t Uit ’t Meenensche l I Uit Tieltsche i l Uit }t Kortrijksche ii Uit Uit ’t Izegemsche I CIRRUS ALEX LIBOT dat een buitengewone toeloop van volk gehad heeft in de steden leper, Wervik en Komen, zal nu eenige aangename avonden bezorgen aan y het publiek van Roeselare en om- I liggende met een gansch NIEUW 1 CIRKUSPROGRAMMA en waarin S ook zullen optreden onze Hindoe- w sche Dansers met slangen en nog I 16 verschillende attraktlenummers 1 waaronder ook nog onze echte Cir- kus-Clowns die gedurende de voor stellingen het Cirkus zullen doen daveren van het lachen, en niemand zal zich zijn avond beklagen. 1 UIT IZEGEM Èfe^1 UIT ROESELARE UIT MEENEN UIT TIELT UIT KORTRIJK BEDANKING A Aangename Verrassmg HET MODERNE PROBEER DEZE NIEUWE LINIMENT TEGEN HEUPJICHT Deze uitdeeling zal Maandag 5 April, in 1 |W*^WVUWWVMW/VVWMMMVVW»A WVWWaWWiAAMMWVW IMWMAAAANAMWMMMKMVWMVMI ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der Apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker Michel Wyffels, Groote Markt. BURGERSTAND André Maelbrancke, z. v. Belangrijk: De vertooningen gaan dus wel dooi' op de Sint-Aamands- plaats en niet op de O.L.Vr.-markt zooals eerst werd aangekondigd. Brand. Bij Kamiel Callewaert, in den Oost hoek, brandden de schuur en de stalling uit met al hetgeen zij bevatten. De brand weer kwam toegesneld doch kon alleen het woonhuis vrijwaren. De oorzaak van den brand is niet bekend. WINGENE De Twee Michels. Op uitnoodiging van het Davidsfonds komt dit alombekende volkskabaret naar Wingene op Zondag 4 April, zijnde Half vasten, met een uitgelezen, piekfijn pro gramma. ’t Zal zeer goed zijn, ’t Is te doen in ’t Meisjespatronaat. Deuren open te 5 uur, om te 5.30 uur stipt te kunnen beginnen. Elk zegge ’t voort! Met deze .zevende bonte avond besluit het Davidsfonds van Wingene, zijn zeer verscheidene, deugdelijke winterwerking. Werk van den Akker. Zoo pas werd aan de leden gelegenheid geboden zich te laten inschrijven voor meststoffen. Alwie begeert zijn aardappe len te laten besproeien zegge het vóór 15 April aan den Heer Schrijver van hei Werk. y j OP ZWIER DOOR MEENEN Nieuwe meesters, nieuwe wetten. Een oude Vlaamsche spreuk die steeds ac tueel blijft; maar die nieuwe wetten brengen tevens iets goeds mede. Dit is ook het geval voor wat onze politiediensten aangaat. De Heer Roelandts, die pas sedert veer tien dagen in functie is, heeft een gansch nieuwe dienstregeling ingevoerd, die er uitziet als een merkelijke verbetering; nu treft men steeds in de bijzonderste stra ten een op dienstzijnde politieagent. Nieuwe meesters hebben steeds nieuwe wetten op zak. De Heer Roelandts heeft zijn dienstambt goed ingezet. Tijdens den nacht van Maandag op Dinsdag heeft een dief een vensterruit van de etalage van Theophiel Hubert, Esplanadestraat 16, uitgesneden en daar vier electrische strijkijzers, vier fietsket- tingen én twee zadels gestolen. De dief stal werd pas ’s morgens ontdekt. De Rijkswacht stelde een onderzoek in. Leon Joye, gehuisvest Bruggestraat 153. was per fiets naar de zagerij Bau- delet. Wahisstraat, gereden. Hij liet zijn v.elo enkele oogenblikken buitenstaan, en moest kort daarop ervaren dat een ander zijn rijwiel medegenomen had. Volgende voorwerpen werden verlo ren door: Mouryse Henri, Barakkenstraat 35, een brieventasch met geld; Hauspic Maurits, Sluizenkaai 17, zijn geldbeugel met geld; Deprez Doris. Obstkaai, haar brieventasch met papieren en geld. Zondagnacht is bij Jules Vanneste. 12 Balen vlas aangeslagen. Te Waregem kwamen ook oo het on verwachts een 200-tal koratroleurs, die van woning tot woning gingen huiszoeking doen. Bij genaamde V. Nuyttens, Droes- beke, werden tussehen 12 en 15 balen vlas aangeslagen. In dezelfde straat werden er bij Defoord een 100 paar schoenen aangeslagen. Alles werd pei' auto wegge voerd. DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Defrenne Etienne. De- bakker Eugeen. Coucke Jeannette. Claerhout Frans. Overlijdens. Verschuere Aloise, 78 .j. Baert Lea, 22 j. Casteur Marie, 70 j. Loosveldt Jules, 68 j. Desmet Marie, 75 j. Vandendriessche Achiel, 63 j. Soens Leonie, 85 j. Vanderheeren Alice, 63 j. Noodlottige val. Tijdens den vinnigen eindsprint ter ge legenheid van het Clubkampioenschap der S. V. kwamen de renners Sylveer Maes en de junior Vanhove uit leper in lichte aanraking en beiden stuikten geweldig ten gronde. De junior Vanhove, die met den voet in een wiel gekneld zat, moest weggeleid worden en de geneesheer stelde bij zijn onderzoek vast dat een beentje der schouderplaat gebroken werd. ST-LQDEWIJK -DEERLIJK Dieften met inbraak. Des nachts zijn er stoutmoedige dieven langs den kelder binnengedrongen bij den 59-jarigen landbouwer Buysschaert Al., Groenstraat, en stolen er eene hoeveelheid zwijnsvleesch en andere eetvoorraad. Den- zelfden nacht werd ingebroken in den kelder der herberg De Welkom bij J. Callens en daar cok werden eene hoeveel heid levensmiddelen buitgemaakt. Door de rijkswacht werd een ijverig onderzoek in gesteld. MOESKROEN WEER AFGELAST Het bekende Jazz-orkest Caudrix zou op 14 April in onze stad een uitvoe ring geven. Wegens onvoorziene omstan digheden werd deze uitvoering afgelast. De datum, waarop Caudrix in Roesela- re zal optreden, zal binnenkort worden vastgesteld. VOLKSVEREDELING De tooneelgilde Volksveredeling zal op Donderdag 8 April, om 7.30 uur, en op Zondag 11 April, om 4 uur, opvoeren; De Witte Nondrama in 6 tafereelen van Georges Mentone. Er zal gespeeld worden onder regie van den Heer H. Has- selinck en dus zullen we wis en zeker iets goeds te zien krijgen. We zijn dat trou wens gewend van Volksveredeling Men boude' er rekening mee, dat beide vertoo ningen stipt op tijd beginnen. EEN GELUKKIGE MAATREGEL «Het bekende Roeselaarsche half-uur», dat soms drie kwartier of een uur dreigde te worden, was ten laatste spreekwoor delijk geworden. In den regel waren het steeds dezelfden, die te laat kwamen en er niet tegen opzagen de geheele zaal te storen als de uitvoering reeds in vollen gang was. Dat zijn zoo van die klein- steedsche gewoonten, waarvan men het onaangename en onhebbelijke niet meer inziet. Hetzelfde geldt voor het ophouden van hoeden, waardoor voor de achterzit- tenden het gezicht op het tooneel totaal belemmerd werd. Men zou zoo zeggen, dat deze menschen, die voorgeven dikwijls uitvoeringn bijgewoond te hebben in de opera’s van Gent, Brussel en Antwerpen, daar wel iets geleerd zouden hebben. Ten laatste werden dan toch maatre gelen genomen om aan deze kwade ge woonten voorgoed een einde te maken. Het is nu maar te hopen, dat de directie van Patria en van de Roeselaarsche Volksconcerten voet bij stuk houden. Wanneer worden deze maatregelen eens toegepast op de vergaderingen, die in Roeselare gehouden worden, want ook deze zijn reeds in ruime mate door deze aanstekelijke kwaal aangetast. TENTOONSTELLING W. VANHUYSE Willy Vanhuyse is een Roeselaarsche beeldhouwer en sculpturist van besliste toekomst. Od Zondag 4 April wordt te Roeselare zijn eerste tentoonstelling ge opend. Gedurende deze tentoonstelling zal hij naar levende modellen modeleeren. Daar deze kunst voor de meesten nog een gesloten boek is, zal het zeer leerzaam zijn deze tentoonstelling te bezoeken, ’n Twintigtal werken zullen er ten toon gesteld worden en ze zijn werkelijk een bezoek overwaard. Wij kunnen deze ten toonstelling in ieder opzicht aanbevelen. TENTOONSTELLING TH. DE PUTTER Deze tentoonstelling duurt nog tot en met Zondag 4 April. Degenen, die deze tentoonstelling nog niet bezocht hebben, moeten niet vergeten dit nog te doen, daar het een der beste tentoonstellingen is, die wij in onze stad gezien hebben. DE VLAG-NIEUWS De eerste groeprsreis naar de anti-bols- ievistische tentoonstelling te Brussel gaat door on Zondag 4 April. De leden van De Vlagen andere belangstellenden kunnen de noodige inlichtingen bekomen op het sekretariaat, Sint-Alfonsusstraat, Roeselare. SPORT Beschouwingen over den derby. Er was wel veel belangstelling, doch, de echte, geladen derby-atniosfeer ontbrak. Over het algemeen was het spel niet van dien aard om de toeschouwers in geestdrift te ontsteken. Slechts nu en dan laaide de geest drift op. doch 't was lijk een stroovuur, dat spoedig weer uitdoofde. Scheidsrechter Adyns leidde uitstekend en de wedstrijd werd zeer fair betwist. Sport kring verdiende te winnen omdat haar spel technisch beter is. Toch zou Club beter re pliek gegeven, hebben, indien Vindevogel en Houthoofd van de partij geweest waren. De afwezigheid van deze twee goede krachten drukte zijn stempel op het Clubspel, door dat de kans op een overwinning daardoor tot een minimum werd herleid. Beide elftallen beschikken over een sterke halflinie, waarvan Mestiaen de beste speler was. Vindevogel werd slechts onvoldoende vervangen door Deghey, zoodat Vanneste een dubbel zware taak te vervullen kreeg. De doelwachter Georges deed in het begin wat onzeker, later herstelde hij zich en haal de zelfs een paar knappe stukjes uit. Het groote verschil bij de twee clubs zit in de voorhoede. Bij Sportkring waren Du bois en Cotteny de besten .Cotteny verbetert nog steeds; de rol van zwerver past hem per fect: deze jeugdjge. speler zal zich weldra ontpoppen tot een der beste voorhoedespelers van Sportkring. Vanbroekhoven en Wynants hebben hun tijd gehad en moeten de plaats ruimen voor jongere krachten. Dubois is nog steeds de meest productieve voorhoedespeler’. Lefere had in Maertens een speciale bewa ker. Bil de Club wilde het in de voorhoede weer niet vlotten.Er wordt nog te veel ge treuzeld in plaats van te schieten, ofschoon Rebry een paar meesterlijke schoten op doel wist te plaatsen. Het spel wordt te veel kort gehouden tot vlak voor doel, zoodat de ster ke Sportkring-achterhoede steeds den tijd kreeg om in te grijpen. De Clubvoorhoede zal zijn taktiek moeten herzien om succes te hebben De Vlaamsche Pen te Roeselare. Op heden Zaterdag 3 April zal De Vlaam sche Penop het Rodenbachplein een voet bal wedstrijd spelen tegen een Roeselaarsche selectie, voornamelijk bestaande uit spelers van het Arbeidsambt, versterkt met enkele bekende Roeselaarsche voetballisten. «De Vlaamsche Penkomt met een sterk elftal uit.o.a. Willem. Hugo en Guido Van Wynan- dale. Omer Degreve. Louis Ronsse, enz. Tot nogtoe trad De Vlaamsche Penzegevie rend uit den strijd. Zal dit ook Zaterdag weer het geval zijn? De wedstrijd begint te 2.30 uur; ingangsprijs 2 en 3 fr. Van. Severen, Tielt. De Bewaringspremiën. 1’ Jaardool- ing aan Alberic Taelman, Schuiferskapelle en aan Camiel Vermeire, Schuiferskapel le. Een eerste accessiet aan Camiel Van Hulle. Tielt, en een tweede aan Alfons Ally, Tielt. 2’ Jaardooding aan Camiel Vermeire, te Schuiferskapelle. Ook in de reeks der melkkoeien kan veel belangstelling. Hier waren de uitsla gen als volgt: 1. Francois Vande Weghe, Tielt: 2. Jules Vandecasteele, Schuifers kapelle: 3. Albr. Taelman, Schuiferska pelle: 4. J. Vandecasteele; 5. en 6. Albr. Taelman, Schuiferskapelle. De eerste annuïteit der bewaringspre- mië evenals de derde ging naar Alberic Taelman, van Schuiferskapelle. Een algemeene beschouwing van deze prijskampen geeft als uitslag dat de vee houders van Tielt er ver op vooruit ge gaan zijn bij het verleden jaar ten na deele van deze der bijpassende gemeente Schuiferskapelle, maar dat in algemee- nen zin genomen, de dieren eveneens den oorlogstoestand gevoelen. Inspecteur-vee- arts Dejonckheere wees dan ook de kwee kers op dit feit tijdens de proclamatie der prijzen in het landbouwerslokaal en zette de boeren aan goede zorgen te besteden aan den kweek. STEEDS GEZOND EN VROOLIJK i Waak over de gezondheid van Uw SonderenVersterk hun bloed, spieren er* zenuwen en geef hen daartoe de kracht- Ibrengende HEMOFORT-dragees. Deze be vatten assimileerbaar ijzer, dat de kost bare roóde’ bloedlichaampjes, die het bloed kracht en leven geven, honderd- duizendvoudig vermenigvuldigt. Een versterkingskuur met Hbmofort, dat is juist wat Uw kleinen noodig hebben. Vraag vandaag nog aan Uw apotheker een doos HEMOFOKT-dragees en stel zelf vast boe goed ze voor Uw kinderen zijoi WAKKEN Nachtridders. ’s Avonds tussehen 9 en 9.30 uur wer den drie voorname families van de Wa penplaats opgebeld door twee gemasker de mannen. In een huis alleen werd de deur geopend en geboden de kerels: han den omhoog, terwijl ze den revolver in de Vuist hielden. In de twee andere plaatsen gebeurde het onderhoud met gesloten deuren. De Rijkswacht stelde een onderzoek in. f****»****»^ alphabeUscheP lijst^ otergemaaW te’wm-J ■-ft y 1 den van al de bij u ingeschreven klanten, i 4*4 4*4 r» X» h 4"» 1 De stempel van den bevoorradingsdienst JL V C’CC* C-a I ÖVl l zal slechts op de. rantsoenkaarten aan- MMWWWMAfMWWMMMAAMMAMtfMAMMK Geheime stokerij ontdekt op straat. Laat in den avond ontmoetten agenten van den dienst tot beteugeling van den smokkelhandel, in de Nieuwe Wereld- straat, twee kerels die verdachte toestel len droegen en waarin ze weldra stokerij- gerief herkenden. De kerels namen de vlucht, na in de beenen van een der con troleurs een glazen «bonbonnen te heb ben geworpen die gevuld was met zuur of alcohol. De vluchters lieten ook hun andere toestellen achter. 's Anderendaags werd een huiszoeking gedaan bij één der verdachte kerels. Niet tegenstaande zijn loochenen werd hij aangehouden. Men verwacht zich aan de aanhouding van nog andere personen. De zaak werd in handen gegeven van den plaatselijken dienst der douanen en ac cijnzen. Drie gekwetsten bij verkeersongeval. Rond 15.50 uur ’s namiddags, wilde een auto, komende van de Bilemontstraat, de Roubaixstraat inrijden, wanneer de voer man, om een anderen auto te vermijden, zoo’n bruusken ruk aan het stuur gaf, dat hij een essencepomp aanreed, vlak over het Café des Snortmen gehouden door M. Alfons Mahleu. De pomp werd van haar voetstuk gerukt en kwam op drie personen terecht die zich op het voetpad bevonden. Zekere M?. Saelöns werd vrij ernstig gewond; zijn vrouw werd gekwetst aan den hals en hun zoontje liep schrammen op. 75 Kgr. spek gestolen. In den nacht zijn diéven door middel van braak in den kelder dei' hoeve van M. Louis Grimonprez gedrongen, 201, Doolhofstraat, en namen 75 kgr. spek en zes broeden mede. BURGERSTAND van 25 Maart tot 1 April 1943. Geboorten. Jacques Pollet, Loofstr. 43 (v. Heule). Renny Bossuyt, Zwevegem- straat 138. Monique Bostyn, Beekstr. 2. Joseph Dewaohter, Loofstr. 43 (v. Gul- legem). Frederic Pycarelle, Condé- dreef 4. Philippe Baekelandt, Gent- straat 16. Mare Vereecke, Loofstr. 43 (v. Meenen). Willy Vanackere, Buda- straat 30 (v. Heule). Bernard Plovier, Goeden da glaan 110. Guido Demerre, Hugo Verriestlaan 89. Freddy Berteel, Jan Bsthunelaan 33. Yvonne Codron, Loofstr. 43 (v. Heestert). Christine Huwaert. Budastr. 30 (v. Heule). Huwelijksaankondigingen. Volckaert Hilaire, fietsenmaker te Geluwe, en An drea Bouten, dienstmeid te Kortrijk. Albert Roose, fabriekwerker te Lauwe, en Marie Cottignies, dienstmeid te Wevel gem. voorh. te Kortrijk. Maurits Camel- beke. kleermaker, Watermolenstr. 72, en Laura Roe’andt, fabriekwerkster te. Heu le. Adhemar Goethals. spoorwegbe diende te Marke, en Eleonora Malfait, linnrnnaaister, Markestw. 142. Gaston Gorloo. handelaar te Saint-Leger, en Paula Callens, z. b. leperstr. 13. Rogier De Wit. werktuigkundige, Herderstr. 123, en Irene Martel, naaister, Watermolen straat 3. Or”lo Ameyc, bierhandelaar te Kuurne. en Martha Rommel, stikster, Veldstr. 98. Leo D’haene, huidenbe- •werker. Pieter De Conincklaan 53 D, en Leona Decock, klakkenmaakster, Goeden da 2 laan 83 A. Huwelijken. Achille Van Voeren, electrclasseher, St-Rochuslaan 86, en Elza Vindevogel. scheerster, Rcggestr. 22. Roger Stockman, wever te Kuurne. en Alicia Vandevyvere, magazijnierster, Vlas- bloemstr. 48. Rogier Coussement, on derwijzer te Kortrijk, en Joanna Dorpels, winkeljuffer. Conseiencestr. 28. An dreas Van Craeyveld. vlaswerker te Bis- segem. en Maria Hamers, dienstmeid, Condéstraat 15. Overlijdens. Albert Callenaere, 42 j., machinist, echte, v. Adrienne Vergeylen, v. Gent. Edmond Vanden Broucke, 81 j.. echt?, v. Hendrika Malfait. H. Mos- scherdreef 43. Camiel Adins, 71 j., wed. v. Zulma Staelens, Voorstraat 48. Jan Sagen. 77 j., wed. v. Eufrasia Brouekaert, Moorselestr. 122. Maria Vanroye, 41 j„ echte, v. Andreas Lemaitre, Bleekersstr. 7. Leopold Durenne. 80 j., Pottelberg 1. Gustave Deman, 79 j., echte, v. Hor tense Tytgat, H. Mosscherdreef 36 A. Gabriël Dstremmerie, 23 j., z. b., Meenen- stsenweg 88. August Lapere. 49 j., echte-, v. Jozefina Mortier. Broosdijstr. 20. Steohania Declerck, 73 j., v/ed. v. Ju- liaan Decabooter, Wolvenstr. 39. Alar- dus Ruvze, 40 j.. timmerman, echtg. v. Maria Vandendriessche, v. Deerlijk. VAN ALLES WAT Eerlijke vinder. Er werd verleden Woensdag een geldbeugel met ongeveer 200 frank gevonden in de spoor'nalle. toebehoorende aan een arbeider voor den vreemde. Het geld werd door den eerlijken vinder. H. Florimond Maes. Café «Normandie», Diksmuldesteenweg, Izegem, teruggegeven, door tusschenkomst van het Roöde Kruis van België, afdeeling Kortrijk. Huisdiefstal. Bij den grooten kuisch kwam een inwoon ster der Véldstraat, Mevr. P. T., tot de vast stelling dat een gouden ring met diamanten verdwenen was uit eene lade op haar slaap kamer. Aanrijding. In de 'Ruimstraat botste het gespan ge voerd door Lagae Gerard, In dienst van de Firma Baert alhier, tegen de stilstaande stootkar van Toye Medard. Er is slechts stof felijke schade aim te stippen. Machinist gedood in het vormingsstaiion. Callemaer Albert, 43 jaar, machinist, wo nende Gontrodestraat 388, te Gentbrugge, kwam bij ’t maneuvreeren in het vormings- station te Kortrijk onder een goederentrein terecht De ongelukkige werd het linkerbeen en de linkerarm letterlijk afgereden en naar het stedelijk hospitaal overgebracht, waar hij nog den nacht doorbracht en overleed spijts de beste zorgen. Het slachtoffer is va der van familie. Dubbel Jubileum. Op 14 Maart II. bereikte E. P. Leopold, der Ongeschoeide Karmelieten-Orde, zijn 50“ ver jaardag en op 30 Maart jl. de 25“ verjaring zijner priesterwijding. E. P. Leopold werd -priester gewijd als legerbrankardler in den oorlog 1914-’Ï8, namelijk te Parijs, in de kerk van St-Joseph-des-Carmes. Belde verjaringen werden herdacht in in- tiemen kloosterkring te Kortrijk. Onder de bezettingsomstandigheden wist E. P. Leo pold zich immeï- verdienstelijk te maken door het houden van tallooze voordrachten en konferenties over Maria-vereering in Vlaan deren», eene voortzetting van zijn voormalig Maria-Halfuurtjedat bij de luisteraars van den gewestelijkèn omroepzender Kort rijk zeer sympathiek aangeschreven stond. TOONEELLEVEN «DE TZAREWITCH». Deze prach tige spektakci-operette van Franz Lehar zal ongevoerd worden op Zondagen 4, 11 en 18 April, te 2.45 uur. De kaartenverkoop vor dert zeer snel. 4 WIENER SANGERKNABENHet optreden van de Wiener Sangerknaben wordt een hoogtepunt van het seizoen. Na polvphons, geestelijke-, volks- en kunstliede ren, wordt het tweede deel ingenomen door de komische opera «Er alleln 1st schuld» van Ch. Gluck. Locatie ter Stadswaag. De opvoering gaat door Zondag 4 April, te 19.30 uur. in den Stadsschouwburg. 4 ZANGAVOND WILLEM DE MEYER. Op Donderdagavond 8 April, te 19.30 uur. in de bovenzaal van het Stadhuis, gaat een groote zangavond door voor het Kortrijksch public'', onder het motto «Jong Vlaanderen VkJiAV gvwviu VM W4VXXAJWVX XVJLXVXAVX BURGERSTAND Meerschaert die de groote baan volgde. Geboorten. ^dith De Witte, d. v. Buiten hun fietsen die ontredderd werden Camiel en Laura Vanderbeke v. Pittern. Hubert Persyn, z. v. Paul en Alma Ally, 4« wijk Kouter. Marie-Josephe Vermeersch, d. v. Alfons en Anna Ver- straete. v. Oostroozebeke. Freddy Gry- monprez, o. v. Fernand en Magdalena Térisse, Fleschhoek. Denise Keirse- bilek, d. v. Sidon en Clara Lannoo, v. Ruiselede. Eric Viaene, z. v. Octave en Irma Denys, 5« wijk Ei-ve. Roeland Van der Plaetse, z. v. Maurice en Camilla Mortier, Tramstraat. Henriette Croub- bels, d. v. Achiel en Irma Van Landuyt, Kazeernstr. Anna Vandendriessche, d. v. Robert en Maria De Volder, Oude Pit- temstr. Paul Deblaere, z. v. Gustaf en Germaine Spriet, v. Wingene. Joseph Vandeburie, z. v. Gustaaf en Bertha Ver huist, v. Wakken. Georgette Deblauwe, d. v. Nestor en Margaretha Desseyn, 9® wijk Vulderstr. Rolande Depraeter, d. v. Walther en Gabrielle Lampaert, v. Ruiselede. Overlijdens. Achiel Vandaele, 59 j., ongeh., v. Ruiselede. Achiel Vanhoorel- beke, 50 j., echtg. Ducoulombier Marie, v. Meulebeke. Elodie Van Nieuwen- huyse, 70 j„ ongeh., Meulebekestw. Hendrik Declercq, 70 j., echtg. Verguch- ten Juliana, Vulderstr. Leonie De Loof, 68 j., wed. Blancke Gustaaf en Poelvoor- de Camiel, Dentergemstr. Leopold De Neve, 55 j., wed. Bekaert Herminie, Hos pitaal. Te koop: verscheidene schoo- i ne okkasie - Planos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. VEEKEURINGEN EN -PRIJSKAMPEN TE TIELT Op de Rameplaats, onder zeer groote belangstelling, ging alhier een groote keuring en een prijskamp door van vee- dieren. De jury was samengesteld uit de Heeren Vandenheede, uit Marke, Voor zitter, De Jonckheere, opziener-veearts, te Torhout, Deroo Adiel, Aarsele en Wagneyn Alberic, secretaris, te Rumbeke. Er was zeer veel belangstelling, zelfs zooveel dat de jury kon verklaren dat er in de Provincie West-Vlaanderen weinig keuringen waren die zooveel belangstelling genoten. Nochtans kon er een lichte achteruitgang gemerkt worden, welke grootendeels aan de oor logsomstandigheden te wijten is. Er werden 30 stieren aangeboden voor de keuring, waaronder 17 jaarlingen en 13 oudere dieren. Daarvan werden er 10 jaarlingen en 12 oudere stieren gekeurd en 8 dieren afgekeurd. Van den prijskamp gingen de prijzen aan de hierna vermelde eigenaars: Jaarlingstiers. 1. Camiel Van Hulle, Tielt; 2. Alfons Ally, Tielt; 3. Pr. Alberic Taelman, Schuiferskapelle; 4. Ally Al fons, Tielt. In de reeks der stieren met 2 tanden. 1. Camiel Van Hulle, Tielt; 2. Pr. Al fons Ally, Tielt; 3. Pr. Albers René, Tielt. Stileren met 3 tanden. 1. Galaude Henri, Schuiferskapelle;4 2. Pr. Octaaf Vergote, Schuiferskapelle; 3. Constant OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Vandevyvere Edwin, z. v. Marcel en Vanmaele Margaretha. Joye Anny, d. v. Michel en Denturck Maria. Een verbetering. Men is nu bezig de tramlijnen uit te breken tussehen Westroozebeke en Oost- nieuwkerke. Dit kan alleszins voor dit traject een goede verbetering worden, daar men nu de gelegenheid heeft deze smalle baan te verbreeden en meer in overeenkomst te brengen met de moderne eischen van het verkeer. In plaats van den tram werd een auto busdienst ingericht, die echter maar wei nig rekening houdt met de vastgestelde uren van aankomst en vertrek, zoodat het vaak gebeurt, dat men na ’n uur wachten de reis naar Roeselare per pedes apostolorum maakt en dan de Rodea- bachstede nog eerder bereikt dan de auto bus. Vooral voor de schoolleerlingen be- teekent dit een groot ongerief. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 4 April 1943. DOKTERDIENSTEN H. Dr K. Ghekiere, Noordstraat 190, H. Dr Sinnesael, Consciencestraat 2. APOTHEEKDIENST H. Vanwassenhove, Zuidstraat 7. TAXIDIENST: H. Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielstr. 26. BURGERSTAND Huwelijksafkondigingen. Albert Maes, leurhandelaar te Roeselare, met Suzanna Eeckhout, kleermaakster te Zottegem. GebOOrtetc mxuxv a. v. Emilius en Maria Matton, Vlietmanstr. 16. Jacques Pemeel, z. v. Georges en Ma ria Kins, Slabbaerdstr. 41. Hedwige Vanmarcke, d. v. André en Zulma Nijf- fels, Haaipanderstr. 13. Roland Mey- froidt, z. v. Robert en Marcella Debaere, Tinnepotstr. 17. Luc Devroe, z. v. Vic tor en Germaine Van Astele, Marktstr. 45. Roger Verbrugge, z. v. Achiel en Go- delieve Vanpoucke, Molstraat 52bis. Jenny Spriet, d. v. Maurice en Augusta Cornelissen, Kortrijkstraat 245. Overlijdens. Annie Vantieghem, 15 d., d. v. Henrl en Marie-Louise SCheray, Weezestr. 5. Rita Billiouw, 21 d., d. v. Joseph en Magdalena Delannoye, P. Be- noltstr. 5. Sidonie Jansseune, 95 J„ z. b., wed. v. Leopold Lemeire, St-Pieter- straat 8. Vera Van Staay, 2 j.. d. v. Pieter en Elza Grandry, H. Verriesistr. 8. Huwelijken. André Dejaeghere met Germana Vanlandeghem, beiden te Ize gem. Roger Vervaeke met Elisa Ver- mote, beiden te Izegem. Huwelijksafkondigingen. Marcel La- maire v. Izegem met Dina Dobbels v. Ingelmunster. Jozef Brouekaert piet Maria Nyffels, beiden v. Izegem. EEN PRACHTIGE GIFT Da firma Callens uit Izegem gaf aan het gemeentebestuur niet minder dan 100.000 kilo brandhout cadeau. Deze prachtige gift werd verdeeld in 1000 bons van 100 kilo voor die huisgezinnen, die een familielid hebben in het Vlaamsch Legioen, in de Watten SS, in de N. S. K. K.. de Vlaamsche Wacht of Vlaamsche Fabriekswacht, de O. T. of waarvan iemand in Duitschland werkt. Deze bons worden kosteloos uitgereikt door de jonge dames van D. M. S. van het V. N. V. in de Trouwzaal van het Stadhuis bij gele genheid van de uitdeeling der nieuwe rantsoenkaarten. DE IZEGEMSCHE VOLKSCONCERTEN De Izegemsche Volksconcerten hebben succes. De uitvoering van Een groot heer op een klein eilandtrok veel volk en iedereen was uiterst tevreden over deze prachtige uitvoering. DE KINDERKOLONIE Dezer dagen ontving de kinderkolonie op het kasteel Ter Wallen bezoek van een inspecteur van de Centrale van Moeder en Kind. Er werden enkele nuttige wen ken gegeven voor de verdere verbetering van deze nuttige instelling. De Heer in specteur sprak er zijn voldoening uit over '•'5 kinderen. Zij zien er zeer goed uit en ne- deren kennen maar “één bekommernis nl. dat ze er niet langer kunnen blijven en dat weldra de tijd zal aanbreken, dat ze weer plaats moeten maken voor andere kinderen. VELODIEFSTAL Zekere Vens Gabrielle, Meenensteenweg 68. Izegem, plaatste haar velo voor enkele minuten aan den winkel van Julien Cools op de Groote Markt. Toen ze weer terug buiten kwam, was haar rijwiel verdwenen. BERICHT De personen die huisvesting verleend hebben aan militairen en die thans ver trokken zijn, moeten onmiddellijk de in- kwartierbewijzen inleveren in ’t Stadhuis. TOONEELFEESTEN Door de plaatselijke bloeiende too- neelvereeniging De Lustige Vrienden wordt opnieuw een puik tooneelspel voor het voetlicht gebracht waarvan drie ver tooningen zullen gegeven worden, name lijk op Zondag 11 April om 16 u., Maan dag 12 April om 19 u. en Zondag 18 April om 16 u„ telkens in het Gildenhuis. Er zal opgevoerd worden, het machtig stuk van Frans Poos «Kinderen van ons Volk». Kaarten van nu af in de herberg De Arend Roeselarestraat. Morgen Zondag 4 April worden in de tooneelzaal van net Gildenhuis, twee vertooningen gegeven van het groote blij spel De Neef uit het Oosten opgevoerd J uit Gent. Aanvang om 4 u. en om 19 u. OLIE IN BESLAG GENOMEN Door de Kontrolediensten werden alhier in de Beyaardstraat twee personen tot staan gebracht die elk een zwaar pak droegen. Bij onderzoek bleek men te doen Brugrrepoort 14, brand uitgebroken in het bakhuis. Buurlieden zagen eerst het vuur en met de bewoners hebben zij het vuur zelf kunnen dooven. Een onderzoek werd nochtans ingesteld. Bij Ivonne Castelein, herbergierster, Statiestraat, bood zich ’s avonds een jong meisje aan als dienstbode; zij verklaarde dat zij haar paspoort op het politie bureel had laten liggen en ’s morgens mocht af halen. Zij werd hare kamer aangewezen, ’s Morgens vertrok zij, zoogezegd naar een haarkapster en naar het politiebureel. Naderhand stelde de waardin vast dat zij een armbanduurwerk, rantsoenzegels eii een som geld medegenomen had. De rare vogel is gaan vliegen. Julién Verbeke, gehuisvest Grond- wetstraat 36, te Meenen, moest naar de bureelen van Winterhulp, waar hij zijn fiets onbewaakt liet staan; een dief heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om het rijwiel te stelen. DAVIDSFONDS Op Donderdag 25 Maart 1943 ging de eerste Keurvoordracht door E. P. Janssen S. J., die reeds te Kortrijk, te leper, te Brugge, te Ize gem was opgetreden met zijn zeer geleerde en diepzinnige voordracht over den Holland- schen bekeerling Frederic Van Beden, trad te Meenen op voor een nog nooit zoo talrijk en keurig publiek. De intellectueelen hebben in de werken van Den Pelgrim diens zoe ken naar de waarheid en het christendom kunnen genieten en er zich om verblijden. Volgende Keurvoordracht op Donderdag 15 April. Dan spreekt de jonge, geestdriftige advokaat Dr Michel VandekerKhove over PEGUY, een Fransch dichter, ook ’n bekeer ling, een Levenswekker KUNST VOOR ALLEN (Onder de bescherming van den Stedelijken Cultuuraienst) Op Zondag 4 April, te 16 uur, heeft in <le feestzaal van het Volkshuis een luisterrijk Koorconcert plaats, gegeven door het be faamde Mechelsche koor «Het Vendel» (50 uitvoerders). Als dirigent treedt op de Heer G. Foremans, directeur der Muziekdiensten van Zender-Brussel, en als soliste Juffr. Mar tha Snijkers, sopraan. Het wordt een kunstgebeurtenls zooals Meenen er nog geen kende. Kaartenverkoop ten Stadhuize: Zaterdag van 17 tot 19 uur eu Zondag van 10 tot 12 uur. STEDELIJKE CULTUURDIENST Willem De Meyer-avond op Dinsdag 6 April, te 19.30 uur, in de Raadzaal van het Stad huis. Uitvoering van de populairste liederen van Em. Hullebroeck en van onze mooiste marschliederen. Wie reeds W. De Meyer hoorde, komt weer. Wie hem nog niet hoorde, komt nu. BIJ DE «DE VLAG» Op Zaterdag 10 April wordt door de De Vlag cel Meenen, een kameraadschapsavond Ingericht voor jongens die als Legioenman nen of als Walfen-SS-mannen het feldgrau- uniform dragen, evenals voor de mannen van de N.S.K.K., die in verlof zijn. Deze ka meraadschapsavond gaat door te halfacht in de De Vlag-haard(Duitsch-Vlaamsch Huis). Het zal er eens te meer gezellig toe gaan. WEVELGEM Diefstallen. Ten nadeele van den vlashandelaar Tanghe Achiel, wonende in de Lauwe- straat, werd ’s nachts door onbekenden een groot dekzeil gestolen hetwelk zich op zijn afgesloten koer bevond. Een klacht werd bij de plaatselijke politie neergelegd. Autowiel gestolen. e. i: Zie vervolg hiernevens STADEN Burgerstand. Geboorten. Catrysse Monique, d. v. Camiel en Minne Zoé, Hoogestr. Van- thomme Annie, d. v. Julien en Vanden- berghe Margaretha, Fr. Vancolenstr. Perneel Margaretha, d. v. Michel en Crombez Irma, Rejce^traat. Overlijden. Phiipo Honoré, 86 j. 9 m., wed. v. Dely Hortense. Huwelijksafkondigingen. Jacques André, vlaswerker, met Laleman Maria, arbeidster, b. v. Staden. Pype Gerard, landbouwer, en Casitelein Irma, land bouwster, b. v. Staden. Castelein Ro ger, molenaar, en Debeuckelaere Marie- Elisabeth, landbouwster, b. v. Staden. Aan de Winkeliers. Ingevolge de nieuwe inschrijvingen die thans bij het afleveren van de nieuwe rantsoeneeringskaarten moet geschieden, dienen alle winkeliers der gemeente zich als volgt in regel te stellen; Er dient be nevens het stempelen der kaarten een lijst opgemaakt te worden van alle verbruikers die zich bij U laten inschrijven. Slechts deze personen waarvan de rantsoenee ringskaarten voorgelegd worden dienen ingeschreven. Winkeliers die hun inschrijvingen zor geloos doen en klanten inschrijven die thans met de nieuwe rantsoenkaarten reeds elders werden ingeschreven, wor den als verdeeler van aan inschrijving onderworpen producten geschrapt. Op Maandag 12 April, ’s voormiddags, dienen alle winkeliers die aan inschrij ving onderworpen producten verkoopen, c~: ‘“2 ven klanten mede te deelen. marcheert en Hullebroeck-llederenIn gang vrij voor eenieder. 4> VOORDRACHT. Op Woensdag 7 April, te 7 uur. in de bovenzaal van het Stadhuis, geeft Prof. Dr R. Van Roobroeck een voordracht over Vlaanderen’s Balling schap In de XVI’ eeuwDe spreekbeurt wordt Ingericht door Hoogeschoolultbrel- ding TENTOONSTELLINGEN Leopold Vacquler Is een jeugdige kunst schilder uit Kortrijk en stelt voor ’t eerst af zonderlijk ten toon In een der zalen der ga lerij Ars Zeggen wij dadelijk dat hij aan genaam verrast en een vooraanstaande plaats Inneemt in de rij van onze beloftevolle jon geren. Zijn koloriet is uiterst rijk, hij toe kent raak en is op zijn best in de sneeuw- elelcten. Leopold Vacquler heeft bewezen reeds de dilletanten jaren te hebben omzelld. Zijn eigen visie gepaard aan een niet te loo chenen talent en kloeke techniek zullen ons stellig In de toekomst nog veel moois bezor gen. Do Interessante tentoonstelling Is open tot 9 April. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jacques Peirs. Leon Messioen. Maria Baert. Lieven Ver- caenst. Sterfgevallen. Eric Claeys, 4 m. Lucie Muvlle, 79 j. Huwelijken. Albert Vancauwenber- ghe met Alice Vanthuyne. Leonard Missiaen met Maria Bauwens. Stroomijt uitgebrand. ’s Avonds brak b’-and uit in een stroo mijt staande op een hoeve gelegen aan den wijk «Drie pachten». De brandweer van Waregem snelde seffens ter plaats en slaagde erin de aanpalende gebouwen te vrijwaren. De mijt brandde totaal uit. Ongeval. Zondagavond kwam de genaamde C. Bohez langs den Heirweg gefietst en kwam in de beek terecht, ter hoogte der boom- kweekerij Deketele. Den ongelukkige liep een dubbele breuk op aan het rechterbeen en móest naar een kliniek worden over gebracht. BURGERSTAND Geboorten. Kindt Johnny, Koning Albertstr. 19. de Koning Marie, Wer- vikstraat 68. Morren Jean, Kortrijkstr. 233. Perot Edith, Wahisstr. 158. Van Da :1e Eric, Onderwijsstr. 13. Deprae- tere Wilfried, v. Dadizele. Velghe Pierre, v. Wevelgem. Wyseur Denise, v. Rekkem. Huwelijksafkondigingen. Ramon Le en en Maddens, b. v. Meenen. Debra- bandere Gustaaf. v. Meenen, en Sergeant Georgine, v. Halewijn. Rousseau Henri, v. Roncq. en Commeyne Marcelle, v. Mee- nen. Vandeplas Marcel, v. Meenen, en Vervaecke Jacqueline, v. Rekkem. Huwelijken. Moerman Albert en Vo gels Rachel, b. v. Meenen. Debeuf Gilbert en Devos Denise, b. v. Meenen. Vermont Gerard en Bonnet Suzanne, b. v. Meenen. Sterfgevallen. Dubrulle Diana, 14 J., I.angestr. 3. Verselder Erniel, 63 j., Wahisstr. 113. Machiels August, 17 j., Poermagazijnstr. 26. Malfait Theophiel, 81 j.. Bruggestr. 274. Decherf Carlos, 6 d.. v. Dadizele. Keyenburg Guiliel- mu.s, 70 j„ Wahisstr. 12. Van Assche Pol, 66 j„ Parkstr. 37. Moerman Leon- tine, 59 j., Rijselstraat 108. De Familie van Heer Omer Blom- me bedankt voor de talrijke blijken van rouwdeelneming betuigd bij het afsterven en de Begrafenisplechtig heden van hun dlepbetreurden Broeder, Schoonbroeder en Bloed verwant, Heer OMER BLOMME. kwamen zs er ongedeerd van af. Textielwaren aangeslagen. Door de Controlediensten werd Zonaag- voormiddag overgegaan tot een grondige huiszoeking bij den textielhandelaar Ar seen Lejaeghere, Statiestraat. Ardooie. Het onderzoek leverde een goeden uitslag op. Een autokamion met volle lading was noodig om de buit te vervoeren, die be stond uit garen, geweefsels, linnengoed, enz. 'Bij dé vlasfabrikanten en landbou- werd eveneens een bezoek gebracht en naar we hoorden was de buit groot. Tabak aangeslagen. Door de rijkswacht werd aan de Wiik De Kortekeereen Brusselaar met 12 kgr. tabak betrapt, die natuurlijk aange slagen werden. L. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Elslander Erik, z. v. Bo dewijk en Maes Margareta. Varrewaere Arietta, d. v. Albrecht en Vanthieghem Gabriella. Overlijdens. Degryse Rosalia, 88 j., wed. Vandekandelaene Pieter. Van- denberghe Leonia, 85 j. Desmet Emma, 68 j., echtg. Demey Camiel. Spince- maille Pieter-Jozef, 58 j., echtg. v. Stroo- bandt Juliana. Huwelijksafkondiging. Vandekande- laere Julius, plafoiineerder, wed. v. Joye Julia en Depneitere Flavia, met Verloo Maria, z. b., wed. v. Rommelaere Pauwel. Uitreiking der rantsoenkaarten. 1. Te Rumbeke in de Bureelen van den Bevoorradingsdienst, Hoogstraat 51. Dinsdag 6 April. Van 8 tot 9 uur, 1» Wijk nr 1 tot en met 100; van 9 tot 10 u., 1’ Wijk nrs 101 tot en met 200; van 10 tot 11 uur, 1’ Wijk nrs 201 tot en met 275; van 11 tot 12 uur, 1° Wijk nrs 276 tot ein de; van 1.30 tot 2.30 uur, 2’ Wijk nrs 1 tot en met 75; van 2.30 tot 3.30 uur, 2’ Wijk nrs 76 tot einde. Woensdag 7 April. Van 8 tot 9 uur, 3’ Wijk geheel; van 9 tot 10 uur. 4’ Wijk nrs 1 tot en met 75; van 10 tot 11 uur, 4" Wijk nrs 76 tot en met 130; van 11 tot 12 uur, 4’ WijK nrs 131 tot einde; van 1.30 tot 3 uur, 6“ Wijk geheel; van 3 tot 4 uur. 9" Wijk geheel. Donderdag 8 April. Van 8 tot 9 uur, 5“ Wijk nrs 1 tot en met 80; van 9 tot 10 uur, 5’ Wijk nrs 81 tot en met 140; van 10 tot 11 uur, 5’ Wijk nrs 141 tot en met 215; van 11 tet 12 uur, 5’ Wijk van 216 tot einde; van 1.30 tot 2.30 uur, 7“ Wijk geheel; van 2.30 tot 3.30 uur, 8’ Wijk geheel. 2. Te Lcitem. in de herberg «In Bcitexnbij N. Seye. Vrijdag 9 April. Van 8.30 tot 10 uur, 11“ Wijk nrs 1 tot en met 100; van 10 tot 12 uyr. 11“ Wijk nrs 101 tot einle; van 1.30 tot 2.30 uur, 12" Wijk geheel; van 2.30 tpt 4 uur, 10" Wijk geheel. Vel» gestolen. Zekere August Werbrouck, uit Kach- tem, plaatste ’s avonds om 8 uur zijn velo in de Izegemstraat te Rumbeke, waar hij gestolen werd. Een paar dagen werd hij teruggevonden in de Babillebeek, doch zonder wielen, zadel en ketting. OEKENE Uitdieeling nieuwe rantsoenkaarten. plaats hebben- op de volgende orde; Van 1 tot 3 uur: Sektie A. Van 3 tot 5 uur: Sektie B. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Derek Gisela, d. v. Valère en Desseyne Germaine. Douchy Willy, z. v. Sylvère en Ból Marcella. Steyaert Erna, d. v. Cyriel en Vanderhaeghe Magdalena. Deceuninck Eric, z. v. Jo zef en Bardyn Maria. Overlijden. Gesquiere Maria, 31 j., echtg. v. Desmedt Julien. Huwelijk. Notable Camiel met De clercq. Adrienne. Aangeslagen. Door de veldwachters van Westrooze beke en Staden werd een zekere D’Hul- ster gesnapt, afkomstig uit Kortemark, die 30 kilo tabak vervoerde op zijn velo. ons het aantal van de bij hen ingeschie- Het vrachtje werd natuurlijk in beslag ven klanten mede te deelen. genomen. Zie vervolg hiernevens STAD ROESELARE Standplaats op Sint-Amandsplaats. Openingsvoorstelling: ZATERDAG 3 APRIL, gedurende 4 dagen, tel kens om 7.30 uur stipt. Ook ’s Zondag Matinee, om 3 uur, met hetzelfde programma van ’s avonds, en er wordt ook niets in achter gelaten. Voor verdere reklaam komt zien aan het Cirkus. Kaarten zijn te bekomen op voor hand vanaf 10 uur ’s morgens aan de Kaswagen Nr 1. De Direktie, ALEXANDER LIBOT. Oscar Demeyere, magazijn werker, met Ju lia Degruytere, spoelster, beiden te Roe selare. Florentin Breyne, vermicelhe- werker, met Paula Milleville, haspelaar- ster, wed. Jer. Verleye, beiden te Roese lare. Roger Vermandere, plaatbewer- ker te Beveren, met Julia Vanacker, bo- bijnster te Roeselare. Huwelijken. Albert Speybrouck, door- haalder, met Georgette Schaubroeck, naaister, beiden te Roeselare. Michiel Cloet, smid, met Stephania Dupon, z. b., beiden te Roeselare. Francis Caytan, leurder, met Juliette Callewaert, leurster, beiden te Rces-elare. Gaston De Roo, handelsvertegenwcordiger, met Georgette Samyn, z. b., beiden te Roeselare. Geboorten. Johny Beaudoin, z. v. Hendrik en Maria Plouvler, Kalkenstr. 57. Marc Desender, z. v. Albert en Elisa beth Vandewynckel, Vijfwegenstr. 34. Maria Blomme, d. v. André en Magdalena Vanoverschelde, v. Torhout. Nadia Ea- ionghe, d. v. Valeer en Agnès Vanbese- laere, Ardooiestw. 47. Francine Dries sens, d. v. Juul en Hem-ica Schietgat, v. Ardooie. Cecilia Carbon, d. v. Stefan en Margareta Notebaert, Leanstr. 11. Diana Degruytere, d. v. Frans en Mar gareta Tanghe, Langemarkstraat 20. Annie Vanthomme, d. v. Julien en Mar gareta Vandenberghe, v. Staden. Chris- tine Willaert, d. v. Michiel en Sara Van- denberghe, Ardooiestw. 94. Juliaan Naert, z. v. Jeroom en Bertha Brabant, Kattenstr. 58. Margareta Doutrepont, d. v. Albert en Marie-Josée Dejonckheere, St-Hubertstr. 29. Hugo De Blauwe, z. v. Gerard en Paula Vanbelle, Statiedreef 89. Geert Hessels, z. v. Joseph en Mar- gareta Cauwelier, Hoogledestw. 29. Anna Wybo, d. v. Alfons en Urbania De- I clercq, Groenestr. 119. Andreas Da- volder, z. v. Alfons en Maria Vercruysse, Middenstraat 11b. i Overlijdens. Maria Debackere, 79 j., z. b., wed. v. Ivo Desaranno en Joannes Callebert, Bleekeriestr. 53. Petrus Bou- i quet, 71 j., metser, echtg. v. Virginia Cas- 1 teleyn, Groenestr. 58. Daniël Franqóis, 1 9 m., z. v. Alfons en Maria Mispelon, v. Handzame. Camiel Leenknegt, 76 j., landbouwwerker, ongeh., Molenstr. 109b. Louis Carbonez, 7 m., z. v. Jozef en Regina Van Maele, H. Verrieststr. 96. Alfons Houtaeve, 76 j., landwerker, wed. 1 v. Fanie Dalforce, Mandellaan 238. Vincent Lefere, 51 j., plaffonneerder, 1 echtg. Germaine Demol, Krekelstr. 53. TAXIDIENSTEN 1. H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98; 2. H. G. Verstraete, Hof van 1 Henneken; 1 3. H. Camiel Yssers, Herderssti aat 96. ARBEIDSAMBT ROESELARE Worden dringend gevraagd: Roeselare; Lijnwaad- en wolwevers, 1 steenkapper, 1 metselaar, 1 metselaar- diender. Lichtervelde: 1 Timmerman, 7 meubel makers. Staden: 125 Losse arbeiders. Izegem: 2 Meubelmakers, 1 zolennaaier, 1 oppinner, 1 machiennaaier, 3 vlastur- bine-zwingelaars. Sint-EIoois-Winkel: 2 Rekenplichtigen i (reizend boekhouder) Kortrijk: 3 Meubelmakers, 1 pedalist 1 (drukkerij), 1 hovenier, 1 keukenmeid, J 20 grondwerkers, 40 pannenbewerkers. Oostende: Steno-dactylo, 1 haarkapper, 1 kleermaker, 1 schoenmaker. Bijzondere opdracht voor Noord-Frank- rijk: Een beperkt aantal timmerlieden, ijzerbinders, metselaars, grondwerkers en losse arbeiders worden dringend .gevraagd door de OT OBL Audinghem, voor de werven der firma's Provost, en Debus- schere-Vandenborre en Zonen. De werk- voorwaarden zijn bijzonder goed. Inschrijving uitsluitend in het Arbeids ambt! Vraagt heden nog inlichtingen. KINDEREN NAAR DUITSCHLAND Kinderen, die zes maanden willen ver toeven in de heerlijkste streken van Duitschland, kunnen zich aanmelden op de N.S.J.V.- en V.N.V.-sekretariaten. Ge durende hun verblijf ontvangen zij on derricht door Vlaamsche leerkrachten. GESNAPT Dezen morgen werden ’n drietal werk lieden, die werkzaam waren bij de Fir ma S. te Roeselare, opgeleid naar Kort rijk wegens diefstal van een hoeveelheid voedingsmiddelen. Dit feit is des te af- keurenswaardiger, daar het algemeen be kend is, dat de Firma S. al het moge lijke doet om in deze moeilijke omstan digheden haar -werklieden te helpen en bij te staan. DE UNIE VAN HAND- EN GEESTES- ARBEIDERS Voor de families van onze arbeiders in Duitschland en Frankrijk zal door Ar beid en Vreugdeop Dinsdag 13 April, om 7.39 uur, in de zaal Patriaeen Kabaretavond gegeven worden met het volgende programmaGenre-OrkestRo ger Duval, baryton aan de Kon. VI. Opera I te Antwerpen; De twee Armando’s, mu zikale clowns; Nett Nensival-De Toover- brouwer (wereldattractie)Ducson, even- wichtenummer; Timmy Bal, animator, goochelaar en liedjeszanger. Dus een puik programma, dat iedereen zal bevredigen. HET VENDEL VAN MECHELEN KOMT NAAR ROESELARE Een der meest opzienbarende gebeurte nissen op kultursel gebied is voorzeker de komst van het Vendelkoor uit Mechelen onder direktie van den bekenden toon dichter Gaston Veremans, directeur van de muziekuitzendingen Radio Brussel. Reeds eenmaal mochten we het Vendel in onze stad begroeten en ofschoon de uitvoering toen doorging voor een zeer beperkt gehoor, liet het koor toen een on- uitwischbaren indruk en een diepe be wondering' na bij de enthousiaste toe hoorders. Wij heeten op voorhand het Vendel met zijn bekwame directeur Gaston Vere mans welkom in onze stad en verwach ten dat Roeselare deze komst zal weten te waardeeren door een massale opkomst. DE WONDERDOKTER Hoogst waarschijnlijk zal De Won derdokter opgevoerd worden op Don derdag 15 April. De gevierde akteur Jan Cammans zal de hoofdrol spilen van Manten Boone. Reeds het feit, dat de uitvoering gegeven wordt door den Volks- schouwburg van het Alhambra te Brus sel is een waarborg dat de vertooning perfect zal zijn. DE WIENER SANGERKNABEN Er werden reeds pogingen aangewend om de befaamde Wiener Sangerknaben ook in onze stad te doen optreden. Daar echter de volledige tournée reeds werd vastgesteld en druk bezet is, zal Roeselare ditmaal nog niet kunlien genieten van dit beroemd knapenkoor. Ons werd echter de besliste verzekering gegeven, dat bij het eerstvolgende bezoek Roeselare niet zal vergeten worden. Wij kunnen er dus van verzekerd zijn, dat ook onze stad bij de eerstvolgende gelegenheid aan de beurt zal komen. IN GEVAL VAN BRAND In geval van brand moet men opbellen: Nr 96 politiebureel of Nr 163 Mr Louis Coussée, kommandant van het stedelijk pompierskorps. voerder, wonende te Lauwe, Dronkaert- straat, had zich verplicht gezien zijn autovrachtwagen, dewelke in onbruik ge raakt was, des nachts in de Gullegem- straat, bij de herberg «De Zwarte Leeuw», te laten staan. Des anderendaags ’s mor gens stelde hij vast dat onbekende schel men van de gelegenheid gebruik gemaakt hadden om het verwisselingswiel, dat langs achter op de auto vastgemaakt was, te ontvreemden. Fietsdiefstal. De controleur der bevoorrading P. V., wonende te Bissegem. Astridlaan nr 2, had een opdracht te vervullen in de her berg «Au Chalet Royalgelegen Kort rijkstraat, en had zijn rijwiel buiten laten staan. Toen hij enkelen tijd na de uit gevoerde opdracht de genoemde inrich ting verliet, stelde hij vast dat een rappe en behendige dief er met zijn fiets van door was gegaan. Zes geslachte schapen. Twee gendarmen op dienstronde hebben achter de woning van Jozef Plots, vlas werker Toekomststraat, zes geslachte schapen ontdekt. Plots werd aangehou- den. Ondervraagd verklaarde hij de De genaamde Vandevijvere Léon auto slachters niet te kennen. De schapen wer- Zie vervolg hiernevens g®' den aangeslagen. gebracht worden bij de volgende zegel- uitreiking. De Bevoorradingsdienst. Nieuwe inschrijving. Door het afleveren van nieuwe rant soeneeringskaarten werd door het Mi nisterie van Landbouw en Voedselvoor ziening een nieuwe inschrijving bevolen van alle aan inschrijving onderworpen producten. Na het afhalen van de nieuwe rantsoe neeringskaarten begeeft U zich onmiddeï- lijk naar de kleinhandelaars waar u wenscht ingeschreven te worden voor de verschillende productenkruidenierswa ren, boter, smeerkaas, aardappelen (al leenlijk degenen welke maandelijksche aardappelkaarten afhalen). De winkeliers zullen op de daartpe voorbehouden vakjes van de nieuwe rantsoenkaarten hun naam en adres schrijven en de rantsoeneeringskaart on middellijk aan hun klant teruggeven. De stempel van de bevoorradingsdienst, ne vens de aanduiding van den winkelier, zal slechts aangebracht worden bij de volgende zegeluitreiking. Iedereen dient zich te laten inschrijven ten laatste vóór Zaterdag avond 10 Anril 1943. De. Bevoorradingsdienst. Formulieren voor aardappelcontracten. De formulieren voor aardappelcontrac- ten zullen te verkrijgen zijn bij de be voorradingsdienst on Donderdag 8 April 1943 en volgende dagen. Er dient 1 fr. per contract betaald te worden. Uitreiking van nieuwe rantsoeneeringskaarten. De nieuwe rantsoeneeringskaarten zul len afgeleverd worden op de hieronder vermelde dagen. Maandag 5 April 1943. *s Voormid- dags van A tot en met C; ’s namiddags van D tot en met L. Dinsdag 6 Anril. ’s Voormiddags van M tot en met U; ’s namiddags van V tot en met Z. ’s Voormiddags telkens van 9 tot 12 uur; 's namiddags van 2 tot 5 uur. Men dient van ieder persoon ouder dan 15 jaar de éenzelvigheidskaart. of een be wijs van den werkgever mede te brengen. Maalvergimningen. Op Dinsdag 6 April 1943. van 9 tot 12 uur. worden maalvergunningen afgele- verd. HOOGLEDE Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Brulez Wil fried, dienstknecht, met Henriette Calle- meyn. dienstmeid te Roeselare. Desim- pel Gustaf, landbouwwerker, met Solange Leuliette, z. b. te Saint-Marie-Kercque (Frankrijk). Samyn Marcel, kolen handelaar, met Van Compernolle Angela, naaister. Palinckx Cornelus, fabriek werker te Stabroek, met Lens Godelieve, huiswerkster. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 4 April gansch den dag door waargeno men worden door Dokter Leo Amery, Diksmuidestraat 30, Tel. Roeselare 50.04. de verzorging en de opvoeding van de De Apotheek Dearyze, Bruggestraat 44, kinderen. Zij zien er zeer goed uit en nc is enkel open tot 12 u. ’s middags. men regelmatig, in gewicht toe.^ De kin in de val. Door de Controlediensten werd toezicht uitgeoefend bij de kolenhandelaars op het gewicht van de zakken. De kolenhan delaar E. I. werd bevonden dat zijn zak ken het vereischte gewicht niet bevatten. De zaak zal nog een nasmaakje krijgen. GITS Burgerstand. Overlijden. Lodewijk Victorina, 70 j.. z. b., ongeh. LICHTERVELDE Burgerstand. Overlijdens. Bcddin Cyriel, 73 j., wed. Samyn Pharaïlde, echtg. Vannieuwenhuy- se Maria. Alfons Billet, 68 j., wed. Mathilde Depauw. Geboorten. Willy Vandekerkhove, z. v. Jeroom en Julia Boussauw. Godelie- ve Verstraete, d. v. Gerard en Maria Casier. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondiging. Vandewae- tere Gerard, bouwwerker, met Deschamp Paula, dienstmeid. Geboorten. Brulez Noël, z. v. Geor ges en De Decker Elisabeth, Wijk Koei- voet. Vilez Hendrik, z. v. André en Vandewynckel Rachel, Knok. Van Laethem Willy, z. v. Remi en De Fraeye Maria., Veldstr. Vanhaverbeke Godelie ve, d.’ v. Jozef en Laevens Julia, Be ve renstraat. Overlijdens. Demeulenaere Petrus, Bpcl ulü WUÖUCxx», v^vucxu 80 z. b.. ongeh. Wijk de Sterre. door het tooneelgezelschap Frank Schaup Vancompernolle Egul, 80 j., landbouwer, --=« -- - echtg. v. Missinne Silvie, Wijk de Statie. L. Diefstallen. Vantomme Germaine had haar rij wiel geplaatst tegen den muur van den Bsvoorradingsdienst. Een onbekende ging, er mee aan den haal. Later werd de velo te Roeselare teruggevonden, ontdaan van de twee wielen. Ten nadeele van Kareis Jeroom werd aan het bierhuis De Koopman Wijk Schampaviezijn rijwiel gestolen. Aanrijding. Een aanrijding had plaats tussehen twee wielrijders. Zekere Vereecke Richard, die uit een zijweg kwam gereden, botste met volle g'sweïd op den wielrijder Michel te hebben met 50 liter olie die bestemd was om verkocht te worden in den sluik handel. De 'kostbare vrachten werde.a in beslag genomen. KINEMAS Programmas der week: Kinema PATRIAGroote Markt: Bruiloft op Berenhofprachtige film. Kinema PLAZA Kruisstraat: Het onbekende Modelboeiende film. (Kinderen niet toegelaten.) Ciné PALACE», Groote Markt: De Geheime Verliefde», avonturenfilm. POPPENSPELVERTOONING Voor Zondag Half-Vasten komt, op aan vraag van de Davidsfondsafdeeling, het vermaarde Brugsch Poppenspel De Uil twee vertooningen geven, zullen opge- voerd worden: «De Helle jongen legen de uit het Wijnendalebosch in 4 taferee len, en Lest lacht best lachtkluchtig wedervaren van een drinkebroer, in 2 ta fereelen. Aan deze vertooningen zullen niet alleen de kinderen, maar ook de groote kinderen veel genoegen beleven. Het is te doen in de feestzaal van het College, te 16.30 uur en te 19.30 uur zeer stipt. Tot een der twee vertooningen wor den al de leden met hun gansche gezin zeer hartelijk uitgenoodigd. Zij zullen het zich niet beklagen. De toegangsprijzen werden zoo laag magelijk gehouden: 3 fr. per persoon voor de leden van het Da vidsfonds en hun familieleden op vertoon van de uitnoodigingskaart. Ook de niet- leden zijn welkom, zij betalen echter 5 fr. per persoon. De toegangskaarten worden enkel verkocht een half uur vóór de twee vertooningen aan den ingang der zaal. Deze nieuwe lini ment zal U veel goed doen, zelfs als ge al lang aan rheumatiek of jicht lijdt. Haal bij uw apotheker 100 gr. Rheumagic - liniment, die klaar voor het ge bruik tegen rheuma tiek verkrijgbaar is. Bet de pijnlijke plaat sen ermedevooral niet wrijven of mas- sseren! Het verjaagt de pijn en geeft onmiddellijk verlichting. Neem de proef en overtuig U zelf. Vergeet daarom niet vandaag nog aan uw apo theker, de Rheumagic - liniment tegen rheumatiek te vragen. KACHTEM Uitdeeling rantsoenkaarten. De nieuwe rantsoenkaarten zullen uit- gedeeld worden op Donderdag 6 April, ’s morgens van 9 tot 12 uur, sektie A, en 's namiddags van 1.30 tot 5 u. sektie B. Er worden geen rantsoenkaarten afgele- verd aan kinderen beneden de 16 jaar. Men wordt verzocht de paspoorten mee te brengen van boven de 16 jaar. De bouwvallige toren. Tot onze groote verwondering moeten we melden, dat er nog steeds geen oplos sing gekomen is voor het groote gevaar, dat de afbrokkelende kerktoren biedt aan de kerkgangers. De onderhandelingen over het aanbrengen van een nieuwen in- en uitgang bij de doopkapel, schijnen weer op een dood punt gekomen te zijn. INGELMUNSTER Aardappelcontracten. De inwoners worden dringend verzocht de formulieren voor de aardappelcontrac ten af te halen aan winket Nr 1 en ze vanaf 10 April in te leveren bij de Be- veerradingsdienst. Eierinlevering, De eierinlevering geschiedt op den 2» en 4» Dinsdag van iedere maand. Dege nen, die hennen bezitten, die nog niet aangegeven werden, worden verzocht de achterstallige eieren in te leveren. Ge beurt dit niet, dan stellen zij zich aan de zwaarste straffen bloot. Botsing. Zekere Vanhaecke Camiel uit Hulste reed met kar en paard in de richting Ingelmunster-Hulste op de Kortrijksche baan. Op zeker oogenblik klom hij boven op den wagen om enkele zakken 'goed te leggen. Terwijl hij boven op den wagen stond, werd deze aangereden door een personenauto met het gevolg, dat Van haecke van den wagen afviel en zich zwaar kwetste aan schouder en elleboog. De autobestuurder reed verder zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Door den schok viel de nummerplaat op den grond en werd aan de politie over handigd.* Denkelijk verkeerde de autobe stuurder in dronken toestand. Vóór 17 April a. dient er on» een den van al de bij u ingeschreven klanten.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3