Uit ’t Kortrijksche Uit }t Tieltsche i Uit 7 Zeg Verder uit de Provincie I Meenensche I Uit izegemsche i» I Uit }t Roeselaarsche g ÖSiS'&S“"SU SS: gSe“LJ^““ K..K" UIT KORTRIJK S UIT ROESELARE UIT IZEGEM aan GEWESTELIJKE P AARDENPRIJSKAMPEN beroepskampen, over 8 rounds van 3 min.: Raedt (74 kgr., Izegem), wint met punten op Dujardin (74 kgr., Moeskroen) - Nachtegael (67 kgr., Oostende) win# door opgave in de 1« ronde van Varre waere (68 kgr., Izegem); - Willems (78 kgr., Nederland) wint met punten op Asseloos (78 kgr., Oostendé'). UIT MEENEN den Notaris dat hij Uwe Venditie in DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zaL DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zal. V. UIT IEPER z. v. UIT TIELT EEN GOED RECEPT TEGEN GRIEP, VALLING EN HOEST Maakt zelf in eenigc minuten een kwart liter hoestsiroop. Kunstavond op touw gezet die doorgaat tóoneelzaal “der Gilde.’ Het’ Kunstgezel schap der Nederlandsche Schouwburg uit Gent, onder directie van den befaamden kunstenaar Staf Bruggen, zal alhier het groote blijspel opvoeren van Een groote Heer op hef kleine EilandAlwie wil ge nieten van een ontspanningsavond en te vens van een kunstfeest van hoog gehalte, mag deze eenige voorstelling niet missen. boeiende PALACE», Groot Markt: r, Door het stedelijk wordt alhier een groots Tooneel- _cu, »i jac.., xxxxxxi- gehucht Combien, Eoeselare: Lijnwaad- en 1 loodgieter, 1 zinkbewerker. Lichter velde: 1 Timmerman. Statiën: 125 Losse arbeiders. Izegem: 1 Zolennaaier. Brugge; Wevers. Kortrijk: 4 Meubelmakers, 25 grond werkers, 100 pannenbewerkers, 1 pedalist (drukkerij). Voor de Kust: Een onbeperkt aantal werklieden van allerlei aard. Inschrijvingen uitsluitend in het Ar- beidsambt. WINTERHULP ROESELARE De gesteunden, die nog in het bezit zijn van een specialen kolenbon voor kinderen of ouderlingen, moeten die komen afgeven vanaf Maandag a. s., elk op zijn bepaal den dag, doch alleen in den voormiddag. Op Woensdag en Donderdag namiddag steld aan den lesgever, zoodat er al spoe- een kameraadschappelijke en vrucht- s wisselwerking ontstond tusschen les met punten op Deloddere (Izegem)- De- poortere (Izegem) deelt de punten met Ketels (Oostende). INGELMUNSTER Burgerstand? Geboorte. Deleersnijder Roderik, Bruggestraat. Overlijdens. Vanneste Leontina, Bruggestraat. Deschuyter Henri, West- straat. Defour Henri, St-Amandstr. Platteeuw Gilbert. Bollewerpstr. De- jonghe Zulma, echtg. v. Devisschere Mau rits, Statiestraat. Deleersnijder Rode rik. Bruggestraat. Huwelijk. Verhelle Albert, Lendelede, met Dem asure Ivonne. Huwelijksbeloften. Nuyttens Roger, Ingelmunster, met Herman Etienne, Heu- le. Verheye Oscar met Verbeke Alida, b. v. Ingelmunster. Ide Cyriel, Meu lebeke, met Debel Zulma, Ingelmunster. Verloren. Zekere Helena Goossens, wonende West- straat 40, Ingelmunster, verloor op den weg van Ingelmunster naar Emelgem, 4.000 fr. in briefjes van 100 fr. De eerlijke vinder wordt dringend verzocht het ge vondene terug té bezorgen bij den poli tiecommissaris of aan bovenstaand adres. Botsing. Door een ongelukkig toeval kwamen twee fietsers, André Storme, Naaipander- straat Ingelmunster, en André Vroman, Krekelstraat 141, Izegem, met elkaar in botsing in de Weststraat ter hoogte van Bruneel’s kiekenbroederij. Beiden reden op de velobaan. Storme kreeg een gapen de wonde, die verzorgd werd door Dokter Deleersnijder. Verder bepaalde zich het ongeval bij stoffelijke schade. Zonderling. We maakten de vorige week melding van het feit, dat zekere Rochus-Antoon Verbeke, wonende in de Duikerstraat, ge snapt werd op sluikslachting. 140 Kgr. versch varkensvleesch en een partij ge zouten vleesch werd in beslag genomen. Hij had nog e;n jaar gevangenisstraf te goed wegens sluikslachting. Ondanks dit alles, werd hij dezer dagen weer vrij ge laten. KACHTEM Nieuwe rantsoenkaarten. De nieuwe rantsoenkaarten zullen pas uitgedeeld worden op Donderdag 8 April: ’s morgens van 9 tot 12 uur voor Sektie A; ’s namiddags van 1.30 tot 5 uur voor Sektie B. DEERLIJK Gangsterstreek. Omstreeks 20 uur des avonds, als de tram uit Kortrijk nog moet aankomen, bo den ei- zich in den winkel van den 60- jarige Vandendriessche A., Harelbeke- straat, twee jonge kerels aan en bestel den er ondermeer een drietal draagbare batterijen, al te zamen in globaal voor 780 fr. Terwijl de zoon even zijn vader was gaan spreken hadden zij de voorwer pen reeds ingepakt en ging de eene erme de buiten om aan de fiets vast te hech ten. De andere te weinig geld in den geld beugel vindende, gebaarde een ander geld- tasch uit te halen doch vertoond opeens een kleine revolver, zeggende: «Ik kan niet betalen en de 4 personen op afstand houdende trok hij zich haastig terug. Beide rekels reden per fiets weg. Vier geslachten. In het jong gezin Albert Mauroo-De- neckere, Paanderstraat, is een kind ge boren van het mannelijk geslacht, Frans genaamd, en dat in die familie de vierde geslachtsschakel vormt langs vaderlijke zijde. De overgrootvader Mauroo August, sedert 18 Februari 87 jaar oud, de groot vader is Mauroo Odiel, 57 j.. de vader Mauroo Albert telt 27 jaar. Het achter kleinkind werd met plechtigheid gedoopt. - BURGERSTAND tv- Geboorten. Mare Coudenys, z. v. Herman Gabriella. en Rachel Vandenbroucke, v. Meu- v Manrits en Narat Sabina Capelle, d. v. Maurice en Paula Degryse, v. Pittem. Arnold Persyn, z. v. Joseph en Magdalena Ver- kest, v. Wingene. Marie-Josée Dobbe- laere, d. v. René en Magdalena Van Bru- waene, v. Pittem. Anny De Roo, d. v. Frans en Maria Verhaeghe, 4« wijk Tiel- tenaar. Anny Linclau, d. v. Marcel en Magdalena Bouckaert, Oude Statiestr. 176'. Eric Raedt, z. v. Joseph en Godeliva Lassuyt, 5» wijk Flessche. Bernadette Ver Eecke, d. v. Jerome en Maria De- clercq, v. Eegem. Raymonda Sap, d. v. Julius en Bertha Van den Bussche, v. Wingene. Luc Vanmagpelaere, z. v. Al bert en Julia Desmet, v. Schuiferskapelle. Andréa Nachtergaelé, d. v. Maurice en Maria Blanche, Gottem. Antoon Cla risse, z. v. Juliaan en Julia Vandenbuverie, v. Wingene. Juliana Cosman, d. v. Cy riel en Joanna Van Hoofstat, v. Meule- r,-t z. v. Leon en - - wijk 44. Patrick Braekevelt, z. v. Honoré en Laura Ailliet, Qo wijk 505, Huwelijk. Oscar Braeckevelt, wever, dan ook zijn ambt te Meenen komen in nemen. Wil wenschen hem welkom in onze goede Meenensche stede, die alhoewel eertijds een niet te goede faam genoot, nochtans een der rustigste steden is van het land. Wij twijfelen er niet aan, dat den Heer Roelandts eerlang de sympathie van de bevolking zal weten te genieten. Michel Madou, gehuisvest ïeperpoort, werd in de Dadizelestraat alhier zijn fiets gestolen. Gerard Vanackere, politieagent te Meenen, op dienst in een bioskoopzaal der Bruggestraat, liet aan een toeschou wer opmerken dat het verboden is te rooken. De aangesprokene stelde zich bru taal aan tegenover den agent; met twee andere kameraden viel hij daarna boven arms op den agent,' waarop zij de vlucht namen. Godelieve Deprez, gehuisvest Moor- seiestraat, was in een winkel der Brugge straat. toen zij bemerkte dat een man haar fiets, die zij buiten had laten staan, wegnam en er mede wegreed. Onmiddel lijk liep zij op straat, waardoor de kerel terugkeerde met haar fiets, zeggende dat het slechts een farcewas. Doch de politie verstond het anders en stelde een proces op. Verleden week werd bij Constant Vandorne opnieuw een tabakdiefstal ge pleegd. De gendarmerie ging de zaak gaan onderzoeken en kwam te weten door een verdachte persoon, dat deze vier mannen gezien had in de nabijheid der hoeve. Hij had er drie van herkend en wel Omer Wyffels, uit Meenen. en de gebroeders Vanhuyse André en victor uit Moorsele. Die kerels werden aan een streng onder zoek onderworpen en onder aanhoudings mandaat geplaatst. Hat onderzoek gaat verder. De briefjes welke ieder gezinshoofd van Meenen op de bevoorradingsdiensten ontvangen heeft voor af geroomde melk moeten ten spoedigste afgeleverd worden aan een melkventer (deze van hun wijk) of aan een zuivelwinkel naar keus. De kontrakten voor aardappelen voor den oogst van 1943 worden reeds' op d'e bevoorradingsdiensten uitgegeven. Men gelieve die af te halen aan het winket nr 4. SPORT F. C. Eoeselare. Eon 0-1 nederlaag tegen Oostende, zooiets zal zelfs de grootste pessimist wel niet ver wacht hebben. Natuurlijk, alles heeft zijn oorzaken en een verontschuldiging is gauw gevonden. We willen echter de opmerkzaam heid trekken op twee zaken: Ten eerste, het overrompelend, geestdriftig spel van de be zoekers, waartegen het tamme, ontmoedigde spel van de Clubjongens niet opgewassen bleek. Zulk spel had de Club voorzeker niet verwacht. Tegen zoo ’n elftal zullen er nog meer curbs verliezen: Het tweede feit is de mislukking van de Clubvoorhoedc. Daar wil het maar niet vlotten. Heeft wellicht de op stelling daar schuld aan? We moeten toegevén, dat Oostende een beetje opportunistisch speelde en over geluk niet te klagen had. De overwinning was ech ter ten volle verdiend. Club maakt op het oogenblik een moeilijke periode dcor. Ik veronderstel, dat door het voortdurend veranderen het verband totaal uiteengerukt wordt. Het mangelt op ’t mo ment aan onderling begrijpen en aanvoelen, aan samenspel; daar hangt iets onzekers, iets ontmoedigends over het elftal: het spel is te lauw in plaats van geestdriftig. We wenschen niets vurigers, dan dat de sympathieke Club spoedig over deze inzin king heen moge geraken. Zondag de derby. Daar was ’h tijd (’t lijkt wel een sprook je) dat bij de Roeselaarsche derby’s het veld werd afgezet met gewapende Rijkswachters, minstens 12, en politie met de politiecom missaris aan het hoofd. Deze maatregelen werden gewettigd door de ondervinding. De rivaliteit heeft ondertusschen heel wat van zijn scherpte en fanatisme verloren. Toch hééft het zijn nut er het publiek nog eens op te wijzen, dat men bij een derby vooral de sportiviteit niet uit het oog mag verlie zen. Met al dat fanatisme is de sport niet gediend en de spelers nog minder. Bovendien moet men zoowel een verlies als een over winning kunnen verdragen. En dat schijnt voor sommige al té vurige supporters erg moeilijk te zijn. Laten we hopen dat wé Zondag een span nende en faire wedstrijd zullen te zien krij gen en dat degenen winnen, die het meest verdienen. Sportflitsen, Op Zondag 4 April zal er op O. L. Vrou- wenmarkt een koers verreden worden onder de aangesloten leden van de verschillende supportersclubs van stad. De koers begint té 3.30 uur en eindigt om ongeveer 5 uur. «De Vlaamsche Pen», een voetbalelftal van bekende sportjournalisten, komt naar Eoeselare op Zaterdag 3 April, om een wed strijd te spelen tegen een Roeselaarsch elf tal, dat zal bestaan uit spelers van het Ar- beldsambt, versterkt met enkele bekende voetballers uit stad. De wedstrijd begint té 2.30 uur en wordt gespeeld op hét Roden- bachpléin. Wielerbaan Rumbeke. De openingsmeeting kende een overweldi- .gend sukses," met een belangstelling van de beste dagen. De uitslagen: Snelheid. 1" Reeks: 1. Vandenberghe; 2. Cnockaert, op 2 lengten; laatste ronde in 11 s. 3/5. 2’ Reeks; 1. Vandenberghe; 2. Cnockaert, op 3 lengten; 1. r. in 11 s. 2/5. Achtervolging 10 renden. 1. Desimpe- laere, in 2 m. 14 s. 3/5; 2. Térsago, op 60 m. Achtervolging per ploeg 15 ronden. 1« Reeks: Van Outryve loopt Janssens-Depoorter in na 11 ronden. Aan de 9° ronde liet Decin het steken. 2» Reeks: Sercu-Ollevler winnen met 10 m. op Defoordt-SchotteNadat een eerste maal Sercu aan de 5° ronde had plat gereden, werd deze reeks herloopen deze maal ovei- 10 ronden. Afvalling. 1“ Reeks: 1. Vandenberghe; 2. Ollevier: 3. Tersago; 4. Dasimpelaere; 5. Decin; 6. Depoorter. 2" Reeks: 1. Cnockaert; 2. Schotte; 3. Sercu; 4. Van Outryve; 5. Janssens; 6. Defoordt. 50 Km. ploegkoers: 1. Sercu-Ollevler, in 1 u. 22 m. 40 s.; 2. Vandenberghe-Schotte; 3. Cnockaert-Tersago; 4. Defoordt-Desimpe- laere; 5. Van Outrvve-Decin; 6. Janssens- Depoortér, op 6 ronden. BURGERSTAND van 19 tot 25 Maart 1943. Geboorten. Salembier Donald, M. Haiglaan 158. Santy Roland, v. Ge- luvel-d. Blonune Guy, Statiestraat 67, Cousyn Bernard, Lange Torhoutstr. 20. Verpoucke Georges, Capucienenstr. 68. Ribot Jacques, Diksmuidesteenweg 1. Overlijdens. Lefebvre Lazarie, 33 j„ landbouwster, ongehuwd, v. Pollinkhove. Desbouvrie Germaine, 64 j., z. b., wed. v. Urbain Montignies, Slaehthuisstraat. Heyte Adèle, 62 j., z. b., echtg. Bousscn- nier Octave, v. Waasten. Verhalle Ma rie, 66 j., schoolbestuurster, ongehuwd, Sint-Janstraat. Huwelijken. Santy Emiel, diamant bewerker, en Martha Vermots, fabriek- werkster, beiden v. leper. Devos Arthur, bediende, en Adelinet Suzanne, z. b., bei den v. leper. Somers Alfons, bakkers- g-ast v. Mechelen, en Baratto Helena, fa- briekwerkster v. leper. VERDRONKEN? In de Stadsmeisjesschool der Sint-Jan straat woonde de bestuurster der school, de 66-jarige Juffrouw Verhalle Marie. Toen nu Maandagmorgen de kinderen zich aan de school aanboden bleef deze gesloten. Na herhaaldelijk geklop en ge- bel, een ongeluk vermoedende, werd de politie verwittigd, die zich ter plaats be gaf vergezeld van een slotmaker. Op het onderzoek dat volgde, bleek dat de be jaarde Juffrouw de nacht in haar huis had doorgebracht, maar in den vroegen morgen verdwenen was. Men kon niet gissen wat er gebeurd was. Later in den avond, rond 8 uur, werd haar lijk in de Stadsvestingen, nabij het Eiland, terug gevonden, vanwaar het naar het dooden- huisje van het O. L. Vr. Hospitaal over gebracht werd. RIJWIEL TERUGGEVONDEN In de vestingswateren, nabij de Zwem kom, werd Zaterdagvoormiddag 20 dezer, een rijwiel gevonden door de Heer Moy- aert, die seffens zijne vondst bekend maakte aan de politie. Na onderzoek stelde de politie vast dat. het rijwiel in kwestie toebehoorde aan V. Jozaf, die het over een drietal maanden gestolen werd in de Meenenstraat. ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad, waargenomen door apotheker Bekaert, Roeselarestraat. BURGERSTAND Geboorten. Antoon Vleirick, z. v. Ri chard en Sosina Vankeirsbiick. Roeselare straat 335 b. Ignaas Goossens, z. v. Maria-Joseph en Agnes Bouckaert, In gelmunster. Geert en Solange Devos, z. en d. v. Remi en Marguerite Seys, Zwingelaarstr. 34. Annie Vermaete, d. v. Marcel en Julia Saelens. Meulebeke. Annie Leenknecht, d. v. Maurice en Go delieve Denijs, Krekelmotestraat 95. Cecile Lecluyse, d. v. Remi en Maria Van denberghe, Lendelede. Herman en In grid Vandenbroucke, z. en d. v. Roger en Marie Grymonprez, Kouterweg 5. Magda Monteynë, d. v. Gérard en Lia Dumolin, K-rekelstr. 240. Oswald Maes, z. v. Georges en Martha Vanhaverheke, v>p wuciiauag cu jjuuucruag uumiuuas Ardooiestr. 42. Hedwige Deceuninck, d. ■zal er voor alle gesteunden een bedeeiüig v. Jérome en Maria Guillemyn, Peter van zuurkool plaats hebben. Benoitstr. 29. Herman Vanhaverbeke, WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Mireille Van Bruaene. Eric Claeys. Jeanne Nachtergaele. Jeannette Vercruysse, Jeannette Se- gaert. Sterfgevallen. Wed. Juul Manhaeghe, 73 j. Jules Marysse, 63 j. Valentine Rysman, 54 j. Frans Desmet, 40 j. Huwelijken. Maurice Devreeze met Gabrielle Demeyere. R. Gevaert met R. Verschelde. Diefstal. *s Nachts wisten zich brutale dieven toe gang te verschaffen tot de stallingen van landbouwer R. Vervaecke, wonende Wijk Potegem. Steenweg naar Kruishoutem. Een 20-tal hennen werden uit het hoen derhok gestolen, evenals twee mooie fiet sen die in een gebouw weggesloten waren. Een streng ondérzoek werd door de plaat selijke politie ingesteld. Alkoholsmokkel. De nlaatselijke accijnsbedienden die voor enkele dagen een geheime stokerij ontdekten aan den Hazewindgingen aldaar hun onderzoek vervolgen en ont dekten er bij zekeren V... een kruik met jenever, evenals bij zekeren B..., alwaar een vaatje alhokol kon worden ontdekt. Bij een tweeden B... werd een bak fies- schen en twee kruiken jenever gevonden. Alles werd in beslag genomen en naar de bewaarplaats overgébracht. Het onderzoek gaat steeds verder. MOEN Jongeling verdronken. In den morgen had André Ameye. 20 Jaar oud. wonende Driesch 63, te Sint- Denijs, de ouderlijke woning verlaten. Zaterdag werd zijn rifwiel langs de vaart van Kortriik naar Bossuit. ter hoogte van de Loskaai gevonden. Zoo was men de meaning toegedaan dat de jongeling in het water om het leven was gekomen. Peilingen werden gedaan, tot eindelijk het lijk opgehaald werd. SPIERE- Vrouwenlijk opgehaald. Aan de Scheldesluizen werd het lijk opgenikt van de 50-jarige Bertha Lan- drieux, uit Kain afkomstig. BURGERSTAND van 18 tot 25 Maart 1943. Geboorten. Rhaïce Allegaert. Loofstr. 43 'V. Gullegem). Gilbert De Bosscher, Beekslr. 85 g. Paul Bibaer. Pottelberg 46. Hubert Vanbiervliet, Oudenaarde- steenweg 100. Danielle Vanden Berghe. Julien Liebaertlaan 40 c. Christiane Cozijns. Vandenpeereboomlaan 35. Jan Houttekier. Loofstr. 43 (v. Lauwe). Robert Libeert. Oudenaardesteenweg 35. Eddy Vandaele. Reepkaai 7 a. (v. Mar- ke). Vera Devolder, Julien Liebaertlaan 6 Annie Godefroidt, Doomikwlikstr. 63. Joseph Denoorter, Loofstr. 43 (v. Deerlijk). Christiane Delnatte. Gent- steenweg 113 a. Lena Dedene, Kuurne- steenweg 2 z 19. Claire Damman, Reep kaai 7 a (v. Waregem). Jacqueline Tytgat. St-Denijsstr. 202. Annetta Claerhout. Zwevegemstr. 2. Annie Van neste, Pottelberg 64. Marie Coornaert, Plein 23 a. Carlos Debruyne, Budasstr. 30 <v. Kuurne). Marie De Winter. Reepkaai 7 a (v. Harelbeke). Bernard Desnrtet. Oudenaardesteenweg 254. Luc Groothaert. Boudewijn Negen 66. Pie ter Travers, Vestingstr. 2. Pierre Ver- eecke. Beheerstraat 51. Huwelijksaankondigingen. Cyriel Clauwaert. schipper te Wachtebeke, en Bertha Kesteleyn. schipperin te Kortrijk. Andréas Van Craevveld, vlaswerker te Bissecem. en Maria Hamers, dienstmeid, Condédreef 15. Georges Gyselinck, schinnerskneèht; Keer der Vlamingstr. 6, en Maria Servaege, z. b„ Keer dér Vla- irrngstr. 6. Leonold Melsens, stadswer- 1: -. Lange Brugstr. 31 a, en Maria De- deurwaerder, linnennaaistër, Vlasbloemstr. 24. Werner Weydts. handelaar, Sint- Janslaan 2, én Marie Blomme. z. b., Van- denpeerebcomlaan 82. Marcel Ver- schuere. wever. Doornikwijkstr. 141. en Maria Dhont. z. b.. St-Denijsstr. 207. Eduard Naert. wever, Hugo Verriestlaan 105. en Rachel Yserbyt, z. b., Oudenaar- desteenweg 253. Achille Carrette, druk- kersgast te Dottenijs. verbl. te Kortrijk, en Yvonne Depöortere, inpakster te Dot tenijs. Huwelijken. Georges Pattyn, dekker, Beheerstr. 62. en Maria "Bauwens, her bergierster, Beheerstr. 62. Alberic De- snri-t. aannemer te Kuurne, en Germaine Eohez, z. b.. Loodwitste. 21. Alfred Egels, pannenwerker, Ramen 5, en Ste phanie Moreels, z. b., Pluimstr. 16. Vir.tpor Rcsseel. stadswerker. Stasegemstr. 176. en S.imonna Vandersarren, goudpo- liistster. Voorzienigbeidsstr. 40. Petrus Van Renterghem, fabriekwerker te Moes kroen. en Irena Van Eeckhout. spinster, 't Hooge 108 a. Achille Carrette. druk- kersgast, verbl. te Kortrijk, en Yvonne Depdortere, inpakster te Dottenijs, Almé Dofroumont, staatsgepensionneerde, Eifde Julilaan 115, en Magdalena Tytgat, g. b.. Elfde Julilaan 114. Overlijdens. Zulma Staelens, 70 J.. echtg. v. Kamiel Adins, Voorste. 48. Jean Deweerdt. 77 j., handelaar, echtg.. v. Marie Derez. H. Beyaertstr. 4. Ivo Folens. 75 i.. wed. v. Emerentiana Strobbe, Hugo-Verriestlaan 42. Juliette Carpen tier. 84. j., Groeningelaan 7. Arthur Fiévé, 72 j.. Pottelberg 1. Arthur Van- dierendonek, 54 i.. echtg. v. Eudoxia Moenens, Moorselestr. 26. Gustaaf Delaere. 63 j„ geoensionneerde, echtg. v. Maria Duyvejonck. Walle 44. Henri Codron. 78 j.. Pottelberg 1. Henriette Janssens, 84 wed. v. Jules Vantomme, Pluimstr. 43. Bertha Laebens, 70 j.. echtg. v. Juliaan Devos. Tuinstr. 18. Rosalia Vansteenkiste, 76 j„ wed. van Camillus Deltorome. .Ize'i’emstr. 88. Albertire Maeckelberghe, 47 j., z. b.. echtg. v. Karei Patteeuw. Vlaskaai 2. Gabriel Scenens. 17 i„ landbouwer, v. Aalbeke. Osmin Cattëaux. 95 j., wed. v. Melanie Vandesteene, Gentsteenweg 29. VAN ALLES WAT Bij de Kortrijksche politie. Wrrden benoemd als inspskteursSe HH. Bolsens Leon, Vanhullebusch Medard, Van- dervliet Jeroom, Bekaert, Beleyn Marcel en Pille. Onze beste gelukwenschen. De Wiener Sangerknaben Kortrijk heeft weerom muzikaal genot in ’t verse;-?.tDe Wiener Sangerknaben zijn oo ronelrels en komen op Zondag 4 April een uitvoering ten beste geven. Eerlijke vinder. De H. Hendrik Debuy, kaashandelaar, wo- aliiier Zwevegemstraat, vond in de Lai-ge &.censtraat twee kindermantels van wax Je. in papier gewikkeld. Hij nam inlich tingen en gelukte er in zijn vondst aan den eigenaar terug te overhandigen. Aanrijding. Donderdagochtend der verleden week, te 4 uur botste de auto van Dutli Alois uit Bi. langs hst gehucht ’t Hooghe op stilstaande vrachtauto die elefékt was g.’ .'.oin en die toebehoorde aan H. Lanssens ulï CostnisuwkerkeDe schok was vrij he- v.. De auto van Dutli werd geheel aan splin tert geslagen en laatstgenoemde kwam er als bi: wonder met enkele verwondingen van af, dir g.hókkiglijk van geen al te ergen aard blijlnn te zijn. Een onderzoek werd door de politie ingesteld. Zangdag. Op Donderdag 8 April richt de H. Willem De oleyer. met medewerking van het Stads- bestuur, voor al de door den staat gesubsi dieerde schoisii een zangnamiddag in. 22 Scholen hebben den oproep beantwoord, waaronder verscheidene met meer dan 100 deelnemers. In totaal zullen 1310 kinderen dezen zangdag bijwonen. Gezien het groot aantal deememers, is men verplicht geweest van hei oorspronkelijke plan, een zarigna- middag in te richten, af te zien. Thans zul len ’s morgens de jongens aan de beurt ko men en 's namiddags de meisjes in de stede lijke schouwburgzaal. Eigenaardig ongeluk, j Zondag namiddag had op het Vanden i Hendep’.ein, tijdens de paardenkoersen een eiginaaraig incident plaats. Bij de zesde koers, een draf wedstrijd met 15 deelnemers, vertrok <c Veinard D. als algemeen favoriet. Toen de sulky, waarin het paard gespannen was. gehaakt werd bij het vertrek door de sulky van een mededinger, werd het dier naar het staketsel gedreven. Het botste tegen een pa-.:, die afknapte en in zijn buik drong. De eigenaar van het paard, De Smet Omer uit Ruien, maakte een groote ouiteling, maar kwam er met den schrik vanaf. Erger was het gesteld met het vierjarig paard, waarvan de waaide op 100.000 fr. wordt geschat. Het bleef ter plaatse liggen en bloedde uit. TOONEELLEVEN BE POLITIEK DER LIEFDE Mot dit stuk, dat overal in Vlaanderen veel bij val oogst, treedt het Vlaamsche Volkstooneel te Komrijk cp in den Stadsschouwburg op Woensdag 31 Maart, te 10 uur. Lokatie: Weegschaal, Rijselstraat. A «VOERMAN HENSCHEL». Op Dins dag 30 Maart, te 19.30 uur, pakt het K.N.S. Antwerpen uit met Voerman Henschel toonecl-pel in 5 bedrijven. «De TZAREWITCH». Deze prach tige sptktakel-operette van Franz Lehar zal opgevoertt worden op Zondagen 4, 11 en 18 April a.t., te 2.45 uur. De kaartenverkoop vordert zeer snel. TENTOONSTELLINGEN Albert Delbaere, de jeugdige Kortrijk- sch< kunstschilder die voor 't eerst afzon derlijk exposeert, pakt uit met een puike reeks doeken in ae zaal «Da Gulden Arend». Zoowel inhet portretten-genre a's in het landschip getuigt Dslbaere van een kloeke techniek en eigen versie. DE ZAAK DER FIETSDIEFSTALLEN TE KORTRIJK Drie jonge heerschappen op het bankje. Enkele weken geleden werd een trio fiets dieven up behendige wijze door de politie te Kóruijk m ue vai geiOKt. Het ongewone in uit geval was dat de dieven jonge neden wa ren Dsnoorende tot zeer deftige families. Ziemer in welke omstandigheden de ke reltjes werden ontmaskerd: lu de inrijpoort van net «Grand Hotel» te Kortrijk, werden de laatste weken een 20-tal fietsen ont vreemd. Da eigenaar stelde zich met de po litie akkoord om een val te spannen. Ben iokfeeis werd aldaar geplaatst en enkele politieagenten op den loer gesteld. Het duur de mei lang oi een Jonge kerel kwam het rijwiel betasten, wilde er op wippen, wan neer <le agenten uit hun schuilplaats kwa men en hem konden bij den kraag vatten. Zijn medeplichtige wilde het hazenpad kie zen langs de Scnouwburgstraat, maar liep daar in de armen van... een derden politie agent. Zij werden naar het politlebureel overgebracht, waar zij een derde medeplich tige a&aduidden. Deze werd in zijn woning ai?ahaalid. "Tijdens het onderzoek werd het drietal naar een aangewezen plaats gebracht langs de Leie. waar zij bekenden de fietsen te heb ben injeworpen na er de banden te hebben afgedaan. Inderdaad, talrijke rijwielen wer den op deze plaats gevonden. Verscheidene eigenaars konden aldus terug in ’t bezit ko men van de onderdeden hunner fietsen. Ter zitting verschijnt het trio in staat van voorarrest. Zij worden verdedigd door twee advokatan, die trachtten in aanmerking te laten komen als verzachtende omstandigheid voor tivse der betichten, de gebroeders C., tiet feit dat zij op Jeugdigen ouderdom wees kinderen werden en door de overige familie leden aan hun lot werden overgëlaten. De oorlogstoestand heeft ook een noodlottigen invloed gehad op deze jonge mannen, wordt verder beweerd. De rechtbank verwijderde zich gerulmen tijd om te beraadslagen en sprak tenslotte het volgend vonnis uit: Paul C.. u.t uxn-trijlc (afkomstig uit Brussel), liep 13 n: .ndeh op plr.s 4 boeten van 182 fr.; HOUTEM-leper Burgerstand. In. ’t jaar 1942 werden er 16 huwelij ken ingezegend; 27 kinderen gedoopt, en waren er maar 10 overlijdens. Onze pa rochie zou alzoo met 17 inwoners ver meerderd zijn. Mocht het dit jaar zoo voortgaan. Geboorten. Six Marie, d. v. Maurice en Maria Meersseman. Dewulf Moni que, d. v. Jozef en Irma Ghekiere. Platteau Bernard, z. v. Gaston en Ver- Kultuurverbond mon Janny. Vandenberghe Gisèle, d. -en v. Joseph en Deleu Yvonne. Denayer - GENEESKUNDIGEN DIENST op Tondag 23' Maart 1943. Dokterdiensten: Hr Dr Declerck, St-Hubertstraat 22. Hr Dr. Pattyn J.. H. Horriestraat 2. Apotheekdienst: Hr Fr. Vandewalle. Groote Markt 25. Taxidienst: Hr Camiel Yssers, Herdersstr. 26. BURGERSTAND van 18 tot 25 Maart 1943. Huwelijksafkondiging. Wilfried Bru- lez, dienstknecht te Hooglede, met Hen riette Callemeyn, dienstmeid te Roeselare. Geboorten. Eliana Ledoux, d. v. Maunts en Rachel Callebert, Beverenstr. 169 b. Annie Hoet, cl. v. Juul en Mar tha Demoi, HerentnaiJaan 5. Anna Deoruyne, <1. v. Juul en Susanna Deser- ranno, Tun alusstr. 71. Ivan Veiieye, z. v. Albert en Beruia Dedeurwaeicier, Borstelstr. 24. Maiaa-Theresia Bulcke, d. v. Gerard en Cecile Kindt, Arme-KIa- renstraat 15 a. Norbert Lapere, z. v. Paul en Elisabeth De Vlieghere, v. Vla- mertinge. Paul Thoen, z. v. Karei en Clara Verhoestraete, fetokeriestraat 8. ■»- Erik Rondelé, z. v. Gustaaf en Paula Van- deputte, St-Jozefstr. 42. Maria Snyders, d. v. Juul en Joanna Vercaigne, v. Oost- nieuwkerke. Etienne Detailleur, z. v. Maurits en Amelia Smits, Kattenstr. 124, Godelieve Marichal, d. v. Marei! en Albertina Tanghe, Statiedreef 109. Annie Depovefe, d. v. Arthur en Julia Wullaert, Hoogiedesteenweg 149. Geor ges Demuynck, z. v. Andreas en Mathilde üompernoi, v. Koolskamp. Brigitte De- coninck, d. v. Albert en Marlette Vanom- meslasghe, Godshuislaan 28. Erik Els- lander, z. v. Louis en Margareta Maes, v. Rumbeke. Sterfgevallen. Emilia Vermote, 59 j., landbouwster, echtg. v. Eugeen Noppe, Meenenheerweg 55, Polydoor Persoon, 81 j.. vlasbewerker, wed; v. Maria Saver, v. Moorslede. Bertha Lesthaeghe, 61 j., z. b., echtg. v. Victor Vandenbussche, Hammestr. 81. Gilbert Depoortere, 9 j., z. v. Gerard en Natalie Wannin, v. Rum beke. Joanna Van Hoof, 38 j., z. b„ echtg. v. Marcel Declercq, Statiedreef 1C5. Ivo Braekeveldt, 75 j., hekelaar, wed. v. Hgrminia Noppe. Eugeen Bossaert, 76 j., z. b., wed. v. Maria Dewaegemaeker en v, Maria Muylle. Adiel Vancoillie, 66 j.. metser, echtg. v. Maria Franco. Elisabeth Vercruysse, 20 j., z. b., d. v. Jozef en Maria Parmentier, Ooststr. 52. Gustaaf Santv, 78 j.. z. b., echtg. v. Helena Noppe, Garestraat 3. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK van 29 Maart tot en met 3 April 1943. Hr Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. Hr Nestor Wauters, Spanjestraat £8. Hr G. Versteaete, Hof. v. *t Henneken, 48. BRAND Dezer dagen ontstond er brand aan de Statie van Gits, waar ongeveer 46.000 kgr. stroo opgestapeld lag, dat toebehoorde aan de stroocentrale van Brussel. De brandweer van Gits riep de hulp in van de pompiers van Roeselare, die aanstonds ter plaats kwamen. Van het stroo kon «««ei. t niets meer gered worden. De oorzaak is broeder Henri kwam er van af met onbekend. en Georgette De Decker, spinster, beiden te Tielt. Overlijdens. Jacques Lannoo, 8 j, z. v. Joseph en Margareta Lanssens, Sint- Janstraat. Robert Verkest, 6 m., z. v. Adiel en Martha De Muynck, Flessche. Te koop: verscheidene schoo- 1 iniWG ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos» HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. --- WINGENE Burgerstand. Geboorten. Jeannette Schuyvinck, Wildenburg. Maria Declerck, Wilden burg. Raymonde Sap, Wulfhoek. Arnold Persyn, Koombloem. Oswald Da Baene, Scheeweghe. Godelieve Huys, Leenmolenstr. Pierre Danneels, Hof- akkerstraat. Huwelijken. Rudolf Detavernier, schoenmaker, met Marcella Depauw, huishoudster, Wingene. Cyriel Dekey- ser, landbouwer, met Cyrilla Deblaere^ huishoudster, Wingene. Overlijdens. Petrus Dewitte, 73 j.» z. b., wed. Maria De Setter, St-Pieters- veld. Gustaaf Dewitte, 38 j„ werkman, echtg. Germaine Bruneel, St-Jan. Feestavond Davidsfondsfc De jaarlijksche feestavond van het Da- vidsfonds is vastgesteld op Zondag 4 April, zijnde Half-Vasten. De Twee Michels het alomgekende kabaretgezelschap ui» Torhout, zal een piekfijn, gevarieerd pro gramma, om de moeilijksten te bevredi gen, naar voor brengen. Geen schoolkinderen worden toegela ten. De leden kunnen vooraf hun genum merde voorbehouden kaarten bespreken bij Meester R. Braeckevelt. Deze feest avond gaat door in het Meisjespatronaat te 5 uur stipt. Deuren open te 4.30 uur. Ten zeerste aanbevolen. MEULEBEKE Jongeling schielijk overleden. In den vroegen morgen ging G. Steen- huyse. zooals gewoonte zijn dienstknecht, Désiré Vanluchene, oud 26 jaar en wo nende alhier, wekken. Daar hij geen ant woord kreeg ging hij op zijn kamer zien en trof er den jongen man dood te bed aan. Het Parket stelde vast dat de jon geling overleed tengevolge eener bloed- opdrang in de longen. Fietsdief aangehouden. Bij een naarstig onderzoek werd een grondige huiszoeking gedaan bij René Vandendr..., wonende Diksmuidsche Bo- terweg. Daar werden een tweetal fietsen, afkomstig van diefstal, ontdekt. Daar werden de fietsen herkend van Achiel Strobbe, beenhouwer, en Marcel Defour, beiden van Meulebeke. Enkele onderdee- len van andere fietsen werden eveneens in de woning aangetroffen. De aangehou dene werd aan een streng onderhoor on derworpen en naar de gevangenis van Kortrijk overgebracht. GeNeime stokerij ontdekt De nlaatselijke politiekommissaris, die een naarstige en grondige huiszoeking deed in de woning van Vandendr... René, kwam bij toeval cp een aldaar staande geheime' stokerij Allo materiaal werd in beslag genomen, alsook verschillende liter alkohol en reeds vervaardigde sterke dranken. Het onderzoek wordt voortgezet. DOTTENIJS Overval. Mej. Clémence Mahieu, 67 jaar, land bouwster, wonende gehucht Combien. gevallen. Zij kreeg een slag on het hoofd werd ’s nachts in hare slaapkamer aan- waarbij zij gekwetst werd. Hierop maak ten de dieven zich meester van zeven ko nijnen en drie kiekens. MOESKROEN Lijk cngehaald. De toeziener van het stadspark zag op den vijver het lijk van eene vrouw drij ven, die herkend werd als Marie Bossuyt, 71 jaar. wenende Toekomststraat, en die sedert Zaterdag 11. verdwenen was. ZWEVEGEM Meisje verongelukt. Vrijdagmiddag kwam hst 6-jarig dochter tje Anna, van landbouwer Van Nieuwen- huyzs, van school terug. Langs de baan liet het zich hangen aan een auto. Gekomen bij de herberg «ben Esscher», liet het den auto los en wilde de straat verlaten, toen het ge grepen werd door een anderen auto, van zekéren Cloet, uit Beveren-LeieHet meisje Werd op slag gedood. 4 maanden en 182 fr.. terwijl zekere Alfred G., uit St-Joost-ten-Noorde, 12 maanden en 3 maal 182 fr. boeté opliep. De eerste en de derde werden terug naar de gevangenis ge bracht. Zeggen wij nog om te besluiten dat de jonge kerels de fietsbanden verkochten aan zeer «Interessante» pritzen, wat hun stellig mooie sommen op bracht. DIENSTKLEEDIJ DER POLITIE Het College van Burgemeester en Schepe nen van Kortrijk brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het vervaardigen van de dienstkleedlj van de plaatselijke Politis in aanbesteding zal gegeven worden voor een termijn van twee jaar. De aanbiedingen moeten schriftslijk en onder aangeteekenden omslag, ulterlljk te gen 1 April a.s., ter post besteld en aan het College van Burgemeester en Schepenen ge richt worden. Zijn tot de aanbesteding slechts toegelaten, personen die te Kortrijk 'gevestigd zijn of er ten minste hun handelszaak hebben. Het lastenkohler en alle andere inlichtin gen kunnen gratis op het Politiecommissa riaat bekomen worden. Kortrijk, den 18 Maart 1943. De StadssecretarisDe Burgemeester, wn-, L, DESMET.Ir Luc, RYCKEBOER. Naamlooze Vennootschap CHRISTEN VOLKSHUIS, KORTRIJK. H. R. 11860. Algemeen? ‘vergadering op Maandag 5 April, te 19 uur, ten socialen zetel, Wijngaardstraat, 48. DAGORDE: Winst- en verliesrekening; Balansreke ning; Verslag en ontlasting van beheer ders en commissarissen; Verkiezing van één beheerder. UNIE VAN HAND- EN GEESTES- ARBEIDERS Opening van de Unie-Kemschool. In de bureelen van de Unie te Roese lare werd op Zondag 21 Maart de Kem- school geopend. Om 10 uur opende de gewestelijke leider Kd Debrabandere de school voor een 20-tal militanten, die uit alle hoeken van het arrondissement op gekomen waren. Iedere maand zal een scholingsdag ge geven worden. Als leider van de Kernschool werd aan gesteld Kd Quityn. Zijn eerste les han delde over het onderwerp; «Wat is de Unie i Na de les werden talrijke vragen ge- dig bare wisselwerking ontsl gever en leerlingen. Wij mogen van dit initiatief het beste verwachten voor de Unie en voor ons volk. DIEFSTAL Bij zekere Verscheure Alberik" wonende, te Oekene, Sektie B 232, werden 106 kilo tabak gestolen uit een achtergebouw, dat slechts van buiten gegrendeld was. De Rijkswacht van Roeselare stelde een on derzoek in. AANGEHOUDEN Door de Rijkswacht van Roeselare werd zekere Gerard Deketelare uit Roeselare aangehouden wegens sluikhandel, waarbij 16 kilo varkensvleesch in beslag genomen werden. TENTOONSTELLING IDSERDA Deze tentoonstelling op het stadhuis blijft veel belangstelling trekken. De ten toonstelling blijft open tot en met Zon dag 28 Maart. TENTOONSTELLING TH. DEPUTTER Kunstschilder Thomas Deputeer stelt ten toon in de zaal Cloet, Horriestraat 28, van 21 Maart tot 4 April. Bij deze ten toonstelling wordt ons oprecht iets moois geboden. TOONEEL Op Woensdag 31 Maart komt de Ne- derlaridsche Schouwburg van Gent naar Roeselare met het machtige werk DE STROOM drama in drie bedrijven, van Max Halbe. Dat wordt een avond van puur kunstgenot. Wij herinneren slechts aan de opvoering «List en Liefde». Prij zen vanaf 8 fr. reeds verkrijgbaar in Pazti'is, Óp Zondag 28 Maart, om 5 uur, zal door het tooneelgezelschap De Burger lijke Oorlogsinvaliedenopgeveerd wor den «TROUWEN OF BETALEN», een lachsucces in 3 bedrijven van Jos. Joosten. Prijzen der plaatsen: 10, 8 en 6 fr. Wie nog geen kaarten heeft, mag niet langer wachten. VOLKSVEREDELING On Donderdag 8 April en Zondag 11 Anril zal de tooneelvereeniging Volks- veredeling opvoeren DE WITTE NON drama in 6 tafereelén van Georges Men- troue. De naam Volksveredelingis een waarborg voor een goede en degelijke op voering. We wachten reeds met ongeduld op deze uitvoering. BUURTLIJN roeselare-langemark Het Bestuur der Nationale- Maatschap pij van Buurtspoorwegen maakt bekend, dat vanaf 22 Maart de autobusverbinding' Roeselare-Ieper, via den reisweg van de opgebroksn buurtspoorlijn Roeselare- Lahgemark, zal worden ingericht. VLAAMSCHE KINDERZEGEN Hiermede wordt bericht, dat het Win- terpakket Vlaamsche Kinderzegen is toe gekomen. Het kan op lederen dag der week afgehaald worden op het Secreta riaat. Zuidstraat 43, tusschen 2 en 4 uur. De belanghebbenden worden dringend verzocht zich te houden aan deze uren en zich dus niet op een ander uur aan te bieden. Men moet kunnen voorleggen: De gezinskaart (rose) en het ontvangstbewijs van het gestorte voorschot. VOORDRACHT Wij herinneren nogmaals aan de voor dracht van de Vlaamsche dichteres Blan ca Ghyselen op Zondag 4 April over het onderwerp: «Dichters in dè branding». Iedereen houde dezen Zondag vrij voor deze zeer leerzame en interessante voor dracht. STADEN Burgerstand. L Geboorten. Vanacker Eddy, z. v. Ar- JP Maandag 29 Maart, om 19 ure, in de sèn-e en Soenen Agnes, Waalste. Hof- TT-‘- ---- lack Godelieve, d. v. Gerard en Van- thuyne Maria, Ki. Veldste. Vandepitte Yvette, d. v. Paul en Devulder Zulma, Ommegangstr. Hoorelbeke Willy, z. v. Gerard en Debaere Camilla, Gr. Veldste. Overlijden. Breyne Dina, 2 m„ d. v. Maurice en Vandemaele Germana, Berg straat. Huwelijk. Dewulf Albert, bierhan delaar, en Beaumont Maria, fabriekwerk- ster, b. v. Staden. Maalvergunningen. Op Maandag 29 Maart worden maal vergunningen afgeleverd van 9 tot 12 u. voor de familiebeginletters A tot en met D; Dinsdag 30 Maart, voor de letters E tot en met S; Woensdag 31 Maart, zelfde uur, voor T tot Z. Voor alle gemak wordt gevraagd zich aan te bieden zooals hier boven aangeduid. Eieririlevering’. Woensdag 31 Maart is het de dag van eierinlevering, dit weze nogmaals aan be langhebbenden herinnerd om later geen moeilijkheden met Konteolediensten te hebben. Bericht. Al wie verlangt dees jaar tabak te plan ten voor de verkoop gedurende ’t jaar 1943 moet in het bezit zijn van een vergun ning. Wie echter verleden jaar van een vergunning genoten heeft moet geen nieu we aanvraag doen. Nieuwe aanvragen zijn te bekomen op Dinsdag 30 Maart bij de plaatselijke Sekretaris van de N.L.V.C. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Eeckhout Andrea, d. v. Camiel en Bostoen Margaretha. Van neste Erik, z. v. Jozef en Vereenooghe Dematrie. Overlijdens. Leyn Roger, 21 d., z. v. Marcel en Paula Vallay. Comette Su zanna, 11 m., d. v. Emiel en Vandaele Irma. Degraef Maria, 73 j„ ongehuwd. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 28 Maart gansch den dag door waarge nomen worden door Dr Leopold Vanden broucke, Diksmuidestr. 4, tel. Roesel. 50.20. De apotheek Degrijze, Bruggeste. 44, is open tot 12 u. ’s middags. Kolen- en Zeepkaarten. Op Zaterdag 27 Maart, van 9 tot Hu. voormiddag, hebben de laatkomers nog een gelegenheid om hun kolen- of zeep kaarten te komen afhalen (iz^m^wtoT met’punten op Dem^ere Maalvergunningen. (Oostende; - Knookaert (Oostende) wint De uitreiking der maalvergunningen zal - geschieden als volgt: Voor Hooglede: op Dinsdag 30 Maart, van 2 tot 4 u. namid dag', en Woensdag 31 Maart, van 2 tot 4 u. namiddag. Voor St-Jozef: op Don derdag 1 April, van 2 tot 4 u. namiddag', bij de WecL Alois Dewulf. Paardenvleesch gestolen. Bij zekeren Modest Pattyn was het paard gestorven. De veearts had het dier voor het verbruik afgekeurd. Toen de auto van het vilbeluik uit Torhout het kreng kwam opladen, stelde men vast dat een stuk van ongeveer 15 kgr. uit de bil gesneden, en verdwenen was. Melkdooper gesnapt. De melkventer Adiel Depoorter werd voor vervalsching in overtreding bevon den door de rijkswacht. Het laboratorium te Brugge stelde vast dat de melk bij onderzoek ten minste 2Ö t.h. water be vatte. GITS Burgerstand. Overlijden. Anckaert Victor, 76 j., echtg. Victorine Lesage. Dehulster Ca miel, 71 j., echtg. Romanie Welvaert. Huwelijk. Lannoo Camiel, landbouw- werker, met Vandepitte Julia, z. b. Geboorte, Vandenbussche Odette, d. v. Hendrik en Godelieve Wydooghe. Tabak aangeslagen. Zekere vrouw Zoë Denolf, echtgenoote van Bouckaert, uit Hooglede, vervoerde 20 kgr. tabak zonder vergunning. De tabak werd door de Rijkswacht aangeslagen. LICHTERVELDE Burgerstand. Overlijdens. Jules Debaecke, 57 j., echtg. Maria Vanwallegem. Romanie Vanaecapelle, 71 j., wed. Victor Desloo- vere. Cyriel Casteleyn, 41 j., echtg. Vanryckegem Margaritha (overl. te Oost ende). Polydoor Bossauw, 61 j., ongeh. (overl. te Roeselare). BEVEREN-ROESELARE Gesnapt. Zekere M. G. uit Gullegem werd reeds herhaalde malen in d-e gemeente gesigna leerd. Daar deze persoon een sluikhan delaar van beroep is, legde de politie zich in hinderlaag en gelukte er eindelijk in hem te snappen. Dit gebeurde in de Ize- gemstraat, terwijl hij op onwettige wijze 10 kilo tabak vervoerde. Aan de Winkeliers. De laatste dag voor de omruiling der zegels werd als volgt vastgesteld: l.^Ekt- Woensdag 7 April. "De" zegels van inge schreven producten moeten ingébracht worden op Woensdag 31 Maart a. s. Er worden hiervoor geen persoonlijke ver wittigingen gestuurd. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Demeulenaere Marie-José, d. v. Josuë en Iï“~?.~ Crkr'?1”?.. Velghe Aghes, d. v. Maurits en Naert Laura. Overlijdens. Vercruysse Michiel, 3 m., z. v. Gerard en Van Dierdonck Maria. Remmery Maria, 50 j., echtg. v. Vanthour- nout Oscar, wed. v. Vannieuwenborgh Os car. Defossez Leontina, 70 j., ongeh. Depoortere Gilbrecht, 9 j., z. v. Gerard en Wannin Natalia. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijk. Himpe Gustaaf, landbouw- werker, met Decoucere Anna, huiswerkster. Geboorten. Vandenberghe Walter, z. v. Michel en Vanhove Clara, Kruipenaar- de. Lannoo Cecilia, d. v. Remi en Van- dierendonek Marcella, Rijseleinde. Overlijdens. Vandekerckhove Elvira, 3.2 j., huishoudster, echtg. v. Duvivier Frans, Watervalstraat. Demeulenaere Noppe Maria, Bergmolen (overl. te Izs- SX enkz' v' Honore el gem). Vandeputte Hermenia, 77 j., wed. y v. Emiel Van Uffelen en Gustaaf Vande- weghe, Kortrijkstraat. LEDEGEM Nieuwe rantsoenkaarten. Deze zullen uitgedeeld worden op Maandag 5, Dinsdag 6 en Woensdag 7 Anril. Daar de uitdeeling zal geschieden vólgens een nieuwe stratenverdeeling, zal deze uitgeplakt worden aan de kerk en aan de gewone aanplakplaatsen. Openbare Werken. Omtrent het kuischen van de Kleen- derbeek kunnen we nog het volgende mel den Deze beek vormt over een lengte van 1080 m. de grensscheiding van Dadizele en Ledegem. Op voorstel van den techni- schen dienst werd door beide gemeenten overeengekomen ieder 540 m. over gansch de lengte te 1 uischen. Dit plan werd door beide gemeenten goedgekeurd. TE TIELT Op Maandag 22 Maart 1943. 1. - HENGSTEN. 1. Omer de Dansonspenne, vos, eig. Van Hollebeke Kamiel, Ardooie. 2. Raf de Corte, baai, - eig. Callebert A., Zarren en Neyrinck J., Werken. 3. Soudart de Vladsloo, eig. Maertens Daniël, Werken. 4. Carlo de Ruiselede, bruin schimmel, eig. Wed. Verhoye, Wingene. T. 6. Kwik Ter Meersch, rowaan, eig. Van Parys Henri, Aarsele. T. 7. Max de Lede, vos schimmel, eig. De Roo-De Cloet Maur., Aarsele. 2. - MERRIEN. 1. Surprise de Wacken, vos, eig. Wed. Decraene Odo, Wakken. 2. Margot de Barsdam, row. - eig. Cal lebert, Zarren en Neyrinck, Werken. 3. Mina, vos - eig. Verplancke Fr, en Zonen, Lichtervelde. 4. Siska d’Ardoye, baai, eig. Haspeslach Cyriel, Ardooie. 5. Cocarde de Wacken, bruin, eig. Wed. Decraene Odo, Wakken. 6. Bella II de Wynghene, éig. Van Gansbeke, Maur., Tielt. 7. Martha de Thielt, vos, eig. Vandermeulen Honoré, Tielt, 8. Paula de Caeneghem, vos, eig. Wed. VanPoucke A., Kanegem. 9. Alice de Furnes, eig. De Brabandere Ant., Wingene. 10. Bertha de Tielt, rowaan, eig. Dobbels Richard, Tielt. T. 11. Bella de Wynghe, bruin schimmel, eig. De Voogt Remi, Wingene. T. 12. Fanny de Tielt, rowaan, z,—o.», wom a,.-. x Dobbels Richard, Tielt. bare producten: vJtjda?2’April? 2. Z^p: T. 13. Paula de Tielt, -Y. 7 eig. Boterdaele Jules, Tielt. T. 14. Lise, vos rowaan, eig. Dufour Godfried, Pittem. Warm een kwart -WS® liter water. Voeg er een soeplepel suiker of honig bij alsmede 30 gram Cibine (ge- Utl' 'Z i concentreerd) dat gij W bij uw apotheker zult vinden. Goed door een roeren tot alles goed opgelost is. Deze heerlijk smaitende siroop zal ook uw kin deren goed bevallen. Dosis: volwassenen: 1 soeplepel; kinderen van 8 tot 12 jaar: 1 dessertlepel; kinderen van 3 tot 8 jaar: 1 koffielepel. (Altijd na de drie voor naamste maaltijden en vooraleer slapen te gaan.) Knip dit reoept uit. z. v. Alberic en Martha Vanneste. Koorn- markt 16. Lucien Houthoofd, z. v. Ge rard en Julienne Perneel, .Heybrugstr. 2 c. Overlijdens. Josephus Rousseau, 79 j., s'taatsgep., echtg. Nathalia Verbeke, Roeselarestr. 404. Noëlla Verstraete, 20 j„ "schoenfabriekw...d. v. Remi en Ma ria Depondt, Kortrijkstr. 97. Johan Desander, 28 d., z. v. Jerome en Georgina Demey, Oostroczebeke. Aloysius Sa- myn, 90 j„ z. b.. wed. v. Maria Willemyns, Roeselarestr. 259 d. Maria Vanrumbe- ke. 15 d., d. v. Emil-e en Maria Boske, Meenenstr. 62. Norbert Labeeuw, 1 m., z. v. Maurice en Marguerite Debal, Droo- gen Jan 28. Magda Soenens. 19 d., d. v. Alfons en Clemence Demeurisse, Sint- Crispijnstr. 25. Gaston Vanhauwaert, 1 m.. z. v. Amaat en Noëlla Lemiere, Ne- derweg 161. Huwelijken. André Demuynck, van Ardooie, met Lucienne Laridon, v. Ize gem. Juliaan Matthieu met Orinda Vancoillie, b. v. Izegem. FJmile Surmont met Julia Dejonckheere, b. v. Izegem. TOONEELFEEST het stedelijk «DE NEEF UIT HET OOSTEN» Dit is de titel van het groote blijspel dat alhier op Zondag 4 April door het Tooneelgezeischap Frank Schoup uit Gent, zal opgevoerd worden. Hiervan worden twee vertooningen gegeven, namelijk om 4 uur en om 19.30 uur, telkens in de feestzaal GildenhuisKruisstraat. Prachtige muziek. DOODELIJKE VAL De genaamde Petrus Feys, 63 jaar oud, wonende in de Krekelmotestraat alhier, is bij het afdalen van een trap in zijne woning, zoo ongelukkig gevallen dat de man levenloos bleef liggen. Inderhaast werd het slachtoffer naai- de kliniek over gebracht waar Feys, spijts de beste zor gen, aan de gevolgen van een schedel breuk overleden is. NIEUWE RANTSOENKAARTEN De nieuwe rantsoenkaarten worden al hier afgeleverd vanaf Maandag 29 Maart in de 'bureelen der bevoorrading. Men vergete niet de huidige rantsoenkaarten (roode), mede te brengen. KINEMAS Programmas der week: In Kinema «PATRIA», Gr. Markt: De Moordzaak Franchettiboeiende film. In Kinema PLAZAKruisstraat: Anutscha prachtige rolprent. In Ciné PALACE», Groot Markt: Meisjes in Nood boeiende film. BOKSWEDSTRIJD De boksmeeting die doorging in de zaal Patriakende eens te meer een flink succes. Schier alle wedstrijden ga ven voldoening met uitzondering van den kamp tusschen. Varrewaere (Izegem) cn Nachtegael (Oostende). Blijkbaar zonder afdoende rede gaf Varrewaere reeds in de ronde op zoodat de liefhebbers hier maar weinig aan deze kamp hadden. We geven hier de volledige uitslagen:. LIEFHEBBERS: 4x2 min.: Demaeg-dt BURGERSTAND Geboorten. Beheyat Dina, Steeboers- huizen 3. Depreeu Ginette, Geiuwestr. 31. Yzerbyt Pierre, Wevelgem. De- noodt Astrid, Koningstr. 132. Malfait Anny, Van Beverenstr. 10. Malfait Jeannine, Van Beverenstr. 10. Hofiack Griselda, Wevelgem. Decherf Carlos, Dadizele. Roelens Monique, Wevelgem. Heytens Magda, Bruggepoort 77. Huwelijksaankondigingen. Dethoor Maurits, en Defieuw Madeleine, b. te Mee nen. Desimpelaere Alfons, te Meenen, en Lamote Lucienne, te Bondues. Huwelijken. Pille Henri, en Nowé Anna, b. te Meenen. Mittenaere Roger, te Halewijn, en Desmet Anna, te Meenen. Vermont Silvers, te Pierrepont-en- Laonnais (éxisne), en Naeye Emiiie, te Meenen. Sterfgevallen. Vercruysse Mishel, 2 m., v. Rumbeke. Sergeant Maria, 78 j., leperstr. 37. Deneckere Louis, 62 j., Bruggestr. 207. Lecluse Arthur, 62 j., IJzerplaats 8. Vandamme Petrus, 52 j., leperstr. 258. CraSynèst Martha, 53 j., Benedectinestr. 9. Velghe Eugenie, 57 j., Koningstr. 5. Dhuyvetter Denise, 20 j., Sint-Jansmolenstr. 51. Dejonghe Willy, 2 j., Wervikstr. 46. Denis Jean nette, 55 j., Moorselestr. 112. Delvoye Jules, 68 j., overl. te Geel. OP ZWIER DOOR MEENEN Eindelijk heeft Meenen. opnieuw éeh kommissaris van politie. Het was vast en zeker een moeilijk kraambed, want het is nu reeds twee jaar geleden dat de Heer De Geest, die sedert 1920 kommissaris van politie was, getroffen dcor den maat regel van 7 Maart 1941, op pensioen ge steld werd. Ondertusschen werd het in terim waargenomen door dsn Heer Brok ken, commandant der Rijkswachtbrigade van Meenen, en nadien door den Heer Coei, adjunkt-politiekommissaris. Drie maal werden er oproepen gedaan tot het bekleeden van het ambt, tot ten slotte den Heer Roelandts, adjunkt te Antwer pen, benoemd werd op het einde van 1942. Sedert heeft de nieuwe kommissaris ver scheidene maanden de politieschool te Brussel gevolgd. Maandag jl. heeft den Heer Roelandts UITREIKING DER NIEUWE RANTSÖENEERINGSKAABTEN Het Stadsbestuur van Roeselare maakt bekend dat de uitreiking van de nieuwe rantsoeneeringskaarten geldig van 27 April 1943 tot en met 20 April 1944, zal plaats hebben in den Stedelijken Bevoorradings- dienst, Leenstraat 46, op onderstaande dagen. Vöesdag 31 Maart 1943: de nummers der straten van 1 tot 30. Donderdag 1 April; de nrs 31 tot 60. Vrijdag 2 Aprilde nrs 61 tot 90. Zaterdag 3 April: de nrs 91 tot 115. Maandag 5 April: de nrs 116 tot 148. Dinsdag 6 April: de personen der stra ten 1 tot 148, die zich niet op den gestel den dag aangeboden hebben. Woensdag 7 April: de nrs 149 tot 170. Donderdag 8 April: de nrs 171 tot 183 en de personen die zich niet op den ge stelden dag aangeboden hebben. De personen die de rantsoeneerings- kaarten afhalen moeten ouder zijn aan 29 jaar. Zij moeten in het bezit zijn van het trouwboekje, de eenzelvigheidskaarten en de oude rantsoeneeringskaarten van geheel het gezin. Deze uitdeeling geschiedt ’s voormiddags van 8 tot 12 uur en ’s namiddags van 2 tot 5.30 uur. Inschrijving bij de winkeliers. De virbruikers mogen ter gelegenheid van de nieuwe inschrijving een kleinhandelaar aanduiden naar eigen keuze. Aardappelkontrakten. Vanaf heden zijn de formulieren vooi' aardappelkon- trakten 1943 beschikbaar tegen den prijs van 1 fr. per kontrakt in vijf exempla ren. De kontrakten moeten degelijk en zeer duidelijk ingëvuld worden. ARRONDISSEMENTSKOMMISARIAAT Belangrijk Bericht. De belanghebbenden, die om een of andere reden voor de Administratieve Rechtsmacht wenschen te verschijnen, gelieven in acht te nemen, dat het nut teloos is zich op de bureelen aan te bie den zonder voorafgaande schriftelijke aanvraag en uitnoodiging. Verder moeten zij steeds voorzien zijn van alle vereischte stukken zooals; Fro Justitia en eventueels bewijsstukken. De Arrondissementskommissaris, E. DEVOS. BERICHTEN VA1JJ HET ARBEID SAMBT Worden dringend gevraagd: Eoeselare: Lijnwaad-en wolwevers, Hedwige. d. v. Louis en Leroy Elisabeth. Overlijdens. Remi Pillaert, 2 m. Monique Dewulf, lm. Crispin Vande- voorde, 77 j., echte, v. Eugenie Lemaire. Lemaire Mad., 44 j., echtg. v. Bollaert Charles. Huwelijken. Gerard Dezeure, bakker v. Komen, met Judith Verbeke, z. b. v. Houtem. Alfred Catrix, fabriekw. v. Komen (Fr.), met Isabelle Bourgeois, fa briekw. v. Houtem. Plechtige Eeremis. Vrijdag 1.1. werd E. H. Paul Six door Mgr Delmotte tot Priester gewijd in da kapel van het College St-Julien te Aat. Hij zal zijn plechtige Eeremis opdragen in zijn parochiekerk op Donderdag a.s., Feestdag van O. L. Vr. Boodschap, te 11 uur. Het sermoen wordt gepredikt door Eerw. Heer Laurent. ZONNEBEKE Verbrand. De 14 maanden oude Jean Claus, leper- straat, vatte met beide handen den gloei- enden stoofpot vast waardoor hij deerlijk verbrand werd. Ongeval. Op de Broodseinde werd een vracht wagen van de melkerij van Moorslede met zand beladen. Toen een der knechten, ze keren Michel Malfait, wonende Keiberg te Beselare, den loggen achteruitloopen- den wagen wou tegenhouden glipte hij en werd de beide beenfen overreden. Het slachtoffer werd naar het hospitaal te Roeselare overgebracht. WERVIK Diefstal. Op de hoeve M. Lefevre, gehucht Den Berg hebben onbekenden ’s nachts ze ven eenden en zes hennen gestolen uit het kiekenhok.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3