Uit ’t Izegemsche V Ti^ZfscAeij Uit }t Kortriiksche I I Uit ft Meenensche ii t i Uit }t Roeselaarsche i UIT MEENEN UIT KORTRIJK UIT ROESELARE EEN INWONER VAN WEVEL- GEM ALS SMOKKELAAR IN FRANKRIJK ONTMASKERD UIT IZEGEM «DE POPERINGENAAR MAAKT ZELF DEZE VCORDEELIGE STERKE HOESTSIROOP UIT TIELT chel. smid te Beveren-blJ-Roeseiare, tiet Luypaerd Maria, z. b. Bruynooghe Ju lius. smldsgast te Beveren-bij-Roeselara, met Decoster Magdalena, z. b. 7 a De- ic aan het to to- Stand op 1 Januari 1943: 14.968 mann., Het Bestuur. heelsiers werden aangehouden I Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag den werd is over waarbij werd. HFLKIJN Diefte. Des nachts zijn dieven binnengedron gen in de afhankelijkheden der hoeve van den landbouwer G. Samain. De schel men hebben er ongeveer 200 kgr. tarwe buitgemaakt. MOESKEOEN Dieven aan het werk. Dis ven zijn binnengedrongen bij M. Cools, Levantstraat, en hebben alles door- snufléld. Gezien de afwezigheid der bewo ners, kan er niet uitgemaakt worden wat er gestolen werd. Vervolgens hebben zij boven een gat in den muur gemaakt en zijn in de nevenstaande woning gekropen van M. Bekaert, die niet tehuis was. en hebben er rijst, suiker en ander waren gestolen. van twee erge zaKcn der dagucht v», sï.tndta cue sc- s.-u.kslachtingen. Hij wou het ook beproeven. Achiel Vandevelde, wonende Dokter De- pagestraat, was met zijn rijwiel over de grens getrokken en wou met een hoeveel heid graan terugkeeren. Hij werd echter aangehouden cn zijn rijwiel en het graan werden aangeslagen. Groote Markt COPPENOLLE Dezen worden verzocht hun vleeschzegels Nr 10 binnen te brengen op Maandag 1 Maart, van 9 tot 12 uur. Nieuwe Dokter. Sedert korte weken heeft onze volkrijke gemeente, die inderdaad 7250 inwoners telt, een vierden dokter gekregen. Het is de jonge Heer Joris De Brabandere. Hij heeft zich in de Futselstraat, bij de kapel van Ste Anna, gevestigd. AARSELE Twee kinderen verstikt. Terwijl vrouw Van Hal, wonende Tielt- sche baan te Aarsele, haar wasch aan het afkoken was in den kelder, is er brand ontstaan in de woning met het gevolg dat de verdieping van het huis weldra met rook gevuld was. Twee kinderen be vonden zich op de verdieping. Zij werden in bewusteloozen toestand door buren in veiligheid gebracht, doch alle pogingen om de kinderen tot het leven terug te brengen bleven vruchteloos. MEULEBEKE Tabaksmokkelaars gesnapt. De vliegende brigade, wist alhier langs den Bruggesteenweg een auto tot stil stand te' brengen, welke wilde op de vlucht gaan met 300 kgr. tabak in blade ren. Alles werd aangeslagen en overge bracht naar de plaatselijke Rijkswacht, waar de overtreders aan een streng on derhoor werden onderworpen. Verkeersongeval. In de Kasteelstraat, ter hoogte van de wijk Koevoetkwam het tot een ern stige botsing tusschen twee wielrijders die zonder licht kwamen aangebold. Een ze kere Vandendriessche K.. wonende alhier, werd ernstig gewond terwijl zijn fiets zwaar beschadigd werd. gi3H9IHS3IHaSI3SSSEHBIEEBBa!8HBS BURGERSTAND Geboorten. Jean Francois. Moes- kroenstraat 180. Marie Seynaeve. Moes- kroenstraat 252. Rcsette Dhcors. Van- dermeerschplaats 10. Roland. Vanler- berghe, v. Wevelgem. Eric Dupuis, v. Wevelgem. Rsné Pottilius, v. Wevelgem. Huwelijksaankondigingen. de Tand Charles en Bé Elise. b. v. Meenen. Mi- non André en Sabbe Gustavine. b. v. Meeren. Ducastel Roger, v. Meenen. en Brustens Caroline, v. Antwerpen. Vanhevel Jules en Masselis Zulma, b. v. Méenen. Beauprez Edward, v. Meenen, cn Slabbinck Esther, v. Oudenburg. Spillebeen Albert, v. Izegem, en Vanneste Julienne, v. Meenen. Huwelijken. Knockaert Roger, van Rekkem, en Allaert Augusta, v. Meenen. Kimpe Paul en Vandenberghe Denise, b. v. Meenen. Heytens Jeroom. v. We velgem. en Dekyen Ravmonde. v. Meenen. Vandevoorde Heni-i. v. Meenen, en Krvsa Anna, v. Halewijn. Overlijdens. Cambier Aimé, 28 j.. Koningin Elisabethstraat 31. Lamps Georges, 38 j.. Kortrijkstr. 257. Catry Jules. 53 j„ Generaal Lemanstr. 5. Ron- se Elodie, 57 j„ Kortrijkstr. 257. OP ZWIER DOOR MEENEN Wij vernamen toevallig dat er zoo gezegd melk op den zwarten markt zou verkócht zijn. Wij wilden ons licht on steken bij den groothandelaar in melk, langs wièn al de melk die te Meenen ver kocht wordt, komen moet. Hij verklaarde ons. en hij staafde zulks met de bewijzen, dat het onmogelijk is melk op den zwarten markt te koopen, doordat iedere venter en zuivelwinkel zijn melkafname te verrechtvaardigen heeft met zegels nr 11, terwijl hijzelf de melk welke hij van de zuivelfabriek betrekt cn aan venters en zuivelwinkels afzet aan de hoofdgroepeering Zuivel en Vetten ,moet verrechtvaardigen. Van den anderen kant zijn de landbou wers vernlicht hun melk in te leveren aan de zuivelfabrieken. Hoe het dan mogelijk zou zijn melk op den zwarten markt te koopen? Indien er venters zijn die aldus handelen, dan is dit doordat zij hun melk deepen en op die wijze een zwarte handel in het leven ZONDAGDIENST Zondag 28 Februari wordt de dienst der apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker André Gasquet, Meenen - straat. OngevaL Maandagmorgen moest de genaamde André Van Bruaene, zoon van Hector, wonende nabij De Pijpemet een ge span steenen vervoeren. In den hangar van den Heer Gemeentesekretaris werd hij tusschen twee karren gevat en werd ten deele de borstkas ingedrukt. Hij moest ter verpleging naar de kliniek te Tielt overgevoerd worden. Zijn toestand blijft geruststellend. Sedert geruimen tijd werden regelmatig colli ter statie van Halewijn, op naam van Paul Picavet, door Paul Duquesne, uit Quentin (Cótes du Nord) verzonden, ont vangen. Deze talrijke verzendingen wek ten argwaan en de politie wou er het hare van weten; twee agenten werden aangewezen dit geheim op te lossen. Toen een persoon zich aanbood om de colli op naam van Paul Picavet in ontvangst te nemen, was hij verwonderd voor twee politieagenten te staan, die de colli lieten openen. Hierin vond men 120 eieren, een tiental groote doozen tomatenconserven, 25 doozen kampernoelies in conserven, 50 doozen conservevleesch, een 50-tal stuk ken zeep, enz. Het onderzoek wees uit dat er in de voorgaande verzonden colli, boter, graan, zeep, vleesch en dergelijke produc ten waren geborgen. Verzender en be stemmeling zijn feitelijk een en dezelfde persoon en wel P. D., nijveraar, gehuis vest Kweekstraat, te Wevelgem. Het on derzoek gaat verder. Bericht. Zondag is er een algemeene vergadering belegd voor al de leden van het N. L. V. C.. na de Mis van 9 uur, ter herberg Den OUde Postbij Emiel Vanheule. Gezien de belangrijkheid worden alle leden al daar verwacht. Vleeschzegels. die geslacht hebben in Februari lenflchss Nr 30. Vrijdag 5 Maart: Laatste dag voor het In brengen door de winkeliers van de zegels der eetbare produkten, ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Verhalle Roger, telegraafbediende, met Lepla Mar- garetha, winkelierster. Vanderbeke Victor^ schoenmaker, wad. v. Vandeghin- ste Margaretha, met De Coster Maria, dienstmeid, voorheen te Brussel. De voldere Gerard, landbouwer te Staden, met Declerck Suzanne, landbouwster. Huwelijk. Tyvaert Jules, vlaswerker te Moorslede, met Pynnaert Maria, dienst meid. voorheen te Roeselare. Geboorten. Deceuninck Lydia, d. v. Honoré en Declerck Irena, Oosthoek. Devos Gerard, z. v. Jules en Himpe Mar tha, wijk De Statie. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Deweerdt Annie, d. v. ■Gerard en Desimpelaere Eudoxia. Fö hns Wilfried, d. v. Daniël en Geldhof Magdalena. Vandecappelle Monika, d. v. Palmer en Vancompernolle Odila. Grymonprez Erik, z. v. Pieter en Crombez Suzanna. Overlijdens. Hertleer Marie, 76 J., wed. v. De Beule Karei en v. De Bruyne Arthur. Vanrobaeys Benoni, 68 .1., wed. v. Vanhecke Herminie. Vanfleteren Adolf. 59 j„ wed. v. Demey Lucia. Huwelijk. Vandevelde Rogier, tapijt- sier te Roeselare, met Boudrez Maria, dienstmeid. Huwelijksafkondigingen. Beheydt Mi- KINEMAS Programmas der week. In kinema Patria ALLO, JEANNINE de 1 Kinema Plaza WAREN MET ZES», rende avonturenfilm. Kinema Palace BOSSEMANS EN plezante Franschgesproken film. andere gemeente, terwijl 141 mannen en 169 vrouwen Tielt hebben verlaten om hun woon plaats elders te vestigen. Dit totaal van 314 inwijkenden op 310 uitwijkenden geelt dus een aanwinst van 4 personen. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Monique De Brabandere, St-Jan. Christiane Imschoot, Brugge- straat. Marcel Maeyens, St-Pietersveld. Godelieve Braeckvelt, Zandberg. Noël Allaert, Rysberghe. Maria On dank. Koker. Huwelijken. Daniël Bogaert, garagist, met Mulier Rachelle, z, b., Wingene. Antoine Yde, werkman te Wingene, met Maria Depretere, huiswerkster te Ardooie. Marcel Vande Moortele, bakker, Loo- tenhulle, met Yvonne Quintyn, dienst meid te Wingene, voorh. te Tielt. Leon Allaert, landbouwer, Wildenburg, met Agnes Scherrsns, Wildenburg. Overlijdens. Désiré Vervenne, 82 j„ landbouwer, echtg. Silvie Delacluyse, Wil denburg. Adrienne Declercq, 54 j., kleermaakster, Scheewege. erg voórdeelig. maar ook uiterst doeltref fend cn heerlijk van smaak voor uw kin deren. Kookt een kwart liter water en voegt er een sosplrpel suiker, siroop of honig aan toe. Giet er daarna 30 gram dubbel geconcentreerde Cibine bij. Gij vindt dit bij uw apotheker. De zoo ver kregen siroop verjaagt uw verkoudheid in een ommezien. Knip dit receptje uit, om niet te vergeten 30 gram Cibine bij uw apotheker te halen. Melkzegels. De landbouwers worden verzocht hun melkzegels in te brengen: Voor St-Jozef: Maandag' 1 Maart 's namiddags; - Voor Hooglede; Maandagvoormiddag. GITS Burgerstand. Overlijdens. Roelandt Eugeen, 85 j., wed. Mathilde Vanslambrouck. Denoo Joseph, 5 m., z, v. Adolf en Anna Car pentier. Huwelijksafkondigingen. Rogier Sae- len, landbouwer, met Andrea Desmet, z. b. Meeuws Odiel, autogeleider, met Maria Rondelez, magazijnierster v. Roeselare. Gerard Desaele. landbouwer, met Mag dalena Lefere, b. Jan Schotte, land bouwer, met Desaele Maria, landbouwster. LICHTERVELDE Burgerstand. Huwelijk. Firmin Devriendt met Go delieve Maertens. Geboorten. René Beernaert, z. v. Henri en Helena Declerck. Cecile Sa- gaert, d. v. Silveer en Juliana Keersbilck. Maria Clarysse, d. v. Mathurin en Nera Vanacker. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Decuypere Godelieve. d. v. Marcel en Dedene Magdalena. Van- clooster Godfried, z. v. Maurits en Fieuw Maria. Meeuws Willy, z. v. Emiel en Vandecasteele Clara. Callewaert Her bert, z. v. Marcel en D’Hondt Martha. Overlijdens. Boddin Gabriel, 2 m., z. v. Gerard en Vanbiervliet Clara. Vanpeteghem Mathilde, 85 j„ wed. v. Cor- nette Camiel. Lefere Alfons, 18 j., z. v. Jules en Deblauwe Flavie. Huwelijken. Baert Ivo en Defour Suzanna. Gossaert Willem en Virag Elisabeth. Berichten van de Bevoorrading. Dinsdag 2 Maart: Uitdeellng aan de werk gevers van de'bljrantsoenen. Woensdag 3 Maart: laatste dag voor het inbrengen door de winkeliers van de zeep- zegels en zegels van de aan inschrijving on- Ook mislukt. Yvonne Derycke. wenende St-Elooi- straat; Marie Selosse, Ed. Anseelestraat; Marie Brcoc, St-Elooistraat, en Georgette Callewaert, wonende zelfde adres, die sa men 209 eieren en cene hoeveelheid spek over de grens wilden brengen, werden eveneens aangehouden en hunne waren aangeslagen. MARKE Fabrieksbrand. Donderdagnamiddag, rond 2 uur. werd de gemeente Marke. opgeschrikt door het kleppen der noodklok. Brand was ontstaan in de vlaszwir.gelfabriek Sergeant, gele gen achter de Kerkstraat, gebouw in ge bruik door den vlashandelaar Alfons Jos- son. Na enkele minuten tijds stond het gebouw in vlammen gehuld. Het vuur dat aan vlas, klodden, leemen cn zwingelmo- lens gretig voedsel vond, nam eene blik semsnelle uitbreiding. Het plaatselijk pompierskorps der «armenfabriek, onder leiding van Heer Arthur Maenhout, was uiterst spoedig ter plaats en gelukte er nog in een alleenstaand gedeelte te vrij waren. Het overige deel der fabriek brandde totaal uit. De schade is zeer aanzienlijk. De oor zaak is hoogst waarschijnlijk kortsluiting. INGOOÏGEM Brutale aanranding. Toen de gemeentesecretaris Jozef Heet, 's mórgens even vóór 9 uur, zich van zijn woning naar het secretariaat begaf, kwa men plots twee onbekende kerels op hem toe, iéder met een revolver in de hand, en rukten zijn tasch uit zijn handen, sprongen op hun fiets en vluchtten weg in de richting van Tiegem. Een vijftig tal meter verder stonden nog twee onbe kenden, welke eveneens op de flets wip ten en mede de vlucht namen. Twee rijkswachters van Anzegem, wel ke juist in de nabijheid waren trokken onmiddellijk op zoek, edoch de vier man nen waren buiten spoor. Ze werden verder aangetroffen op de baan naar Ootegem. Deze brutale rekels hadden het ongetwij feld op de rantsoeneeringszegels gemunt, daar deze juist dien morgen moesten uitgedeeld worden. Deze werden een paar minuten na het gebeurde door een gemeentebediende naar het secretariaat overgebracht. Zoo zijn de aanranders in hun poging mislukt en hebben nu slechts in de tasch van den secretaris enkele rantsoeneeringskaarten en wat briefwis seling der gemeente mee. ROOBEKE 15 Kwaaddoeners aangehouden. Louis Guiselin, mekaniekwerker 42. In- kermannstraat, die in de stad stoffen aan bood. waarvan hij de herkomst niet kon aanduiden, werd aangehouden. De jonge ling was in het bezit van stalen die afge sneden waren van stoffen, onlangs gesto len te Roobeke. Behendig ondervraagd door den politie- kommissaris bekende hij de dader te zijn van deze inbraak, gepleegd met de mede plichtigheid van zijn makker. Het gesto- lene Hadden ze bij de achttlenjare Helene Plouvfer gedragen. Een huiszoeking aldaar liet inderdaad toe 100 meter stoffen te ontdekken, die werden terugbezorgd aan de fabriek waar ze gestolen werden. Guiselin bekende nog vele andere dief stallen. Later werkten meerdere zijner mede plichtigen op eigen hand, plunderden o. m een hemdenwinkel, een papierwinkel. Kortom, het slot van het onderzoek is, u..,, ocrcxcu, owu«u, dat niet minder dan 15 Inbrekers en ver- 2 260 kgr. D? andere gemeenten leverden be- 1-1 naden de 100%, Schielijk overlijden. Toen de 15-jarige Germaine Destads- bader. wonende Beverenstraat. uit haar zetel ópstond, om zich op straat te bege ven, zakte ze ineen en overleed korten tijd nadien. Een bijgeroepen geneesheer schreef de doou toe aan een hartader- breuk. DEERLIJK Brutale dieften. De schildersbaas A. Lerouge uit Ooigem had hier in de Schoolstraat zijn fiets enkele ©ogenblikken laten staan in de afgesloten ingangspoort van Deknudt Em. Toen hij meende te vertrekken was de flets gestolen. Anderzijds werd de 27-jarige Poe- giers W aan een kapperswinkel haar fiets gestolen bij klaarlichten dag terwijl zij even voor zaken binnen was! Inbeslagneming. Een spoorwagen geladen met 7.000 kgr. vlassen ge weef seis werd hier in het spoor station door de feldgendarmen ontdekt en aangeslagen daar de vervcérvergunning niet in regel was. ST-ELOQIS-VIJVE Botsing. Michel Debels uit Désselgem reed per flets langs de groote baan, toen hij aan den K.auwenhoek gehucht «Den Os» in botsing kwam met een anderen fietser. Eerstgenoemde, die zwaar ten gronde r’ofte. werd ernstig gewond over gansch bet lichaam. De bijgeroepen geneesheer stelde bovendien een breuk vast aan den rechterbovenarm. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Vera Vanwijnsberghe. Paulette Goussaert. Sterfgevallen. Elodie Keirsbilck, 62 J. Sabbe Jozef, 39 j. Huwelijken. Jan Coppens met Al- bertine Secember. Marcel Craeye met Blanche Defoirdt. Adelin Desmet met Martha Declercq. Ephrèm Vanhouwere met Agnes Lombaert. Alfred Dewitte met Anna Ducatteéuw. Cultuurraad. Op initiatief van den Heer Burgemees ter Vanheuverbeke werd alhier een eer ste samenkomst belegd ten Stadhuize van vertegenwoordigers van alle cultureele vereenigingen en inrichtingen met het oog op de oprichting van een Cultuur raad. De vergadering werd geopend door den Heer Schepen van Onderwijs. Daar na hield de Heer Burgemeester een korte toespraak welke gevolgd werd door een spreekbeurt, gehouden door den Cultuur- prefekt H. Gevaert, lid van den Provin cialen Cultuurraad, die eenuiteenzetting gaf over het doel en de werking van de Cultuurvereenigingen. Met een korte be spreking en practische besluiten werd deze vergadering- geheven. Ongeval. Tijdens het voetbalspel deed de 12-ja- rige Frans Deconinck, wonende wijk Nieu- wenhove, een zwaren val waarbij de knaap een breuk opliep aan de rechterheup en door den geneesheer diende verzorgd te worden. ZWEVEGEM Doodelijk ongeluk. Op de werven der houtzagerij Hellen- beke waren werklieden aan het verplaat sen van boomen. Op zeker cogenblik werd ■een 17-jarige jongeling verrast door een voortrollende boom en helaas het hoofd eronder vermorzeld. Het slachtoffer werd op slag gedood. Dit smartelijk ongeluk dat een achtbare familie treft, heeft hier groote beroering verwekt. Vraag aan uw Briefdrager De klaargekochte, vaak kostbare ge neesmiddelen, zijn niet noodzakelijker wijze de beste. Zie hier het recept van een siroop tegen ver koudheid, hoest,bron chitis, die gij zeer ge makkelijk zelf kunt klaarmaken. Deze si roop is niet alleen TOONEELFEEST Door de plaatselijke tooneelvereeniging De Lustige Vrienden wordt alhier op morgen Zondag 28 Februari en op Zon dag 7 Maart, een prachtig tooneelstuk op gevoerd. namelijk DE SCHOONE AN NABELLA blijspel in drie bedrijven. Deze vertooningen gaan telkens door in de zqal der «Gilde», Kruisstraat, om 4 uur namiddag. BOKSWEDSTRIJD Morgen Zondag gaat in de zaal Patria wederom een groote boksmeetlng door met een schitterend programma, dat ongetwijfeld de moeilijksten zal bevredigen. Immers, er zullen wederom drie beroèpskampen afge handeld worden. Tusschen Oscar Verhelle, 62 kgr., Izegem, die zijn revanche neemt te gen Mars uit Veurne. Zooals men weet werd de Izegemsche crack alhier door Mars tot op gave gedwongen. Zal Verhelle thans weer wraak weten te nemen? Als tweede beroepskamp hebben we Var- rewaere, 67 kgr., Izegem, die zijn heroptre- den doet en den stoeren Veurnenaar Berto zal ontmoeten. Ook Varrewaere heeft reed» tegen Berto de nederlaag geleden, zoodat de Izegemsche bokser hier gewis Iets verschul digd Is. Tenslotte hebben we Raedt, 73 kgr., Ize gem, die het opneemt tegen den niet te ver smaden Asseloos uit Oostende. Ook Raedt is zijn aanhangers vast en zeker een overwin ning verschuldigd, want de Izegemsche crack heeft den laatsten tijd reeds verschillends nederlagen gekend. Deze kampen gaan allen over 8 rounds van 3 minuten. Als omlijsting 4 puike Uefhebberskampen. Begin stipt te 5 uur. INGELMUNSTER. Burgerstand, Geboorten. Priem Annie, Bruggestr, 106. Mestdagh Lionel, Duikerstr. 13. De Leersijder Gabriel, Krekelstr. 4. Degrande Annie, Lenteakkerstraat 17. Desmet Frits, Krekelstr. 59. Parmentier Rafaël, Gentstr. 92. Braecke Jeannine, Oostroozebekestraat. OverPjdens. Carlier Petrus, Oostroo zebekestraat 99. Degrande Annie, Len- teakkerstr. 17. Baeckelandt Emma, echtg. v. Victor Desplenter, Lysbrugstr. 12..Vandermersch Christine, Kortrijk- straat 34. Claerhout Modest, Roozestr. 60. Deloof August, Izegemstraat 15. Huwelijken Debackere Cyriel van. Oostroozebeke, met Catteeuw Simonne v. Ingelmunster. Claerhout Julien van Meulebeke, met Kindt Annie, v. Ingel munster. Demasure Cyriel met Lakiere Elodie. b. v. Ingelmunster. Huwelijksbeloften. Defour Alois met Marie Verhelle. b. v. Ingelmunster. Vanwindekens Henri, v. Waasten, met Thérèse Coppin, v. Ingelmunster. Ver helle Albert, v. Lendelede, met Demasure Ivonne, v. Ingelmunster. Gits Gustaaf met Deboosere Maria, b. v. Ingelmunster. Diefstal. Bij Vandermersch Odiel, landbouwer, wonende in de Oostroozebekestraat, wer den ’s nachts 8 jonge appelboompjes ge stolen. die pas geplant waren. BURGERSTAND Geboorten. Marlette Cax-tier, d. v. Ray mond en livonne Loontjens, 7” Wijk, 96, Poelberg. Frans De Ro, z. v. Maurice en Anna Vermueien (v. Wontergem). Gil bert Strobbe, z. v. Arthur en Francine Van Hohebeke, St-Mlchielstraat 39. Hilda Roe lens. d. v. André cn Jeanne Vanneste (van Oostroozebeke). Lucette Vergote, d. v. Jules en Paula Devoldere (v. Pittem). Jeannine De Loof. d. v. Camiel en Irena De Laere (v. Aarsele). Herman Vermeulen, z. v. Omer en Leonia Warnez, St-Janstraat 50. Rosette Van de Caveye, d. v. Gerard en Margaretha Lanssens (v. Pittem). José De Marez, z. v. Hilaire en Maria Storme (v. Pittem). Maurice Declercq, z. v. Constant en Juliana Vandemoortele (v. Zwevezele). Michel Vcrstraete, z. v. Leon en Germana Verheye (v. Meulebeke). Walter Deleer- snljder, z. v. Camiel en Maria Wtlle (v. Oost roozebeke). Cecile Arickx, d. v. Gerard en Adrienne Duyck, 6° Wijk, 51. Lena Heytens, d. v. Gerard en Georgine Verhelst (v. Wingene). Godelieve Vandamme, d. v. Valère en Clara Jacobs (v. Wontergem). Silvain Windels, z. v. Godfried en Blisabeth De Jaegher, Brugstraat 95. Eric Wullaert, z. v. Albert en Lydie Adam. 9» Wijk, 680. Huwelijken. Albert De Craemer, tim merman, en Marlette De Backer, z. b.. b. v. Tielt. Victor De Schryver en A.dila De Witte, b. z. b., v. Tielt. Overlijdens. Alfons Dhondt, 70 J., echtg. v. Meirhaeghe Alida (v. Ruiselede). Euge nie Van Hbecke, 89 j., wed. v. Martens Jan, Hospitaal. Camiel Verfeillie, 79 j., wed. v. Vannieuwenhuyse Msrie, Boschakker (Ma- rialoop). Nicole Wambeke, 6 m., d. v. Tryphon, 't Geloove. Camillus Verschure, 85 wed. v. Simaeys Augusta, leperstraat. Irma De Clercq, 57 j., echtg. v. Lapeire Adolf (v. Kanegem). Marie-Thërèse On dank, 8 d., d. v. Marcel (v. Wingene). DIEFSTAL Bij de genaamde Arthur N., wonende aan de Gentscne straat, vijfde wijk, zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag dieven bin nengedrongen langs het keldervenster in den zijgevel zijner woning. Zij vonden de ge legenheid om een voorraad boter en de stukken zwijnevleesch welke nog in de kuip aan het zouten waren, mede te nemen. INBRAAK Woensdagmorgen bemerkte de Heer Ca miel D., wonende aan de Kortrijkstraat, dat dieven een bezoek hadden gebracht aan zijn winkel. Nadat zij een ruit hadden stuk ge sneden van de voordeur, openden zij dc deur met den sleutel welke op 'Je deur stak, en stelden aldus een uitgebreid onderzoek in. Zij onderzochten de laden van den toonbank, de geldtasch aan de kleerhanger en de keu ken. Een som geld, de rantsoenzegels van de komende maand en verscheidene zaken zijn verdwenen. Proces-verbaal werd opge maakt, doch alle spoor ontbreekt. WATERLOOPEN Onze stad beschikt niet over bevaarbare waterloopen en ook de onbevaarbare zijn zonder veel belang. Wij kunnen nochtans mededeelen dat er niet minder dan 22 km. beken op het grondgebied van onze stad lig gen of op de grensscheiding. De bijzonderste is natuurlijk de Poekebeek, die éen lengte heeft van bijna 6 km.; dan volgt de Maria- loopbeek, bijna 4 km.; de Kapellebeek, 3:5 km.; dan de Scheidbeke, Kapelrijbeke, PoelbergbekeKrommendijköeke. Bontebeke, Levendègatbeke en Hoogstraavbeke, om niet te spreken van de Stedebeke, die volledig overwelfd is. BURGERSTAND Geboorten. Greta Wullaert, d. v. Fe lix en Josima Lauwers, Wantje Pleterstr. 52. Maria Maes, d. v. Cyrille en Lia Dewulf, Lendeledestr. 79. Erna Callens, d. v. Henri en Alida Monteyne, Vijfwegen- straat 77. Werner Labeeuw, z. v. Robert en Godelieve Vanaudenaerde, Ingehnun- ster. Willv Soenen, z. v. Remi en Maria Windels, Princessestr. 67. Michel Van- haverbeke, z. v. Alphonse en Maria Lan noo. Ardooie. Noël D’Hulster, z. v. Achille en Germaine Dslaere, Weezestr. 48. Gerda Waetenier, d. v. Gérard en Alice Rebry, Wijngaerdstr. 35. Gaston Vanhauwaert, z. v. Amaat en Noëlla Le- miere. Nederweg 161. Gilbert Vyncke, z. v. Aloise en Marguerite Vandenbussche, Meenenstr. 39. Eliane Josson, d. v. Gaston en Albertina Dedulle, Roeselare- straat 7. Ria Dewiele, d. v. Albert en Madeleine Boyez, Reeperstr. 91. John Provoost, z. v. Carl en Evelina Bouckaert, Brugstraat 4. Overlijdens. André Mulier, 1 j„ z. v. Jozef en Margareta Lenez, Boterstr. 13. Aloise Baert, 60 j.. schoenmaker, echtg. v. Celina Vanruymbeke, Lendeledestr. 117. Maria Gryspeert, 72 j., echtg. v. Gustavus Glas, Roêselarestr. 309. Luc Deblauwe, 3 m„ z. v. Gaston en Elisa Deblauwe, Roeselarestr. 245. Theophile De Jonck- heere. 42 j., borstelmaker, echtg. v. Ber tha Hoste, Kachtemstr. 6. Yvette De- busschere, 3 m.. d. v. Joseph en Simonne Degrijse. H. Hertstr. 6. Adriana Van- nieuwenhuyze, 33 j„ huishoudster, echtg. v. Marcel Beernaert, Ingelmunster. Eugenia Callens, 67 j.. huishoudster, wed. Gustaaf Debüsschere', H. Hertstr. 6. Huwelijk. Naessens Léon, v. Ingel munster, en Reynaert Marietta, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Omer Blom- me, v. Izegem, met Martha Willemyns, v. Roeselare. Albert Spillebeen, v. Izegem, met Julienne Vanneste, v. Meenen. Remi Raes, v. Ingelmunster. met Made leine Goderis. v. Meulebeke, voorh. te Izegem. Albert Van de Walle, van Zwijndrecht, met Isabelle Dejonghe, v. Izegem, HEULE - Auto in brand. Zondag namiddag reed de auto met aanhangwagen, toebdiioorende aan den vervoerdienst van de gebroeders Demees- tere, beladen met verschen haring, de ga rage gelegen in Zuldstraat, binnen. Kort daarop h’d de auto vuur gevat en dreigde verders uitbreiding. Dadelijk werd de hulp der p’aatselijke brandweer ingeroepen en kon door sriel ingrijpen het vuur over- meesteren. Een groot gedeelte van de la- dirg werd verbrand. HAREIBEKE Jeugdige dievegge. Een persoon die langs de Kortrijksteen- Weg stepte, bemerkte opeens een jong meisje dat een fiets meenam. welke aan de deur van een herberg stond. De man achtervolgde het meisje dat binnentrok in écn verdachte herberg In dezelfde straat gelegen. Daarop verwittigde hij on middellijk de rijkswacht, die terstond naar bovengemelde plaats kwam. De ge stolen fiets wera teruggevonden op den zolder. Aan een streng onderhoor onder worpen bekende het meisje, de 14-jarige Georgette B.. dat het reeds verscheidene diefstallen, bijzonderlijk van fietsen, op het geweten had. DADIZELE Burgerstand. Overlijden. Soete Marlc-Loulse73 echtg. v. Soenen Ch. Huwelijksbelofte. Louagle Jules met Vanbelle Paula. Betaling inkwartiering. Maandagvoormiddag van 9 tót 11 uur uit betaling der Inkwartiering voor de periode van 25 Oktober tot 30 November 1942. Pas geld meebrengen a.u.b. WESTROOZEBEKE Davidsfonds. Verleden Zondag. 21 Februari, heeft E. P. De Laere ons een zeer puike voordracht ge geven over Salazar, de Portugeesche leider. Met een vloeiende welsprekendheid schet ste hij ons zeer klaar en zeer vatbaar da levensschets van Salazar, den toestand in Portugal vóór hem, en zijn opbouwend werk. Inderdaad, we weten nu heel wat meer over dat land, dank zij E.P. De Laere. De schrijver mocht op deze vergadering als een verheugend feit mDdeelen dat hij zoo even het 122" lid had ingeschreven. Dat Is een ware triomf voor onze afdeellng. Daar tegenover Is het dan een jammer dat zoo weinig volk zich in dezen ontwikkelenden voordracht mocht Interesseer enDe Davids- fondsavonden zijn ernst en luim. De ernst ligt als grondslag van het algemeen werkplan. Af en tóe mag ‘luim wel den boog wat ont spannen. Daarvoor wordt dan ook gezorgd. Laten we maar hopen in een volgende ontwikkellngsavond, op een aanwezigheid die werkelijk de 122 ingeschreven leden verte genwoordigt. roepen, koste der gezondheid van kin- ders, zieken en ouderlingen. Dit moet aan de kaak gesteld en tégengewerkt worden. Maandag jl. stapte het Parkst van Kortrilk alhier af. ten einde over te gaan tot het opgraven van het lijk van Leonie Demesster. geboren in 1868, gehuwd met Henri Bouba. gehuisvest Veurnestraat 35, en die enkele weken geleden overleden is. Politieagenten hadden vernomen dat de dood een onnatuurlijke oorzaak zou ge had hebben. Uit de lijkschouwing welke plaats had, weten wij voor het oogenblik nog ‘niéts: de professor die dit zou vol bracht hebben, heeft nog zijn verslag niet ingeleverd. Woensdagochtend werd het lijk van Zoé Dewitte, 39 jaar, te Wervik gehuis vest en enkele weken geleden verdwenen was. door haar echtgenoot, vlottend gezien ter hoogte van het stedelijke badhuis, in de Leie. De politie liet het lijk aan wal brengen en overbrengen naar het doo- denhulsje van het burgerlijk hospitaal. Marie Vanneste, gehuisvest Moorsele- straat 9J, verloor haar geldbeugel en Albert Decock. Rijselstraat 166. zijn brie- ventasch. In beide gevallen gaat het over een flinke som geld. in»! HET ADRIAEN WILLAERTKOOR Hst Adriaen Willaertkoor, aangesloten bij het V.N.Z. en hot Stedelijk Kultuurverbond zal op Donderdag 4 Maart in de Feestzaal van het Stadhuis een zangfeest Inrichtén, met de vereerende medewerking van den H. Gaston Mannes uit Izegem, bekend cellist. Het volgende programma zal afgewerkt worden: 1) Het Vlaa'msche staplied; 2) Het Vlaamsche kanonlied; 3) Optreden van den H. Mannes; 4) Het Vlaamsche volkslied; 5) Optreden van den H. Mannes; 6) Vlaamsche koorwerken Er zal ook gelegenheid gegeven wórden om samen te zingen. Zoo zal er o.a. aangeleerd worden: Het liedje van den vink, van Jos. de Klerk. Wil wenschen het Adriaen Willaertkoor een ruime belangstelling. Algemeene Ingangsprijs: 5 fr. GEWESTELIJKE DIENST VOOR BEROEPSOPVOEDING Door de samenwerking van de gemeente besturen van Roeselare. Izegem, Tielt, In gelmunster, Ardooie, LlchtcrveldcMoorslede, Rumbeke, Staden en Oostnieuwkerke werd een Gewestelijke Dienst voor Beroepsopvoe- dlng en Beroepsorienteering opgericht. Deze dienst heeft voor doei het bundelen en onderling bevorderen van de door ge noemde gemeentebesturen opgerichte plaat selijke diénsten. Het centrum voor Beroepsopvoeding en Beroepsorienteering te Gent, waarbij deze plaatselijke diensten aangesloten zijn, richt met ingang van 1 Maart een leergang in voor assistent-beroepsadviseurs. Deze leergang zal loopen over 7 lesdagen, nl. 1 Zondag per maand De insebrijvingskosten beloopen 50 fr. Alle leerkrachten, zoowel vronwelijke als manne lijke, van lager cn middelbaar onderwijs kun nen inschrijven. Na met gunstig gevolg een eindproef te hebben afgelegd, bekomen zij •een diploma van asslstent-beroepsadviseur Deze diploma kan hun in de toekomst nuttig cn van geldelijk voordeel zijn. Inschrijvingen worden tot Zondag 7 Maart aanvaard op het voorloop!»’ secretariaat van den Gewestelijken Dienst, Stadhuis, Kamer 14, Roeselare, SCHOUWBURG PATRIA De volgende uitvoeringen staan op het programma; Zondag 23 Februari: d? revue Stilte, wij draaien», gespeeld door dc populaire volk- sche groep Dickson. Zondag 7 Maart: Paganini», van Frans Lehar. door het gezelschap Frank Schoup uit. Gènt. Donderdag 18 Maart: «Robert en Ber trand door het Volkstooneel. Marcel Ameye en Renaat Grassin vertolken de hoofdrollen. DE VEREENIGING ROESELAARSCHE VOLKSCONCERTEN STEEKT VAN WAL Onder de benaming «Roeselaarsche Volks concerten werd besloten in onze stad een reeks tooneel- opera- en cabaretavonden van allereerste gehalte in te richten. Er werd reeds in het vooruitzicht gesteld een optre den van het opera-gezelscaap van Gent, een opvoering door hst Volkstooneel en een Kabaretavond. Deze week reeds treedt het Volkstooneel op met «Dc politiek der liefde», blijspel In 3 bedrijven dooi- Renaat Maes. onder regie van Marcel Ameye. Prijzen der plaatsen: 25. 20. 10 en 5 fr. En hiermee Is het vertrek gegeven van een werk, dat alleszins in staat is het kultureel peil op gebied van tooneel en muziek In onze stad te verhoogen. Het is nu maar te hopen, dat onze stadsgenooten dit streven zullen weten te waardeeren en er van overtuigd zijn, dat het hier uitsluitend een kultureel streven betreft. Wij wenschen de Roeselaar sche Volksconcerten goed succes. De prijzen der plaatsen zullen zoodanig gesteld worden, dat ze binnen eenieders bereik blijven. BUURTSPOORWEG ROESELARE-LANGEMARK De Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen deelt mede dat vanaf deze week het reizigers- en goederenverkeer op den buurtspoorweg Roéselare-Langemark - stopgezet. BEWEGING van den BURGERLIJKEN STAND OVER 1942 In de moederhuizen en klinieken wer den in 1942, 565 kinderen geboren. In totaal werden er 782 kinderen gebo ren: 435 mannen en 347 vrouwen. Geboorten. Kinderen van ouders die te Roeselare verblijven: 287 inann., 233 vt.; totaal 520. Kinderen waarvan de ouders elders verblijven: 148 mann., 114 vr.; totaal 262. Overleden. Personen die in Roeselare verbleven: 202 mann., 167 vr.; totaal 360. Personen die in andere gemeenten wo nen: 77 mann., 63 vr.totaal 140. Groote Markt: llo, jeannine geestige film mét bekende Marika Rökk. Kruisstraat: ZE boeiende en span- Bericht. Ingevolge het besluit van 3 Juli 1940 moeten de huishuurprijzen op hetzelfde peil blijven als op 10 Mei 1940. Het is echter een feit dat vele eigenaars de huurprijzen verhoogd hebben, zonder re kening te houden met de te volgen voor ziene proceduür. Dé huurders dienen in vele gevallen geen klacht in uit vrees van opzeg van het huurkontrakt. Deze vrees is echter ongewettigd gezien de bepalingen van het besluit van 18 No vember 1942 (Staatsblad van 23-24 dito) artikel 4. 2° en 3°. De huurders die op onwettige wijze ver plicht werden een hooger huurprijs te be talen worden verzocht een klacht neer te leggen ofwel rechtstreeks bij de Kontro- ledienst ofwel bij de Gemeentelijke poli tie. of nog bij de Rijkswacht, die na on derzoek eventueel proces-verbaal zal op maken. De Burgemeester H. Beeckaert. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Decorte Jack, z. v. Mau rits en Hoorelbeke Maria. Callewaert Joël, z. v. Basiel en Depoorter Paula. Overlijdens. Maertens Alidor, 54 j., echtg. v. Vanbeslen Irma. Swanepoel Denise; 5 d., d. v. Paul en Coudyser Joanna. Huwelijksafkondiging. lm pens Emiel, kolenhandelaar, met Maria VandewaJle, naaister. Geneeskundige Dienst, De geneeskundige dienst zal op Zondag 28 Februari gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leopold Van- dcnbroucke, Diksmuidestraat 4, tel. Roe selare 50.20. De Apotheek Degrijze, Bruggestr. 44, is open tot 12 u. ’s middags. Tooneeinieuws. Onze plaatselijke tooneelkring Excel sior reeds zeer gunstig gekend om zijn opvoeringen van Weer Geknipten De Gouden Clownveert nu op Zondagen 28 Februari en 7 Maart, het vermaarde stuk van von Moser opHet Kostbare Leven», fijn, geestig karakterspel in vier bedrijven. Het begint te 4.30 u. Kaaitc-n aan en 6 frank. Dieven op ronde. De dievenbende die onze gemeente on veilig maakt blijft niet werkloos. Geen nacht gaat voorbij of hier of daar wordt ingebroken. Bij Jules Ampe werden de ijzeren staven van voor de kelderopening verwijderd, doch de schelmen werden tij dig verrast door de bewoners zoodat ze op de vlucht gedreven werden. Uit den stal van Gerard Vanneste werden twee varkens buitengehaald, waarschijnlijk om af te slachten. Gelukkig konden de ban dieten verdreven worden. Bij de Wed. De- taevenier werd eveneens een bezoek ge bracht, ook hier mochten ze ophoepelen zonder iets te kunnen meenemen. Het ware wenschelijk dat men eerstdaags deze dievenbende zou kunnen ontmaskeren. Erge val. De echtgenoote van Gerard Vanneste een aardappelschil uitgegleden ze haar knoezelbeen gebroken ALGEMEENE VERGADERING voor de aandeelhouders der N.M. Volks winkel te Tielt, op Zondag 7 Maart 1943, te 3 uur namiddag, In den zetel der maatschappij, Kortrijkstraat 130, te Tielt. DAGORDE: .1, Goedkeuring van het bilan 1942. 2. Goedkeuring van de winst- en verlies rekening. 3. Winstvèrdeellng. 4. Mededeellngen. GODSDIENSTIG TIELT Tijdens het verleden jaar werden er In onze stad in totaal 788.350 H. Communies uitgereikt, hetzij nog 65.000 meer dan het jaar 1941. HUWELIJKEN Tijdens het jaar 1942 werden er In het stadhuis in totaal 71 huwelijken voltrokken, terwijl er 121 huwelijksaankondigingen wer den aangeplakt. Geen enkele echtscheiding werd uitgesproken. BEVOLKING opname van Cotteny ‘béteekent een verster- derworpen produkten. In ’t jaar 1942 kwamen er 132 mannen en king van de aanvalsilnle; vooral zijn kopspel Donderdag 4 Maart; Uitreiking van de ko- 186 vrouwen naar Tielt wonen van uit een BURGERSTAND Geboorten. Veerle Derbecourt, Albert- straat 17. Jean Stassin. Loofstraat 43 (v. Dottenijs). André Derbalx, Leeuw van Vlaanderenlaan 13. Marcel Decoutere, Bu- da.stra.at 30 (v. Heule). Guldo Clarysse, B'.eekerstraat 21. Mare Deprez, St-Denljs- straat 131. Marie Scherpereel, Jan Brey- dellaan 52. Christine Steyt, Gulden Spo- renlaan 47. Charles Demeulemeester, Rsepkaal 7a (v. Marke). Jean Sagaert, Jan Breydellaan 70. Erie Sagaert. Jan Breydcllaan 70. Jacques Gheysens, Buda- str.’.at 30 (v. Harelbeke)Eliane Vanneste, Markesteenweg 45. Maria Verspallle. Pot- telber» 65. Marie Goussaert, Visschers- kaai 2 a. Jacques Vanhoutte. Budastraat 30 (V. Bavikhove). Willy Baert, Reepkaal 7a iv. Harelbeke). Roger Neve, Reepkaal 7 a (v. Bissegem). Jan Sabbe, Reepkaal - (v. Kuurnej. Mare Naesens, Buda- straat. 30 (v. Harelbeke). Jacques Devos, Loofstraat 43 (v. Gullegem), Ghlslain De vos. Loofstraat 43 (v. Gullegem). Annie Declerck. Budastraat 30 (v. Ooigem). Jacques Goemaere, F. van den Elzaslaan 43. Rita Deketele. Budastraat 30 (v. Ware- pem). Anna Deflo, St-Denljsstrsat 147. John Dcrammelaere. Budastraat 30 (v. Lau- we). Claude Monserez, Markesteenweg 38 a3. Annie Delplancke, Loofstraat 43 (v. Heule). Gerard Malfait. St-Anna 24. José Maelfait, Kuurnesteenweg 21. Jan lefebvre. Plein 22. Jeannette Rommel, Budastraat 30 (v. Harelbeke). Gabriel Buyck, Reepkaal 7 a (v. Desselgem). José Robyn. Doornlksteenweg lil. Beatrix Van den Eynde, Albertpark 6 g. Francine Do lor»?. Doornlksteenwèg 181. Huwelijksaankondigingen. Raoul Van- ha’st, schrijnwerker v. Brest (voorh. te Kort rijk). en Yvonne Mlcheau, z. b., b. Brest. Wilhelm Lutjeharms. predikant v. Antwer pen (voorh. te Kortrijk), en Elisabeth Blom- maert. z. b.. v. Gent. Jozef De Mullie, uurwerkmaker v. Heule. en Esther Vander- sarren, linnennaalster. Voorzienlgheldsstraat 40. Luciaan Loosveid. schoenmaker, Door- nikstesnweg 148. en Erna Wostyn, z. b., Kuu-.-nsstecnweg 19. Alberlc Despriet, aan nemer v. Kuurne, en Germaine Bohez, z. b., Loodwitstraat 21. Prosper Verhelst, hout bewerker, Aalbekesteenweg 19, en Margare- tha De Deken, fabriekwerkstér, Veemarkt 17. Jules Acke. beenhouwer v. Geluveld. en Magdalena Creupelandt, z. b., Meenensteen- weg 15. Huwelijken. Hendrik Nolf, bediende, Vc -’e-.'.tat 40, en Carmen Cottcm. bediende, Lekkerbeetstraat 1. Omer Vandendriessche, werktuigkundige v. Marke, en Elisabeth Ste el'"'.?. naaister. 11 Julilaan 123. Alfred Gryspeert, houtbewerker. Keer Vlamingstraat 11. en Suzanne Zinzen, strijkster, Kapucle- nenbelulk 12. Frans Onraedt, werktuig- ku-.'.dlt? v. Heul?, en Maria Coornaert, wln- kéjv.Te-.-. Gasstraat 23. Gerard Maes, w-'-'ui»kundige v. Wevelgem. en Alsa Van- denbulcke. sbinster. Loodwitstraat 39. Maurits Vander Stlchele, wachtmeester "bij de Rijkswacht v. Gullegem. en Mercedes Eg- germont. z. b.. St-Rochuslaan 54. Victor P'-si—n. metser. Wagenmakersstraat 41, en Bertha Tcirlinck. bobljnster, Wagenmakers- slraat 41. Marcel Huys, melkhandelaer, Wall-? P2, en Clara Dcgryze, meid, Doornik- straet 52. Overlijdens. Alicia Harinck. 53 j., z. b.. echtg. v. Rijkaard Malfait. Vlasbicémstraat 8, Astrid Delannoy. 2 m.. Meenenstraat 23. Pharaïldis Sagaert. 67 j., z. b., echtg. v. Juliaan Viaenc. Gasstraat 37. Irma De- coninck. 72 j., echt», v. Camille Vanneste, Ma’-ionetten 2. Albertina Vandecasteele. 57 i.. z. b., Magdalenastraat 40. Constant le.faut. 41 j., machinist, echtg. v. Maria Theuninck (v. Heule). Marie Lienaert, 71 i.. winkelierster, J. Palfijnstraat 26. Leo Danneels. 73 j.. echtg. v. Maria Deschee- maecker. Voorstraat 48. VAN ALLES WAT De zwendelzaak in valsche broodzegels. Enkele maanden geleden werd te Kortrijk een tutgebreide zaak van valschc zwarte ze gels nr 1 ontdekt. De zaak kwam aan ’t licht «oor het feit dat zekere Michel Seys, uit Kortrij.k, talrijke van deze valsche zegels trachtte aan den man te brengen bij een bakker uit Harelbeke. Dc politic, in samen werking met de plaatselijke diensten voor Ravitailleerin». genikte erin de overige be trokkenen. vzaaronder een drukker, die be ticht is van de zegels tc hebben vervaardigd, te ontmaskeren. Ziehier de veroordeelingen: Albert Veroug- sfraet?, uit Zwevegem, en Lucien Vancau- wenberghe, uit dezelfde gemeente, loopen elk 1 jaar gevang op en 700 fr. boete. Dc volgende personen wérden veroordeeld tot elk 5 maan den en 700 ir. boet? wegens verhandeling, uitgifte of verkoop: Marcel Dccoene, Moes- krocn voorwaardelijk )j Joris Vanlanckcr, Hirzeeuw (voorw.); Lena Maes, Dottenijs (voorw.); Michel Seys, Kortryk, en Michel fcp..csr.i, Harelbeke (voorw.). Zooals men ziet had de zwendelzaak reeds een groote uitbreiding genomen in de grens streek, Adjunkt-kommissaris Rabaut uit Höi-.nik en de stedelijke RavitaiUeerings- dlensten. die zich inspanden cm de schuldi- in cnkeie dagen onschadeiijk te maken, hebbiu aan ’s lands bevoorrading en aan de bevolking egn grooten dienst bewezen. Vier cluikslachters betrapt. D: rijkswacht deed een plotsen inval in c:i: stai to Kortrijk, waar een belangrijke gc'eim.' Slachterij werd ontdekt. Een rund was pas geslacat gewórden. Het onderzoek wees vercicx- uu. da» nog 5 runderen en een slier hetzelfde lot haduen ondergaan in de laatste dagen. Al liet vleesch en het mate riaal wera verbeurd verklaard. De siuikslach- ters werden voor onaerzoeksrechter H. Hom- mr. gebracht, die een aanhoudingsmandaat ten hunnen laste afleverde. Het viertal werd in c.e stsdeiijke gevangenis opgesloten. Het zijn: WittoucK Roger, beenhouwer, uit Kort rijk: Favoreel Rooert en Vanhoutte Jozef, uit Wevelgem, en Verleye Jozef, uit KortrijK, allen helpers. Dieven-sluiksiachters streng gestraft. Voor do bijzondere kamer ter beteugeling den Sluikhandel te Kortrijk, werden - -- -landéld, die een bijzon op de hygiënische toe- - en inslag zijn bij de De ears».' ^a?.k bracht ons: Cyriel Nut tin, v.asweiKcr ui» AaloeKe; Aibm Dufro- ineut, ianawerker uit Lauwe; Amedée Mis si::. i, beenhouwer uit Rekkem, en Leon Van d.u.i.v. e, bcenhauw.r uu Rekkem. De eerste ar:, stonden terecht wegens sluikslachtin» o. medeplichtigheid van o dieren. Van Ghe- luwe moest h.eröij nog verantwoorden we- g:ns dici-iial van een vaars ten nadeele van landbouwer Constant Debrabandere te Lau we. in volgende omstandigheden: Dc vaars word ’s nachts gestolen; dè ontdekking werd 's morgens vroeg gedaan door den eigenaar, die met behulp van veldwachter Vanaamme de sporen van de pooien van het beest na- ginfén en zich aldus lieten lelden tot de Woiiing van Nuttin. Een huiszoeking In regel had plaats en de vaars werd reeds gansch ges.e.en; ontdekt in de slaapkamer van dezen laatste. Het onderzoek leidde verder tot de ontdekking van vleesch, afkomstig van nog zes anaere dieren, waaronder een Koe en een paard. Ter zitting werd een burgerlijke partij eang^steid aoor landbouwer Debrabandere. Dc uitspraak luidde ais volgt: Nuttin, 1 jaar plus l.u.üOü ir.; Dufromont, 1 jaar plus ja.DOJ ir.; Mlsslaen, 1 jaar plus 140.000 fr.; Van Gheiuwe, 2 jaar plus 140.000 fr. Dc bur gerlijk? partij osKomt 50.000 fr. schadeloos- s> telling. Vier jeugdige kerels, uit Anzegem, had den beskoten alaaar ten nadeele van H. Spe- Iccrs Richard een zwijn te stelen. Zij Kropen ’s nacnts in het hok en wurgden er het var ken dcor middel van een touw; vervolgens legden zc het beest op een damesfiets en re den ermede naar de plaats waar het varken zou geslacht worden. Hier ook echter, werden de dieven verraden door het feit dat de snuit van het varken op den grond sleepte en bloedsporen naliet. De rijkswacht had spoe dig het viertal ontmaskerd. Allen werden ver oordeeld tot 18 maanden gevang en 70.000 frank boete. Volgende personen werden na pleidooi van Mr Duponcheel vrijgesproken, daar hun schuld in de zaak niet bewezen werd: Vandeghinste Marcel en Vandeghinstc Jozef, uit Anzegem, cn Vandeghinste Mau rits, uit Waregem. Lijnzaadkoekfabrikanten zwaar gestraft. Werden veroordeeld wegens onwettig per sen van lijnzaad en slulknandel In Ujnzaad- olle en -koeken: Leon Six, voerman te Wer vik. 10.000 fr. boete, en de verbeurdverkla ring van de borgsom van 4.000 fr. gestort voor de teruggave van de inbeslag genomen auto: Leonard Nolf, houtdraaier, Beheerstraat te Kortrijk. 30.000 fr. boete cn de verbeurd verklaring van de inbeslag genomen goede ren; Jules Bruneel, makelaar in lijnzaad te Wervik, 30.000 fr. boete en de verbeurdver klaring van 600 kgr. lijnzaad. Stonden we gens dezelfde overtredingen terecht: Folesn Robert, herbergier te Gullegem, 10.000 fr. boete en verbeurdverklaring van de aange slagen goederen; Julia Rasson, herbergierster te Gullegem, 1000 fr. boete. BOETSTRAFFELIJKE RECHTBANK Depot van smokkelwaar ontdekt te Mee nen. In het drankhuis Café Clubte Meenen, deden de bevoegde diensten een on- verwachten inval en ontdekten er een be langrijk depot van allerlei smokkelwaar: var kensvet, boonen, rogge, tarwe, enz. Uit het onderzoek bleek dat Brusselsche smokke laars aldaar hun inkoopen kwamen doen. De waard Frans Dedoncker werd bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 8 dagen. Alles werd verbeurd ver klaard. Vervoer van een geslacht schaap. Zekere Hommens, uit Zwevegem, werd betrapt door de rijkswacht, terwijl hij een geslacht schaap vervoerde. Zulks kost hem een gevangenis straf van 1 jaar. Diefstal. Albert Vanbruaene, uit Aal- Ijeke, werd veroordeeld tot 3 maanden en 350 fr. boete wegens diefte. Moeskopperij tn bende. Niet minder dan 6 personen uit Gullegem stonden te recht wegens nachtelljke moeskopperijStraf fen gaande van 15 maanden tot 2 maanden gevang ên geldboeteh van 182 fr. werden uitgesproken. iiciiii iiitiiiii., u>> vi., i/vuacii 38 Inwoners van Roeselare overleden In een andere gemeente. In 1942 werden 442 nersonen op stedelijk kerkhof begraven. Huwelijken: 259. Vertrokken. 250 mann., 404 vr.; taal 554. Ingekomen. 273 mann., 414 vr.; taal 687. Meer ingekomen: 33 personen. 16.126 vr.;* totaal 31.084 inwoners. Dus een vermeerdering van 150 inw. BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT Arbeldsambt ROESELARE: Jan Mahieu- straat 47 en St-Amandstraat 76. Bureelen open van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur; Zaterdag van B tot 12 uur. Kantoor TIELT: Tramstraat 2. Bureel open van 9 tot 17 uur; Zaterdag tot 12 uur. Kantoor IEPER: Kaaistraat 12. Buree len open van 9 tot 17 uur; Zaterdag tot 12 u. Hulpkantoor WAKKEN: Wapenplaats 12. Open den Woensdag van 9 tot 12 uur. Hulpkantoor KOMEN, Wervlkstraat 12. Open iederen Woensdag en Vrijdag van 8 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Hulpkantoor POPERINGE: Stadhuis. Open den Dinsdag van 9 tot 12 uur. Worden dringend gevraagd: ROESELARE: 6 draaiers, lijnwaad- en wol- wevers. 2 steenzetters. 3 kasseileggers, 1 hout draaier, leerjongens houtbedrijf, bobijnsters en stopsters, 5 verkoopsters grootwarenhuis, leermeisjes houtbedrijf. STADEN: 125 losse arbeiders. IZEGEM: leerjongens ringemnakers, leer meisjes schoenbedrijf. BRUGGE: wevers. KORTRIJK; 4 meubelmakers. 20 autome- kaniekers, 5 électriclens, 2 smeden, 10 met selaars, 20 grondwerkers. VROUWËLIJKE ARBEIDSKRACHTEN: 200 gehuwde en ongehuwde naaisters en stik- sters voor atelier en thuiswerk. VOOR DE KUST: een onbeperkt aantal werklieden van allerlei soort. SPORT S. K. Roeselare. De nieuwe opstelling van Sportkring, ten minste wat de voorhoede betreft, gaf ten volle bevrediging. Vansteenkiste is op de linksbuitenplaats bepaald aktlever, sneller en gevaarlijker dan op de binnenplaats. De GENEESKUNDIGEN DIENST on Zondag 28 Februari 1943. Dokterdiensten. Hr Dr Paul Vandin Berghe, Rijselstraat. Hr Dr Willy Hostens, Ardooiesteenweg 22. Apothaskdienst. Hr S. Lammertyn, Noordstraat 212. Taxidiensten voor H.H. Dokters. Hr Camiel Yssers, Kerdersstraat 96. BURGERSTAND van 18 tot 25 Februari 1943. Huwelijksafkondigingen. Cyriel coutefe, wever, met Anna Vanneste, bo- bijnster, b. te Roeselare. Juliaan Cal- lebcrt, meestergast, met Irma Mortelez, spinster, b. te Roeselare. -Jean-Baptiste Dehoust, autogeleider. met Helena Van- dewynckel, dagloonster, b. te Roeselare. Geboorten. Maria Commeyne, d. v. Maurits en Adriana Vertinde, St-Jozefstr. 17. Hubert Boussy, z. v. Gustaaf en Antoinette Sanctorum. Soanjestr. 224. Erika Santy, d. v. Oscar en Ida Vanhou- teghem, Heropbouwstraat 113. Ronny D;:noo, z. v. Cyriel en Simone Van Daele, Coststr. 36. Herman Sobry, z. v. Geor ges en Magdalena Werbrouck, Sóhiervel- destraat 62. Jaak Derommelaere, z. v. Leon en Helena Wallaert. Hcogledesteen- weg 221. Theresia Grillot, d. v. Gerard en Godelieve Labeeuw, v. Oostnieuwkcrko. Frans Decru, z. v. Kamiel en Maria Verschooren, v. Moorslede. Geert Co- saert. z. v. Wilfried en Andréa Pelssers, Westlaan 30. Marie-Jcsée Devriese. d. v. Robert en Celina Vancalbergh. Herop- bouwstr. 91. Wilfried Pattyn. z. v. Ge rard én Paula Casteleyn, Kachtemstr. 20. Willy Deblauwe, z. v. Andreas en Ger mana Deforce, Koornstr. 22. Lieven Lammens, z. v. Albert en Magdalena Cal lewaert, Damberds.tr. 7. Gabriel Vyn- ckier, z. v. Daniël en Maria Claeys, van Moorslede. Hans Vandswalle, z. v. Maurits en Josephine Astaes, v. Korte- mark. Sterfgevallen. Erik Geeroms. 3 w.. z. v. Alfons en Margareta Pauwels, Meenen- heerweg 86. Augustijn Ameye, 65 j.. fabriekwerker, wed. v. Eudoxia Houthoofd en v. Maria Girardeau. Ardociesteenweg 255. Karel Missinne, 87 j.. z. b„ wed. v. Maria Noppe. Vijfwegenstr. 220. Marcel Verfaillie. 3 j., z. v. Maurits en Rachel Verbrugghe, Gitsstr. 245. Pierre Mor- tagne. 14 d., z. v. Albert en Dionysia Tan- ghe, St-Amandstr. 22. Roland Maes, 3 m.. z. v. Gerard en Clara Vandenheede, v. Lichtervelde. Alfons Rosselle, 64 j., steenovenwerker, echt», v. Angelina De- quae. Meenensteenweg 129. Germana Deforce, 36 j., naaister, echtg. v. Andreas Deblauwe, Koornstraat 22. TAXIDIENSTEN Hr A. Ide-Vercruysse, St-Michfelsstr. 26. Hr Nestor Wautsrs. Spanjestraat 98. Hr G, Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. UITREIKING BIJZONDERE BONS VOOR KEUKENKOLEN Dc bijzondere bons voor keukenkolcn zul len uitgedeeld worden gedurende de negen hieronder vermelde dagen. Do uitdeellng geschiedt volgens de num mers van de gele kaarten van 't gezinshoofd. Woensdag 21 Febr. Nrs 223.001 tot 224.000 Donderdag 25 Febr. Nrs 224.001 tot 225.000 26 Febr. Nrs 225 001 tot 226.000 27 Febr. Nrs 225.001 tot 227.0C9 1 Maart: Nrs 227.001 tot 223.000 2 Maart: Nrs 228.C01 tot 229.000 3 Maart: Nrs 229.001 tot 230.000 4 Maart: Nrs 230.001 tot 231.000 5 Maart: Nrs 231.001 en verder. De personen die de bijzondere bons afha len, moeten in het bezit zijn van de gele kaarten van alle gezinsleden, alsook de aan vraag, afgestempeld door de gasmaatschappij. VI3CHKAARTEN Vanaf 1 Maart zijn de zegels Nr 21 van de vlschkaart niet meer geldig. HULP AAN BRANDSTOFFEN Door toedoen van het Stadsbestuur wor den door het Ministerie van Economische Zaken aanzienlijke hoeveelheden goede schlam (kolengruis 0-20) voor de meest be- hoeftlgen vrijgegeven. Een eerste hoeveel heid van 176 ton is aangekomen cn wordt vanaf 8 Maart op den koer van het stedelijk gevang afgeleverd aan de gezinnen van Win terhulp tot en met twee kruisjes, dus de ge- gestcunden van de C.O.O. en 1 en 2 kruisjes. Zij zullen zich moeten aanbieden, voor zien van de Winterhulpkaart en van de ge- zinskaart, op Bureel 16 Ipompiersbureel) van het stadhuis, op de volgende dagen en In de volgende orde, telkens van 8 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 1. - Gezinnen van meer dan 5 personen: 135 kgr. elk. Maandag 8 Maart: voormid dag letters A tot en met D; namiddag letters E tot en met L. Dinsdag 9 Maart: voormiddag letters M tot cn met T; namiddag letters U tot en met Z. 2. - Gezinnen van 3 tot in met 5 perso nen: 105 kgr. elk. Op Woensdag 10 en Donderdag 11 Maart in dezelfde volgorde. 3. - Gezinnen van 2 personen of minder: 65 kgr. elk. Op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Maart, in dezelfde volgorde. WINTERHULP Do gesteunden, die in het bezit, zijn van een rose Winterhulpkaart X moeten tusschen 1 en 4 Maart leder op zijn dag hun kaart laten vernieuwen. De niet-ingebrachte kaar ten zijn vanaf 1 April ongeldig en kunnen op goen enkele bedoeling meer aanspraak ma ken. VOLKSSOEP De zegels en aardappelen moeten toeko mende week afgegeven worden. OVERZICHT VAN DE CONTROLEDIENSTEN Stand (officieus) der leveringen op 31 Jan. in het arrondissement Roeselare. Tarwe: Te leveren. 2.628.418 kgr.; geleverd, 2.122.989 kgr.; dus in totaal 80,70';1. Ize gem. Ardooie. Ingelmunster cn Kachtem le verden meer dan 90 Rogge- Te leveren, 3.266.569 kgr.; geleverd. 3.447.82Ó kgr.; dus In totaal 105.50%. Slechts Emelgem en Oekene leverden bene den de 100 Gerst; Te leveren, 929.057 kgr.: geleverd. 930.802 kgr.; dus in totaal 100.10 Gits, Ingelmunster, Ledegem, Beveren, Ardooie, Emelgem. Moorslede en Izegem leverden meer dan 100 Haver: Te leveren, 1.459.285 kgr.; geleverd, 1.436.636 kgr.; dus in totaal 98,40 Roe selare, Ingelmunster. Lichtervelde, Kachtem, Dadizele en Emelgem leverden 100 of meer. Aardappelen: Te leveren. 29.305.906 kgr.; geleverd: 28.270.150 kgr.; dus in totaal 92.60 t.h. Rumbeke leverde 203.438 kgr. te veel; Westroozebeke, 57.101 kgr.; St-Eloóls-Winkel. 13.238 kgr.; Ingelmunster. 17.223 kgr.; Moor slede, 40.264 kgr.; Gits. 7.633 kgr.; Izegem, 6.232 kgr.; Beveren, 6.590 kgr.; Staden. valt op. Het Is een jonge kracht, waar be slist toekomst In zit. Vanbroekhoven en Le fere verstaan elkaar wonderwel, al Is Van broekhoven soms wat te passief. Het is al weer voor den zocveelsten keer gebleken, dat het open vleugelspel het meest productief is. vooral als men Kan beschikken over twee snelle vleugelspelers, zooals dat Zondag bij Sportkring het geval was. Voor de rust wer den de vleugels nagenoeg verwaarloosd; na de rust veranderde men van taktlek en het resultaat was: drie doelpunten In 10 minu ten. D? vleugel Lefere-Vanbroekhoven bleek hier het gevaarlijkst, ook al werd deze vleu gel te weinig gesteund door Brysso. die voor zulke wedstrijden nog wat te licht valt. Doelwachter Godderls was Zondag in een slechten dag. Van de drie doelpunten, die voor de rust gemaakt werden, mag hl] er gerust twee van op zijn rekening nemen. Door het eerste doelpunt werd hij volkomen verrast; dan volgde een periode van depres sie. waarin hij alle zelfvertrouwen miste; zijn nervositeit schiep soms gevaarlijke mo menten, die vermeden hadden kunnen wor den. Na de rust was hij heel wat kalmer en zelfzekerder. Moeskroen beschikt over een vlug elftal, waarin Wouters het meest opviel en waarvan de verdediging het zwakste deel was. Scheidsrechter Adyns leidde correct en wist gepast en vastberaden in te grijpen als het ncodig was. Het publiek gaf dan ook door een luid applaus blijk van zijn waar- deerlng. F. C. Roeselare. Onze Clubtongens moesten in Kortrijk te gen de kandidaat-kampioenen het onderspit delven. Kortrilk liep zoo hard van stapel, dat onze Clubmannen op verdediging wer den teruggedrongen. De eerste helft verliep daarom In een defensief spel. Na de rust gin» de Club meer tot dén aanval over, waardoor het evenwicht in het spel volko men hersteld werd, zcodat er van een over zicht der lokalen geen sprake meer was. Na de rust werd dan ook geen enkel doelpunt meer gemaakt en bleef de stand ongewijzigd. Mestlaen was na de rust de groote anima tor van den aanval. Zoo deed Manhaeve nog een persoonlijk? poging, die hij besloot met een scherp schot, dat Schelre met veel moeite in hoekschop kon verwerken. Zondag gaat de verplaatsing naar Elsene. waar onz? jongens een zware wedstrijd wacht. Wanneer er echter vanaf het begin ferm wordt aangepakt, dan verwachten we 1 der 2 puntjes vooi- Roeselare. Groot Sportgaïafeest. Op Zondag 28 Februari zal In de zaal «Dc BeursStatieplaats, Roeselare, een groot Galafeest der Kampioenen gehouden worden. Dit feest wordt ingericht door de Suppor tersclubs van Albert Scrcu en Valeer Ólle- vler. Er zullen zeker 25 groote wlelervedetten aan dit feest deelnemen, o.a. Scherens, Mael- braneke, Van den Meersschaut, Van Steen bergen; verder: Vlaemlnck, Gust Danneels, Ramon, Vandeweghe, Van Outryve, De Sim- pslaere, Schotte. Defoordt, enz. Alle gewestelijke renners zullen tegenwoor dig zijn, o.a.: Karel Tersago, Albert Sercu, Valeer Ollevier. Georges Vandenberghe, Van- dewalle, Pol Wydocghe e.a. Ook de bekende en sympathieke Brugsche reus Robert Braet zal tegenwoordig zijn. De oude gloriën zullen vertegenwoordigd zijn door Ritten Van Lerberghe, Hector en Leon Martin. Het zal er natuurlijk niet aan de noodlge leute ontbreken. Kortom, het zal een sport- feest zijndat alle voorgaande Roeselaarsche sportfeesten overtreft. STADEN Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Gunst Vic tor, paardenhandelaar, en Vandenbussche Adrienne, huishoudster, b. v. Staden. Descamps Michel, beenhouwer v. Wervik, en Verstraete Marie, v. leper, voorh. te Staden. Devoldere Gerard, landbouwer v. Staden, en Declerck Romanie, land bouwster v. Ardooie. Inlevering der melkzegels door de veehouders. Op Vrijdag' 26 en Zaterdag 27 Februari dienen de melkzegels der periode Februari 1943 ingebracht te worden hii den plaat- selijken secretaris der N. L. V. C., telkens van 9 tot 12 uur. Nota. Er worden beslist geen melkze gels meer aanvaard na dezen datum. De telaatkomers worden hierbij voor de laatste maal verwittigd op tijd te komen. Gelieve de zegels op rijen van tien te plakken met een totaal van. 100 zegels per bordereel.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3