Uit ’t Tieltsche ji Uit ’t Roeselaarsche I a I Uit ft Izegemsche Uit ’t Kortrijksche Uit ’t Meenensche sa Kt4:® UIT MEENEN UIT IZEGEM UIT TIELT OPENSTAANDE PLAATSEN «DE POPERINGENAAR UIT ROESELARE OVERWIN uw ZWAKTE! EEN RECEPT VOOR EEN HEERLIJK SMAKENDE SIROOP TEGEN VALLING EN HOEST 'Wj. yewii end juifuft f g UIT KORTRIJK VERNIETIGT UW OUD PAPIER NIET. yniak 1 echt?. 14 luimige i Hi- Camiel Yssers, Herdersstraat 96. GEMEENTE PITTEM Een plaats van tijdelijk bediende bij den ken ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad verzekerd door Apotheker Michel Verhamme, Roesela- réstraat. v.-n Jen. ■>l's--£W. Schond'r gebroken. Zekere Cyriel Defrancq kwam per fiets gereden langs de Kortemarkstraat, toen hij opeens in een gracht te recht kwam. Met een gebroken schouder werd hij op genomen. vervolgd wegens namaak van stempels of ze gels van eenlge overheden De eerste liep 9 maand gevang cp en 182 fr. boete; de twee de. 5 maand en 182 fr.; voorwaardelijk voor den tweede. pioen van Frankrijk. Sclllle, 80 kgr., Antwerpen, tegen Auzonla, 80 kgr., kampioen van Italië. Deze twee groots Internationale kampen worden omlijst door nevenkampen. Voor de eerste maal te Roeselare: de super- zwaargewlchtkamp tusschen Matassa. 93 kgr., kampioen van Italië, en Van Klaver, 92 kgr., de Hollandsche revelatie. De kampen worden geleld door den H. Ju les de Ruyt, Internationaal scheidsrechter. Daar deze wedstrijden voor de eerste maal te Roeselare gehouden worden en zeer span nend en aantrekkelijk zijn voor de sport liefhebbers. zal het dien avond aan belang stelling niet ontbreken. Velodroom Rumbeke. De Velodroom van Rumbeke zal op Zon dag 21 Maart het seizoen openen met een prachtige serie wedstrijden en een zeer ge varieerd programma, dat zelfs de moellljk- sten zal bevredigen. Aan den 50 km. ploeg- koers zullen de volgende ploegen deelnemen: Sercu-Ollevier, Defoordt-Deslmpelaere, Van- denberghe-Schotte, Van Cutryve-Decln, Cno- ckaert-TersagoJanssens-Depoortere Prijzen der plaatsen: 6, 8 en 10 fr.: kin deren 2 fr. De wedstrijden beginnen te 3 uur. Koers in Roeselare. On Zondag 21 Maart, te 3.30 uur. koers op de O. L. Vrouwenmarkt, voor da leden van de Supportersclub Albert Sercu en Valeer OUevler. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Claude Clement, Schee- wege. Vera Braeckevelt, Luchtbal. Roland Schotte, Hofakkerstr. Nicole Wostyn, Bruggestw. Lydie Carrewyn, Leenmolenstr. Lena Heytens, Brugstr. Ritta Dauw, Predikheerenstr. Overlijdens. Joannes Vandaele, 70 J, landbouwer, echtg. Maria Bruneel, Schee- wege. Virginie Bonne, 75 j., huishoud ster, echtg. v. Eduard Vercoutere, Brug straat. Henri Huys, 75 j., handelaar, echtg. v. Silvie Lanckriet, Raaksksn. Mathilde Rancon, 77 j., landbouwster, wed. v. Camiel Demerisse, Wildenburg. Karel-Louis Verkest, 90 j., werkman, wed. v. Coleta Deweerdt, Leenmolenstraat. Elisa Martens, 63 j., winkelierster, wed. v. Gustaf Booaert, Futselstr. Victor Mulier, 75 j., voerman, echtg. v. Virginie Vandenheede, Kloosterstraat. Vraag aan uw Briefdrager Bij het Davidsfonds. Weerom neemt onze afdeeling deel aan den Opstelprijskamp, uitgeschreven door het Hoofdbestuur. 22 Jongens en 20 meisjes zullen er aan meedoen op Za terdag 13 Maart, te 2 uur, in de lokalen der meisjesschool. De voordracht van Z. E. H. C. Ver- haeghe, pastoor-deken te leper, over het boeiende onderwerp: «Hoe verhalen en legenden ontstaangaat bepaald door op Donderdag 18 Maart, te 6 uur, in den Kath. Kring. De toegang is totaal gratis. Ook niet-leden zijn welkom. De feestvergadering van het Davids fonds is vastgesteld op Zondag 4 April (zijnde Half-Vasten). De Twee Michels uit Torhout zullen instaan voor een boei end, gevarieerd programma. Houdt dus 4 A.pril vrij! ’t Zal wel zijn! 31 tot 60. 61 tot 90. 91 tot 126. Velo gestolen. Zekere Willibrord Bruneel plaatste zijn velo op de koer van de herberg «De Valk». Toen hij na zijn verblijf in de herberg, dat nog al vrij lang duurde, naar huis wilde terugkeeren, kwam hij tot de ont dekking dat zijn rijwiel verdwenen was. Den volgenden dag werd door een Meule- bekenaar een rijwiel gevonden in de Vul- leputstraat. De beide wielen waren ver dwenen en de dynamo was afge wrongen. Door de taksnlaat bleek, dat dit het ge stolen rijwiel was van Bruneel. BURGERSTAND Geboorten. Rita Billiouw, d. v. Jo seph en Magdalena Delannoye, P. Be- noitstraat 5. Luc Linclau, z. v. Jozef en Joanna Aerts, v. Ingelmunster. Noël Massen, z. v. Silvain en Alice Mulier, v. Lendelede. Etienne Bourgouis, z. v. Georges en Julienne Coppens, Kortrijk- straat 181. Guido Willem, z. v. Jerome en Cyrilla Vandoorne, Katteboomstr. 15. Magda Vanwynsberghe, d. v. Honoré en Madeleine Vansteenkiste, Oude leper- straat 45. Joseph Benoit, z. v. Achiel en Anna Ghekiere, v. Harelbeke. Mo nica Devolder, d. v. Gerard en Elza De Bie, Ardooiestr. 47. Maria Vanrum- beke, d. v. Emile en Maria Bosko, Mee- nenstr. 62. Erik Masschelein, z. v. An- dré en Yvonne Dumoulin, v. Ardooie. Antoon Debets, z. v. Maurice en Elza Ghekiere, v. St-Eloois-Winkel. Overlijdens. Cecilia Windels, 3 j., d. v. Prosper en Rachel Bourgeois, Roese- larestr. 436. Willy Soenen, 12 d„ z. v. Remi en Maria Windels, Princessestr. 67. Annie Allewaer.t 16 d., d. v. Emiel en Sidonie Hoomaert, Marktstr. 27. Elisa Samyn, 86 j„ z. b., wed. v. Emile Huys- man, Gentstr. 79. Ludovicus De Windt, 74 j„ z. b., wed. v. Blanche Callens, Vrede- straat 2. John Provoost, 15 d., z. v. Carl en Evelina Bouckaert, Brugstr. 4. Gerda Verbrugge, 14 d., d. v. Raphael en Adela Vandeputte, Ommegangstraat 62. Huwelijksafkondigingen. André De muynck v. Ardooie met Lucienne Lari- don v. Izegem. Roger Vervaecke met Elisa Vermote, beiden v. Izegem. Emile Surmont met Julia Dejonekheere, beiden v. Izegem. Huwelijken. Albert Van de Walle met Isabelle Dejonghe, beiden v. Izegem. Florent Deldycke met Alina Priem, beiden v. Izegem. Michel Naessens met Maria Seynhaeve, beiden v. Izegem. KINEMAS Programmas der week: Kinema «PATRIA», Groots Markt: Tot ziens Franciskapuike film met Hans Sonker. Bij onze oudste inwoonster. Dezer dagen brachten we een bezoek bij de oudste inwoonster van de gemeente, zekere Barbara Lievens, die inwoont op de hoeve bij haar schoonzoon Jules Ampe, gehucht Sléyhaege. Barbara is voor enkele dagen nog een jaartje dichter tot de hon derd genaderd en is nu precies 98 jaar oud geworden. Zij is dan ook zoo oud dat iedereen haar kent, acht en eert. We verrasten het oudje in haar zetel bij de warme kachel, waar we een gesprek mee aanknoopten, waaruit we kunnen af leiden dat Barbara in deze lange levens- ruimte niet altijd schoone dagen gekend heeft. In den doodarmen tijd van 1845 werd Barbara geboren. On de hoeve ver richtte ze dagelijks het zware landbouw- werk, wat nochtans op haar nog geen vat heeft'. Hoe ongelooflijk het ook moge heeten: Barbara kan nog stoppen en naaien zonder een bril op te zetten. Maar Barbara is vooral met hart en ziel een type van de vrome Vlaamsche boerin, die van geen afgeven weet, want ze is nog niet 'zinnens het bijltje er bij neer te leggen. We wenschen van harte Barbara’s hon derden verjaardag te kunnen vieren als de dagen wat blijder zullen zijn. Henri Clement terug in het gelid. Henri Clement, de machtige demarreur en oersterke fondlooper, heeft na 2-3 jaar afwezigheid onverwacht de training her vat en zal kortelings van leer trekken als beroepsrenner. Hij spant aan bij Karei Tersago en samen klauwen ze over de baan, Henri is met verjongde geestdrift aan arbeid getogen en twijfelt er niet aan of hij zal zijn getaand blazoen ge- makkèlijk kunnen heropsieren. GITS Burgerstand. Overlijden. Vermeersch Remi, 64 j. Huwelijk. Saelens Rogier, v. Oost- nieuwkerke, met Desmet Andrea. Geboorte. Werbrouck Rogier, z. v. Maurfts en Irma Van Rollegem. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Vanhevel André, z. v. Omer en Popelier Maria. Overlijdens. Vercruysse Désiré, 17 m„ z. v. Jerome en Waelens Germaine. Vansieleghem Richard, 75 j., ongeh. Anseéuw Monique, 1 j„ d. v. Adolf en Van Lerberghe Maria-Louisa. De Key ser giilvie, 73 j., echtg. Neyrinck Camiel. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Bossu Marcel, z. v. Syl- vère en Derieuw Margaretha. Declercq Christiane, d. v. Maurits en Provoost Jeannv. Demeulenaere Alain, z. v. Marcel en Deceuninck Helena. Calle- waert Yolande, d. v. Albert en Verstraete Elisabeth. Huwelijk. David Albert met Meeuws Antoinette. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Himpe Gustaaf, landbouwwerker, met Decoutere Annav huiswerkster. Demuynck André, schoenmaker, met Laridon Lucienne, schoenstikster te Izegem. Vanauden- aerde Georges, houtdraaier met Brugge- 75’ kgr., Belg, wereldkampioen man Albertine, huiswerkster te Izegem. Huwelijken. Vanbiervliet Leon en Decock Godelieve, beiden v. Meenen. Biard Gerard en Clerick Elza, beiden v. Meenen. Loonie Daniël en Feys Na thalie, beiden v. Meenen. Scheldeman Leon en Defieuw Hildora, beiden v. Mee nen. Spillebeen Albert en Vanneste Julienne, beiden v. Meenen. Vanhevel Jules en Masselis Zulma, beiden v. Mee nen. de Tand Charles en Bé Elisa, bei den v. Meenen. Sterfgevallen. Geldhof Marie, 88 J., Pont Neufstr. 19. Kint Gustaaf, 63 j., Leegweg 87. Prouvost Joannes, 34 j.. leperstr. 310. Vandevelde Hortense, 62 jaar, te Rekkem. Deschuyter Camiel, 73 j., Kazernestraat 2. OP ZWIER DOOR MEENEN Het is een uiterst kalme week geweest te Meenen: gendarmerie en politie had den zich niet heel veel te bemoeien met zaakjes van diefstallen, ongevallen of dergelijke. De enkele gevalletjes zijn aldus te ver vatten: Marcel Kinine, gehuisvest te Komen, gehucht Kruiseik, was per fiets naar Mee nen gekomen en liet zijn rijwiel enkele oogenblikken aan de café Au Mont KemmelStationplaats, staan; een on bekende zag de kans schoon om er mede weg te loopen. Boer Jozef Pype, gehuisvest Dadi- zelestraat, stelde vast dat tijdens den nacht een aantal houten staken welke zijn weide afspanden gestolen werden. Rond de middaguren zijn op de Marktplaats twee auto’s met elkaar in botsing gekomen; alles beperkte zich tot stoffelijke schade. Maandagochtend, op het oogenblik dat den tolbediende Alfons Demeyere per fiets door de Kortrijkstraat reed, sprong de elektriekkabel van den tram af en viel vóór den man op den grond; gelukkiglijk dat Demeyer nog bij tijds uit den weg ■kon springen, anders ware hij geëlektro- cuteerd geweest. De politie welke onmid dellijk verwittigd werd, riep de hulp in van den elektrieker Vital Verstraete, die in de nabijheid van het gebeurde woont; deze bracht den kabel van den straat weg; enkelen tijd daarna kwamen de technische diensten van de trammaat- schappij ter plaatse cm de herstellings werken uit te voeren. Bij het uitreiken der nieuwe rant- soeneeringszegels zal er eene nieuwe in schrijving gebeuren voor wat de melk- bedeeling aangaat; de gezinshoofden zul len te kiezen hebben tusschen één venter en één' zuivelwinkel, die hen van melk zal te voorzien hebben. Er zal onder de zuivelwinkels kunnen gekozen worden, waar men wenscht de melk af te halen; doch wat de venters aangaat, deze zijn in wijken ingedeeld. BIJ «KUNST VOOR ALLEN» Onder de.leus «Kunst voor Allen», on der de bescherming van den Stedelijken Cultuurdienst, zullen ook in onze stad een reeks tooneel-, muziek- en variété- avonden doorgaan. Alleen de gunstigst aangeschreven beroepsgezelschappen uit Brussel, Antwerpen, Gent en andere groo- Begrafenisplechtigheid van SS-man Jan Acke. Nadat te Brussel Maandag de rouwplech- tijiield plaats greep ter nagedachtenis van £.->man Jan Acke, werd Dinsdagochtend al hier het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Rreds van op den vooravond werd het lijk naar het lokaal «De Vlag» overgebracht, waar den ganschen nacht de eerewacht werd gehouden.'Het lokaal was in een rouwkapel herschapen. Te 11 uur werd de kist, betooid met de Leeuwenvlag, buiten gebracht, ge dragen door SS-mannen. Werden opgemerkt in den rouwstoet; Dr Jet Van de Wiele, al gemeen leidei’ van De Vlagobersturm- ïuhrer Francois; de Gouverneur van West- Vlaanderen, de H. Bulckaert; burgemeester Ryckeboer van Kortrijk en het schepencol lege; F. Strubbe, arrondissementsleider V. ii.v. en talrijke andere personaliteiten. Langs de straten der stad stond een inge togen volksmassa opgesteld. Na den kerke- lijken dienst in St-Maartenskerk, gecele breerd door Z. E. H. Deken Jonckheere, werd het lijk overgebracht naar het St-Janskerk- Ivof. Cellelder van «De Vlag», L. Desmet, las een korte lijkrede af, waarna obersturmfuh- rer Francois de sterfrune plantte op het graf. Tenslotté werden ontelbare kransen en bloe mengarven aangebracht. bouwer te Staden, met Declerck Suzanna, landbouwster. Vanderbeke Victor, schoenmaker, wed. v. Vandegmste Marga retha met Decoster Maria, dienstmeid, voorh'. te Brussel. Verhalle Roger, te- legraafbediende, met Lepla Margaretha, winkelierster. Lammertijn Henri, vlas- bewerker, met Buyse Madeleine, huis werkster. Geboorten. Pattijn Gerard, z. v. Georges en Driessens Maria, wijk de Vier- weg. vanackere Juliaan, z. v. Cyriel en Demets Elisa, Oosthoek. L. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Degryse Erik, z. v. Achiel en Blomme Celina. Boucherie Lutgar- de. d. v. Gerard en Vandenbroucke Ber tha. Verkindere Jackie, z. v. Jozef en Vansteenkiste Ivonna. Verstraete Noël, z. v. Rsmi en Demeyere Magdalena. Overlijdens. Beheydt Ürbania, 55 J., echt?, v. Vanhalewyn Alberic. Hovae- re Pieter, 83 j., ongeh. Huwelijken. Bruynooghe Julius, smid te Beveren-bij-Roeselare, wed. v. Declercq Rosalie, met Decoster Magdalena, z. b. Beheydt Michel, smid te Beveren-bij- Roeselare, met Luypaerd Maria, z. b. Huwelijksafkondiging. Scheldeman Georges, autovoerder. met Fouret Ger maine., z. b. te Erquelinnes, aan te houden. Een 10-tal personen uit de gemeenten Ledegem. Rekkem en Pas- schendale werden opgebracht. L. DADIZELE Burgerstand. Huwelijken. Lannoy Maurits v. Le degem met Vandoorne Elisabeth. Loua- gie Jules met Vanbelle Paula. Overlijden. Coolsaert Marie-Louise, 14 j., d. v. Leon en Vandenbussche Ma deleine. Inlevering eieren. Ds eerste inlevering zal plaats hebben op Woensdag 17 Maart bij de Wed. Van- ysacker, Dorp 25. Twee eieren per hen. Winterhulp - TooneeL Op Zondag 28 Maart en op Zondag 4 April zal door de plaatselijke tooneelgroep Onder Onsopgevoerd worden in de zaal Ons Huishet vroolijk spel in 3 bedrijven Amor is wispelturig; Fortuna is wreedbewerkt door Piet Mossinkoff. Kaarten te bekomen bij Gaston Vergote, Dorp 224 en bij André Verhelst, Dorp 112, tegen 10, 7 en 5 fr. WESTROOZEBEKE Davidsfonds. Op Zaterdag 27 Februari jl, namen 30 me dedingers (jongens en meisjes) deel aan do opstelprijskampen door het Davidsfonds uit geschreven. Verleden Jaar hadden ze met 16 mededingers den prijskamp meegemaakt. Er is dus een aangroel. Proficiat! Aan de jongens en meisjes, dank om hun inspan ning en ijver. Wie wordt er dit jaar «Lau reaat» uitgeroepen? Het Davidsfonds houdt dus vol In zijn kultureele werking. Mochten velen het be grijpen dat dit organisme, als hoogste doel: de ontwikkeling van ons volk nastreeft. Dit bewijzen de 14 boeken die dit Jaar uitgege ven werden. Dit bewijzen de talrijke ont- wikkellngsavonden met daarbij de ontspan ningsavonden, die door de afdeelingen wor den Ingericht. Dit bewijzen ook de opstel prijskampen. Oud en jong. Jong en oud Is welkom in het Davidsfonds, en vindt i-r genot. Wie lid wil werden kan zich nog laten inschrijven bij Meester Antoon Deplancke. Lidgeld 30 fr.; voor de 3 jeugdboeken 18 fr. Sluit U aan bij de 123 ingeschrevenen. BURGERSTAND Geboorten. Lefever Willy, Em. Van- develdestr. 13. Demeulsmeester Jacques, Keizer Karelstr. 85. Devroe Lucrèce, Toekomststr. 45. Machlels Augustin, Poermagazijnstr. 26. Huwelijksaankondigingen. Vermont Sylveer v. Pierrepont (Aisne) en Naeye EÏnilia v. Meenen. Vermont Gerard en Bonnet Suzanne, beiden v. Meenen. gemeentelijken bevoorradlngsdlenst is te be geven. Voorwaarden: 1. Belg zijn. 2. Van goed gedrag en zeden zijn. 3. Niet ingeschreven zijn in het Joden register. 4. Vrij zijn van ziekte of lichaamsgebre ken, dié het normaal uitoefenen van het ambt zouden belemmeren. 5. Voldaan hebben aan mjlitieverplichtin- gen. 6. Getuigschrift van lager middelbaar on derwijs. 7. Ouderdom: Minimum 21 jaar. Maximum. 45 jaar (verlengd tot 50 Jaar voor de voor- keurrechthebbenden 8. De gemeente bewonen na de aanstelling. De wet van 3-8-1919, 21-7-1924 en het be sluit van 10-11-1942 op het voorkeurrecht der oudstrijders en gelljkgestelden, zijn van toepassing. De aanvragen, met de noodige bewijsstuk ken, moeten per aangeteekend schrijven ge zonden worden, vóór 25 Maart 1943, naar het gemeentebestuur van Pittem. Bij bevel: De Secretaris, De Burgemeester» O. Verstraeten. R- Sieren». Uw lichaam is verzwakt, Uw bloed is arm aan roode bloedlichaampjes, Uw weer-, standsvermogen is ondermijnd! 'De HEMOFORT-dragees zijn jüist wit ga nu noodig hebt. Zij sterken lichaam ea 1 zenuwstelsel en voeren het bloed nieuwi (leven toe. Zij maken een flinker menscÜ van U. Vraag vandaSg nog een döos aan j Uw apotheker en begin Uw versierkingsy kuur onmicjdeji.ijk! Eierlevering. Vanaf 1 Maart moeten er 2 eieren per 14 dagen en per hen ingeleverd worden bij Ömer Bonte, Izegemstraat alhigr. Diefstal. Zekere Flavie Verbaeys, rentenierster in het Ouderlingengesticht, heeft vast gestéld dat er uit haar lavabo gestolen werd: 620 fr., twee gouden oorbellen en een gouden broche. Er werd reeds een onderzoek ingesteld, doch dit heeft nog geen resultaat opgeleverd. FIETSER ERG GEKWETST De kleermaker Pol Verbeke, wonende aan de Sint-Jansstraat, reed met zijn, rijwiel langs den steenweg naar Aarsele. Tengevolge van een verkeerde beweging kwam hij met zijn hoofd tegen een groote vrachtwagen terecht, zoodat hij ten gron de stuikte en erg gekwetst en badend in zijn bloed bleef liggen. Hij werd aan stonds naar de Sinf-Andrieskliniek over gevoerd, waar Dokter Colle hem een zeer belangrijke heelkundige bewerking deed ondergaan. Hij had een inwendige slag- aderbloeding qpgeloopen, en buiten ver scheidene kwetsuren ook een breuk van het onderkaaksbeen. Gezien voor zijn le ven gevreesd werd, is het slachtoffer nog denzelfden dag met de H. Sacramenten bediend geworden doch is thans wederom aan de beterhand, zoodat men hoopt hem te kunnen redden. VOLKSTOONEEL In de groote zaal van het Vlaamsch Huis. Marktplaats, zal op Vrijdag 19 Maart a. s. de boertige klucht ROBERT EN BERTRANDopgevoerd worden. Aanvang te 7.30 uur, met in de titelrollen Renaat Grassin (Ketje) en Marcel Ameye. Iedereen kent de geschiedenis van de ze twee rakkers, Robert, de gentleman, altijd fijn uitgedoscht, is de aftruggelaar op groote schaal. Bertrand, integendeel, is de meer ordinaire gauwdief, afzetter in ’t klein, die door zijn onbeschaamde toe ren het gezelschap Robert, Bertrand en C", meermaals in gevaar brengt. Deze vele avonturen worden vertolkt met de mede werking van het volledig volkstooneel- gezelschap. PAARDENPRIJSKAMP Op Maandag 22 Maart, zal op de Rame- plaats, een paardenprijskamp doorgaan, ingericht door den West-Vlaamschen paard'enkweekersbond. Kunnen aan dezen prijskamp deelnemen alle 2-jaarsche hengsten en merriën, geboren in het jaar 1941, zonder tanden van volwassenheid. Inlichtingen en inschrijvingen bij de Secrétarls der Jury, de Hr Gustaaf Van- dervennet, te Eernegem. VEEPRIJSKAMPEN Voor de 34" landbouwomschrijving, het zij vopr de gemeenten Tielt en Schuifers- kapelle en het gehucht Marialoop, afhan gende van Meulebeke, worden er op Vrij dag 26 Maart a. s. groote vceprijskampen ingericht op de Rameplaats, door de pro vincie West-.Vlaanderen. Verscheidene prijzèn zijn toe te kennen. Aanvang stipt au luucruuc, iiuiswcrn-sbci tu te 10 uur. Inschi’ijvingen ten stadhuize Huwelijken. Devolder Gerard, land- vlak, voor den aanvang der prijskampen. De uitreiking van de zeepkaarten, gel dig van 1 Maart tot 30 Juni 1943, zal plaats hebben in de bureelen van den Stedelijken Bevoorradingsdienst, 46 Leen- straat, op de volgende dagen: Maandag 15, de inw. d. straten N« 1 tot 30. Dinsdag 16, de inw. d. straten cn Woensdag 17, de inw. d. straten Donderd. 18, de inw. d. straten «x «o» Vrijdag 19, de inw. d. straten 127 tot 155. Zaterdag 20, de inw. d. straten 156 tot 183. Gedurende de uitreiking zijn de buree len open in den voormiddag van 8 tot 12 u. en in den namiddag van 14 tot 16 u. Gewone voorwaarden. INLEVERING VERSCHE EIEREN Voor Roeselare moet de eierinlevering geschieden bij den Heer Odiel Matten, Mandellaan 215. De eerste inlevering zal plaats hebben op Woensdag 17 Maart en de volgende leveringen om de veertien dagen, steeds op een Woensdag. Als uit gangspunt voor deze leveringen worden de aangiften bij de telling van 1 Jan. 1343 genonien. Ardooisteenweg 17. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 14 Maart 1943. Doktersdiensten Heer Dr Sinnesael, Consciencestraat 6. Heer Dr Ghekiere, Noordstraat. Apothoakdienst Heer Staessens, Rumbekestraat 16. Taxidienst H.H. Dokters: Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken. 48. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. Hr Ad. Ide-Vercruysse, St-Michlelsstr. 26. UITREIKING VAN DE ZEEPKAARTEN geldig van 1 Maart tot 30 Juni 1943. Voor uw kinderen. Warm een kwart li ter water, voeg er bij een soeplepel suiker, siroop of honig, en 30 gram Cibine (ge concentreerd) dat gij bij uw apotheker zult vinden. Goed dooreen mengen tot alles vol ledig opgelost is en ge hebt alsdan een'flinke kwart liter sma kelijke hoestsiroop. Dosis: kinderen van 8 tot 12 jaar: 1 dessertlepel; kinderen van 3 tot 8 jaar: 1 koffielepel; volwassenen: 1 soeplepel. (Altijd na de drie voornaam ste maaltijden en vooraleer slapen te gaan.) Knip dit recept uit en bewaar het. BURGERSTAND Geboorten. Josué Lootens, z. v. Remi en Alice Demey, Willekome. Nicole Wostyn, d. v. Julius en Marie Jacob. Win gene. Marc Seynaeve, z. v. André en Simonne Tsjoen, Oostroozebeke. Roland Schotte. z. v. Adile en Godelieve Neme- geer, Wingene. Agnès Staelens, d. v. Jules en Eveline Van der Meulene, Pit- tem. Frida De Witte, d. v. Leon en Ma ria Van Dorp?. Pittem. Norbert Bru neel, z. v. Julien en Juliette Bouckaert, Kromwalstraat. Marcella Vanderbeken, d. v. Maurice en Clara De Winter, Flesch- hoek. Pierre Danneels, z. v. Georges en Maria Vandewaetere, Wingene. Anny Crop. d. v. Albert en Elza De Roo, Meu lebeke. Maria Coeman, d. v. Arthur en Denise Verbrugge, Wakken. André Ailliet, z. v. Joseph en Magdalena De Neve, Steenweg Wingene. Christiane Minne, d. v. Maurice en Rachel Verbrugge, Schuiferskapelle. Marie Van Nieuwen- huyse; d. v. Maurice en Margareta Maes, Oostroozebeke. Daniël Mareel, z. v. André en Elza Blanckaert, Eegem. Huwelijk. Raoul Biebuyck. schilder, en Telma Van Quaethem, z. b., b. v. Tielt. Overlijdens. Anny Maes, 5 d„ d. v. André en Paula Vermote, Kapellestr. Marc Seynaeve, 7 d„ z. v. André en Si monne Tsjoen, Oostroozebeke. Maria Duyck, 59 j., echtg. Van de Sompele Cy riel, Sint-Amandstraat. PIANOS Te i:ooP: verscheidene schóo- iinnuo ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. Benoeming. In het/Staatsblad werd de benoeming afgekondigd van Hr Leo Van de Loock tot Schepen van de gemeente Rumbeke. MOORSLEDE Tooneel. Op Zondagen 14 en 21 Maart voert de Tooneelkring Kunst na Arbeidvoor de tooneeljury der A. T. C. op DE BLIN DE avonturenspel in drie bedrijven, met voor- en nasnel, door C. Lindemans. Begin Zondag 14 Maart te 5 uur: Zondag 21 Maart te 4 uur. Toegangsprijzen: 10 en 8 frank. Dievenbende in de knel. De rijkswacht is er in geslaagd een die venbende die de streek onveilig maakte, Kinema PLAZAKruisstraat: De Gouverneurboeiende film met Willy Beigel. Ciné PALACEGroote Markt: Een Engel van een Manluimige Vlaamsch gesproken succesfilm. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Melsens Monika, Kweek- straat 7. Deblaere Roland, Zwanenstr. 9. Linclau Luc., Weststr. 26. De Vriese Luc. Waterstr. 8. Labeeuw Wer ner, Izegemstraat 33. Overlijdens. Vannieuwenhuyze Adria na, echtg. v. Marcel Beernaert. Zwanestr. 7. Galloo Rafaël, Doelstr. 68.Priem Mariette, Doss.estr. 4. Huwelijken. Gits Gustaaf met De- boosere Maria, b. v. Ingelmunster. Vanwindekens Henri, v. Waasten, met Coppin Thérèse, v. Ingelmunster. Huwelijksbelofte. Verhelle Albert, v. Lendelede, met Demaswe Ivonne, v. In gelmunster. te centra zuilen optreden, die ons kunst- prestaties van het hoogste gehalte waar borgen. Het betrachte doel is onze stadsgenoo- ten ook in de gelegenheid te stellen kunst manifestaties van eersten rang bij te wo nen en de kunst nader bij het volk te brengén. Op Maandag 15 Maart gaat in de feest zaal van het Volkshuis. Ontvoogding- straat de eerste opvoering door. Het ge zelschap van den Kon. Ned. Schouwburg van Gent (Directie Staf Bruggen) speelt DES DUIVELS PRENTENBOEK (De Man die zijn Vrouw verspeelt), bekroond blijspel door A. Den Hertog. (Regie: M. Van Vlaenderen). Kaarten van 5 fr. tot 30 fr. zijn te be komen ten Stadhuize op Zaterdag 13 Maart, van 17 tot 19 uur, en Zondag 14 Maart, van 10 tot 12 uur (genummerde plaatsen). Op Donderdag 25 Maart e. k. wordt de prachtfilm DE HERSCHERmet E. Jannings in de titelrol, evenals enkele toeristische films, afgerold in de bioscoop RoyalBruggestraat. Deze filmavond begint te 19.30 uur stipt. Alwie van goede film houdt, mag deze eenige gelegenheid niet laten voorbijgaan. Op Zaterdag 27 Maart, te 19 uur, in de zaal St-MiohelKoningstraat, on treden van het vermaarde ORKEST FUD CANDRIX uit Brussel. BIJ DE DE VLAG De Vlaamsche dichteres Blanka Gij zelen, die een succesvolle rondreis deed door Duitschland, doet een nieuwe rsis door Vlaanderen; zij komt te Meenen spreken op Zondag 21 Maart, te 7.30 u., in het «Achturenhuis», Kortrijkstraat 25, en zal er het thema Dichters in de Brandingbehandelen. Haar voordracht zal zij opluisteren door lezing uit eigen werken. Een nieuwe cursus voor vrouwenwer ken zal deze week beginnen; nu handelt hij over Kinderverplegingen is heel interessant. De eerste leergang vond een groote bijval. De -lessen worden telkens Jen Donderdagavond te 6.30 u. gegeven in de «De Vlag-Haard(Casino). WEVELGEM Tabak aangeslagen. Door de tolbeambten uit Meenen werd er in de woning van den genaamden Gr. L., wo nende in de Veldstraat, eene huiszoeking ge daan, waarbij eene groote hoeveelheid ge- kerfden tabak op den zolder gevonden werd. Daar de bezitter van dén tabak geen voldoen den uitleg kon geven over de herkomst noch bestemming van het kostelijk goedje, werd de gansche partij tabak, zijnde meer dan 100 kgr., In beslag genomen en naar het de pot van Meenen overgebracht. Tegen den on- rechtmatigen bezitter van den tabak werd proces-verbaal opgemaakt. Fiets gestolen en teruggevonden. De genaamde E. G., vlaswerker, had zijn rijwiel op de binnenplaats der vlaszwlnge- larij van Baekelandt Gêbr. geplaatst, alwaar hij werkzaam was; een behendige dief was er onopgemerkt mede weggegaan, zonder eenig spoor na te laten. De eigenaar kon nietsanders doen dan klacht neerleggen bij de politie, maar kon enkele stonden nader hand vernemen dat zijn rijwiel ongehavend terug gevonden werd te Kortrijk aan het ge rechtshof, en mocht zoo terug In het bezit komen van zijn waardevol rijwiel, MOORSELE Sluikslachting. Maandagvoormiddag deden 6 controleurs een inval in de gebouwen van den slachter Gilbert Delrue, in de Boeselarestraat, en von den er een versch geslacht schaap en een half kwartier rundvleesch, voortkomende van de zwarte markt. Alles werd aangeslagen en pro ces-verbaal opgemaakt. De slachter was af wezig en kon aldus niet aangehouden worden. BURGERSTAND van 4 tot 11 Maart 1943 Huwelijksafkondigingen. Albert Spey- brouck, doorhaalder, met Georgette Schaubrouck, naaister, b. te Roeselare. Michel Cloet, smid, met Stephania- Bertha Dupon, z. b., b. te Roeselare. Francis Caytan, leurder, met Juliette Cal- lewaert, leurster, b. te Roeselare. Noël Desmedt, betonwerker te Roeselare, met Bertha Ducasteele, fabrlekw. te Rumbeke. Huwelijken. Omer Romine, meka- niekwerker te Emelgem, met Martha Wil- lemyns, schoenstikster te Roeselare. Alfons Bal, handelsbediende, met Anaréa Willemyns, schoenstikster, b. te Roesela re. Marcel Flamand. lattenstoorsmaker, met Ivonna Tommelcin, weefster, b.. te Roeselare. Albert Leleu, timmerman te Passchendale, met Godelieve Lebeke, dienstmeid te Roeselare, voorh, te leper. Geboorten. Alain Dachy, z. v. Etien ne en Martha Descheemaeker, Vijfwegën- straat 122. Jackie Verkindere, z. v. Jo zef en Ivonna Vansteenkiste, v. Rumbeke. Rosa Vanden Berghe, d. v. Jaak en Maria Meeus, Zuidstr. 66. Germain Deschamps, z. v. Jeroom en Andréa Cat- telein. v. Werken. Erna Vantornout, d. v. Victor en Elvira Lefevere, Brugge- steenweg 156 a. Antoine Depaepe, z. v. Constantijn en Paula Minne, Diksmuide- steenweg 137. Denisa Degryse, d. v. Remi en Godelieve Vandenberghe, Sint- Elooistr. 54. Rit Velghe, d. v. Jeroom en Alice Dewitte, v. Pittem. Nicole Hannon, d. v. Gerard en Martha Brulez, Consciencestr. 53. Arlette Demeule naere. d. v. Juul én Laura Garain, Hoog- ledesteenweg 30. Christiana Seurinck, d. v. Omer en Martha Carrette, v. Gits. Amand Alleman, z. v. Jan en Ivonna Coels, Diksmuidesteenweg 226. Lena Calmeyn, d. v. Alfons en Simonna Ver gote, Spanjestr. 92. Freddy Decancq, z. v. Valeer en Diana Dehuvvetter, Wil genstraat 70. Paulette Van Heeserlan- de, St-Michiels-bii-Brugge. Torhoutstraat 45. Dorothea Vansteelandt, d. v. Mar cel en Herminla Allaert, v. Lichtervelde. Gabriel Denys, z. v. Juul en Maria Vandamme, v. Ledegem. Julien Stock, z. v. Jozef en Marcella Flamand, Kleine- weg C. 5-3. Erik Rondelez, z. v. An dreas en Ivonna Vercaigne. v. Torhout. Marleen Sobry, d. v. Louis en Magda lena Rabau. Rumbekesteenweg 62. Georgette Olivier, d. v. Alois en Martha Vyaene. v. Torhout. Yolande Calle- waert, d. v. Albert en Elisabeth Verstrae te, v. Beveren. Erik Brabant, z. v. Marcel en Palmyra Callebert, v. Rumbeke. Sterfgevallen. Denise Vanzieleghem, 20 m.. d. v. Julien en Rachel Vanrolle- ghem. Moorsledestr. 203. Willy Lefevere, z. v. Antoon en Maria Casteleyn, Bata- vialaan 53. Gustaaf Dewaegemaker, 78 j.. z. b., echtg. v. Stephania Vanauikel- berghe, Stokeriestr. 9. Maria-Louisa Pieters, 66 j.,'z. b.. echtg. v. Juliaan Van- acker. Moorsledesteenweg 109. Oscar- Eduard Hoomert. 71 j., 'beenhouwer, echtg. v. Eugenia Casteleyn, Bruggesteenweg 59. Juul Naert, 64 ,j.. wever, echtg. v. Maria Demèts, Vijfwegenstr. 85. Marie-Flavie Vandekerckhove, 72 j., z. b., echtg. van Basiel Brackevelt, Bruggesteenweg 32. Robert Borry, 2 m., z. v. Maurits en Ce lina Vandecanpelle, Rumebekesteenw. 23. Pamphiel D’Haene, 64 j., bakker, wed. v. Maria Vansteenkiste en v. Herminie Noppe, echtg. v. Bertha Debusschere, St-Amandstr. 79. Juliaan-Emiel De- laere, 77 j., z. b„ wed. Juliana Deceuninck, j SVWVWRIWWWWWWWWRWWÖWIAWWVMVWWVWWVWWMVVWWUWr Zeepkaarten. De nieuwe zeepkaarten voor de vier eerst komende maanden, van Maart tot en met Juni, zullen uitgereikt worden vanaf Maan dag 15 Maart tot en met Zaterdag 20 Maart, leder op zijn gestelden hal ven dag per week. Inlevering van versehe eieren. Op bevel der Dultsche Overheid is ieder hennenhouder verplicht, per hen, wekelijks één versch ei van minstens 55 gr. te leveren. Deze eerste aflevering van 2 eieren per hen geschiedde op Woensdag 10 Maart jl. en moet telkens den Woensdag om de twee weken, in het magazijn van den H. Vandendrles- sche Jozef," Filips van den Elzasiaan 2, ver der doorgaan. Tooneelleven. IK OOK Dit blijspel van den Vlaam- schen auteur Luc Brans wij ck, wordt opge voerd in den Stadsschouwburg op Zondag 14 Maart, te 19.30 uur, door de K.N.S., regie J. Diels. In Antwerpen bekwam dit stuk een groot sukses. De locatie is open ter Open bare Waag. Tentoonstelling. In de ontvangstzaal van den Stadsschouw burg. stelt kunstschilder Paul Vandooëne uit St-Eloois-winkel, zijn laatste werken tentoon van 7 tot 21 Maart. Ingang vrij. RECHTBANK VAN KORTRIJK Bijzondere Kamer. Voor de bijzondere kamer ter beteugeling van den sluikhandel, we.-oen volgende zaken beslecht: Gerard Vandaele, vleeschhouwer, Brug- itraat te Meenen, wegens aankoop en ver koop van vleesch aan onwettige prijzen: 1 jaar gevang. Roger Beirnaert, landbouwer uit Mee nen, wegens bezit van vleesch afkomstig uit een geheime Slachterij: 1 jaar gevang Arthur Hamel, chocoladefabrikant te Meenen, wegens verkoop van chocolade en pralines aan overdreven prijzen: 7.000 fr. boete of 2 maanden. Hector Lamon, vleeschhouwer uit Roe selare, stond terecht om vleesch te hebben verkocht aan onwettige prijzen en om slacht vee op voet te hebben aangekocht. Hij werd verwezen tot 700 fr., plus 1400 fr. boete. Juliaan Cardoen, veekooper uit Dadizele en Alberic Dewulf, landbouwer uit Rumbeke, liepen onderscheidenlijk 2.100 fr. en 3.500 fr. boete of, insgeljks wegens verkoop van vleesch aan overdreven prijzen. Jules Blancke, slachter uit Aarsele, had een varken in ’t geheim geslacht. Dit kost bem een gevangenisstraf van 1 jaar, plus 78.000 fr. boete. Gerard Vandenbulcke, veehandelaar uit Meulib«ke, werd veroordeeld tot 1 jaar ge vang wegens bezit of vervoer van vleesch afkomstig uit geheime slachterij. Gebruik van vervalschte of nagemaakte stempels. Stonden terecht wegens gebruik van vervalschte of nagemaakte stempels en werden veroordeeld tot elk 4 maand en 182 fr. boete: Leopold Deschamps, stoker uit Schaarbeek; Achiel Dewildeman, vlasbewer- ker uit Ledegem; Robert Mourant, beton werker uit Rollegem, en Hendrik Vande- walle, fabriekwerker, Insgelijks uit Rollegem. De straf is voorwaardelijk voor den eerste en den tweede. Namaak van overheidsstempelsAlfons V drukker uit Kortrijk, en. Marcel V.. gia^ a—makex. insgelijks uit Kortrijk, weroen Onze papiernijverheid heeft het noodig. Het dient hun ais grond stof voor het vervaardigen van nieuw papier en karton. (■HaBBHHaHaaasRHMiasiaBHaHSaaB BURGERSTAND van 4 tot 11 Maart 1943. G-boorten. Christine Cottem. Molen straat 55 Georges Marescaux, Reepkaai 7 A (v. Heule). Marie David, Fabriekkaal 8. Laurent Marechai, Loofstraat 43 (v. Aalbeke). Rlta Dekeersgleter, IJzerweg- laan 17. Moniaue Van Eeckhout, St-Ro- chuslaan 47. Urbaln Coucke. Budastraat 30 (v. Harelbeke). Monique Sandra, Pot- telberg 76. Germain Oosterlynck, Wande- lingstraat 50. Annie Haemers, Loofstraat 43 (v. Heule). Charles Dewaele, Buda straat 30 (v. Harelbeke). Jeannine Sa- meyn, Toekomststraat 66. Frieda Vuyl- stefre. Reepkaai 7 A (v. :31ssegem). Rlta Lapfre. leperstraat 6. Freddy Six, Pieter De Conlncklaan 15. Marie Decaluwe, Lijn- waadstraat 27. Johanna Van Waes, Buda straat 30 (v. Kuurne). Rudy Hoffmann, Lange Steenstraat 31. Marie Andries, Loof- straat 43 (v. Harelbeke). Jean Defever, Bruynlngstraat 33 B. Jeannine Vanroye, Doorniksteenweg 178. Augusta Descamps, Reepkaai 7 A (v. Deerlijk). Josiane Van- ghetowe, Stascgemstraat 117. Leon Mis sla "h, Budastraat 30 (v. Waregem). Huwelijksaankondigingen. Roger Stock- man. wever v. Kuurne, met Alicia Vande- vvvere. magazijnierster, Vlasbloemstraat 48. Cyriel Verheye, timmerman v. Marke, met Irena Lefebvre, borduurster, Gentsteen- we- 110. Petrus Van Renterghem, fabriek werker v. Moeskroen, met Irena Van Eeck hout. spinster, ’t Hooge, 108 A, Huwelijken. Jan Teirlinck, bediende, To’komststraat 19, met Simonna Windels, bediende, G. Sporenlaan 55. Joris Van- laecke, schilder, Zwevegemstraat 14, met Maria_, Wittebroodt, z. b., Abdljkaai 15. Lueiaan Moulin, rijkswachter v. Brugge, met Lea Adam, naaister, Voetw.eg 73, 12. Luciaan Beheydt. loodgieter, Recollettenstraat 92, met Alice D’Hooghe, z. b., Gasstraat 15. Aloysius Sanctobin, beeldhouwer v. Bis- segem, met Georgina Rapsaet, stekster, Door- nikwijkstraat 183. André De Potter, be diende v. Namen, met Cecile Ghyoot, z. b„ Groen ingestraat 7. Octave Vandenbrou cke. constructleleider v. Zwevegem, met Ga brielle Vanlandeghem, z. b., Bruggestraat 80. Roger Meyhui, beambte v. Brussel, met Andrea Vandegraveele, z. b.. Oude Ves- tingstraat 2, Overlijdens. Romain Remy, 3 j., Aal- bekesteenweg 43. Raymond De Bie, 57 j., gevangenbewaker, echtg. v. De Kimpe Geor- glne. Oudenaardesteenweg 207. - Marie Vandeleene, 75 j.. echtg. v. Bruno Dobbe- laere. Hoog Mosscherdreef 36. Euphrasie Merlevede, 79 j., wed. v. Placide Debyser, Waeenmakersstraat 47. Marie Saelens, 71 echtg. v. Alberic Geers, Moeskroen- straat 10. Odo Castelein, 72 j., wed. v. Elodie Declerck (v. Bavlkhove). Adolf Notte, 66 j., z. b., echtg. v. Romania Ma te, Voorstraat 2. August Rapoye, 77 j., wed. v. Eugenia Opllnus, 11 Julilaan 111. Gu:raaf Debouvry, 84 j., wed. v. Eugenie F-^toman. Voorstraat 48, Palmyre Van- boueo. 83 J., wed. v. August Debailleux, Pot- VAN ALLES WAT Zeventienjarige knaap besteelt zijn weldoenster. F de Wed. Grymonprez, de likeur- en T.-';:-nandelaarster uit de Doornikwijk, werd medelijden Vanhoe Maurice, afkomstig Marke, 17 jaar oud, opgenomen. Sinds >e weken werd nu en dan de verdwij- vastgesteld van verschillige voorwer- Vrijdag ochtend werd uit de kleederen den zoon eene som van 5.400 fr. gesto- JV..J, terwijl sigaren, sigaretten, 2 pakken honig. 2 stukken spek en nog andere voor werpen verdwenen. De politie stelde een on derzoek in. Vanhoe, in het nauw gedreven, legde bekentenissen af en verklaarde dezen diefstal, alsook de voorgaande te hebben ge pleegd. Hij had den buit aan zijn broeder overhandigd, alsook deze van de verschillen- de andere diefstallen, o.a. van konserven, fiesschen wijn, lekkerkoek, sigaren, pakken sigaretten, enz. Een groot gedeelte van de gestolen voorwerpen werd teruggevonden, alsook het gestolen geld. De aardappelen wa ren opgeëtén; de 2 zakken kolen waren ver- brand. De kerel werd ter beschikking van den kinderrechter gesteld. I J Afschcidshulde aan den Heer Noël Vanhoutte, adj.-directeur der Controlediensten. »In tie bovenzaal van het Stadhuis had een afscheidshulde plaats ter eere van den Heer s-.Nöël Vanhoutte, adjunct-directeur der con- s’trólediensten, district Kortrijk, die overge- - plaatst werd naar Gent, waar hij in dezelfde hoedanigheden zal fungeeren. Het schier vol tallig personeel der controlediensten was op- gekomen. Onder algemeen applaus deden de s H. en Mevr. Vanhoutte hun intrede in de zaal. Namens het personeel werd een rede gehouden, waarna een prachtig geschenk wijl zi.in"echtgenoote in de bloemen werd gezet. De H. Vanhoutte dankte allen om den liver en de prestaties die zij onder zijn lei ding in het belangrijk .district van Kortrijk hebben geleverd. In dé gezellige atmosfeer van muziek en zang eindigde dit feestje. Brandweer. Het publiek wordt ervan op de hoogte ge bracht. dat de Brandweer sinds 2 Maart jl. overgebracht is naar de lokalen in de nieuwe tuighuizen. Gendarmeriestraat. In geval van. brand moet nog steeds de politie worden ver wittigd (tel. Nr 33). Eerlang, zal de Brand weer rechtstreeks per telefoon kunnen be reikt worden. Cursus ziekenverpleging. Cp Maandag 15 Maart begint de cursus in «Ziekenverpleging», ingericht door de af deeling «Vrouwenwerken» «De Vlag». In lichtingen kunnen bekomen worden op het si-retarlaat, waar men zich dient in te schrijven. HARELBEKE Rijke buit. Rijkswachters der vliegende brigade deden bij W., wonende Noordstraat, een verrassen- den inval en slaagden er in een hoeveelheid tabak aan te slaan. Ook bij J. O., wonende Molfortuytstraat, werd een onderzoek ge daan, dat tabak, sigaretten en andere smok kelwaren opbracht. Het aangeslagen goed werd onmiddellijk weggevoerd. BEVEREN-LEIE Koe gestolen. Dieven zijn ’s nachts In een afhankelijk heid gedrongen van de herberg De Engel bewoond door Peers C., Omloopstraat, en hebben er de koe buit gemaakt. Diefstal. De verzekeringsagent Lemayeur Mifhel, wonende Hoogstraat, Deerlijk, was bij val avond voor zaken binnengegaan bij Bossuyt Jos. en had zijn flets op de binnenplaats aan het venster laten staan. Toen hij kort na dien meende te vertrekken, was het rijwiel ontvreemd, samen met een lederen akten- tasch die vol zaakpapieren stak. DESSELGEM Ongeval. Op het gehucht Waalshoek kwam de ge naamde Medard Vandenbogaerde uit Ware- gem, met zijn rijwel in een gracht bezijden de straat terecht. De man die tengevolge de duisternis hals over kop stuikte, diendé een geneesheer te raadplegen. Het slachtoffer had een vrij ernstige hoofdwonde opgeloopen benevens tal van lichte kwetsuren. ST-ELOOIS-VIJVE Rijwiel gestolen. Zondagavond werd er alhier een rijwiel ontvreemd ten nadeele van Buyck G., uit deze gemeente, die op een koer der herberg stond. Maandag werd de kader van het rij wiel gevonden op de wijk Kauwenhoek, doch de wielen waren verdwenen. Dit is reeds de tweede maal dat Buyck zijn rijwiel werd ontvreemd. WAREGEM Burgerstand. Geboorten, Rita Ceketele. Jan Vanbraeckel. Rita Naessens. Anna Deconinck, Leo Mestdagh. Sterfgevallen. Richard Derycke, 64 j. Mariette Deweer, 4 j. Simonne De coninck, 16 j. Huwelijken. Michel Vanhoutte met Godelieve Delesie. Albert Kint met Yvonne Carton. Albert Vanhove met Clara Byttebier. Michel Vanhoutte met Elisabeth Vandenbroucke. G. Sey- naeve met Emma Defrenne. Geheime stokerij ontdekt. De accynsbedienden met medewerking' van de rijkswacht deden een grondige huiszoeking bij landbouwer Van Hauwere, wonende steenweg Vokere, gehucht De Hazewind In een der bijgebouwen werd een geheime stokerij in volle 'werking aan getroffen. Al het materiaal en gistende produkten, alsook een hoeveelheid alkool werden in beslag genomen en naar het depot te Kortrijk overgebracht. Drie auto’s aangeslagen. Door de plaatselijke politie werd sedert geruimen tijd een oogje in ’t zeil gehou den nabij de herberg Mexicoen om geving, daar de tabaksmokkelaars in deze streek opereerden. Er werd beslag gelegd op een auto met tabak, toebehoorende aan zekeren Destoop, uit de gemeente, alsook op nog twee auto’s die m nabij- Ë«x.vuucu, w^xxx» «Cix pxavxxwB ^svuexxxx gelegen hoeven verborgen waren Deze wérd aangeboden aan den H. Vanhoutte, ter- ^rie autovoertuigen werden, in beslag ge- - nomen. Waarlijk een mooie vangst! DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Tijdgat Stefaan. Van- devoorde Achiel. Claerhout Frans. Rapoye Jeanne-Jeannette. Coucke Jeannette. Verhaeghe Romain. De frenne Etienne. Debacker Eugeen. Huwelijken. Verhue Gaston en De coster Angèle. Derveaux Michel en Pi- caver Elisabeth. Naessens Gerard en Lefevre Denise. Overlijdens. Alsberghe Désiré, 84 j. Stock Leonie, 94 j. Thienpont Regi na. 53 j. Debacker Aloise, 37 j. Baert Jules. 87 j. Mannekens August, 37 j. Reynaert Aloise. 78 j. Vandewalle Sabina, 10 j'. Coucke Jules, 74 j. Hostyn Cyriel, 82 j. Ronsse Eugenie, 94 j. Isebaért Achiel. 50 j. Verschue- re Aloise, 78 j. Baert Lea, 22 j. Cas- teur Marie, 70 j. Diefstal. Stoutmoedige dieven zijn hier in een afhankelijkheid der hoeve G. Vandries- sche, Pikkelstraat, ingebroken en hebben er eene hoeveelheid linnengoed buitge maakt dat gereed te water zat om te was schep. Vermoedelijk waren de dieven hiervan op de hoogte. De stoffelijke scha de mag on verscheidene honderden fran ken geraamd worden. DEERLIJK-ST-LODEWIJK Inbeslagneming. Door de veldgendarmerie werd hier eene hoeveelheid tarwe in beslag genomen, na melijk bij Vanh.5 zakken, elk van 80 kgr.; bij S... 3 zakken en bij M.... Wijk Banhout2 zakken. Dit graan zou voortkomen van een meerdere partij van wel 60 zakken dat hier van over de Fran- sche grens gesmokkeld werd. HELKIJN Suikerdief in de knel. De rijkswacht verraste den 38-jarlgen De- lobelle L. toen hij langs het Splerekanaal 2 kgr. suiker vervoerde. Tijdens een druk onderhoor bekende hij de suiker ontvreemd te hebben ter suikerfabriek te Warcoing, al waar hij bij de lading werkzaam is. MOESKROEN Inbraak met diefstal. Onbekenden zijn binnengedi'ongen in de kamer van Julien Jahon en hebben in eéne kast, 800 fr., voorraadzegels, 8 pakjes tabak en een uurwerk ter waarde van 1.700 frank gestolen. In de kamer van Georges Baert, die in het buitenland verblijft, werd ook Ingebro ken, doch tot hiertoe kon niet vastgesteld worden wat er gestolen werd, gezien belang hebbende afwezig is. Diefstallen. Henri Lefever, wonende Parklaan 146, stelde bij zijn thuiskomst vast dat dieven in zijne woning gedrongen waren en e? een metalen koffertje, inhoudende juweelen ter waarde van 50.000 fr., wat voorraadzegels, voorraadartlkelen ter waarde van 3.000 fr., 100 kgr. aardappelen en esn kwijtschrift van een auto ten bedrage van 22.000 fr. gestolen hadden. Zij waren binnengedrongen langs de deur der autobergplaats. Ten nadeele van Eugeen Moens, Vrede- straat, die tijdelijk zijne woning verlaten had, werden benevens een som geld van 1.500 fr., bijna alle levensmiddelen, de voor raadzegels en eene hoeveelheid sigaretten ge stolen. Henri Leman, wonende Groene Dennen straat, die een werkhuis bezit in de Dlks- muidestraat, vond de deur ervan open en stelde de verdwijning van een rekenmachine en 30 kgr. wol vast, ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a STADEN Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Lefevere Ro- ger-Gcrard met Terryn Laura-Maria. Huwelijk. Gunst Victor met Marie- José Vandenbussche. Bericht aan onze inwoners. Bij leder der volgende uitreikingen van de rantsoeneeringszegels zal van ieder persoon, ouder dan 15 Jaren, benevens de ■’■antsoeneeringskaart, de eenzelvigheids- kaart geëischt worden. Geen uitzonderin gen zullen toegestaan worden. Indien iemand zijn eenzelvigheidskaart niet kan voorleggen dient men een door zijn werk gever ongemaakt en onderteekend werk- bewiis in plaats van zijn eenzelvig'heids- kaart te overhandigen. Ieder maand wordt er een nieuw werkbewijs geëischt. Controle nonens deze werkbewijzen zal geschieden. Tegenover de personen waar van er bij de zegeluitreiking wordt vast gesteld dat zij in Duitschland verblijven ên hun rantsoeneeringskaart bij de be- voorra'dingsdienst nog niet ineediend heb ben, kan er dcor de Kontrolediensten pro ces-verbaal ongemaakt worden, daar ieder persoon vooraleer zich naar het bui tenland te begeven, bij de bevocrradir.gs- dienst ziin rantsoeneeringskaart moet af- geven. De familieleden dezer personen worden dus verzocht, willen zij moeilijk heden vermijden, zoo spoedig mogelijk de rantsoeneeringskaarten in te brengen. Eieren-inlevering. De Oberfeldkommandantur heeft vol gende verordening uitgevaardigd: Ieder hennenhouder is verplicht, per hen, weke lijks een versch ei in de aan fè duiden in- zamelplaats af te leveren. Inzamelplaats: Beeckaert Odiel. R. Tollenaerestraat, ter gemeente. Eerste aflevering op Woensdag .17 Maart 1943. In ’t vervolg om de 14 da gen. De namen van de weigeraars dienen aan de Kreiskommandantur medegedeeld te worden. - Bericht aan de landbouwers. De rundveehouders alsook de bezitters van varkens, moeten binnen de drie da gen het verlies van oormerk aangeven, om in het bezit gesteld te worden van hun mutatie van verlies van oormerk. Dit ten einde moeilijkheden met de Kontrole diensten te vermijden. Herbergkermis. Op Zondag 14 Maart is er herbergker mis en dén Maandag kandeel bij Gaston Crombez, herberg De Mispelaareik Paarden op hol. Vrijdag nanoen van verleden week wa ren Marcel Pattyn (zoon van wijlen Ju les) samen met Julien Lapère, Brugge straat, naar Roeselare gegaan met elk een paard. Dit van den Hr E. Pauwelyn en dit van Hr Joseph Obyn, ten einde eene koets in huur te gaan halen. In den te rugkeer hielden beide jongens met hun gespan even stil on ’t gehucht Sleyhaeghe. Marcel achtte het geraadzaam een klein werkje aan de teugels der paarden te doen, toen al in eens deze steigerden en hierdoor een teugel brak. Daarop sloegen beide echte bloedpaarden op hol, Staden- waarts. ’t Was vervaarlijk aan te zien met welk een razende vaart ze voorbij holden. Voorts ging de vlucht naar Zar- ren. Alles werd in 't werk gesteld om de machtige vlucht tot staan te brengen, want elk oogenblik verwachtten ooggetui gen zich aan een afgrijselijk ongeluk. Al tijd even geweldig eing de vlucht voort naar Werken. Wielrijders beproefden het gevaarte tot staan té brengen, maar van bijhalen was geen spraak. Bij oogenblik ken lien de koets op een wiel. Van wer ken holden deze vluchtende dieren naar Vladsloo, tot ze eindelijk, op stap geko men, konden overmeesterd worden, na een dolle weg van 10-12 kilometers te hebben afgelégd. Ooggetuigen verklaarden ons nog nooit paarden zoo te hebben zien vluchten, en ’t is niet te gelooven en on verklaarbaar dat gansch dit akelig spek takel verloopen is zonder ongelukken of schade, bijzonder dat op dezen ganschen weg veel volk en gerij op weg was en den avond reeds ingetreden. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Raes Roger, d. v. Jules en Demeulenaere Stephanie. Defrancq Rita, d. v. Marcel en Fiems Rachella. Van Acker Michel, z. v. Honoré en Caes Helena. Van Laeken Erik, z. v. Poly- door en Baert Marina. Houthoofd Do nald, z. v. August en Preneel Jessée. Vanbrabandt Willy, z. v. Hippoliet en Debeuf Godelieve. De Bruyn e Daniel, z. v. Valeer en Clara Persyn. Maertens Lena., d. v. Cesar en Vandevoorde Maria. Overlijden. Raes Leon. 17 j., z. v. Jules en Demeulenaere Stephanie. Huwelijksafkondiging. Lins Camiel, fabriekwerker, met Lepoutre Paula. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 14 Maart gansch den dag door waarge nomen worden door Dokter Leopold Van denbroucke. Diksmuidestraat 4, tel. Roe selare 50.20. STRAF TEGEN DE VERHOOGING DER HUISPACHT Zekere F. C., wonende te Roeselare, werd wegens verboden verhooging van den huurprijs bestraft met een boete van 480 Mark (6.000 fr.). BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT Er worden dringend gevraagd: Roeselare: Lijnwaad- en wolwevers, 1 houtdraaier, leerjongens houtbedrijf, 3 kasseileggers, leermeisjes houtbedrijf; Lichtervelde: 1 timmerman, 1 zetelgar- nierder; Staden: 125 losse arbeiders; Izegem: leerjongens ringenmakers, 1 zoolnaaier, 1 talonmaker; Brugge: wevers; Kortrijk: 4 rheubelfnakers, 20 autome- kaniekers, 5 electriciens, 2 smeden Vrouwelijke arbeidskrachten: 200 ge huwde en ongehuwde naaisters en stik- sters voor atelier of thuiswerk. Voor de kust: Een onbeperkt aantal werklieden van allerlei aard. BIJ «DE VLAG Donderdag werd er in de zaal Oud Roeselarede film «Verlof op Eerewoord» vertoond. Deze filmvoorstelling trok veel belangstelling en deze pakkende beelden symfonie» van kameraadschap, liefde en plicht maakte op alle aanwezigen een blijvenden indruk. Onder de auspiciën van De Vlag zal de bekende Vlaamsche dichteres Blan ka Ghyselen in onze stad optreden met een voordracht over «Dichters in de bran ding Bovendien zal zij ook uit eigen weiK voorlezen. Voorzeker zal deze avond de noodige belangstelling trekken. TOONEEL Het tooneelgezelschap De Burgerlijke Oorlogsverminktenizal op Zondag 28 Maart in den schouwburg Patria op voeren het groote lachsucces Trouwen of Betalen in drie bedrijven, door Jos. Joosten. De uitvoering begint zeer stipt om 5 uur. Prijzen der plaatsen: 10, 8 en 6 frank. Kaarten te bekomen café ’t Spaansch Bierhuis», Spanjestraat 72, bij de spelers en den dag der vertconing' aan het loket. HET ADRIAAN WKLLAERTKOOR De uitvoering van het Adriaan Willaert- koor in de bovenzaal van het Stadhuis is een prachtig succes geworden. Het aan tal toehoorders was niet overweldigend, doch het was een uitgelezen, dankbaar gehoor. Hetzelfde kunnen we zeggen van de uitvoerders: hetgeen aan de kwanti teit ontbrak, werd door de kwaliteit ver goed. We vernemen dat er nogmaals een der- gelijken avond zal gegeven worden bij de viering van het eerste lustrum in de maand Mei. DE ROESELAARSCHE VOLKS CONCERTEN De groote Variété en Kabaretavond werd een even groot succes als de opvoe ring van Monika De belangstelling, die r^eds zeer groot is, vermeerderd nog bij iedere opvoering. Ditmaal was de zaal totaal uitverkocht, zoodat we binnenkort met reden mogen verwachten, dat de Patria «-zaal te klein zal zijn. De volgende opvoering zal zijn op Vrij dag 26 Maart. Dan komt het bekende Jazz-Orkest Fud. Candrix, dat zoo pas te ruggekeerd is van een tournee te Parijs. Dit Jazz-Orkest is een van de besten uit dit genre en past dus goed In het raam der Roeselaarsche Volksconcerten. Ook hier zal de belangstelling groot zijn. SPORT F. C. Roeselare. Verschillende oorzaken werkten Zondag mee om Club een nederlaag te bezorgen, die wel verdiend, doch sterk overdreven is. We noemen op de eerste plaats het sterk falen van de voorhoede. Een tweede oorzaak moe ten we zoeken in de athletische gestalten der tegenstanders, die gemiddeld ’n halve kop grooter waren, zoodat ze in het kopspel steeds de baas bleven. Meenen maakte soms een vrij hardhandig gebruik van hun lichamelijk overwicht. En zoo groeide deze wedstrijd uit tot een der flauwste matchen die we in. dit seizoen op het Rodenbachpieiu mochten bijwonen. S. K. Roeselare. Onze Sportkringers brachten het er Zon dag beter af door te Dendermonde te win nen met 1-2. Beide doelpunten werden ge maakt door den noesten wroeter en steeds productieven Dubois. In de voorhoede speel den Dubois, Lefere en Cotteny een goede partij. Godderis verdedigde zijn doel op on berispelijke wijze. Vooral voor de rust wist hij een paar schoten op wonderbare wijze uit zijn doel te houden. Hiermee hebben zich onze Sportkringers vaster op de tweede plaats genesteld, het geen een prachtig succes is. Zondag de groote schok tegen den leider Kortrijk. Ondanks de bekende sterkte van het bezoekende elftal, zou het me niet ver wonderen, als ze in Roeselare een nieuwe ne derlaag leden. Ik durf gerust te pronostle- keeren, dat Sportkring Zondag zal winnen. Het kan natuurlijk altijd tegenslaan en bij de voetbalsport behoort heel wat geluk en meeval. Doch als alles een. normaal verloop heeft, dan kan en moet Sportkring winnen. Worstelavond. Op Zaterdag 13 Maart zal er in de zaal «De Beurs», Statie, een groote internationale worstelavond gegeven worden in Amerlkaan- schen stijl. De volgende nummers staan op het programma: A. MaeS, 7j s^x., wcxvxxxxxxxxxxpxw^xx gewichtheffen, tegen Lefevre, 80 kg,., kam- Diefstal van porei. Bij Julien Hosten, wonende in de Wa terstraat, werden ’s nachts ongeveer 300 stalen 'porei gestolen. Ook hier leverde een ingesteld onderzoek nog geen resul taat op.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3