I Uit ft' ii Uit 't Kortrijksche Roéselaarsche Uit 't I Uit 7 Tieltsche I Uit }t Izegemsche I UIT TIELT UIT ROESELARE UIT KORTRIJK DAVIDSFONDS PROBEER DEZE NIEUWE LINIMENT TEGEN HEUPJICHT ASSISENHOF VAN WEST-VLAANDEREN UIT IZEGEM UIT MEENEN ide. iMt was natuurlijs een rout: i er niet gefloten is. gaat het spél Groote Markt: boeiende histori- V I naar Diefstal. Bij Gerard Decoster, wonende in de Wijk 't Rood Kruis, werden op het veld ongeveer 200 kilo kooien met stam en wortel gestolen. De zaak, is in onderzoek. cere oer Roe- HfWWWWWWWWWW^WWWWtAAMWUWWtfVUUWWVWWWWl WEVELGEM Tabak aangeslagen. Door de tol- en accijnsbeambten uit Mee nen werd bij den herbergier- R, A. uit de Gullegemstraatdie ervan verdacht werd on- geoorloofden handel in tabak te drijven, een huiszoeking gedaan, die niet vruchteloos ge bleven is, want op den zolder werd een 30 kgr. gekorven tabak gevonden, gereed om aan den man te brengen. Daar R. A. zich niet kon verrechtvaardigen inzake de her komst van de tabak, werd deze aangeslagen en naar het depot te Meenen overgebracht. nevens de juffers, was de celleldlng daar oefc aanwezig. Hauptmann Drews, die overal aanwezig is waar er ook maar iets te doen valt voor de «De Vlag», sprak een kernachtige gelegen heidsrede uit en overhandigde aan de juffers het diploma. Er werd daarna nog gemusi ceerd. gezongen en voorgedragen, waarna tal van gezelschapspelen ttltgevoerd werden. Eerlang volgt een tweede cyclus van cur sussen en wel die van Kinderverzorging welke bij de eerste aansluit. Diegenen die dezen cursus willen volgen, kunnen zich aanmelden bij den celleider, Marcel Cardoen, apotheker. Rljselstraat. - Op Vrijdag 12 dezer wordt de film Ver lof op Eerewoord welke 'n geen andere kl- nema zal opgevoerd worden, in het Volks huis afgerold door de zorgen der «De Vlag». On Zondag 21 dezer, te 19.30 uur. zal onze Vlaamsché dichteres Blanka Ghljselen een voordracht houden over het onderwerp Onze dichters in de branding BIJ DEN STEDELIJKEN KULTUURDIENST Er is besloten geworden regelmatig In de verschillende zalen van stad tooneeltroepen of cabaretgezelschappen uit andere deelen van Vlaanderen te laten ontreden onder de ausnlcles van den Kultuurdlenst. Wij verwachten hierover meer inlichtingen. mi «”r> im- d STEEDS GEZOND EN VROOLIJK Waak over de gezondheid Uw/ (kinderen! Versterk hun bloed, spieren en (zenuwen en geef hen daartoe de kracht-» (brengende HsMOFORT-dragees. Deze be-‘ vatten assimileerbaar ijzer, dat de kost-' bare roode bloedlichaampjes, die het bloed kracht en leven geven, honderd-, duizendvoudig vermenigvuldigt. Eet*, versterkingskuur met Hemofort, dat is' juist wat Uw kleinen noodig hebben; Vraag vandaag nog aan Uw apotheken een doos HEMOFORT-dragees en stel zelf Vast faoe goed ze voor Uw-kinderen zijoj oök wat strenger optraden, want een boe te van 1400 fr. helpt toch niet. Zondagavond werd een steen dooi de ruit der bovenverdieping van het huis van Jules Dumont, charcutier, Kortrijk- straat 6, geworpen, door onbekenden. De politie werd hiervan op de hoogte ge bracht. Op een avond, het was reeds heel laat, kwam een vrouw, die beweerde in Frankrijk te wonen, afkomstig zijnde van Herzeeuw, in het Hötel Damier, op de Groot.e Markt, gehouden door Maurits Delcroix-Gouwy, binnen en vroeg om er te mogen vernachten. Gezien de waardin en dé dienstmeid reeds te bed waren, werd verwaarloosd de vreemdelinge in te schrijven in het vreemdelingenregister. Na korten tijd werd zij haar kamer aan gewezen en ginp- slapen, ’s Morgens vroeg vertrok zij reeds; toen men hare verdwij ning vaststelde moest men tevens vast stellen dat zij een som van 1700 fr. en talrijke voorwerpen medegenomen had. De politie werd hiervan ingelicht. In de opslagplaats van den kolen handelaar Ernest Vancoillie, gehuisvest Lammerstraat 209. is ’s .namiddags om streeks 4.30 uur brand uitgebroken. In deze opslagplaats bevonden er zich een groote hoeveelheid stroo en paarden voe der, evenals kolenzakken. Een overgroot gedeelte van den inboedel werd de prooi der vlammen. De brandweer kon nochtans alras het vuur meester. Rafaël Schoutteten vond een uur- werkketting, welke hij op het politiebu- reel deponeerde. Werner Catelain, gehuisvest Brug gestraat 70. heeft zijn brieventasch ver loren: korten tijd nadien werd hem die terugbezorgd. Anna Poslèdrilk, van Poolsche her komst. gehuisvest te Roubaix, verloor te Meenen haar handtasch met hare een- zelvigheidspapieren, geld en hare lederen handschoenen. Désiré Vervisch. gehuisvest Brugge- straat 433, verloor zijn geldbeugel waarin een flinke som geld geborgen zat. DAVIDSFONDS MEENEN In de Sint-Franciscuszaal. Ivonne Ser- ruysstraat, op Donderdag 11 Maart 1943, 7 ll uur: Groote Voordracht, over VooroudersWie waren onze onze Visch. Vanwege de bevolking bestaat er een algemeene aanvraag voor versche Visch. De gevoerde onderhandelingen hebben nog geen gunstigen uitslag opgelaverd. Wellicht zal dit in de naaste toekomst verbeteren. tSoorspselde. Dat was natuurlijk een fout; zoolang l_.t door. De scheidsrechter gebaarde van niets en de bal rolde zonder belet In het doel. Het doelpunt werd toegekend. Na een periode van overwicht, zakte Sportkring totaal In een. Daardoor kon Lefevre even later den voorsprong vergrooten. Sportkring was er Zondag r-iet in het geen vooral te wijten was aan Vanhecke, die totaal verloren liep. Lefere zwermde voor de rust het geheele veld rond, waardoor Bra bant geheel op zich zelf was aangewezen. Vansteenklste en Borry waren niet zooals gewoonlijk en zelfs Godderls deed onhandige dingen. Doornik verdiende te winnen, want het spel was beter dan dat van Sportkring. Zondag de verplaatsing naar Dendermondè. Onze pronostlek luidt: gelijk spel of een kleine overwinning. F. C. Roeselare. Onze Clubjongens hebben het te Elsene maar slecht getroffen door onverdiend te verliezen. Voor de rust domineerden de lo kalen, waardoor zij een 2-0 voorsprong wis ten te behalen. Na de rust lierstelden zlcb onze Clubmannen en Elsene werd geheel op haar speelhelft teruggedrongen. De lokalen verdedigden zich echter taai. De reaktle van onze Clubjongens kwam dus te laat en de achterstand kon niet meer ingehaald wor den. Vlndevogel was weer niet van de partij, doch hij werd goed vervangen door Larissens. Zondag komt Meenen op bezoek. Dat be looft een interessante partij te worden. Al zullen onze Jongens het niet gemakkelijk hebben, toch verwachten we een Roeselaar- sche overwinning. Velodroom van Rtimbeke. Op Zondag 21 Maart opent de velodroom van Rumbeke met een sterk gevarieerd pro gramma. De volgende ploegen werden reeds voor vast aangeworven: Ollevier-Sercu, De- foordt-Deslmpelaere, Schotte-Vandenberghe, Van Outryve-Decin, Vlaeminek-Tersago, De- poorter-X Naast verschillende andere nummers zal er ook een ploegkoers van 50 km. verreden worden. Als het weer een beetje meewil, zal het er overstelpend druk zijn, vooral daal de lokale renners allemaal van de partij zul len zijn. De wedstrijden beginnen te 3 uur. STADEN Burgerstand. Overlijdens. Vanpeteghem Pharaïlde, 68 j.. echtg. v. Desnoeck Jules. Van Eenob Alphons, 56 j., ongeh. Sabbe Moniciue. d. v. Frans en Denys Germaine, Kleine Veldstraat. PIANOS Te koop: verscheidene schoo- i irtiwo ne okkasie - Planos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. VERKAVELING Over enkele weken had het stadsbestuur een herverkavelingsplan goedgekeurd en ter inzake gelegd van de belanghebbenden, betreffende de Markt. Bruggestraat, Kromwalstraat en leperstraat. Tengevol ge van dit neerleggen werden verschei- tegen dit ontwerp, waarvan er "dan ook enkele gegrond werden bevonden zoodat een nieuw ontwerp werd opgemaakt door de twee bouwkundigen van den Weder opbouw, de Heeren Algoed en Roose. Dit nieuw herverkavelingsplan werd thans op nieuw ter inzage gelegd van de belang hebbenden in de groote raadszaal van het stadhuis. Opmerkingen kunnen schrifte lijk bij het schepencollege ingediend wor den tot den 9 Maart e. k., laatste dag van de ter inzagelegging. Alzoo wordt met vaste hand verder ge werkt aan de plannen van wederopbouw van voornoemde straten. Het nieuwe plan vertoont grondige verbeteringen bij vroe ger. BURGERSTAND Geboorten. Holvoet Sonia, Edmond Van Beverenstr 9. Casteleyn Willy, Wahisstr. 15. Pottilius Rpger, Prins Baudewijnstraat 17. Huwelijksaankondigingen. Mittenaere Roger, v. Haiewijn, en Desmet Anna, v. Meenen. Grimonprez Kleber en Leoen Simonne, b. v. Meenen. Leleu Albert, v. Wervik, en Bonduelle Marie, v. Mee nen. Dornseiff Albert, v. Meenen, en Malfajt Magdalena, v. Geluwe. Huwelijken. Vander Meeren Roger en Samijn Raymonde, b. v. Meenen. Provost Maurits, v. Neuville-en-Ferrain, en Diiyck Antoinette, v. Meenen. Pot tilius Roger, v. Meenen, en Saelens Agnes, v. Haiewijn. Sterfgevallen. Dewitte Zoé, 39 j„ v. Wervik. Merchiers Marie., Rijselstr. 124. Decruyenaere Gustaaf, 69 j., v. Geluwe. Vanhee Henri, 73 j„ leperstr. 147. Beauprez Jules, 61 j., Bruggestr. 373. Mechelen Lodewijk, 65 j.. Stationstr. 12. Camelbeke Pauline, 80 j., Leopoldstr. 12. Bruggeman Estelle, 68 j., Moes- stolen; verder 5 kilo boter, 3 kilo vet, 2 brooden en 6 konijnen. De Rijkswacht van Roeselare. die daar op ronde was, zag dicht bij den Gitsberg ’n viertal personen afkomen. Een van deze personen, die voorop reed, liet zijn velo en den buit in den steek en vluchtte het land in. De anderen maakten rechtsom keer en konden eveneens ontvluchten. De buit bleek afkomstig te zijn van den diefstal bij Leon Forret. Jammer dat men ze niet heeft te pak ken kunnen krijgen. Deze bende schijnt zoodanig slim te werk te gaan en zoo goed georganiseerd te zijn, dat maar één middel zal bestaan om ze uit te roeien, nl. zoodra ze zich vertoont, een kogel in de beenen. GESTOLEN VELO TERECHT Zekere Boulanger Alberik. wonende Statieplaats 38. Roeselare, werd laatst zijn velo gestolen. Hoe verwonderd stond hij te kijken, toen hij een dezer dagen den velo voor het raam zag staan bij de Gebr. Decroix, St-Michielsplaats. Roeselare. Bij nader onderzoek bleek, dat zij dezen velo ter goeder trouw gekocht hadden van een zekere Gabrielle Garsbeke. uit Lichter- veide, die voorgaf naar Duitschland te moeten vertrekken. Zij vertrok inderdaad met het geld naar Duitschland. BIJ WINTERHULP Bedeeling melk- en broodticketten. De bedeeling van de melk- en brood ticketten van de gesteunden zal voortaan geschieden op dezelfde dagen van de uit reiking der rantsoenzegels. De geldigheid van deze ticketten. begint en eindigt bij iedere rantsoeneeringsperiode. De melkhandelaars en bakkers worden hiermee verwittigd dat de ticketten bin nengebracht moeten worden tegen den laatsten Zaterdag van iedere periode, ten einde den Zaterdag die hierop volgt, te kunnen worden uitbetaald. Zuurkoolverdeeling. Voor de gesteunden met een groene kaart x en de rose kaart x, xx en xxx zal er een bedeeling zuurkool plaats hebben in deze volgorde: Maandag 8 Maart voor de straatnum mers 1 tot en met 90. Dinsdag 9 Maart voor de straatnum mers 91 tot 183. BURGERSTAND Geboorten. Paulette Glorie, Van Dyck- jaan 31, Monique Cottenier, Loofstr. 43 (v. Aalbeke). Roger Dejaegere. Budastr. 36 (v. Rollegem). Jan Van Braekel, Bu- dastraat 30 (v. WaregemLucienne Louagie, Loofstr. 43 (v. Moeskroen). Ro semary Peel, St-Jansplein 13 (v. Harelbeke). Oswald Platteau, Sint-Elooisdreef 75. Jacqueline Clarysse. Aalbekesteenweg 88. Jan Bossuyt, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Luc Lesaffer, Veldsti-. 134. Johan Buyse, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Yolande Moer man. Budastr. 30 (v. Olsene). Willy De- clercq, Reepkaal 7a (v. Hulste). Mare Lambert, Roterljstr. 2 a. Monique De- piez. Budastr. 30 (v. Harelbeke). Chris tiane Delvoye, Walle 74. Ignace Dewispe- laere .Jtilién Liebaertlaan 13. Jacques Vandenberghe. Budastr. 30 (v. Harelbeke). Jeannette Vangheluwe, Reepkaal 7 a (v. Harelbeke). Jeannine Vlaemlnck, Zweve- gemstr. 174. Walter Vanhessche. Moorin- nestr. 9. Rosa Glorleux, St-Rochuslaan 14. Luc Caulier, Kanonstraat 1. Marnlx Depoorter, Budastr. 30 (v. Lendelede). Camilla Demuynck. Magdalenastr. 52. Guy Vanquathem, Aalbekestw. 106. Nicole De- ravele, Budastr. 30 (v. Harelbeke). Annie Duyck, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Dora Depla. Albrechtstr. 7. Mare Opbrouck, Voorzienigheldsstr. 22. Monique Haelewyn, Docrnikstr. 184. Ingrid Neirynck, J. Brey- dellaan 1. Jenny Nachtegaele. Budastr. 30 (v. Waregem). Christiaan Hoste, Reep- kaa! 7a (v. Harelbeke). Huwelijksaankondigingen. Jules Loua- gie. schilder v. Dadizele, met Paula Vanbelle, dienstmeid v. Dadizele (voorh. te Kortrijk). Franz Milch, spoorwegwerker v. Nauen (Duitschland), met Margareta Deleu, z. b., v. Kortrijk. Carlos Wlndelschmldt, z b., Beverlaai 43. met Elisabeth Collard, z. b., V. Luik. Roger Moyhui, beambte v. Brus sel. met Andrea Vandegraveele, z. b.. Oude Vestingstraat 2. Albert Desnouck, vlas- werker v. Oekene, met Florida Nuyttens, bo- bijnster, Walle 94. Pierre Van Loven, ge- bitmaker, Noordstraat 79, met Rosa Jordana, z. b.. v. Rijsel. Leonardus Dehem, inge nieur v. leper, met Vivlna Courteyn, z. b., Beverlaai 37. Victoor Rosseel, stadswer ker. Stasegemstraat 176, met Simonna Van- dersarren, goudpolljstster, Voorzlenighelds- straat 40. Huwelijken. Aloïse Lazou, timmerman V. St-Eloois-Vijve, met Marlette Stockman, winkeljuffer, St-Jansstraat 25. Albert Stockman, handelsvertegenwoordiger v. Ron- se. met Alida Tant, z. b., H. Beyaertstraat 12. Joris Do Schrijvere, bankbediende, Aalbekesteenweg 81, met Flora Haelterman, z. b., Pottelberg 6. Jozef De Muliie, uur werkmaker v. Heule, met Esther Vandersar- rrn. linnenaaister, Voorzlenlgheidsstraat 40. Overlijdens. Josenh Roelens, 67 J., z. b., echtg. v. Sidonie Deblock, Beekstraat 73. Cyrüle Debrabandere, 82 j., echtg. v. Pha raïlde Verschuere (v. Marke). Jozef De But, 37 J., z. b., echtg. v. Ivonna Deprae- tere, Stasegemstraat 32. Marie Beernaert, 72 j., wed. v. Charles Deloore, St-Rochuslaan Cl. Richardus De Pauw, 79 j., wed. v. Maria Reyniers (v. Gent). Leonie Kint- soen, 87 j., wed. v. Leopold Robyn, Wijn gaardstraat 19. Maurits Lambert, 46 j., bediende, echtg. V. Martha Carette, Oude- naardestraat 195. Juliaan Dejaegere, 43 j., klokkenmaker, echtg. v Maria Vandecaveye, St-Denijsstraat 3. Theofiel De Wolf, 64 j„ landarbeider (v. St-Denijs). Julma Flo rin. 58 j. z. b., echtg. v. Robrecht Deflo, St-Janshbf S3. -Adolf Vanhoenacker, 68 J.. echtg. v. Marla Mac-rtens, Groeningelaan 15. Hendrik Dutoit. 41 j., meubelmaker, wed. Margaretha Vercruysse, Magdalenastraat 17. Robert Vergracht, 52 j., z. b., echtg. T. Angèle Lestlenhe (v. Avelgèm). VAN ALLES WAT Apothekersdienst. Morgen Zondag 7 Maart zal de dienst gansch den dag waargenomen worden door den Hr Apotheker DUTHOO, Door- nikstraat alhier. Zwendelzaak in Fransche broodkaarten. Door de bezettende overheid werd en kele maanden geleden een uitgebreide zwsndelzaak in valsche Franschr brood kaarten ontdekt te Kortrijk. Een 18-tal personen werden hiervoor in hechtenis genomen. Onder de betichten bevindt zich een drukker uit Kortrijk, die de kaarten in kwestie zou hebben nagemaakt. Thans werd de zaak in handen van het Belgisch gerecht overgemaakt. Onder zoeksrechter Rommel, te Kortrijk, onder vroeg langdurig de verdachten. Enkelen werden in voorloopige vrijheid gesteld en anderen bleven aangehouden. Deze erge zaak zal binnen enkele weken haar bcelej krijgen voor de boetstraffelijke rechtbank van Kortrijk. Aangifte Oorlogsschade. De geteisterden der stad Kortrijk we zen er aan herinnerd dat een afgevaar digde van het Prov. Commissariaat voor .Wederopbouw, zitting houdt ten stadhulze Cönciergerie op Donderdagen 11 en 25 Maart, ten einde alle nuttige inlichtingen en hulp te bieden oij het opmaken der formulieren tot vaststelling en raming der oorlogsschade. Opening van het Kortrijksche Mippodroomseizocn 1943. Op Zondag 14 Maart, opening van het nieuwe hippodroomseizoen 1943. Dien dag zullen er te 15 uur zeer belangrijke paar denwedrennen met extra-prijzen gehou den worden. OP RONDE DOOR MEENEN Verleden week hadden wij de gele genheid te spreken over melk welke ver kocht wordt op de zwarte markt; wij kon den aanwijzen hoe die zaak in elkaar zit. Tot onze niet geringe verbazing stelden wij Maandag vast dat er in de groote poort van het stadhuis een drietal namen van melkventers uithangen omdat zij door gen boetstraffelijken rechtbank van Kortrijk veroordeeld werden voor het doopenvan hunne melk; er zijn er onder die tot 16 water in hun melk deden. Op die wijze kunnen zij dan melk verkóopen tegen 6 en 7 fr. de liter, maar dit ten nadeele der gezondheid onzer kinders. Deze week werd andermaal een melk- handejaarster, dezelfde wiens naam uit hangt aan het stadhuis, voor dezelfde feiten veroordeeld. Hieruit blijkt dan ook duidelijk dat het steeds dezelfden zijn die in héfvalling zijn. Dinsdagavond werden bijna al de melk venters en zuivelwinkels door den. peke- laar» bezocht, die de melk gepekeld heeft. Hij kan niet streng genoeg optre- tot den kelder te verschaffen. Er werden den, e» het ware te hopen dat de rechters versóhiUende flesscheu wüu en likeur g§- BURGERSTAND van 25 Februari tot 3 Maart 1943, Huwelijksafkondigingen. Alfons Degry- se, handelsbediende, met Jeanne Clarys, z. b., b. v. Roeselare. Achiel De Bevere, ad- vokaat v. Roeselare, met Cecilia De Backer, z. b., v. Izegem. Huwelijken. Gustaaf Bouton, houtbe werker, met Elisabeth Jacques, vermlcelbe- werkster, b. v. Roeselare. Valeer Dejonck- lieere, dresder, met Irène Casteleyn, kokin, b. v. Roeselare. Odiel Meeuws, autogelei- der v. Gits, met Maria Rondelez, magazijn- werkster v. Roeselare. Juliaan Vander- perre. elektrleker, met Maria-Theresia Van- derhoeven. naaister, b. v. Roeselare. Cy- rlel Buyse,. schoenmaker, met Magdalena Hoet. spinster, b. v. Roeselare. Michlel Vandekerckhovelandbouwer, met Allee De Witte, landbouwster, b. v. Roeselare. Paul Ansceuw, dokter in de geneeskunde, met Jeanne Calcoen, regentes, b. v. Roeselare. Cyrlel Decoutere, wever, met Anna Vanneste, bobijnster (wed. v. Odiel Vandycke), b. v. Roeselare. Geboorten. Roland Duhamel, z. v. Nes tor en Irène Decapmaker, H. Verrieststraat 32. Paul Meynckens, z. v. Jozef en Ma rietta Wuyts, Zijstraat 23. Luc Verstraete,. z. v. René en Maria-Th. Moerman (v. Zweve- zele). Jeannine Alleman, d. v. Emlel en Maria VandewynckelRumbekesteenweg 140. Willy Van Brabant, z. v. Hippoliet en Godelleve Debeuf (v. Hooglede). André Vangroenweghe, z. v. Cyrlel en Margareta Staelens (v. Moorslede)Bernard Lannoy, z. v. Roger pn Julma Debouverie, Dehaerne- straat 7. José Huy.ghe, z. v. Karei en Ma ria Ramon, Kattenstraat 54. Hedwige Van- zieleghem, d. v. Michlel en Magdalena De- craemer, Steenstraat 87. Jackie Dhert, z. v. Roger en Elza Despierre (v. Klerken). Daniël Kindt, z. V. Valeer en Paula De- cloedt, Zuidmolenstraat 111. Anita Sey- naeve, d. v. Arthur en Amandine Louage, Handboogstraat 17. Walter Vanmassen- hove, z. v. Leander en Irma Deledicque (v. Glts). Alaln Demeulenaere, z. v. Marcel en Helena Deceuninck (v. Beveren). De nise Degezelle, d. v. Achiel en Suzanna Ver- Unde, Mecnenstcenweg 192. Erik Wlllaert, z. v. Jozef en Irma Tanghe, Zilverbergstraat 64 C. Lutgarde De Wulf, d. v. Andreas en Margriet Buyse (v. Ledegem). Godelleve Monthaye, d. v. Amaat en Joanna Cafmeyer (v. Kortemark). Fernanda Desloovere, d. v. Pieter en Gerarda Vantyghem (v. Gits). Lucrèce Werbrouck, d. v. René en Maria Spriet, Ardooiesteenweg 6B. Daniël De- bruyne. z. v. Valeer en Clara Persyn (van Hooglede) Sterfgevallen. Willem De Couster, 80 kloosterbroeder. St-Alfonsstraat 46. Geor ges Dujardin. 46 j., melkhandelaar, echtg. v.- Maria Brouckaert. Magermenie 192 C. Eugenia Decoene, 81 1., z. b., echtg. v. Vic tor Desmet, Stokerlestraat 9. Esther Rou se. 76 j.. z. b., wed. v. Karei Deckmyn, Noordstraat 138. GENEESKUNDIGEN DIENST DOKTERSDIENSTEN: 1) Heer Dokter Wil lem Declerck, St-Hubertstraat 24; 2) Heer Dokter Jos. Pattyn, H. Horriestraat 2. APOTHEEKDIENST: Heer Apotheker Ly- beer, Statieplaats 7. TAXIDIENST voor de Dokters: Heer Adiel Ide-Vercruysse, St-Michielstraat 26. TAXIDIENSTEN H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gust. Verstraete, Hof van ’t Henneken 48. H. Camiel Yssers, Herderstraat 96. INLEVERING. VAN VERSCHE EIEREN Ingevolge de politieverordening van 25 Februari 1943 uitgevaardigd door de Ober- feldkommandantur te Gent, is ieder hen nenhouder verplicht per hen wekelijks één versch ei van minstens 55 gram in te leveren. Voor Roeselare moet deze inlevering ge schieden bij den Hr Odiel Mattan, Man- dellaan 215. De eerste levering zal plaats hebben op Woensdag 17 Maart a. s., en de volgende leveringen OM DE VEER TIEN DAGEN, steeds op een Woensdag. Overtredingen tegen deze politieveror dening worden met gevangenisstraf tot 6 weken en geldstraf tot 30.000 RM. of met een dezer beide straffen beboet. Als' uitgangpunt voor deze levering worden de aangiften bij de telling van 1 Januari 1943 genomen. Controleurs van de Eiercentrale of de Feldgendarmerie zullen zich komen ver gewissen of in het getal kippen geen be drog wordt gepleegd. Het is vooral bij vaststelling van een dergelijk bedrog dat de bovengenoemde straffen streng zullen toegepast worden. Teii einde deze straffen te ontgaan wordt aan de hennenhouders gelegenheid gegeven om tot ten laatste 10 Maart 1943 een nieuwe aangifte te doen wanneer het aantal kippen niet meer overeenstemd met dit aangegeven bij de telling van 1 Januari 1943. Te Roeselare, den 1 Maart 1943. De Burgemeester, Hr J. DEMOEN. BERICHTEN van het ARBEIDSAMBT Worden dringend gevraagd. Roeselare; Lijnwaad- en wol wevers, 1 houtdraaier, 3 kasseileggers, leerjongens houtbedrijf, bobijnsters en stopsters, scheerster, leermeisjes houtbedrijf. Staden: 125 losse arbeiders. Izegem: leerjongens ringenmakers. Brugge: wevers. Kortrijk: 4 meubelmakers, 20 autome- kaniekers, 5 electriciens, 2 smeden, 10 metselaars, 20 grondwerkers. DIEFSTAL MET INBRAAK Bij zekere Leon Forret, landbouwer, wo nende Beverenstraat Hooglede, werd des nachts ingebroken in den kelder. Waar schijnlijk betreft het hier een bende kel- derdiëven, die reeds gedurende den ge- heelen Winter opereert in de streek Hooglede, Gits, Beveren en omstreken. Door inkllmming wisten ze zich toegang LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Maes Gabriel, z. v. Omer en Verhamme Ivonne, Rollegemboschstr. Schoutteten Lionel, z. v. Reini en Flo- rissoone Martha, Dadizelestr. Van- doorne Noël, z. v. Gery en Quaeghebeur Rachel, Meenenstr. Godderis Norma, d. v. Georges en Messelis Felicië, Schout- hoek. Huyghe Lucien, z. v. Gerard en Decneut Flora, St-Eloois-Winkelstraat. Jacques Georges, z. v. Alidor en Lioen Alice, Hugo Verrieststraat. Huwelijken. Dumoulin Norbert, Le- degem, met Metre Germaine, Antwerpen. Decneut Roger, Blaton, met Deleu Ma deleine, Ledegem. Craynest Albert met Wyffels Martha, b. v. Ledegem. Ov.erlijdens. Acx Amandus, echtg. v. Feys Adronie, Begijnestr. Deschee- maecker Lucien, ongeh., z. v. Karei en Verbrugge Calixta, Statiestraat. j 0>F’. Zi? vervolg hiernevens. te"?1,! uur: Groote Voordracht, Onze VooroudersWie waren voorouders? Hoe kwamen ze in streek? Hoe werden ze gekerstend? Komt met uw vrienden luisteren den gekend en historicus E. H. Jan De Cuyner, Ondernastoor te Kortrijk. Inkom: 1 frank. KULTUREEL LEVEN Verleden Zondag had er een Intiem feestje plaats ter gelegenheid van het uitrei ken der diploma’s aan de juffers die met vrucht de cursus «Kinderopvoeding» bijge woond hadden, in de «De Vlag-Haard». Be- GEWESTBOND ROESELARE-TIELT De opstelprijskamp 1943 gaat een waar sukses te gemoet. Reeds 10 afdeelingen op de 30. doen er bepaald aan mee. En... er moeten er nog bijkomen. Afdeelingen, zendt vóór 8 Maart, uw aanvraag om on derwerpen naar den Heer R. Braeckeveit te Wingene, den Gewestelijken Sekretaris. De Gewestbond heeft reeds een gewes telijke jury aangesteld. Het wordt weer om een interessante en nuttige wedstrijd in ons arrondissement. Roeselare-Tielt boven! P AARDENPRIJSKAMP Op 22 Maart e. k. zal alhier een prijs kamp plaats hebben voor 2-jaarsche hengsten en merriën zonder tanden van volwassenheid en ingericht door den paardenkweekersbond van West-Vlaan- deren. Belangstellenden kunnen zich laten o inschrijven bii den secretaris der jury, Henri, vlaswerker, met Buyse Madeleine, den Heer Vandervennet te Eernegem. ’"■i STIERENKEURING Voor de inwoners van Tielt, Schuifers- kapelle en het gehucht Marialoop afhan gende van Meulebeke, zal op 26 Maart een stierenkeuring doorgaan op de Rame- plaats, samen met een prijskamp. In schrijvingen ten stadhuize voor het aan vangen van de keuring. STADSCENTRUM Dat onze stad een centrum is kunnen we lederen dag van langs om meer vast stellen. Alzoo werden er onder andere ge durende het afgeloopen jaar alhier 42 personen wegens sterfgeval ten Stadhuize aangegeven die in een andere gemeente woonachtig waren, terwijl er 286 kinde ren geboren werden van inwoners uit een andere gemeente. Integendeel werd slechts één kind van een Tieltenaar in een andere gemeente geboren en 5 personen beboe rende tot de wettelijke bevolking van Tielt zijn in een andere gemeente gestor ven. AUTO TEGEN SCHUILKELDER ’s Morgens rond 3 uur werd de ijzeren omheining van den schuilkelder deerlijk ingebeukt door «en personenrijtuig welke DADIZELE Burgerstand. Geboorte. Leenknegt Gabriel, Honoré en Lesage Marie. Huwelijk. Dëlporte Leon met Lau- wers Godelieve. INGELMUNSTER Velo gevonden. Toen Tack Maurice, uit de Lammekens- knokstraat, naar zijn werk ging, vond hij op het veld in de Meulebekestraat een velo zonder voor- en achterwiel. Hij bracht zijn vondst dadelijk naar de ge meentepolitie. Diefstal. Bij Maria Tack, vischhandelaarster uit de Waterstraat 5, werden uit haar hof 50 kilo poreiplanten gestolen. Dit is reeds de derde maal. Plantaardappelen. De Landbouwcentrale stelt aan de be- roepslandbouwers van onze gemeente 15.000 kilo Hollandsche plantaardappelen ter beschikking tegen voorafgaande rui ling. De inwoners van Ingelmunster moe- De hernieuwde kolenkaarten 30, zullen ten hun aanvraag indienen bij Floris alhier aan de inwoners uitgereikt worden Lammertyn, Statiestraat 6, alhier. Bende treinschuimers aangehouden. Terwijl zij poogden hunnen bult ter waar de van 482.000 fr. te verkoopen, werden door de politie volgende treindieven aangehou den; Leon. Simon, 23 jaar; René Pliiigaert, 47 jaar cn zijn zoon René, 20 jaar; R. Du- rieux, 23 jaar; Georges Quetteur, 23 jaar; Lodewijk Malaquin, 52 jaar en Paul Depuls, 27 jaar, allen van Raismes. Ondervraagd, be kenden zij verscheidene diefstallen gepleegd te hebben in de treinen cn in de statie van Valencijn en St-Saulve. Deze treindieven werden aangehouden terwijl zij wilden weg rijden met een geladen kamion gestolen goe- dèren bij de weduwe Spilgaert, Dussartstraat te Raismes. ter waarde van 482.000 fr. De maatschappij der spoorwegen is alzoo in het bezit gekomén van 600 doozen erwten, 4.000 meter stoffen en 300 stukken aluminium die ten haren nadeele gestolen werden. De die ven werden opgesloten. MOESKROEN Onverantwoordelijk. Op 15 Augustus 1942, terwijl de 58-jarlge wever, Cyrlel Vanden Broucke, geboren te Neuville-en-Ferrain, wonende te Moeskroen, Dragonderstraat 94, alwaar zijn echtgenoot© een herberg ultbaat, na den middag in de keuken een weinig lag te rusten, kwam de 21-jarige zoon Roland, gewapend met een snijdend voorwerp, binnen en vooraleer er Iemand het hem beletten kon, bracht hij geweldige slagen mede toe op het hoofd van zijn vader, die een erge schedelbreuk opliep. De dader, die vreeger gedurende lange jaren in en gesticht voor abnormale kinderen te Gent verbleef, alwaar hij den stiel van kleer maker aanleerde, werd onder aanhoudings mandaat geplaatst en in de gevangenis te Kortrijk opgesloten. Thans verscheen de be tichte voor de Raadkamer te Kortrijk, welke besloot hem gedurende een maand in obser vatie te plaatsen. Onverantwoordelijk ver klaard, voor de bevoegde Raadkamer, welke hem verwees om gedurende een termijn van 10 jaar geïnterneerd te worden in een ge sticht van sociaal verweer. Dief aangehouden. Alfons Dejaeghere, wonende Roode Kruis straat. trok over de grens waar hij het rij wiel stal van Mej. Elisabeth Rus. bediende, wonende Havréstraat te Toerkonje. De gen darmen werden verwittigd en in de Doornik- straat kon de dader gevat worden. Hij werd naar de gevangenis overgebracht. Botsing tusschen train en auto. Een botsing deed zich voor in de Statie straat, bijna rechtover de rijkswachtkazerne, tusschen een tram voor 't gehucht Monta- leux en den autokamion van het huis Le fevre van Steenburg, geveerd door Marcel Duponchoel. Er zijn gelukkiglijk geen per soonlijke ongelukken te betreuren. Beide voertuigen hebben echter schade opgeloopen. INGOOIGEM Drenkeïing gered. In den namiddag waren enkele schoolkin deren aan het visschen in de beek der ’t Jampenstraat. Plots gleed de kleine Arlet Veïghe uit en stuikte in den waterpoel en verdween in de diepte. Alle makkertjes sloe gen op de vlucht, uitgenomen zekere Agnes Lafosse. zijnde de schoolvriendin van het slachtoffer. Na langen tijd pogingen te heb ben aangewend, slaagde ze erin het kind op vasten bodem te brengen, zoodat de kleine Arlet Velgti» aan een gewlssen dood ont snapt is. TIEGEM Erge vergiftigingszaak. Voor enkele dagen deed zich bij de familie van Achiel Gaeremynck. wonende Kouter, een ernstig geval voor, De gansche familie had zoo pas versch brood gegeten, toen ze allen tegelijk onpasselijk werden. Men dacht spoedig dat er vergiftiging in het spel was. Het parket van Kortrijk werd dadelijk ver wittigd en stapte af om het brood in beslag te nemen voor onderzoek. Dit wees uit dat het brood vergiftigd was. Vermoedens wegen op zekeren A. V., 45 Jaar, welke daar reeds 25 jaren lang knjcht was en er voor een drie tal maanden weggestuurd werd. Het schijnt dat hij ook al doodsbedreigingen geul» had jegens zijn vroegeren baas. De aanhouding van genoemden persoon werd bevolen. ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad verzekerd door Apotheker R. DECOCK, hoek selare- en Ommegangstraten. BURGERSTAND Geboorten. Gerda Verbrugge. d. v. Raphael en Adela Vandeputte, Omme- gangstraat 62. Cecile Werbrouck. d. v. Valère en Martha Claerbout, Krekelstr. 101. Karei Wyffels. z. v. Mauriits en Godelieva Lecolntre, St-Eloois-Winkel. Marcel Defoort, z. v. Jeroom en Maria Baekelandt. Sint-Eloois-Winkel. Cy- riel Dewulf, z. v. Alfons en Julienne De- wulf, Zarren. Luc De Vriese, z. v. Mar cel en Jeanne Caenepeel, Ingelmunster. Jacqueline Decoster, d. v. Julius en Anto nia Denys, Roeselarestr. 75. Guido Daeninck. z. v. Joseph en Paula Rondelez, Princessestr. 131. Ceddus Desmet, z. v. Gerard en Irma Verscheure, Princesse- straat 47. José Scheldeman, z. v. Hec tor en Lia Dejonghe, Dam 17. Lutgar de. Boucherie. d. v. Gérard en Beftha Vandenbroucke, Rumbeke. Magda Soenens. d. v. Alfons en Clemence De- meuri.sse, St-Crispijnstr. 25. Robert Breemeersch, z. v. Guillaume en Gode lieve Debusseré, Sint-Eloois-Winkel. Overlijdens. Rosalia Bossier. 82 j., huish., wed. Petrus Lescauwier, Kruisstr. 31. Camille Verscheure, 82 j., z. b., echtg. Juliana Christiaens, Nederweg 133. Elisa Bruyneel, 65 j.. huish.. echtg. Leo Soenens. PrinQessestr. 9. Marie-Louise Deceuninck, 76 J., z. b., echtg. Augustus Blomme, Roeselarestr. 530. Julienne Vandoorne, 47 j., huish., echtg. Raymond Marcel Vandommele, Roeselarestr. 157. Camille Delaey. 66 j., z. b., echtg. Ma ria Verschoore, Vijfwegenstr. 36. Huwelijken. Odiel Dekimpe, v. Len delede, met Susanne Priem, v. Izegem. Roger Meulebrouck met Paula Vande putte, b. v. Izegem. Paul Vercruysse, v. Lendelede, met Maria Gryspeert, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Acbille De Bevere. v. Roeselare, met Cecilié De Backer, v. Izegem. Juliaan Matthieu met Örinda Van Coillie, b. v. Izegem. TOONEEL De eerste opvoering van het groote blij spel De Schoone Annabellain drie bedrijven, en dat alhier verleden Zondag in de Gilde opgevoerd werd door de plaatselijke tooneelafdeeling De Lustige Vriendenkende een groot succes. Een tweede vertooning hiervan gaat door op morgen Zondag 7 Maart, om 4 uur, in dezelfde feestzaal. KOLENKAART Deze nieuwe liniment zal U veel goed doen, zelfs als I ge al lang aan rheumatiek 1 of jicht lijdt. Haal bij uw apotheker 100 gram Rheumagic-lini- ment, die klaar voor het gebruik tegen rheumatiek, verkrijgbaar is. Bet de pijnlijke plaatsen ermede; vooral niet wrijven of mas- seeren! Het verjaagt de I, pijn en geeft onmiddellijk l verlichting. Neem de proef X en overtuig Uzelf. Vergeet 1 daarom niet vandaag nog I aan uw apotheker, de I Rheumagic-liniment tegen rheumatiek te vragen. S. K. Roeselare. Men spreekt wel eens ooit van een beslis send keerpunt. In de sport kan één enkel moment, ’n simpel gebeuren, een aanvecht bare beslissing het geheele verder verloop beïnvloeden en een resultaat veroorzaken, dat men niet verwacht had. Zoo 'n keerpunt hebben we den vorigen Zondag meegemaakt op het Sportknngter- rein. 't Was aan de 33° minuut na de rust, dat Snepvangers den bal bemachtigde in zuiver off-side politie. Verschillende armen gingen in de hoogte als zoovele seingevers. Uodderi» reageerde niet» terwijl Snepvon^e» op Maandag 8. Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag II Maart, telkens van 8.30 tot 11.30 uur en van 1.30 tot 5 uur, in da bureelen der bevoorradingsdienst. Deza uitreiking geschiedt volgsns de straatorde der gewone zegelbedeeling. BUREEL DER UNIE We vestigen er de belanghebbenden dS aandacht op dat het bureel der Unie voor hand- en geestesarbeiders, thans overge bracht is naar de Pelechystraat (Nijver heidsschool) en telkens open is voor alwia het begeert op iederen Maandag (gansch den dag), en ’s Zaterdags voormiddags. j KINEMAS Programmas der week. In Kinema Patria «REMBRANDT», een Drachtige episoda uit het leven van den beroemden schilder, i In Kinema PlazaKruisstraat: ZIJN ZOON buitengewone rolprent. I In Ciné Palace Groote Markt: DE ZWARTE RIDDERboeiende histori sche film met Carlo Ninelie. BOKSWEDSTRIJD De boksmeeting die verleden Zondag door ging in de zaal PatriaGroote Markt, kende ééns te meer een schitterend succes. Het werd ten andere een Izegemsche over winning op schier gansch de lijn. Bij de beroepsboksers wist de stedelijka revelatie Oscar Verhelle een match-nul af t» dwingen van Mars uit Veurne. Rogèr Raedt, eveneens een Izegemsche klepper, kon een verdiende puntenzege in de wacht slepen op Rombaut uit Brugge. Als derde beroepskamp' hadden wè Varre- waere uit Izegem, die thans zijn heroptreden deed en bewees dat hij nog niet uit form geraakt is, vermits hij nu Berto uit Veurne tot opgave dwong in de 3“ ronde. Bij de liefhebbers wisten de Izegemsche boksers Demaegdt en Deloddere een overwin ning te behalen. Als besluit: een welgelukte boksmeeting, met puike overwinningen voor de Izegem sche boksers. EEGEM Burgerstand. Geboorte. Van Severen Ghislain, z. v. Gerard. Huwelijken. Vromman Julien, werk man, met Verkinderen Maria, dienstmeid Inlevering eieren, te Gent, vroeger te Eegem. Rigole Ca- - miel, metser v. Ardooie, met Naert Alice, huiswerkster v. Eegem. Mahieu Ger main, landwerker v. Pittem, met Vrom man Martha, huishoudster v. Eegem. Overlijdens. Naert. Maria, 66 j., wed. v. Mestaagh Alberic. Deforche Alois, 72 landbouwer. Van Marcke Elodie, 67 j., z. b., echtg. y. Declercq Camiel. WINGENE Davidsfonds. Nu reeds kunnen wij onze leden mede- deelen, dat Z. E. H. C. Verhaeghe, Deken, van leper, aanvaard heeft voor hen te komen vertellen over Het ontstaan van legenden en verhalenDeze piekfijne voordracht, die niemand zou mogen mis sen, gaat bepaald door op Donderdag 18 Maart, te 6 uur, in de bovenzaal van den Kath. Kring. Het zal de moeite overwaard zijn. Werk van den Akker, De leden, belust op plantaardappelen. meststoffen en klompen, gelieven zien ten spoedigste te laten inschrijven bij den Heer Sekretaris van het Werk. De aard appelen zullen kosten, 3,50 fr. den kilo, de meststoffen 12 fr. den kilo en de klom pen 30 fr. het paar. Op de rol van het Assisenhof van West- Vlaanderen, voorgezeten door Raadsheer Van Hoye, staan twee zaken. De eerste zaak die zal afgehandeid wor« den is de wreede moordzaak te Torhout, en Beschuldigde Maurits Vincke. Als open baar Ministerie fungeert substituut Smets. De beschuldigde heeft als verdediger Meester Maennout. Voor deze zaak zijn drie dagen gesteld: 8, 9 en 10 Maart 1943. De tweede zaak is een zedenzaak. Be» schuldigde Vanneste Fidéle. z. v. uit de richting van Pittem was gekomen. Er was aan het voertuig eveneens schade, terwijl een der inzittenden gekwetst was en erg bloedde. Het ongeval had echter geen verdere noodlottige gevolgen. GALA-KAPPING Door de Tieltsche vereeniging der haar- kappers welke genaamd is: Vrije Meester- haarkappersstudiekring, werd in het lo kaal De Wildeman, Zondag laatstleden, een welgelukte gala van het kapsel inge richt. Een zestiental modellen werden er onder de oogen van het publiek gekapt waarbij sierlijke en uiterst fantasierijke kapsels werden vertoond. Verscheidene toespraken waren eveneens aan de dag orde aangaande het beroep, terwijl de gala door een défilé der modellen werd besloten. De zaal was letterlijk te klein om al de toeschouwers te kunnen bevat ten, welke zelfs van uit verre gemeenten waren oogekomen. De plaatselijke leider, de Hr Felix Baeyen mag met het initia tief geluk gewenscht. BIJ DE VLAG In de Zaal Rio zal op Donderdag 25 Maart een filmvertooning gegeven wor den niet het welgekende Verlof op Eere woord», welke niet in de gewone bioscoo- pen gedraaid wordt. Deelname in de kos ten: 5 en 3 fr. Wordt verwacht de komst van Blanka Gijselen met een bloemlezing uit eigen verzen, getiteld Dichters in de BrandingMeerdere inlichtingen bin nenkort. ALGEMEENE VERGADERING voor de aandeelhouders der N.M. Volkswinkel te Tielt. op Zondag 7 Maart 1943, te 3 uur namiddag, In den zetel der maatschappij, Kortrijkstraat 130, te Tielt. DAGORDE: 1. Goedkeuring van het bilan 1942. 2. Goedkeuring van de winst- en verlies rekening. 3. Winstverdeeling. 4. Mededeelingen. VOLKSTOONEEL In de zaal van het Vlaamsch Huis komt de groep van het Volkstooneel op Vrijdag 19 Maart, te 7.30 uur, het luimige Robert en Bertrand opvoeren.- In de titelrollen, hebben we Reriaat Grassin (Ketje) en Marcel Ameye. Toegangsprijzen: 15, 10 en 8 fr. Fonds der Meestbegaafden. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van de be langhebbenden dat de aanvragen om on dersteuning van wege het Gemeentelijk Fonds der Meestbegaafden, moeten ge zonden worden aan het Gemeentebestuur vóór 15 Maart a. s. Al de "door de aan- zoekers voor te leggen stukken zijn vrij van zegel. Voor nadere inlichtingen zich wendm ten stadhuize, bureel van Open baar Onderwijs, kamer nr 7. FILMWERELD Ons Huis. NOODLOT». Royal. DE GROOTE LIEFDE Föestnaleis. 13 STOELEN Gouden Lanteern. «HAAR PRIVE-SE- KRETARIS TENTOONSTELLINGEN Tentoonstelling Mevr. P. Cuvelier-Blyau in de Galerij ArsKunstschilderes Mevr. P. Cuvelier-Blyau uit Gent, stelt haar laatste werken ten toon in de ga lerij Ars Toegankelijk tot 12 Maart. Tentoonstelling van Angora’s. Zon dag 7 en Maandag 8 Maart, tentoonstel ling van Angorakonijnen in de zaal van het café «In den Hert», H. Geeststraat. Het doel is de liefhebbers van kleinvee kweek aan te moedigen benevens het ge wone vleeschkonijn ook het Angorakonijn te kweeken. De prijs van het Angorahaar is wettelijk bepaald op 500 fr. per kilo. TOONEELLEVEN De TzarewitchNa den tribmf van de revue-operette In ’t Witte Paard vervolgt het Komiteit voor het inrichten van Kunstvertooningenhet tooneelseizoen met 3 voorstellingen van de nieuwe spektakel-operette van Franz Lehar «DE TZAREWITCH» (De Zoon van den Tzaar). Deze vertooningen gaan door in den Stadsschouwburg op Zonda gen 4, 11 en 18 April a. s., telkens te 14.15 uur. Het Davidsfonds richt morgen Zon dag 7 Maart, te 14.30 uur, in de Feest zaal der Gilde, een MUZIEK- en ZANG FEEST in, verzorgd door Heer Arthur Verhoeven en zijn medewerkers. Plaatsen: 4, 3 en 2 fr. Niet-leden betalen het dubbel. De K. N. S. Antwerpen. Op Zondag 14 Maart e. k. zal te 19.30 uur, in de Stadsschouwburg door de K. N. S. over gegaan worden tot de succesvolle opvoe ring van het pikante blijspel IK OOK onder regie van Joris Diels. Plaatsbespre king: Openbare Waag, Rljselstraat. De Kruisbroeders Tweede vertoo ning van De Kruisbroeders - De Kon. Red. Kamer «De Kruisbroeders» uit Kortrijk zetten het tooneelseizoen 1942-’43 virder door met de opvoering van IL- TVVVWVlRRRRRnfWVinnRnNNfWIRRRNIWVINWIRRMMfmRAraVWWWINVW I Uit ’t Meenensche I Speciale vergoeding. Aan de gezinshoofden die overgaan of worden opgeroepen tot arbeidsdienst in het buitenland, kan een vergoeding toe gekend worden. Inlichtingen: Secretariaat Winterhulp, Alfons Carlierstraat 11, Roe- selare, BIJ DE KROOSTRIJKE GEZINNEN De leden die inschreven voor chocolade, moeten deze zoo spoedig mogelijk afhalen. Paspoort van gezinshoofd en lidkaart meé brengen. Een nieuwe bedeeling van voedingswa ren zal plaats hebben, het pakket Alian- te en kost 60 fr. Al onze leden die vier kinderen hebben of gehad hebben, kunnen vanaf deze week inschrijven. Men betaalt bij de inschrij ving. Men moet paspoort, trouwboekje cn lidkaart meêbrengen. Verdere inlichtin gen bij P. Jonckheere, Zuidstraat 52, Roe- selare. LUSIE boeiend en prachtig tooneelspel in 5 tafereelen. Deze buitengewone ver tooning gaat door in den Stadsschouw burg op Zondag 14 Maart, te 15 uur. Prij zen der plaatsen van 5 tot 20 fr. Kaarten te bekomen ter Openbare Waag, Rijselstr. HEULE Geweldige vlasbrand. Zaterdagnamiddag, even voor 3 uur. werd de gemeente opgeschrlkt door het hullen der brandslrène. Brand was ontstaan In den grooten hangaar der kinders Vanneste. land bouwers en vlashandelaars, leperstraat al hier. De gemeentelijke brandweer was vlug ter plaats, doch kon bij gebrek aan water den brandenden hangaar niet meer redden. Toch slaagden zij erin de omliggende gebou wen, vlaszwingelarll. enz., te vri!waren, ter wijl de hangaar zelf bijna volledig is uitge brand. Van het gebouw zelf nochtans kon het Ijzeren geraamte en de met aschsteenen gemetste muren behouden blijven, zoodat slechts de daklng in eterniet vernield werd. De schade aan vlas, klodden. landbouwpro ducten, enz.. Is zeer belangrlfk en ongelukkig slechts gedeeltelijk verzekerd. Oorzaak van dezen geweldigen brand zijn twee jongens van 6 ii 7 jaar uit de buurt, die met stekjes hebben gesneeld. Ook hier werd door de po litie het gebruikelijke onderzoek ingesteld. HARELBEKE Diefstal. Gedurende de afwezigheid der echtgenoo- ten A. L., wonende Voóruitgangstraat, heeft een dief een ruit gebroken en zich zoo toe gang tot de woonst verschaft. Hij ontvreem de er een 400 fr. en een blad rantsoeneerings- zegels DEERLIJK Smartelijk ongevalnaklank. De 16-jarige Marcel Malfait, wonende Pontstraat en die tijdens de ontploffing van een vliegtuigkogel aan den voet ge kwetst werd, is nu wegens vererging van den toestand, na radiografisch onderzoek, naar eene kliniek dienen te worden over gebracht. Het slachtoffer moet een heel kundige bewerking ondergaan daar een drietal stukjes ijzer in den voet gedron gen zijn. Brutale dfeften. Toen de 35-jarige Naessens Helena, wo nende Hoogstraat, van eene boodschap aan huis terugkwam, stelde zij vast dat haar fiets in de afgesloten ingangspoort ontvreemd werd. Vermoedelijk is de diefte door een rondleurder gepleegd. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jules Pannecoucke. Monique Corbanie. Anna Byttebier. Roland Desmet. «Jozef Christiaens. Monique Vandecasteele. André Bou- ckaert. Arlette Vanhoutte. Sterfgevallen. Alois Bruneel, 48 J. Leo Florijn, 74 J. Huwelijken. Verschelde Roger (Sint- Eloois-Vijve) met Rachel Gevaert. Maurice Nuyttens met Alice Baert. Henri Vandenborre met Germaine Par- mentier. Ephrem Vanhouwere met Agnes Lombaert. Marcel Craeye (Oost ende) met Blanche De Foordt. Aardappelen in beslag genomen. De Controlediensten hadden lont gero ken over den onwettigen verkoop van 15.000 kgr. aardappelen uit de magazijnen van Winterhulp. Zekere P... die deze aardappelen verkocht had aan zekere Phil... uit Antwerpen, zal niet lang tevre den geweest hebben over zijn flinke woe- kerzaak want alles werd bijtijds in beslag genomen. OUTRIJVE Ongeval. De 22-jarige telefoonbediende Roger Ro- glers kwam óver de brug der Puurbeek gere den. toen hij door een breuk aan zijn stuur stang het evenwicht verloor en aldus In de beek terecht kwam. Gelukkig is hij er met eenige kneuzingen en een nat pak van af gekomen BOSSUIT Ongeval. De 7-jarlge knaap Souble August geraakte in ongekende omstandigheden onder het ge span van Karei Delobelle. Toen men het slachtoffer er van onder haalde, werd vast gesteld dat een voet van den knaap onder liet wiel was terechtgekomen en gebroken. SPIERE Noodlottige val. De 45-jarige spoorbediende Segaert R., is met zijn flets uitgeglibberd en zoo erg geval len dat hij met het gelaat tegen een dwars ligger terecht kwam en verscheidene tanden gebroken had. HERZEEUW Wet Bestuur. --< BURGERSTAND Geboorten. Magdalena Compernolle, d. v. Gerard en Maria Van Eeghem, Tramstraat 25. Francina Martens, d. v. Julien en Irena Rutsaert (v. Rulselede). Simonne Van de Wiele, cf. v. Remi en Zulma Sche- pens, 2» Wijk, Kannebank 56. Eric Van Oost, z. v. Georges en Martha Marreel, Haan- hoek 5. - Lydie Carrewyn, d. v. Omer en Zulma Vanrenterghem (v. Wingene). Anny Maes, d. v. André en Paula Vermote, Kapèllestraat 143. Alfons De Fleur, z. v. Maurice en Isabelle Debuigae, Oude Statie straat 110. Raphaël De Decker, z. v. Je rome en Magdalena Devoldere (v. Pittem). Mare Claerhout, z. v. Joris en Clara Ver- heye (v. Pittem). Eliane Vanderbeke. d. v. Gerard en Alida Defour, Kortrijkstr. 123. Overlijdens. Maria De Cock, 66 j., echt- genoote v. Persyn Joseph, steenweg Wingene. Raphaël Vandeburie, 3 m., z. v. Frans, Kromwalstraat. Eugenia Wielfaert. 76 j., wed. v. Vandermeulen, August, Nieuwe Sta tiestraat. beweging zijn. OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Wydooghe Christiaan, z. v. Jozef en Vangheluwe Irma. Cappelle Hilda, d. v. Odiel en Verhalleman Marie. Huwelijken. Monteyne Gerard met Vandewalle Gerarda. Beeckaert Albert, Staden, met Riviere Adronie. Vergote Achiel met Geeraert Marie. Overlijdens. Vereecke Gentil, echtg. v. Vannieuwenhuyse August. Veracx Ludovica, wed. v. Bruno Lamsens. - Vanwalleghem Egrid, d. v. Victor en Crombez Martha. Vanaf 1 Maart moet één ei per hen en per week worden ingeleverd. De eieren zullen alle veertien dagen den Woensdag ingeleverd worden bij de Wed. Vanysa- cker, Dorp 25, Dadizele. De eerste inza meling heeft plaats op Woensdag 17 Maart en verder om de veertien dagen, dus twee eieren per hen en per inzameling. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorte. Blomme Yvette, d. v. Jo ris en D’Hondt Clara. Huwelijk. Bouten. Joris, Poelkapelle, met Blomme Leonie. Bevoorrading. De zeepkaarten zullen uitgedeeld wor den op Dinsdag 9 Maart, ’s morgens. De koolkaarten op Woensdag 10 Maart, in den voormiddag. Kermis. In tegenstelling met de twee vorige ja ren, zullen er op de kleine kermis van 25 Maart a. s. verschillende vermakelijk heden op het kermisplein staan. Er zal dien dag in onze gemeente voorzeker veel TOONEELLEVEN De Roeselaarsche Volksconcerten. De vorige week hebben we de eerste opvoering van de Roeselaarsche Volks concerten bijgewoond, De Politiek der Liefdeopgevoerd door het VI. Volkstoo neel, en we mogen voorspellen dat de Volksconcerten in de naaste toekomst een succes, zullen worden. We moeten er hier nogeens op drukken dat de Volksconcerten buiten en boven iedere politiek staan; zij richten zich tot iederen stadsgenoot en kennen slechts één doel: verhooging van het kultureel peil vooral op gebied van tooneel en mu ziek. Vooruitzichten: Deze week komt de Stadsopera van Gent met Monika Geen enkel plaatsje zal onbezet ziin. Op 10 Maart een groote variété-avond. Hier zal optreden: James met 30 uitgele zen artisten: zang, dans en muziek; ernst en luim. Op 26 Maart komt het ensemble Cau- drix naar Roeselare na een reuzensucces te Brussel en een triomfantelijke rondreis in Parijs. Dit jazz-ensemble is er een van buitengewoon gehalte, zooals we er in onze stad nog geen gehoord of gezien hebben. Het zal noodig zijn telkens intijds voor zijn kaarten te zorgen. Bij De Blauwvoet De opvoering van Als de haan kraait heeft de meeste toehoorders niet geheel voldaan. Het stuk was niet voldoende in gewerkt. Daar komen telkens van die ha peringen en wijfelingen voor, die het ge heel ongenietbaar maken. Dit is zoo stil aan een chronische kwaal geworden bij De Blauwvoeten we betreuren dit des te meer, daar er werkelijk goede krachten schuilen bij deze tooneelvereeniging. Zoo werd de rol van Burgemeester Kraaien- burg zeer goed vertolkt en zal moeilijk beter getypeerd worden. We hopen dat De Blauwvoet zich spoedig zal herzien en wenschen den re gisseur de noodige vastberadenheid toe. Bij De Vlag Op Donderdag 11 Maart zal om 19.30 u. in de Cinema Oud Roeselare de bekende film vertoond worden: Verlof op Eere woord Niemand mag bij deze eenige vertooning afwezig blijven. TENTOONSTELLINGEN Tot 14 Maart exposeert in de zaal Cloet, H. Horriestraat, Roeselare, de bekende kunstschilder Leon Verbeke. Het vorig jaar genoot zijn tentoonstelling hier veel bijval. Deze tentoonstelling is werkelijk een bezoek waard. SPORT Berichten. Maandag 8 Maart, ’s voormiddags, ten laatste, moeten ae werkkoeien aan gegeven worden voor de vermindering van melklevering, aanvang nemend van 1 Maart tot 1 November van dit jaar. Deze aangifte moet gedaan worden bij de Plaatselijke Secretaris van het N. L. V. C. (bovenzaal gemeentehuis). De belanghebbenden dienen zich ook aan te bieden voor de invulling van for mulieren, tot afwijking van ’t scheuren hunnér weiden. Degene die een stier goedgekeurd hebben, bij de laatste stierenfceuring, moeten dit komen aangeven op ’t zelfde bureel hierboven vermeld. Na dezen da tum zullen ze voort aangerekend worden voor vleeschlevering. Laat niets onacht zaam voorbijgaan in ’t belang van U zelf. De Pl. Seer. N. L. V. C. Bericht aan de winkeliers. Ingevolge een onderrichting verschenen in hét Staatsblad van 21 Febr., dienen vanaf' 1 Maart 1943 de rantsoeneerings- zegels per categorie en per geldigheids periode op de borderellen geplakt te wor den. Hierdoor wordt ook verwittigd dat er geen borderellen zullen in ontvangst genomen worden waarop de zegels niet op een behoorlijke wijze geplakt zijn: niet meer dan 100 zegels en telkens in rijen van tien mogen er op een zijde van de borderellen geplakt worden. Aan de bakkers en beenhouwers is het toegelaten op beide zijden van de borderellen te plakken. De Bevoorradingsdienst. Werk van den Akker. Degene die verleden jaar ingeschreven waren voor de meststoffenbedeeling hoe ven zich niet meer aan te geven. De be deeling zal geschieden per are bouwland (telling 15 Mei 1942). Ieder lid zal ervan genieten. Onze leden behoeven zich dus niet te verontrusten, alles zal op tijd ge regeld worden door het Werk van den Akker. HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 7 Maart gansch den dag door waargeno men worden door Dr Leo Amerij, Diks- muidestraat 30, tel. Roes. 50.04. De Apotheek Degrijze, Bruggestraat 44 is open tot 12 uur ’s middags. Burgerstand. Overlijdens. Delie Maria, 82 j., wed. Warnez Karei. Hemeryck Alois, 82 j., echtg. Febronie Seurinck. Geboorte. Leyn Roger, z. v. Marcel en Paula Vallaey. Huwelijksafkondigingen. Desaele Ge rard, landbouwer v. Gits, met Lefere Mag dalena, fabriekwerkster. Defreyne Ro gier, seizoenarbeider v. Torhout, met De- corte Beatrice, naaister. Tooneelnieuws. Zondag 1.1. werd door den tooneelkring Excelsior voor een overtalrijk publiek Het Kostbare Levenopgevoerd met uitbundig sukses.. Zondag 7 Maart, te dte een speciaal ^klraktei'1 ^aP^ragen, ^ene klachten ingëdiend van ingezetenen want de opvoering komt in aanmerking tes'pn ontweir> waai van ei dan ook voor de kategorie wedstrijden van de A. T. C. gewest Roeselare. We mogen dus verhopen dat Excelsior in top-topform weer een groot sukses zal halen niet al leen bij de bezoekers maar vooral bij de Heeren Juryleden. GITS Burgerstand. Geboorten. Wydooghe Agnes, d. v. Oktaaf en Juliana Lucie. Popelier Go delieve, d. v. Georges en Zulma Lefever. Verstraete Michel, z. v. Leo en Irma Demeyere. LICHTERVELDE Burgerstrand. Overlijden. Roland Maes, 3 m., z. v. Gerard en Clara Vandenheede. Huwelijk. Vancompernolle Gentiel v. Kortemark met Beernaert Margaretha. Geboorten. Maria Buyck, d. v. Mau rits en Zulma jWydooghe. Georges Maes, d. v. Jules en Margaretha Brouckaert. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondiging. Lammertyn huiswerkster. Huwelijk. Yde Antonius, landbouw- werker te Wingene, met De Prêtre Marie, huiswerkster. Geboorten. Naeyaërt Rachel, d. v. Jules en Kesteloot Elza, St-Maartensveld. Velghe Paula, d. v. Georges en Bour geois Mlaria, wijk De Weeze. Deforce An toon, z. v. André en De jonckheere Su zanne, wijk De Tassche. Overlijdens. Debackere Barbara, 74 jaar, huish., echtg. Vanhaecke Felix, wijk Veldkruis. Maddens Victor, 71 j., land- bouwwerker, wed. v. Demeulenaere Marie- Louise, wijk De Vierweg. Auto tegen tram. Op het kruispunt der Prinsenhofdreef, Mgr Roelensstraat en Pittemstraat had een botsing plaats tusschen de auto ge stuurd door Camiel Vansteenkiste uit Roeselare en een tram van de lijn Win- gene-Roeselare. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. Verdiende straf. Zekere Cyrlel Mattan, wonende sectie C93, werd veroordeeld tot een boete van 10.000 fr. wegens aardappelen te verkoo pen tegen woekerprijzen. Bonte Avond. Zondag 7 Maart, te 5 uur namiddag,4' gaat in de feestzaal van het Gildenhuis - een Bonte Avond door, ten bate van Win terhulp. Algemeene toegangsprijs 8 fr. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Verhaeghe Pieter, z. v. Gerard en Vancraeynest Augusta. Adam Paul, z. v. Valeer en Landrieu Ma ria. Denorme Gilberta, d. v. Jules en Allegaert Magdalena. Overlijdens. Samyn Euphrasia, 78 j., echtg. v. Pieters Juliaan. Vanden Ber- ghe Julius, 91 j., wed. v. Peene Emma. Huwelijken. Beernaert André, beton werker te Torhout, met Van Steenlandt Magdalena, meid. Dedeurwaerder Ge rard, houtzager te Oekene, met Victoor Paula, z. b. Phlypo Andreas, landb., met Azou Maria, z. b.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3