I IZtï 7 Meenensc Ae J Uit 111 Tieltsche ft Roeselaarsche I Uit ’t Kortrijksche ij Uit }t Izegemsche WW UIT KORTRIJK UIT IZEGEM UIT ROESELARE UIT TIELT DewMk UIT MEENEN ~PIANOS OPENSTAANDE PLAATSEN BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT EEN NIEUWE LINIMENT TEGEN RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN De 6. waar in volgende tot 11 is. moeten ouder zijn dan 18 jaar. Men go als langstelling gevolgd. De Burgemeester, Liefdesdroom Ernstige aanrijding. Zekere Cyrlel Maes, 68 j., uit Ardooie, wilde de Bruggestraat oversteken, doch had niet ongemerkt dat een auto kwam aangereden gevoerd door Defour Gaard, varkenshandelaar uit Meulebeke. De ou derling werd omvergereden en ten gronde gesnakt. De autovoerder deed al het mo gelijke om te remmen. Maes werd met een hoofdwonde en een gebroken linker schouder opgenomen. Hij weid naar zijn woning overgebracht. Wervingsreserve. Het College van Burgemeester en Schepe nen van de Gemeente Meulebeke heeft in zitting van 21 Januari 1943. besloten over te gaan tot de aanwerving van reserve-hulp- krachten, die ten gepasten tijde zullen aan gewend worden voor het uitvoeren van tij delijke of gelegenheldsopdrachten in de ra- vitailleerlngs- en rantsoeneerlngsdiensten. De candidaten voor deze wervingsreserve zullen aan de volgende voorwaardeu dienen te voldoen: 1) Belg zijn en van goed gedrag en zeden. 2) Minstens 18 jaar en hoogstens 50 Jaar oud zijn. De wet van 1919-1924 en het be sluit van 10 November 1942 zijn van toe passing. 3) Minstens diploma van lager middelbaar onderwijs bezitten. 4) Een uurloon van 5 fr. wordt toegekend. De aanvragen, vergezeld van de vereischte bewijsstukken (uittreksel uit geboorteakte, bewijs van nationaliteit, getuigschrift van goed gedrag en zeden, bewijs van niet In schrijving in het jodenregister, studiegetuig schrift, bewijsstukken van gebeurlijk voor keursrecht, getuigschrift van goede gezond heid) moeten aangeteekend toegezonden wor den aan den Heer Burgemeester vóór 24 Fe bruari 1943. Het inschrijven op de rangschikkingsrot verleent geen aanspraak op vaste aanstelling voor bepaaldert duur In de administratieve kaders. Op last: De Secretaris, Mattelin^ STAD KORTRIJK Aanwerving van lijdelijke Bedienden. Het College van Burgemeester en Schepe nen brengt ter kennis der belanghebbenaen dat zal overgegaan worden tot samenstelling eener wervingsreserve van tijdelijk personeel. Gestelde voorwaarden: a) Belg zijn; b) Van goed gedrag en zeden zijn; c) Leeftijd; op 1 Maart 1943 den ouderdom van 18 Jaar bereikt hebben en 55 jaar niet overschreden; 60 jaar voor de begunstigden der wetten van 3-8-1919 en 21-7-1924. Aanvangswedde12.600 fr., meer de wette- lijke verhooglng. Gezins- en geboortetoelage. De aanvragen moeten gericht werden aan den Heer Burgemeester bij aangeteekenden brief, uiterlijk ter post besteld op 1 Maart 1943 met bijvoeging van volgende stukken: 1. Getuigschrilt van nationaliteit, goed ge drag en zeden en van. niet inschrijving in het Jodenregister 2. In voorkomend geval, de bewijzen op men voorkeurrecht doet gelden. De kandidaten zullen aan een bekwaam- heidsproef moeten voldoen en aan een ge neeskundig onderzoek onderworpen worden. Kortrijk, den 16 Februari 1943. Op bevel: De Stadssecretaris, De Burg, en Schep., L, DESMET.Ir L. RYCKEBOER. GEMEENTE MEULEBEKE haard Bruggestraat' 39. te 3 uur zeer strot. Prijzen der plaatsen: 15, 12. 10 en 5 fr.; met 50 afslag voor de leden der «De Vlag». De plaatsbespreking is volop aan gang bij Marcel Cardoen, apotheker. Vrijdag 26 Febr., te 7.30 uur, in Ci nema Campagne, leperstraat, wordt de mooie film Pour le Mériteongevoerd. Speciaal aanbevolen aan de bevolking van Óns Dorp, Roo Campagne en de leperstraat. "'"vt een inbreker. Sioen trok opnieuw de deur toe eri liep naar boven hulp roepen. Noch tans was het reeds te laat toen hulp op daagde: de dief was reeds verdwenen uit het huis. Emiliane Van Look, ziekenverpleeg ster, gehuisvest te Herenthout bij Ant werpen, kwam met den tram uit Moes- kroen naar Meenen. Zij zag zich verplicht door den trambediende het handkoffer welke zij bij zich had, op het platform van den tram te plaatsen. Toen zij te Meenen afstapte was het handkoffer, waarin haar kleederen, boeken, eetwaren en dergelijke, verdwenen. Een andere reiziger kon zeggen dat een vrouw, welke te Rekkem afgestapt was, het koffer me degenomen had. Marie Demartenaere. gehuisvest Ko ningstraat 33 alhier, stelde vast dat een persoon die bii haar geweest was, 2 paar manschoenen en een naar vrouwenschoe nen medegenomen had. Isabella Six, gehuisvest te Meenen, Vaubanstraat 24. vond een geldbeugel met een zeer belangrijke som geld in. Zij bracht dit naar'het politiebureel. Henri Decuypsre, politieagent. op dienst met een douanier, vond een brie- ventasch, welke ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Roger Verhaeghe, gehuisvest School straat 24, heeft een belangrijke som geld in lo'sse bankbriefjes gevonden en op het politfe’bureel gebracht. Volgende personen hebben voorwer pen verloren: Dina Lehouco. Rijsselstraat 160 te Halewijn, een gouden armband; Verfaillie Yvonne. Weststraat 24, een geldbeugel met geld; Valcke Gerard, Gui do Gezellelaan 25, een wollen dames- iacquette; Vanneste Maria. Moorselestraat 90, een geldbeugel met een belangrijke sem geld; Decock Albert, Rijselstraat 1G6. een brieventasch met een flinke som geld. BIJ DE «DE VLAG» Maandag jl. trad den wereldbefaamden klaviervirtuoos Walter Rummel op in de De Vlag-haardmet een prachtig reci tal. De zaal was flink bezet en de toe hoorders hebben het zich in geen geval beklaagd. In alle geval kan men zeggen dat diegenen die er tegenwoordig waren bewezen hebben dat ze medegeleefd heb ben wat een Rummel voordroeg, want het langdurig applaus welke den kunstenaar ten deel viel, was veelzeggend. Dit had dan ook voor gevolg dat Walter Rummel j-i- „..i—van Liszt en twee werken van Chopin, ten BURGERSTAND Geboorten. Debrulle Sonia, Y. Ser- ruysstraat 44. Denys Jacqueline, We verstraat 8. Vanhoist Mare, G. Leman- straat 12. Vandenbussche Nora, van Dadizele. Dewijze Georgette, Noordkaai 9. Delaere Marie, Bleekerijsteeg 23. Maes Jacky, Bruggestraat 395. Deprae- tere Anna. v. Lauwe. Dekeerschieter Marcella, Weststr. 6. Verduyn Marie, Bruggepoort 117. Desmet Etienne, Ko ningin AstWdplein 45. Van Looy Pierre, Moorselestr, 29. Lahousse Luc. Brugge straat 20. Verhoeven Oswald, Kortrijk- straat 356. Huwelijksaankondigingen. Vander - meeren Roger en Samijn Raymonde, b. te Meenen. Prouvost Maurits, te Neu- ville-en-Ferrain, en Duyck Antoinette, te Meenen. Loonis Daniël en Feys Mathil de. b. te Meenen. Vanbiervliet Leon en Decock Godelieve, b. te Meenen. Schel- deman Leon en Defieuw Hildora, b. te Meenen. Eiard Gerard en Clerick Elza, b. te Meenen. Mabieu Marcel en Be- haeghe Andrea, te Wervik. Ameele Henri, te Beselare, en Geldhof Solange, te Meenen. Pille Henri en Nowé Anna, b. te Meenen. Sterfgevallen. Lambelm Pauline, 68 J, Barakkenstr. 43. Lacointere Henri, 75 .1., A. Debunnestr. 19. Delvo Petrus. 68 i, Riiselstr. 121. Malfait Celina. 77 j.. Volkslaan 300. Vancalberg Pauline, 53 j.. Barakkenstr. 12. Lernóut Ger mans, 48 j., Hoogeweg 20. Debusschere Henri. 56 j„ Bleekerstr. 102. Verfaillie Julia, 16 j., Toekomststraat 29. rig uitzag, werd hem eten en drinken f*» geven. Toen hij zich goed en wel voorzien had, moest hij even naar de W. C. Daar hij wat al te lang weg bleef, begon men achterdocht te koesteren. Men ging een» kijken, doch Verscheure was nergens meer te zien. Bij nader onderzoek bleek dat hij verdwenen was met den regenjas en den velo van den zoon des huizes. Liefdadig heid is dikwijls een ondankbaar werk. LEDEGEM Een ingewortelde gewoonte. Het werd zoo stilaan in onze gemeente de gewoonte dat men een zerk op het kerkhof plaatste zonder den grond te be talen. Door het Gemeentebestuur werd er daarom een aktie op touw gezet, om de belanghebbenden den grond te doen be talen. Op deze manier is er reeds onge veer 17.000 fr. binnengekomen. Geslaagde aktie. Verleden jaar werd er door ’n 15-tal schapenhouders te weinig wol ingeleverd. De kontroleurs hebben een aktie gevoerd om dit tekort aangevuld te krijgen. Zo zijn in deze aktie volkomen geslaagd. Visch. Ook onze gemeente werd met verschil lende duizenden kilos visch bedeeld. Van. te voren werd hij in onze gemeente ge leurd aan 3 tot 3,50 fr. per stuk. Nu be taalden de menschen 13 fr. het kilo. Na tuurlijk was de visch van harte welkom. DADIZELE Burgerstand. Geboorten. Lefevere Roza, d. v. Ca- miel en Syoen Irma. Verscheure Dina, d. v. Gerard en Vandermersch Bertha. Vandenbussche Nora, d. v. Julien en Demeulemeester Margaretha. Overlijden. Deltour Euphrasie, 88 j., wed. v. Grymonpon Constant. Huwelijksbelofte. Delporte Leon en Lauwers Godelieve. Nieuwe rantsoenzegels. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge deeld worden op Donderdag 25 Februari op het Gemeentehuis op de gewone uren en in de bekende volgorde. BURGERSTAND Geboorten. Palmei- Lefebre, z. v. Gentil en Adriana De Vos (v. Oostroozsbeke). Antoine De Jonckheere, z. v. Frans en Augusta Van Nieuwenhuyse (v. Eegem). Maria Ysebaert, d. v. Juuen en Maria Cruyse (v. Markegem). Greta De Meestere, d. v. Roger en Francine Dupont, 9’ Wijk 10. Azer De Schuyttr, z. v. Adiel en Elisabeta Ds- vliegher (v. Kanegem)Bernice De Schout, d. v. Antoine en Margareta De Deurwaarder, 9“ Wijk, 647. Victor Carton, z. v. Robert en Elza Van der Ougstraeto, 1” Wijk, 111. Willy Durieu, z. v. André en Dina Nuyttens (v. Meulebeke). Noël Arinckx, z. v. Leon en Germana Herman (v. Rumlllies). Ma rie Ondank, d. v. Marcel en Ivonna Hoste (v. Wingene). Christiane Supply, v. Georges en Marcella Vandevoorde (v. Zwe- vezele Huwelijken. Frans Vannieuwenhuyse v. Wingene, met Joanna Demeyer v. Tlelt. Maurice Van Quaquebeke met Paula Dier- ckens, b. v. Tlelt, Marcel Vermeulen v. Meulebeke, met Clara Dobbelaere v. Tlelt. Marcel Lootens, landwerker, met Antoinette De Paepe, stikster, b. v. Tlelt. Overlijdens. Mathilde Ide, 85 j., wed. v, Impe Edmond, Brugstraat. Louis Carlu, 78 wed. v. Herman Marie, Dentergem- straat. Camiel De Vos, 42 j., ongehuwd (v. Pittem). LEERGANGEN Gezien het groot sukses welke de leergan gen, die ingericht werden door het werk van den leertijd, gehad hebben verleden jaar, worden er opnieuw gegeven en wel als volgt: a) den Zondag: heerensnijkunde, van 9.30 tot 11 uur en een volmaKingscursus voor kleermakers, enkel toegankelijk voor die genen welke slaagden In het examen snij- kunde, van 11 tot 12.30 uw; b) den Donderdag: Damessnljkun.de, van 3 tot 4.30 uur en een volmakingscursus voor kleermaaksters, enkel toegankelijk voor die- genne die slaagden in het examen snijkunde, van 4.30 tot 6 uur. Die 4 cursussen omvatten elk 30 lessen, die onderscheide.ijk op Zondag 7 en Don derdag 11 Maart aanvang nemen. C) Vervo.gens een leergang van boek houden vcor bakkers, omvattende 15 lessen, aanvang op een nog te bepalen datum, van 3.30 tot 5.30 uur namiddag. Al deze lessen worden gegeven In de Kort- rijkitraat 60, te Tlelt. Inschrijvingen.worden van heden af genomen bij dexi H. Henrl Bossaert, Hoogstraat 59, Tlelt. POELBERGMOLEN Door een besluit van 13 Januari jl., ver schenen in het Staatsblad van 5 Februari, werd de Poelbergmolen, eigendom van Me- juffer Mulle de Terschueren, overeenkomstig de wat van 7 Augustus 1931 gerangschikt om zijn artistieke, oudheidkundige en historische waarde. Deze rangschikking onder de mo numenten geschiedde na advies van da Com missie van Monumenten en Landschappen en na een beslissing van c’e Bestendige De putatie van den Provincialen Raad, door den secretarls-generaal van het Ministerie van Openbaar Onderwijs. Het praktisch gevolg hiervan zal dus zijn dat er aan den molen geen afbraak- of veranderingswerken mogen gedaan worden, tenzij na goedkeuring van de Commissie. Deze Commi»sie zal daaren- buiten alles doen om den innen te behouden, ELECTKICITEIT Het schepencollege heeft de tarieven van de electrlclteit .voor het eerste kwartaal 1943 als volgt vastg’esteld; voor de private ver lichting: 2,80 fr. per kwu. en voor de kleine drijfkracht: 1,46 fr. per kwu. In deze prijzen zijn respectievelijk 0,70 en 0,35 Ir. begrepen tot delging van het door de stad belegde kapitaal en intresten tot uitbreiding van het electrisch net. Te koop: verscheidene schoone okkasie- pianos, gansch hersteld en zoo goed nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS Markt, £1, Tielt> op Dinsdag 2 Maart, voormiddag, voor de letters E tot en met S; Woensdag 3 Maart,, voormiddag, van T tot Z. In de gewone volgorde. De volgende weken der maand enkel den Dinsdag. Koolbons. In de loop der toekomende week zullen de koolbons uitgebeeld worden voor het aanvullend rantsoen van 125 kgr. per huisgezin. (Zie nader uiteenzetting aan- plafcbrief aan de poort van ’t Gemeente huis.) Bericht aan de Landbouwers. De landbouwers die koeien zouden heb ben die gekalfd zijn sedert 1 Januari tot op heden mogen Maandag en Dinsdag voormiddag, zijnde 22 en 23 Febr., koei- z,egels komen halen op ’t Sekretariaat van het N.L.V.C. tegen 1 ‘fr. de zegel. Anderen komen hiervoor niet in aanmerking. Waarschuwing. Men verzoekt ons van ambtswege ken nis te willen geven dat alle jonge lieden die ten volle 15 jaar oud geworden zijn, verplicht zijn zich aan te bieden bij de bediende van den Burgerstand, voorzien van een foto, ten einde zich eene een- zeivigheidskaart aan te schaffen. Diegene die hoogergenoemden ouderdom over schreden hebben en geen drager zijn van een eenzelvigheidskaart zijn strafbaar. Ongeval. De genaamde Remi Boone en Gerard D’Hondt, wonende Oosthoek alhier, kwa men verleden week van Roeselare met twee wagens steenen, getrokken door twee paarden. D’Hondt die aan de tweede vra gen waakzaam was hoorde plots een vrachtauto naderen. Bij het willen plaats maken voor het voertuig ging hij te dicht bij den wagen en werd hierdoor gevat door het voorwiel van zijn wagen. Hij werd hierdoor een knoezel gebroken. Dok ter Goethals seffens ontboden, legde het eerste verband en achtte het noodig hem naar de kliniek te Izegem te doen over brengen. Gerard zal een langen tijd on bekwaam zijn tot werken. Wij gunnen hem nochtans een spoedig en algeheel herstel. Voetbal. Onder hevige wind ving de wedstrijd op vastgestelde uur aan. S. K. Staden koos windvoordeel. Bijna gansch de eer ste helft der wedstrijd waren de ónzen de ’baas. Het gelukte hen echter maar een punt aan te teeken waar tegenover Le Bizet er twee doelde. Na de rust zou het een lastige strijd worden. Staden vangt aan en maakt een doel, waarna de paarsen kort daarna de stand op 3-2 brengen. Deze time is Le Bizet de baas; het gelukt hen dan ook nog eens het le der in de netten te jagen vooraleer de scheidsrechter het einde floot met 2-4 overwinning voor Le Bizet. Een gelijk spel had wellicht de waardigheid der beide clubs kunnen weergeven. Hoog de moed jongens; betere uitslagen staan U te wachten. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Vandamme Elza, d. v. Omer en Vanneste Maria. Nuttens Maria, d. v. Jerome en Goethals German- na. Tailleu Jackie, z. v. Joseph en De- bruyne Julienne. Brouekaert Raphael, z. v. Hector en Denolf Zoë. Denys Mo nique. d. v. Achiel en Desmet Maria. Vandewalle Anny, d. v. Albert en Van- deputte Georgette. Tyberghein Denisa, d. v. Luciaan en Julia Tyberghein. Swaenepoel Denise, d. v. Paul en Coude- nvs Joanna. ’Overlijdens. Loontjes Eudoxie. 64 j., echtg. Dekeyzer Cvriel. Wyballie Lu- dovica, 86 j., wed. 'Pype Désiré. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 21 Februari waargenomen worden door Dr Leo AMERY, Diksmuidestraat 30. Tel. Roeselare 50.04. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is open tot 12 u. ’s mid dags. Werk van den Akker. De groentezaden zijn binnengekomen en zijn van primakwaliteit. Deze kunnen afgehaald worden bij Meester Honoré De Blaere, Beverenstraat, Hooglede. Rantsoenzegels. De nieuwe rantsoenzegels zullen uitge reikt worden voor St Jozef: Maandag 22 Febr.: ’s voormiddags van 881 tot 990; ’s namiddags 991 tot 1060. Dinsdag 23 Febr.: ’s voormiddags van 1 tot 110: ’s namiddags 111 tot 220. Woensdag 24 Febr.: ’s voormiddags van 221 tpt 330; ’s namiddags 331 tot 440. Donderdag 25 Febr.: ’s voormiddags v. 441 tot 550; 's namiddags 551 tot 660. Vrijdag 26 Febr.: ’s voormiddags van 661 tot 770; ’s namiddags 771 tot 880. Eenzelvigheidskaarten en gele kaarten mede brengen. Tooneel. Onze plaatselijke tooneelkring Exel- siorvoert op Zondagen 28 Febr. en 7 Maart het fijn geestig karakterspel: «Het Kostbare Leven van Von Moserop. Be gin té 4.30 uur. Kaarten aan 8 en 6 fr. Nog steeds de dievenbende. De dievenbende, die de omstreken van Roeselare sedert enkele maanden onvei lig maakt, heeft weer van zich doen spre ken. In denzelfden nacht werd er op vier plaatsen ingebroken. Al deze inbraken hadden plaats in de Kleine Stadenstraat. Bij Pauwelein Adolf, Kleine Staden straat 67, bleef het bij een poging. Het keldervenster werd uitgenomen, doch daal de dieven waarschijnlijk gerucht hoorden, hebben ze het daarpij gelaten. Bij Decapmaeckér Godelieve, KI. Sta denstraat 80, werd ingebroken en 85 kiio tarwe gestolen. Bij Pauwelein Camiel, KI. Stadenstraat 82, werden 30 kilo tarwemeel en 5 broo- den gestolen. Bij Degraeye Jules, KI. Stadenstraat 84, werd een varken van ongeveer 75 kilo ter plaatse geslacht en medegenomen. Het is te hopen dat men deze bende eerstdaags onschadelijk zal kunnen ma ken. M. GUTS Burgerstand. Geboorte. Vanhoutte Paula, d. v, Ge rard en Bertha Veryser, Rantsoenzegels. zullen uitgereikt U'ChUl, JLJL1 V UlgCJllUV orde: van 9 tot 10 u.: de Nrs 0 tot 125; van 10 ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad verzekerd door Apotheker Michel VERHAMME, Roesela- restraat. BURGERSTAND Geboorten. Nicole Vandoorne, d. v. Auguste en Juliana Saelens, Roeselarestr. 378. Marie-Jeanne Snauwaert, d. v. Eujjeen en Elvira Van Eeckhoutte, Kach- tem. Gilbert Coysman, z. v. Albcricus en Maria Noppe, Ardooie. Marnix Be- heydt, z. v. Gilbert en Leona Mestdagh, Molstr. 16. Norbert Labeeuw, z. v. Mau rice'en Marguerite Debal, Droegen Janstr. 28. Freddy Demuynck, z. v. Albert en Lia D’heygers, Kortrijkstr. 44. Annie Acx, d. v. Edmond en Alena Vercruysse, Roeselarestr. 564 j. Jeannine Braecke, d. v. Michel en Dina Wittebolle, Ingel- munster. Annie Allewaert, d. v. Emiel en Sidonie Hoornaert, Marktstr. 27. Christine Vangroenweghe, d. v. Henri en Gabrielle Lefever, Groeninghestr. 18. Guido Derieuw, z. v. Gustave en Helena Maertens, Meenenstr. 78. Jeannette Willaert, d. v. Antoine en Marie-Louise Defour, Ardooie. Overlijdens. Leonie Poppe, 54 j„ kloosterzuster, Gentstr. 37. Werner Segers, 1 m. 12 d., Hondekensmolenstr. 6. Camiel Demeyere, 20 j„ student, z. v. Alphonse en Maria De Cleene, Bellevue- straat 60. Adrpnie Lafere, 73 j„ huis houdster, wed. Leander Wylin, St-Eloois- Winkêl. Maria Baekelandt, 69 j„ huis houdster, echtg. Victor De Splenter, In- gelmunster, Maurits Gysels, 26 j., bak ker, z. v. Henrl en Stephanie Verleye, Wielsbeke. Martha Billiouw, 52 j„ kloosterlinge, Gentstr. 37. Petrus Du- baere, 82 j., z. b., echtg. v. Maria Seys, Stuivenbergstraat 80. Huwelijken. Jules Mercier en Maria Hellebuyck, b. v. Izegem. Frans De- clercq, v. Kachtem, en Lucienne Beheydt, v. Izegem. Jules Capelie en Antonia Depuydt, b. v. Izegem. France Blon deel, v. Oostnjeuwkerke, en Margareta Detpyck, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Paul Ver cruysse, v. Lendelede, én Maria Grys- peerdt, v. Izegem. Michel Naessens en Maria Seynhaeve, b. v. Izegem. Florent Deldvcke en Alina Priem, b. v. Izegem. Odiel Dekimpe, v. Lendelede, en Susanna Priem, v. Izegem. Maurice Himpe, v. Izegem, en Marcella Vermeersch, v. Gul- legem. Francois Belde, v. Antwerpen, en Ivonne Hostekint, v. Antwerpen, voor heen te Izegem. TOONEELFEEST Het bekende operettengezelschap Frank Schoup uit Gent, komt morgen Zondag 21 Febr., andermaal naar onze stad, met twee opvoeringen der bekende operette Paganini», op muziek van Franz Lehar. Deze vertooningen gaan door om 2.30 urn en om 7 uur, telkens in de feestzaal van het Gildenhuis, Kruisstraat. BIJ DE UNIE In de kinemazaal Plaza Kruisstraat, word door de Unie voor Hand- en Gees- tesarbeiders, een belangrijke bijeenkomst UNIE Een afgevaardigde van de Unie der Hand en Geestesarbelders houdt zich regelmatig lederen Dinsdag ter beschikking van de be langhebbenden in de bovenzaal van het stauhuis voor allerlei inlichtingen over so ciaal dienstbetoon. Op Dinsdag eerstkomende geeft de Unie, in ae zaal Rio, Hoogstraat, en Sim voorstel ling ter gelegenheid van een algemeene ver gadering. De toegang is volledig vrij. WINGENE Kinderwelzijn. Ds verkoop van maïzena, St-Maartens- voedsel en vitaminen moest een week uit gesteld worden. Deze zal nu bej>aalt door gaan op Woensdag 24 Februari, van 9.30 lot 11.30 u., in de Boekerij. Men gelieve zegels Nr 1 en pasmunt mede te brengen. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zondag 17 Februari 1943: Dokterdiensten H. Dr G'hekiere, Ncordstraat, H. Dr A. Sinnesael, Consciencestr. Apotheekdienst H. A. Gryspeerd, Diksmuidestw. 14. Taxidienst: H. G. Verstraete, Hof v. ’t Henncken. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Juul Van damme, chicoreibewerker te Roeselare, met Charlotte Huytens, dienstmeid te Ingelmunster. Cyriel Buyse, schoen maker, met Magdalena Heet, spinster, beiden te Roeselare. Miohiel Vande- kerekhove, landbouwer, met Alice Dewitie, landbouwster, beiden te Roeselare. Al bert Deleu, timmermansgast te Passchen- dale, met Godelieve Lobeke, dienstmeid te Roeselare, voorheen te leper. Omer B^omme, mekapieker te Izegem-Emeigem, met Martha Willemyns, schoenstikster te Roeselare. Alfons Bal, handelsbedien de, met Andréa Willemyns, schoenstikster, beiden te Roeselare. Marcel Fiamand. latienstoorsmaker, met Yvonna Tomme- lein, weefster, beiden te Roeselare. Huwelijk. Hubert Joos, wed. v. Yvon na Vanauyfhüys, ingenieur te Wetteren, met Antoinette Lyboer, z. b. te Roeselare. Geboorten. Lucien Dekeerle, z. v. Leon en Jeannette Coussée, Molenstr. 4. Brigitta Vinckier, d. v. Jufiaan en Hilda Mandeville, Hocgledesteenweg 1. Greta Marichai, d. v. Gustaaf en Alice Descamps, Gravenstr. 46. Marleen De- leye, d. v. Gaston en Maria Defour, O. L. Vr.-markt 13. Daisy Baert, d. v. Ed mond en Johanna Van Hal, J. Lagae- laan 5. Jimmy Huys, z. v. Hendrik oh Jeannette Decancq, Jan Mahieustr. 30. Joel Callewaert, z. v. Bastei en Paula Depcorter, v. Hooglede. Gabriel Ingels, z. v. Camiel en Joanna Bruneel, Moor- sledestw. 82. Erik Demuynck, z. v. Mau rits en Simonne Gillens, Langebrugstr. 50. Jacques Watteeuw, z. v. Rogier en Maria Degryse, Wügenstr. 56 A. Ra phael Van Moerbeke, z. v. Etienne en Paula Nuyttens, Wügenstr. 82. Jean- Pierre Van Oudenhove, z. v. Valeer en Josephina Vanhove, H. Verriestr. 22. Esther Santy, d. v. Jozef en Jeannette Leenkneght, Exaardestr. 8. Frans De vos, z. v. Noi-bert en Bertha Ollivier, Kachtemstr. 3. Annie Deweerdt, d. v. Gerard en Eudoxie Desimpelaere, v. Rum- beke. Monique Vandecapelle, d. v. Cy riel en Marcella Denduyver, Dambsrd- straat 1. Willy Philippe, z. v. Albert en Maria Deciercq, Rotsestr. 166. Leon Maekelberg, z. v. Julien en Gabriella Ver- haeg’he, Borstelstr. 10. Liliana en Chris tiana Vandenbroucke, d. v. Remi en Ma ria Decoster, v. Ardooie. Maria-Josée Gaytant, d. v. Dominiek en Godelieve Joye, Heropbouwstr. 39. Godelieve De- leu, d. v. Oscar en Suzanna Buyse, Kach temstr. 12. Lus Baert, z. v. Paul en Martha Callewaert, Molenstr. 9. Mia Vandewiele, d. v. Bené en Godelieve Maes, v. Koolskamp. Sterfgevallen. Alois Vandenberghe, 73 j., z. b., echtg. v. Clemence Aedens, Hanunestr. 1. Eugenie Derynck, 72 j., winkelierster, wed. v. Hendrik Comette, Moogledestw. 59. Irma Durne-z, 74 j., z. b., wed. Oscar Lewille, St-Amandstr. 84. Elisa Hoornaert, 68 j., z. b., wed. v. Camiel Elomme, Langebrugstraat 26. Eugenia Deciercq, 79 j., z, b., ongehuwd, Groenstr. 89. fcilvie Dexneulenaere, 80 j., z. b., wed. v. Pieter Deoeuninck en Hen drik Verhoest, Bruanestr. 92. Hendrik Depuys, 81 j., herbergier, wed. v. Amelie Corniilie, Ardooiestw. Simonna Wyffels, 8 j„ d. v. Jeroom en Jeanne Planoke, Bleekeriestr. 50. Constantyn Debeuf, 83 j., z. b., wed. Eugenia Vanbrabant, Delaerstr. 24. Luicien Dekeerle, 6 d., z. v. Leon en Jeannette Coussée, Molen straat 4. Victor Lagae, 65 j„ z. b„ wed. v. Leonia Vanbeselaeie en echtg. v. Hec- torina Dezitter, Herdersstr. 41. de mentia Verborgh. 77 j., z. b., echtg. v. Emiel Ghiilebaert, Ooststraat 39. TAXIVOERDERS voor de week van 22 tot 28 Februari 1943: 1. H. C. Yssers. Herdersstraat 96, 2. H. A. Ide-Vercruysse, St-Michiélsstr., 3. H. N. Wauters, Spanjestraat 98. FILMVERTOONING Door het V. N. V. Roeselare wordt een filmavond ingericht. Het programma is iets buitengewoons. Niet minder dan twee prachtbanden zuilen afgerold worden nl. Twee wereldenen Pour le mérite Daarbij nog een interessante kultuui-fllm. VERGADERING V. N. V. De vergadering, waarop Kameraad De Bontridder zou spreken over Het Vraag stuk der Vlaamsche. levensruimtewerd een week verzet en zal dus plaats hebben op Zaterdag 20 Februari. DAVIDSFONDS Niemand minder dan de gunstig ge kende redenaar Z. E. Pater Dr. C. Van Gestel O. P. was Dinsdagavond de gast van het Davidsfonds Roeselare. Spreker gaf een klare en duidelijke uiteenzetting betreffende het verstandig beleid van den grooten staatsman Salazar in zijn behan deling over het onderwerp De corpora tieve ordening in PortugalWe kunnen deze rede beschouwen als een voortzetting en vervollediging van een andere rede over het nieuwe Portugal, die énkele maanden geleden gehouden werd door den E. Pater Delaere. Deze zeer interessante voordracht werd ROUWBERICHT. H Op Maandag 22 Februari 1943, te is 10 uur, zal in de Sint-Franciscus- S kerk te Meenen, de SOLEMNEELE JAARMIS gecelebreerd worden voor wijlen g H.H. Arthur JOYE en Zoon Constant, OP ZWIER DOOR MEENEN Celina Roose, 56 j., die veroordeeld Iverd door den Boetstraffelijke Rechtbank van Kortrijk tot 5 maanden gevangenis straf wegens diefstal met inbraak, was cp den dag dat ze moest aangehouden worden, met hare klikken en klakken gaan vliegen. Zij was naar la douce Francevertrokken en liet aan de politie van Meenen weten dat deze zoo slim niet was als zij. Maar nu vernam de politie van Meenen toevallig dat Roose Celina wel eens naar Meenen kwam. Met twee agenten trokken zij er Vrijdag jl. op af naar ds grens en toeval viel mee;. Celina Roose kwam uit Halewijn, maar Ameye en Renaat Grassin (Ketje) ze had nog maar een voet op Meenensch •“~tJ grondgebied gezet of zij zat in de klem en werd naar de gevangenis van Kortrijk overgebracht waar zij al den tijd heeft om te bedenken hoe roekeloos het is den gek te willen houden met de politie. Het was nog nacht toen Lucien Sioen, 65-jarige vlashandelaar, gehuisvest Brug gestraat 308, meende gerucht te hooren in zijn htM De man stond op en kwam naar' beneden, maar toen hij de trapdeur opende stond hij met zijn neus tegenover TOONEEL Op Donderdag 25 Februari zal de plaat selijke Tooneelg'ilde De Blauwvoetvoor de derde maal gedurende dit seizoen voor het voetlicht verschijnen. Ditmaal met het.blijspel «Als de haan kraait». De Blauwvoet spaart zich op het oogenblik geen moeite om aan de uitvoering zijn volle waarde te geven, zcodat wij terecht iets puiks mogen verwachten. EEREMIS Op 31 Jan. 11. ontving onze stadsgenoot E. Pater Gerard Gosaert, Saleziaan van Don Bosco, zoon van Mijnheer en Me vrouw A. Cossaert-Decraeme, de Heilige Priesterwijding uit dé handen van Z. Exc. Mgr Carton de Wiart, in het klooster te Oud-Heverlee. De jeugdige priester droeg Maandag 15 Febr. zijn plechtige Eeremis op in de dekanale kerk van St Michiel te Roeselare. Vele vrienden en bekenden hadden er aan gehouden deze roerende plechtigheid bij -te ■wenen.' -Wij bieden den nieuwen priester en zijn achtbare ouders en familieleden onze hartelijke gelukwen- schen aan. SCHOUWBURG PATRIA Wanneer de Koninklijke Nederlandsche Schouwburg uit Gent naar Roeselare komt, dan vormt dit een hoogtepunt in het tooneelseizoen. De groote koer op het kleine eiland werd weer een formidabel succes. De tal rijke toeschouwers hebben niet alleen eens hartelijk kunnen lachen en kunnen genieten van een prettigen avond, doch hébben tevens een zeer hoogstaande op voering kunnen bijwonen. Zulke tooneel- avonden dragen er enorm toe bij de Roe selaarsche tooneelsmaak op een hooger plan te brengen en te veredelen. Op Zondag 21 Februari zal het kunst- kabaret uit Brugge optreden met een zeer smaakvol en sterk gevarieerd programma. Deze uitvoering begint om 5 uur. Men zorge intijds voor zijn plaatsen. CONTROLE OP DE MELK Dat het werkelijk noodzakelijk is, dat er een zeer strenge controle uitgeoefend wordt op de ingeleverde melk, blijkt wel uit het verslag van de controlediensten van eetwaren, dieverleden week controle uitoefenden in de melkerij te Gits. We noemen hier slechts enkele veelzeg gende gevallen: De melk, geleverd door zekere Sinnaeve Isidoor, landbouwer te Beveren, bevatte niet minder dan 47 water. De melk van Busschaert Leon, land bouwer, Beveren. 25 De melk van Vanwassenhove Maurice, Bruggesteenweg, Gits, 22 De melk van Staelens Gerard, land bouwer te Gits, 15 Het spreekt van zelf dat genoemde melkvervalschers hun gerechte straf niet zullen ontgaan. Er worden dringend gevraagd: Roeselare: 6 draaiers, 25 wevers, leer- jong-ens en leermeisjes voor houtbedrijf, 1 bobijnster, 1 seneerster, 1 stopster. Izegem: 15 meubelmakers, 15 politoer- d-ers, 1 lintzager, 1 schijfzager. leper: 9 paswerkers, 6 fraisers. Kortrijk: 10 meubelmakers, 1 smid, 1 dienster voor caié, naaisters voor muis- werk. SPORT S. K. Roeselare. Onze Sportkringers verloren Zondag met 3-0 tegen Racing Gent. Ofschxm we wisten, dat Gent technisch hooger stond dan Sport kring, viel ons de uitslag, eerlijk gezegd, te gen. Op de eerste plaats troffen ze Zondag een Gentsch elftal in superform, dat met een vasten wil bezield was om te winnen. Racing vzas In een oxrweerstaanbaren dag en zoo werd jammer genoeg een einde gesteld aan de ophefmakende reeks overwinningen van onze Sportkringers. Toch heeft Gent de overwinning niet cadeau gekregen'. Dadelijk na de rust zag het er zelfs «Enigszins drei gend uit voor Gent. Toen kwam het doel punt, dat eerst goedgekeurd en daarna afge- ksurd werd. En dat heeft onze jongens to taal ontmoedigd. Gent maakte van aeze ont reddering handig gebruik om den voorsprong te vergrooten. Vancoillie speelde een reuzenpartij, Lefere eveneens, terwijl Dubois soms wat ta per soonlijk was; Vanhecke leverde insgelijks prachtig werk. Ook ditmaal haperde er iets in de voorhoede. STADEN Burgerstand. Geboorte. Deprez Lux. z. v. Albert en Schacht Elvire, Kleine Veldstraat. Overlijdens. Vervenne Julius, 72 j., echtg. v. Berghinan Juliette, Dr R. Tolle- naerestr. Vermeulen Elodia, 64 j., echtg. v. Courtens Cyriel, Lucas&tr. Huwelijksbelofte. Ulin Alberic, werk man v. Staden, en Debruyne Eliza, werk ster v. Houthulst. Huwelijken. Theetaert Anoreas v. Merksm en Vandecandeiaere Julia, fa- briekwerkster v. Staden. Vanthuyne Remi, wed. v. Heemeryck Alida, v. Staden en Everaert Zénobte, wed. v. Desnyder Lucia, v. Averichy (Frankrijk). Uitdeeling rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels voor de 35« periode, van 26 Febr. tot 27 Maart 1943, geschiedt op -de volgende dagen: Dins dag 23 Febr., van 9 tot 12 u.: van A tot en met. Delbeke; van 2 tot 5 u,: van De- leeuw tot en met L. - Woensdag 24 Febr., van 9 tot 12 u.: van M tot en met U; van 2 tot 5 u.: van V tot Z. Iedereen is verzocht zich aan te bieden op oen gestelden dag, voorzien van de oude, oran- j ekleur «ge ran tsoencezingskaarten Maalvergumj in gen. Het afleveren der mauivergunmngen zal geschieden op Maandag 1 Maart, voor- Burgerstand. Huwelijksaankondiging. Ide Antoon, landbouwwerker te Wingene, met Depre- tre Maria, huiswerkster. Geboorten. Vandecappelie August, z. v. Maurits en D’Haevaert Maria, wijk xfruipendaerdi. Demeulenaere Jozef, z. v. Robert en Verhelst Paula, Rysseiemde. D’epla Maria, d. v. Maurits en Sabbe Bertha, wijk de Statie. Gotelaere René, z. v. Maurits en Maria Defraeye, Oost hoek. oudste inwoonster van ’t land worde.' Begrafenisplechtigheid van Stefaan Sandra. Vrijdag had de uitvaart plaats van den Hr Stefaan Sandra, kandidaat in de Rechten, student aan de Gentsche Hooge- schocl. in' een Kortrijksche kliniek, waar hij sinds 20 November werd verzorgd, c.eueaeu «an ue kwetsuren opgeloopen BURGERSTAND van 4 tot 11 Februari 1943. Geboorten. Marie Dewacle, Wande- lingstraat 13. Jacques Janart, Toe komststraat 57. Mynam Verhoye, Mgr. De Haernelaan 2 A. Myriam Decock, Wagenmakersstr. 59. Herman Matton, Reenkaai 7 A (v. Sint-Denijs). Jacques Vanden Borre, Boerderijstr. 57. Paul Vanneste, Goedendaglaan 116. Stefaan Provoost, Oudenaardesteenweg 233 A. Karei Gaeremynck, Beheerste. 67. Jac ques Van der Stede F. v. d., Elzaslaan 114. Magda Six, Doornikwijkstr. 107. Amand Eeckhout, Beheerste. 29. Guy Dezutter, Budastraat 30 (v. Heule). Etienne Vandeputte, Budastr. 30 (v. Tie- gem>. Renée Callewaert, Overleiestr. 71. Luc Beyens, Toekomststr. 28. Chris tiane Remmerie, Loofstr. 43 (v. Bellegem). Erika Mortier, Wandelingstr. 13. Jacques Verhellen, Gentstr. 13. Annie Dekimpe, Klakkarsreke 47. Luc Ver- brv.gge. Loofstr. 43 (v. Tiegem). Al bert 'Liétaer, Budastr. 30 (v. Lauwe). Huwelijksaankondigingen. Jules Wil- leaume. rijkswachter v. Brussel, voorh. te Kortrijk, en Elisabeth Ertveld, naaister v. Brussel. Marcel Decantere, brievenbe steller. St Anna 38, en Agnes Claeys, dienstmeid v. Kanegem. voorh. te Kort rijk. Omer Vandendriessche, werktuig kundige v. Marke, en Elisabeth Stachele, naaister, Elfde Julilaan 128. Marcel Huys, melkhandelaar, Walle 82, en Clara Degryze, meid. Doornikste. 52. Albert Stockman, handelsvertegenwoordiger v. Ronse, en Aïda Tant, z. b.. H. Beyaertstr. 12. Joris Vanlacke, schilder, Zwevegem- straat 14, en Maria Wittebroodt, z. b., Abdijkaai 15. Aloysius Sanctobin, beeldhouwer v. Bissegem, en Georgina Rapsaet, stekster, Doornikwijkstr. 183. Luciaan Beheydt, loodgieter, Recolletten- straat 92, en Alice D’Hooghe, z. b., Gas straat 15. Gerard Maes, werktuigkun dige v. Wevelgem, en Elsa Vandenbulcke, spinster, Loodwitste. 39. Luciaan Mou lin. rijkswachter v. Brugge, en Lea Adam, naaister. Voetweg 73, nr 12. Huwelijken. Albert Rommel, auto- stuurder v. Harelbeke, en Maria Vanro- bays, borduurster, Elfde Julilaan 83. Rogier Bouttens, houtbewerker, Doornik- wijkstraat 46, en Georgetta Gerard, z. b., Proosdijstr. 40. Maurits Vanneste, pas werker, Mosseibank 5, en Denisa De Prae- tere, spinster. Loodwitste. 38. Michiel Herman, bediende, Oudenaardesteenweg 171. en Germana Quartier, korsetten maakster, Beekstr. 85 F. Noël Allaert, bediende v. Wevelgem, en Juliette Berg mann. bediende, Noordstr. 51. Rafaël Scherpereel, stoelmaker, Doomiksteenweg 162. en Maria Delobel. z. b., St-Deniisstr. 229. Etienne Couckuyt, werktuigkun dige v. Wevelgem, en Cecilia Lefebvre, verkoopster, Bruggestr. 32. Overlijdens. Georgetta Van Parys, 18 j., z. b.. v. Ootegem. Victor Holsberghe, 72 echtg. v. Hortensia- Delbaere, Veld straat 147. Martha Dejaegsre, 50 j., z. b.. St-Rochuslaan 15. Jean Vanghelu- we 6 d.. Steenpcort 18. Johan De Se vere. 1 m., Vaartste. 38. Melanie Es- quenet. 86 i.. wed. v. Théophile Vervaeke, Kastselkaai 3. Mathilde Cosaert, 78 j., wed. v. Jules Deleersnijder, Klakkaersreke 28. Hélène Dubois, 62 j„ z. b„ echtg. v. Valère Vervaeke, O. L. Vrouwstr. 27. Juli-rtn Deleu. 71 j.. echtg. v. Zosma Der- vseuv.-. Deerlijkstr. 10. Victoor Mullie, 44 teekenaar, echtg. v. Paula Van Ghe- lu".-. Th. Sevenslaan 62. Charles Cou- te’-t. 67 j., z. b., echtg. v. Marie Azier, El .sar’thlaan 62. Etienne Sandra. 21 j b.. Julien Liebaertlaan 19. Abel Vo-ideplassche, 46 j.. telegraafbediende, echt"-, v. Madeleine Renier, Vlaanderen- Irt.ai D. Arthur Dupont, 67 j., wed. v. Phc.raïldis Degrande, Voorzienigheidstr. 88. Van 11 tot 18 Februari 1943. Geboorten. Jozsf Verduyn, Langs Steen- straa; 2i. Frans Declerck, Budastraat 30 (v. Ooigsm)Nicole Halsberghe, Elisabeth- laan 11. Anita Parmentier, Budastraat 30 (v. St-Eloois-Vijve?)Jean Meere, Kapu- cljnenstraav 4. Raymond ScherpEreel, Ro- terijslraat 32. Se;-6e Lamoral, Plein 13 A. Mare Lemaitre, Budastraat 30 (v. Ware- gemjCnristlne Callens, Budastraat 30 (v. Kuurne). Mariana Deciercq, Mario netten 3. Luc Van den Bogaerde, Brugge straat 4. Viviane Loosvelt, Doornikwijk- straat 31. Jackie Verpoest, ReEpkaai 7 A (v. Wevelgem). Nicole Goethals, Reepkaai 7 A (v. Marke). Dolly Vannieuwennove, Vredelaan 75. Roland De Frene .Buda straat 80 (v. Desselgem). Jean Fruy, Blee- kerstraat 5. John Debaillie, Rotenjstraat 64. Edwig Maertens, Budastraat 30 (van Kuurne Huwelijksaankondigingen. Joannes Ol- brschts, bediende v. Kraainem, met Maria Banters, opzichtster v. Antwerpen (voorh. te Kortrijk). Oscar Windels, vlaswerker v. Hulste, mei Simone Linclau, meid v. Hulste (voorh. te Kortrijk). Cyriel Van Hove, autostuurder v. Moorslede, met Maria Verlinde, huiswerkster v. Moorslede (voorh. te Kortrijk)Jules Debrabandere, fabriek werker v. Harelbeke, met Vitaline Libser, dienstmeid, Vredelaan 75. Andreas Vlie- ghe, wasch'oleeker v. Kortrijk, met Elisabeth Couckuyt, llnnennaaister v. Heule. Ge rard Seynaeve, rijkswachter v. Brussel, met Emma Defrenne, dienstmeid v. Waregem (voorh. te Kortrijk). Andre de Potter, bediende v. Namen, met Cecile Ghyoot, z. b., Groenlngestraat 7. Octave Vanden- broucke, constructieleider v. Zwevegem, met Gabrielle Vanlandeghem, z. b., Bruggestraat 80. Joris De Schryvere, bankbediende. Aal- bskesteenweg 81. met Flora Haelterman, z. b., Pottelbei-g 6. Omer Pollet, textielhan delaar, Oudenaardesteenweg 295, met Maria Rosseel, z. b., Stasegemstraat 176. - Jan Teirlinck, bediende, Toekomststraat 19, met Simonna Windels, bediende. Gulden Sporen laan 55. Rogier Coussement, onderwijzer, Markesteenweg 109, met Joanna Dorpels, winkeljuffer, Consciencestraat 28. Huwelijken. - Romeo Glorieux, eleciri- clen, Papenstraat 16, met Jeanne Tanghe, z. b., Leiestraat 4. Jules Vanooteghem, melkvoerder v. Harelbeke, met Maria De Schamp, dienstmeid, Muynckendoornstraat 1. Marcel Debuck, kleermaker v. Meenen, met Hilda Acke, winkeljuffer, Nijverhelds- kaa! 8. Overlijdens. Adolphina Huygens, 70 j.. wed. v. Ludovicus Van den Daele (v. Avel- gem). Maria Holvoet, 27 j., meid, echtg. v. Cyriel Vanoverberghe (v. Bellegem). Maria Ingels, 91 j., wed. V. Amandus Mollin, Pottelberg 1. Romania Deckmyn, 80 j., echtg. v. Charles Deciercq, O. L. Vrouwstraat 44. Eulodie Decoopman, 72 j., wed. v. Camillus'Degheldere. Voorstraat 48. Elo- die Defreyné, 69 j., wed. v. Adolf Van Els- lander, Veemarkt 26. Michel De Smidt, 4 m.. Tuinwijk 10. Arthur Decoene, 74 j., echtg. v. Julle Morel, H. Nolfstraat 18. Mari'ane Deciercq, 2 d., Marionetten 3. Clotilde Francesconi, 67 j., kloosterlinge, St-Anna 27 A. Julia Vlieghe, 47 j., echtg. v. Jullaan Vandenbulcke, Vercruyssepoortje 8. Alfons Valcke, 71 j., echtg. v. Maria Van Hoof, Hetilesteenweg 44. Arthur Van Loo. 69 j.. z. b.. echtg. v. Elisabeth Vander- stappen. Persynstraat 1. Germain Deprae- tere. 3 j.. leperstraat 34E. Elvina Van Meerhaeghe. 37 j., z. b., echtg. v. Olivier D’hondt. Sioenstraat 7. Germaine De- cruyenaere, 47 j., z. b.. echtg. v. Henri Goethals, Markesteenweg 38 E. VOORDEELIG EN DOELTREFFEND Weinig middelen ge ven zulke snelle re sultaten in alle geval len van rheumatiek, spierpijnen en lumba go, als deze uitsteken- ae rhe-umatlek-oliede Rheumagic - liniment, die klaar voor het ge bruik tegen rheuma tiek bij uw apotheker verkt .Jgbaar is. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede. U' moet vooral niet wrij ven of masseeren! Gij zult de pijnen dan onmiddeflijk voelen verdwijnen. Ook een warm bad, waaraan ge een koffielepel van deze liniment hebt toegeveegd, zal U veel goed doen; 15 minuten in dit bad is vol doende. Knip dit bericht uit, om niet te vergeten de Rheumagic-liniment in huis te halen. VAN ALLES WAT De Kortrijksche 101-jarige in intiemen kring gevierd. De 101-jange en steeds knappe kost- gangster van net gesticht van O. L. Vrouw van Bijstand, Mej. Rosalie Dekeyser, be reikte Donderdag 11 Februari haar 101 jaar. Dit heuglijk feit werd in intiemen kring herdacht. Na een gezongen Mis in de kapel van het gesticht, ontving het brave'oudje talrijke bezoeken. Familie leden en kennissen hadden er aan gehou den allerlei geschenken en bloemen de eeuwelinge aan te bieden. Wij wenschen Rosalietje nog vele jagen en... dat zij de De rantsoenzegels worden als volgt: Maandag- 22 Febr.: ’s voormiddags van A tot en met D; ’s namiddags van E tot en met L. Dinsdag 23 Febr.: ’s voormiddags van M tot en met T; ’s namiddags van V tot en met Z. Zondag eerstkomend treedt het Volkstooneel opnieuw te Meenen op en wel met. het boertige werk Robert en Bertrandvan Renaat Grassin. De hoofdrollen worden vertolkt door Marcel Ameye en Renaat Grassin (Kct.i-e). De vertooning gaat door in de De Vlag- Diefstal. Ten nadeele van landbouwer A. Galis, -- wonende wijk Kruipenaarde, werd een .midday voor de letters A tot en niél.D; ..Kruik melk door onbekenden gestolen. Diefstal. Bij Neckers Maurice, wonende Bollen straat te Gits, werd ’s nachts een dames- rijwiel uit de bergplaats gehaald en ge stolen. M. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Cecile Deboot, d. v. Ernest en M'argaritta Sagaert. Huwelijk. Frans Ramboer met Agnes Perngel. Overlijden. Celina Depuydt, 76 j., ongeh. Rantsoenzegels. De uitreiking der rantsoenzegels zal geschieden als volgt: Maandag 22 Febr. voor de niet-producenten van graan en vleesch: ’s voormiddags van 1 tot 831; ’s namiddags van 832 tot 1680. Voor de producenten van broodgraan en vleesch: Dinsdag 23 Febr.: ’s voor- middags van 1 tot 832; ’s namiddags van 883 tot 1680. De uitreikingen geschieden telkens van 9 tot 12 uur en van 1 tot 4 uur. BEVEREN-Eoeselare Sluikhandel. De plaatselijke politie, cp dienst in de Kortrijkstraat, snapte een Brusselschen sluikhandelaar met 13 kilo varkensvleesch, dat bestemd was voor den zwarten han del. Een andere Brusselaar had een partij tabak bij zich. Alles werd natuurlijk in beslag genomen. Uitdeeling van rantsoenzegels. De rantsoenzegels geldig van 26 Febr. tot 27 Maart 1943 zullen uitgereikt wor den op Dinsdag^ 23 dezer, m volgende -u U. MC A'MO V VU-U xxuj u.: de Nrs 126 tot 250; van 11 tot 12 u.: de Nrs 250 tot 375; van 14 tot 15 u.: de Nrs 376 tot 500; van 15 tot 16 u.: de Nrs 501 tot 625; van 16 tot 17 u.: de Nrs 626 en volgende. De personen welke de zegels uthalen moeten ouder zijn dan 18 jaar. Men ge lieve de zegels na te zien vooraleer net bureel te verlaten. Nadien worden geen klachten meer aanvaard. ARDOOIE door een laffen moordaanslag met dolk steken. Aan het sterfhuis Julien Liebaertlaan, verdrong zich een groote menigte. Tal rijke kransen en bloemengarven werden in den rouwstoet gedragen door makkers van den aflijvige. In de O. L. Vrouwkerk waar de zielediénst werd gecelebreerd be merkten wij de H.H. Rvckeboer, burge meester w.n. van Kortrijk, schepen Sup ply, Mayeur, gewezen burgemeester, Z. E. Deken Jonckheere, stadssekretaris De smet, enz. Het stoffelijk overschot werd bijgezet in den familiekelder op het Sint- Janskerkhof. Vrouw door auto gewond. Op den hoek der Leie- en O. L. Vrouw- straten werd de voetgangster Germaine Deblauwe gevat door de auto, bestuurd door Vanderghunte Jozef uit Gullegem. die een plotse beweging naar links moest uitvoeren om een fietser te mijden. De vrouw werd licht gewond aan het been. Twee inbraken. Onbekenden zijn ’s nachts ingebroken bij Catteeuw Robert, Kuurne steenweg. De bewoners die te 10 u. slapen gegaan waren, hebben niets verdachts gehoord. Toen zij opstonden lag de inhoud van de buffetkas op den grond verspreid. De in brekers namen verder mede: suiker, het rantsoen boter en overblijvende rantsoen zegels, een som geld, enkele juwéelen en een mantel. Bij Gijseman in dezelfde straat be zochten zij ook de woning en maakten buit: allerlei linnengoed, m.anshemden, zakdoeken, ondergoed, en brieventasch, inhoudende 1000 fr., de eenzelvigheids kaart van man en vrouw (deze laatste onlangs overleden) een fietsplaats 1943 nr 113822, handschoenen, vet, 2 flesschen wijn en 2 konijnen. Van den zoon die meewoont namen zij mede: een brieven tasch van 125 fr., handdoeken, een pyja ma, oncergoed, beddelakens. de rantsoen zegels. het rantsoen boter, enz. De kerels zijn langs achter binnengedrongen en zijn over ijzerdraad geklauterd. Een streng onderzoek werd ingesteld door ad- junkt-kommissaris Blondeel. TENTOONSTELLINGEN In de galerij Arsvan 13 tot 26 Fe bruari: H. de Misjewska. kunstschilderes. In de kleine zaal van den Stadsschouw burg: Paul Hagemans, van 14 tot 28 Fe bruari. De vereeniging van jeugdige schilders Jonge Kunststelt ten toon in de rookzaal van den Stadsschouwburg van 21 Februari tot 1 Maart. Tooneel- schrijver en letterkundige Willem Putman zal een inleidend woord spreken op 21 Februari, te 11 uur. Bii de Vlag Op Dinsdag 23 Febr., wordt door De Vlag de film Pour le Mé rite afgerold in kinema Gouden Lan taarn Plaatsbespreking op het secreta riaat «De Vlag». Op Zondag 21 Febr., te 19.15 uur, in den Stadsschouwburg, wordt De Helem- schommeldoor het Berlin Theater op gevoerd. Plaatsbespreking bij De Vlag On Zondag 28 Febr., te 19.15 uur, in den Stadsschouwburg, worden de leden uitgenoódigd op een lustigen avond, ge geven door het Kabaret der Naamloozen. Plaatsbespreking bij De Vlag TOONEELLEVEN Tooneelopvoering- door K. N. S. Ant- werpen. Om technische redenen moest van de opvoering van Emilia Galotte worden afgezien. In de plaats hiervan I krijgen de tooneelliefhebbers De Dub belganger een spel vol verwarring in 3 bedrijven door Ben von Eysselsteyn. die stellig in Vlaanderen geen onbekende meer is. De lokatie is open ter Stads waag. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Bedrieger en inbreker streng veroor deeld. August P..., uit Meenen, in staat van voorarrest, moest verantwoorden we gens diefte met braak bii Bonte en De- elerck Arthur, Rijselstraat, te Meenen. De kerel nam er 'benevens een geldsom, eetwaren en kleedingstukken mede. Ten nadeele van vrouw Van Coppenolle uit Meenen, had hij een pakje met eetwaren en een som van 100 fr., bestemd voor den zoon van de vrouw die in Frankrijk werkt, bedrieglijk achtergehouden, wan neer het pak hem was toe vertrouwd om aah den zoon te overhandigen. Bij Léa VerschUere, echtgenoote Derruys, insge lijks te Meenen, ging hij zoogezegd in op dracht van haar man die in Frankrijk werkt, een som van 1000 -fr. vragen die bij bekwam en natuurlijk voor zich hield. Voor dit-alles liep R. eene gevangenisstraf op van 2x6 maand en 3 x 2 maand. Hij werd ter zitting aangehouden. Fietsdieven. Alfred R..., uit Dotte nijs, had een fiets ontvreemd ten nadeele van Mevr. Zelie Vandecasteele, te Hsrin- nes. Hij werd verwezen tot 7 maanden ge vangenisstraf. Alf. V..., autogeleider te Roeselare, stond terecht wegens twee fietsdiefstallen. Gevolg: 2x6 maanden gevangenisstraf. Diefte of heling van een fiets. Hier voor werd Maurits Derthe, uit St-Eloois- Winkel, veroordeeld tot 5 maanden en 350 fr. boete met uitstel. Geheime stokerij te Heule. Wegens het uitbaten van een geheime stokerij te Heule, werd Vereecke Gaston verwezen tot 1 jaar gevangenisstraf plus 70.000 fr. boete. DESSELGEM Brand. In eene afhankelijkheid der woning van den vlasnijveraar C. Vanoverbeke, wonen de Dorpstraat, is er onverhoeds brand ontstaan die zich aan eene hoeveelheid vlasleemen mededeelde zoodat het vuur snel uitbreiding nam. De opgeroepen brandweer die snel ter plaats is geko men kon nog gelukkig de aanpalende ge bouwen en woning vrijwaren dewelke in derhaast grootendeels ontruimd werd. De stoffelijke schade zou nog tamelijk aan zienlijk blijken! DEERLIJK Brandwonden. De 11-jarige knaap Dejager Remi be reidde kolenafval met kokend water toen de jongen bij het gieten een deel op de voeten uitstortte die zoo ernstig verbrand werden dat geneeskundige zorgen noodig bleken. Brutale dieften. De landbouwer A. Debets had zijn fiets aan een kapperswinkel geplaatst en toen hij wat later meende te vertrekken was het rijwiel gestolen. De genaamde Vervaeke Modest uit Desselgem die zijn fiets aan de herberg De Accordeonplaatste, werd er zijn rijwiel ontvreemd. De fiets, ontdaan van de rubberbanden, de ketting en de licht- dynamo, werd nu langs de Waregemstraat teruggevonden WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Josianne Pannecoucke. Laura Bolez. Eric Verreoke. Maria Vanluchene. Lucienne Bruyneel. Sterfgeval. Huisvrouw August De- loof, 79 jaar. Huwelijken. Marcel Dewaele met Simonne Vanaesche. R. Mestdagh met Malfait. J. Ragolle met L. Herpol. Miohel Vanhoutte v. Zwevezele mat Godelieve Delesie. Michel Vanhoutte v. Nieuwenhove met Elisabeth Vanden- broecke. Alfred Dewitte met Anna Ducatteeuw. Albert Kindt met Yvon ne Carton. Gilbert Longueviile met Euphrasie Dhuyvetter. Willy Mahteu met Marlette Staelens. Maurice Bo- vyn met Marie-José Gheysels. Ongeval. Zondagavond kwam de 36-jarig-e Mar cel Demeulemeester uit Vichte per rijwiel langs de Vennestraat gebold toen hij aan de vlasfabriek van Maurice Goeminne in een diepe gracht terecht kwam. De man die door zijn maten werd opgenomen had een breuk opgeloopen aan den linker voet. Een geneesheer moest den ongelukkige verzorgen. DOTTENIJS Op hceterdaad betrapt. Bij Adolf Vandamme, landbouwer, wo nende gehucht Breda werden reeds menigmalen kruiken melk gestolen, die in de nabijheid der hoeve stonden om door den melkdienst afgehaald te wor den. Een oog werd in 't zeil gehouden en twee wielrijders kwamen de kruiken ledigen, reden weg doch werden achter volgd en ingehaald door den landbouwer. Beide mannen zijn gekend, de eene is een inwoner uit Rollegem. INGO.OIGEM Fietsdiefstal. De genaamde Zoë Vanderhaegen, Vos senhoek alhier, werd haar rijwiel aan een beenhouwerij op de Dorpplaats gestolen. VICHTE Fietsdiefstal. ’s Morgens aan de kerk werd Alfons Ba.yens, uit de Ootegemstraat, zijn fiets gestolen. HARELBEKE Tooneelnieuws. 't Is dus op Zondag 28 Februari, te 16.30 uur, dat het tooneelgezelschap De Vriendenbondonder leiuing van Fons Beyls, in het Kristen Werkersverbond, Tuinstraat, het spel in 3 bedrijven Baas Bart» door F. J. Kemp, en Flupke blijspel in één bedrijf door Jos. Janssens, zal opvoeren. In de lusschenpoozen sym- door een talrijk gehoor met groote be- phonie-orkest, langstelling gevolgd. Aangeslagen. De plaatselijke rijkswacht ontmoette aan de Wijk Het Veleen paar perso nen die pakken op hun rijwiel vervoerden. Bij nader toezicht bleken die te bestaan uit 20 kgr, tabak. De tabak werd aange slagen. RUMBEKE Burgerstand. Geboorte. Van Poucke Robrecht, z. v. Gerard en Deburggraeve Angela. Overlijden. Debooser Gerard, 38 j., echtg. v. Vanparys Elza. Huwelijken. Tielens Jozef, rijkswach ter te Antwerpen, met Verschaeve Paula, z. b. Raes Georges, landwerker, met Eggermont Paula, z. b. Huwelijksafkondigingen. Beernaert André, betonwerker te Torhout, met Van Steenlandt Magdalena, meid. Dedeur- waerder Gerard, houtzager te Oekene, met Victoor Paula, z. b. Phlypo Andreas, landb., met Azou Maria, z. b. Uitdeeling der zegels. Rumbeke, bureelen Hoogstraat 51. Maandag 22 Febr.: van 8.30 tot 12 uur, 1’ Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 2’ Wijk. Dinsdag 23 Febr.: van 8.30 tot 12 uur, 3’ en 4” Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 6’ en 9’ Wijk. Woensdag 24 Febr.: van 8.30 tot 12 uur, 5J Wijk; van 1.30 tot 4 uur, 7“ en 8“ Wijk. Beitem, Café Beitem, bi’ N. Seye. Donderdag 25 Febr.: van 8.30 tot 12.30 uur, 10". 11» en 12» Wijk. De personen, die op den gestelden da tum hun zegels niet hebben afgehaald, kunnen dit nog doen op Maandag 1 Maart in den voormiddag. De Bureelen blijven gesloten op Vrij dag 26 Februari. Een drama met een komischen kant. Een zekere Verscheure uit Oekene, die verdacht wórdt van bandieterij. wordt se dert eenigen tijd door het gerecht opge zocht in verband met verschillende voor vallen uit den laatsten tijd. Zondag bezocht deze Verscheure een café in Rumbeke. Daar hij er erg honge- gehouden die een goede opkomst genoot. Vooraf werden een drietal documentaire filmen afgerold met betrek op de be- drijfsgemeenschap. Daarna hield de Hr De Brabandere, uit Roeselare, een inte ressante uiteenzetting over de actie en het doel der Unie. BIJ HET V. N. V. De vergadering die belegd werd door het V. N. V. en welke alhier verleden Zondag moest plaats hebben, gaat eerst doorop morgen Zondag 21 Februari, om 3 uur na middag, in het Deltatehuis. De Hr De Bondsridder, gouwleider van het V. N. V. voor Zuid-Vlaanderen en Wallonië, zal er het woord voeren. RANTSOENZEGELS De rantsoenzegels voor de volgende pe riode, zullen alhier uitgereikt worden op Maandag 22, Dinsdag 23, Woensdag 24 en Donderdag 25 Februari, telkens van 8.30 tot 11.30 ui-.r en van 2 tot 5 uur. De uitreiking geschiedt volgens de straatorde van de vorige zegeluitreiking. De producenten van broodgraan alsook de zelfslachters. moeten zich ten bureele der bevoorrading aanbieden op Vrijdag 26 Februari (gansch den dag), en Zater dag 27 Febr., enkel in den voormiddag. KINEMAS S Programmas der week. Kinema «Patria», Gr. Markt: «EEN NACHT IN VENETIE puike film. Kinema PlazaKruisstraat: «OH, DIE MANNENplezante rolprent. Kinema PalaceGrt Markt: «EEN NAClïTWALS boeiendé historische film. KACHTEM Kolenkaart Nr 30. Kolenfiche Nr 30 zal uitgedeeld wor den; op Donderdag 25 Februari: Sektie A van 10 tot 12 uur; Sektie B van 1.30 tot 4 uur. Men moet de rantsoeneeringskaart van het gezinshoofd, afgestempeld bij den kolenleverancier, meebrengen. Gekende figuur heengegaan. Henri Vanstsenkiste, de 81-jarige ouder ling, die ziek en in een staat van totale vervuiling in zijn hut werd aangetroffeu en ondertusschen naar het ouderlingen gesticht werd overgebracht, waar hij als ■een prins verzorgd werd, heeft niet lang van deze verbetering in zijn droevig lot kunnen genieten. Weinige dagen daarna is hij gestorven. Hij was een echte kin dervriend, van iedereen graag gezien, wanneer hij met z’n stokske door het dorp tippelde, kreeg hij van iedereen een vriéndelijk woord. Stil en onbemerkt is deze bekende dorpsfiguur heengegaan. INGELMUNSTER Velodiefstallen. Zekere Naert Maurice, wonende in de Bollewerpstraat, plaatste zijn velo te gen een winkel in de Meulebekestraat. Toen hij enkele minuten later terugkeer de, was zijn velo verdwenen. Zondagavond zette Adolf Baecke- landt, wonende in de Vuilputstraat, zijn onlangs nog nieuwe velö in den gang van zijn huis. Maandagmorgen begaf hij zich eenige oogenblikken naar den stal, zon der de voordeur weer te sluiten. Bij zijn terugkeer bemerkte hij dat de velo uit den gang verdwenen was. drie extranummers. beste gaf. Zondag eerstkomend treedt

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3