Uit ’t Kortrijksche s. Uit ’t Meenensche Uit ’t Tieltsche I Uit }t Izegemsche I Uit Roeselaarsche r !O DE ONTWIKKELING van het AMER1KAANSCHE IMPERIALISME «5 UIT MEENEN UIT KORTRIJK UIT ROESELARE DOOR GISELHER WIRSING BIJ ALLE BOEKHANDELAREN U. S. A. UIT IZEGEM PIANOS UIT TIELT Rheumatiek, jicht, ischias, spit in den rug, pijnen in ledematen en gewrichten, zenuwpijn en hoofdpijn, griep en verkoudheid. SANITA AGENTSCHAP AFSCHUWELIJKE BANDIETENSTREEK TE ROLLEGEM-KAPELLE 7 RIJWIELEN UIT DE LEIE OPGEHAALD TE KORTRIJK MUNTSTUKKEN MEDAUES EERETEEKENS Totaal Man. Vrouw. 334 435 799 8481 16704 3960 20664 landb. Antwerpen, met Ver- 1 «h. l Kortrijk, liep Een 1 446 bladz. op houtvrij papier ver- Ge- Burgerstand. Vandewalle André met 130 212 161 173 161 304 109 311 322 477 239 523 420 Vrouw. 762 Totaal pianos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAEET-BOEDTS Markt 21, Tielt. ingenaaid 80 fr. gebonden 100 fr. Het Standaardwerk üïfer de «IHHHNKMWINVVVVVWWWWWvVVVinAnnrWWVWVMNI ;een een Bevorde- 342 Bevolk, op 31-12-42: Man, 8223 Bevolk, v. de voorin. gemeente Emelgem Te koop: verscheidene schoone okkasie- - l als uan^waav, xicio, Lircu zujii ftuuu ulu um richting Kortrijk. Gekomen ter hoogte van de teug, reed hij tegen de brugleu ning. De auto werd erg beschadigd en moest weggesleept worden. De paal van de brugleuning was heelemaal stuk. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Vanhouttegheni Gabriel, z. v. Antoon en Billlance. Huyghe Monique, d. v. Maurice en Crabbe. Delie Lionel, z. v. Leopold en Swaenepoel. Huwelijk. Hoet André V. Glts, met Gee- raert Rachelle. Overlijden. Dekemele Monique, d. v. Marcel en Crabbe Maria. Solidariteit. De geldomhaling voor kolen voor noodlij dende ouderlingen en groots gezinnen bracht niet minder dan 16.000 fr. op. Wel een be wijs dat In onze gemeente het woord solida riteit geen doode leuze Is. Langs dezen weg danken wij namens alle noodlijdenden de milde gevers voor hun daadwerkelijken steun. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorte. Baert Henriette, d. v. Jules en Vandeubroucke Zulma. Overlijdens. Stragler Moei. 3 m., z. v. Maurice en Haghedooru Agnes. Maertens j.. ongehuwd. De beyne Ro- V. Valère en Vermont Suzanna. Openbare werken, definitieve overname op het einde’ van 1940 begonnen werd. Januari moest men volgens de plannen le baan ST-BAAFS-VIJVE Werkongeval. A. Debakker, was bezig met graan te kuischen, toen hij met zijn linkerhand in een der raderwerken terecht kwam, en vrij hevig werd gewond aan zijn vingers. Aangehouden. Door de Rijkswacht uit Wakken wer den aangehouden, Michel D... en Alois L..., beiden uit de gemeente, twee mannen die voortvluchtig waren en veroordeeld werden wegens smokkel en sluikslachting op groote schaal. Zij werden beiden naar de gevangenis te Kortrijk overgebracht. Ongeval. Albert D... kwam met zijn rijwiel langs de aardeweg naar de Abeele gereden. Door de duisternis misleid kwam hij In een diepen gracht terecht en liep ver wondingen op aan hoofd en handen. helpen bij Let op inhoud en prijs 20 tabletten slechts Fr. 12,50. Verkrijgbaar bij alle apothekers. Meldt ook gij ons de door U verkregen resultaten 1 Silac N. V. Louisalaan 261 Brussel ZOEKT G’IETS t’huren of to koópen, Zoekt g’ een meid, ’n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog heden ’n Kleine ZOEKER in ons blad. sproken succesfilm. BIJ HET V.N.V. Door het V.N.V. wordt alhier op Zon dag 14 Februari, te 3 uur, in het Stad- Uitgangsten: a) overlijden» b) vertrek ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de apothekers- dienst in onze stad verzekerd door Apo theker FLORENT LALEMAN, Gr. Markt. BEWEGING VAN DEN BURGERLIJ KEN STAND EN DER BEVOLKING OP 31 DECEMBER 1942. Bevolk, op 31-12-’42: Inkomsten: a) geboorten b) vestiging Donderdag 4 Februari, omstreeks 10.30 uur 's avonds, zaten de kinderen van landbouwer Polydoor Ghesquiere, steen weg op Roeselare, te eten, toen zij hoor den kloppen op de deur. De 22-jarige zoon ging open doen en werd overvallen door drie gemaskerde bandieten, die hem met stokslagen overlaadden. Op zijn hulpge roep kwam de 59-jarige vader, Polydoor Ghesquiere, die reeds te bed was, toege sprongen. Een der kerels loste een schot, die den man trof in de zijde. De onge lukkige werd aan de long geraakt en was op slag dood. Hierop namen de kerels, die waarschijnlijk gekomen waren om te stelen, de vlucht. De rijkswacht van Ledegem stelde een eerste onderzoek in. Het parket van Kort rijk kwam ter plaatse. Deze bandieten- streek bracht in gansoh de streek heel wat beroering. Ook de zoon Ghesquiere weid ernstig gewond. BURGERSTAND van 28 Januari tot 4 Februari 1943. Geboorten. Marie Vandewlele, Reepkaal 7 a (v. Marke). -Mauricette Deprez, Boer- derijstraat 34. Christine Coremans, Rote- rljstraat 61. Mare Geeraert, Loofstraat 43 (v. Lauwe). Antoon Vrlely.nck, Oudenaar- desteenweg 113. Annie Voet, Loofstraat 43 (v. Avelgem). Bernard Meurlsse. Wa termolenstraat 36. Tony Coolsaet. Reep kaal 7 a (v. Blssegem). Jeannlne Dedeur- waerder, Reepkaai 7a (v. Blssegem). Ni cole Benoit, Moeskroenstraat 11. Roland Vanderhaeghen, Loofstraat 43 (v. Deerlijk). Monique Vandoorn. Markesteenweg 210 d. Gertrude Marysse. Oudenaardesteenweg 8. Eric Diagre, ’t Hooge 31, Etienne De- bouvry, Izegemstraat 100. Ivan Verbeke, Meenensteenweg 51. Betty Van Avermaet, Roterijstraat 91. Jean Vangheluwe, Steen poort 18 Jean Vanhalst, Budastraat 30 (v. Wevelgem). Nadlne De Clercq, Rote rijstraat 1: Jan De Clerck. Budastraat 30 (v. Waregem). Maurits Vandekerckhove. Budastraat 30 (v. Moeskroen). Gaspard Vandewoestljne, Budastraat 30 (v. Harelbe- ke). Anita Bultlau. Stasegemstraat 245. 1 Huwelijksaankondigingen. Marcel Eg- germont. rijks wachter, Groenlngestraat 3Ö, met Lucia De Lange, naaister v. Gent. Jules Vanootegem, melkvoerder v. Harelbeke, met Maria De Schamp, dienstmeid, Muyn- ckendoornstraat 1. Alfred Gryspeert. hout bewerker. Vlamingstraat 11, met Suzanne Einzen, strijkster. Kapucijnenbeluik 12. Hendrik No’f, bediende. Veldstraat 49, met Carmen Cottem. bediende. Lekkerbeetstraat 1. Marcel Debuck, kleermaker v. Meenen. met Hilda Acke, winkeljuffer, Nijverhsids- kaal 8. Frans Onraedt, werktuigkundige V. Heule. met Maria Coornaert, winkeljuffer, Gasstraat 23. Aloïse Lazou, timmerman v. St-Eloois-Vi.1ve, met Marlette Stockman, .Winkeljuffer, St-Jansstraat 25. Huwelijken. Hendrik Bajart. harmonl- Jtaspeler, Heulesteenweg 20, met Celesta Vin- I de vogel, spinster,. Roggestraat 22. Gustaaf BussChaertgoudsmid, Slachthuisstraat 26, met Louisa Decaluwe, haspelaarster, Lood- witstraat 45. Germain Duvillers, meubel maker v. Schalafie, met Elisa Verhaeghe, ko- kln, Gentsteenweg 105. Andreas Spotbeen, kamslager, ’t Hooge 54, met Helena Fassart, winkeljuffer v. Gent. Andreas Mareel, be tonwerker v. Heule. met Julia Dejonckere, spinster, St-Antonlusstraat 21. Hendrik Vanderschelden. verzekeraar. Gentsteenweg 45, met Suzanna Vanhaverbeke, bediende, Groenlngela'-n 42. Palmer Vanhee. haar- knlpner v. Oostroozebeke, met Marcella De Bammelaere, dienstmeid. Pottelberg 110. 1 Overlijdens. Achlel Descamps, 37 j., vernlssef, echtg. v. Elza Vanhauwaert (van Heule). Camille Soenens, 67 wed. v. Elodie Buyck. Voorstraat 48. -Amedée Ba- syn. 76 1.. Voorstraat 48. Barbara Sioen, 84 1., Pottelberg 1. Albrecht Feys, 66 j., smid. wed. v. Stephania Verschuere, Aalbe- kesteenweg 7. André Arco, 6 j., Rijsel- straat 8. Matthias Lauwers, 5 J., St-Jans- pleln 13. Gustave Vandeputte, 73 j., Voor straat 38. Albrecht Masselus, 62 j., han delaar, echtg. v. Bertha Dejode, Pluimstraat 69. Leo Feys. 45 j...schoenmaker, echtg. V. Martha Waerlop, St-Denljsstraat 49. Maria Salembier. 49 J., z. b., Nieuwstraat 6. Kamiel Moerman, 64 j., z. b., echtg. v. Julia Van Meirhaeghe, Muynckendoornstraat 38. Karel Degraeve. 88 j., wed. v. Lise Co ryn, Lekkerbeetstraat 6. VAN ALLES WAT Zondagdienst der Apothekers. Morgen Zondag 14 Februari zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Heer Apotheker GALLANT, Noordstraat. Meisje door vrachtauto gewond. Het 20-jarig meisje Denys Marie-Louise, bediende, wonende Rollegemstraat te Moes kroen, wandelde op het voetpad langs de Groote Markt, toen een zware vrachtauto op het vóetpad terechtkwam, waarschijnlijk ten gevolge van een stuurdefekt. De vrachtauto rukte een boompje omver en kwam vervol gens in een winkelraam van het handelshuls «De Bobijn» terecht. Het meisje kon zich nog juist tijdig uit den weg maken om niet geprangeld te worden tusschen den gevel en den vrachtwagen, doch werd niettemin ern stig gewond ih het gelaat door glasscherven. Een tweetal tanden werden haar ook ont rukt. Het slachtoffer werd naar een heelkun dig gesticht te Kortrijk overgebracht. Fabrieksmuur omver gewaaid. Door den stormwind werd een 5 meter hoege en EO meter lange muur omver gerukt langs de Diksmuidekaaï. Hij maakte deel uit van een fabriek toebeheorende aan H. Oscar Lapere. Da ganschen muur viel binnenwaarts en het is aan dit feit te danken dat er geen slachtoffers op het voetpad te betreuren zijn. In de stad werden talrijke pannen en echoorsteenen afgerukt, die gelukkig geen slachtoffers maakten. Tabakdieven op ronde. In den nacht zijn onbekende kerels bin nengedrongen langs achter in het werkhuis yan de tabakliandelaarster Mevr. Deschuy- mere. Bruggesteenweg, waar zij zich toegang verschaften bij middel van een ladder die op den koer van een buurman stond, nadat zij over den muur waren geklauterd. Een groote hoeveelheid wakken tabaksbladeren, waarvan sommigen 12 kgr. wogen, werden buitge maakt. Op het land werden enkele bladeren die de indringers hadden laten vallen, terug gevonden. Verder geen spoor van de kerels. De politie stelde een streng onderzoek in. Aanrijding. Langs de Gentsche steenweg had een bot sing plaats tusschen de Vrachtauto gevoerd door Mare Deleersnijder, uit Kortrijk, en den personenauto bestuurd door Kamiel Debaere, uit Beveren-aan-Leie. In laatstgenoemden wagen had zekere Casimir Ostijn, eveneens uit Bcveren-aan-Lele, plaats genomen. Hij werd gewond aan den mond. Tengevolge der botsing werd de auto van den èlektrleker, H. Etienne Vergote die aldaar stilstond, ins gelijks beschadigd. Botsing. Omstreeks 10.30 uur 's morgens had aan het kruispunt der Recolletten- en Noordstra- ten een botsing plaats tusschen de electri- sche tram der lijn Kortrijk-Meenen, geleid door wattman Catry Albert uit Geluwe, en de vrachtauto van Michel Deweirdt uit Kort rijk. Alles bepaalde zich hier gelukkig oij stoffelijke schade. BURGERSTAND Geboorten. Luc Moors, z. v. Marcel en Elisabeth De Wever, St-Janstr. 14. Lilian." De Witte, d. v. René en Suzanna Vandevoorde, v. Ruiselede. Nelly Mae- seele, d.v, Arthur en Jeaaine Verhelle, v. Aarsele. Erna Devos, d. v. Oscar en Julia Defauw, v. Dentergem. Florette De Vreese, d. v. Prosper en Adriana Dhaenens, v. Vinkt. Silveer Verheye, z. v. André en Maria Vanparys, v. Meu- lebeke. Lucas Dobbels, z. v. Maurice en Maria Cloet, v. Meulebeke. Lut- garde Bekaert, d. v. Hieronymus en Ju dith Lambrecht, v. Pittem. Denise Rogge, d. v. Marcel en Maria Van Oote- ghem, v. Deinze. Jenny Galle, d. v. Jozef en Germaine Goemaere, 1» Wijk 32. Roland Demets, z. v. Albrecht en Irma Van Quaethem, v. Zulte. Paula Devisch, d. v. Victor en. Maria Verhoye, v. Rui selede. Huwelijken. Georges Sengier v. Win- gene en Adrienne Lannoo, z. b. v. Tielt. Noël Dacannlere v. Kuurne en Ma rlette Lambrecht v. Tielt. Overlijdens, Raphael Struyye, 6 m., z. v. Gerard, Rijkegemkouter. Achiel Baert, 67 j., echtg. Goethals Irma, Sint- Janstraat. WINTERHULP MELKBONS. In ds week van 14 Fe bruari zullen melkbons uitgedeeld worden aan de gesteunden met rose kaart XX en aan de kroostrijke gezinnen, met kaart XXX. BROODBONS. In de week van 14. Fe bruari zullen bropdbons. uitgedeefd worden aan de gesteunden met rose kaart XX. SOEP i'ICKETTEN. Wegens inkrimping van nersoneel zullen voortaan de soepticket- ten ifcgedeeld worden per dag en per keu ken op de volgende dagen: Keuken I: 's Maandags den ganschen dag; Keuken II: ’s Dinsdagsmorgens; Keuken III; ’s Woens- dagsmorgens. TOONEEL Woensdag 17 Februari opvoering van hét zeer pittig blijspel In 3 bedrijven van: «De groote Heer op het kleine Eiland door Just Scheu en Peter Etiller. De komst van de Ko ninklijke Schouwburg uit Gent, onder di rectie van Staf Bruggen, is voor onze stad een tooneelgebeurtenls op zich zelf. V. N. V. VERGADERING Op Zaterdag 13 Februari zal er te Roese lare een V.N.V.-vergadering plaats hebben, waarbij als spreker zal opweden Kameraad De Bontridder, Gouwleider voor Wallonië en Zuld-VlaanderenSpreker zal het aktueele onderwerp behandelenHet vraagstuk der Vlaamscne levensruimte in Walenland en Zuid-Vlaanderen Wij hopen dat op deze belangrijke verga dering geen enkele kameraad zal ontbreken. BEDRIJFSSPORTLEïDERS Op Zaterdag 1 Mei zal te 5.30 uur, te Roe selare, een opleidingschool voor bedrijfssport- lelders geopend worden. De lessen zullen ge geven worden den Zondagvoormiddag van 9.30 tot 12 uur en den Zaterdagavond van 6 tot 9 uur. Zoo noodig kan er‘voor slaap gelegenheid gezorgd worden. De lessen kun-r hen door alle belangstellenden zonder- ver plichting worden gevolgd. Zij worden gege ven door een bevoegd en gediplomeerd lee- raarkorps. Aan deze leergangen kunnen deel nemen: vrouwen van 17 tot 25 jaar en man nen van 18 tot 35 jaar. Degenen die met vrucht den cursus volgen, bekomen op het einde een bekwaamheidsgetuigschrift. SPORT S. K. Roeselare. Het feit dat Sportkring Zondag wegens sanctioneeringsmaatregel met gesloten deu ren moest spelen, werkte zeer deprimeerend op onze Sportkringers. Toch gingen nog tal rijke trouwe aanhangers den weg op naar hét plein. Velen vonden een plaatsje op de schutting, in de omringende tuinen en om liggende huizen. En zoo kwam het dat Gans horen aan de rust t'a verdiende 0-2 meer derheid kon bemachtigen. Na de rust waren onze Sportkringers hun depressie totaal te boven. Bijna doorloopend werd er op de helft der bezoekers gespeeld en had Vansteen- kiste niet zoo archi-slecht geschoten, dan waren er nog een 4-tal doelpunten meer ge weest. En hiermee behoort deze zwarte pe riode weer tot het verleden, ’t Is te hopen dat het een heilzame les geweest Is. Zondag de groote schok tegen Racing Gent, 't Zal daar In Gent een zwaren dobber zijn. To.cji zou het me niet verwonderen als de punten verdeeld werden. F. C. Roeselare. Alle voorspellingen ten Spijt, wisten onze Clubjongens Zondag afgeteekend te winnen en dat nog wel op het veld van Lokeren. Het was vooral de voorhoede die zich Zondag deed opmerken, bijzonder de twee vleugel spelers Rebry en Lobbestael. Ook de mldaen- linie kan terugzien op een prachtigen wed strijd. De uitvallen van Haverbeke waren pijlsnel, ‘terwijl Mulller niet voor hem on derdeed. Toen na de rust een strafschop werd toegekend, was de stand 1-1. Deze straf schop weid slecht genomen en goed gehou den door Houthoofd. Ook hier zagen we een keerpunt-momentMet hiernieuwden moed trokken onze mannen ten strijde; aanval op aanval werd ondernomen; het geheele elftal speelde onberispelijk. Twee doelpunten wa ren het resultaat van deze spelperiode. Onze Clubjongens lieten te Lokeren een sterken, fairen, sportleven indruk na, aldus het oor deel van de thuisclub. Club bezet nu de 5’ plaats, hel mooi resultaat is voor het eerste rlngsjaar, te meer daar er reeds sedert ver schillende weken enkele goede krachten in het elftal ontbreken. Schandelijke kinderverwaarloozlng-. Julle Vandenberghe uit Hooglede had haar kinderen verwaarloosd en ze daarna verlaten. Zij had ook de voedingszegeltjcs der kinderen verkocht. De politie natn de zaak in handen; de vrouw werd aan gehouden, terwijl de kinderen in het Ouderlingengesticht uitbesteed werden. Thans werd' de onwaardige moeder voor de rechtbank van leper gedaagd, die haar veroordeelde tot een Jaar gevangenisstraf en 700 fr. boete met onmiddellijke aan- houding. Brutale diefstal. Stoutmoedige dieven zijn ’s nachts op de werkzaamheden van de betongieterij Maurits Coghe, lepelstraat gedrongen, al waar ze van een aldaar staande hand wagen de rubberen buitenbanden stuk gesneden hebben; en daarna Vertrokken zijn met de twee binnenbanden. Geknipt. Door de bevoegde diensten werd onver wachts toezicht gehouden op de melk. De melkhandelaar Odiel Depoorter werd niet in orde bevonden. Het bleek dat hij be- nevens melkvermenging de gewenschte hoeveelheid niet verstrekte. Dit zaakje zal nog een staartje krijgen. Diefstallen. Bij de Rijkswacht van Roeselare werden de volgende diefstallen aangegeven: J Zekere Vancolllle. landbouwer, wonen de Brugstraat. Hooglede, had in zijn welde een afdak staan voor beschutting van de die- J ren. 's Nachts werden door onbekenden twee gegalvaniseerde platen van het dak gestolen. BIJ Pol Degryse, wonende Hazenwlnd- straat 4, Hooglede, werden 's nachts 5 mal- sche konijnen gestolen. Men zag een mans persoon eh een- jongen van. ongeveer 14 jaar wegvluchten, doch men kon ze niet achter halen. Denzelfden nacht werden er bij Odiel Verhaeghe, wonende Groote Stadenstraat 2, Hooglede, 5 kippen gestolen. Men veronderstelt dat men hier te doen heeft met een goed georganiseerde bende. GITS Burgerstand. Geboorte. Coghe Aurèle, z. v. Mar cel en Maria Saelens. Overleden. Vancomoernolle Victor, 68 jaar, echtg. Maria Wielandt. Rijweldiefstalien. Reml Deceuninck uit Hooglede was naar Gits gekomen. Hij stapte af aan den winkel van Marcel Van Compernolls op de Dorpplaats en plaatste zijn rijwiel tegen de voormuur. Dit had voor gevolg dat een ander zijn fiets wegkaapte. De fiets werd later in de velden teruggevon den, met de wielen uit. Cyriel Bardyn, gehuisvest Brugge- steenwag, plaatste zijn rijwiel aan de herberg De Drie Koningen Toen hij terug wilde vertrekken was zijn fiets ver dwenen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Willy Vandenberghe, z. v. Achiel en Georgette Francoijs. Huwelijk. Leo Devooght v. Proven en Maria Grijmonprez. Overlijden. Elodie Devinck, 56 j., ongehuwd. AEDOOIE Burgerstand. Huwelijk. Vandendriessche Victor, landb., met Deman Gabriella, naaister. Geboorten. Verhegge Rosa, d. v. Georges en Wybo Margartha, Statiestr. Perseen Alina, d. v. Jules en Irma Ver- helst. Victoor Monica, d. v. Edouard en Elza D’Artois, Watervallestraat. Overlijdens. Crop Henri, 78 j., land- bou’j'er, echtg. v. Lucie Wieland, Veldstr. Vandenberghe Josephina, 40 j., z. b., echtg. v. Maurits D’Hooige, Brugstraat, overl. te Brugge. BEVEBEN-ROESELARE Dievenbende aan het werk. Het is een tijdje rustig geweest te Beveren, doch de vorige week heeft men in den om trek van den Beverenheirweg weer eens be zoek gehad van een dievenbende. Op niet minder dan vijf plaatsen werd Ingebroken of trachtte men in te breken. En dit ge beurde allemaal in denzelfdea nacht. Met reden kan men daarom veronderstellen dat de bende uit verschillende personen bestaat, die zich splitsen om op verschillende plaat sen tegelijk te kunnen inbreken. Bij Verstraete Alfons, Duivekensstraat, Be veren, werd een poging tot diefstal met In braak geconstateerd. Waarschijnlijk werden ze hier op de vlucht gedreven. Bij Buysse Allee, Beverenheirweg 49, hoor de men gerucht. Toen men ging zien, ont dekte men dat de kelderruit was ingeslagen. Er was echter nog niets ontvreemd. Baart Jozef, Beverenheirweg 22, kwam ’s avonds met zijn velo naar huis. Bij zijn wo- ning gekomen, zag hij twee personen uit het wagenkot komen. Zij belichtten hem met I een sterke lamp, waarna ze hem In het Dultsch bevel gaven, zijn velo af te staan. Baert, meenende met de Feldgendarmerie te doen te hebben, liet zijn velo staan. Toen de kerels echter uit de schaduw te voorschijn kwamen, zag hij dat het twee dieven waren. Terwijl ze in zijn richting nog een schot losten, vluchtten zij weg. De velo werd later op Kortekeer teruggevonden zonder achter wiel, electrisch licht en taktplaat. Bij Baert Eduard, Beverenheirweg 44. had den de dieven steenen tosgekant rond'het keldervenster om het venster re kunnen ver wijderen. Daar ze hierin niet gelukten, pro beerden ze het met boomtakken los te wrin gen. Daar Baert gerucht hoorde, stond hij op, maakte licht en hierdoor werden dé die ven waarschijnlijk op de vlucht gedreven. RUMBEKE Aangeslagen. Dé plaatselijke politie ontmoette In de Kwadestraat een naar personen, die pakken op hun velo vervoerden, Zoodra zij bevolen werden van hun velo af te stappen, sloegen zij op de vlucht. De pakken bleken te zamen ongeveer 60 kgr. tabak te bevatten. De tabak werd aangeslagen, doch de daders konden ontkomen. Sint Blasius. Rumbeke Is en blijft de St-Blasiusbede- vaart ook voor de omliggende gemeenten. Zondag hebben weer honderden en honder den den Blasiuszegen ontvangen. Ook Maan dag was de toeloop nog groot. Natuurlijk heeft het vermaak-gedeelté onder deze om standigheden heel wat geleden eu kon er van een drukke kermis geen sprake zijn. Slechts één enkele draaimolen liet zijn scherpe mu ziek over het breede dorpsplein galmen. Burgerstand. Geboorten. -Masscheleyii Allee, d. v. Ro gier en Dejonghe Rachel. Feys Erik, z. v. Andreas en Lefevere Rachel. Dumortler Frans, z. v. Jeroom en Vandamme Maria. Overlijdens. Depreitere Flavia, 57 J., echtg. v. Vandekandelaere Jules, wed. v. Ar son Hector. Kerckhof Marie, 64 j., echtg. v. Dewitte Eduard. Verheist Oscar^ 54 1., wèd. v. Sabbe Alberta. Maddens Octavie, 78 j.. Wed. v. De wulf Achlel en Dewaele Alois. Huwelijk. Lampe Elias, houtbewerker v. Roeselare, met Wyffels Albertina, fabriek- werkster. Huwelijksafkondigingen. Vandevelde Ro gier, tapijtsier v. Roeselare, met Boudrez Ma rla, dienstmeid. Raes Georges, landwer- ker, met Eggermont Paula, z. b. Tielens Jozef, riikswachter v. schaeve Paula, z. b. OEKENE Maandag had de plaats van de jongensschool, aan welk werk* reeds op het einde van 1940 begonnen werd. Op 20 Januari moest men volgens de plannen beginnen met het herstellen van de baan Oekene-St-Eloois-Winkel. Beweging der bevolking over 1942. Geboorten 20; aangekomen 30; te zamen 50. Overleden 21; vertrokken 29; te zamen 50. Het aantal Inwoners bleef dus constant, na melijk 1.223. LEDEGEM Aangeslagen. In de Rollegemstraat passeerde regelmatig 's avonds een auto. Dit wekte de achter docht der douaniers, doch wegens de groote snelheid konden zij den auto niet doen stop pen. Zij plaatsten toen een ijzeren egge op straat. De auto reed er over, met het gevolg dat twee banden sprongen. Toch reed hij nog verder. De douaniers zetten de achter volging in op hun velo's en»vonden den auto tenslotte in Lendelede. De inzittenden waren echter gevlucht. In den auio lag 500 kgr. ta bak. Alles werd aangeslagen. De gemeenteveldwachter nam 10 kgr. tabak en een velo In beslag. De wielrijder was intusschen gevlucht. De douaniers ontmoetten drie personen op hun velo met leder- een zwaar *pak. De wielrijders lieten hun velo's en pakken In den steek en namen de vlucht. Ieder pak be vatte 20 tot 30 kgr. tabak. Tabak en velo’s werden in beslag genomen. Aantal inwoners. Het aantal Inwoners bleek op 31 December 1942 met één verminderd te zijn, zoodat het aantal inwoners nu 3.819 bedraagt. Burgerstand. Geboorten. Cokelaere Etienne, z. v. Ro bert en Madeleine Callens. Blomme Luc, z. v. Reml en Rachel Destoop. Overlijdens. Messiaen Georges, 21 j., ongehuwd, Prov. Steenweg. Opllipus Da nielle, 3 Vi w., d. v. Roger en Samyn D'ionlsia. Huwelijken. Dumoulin Norbert v. Le- degem, met Germaine Meire v. Antwerpen. Decneut Roger v. Blaton, met Deleu Ma deleine v. Ledegem. DADIZELE Huwelijk. Rosé Laura. Overlijdens. Allegaert Rita, 3 m., d. v. Maurits en Devos Godelieve. Van dewalle Jules, 77 j., wed. v. Larnout Marie. Huwelijksbeloften. Decat Polydoor met Vergote Simonne uit Moorsele. Delporte Leon met Lauwers Godelieve. Winterhulp. Zondag 28 Februari zal om 6 uur in de zaal Ons Huisten voordeele van Winterhulp optreden de bekende Flo- rimontsomet zijn goochelwonderen, magnetisme, telepathie. Wie hem reeds gezien heeft wil hem nogmaals zien; wie hem nog niet gezien heeft, mag deze avond niet missen. Voorziet U dus tijdig van kaarten, die te bekomen zijn tegen den prijs van 8 en 5 fr. bij Sylveer De- splenter en bij Antoon Billiet. Romauie, 85 j Zie vervolg hiernevens land, 1 z, 1 Getal huwelijken 148 Getal echtscheidingen 2 BURGERSTAND Geboorten. Vannieuwenborgh Jan, z. v. Michel en Cellna Braekeveld, v. In- gelmunster. Coucke Willy, z. v. Achille en Julia Thibau, Eigen Haardstr. 5. Demets Antoon, z. v. Georges en Delphi- na Strobbe, v. Kachtem. Dewaele Jo seph, z. v. Camiel en Julia Meyfroidt, Bleekerijstr. 167. Dewilde Erik, z. v. Engelbert en Julia Deplcker, Reeper- straat 95. Lams José, z. v. Roger en Germaine Verbeke, v. Oostende. Overlijdens. Parmentler Maria, 68 j., huish., echtg. Stove Cyrtllus. Meenen- straat 25. Beernaert Elisa, 61 j.. huish., echtg. Seys Polidorus, Molstraat 10. Huwelijken. Verscheure Edmond met Deprauw Helene, beide te Izegem. Win dels Eugène met Vermaut Maria, beide te Izegem. Demeester Marcel met Wyf fels Lia, beide te Izegem. Demeyer Roger met Glas Yvonne, beide te Izegem. Huwelijksafkondigingen. Meulebrouck Roger met Vandeputte Paula, belde te Izegem. Naessens Leon te Ingelmunster met Reynaert Mariette te Izegem. TOONEELFEEST Door het tooneelgezelschap Het Mas ker o uit Gent worden alhier in de feest zaal van het Gildenhuis, Kruisstraat, twee opvoeringen gegeven van het groote blijspel «Handen Omhoog!», in drie be drijven. Deze vertooningen gaan door om 3 ure en om 7 ure. TENTOONSTELLING De tentoonstelling van kunstschilder Daan Thulliez, die gehouden wordt in het St-Jozefscollege, kent een wannen bijval. Deze tentoonstelling blijft nog geopend op Zondagen 14 en 21 Februari, telkens van 10 tot 18 uur. BELANGRIJKE VOORDRACHT Door de V.T.B. werd alhier Dinsdag avond, in de zaal van het Stadhuis, een belangrijke voordracht gehouden door Z. E. H. Gantois uit Rijsel, die sprak over het interessante onderwerp Hoe ik mijn volk en taal terug vond Deze voordracht werd flink bijgewoond en na het zingen van enkele liederen door het V.T.B.-koor hield de H. R, Parret het openingswoord waarna E. H. Gantois zijn voordracht begon. Deze welgelukte voordracht werd besloten met een dankwoord, vanwege H. Burgemeester Depoorter. KINEMAS Programmes der week: In kinema PATRIAGr. Markt: De Stroomboeiende film. In Kinema PLAZAKruisstraat: --- -r-r- U-Bootepuike film met prachtig spel Vandenheuvel, geneesheer, wonende Sint- van Ilse Werner Jansstraat, Tielt, met zijn auto uit de In Kinema PALACEGr. Markt: - i-- Janssens tegen Peeters, Vlaamsch ge- INRRMAfVMVWVWVWVWWVWWWWWWMMmAWVMMWMIWMNB huis, een groote vergadering belegd. De H. De Bondsridder, gouwleider van het V.N.V. voor Zuid-Vlaanderen en Wallonië, zal er een belangrijke rede uitspreken. Iedereen is welkom. BOKSWEDSTRIJD De groote boksmeeting van verleden Zon dag in de zaal Patrla kende wederom een schitterend succes. Alle aangekondlgde bok sers konden optreden en de betwiste kampen gaven cok allen voldoening. BIJ de liefhebbers wist Buysse uit Izegem een match-nul af te dwingen van Demeyere uit Oostende; Hochepled, Izegem, wen door opgave in de eerste ronde op Surmont, Oost ende; Ketels, Oostende, wist te zegevieren door k.o. in de derde ronde van Depoortere, Izegem BIJ de beroepsboksers moest Raedt, 73 kgr., Izegem. lichtjes het onderspit delven tegen André Sabll, uit Meenen; Raedt verloor hier nipt op punten. De stedelijke revelatie Oscar Verhelle deed een flinke match-nul met den stoeren Oostendenaar Aspesiach. Ten slotte won Foucquet, 73 kgr., Ronse, door opgave In de derde herneming van Willy Van Eenoo, Oostende. Als besluit: een puike meeting met groot succes. Reeds wordt door de Inrichters rendez-vous gegeven op 28 Februari, met Verhelle tegen Mars (Veurne) en Varrewaere tegen Bérto (Veurne) KACHTEM Aangeslagen, In het vroege morgendulster reed er een auto door Izegem. Daar er juist een trein moest passeeren, was de overweg gesloten. Juist stonden daar een paar rijkswachter» uit Izegem. Daar zij eenlgè achterdocht koes terden omtrent den Inhoud van dezen auto, wilden zij hem aan een nader onderzoek on derwerpen. Plotseling gaf de autovoerder volle gas en met eeti formidabele zwenking verdween hij langs den zijweg bij de spoor baan. De adjudant der rijkswacht kon ge lukkig op zij springen, doch zijn velo weixl in stukken gereden. Men meende een zeker» Robert P. uit Kachtem herkend te hebben. Men vond den auto bij zijn woning en ont dekte in het voertuig verschillende resten tabak. P. had deze auto nog maar kort ge leden nieuw aangekocht. De auto werd In beslag genomen én sedertdien Is P. voort vluchtig. Een sukkelaar. Zekere Henri Vansteenkiste, 81 jaar oud en bekend onder den bijnaam «Dok», leefd» heelemaal alleen In zijn huisje. Bij goed weer liep hij gewoonlijk langs de baan, waar hij hier eh daar zijn eten opscharrelde. Sedert een paar weken bleef Dok echter in zijn wo ning. Daar trof men hem ten laatste aan, ziek en uitgeput, in een staat van totale ver vuiling, zonder geld, zonder kachel, tafel of stoelen. Alles zoo armelijk mogelijk; een echte kluizenaar. Edelmoedige handen heb ben Dok toen gewasschen, geschoren, enz., en overgebracht naar het gesticht, waar hij nu als een echte prins in een hagelwit bed ligt en goed verzorgd wordt. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Deschamps Gilbert», Mol- leveld 10. Desmet Yvette, Keirselaar- straat. Vanneste Wilfried, Kweekstr. 20. Vandermersch Christine, Kortrijkstr. Himpe Gerard, Statieplaats 34. Tut- tens Godelieve, Oostroozebekestraait. Vannieuwenborgh Jan, Statieplaats 8. Overlijdens. Eeckhout Marie, West- straat 21. Dierckens Amelie, eohtg. y. Brouckaert Edmond, Bruggestraat 40. Brug'geman Cyriel, Krekelstr. 4. Huwelijken. Vankeirsbilck Feilden met Vuylsteke Yvonne, beiden v. Ingel munster. Defour Georges met Lloen Mariette, beiden v. Ingelmunster. Huwelijksbeloften, Debackere Cyriel v. Oostroozebeke met Catteeuw Simonne, v. Ingelmunster. Claerhout Julien v. Meulebeke met Kindt Anna v. Ingelmun ster. Demasure Cyriel met Lakeire Elodie, beiden v. Ingelmunster. Naes sens Leon v. Ingelmunster met Reynaert Mariette v. Izegem. Een ongeval dat goed afliep. ’s Avonds rond 22 uur kwam de Heer BURGERSTAND Geboorten. John Eyders. Groenestr. 163. Guy Devreeze, Bruggestr. 92. Freddy Vrielynck, Ontvoogdingstr. 36. Ghesquiere Maria, leperpoort 40. Ise- baert Marie, Bruggestr. 12. Dumortier F.egis, Harmoniestr. 37. Motte Michel, Hoogeweg 283. Camerlynck Jacoueline, Wervikstr. 120. Tremmery Thérèse, Wahisstr. 254. Lanerre Jean, A. De- bunnestr. 40. Grillet Anna, leperstr. 115. Dejonghe Cecile. Bruggestr. 282. Huwelijksaankondigingen. Vande- voorde Henri v. Meenen. en Anna Krysa v. Halewijn. Roger Pottilius, wever v. Meenén. en Agnès Saelens v. Halewijn. Marcel Debuck v. Meenen, en Hilda Acke v. Kortrijk. Paul Kimpe en Denise Vandenberghe, b. v. Meenen. Heyttens Jeroom v. Wevelgem, en Dekyen Raymon- da v. Meenen. Sterfgevallen. Jules Vanderhaeghe, 56 1.. Overwinningstr. 19. Victor Van- doolaeghe, 50 j.. v. Komen. Guillaume Ostyn. 67 j.. Ezelbrugstr. 38. Leonie Demeester, 74 j., Veurnestr. 85. Mau rits Deleu. 32 1., Weidestr. 11. Omer Blomme, 67 j.. Groote Markt 42. Geor ges Vanooteghem, 54 .1., leperstr. 151. Pierre Vancraeynest. 40 j., Volkslaan 98. Honorine Depreitere, 79 j., Rekkemstr. 49. Aline Poyer. 52 1., Benedictinestr. 9. Moreels Ivo, 83 j., Esplanadestr. 16. Debels Marguerite, 3 m., Donkerste. 18. Pype Liliane, 4 j., Parkstr. 36. Dupont Victor, 77 j.. Bruggestraat 350. Van Marcke Hendrik, 79 j., Moorselestr. 101. OP ZWIER DOOR MEENEN Vele huisvrouwen plaatsen hun vuil nisbakken op straat den dag dat de rei- nighéidsdienst zou moeten voorbijkomen; maar het gebeurt ook wel eens dat door onvoorziene redenen de vuilniskar niet kan komen langs bepaalde straten. De huisvrouwen vergeten dan ook wel vaak hun vuilnisbak ’s avonds terug binnen te halen, met het gevolg dat de voorbijgan gers door de duisternis misleid, over die bakken struikelen en wel eens vallen en zich aldus er" bezeeren. De vrouwen moe ten toch ook begrijpen dat dit een ge vaarlijk spelleken is de vuilnisbakken bui ten te laten staan en doen dan ook best die ’s avonds in te halen. Zooals wij voorzien hebben on den dag dat de jonge vrouw welke on 17 Ja nuari in de Leic gesprongen heeft achter de werkhuizen van Varhoutte. was het niemand anders dan Julia Verfaillie, ge boren den 30 Juli 1927, gehuisvest te Mee nen, Toekomststraat 29. Men heeft Zon dagnamiddag rond 5 uur het lijk van het jonge meisje uit de Leie getrokken te We velgem. De reden welke aanleiding gege ven heeft aan dit meisje is onbekend. Zondagmorgen heeft de kleine Mau rits Bruggeman, gehuisvest Meenen. Leie- kaai, een lijk van een vrouw zien over de sluizen der Vakschool wegspoelen. Aan vankelijk dacht men dat het hier het lijk van Julia Verfaillie kon zijn, maar het was bijna onmo’eliik dat zij in een vijf tal uren van Meeneh naar Wevelgem kon vlotten. Staat men hier niet voor het lijk van 'de 39-jarige Zoé Dewitte. die verle den week Donderdag te Wervik in de Leie moet gesprongen zijn, nadat zij zich veer tien dagen voordien den nols had over gesneden? De naaste toekomst zal ons leeren wat van ons vermoeden kan waar zijn. Door de Rijkswacht werd overgegaan tothét aanhouden van August Pillaert, gehuisvest leperstraat Kohing Albert- fondsdie een gevangenisstraf moest uitzitten. Er werd door Charles Ramon, ge huisvest Ed. Anseelesteaat 23. te Meenen, alhier een belangrijke som geld gevonden, welke bij op het politiebureel kwam de- poneeren. Een andere persoon, die niet wenscht bekend gemaakt te worden, vond even- GENEESKUNDIGEN DIENST DOKTERSDIENSTEN: Heer Dr Willem De- clerck, St-Hubertstraat 22; Heer Dr Jos. Pat- tyn, H. Horriestraat 2. Taxivoerder voor dezen dienst: Heer Nestor Wauters, Spanje- straat 98. APOTHEEKDIENST; Heer Dochy, Noord straat 112. BURGERSTAND van 4 tot 11 Februari 1343. Huwelijksafkondigingen. Valeer De- jonekbeere, dresder, niet Irene Casteleyn, xokin, b. v. Roeselare. Odiel Meeuws, autogeleider v. Gits, met Maria Rondelez, magazijnierster v. Roeselare. Juliaan Van- derperre, elektriekwerker, met Maria-There- sla Vanderboeven, naaister, b. v. Roeselare. Gustaaf Bouten, houtbewerker, met Eli sabeth Jacques, ‘vermicelbewerkster, b. v. Roeselare. Paul Anseeuw, dokter in ge neeskunde, met Joanna Caicoen, regentes, b. v. Roeselare. Huwelijken. Albrecht Vergote, graan handelaar v. Rumbeke, met Clara Degryse, kleermaakster v. Roeselare. Joseph Gode rts, mekanieker v. De Panne, met Antoinette Lietaert, winkelbediende v. Roeselare. Juul Vanden’oussche, fruithandelaar, met Maria Desmet, z. b., b. v. Roeselare. An toon Polak, werkstudent v. Frankfort aan Main (Duitschland)met Susanna Deruyt- ter, kokin v. Roeselare. Rogier Bourlez, autogelelder v. Ronse, met Maria Dejonck- heere, z. b., v. Roeselare. Geboorten. André Huyghe, z. v. Juul en Margareta Goossens, Gltsstraat 120 a. Herbert Callewaert, z. v. Marcel en Martha D’hondt (v. Beveren). Olga Dutry, d. v. Rogier en Maria Costerlynck, Groenestraat 129. Denise Tyberghein, d. v. Lucien en Julia Tiberghein v. Hooglede). Monique Hardeman, d. v. Albert en Ivonne Himpe, Fabriekstraat 39. Rogier Verbrugge, z. v. Silveer en Godelieve Lagrou, Gltsstraat 121. Antoon Platteeuw. z. v. Andreas en Rósa Bintein (v. PoelkanelleGery Feys, z. v. Albert en Maria W'iUemyns. Koornstraat 124. Anna Devlieger d. v. Julien en Anna De- ryckere. St-Jozeistraat 64. Luc Deprez, z. v. Albert en Elv.re Schacht (v. Staden). Emmanuel Driessens, z. v. Albert en Jo- zeflna Wyffels, G. Hoetstraat 21. Pierre Morgagne. z. v. Albert en Dionysla Tanghe, St-Amandstraat 22. Yvette Bolle, d. v. Majorle en Rosa Guilder t v. Oostnieuwker- ke). Monique Vanbiervliet, d. v. Georges en Angela Quaeshebeur, Bruggesteenweg 28. Georgette Calmeyn, d. v. Pieter en‘Mar griet Joye, Batavialaan 13. Rosanna Mis tteen, d. v. Georges en Ha Vanmoen (van Oekene) Sterfgevallen. Camiel Rondelez, 79 J., z. b.. echtg. v. Bertha Vandenberghe, Sint- Amandst-aat 16. Flavia Depreitere, 57 j., z. b., wed. v. Hector Arsen, echtg, v. Juul Vandecandelaere (v. Rumbeke)Florence Sanctorum, 69 j.. z. b., echtg. v. Karei Cas teleyn, Diksmuldesteenweg 220. Joseph Heyman, 2 w.. z. v. Leonard en Maria-Louise VierstraeteGltsstraat 5. Alfons Lef ere, 18 1., landwerker, ongehuwd (v. Beveren). Edmond Calmeyn. 4 j., z. v. Juul en Ma ria Vansuypeene, Koornstraat 107. Ed mond Swaenepoel, 69 j.. taxiverhuurder, echtg. v. Vlctorine Feys. St-Amandstraat 48. Hendrik Vandekerkhove, 30 j., vlas werker, echtg. v. Virginia Lammertyn, Kachtemstraat 167 b. Roger Verbrugge, 2 d., z. v. Silveer en Godelieve Lagrou, Gltsstraat 121a. Monique Desimpele, 6 m., d. v. Jeroom en Magdalena Verborgh (v. Moorslede). TAXIVOERDEES BINST DE WEEK H. Gustaaf Verstraete, Hot van ’t Henne- ken 48; H. Camiel Yssers, Herdersstraat 96; H. Adiel Ide-Vercruysse, St-M!chielsstraat 26. UITREIKING RANTSOENZEGELS - Het Stadsbestuur van Roeselare maakt be kend dat de uitreiking van de zegels der pe riode van 26 Februari tot 27 Maart 1943, zal ’ilaats hebben in den Stedelijken Bevoorra- •igsdienst, Leenestraat 46, gedurende 7 da- I, zooals hieronder vernield: Donderdag 18 Februari: de inwoners van de straten Nrs 1 tot 30; Vrijdag 19 Febr.: Nrs 31 tot 60; Zaterdag 20 Febr.: Nrs 61 tot 90; Maandag 22 Febr.: Nrs 91 tot 126; Dins dag 23 Febr.; Nrs 127 tot 155; Woensdag 24 Febr.: Nrs 156 tot 183; Donderdag 25 Fèbr.: al diegenen die zich niet hebben kunnen aanbieden op den gestelden dag. BONS VOOR BIJZONDER RANTSOEN- KOLEN AAN DE GEZINNEN MET: 1. - Kinderen onder de 6 jaar; 2. -6 Kinderen onder de 18 jaar; 3. - Ouderlingen boven de 75 jaar. De hoofden van gezinnen, die in de drie bovenstaande reeksen vallen en die in Ja nuari 11. hun aanvraag gedaan hebben in den Stedelijken Bevoorradingsdiensi, mogen een bijzondere bon voor 100 kgr. kolen ko men athalen op volgende dagen: Zaterdag 13, Maandag 15, Dinsdag 16 en Woensdag 17 Fe bruari 1943. De personen, die de bijzon dere bons afhalen, moeten In het bezit zijn van de gele kaart van het gezinshoofd, als ook van de gele kaart van de rechthebbende kinderen of ouderlingen. TOONEEL Zondag 7 Februari werd door de tooneel- groep Frank Schoup uit Gent, de geestige operette «Sepp’l» in de Patrla opgevoerd. BIJ belde opvoeringen was de zaal volledig bezet en dit was een der beste opvoeringen van het Scboup-gezelschap. We zijn er vast van overtuigddat bij een derde opvoering de naai weer bomvol zou zitten. lopen STADEN Burgerstand. Geboorten. Brackez Freddy, z. v. Camiel en Beaumont Henriette, Roesela- restraat. Sabbe Monique, z. v. Frans en Denys Germaine, Kleine Veldstr. Huwelijksbeloften. Teetaert André, landbouwer v. Merkem, en Vandecande laere Julia, fabriekwerkster v. Staden. Vanthuyne Remi, bakker v. Staden, en Everaert Zenobie. v. Avrechy (Frankrijk). Beeckaert Albrecht, arbeider v. Staden, en Rivière Adronie, v. Oostnieuwkerke. Huwelijk. Vanheule Joseph, been houwer, en Logghe Ivonne, naaister, b. v. Staden. Overlijdens. Decapmaecker Cyriel, 72 j., echtg. v. Lebbe Mathilde, Vijfwegen- straat. Vandevyvere Henri, 79 j., echtg, v. Willaert Alina, Diksmuidestraat. HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 14 Februari gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leopold Van- denbroucke, Diksmuidestr. 4, tel. Roese lare 50.20. De apotheek Degrijze is tot 12 uur ’3 middags. Het panorama van de ontwik keling der binnenlandsche en buitenlandsche politiek der Vereenigde Staten. Waarom hun intrede in dezen oorlog eenig geschiedkundig dokument BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Voor cis speciale kamer ter beteugeling van dsn slulknandel verschsnsn; Leon De C., uit Rollegem, die ervan beticht werd 4 schapen te hebben geslacht zonder vergunning. Hij werd verooraeelcl tot 1 jaar gevang en 31.500 frank boete. Ivo en Juul W.. uit Oostroozebeke, had den zich plichtig gemaakc aan diefstal van een zwijn, met braak en beklimming, ten nadeele van landbouwer Bourgeois Remi, uit Marke. Zij hadden vervolgens het dier in ’t geheim geslacht. Dit kost aan beiden 18 maanden gevang en 132 fr. boete. Albert L„ uit Ooigem. had zeep vaardigd zonder wettelijke vergunning, volg: 1.4C0 fr. boete Moc.tlwilligz landbouwer gestraft. Mau rits Desiïiec., landbouwer uit Dentergem, stond terecht wegens niet minder dan 20 overtredingen betreffende de ravitallleering. Hij had o.m. geen of te weinig aangifte ge daan van zijn tarwe-, tabak-, rogge- en aard appelteelt, alsook van de peulvruchten. Daar enboven weigerde hij verscheidene leverin- gen te doen. De koppige landbouwer werd veroordeeld tot 18 maanden gevang en een boete van 210.000 fr. Nalatige moeder. Romanie V., huis houdster uit Rollegem, had, wettige moeder zijnde. 2 minderjarige kinderen iri behoefti- gen toestand achtergelaten. Gevolg; 15 da gen gevang en 350 fr. boete. Nalatige vader. Frederik L., melkhan delaar uit Harelbeke, had verwaarloosd in het onderhoud te voorzien van zijn echtge- noote en kind. Gevolg: 8 dagen gevang en 350 fr. boete. Mellcdoopcrs. Germain? Germonprez, uit Oostroozebeke. stond terecht wegens ver- valsching van melk. Zij werd veroordeeld tot 3.500 fr. en 700 fr. boete. Luciaan Defoordt. uit Kortrijk, liep 525 fr. boete op wegens vervalsching van melk. Fietsdief stal. Doppée Louis, uit Meenen, had een flets ontvreemd ten nadeele van Du- thoit Jerome, uit Komen. Hij werd veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met uitstel. TENTOONSTELLINGEN In de rookzaal van den Stadsschouw burg exposeeren Mevr. Van de Kerckhoven en Jan Roose, beiden uit Kortrijk, nog tot 15 Februari e.k. Deze interessante tentoon stelling is voor iedereen vrij. In de Drie Mooren exposeert de jonge Gentsche kunstenaar J. A. Picia. TOONEELLEVEN Voor de leden van het DAVIDSFONDS trad het Antwerpsch, Voordracht-Kwartet van Eert de Boisop. De atmosfeer in de zaal was opbeurend; groot en klein was sterk geboeid. De afwezige Davidsfondsers hebben stellig iets zeer kostbaar en kunstvol gemist. DAVIDSFONDS. Morgen Zondag 14 Februari, te 14.30 en 17.30 uur, In de zaal l De Gilde twee vertooningen voor de Jeugd door het Smalfilmstudio Antwerpen». Als hoofdfilm: «Het Geheim van den Elffel-To- ren De Vendel s-opvoerlng gaat door mor gen Zondag 14 Februari, te 15 uur, in den Stadsschouwburg. De kaarten van 7 Februari zijn geldig. Wij vernemen met genoegen dat het «Komlteit voor het inrlchten van Kunstver- looningenhet seizoen 1942-’43 zal vervol gen met het nieuwe operette-meesterwerk van Frans Lehar: «DE TZ ARE WITCH FILMEN DER WEEK Gouden LanteernRoods Orchideeën. Ons Huis De Schotnmelmeld. Royal Schandaal om Dora. Feestpaleis Flirt. Vooraf U.F.A.-akcualiteiten en dokumen- lair? Film. ems een belangrijke som geld, en kwam die eveneens afgeven op het politiebureel. Volgende personen hebben de hler- navernoemde voorwerpen verloren. Mau rits Delva, gehuisvest Leopoldstraat 116, zijne portefeuille: Vanneste Theophiel, Moeskroenstraat 315, zijn brieventasch: naderhand heeft een jongen uit Lauwe zijn brieventasch gevonden en terugbe zorgd; Jeanne Verwimp, Lombaertstraat 22. te Antwerpen, heeft een lederen hand- tasch met geld en panieren verloren; Theophiel Rogge, Beekstraat 10, te Ha relbeke, verloor alhier zijn balluchon, vzelke op het draagtoestel van zijn fiets gehecht was; Parmentler Celina, Onder- wiisstraat 26, te Meenen, haar brieven- t& sch BIJ DE DE VLAG Walter Rummel, de wereldbefaamde kla- vlervlrtuoos, moest zijn recital uitstellen tot Maandag 15-dezer, te 7.30 uur. Wij doen een bijzonder beroep op al de muziekliefhebbers van Meenen en omliggende, deze eenige gele genheid te baat te nemen, want het zal de eenlgste maal zijn dat er te Meenen een kunstenaar van dit gehalte zal optreden. Wij herinneren eraan dat het recital doorgaat In de «De Vlag-haard», Bruggestraat 39, te 7.30 uur stipt. Op Zondag 21 dezer, te 3 ure stipt, treedt In de De Vlag-haardhet gunstig gekende Volkstooneel uit Brussel op, met het boertige stuk «Robert en Bertrand», waarin Renaat Grassin (het Ketje) en Mar cel Ameye. twee onzer beste tooneelspelers de hoofdrol hebben. Plaatsbespreking bij Marcel Cardoen, apotheker, Rrjselstraat. Wij kunnen verzekeren dat de zaal lekker verwarmd is. Stippen wij terloops aan dat op Vrijdag 26 dezer, te 7.30 uur, In de cinema «Cam pagne», leperstraat, de film Pour le Mé rite» afgerold wordt. Dé leergang Kinderopvoeding loopt ten einde; er zijn nog een paar lessen. WIJ inogen gerust zeggen dat het een succesvolle cursus was. Op 28 dezer zullen in de «De Vlag-haard» de diploma’s uitgereikt worden. Reeds in Maart wordt een andere cursus gegeven en wel «Kinderverzorging». De jon ge vrouwen en meisjes kunnen gerust zich van nu af laten inschrijven voor dezen leer gang en wel bij: Marcel Cardoen, bij Agnes Cardoen of bij Maria Demeulemeester. WEVELGEM Drenkeling- opgehaald. Zondagavond, omstreeks 5.30 uur, zagen schipoers, die met hun vaartuig aan de brug gemeerd liggen, een lijk op de waters der Leie drijven. Op het droge gehaald, stelden zij vast dat het het liik van een jong meisje betrof. De plaatselijke politie van het geval op de hoogte gebracht, ver scheen dadelijk ter plaatse en kon de eenzelvigheid van de drenkelinge vaststel len. Het geldt hier eeri zestienjarig meisje, Verfaillie Julia, wonende bij haar ouders in de Toekomststraat, te Meenen. Het meisje was sinds een drietal weken spoor loos uit de ouderlijke woning verdwenen. Fietsdiefstallen. Vanneste Julien, vlaswerker, wonende op het gehucht Kruishoek 63. had zijn rijwiel enkele O£;enblikken onbewaakt aan het gemeentenuis laten staan. Toen hij enkele minuten later terug buiten kwam, v/as zijn fiets gestolen. Ook landbouwer Valcke Roger, wenende te Meensn, Kortrijkpoort 46, mocht de verdwijning van zijn rijwiel vaststellen; deze jongeling had zijn rijwiel aan de kerkdeur laten- staan en na het eindigen van den dienst kon hij niet anders dan de verdwijning van zijn fiets vaststellen. ARMENTIERS Jong meisje en redder verdronken. Een jong meisje sprong alhier in het kanaal en verdronk samen met een jon geling die haar was achterna gesprongen om haar te redden. Een schipper die zich op ongeveer 100 meter van daar bevond, kwam toegesneld en poogde te vergeefs hen met een haak te redden. Het rijwiel dat de jonge redder ter plaats liet droeg den naam van Dejongheere, Armentiers. Het zou een jongeling- van 20 jaar oud uit de omgeving zijn. BAVIKIIOVE Overleden. De parochiaan-lnboorling Eerw. Broeder Joannes van het Orde der Minderbroeders (in de wereld Casteleln Aloïse). hier gebo ren In 1879. 13 In het klooster te S1>NlkIaas overleden. Aan de familie onze christelijke deelneming. HARELBEKE Aanhouding. Dinsdag deden gendarmen en kontro- leurs een inval bij J. D., wonende Toe komststraat. daar te Gent een persoon aangehouden werd met valsche tabaks bandjes, die hij verklaarde gekocht te hebben van J. D. Naar het heet, heeft de huiszoeking geen positief resultaat opge leverd. alhoewel een heele boel smokkel waar aangeslagen werd. J. D. werd niet temin aangehouden. Aanrijding. Donderdagavond verliet A. Sagaert, wo nende Kortrijksteenweg. zijn woonst. Op hetzelfde oogenblik werd hij langs achter aangereden door een auto, die Gent op reed. Heel het achterdeel der fiets werd kompleet verwoest. Gelukkig werd de man zelf niet gekwetst. Tooneelnieuws. Op Zondag 28 Februari, te 4.30 uur stipt, opvoering van het groot tooneelspel: BAAS BARTin 3 bedrijven, gevolgd door het mooi blijspel FLUPKEvan Jos. Janssens, door het tooneelgezelschap De Vriendenbond. onder leiding van Fons Beyls, in de feestzaal van het Kris ten Werkersverbond. Kaarten te bekomen in het café van het Kr. Werkersverbond en bij de leden, aan 8, 6 en 5 fr. HARELBEKE-STASEGEM Drie aanhoudingen. Drie Inwoners der wijk Stasegem. zeke re D.. bediende bij een officieels instelling, en O. en BI., beiden vleeschhouwers, wer den aangehouden. De aanhoudingen zou den geschied zijn door het feit dat D. aan beide slack'•'91s machtigingen tot het aan- koopen van dieren bezorgde, die dan deze dieren geslacht op de zwarte markt brach ten. Het onderzoek gaat verder. DESSELGEM Erge val De 37-Jarlge Devos Maria was aan het rei nigen van den keldertrap, toen zij opeens door een misstap uitgleed en beneden stuik te. In den val Is de vrouw met het hoofd te gen een snijdend voorwerp terecht gekomen en liep aldiis een diepe wonde op, benevens kneuzingen over het heele lichaam. DEERLIJK Jubilarisse overleden. De ouderdomsjubllarisse der bevolking, Ronsse Eugenie, geboren den 18 Juli 1848, is alhier ih. den ouderdom van 94 jaar en 6 maanden overleden. De duurbare aflijvige Is de schoonmoeder van Meester René Van dekerckhove. Aan de familie onze innige ge voelens van deelneming. Tentoonstelling. De kunstschilder C. Leermakers uit Oude naarde stelt hier in de zaal Cambrinus een reeks schilderijen tentoon. ST-LODEWIJK-DEERLIJK Diefstal. De genaamde Cyr. Vandenhoutte had bij Avet G. een bezoek gebracht en er zijn fiets op den afgesloten koer geplaatst. Tóen hij nu wat later meende te vertrekken, was de fiets ontvreemd. Het plaatnummer is 167298. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. André Himpe. Vera Dhaeygere. Lucienne Dewinter. Paulette Pothé. Jan Declerck. Huwelijken. Alfred Dewitte met An na Ducatteeuw. Jan Coppens met Al- bertine Secember. Albert Cauwenber- ghe met Allee Vanthuyne. Ephrem Vanhauwere met Agnes Lombaert. Adelin Desmet met Martha Declerck. Albert Dierick met Sidonie Deruyck (Wor- tegem). Marcel Craye (Oostende) met Blanche Dufoort. Sterfgevallen. Esther Vanbesien, 17 j. Remi Vanderstichelen. 70 j. Désiré Dejonckere, 60 j. Christiane Scherpe- reel, 5 m. Gerard Delbeke, 40 j. Ongeval. De 18-jarige Marcel Dhuyvetter was be zig met een muur te witten en stond hier voor op een steiger. Deze sloeg plots Om en genaamde viel hals over kop ten gron de. Een bijgeroepen geneesheer stelde een breuk vast van den linkerschouder. HEESTERT Diefstal. Dieven hebben de afwezigheid der echt- genooten Algoet Henri te baat genomen om in te breken en er beslag te leggen op allerlei levensmiddelen, kleederen en huis- huidbenoedigheden. HELKIJN Bevolking aangegroeid. Gedurende het verloopen jaar werden 21 huwelijken voltrokken. De bevolking is met negen aangegroeid, zijnde 2215. De ■gemeente telt 73 vreemdelingen. Er wer den 38 sterfgevallen geboekt (16 manne lijke en 22 vrouwelijke gesl.) terwijl 24 geboorten ingeschreven werden (13 mann. en 11 vrouw, geslachten). DOTTENIJS Melk gestolen. Ten nadeele van den landbouwer Gas ton Debruyne, wonende gehucht De Scarpewerd voor zijn woning een kruik met 25 liter melk gestolen. 360 Kgr. tai we gestolen. Onbekenden zijn ’s nachts binnenge drongen op de hoeve van landbouwer Georges Prat. Door het zoldervenster sto len zij 300 tot 350 kgr. tarwe.- MOESKROEN Dief aangehouden. Twee douaniers hadden de verdachte gangen opgemerkt van een kerel, drager van een paid Ze spraken hem aan en von den hem in het bezit van 20 meter stof. Ondervraagd over de herkomst daarvan, bekende hij deze gestolen te hebben in twee winkels van de stad, gelegen Door- nikstraat en Steenweg op Rijsel. Zulks werd juist bevonden en het gestolene werd aan de eigenaars teruggegeven. De dief, zekere Albert Vanbruaene, 26 jaar oud, woonachtig te Aalbeke, werd naar het kommissariaat geleid. Intusschen deed met een huiszoeking in zijn woning waar men nog een 100-t'al meter wollen stof aantrof. Hij loochent echter dit goedje te hebben gestolen. Niettemin werd het aangeslagen. In den waterput verdronken. In den waterput van een oude herberg werd hit lijk gevonden van Henri Van- landejem, 34 jaar, steker, wonende Palm straat. Naar het schijnt leed de man aan een zenuwziekte. Geheime stokerij. Tengevolge van zekere vermoedens ten laste van Lamne Albert, werd daar een huiszoeking gedaan en zekere stoffen in gisting ontdekt, doch geen apparaten. WINGENE Davidsfonda. De nieuwe propaganda-tocht mag schit terend geslaagd heeten: voor 1943 lieten zich 55 nieuwe leden inschrijven, zoodat ’t ledenaantal in de voiksreeks tot 431 gestegen is. Er is ook vooruitgang in de keurreeks: 19 tegen 11 in 1942. Doch de verrassing komt nog in de jeugdreeks, waar het ledencijfer klop verdubbeld is: 79 leden! Het Davidsfonds van Wingene staat er goed voor en geniet de gunst van eenieder. Niemand mag verwaarloozen de voordracht van M. André Demedts over Edw. Vermeulen bij te wonen, ’t Is te doen op 17 Februari, te 18.30 u., in den Kath. Kring'. Elk zegge ’t voort. Er wor den drie werken van dezen schrijver on der de aanwezigen verloot. J ongelingenretre t. Zondag werden al de jongelingen van Wingene dringend uitgenoodigd deel te nemen aan de jaarlijksche retret. Ze werd van Woensdagavond tot Zondagmorgen met sukses gepredikt door den beroemden Wingenschen predikant E. P. G. ’t Kint, redemptorist te Roeselare. De groote avondsermoenen waren dan ook talrijk bijgewoond. Deze retret zal de Wingen- sohe jonkheid deugd gedaan hebben. Bij een brand. De vorige week Donderdag is plots brand ontstaan in de woning van Emeric Dedeyne, werkman, wonende in de Oude Steenbakkerijlangs den grintweg van De Koker naar 't Leegtje Hoewel de brandweer er seffens bij was, is er veel schade aangericht. De oorzaak dezer brandramp is niet gekend. En ongeluk kiglijk bestaat er geen verzekering. Doch algauw hebben een dozijn goedhartige menschen het op zioh genomen, wat geld en goederen in natura in te zamelen, ten voordeele van dit beproefd, arm, talrijk gezin. De parochianen geven gaarne en toonen dat soldariteit voor hun geen ijdel .woord is. Daar halen ze eere van! Burgerstand. Geboorten. Gerarda Braeckevelt, Raakske. Mare Buddaert, Bouckhout. Lutgarde Kerckaert, Perstalle. Paula Vandendriessche, Munken. Gery Mor tier, Tieltstraat. Huwelijken. Michel Braet met Cecilo Vergote, landb. v. Wingene. Karei Naessens, vlasbewerker, met Maria Plo- vie, huiswerkster, beiden v. Wingene. Gerard Vanlaere, landb. v. Wingene, met Oliva Debraeve, landb. v. Meulebeke. Marcel Dannecls, schrijnwerker, met Ma ria Van Hulle, landbouwster, beiden v. Wingene. Leon Allaert met Agnes Scherrens, landb. v. Wildenburg. Overlijdens. Ivo Vandekeere, 86 j. landb., St-Jan. Sidonie Boucquaert, 73 j., huish., wed. v. Leonard Spriet, Bar- rierke. August Decock, 49 j., metser, echtg. Elvina Desserranno, Wulfhoek. Karel-Louis Famil, 83 j„ kalsijdelegger, echtg. Clemence Verfaillie, Zandbergstr. Karel-Louis Deweerdt, 81 j., werkman, Futselstraat. aEPHfflHÏ03HHSaH35ïn23E8IH!SBSH®aB Zooals men zich zal herinneren werden vóór een 14-tal dagen in de Groeninge- stede drie fietsdieven in de val gelokt door een bijzondere bewaking in^erioht 111 de inrijpoort van een groot spijshuis in de Doornikstraat. Drie jeugdige fiets dieven, de gebroeders Paul en Alfred Coucke, van de stad, en Alfred Gazon, uit St-Joost-ten-Noode, weiden aange houden. Heer adjunkt-kommissaris Arth. Blondeel dwong de jeugdige boeven over te gaan tot volledige bekentenissen waar bij ze zelfs de plaats aanduidden waar hun gestolen fietsen, indien zij deze aan den man niet konden brengen, in de Leie werden geworpen. Zaterdagochtend, rond 9 uur, werden de drie dieven door de rijkswacht naar de aangeduide plaats ge leld alwaar aan de Diksmuidekaai langs de Kleine Leie niet minder dan zeven rijwielen werden bovengehaald. mgisanKiasiaagiHiliiis&iHsnsigisHOBEHZEii BEN KDOPER VAN in goud zilver of brons. Boeken over geld stukken, alsmede alle antiquiteiten. TINCHANT, penningkundig expert, Kunstlaan 19, BRUSSEL. Daar ik moet zien wat ik koop kan ik den prijs niet opgeven per briefwisseling. BBsivsaBaaHoaBiiHBaBaHBHMaau MECANIEKE-ELEKTRIEKE BRIJKENBAKKERIJ te koop: «Four Hofman». Schrijven: Agentschap ROSSEL M.L. 8, BKVWELj

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3