Uit ’t Roeselaarsche Het Schoone i Uit t Jaar van Carolus Uit ’t Meenensche I ;i Uit ’t Izegemsche Tieltsche UIT ROESELARE UIT MEENEN door ANTOON THIRY Slechts W frank 224 bladz. En de zegetocht wordt voortgezet VROUW VERMOORD TE BOESCHEPE veel geluk veel liefde en... ook veel leed. UIT TIELT PIANOS Het Parket kwam, ter plaatse. De dader Bij alle boekhandelaren. xn Kinema PLAZAKruisstraat; wordt opgezocht. houders van melkzegels, deze In te die nen ten langste tegen Maandag 1 Febr», 's middags, op het bureel van liet N. V. C, Na dien datum zullen ze ongeldig verklaard worden. UIT IZEGEM KORTRIJKSCHE FILMKRONIEK v. KACHTEM in sakjes wer- 'NDAGDIENST DER APOTHEKERS Morgen Zondag 31 Januari zal de dienst >nsch den dag waargenomen worden door ..en Heer Apotheker MULIER, Robbeplaats. Fersijnstr. Wecnscbe Een verhaal van Erikamooie film met Karol a Hardt en Paul Klinger. Voetbal. BIJ een onder alle opzichten gedroomd voetbalweertje, leidde referee Decaluwé op voortreffelijke wijze den strijd tusschen. de volgende ploegen: Kortrijk Sport: Scheire; Vanneste en Brou wers; Vandevenne. Vandevyvere en Verhelle; Devos, Lapauw, Coornaert, Dewin en Der- maux. V. G. Oostende: Ferier; Vandenberghe en Lauwers; Bultinck, Dugardljn en Berten; Vanhce. Vanhoucke, Mestdagh, Schaken en Hubrschsen. Bij de lokalen zijn Vandecapelle, gekwetst, en Fenaux. lichtjes ongesteld, vervangen door Verhelle en Dewin. Van meet af is het spel hard betwist zonder mooi te zijn. Beide doelmannen moeten zich ernstig inspannen en Ferier heeft het geluk aan zijn kant ais Coornaert tweemaal goed mikt. Ook Scheire moet lang uitvallend redden op kanjer van Vanhoucke. Een andere maal brengt de zij- paal redding als Vanneste onvrijwillig naar doel zendt. Aan de 23“ minuut zet Lapauw zijn.voet tegen een voorzet van links en met ver schot is Ferier een eerste maa geklopt. De druk der thuisspelers wordt nu grooter en tot aan de rust zullen ze baas blijven, zonder er in te gelukken Ferier te verschal ken. Bij het hernemen volgt eerder lusteloos spel. De lokalen nemen het licht op. Daar geeft Vanneste met een dwazen kopstoot het leder aan Hubrechsen, die mooi opbrengt en aan Vanhoucke geeft, die onder Scheire den stand gelijk brengt. Dit brengt het zelf vertrouwen weer bij Oostende, dat thans goed van zich afbijt en duchtig aanvalt. Scheire is/ echter in zijn dag on 'haalt o.ra. een kanonbal uit den bovenhoek. Luidruch tig aangemoedigd vallen de gastheeren thans geweldig aan. De winning-goal laat echter nog een tijdje op zich wachten. Eenerzljds is ons middentrio er niet bijzonder in en anderzijds redt Vandenberghe op het nip- oertje als Ferier reeds geslagen was, op zwak schot van Coornaert. Even later zendt zelfde speler op den paal. Dermaux .herneemt en net nummer 2 aan de 78“ minuut. De match is gespeeld en met lokale withemden in de meerderheid komt het einde. Morgen Zondag dient afgereisd naar Laken, dat hier met 7-0 ingemaakt werd. We hopen dat rood-geel weer de normale opstelling zal kunnen afvaardigen en dan komen beide puntjes mee naaf huis. Stade mocht rusten. Morgen Zondag moeten ze het op eigen veld opnemen tegen Komen. Men zal zich herinneren dat de grensbewoners een verdiend puntje aan huis hielden tegen onze mannen. Toch zullen ze er thans moeten aan gelooven, nu vooral de thuisspelers er zullen aan houden den min der goeden Indruk van den match tegen We- velgem uit te wisschen. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt 21, Tielt. ROYAL Groote Markt. Dcza week een groote Duitschgesprokcn avon turenfilm: DE ZWARTE RIDDER verhaal van het avontuurlijk en geheimzinnig leven van den beroemden, avonturier Marco Visconti... Levendige, en afwisselende aktie. De namen op het affiche waarborgen In alle geval boeiende wedstrijden. Vooral Rik Degroot wist zich reeds menigmaal in bin nen- en buitenland te onderscheiden, even als Jos, Wolbock en N. Laenen. Ook Schoe- ters, Spaepen en De Conlnck wisten zich, zelfs als worstelaars in klassieke stijl, op een benljdenswaardige hoogte te werken. We hopen voor de inrichters en vooral voor de toeschouwers dat het vertoonde zal meevallen, want wie weet krijgen we dan later geen ophefmakender kampen in onze Groeningestede. Aanvang te 18.30 uur In zaal Palace. R. V. NIEUWE TENTOONSTELLING Van 31 Januari tot 12 Februari inbegre pen. in Galerie «Ars», Langesteenstraat 28, I Kortrijk: de Kortrljksche kunstschilder Hen- rl Deleu. DE HEER DE BAENST BENOEMD TOT ARRONDISSEMENTS COMMISSARIS TE KORTRIJK Ingevolge een besluit verschenen in het Staatsblad is de Heer De Baenst, doctor in de rechten, tot arrondissementscommissaris van KortriJk benoemd, in vervanging van den Heer Verklnderen, overleden. De Heer De Baenst is afkomstig van Brugge. NACHTVERKEEJi De Burgemeester der Stad Kortrijk brengt ter kennis der bevolking dat ALLE TOELA TINGEN VOOR NACHTVERKEER, die niet dooi’ de bevoegde militaire Overheid werden afgeleverd, ongeldig zijn. Zij die nog In het bezit zijn van dergelijke toelatingen, destijds door de burgerlijke overheid (Burgemees ters) verleend, moeten deze onmiddellijk In het politiecommissariaat afgeven. Wie nog in het bezit van dergelijke vergunningen be vonden wordt, zal ter verantwoording geroe pen worden door het Dultsche Veldgerecht. De Burgemeester n.i., Ir LUC RYCKEBOER. SPORTNIEUWS vleugels van den wiekenden adelaar hing het levensgroote portret van Reimona Tollenaere, op een achtergrond van stem mig doekengespeel, afgewisseld met fris- sché laurieren, geflankeerd door den zwar ten klauwenden leeuw op hel-geel. De zaal was gevuld met een ingetogen luisterende menigte. De bijeenkomst werd opgeluis terd door de meerstemmige muziek van de Vlaamsche Wacht. Hier sprak Gouw leider Leuridan zijn rede uit. Alle aanwezigen verlieten de zaal diep onder den indruk van het gehoorde. TOONEEL Zondag werd door het Volkstooneel in de zaal Patria opgevoerd het bekende blijspel van Shakespeare De Getemde FeeksDe uitvoering was perfect en het Volkstooneel heeft haar gevestigde repu tatie alle eer aangedaan. Op Zondag 7 Februari komt het gezel schap Frank Schoup weer naar Roeselare met de vermaarde, zeer geestige en lang verwachte operette van onzen Vlaamschen toondichter Emiel Hullebroeck, Sepp’l We kunnen reeds vermelden, dat de graag geziene soubrette Gaby Gauthy ditmaal de hoofdrol zal vervullen. SPORT S. K. Roeselare. Sportkring had Zondag af te rekenen met vele onvoorziene hinderpalen. Op de eerste plaats ontbrak Jacques, die naar het buiten land vertrok. Op het laatste oogenbllk moest Vanhecke vervangen worden. Dus twee spe lers van de bekende sterke mlddenlinie. De vervangers Alleman en Cotteny hadden wel een goede eerste helft, om later Ineen te storten. De linkervleugel Wynants-Vansteen- kiste had weer eens een slechten dag. Zoo miste Wynants op onverklaarbare wijze twee opgelegde kansen. Elsene gaf goed repliek, ja somwijlen ga ven ze een leerzame les In baltechhiek en balkontrole Vancoillie werd uit het veld gezonden, het geen maar redelijk was. Een speler mag zich nooit zoodanig vergeten, dat hij overgaat tot handtastelijkheden. Scheidsrechter Vandenberghe nam ook een deel van deze mislukking op zijn aktief. Na de wegzending van Vancoillie, toen de ge moederen op kookpunt stonden, handelde hij alles behalve taktisch. Het leek toen meer op een uitdagingswedstrijd tusschen publiek en scheidsrechter. Zijn beslissingen leken er soms op ingesteld om het volk nog meer op te winden. Het volk voelt dit aan als een uitdaging en zal er steeds zoedra er zich de gelegenheid toe voordoet op reageeren, het geen dan ook gebeurd is. Vandenberghe ver liet niet zonder kleerscheuren het veld. Hij moest onder politiegelelde naar den trein gebracht worden, waar hij bij een overweg tersluiks in den trein gestapt werd. Ondertusschen zit het Bestuur van Sport kring met de gebroken potten. Deze wed strijd zal een zware straf ten gevolge heb ben. Deze straf moet dooi’ Sportkring gedra gen worden. Het is niet op de eerste plaats het publiek, dat er door benadeeld wordt, doch wel de voetbalvereniging. Het publiek zou zich dat op zulke momenten wei eens mogen herinneren. Ze zojiden beter hun clubliefde demonstreren op een wijze, die geen aanleiding kan geven tot sancties be treffende hun club. Het Bestuur is ter plaat se om te prostesteerenwanneer het noodig is. Op de wijze, zooals het Zondag geschiedt is. benadeelt men de club en brengt men het Bestuur in groote moeilijkheden. En dit zal toch wel niet de bedoeling zijn. Ondertusschen heeft Sportkring een kost baar puntje verloren en alle onbevooroor deelde toeschouwers waren het er over eens, dat de 1-1 uitslag de juiste weergave was. F. C. Roeselare. Ook de Club kon het Zondag niet verder brengen dan tot gelijk spel. Vindevogel kon weer niet van de partij zijn. Vanneste werd ernstig gekwetst aan het hoofd; hij moest een tiental minuten het veld verlaten, om daarna op halve kracht mee te spelen. Juist op het oogenbllk, dat Vanneste uit het veld was, kon Doornik voorsprong nemen.De stand bij de rust 1-1 gat de verhouding goed weer. Was het ongeval met Vanneste na de rust niet voorgevallen, dan had Roeselare een goede kans gehad, ofschoon Doornik nu juist niet te onderschatten was. Vooral de aanvallinie was in een goeden dag. Onze Clubjongens hebben zich taal ver dedigd. Lobbestael speelde een prachtigen wedstrijd, evenals Mestiaen en Pierre Rebry. Gelukkig maar dat de strafschop gemist werd, anders waren beide punten in Doornik gebleven. Ook hiei’ voldeed de scheidsrechter maar slecht. Eugène Rebry miste een paar opgelegde kansen, zoodat we tenslotte nog tevreden mogen zijn met den 2-2 uitslag. Zondag wordt er in de Spanjestraat ge speeld tegen Knokke. Deze wedstrijd moet op schitterende wijze gewennen, worden. BURGERSTAND Geboorten. Desmet Bernard, Hoog- weg 197. Soetaert Hedwig, Bruggepoort 28. Waignien Paula, Werkplaatskoer 7. Deleu Maria, Groote Markt 28. Pat- tyn Jeannine, Hoegeweg 476. - Verras Greta, Wervikstraat 18. Vanderplancke Willy, Pont-Neufstr. 131. Somers Irène, Keizer Karelstr. 90. Bisschop Antoine, v. Rekkem. Huwelijksafkondiging. Knoekaert Roger, v. Rekkem, en Allaert Augusta, v. Meenen. Huwelijk. Louwaege Willem, v. Kor temark, en Ghekiere Elisabeth, v. Meenen. Sterfgevallen. Trachez Marie-Louise, 78 j.. Koning Albsrtstr. 44. Verbeke Ronny, 5 m., Ovelwliiningstr. 33. Bou- dry Johnny, 7 j., Keizer Karelstr. 100. Boenen Hilda, 8 j.. Keizer Karelstr. 46. Vandekerkhove Emerance, 87 j„ Keizer Karelstr. 122. Vanneste Emma, 81 j., Hoogeweg 02. —.Van Parys Pierre, 78 j„ Kortrijkstr. 29. Desiypere Rosaline, 9 m., Moeskroenstr. 240. Gadeyne Emma, 78 j., Bruggestr. 117. Bouekaert Renaat, 64 j.. Voskenstr. 114. Blieck Marie, 61 j.. Moorselestr. 130. Ketels Magdalena, 22 j.. Guido Gezellestr. 177. Van Over- felt Marie, 69 j., Kortrijkstr. 32. Feys Camiel. 86 j., Eruggestraat 132. OP RONDE DOOR MEENEN Terwijl Vandenweghe Gustaaf met zijn gezin naar den cinema gegaan was, werd Zondagavond in zijn huis. Noordkaai 22, ingebroken door onbekenden. Er werd vastgêsteld dat er eetwaren, dekens, la kens, linnen en enkele stukken geweeï- sels gestolen werden. Het onderzoek heeft niets uitgewezen. Tijdens den nacht van Zaterdag op Zondag werd bij Michel Descamps, Ezel- brugstraat 50, een diefstal gepleegd. Stoutmoedige kerels wisten zich toegang te verschaffen tot zijn hoenderhok en stolen daar 17 schoone hennen. Bij de Kinders Deprez, landbouwers, Bruggepoort, werden tijdens den nacht 4 of 5 pakken tabak in bladeren gestolen. Dienzelfden nacht werden ten huize van Marcel Tollenaere, Bruggepoort, 85 kilos tabak in bladeren gestolen. Zekere A. Ded..., Bruggepoort, stel de vast dat zijn zoon met een fiets naar huis gekomen was; ondervraagd gaf den 15-jarige zoon toe dat hij op een hoeve PROGRAMMAS van 30 Jan. tot en met 4 Febr. 1943. Vertooningen: Zaterdag te 7.30 uur; Zondag te 2.30, 4.30 en 7.30 uur; Maandag en Donderdag telkens te 4.30 en 7.30 uur. In Ons Huis» ’s Zaterdags ook tc 4.30 uur. In Feest paleis *s Dinsdags te 7.30 uur. In Gou den Lanteern ook ’s Woensdags te 7.30 uur. Tussohen Boeschepe en Abeele, gehucht De Steenakker nabij De Turk von den voorbijgangers in de gracht een radio toestel dat bij nader onaerzoek bleek toe te ‘behooren tot de Wed. Marguerite De- bruyne, oorlogsweduwe, 51 jaar, aldaar wonende, op een 200 meter afstand van de plaats waar het radiotoestel aangetrof fen werd. De voorbijgangers gingen op de deur kloppen van Vrouw Debruyne maar kre gen geen antwoord waarop de Fransche Rijkswacht bijgehaald werd die de deur inoeukte. Op oen vioer werd het lijk van de vrouw aangetroöen. De ongelukkige was in haar hemd en gedood met een re- volverkogel door de keel. Boksen. De match van Zaterdag gaf niet wat ervan mocht verwacht worden. Fred Ducky, ge schorst door zijn bond, en Wleiandt, ver vroegd getrouwd, waren afwezig, en het flauw figuur van Vanderreydt. laatstgenoem- de's ersatz, maakte o.a. dat over de talrijke aanwezigen nooit de geanimeerde stemming inslag vond. Lauwerys deed anders meer dan zich verdedigen tegen een Vanden Bos, die er reeds in den beginne trachtte mee gedaan te maken, maar op een taaien en vechtius- tigen tegenstander botste. Toch won de Kon- tichnaar meer dan verdiend, toonde zich vooral superieur in beide laatste ronden, wanneer de vermoeide Lauwerys zich aan aanklampen bezondigde. Wimme en Jackie leverden match-nul ha een partij die tech nisch kon bevredigen, maar geen spanning kon. verwekken. Fouquet bleek er veel op vooruit te zijn gegaan, ai was zijn tegen stander al te flauw. Emotie kwam enkel bij den kamp VannesteAl Knuts. De Brusse laar knotste er nog niet naast en joeg Van neste naar de planken. In een uiterste in spanning wist Roger zijn tegenstrever ook groggy te zetten, om hem even later uit te slaan. Een welgeslaagde en graaggeziene kloppartij Worstelen. Morgen Zondag krijgen we dus voor de eerste maal te Kortrijk een groote worstel- meetlng. Waar het worstelen, in klassieke stijl beoefend, een zeer nuttige sport is. biedt het als spektakel minder variatie en is eerder eentonig, tenzij dan vöor de kenners. Het vrij worstelen daarentegen, ook nog Amerikaansche stijl of all-in genoemd, leent zich uitstekend voor spektakel en verschaft vooral voldoening aan de op sensatie beluste toeschouwers. Als het integraal wordt door gevoerd heeft het trouwens weinig met echte s’-ort gemeens. laan 13. Esther Vanneste, 58 j„ z. b„ echtg. v. Jules Naessens, (v. Ooigem). Maria Vermoere, 77 1., echtg. v. Gustavus Demets, Voorstr. 48. Remi Herman, 71 j„ wed. v. Maria Decnudde, (v. Zwe- vegem). HET WERKPAUZECONCERT VOOR DE STADSARBEIDERS Op Initiatief van den Schepen van Open- bare Werken. Heer Vandenbulcke, in samen- werking met de Unie van Hand- en Geestes- arbeiders, werd een groot werkpauzeconcert en kameraadschapsfeest voor de stadswerk- lieden op touw gezet in de ruime feestzaal van de nieuwe tuighuizen der Gendarmerie- straat. De zaal bood een feestelijk uitzicht j met de met bloemen versierde tafels; 170 dlschgenooten waren opgekomen. In de beste stemming rolde zich een pro gramma af, waarin de bekende humorist Tlmmy bal en de chansonnier-gultarist Bob Davidsen optraden, benevens verscheidene lokale kunstenaars, waaronder talrijke uit de stadsdiensten zelf. Ondei’ de aanwezigen bemerkte men den Heer Ryckeboer. pas benoemd dd. burge meester. die in de bloemen werd gezet,; sche nen Suonly: stadssekretarls L. Desmet; Heer - Llbbrecht, leider der Unie, gewest Kortrijk, enz., enz. Tijdens het feestmaal kwam Schepen Van denbulcke aan het woord. Hij dankte een ieder, die had meegeholpen aan het welluk- ken van dit heerlijk feest. Daarna kwam de afgevaardigde van de Unie. H. Marcel Hofman, aan de beurt. Hij legde er den nadruk on. dat de werkpauze- c'T’ eer ten het teeken zijn van den nieuwen tijd. Het feest eindigde in een vrooliike en def tige stemming, onder leiding van Heer A. Algoet. Vermelden wij nog, dat een groote tombola plaats had met zeer nuttige en schoone nrijzen: ook werden waardevolle gif ten gedaan aan de oudere en zieke stads werklieden. Hierin had het Stadsbestuur, ge- hote’n door de medeburgers, het leeuwen aandeel. TENTOONSTELLING HENRI DE BUDT IN GALERIJ «ARS» Deze Gentsehe etser, die nog maar onlangs aan het schilderen ging, stelt een belangrijke reeks etsen en schilderwerken tentoon. BEVEREN-LEIE Erge brand. In de schuur van den vlasnijveraar J. Coussement was men bezig met e>en vrachtauto met geperste balen klodden te laden. Op zeker óogenblik deed er zich een kleine ontploffing voor die brand ver oorzaakte aan de klodden. Ofschoon de vlammen snel uitbreiding dreigden te nemen, konden deze snoedig gedoofd wor den. De stoffelijke schade, door verzeke ring gedekt, wordt op 5.000 fr. geraamd. DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Bouekaert Rose. Chris- tiaens Wilfried. Roobrouck Denise. Cruycke Jean. Vandevyver Victor. Devos Wilfried. Kemseke Georgette. Debacker Jacoues. Windels Norbert. Vandendrlessche Christiane. Decock Paul. Tant Jacques. Depamelaere Noel. Vanwvnsberghe Christiane. Denamelaere Gilbert. I Huwelijken. Bossuyt Aloise en Mal- fait Bertha. Lefevere Georges en Wolf- velde Martha. Alliet Maurice en Van- decasteele Godelieve. Maes André en Steelandt Blanche. Decabooter Albert en Vantomme Maria. Dequesne Michel en Degroote Leon tine. Vanassche Ca miel en Degroote Margriet. Overliidens. Vandevelde Irma. 49 i. Vercruvsse Theoflel, 86 i. Vanhoutte Emma, 81 j. Peers Alfons, 65 j. Alsberghe Désiré. 84 j. Stock Deonie» 94 i. Thienpondt Regina. 53 j. De- backere Aloise. 36 j. Baert Jules, 87 j. Revnaert Aloise, 78 j. Mannekens August, 38 j. Coucke Jules, 75 j. Werkongeval. De 37-jarige werkman Deltour Jer., werkzaam in een steen- en betonfabriek, werd er op zeker oogenblik met ,4e eene hand tusschen twee neerplofiende* steen blokken bekneld en hierbij een paar vin gertoppen vermorzeld. Het slachtoffer moest geneeskundige zorgen ontvangen. Haastig overlijden. De 75-jarige Coucke Jules bevond zich Zondag namiddag op het voetbalplein waar een wedstrijd gespeeld werd, toen hij plots onpasselijk werd en van het ter rein weggebracht werd. Het slachtoffer van een bloedopdrang is in den nacht overleden na van de genademiddelen der H. Kerk te zijn bediend geworden. Aan de familie onze innige gevoelens van deel neming. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Lydie Vandecaveye. Christiane Viaene. Rita Desutter. Jeanne Rapoye. Sterfgevallen. Adolf Desmet, 80 j. Octavie Maele, 73 j. Henri Vandamme, 80 i. Huwelijken. Georges Degreef met Marie-José Vandeputte (Heestert). Maurice Beyens met Martha Schepens. Albert Cauberghe (Antwerpen) met Alice Vanthuyne. Jozef Vandendrlessche met Valentine Maroy (Desselgem). René Mestdagh (Beveren-Leie) met Helena Maelfait. MOESKROEN Kalf en 2 stieren gestolen. Onbekenden hebben ’s nachts ten na- deele van landbouwer Omer Degroote. wonende 17 Molenstraat te Rollegem, uit zijn weide een kalf en twee jonge stieren gestolen. Ziekenbond. Onze Ziekenbond staat er nog altijd kerngezond voor, ’t Ledenaantal is geste gen van 1101 in 1941 cuc 1169 leden in 19^2. Vermoedeiijk op den 2» Zondag van Februari zal er te 8.30 u. een plechtige Mis werden opgedragen voor ’t welzijn van de leden van Nood zoekt Troost BURGERSTAND Geboorten. Hosa Vuylsteke, d. v. Acniliis en Margartha Vandevoorde, v. PiCtem. Octaaf Maes, z. v. Gerard en Josephine De Meyer, 1« Wijk 77. Jean- nine Van Autrève, d. v. Georges en Maria Van Meenen, 4« Wijk 27, Pontstr. Ber nadette Dhondt, d. v. Joris en Marina Devolder, v. Dentergem. Eli De Jonghe, z, v. Maurice en Adelina Vanaerbeke, 9» Wijk 457. Fernande De vnenai, a. v. Iréné en Maria Fraeyman, v. Poeke. Anna-Marie Vandendriesscne, d. v. Alois en Josepnine Clusters, Wittestr. Frans Dornez, z. v. Joseph en Marcella Vande- casteele, v. Aarseie. Gabriel Verbeke, z. v. Cyriel en Martha VannaverbeKe, 4» Wijk 81. Rita Tavernier, a. v. Rene en Marthe Hubaux, v. Pittem. HuweiijK. Huoert Eggermont v. Den- tergem en Maria DebacKer v. 'Tielt. werlijdens. Jtuiana De Koninck, 83 j., wed. v. Spriet Camiel, v. Pittem. öerapnma D&roo, 89 j., ongeh., Hospitaal. Leon Vanrobaeys, 49 j., echtg. v. Co- meyne Marina, Kame. Roger Deca- luwe, 13 j„ v. Meulebeke. Lucrése De Rammelaere, 48 j., echtg. v. Ide Eainaiia, Hoogstraat. UNIE DER HAND- EN GEESTES- ARBEIDERS Zittingsuren in het Kortrijksche. Vanaf heden werdt er dooi- de Unie der Hand- en Geestesarbeiders een zittingsuur gehouden ten Gemeentehuize, den 1“ Don derdag der maand te HERZEEUW, tusschen 14 en 15 uur; den 1“ Vrijdag der maand te ROLLEGEM, tusschen 14.30 en 15.30 uur; den 3“ Zaterdag der maand te WAREGEM, tusschen 9.30 en 11 uui’. Tijdens dit zittings uur zal een afgevaardigde der Unie ter be schikking zijn van de aangesloten leden voor aile moeilijkheden van socialen aard, als: loonkwesties, gezinsvergoedingen, huishuur- kwestie, steunverleening, betaald verlof, werkongevallen, pensloénzakenenz. Alle klachten zullen op snelle en doeltreffende wijze onderzocht worden. SUKSESVOLLE OPVOERING DOOR K.N. S. ANTWERPEN Spijts de moeilijkheden tot het bekomen van brandstof voor de zaaiverwarming, slaagde de K.N.S. Antwerpen er in voor een bomvollen stadsschouwburg een suksesvolle vertooning te geven van Trouw. Vlijtig en Proper», het pikante en hoogst vermakelijk blijspel van B. E. Lutghe. Een schitterende bezetting zorgde er voox- de komische effec ten tot hun spijts te drijven. Bij de poos dankte Willem Putmaxx de be voegde instanties en het Stadsbestiixir, die al de moeilijkheden wisten op te lossen. RECHTBANK VAN KORTRIJK Vier sluikslachters loopen elk 1 tot 2 jaar gevang op en te samen 700.000 fr. boete. Voor de speciale kamer ter beteugeling vaxx den sluikhandel, verschenen 4 personen uit St-Eloois-Vijve: Meersman Gaston en De Baere Michel, die een sluikslachting hadden uitgebaat. De eerste liep 1 jaar op en 140.000 fr. boete; de tweede 2 jaar exx 280.000 fr. boete. Zekere Buyck Alfons en Buyck Albert, uit dezelfde gemeente, liepexx elk 1 jaar op en 140.000 fr. boete wegens medeplichtigheid. De 1” en 2“ werden ter zitting aangehouden. Het gold hier het slachten van een koe. Speciale kamer. Voor de bijzondere ka mer ter beteugeling van ravitaiileeringsover- tredingen werden volgende zaken afgehan deld: Adam Remi, vlasbewerker uit Dessel- gexn, had een zwijn op sluiksche wijze ge slacht. Hij werd veroordeeld tot 1 jaar ge vang en 70.000 fr, boete. Stonden terecht wegens geheim slach ten pp een vaars: Alleman Jules uit Harei- beke, Leernhout Maurits uit Kuurne en De- lombaerde Achiel insgelijks uit Kuurne. Ze kere Bossuyt, die ook in de zaak was betrok ken, werd vrijgesproken bij gebrek aan be wijzen Verscheure Michel, uit Roeselare. had een geit gestolen ten nadeele van Vercaemer Omer- uit Oekene en het beest in ’t geheim geslacht. Hiervoor liep hij in totaal 2 V2 jaar gevang op en 24.500 fr. boete. D’Halluin, uit Lauwe, kreeg het bezoek van de Rijkswacht, die bij hem een aanzien lijke hoeveelheid vieesch ontdekte, afkomstig van geheime slachterijen en zulks op zolder en in den kelder. Hij liep 1 jaar gevang op. Beenhouwers op ’i bankje. Een zestal beenhouwers uit Meenen moeten verantwoor den wegens inblikken van vieesch. in strijd met besluit van 10-10-’40. Allen liepen een I boete op van 350 fr. met uitstel voor enkelen, i Dief ten. Vancraynest Amanda, huis houdster uit Roeselare, werd verwezen tot 700 fr. boete wegens ontvreemding of ten minste medeplichtigheid. Hellebuyck Marie en Houthaeve Marga- reta, beiden uit Izegem, stonden terecht, de eerste wegens diefte en de tweede wegens he ling. Belden liepen 3 nxaandexx gevang op en 350 fr.. met uitstel. OFFICIEEL BEZOEK VAN H. E. DELVO Leider van de Unie van Geest- en Handarbeiders. Alhier bracht Heer E. Delvo, leider van de Unie voor Geest- exx Handarbeiders, een offi cieel bezoek aan de Stad Kortrijk. Te 10 uur werd hij op het Stadhuis ont vangen door dd. Burgemeester Ryckeboer, omr.ngd van Schepenen Vandenbulcke, Sup ply en Stadssekretaris L. Desmet. In éen korte toespraak verwelkomde hem Heei’ Ryckeboer en beloofde de steun en ae medewerking van het Stadsbestuur voor de prachtige initiatieven van de Unie. Heer Del vo schetste vervolgens in duidelijke termen de werking en het doel van zijn organisme, dat slechts eendracht en vrede brengt tusschen werkgever’ en werkman. Van ons zal niet ge zegd worden, zoo besloot de Heer Delvo zijn toespraak, dat wij in deze moeilijke tijdsom standigheden ons volk hebben verlaten. Heei- Delvo, vergezeld van Heer Libbreclxt, gewestleider voor het arrondissement Kox-i- rijk, en vertegenwoordigers der omliggende gemeenten, bezochten verschillende stecielijke nijverheidsinstelllngen, o.m. de groote meu belfabriek De Coene, waar vertrouwensman nen werden aangesteld. DAVIDSFONDS - KORTRIJK Op morgen Zondag 31 Januari, te 14.30 u., in de zaal De Gilde 'N VREUGDEVOLLE LENTEDAG», uitgevoerd door het Ant werpsen Voordracntkwarter onder leiding van Bert De Boxs. Medewerkers: Phylis Bo- naers, Jos. Willekeixs, Flor Boone. Pianiste: Greta Hawinkel. Op het programma: Muziek, Zang, Voor dracht, Humor. Plaatsen: 4, 3 en 2 fr. (niet-leden betalen het dubbel). Op Zondag 7 Februari, te 15 uur. in de bovenzaal van het Stadhuis: Voordracht door Heer Valeer Depauw, Letterkundige te Mei- reibeke; «HOE IK SCHRIJVER WÉRD». LANDBOUW EN VOLK Op morgen Zondag 31 Januari komt Ir Schoorexxs, leider van den productieslag, in de bovenzaal van het Stadhuis te Kortrijk handelen over «Landbouw en Volk». Deze spreekbeurt, uit de reeks der Dosfelvoordrach- ten, zal alleen door haar belangrijk onder werp de aigemeene belangstelling wekken. PRIESTERLIJKE BENOEMING Is onderpastoor benoemd op St-Rcchuspa- rochie te Kortrijk: E. H. Anuré Snauwaert, Ph. B., leeraar aan de technische school te Moeskroen. MISSIE H. UUR Morgen Zondag SI Januari, te 4 uur, in St-Maartenskerk, Plechtig Missie H. Uur, on der leiding van E. H. Albert Glllon, leeraar aau het st-Amandscollege te Kortrijk, met a!s onderwerp: «Boeiende Handen» Alle Mis- sievilenden uit het Kortrijksche warm aan bevolen. TENTOONSTELLING G. D’HEEDENE Deze jeugdige kunstschilder uit Zulte, die de laatste jaren een geweldigen vooruitgang maakt, houdt in de galerij «Ars» een merk waardige tentoonstelling. KORTRIJKSCHE VEEMARKT Getal dieren: 579; kalvers, 231; varkens, 3; schapen, 14; paarden, 0; koeien, 89; veerzen, .162, stieren, 08; ossen, 22. RIJWIELPLATEN VOOR 1943 Bijzondere zittingen zullen plaats grijpen van s Maanaags 10c 's Vrijdags, tussimen 14-17 uur, voor het afleveren der rljwielpla- ten aan de bevolking der stad wonende aan den zuidkant der Leie. Het kantoor is thans gevestigd Budastraat 16. Bede de aangiften op voorhand af te ha len en in te vullen op pelde vakken van het oiad. Prijs per plaat: 42,50 iï. NEGEN WOENSDAGEN TER EERE VAN SÏ-JOZEF Den 20 Januari zijn in de St-Jozefskerk te KortrljK deze negen Woensdagen ter eere van öt-Jozet begonnen. Eiken Woensdag is er 's morgens om 8 uur een gezongen Mis met Communie en 's avonds orn 6.45 uur Rozen hoedje en Lof. Z.E.P. Celesixnus, Prior, zal eiken Woensdag een woordje zeggen over de NAASTENLIEFDE in ons leven, gevoed en gesteund door de Euclaarlstio. FEESTPALEIS Slachthuisstraat. Aktualiteiten U.F.A. - Een boeiend Dokunient. De iii leute ail«« overtreffende Duitsrhee- sproken l'. F. A.-film met Heinz Ruhmann: QUAX, DE BROKKENPILOOT niet Lothar Firmans. Karin Hiinboldt, Ijilde Sessak en Hany Liedtke. Bijkomende vertooningen Woensdag 3 Fe bruari te 7.30 itiir en Donderdag 4 Februari te A.30 en 7.30 uur. Kaarten on voorhand: ’s Zondags tusschen rr en rz uur aan de Cine- makas. -- P1aatsbesnr«king: Per telefoon nr 677. aU-en tudens de v’eckda«nn. Aandacht: Ook <i”n Woensdag en Donderdag worden vertoo ningen gegeven. STADEN Burgerstand. Huwelijksbelofte. Vanheule Joseph, beenhouwer, met Logghe Ivonne, naaister, b. v. Staden. Huwelijken. Petit Gaston, aardewer- ker v. Bikschcte, en Arlin Augusta, huis houdster v. Staden. Wydooghe Gerard, veearts v. Kortemark, en Deberdt Si- monne, onderwijzeres v. Staden. Overlijden. Devreker August, 78 j., wagenmaker, wed. v. Matten Emerence, Diksmuidestraat. Melkzegels. Er wordt bekend gemaakt aan alle Beweging van de bevolking over 1942, Geboorten: 21 m., 14 vr.; totaal 35. Aangekomen: 11 m., 17 vr.; totaal 28. Overleden: 9 m., 13 vr.; totaal 22. Vertrokken: 23 m., 23 vr.; totaal 51. Verminctering der bevolking: 10. Aantal inwojiers op 31 Dec. 1942: 1703. INGELMUNSTER Aangeslagen. Door de controlediensten en de vlie gende brigade werd dezer dagen huiszoe king gedaan bij Vankeirsbilck André en. Deprez Georges, beiden wonende in do Brugstraat alhier. Men vond er 180 pak ken sigaretten, ieder van 50 doosjes, en 10 kilo gesneden tabak. Den geheelen voorraad werd aangeslagen. Berichten van den Bevoorradingsdienst. 1) De maalvergunningen worden slechts uitgereikt van 1 tot 10 Februari. 2) Degenen die op den gestelden datum hun rantsoenzegels niet hebben afge haald. kunnen dit nog doen Woensdag 3 Februari. ZONDAGDIENST Morgen Zondag, wordt de dienst der apothekers in onze stad verzekerd door Apotheker R. VIEREN, Dam (Emelgem). BURGERSTAND Geboorten. Monique Demeester, d. v. Philemon en Emma Duyek, Reeperstr. 115. Godelieve Tuttens, d. v. Achille en Irma Vanden Broucke, v. Ingelmunster. Annie Vermote, d. v. Bernard en Mag dalena Grymonprez, Ardooiestraat 34. Norbert Marysse, z. v. Adolf en Maria Van Steenhuyse, v. St-Baafs-Vijve, Myriam Debisschcp, d. v. Maurice en Marie-Louise Desmedt, Nederweg 2. Anna Van Haste, d. v. Ivo en Maria Ne- megheer, v. Wielsbeke. Christoffel Ros- selie, z. v. Jules en Maria Deblauwe, Roe- selarestr. 255. Magda Vanpachtenbeke, d. v. Camille en Elvira Werbrouck, ïngel- munstersiw. 3. Magda Tack, d. v. Al bert en Alice Vierstraete, Meenenstw. 16. Overlijdens. Julia Buyse, 49 j., huish., wed. v. Joseph Heldenbergh, Eigenhaard- straat 1. Henricus De Meulenaere, 74 j., z. b., eohtg. Magdalena Deschuyttere, v. Koolskamp. Phidolina Vandamme, 65 j., huish., wed. Julien Kerckhof, Kasteel straat 31. Edmond Vanderhelst, 75 j., bakker, wed. Maria Vankeirsbilck, Emel- gemplaats 83. Julia Verbeke, 52 j., bor- stelm., echtg. Emile Dewulf, Krekelstr. 77. Freddy Verhelle, 4 m., z. v. Victor en Marie-José Allewaert, Katteboomstr. 8.D. Helena Sagaert, 19 j., z. b., d. v. Maria Sagaert, Weezestr. 12. Romanic Win dels, 69 j., huish., wed. v. Joannes Van- haverbeke, Ingelmunsterstw. 2. Ed mond Decoene, 85 j., z. b., wed. Eieonore Bouoké, Molenhoekstr. 2D. Mathilde Claerhout, 74 j., huish., echtg. Constan- tinus Desmet, Kortrijkstr. 269. Fer nand Dumortier, 54 j., landb., echtg. Mar tha Vanneste, v. Waasien. Cristoffel Rosselle, 2 d., z. v. Jules en Maria De blauwe, Roeseiarestr. 255. Huwelijksafkondigingen. Eugène Win dels met Maria Vermaut, beiden te Ize gem. Julien Stragier te Izegem met Alice Wybo te Koolskamp. GESLAAGDE VOORDRACHT Zondag had in de bovenzaal van het St-Jozeiscoilege een geslaagde Davids- fondsvoordracnt plaats. Deze werd ge houden door E. H. Decuyper uit Kort rijk. Deze begaafde spreker handelde over het zeer actueele onderwerp Vestiging en kerstening der bevolking in West- Vlaanderen TOONEELNIEUWS Door het gekende operettengezelschap Gandauit Gent, worden alhier op Zondag 7 Februari, twee vertooningen gegeven der bekende operette van Franz Lexxar, namelijk Het Land van den Glimlach». Deze vertooningen grijpen plaats in de feestzaal van net Gilden- nuis, om 2.30 u. en om 7 u. Prachtige kostumen en overheerlijke balletten. FIETSDIEFSTALLEN Weinige weken gaan voorbij zonder dat de een of andere persoon beroofd is van zijn fiets. Het schijnt aat de dieven het vooral gemun t heb oen op de banden. Zoo werd André Tuytens, wonende Kruisstr., zijn rijwiel ontvreemd in de Belle-Vuestr. Laags nadien werd ae fiets terug gevon- aen in de H. Harrstraac, doch ae wielen en de banaen waren verdwenen. Ook Messine Camiel, wonende te Rum- beae, werd eijn nets ontstolen op de Kerkplaats. Eenige uren later vond men het rijwiel terug in de Kiijtstraat, doch ook hier waren de banden verawenen. KINEMAS Programmas der week: In kinema PATRIAGr. Markt: Een leven langboeionae fihn met ae vermaarde actuoe Paula vvcSociy. 50 Kgr. boter gestolen. Gedurende den nacht hebben onbe kenden 50 kgr. botex- gestolen bij Ben jamin Coussement, 48 Covetstraat, be stemd voor den bevoorradingsdienst. Verscheidene duizenden kilos beeten gestolen. Ten nadeele van landbouwer M. V..., gehucht «Vellerie», werden in eenige dagen tijds verscheidene duizenden kilos beeten gestolen. Gewapende aanval. ’s Nachts werd aangebeld bij den Heer Vanhoenacker te Moeskroen. Wanneer hij boven door het raam keek, zag liij aan de voorkeur drie kerels staan die hem vroegen de deur te openen. Op zijn wei gering werden verscheidene schoten ge lost cfie gelukkig geep doel troffen. Door de bevoegde overheid werd een streng onderzoek ingesteld. Vier vermomde mannen op heeterdaad betrapt. Vier vermomde mannen, die bezig wa ren met graan te stelen ten nadeele van landbouwer Jules Vlieghe, Spierestraat, werden door de gendarmen, op heeter daad betrapt, doch namen de vlucht. Zij konden echter naderhand in hunne iro ning aangehouden worden en werden naar het gevang overgebracht. Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. HERDENKINGSDAG 30 JAN. Op 30 Januari, de 10“ verjaardag van het feit, dat Adolf Hitler Rijkskanselier werd en begon met den Nat. Soc. opbouw van Duitschland, zal dooi’ De Vlag op waardige wijze herdacht worden. Er wordt daarom op dien dag ’s avonds om 19.30 uur een bijeenkomst gehouden in de bovenzaal van het stadhuis. Alle De Vlag «-leden moeten deze vergadering als verplichtend beschouwen. AANGESLAGEN Door de Rijkswacht van Roeselare werden ten nadeele van zekere Jozef Van- denkerekhove, bakkersgast, wonende 5« Wijk 12, Rumbeke, 70 pakjes cigaretten aangeslagen, die op onwettige wijze ver voerd werden. AANGESLAGEN Door de Rijkswacht van Roeselare werden ten nadeele van zekere Karei Desmedt, wonende te Gent, 100 nr1--'-- cigaretten aangeslagen, die vervoerd den zonder fiscale zegels. INBRAAK EN POGING TOT DIEFSTAL Leon Stragier, eigenaar van de mel kerij te Gits en wonende te Izegem, legde bij de Rijkswacht te Roeselare klacht neer van het feit, dat dieven gepoogd hadden in zijn melkerij in te breSen. Bij nader onderzoek bleek, dat de dieven zich door het uitbreken van een ruit toegang tot de melkerij 'verschaft 'hadden. De nachtwaker had echter gerucht gehoord, zoodat de dieven op de vlucht gedreven werden. De zaak is in onderzoek. AANGESLAGEN De Rijkswacht van Roeselare ontmoet te op haar ronde zekere Andreas Van- luckne» wonende te Oekene, Sektie B 255, die een tamelijk omvangrijk pak op zijn velo vervoerde. Het pak bleek 200 pakjes tabak van 50 gr. te bevatten. Men ging toen over tot een huiszoeking. In de wo ning, werden nog 50 pakjes gevonden plus 10 kilo gekorven tabak en het noedige materiaal cm de tabak in pakjes te ver pakken. Daar bedoelde persoon in Frank rijk werkt, was alles 'bestemd om in Frankrijk aan woekerprijzen verkocht te worden. Alles werd aangeslagen. DIEFSTAL Door zekere Renaat Versyck, wonende Turkijestaaat 22, Gits, werd bij de Rijks wacht van Roeselare klacht ingediend van het feit, dat er in zijn woning was inge broken, waarna het volgende gestolen werd: 58 kilo tabaksbladeren, een zak van 65 kilo tarwemeel, een zak van 35 kilo roggemeel, drie zakken van 60 kilo tarwe. De dieven hebben geen sporen nagelaten. DIEFSTAL Bij Robert Deleu, wonende Ouderooze- bekéstraat 19, HöCiglede, hebben zich die ven toegang tot den stal weten te ver schaffen. 's Morgens stelde Deleu vast dat er een vaars van ongeveer 430 kilo verdwenen was. De Rijkswacht van Rce- selare heeft de zaak in onderzoek. FILMAVOND De vorige week werd in onze stad de film vertoond van de begrafenis van Staf Declerck, leider der Eenheidsbeweging. De bovenzaal van het stadhuis was voor deze gelegenheid veel te klein. De Arrondisse- mentssecretaris verwelkomde de aanwe zigen; Burgemeester Demoen sprak een korte diep-gevoelde rede uit en de aan wezigen volgden met diepe ingetogenheid den film. Dr VANDEWIELE SPRAK TE ROESELARE In. de Patria werd door De Vlag een belangrijke vergadering gehouden, waar als spreker optrad Dr Vandewiele. De vergadering werd opgeluisterd door een muziekkorps van de Weermacht. De re- devoering van Dr Vandewiele werd in de grootste aandacht aanhoord. Op de hem zoo eigen volksche wijze en voor iedereen begrijpelijke manier behandelde de spre ker ae grootheid van Vlaanderen in het verleden, de beginselen van net nationaal- socialisme, de strijd van. onze arbeiders in de voor-oorlogsche periode, de taak, die wij heden te vervullen hebben en onze toekomst. Onder het zingen van Wij zijn be reid en De Vlaamsche Leeuweindig de deze kunstzinnige, leerzame vergade- ring. HELDENHERDENKING ROESELARE Vrijdag herdacht de stad Roeselare den vreeseiijnen dag van 22 Jan. 1942, aen dag waarop zijn grootsien zoon Reimond Toilenaere heiahaitig sneuvelde op het Oostfront. Te 9 uur werd in de St-Amandskerk een plechtige lijkdienst genouden waarna een optocht naar het zinnebeeldig graf op hei kerkhof. I Een 26-t-ai kleurige bloemkransen gin gen voorop; daarna volgde alle formaties aer eenheidsbeweging en vele leden en belangstellenden. Burgemeester Demoen hield een in drukwekkende redevoering op het Kerk hof; ook Gouwleider Leuridan sprak en kele diep gevoelae woorden. Toepasselijke gezangen werden uitgevoerd door net Koor van de Viaamscne Wacht. Daarna ging het in optocnc naar den neldentem- pel in het arrondissementssecretariaat, waar ieder den groet bracht aan het ver sierde portret van Helmond Tollenaere en zijn handteeKening zette in het herden- kingsbosK. Het was een eenvoudige aoch grootsche hulde. BONTE AVOND VAN DE UNIE DER HAND- EN GEESTESARBEIDERS Zaterdagavond hield de Unie van Hand en Geestesarbeiders, aideeling Roeselare, een Bonte Avond voor de familieleden van de arbeiders die in Duitscmana en Frankrijk werken. De toeloop was zoo gi’OCb, aat velen zien moesten tevreuen stei.en met een staanplaats. Al de aan wezigen, in het bijzonaer de kinderen, hebben zien buitengewoon geamuseerd. HELDENHERDENKING te ROESELARE Zopdagnamiddag werd in de zaal van l« Bern’sae nelaenherdenKing gehou den van de gevallen heiden aaxi net Oost front. De belangstelling overtrof de stout- vciwaciitagen. Onder de uitgesp reide BURGERSTAND van 14 tot >21 Januari 194? Geboorten. Jacqueline Scheire, Door- niksteenweg 70. Cnristina Demeulemees- ter, Reepkaai 7a (v. Kuurne). Frans Be- kaert. Loofstraat 43 (v. Ingooigem). Mag da Vandekerckhove, Budastraat 30 (van Ooigem). Rita Vandekercklxove, Buda straat 30 (v. Ooigem). Rita De Sutter, Budastraat 30 (v. Waregem). Magda La- barque, Recollettenstraat 47 aGery Fon taine, Loofstraat 43 (v. St-Quentin, Fr.),. Pauline Cryns, Aalbekesteenweg 46. Jozef Versavel, Albertpark 11. Rigobert De Scheemacker,. Budastraat 30 (v. Oesel- gem). Monique Vandenbulcke, Reepkaal 7 a (v Sc-Leger). Annie Vannieuwen- huyse, St-Defiijsstraat 153. Catharina Vllegixe, Budastraat 30 (v. Harelbeke). Luc Vaxxsteenkiste, Loofstraat 43 (v. Gulle- gem). Paul Tack, Budastraat 30 (v. Wak ken). André Himpe, Budastraat 30 (van Waregem). Edith Vanherpe, Prein 23a. - Thérèse Vervaeke, Loofstraat 43 (v. Zws- v;gem). Rita Deleu, St-Roclxuslaan 84. Mare Veys, Budastraat 30 (v. Bavikhove). Carlos Algoet, Schinkelstraat 4. Jean ne Schaeken, Markesteenweg 91. Eric :mets, Budastraat 30 (v. Ooigem). An- Landuyt, Loofstraat 43 (v. Meulebeke). Ginette Linskens, Meenensteenweg 61. Huwelijksaankondigingen. Albert Wol- lebrands, arbeidex- v. Aixtwerpen, met Maria Vandekerckhove, z. b., v. Antwerpen (voor heen te Kortrijk). Marcel De Bouver, schoenmaker v. beinze, met Marie Cieve, dienstmeid v. Heule (voorheen te Kortrijk). Willy Mahieu, boekhouder, F. van den Elzaslaan 73, met Marlette Staelens, z. b., v. Waregem. Andreas Marreel, betonwer- kex’ v. Heule, met Julia Dejonckere, spinster, St-Antoxiiusstraat 21. Albert Rommel, autostuurder v. Harelbeke, met Maria Van- i’obays, borduurster, 11 Julilaan 83. Mau rits Vanneste, paswerker, Mosselbank 5, met Denisa De Praetere, spinster. Loodwitste. 38. Huwelijken. Theophilde Lecluyse, vlas- werker v. Bissegem, met Maria Verhamme, dienstmeid, Groeningelann 44. Laurent Peters, vuurstoker v. Mol, met Augusta Vel- ghe, naaister. Hugo Verriestlaan 80. Frans Moerman, bankbediende, Roterijstraat 5, met Marietta Lannoo, strijkster, Damkaal 7. Andreas Desmet, vuurstoker. Marionet ten 15. met Agnes Mulleman, bobijnster. Dam 29, Leonard Balcaen, schoenmaker, 11 Julilaan 67, met Victorina Van Dissel, winkeljuffer v. Antwerpen. Jaak Pieters, haartooier, Korte Steenstraat 12, met Irena Van Px-aet. Leiestraat 8. Overlijdens. Joseph Depoorter, 21 j., fotograaf, Kapuclenenbeluik 3. Marie Vandenxlriessche, 74 j.. wed. v. Edouard Watteeuw, G. Sporenlaan 4. 'Albert De Brabandere, 59 1.. hulpagent. Veemarkt 26. Rita Demets, 2 d. (v. Vichte). Blan che Vindevogel, 70 j., wed. v. Georges Ego, St-Denijsstraat 17. Charles Wallaert. 73 j., echtg. v. Elisa Vanmarisart, Pottelberg 1. Victor Messeaen, 88 j., wed. v. Marie Blanckaert, Van Dycklaan 22. Aloïsius Mortier, 70 j., Voorstraat 48. Emilie Cos- sement, 67 j., z. b.. echtg. v. Albertus Viaene, Markesteenweg 28. Emelia Cno- ckaert. 76 j.. echtg. v. Emile Decock, Wan- dellngstraat 56. Annie Remmerie, 14 d., leperstraat 48. Jeanne Vandendrlessche, 24 j., z. b. (v. Rollegem). Marie Vande- ghiixste, 83 J., wed. v. Ernest Desmetz, Voor straat 48. Adelardus Buysschaert. 51 j., handelsreiziger, echtg. v. Evelina Decock. Goedendaglaan 83 a. Emma Dekyxxdt, 41 j-, z. b., Meenensteenweg 30. Zoë Stam per. 32 j.. z, b., echtg. v. Oscar Demeule- naere (v. Moeskroen). BURGERSTAND van 21 tot 28 Januari 1943. Geboorten. Arthur Vlieghe, Overleie- straat 27. Christiane Vermeersch, Loof- straat 43 <v. Waregem). Werner De Saeger, Aalbekesteenweg 76. Robert Coudysci;. Reepkaai 7 A xv. Harelbeke). Wilfried Vynckier, Albrechtstraat 84. Jozef Vanwyngaerden, Reekpaai 7 A (v. Harelbeke). Betty De Scheemaecker, Lekkerbeetstr. 7. Pierré De Scheemae cker, Lskkerbeetstr. 7. Rita Vancolen, Overleiestr. 18. Paul Deryckere, Buda straat 30 (v. Harelbeke). Antoine Hoor- ne, Budastr. 30 <v. Harelbeke). Gusta ve Vandenbroucke, Walle 161. Nicole Demeyei’, Mosselbank 3. Freddy Van- demeuleoroucke, Doorniksteenvzeg 41. Gerard Wyseur, Budastr. 30 (v. Bisse gem). Jacques Dives, S. Stevinstr. 79. Dorothea Gevaert, Teekomststr. 30. Jacobus Mattelaer, Consciencestr. 40. Willy Degrande, Budastr. 30 (v. Heule). Esther Maertens, Budastraat 30 (v. Kuu nej. Jozef Schodin, Budastr. 30 (v. Kuurne). Jacques Tobler, Goeden- daglaan 36. Arlette Naert, Vlamingstr. 14. Rosette Verrue, Beekstr. 144. Gisèle Vierstraete, Reepkaal 7 A (v. Heu le). Frieda Clarysse, Reepkaai 7 A (v. Harelbeke). Magda Craeynest, Loofstr. 43 (v. Marke). Kathelijn Cambiexi, Kuumësteenweg 2 z 14. Guido Deley. Budastr. 30 (v. Wielsbske). Christiane Paermgntier, Looxstr. 43 (v. Desselgem». Theresia Christiaens, Consciencestr. 17. Huwelijksaankondigingen. Airné Piers, secretaris v. Kerkhove, en Dionisia Mat, z. b. v. Ruien, voorh. te Kortrijk. Mau rice Dejaegere, meubelmaker, Oudenaar- desteenweg 257, en Maria Dewitte, hout- bewerkster v. Heule. Marcel Decuypere, rijkswachter te Kortrijk, en Suzanna Haeck, z. b. v. Brugge. Jan De Poorter, bankbediende v. Kortrijk, en Paula Ostin, z. b. v. Bevertn-bij-Kortrijk, Jaak Forment, meester-schiijnwerker Papen- str. 17, en Elisabeth Destoop, huishoud ster v. Kuurne. Römeo Glorieu:., eléc- tricien, Papenstr. 16, en Jeanne Tanghe, z. b., Leiestr. 4. Noël Allaert, bediende v. Wevelgem, en Juliette Bergman, be diende, Nooi’dstr. 51. Maurits Vander Stichels, wachtmeester bij de Rijkswacht, v. GuLegem, en Mercedes Eggennont, St- Rochuslaan 54. Palmer Vanhee, haar- knipper v. Oostroozebeke, en Marcella De Ranunelaere, dienstmeid, Pottelberg 110. Huwelijken. Redmond Verbeke. han delaar v. Tielt, en Lisabeth Dekimpe, z. b.. Jan Breydellaan 46. Roger Seynhae- ve, bediende v. Marke, en Hendrika Lam bert, bediende, Markesteenweg 57. Jo ris Deblauwe, houtbewerker, Vlamingstr. 9, en Rachel Deweerdt, dienstmeid, Koei- kop 4. Marcel Leonard, beenhouwer v. La Louvière, en Maria Egels, korsetten maakster, Spinnerijkaai 49. Overlijdens. Gerardus Vanstaen, 41 j., bediende, echtg. v. Anna Joos, Steen poort 6. Valerie Steenmeyer, 83 j., wed. v. Charles easier, Pottelberg 1. Maria Dewulf, 66 j.. z. b., wed. v. Leopold Be- kaert, Elisabethlaan 4. Ivonna Van- slembrouck, 36 z. b„ echtg. v. Gustaaf Vandèputte, (v. Heule). Irma Ver- cruysse, 71 j„ echtg. v. Gustave Laporte, Meenenstr. 87. Arthur De Cuypere, 79 j., we’d. v. Marie Jacquart, Pottelberg 1. André Verhaeghe, 39 j., vervoerder, echtg. v. Alicia Beheydt, (v. Heule). Jules Moerman, 76 j., wed. v. Leonie De cock, Sint-Denijsstr. 164. Jules Van Meerhaeghe, 85 j., echtg. v. Romanie Vandoorne, Hoqg Mosscherdreef 29. Martha Callewaert, 48 j., z. b., echtg, v. Achiei Vandenbulcke, Guide 'an Nameii- Burgerstandbeweging in 1942. Onze gemeente telde op 1 Jan. 1942. 5.322 inwoners. 64 Geboorten werden, aangeteekend ter plaats; 13 geboorten werden van elders aangegeven; 103 zijn, hier aangekomen; is eene vermeerdering van 180 zielen. Sterfgevallen in ’t zelfde jaar. 65; ver trokken van hier, 177: is dus 242. Maakt' dus een verlies van 62. Dat maakt dat Staden thans telt: 5.322 62 5.260 Inwoners. HOOGLEDE Tooneelavond. Door de zorgen van de plaatselijke voetbalvereeniginq Sportkring Hoogle de wordt op morgen Zondag 31 Januari, te 4.30 uur, in de Quirinuszaal, een too- neelavond gegeven. De Tooneelkring De Vereenigde Vrienden uit Rumbeke komt een opvoering geven van PIETJE DE LANDLOOPERWe durven verzekeren dat deze opvoering iets zal zijn voor fijnproevers van een .tooneelspel. Toe gangskaarten aan 10 en 7 fr. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 31 Januari gansch den dag waargenomen worden door Dokter Leopold Vanden broucke, Diksmuidestraat 30. De Apo theek Degryze, Bruggéstraat 44, is open tot 12 uur 's middags. GITS Burgerstand. Overlijdens. Bevernagie Mathilde. 86 j., wed. Vital Vandevyvere. Vanden- aweele Emma, 71 j„ echtg. Cyriel Hae- lewijn. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Annie Struyve, d. v. Mau rits eh Alida Biebouw. Huwelijk. Camiel Galle, v. Loppetn, met Marcella De Rose. Overlijdens. Robert Denolf, 6 m., z. v. André en Emerence Verpoot. August Kerckaert, 69 j„ echtg. Julia Van Colen. Augusta Declerck. 43 j„ echtg. Vankéersbilck Jules. Aron Maselus, 51 j., echtg. Octavie Dewulf (v. Wervik). BEVEREN-Roeselare Diefstal. Bij Ringaert werden autobanden ont vreemd; eveneens bij de firma Depauw en Wyseur. Men vermoedt dat deze diefstal len gepleegd werden door een persoon uit Gits. De politie en de Rijkswacht stelden een onderzoek in. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Macs Jeannine, d. v. Je- room en Vansteenkiste Celina. Decoe ne Christiana, d. v. Geeraard en Van Daele Allee. Demaiter Ida, d. v. Daniël en Soetaert Maria. Overlijdens. Seys Leonia, 70 J„ wed. v. Banneel Karel. Rosseel Juliana, 65 j„ echtg. v. Commeyne Ernest. Huwelijk. Desnouck Robrecht, vlas- werker te Oekene, met Eeckhout Elza, fabriekwerkster. Huwelijksafkondigingen. Vergote Al brecht. handelaar, met Degryse Clara, kleermaakster te Roeselare. Lampa Elias, houtbewerker’ te Roeselare, met Wyffels Albertina, fabriekwerkster. Beweging van de bevolking over 1942. Geboorten: 47 mannen, 34 vrouwen, to taal 83 (in Rumbeke)36 mannen, 30 vrouwen, totaal 64 (elders)totaal ge boorten 147. Vestiging in de gemeente: 80 mannen en 89 vrouwen; totaal 169. Overleden: 37 mannen, 32 vrouwen, to taal 57 (in Rumbeke)20 mannen, 13 vrouwen, totaal 44 (elders)totaal over leden: 101. Vertrokken: 83 mannen en 120 vrou wen; totaal 203. Vermeerdering van het totaal inwo ners: 12. Aantal inwoners oo 31 Dec. 1942 7790. OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Vandekerckhove Agnes, d. v. André en Demuynck Flavie. De- kemele Mqnique, d. v. Marcel en Crabbo Maria. Overlijden. Boddin Joël, 1 m., z. v. Jules en Deceuninck Laura. Huwelijken. Platteeuw Leon met Vervraecke Madeleine, b. te Oostnleuw- kerke. Degandt Gerax-’d. te Staden. met Ghekiere Ivonne, te Oostnieuwkerke. Desseyn Julius, te Rumbeke, mei Kerkhof Irma, te Oostnieuwkerke. Decaesteckei’ Maurice, te Handzame, met Goddyn Rachel, te Oostnieuwkerke. Crombez Georges, te Roeselare, met Fra- ticola Madeleine, te Oostnieuwkerke. DADIZELE Buigerstand. Huwelijksafkondiging. Rosé Gustaaf met Deleu Germaine, uit Komen. Beweging der bevolking over het jaar 1942. Bevolking cp 31 Dec. 1941: 1183 man nen en 1108 vrouwen; totaal 2291. Geboorten: 20 m„ 18 vr.; totaal 38. Ingekomen: 32 m., 33 vr.; totaal 65. Overleden: 11 m., 12 vr.; totaal 23. Vertrokken: 31 m., 38 vr.: totaal 69. Vermeerdering dex- bevolking: 11. Bevolking op 31 Dec. 1942: 1193 man nen en 1109 vrouwen; totaal 2302. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 31 Januari 1943. DOKTERDIENST: Hr Dr Ghekiere, Noordstraat. Hr Dr Sinnesael, Consciencestraat 6. APOTHEEKDIENST Hr Deltour, Ooststraat 110. Taxidienst voox- de HH. Dokters: Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. BURGERSTAND van 21 tot 28 Januari 1943. Huwelijksafkondigingen. Elias Lam pe. houtbewerker te Roeselare. met Al- bertine Wyffels, schoenbewerkster te Rumbeke. Elie Pattyn, elektriekwerker te Roeselare, met Cyriella Samyn, z. b. te Lendelede. Juul Vandenbussche, fruit handelaar, met Maria Desmet, z. b., b. te Roeselare. Hubert Joos, ingenieur te Wetteren, met Antoinette Lybeer, z. b. te Roeselare. Juul Tyvaert, vlasbewerker te Moorslede, met Maria Pynaert. dienst meid te Ardooie, voorh. te Roeselare. Huwelijken. Alfons Dewulf, autoge- leider. met Susanna Deceuninck, vodden werkster. b. te Roeselare. Emiel Viaene, ssteenovenwerker te Hooglede, met AdrienneDeclercq, spinneriewerkster te Roeselare. Pietex- Vandermeersch, fa briekwerker, met Clementine Brabant, vermicelbewerkster, b. te Roeselare. Francis Vandevoorde. meestergast, met Clothilda Notredame, z. b., b. te Roeselare. Geboorten. Guido Willaert, z. v. Achiel en Blanca De Brabandere. Sint- Michielspl. 24. Frans Demeyere, z. v. Albert en Germana Pollefeyt, Batavia- laan 50. Freddy Brackez, z. v. Camiel en Henriette Beaumont, v. Staden. Leopold Van Holm, z. v. Hendrik en An gela Quantens, Statiedreef 24. Robert Borry, z. v. Maurits en Celina Vandecap- pelle. Rumbekesteenw. 23. Jenny De Grauwe, d. v. Valeer en Rachel Kno- ckaeft, v. Woumen. Piet Debusschere, z. v. Jozef en Leona Verbeke, v. Oost nieuwkerke. Guido Van Belle, z. v. Jo zef en Elisabeth Demeyer. St-Sebastiaan- straat 28. Gerard Bouekaert, ,z. v. Nor bert en Marie-José Lybeer, Nonnenstr. 10. Sterfgevallen. Stephania Samyn, 73 j., z. b.. echïg. Joseph Craoco, Meulebeke- straat 42. Arthur Vandenbriele, 76 z. b.. echtg. Elisa Logier, v. Moorslede. Alois Tanghe. 48 j.. plafonneerde!’, echtg. Maria Wyseur, v. Ingelmunster. Maria Haspssla^’h, 34 j„ winkelierster, echtg. v. Amand 'Lanszweert, Noordstr. 7. Ri chard Pauwels. 69 j„ z. b., wed. Theresia Demeestere, Vijfwegenstr. 210. Cecilia Moenaert, 3 w.. d. v. Theofiel en Zuhna Desplenter, v. Kortemark. Maria Star- gier, 61 j., z. b.. echtg. Juul Hoorne, van Moorslede. Joseph Galle, 2 m„ z. v. Georges en Irma Vanneste, v. Wielsbeke. Maria De Veugele, 78 'j., kloosterzuster, Ververiestraat 15. TAXIVOERDERS BINST DE WEEK Hr Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. Hi- Nestoi’ Wauters, Spanjestraat 98. zeer keurige volksuitgave. GOUDEN LANTEERN Deze week een nieuwe groote super-operettefilm: OPERN BALL (WEENSCHE NACHTEN) een prachtfilm, die iedereen ten zeerste zal be vallen vol humor, zang, dans, muziek, en ver tolkt door Marthe Harell, Theo Lingen, Paul Horbiger, enz. Muzikale bewerking: Peter Kreuder. ONS HUIS Lange Brugstraat. DE WIJNEN IN DE ZONE K en HET OERWOUD VAN WEENENdokuitxentfils. De F.D.F. hoofdfilm van de U.F.A. CENTRAAL STATION met Gustave Frölich, Heli Finkenzeller, Pari Hoffmann. gegaan was en bij zijn vertrek etn fiets gestolen had welke toebehoorde aan Martha Maertens uit Ledegem. De vader heeft aangifte gedaan van dezen diefstal. De jeugdige dief zal voox- den kinder rechter verschijnen. De daad welke de vader gesteld heeft kan als voorbeeld gesteld worden. Bij Jozef Ducoulombier, Koning Al- berstraat 10, werd een som van 1700 fr. gestólen. Dit geld was verborgen cp de slaapkamer. De politie welke het onder zoek instelde, heeft geen sporen van in braak kunnen vaststellen. Tijdens de afwezigheid van Elza Subts, echtgenoote van Ernest Van Els- landei’, Moeskroenstraat 350, werd in haar huis gebroken bij beklimming. De dieven hebben er 4 dekens, ,2 lakens en 2 bed spreien gestolen. DE VLAG-ACTIVITEIT De eerste kinemavertoorxing welke ge geven werd in de Kinema «Roo campagne», was een werkelijk succes; er was een taxrijke opkomst, voox- de film Heimkehr Zaterdag 30 dezer wordt de maclxtsover- naxne door den Führer op plechtige wijze herdacht. In de «De Vlag-lxaardBrugge- straat 29, heeft er tex’ dier gelegenheid Za terdag te half acht een plecntigixeid plaats, welke gevolgd wordt door een gezclligen avond. De aaxxwezigixeid der «De Vlag «-le den is verplichtend, Op 5 Februari komt in de «De Vlag- liaardde beroemde klaviervlrtuoos Walter Rummel, werken van Liszt, von Beethoven en Bach opvoeren. Dit is eerx buitenkansje voor de Meenensche muziekliefhebbers, want totnogtoe was het slechts aaxi de groote ste den gegund Walter Rummel in hun midden te zien optreden. Op 12 Februari wordt in het Soldaten- heim, door de zorgen der «De Vlag», de film «Four le Mérite» opgevoerd, terwijl dezelfde film axgeroid wordt op Vrijdag 26 Februari in de kinema «Roo Campagne». Op Zondag 21 Februari wordt in de «Dc Vlag-haard hx-t tooneelwerk van Renaat Grassin ('t Ketje» «Robert en Bertrand» opgevoerd door het Volkstooneel, met Gras sin in de titelrol. Daarna Kameraadschaps- avond. Op 28 Februari worden de diploma’s overhandigd aan de juffrouwen die de kur- sus van kinderverzorging met vrucht gevolgd hebben; dit feit kan evenmin onopgemerkt voorbijgaan. Het springt in het oog dat de activiteit der «De Vlag» (cel Meenen 1 niet verslapt en dat hetgeen de Vlaamsch-Duitsche Arbeidsge meenschap op kultureel gebied presteert aan het ongelooflijke grenst. WINGENE Kristelijk hulpbetoon. Het schoone werk van Mgr den Bis schop van Brugge, tot leniging van den nood, vooral in de steden, werd alhier bijzonder goed onthaald. De omhaling in de kerken heeft boven de 15.000 fr. opge bracht. De inzamelingen in natura wa ren niet minder’ schxttei'end: 5.480 kgr. graan, boven de 600 kgr. peulvruchten ■en 25.000 kgr. aardappelen. Wingenaars, 't is in orde! Beter is het te kunnen ge ven, dan te moeten krijgen.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3