandagen den géhee- len dèg en ie'deren Zaterdag voormiddag van-9 tot 13 uur. Tielt. Stadhuis, raadzaal; alle Dins dagen van 10 tot 13 uur. Ingelmunster. Gemeenteschool, Meu- lebekestraat; iedere tweede en vierde Woensdag der maand, van 10 tot 13 uur. Meulebeke. Gemeentehuis; iedere eerste en derde Woensdag der maand, van 10 tot 13 uur. Op al deze zitdagen zal een afgevaar digde ter beschikking staan van de leden voor allerlei zaken van socialen aard. Hand- en G'ïestesarbeiders, maakt door uw toetreding de eenheidsvakbond sterk. Zoo helpt ge bouwen aan onze toekom- Voetbal. Stade Kortrijk 33 Vigor Hamme Voor een talrijke opkomst (circa 3.000 toe schouwers) heelt Stade Kortrijk tegen aller verwachting in een heugelijke verrichting kunnen verwezenlijken, door met de goed aangeschreven eerste divisleplceg van Ham me een 3-3 gelijk spel te bewerken. Hoe pa radoxaal het ook moge klinken, deze vrien denontmoeting is uitgegroeid tot de mooiste wedstrijd die we dit Jaar te Kortrijk moch ten aanschouwen. De match zelf had een uiterst geestdriftig en aantrekkelijk verloop. De eerste helft had nagenoeg een vrij even wichtig verloop. De rust werd bereikt met 1-2 stand in ’t voordeel der Oost-Vlamingen, scooi' die eenigszins gevleid te noemen is voor Hamme. Inderdaad, Verheyen en Cle had den langs Coppieters aan 2 goedkoope doel punten geraakt, dit door het weiïeiachtlg optreden der paars-witte verdediging; ander zijds had Stade niet het minste meeval, ge zien meerdere richtinghebbende schoten of wel door paal, lat of «in extremis door den knappen Depuyseleer in hoekschop werden gekeerd. Het tegenpunt van Stade langs Delannoy genet was de apotheose van een der mooi opgebouwde aanvallen en veruit het klas- siékste van de drie. Het eerste kwartier der tweede speelhelft verloopt het spel in 't voordeel der bezoe kers, die echter de lokale achterhoede niet in gebreke vinden. Schaeck. die intusschen i volledig onder doom was gekomen, stuurt J zijn voorwaartse!} nu ten aanval. Wat nie» mand verwachtte, gebeurde: nl. Blondeel wist de ploegen in effen stand te brengen. Vooraleer het gejuich der toeschouwers vol ledig was geluwd, kon Delannoy als gevolg uit corner, zijn ploeg voorsprong bezorgen. Hamme zette nu allen zéilen bij. kost wat kost willen ze gelijk stellen. Hierin zullen ze dan ook gelukken 4 minuten vóór scheids-, rechter Knockaert afrukken floot. Deze 3-3 uitslag zal beide ploegen bevredi gen. Hamme, die óp 2 spelers na zijn beste ploeg had afgevaardigd (Depuyseleer en Bo- gaert vervingen Bostoen en Mertens) had de zaken aanvankelijk op zijn gemak aangevat, maar wanneer Boulez’ mannen eerst hadden gelijkgesteld en kortelings daarna voorsprong naniien, veranderde het spél van uitzicht'éii nam de kam» de allure van een 'competitic- match aan. De Vigoristen blonken vooral uit door hun gaaf positiespel, doch op gebied snelheid gaf Stade hun goed de repliek. Het geheel sluit als een bus: doelwachter klim- vast, backs secuur en machtig in hun ont zetten. eeti halflijn die zoowel de verdedi gende als de voedende rol naar behooren weet te vertolken en tenslotte een voorlijn die zonder tirélantiJHtjës recht op doel afscheept en bij iedere gelegenheid op doel schiet. Stade Kortrijk heeft zich overtroffen. Ook in hun samenstelling waren geen streng in 't oog vallende hiaten te bespeuren: slechts Van Meirhaeghe in de eerste helft kon het peil zijner makkers niet evenaren, doch In de tweede helft hervatte hij zich, eindigde ze'fs sterk. Het heroptrede'n van Schaeck schenk voldoening en is een vingerwijzing om de toekomst hoopvol in te blikken. De Heer Knockaert leidde volgende ploe gen; Kortrijk: Naessens; Vanneste en Hovaert; Van Meirhaeghe. Schaeck en Verhamme; De len A.. Cornu. Delannoy. Blondeel. Deleu R. Hamme: Depuyseleer; De Malsche en De Bruyn; Debecker, Colman en Peersman; Cop pieters. Bogaert, Verheyen, Vergaüwen en Mervellle. Bij den hekkensluiter Jette heeft Kort rijk Sport een 3-0 zege kunnen afdwingen. Dit succes danken de Groeningezonen vooral aan hun beter technisch spel en p'oegver- band. die vooral in de eerste helft tot uiting kwamen. Rust kwam met 2-0 in hun voordeel. De tweede helft was meer verdeeld. Nadat ze een derde doel hadden aangetee- kend. leefden Ze alsdan op hun voorsprong, waarvan Jette gebruik maakte om nu ten aanval te togen; hun middentri# verbrodde echter vel? kansen, yan Kortrljksche zijde worden Vanneste. Devos en Dennaux bij de uitblinkers genoemd Boksen. Op heden Zaterdag, te 7 uur stipt, her neemt alhier in de zaal Sporthallemet onderstaand fraai programma de boksbedrij- vigheid: Beroopskamp 8x3 min.: M. Lapere-Dujar- din. Bcroepskampen 10x3 min.: J. Masselus- Verhelle: A. Lapere-Raedt. Liepiebberskampen 3x3 min.: Helmut-Criez; Gerard-Vandamme. Liefhebberekmunen 4x2 min.; Buyltlnck- Parcqui; Gilbert-Hospie. Deze week, voi beweging bevallen LIEFDE STRENG VERBODEN vertolkt door Carola Hölin, Grethe Weiser en ZONDAGDIENST Zondag 13 December, wordt de apothe- kersdienst in onze stad waargenomen door Apotheker R. DECOCK, hoek der Roeselare- en Ommegangstraten. BURGERSTAND Geboorten. Bauwens Annie, d. ,v. René en Anraed Scholastica, Vijfwegen- straat 24. Stragier André, z. v. Urbain en Bulcke Maria, Weezestr. 80. De muynck Luc, z. v. Georges en Bogaert Maria, v. Ingelmunster. Corneillie Georges, z. v. Franciscus en Vannieuwen- huyze Margareta, v. Kachtem. Deprez Luc, z. v. Alois en Deprez Josephine, Bleekerijstr. 58. Delaey Rika, d. v. Marcel en Verholle Godelieve, Lendelede- straat 38. Parret Carina, d. v. Raphael en Stuyck Irma, St-Crispynstraat 19. Deprez Christianne, d. v. Silveer en De- meulenaere Maria, Oude leperstr. 37. Dewitte Bel trand, z. v. Henri en De Poor- tere Albertine, v. Lendelede. Vanem- beke Maria, d. v. Remigius en Labeeuw Paula, Kortrijkstr. 63. Vandromme Rika, d. v. Cyrille en Demeyere Clara, Roeselareatr. 379. Debruyne Agnes, d. v. Geeraard en Dobbelaere Margareta, v. Ingelmunster. Overlijdens. Plovie Lisette, 11 m., d. v. Gerard en Kerckhof Julia, Verkeer de Wereld 17. Vermeulen Remi. 64 j., echtg. Vantomnie Emelie, Tinnepotstr. 14. Maes Lucien, 5 m., z. v. Julius en JLa- beeuw Simonne, Vijfwegenstraat 24. Dewulf Augustus, 77 j., echtg. Vansteen- ■kiste Esperance, Ameyestr. .12. Daenens Herwig, 2 j., z. v. Georges en Bossuyt Anaïs, Vredestr. 15. Tavernier Marie, 66 j., wed. Lanimertyn Isidoor, Vijfwegen straat 82. Vromman Simonne, 9 j., d. v. Cyrille en Martin Germana, v. Ingelmun- ster. Baert Rosa, 1 in., d. v. Joseph en Bruyneel Yvonne, Beyaardstraat 36. D’Hondt Cyrille, 50 j., ongeh., Lendelede- straat 2. Huwelijken. Beheydt Urbain met Samyn Marcella. Van Troys Albert met Dewulf Marcella. Latrez Andreas met Brabant Jeannette. Vermeerscii Georges met Ameye Maria. Malisse Roger met D'heygers Jeanne, Vandoni- niele Maurice met D’hdndt Maria. Timmerman Maurice met Demaegt Ma deleine. Wérbrouck Valèré met Porte Simonne, Huwelijksafkondigingen. Leon Maer tens, borstelmaker, met Germana Horre, meid, beiden v. Izegem. Roger Rosseel, schoenmaker v. Izegem, met Lannoo Ma ria, huisw. v. Tielt. Antoon Kesteloot, meubelmaker v, Izegem, .met Julia.. Vyn- cke, huisw. v. St-Elöois-Winkél. Roger Huysentruyt, schconfabrw., met Gabrielle Vermeersch, z. b., beiden v. Izegem. «he GeorgesTuytens, borstelmaker v, Len- P™ delede,' rh'e't Rachel Pattyn, v. Izegem. Albert Seynaeve, wachter, met Mariette Baele, schöenfabrw., beiden v. Izegem. DE GOUVERNEUR OP BEZOEK Op het onverwacht heeft de Gouver neur van West-Vlaanderen een bezoek gebracht aan onze stad. De H. Bulckaert was vergezeld van den Héér Keldermans, provinciaal bestuurder der kontroledien- sten. Na een korte ontvangst op het Stadhuis, brachten de hooge gasten een bezoek aan het lokaal der volkssoep in de Wijngaardstraat. Op dit oogenblik ston den honderden aan te schuiven voor het dagelijksch rantsoen seep. De H. Gouver neur proefde de smakelijke soep en druk te zijne voldoening uit nopens de dege lijke inrichting van Winterhulp-Izegem. Daarna brachten ze nog een kort bezoek aan de opslagplaatsen van Winterhulp. BIJ DE BRANDWEER Tengevolge der aansluiting van Emel- gem bij Izegem, werden in de stedelijke brandweer enkele voorname benoemingen gedaan. De H. Frans Bral, kapitein van het korps, werd thans bevorderd tot ka- pitein-kemmandant. De H Gerard Van- besien, luitenant, werd benoemd tot ka pitein, terwijl de H. Daenens, onderluite nant, thans aangesteld werd als luite nant. Verders werden nog verscheidene benoemingen gedaan in zake onderoffi cieren, korporaals en manschappen. ST-NIKLAASFEEST Voor de kinderen der Schoolkolonie voor zwakke kinderen, welke onderge bracht is in het Kasteel Ter Wallen had een heerlijk St-Niklaasfeest plaats dat nog lang in het geheugen zal blijven van hen die dit feest meemaakten. On der de leiding van het onderwijzend per soneel, voerden de kinderen verscheidene mooie nummertjes uit die alleen zeer in den smaak vielen. Daarna verscheen de groote Kindervriend die vergezeld was van Zwarte Piet. De goede Sint sprak een gemoedelijk woordje tot de kleuters doch de geestdrift steeg ten top wanneer Zwarte Piet allerlei geschenken begon uit te reiken. Diefstallen. Palmer Wastyn plaatste Maandag avond zijn rijwiel aan de Café Het Lust hof in de Izegemstraat. Even later was zijn velo verdwenen. Dieven hebben ingebroken langs een venster aan den hotkant bij Vanneste Constant, Statieplaats 21. Er werd ge stolen: een zak tarwebloem van 85 kilo, een zak van 25 kilo en een zak van 25 kilo stofmeel. De voetsporen werden opgeno men. Jeroom Fransen, Statieplaats 24, liet ’s avonds om 5 uur zijn velo staan aan de deur van een winkelier. Bij zijn terug komst was zijn velo verdwenen. Overtredingen. Wekelijks worden tal van overtredin gen ’vastgesteld betreffende de verkeers reglementen zooals: het niet rijden op het velopad. het niet houden van den rechterkant, het niet voldoende afdekken van het licht. De wielrijders worden nog maals ernstig gewaarschuwd. C llinil ROBERT EN BERTRAND Op morgen Zondag, 13 December, te 15.30 uur, voert de tooneelafdeeling van den Oudleerlingenbond van het St-Jozefs- instituut in de feestzaal het gekende blij spel Robert en Bertrand op. Kaarten te bekomen in het Instituut. DE PASTOOR SLOSSE-HERDENKING In de Stadsboekerij had een merkwaar dige tentoonstelling plaats als herden king aan Pastoor Slosse, den bekenden oudheidskundige. die de stedelijke biblio theek met een eenige en eigenaardige verzameling doodprentjes begiftigde en tal van -geschriften naliet betreffende de folklore en de geschiedenis van Zuid west-Vlaamsche en Oost-Vlaamsche ge- j-v» zx.a v» F av? T3 i i zl «x AVXO'? 4 n* envoi/ Cl F n rl c.Fx 1 bliothecaris "Dr J. Scete over het ont werp Wat de Slosse-verzameling te be- teekenen heeft voor de stad Kortrijk Met een boeiende spreekbeurt door, de H. Delbaere, een Slosse-kenner uit Rum beke, werd de herdenking besloten. GELUKKIGE DAGEN Op Dinsdag 15 December komt K. N. S. Antwerpen aan toch naar Kortrijk. Te 7 uur zeer stipt wordt in de zaal van de Gilde, Wijngaardstraat, opgevoerd: Gelukkige Jeugdspel van de jeugd in 3 bedrijven van Claude Puget. Loca tie; Stadswaag. REEKS TENTOONSTELLINGEN Kleine Rookzaal, Schouwburg: tot 21 December; Louisa Vandentoerghe; Ga lerie «Ars», 28 Langesteenstraat: tot 18 Deoemiber: Staf Stientjes, uit Tiegem; tot 14 December: Jos. Lievyns, uit Ouden aarde; van 20 December tot 2 Januari: Augusto Hoste uit Tielt en Theo Idserda, uit Brugge. In de kunstzaal Gulden Arend Doornikstraat, stellen de Brusselsche schilders Léo Van Droogenbroeek en Ar mand Van Reek hun werken ten toon van 6 tot 21 December. Ingang vrij. ERKENDE TUINBOUWZAADHAN- DELAARS-1NVOERDERS waarmede de voortbrengers contracten voor tuibouwzaadteelt mogen afsluiten: De Heeren Remmerie en Wed. Van Roye, zaadhandelaars te Kortrijk. SPORTNIEUWS Groote Markt 20. Rogier Linclau. 4 m., v. Camiel en Irpia Vsrcruysse, Munu- -X. 4. -• i T Tfd .Ui -Al. m OH tau ld. -XitlAUl 5-JV Mi.ïiuuupisn, O< j.. z. b., wed. Octavia Ollevier. Kazand 191 b. Julia Declerco. 74 j., z. b.. echtg. v. Eduard Plancke, Groenestr. 135. Julien Sanctorum, 33 j., dagbladverk., echtg. .v. Charlotte Casteleyn, Spanjestr. 105. Petrus Constant Lamaire, 83 j., z. b., echtg. v. Eugenia Goemaere, Rum- bekesteenweg 31. TAXIVOERDERS VOOR DE WEEK. Hr Nestor Wautcrs, Spanjestraat 98. Hr G. VerstraeteAHof v. ’t Henneken 46. Hr Camiel Yssers, Hcrdersstraat 96. UITREIKING DER RANTSOENZEGELS voor liet 33” tijdperk van den 28 Decem ber 1942 tot den 26 Januari 1943. Nrs van de straten 1 tot en met 31 tot en met »v. 61 tot en met 90. 91 tot en met 130. 131 tot en met 160. 161 tot en met 183. Maandag' 26 Dec.: al diegenen, die zich niet hebben kunnen aanbieden op den gestelden dag. Gedurende de uitreiking van de zegels De derby. De wedstrijd van Zondag lokte de greote massa. Reeds een half uur van te voren was er langs de lijnen geen plaatske meer te vin den. Een succesdag voor den schatbewaarder. De wedstrijd wérd in de beste verstand houding gespeeld en ook het publiek gedroeg zich zeer sportief. Toch heeft het aan span ning niet ontbroken, vooral niet in cle twee de spelperiode, toen de Club voortdurend opdrong. In de tweede helft had Club een tegenpunt verdiend; de uitslag 1-2 zou de verhouding beter weergegeven hebben. De voorhoede van Sportkring was een tikje ge vaarlijker en was Lefere meer fit geweest, dan zouden de cijfers waarschijnlijk hooger geweest zijn. De beide doelpunten werden genet door Dubois, die nog steeds de gevaarlijkste man blijkt in de voorhoede. Zijn tegenspeler, Eugène Rebry. deed echter niet voor- hem on der. Alleen een Godderis was in staat zijn harde kanjers te slikken. De linkervleugel van de Club werd echter lam gelegd door een apathischen Manhaeve; welk een verschil met den beweeglijken Mullier. Mertens heeft zijn gemis aan schutterscépaclteitefi ruim- Schools vergoed door zijn impulsief optreden sniveimaaa *n de tweede speelhelft. Haverbeke was de De Vlao-»- 'beste eiï gevaarlijkste man in de voorhoede De middeniinles en verdedigingen stonden ongeveer op dezelfde hoogte. Sportkring vzerkte met verre voorzetten óp ,v de vleugels, terwijl de Club nog maai- steeds het spel te kort houdt; een tactische fout, dle hen nog menige overwinning zal kosten, vele kijxlustlgen ware», Ondertu^chén ïnogen we Sportk!.ing ge, lukwenschen met het feit, dat er nü acht oneer!volgende wedstrijden gewonnen wérden zonder onderbreking. Jammer van dié vier eerste wedstrijden. Cyclo-Cross te Roeselare.. De eerste cyclo-cross van het nieuwe sei zoen zal gegeven wordèn op Zondag 10 Ja nuari, ’s morgens om 10 uur. en wel over de volgende route: Lokaal Leon Martin, Noord- straat. Bruggesteenweg, Noordlaan. Hoogle- desteenweg, Westlaan. Diksmuidesteenweg, Wallenstraat, Vrouwenstraat, Slnt-Michleïs- plein, Motestraat, Molenstraat. Westlaand, MoorsledesteeiiwegWestlaan. Spilleboutdreef, Meenenheirweg, Den Aap (Statie), Bergmo- len. Roodhuis, SterrebóschKasteelstraat, Vijfwegenstraat, Rumbekesteenweg. Zuid- straat. Lokaal. Aan, dezen wedstrijd kun nen alle'renners deelnemen. Stedelijk Sportkornité. Het Stedelijk Sportcomité zal in de maand December een sportavond inrichten. Hier zal het woord gevoerd worden door Dr Louis De- eeuninek, algemeens propagandaleider. Het groote belang van deze vergadering hoeven wij niet te onderschrijven,.. Het ligt in de lijn van het Stedeiijk Sport comité ook in de komende maandennog meer sportavonden te geven, waartoe beken de sportlui, zooals Kavel Van Wynendaelé, Willem Van Wynendaele, Omer Dégr.evê e.a. reeds hun medewerking hebben toegezegd. De leus: «Roeselare moet in de toekomst een toonaangevend sportcentrum worden zal -geen doode leus zijn. En het Stedelijk Sportcomité én de Veloclub De Vlaamsche Zonenzullen al hét mogelijke doen. deze leuze te verwezenlijken. Ondertusschen rekenen wij ook op den steun en de mede werking van het sportieve.Roeselare. STADEN Burgerstand. Geboorten. Weyne Sidon, z. v. Julien en Cornells Elisa, Diksmuidestr. Dou- bel Katherine, d. v. Philippe en Joseph Jeanne, Statiestr. Lamaire Andrea, d. v. Maurice en Zwaenepoel Madeleine, Hoogeschuurstr. Deleu Joseph,z. v. Gerard en Cools Madeleine, Rekestr. Willaert Liliane, d. v. André en Taillieu Julienne, Ommegangstr. Saelens Ni cole, d. v. Charles en Pattyn Lea’, Sint- Jansstraat. Loyson Frans, z. v. Camiel on Saelens Irma, Drevestraat. Huwelijksbeloften. Mortier Maurice, metser v. Staden, en Degryse Maria, naaister v. Roeselare. OP RONDE DOOR DE STAD Over enkelen tijd werden te Meenen bij een sluikslachter talrijke koevellen ontdekt. Het bewijs was geléverd dat men bij een der beruchtste sluikslachters te doen had. Maar de kerel verdween uit de circulatie. Verleden week kwam hij terug' naar Meenen en werd door een politie agent aangehouden en naar Kortrijk overgebracht. Edoch, hij was eerder thuis dan den politieagent. Niemand krijgt er kop noch staart aan. want men zal aan een kleine mensch die 10 kgr. vleesch ver voert. een jaar gevangenisstraf geven, terwijl een groote sluikslachter op vrije voeten gezet wordt.. Sedert deze week zijn er een veertig tal controleurs en gendarmen te Meenen afgestapt en hebben in de omgeving een belangrijke razzia gedaan. Zoo werden honderdtallen kilos smokkelwaar in be slag genomen Maandag, en evenveel den Dinsdag. -- Norbert Ghystelinck, gehuisvest te Rekkem, Koestraat, was zijn portefeuille verloren: hy zocht de plaats af waar hij dacht die verloren te hebben en vond een andere, die hij op het politiebureel kwam afgeven. Honorine Gryson, gehuisvest Don- kerstraat 22, vond in de groote kerk twee nieuwe damesschoenen, welke op hét pó- litiebureel afgegev-en werden. In een onbewoond huis, namelijk ter herberg AlcazarWervikstraat. zijn onbekenden binnengedrongen en hebben ei' een hoeveelheid planken gestolen. Mevrouw Gustaai' Vanpoucke. uit Moorsele, was per fiets naar Meenen ge-: komen om een boodschap af te leggen in de Bruggestraat. Hier werd zij haar fiets gestolen. KROOSTRIJKE GEZINNEN Verleden Zondag hééft de plaatselijke afdeeling van den Bond der Kroostrijke Gezinnen van België hare jaarlijksche vergadering gehouden in de groote zaal der Gilde. 7 a 800 aanwezigen. Als spreker trad op: Mr D'Haene uit Geluveld. een jonge redenaar die zijne gedachten mededeelt in klare, rake en kranige bewoordingen. Hij handelde over de werking van deri Bond, vroeger en nu, op zedelijk en op stoffelijk gebied ten bate van het groot gezin. Mededeelingen werden gegeven door den voorzitter M. J. Deieu mét betrek op de bedeelingen van aardappelen, vleesch pastei en chocolade. Vleeschpastei. Vanaf Dinsdag 8 Dec. SCHOUDER GEBROKEN Wegens een zwaren val op ’t gehucht ’t Hooge. heeft E. H. Demeester, onder pastoor op St-Rochuskerk, zijn schouder gebroken. Voor verdere geneeskundige zorgen werd hij naar de kliniek van Maria Voorzienigheid overgebracht. KOLEN AANGESLAGEN Bij H. Jan Vandemeulebroecke-Pyca- relle, wonende Condédreef, werden door de controlediensten meer dan 8.000 kgr. kolen aangeslagen, die bestemd waren voor den zwarten handel. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. .V.'.uaiitotcn l'. V. A. - Een leerrijk Document. De ueeoclvolle en avontuurlijke film: ZIJN ZOON nrnchlig vertolkt door Karin Hardt. Ollo Wes- tiick ei lierman llrix. Kaarten en voorhand d a Zondak tusachen it en 12 uur, aan de Cinema'-ka i. golden lanteern Pcisijnstr. een vroolijke gecstiee komedie en avonturen, die iedeeren 'zal WINGENE Davidsfonds. Oude en nieuwe leden voor 1943 worden vriéndelijk en dringend uitgenoodigd tot onzen veelbelovenden, hoogstaander! avond van Donderdag 17 December, te 6 uur, in ’t Meisjespatronaat. Mgr Colle, aalmoe zenier aan het Hof, komt boeiend en smakelijk vertellen, ’t Zal in orde zijn! En daarom: allen op post. Breng gerust vrienden en buren mee. Nieuwe leden kunnen steeds inteekenen bij Meester R. Braeckevelt, sekretaris der afdeeling. Tooneelfeest. De zoo gunstig gekende St-Lutgardis- greep zal dezen keer met een piekfijn, boeiend avondfeest uitpakken. Onze jeug dige, levensblijde Boerinnekens zullen achtereenvolgens vóór ’t voetlicht bren gen op Zondag 13 Dec., te 4.30 uur, in ’t Meisjsspatronaat: «Strijd aan het Witte Frontspel in 3 bedrijven door W. Vanden Berg, en De Verjongings kuur in 1 bedrijf. Warm aanbevolen. ROYAL Groote Markt. De mr.ute kunstfilm van den befaamden spcl- liiuc.' Hans Steinhoff: REMBRANDT Dejs.il -esproken filmwerk, grootsch van op- vi’ttinz <:i rliil. en schitterend van uitvoering, th;, óe personaliteit van Rembrandt in al zijn v<rschillende facetten, dank zij het schitterend van den beroemden acteur Ewald Balser. kin.l belirh. :'..rten dv.'nliik« op vóórhard te b-knmen i ,o uur; ’s Zondans vanaf r.-.o uur. eau anemakas. Bijkomende verlooninsen op :;itï en AVoensdau 16 December, telkens êo uur. WAREGJCWT Burgerstand. Geboorten, Anne-Marle Vandeputte. Marie-Louise Lefevre. Magda De- 'groote. Chantal Bohez. Pol Nuyt- htens. Marie-Madeleine Tjoen. Sterfgevallen. Arthur Vancalbergh, 74 j. Wed. Remi Dewaele-Coppcns, 88 i. Huwelijken. Omer Dewaele met Maria Coussement. Albert Decabooter met Maria Tomme (Deerlijk). Leon Destoop met Rozina Bultinck. Hendrik Colnaert met Anna Vanthuyne. Ongeval. Aan den Leemput deed de 65-jarige Modest Demeyer zulk een ergen val dat hij een breuk o’pliep aan den rechter knie en’ tien ontboden geneesheer het slacht offer overbrengen liet naar een. kliniek te Kortrijk. DIEFSTAL Door zekere Hagedoorn Albert, land bouwer te Oostnieuwkerke, Wijk Gem- menhof 285, werd bij de Rijkswacht klacht naergelegd over het verdwijnen van on geveer 400 kilo cokes. Deze diefstal schijnt In verscheidene tempo's geschied te zijn, 's Nachts hoorde hij gerucht. Toen hij ging kijken, zag hij twee per sonen den kant naar de Diksmuides.teen- weg vluchten, doch kon ze niet herken nen. Hij stelde toen vast dat de cokes gestolen waren. BELANGRIJK NIEUWS VOOR DE VLAG - LEDEN f Vanaf 8 Dec. tot nader bericht, zullen felle Vlagleden op vertoon hunner lidkaart Scosteloozen toegang hebben tot de cine- ftnavertooningen. die den Dinsdagavond torn 7.30 uur in de Cinema Oud Roese- ftare gegeven worden. Een buitenkansje woor alle Vlag-leden. ZEER BELANGRIJK BERICHT VOOR DE TOONEELLIEFHEBBERS De directie van de Patriaschouwburg heeft ten laatste den durf gehad de koe bij de horens te grijpen en kort spel ge maakt met het legendarisch Roese- laarseh halfuur te laat Al de vertooningen zullen voortaan op tijd beginnen. Vanaf den aanvang der vertooning tot aan de eerste pauze zullen de deuren op slot blijven. Hierdoor wordt een afdoend einde gesteld aan de voortdurende stoor nis van de eeuwige laatkomers. Ook het publiek, dat zich ophoudt in de bufïetzaal, wordt dringend verzocht bij het eerste lichtsein de bestemde plaats in te nemen. I Ieder rechtgeaard tooneelliefhebber zal deze maatregelen van harte toejulchen. Er zal geen enkele verontschuldiging aan vaard worden en iedereen zal zich aan dezen redelijken maatregel moeten on derwerpen. In de zaal mag niet gerookt worden en ook hierop zal streng toezicht uitgecefend worden. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag, 13 December, zal de c:<n:t gansch den dag waargenomen wor den door den H. Apotheker MONCAREY, Groote Markt- alhier. BURGERSTAND van 1 tot 10 December 1942. Gt boort an. Luc Clement, Loofstraat 43 (v. Mar!:e)Monique Moenens, Sim. Ste- v.r.sa'aat 73. Sonja Lagae, Pluimstraat 116. Jacques Litlère, Zwevegemstraat 160. C.Couckuyt, Budastraat 30 (v. Wevel- geml. Mare Bossuyt, Loofstraat 43 (van Vv..r.gem). Godelieve Vlleghe, Condédreef GO Eric Brouckaert, Budastraat 30 (van B-. .leger-i). Christina Gruwez, J. Breydel- le.:::; 114. Liliane Listens, L. Steenstraat 28. Eric Demeyer, Loofstraat 43 (v. Vich- t,?>. Benjamin Lapiere, Budastraat 30 (v. Bissegem). Oda Vandentoerghe, Reep- k. ie.i Ta (v. Lauwe). Paulette Hubert, s:-Janstraat 69. Annie Degroote, Buda- stre.at 30 (v. Ingoolgem)André Michels, taal straat 43 (v. Ölsene). Mare Claus, Loofstraat 43 (v. Harelbeke). Jacques Ca ron. Keepkaai 7a (v. Steene). Astrid De- l;.rmoy. Meenenstraat 23. John Verhaeghe, K,ipel-ter-Bede. 2. Jacques Goethals, Ru- bensó’.éin 5. Claude Declerck, Loodwlt- straat 6 b. Ivan Honoré, Budastraat 30 •<v. Harelbeke). Brigitte Verbeke. Heule- steenweg 36. Christina Steelandt. Loof straat 43 (v. Waregem). Edith Pauwels, Bloemistenstraat 3.’Jeannine Rigole, Bu dastraat 30 (v. Harelbeke). Mia Roel- straete. Loofstraat 43 (v. Heule)Jeannine Esqutnet, Reepkaal 7 a (v. Marke). Irène Lagae. Loofstraat 43 (v. Bissegem). Joseph Scherpereel. Loofstraat 43 (v. Deerlijk). Gudrun Huyvaert, O. L. Vrouwstraat 19. Maria Vandevelde, Budastraat 30 (van Vichte). Huwelijksaankondigingen. Pierre Ma hieu. rijkswachter v. Kortrijk, met Albertine Vanhoucke, z. b., v. Poperinge. René Guillemin. metaalbewerker v. Kuurne, met Simonne Devolder. huishoudster v. Kuurne (voorh. te Kortrijk). Basiel Baert, dag looner v. Wortegem (voorh. te Kortrijk), met Magareta De Sioovere, z. b.. v. Ooike. Rfchardus Vandersarren, fabriekwerker, Wal- met Elvire Blomme, stikster, Nieuwstraat l. Rogier Hamers, werktuigkundige, Hout markt 13. met Maria Decaluwé, speelster, Kapelstraat 17. Andreas Delporte, techni cus. Boudewijn TX-laan 28, met Maria Pollet, naaister. Overleiestraat 35; Luciaan Calle- v.tiert, vuurstoker. Edg. Tlnellaan 11, met Irena Hovart, z. b., Kapelstraat 9. Je room Verkest, pannenwerker. Pijpestraat 9, met Julienne Verbeke. houtbewerkster, ’t Hooge 47. Wilalay Haucspy. meester-schil- tier. Wijngaardstraat 1. met Marcella Bour don, verpleegster, Beverkaal 17. Joris Van den Berghe. loodgieter v. Heule. met Marina Devos, dienstmeid v. Heule (voorheen te Kortriik). Joris Dewelrt, bediende, Sta- segemstraat 173, met Rachel Verstraete, breister. Spinnerijkaai 23. Marcel Leonard, beenhouwer v. La Louviére, met Maria Egels, korsetmaakster, Spinnerijkaai 49. Oscar Tremsrie, nijverheidsbediende, IJzerkaal 20, met Maria Tremérie. strijkster, St-Jansbe- luik'14’. Willy Hostens, doctor In de me dicijnen v. Roeselare, niet Rachel Goddeeris, z. b.. Albertstraat 47 (Voorheen te Brussel). Huwelijken. Leo Vandeginste, nijveraar, Uébaertlaan 69 a, met 'Marie Bariseau. Wapenplaats 2. Noël Decock, wever, igemsteenwèg 20, met Ivonna Gryspeert, o.. Keer der Vlamingenstraat 11. Leo uibewie, spoorarbeider V. Marke, met Made leine Mettepenningen, naaister, Markésteen? weg 12S. -Robrecht Beheydt, brievenbe- steller, G. Sporenlaan 53. met Leona Van- desÓnnevllie. z. b., Pottelberg 146. -Ray mond Depreux, wever v. Bellegem, met Mag dalena Vandemeulebroucké, weefster, Muyn- ck'ndoornstraat 22. Albrecht Vandeginste, kandidaat-dsuiwaarder, Passlonistenlaan 23, mét Ivonne Leenaert, kleermaakster, Veld- straat 170. -René Van Hulst, magazijnier v. Antwerpèn, met Irena Putman, metaal- bewerkstsr, Wall? 221. Andreas Vereecke, kolenhandelaar v. Rumbeke, met Luclana Vanoosthuyze, z. b., Budastraat 46. Ka- miel Fieux. vlaswerker v. Bissegem, met Blanche Duprez. naaister, St-Janspleln 8. Rogier Voet, steendrukker, Veldstraat 88, met Maria Vandenheede,.naaister, Veldstraat 82. Georges Desfossez, gareelmaker van Heule. met Simonna Dewerchin, moden- maakster, St-Denijsstraat 76. Overlijdens. Romanie Beernaert, 50 j., z. b., wed. v. Victor Remmerie (v. Harel- bike). Elvine Delmotte, 81 j., weel. v. Camilla Hubert, SC-Amandslaan 5. Leo Ciaeys, 71 j„ echtg. v. Romanie Carlier, Loodwitstraai 7. Pelagie Logier, 60 j.. z. b,. echtg.. v. Emiel Dreser, Wagenmakersstraat 23. Julia Roothoofd. 52 j., z. b., echtg. v. Achiel Verfalllie, L. Brugstraat 41. Em manuel Roelandt, 72 j.. wed. Valerie Aude- naert, Aalbekesteenweg 100. Leonard Nolf, 52 j.. houtdraaler, echtg. v. Alix Haerinck, Beh;erstraat 43. Remi Debonnet, 76 j., Pottelberg 1. Amandine David, 71 j., Wijn gaardstraat 13.-u Annie Duyck. 6 j. (v. Ha relbeke'). Jules Vanhaverbeke, 71 j., wed. v. Euphrasie Demey, Voorstraat 48. Maria Planckaert, 77 j.. echtg. Polydoor Vanrycke- ghem. Heulesteenwcg 63. Johan Mis- schaert. 3 m.. H. Verrlestlaan 202. Eme- rence Pinoy. 85 j„ wed. v. Emiie Poorteman. Izegemstraat 16. Julien Jouret, 82 j., echtg. v. Irma Degavre, J. Breydellaan 96. Liliane Egels. 8 Visscherskaai 4. Mi chie! Verkinderen, 31 arrondissements- kommlssaris. echtg. v. Emma Cnudde, Dam- kaai 1. Robrecht Egels, 2 j., Visschers- ka?.i 4. Joseph Vanneste. 70 j.. nijveraar, echtg. v. Clara Verwee, Dejonghestraat 3. Thêodoor D’hert, 50 j.. handelaar, echtg. v. Augusta Vannieuwerihuyse, Walle 177. Maria Deven, 43 j., z. b., echtg. v. Jullen Claeysens iv. Kuurne). Omer Vander- heyden. 2 m.. Dam 69. Edouard Vanden Broucke, 70 1., Voorstraat 43. Gabrielle 'Tremmerle, 37 z. b., echtg. v, Julien Aemöuts, Doornikstraat 1 Margaretha Verbeken. 71 j., echtg. v. Gustavus Sagaert, J. Liebaertlaan 9. Sylvia Segher. 71 j., wed. v. Fredericus Dewachter, Doorniksteen- wez 126. Leonie Ameve. 73 j., wed. v. Gustaaf D’huyvettere, Pottelberg 1. Chris tiana Dhaene, 3 j. (v. Gullegem). Zulma Baert. 23 j., z. b.. echtg. v. Rafaël D’hondt, Ma«tdalenastraat 15. Marie Deman, 40 J., z. b.. echtg. v. Alberic Vancoillie (van Bis segem) HARELBEKE Erge aanrijding. Alhier kwam het op den Kortrljksteen- weg tot een aanrijding tusschen de auto van tandarts G. Ysebaert en het hand wagentje van J. Mobysse. Het handwa gentje werd heelemaai vernield. Ook de auto leed schade. Eigenaardig geval. Donderdagnacht werd R. Simocns, wo nende Nieuwe Beverenstraat, gewekt door het rinkelen der ruit van zijn voordeur. Ook hoorde hij aan de deur werken. De man die dacht met dieven te doen te heb ben, stond onmiddellijk op en stond op eens voor een vreemd manspersoon dien hij te lijve ging. Een verwoed gevecht ontstond waarbij langs beide zijden har de slagen uitgedeeld werden. Eindelijk kon de indringer overmeesterd worden, nadat hij menige kwetsuur aan ’t hoofd bekomen had. Daarna bleek het dat de indringer geen boosaardige, bedoelingen had, maar alleenlijk door ’t overmatig gebruik van drank zich van woonst ver gist had. De man is een zekere B... uit Waregem. DEERLIJK Zwijn geslacht. Des nachts drongen dieven binnen in den zwijnstal der hoeve van Wed. Van- houtteghein, wijk «Belgiek», en stolen er een varken van ruim 100 kgr. dat de die ven ter plaats geslacht hebben. Brutale diefstallen. In de afgesloten inrijpoort der her berg «Onder den Toren», bij Mich. De- gezelle, werd zekere Bulcaen Jos. des avonds te 13 uur zijn fiets gestolen. Anderzijds teen de briefdrager Put man André ot> de wijk St-Lodewijk op dienstronde was, werd hij ergens langs de Kapellestraat bij klaarlichten dag, zijn fiets gestolen. De Eohtgenoote Vandecasteele G., Beverenstraat, werd op de afgesloten achterplaats der woning 'haar fiets ge stolen. Anderzijds werd vrouw Maria Ver- student, n. meulen haar flets gestolen aan het bu- seek, Diksmuidesteenw. 30. Godelieve reel der ravitailleering. Nadien vond zij Rambour, 3 m.. d. v. Odiel en Rachel Du- deze terug' ontdaan van licht en afsciiei- inarey, v. Eesen. Juliana Rodenbach. God Men.zórge intijds aanwezig b Uüngskasl 61 j.. foorreizigster, wed. Prosper Dumopt, gezien hét beperkt aantal plaatsen. ï.EDEGEftf Burgerstand. Geboorten. Pinnoo Godelieve. d. v. Alfons en Mahieu Simonne, Begijnestr. Scheldeman Anny, d. v. Georges en Vanrespinghen Luciénne, Prov. Steenw. Baeckelandt Frans, z. v. Maurice en Vandaele Augusta, Rollegemstr. Persyn Rik, z. v. Marcel en Vandeweghe Alice, Hugo Vérrieststr. Van Thu’yne Moni que. d. v. Leon en Cools Maria, Begijnestr. Huwelijken. Vandoorne Michael met Vandoorne Magdalena, b. v. Ledegem. Vansteenkiste Isidcor met Hollebeke Mar garetha, b. v. Ledegem. Berghman Arsène met Vanneste Clara, b. v. Lede gem. Bouten Walburg, v. Moorslede, met Parmentier Martha, v. Ledegem. Gaytant Maurits, v. Roeselare, met Cas- teleyn Laura, v. Ledegem. Overlijdens.- Leman Rosa, 13 m.', d. v. Paul en Bourgois Lia, Rollegemstr. Costeur Aloise, 83 j„ wed. v. Samyn Si- d.onie, Rollegemstr. Gekiere Elodie, 77 i., wed. v. Vantomme Henri, Veldstr. Êeckhout Romanie, 81 j., wed., v. Raes Petrus, Prov. Steenweg. Dekyvere Ir ma, 56 j., wed. v. Vandenbulcke Petrus, Papestraat. DADIZELE Winterhulptooneel. De plaatselijke tooneelgroep Onder Onszal op Zondag 20 December en op Kerstdag 25 December, in de zaal Ons Huiste Dadizele, opvoeren het vroolijke tooneelspel: «VIER MANNEN EN EEN MEISJE Aanvang telkens om 5 uur na middag. Kaarten tegen 10. 7 en 5 fr. op voorhand te bekomen bij Sylveer De- splenter en bij Antoon Billiet. De opvoeringen zullen geschieden ten voordeele van het Iplaatselijk Winter- hulpcomité. De zaal moet uitverkocht zijn MOOI INITIATIEF In het Kasteel «Ter Wallen», gelegen in de Kortrijkstraat, zullen vanaf 4 Ja nuari 1943, warme noenmalen opgediend worden voor de zwangere vrouwen. In schrijvingen hiervoor worden aanvaard in. genoemd Kasteel van 21 tot 27 Decem ber aanstaande, telkens van 1 tot 2 u. namiddag. Voorwaar een mooi gebaar vanwege ons Stadsbestuur dat aldus ruimschoots het zijne bijdraagt om de behoeftige gezin nen te steunen. GESLAAGD WINTERHULPFEEST Door het Verbond der V.O.S. had al hier in de feestzaal van het Gildenhuis, een zeer geslaagd Winterhulpfeest plaats waarop de bekende hypnotiseur Wielockx uit Oostende, zijn boeiendste nummers ten beste gaf. KINEMAS Programmas der week. In Kinema «Patna», Gr. Markt: Salonwagen 17 spannende avonturenfilm. In Kinema PlazaKruisstraat: Bal in Metro pole muzikale Terrafllm. BUREEL DER UNIE Het bureel der Unie voor Hand- en Geestesarbeiders is thans overgebracht naar de stedelijke Nijverheidsschool, da Pelechystraat. Het bureel is voor iedereen toegankelijk ’s Maandag van 9.30 u. tot 18.30 u. en den Zaterdag van 9 u. tot 13 u. KACHTEM Been gebroken. De 11-jarige A. Vancompernolle, wo nende op ’t Hooge, was op het hof aaa het spelen. Plotseling gleed de jongen uit en bleef kermend liggen. Men droeg heia ijlings het huis binnen. Een bijgeroei>ea geneesheer stelde vast, dat er in den en kel «en beentje gebroken was. De eerst» geneeskundige zorgen werden hem toe gediend. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 13 December 1942. Doktersdienst Heer Dr Ghekiere A., Noordstraat. Heer Dr Sinnesael, Consciencestraat 6. Taxi voor de Heeren Dokters: Hr Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielsstraat 26. Apotheekdienst: Heer Gryspeerdt. Diksmuidesteenweg 14. BURGERSTAND van 3 tot 10 December 1912. Huwelijksafkondigingen. René Van- spranghe, telegraafbediende, met Marga reta Decruw, naaister, b. te Roeselare. - César Decloedt. kuhstloodbewerker te Roeselare, met Maria Catry, ,z. b. te Ha- lewijn. Cyriel Deback, vervoeronder- nemer te Poelkapelle, met Maria Jonck- heere. winkelbediende te Roeselare. Gusstaaf Casier, timmerman, met Maria Vangheluwe, magazijnwerkster, b. te Roe- sélare. Reimond Bossu, nijverheidsbe diende. met Simonna Naert, handschoen maakster, b. te Roeselare. Andreas Reynaert. rietbewerker, met Margareta Luipaert, fabriekwerkster, b. te Roeselare. Camiel Tanghe, betonwerker te Rum beke, met Paula Masscho. inpakster te Roeselare. Leon Breemersch, meubel maker. met Elisabeth Lenoir, spoelster, b. te Roeselare. Willy Hostend. dokter te Roeselare, met Rachel Goddeeris. z. b. te Kortrijk. Germaan Ampe, peerdenge- leider te Handzame, met Anna Cappelle, dienstmeid te Roeselare. Huwelijken. Frans Landuyt, borstel maker te Ingelmunster, met Maria Nuyt- ten, haspelaarster te Roeselare. Albert Libbrecht, houtbewerker, met Maria Pattyn, fabriekwerkster. b. te Roeselare. Victor Vanderperre, losser, met Espé- rance Clément, vqddenwerkster, b. te Roeselare. Albert Stoop, rijkswachter te Oostende, voorh. te Antwerpen, met Angèle,Bruwier, z. b. te Roeselare. William Townsend, bediende bij belastin gen, met Paula Vanneste. verrnicelbe- werkstei’, b. te Roeselare. Maurits Debosschere, tabakbewerker, met Maria- Louisa Vandermesrsch. naaister, b. te Roeselare. Maurits Vanhaverbeke. me- kanieker, met Magdalena Houthoofd, naaister, b. te Roeselare. Geboorten. Gilbert Maddens, z. v. Jozef en Rachel Phlypo, Gieteriestr. -1. Rosa Deckmyn, d. v. Louis en Herminia Coenaeme, Botermarkt 1. Annie Cal- lewaert. d. v. Albert en Maria L;yn, Ar- dooiesteenw. 157. Christina De Man. d v. Emiel en Irène Devriendt. Noordstr. 98. Joannine Vanoplinus. d. v. Henri en Maria Degryse, Trakelweg 79. An toon Verhaeghe. z. v. Arthur en Eudoxia Bonte, v. Koolskamp. Magda Debrau- were. d. v. Albert en Maria Wallaeys, Spaniestr. 84. Annie Opsommere. d. v. Cyriel en Margriet Soenen. Bleekeriestr. 80. Mar ie-Chris tien Coussement, d. v. Robert en Rosa Vandewalle. v. Lichter felde. Willy Mestdagh. z. v. Albriek en Ivonna Debrauwer, Langemarkstr. 11. Arlette Demeester. d. v. Hendrik en Mar griet Decroy. Kachtemstr. 47. Roger Haerens, z. v. Juliaan en Elsie Victor, Krekelstraat 60. Sterfgevallen. Roland Lesv, 14 ..ji -z v Qyriei en Magdalena De- Rambour, 3 m.. d. v. Odiel en Rachel Du-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1942 | | pagina 7