I Uit ’t Kortrijksche I Uit Tieltsche jUit }t Izegemsche l Uit }t Meenensche I leder Is vriendelijk ’verzocht te komen vol- I Uit }t Roesela^sche^\ UIT IZEGEM UIT KORTRIJK ZONDAGDIENST DER APOTHEKERS UIT TIELT - -- gens hierboven aangeduid, voor den regelma tiger! gang der verdeeling. BRANDVERZEKERING VAN WINGENE UIT MEENEN UIT ROESELARE diefstal, in KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK SPORT 9 tot 10 uur, de nrs heid. verrassende Duitschgc- I uitstel te wen- Bevoorradings- 2 tot 3 tot 4 tot Ullrich. Werner enz. Een 'bui- clkaar gestoken film die Morgsn Zondag 17 Januari zal de di'iist gansch den 'dag waargenomen worden door den Heer Apotheker VANACKERE, Aalbeke- steenweg alhier. Nachtelijke inbraak. Na over de omheining geklommen te zijn, hebben dieven uit een afhankelijk heid van den aannemer Lucien Sabbe een dynamo gestolen. De daders zijn niet gekend. Valsche broodzegels. De 35-jarlge fabriekwerkster Denis Marie, had aan hare schoonzuster onder gesloten omslag eerte hoeveelheid valsche broodzegels verzonden. Zij werd betrapt en verklaarde dat haar man deze tegen tabak had uitgewisseld. Zij werd ingere kend, Diefte. Aan de inrijdreef der hoeve Putman J. werd te dezer nadeele eene melkkruik ge stolen dewelke door den voerder der mel kerij was neergezet. HERZEEUW Dood gevonden. Geburen hebben zekere Alice Burvenick, 68 jaar, wonende 34, Epinettestraat, dood in haar bed aangettroffen. De politie, een Meisje verbrand. Het 3-jarig meisje Maur. Lobbe viel achterover in een kom kokend zeepvocht en werd ernstig aan het onderlijf ver brand. BEVEREN-LEIE Brand. In de schuur van den vlasnijveraar J. Coussement was men bezig een vracht auto met geperste balen klodden op te laden. Op zeker oogenblik deed er zich een kleine ontploffing voor die brand veroorzaakte aan de klodden. Ofschoon de vlammen snel uitbreiding dreigden te nemen konden deze evenwel spoedig doelmatig bestreden en gedempt worden. De stoffelijke schade, door verzekering gedekt, wordt on 5000 fr. geraamd. Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den als volgt: Maandag 19 Jan., voor de kaarten nr 1. Dinsdag 19 Jan., voor de kaarten nr 2. Woensdag 20 Jan., voor de kaarten nr 3. Donderdag 21 Jan., voor de kaarten nr 4. Telkens van 9 tot 12 uur; ’s namiddags gesloten. DADIZELE Burgerstand. Overlijdens. Vaneeckhoutte Nathalie, 74 j., wed. v. Paret Amatus. Ostyn Marie, 89 j., ongeh. Engels Eduard, 83 j.. wed. v. Vanfleter Louis. Huwelijksbelofte. Vandoorne Hila- rius. v. Dadizele, met Nuytten Germaine, v. Moorsele. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 17 Januari 1943: Dokterdiensten H. Dr Paul Vanden Berghe, Rijselstr., H. Dr Willy Hosbens, Ardooiestw. 22. Apotheekdienst Mevr. Wylleman, Ardooiesteenweg 2. Taxi voerder voor Dokters: H. Nestor Wauters, Spanjestraat 93. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Leopold De Commer, politieagent, met Alina Coen, onderwijzeres, beiuen te Roeselare. Gil bert Loosveldt, beenhouwer t-e Moeskroen, voorh. te Rekkem, met Georgette De- gruytere, spoelster te Roeselare. Eduard Huyghe, rijwielmaker te Roeselare, met Elisabeth Dutry, winkelierster te Pas- schendale. Valeer Trawant, rijkswach- ter te Roeselare, met Margaretha Logie, naaister te Viamertinge. Andreas Vandamme, ijzergietersgast, met Louisa D‘hulst, jutespinster, baden te Roeselare. Oswald Casteleyn, dakdekkersgast te Roeselare, met Maria Blcmme, fabriek werkster te Ardooie. Huwelijken. Hubert Hindrickx, werk tuigkundige, met Elsie Vander Paelt, han- delbediende, beiden te Roeselare. An- toon Hoorne, landbouwer, met Yvonna Lagae, landbouwster, beiden te Roeselare. Alterik Vannevel, landbouwer te Moor sele, met Agnès Vanderhaeghe, landbouw ster te Roeselare. Geboorten. Arlette Vercaigne, d. v. Albert en Maria Buyse, leperstr. 153. Maria-Theresia Gerard, d. v. Achiel en v. Hooglede. 1 en Marcellina x™»,, Prosper Vanden- bussche, z. v. Gustaf en Eulalie Wille- myns, Heropbouwstr. 18. Maria-The- resia Lannoo, d. v. Robert en Elisabeth Vercruysse, St-Elooistr. 7. Jacqueline Cailliau, d. v. Marcel en Margareta Hoo- relbeke, v. Houthulst. Saskia Delbeke, d. v. Dr Jozef en Eliana Vallaeys, Noord- straat 102. Jackie Claus, z. v. France en Magdalena Bouckaert, Mandellaan 74. Ginette Cuvelier, d. v. Robert en Geor gette Braet, H. Verrieststr. 89. Myra Vanbossele, d. v. Georges en Maria-Alf. Lobbestael, Hof van 't Henneken 90. Annie Terrier, d. v. Marcel en Maria De- eeuninek, Stadenstr. 54. Marleen Helle voet, d. v. Leon en Lia Herrie, Vijfwegen- straat 168. Werner Vandecaveye, z. v. Maurits en Antoinette Leyn, Kleineweg 6. Jan Vander. bunder, z. v. Jan en Hen riette Deloose, St-Michielsstr. 36. Agnès Babylon, d. v. Juul en Margareta Denys, Westlaan 145. Sterfgevallen. Willy Desimpel, 7 m„ z. v. Arthur en Jeanny Vanjhournout, v. Kortemark. Camiel Sercu, 75 j.. z. b., echtg. v. Rosalia Vanhuyse, Bruggesteen- weg 127. Mathilde Preneel, 78 j., z. b., wed. René Vanma-ekelberg, Weveriestr. 39. Maria Fevere, 90 j., z. b., wed. Leonard Plancke en Alexander Dujardin, Lange- markstr. 35. Erik Verhaeghe, 11 j., z. v. Maurits en Celina Vanwelden, Handboog- straat 7. God?! leva Coussement, 41 j., z. b., ongeh., Zuidstr. 76. TAXIVOERDERS BINST DE WEEK H. G. Verstraete, Hof van ’t Henneken 48, H. Camiel Yssers, Herdersstraat 96. H. Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. UITREIKING DER RANTSOENZEGELS voor de periode van 27 Jan. tot 25 Febr. De uitreiking van de zegels zal plaats hebben in den Stedelijken Bevoorradings dienst, Leenstraat 46, gedurende zeven dagen zooals hieronder vermeld: Woensdag 20 Januari 1943. de inwoners van de straten nrs 1 tot en met 30. Donderdag 21 Jan., nrs 31 tot en met 60. Vrij’dag 22 Jan., nrs 61 tot en met 90. Zaterdag 23 Jan., nrs 91 tot en met 130. Maandag 25 Jan., nrs 131 tot en m, 160. Dinsdag 26 Jan., nis 161 tot en met 183. Woensdag 27 Jan,, al diegene» die zich WINGENE Burgerstand. Geboorten. Monique Arickx. Eric De Bruyne, Leestje. André Lannoo, van wege het Perstalle. Ludwina Baeseii, Futsel- straat. Aanhouding. De 50-jarige P. Dordain die veroordeeld was tot 4 maanden gevang wegens me deplichtigheid aan diefstal, werd Ir. hechtenis genomen. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 17 Jan., wordt de apo- thekersdienst in onze stad verzekerd door Apotheker A. GASQUET, Meenenstraat. BURGERSTAND Geboorten. Luc Verbeke, z. v. Ge- rad en Laura easier, Nederweg 119. Erik Perneel, z. v. Leopold en Maria Wijs- selinck, v. Rumteke. Magda Lam brecht, d. v. Remi en Maria Lecluyse, Hendékensmolenstr. 15. Frida Pillen, d. v. André en Margareta Vandenberghe, v. Ingelmunster. Overlijdens. Maria Vandenberghe, 69 j., huish., wed. Victor Dubaere, v. Len- delede. Leonia Vermandere, 70 jaar, huish., wed. Camiel Decru, Roeselare- straat 348. Adolf Vansteenkiste, 82 j., z. b„ wed. Romania Vuylsteke, Hond- straat 23. Livinus Crombez, 82 j., z. b., wed. Silvia Debussohere, Rasperstr. 54. Elisa Vermeersch, 58 j., huish., echtg. Alberic Van Meenen, Vhetmanstr. 3. Camille Sintobin, 41 j., borstelm., ongeh., Gentstr. 79. Justina Vermeulen, 86 j., z. b., wed. Adolf Binquet, Gentstr. 79. Manna Tandt, 22 m.. d. v. Alberic en Marie Deltomme, Katteboomstr. 10. Huwelijken. Jozef Seynaeve v. Gent met Maria Samoy v. Izegem. Alois Roose met Eugenie Perneel, b. v. Izegem. Achiel Vandenhende v. Ardooie met Marie-Josephine Baele v. Izegem. Ra phael Acx met Jeannette Depuydt, b. v. Izegem. Huwelijksafkondiging. Albert Ver schoot v. Ingelmunster met Aline Ver- straete v. Izegem. TOONEELFEEST Doorjiet Gentsch operettengezelschap MXXXX. XJC OXXXXXXXgVXX VXXXOXVXXX V O/IL XXV XX.CXX XXX, ---- -“f- -o- doch de jongste, Erik, verloor het even- Zondag 17 dezer, twee vertooningen ge- Frank Schaup worden alhier op morgen geven tier bekende operette Sappel“op muziek van Emiel Hullebrouck. De op voeringen gaan door in het Gildenhuis, om 2.30 uur en cm 7 uur. VERKEERSONGEVAL Rond 11.30 uur voormiddag had op de Vandenbogaerdelaan een aanrijding plaats tusschen een wagen, geladen met steenen en gevoerd door Spillebeen, wonende wijk Boselmolensen de mazouttram ko mende van Kortrijk. De schok was gewel dig zoodat de wagen erg beschadigd werd. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongeval len te betreuren. DRENKELING OPGEHAALD Maandagvoormlddag werd alhier uit de vaart Roeselare-Ooigem, ter hoogte der hofstede van Alfons Demuynck, Noord- kaai, het lijk opgevischt van Raphael Du- BURGERSTAND Geboorten. Soete Sylvie, Dadizelestr. 188. Debael Laurette, Pr. Bauduinstr. 34. Vermandere Antoine, Zandputstr. 15. Devoldere Freddy. Rekkemstr. 27. Ghettem Noëlla, Ch. Capellestr. 50. Dury Freddy, Poermagazijnstr. 3. Van- lacken Robert, Prins Bauduinstr. 13. Dochy Anna, Bruggestr. 464. Dejonghe Marceau, Rekkemstr. 20 b. Holvoet Claudette, Busbeekstr. 4. Clarissimo Lionel, Moorselestr. 29. Vandecasteele Georges, Kortrijkpoort 38. Tubaert Christiane en Tubaert Diana, v. Wevel- gem. Van Izeghem Gisèle, Hoogeweg 199. Huwelijksaankondigingen. Dermey René en Vlamynck Marie, b. te Meenen. Houthuys Edgard en Cottyn Erna, b. te Meenen. Deruytere Camiel, te Meenen, en Louchez Marguerit, te St-Inglevert (Frankrijk). Vanderplancke André, te Meenen, en Timmerman Mariette, te We- velgem. Cuylits Jean, te Meenen, en Deprez Gabrielle, te Wevelgem. Louwaege Willem, te Kortemark, en Gh'e- kiere Elisabeth, te Meenen. Vander plancke Jules en Grymonprez Hortense, b. te Meenen. Petillion Robert, te Mee nen, en Knockaert Leontine, te Geluveld. Huwelijken. Pyncket Jean, te Rek kem, en De Brabandere Marie-Josée, te Meenen. Parmentier Jules, te Hale- wijn, en Vansintjan Philomène, te Mee- ne'n. Descamps Michel, te Meenen, en Duyck Denise, te Neuville-en-Ferrain. Maes Georges en Verstraete Marcelle, b. te Meenen. Kindt Emiel, te Halewijn, en Parmentier Nelly, te Meenen. Heysse Lucien en Trappeniers Marguerite, b. te Meenen. Dessein Albert en Vermeersch Bertha, b. te Meenen. Braems Abel en Dekeuwer Lucienne, b. te Meenen. Sterfgevallen. Delcroix Henri, 70 j., Steeboershuizen 1. Vansuypeene Cesar, 71 j., Volkslaan 300. Bonnet Simonne, 33 j.. Rijselstr. 61. Ackon Dina, 28 j„ R. Pourreaustr. 3. Dhondt Carol, 73 j., leperstr. 89. Demeyere Jean, 61 j„ Geluv/estr. 11. Lescrawaert August, 52 j., Oostende. Vandenbrander Emma, 75 j., Onderwijsstr. 10. Huyghe Cyriel, 73 j„ Bruggestr. 286. Deleu Sidonie. 78 j., Werkplaatskoer 2. Biard Elise, 79 j.. kloosterzuster. Rijselstr. 78. Tyt- gat Alouis, 63 j., Zandputstr. 79. Denys Marie. 77 j., Bruegepoort 134. Bay Marguerite, 35 j., Toekomststr. 10. De- cuypere Daniël, 24 d„ Zandputstr. 13. Degezelle Norbert, 1 m. 13 d.. Bruggestr. 248. Tubaert Diana en Tubaert Chris tiane, 1 d., v. Wevelgem. Vandendries- sche Erika, 2 m., v. Bissegem. Davidsfonds. Door het Davidsfonds Hooglede zal op Maandag 25 Januari in de Quirinus- zaaleen voordrachtavond belegd wor den. Een spreekbeurt met klankfilm over Het Mysterie van den Islam in Noord- Afrikazal gehouden worden door E. P. Huys, van de Witte Paters van Afrika. Geen enkel Davidsfondser late deze kans voorbij gaan, want ’t zal oprecht de moei te loonen. GITS Burgerstand. Geboorten. Boutens Erna en Oda, d. v. Odiel en Magdalena Spriet. Huwelijken. De Vos Maurits, Zulte, met Viaéne Magdalena. Bertrem Gen- tiel, Lichtervelde, met Lagrou Georgette. Overlijdens. Vandaelê Alidor, 71 j., echtg. Declerck Maria. Baert Elodie, 67 j, echtg. Serruys Karei. jardin, 21 jaar oud en wonende in de Nederwegstraat te Izegem. De jongeling kan maar slechts enkele uren in het wa ter vertoefd hebben. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. FILMVOORSTELLING Op Donderdag 21 Januari geeft De Vlag alhier een zeer interessante film avond die doorgaat in de kinemazaal Plaza, Kruisstraat, om 19.30 uur. De merkwaardige film S. A. Man Brand zal er afgerold worden. RANTSOENZE GELS De rantsoeneeringszegels voor de vol gende periode zullen alhief aan de inwo ners ter hand besteld worden op 18, 19, 20 en 21 Januari, telkens van 8.30 u. tot 11.30 u. en van 2 u. tot 5.30 u. De uit reiking geschiedt volgens de straatorde der zegeluitreiking van de vorige maand. BOKSWEDSTRIJD Morgen Zondag 17 dezer, wordt door de boksclub Sparta opnieuw een zeer belang rijke bokswedstrijd gegeven. Deze meeting gaat door in de feestzaal «Patria», te 5 uur stipt. Ziehier het programma, dat opnieuw de boksliefhebbers zal tevreden stellen: Beroepslcampen 8x3 min.: J. Galloo, 60 kgr., Meenen, tegen P. Van Loo. C3 kgr., Veurne. Verhele, 59 kgr., fc:sem, tegen Mars, 59 kgr., Veurne. Raedt, 72 kgr., Izegem. tegen Dufour, 73 kgr., Veurne. Daarbij komen nog drie mooie iielhebbers- kampen KACHTEM Nieuwe tegels. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den als volgt: Woensdag 20 Jan, van 9 tot 12 uur, sektie A; Donderdag 21 Jan, van 9 tot 12 uur, Sektie B van 1 tot 150; van 3 tot 4 uur de overige nummers. INGELMUNSTER Burgerstand, Geboorten. Depauw Marie-José, Bol- lewerpstr. 3. Landuyt Arinita. Kortrijk- straat 51. Soenens Rita, Oostroozsfoeke- straat. Wièlfaert Gerard. Meulebeke- straat. Cleppe Noël. Bollewerpstr. 56. Overlijden. Vancoillie Eugeen, West- straat 40. Huwelijken. Deforche Ranhaël met Demasure Germana, b. v. Ingelmunster. Cornillie Victor v. Izegem met Dema sure Maria v. Ingelmunster. Huwelijksbeloften. Fraeyman Geor ges met Coopman Lia, b. v. Ingelmunster. Tytgat Marcel met Godelieve Wyffels. Verhaest Cam. met Lammertyn Maria. Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den als volgt: 1) Voor de producenten en de personen met huisslachtingDinsdag 19 Jan. den geheelen dag, Woensdag 20 Jan. *s narftiadags; - 2) Voor de overi gen: Maandag 25 Jan. sektie A en D, Dinsdag 26 Jan. sektie B en C. Cyclo-Cross. Tengevolge van de buitengewone gladheid op Zondagmorgen 10 Januari werd de cyclo cross uitgesteld tot Zondag 17 Januari. Dus morgen Zondag, 's morgéns te 10.30 uur, langs dezelfde 'route. Deze cyclo-cross belooft een groot succes te worden. De beste renners van Midden- West-Vlaanderen zullen er aan deel nemen, o.a. Albejt Sercu, Georges Vandenberghe, Valeer Ollevier, Karei Tersago, Pol Wydooghe, De Simpelaere, de Mommerency’s, Desplen- tere, Pattyn, Mahleu, Degrendclen, Vande Walle, Lagae, Rosseel, enz. Aan deze cyclo-cross werden door Roese- laarsche firma's en winkeliers mooie prijzen geschonken. STADEN Burgerstand. Geboorten. Vermeulen Godelieve, d. v. Adelson en Werbroeck Maria,'St-Jansstraat. Beernaert Etienne, z. v. Jules en Verax Laura, Voerman. Huwelijksbeloften. Wydooghe Gerard, veearts v. Kortemark, met Deberdt Simonne, onderwijzeres van Staden. Bouttelisler Aimé, handwerker v. Staden, met Tanghe Rachel, landwerkster v. Kortemark. Uitreiking Rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels.. voor de volgende periode zullen uitgedeeld worden op de hier- navermelde dagen: Donderdag 21 Januari: van 9 tot 12 uur voor A tot eh met Delbeke, van Nr 1 tot 296; van 2 tot 5 uur, van De- leeuw tot en met L. van 297 tot 630. Vrijdag 22 Januari: van 9 tot 12 Uur, van M tot en met U, van 631 tot en met 912; van 2 tot 5 uur, van V tot Z, van 913 tot 1214. Een- HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 17 Januari gansch den dag door waarge nomen worden door Dr Leopold Vanden- broucke. Diksmuidestraat 4, Tel. Roese lare 50.20. De Apotheek Degrijze, Brugge- straat 44, is open tot 12 uur. Belangrijke diefstal. Dieven zijn binnengedrongen in een der stallingen van den landbouwer Basiel Callewaert, wonende wijk Vosseberg te Hooglede. Ze stolen er op den zolder 300 kgr. tarwe, 50 kgr. tabak en zeven ledige zakken. FïLMVERTOONING Door het V. N. V. wesd op 13 Januari een filmavond gehouden in de zaal Oud RoeselareEr werd vertoond Zwei Welten Dergelijke fllmvertooningen zul len voortaan regelmatig plaats hebben. VLAAMSCHE KINDERZEGEN Het Bestuur van Vlaamsche Kinderze gen vestigt de aandacht zijner leden op het aanvullend rantsoen kolen of cokes: 1) aan de hoofden van elk gezin, dat op 1 Januari 1943 een of meer kinderen telt minder dan 6 jaar; 2) aan de hoofden v.an elk gezin, dat ten minste 6 kinderen telt die op 1 Ja nuari 1943 den ouderdom van ten volle 18 jaar niet hebben bereikt; 3) aan elk gezin, waar bijv, een groot ouder inwoont, die op 1 Januari 1943 ten volle 75 jaar oud is. Men diene zich zonder den tot den Stedelijken dienst. uur: St- Huwelijken. Edmond Debaene, land bouwer, Waardamme, met Sidonie Sap, landbouwster te Wingene. Odils Delod- der, met Elza David, landbouwers te Win gene. Overlijdens. Gabrielle Maes, 33 j.,. huishoudster, echtg. Georges Lambert, Luchtbal. Anny Deblaere, 8 m., Pype. August Desoete, 83 j., landman, wed. Rosalie Vens, Hoogweg. Beweging in 1942, Huwelijksaankondigingen: 80. Huwelijken: 50. Geboorten: 138. Overlijdens: 105.. Uittredingen: 144. Intredingen: 143. Aanwinst: 32. Bevolking op 31 December 1942: 7344. PIANOS Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. lBBSEaHBSJESSE»SElH>aaBSIHKan» Samenw. Maatsch. - H. R. Brugge Nr 2349. Op Zondag 31 Januari, jaarlijksche verga dering te 17.30 uur in het lokaal der Maat schappij. bij Mevr. Wed. Camiel Goethals, herberg «De Nieuwe Klok», Tleltstraat, Win gene, waartoe alle leden ultgenoodigd worden. DAGORDE: 1) Verslag over de werking der maatschappij gedurende 1942. 2) Goedkeuring van de balans en winst- en verliesrekening 1942. 3) Ontlasting aan den beheer- en toezichts- raad. 4) Hernieuwing van den toezlchtsraad. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Noëlla Devolder, d. v. An- dré en Auguste Beernaert. Huwelijk. Joseph Plets met Simonna Capelle. Statistiek van den Burgerstand in ’42. Intredingen door geboorte: 59 mannen, 50 vrouwen: totaal 109. Intredingen door aankomst: 96 mannen, 86 vrouwen; totaal 182. Uittredingen door overlijden: 55 man nen. 56 vrouwen; totaal 111. Uittredingen door vertrek: 74 mannen, 80 vrouwen; totaal 154. Wettelijke bevolking op 31 Dec. 1941: 3267 mannen, 3261 vrouwen: totaal 6528. Wettelüke bevolking op 31 Dec. 1942: 3293 mannen, 3261 vrouwen; totaal 6554. BEVEREN-Roeselare Rantsoenzcgels. De rantsoenzcgels, geldig van 27 Jan. tot 26 Febr. 1943, zullen uitgereikt wor den op Donderdag 21 Jan., in volgende orde van 9 tot 10 uur, de nrs 0 tot 125, van 10 tot 11 uur, de nrs 126 tot 250, van 11 tot 12 uur, de nrs 251 tot 375, 3 uur. de nrs 376 tot 500, 4 uur, de nrs 501 tot 625, 5 uur. de overige nummers. g"1; “~2. dan 18 jaar. Men gelieve de zegels na te zien, vooraleer het bureel te verlaten. Klachten kunnen nadien niet meer aan genomen worden. Onnoodig buiten de ge stelde uren met andere nummers te ko men aanloopen. EUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Perneel Erik. z. v. Jeroom en Wysseiinck Maria. Degryse Nor- brecht. z. v. Jozef en Vanneste Alice. Overlijden. Vandenberghe Antoinet te. 2 j., d. v. Jozef en Plets Germana. Huwelijksafkondigingen. Odiel Van- dekerekhove, land., met Kesteloot Lucia, z. b. te leper. Desnouck Robert, vlas- werkej.- te Oekene, met Eeckhout Elza, knop'penbewerkster. Uitreiking der rantsoenzegels. De rantsoenzegels zijn af te halen: A. Te Rumbeke, Bureelen van den Bevoorradingsdienst, Hoogstraat 51: Donderdag 21 Jan.: van 8.30 tot 12 uur, 1” Wiik; van 1.30 tot 4 uur, 2" Wijk. Vrijdag 22 Jan.: van 8.30 tot 12 uur: 3* en 4“ Wiik; van 1.30 tot 4 6“ en 9" Wijk. Maandag 25 Jan.: van 8.30 tot 12 uur: 5" Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 7° en 8“ Wijk. B. Te Beitem, ter herberg In Bey- thembij N. Seye Dinsdag 26 Jan.: van 8.30 tot 1 uur: 10* 11- en 12“ Wijk. De bureelen blijven gesloten op Woens dag 27 Januari. Aangeslagen. Bil zekere Gustaaf D..., wonende in de Rodénbachstraat, werden na huiszoeking 40 kilo tabak aangeslagen. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Buysse Yvette, d. v. Mau rice en Messiaen Suzanna, St-Pieterstr. Cokelaere Astrid, d. v. Gerard en Cools Anna, Siypsstr. Oplinus Daniëlle, d. v. Roger en Samijn Dionisia, Statiestr. Vansteenkiste Werner, z. v. Willem en Decrue Lia, Hemelhoek. Huwelijk. Verraes Odiel v. Moorslede met Maes Madeleine v. Ledegem. Overleden. Callens André, 14 j„ z. v. Remi en Cog>he Madeleine, Statiestr. Desmet Maria, 70 j., echtg. v. Schoore Reimond, Soldatenstr. Masselis Marie, 71 j., echtg. v. Desmedt Achiel, Groene Jagerstraat. Varia. In het 'jaar 1942 telde onze gemeente: 55 geboorten; 16 huwelijken; 70 overlij dens, waaronder 10 kinders beneden 1 jaar en 2 doodgeborenen. Smokkelpraktijken. De 59-jarige Dieudonné Malfait werd aan de grens verrast met 5 konijnen en 4 kgr. ossenvet. Hij verklaarde dit in ruil te hebben gekregen voor 10 kgr. tabak. Alles werd in beslag genottien. De 19-jarige Wolfvelde Alb. werd in hechtenis genomen toen hij met brooden de grens overkwam. Hij deed op zijn minst 6 tot 7 maal de reis met brood op één dag. Hij werd aangehouden. Doodelijke nasleep. De 50-jarige Irma Huain is 's morgens bij het opstaan van den zoldertrap ge vallen. Daarbij werd het slachtoffer de polsen gebroken en bekwam ook kneu zingen aan het hoofd. Deze verergerden zoodanig dat de vrouw thans aan de ge volgen bezweken is. MOESKROEN Belangrijke diefstal. Mevr. Dccock, geboren Hélène Verhoye, had rond 14 uur haar woning in de Zuid- straat verlaten. Eij haar thuiskomst stel de ze vast dat de deur der klcerkas op haar slaapkamer open stond en al de kleeren verdwenen waren. De dief was door middel van valsche sleutels binnen gedrongen. De politie heeft een onderzoek Ingesteld en men verdenkt sterk een per soon uit Luik, die Moeskroen verlaten heeft voor het buitenland en die gedu rende zijn verblijf alhier de aandacht op zich gevestigd had door zijn verdachte handelingen. Dit spoor wordt dan ook gevolgd. Tabak en sigaretten aangeslagen. De kontrooldienst heeft bij M. Verbeke, Grootestraat, eene hoeveelheid tabak en sigaretten ontdekt die niet van taksban den waren voorzien. Alles werd aange slagen. Zij wilden te veel. Kontroleurs zijn afgestapt in de her- BURGERSTAND Geboorten. Frida Lanckriet, d. v. Alidor en Lucia Lama, Kanegem. Mo nique Vanderstraeten, d. v. René en Ga brielle Van der Méeren, v. St-Joost-ten- Noode. Michel Windels, z. v. René en Josine De Vos, Brugstraat 119. Lena De Soete, d. v. Valere en Yvonne Van Poelvoorde,- v. Marialoop. Christiane Buyse, d. v. Frans en Marie-Louise Ver- hëlst, 4» Wijk 67. Bernice Lannoo, d. v. Maurice en Martha Claeys, 9« Wijk 373. Norbert Verheye, z. v. Cyriel en Mar tha Minne, v. Schuiferskapelle. Martha Buyck, d. v. Jules en Helena Deven, van Pittem. Rita De Witte, d. v. Germaan en Paula Van Bruwaene, v. Pittem. Frans Lauwers, z. v. Gerard en Godelieve De Vos, 5' Wijk 190. Leo Bogaert, d. v. Albert en Irma Danneels, v. Wingene. Johan Buyse, z. v. Hipolyte en Antoinette Wancour, van Vinkt. Huwelijken. Adiel Alliet-, landman v. Moorsele, en Emerence Ver Eecke, naaister v. Tielt. Marcel Tassaert, me- kanieker, en Maria Dobbelaere, fabriekw., b. v. Tielt. Albert Loontjens, veearts v. Dentergem, en Yolande Van Daele, z. b. v. Tielt. Overlijdens. Valerie Lecluyse. 72 j., wed. Aedens Constant, steenweg Kapelle. Mathilde Grymonprez, 79 j., wed. Van Ooteghem Emiel, St-Janstraat. Syl via Lecluyse, 78 j.. echtg. Pieters Theo- phiel, steenweg Wingene. Alida Hey- tens, 58 j., echtg. Windels Ferdinand, Ka- zernstraat. Marie Holvoet, 77 j., echtg. Vanhoutte, v. Wakken. FIETSENWALS Maurits Desnoeck, autogeleider, ge huisvest te Bissegem, Moorselestraat 134, was per fiets naar Meenen gekomen en liet énkele oogenblikken zijn fiets onbe waakt in de Kortestraat staan. Toen hij buitenkwam was het rijwiel verdwenen. Alida Vuylsteke, gehuisvest Leopold- straat 30, was per fiets naar het huis harer moeder in de Vaubanstraat gegaan; zij was pas enkele oogenblikken in hei huis toen zij terug weg wou, maar haar rijwiel was gestolen. Madeleine Gardyn, Rijselstraat 61, had haar fiets enkele oogenblikken laten staan aan haar huis, waar het rijwiel gestolen werd. Andeas Devrieze uit Oekene had te Meenen aan het Café de la Lys, in de Rijselstraat,te kwart vóór 6 uur- zijn fiets onbewaakt laten staan. De fiets werd daar gestoten. DE LAFFE DADERS AANGEHOUDEN Men zal zich herinneren dat in Novem ber jl. een aanslag gepleegd werd op Mi chel Tranchet, gehuisvest Guido Gezelle- laan ie Meenen. Op een Maandagnamid- dag werd hij door twee onbekenden aan gesproken aan zijn huisdeur, waarna ze twee revolverschoten op hem losten. De jonge man verblijft op het oogenblik nog steeds in het Heilig Harteesticht te Mee- neri. Diezelfde week werden twee jonge lingen te Kortrijk, namelijk Verbeke en Sandra, met dolksteken aangevallen. De tluitsche politie en feldgendarmerie uit het gewest hield zich ijverig met het geval bezig, omdat het hier politieke aan slagen golden. Thans zijn ze er in gelukt de daders te ontdekken. Het is goed dat de laffe kerels ontmas kerd zijn en hun verdiende straf niet zul len ontloopen. TABAKDIEFSTAL Jules Soetaert, landbouwer, Brugge- nooft, stelde vast dat onbekenden op zijn zolder van 75 tot 100 kilos tabaksbladeren gestolen hadden. DE VLAG-ACTUALITEÏT Dinsdagavond had de voordracht De prestaties der Duitsche vrouw in oorlogstijddoor Mej. Huguette Dumor- tier, voer een groote opkomst plaats in de De Vlag-haard De jonge voordracht- geefster onderhield haar auditorium over hare bevinden in Duitschland waar zij verschillende maanden verbleef in de Reichsrauenschule en de N. S. Frauen- schaft. Het was een boeiende voordracht. De De Vlag «-leden wonen weke lijks kosteloos de filmvertooningen in het Soldatenheim bij. Hier worden de aller eerste films opgevoerd. Arm gebroken. De 12-iarige G. Debovye, wonende Sta- segemstraat. viel zoo ongelukkig dat hij de rechtervoorarm op twee plaatsen brak. Hij werd naar een kliniek overgebracht. Hevige aanrijding. ’s Middags kwam het op den Kortrijk- steenweg tot een aanrijding tusschen de auto van tandarts G. Ysebaert en het handwagentje van J. Malysse. Het hand wagentje werd heelemaal vernield. Ook de auto leed schade. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Clara Gheeraert. Eric Deroose. Godelieve Dssmet. Chris tiane Degroote. Julien Platteau. Willy Platteau. Jaak Tant. Elza Tack. Sterfgevallen. Jules Secember, 58 j. Aoliiel Naye, 72 j. Huwelijken. Edmond Tacquet met Maria Vanderstede. Albert Migneau met ?nna Dedeken. Jules Depraetere met Simonne Dssmet. Gerard Bilau met Josephine Decock. Georges Meers man m'et Marie-Louiss Bruyneel. Al- fens Claeys met Madeleine Declerck. Palmer Noppe v. Harelbeke met Maria Enk Lon-cke, z. v. Anureas Tooneel. Pslacy, Motenstr. 94. Pr De Koninklijke Rederijkerskring «Kunst en Eendracht» geeft op Zaterdag 16 Ja nuari, te 7 uur; op Zondag 17 Januari, te 2.30 u. en te 7 u., en op Maandag 18 x.Januari, te 16.30 u., vier galavertooningen ntgenoote scnaiier van «Hendrickje Stoffels», tooneelwerk nu. haar 5.OM ^^Ven d00r J' Janss6n' Priis: DEERLIJK Branden. Omstreeks 17.30 uur ’s avonds is er onverhoeds een hevige brand ontstaan in een bergplaats van Jul. Vermoere, Vich- testraat. Het vuur vond in het strooi en kolen die er lagen goede brandstof zoo dat de vlammen snelle uitbreiding namen en aan blusschen niet te denken viel. De tosgesneide buren konden gelukkig de woning in stroodak vrijwaren doch de bergplaats is met den heelen Inboedel aan gerieven en al in de vlammen opge gaan'. De stoffelijke schade mag op ver scheidene duizenden franken gerekend worden. Er bestaat verzekering en de oor zaak der ramp is ongekend. Anderzijds is ook brand ontstaan in een achtergebouw der woning van G. Vanherweghe die tijdig het gevaar be merkende. de vlammen nog doelmatig kon bestrijden en dempen. Niettemin zijn allerlei gerieven en een werktuig zoo ern stig beschadigd dat de schade op enkele duizenden franken mag geraamd worden. Er bestaat verzekering. Auto-ongeval. Een zware vrachtauto der Brouwerij Lust kwam uit de richting van het dorp gereden toen het voertuig langs de mac adam op Harelbeke op den ijzel uitglib berde en in den gracht terécht kwam. Gelukkig werden geene inzittenden ge wond en alles bepaalt zich bij stoffelijke schade. berg van Georges Declercq, gehucht «Montaleux», die van smokkelaars veel bezoek kreeg. Tabak en sigaretten zonder taksbanden, boter, graan en chocolade, waarvan de pakken he£ opschrift dragen voorbehouden aan de krijgsgevangenen werden aangeslagen. De herbergier ver klaarde dat de goederen hem niet toebe hoorden doch hij heeft moeten tcegeven dat hij ook dergelijken tabak verkocht. Eieren aan 8 fr. ’t stuk. Gendarmen op dienstronde in de Vel- leriestraat hebben eene hoeveelheid eieren aangeslagen die vervoerd waren door M. V. uit Evere. Hij verklaarde ze ge kocht te hebben tegen 8 fr. ’t stuk. Hij was van zin naar het station van Her- zeeuw te gaan om de kontroleurs te ont wijken. Sigaretten gevonden. Twee rijkswachters die de tram door snuffelden, vonden onder een bank 85 pakken sigaretten die daar verlaten ston den. Deze pakken waren niet voorzien van taksbanden en werden aangeslagen. AALBEKE Geheime slachting. Voor eenige dagen werd een beest ge stolen te Lauwe. De onderzoekers vonden een spoor dat leidde tot de ontdekking van een geheime slachterij in de Leie- straat en uitgebaat door Cyriel Nuttin. Eene huiszoeking werd gedaan waarbij men de drie vierden van een koe. die versch geslacht werd, ontdekte, alsook zes koevellen en een paardenvel. Nuttin werd aangehouden en naar de gevange nis overgebracht. Boksen. M LAPERE en ANDBESABIL DOEN MATCH-NUL TE KORTRIJK. Was de opkomst van de jongste meeting van B.C. Masselus fninder te noemen dan de voorgaande maal, het sportieve gedeelte ech ter srond op verdienstelijk peil. De aanwezi gen zullen denkelijk dan ook de stemmige zaal Sporthalls met een gevoel van tevre denheid hebben verlaten. Vooral het hoofdtreffen M. Lapère-Andre- sabil heeft aanleiding gegeven tot een aan trekkelijker! kamp, welke op match-nul ein digde. We meenen te mogen verklaren dat die verdikt voor Andresabil ietwat gevleid is. Inderdaad, waren de 2 eerste ronden als ver deeld verloopen, de drie volgende beurten waren afgeteekend in het vooraeel van «Siki», dit voornamelijk dank aan zijn gestadig hoe ken van links. In liet tweede gedeelte van den kamp kwam de Meenenaar eenigszins terug, doch volgens mijn meerling had hij toch geen recht op match-nul. Niettemin werden beide kampers geweldig toegejuicht. Voor Lapère Is het alleszins een fraaie uit slag, vooral als men in acht neemt dat Mar cel door familie-aangelegenheden weerhou den, bijna niet had kunnen oefenen. Zooals verwacht kende de 2“ beroepskamp Declerck-Kinsabil een kortstondig verloop. Juist 2 y_. minuten stond de Lendeledenaar te been, dan werd hij droog van rechts ge troffen op de kin en ging zuiver knock-out. Wil Declerck dat zijn aanhangers hem niet volledig den rug toekeeren, dan zal hij zich zoo gauw mogelijk dienen te reabillteeren. Van Kinsabll is Intusschen zijn rechterknots nog steeds zijn meest bruikbare wapen. Voor Backeland-Bouna kreeg laastgenoem- de de oververdiende puntentoewijzing. Ba ekeland heeft dus het niet te ondersc'natten voordeel van op eigen bodem te mogen op treden niet kunnen uitbaten. We hadden zelfs midden in den kamp den indruk dat hij door een mondblessuur zou opgegoven hebben, doch moedig beet hij deze moeilijke momenten door en wist zelfs sterk te eindi gen. De Brusselaar was echter veel beter bok ser. Alleen wanneer het op «vechten» aan kwam, werd hij door Baekeland behoorlijk de repliek gegeven. Tenslotte A. Lapère-Gesquière, welke In round 5 werd stilgelegd wegens cogkwetsuur van Gesquière. Op dat moment stond de in zake gestalte en armlengte gehandicapeerde Gesquière licht op punten ten achter. De 2 liefhebberskampen Gerardo-Hanssens en Gerard-Weustenraedt zagen beide eerst- genoemden op punten zegevieren. Weusten- raedt verdiende hier stellig match-nul. Vermelden we verder nog dat B.C. Masse lus een nieuw bestuur hééft gekozen, waar van de mentor van Stade Kortrijk,-Heer F. Boulez, het voorzitterschap werd opgedragen. En kondigen we ook nog J. Vanlaecke’s a.s. programma aan van 23 dezer, welke er als vólgt uitziet: 1) Vandenbos-Van Houcks; 2) Fouquet-Anneet; 3) Wimme-Schneide- windt; 4) Vanneste-Serbruyns. Voetbal. Zoowel Kortrijk Sport-EIsene als W. S. Houthulst-Stade Kortrijk werden afgelast. Voor morgen Zondag moeten de rood-gelen op bezoek bij hun geburen Meenen. Het ver leden heeft ons geleerd dat deze wedstrijden zoowel te Kortrijk als te Meenen aanleiding hebben gegeven tot hardnekkigen strijd, die door den band met afwisselend succes werd besloten. Kon Meenen in de heenronde een gevleide 2-1 zege uit het vuur slepen, deze maal denken we dat ze aan het kortste eind je zullen trekken. Stade krijgt de vlasmannen van Wevel gem te gast. Alhoewel zij het tot nu toe be ter deden dan eenigszins verwacht werd, wat ten andere door de huidige rangschikking werd aangètoond, toch zullen ze liet onder spit moeien delven en vermoedelijk dan nog met 3 tot 4 doelen verschil. De Kortrijksche Voetbalvereenlging moet op reis naar Moorsele en zal er denke'iik de duimen moeten leggen. OMER. HARELBEKE Erge val. Vrouw Julia Benoit, wonende Markt straat, gleed uit op een blad en viel zoo danig dat ze beide hennen brak. In al lerijl werd ze naar een kliniek “te Kortrijk overgebracht. «INT-PAULUS-MISSIEBOND VOOR HET KORTRIJKSCHE 12o Internationale Bidweek 1943. Tot het Kollege der Kardinalen sprak Plus XII op 2 Juni jl. ter gelegenheid van zijn naamdag: «Onze plicht, de plicht van alle leden van het episcopaat, van alle ultvérko- ren priesters, van alle godgewijde zielen In het klooster, van alle leeken die meewerken aan het hiërarchisch apostolaat, ja van alle, gedoopten bestaat in de geestelijke voorbe reiding. door gebed en door voorbeeld, door loutering en door boete, door werk en offer, van de komende ontmoeting tusschen Chris tus en de wereld. De wereld heeft meer dan ooit behoefte aan zijn licht en zijn genade, aan zijn hulp en zijn redding. Het Is bij deze ontmoeting dat het voorbeschikte uur zal slaan voor nieuwe eendrachtige verken ningen en gemeenschappelijke verwezenlij kingen ten goede». Dat willen wij doen in deze Bidweek, te zamen met Onzen,Vader den Paus en met alle gedoopten der aarde. Menschen WACHTEN op den vrede, alsof die uit de lucht moest vallen. Wij moeten ons voorbereiden op den vrede; den vrede Vóórbereiden; den vrede veroveren. Ons den vrede waardig maken. Christus staat gereed met Zijn Hart en zijn handen boordevol vrede. Maar kan Christus nu vrede geven! Staan wij gereed, met ons hart en onze handen boordevol liefde? Dat is de bedoeling van onze Bidweek dit jaar. Het wordt een week van FIER CHRISTENDOM. Over dit opbeurend en begeesterend on derwerp geeft E.P. L. Arts, S.J., ons een gloednieuwe reeks baanbrekende voordrach ten. AVONDPLECHTfGHEDEN IN DE ST-MAARTENSKERK TE KORTRIJK. Eiken avond Plechtig Lof, met Sermoenenreeks Fier 'Christendom door E. P. Arts. Zondag 17 Januari, te 4 uur: Onderwerp: Doodstrijd? Maandag 18 Januari, te 7.30 uur: Chris tendom is Leven!». Dinsdag 19 Januari, te 7.30 uur; «Léven baart Leven: IJver!». Woensdag 20 Januari, te 7.30 uur: Chris tendom is Licht! Het recht van de Waar heid». Donderdag 21 Januari, te 7.30 uur: «De ir von XXIao vh oiH -1 n+n i rrrxvi 1 t sche, die zich hadden pllchtlg gemaakt aan i niet minder dan 44 Inbraken en diefstallen I In bende. Talrijke hoeven en private wonin gen werden aldus bezocht, ook waren er ver scheidene inbraken langs keldervensters. Werden zooal meegenomen: tarwe, aardap pelen, erwten, konijnen, gewsefsels, fietsen, enz. Ook stondm enkelen terecht wegens moeskopperlj. De rechtbank sprak straffen uit varieerend tusschen 2 jaar en 3 maan den. Een paar betichten werden voorwaar delijk gestraft. Vier werden onmiddellijk aangehouden. Speciale Kamer. Voor de speciale ka mer' ter beteugeling van den sluikhandel, vérscheen Amellnckx August, uit Desselgem, die een varken In 't géheim had geslacht. Gevolg; 1 jaar gevangenisstraf en 70.000 fr. boete. OUD-LEERLINGENBOND VAN HET ST-JOZEFSINSTITUUT Morgen Zondag 17 Januari, heropening «ROBERT EN BERTRAND» of «De Lustige Vagebonden», te 15.30 uur, in de feestzaal van het Instituut. Plein 26. Tevens wordt de algemeene jaarlijksche vergadering vastgesteld op Zondag 31 Ja nuari a.s., te 17 uur. Naast de toespraken van Eerw. Broeder Guillaume, den Heer Voorzitter H. Coornaert, de verslagen van Secretaris en Penningmeester, krijgen we een voordracht overTechnisch Onder wijs door Ir Robert-André Vantieghem. RECHTERLIJKE ORDE Benoeming van nieuwe Deurwaarder. Wordt aangesteld tot deurwaarder te Kortrijk in vervanging van den Heer Gabriel Mattelaer, overleden, de Heer Kerckhof. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Getal dieren: 610. Kalvers, 244; varkens, 8; schapen, 33; koeien, 82; Veerzen, 153; stie ren, 70; ossen, 20. VERKOREN-MAANDAG TE KORTRIJK Volgens tradltioneele gewoonte wordt hier te Kortrijk telken jare den Maandag na het Drie Koningenfeest als Verkoren Maan dag gevierd. Dit volksfeest wordt hier bij zonderlijk in esre gehouden door de Kort rijksche landbouwers en wevers. Spijts de droeve oorlogstijden die wij beleven, was er Maandag jl., vooral in den namiddag, veel volk, vooral jonge buitenlui te bespeuren in de hoofdstraten van stad. Toch kon men eveneens goed nagaan dat de volkstoeloop minder was dan m vredestijd. Ook wisten de talrijke buitenlieden zich goed te amu- seeren én kregen alle stedelijke vermakelijk heden zeer grooten bijval. Het was reeds laat in den avond toen de stad haar normaal uitzicht terugkreeg. SPORTNIEUWS niet hebben kunnen aanbieden op den gestelden dag. Gedurende de uitreiking van de zegels zijn de bureelen open van 8.30 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Gewone voorwaarden. KNAAP VERPLETTERD Dinsdagmiddag heeft er langs de Oost- nieuwkerkesteenweg een smartelijk onge luk plaats gehad. De landbouwer A. Ver- halleman, wonende in de Westroozebeke- straat te Oostnieuwkerke, kwam met een bespannen en geladen driewielkar over de baan van Roeselare gereden. De gebroeders Verhaeghe, wonende Handboogstraat 7. Roeselare, respectieve lijk 11 en 13 jaar, hadden op het gespan plaats genomen. Daar het te koud was, wilden zij zich wat verwarmen met te loe pen. Ze sprongen daarom van de kar af, xJx-t -T7!.. II- -- wicht en vief op’ den grond juist voor het wiel, dat over zijn lichaam reed. Het knaapje werd zoo ernstig- gekwetst, dat het enkele oogenblikken daarna den geest gaf. De politie werd verwittigd en na het gedane onderzoek werd het lijkje naar de woning oovergebracht. De droefheid der ouders was onbeschrijfelijk. GEZELSCHAPSAVOND Zaterdag 16 Januari zal om 19.30 uur, in de zaal van het Vlaamsch Huis, een gezelschapsavond worden ingericht. Dit feest zal in het teeken staan van het nieuwe jaar en door muziek, zang en declamatie oogeluisterd worden. De Dlet- sche Tooneelbond De Blauwvoetver leent zijn medewerking. Gelegenheids toespraak van den Afdeelingsleider met als onderwerp: De rede van Leider Dr Elias. Geen enkel lid mag afwezig zijn. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT Zekere Ostyn Oscar, wonende te Oostnieuwkerke, Westroozebekestraat 93, trachtte velobandfn te verkoopen in Roe selare. Dit trok de opmerkzaamheid van de politie. Er werd een huiszoeking ge daan, doch er werd niets bezwarends ont dekt. Na nauwkeurige ondervraging ech ter bekende hij dat de banden afkomstig waren van een velodiefstal ten nadeele van Martinus Vanneste op 30 Nov. 1942. Bij Vanhollebeke Maurice werd uit het magazijn op den hoek van de Veld- straat en de Vaart een stootkar gestolen. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgebracht. Bij Basiel Callewaert, landbouwer te Hooglede, Jokkestraat. hebben dieven toegang weten te verkrijgen tot den hof en konden zoodoende doordringen tot de ongesloten bijgebouwen, waaruit zij 300 kilo tarwe en 50 kilo ruwe tabak ont- vreemden. De zaak is in onderzoek. I ARRONDISSEMENTSSECRETARIAAT V. N. V. Siiuis den oorlog was het V. N. V. Ar- I rondissementssecretariaat gevestigd in den Beverer.steenweg 3.' Thans, wegens groei der Beweging, werden twee andere gebouwen toegewezen. Bedoeld secreta- riaat is nu gevestigd in de St-Alfonsus- strr.at 1, en het gouwsecretariaat in het gebouw St-Alfonsusstraat 3. HELDENHERDENKING Op 22 en 24 Januari wordt door het V. N. V. een heidenherdenking gehouden. Op 22 Januari 1942 sneuvelde Reimond Tollenaere aan het Oostfront. Roeselare, de stad van Reimond Tollenaere, zal niet ten achter blijven. WALTER RUMMEL CONCERT Onder de bescherming en met mede werking van het Stadsbestuur, den Ste delijken Kultuurdienst en het Kultuur- verbond, werd in het vooruitzicht gesteld een concert van Meester Walter Rummel op Maandag 18 Januari in onze stad. Wij hopen dat dit buitengewoon kunst- concert in het kader zal staan van een overgroote belangstelling Roeselaarsch publiek. PROGRAMMAS van 16 tot en met 21 Januari 1943. Vrrtoonüizeri: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te 2.30, 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis» 's Zaterdags ook te 4.30 uur. In Feest paleis» 's Dinsdags te 7.30 uur. In «Gou den Lanteern ook 's Woensdags te 7.30 uur. «GOUDEN LANTEERN» Persijnstr. Deze week een afwisselende, boeiende cn meeslepende film: «DE GESCHIEDENIS VAN EEN LEVEN» (A.WTI.IK. machtig vertolkt door Iji s Krauss. Karl Ludwig D’»h!. tengewoon qrachtig in iedereen moet komen zien! ONS HUIS Lange Brugstraat. «ZWART OP IT» en «DE ZONNE LACHT» voorfilm?’.1. A's aandoénlijke en ae.-.'triipcnde hopfilfilm. het machtig drama van Max ILilbe, den be roemden Duitsch"! jooneelsrhrijver: DE STROOM schitterend vertolkt door Hans Söhnker, Lotte Kcch, Friedrich Kav.'er, E. W. Borrlmrt, Charlotte Daudert, Hcddo Schulenburg, Halte Jaeger, enz. ROYAL Groote Markt. Deze week de beroemde Duitschgesproken oor.ogsfilm van Augusto Genina; ALCAZAR een van de aangr'jpendste episoden uit den Spaanschen Burgeroorlog, film vertolkt door Mireille Balin cii Foscó Giachetti. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Actualiteiten U. F. A. Een aantrekkelijk Sportdokumeirt. De ingewikkelde en sproken U. F. A.-film; «HET GEVAL DR. DERUGA met Willy Burgel. Geraldine Kalt en Dagny Servaes. Een eigenaardig avontuur, vol aktie en verrassingen. Zorgt tijdig, voor kaarten den Zondag tusschen ix en ra, uur aan de Cincma-kas. Plicht van de Waarheid: Getuigen!». Vrijdag 22 Januari, te 7.30 uur; «Christe lijke Levensstijl; Liefde!». Zaterdag 23 Januari, te 7.30 uur: «De Macht van de Liefde: Daad of Dood!». Zondag 24 Januari, te 7.30 uur: Weder geboorte Gansch Kortrijk zal dit jaar de oefeningen van deze Bidweek volgen. Zondag 17 Januari, te 8 uur; St-Maartens- kerk Maandag 18 Januari, te 7.30 uur: O. L. Vrouwlterk. Dinsdag 19 Januari, te 7 uur: St Elisabeth. Woensdag 20 Januari, te 7.30 uur; St- Rochus. Donderdag 21 Januari, te 7.30 Vrijdag 22 Januari, te 7.30 uur: St-Ml- j chlelskerk. Zaterdag 23 Januari, te 8 uur; St-Jozefs- 1 kerk. 1 Zondag 24 Januari, te 7.30 uur: St-EIoois- kerk. Maandag 25 Januari (Feest van St Paulus- 1 Bekeerlng), te 7.30 uur: St-Maartenskerk. Op eiken dag plechtioege H. Mis voor de 1 bijzondere intentie van deze Bidweek. BEVOORRADINGSDIENST j Rantsoenecringsberichten. De 34’ uitreiking der rantsoeneeringszegels vangt aan op Woensdag 20 Januari, tot en met Dinsdag 26 Januari 1943, telkens van 8 tot 11% uur 's voormiddags en van 1 tot 5 uur ’s namiddags. Deze die zich op den gestelden halven dag 1 niet aanbieden, zullen slechts hun zegels be komen op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Januari, 1 telkens ‘s voormiddags, en niet vroeger. MEDEDEELING VAN DE HOOFD- GROEPEERING KLEINHANDEL Afgevaardigden van de Hoofdgroepeering Kleinhandel zullen zich ter beschikking hou- den van alle kleinhandelaars voor de Provin cie West-Vlaanderen te Kortrijk, Oude Ves- tingstraat 10. op Dinsdag 19 Januari e.k., 1 van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. SCHAAP GESTOLEN •s Nachts werd bij Arseen Eggermont, concierge van bet Excelsior-terreinwonende Pyckestraat, een schoon schaap gestolen. De Heer Kabaut, adjunkt-politiekommissaris, stelde onmiddellijk een streng onderzoek in. Tot heden zijn de dieven onbekend en heeft men niet het minste spoor. OPNIEUW TWEE HUISGEVELS BESMEURD Opnieuw werden de huisgevels van den Heer Dokter Van Laere en van de Cam- pagnie du Lubllashin de Gentstraat, met teer besmeurd gedurende de duisternis. Da delijk werden 30 wachters opgeroepen, die verplicht werden In den nacht deze huizen te bewaken. Thans wordt vernomen, dat, dank zij de benoeming van Heer Ryckeboer tot dd. burgemeester van Kortrijk, deze be wakingsdienst opgeheven. K.N. S. ANTWERPEN IN KORTRIJK Spijts de moeilijkheden, die moesten wor den overwonnen voor de verwarming, gaat de volgende vertoonlng door In den verwarm den Stadsschouwburg op Dinsdag 19 Januari, te 19.30 iiur. Op het programma staat het pikante blijspel: «TROUW. VLIJTIG EN PROPER De locatie is geopend in de Stads waag, Rijselstraat. V.N.V. «JONGE VROUWEN- AFDEELING De «J.V.A.van het V.N.V.V. zet haar winteractie voort met een naailessencyclus aangepast aan de huidige oorlogsomstandig heden. Wie de studiedagen over «Huwelijk» en «Opvoeding» nieemaakt, zal zeker ook dezen practischen leergang willen volgen. De 12 lessen zullen gegeven worden door een bevoegde leerkracht en zullen doorgaan, ei ken Vrijdagnamiddag van 2 tot 4 uur in de verwarmde bovenzaal van liet «Midden- standshuisHet inschrijvingsgeld beloopt 3 fr. per les. ADMINISTRATIEVE RECHTBANK Talrijke landbouwers staan terecht we gens onvolledige aangifte van teeitgrond. Verscheidene landbouwers stónden deze week terecht wegens onvolledige aangifte van téeltgrond. Ziehier enkele Interessante vonnissen: Wyffels Omer: te weinig aangifte van 1 are vroege en 2 aren late aardappelen; daarbij had hij 140 kgr. aardappelen ver kocht buiten de rantsoeneering. Gevolg: 5.000 fr. boete. Terryn Germain, Wevelgem: niet aan gifte van 20 aren gerst en daarbij een deel gerst gebezigd als veevoeder. Gevolg: 26.920 frank boete. Vandenbroucke Walter, Zwevegem: 20 aren te kort aangifte aardappelen. Gevolg: 14.600 fr. boete. Desmet Oktaaf, Meestert: 0,27 Ha. tar we, 0,47 Ha. erwten en 0,28 Ha. aardappelen niet aangegeven. Uitkomst: 30.000 fr. boete. Steyaert Arthur, Zwevegem: 27 aren niet aangegeven; 6.000 fr. boete. Verhaeghe Kamiel, Moorsele: wegens niet aangifte’ van verscheidene aren tarwe en gerst; 8.000 Ir. Depraetere Kamiel, Heestert: 25 aren te kort: 5.000 fr. Dewaele Richard, St-Denijs: 15 aren gerst en 13 aren tarwe te kort; 5.600 fr. De Bue Hilaire, Anzegeni: 45 aren rog ge en 14 aren tarwe te kort; 11.800 fr. Allerlei. Te Heestert werden verschei dene personen 's avonds aangetroffen ter wijl zij de woning van Ameye Michel, land bouwer, verlieten, geladen met aardappelen. Het onderzoek bracht uit dat zij deze had den gekocht aan 9.50 fr. bij Ameye. Dit kost hem een boete van 5.000 Ir. Dons Francoisc. echtgenoote Schalier Henri, uit Brussel, werd te Kortrijk bevon den met 10 kgr. boonen. Dit kost haar 5.000 fr. boete en de verbeurdverklaring. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Te Spierre werden de landbouwers Ge broeders Holvoet op hun bed gebonden door vier gewapende kerels. Onze lezers zullen zich de stoutmoedige bandietenstreek herinneren die zich te Spiere verscheidene maanden geleden voordeed in volgende omstandigheden: 's Nachts werden de gebroeders Holvoet, landbouwers, op hun bed overvallen door 4 gewapende kerels, die hun handen en voeten met dikke touwen vastbonden. Zulks gebeurde onder bedrei ging van revolvers. De kerels doorsnuffelden dan de hoeve en konden de hand leggen op een som van 11.000 fr. die in een doos ver borgen was. Een der gebroeders kon zich na hun vertrek loswringen aan de voeten en ging zijn wedervaren bij buren vertellen. Een streng onderzoek werd ingezet door het parket van Kortrijk en de rijkswacht uit de omliggende gemeenten. Een verdachte kon gevat worden en werd stellig herkend door een der gebroeders. Het duurde niet lang of heel de bende kon ontmaskerd worden. Hetzelfde viertal heeft nog een bandleten- streek op den kerfstok: Te Bellegem name lijk poogden zij ook een overval, die echter mislukte op een hoeve. Vóór hun vlucht los ten de kerels revolverschoten door het ven ster. Ter zitting verschijnen enkel twee be klaagden. Zx^bekennen half en half de fei ten en trachten zich te verschoonen door te verklaren dat zij onder den invloed van den drank zouden geweest zijn toen de feiten zich voordeden. Dit trukje pakt echter niet bij de rechtbank, die de 4 bandieten ver oordeelt tot elk 5 jaar gevang voor de feiten te Spiere en 2 jaar voor deze van Bellegem. De onmiddellijke aanhouding werd ten laste van allen bevólen. Ziehier de namen van de veroordeelden, die allen uit de streek afkomstig zijn; Ar thur Ricart, Gerard Vandekerckhove (bij verstek)Jeroom Denolf en Achiel Cassler (bij verstek). 44 Inbraken en diefstallen op den kerf- ----- - - - stok. Voor de boetstraffelijke rechtbank ontboden voor onderzoek, verwittigde verschenen 11 betichten uit het Kortrijk- geneesheer. BURGERSTAND Geboorten. Alam Verstraete, Budastraat 30 (v. Lauwe). Jacques Desmedt, St-De- nijsstraat 2. Chantal Deleye, Meenensteen- weg 37. Pieter Hanssens, F. van den El- zaslaan 11. Gennanus Dumon, Beekstraat 1 37. Mare Hubaux, Looïstraat 43 (v. Moes kroen). Monique Luister, Wagenmakers- straat 4. Edwlge Monserez, Buaastraat 30 (v. Kuurne). Guido Vandorpe, Tuinstraat 23. Beatrijs Deleersnijder, Looïstraat 43 (v. Bissegem). Nicole Vande Ginste, Hoog Mosscherdreef 70. Luc Versavel, Buda straat 30 (v. Heule). Roger Verhelst, Reep- kaai 7a (v. Harelbeke). Annie Remmerie, leperstraat 48. Christel Lietaert, IJzer- kaai 47. Johan De Bevere, Vaartstraat 38. Jacqueline Frenier, P. De Conlncklaan 47. Marie Vandenbroucke, Wandelingstraat 28. Marie Parmentier, Vlasmarkt 10. Roger Hugeller, Beepkaal 7 a (v. Kuurne) Guy Vlieglie, Looïstraat 43 (v. Marke). Genevièvé Goemaere, Gr. Markt 15. John Vandekerckhove, Budastraat 30 (van Hulste). Freddy Leclercq, Steytskoer 4. I Luc Laperre, Vooruitgangstraat 12. 1 Brigitte Vanaverbeke, Loofstraat 43 (van Kuurne). Marie Beernaert, Budastraat 30 (v. Lauwe). Antoon Dekeukelaere, Papen straat 25. Filips Callens, St-Sebastiaan- laan 31. Jacques Van Acker, Loofstraat 43 (v. Lauwe). Roger Decavele, Vlaming straat 21. Aser Fraevman, 't Hooge 86. Jenny Lefevre, Deerlljkstraat 37. Johan Naessens, H. Beyaertstraat 3. Vera De- poortere. Budastraat 30 (v. Kuurne). Lu cienne Hellin, Meenensteenweg 29. John Vertinde, Zwevegciïistraat 57. Ginette De Clerck. Rubensplcin 9. Luc Coppens, Goe- dendaglaan 117. Jacques Coussement, Loofstraat 43 (v. Heule). Marie D’haeze, Loofstraat 43 (v. St-Leger). Jan Luyssaert, Budastraat 30 (v. Avelgem). Mare Ver- schuere. Respkaai 7a (v. Harelbeke). Re ginald De Schrijver, Doornikwijkstraat 89. Hilda Van Mol, Èocrderljstraat 61. Chris tine Gyselinck, Reepkaai 7a (v. Bissegem). Herman Vandenbogaerde, Loofstraat 43 (v. Deerlijk). Jos’e Duprez, Moorinne- straat 13. Danielle Eggermont, Steen poort 17. Huwelijksaankondigingen. Emiel Tiele- mans, werktuigkundige, Gentsteenweg 148, met Leontine Plnie, z. b.. v. Wlmereux. Jean Cuylits, timmerman v. Meenen, met Gabrielle Deprez, dienstmeid v. Wevelgem (voorheen te Kortrijk). Hendrik Bajart, harmonikaspeler, Heulesteenweg 20, met Ge lest:! Vlndevogel, spinster, Roggestraat 22. Joris Deblauwe, houtbewerker. Vlaming straat 9, niet Rachel Deweerdt, dienstmeid, Koeikop 4. Victor Bostyn, metser, Wagen- makersstraat 41, met Bertha Telrllnck, bo- bijnster, Wagenmakersstraat 41. Alfred Catrix. fabriekwerker v. Komén (Fr.), met Isabelle Eourgois. dienstmeid v. Houtem-'oij- leper (voorheen te Kortrijk). Cyrllle Tan- ghe, bediende v. Kanugem, met Elza Degrae- ve, v. Zulte (voorheen te Kortrijk). Gen- til Vandermeulen, smid v. Aalbeke, met Ra chel Cattsbeke, z. b., v. Aalbeke (voorheen te Kortrijk). Oscar Blanckaert, dienst knecht v. Béveren-aan-IJzer, niet Marie Tho- res, dienstmeid v. Stavele (voorheen te Kort rijk). Michlel Demuynck, houtbewerker v. Kortrijk, met Gabrielle Speels, z. b., v. Bissegem (voorheen te Kortrijk). Palmer Noppe, fabriekwerker v. Harelbeke, met Ma ria Rigolie, korsettenmaakster v. Waregem (voorheen te Kortrijk). Gustaaf Bus- schaert, goudsmid, Slachthuisstraat 26. met Louisa Decaluw-’, naspelaarster, Loodwit- straat 45. Michlel Herman, bediende, Oudenaardesteenweg 171, met Germana Quartiêr, korsetteninaakster. Beekstraat 85 f. Rogier Bouttens, houtbewerker, Doornik wijkstraat 46. met Georgetta Gerard, z. b., Proosdij straat 40. - Rafaël Scherpereel, stoelmaker, Doorniirstcenweg 162. met Marie Delobel, z. b., St-Denijsstraat 229. Ray mond Verbeke, handelaar v. Tielt, met Eli zabeth Dekimpe, z. b., J. Breydellaan 46. Germain Duvülers, meubelmaker v. Schala- fie, met Elisa Verhaeghe, kokln, Gentsteen weg 100. Etienne Couckuyt, werktuigkun dige v. Wevelgem. met Cecilia Lefebvre, ver koopster. Bruggestraat 32. Huwelijken. Henri Verhaeghe, timmer man v. Heule, met Simonna Meesseman. z. b.. Izegemstraat 102. Leon Dupont, me taalbewerker, Lange Brugstraat 3*2, met Va lentina Desouter, herbergierster, Lange Brugstraat 32. Nestor Destoop, handelaar v. mVortegim, met Elisabeth Vanderheeren. landbouwster, St-Denijsstraat 238. Alfons Verhamme, magazijnier, Proosdijstraat 64, met Helena Dondeyne, spinster, Vannestes- reke 16. Geeraard Vaneraeynest. goud smid. Lijnwaadstraat 9, met Elza Warnitz, poppenmaakster, Lijnwaadstraat 13. Gas ton Vandenbroucke, meubelmaker, Passio- nlstenlaan 22. met Marthe Deman, spinster, Passionistsnlaan 21'. Albrecht Bostoen, goudsmid, St-Janshof 29, met Marie Panne- coucke, poppenmaakster. Leeuw van Vlaan- derenlaan 53. Joris Bert, handelsrelziger v. Kanskerke, met Maria Demeuleiiaere, dienstmeid, Vredelaan 63. Gerard Rey- naert. vlaswerker v. Gullegem, met Elisabeth Demuynck, dienstmeid, Pieter Tackiaan 31. Eüeniie Allaert, handelaar, Groeninge- straat 30, met Susanna Hofman, z. b., Hugo Verriestlaan 19. André Cattebeke, land bouwer v. Heule, met Elisabeth Callens, z. b.. leperstraat 13. Marcel Tieleman. tram- bediende v. Heule, met Maria Derveaux, kleermaakster. Oudenaardesteenweg 189. Albert De Ridder, voddenkooper, Vlaming straat 24. met Elvler Vromman, spoelster, Groeningebeluik 23. Andreas Cappon, houtbewerker v. Harelbeke. met Marie De- praeter, inpakster, Loodwitstraat 16. A11- dré Decraene, onderbeheerder v. Rollegem, met Fernaude Vandérmeiren, z. b., Boerde- lijstraat 28. Overlijdens. Petrus Verbeke, 34 j., vlas- kooper. echtg. v. Margaretha Van Lerberghe (v. Kuurne). Emma Vansteenkiste, 89 j., wed. v. Gustave Ledure, Vaartstraat 46. ’Albert Verschatse, 5 nx. (v. Heule). Marie Ballegeer. 88 j.. wed. v. Jean Verhamme, Meenenstraat 20. Maria Pannecoucke, 50 j., z. b.. Stasegemstraat 54. Robrecht Vermote, 60 j.. kleermaker, echtg. v. Maria Desciiap. Sionstraat 8. Maria Deleu, 84 J-, wed. v. Pieter Vanthuyne. St-Janstraat 3. Rudy Cauller, 15 d., Edgard Tinellaan 14. Maurits Van Nieuwenhove, 34 j., meubelma ker, echt;-;, v. Lisa Llbeer. Voorzienlgheids- straat 3. Jeaune Berte. 83 j., wed. v. Ca mille De Poortere, Doornikwijkstraat 40 a. Philemond Demon. 61 j., metserdiener, echtg. v. Maria Delahousse, St-Antonius- straat 65. Gaston Rlgole, 43 j.. wever, echtg. v. Maria Anraed (v. Ingelmunster). Eulalie Vancoppenolle, 91 j., Begijnhof 26. Louis Janssens, 77 j., echtg. v. Elise Mylle, Walle 42. Marie Vanfleteren, 80 J., echtg. v. Gustaaf Vanmarcke, Voorstraat 48. Eugenie Verhougstraete, 76 j., wed. v. Henrlcüs Berlament, Markesteenweg 30. Leonia Vandéwattljne. 77 j.. echtg. v. Gus taaf Neckebroeck, Oudenaardesteenweg 77. Lieven Thurman, 6 j., Veldstraat 156. PLECHTIGE RÖUWMIS Op morgén Zondag 17 Januari zal te 11 u. In de parochiale kerk van St Elool een plech tige Rouwmis opgedragen worden voor Heer Victor Delplancke. Voorzitter van den Oud- Leerllngenbond der Broeders van O. L. Vr. van Lourdes. Laten wij dus allen aanwezig zijn In de H. Mis, ten einde gezamenlijk een laatste blijk van hulde en genegenheid te geven aan hem die zooveel over had .voor ons allen J. VAN DEN SEYLBERGH De gunstig bekende Leuvensche pastelllst J. van den Sey’bergh stelt voor ’t oogenblik zijn werken tentoon In de galerij Ars. van van van De afhaler der zegels moet ouder zijn D U’U ACgCld J.1CV IC vooraleer het bureel te verlaten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3