■Uit ’t Tieltsche I Uit ’t Roeselaarsche 1 Uit }t Izegemsche H worden verzocht dit te doen bij den Heer Politiecommissaris. MATCHEN VOOR ZONDAG UIT TIELT UIT IZEGEM UIT ROESELARE UIT KORTRIJK PIANOS In den loop van 1942 werden er 169.000 H. Konununies aan -4» geloovigen uitge* reikt. ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS 'inaaBBnsBBEiiaesiaBaBaasBaanBaB WESTROOZEBEKE Davidsfonds. DE POPERINGENAAR SPORT KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK REEKS ZUID: bracht heele de 6. zal sluiten op 20 Januari a. s., te 9 uur om een Toegekomen: Overlijdens: Vertrokken: het het planos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. Te koop: verscheidene schoone okkasle- 1 als WINGENE Burgerstand. In het afgeloopen jaar waren er op onze parochie 106 geboorten en 81 sterf gevallen, hetzij een aanwinst van 25 zie len.' Er werden 56 huwelijken ingezegend: 36 op de parochie en 20 elders. Nieuwjaar toe te wenschen. WIJ hopen, dat onze menschen in dit jaar een meer helder inzicht zullen krijgen in den nieu wen toestand en tot de zekerheid zullen komen, dat er wel degelijk iets in de we reld veranderd is. Ze aanzien deze nieu wigheden als maatregelen van tijdelijken aard en we zijn het volkomen met hen eens In dien zin, dat de wanorde, die he den nog onder allerlei vormen neersoht, Morgen Zondag 10 Januari zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Heer Apotheker VIERSTRAETE, Overlelestraat alhier. niet goed het stuur meester en reed op het voetpad een persoon aan. Belden stiukten ten gronde en de vrouw werd aan het hoofd ernstig gewond. Eerlijkheid. No3 Ramaut, wonende Re''1'"’"'' straat, heeft in de Parkstraat een beüfcel gevonden die een groote geit bevatte. Het gevondene werd ten politie- bureele afgegeven. Michel Deleplaes, 12 jaar, wonende Parkstraat, heeft langs den steenweg een bankbiljet gevonden dat aan de politie overhandigd werd. Erge feiten. Victor Herpoel, herbergier in de Lo- wlngemstraat, werd op nevel van het Parket aangehouden wegens erge feiten. Diefstal. Onbekenden zijn binnengebroken bij middel van braak in de aanihoorigheden van het huls L. Delrue, Aalbeeksche steen- en hebben er acht konijnen en twee :ens gestolen. In den waterput verdronken. In den waterput van een oude her berg werd het lijk gevonden van Henri Vanlandegem, 37 jaar, stoker, wonende Palmstraat. Naar het schijnt leed de man aan éèn zenuwziekte. WEVELGEM Geslaagde Tentoonstelling. Op Initiatief van den pas gestichten Kunstkring te Wevelgem, werd ten stad- huize aldaar, een tentoonstelling geopend van werk van jonge liefhebbers-kunste- naars der streek. Het werd een onver wacht succes, zoowel wat de kwaliteit be treft van het getoonde als den toeloop van ’belangstellenden. Burgemeester Byt- tebier sprak voor een nokvolle zaal een inleidend woord en bood zijn auditorium een diepgaand overzicht van de Vlaam- sche kunstgeschiedenis. Daarna nam too- neelschrijver Willem Putman het woord en hield de openingsrede, vooral het nut betoonend van dergelijke intitatieven, want elke begaafde verdient steun. Het is nooit uitgesloten dat een waarachtig talent zich veropenbaart onder deze ver dienstelijke amateurs. Verders schilderde Putman breed en geestdriftig het kunst leven der Leiestreek, waarna hij besloot met een zinderenden lofzang op Vlaan- derens’ kunstenaars. vangen worden, waarin leder gelukkig zal leven, die zijn plicht begrijpt en volbrengt. Petroleumbedeeling. Voor de inlichtingen betreffende de pe- trolbedeeling moet men zich niet wenden tot den Heer Burgemeester doch tot het bureel van de Bevoorradingsdienst. OEKENE Oproep van den Heer Burgemeester. Bij gelegenheid van het nieuwe jaar richt de Heer Burgemeester een dringen de oproep tot alle welstellende inwoners, in het bijzonder tot de landbouwers, voer een daadwerkelijke steun aan Winter hulp. In deze tijden is het onze eerste plicht te zorgen voor de noodlijdenden. Vooral de landbouwers mogen niet ver geten, dat er nog vele huisgezinnen zijn waar een absoluut tekort is aan het nood wendige. Oproep voor de leveringen. De Heer Burgemeester dringt er bij de landbouwers op aan nóg zooveel mogelijk aardappelen te leveren. De tijd voor het dorschen der peulvruchten is geko men. De landbouwers worden daarom ver zacht zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het dorschen om zoo gauw mogelijk te kunnen leveren. Openbare werken. De herstellirigen aan de baan van de Plaats naar St-Eloois-Winkel zullen de zer dagen aanvangen. Nieuwjaarswenschen. De Heer Burgemeester bedankt langs dezen weg de inwoners van Oekene voor de-talrijke wenschen bij het begin van het nieuwe jaar. Wederkeerig wenscht hij alle Inwoners een gelukkig en voorspoe dig jaar. Moge onze gemeente in het jaar 1943 van alle rampen gespaard blij ven en moge het nieuwe jaar voor alle in woners een zegenrijk jaar zijn. FEESTMAAL VOOR SCHOOLKINDEREN De schoolkinderen werden alhier ver gast op een smakelijk noenmaal dat hen aangeboden werd door de zorgen van Winterhulp. De feestzaal was stemmig versierd en de geestdrift was bij het jonge volkje niet uit de lucht, vooral niet wanneer de kleuters zich aan een goed gedekte tafel mochten plaatsen. En of ze het lieten smaken! SPOORLOOZE VERDWIJNING Sinds 1 Januari is men zonder nieuws van Theunis Michel, 46 jaar oud, lood gieter en gehuisvest in de Meenenstraat 26. De man werd het laatst gezien op de Vandénbogaerdelaan. Sindsdien is men zijn spoor bijster. Hij was gekleed met een blauw gestreept kostuum, donker grijze overjas, blauwe vilten hoed en lage schoenen. De personen die kunnen in lichtingen verschaffen nopens Theunis, WEDEROPBOUW Sedert lange maanden werd door de diensten van wederopbouw en het stads bestuur gearbeid aan een plan van aanleg voor de tijdens den oorlog vernielde hui zen op de Markt, leperstraat en Brugge- straat. Nadat het door de bevoegde dien sten reeds een paar maal werd verworpen is thans het definitief plan vastgesteld - - geworden. Het bevat een ontwerp van en voorspoedig heropbouw van de Markt, Bruggestraat, BURGERSTAND Geboorten. Eric Arix, z. v. Maurice en'Helena De Winter, Rame 11. Agnès Lannoo, d. v. Camillus en Maria Maes, Zwevezele. Marcel Vens, z. v. Bruno en Henriette Levasseur, Zwevezele. Maria Everaert, d. v. Gerard en Irena De Reu, Aarsele. Eucher Dusselier, z. v. Marcel en Magdalena Codnis, 8" Wijk 26. Nestor Gernay, z. v. Albert en Irma Nachtergaele, Meulebeke. Mare Wieme, z. v. René en Germana Van Overbeke, Machelen. Arsène Depont, z. v. Maurits en Maria Seynhaeve, Reeperstraat 76. Christiane Vaneenoo, d. v. Luciaan en Maria Houtekier, Wingene. Jenny Vantyghem, d. v. Camiel en Magdalena Vermeulen, Eegem. Jacqueline Hae- saert, d. v. Odilon en Maria Vermeersch. Marialoop. Lutgr.rde Beke, d. v. Albert en Irène Bruyneel, Oostroozebeke. Willy Claeys, z. v. Maurice en Elza Wille, Won- tergem. Johan Bossuyt, z. v. Gaston en Margareta Martin, Wielsbeke. An- nita Dobbels, d. v. Cyrille en Ivonne Van- steenhuvse, Meulebe'ke. Huwejjjk. Gerard Loontjens, van Poeke. en Alice Lampaert, landbouwster van Tielt. Overlijdens. Frans Declercq, 2 m., z. v. Julius, Poelberg. Henri Ver meersch, 75 j., ongeh., Hospitaal. Irma Eelbode, 43 j., wed. Dedecker Henri, Rui- selede. Maria Braekevelt, 85 j„ ongeh., Kromwalstraat 11. Honoré Ramaut. 76 j.. ongeh.. Hospitaal. Camilla Van der Beke, 71 j., wed. Claeys Leo, Won- tergem. PROGRAMMAS van 9 tot en met 14 Januari 1943. Vcrtooningen: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te 2.30, 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis 's Zaterdags ook te 4.30 uur. In Feest paleis s> ’s Dinsdags te 7-30 uur. In Gou den I.anteern ook 's Woensdags te 7.30 uur. ONS HUIS Lange Brugstraat. Were'dnieuws U. F. A. VLIEGENDE VLUCHTEN voorfilm. A’s hoofdfilm weerom een der grootste bij- valfilnv. 'van het seizoen die overal voor bom volle zalen loopt: «TOT WEERZIENS, FRANZISKA!» met de beroemde vedetten Marianne Hoppe, Hans Söhnker, Fritz Odenrar, Rudolf Fernau, enz. Zorgt tijdig voor uwe plaatsen. ROYAL Groote Markt. Deze week een schitterende en prachtige operette: IK HEB TWEE HARTEN een Dm'lschgesproken film met prachtige too- ncelschikking, vol muziek, zang, meeslepende liederen, dans en humor. Een echte ontspan- nin^sfilm vertolkt door Martha Eggerth, Lucie Fmgiisch en het onweerstaanbare trio: Theo Lingen. Hans Moser en Paul Horbiger. Let Op! Toekomende weck on algemeene aanvraag de beroemde film ALCAZAR FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Aktualiteiten U. F. A. Een bezienswaar- die Dokument. De sterk bewogen en aandoénlijke Duitsch- grsproken film: «HET PARADIJS STRAATJE» met den kleinen Peter Bosse en den karaklais- li-kcn Hans Mauser. Deze film toont ons 00 aangrijpende wijze hoe een klein arm ventje er met zijn trouwe hond in slaagt, niets dan vreugde en geluk om zich heen te zaaien. Kaarten op voorhand den Zondag tusschen xr en 12 uur aan de Cineniakas. «GOUDEN LANTEERN Persijnstr. Deze weck een overgroote succesfilm vertolkt door de beroemde vedette Zarah. Leander en Hans Stunc in: «DE WEG NAAR DE VRIJHEID» Een film waarvan iedereen spreekt en die overal een overgrooten bijval verwerft. -Re serveert in ieder geval tijdig uwe plaatsen. Als voorfilm: een documentaire film. We reldnieuws V. F. A. leperstraat, Krommewalstraat en Kerke- straat en is samengesteld uit een rooi- ingsplan, een onteigeningsplan, een her- kavelingsplan, een bestemmingsplan met erfdienstbaarheden, een plan van de strook waar de immobilaire en sommige werken in verband met den wederopbouw ten laste van den staat worden gelegd. Deze verscheidene plannen werden op gemaakt door de architecten Algoed en Roosé van de diensten van wederopbouw, en werd door het Schepencollege goed gekeurd den. 29 December laatstleden. Deze plannen met de bljhoorende beschei den liggen ter inzage van het publiek in de kantoren van het stadhuis tot en. met den 19 Januari e. k. Bezwaren van be langhebbenden tegen deze ontwerpen, moeten schriftelijk gedaan worden bij het Schepencollege hetwelk dit onderzoek voormiddag. BRAND WEERFEEST De twee kultuurafdeelingen van brandweerkorps, aangemoedigd door sukses van verleden jaar, hebben weder om een gemengd feest ingericht, ditmaal ten voordeele van het comité tot steun Ongevallen. De genaamde André Deseure. wonen de Veldstraat alhier, heeft verleden, week op zijn werk een ongeval aan de hand gehad die als bij wonder ten besten mo gelijk is uitgevallen. Werkzaam zijnde bij aannemer Bytebier was hij aan den ar beid gesteld aan den. ophaalbak. Op een zeker oogenblik kreeg hij de wrang, die in geweld aan het afrollen was. in het volle gelaat. Gansch bebloed werd hem seffens' hulp geboden. Na de noodige vaststelling van. den geneesheer werd vastgesteld dat zijn lip gansch was opengereten. Hij werd per auto naai- de ouderlijke woning gebracht, waar de plaatselijke genees heer hem verder verzorgen kon. De genaamde Gheskiere Marcelwas verleden week bezig eene kar uit te ste ken. Bij een verkeerde beweging geraakte zijn linkerhand onder de karrebak. waar door hij hierbij een vinger werd vermor zeld. Bakker van stiel zal hij langen tijd zijn werk moeten stilhouden. GITS Burgerstand. Overlijdens. Hoornaert Leonie, 78 j„ echtg. Jan Paret. Haezebrouck Roma- nle, 66 j., echtg. Emiel Defevere. Varken uit de kuip gehaald. Des nachts hebben dieven zich toegang weten te verschaffen tot de woning van landbouwster Amelie Vermeersch, wonen de Kleine Torhoutstraat. De dieven heb ben zich door middel van braak toegang tot den kelder weten te verschaffen, al waar ze een varken van méér dan 100 kgr. uit eeïi vleeschkuip hebben gestolen. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Vancoillie Frans, z. v. Maurits en Demeulenare Maria. Bossu Willy, z. v. Jerome en Bossu Simonne. Depoortere Nicole, d. v. Odillon en De- masure Maria. Vermeulen Nera, d. v. Octaaf en Vancompsrnolle Virginie. Overlijdens. Declerck Wilfried, 14 m. Córnette Kamiel, 84 j., echtg. Emma Hemcryck. Huwelijk. Wyffels Michel, timmer man, met Gerinckx Margriet, naaister, b. v. Hooglede. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 10 Januari gansch den dag door waarge nomen worden door Dr Leo Amery. De Apotheek Degryze is open tot 12 u. Davidsfonds. Door de plaatselijke afdeeling van het Davidsfonds zal op Maandag 25 Januari 1943. een voordrachtavond belegd worden in de Quirinuszaal Een spreekbeurt met klankfilm over Het Mysterie van den Islam in Noord-Afrikazal gehou den worden door E. P. Huys. Geen enkel Davidsfondslid late deze kans voorbij gaan, want ’t zal de moeite loonen. Sterrestoet. Zooals voorgaande jaren hebben de Studenten opnieuw een sterrestoet inge richt. De Drie Wijzen en hun gevolg kwamen bij de bevolking aankloppen, om een steunpenning voor Winterhulp. Maal vergunningen. Maalvergunningen zullen uitgereikt worden op Woensdag 13 Januari, van 2 tot 4 uur namiddag. Bijrantsoenen. De uitde filing van zwarte zegels aan de handarbeiders zal geschieden op Maan dag 11 Januari, van 9 tot 12 uur voor middag. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Magda Capelle, d. v. An dré en Elisabeth Snaet. Agnes Ver schelde, d. v. Boudewijn en Laura Bos suyt. Huwelijken. Maurice Verstraete, v. Beveren, met Alice Vandenbulcke. Henri Verhoye, v. Ruddervoorde, met Ra chel Desendere. Victor Vermander, v. Zwevezele, met Godelieve Ceenaeme. Rem! Denneweth, Zwevezele, met Mar- garitha Blondeel. Overlijdens. Emiel Vereempinck, 75 j.. wed. Decloedt Melanie. Paul Duyn- slaifger, 3 m., z. v. Jeroom en Juliana Denys. Margaritha Masschelein, 31 j., d. v. Hieronymus en Bertha Bekaert. BEVEREN-Roeselare Geboorten tulgd,. dat Sportkring Zondag tiaar 12» over, winning zal behalen. Hockeyclub Roeselare. -Zandag kwam Melle naar Roeselare om de ■taferfl» ploeg van H. O, Roeselare, versterkt TStikvT-' tix¥S;.twee seniors: Paul Verbrugh en Jacques iVamectiaeghen. te bekampen. Scheldsrech- !n Denolf floot de bully-off stipt om geldsom g mfr. Gedurende de gansche eerste helft was Roeselare verre In de meerderheid. Na enkele minuten doalde J. Vanderhaeghen. -x— -.- --j-- Daarna trad een lichte reaktle In bij Melle. door een bestendige nieuwe orde zal ver- Doch door het goed Ingrijpen van back Paul Loosveld werden de enkele aanvallen van Melle gebroken. Op penalty-corner, gegeven door J. Dobbels, bracht Paul Verburgh, met een prachtig hard schot de stand op 2-0 voor Roeselare. In het eerste gedeelte van de tweede helft waren de talrijke aanvallen van Melle zeer gevaarlijk. Roglers, middenvoor van Melle, slaagde erin den stand op 2-1 te brengen. Tien minuten voor het einde doelde J. Vanderhaeghen op voorzet van Paul Ver- burgh, waardoor de stand voor Roeselare op 3-1 gebracht werd. Deze uitslag geeft volle dig den wedstrijd weer. Paul Loosveld werd bijzonder opgemerkt door zijn goed en volhardend spel. Ook Jac ques Verburgh en Carlos Lamote speelden goed. Maar Jan Vansteenklste was te traak; ook moet hl) nog leeren met twee handen den bal te bespelen. De H, C. Roeselare Juniors hebben Zondag hun eersten beker gewonnen. Hij werd naast de vele anderen van de eerste ploeg geplaatst in het lokaal, als een waarborg voor de toe komst van H. C. Roeselare. Cyclo-Cross. Zondagmorgen om 10 uur zal dus de eer ste cyclo-cross in Roeselare verreden worden. Behalve de aangesloten renners bij de velo- club «De Vlaamsohe Zonen», zullen er ook andere renners aan deelnemen, waarschijn lijk ook zeer bekende «crossers». De af te leggen weg bedraagt ongeveer 18 km. en werd met veel zorg door deskun digen uitgekozen. Als het weer een beetje meewil, dan zal het aan belangstelling niet ontbreken. Reeds kwamen verschillende mooie prijzen binnen; er werd zelfs een pre mie uitgeloofd voor den verst komende en een voor den eersten Roeselaarnaar. We geven hier nogmaals den te volgen weg: Vertrek aan het lokaal bij Leon Martin Zuldsttaat. dan Noordstraat. Bruggesteen- weg tot Waterdam, Noordlaan tot Gitsche straat, links tot herberg «Noordlaan», rechts Noordlaan, Hoogledesteenweg oversteken, Moststraat, Kleine Bassin, over de brug en het park, naar Diksmuidesteenweg. Diks- muidesteenweg, Wallenstraat. Slnt-Michiels- nlein, Motestraat. Kermisstraat, Mollenstraat links in de Westlaan tot Meiboom, links de Spilleboutdreef. Meenenheirweg, Aan-statie, Bergmolen, ’t Roodhuis, Sterrenbosch, Kas teelstraat. Vijfwegenstraat. Rumbekestraat, Zuidstraat, aankomst bij Leon Martin. Ei' wordt stipt om 10 uur gestart, onver schillig welk weder. De prijzen zullen te zien zijn In het lokaal, alsook den naam van den schenker en waar ze af te halen zijn. STADEN Burgerstand. Geboorten. Ameel Maurice, z: v. Arsène en Decleire Martha. Houthulststr. Démeulenaere André, z. v. Jules en Mispion Germaine, Oostnieuwkerkestraat. Huwelijksbeloften. Petyt Gaston, aardewerker v. Bikschote, en Arlin Maria, v. Staden. Bostyn André, landbouwer v. Staden, en Demeerseman Jeanne, v. Sint-Jan. Huwelijken. Crombez Georges, vlas- bewerker, en easier Marguerite, naais ter, b. v. Staden. Coulier Gerard, sta- tiebediende v. Poelkapelle, en Lefever Maria, naaister 'v. Staden. Espeel Georges, landbouwer v. Oostnieuwkerke, en Hoflack Maria, landbouwster van Staden. Overlijdens. Phlipo Victor. 57 j., landbouwer, echtg. v. Debeuckelaere Re- nilde, Brouwerijstr. Vanheula Robert, 3 m., z. v. Gerard en Maria Deforche, Diksmuidestraat. Beweging 1942. mannen: 27 vrouwen: 31 58 mannen: 38 vrouwen: 51 89 147 mannen: 17 vrouwen: 21 38 mannen: 27 vrouwen: 38 65 103 Doodgeborenen: mannen: 0 vrouwen: 2 Huwelijken: 17. Huwelijksafkondigingen: 39. Toestand op 31 December 1942: Meer geboren dan overl.: 58 38 20 Meer toegekom. dan vertr.: 89 65 24 Totale aanwinst: 44 Bevolking d. gemeente op 31-12-42: 3.132. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Vandewaetei'e Walter, z. v. Albreoht en Herreman Rachel. Van Oudenhove Maria, d. v. Frans en David Maria. Overlijdens. Debruyne Marcel, 3 m., z. v. Frans en Verborgh Yvonna. Ver beest Ncëlla, 6 m., d. v. Achiel en Decluy- se Martha. Vandommele Marcel, 6 m„ z. v. Maurits en Soenen Magdalena. Demuynck Yvetta, 2 j., d. v. Alois en Ver- helle Julia. Huwelijk. Deweerdt Julius, meubel maker te Zwevezele, en Fhlypo Julia, z. b. Huwelijksafkondiging. Desutter Ray mond, 1'andb. te Oostnieuwkerke, met Brugghe Margareta, landbouwster. Nieuw jaarswensch van den Heer Burgemeester. Daar de Heer Burgemeester in de on mogelijkheid verkeert de vele Nieuwjaars wenschen schriftelijk of mondelings te beantwoorden, maakt hij van deze gele genheid gebruik al de gemeentenaren van Rumbeke een gelukkig r ZONDAGDIENST Zondag 10 Januari wordt de Apothe- kersdiènst in onze stad waargenomen door Apotheker MICHEL VERHAMME, Roe- selarestraat, die open blijft tot 7 uur ’s avonds. BURGERSTAND Geboorten. Frans Vandekerckhove, z. v. Cyriel en Elza Dejonghe, v. Lende- lede. Valeer Lootens, z. v. André en Maria De Soete, v. Lendelede. Rosa Verstraete, d. v. Joseph en Lea Vanterre, v. Lendelede. Nicole De Rue, d. v. Odo- marus en Simonne Vanquaethem, v. Bel- lem. Germain Vandenberghe, z. v. Jo seph en Mlaria Mommierency, Krekelstr. Noël Dejonckheere, z. v. Maurice en Madeleine Dewitte, v. Kachtem. Ger trude Van der Stichelen, d. v. Hilaire en Magdalena Van Oost, v. Gullegem. Fritz Debal, z. v. Michiel en Julia Van dekerckhove, Beyaerdstr. 41. Edwig Bolliau, z. v. Georges en Margareta De- man, Bellevuestr. 32. Liliane De Backer,, d. v. André en Martha Picavet. Kortrijk- straat 19. Hendrik Van Laethem, z. v. August en Clara Van Hecke, Molstr. 33. Overlijdens. Germana Salomez, 45 j., kantwerkster, ongeh., Bellevuestr. 89. Constant Vanmarcke, 75 j., z. b., ongeh., Baronstr. 61. Jacqueline Vanneste, 3 m., d. v. Alois en Irma Delearsnyder, Lende- ledesty. 55. Marcel Mestdagh, 25 j„ voerman, v. St-Eloois-Winkel. Marie Lamotte, 76 j., z. b., echtg. Augustus Raes, Gentstr. 79. Marie Lerooy, 80 j., z. b., echtg. Cyrille Vandewalle, Roeselarestr. 9. Amand Lafere. 75 j„ schoenmaker, wed. Romanie Decuf, Koornmarkt 17. Eula- lie Wallaert, 75 j., huish., echtg. Charles- Louis Carran, Ameyestr. 52. Huwelijken. Petrus Desmet v. Ingel- munster met Marie Deleersnyder v. ïze- gem. Gerard Steenlant met Elza Sur- mont, beiden v. Izagem. André Tiole met Maria Pattyn, beiden v. Izegem. Prosper Goethals v. Ingelmunstermet Simonne Verfaillie v. Izegem. Albert Seynaeve met Marietta Baele, beiden v. Izegem. DRIE KONINGENSTOET De aloude traditie getrouw, hebben de Studenten van het stedelijk Sint-Jozefs- college, thans wederom een Drie Konin- genstoet ingericht. De drie Wijzen en hun waardig gevolg zullen thans 'opnieuw hun rondgang doen ten einde bij de be volking aan te kloppen om giften in te zamelen die ditmaal bestemd zijn voo/ de behoeftigen van stad. We durven ver hopen dat de milddadige bevolking onze Drie Koningen gulhartig zal ontvangen. SCHOOLKOLONIE VOOR ZWAKKE KINDEREN Dezer dagen zullen, opnieuw een flinke schare zwakke kinderen de Schoolkolonie op «Ter Wallen», Kortrijkstraat, ver voegen, alwaar ze van een verblijf zullen genieten van een 3-tal maanden. Het hoeft niet gezegd dat hun verblijf aldaar hen de noodige kracht en sterkte zal schenken. BURGERSTAND 29 Dec. 1942 tot 6 Jan. 1943. Huwelijksafkondigingen. Emiel Viae- ne, steenovenwerker te Hooglede, met Adriana Declercq, spinster te Roeselare. Pieter Vandermeersch, fabriekwerker, met Clementine Brabant, vermicelbewerk- ster, b. te Roeselare. Francis Vande- voorde, z. b., met Clothilde Notredame, z. b., b. te Roeselare. Huwelijken. René Vanspranghe, te- legraafbediende, met Margareta Decruw, naaister, b. te Roeselare. Cyriel De- back. vervoerondernenwr te Poelkapelle, met Maria Jonckheere, z. b. te Roeselare. KOKsen. Leon Bremeersch, meubelmaker, met Elisabeth Lenon-, speelster, b. te Roese lare. Andreas Degryse, betonwerker, met Romania Ronse, haspelaarster, b. te Roeselare. Camiel Tanghe, betonwer ker te Rumbeke, met Paula Masscho, in- pakster te Roeselare. Gustaaf easier, timmerman, met Maria Vangheluwe, magazijnwerkster, b. te Roeselare. An dries Reynaert, rietbewerker, met Mar griet Luipaert. fabriekwerkster, b. te Roeselare. Paul Moeyaert, paarden- leider, met Irma Hostens, dienstmeid, b. te Roeselare. Daniël Schietaert, be diende, met Maria-Louise Leman, naais ter. b. te Roeselare. Hilaire Ingels, wever, met Maria Verledens speelster, b. te Roeselare. Karel-Gerard Viaene, graanbewerker te Poelkapelle, met Jacque line Watteeuw, bediende te Roeselare. Geboorten. Ivan Chys, z. v. Rafaël en Andrée Vanzieleghem, v. Gits. Willy Bruneel, z. v. Guillaume en Anna Ver meulen, Bruggesteenweg 37. Gerard Verbeke, z. v. Albert en Maria Bouckaert, Spilleboutdreef 15. Liliana Braekevelt, d. v. Albert en Ivonne Wulbrecht, Mo lenstraat 39. Antoon Pauwelyn, z. v. Louis en Anna Vandewiele, v. Moorsele. Marcel Demeulenaere. z. v. Cyriel en Madeleine Degrendele, Mandellaan 118. José Spillebeen, z. v. Maurits en Mar tha Verhuist, St-Jozefstraat 35. Ludo Kindt, z. v. Albert en Martha Decancq, Trekelweg 42. Edith Lioen, d. v. An dries en Elza Allossery, v. Ledegem. Maurits Salembier. z. v. Arthur en Leon- tma Devoldere, Bleekeriestraat 18. Rita Bommers, d. v. André en Germana Serpieters. v. Zarren. Liliana Depoor tere, d. v. Emiel en Maria Verlinde, Man dellaan 90. Anita Vanderperre, d. v. Etienne en Susanne Govaere, Statiedreef 135. Willy Vanneste, z. v. Cyriel en Martha Verstraete, Piljoenstraat 218. Roger Dejaeghere, z. v. Dieudonné en Christine Vercruysse, Statieplaats 44. Christiana Manhaeve, d. v. Maurits en Alice Verbeke, Vierwegstraat 15. •Etienne Beernaert, z. v. Juul en Laura Veracx. v. Staden. William Bostyn, z. v. Fédor en Anna Libbrecht, Hooglede steenweg 8. Luc Parmentier, z. v. Gaston en Maria Boudrez, Vijfwegen straat 236. Noëlla Parmentier, d. v. Marcel en Magdalena Vandekerckhove, Kleineweg 28C. Erna Lepoutre, d. v. Maurits en Aiice Denys, Hof van ’t Hen- neken 50. Annie Vanheerswynghels, d. v. Reimond en Martha Rondelez, Dam- berdstraat 15. Gabriel Spruytte, z. v. Noël en Clara Defrancq, v. Hooglede. Godelieve Lescroart, d. v. Willem en Clothilde Sonneville, v. Torhout. Noël la Devolder. d. v. André en Augusta Beer naert. v. Lichtervelde. Ros.a Gevaert, d. v. Emiel en Blanca Maeseele. v. Gits. Sterfgevallen. Antonia Gallon, 90 j., z. b., wed. Emiel Ingels, Leenstraat 16. Jean Loosvelt, 2 m.. z. v. Eugeen en Irma Verhoest. Hammestraat 3. Heinrich Kochs, 54 j.. kolenhandelaar, echtg. Lia Mestdaghj Ardooiesteenvzeg 32. Jules Vandekerckhove, 63 j., gemeentesekretaris, ongeh.. v. Zwevezele. Anna Calmeyn. 87 j.. z. b„ wed. Hendrik Vanneste, Ar- dooiesteenweg 75B. Liliana Braekevelt, 2 d.. d. v. Albert en Ivonna Wulbrecht, Molenstraat 39. Hermenia Vervenne, 81 j„ z. b., wed. Karei Callewaert, Honze- broekstraat 116. Yvette Demuyne, 2 j., d. v. Alois en Julia Verhelle, v. Rumbeke. Maurits Huyghe. 22 j„ handschoen- snijder, ongeh., Kattenstraat 118. Paulette Blomme, 2 m„ v. Torhout. Freddy V-erhelle. 3 m.. z. v. Valeer en Maria-José Callewaert, v. Izegem., Bar bara Latrez, 71 j„ z. b., wed. Félix Popu lier. Boterstraat 66. Andries Callens, 19 j., glasbewerker, ongeh., Ardooiesteen- weg 19B. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 10 Januari 1943. DOKTERDIENSTEN Heer Dr Ghekiere, Noordstraat, Heer Dr Sinnisael, Consciencestraat APOTHEEKDIENST Heer Vanwassénhove, Zuidstraat 7. Taxivcerder vcor de Heeren Dokters: Heer Adiel Ide-Vercruysse, Sint-Michiel- straat 26, Roeselare. TAXIVOEBDERS BINST DE WEEK Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT In de gemeente Hooglede staat vlak bij de kerk een standbeeld dat na den oorlog 1914-1918 opgericht door het 56« Batal- de Kerstdagen wérd de krans weggeno men, de inscriptieplaat werd uitgebroken en op de trappen van het gemeentehuis aan stukken geslagen. Er wordt oen' streng onderzoek ingesteld en men hoopt de da ders dezer dagen te kunnen pakken. Bij Sabbe, aannemer, Brugstraat, Hooglede, werd dezer dagen een dynamo gestolen. De daders zijn onbekend. Bij Vantomme André, wonende te Rumbeke, 8» Wijk 50, werd huisonder zoek gedaan en er werden 13 kilo versch gesneden tabak plus een tabakmachine aangetroffen. Alles werd in beslag geno men. JAMMERLIJK VERDRONKEN Op Nieuwjaarsdag keerden rond 10.30 u. zekere Maurits Huyghe, oud 22 jaar en wonende in de Kattestraat 118, met zijn kameraad Maurits Depoortere, wonende in de Mandellaan, huiswaarts langs de Veldstraat. De richting van de Trakelweg willende nemen, is Huyghe door de zware duisternis misleid van den oever der Vaart in het water gevallen en verdron ken. Zijn'lijk is nog steeds niet gevonden. EEN FEESTJE VOOR ONZE KINDEREN Door de goede zorgen van Winterhulp werd aan onze stadskinderen op Maan dag, Dinsdag en Woensdag een goed Kerstmaal aangeboden. In lange rijen trokken ze op onder ge leide van hun onderwijzers naar het Col lége, waar het feestmaal zou plaats heb ben. Vroolijk babbelend, terwijl in hun oogskens reuzenverwachtingen droomden. rla stroomden ze binnen in de lange zalen. I Een oogenblik waren ze stil bij het zien re. I van de gedekte tafels, die hen reeds een guev.tUe met Marg. Tij tgat. G. Glorieux die ze hier zouden binnenspelen. GEBROEDERS KINSABIL OP DEN RING TE KORTRIJK. Op heden Zaterdag, 9 Januari, te 7 uur stipt, In de stemmige zaal «Sporthalle», noo- dlgt match-maker Masselus de boksliefheb- bers van Kortrijk en omliggende andermaal uit op een programma, dat te oordeelen naai den aard zijner samenstelling, ongetwijfeld een groote belangstelling moet lokken. Is het eenerzijds te verwachten dat de kamp M. Lapère-Andrésabll (over 8x3 min.) vermoedelijk tot het einde uitloopt, en Siki hier best een derde achtereenvolgende match-nul kan bewerken, dan is het ander zijds bijna meer dan waarschijnlijk dat voor den anderen kamp over 8x3 min., nl. De- clerck-Kinsabil de limiet niet zal bereikt worden. Ondanks zijn gewlchtsvoordeel en spijts het merkelijk verschil van ouderdom, zal Declerck moeten ervaren dat Klnsabil op regionaal gebied neg voor iedereen te duch ten is. We zien den Meenenaar dan ook een afdoend succes zijnderzljds onder vorm van een k.o. of opgave verwezenlijken. In een nieuwe uitgave (over 8x2 min.) staat Ba ekeland den Brusselaar Bonna te vuist. Nu onze stadsgenoot op zijn beurt voor eigen volk mag optreden, acht ik hem in staat door een niote puntenzege zijn opgelóopen nederlagen tegen het Ketje eenlgszins te milderen. Tenslotte beroepskamp 4: A. Lapère-Ges- quiére. eveneens over 8x2 min. Lapère Ju nior krijgt hier gelegenheid om de reeks k.o .-nederlagen, toegebracht door Myny, Raedt en Wattelet. af te breken. Gemakke- Ujk zal het echter niet gaan; met een nipte puntenzege of misschien wel mateh-nul zal hij dienen vrede te nemen. Voetbal. STADE KORTRIJK DEERLIJK SP. 7—0 Met eenzelfde 7-0 scoor als tijdens de heen- ronde heeft Stade Kortrijk de Sportievers van Deerlijk de nederlaag toegedi-end. Dit resultaat is eenlgszins overdreven, een 6-1 ware rechtvaardiger geweest. Niettegenstaan de Deerlijk van den vrij hevigen wind in de eerste helft mocht genieten, waren ze van meet af aan op verdediging gedrongen. Na een kwartier kwamen ze er beter in, zonder evenwel portier Naessetis te kunnen veront rusten. Bij de rust was de stand 2-0 in het voordeel der paars-witten, scoor die dan vrij goed het geleverde spel illustreerde. Na de rust gaf Deerlijk tegen wind in beter de re pliek dan gedurende de eerste helft. Toch konden ze ae lokale verdediging niet in fout vinden. Toen referee Depraetere aïrukken floot, had Stade met tusschenpoozen nog 5 doelen weten aan te teekenen, zoodat ult- elndelijk de scoreplank 7-0 aanwees. Morgen Zondag moet Stade op bezoek bij Houthulst. Laatstgenoemde ploeg liet niet tegenstaande ze in de heenronae aan het Astridpark de nederlaag kende, goeden in druk. Doch sindsdien zijn ze er niet op ver beterd, integendeel. Kan Stade het eerste kwartier goed doorbijten, dan is een nieuwe zege te verwachten. R. C. LOKEREN KORTRIJK SP. 1—2 Op een erbarmelijk slecht veld hebben onze stadsgenooten te LokerSn een nipte maar over verdiende zege weggehaald. Met wat meer geluk had de uitslag, volgens in lichtingen van medereizenden, er anaers uit gezien dan 1-2; het had evengoed 4 of 5-1 Kunnen zijn. Vooral In de eerste helft en spijts het feit dat ze tegen wind in moesten spelen, stond Moeder Fortuna niet aan de zijde der Groe- ningezonen. Inderdaad, een 3-tal keeren bleef het leder voor de lijn van de doelmond in de modder hangen alswanneer de lokale por tier onherroepelijk geslagen was. Lokeren had nochtans de score kunnen openen, dit op blunder van Vanneste. Deze tegenslag ontmoedigde echter de rood-gelen niet en wanneer dè rustpoos aanbrak, had den ze langs Dermaux reeds den effen stand verwezenlijkt. Sport die in de tweede helft nu op zijn beurt van het windvoordeel mocht genieten, sprak alsdan het hooge woord. Langs Devos', die zijn plaats had her nomen, kwamen ze aan het winnende punt. Scheire, die in de eerste helft heel wat moei lijke standjes had opgeklaard, kreeg in de tweede 45 minuten niet veel werk op te knappen. Morgen Zondag komen de Brusselaars El sene. Sport aan den Meenensteenweg be kampen. In de heenronde gingen ze de hoofdstedelingen met 4-2 verslaan. Ondanks Elsene er sedertdien heel wat op verbeterd is, toch zien we ze met een grootere scoor dan 4-2 de vlag strijken. OMER. HARELBEKE Bandsetcnstreek. In den avond had H. Descamps, wo nende Eilandstraat alhier, zijn woonst verlaten om melk te halen, zijn 16-jarige dochter alleen latende. Pas was de man weg of een gemaskerd persoon, met hced op diep over de ooren getrokken en een revolver in de hand, sprong de woonst binnen en wilde het meisje beletten te schreeuwen, door het een prop in den mond te duwen. Het wakkere meisje slaagde er in zich van den rekel te ont maken en de straat te winnen. De boos- - -r„- doener, wiens inzicht zeker diefstal was, jon Fransche Jagers te voet. Gedurende slaagde er in te ontkomen. DEERLIJK Parochiaal feest. Donderdag werd hier op de parochie met de gebruikelijke plechtigheid het jaarlijksch feest gevierd van de H. Co lumba, patrones der parochie. Deze vrome heilige leefde in Frankrijk in de 3” eeuw en stierf er den marteldood voor het ge loof. De parochiekerk bezit dienaangaan de een middeleeuwsch meesterstuk van beeldhouwkunst. Ter viering van dit pa troonfeest werd een plechtige Hoogmis gezongen en des namiddags Vespers en piechtig Lof. In aansluiting kan nog gemeld dat de parochiekerk van deze schutspatrones nog een beeld bezit met relikwie. Pijnlijk ongeval. De knaap Coryn, wonende Knok- boschstelde een handmachien in actie door middel der drijfkracht, toen hij on verhoeds met de eene hand in het rader werk bekneld geraakte en de toppen van een viertal vingeren afgesneden werd. Het slachtoffer ontving de noodige ge neeskundige zorgen. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Veerle Dedier. Karei Bos suyt. Suzelle Decabouter. Suzelle Cal lens. Huwelijken. Albert Migneau v. Deerlijk met Anna Dedeken. Albert Vandorpe met Julia Segaert. Prosper Dekimpe met Anna Roobrouck. Maurits Beyls met Emelle Du jardin. Jules Depoorter met Madeleine Vanthuyne. Julien Dewaele met Adrienne Vanhoe. Julien Tytgat v. Zulte met Maria Regolle. M. Zouters met J. Declerck. ---- - t --- Duo Vanbraeckel met Augusta Verschoore.1 van de gedekte tafels, die hen reeds G. Deroose met Al. Claeys. Hub. Lor- voorsmaak gaven van de heerlijkheden Als eerste gerecht kwam een voedzame tomatensoep, keurig toebereid. In een om mezien werd deze verorberd. Dan ver schenen de aardappelen met heerlijke ha zenpastei. Of dat smaakte! Daar W’erd niet veel gesproken, maar des te meer ge geten. Ongelooflijk wat die kinderen naar binnen kunnen spelen. Vervolgens het na gerecht: een roep chocolade, koekjes en een fleschje limonade. Nu het buikske zich stilaan begon te vullen, raakten de tongen meer los. Hier en daar een kwinkslag, een vroolijke kinderlach, ter wijl de oogskens pinkelden van de danige leute. Druk vertellend keerden ze daarna weer huiswaarts. Een mooi feest, dat de kinderen nog lang in dankbaarheid zullen onthouden. TOONEEL Op Zondag 10 Januari zal het operet- bengezelschap Frank Scoup zijn nieuwste succes opvoeren: «De Koningin van Mont martre». Volledig orkest, koren en balet- ten. Er zullen twee opvoeringen plaats hebben, n.l. om 2.30 u. en om 7 u. Wij raden aan intijds zijn plaatsen te bespro ken. Beide vertoonmgen zullen stipt op tijd beginnen. Om geen storing m de zaal te verwekken, verzoeken wij iedereen op tijd tegenwoordig te zijn. FILMVOORSTELLING Het V. N. V. wil zijn leden verrassen met een heerlijke filmvoorstelling. Op Woensdag 13 Januari zal in de Cinema Oud Roeselareafgerold worden de filmband Zwei WellenGeen enkel V.N.V.-lid zal deze kans laten voorbij' gaan. Allen van harte welkom. BERICHT Gedurende het jaar 1942 werden aller lei gevonden voorwerpen door eerlijke vinders op het politiebureel afgegeven, opdat ze zouden teruggegeven kunnen worden aan de rechtmatige eigenaars. Voor de volgende voorwerpen heeft zich tot nu toe nog niemand aangeboden: handschoenen, regenmantels, regenscher men, corset, pelsen, sjerpen, zakdoeken, handdoeken, sleutels, geldbeugels, brieven- tasschen, handtaschje, saccochen, tabak- zakken, uurwerken, halskettingen, arm banden, gouden trouwringen, paternos ters, vulpennen, potloodhouders, boeken- tasscheh, boeken, enz. Personen, die het bewijs kunnen leveren eigenaai' te zijn van een dezer voorwerpen, bijv, door om standige beschrijving van uiterlijk of in houd worden verzocht zich zoodra moge lijk op het politiebureel aan te bieaen tijdens de bureeluren. De Politiecommissaris, L. LOBEL. UNIE VAN HAND- EN GEESTESARBEIDERS (Gewest Roeselare) Het Bonte Avondfeest voor de fami lies der arbeiders die werkzaam zijn in Duitschland of Frankrijk en de Unie leden, zal doorgaan op 23 Januari, om 7 uur. in de zaal PatriaNoordstraat, Roeselare. Het belooft iets fijns te worden. De ver- tooning wordt verzorgd door een rondrei zend gezelschap, jspeciaal aangeworven door Arbeid en Vreugde Op het rijk gevarieerd programma staan o. m.: Het groot orkest Ken-emans, het kunstcabaret EIck wat WilsKunst- zangeres Rita Delmaer, het dans-duo Tristen cn Myriem. de muzikale virtuoos Rozillius, Animator Jef Wildemeersch, enz. Haalt bijtijds uw toegangskaarten. Zij zijn te verkrijgen op het Gewestelijk Bu reel van de Unie, Hugo Verrieststraat 8. Roeselare, vanaf Maandag 11 Januari. Prijs 2 fr. DOODELIJKE AFLOOP Zekere Andries Callens, glasbewerker, oud 18 jaar en wonende Ardooiesteenweg 19B, Roeselare, werd bij een werkongeval te Bergen de ruggegraat vermorzeld. Voor verdere verpleging werd hij naar Roe- selarè overgebracht. Het heeft echter niet mogen baten, daar hij aan de bekomen verwondingen overleden is. SPORT F. C. Roeselare. Onze Clubjongens hebben het jaar 1943 prachtig ingezet met een verdiende overwin ning op het sterke Dendermonde. Vooral vóór de rust was Club absoluut de meerdere en de twee doelpunten voorsprong waren ruimschoots verdiend. We moeten echter toegeven, dat Dendermonde door het uitval len van zijn doelwachter niet op zijn waarde geslagen werd. Ofschoon numeriek in de minderheid, bleven hun aanvallen vooral na de rust gevaarlijk. En we mogen het reeds als een heele prestatie aanrekenen, dat ze na de rust verdere doelpunten wisten te be letten. De vervangende doelwachter Boon mag dit pluimpje op zijn aktlet nemen. Bij de Club was de voorhoede vooral vóór de rust zeer productief. Verschillende goed gerichte schoten werden soms zeer kansrijk gehouden. Vooral Lobbestael kan op een zeer goede eerste elft terugzien; zijn overzetten waren vlug en zuiver; we hadden hem na de rust graag wat meer san het werk gezien. Ook Eugeen Rebry stond vaak werkeloos toe te zien. Een bijzonder woord van lof aan het adres van Vanneste. Als er na de rust geen tegenpunten gemaakt werden, dan heeft de Club dat vooral te danken aan Vanneste; geen enkel oogenblik Het hij zijn tegenspelers los en als een duivelke in een dooske wrong hij zich in alle standen tusschen de spelers door zonder ook maar één fout te maken. Haverbeke werd te zorgvuldig be waakt, zoodat hij geen kans kreeg om zijn scherp schot te plaatsen; zijn snelverdeeling was juist en hij zorgde voor een goede vleu- gelvoeding. Hoüthoofd had een paar keer geluk, doch we hebben hem ook verschil lende keeren op schitterende wijze een zeker doelpunt zien voorkomen. Zooals we al meer opgemerkt hebben, speelde de Club vóór de rust beter dan in de tweede helft. We verwachten Zondag tegen Jette een nieuwe overwinning. S. K. Roeselare. Zondag behaalde Sportkring de elfde ach tereenvolgende overwinning; een Belgisch re- kord voor dit seizoen. Proficiat! Zoo stilletjes aan begint doelwachter God- deris de opmerkzaamheid te trekken. HIJ Is momenteel voorzeker de beste doelwachter van de Bevorderingsklasse. Een lange, slanke gestalte; een lenige jonge kerel; vlug als een kat; Idem vast, met een zekere kijk op het spel. Wat hij er in Meenen uitgehouden heeft, grenst aan het ongelooflijke. Sport kring heeft een groot deel van haar succes aan Godderis te danken. Dubois nam weer drie doelpunten op zijn aktief. We hebben het al meer geschreven; naast een goed spelverdeeler. Is Dubois ook een zeker schutter en voor doel brengt hij steeds gevaar voor de tegenspelers. Boven dien Is hij een onvermoeide speler, die bij lederen wedstrijd een massa werk verzet. En hierin ligt zijn groote verdienste: door zijn overgroote bedrijvigheid werkt hij suggestief op zijn medespelers; zijn voorbeeld dwingt de medespelers tot een uiterste inspanning., Ook de mlddenltnle heeft Zondag In Mee nen prachtig werk verricht, zoowel voedend als verdedigend. Ofschoon de doelwachter van Meenen een paar doelpunten had kunnen voorkomen, was de overwinning ten volle verdiend. Zondag de strijd tegen Lokeren, dat een .stak elftal b-ezlt. Doch we zijn er van over- VERLICHTING Het College van Burgemeester en Sche penen der stad Kortrijk brengt ter ken nis der ingezetenen van Kortiijk dat de prijzen van den electrisc’pen stroom voor het eerste kwartaal 1943’vastgesteld zijn als volgt: voor de verlichting 2,28 fr. het kwu., voor de drijfkracht 1.14 fr. het kwu. REEKS DIEFSTALLEN Ten nadeele van Theophiel Van Hee. Pater Beekstraat, werden 200 stuks porei 's nachts gestolen. Ook bij Mevr. Kerckhof, Leopold III Laan, werden 150 stuks porei op ’t land geroofd. Op de koer van Mevr. Leopoldlne Robyn, Theo- door Sevenslaan, werden 3 konijnen ge stolen. TENTOONSTELLING G. LEERMAKERS Deze kunstenaar van Hollandsche her komst, thans sinds enkele jaren te Oudenaarde gevestigd, pakt uit met een puike reeks doeken en pastels in de kleine zaal van den Stadsschouwburg. Uit de beste gewrochten stippen wij aan Dorps kerk in Nederland Hollandsche Mo len en Berken RECHTBANK VAN KORTRIJK Vonnis bekrachtigd. Robert Matthys, bakker uit Heule, werd bij verstek veroor deeld tot 1 jaar gevangenisstraf en 14.000 fr. boete, om een machtiging tot bevoorrading te hebben vervalscht en. gebruik ervan. Hij toekende verzet aan, doch do rechtbank be krachtigde het eerste vonnis en ging zelfs over tot de onmiddellljke aanhouding. Geheime stokerij te Moeskrosn. Lampe Albert, uit Moeskroen, en Lampe Jules, werkman uit dezelfde gemeente, stonden te recht wegens uitbating van een geheime sto kerij. Beiden liepen een jaar gevangenisstraf op en 70.000 fr, fiskale boete. Sluikinvoer aan de Fransch-Bclgische grens. Arthur Grlson, uit Meenen, word veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en 450 fr. boete wegens sluikinvoer van geestrijke dranken. Vervalsching van getuigschrift. Pacco Georges, wever uit Moorsele, stond terecht wegens vervalsching van een getuigschrift vaii openbaar ambt. Dit kost hem een ge vangenisstraf van 8 maanden en 182 fr. boo- te, met uitstel. Dure mantel. Van den Herreweghe De nise, dienstmeid uit Meenen, had gepoogd een wollen mantel over de grens te smokke len. Dit kost haar een gevangenisstraf van 4 maanden en 990 fr. boete. Fietsdieven gestraft. Silveer Tommeleln, uit Beveren, en Odiel Tommeleln, uit Lich tervelde, stonden belden terecht wegens dief stal van rijwielen. De eerste had er niet min der dan 6 bedreven. Gevolg: 6x3 maanden gevang voor den eersten en 3 maanden voor den tweeden. Oneerlijke makker. Zekere Brabant Jan, uit Meenen, die in Frankrijk werkt, had van zijn werkmakker Vandenbossche een som van 1.000 fr. ontvangen, die hij beloofde af te geven aan zijn vader te Meenen. Brabant besteedde echter het geld aan braspartijen. Deze oneerlijke daad kost hem een gevange nisstraf van 5 maanden plus 350 fr. boei bij verstek. SPORTNIEUWS met Julia Houfflln. Roger Verhaeghe met Georgine Meersman Wakken. Leon De- stoop* met Bultlnck.^Albert Decuyper Allerhande. Op Zaterdag 16 Januari, te 7 uur ’s avonds; op Zondag 17 Januari, te 2.30 uur en te 7 uur ’s avonds, en op Maandag 18 Ja nuari, te' 6.30 uur. geeft de bloeiende too- neelkrlng Kunst en Eendrachtzijn derde vrrtoonlng van dit seizoen. Ditmaal gaan vier gala-voorstellingen door van «Hendrikje Stoffels tooneelspel in 6 bedrijven door J. Janssens. De medewerking van een drietal vreemde spelers zal den bijval nog vergroo- ten. Algemeene ingangsprljs: 12,60 fr. Op Maandag 11 Januari, te 6 uur. ko men de Kunsttroubadoursuit Roeselare In de feestzaal van het H. Hartcollege ons vergasten met een mooi afwisselend pro gramma. Ingangsprljs tot deze vroolijke ca baretavond: 10 fr. De rijwlelplaten voor het jaar 1943 wor den afgeleverd bij den schrijver der belas- tlngen, Nijverheidsstraat 41. van 9 tot 18 en wsg dit op alle werkdagen. Een speciale zitdag kijv’, voor het afleveren van fletsplaten wordt ge- houden In «St Margriet» op de wijk «Nleu- wenhove Voetbal. Red Star was vrij, terwijl Sportlef op eigen veld een nog niet gekende nederlaag opliep (1-7) tegen Houthulst. De lokalen waren in een doorslechten dag. Morgen Zondag reizen de Sportlevers naar Torhout en zullen er wellicht moeten on derdoen. -Red Star, die op eigen veld uit komt tegen R. C. Harelbeke, zal eveneens de vlag strijken. ZWEVEGEM Erge brand. Onverhoeds is er op de wijk Knokke brand ontstaan in een der nijverheidsge- bouwen van M. Surmont, die ditzelfde aan een vlasnijverheid had verhuurd. Het gebouw is grootendeels met den inboedel .n de vlammen opgegaan. De oorzaak is onbekend. Erge val.. De werkman Verfaille, uit Ootegem, kwam van zijn werk huiswaarts gereden. Ter hoogte der herberg Café Panne slipte het rijwiel en de man stuikte ten gronde. Hij 'bekwam ernstige kwetsuren aan schouder en gezicht. MOESKROEN Ernstig ongeval. De wielrijdster Marie Verbrugghe, ver rast door de aankomst van een tram, was West-Vlaatnsche Kath. Sportfederatie, REEKS NOORD: Beltem—Hooglede RumbekeD. Beveren. HO. RoeselareA Ardoole. ZilverbergOekene. KrulpendaardeGits. Eendr.Ardoole vrij. KachtemIngelmunster St. IzegemWinkel Sp. HeuleAbeele Sp. KortrijkV.B. Izegem. Krekel Sp.St. Gullegem. V.V. Izegem vrij. Hulureeks Noord: Beveren—Duiker Sp. RumbekeZilverberg. BeltemKrulpendaarde. Hooglede vrij. Hulpreeks Zuid: St. IzegemAbeele Sp. KachtemV.B. Izegem. GullegemHeule IngelmunsterWinkel Sp. V.B. Izegem vrij. Op 27 December 11. stond in vol ornaat de zwaar beladen kerstboom gereed om al de leden blij te verrassen. Het zeer gezellig kerstfeest, met eigen krachten uitgevoerd, bracht de heele vergadering in een beste kerststemming. Gezamenlijke kerstliedjes, declamaties, kinderliedjes met voorstelling, de kerst- novelle verliepen vlot en goed in een kleurige afwisseling. De novelle was min der goed begrepen... de kinders wachtten, te ongeduldig naar den boompluk. Zeer tevreden vertrokken de leden naar huis. Elk jaar brengt het Davidsfonds ze in zulke gezellige, goeie kerststemming. Met het nieuwe jaar denkt ieder reeds aan de vernieuwing van inschrijving: het wordt allengerh'and tijd. We verhopen dat al de oude leden weerom nieuwe leden worden en dat we daarbij nog splinter nieuwe leden mogen bijvoegen. Geraken we aan 150??? VERWARMINGSLOKAAL Van heden af is een verwarmingslokaal ingericht in de zaal van het stadhuis. Dit lokaal is open, iedere werkdag van 9 uur tot 6 uur ’s avonds. Tafels en stoelen staan ter beschikking van hen die daar wenschen te eten. KINEMAS Programmas der week. In kin erna PatriaGroote Markt: WEENSCHE GLIMLACHprachtig spel van Kate de Nagy en Lucie Englisch. In kinema PlazaKruisstraat: «LIEFDEDROOM», prachtige band met Olga Tchechowa. KACHTEM Waarschuwing van den Heer Burgemeester. Dezer dagen zijn er weer brokken steen van den toren naar beneden gevallen. Vooral bij vriesweer zal dit nog meer maals gebeuren. Dit levert natuurlijk een groot gevaar op voor de kerkgangers. Wij raden daarom onze gemeentenaren aan, niet te blijven staan praten bij den in gang der kerk, doch deze zeer gevaarlijke plek zoo spoedig mogelijk voorbij te gaan en niet te dicht langs de torenmuur te loopen, daar de afbrokkeling nog steeds verder gaat. Wanneer hierin een veran dering zal komen, weten we nog niet Was het plan van wijlen architect Debruykere, n.l. een ommanteling in bergsteen, door gegaan, dan was het werk reeds voltooid geweest. Dit plan werd echter afgekeurd door den Heer Stan Leurs, die den ouden toren wil afbreken en er een nieuwe voor in de plaats wil bouwen, die zich bij do landelijke omgeving aansluit. Dit is de oorzaak, waarom er alles bleef liggen. Men mag in alle geval wel voorzichtig zijn, want het gevaar is niet denkbeeldig, Melklevering. Het wil in Kachtem nog maar niet vlot» ten met de melklevering. Op de 78 leve ranciers zijn er niet minder dan 60 die te weinig melk leveren. Het is wel eigen aardig' dat men in Kachtem zooveel moei te heeft met de melklevering, daar de andere leveringen allemaal schitterend gaan. Onze boeren mogen wel bedenken dat er zware straffen voorzien zijn voor degenen, die te weinig melk leveren en dat zij door hun tekortlevering een on verantwoordelijke daad stellen tegen de belangen der gemeenschap, zoodat een zware straf alleszins in de natuurlijke lijn ligt. We hopen dat het jaar 1943 hierin een grondige verbetering zal brengen. INGELMUNSTER Diefstal van melk. Cyriel Alliet, landbouwer en wonende in de Lenteakkerstraat 27, is gewoon zijn melkkruik, gevuld met melk voor de mel kerij, op eenigen afstand van zijn hoeve langs de straat te zetten. Dezer dagen werd hij verwittigd dat de melkkruik op het land lag'. Door onbe kenden werd de melk gestolen en de le dige kruik op het land geworpen. Aangeslagen. Daar de gemeentepolitie vermoedens had tegen zekere Albert D’Haene, wonen de in de Warandastraat 6 alhier, werd er huiszoeking' gedaan. Men ontdekte 30 kilo aardappelbloem en 2000 omslagen om puddingpakjes te vullen. Natuurlijk werd alles aangeslagen en D’Haene zal zich te verantwoorden hebben. VelodiefstaL Zekere Roger Coucke, wonende Kweek- straat 5, Ingelmunster, plaatste Zondag omstreeks 18.45 uur zijn velo op de koer van de Herberg De Kriekein de Kweekstraat. Esn tijdje later kwam hij tot de bevinding, dat zijn velo verdwenen was. Naderhand werd hij verwittigd dat er een velo in de kolen lag in de Kortrijk straat. Bij nader onderzoek bleek het. dat het zijn velo was. De binnen- en buiten banden waren natuurlijk verdwenen. Men heeft nog achtergelaten voetspo ren achtervolgd en huiszoeking gedaan, doch dit heeft tot niets geleid. aan de krijgsgevangenen. Op Zondag 10 Januari, in de groote zaal van het Volks huis, Kortrijkstraat. te 3 uur namiddag stipt, wordt een tooneelfeest met muziek feest ingericht. Opgevoerd wordt het blij spel Boudewijn met den Ijzeren Arm van J. Ballings. Kaarten aan de zaal en bij de brandweermannen. UITLOTING Het stadsbestuur heeft de titels uitgelot der leening met bijzonderen welke vanaf 1 Januari 1943 uitbetaalbaar zijn en dus vanaf' dien datum geen kroos meer zullen opbrengen. Het zijn de volgende titels van 500 fr.: Nrs 16, 104, 263, 318, 322. 434, 450, 486, 489, 499, 630, 765, 845, 907, 913 en 2 titels van 100 fr., de Nrs 93 en 128. Uitkeering bij dsn gemeenteontvan ger, tén stadhuize tijdens zijne zitdagen. Vraag aan uw Briefdrager TEHUIS LEOPOLD III Wij hebben de eer U ter kennis te bren gen dat binnen kort een Tehuis Leopold III te Kortrijk zal geopend worden. Noenmalen aan zeer voordeelige prijzen zullen ter plaats besteld worden tegen afgifte van een minimum zegels, lederen weekdag, Zondagen en Feestdagen uit gezonderd. De belanghebbenden die verlangen deel te nemen aan deze noenmalen zijn ver zocht zich aan te melden op het bureel van het Tehuis, Groote Markt nr 19. 1“ verdiep, alle werkdagen van 11 tot 13 uur. Beleefd verzoek zich te voorzien van de eenzelvigheidskaart. Alle inlichtingen zul len verstrekt worden door de d.d. maat schappelijke assistente van het Tehuis «Leopold III». DE DIRECTIE. THEO ISERDA IN ZAAL «ARS» Deze jeugdige en talentvolle Bruggeling stelt een ;puike reeks waterverf-teekenin- gen cn sanguinesten toon. Met een voudige middelen en sobere onderwtroen weet hij diepe indrukken te verwekken. Wat vooral treft in zijn werken is de daminante bruin-roode kleur waarmede de kunstenaar prachtige effecten weet te bekomen. Onder zijn beste werken stip pen wij aan: «De Woonvzagen», «Zi geunerkamp Avondschemering AUGUSTA HOSTE IN ZAAL «ARS» Deze kunstenares uit Tielt exposeert in de tweede zaal van galerij ArsHet hoofdmotief is de bloemenstudie. Augusta Hoste beschikt over een geraffineerd pa let. Wij stippen vooral aan Goudbloe men en Pilloten EERLIJKE DAAD ’s Morgens vond Hr Jozef Dumoulin, bediende bij de Griffie van de Rechtbank van Eersten Aanleg te Kortrijk, een' brie- ventasch inhouder.de een som van 525 fr. en allerlei papieren van waarde. De eer lijke vinder spoedde zich alles kenbaar te maken bij de politie en hield de brieven- tasch ter beschikking van den eigenaar, zekere Hr Dejaeghere Julien, Pottelberg 1, Körtrijk, die ze kwam afhalen. Deze eer lijke daad dient vermeid. GEWELDIGE BRAND ’s Avonds omstreeks 21.20 uur brak brand uit in de chicoreibranderij Bruy- nooghe, Oudenaardesteenwcg alhier. Een aanzienlijke hoeveelheid grondstoffen in zakken aldaar opgestapeld, brandde op, waarschijnlijk tengevolge van verhitting. De brandweer, spoedig tér plaats, onder bevel van den d.d. kommandant Deleu, kon er in slagen het vuur meester te worden na ongeveer 1 uur. Ei- is schade aan het gebouw, doch de aanpalende wo ning werd gevrijwaard. Verscheidene zakken grondstoffen werden vernietigd. De schade is door verzekering gedekt en bedraagt ongeveer 10.000 frank. ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN TRAM EN VRACHTAUTO Drie gewonden. Rond den middag gebeurde in de Deer- lijkstraat een ernstige botsing tusschen de elektrische tram Deerlljk-Kortrijk en .een vrachtauto der vervoerfirma Vandoor- ne. Deze vrachtauto kwam uit een inrij poort gereden en de bestuurder ervan had de aanstoomende tram niet bemerkt. De aanrijding was vrij hevig. Twee vrou wen werden in de tram gewond door glasscherven: Balcaen Rachel uit Tiegem en Van Eeckhoutte Madeleine uit stad. De eerste werd gekwetst in het gelaat en de tweede aan het achterhoofd. De bege leider van de tram, Six Leon uit Wervik, werd gewond aan het rechterbeen en de knie. De bestuurder van de vrachtauto, Dsgrcote Roger uit Wervik, en deze van de tram. Espuit Daniel, kwamen er heel huids van af. De drie slachtoffers werden geneeskundig verzorgd. Hun toestand is geruststellend. De politie stelde het on derzoek in. De schade aan beide voertui gen is aanzienlijk. BIJ DE KORTRIJKSCHE POLITIE Twee leden van de stedelijke politie zijn geslaagd in het examen voor politie- kommissaris. Het zijn de Heeren Beleyn Marcel en Pille Roger. Onze beste gelukwenschen! ZEGELS VOOR PETROLEUM De belanghebbenden moeten vóór 15 Januari 1943, in de Groote Hallen, af- deelihg kolen, een aanvraag tot het be komen van zegels indienen. WEGRUIMEN VAN SNEEUW EN BESTRIJDEN VAN DE GLADHEID De Burgemeester herinnert aan de voorschriften van het Algemeen Politie- reglement en wel voornamelijk van de artikelen 24 en 59 van dit reglement, be treffende het wegruimen van sneeuw en het bestrijden van de gladheid op den openbaren weg. Art. 24. 1. De sneeuw en het ijs van het voor of langs het gebouw of gronderf gelegen openbaar voetpad weg te ruimen. 2. Bij gladheid dit voetpad met stroef- makende stoffen (zand, asch) te bestrooi en en bestrooid te houden. 3. Te zorgen dat de sneeuw en het ijs bij dit wegruimen van den openbaren weg worden verwijderd en er wel worden ge bracht op den uitersten rand van het openbaar voetpad, zoodanig dat het ver keer hiervan geen hinder ondervindt en voldoende openingen worden gelaten voor het afvloeien van dooiwater; tramrails, tram- en autobushalten, zoomede brand en rioolputten moeten vrij blijven. Art. 59. Zoolang het vriest is het verboden water te brengen op den open baren weg of op het voetpad. Wanneer er meer hoofdbewoners of hoofdgebruikers van een gebouw of gronderf zijn, rusten deze verplichtingen op eenieder van hen. De nolitiediensten zullen waken op de Strikte naleving van deze bepalingen. De Burgemeester, Arth. Mayeur. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Getal dieren, 635; koeien 85, vaarzen 188, stieren 73, ossen 32, kalveren 235, varkens 1, schapen 21. VERWARMDE LOKALEN Zoodra het vriesweer intreedt, zal de rookzaal van den Stadsschouwburg ver-' warmd worden en toegankelijk gesteld voor het publiek. PRACHTIGE TENTOONSTELLINGEN Galeries Ars, Lange Steenstraat 23: tot 15 Januari 1943, kunstschilders Pierre Lupas en André Van Coillie, alsmede de pastelhst Jacques van den Seylbeigh uit X*enyejL

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3