t i Uit 7 Uit ’t Roeselaarsche i Uit i Uit ’t Izegemsche I Uit’tTieltsche J I Verder uit de Provincie Uit }t Meenensche ji Kortrijksche i 3 1 t UIT KORTRIJK UIT MEENEN UIT POPERINGE ,4 f' v. K UIT IZEGEM UIT ROESELARE UIT TIELT UIT IEFER SSBBHaaBafiSSaBIlHBBSBaBBBaBO vracht niet anders was dan eene hoeveel heid gekorven tabak bestemd om in den zwarten handel gebracht te worden. Te gen de tabaksmokkelaars, zijnde D. A. en F. M., 'beiden woonachtig Tuinwijk te Lauwe, werd proces-verbaal opgemaakt en de smokkelwaar, zijnde ongeveer 25 kgr., werd in beslag genomen en ter be schikking gesteld van het Beheer van Ac cijnzen en Douanen te Meenen. EEN RECEPT TEGEN GRIEP, VALLING EN HOEST aan den Notaris dat hij Uwe Venditie in DE POPERINGENAAR ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal, A DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zal. «DE POPERINGENAAR» tuig’d dat tooneêlspel van Antoon Coolen, namelijk g-h 1 VWWMMWWWWWMAMVWWWWMMVUMMWVMMtfWMAAAA* AftMflAMWW* Beleefde ultnoodiging tot het bij wonen der PLECHTIGE JAARMIS, op Zondag 11 April, te 8 14 uur, in de O. L. Vrouwkerk te Tielt, ter na gedachtenis van Heer PAUL VERHEYE Echtg. v. Vrouw Blanche Iterbeke jammerlijk verongelukt te Tielt op 11 April 1942. Meulebekesteenweg 518, Tielt. STAREN Burgerstand. Geboorten. Gheskler* Annie, d. v. Remi en Dick Marcella. Geldhof Rud dle, z. v. André en Bouttena Alicia. Desseyn Louis, z. v. Georges en Vanghe- luwe Gabrielle, Dr R. Tollenaerstr. Degraeve Annie, d. v. Maurice en Breyne Magdalena, Hoogstraat. Huwelijken. Jacques André met La- leman Maria. Casteleyn Roger met Debeuckelaere Marie-Elisabeth. Pype Gerard met Casteleyn Irma. Overlijdens. Delaere Roger, 12 j., z. v. Jules en Hoorelbeke Maria, Zoetestr. Pecceu Marie, 49 j., ongeh. Mullie Camiel, 63 j., echtg. v. Verstraete Leonie, Lindehoek. Maalvergunningen. Dinsdag 13 April zullen maalvergunnin- gen afgeleverd worden van 9 tot 12 uur ’s voormiddags. Eierlevering. De gewone veertiendaagsche eierinle- vering moet gedaan worden op Woensdag 14 April bij Odlel Beckaert. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Vancompernolle Magda lena. d. v. Oktaaf en Verbrugge Martina. Thorrez Roger, z. v. Jules en Van- houtté Maria. Overlijden. Blomme Leonie, 80 J. Huwelijksafkondiging. Coppé André, briefdrager, met Impens Godelieye, naais ter. Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 11 April gansch den dag door waargeno men worden door Dokter Leopold Van- denbroucke. Diksmuidestraat 10. Tel. Roe- selare 50.20. De Apotheek Degryze, Pype. Rita Verhenne, Barrierke. Greta Verhoye, Luchtbal. Antoina Claris'se, Beer. Paul Deblaere, Brugge- straat'. Overlijdens. Ernest Werbrouck, 60 j.» landbouwer, echtg. Maria Transez, Haze. Désiré Vancrayemeersch, 81 j., land bouwer, echtg. Silvie Spriet, Barrierken. Maria Denéweth, 59 j., huishoudster, echtg. Cesai» Vannieuwerburgh, Klooster straat. August Maenhout, 87 j., land bouwer, wed. Sophia Vanden Bon, Wil denburg. Rantsoeneeringsnieuws. Nu de nieuwe rantsoenkaarten afgele verd zijn, worden alle belanghebbenden er attent op gemaakt, zich tegen 10 April opnieuw bij den kleinhandelaar hunner keuze te laten inschrijven voor margarine, boter, suiker en smeerkaas. De niet-producenten van vroege aard appelen dienen zich alvast vóór 15 April te laten inschrijven ofwel bij de Wed. Lannoo ofwel in Belradio. Rood-Kruis. In den loop dezer week zullen de ver- pleegstSrs en andere juffrouwen deel uit makend van afdeeling Wingene, zich ten. huize aanbieden, ten einde de parochia nen gelegenheid te bieden, dit werk van sociaal hulpbetoon en steun aan de krijgsgevangenen, terdege te steunen. Zij rekenén terecht op en goed onthaal. RIJWIELDIEFTE Mej, Marie-José Depreitere, wonend* In dé' Eigenhaardstraat alhier, plaatst» haar rijwiel enkele oogenblikken aan d« kliniek in de Roeselarestraat. Toen z« eenige wijlen-nadien terug buiten kwam was de flets gaan vliegen. MEISJE VERDWENEN Zekere Simonne Hochepiere, oud 13 jaar, 'dochtertje van Camiel Hochepiera én wonende Nederweg 97, Izegem. werd Zondagavond door haar ouders berispt wegens ongehoorzaam gedrag. Toen z» Maandagnamiddag uit de school thuis kwam, veinsde zij nog een boodschap te moeten doen ip de Post. Zij keerde echter niet terug. Bij nader onderzoek bleek, dat zij zich naar het station begeven had en daar vertrokken was met den trein in da richting Roeselare. Sedert dien heeft men nog geen enkel spoor van het meisje kun nen vinden. ZijT is gekleed in een blauwen mantel met klein bleek-bruin pelsenkraagje, witte kousen en zwarte lage schoenen; ze is rond van gezicht, heeft donker- bruine haren en draagt een veelkleurigen strik in de haren. Degenen, die eenige inlich ting kunnen verschaffen, worden dringend verzocht onmiddellijk den naastbijgelegen politiepost of de rijkswacht te verwittigen. DIEVEGGE GESNAPT Toen landbouwer Hector Vinckier, wo nende in de Mispelstraat 10, Izegem, ’s morgens in zijn schuur kwam, bemerk te hij. dat er 4 groote en 8 kleine konij nen gestolen waren. Hij legde klacht neer bij de politie, die dadelijk huiszoeking deed bij zekere V. S., wonende in de Mispelstraat. Daar vond men vleesch van versch geslachte konijnen. V. S. bekende dan ook terstond, dat zij ’s avonds om 10 uur de konijnen uit den stal gehaald had. Als goede bekende wist zij, dat er nooit een enkele deur van schuur en stalling gesloten werd. Nog dienzelfden avond had zij de konijnen geslacht en gevild. Tijdens hare afwezigheid paste een zekere G. D. op haar huis. Zij ver klaarde gehandeld .te hebben uit nood. INGELMUNSTER Paardenkeuring. Op Woensdag 14 April wordt er te Ize gem een paardenkeuring gehouden. Alle paarden boven de 3 jaar moeten ter keu ring aangeboden worden en voorzien zijn van halster en leiband. Nieuwe rantsoenkaarten. Wie zijn nieuwe rantsoenkaart nog niet heeft afgehaald, kan deze slechts beko men op Maandag 3 Mei. Waarschuwing aan autobestuurders. Laatst heeft zich het geval voorgedaan, dat de autobestuurder Adolf Slosse, uit Roeselare, bij tamelijk mistig weer de twee sluitboomen van den overweg bij de Weststraat stuk reed. Slosse voerde ter zijner verontschuldiging aan, dat er geen waarschuwingslichten aan de sluitboomen waren aangebracht. De statieoverste ver klaarde echter, dat volgens de reglemen ten de bareelwachter niet verplicht is da weggebruikers met rood licht te verwitti gen, dat de bureelen gesloten zijn. Hij is wel verplicht te verwittigen, als het on geluk gebeurd is en de weg versperd is. Ook hier wordt dus de put gedempt, als het kalf verdronken is. Verloren. Zekere Bonte Marie, wonende in de Izegemstraat 80, Ingelmunster. gaande van de Izegemstraat door de Gravinne. straat, verloor haar geldbeugel, inhouden de: 30 boterzegels, 12 kaaszegels en 150 fr. in briefjes van 20 en 5 fr. De' eerlijke vin der wordt dringend verzocht het gevon dene terug te bezorgen. Een geheimzinnig geval» Zekere Valhoeder Jules, wonende Kort- rijkstraat 135 te Heule, werd rond 8 uur nabij’ de statie te Ingelmunster in zwijme lenden toestand aangetroöen, terwijl hij beweerde dat hij zijn velo verloren was. Bij nader onderzoek bleek, dat hij te Ize gem aangereden werd, waar hij een her senschudding opliep en na verzorging van een geneesheer naar Ingelmunster suk kelde. Zijn velo werd te Izegem terug gevonden. Velodiefstaüen» Zekere Rommel Jozef, Gentstraat 35, plaatste zijn velo tegen het huis van een kennis. Toen hij 5 minuten later bul ten kwam, was zijn velo verdwenen. Zekere Germaine Brugge, onderwij zeres, wonende Wilgenstraat 68, Roese lare, had haar velo op de speelplaats van de meisjesschool te Ingelmunster ge plaatst. Toen zij na de school naar huls wilde terugkeeren, was haar velo ver dwenen. DIEFSTALLEN In den nacht van 29 op 30 Maart jl. zijn dieven binnengedrongen in den kel der van het woonhuis van Nestor Macrten, Abeelèsteenweg, en hebben er de hand gelegd op ongeveer 15 kgr. smout, 20 kgr. gezouten varkensvleesch, 17 kgr. ge- stereliseerd vleesch en enkele flesschen likeuren. Een andere gelijkaardige diefstal werd gepleegd in den nacht van 1 op 2 April op de hoeve Wwe Decorte, leper- steenweg, waar de schurken eveneens het keldervenster hebben opengebroken en vervolgens uit den kelder 75 kgr. var kensvleesch uit de kuip ontvreemd heb ben, alsmede een pot met 6 kgr. smout en 4 brooden. r plancke Josane, d. v. Walter en Weynants Anny. De Keyser Paulette, d. v. Odilon en Sevnaeve Celina. Overlijdens. Vandecasteele Francine, 8 m., d. v. Andreas en Verduyn Godelieve. verbeke Gerard, 44 j., echtg. v. Pattyn Odila. Huwelijksafkondiging. Vantieghem Germain, arbeider, met Muylle Anna, in- pakster te Roeselare. Brand. Dezer dagen brak er plotseling brand uit bij Achiel Sabot, Oekenestraat alhier. Het huis is zeer bouwvallig en men was juist aan het bakken in den oven, die aan het huis paalt, waardoor waarschijnlijk de oorzaak van den brand gezocht moet wor den. Dank zij het spoedig ingrijpen van de Rumbeeksche brandweer, kon het huis gered worden. Alleen de stallingen wer den een prooi der vlammen. Het vee kon gered worden, doch 20.000 kilo stroo en een hoeveelheid vlas gingen in de vlam men op. Tijdens de blusschingswerken werd de pompier Louis Nuyttens licht ge kwetst door 'een instortende muur; hij kon echter weer spoedig zijn dienst her nemen. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Bostyn Maria, d. v. Jules en Decock Paula, Kortewagenstr. Cla- r'ysse Mark, z. v. Maurice en Bailleul Marguerite, Groenejagerstr. Vanwal- legem Johan, z. v. Herman en Sausen Marie, Grammenslaan. Huwelijken. Roels Camiel, v. Sint- Niklaas, met Vandorpe Clara, v. Ledegem. Vanwynsberghe Michiel, v. Moorsele, met Fosseg Bertha, v. Ledegem. Guyst Raymond, v. Moorslede, met Claeys Ma ria. v. Ledegem. Huwelijksbelofte. Decoene Daniel met Vangheluwe Paula, b. v. Ledegem. Overliidens. Scheidsman Karei, 78 j., Prov. Steenweg. Brugghe Cecile. 8 m., d. v. Jeroom en Denolf Julia, Rollegem- boschstraat. Demuynck Noël, 15 m., z. v.. Georges en Cuvelier Maria, Prov. Steenweg. Allegaert Albert, 27 j., echtg. v. Decru Leonie, Papenstraat. Voor uw kinderen. PJAMOC Te koopverscheidene schoo- I uraiivu ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. SINT-BAAFS-VIJVE Aangeslagen. Door de kontroleurs der vliegende brigada werd er onverwachts een huiszoeking gedaan bij de genaamde Devos A., wonende wijk Droogenbroodhoek. Een 50-tal kgr. gesneden en ongesneden tabak werden er m beslag ge nomen. Alles werd weggevoerd en proces verbaal opgemaakt. BURGERSTAND Geboorten. Masschelein Gudrun, te Geluwe. Breyne Marie, Buurtweg 27 Nr 39. Durnez Roger, Moorselestr. 24. Vansteenkfste Jozef, te Ledegem. Verhaeghe Hubert, te Geluwe. Krols Sonia, Weststr. 5. Piferoen Liliane, te Wevelgem. Coussement Nicole, Moes- kroenstr. 153. Commeyne Christiane, Bruggestr. 478. Decruynaere Lutgarde, te Geluwe. Derooze Christian, Rooze- str. 323. Vandaele Danielle, Rekkem- str. 38. Vergote Jozef, Lammerstr. 138. Decock Ginette, Ocstkaai 28. Huwelijksbeloften. Brysse Adriaan v. De Panne en Vanden Langenberghe v. Meenen. Leerg Albert en Decrose Eli sabeth, beiden v. Meenen. Lewyllle Roger v. Heule en Cnockaert Jacqueline v. Meenen. Vandecaveye Jules en Van- dekerkhove Alice, beiden v. Meenen. Vandejerre Heliodoor en Debondt Marie, beiden v. Meenen. Derek Gerard v. Meenen en Gobeyn Marie v. Waasten. Sterfgevallen. Simono Beatrice, 68 j., leperstr. 142. Vermot? Leopold, 64 j. Vandermeerschplaats 39. Hoornaert Elisabeth, 24 j„ Bruggestr. 90. Vanden- doorne Marie. 68 j., Benedictinestr. 9. Reynaerts Alfons, 80 j., Hoogweg 120. Overmeer Robert, 52 j_, Ambachtenstr. 27. Tavernier Valeer, 59 j„ Kortrijkstr. 12. OP ZWIER DOOR MEENEN Deze week is er weinig nieuws te Meenen. Bij Albert Hoengenaert', aardappel handelaar, leperstraat, werden uit zijn opslagplaats in de Wahisstraat, 150 kilos aardappels gestolen. Van een weide van Lelieur, vlashan- delaar, werden een groot aantal staken gestolen. Er werd verloren: door Honoré De smet, een brieventasch; door vrouw Ka- miel Verbeke. een brieventasch - in het postbureel; door Delbaere André, Lom merstraat 175, een bache. Er werd gevonden: door Ant. Del- tour, een geldtasch, en door Deloddere Julien, Bruggestraat 108, in zijn winkel, een geldbeugel. KUNSTGEBEURTENISSEN Zondag trad te Meenen, in de zaal van het Volkshuis, het koor Het Vendel uit Mechelen, onder leiding van Gaston I'ercmans, op. Het wa- een suksesvolle Burgerstand. Georgette Demeyere, genaamde Noyen Napoleon per rijwiel naar het Moederhuis, alhier gelegen Re- collettenpoort, gereden. Tijdens zijn be zoek, die een 10 minuten duurde, was zijn rijwiel, welke hij geplaatst had op den binnenkoer van het Moederhuis, door een stoutmcedigen rekel reeds ontvreemd. De dief 'moet op loer gestaan hebben, daar de koer van het Moederhuis geheel af gesloten was. TERUGGEVONDEN Uit de Majoorgracht werd door de ge naamde Geuts E. een rijwielraam boven gehaald. De man meldde zijne vondst aan de politie die vaststelde dat de kader het merk Kampioen droeg. ZONNEBEKE Vinger afgezaagd. Valeer Devogel, wonende Zandberg, in dienst van landbouwer Derycke, werd tij dens werkzaamheden met de zaagmachine dm rechtermiddelvinger afgezaagd. V, WAASTEN Dieven in de knel. In een textielfabriek werd eene hoe- I veelheid katoen gestolen. De daders, de 21-jarige R. Gruson en zijn 57-jarige va der Arthur Gruson, beiden uit Deule- monde, werden opgeleid. De zoon werd na onderzoek opgesloten. KOMEN Aangehouden. Jacques Francois, groentenwerkman, werd nabij de grens aangehouden met eene hoeveelheid vleesch die aangeslagen werd. Hij vrei'd opgesloten. WERVIK Smokkelaars gevat. André Carton, die met 34 kgr. tabak •de grens wou overtrekken, werd door de tolbedienden aangehouden en zijn tabak aangeslagen. Alfons Verbeke, door andere man nen vergezeld, wilde 105 kgr. tabak over smokkelen. Verbeke werd aangehouden en de tabak aangeslagen. De andere mannea Zaterdagavond een brevet .uitgereikt van TTT1Vd? bosschen tusschen Staden en,m«ïh i-- Houthulst werd in de laatste dagen een everzwijn gesignaleerd. Men ontdekte reeds de ligplaats, die echter verlaten scheen. Waarschijnlijk werd het opge- jaagd door een toevallige voorbijganger, waardoor het een andere ligplaats op zocht. Te oordeelen naar de talrijke ver woeste konijnenholen en -nesten, schijnt het. zich te voeden met jonge, wilde ko nijntjes. Men veronderstelt, dat het af komstig is uit Frankrijk. Daar deze dieren niet alleen schadelijk zijn voor de aanplantingen, doch tevens gevaarlijk zijn voor de voorbijgangers, zal er door de jachtwachters uit den om trek jacht op gemaakt worden. DE WARME BADEN De Heer Burgemeester verzoekt ons het volgende mede te deel en: Door de arbeidende klasse wordt er nog te weinig gebruik gemaakt van de pas ingerichte warme baden in de Roeselaar sche badinrichting. In Roeselare zijn er ten hoogste twee op de tien huizen met een eigen badkamer en dus zou men ver wachten dat de meesten van deze moder ne badinrichting gebruik zouden maken. Een tweede feit is, dat de toeloop den Zaterdag te groot is, terwijl op de andere dagen, vooral In den namiddag, het bad huis bijna verlaten ligt. Wie dus op zijn gemak een bad wil nemen en niet graag 22 jaar, wonende Generaal Lemanstraat, lang wacht, kome dus op een anderen J,- -■»s.-.ï -(jaK jall zaterdag. De laatste schikking7 voor de stortbaden is als volgt: Maandag: gesloten. Dinsdag en Woensdag: van 8 tot 9 u. burgers; van 9 tot 12 u. scholen; van 14 uur tot ’s avonds burgers. Donderdag: van 8 tót 9 u. burgers; van 9 tot 12 u. scholen; van 14 u. tot ’s avonds Weermacht. Vrijdag: van 8 tot 12 u. burgers; van 14 u. tot ’s avonds Weermacht. Zaterdag: van 8 tot 12 u. Weermacht; van 14 tot 16 u. vrouwen; van 16 u. tot ’s avonds mannen. Zondag: van 8 tot 12 u. burgers. BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT Worden dringend gevraagd. Roeselare: Lijnwaad- en wolwevers; 1 steenkapper; 1 metselaar en 1 metselaar- diender. Lichtervelde: 1 Timmerman; 7 meubel makers. Izegem: 1 Meubelmaker; 1 zolennaaier; 1 oppin ner; 1 machiennaaier. Sint-Eloois-Winkel: 1 Rekenplichtige (reizend boekhouder). Kortrijk: 3 Meubelmakers, 1 pedalist fdrukkerij), 1 hovenier, 1 keukenmeid; 20 grondwerkers; 40 pannen be werkers. Oostende: 1 steno dactylo; 1 haarkap- per: 1 kleermaker; 1 schoenmaker. Biizondere opdracht voor het muni- tionlager Post-Staden: *n 100-tal losse arbeidskrachten (mannelijke en vrouwe lijke) voor het Munition-Lager Houthulst (Post Staden). Zear goede werkvoorwaar- den. Nadere inlichtingen en aanmelding op het Arbeidsambt. Voor de kust: Een onbeperkt aantal werklieden van allerlei soort. Inschrijving uitsluitend in het Arbeidsambt. Zeer goede werk- en loonsvoorwaarden. Mogelijkheid om regelmatig naai- huis te keeren. De gelijke voeding en huisvesting. Nacht verblijf gratis. ONGEVAL Zondag was het schieting in het Park St Sebastiaan, Kattenstraat, Roeselare. Het toeval wilde, dat de toeziener van het Park, zekere Cyriel Defraye, een neerval lenden pijl op het hoofd kreeg, juist bo ven het oog. Er ontstond een gapende wonde en de getroffene verloor gedurende geruimen tijd het bewustzijn. Een bijge roepen geneesheer diende hem de eerste zorgen toe. LAUWE Diefstallen. De autogeleider Vandevyvere L., die ’s nachts wegens ongeval zijn auto langs de Gullegemstraat m den steek moest laten heeft ’s anderendaags vastgesteld dat dieven don wisselband afgehaakt en gestolen hadden. ’s Nachts drongen dieven in eene af hankelijkheid bij Tanghe Ach., handelaar, en stolen ei’ een dekzeil. BURGERSTAND van 1 tot 8 April 1943. Huwelijksafkondigingen. Armand Ne ve jans, diamantbewerker, met Simonna Billiau, z. b., beiden te Roeselare, Al bert Degryse, autogeleider te Oostnieuw- kerke, met Simonna Deruyck, naaister te Roeselare. Germaan Vantieghem, ar beider te Rumbeke, met Anna Muylle, In- pakster te Roeselare. Theophiel De- gryse, vervoerder te Roeselare, met Blanca Dewulf, schcenstikster te Izegem. Pal mer Castelein, metaalbewerker te Ardooie, met Simonne Dekiere, dienstmeid te Roe selare. Hendrik Vanden Bulcke, inge nieur, met Angèle Dejonghe, z. b., beiden te Roeselare. Reimond Desarranno, haarschikker, met Antoinette Dekein, be diende, beiden te Roeselare. Roger De- waele, wever, met Maria Goris, inpakster, beiden te Roeselare. Oscar Verhelle, ijzergietersgast, met Margareta Leflere, fabriekwerkster, belden te Roeselare. Juliaan Declercq, metser te Rumbeke, met wed. Maria Bostoen, met Paula Devos, z. b. te Roeselare, wed. Emiel Vandewyn- ckele. Emiel Gaytant, leurder, met Juliette Degrendele, leurster, beiden te Roeselare. Huwelijken. José Dupon, handelsbe diende, met Marie-Joséphe Janssens, z. b., beiden te Roeselare. Cyriel Desmedt, wever te Roeselare, met Flavia Saelen, dienstmeid te Moeskroen. Constantyn Soenen, olieslagersgast te Rumbeke, wed. Malvina Engels, met Maria Monteyne, z. b. te Roeselare, wed. Juul Vanmoerkerke. Geboorten. Erwin Decapmaker, z. v. Daniël en Irène Seynhaeve, Ommegang- straat 4. Andréa Seynhaeve, d. v. Al bert en Maria Deblaere, Kattenstr. 135. Simonna Devos, d. v. Gerard en Julia Vancoillie, Vijfwegenstr. 248. Andreas Depuydt, z. v. Odiel en Rachel Buyse, 2® wijk 82. Josane Delplancke, d. v. Walter en Anny Weynants, v. Rumbeke. Gabriël Kindt, z. v. Prosper en Mar tha Vancoppenoue, v. Lichtervelde. Liliana Dearie, d. v. Karei en Ennatha Major, v. Rumbeke. Gisèle Vanlokeren, d. v. Albert en Renilde Sieuw, v. Moor slede. Myriam Desutter, d. v. Fritz en Léa Esquenet, St-Amandstr. 153. Pau lette Dekeyser, d. v. Odiel en Celina Sey- naeve, v. Rumbeke. Norbert Duprez, z. v. Emiel en Helena Vanneste, Linker- vaartoever B. 184. José Vanhee, z. v. Edward en Irene Moyaert, Spinnerstr. 31. Reimond Dutry, z. v. Leon en Maria Verbeke, Gitsstr. 225. Rik Fieuw, z. v. Robert en Rachel Rottey, Diksmulde- steenweg 239. Odette Hüughe, d. v. Hendrik en Maria Hoornaert, Molexwtr. 27. Jacques Kerrinckx, z. v. Firmin en Julia Vanclooster, Rodenbachstr. 5. Rogier Kerwyn, z. v. Theoduul en Elvire Plets, v. Oekene. Diana Deckmyn, d. v. Gustaaf en Anna Lombaert, Mandel- dreef 21. Alairi Naert, z. v. Oscar en Josephine Bert, Groenestr. 155. Johan Samyn, z. v. Jeroom en Alice Vansteen- kiste, Fabriekstraat 18. Sterfgevallen. Bertha Degraer, 10 j., ■d. v. Cyriel en Margriet Vanlaethem, v. Zarren. Theresia Vercamer, 89 j., z. b., wed. Isidoor Es, v. Houthulst. Lucia Casteleyn, 89 j„ z. b., wed. v. Emiel Sarre, Noordstraat 56. Gustaaf Dehaene, 47 j„ z. b., echtg. v. Magdalena Ulin, O. L. Vr.- plaats 4. Constantyn Acx, 58 j„ landw., echtg. v. Leonia Delvoye, v. Oekene. GENEESKUNDIGE DIENST ep Zondag 11 April 1943. DOKTERSDIENSTEN 1. H. Dr P. Vanden Berghe. Rijselstr. 11; 2. H. Dr Willy Hostens, Ardooiestw. 22. APOTHEEKDIENST Mevr. Wyllemans, Ardooiesteenweg 2. TAXIDIENST: Heer- Nestoor Wauters, Spanjestraat 98. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK 1. H. G. Verstraete, Hof van ’t Henneken; 2. H. Camiel Yssers, Herdersstraat 96; 3. H. Ad. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. BLANKA GIJSELEN TE ROESELARE Op ultnoodiging van De Vlag hield de bekende Vlaamsche dichteres Blanka Gijselen Dinsdagavond in de bovenzaal van het stadhuis een zeer interessante en boeiende lezing over het onderwerp Dichters in de BrandingEén talrijk publiek was opgekomen om te luisteren naar het eenig mooie en opwekkende woord van deze kranige en edele figuur. Het was een onvergetelijken avond. EEN ONGEWONE GAST KONIJNENDIEFSTALLEN O Bij Decaestecker Camiel, alhier wo nende Capucienenstraat, werd in den nacht van Woensdag op Donderdag, 31 Maart op 1 April, binnengebroken in het konijnenhok, gelegen achter zijn woning. De dief ontvreemdde er een volwassen konijn. De politie werd op de hoogte ge steld van dezen diefstal. 4 Bij Migom Aimé, wonende Rijsel- steenweg, werden in den vroegen morgen van Vrijdag 2 April, twee konijnen ge stolen' Bij de Wed. Bottechia, gebuur van hierboven gemelde Migom, werd zelfden morgen ook een konijn ontvreemd. Klacht werd bij de politie ingediend. RIJWIELDIEFSTAL Dinsdag avond rond 19.30 uur, was de namën"d.e" viuöht Odiel ën BÜyse RaclrnL- Dedrie Liliane’, April en op Zondag 18 April treden de d. v. Karei en Major Ennatha. De- Lustige Vriendenop met het bekende KINDEREN VAN ÓNS VOLK »,’in vijf bedrijven. Deze drie vertooningen grijpen plaats in de feestzaal der Gilde, ’s Zon dags om 4 uur en den Maandag om 7 u. KINEMAS Programmas der week. Kinema Patria Groote Markt: Pa niek in ’t Cirkus boeiend cirkusdrama. Kinema Plaza Kruisstraat: «Licht in de duitsernisboeiende film. Ciné Palace, Groote Markt: Met den helm geborenVlaamsch gesproken succesfilm met Jefke Bruininckx. MOEDWILLIGE LANDBOUWER Door de kontrolediensten werd een in val gedaan bij Alois V., landbouwer wo nende te Emelgem. Het was immers ge bleken dat deze persoon aan zijn leve- ringsplichten te kort was gekomen. Er werd dan ook overgegaan tot de inbeslag name van 2250 kgr. aardappelen, 150 kgr. haver en 100 kgr. rogge. VERKEERSONGEVAL ’s Namiddags, rond 4.30 uur, werd de kleine Lia Carrein, 5 jaar, dochtertje van G. Carrein, wonende in de Vlietmanstraat, in de Gentstraat door een wielrijder om- vergereden. Het kind viel zwaar ten gron de en bezeerde zich erg aan de beenen. Na verzorging ter plaats werd het slacht offertje naar de kliniek der Roeselare straat gebracht. De aanrijder bekommer de zich niet om het ongeval en muisde er vandoor. Bekende figuur overleden. Zaterdagochtend is alhier Jufïr. Liza Vermeulen, zuster van den zoo gekenden en gevierden Vlaamscnën Volksschrijver Edward Vermeulen, overleden. Zij had den ouderdom van 86 jaar bereikt. Onze innige deelneming in den rouw bieden wij .langs dezen weg aan. GITS Burgerstand. Geboorten. Claeys Godelieve, d. v. Albert en Marlette Depreitere. Spruytte Margriet, z. v. Leo en Verlinde Martha.. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Magda Baert, d. v. Lucien en Julia Vanmaele. Huv/elijk. Emiel Delanoye met Mar- garetha Maes. Overlijdens. Daniel Devloo, 7 m., z. V. Albert en Laura Degroote. Tim- perman Lucia, 83 j„ echtg. v. Eduard Meeuws. Elisa Teetaert, 70 j., wed. v. August Lootens. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondigfingen.. Lanck- sweert Gerald, student te Brussel, met Burggravin de Jonghe D’Ardoye Moni que. De Roubaix Georges, monteerden met Decraene Regina, knoopenmaakster te Izegem.. Geboorten. 'Dierckens Noël, z. v. Je room en Devriendt Martha, Berglingmo- lenstraat. Seys Frans, z. v. Leon en Lanssens Urbanie. Wijk de Statie. Feys Marcel, z. v. Camiel en Houthoofd Elvira, Berglingmolenstr. Pattyn Viviana, d. v. Joseph en Vanpucke Marie, Doelstok. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Depuydt Andreas, z. v. jljmuiö xvuxjöv, xju.yvu.ciu. xicu 'S5&2 het -Arbeidsambt was versterkt O moet zetten, dan Zlit ge WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Roza Busschaert. Rita Doutr' igne. Hervé Balcaen. Moni que Vanthuyne. Lieven Vanheuver- beke. Klara Damman. Huwelijk. Maurice Devreese met Ga briella Demeyer. Sterfgevallen. Paulette Bossuyt, 7 m. August Vandenbogaerde, 84 j. Ongeval. Maurits Ysebaert uit Vichte kwam met zijn driewieler langs de wijk Nieuwen- hoveter hoogte van de herberg De Halve Maanin botsing met een stil staande wagen. Bovengenoemde die ten gronde plofte werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. De bijgeroepen genees heer stelde vast dat het slachtoffer een breuk aan den schouder had opgeloopen benevens tal van lichte kneuzingen óver gansch het lichaam. Balen vlas aangeslagen. Bij de genaamde Henri Colpaert-Van- thuyne, wonende Loskaailaan, werden door Je kontroleurs verscheidene balen vlas ontdekt in een achtergqbouw. Alles werd in beslag genomen. Erge val. Louise Decraemer, weduwe Pieter Blom me, wonende J. Stormestraat, stond ’s nachts op en bij een misstap deed de vrouw zulk een ergen val dat haar rech- tervoorarm gebroken werd. Aanhouding. Er werd overgegaan tot de aanhouding van Jozef Bohez, wonende Stationstraat alhier. Deze persoon, die drukkersgast is, had zich plichtig gemaakt aan het ver vaardigen van groote hoeveelheden val- sche taksbandjes. De rijkswachters kon den dan ook beslag leggen op deze band jes evenals op het materieel, dienende tot het vervaardigen van deze bandjes. De kerel werd in het gevang opgesloten terwijl het onderzoek naarstig wordt voortgezet. MOESKROEN Kleederen langs het water. Langs de boorden van het water heeft men kleederen ontdekt waarin papieren zaten op naam' van Marcel Vermaute, die "sedert eenigen tijd onvindbaar is. Dieven aan ’t werk. Bij middel van valsche sleutels zijn ’s nachts dieven binnengedrongen in de autobergplaats van Valere Derveaux, Cou- veriestraat. Zij werden in hun werk ge stoord, omdat de bewoners opgestaan wa ren. Niettemin hebben zij eene hoeveel heid zeep medegenomen. 200 Kilo tabak gestolen. ’s Nachts zijn dieven binnengedrongen op de hoeve van Albert Coussement. Óp den zolder hebben zij ongeveer 200 kilo tabak in bladeren gestolen. BURGERSTAND van 1 tot 8 April 1943. Geboorten. Marie Degraer, Loofstr. 43 (v, Heule). Liliane Vanhauwaert, Budastr. 30 (v. Moorsele). Pierre Co- saert. Budastr. 30 (v. Aalbeke). Nicole Bovyn, Loofstr. 40 (v. Marke). Marlette Vanryckeghem, Marionetten 66. Ber tha Smits, Loofstr. 43 (v. Waregem). Werner Lauwers, Zwevegemstr. 52. Marguerite Van den Bulcke, Hugo Ver- riestlaan 97. Nelly Dewaele, Loofstr. 43 (v. Zwevegem). Paul Vandenbroucke, Budastr. 30 <v. Bavikhove). Eric Van- coppenolle, Budastr. 30 (v. Waregem). Hans Esprit, Loofstr. 43 (v. Heule). Jacqueline Bohez, Hugo Verriestlaan 98. Charlotte Decadt, IJzerkaai 48. Maurice Cnockaert, St-Denijsstr. 237. Noël Davie, Abdijkaai 8. Freddy Roose, Loofstr. 43 (v. Marke). Etienne Deio- belle. St-Denijsstr. 200. Ingrid Degryse, Stasegemstraat 90. Huwelijksaankondigingen. Alfried Van Landuyt, drukker, Loodwitste. 34, en Gabrielle Bardyn, dienstmeid, Graan markt 5. Alfons Desmet, schipper te Ingelmunster, en Maria Clarysse, z. b., Moorinneste. 27. Joseph Welvaert, be diende. Gulden Sporenlaan 19, en Julia Debrabandere. handelaarster, Veldste. 108. Werner Delaere. registeatiebediende, Voorzienigheidstr. 82. en Maria De Bos- scher, z. b.. Vaartstr.'99. Adelson Claer- hout, houtbewerker te Heule, en Gode- lieva Messeaen, houtbewerkster, Recol- lettensteaat 20. Andreas Rogge, meu belmaker. Goedendaglaan 18, en Pulchérie Van Parys, strijkster, Vandammebeluik 3. August De Clercq, meubelmaker, Vre- delaan 17. en Juliana Van Sieleghem, z. b.. Elisabethlaan 26. Leo Bonte, han delaar. Zandstr. 8. en Herna Lebon, z. b., Roterijste. 43. Willem Deglorie, bedien de, Zwevegemstr. 80, en Maria Van Cau- wenbsrghe. bediende, Gulden Sporenlaan 49. Robert Vandevoorde, nijveraar te Izegem. en Nellv Decock, z. b., St-Denijs- straat 78. Roger Vincke. werktuigkun dige te Aalbeke, en Joanna Moreels, sppelster te Aalbeke. voorh. te Kortrijk. Albrecht Vandeleene, spoorwegwerker, Loodwitste. 61. en Nelly Maes, pelsenbe werkster te Harelbeke. Huwelijk. Marcel Verschuere, wever, Doornikwijkstr. 141, en Marie-Louisa Dhönt. z. b„ Sint-Denijsstraat 207. Overlijdens. Louisa Cremmery, 88 J., wed. v. Frederik Carrette, St-Deniisstr. 162. Leonardos Depraetere. 77 j.. Voor straat 48. Leontine Boute, 80 j., Begijn hof 7. Leonia Vereecke, 75 j.. wed. v. Alfred Deiporte, Groeningelaan 21. Leo De Praetere, 50 j., pannenwerker, echtg. v. Rachel Van Troys, Loodwitste. 38 Petrus Verlinde, 75 1.. wed. v. Sylvie Hsldenbergh. Heulesteenweg 35. Irma Vandendorpe, 62 j„ echtg. v. Charles Salembier, v. Bellegem. Henri Van Nieuwenhove. 73 j.. wed. v. Fidelina Le fevre. Overleiestr. 41. Silveer Clincke- mailiie. 21 j.. postbediende, v. Heule. Remi Decuynere, 86 j., wed. v. Octavie Labens. Beekstr. 15. Achiel Decock, 60 j.. verver, echtg. v. Eudoxia Verkest, Stasegemsteenweg 20. Omer Blovart, 35 j..' dagbladverkooper. echtg. v. Elza- Paula Clae-hout. Proosdijste. 60. Alida Declercq, 57 j., echtg. v. Remi Vuylsteke, v. Gullégem. Marie Verdonckt, 74 j., wed. v. Gustaaf Messens. Kanonste. 11. Victor Devos. 45 i.. wagenmaker, echtg. v. Gabrielle Vanctenbi’lcke. v. Beveren- bij-Körteiik. Julius Catelein, 80 j.. wed. v. Pharaïlde Vanlede, Voorstraat 48. VAN ALLES WAT Jammerlijke verdrinking bij het kanovaren. De 22-jarige Clinkemaille Silveer, tele grambesteller, d.d. brievendrager, wonen de Hugo Verriestlaan 146, te Heule. on gehuwd, oudste van 7 kinderen, was aan ’t kanovaren in de Leie, ter hoogte van den lusttuin «Wikings», toen het bootje plots kantelde. De jongeling verdronk vooraleer hulp kon geboden worden. Tra gische bijzonderheid, hij kon zwemmen maar werd waarschijnlijk door een bloed- ondrang getroffen. Zijn jongere kameraad die bij hem zat. kwam ook in het water terecht, deze laatste kon niet zwemmen maar had de koelbloedigheid zich aan het bootje vast te klampen en kon zich aldus redden. Het lijk van den verdronken Clin- kcmaille werd kort nadien opgepikt en naai- het doodenhuisje van het stedelijk hospitaal overgebracht. DE Wiener Sangerknaben De Wiener Sangerknabentraden Zondagavond op in den Stadsschouwburg die nokvol was geloopen. Het eerste ge deelte van het concert was gewijd aan religieuse, volks- en xxjlyphonische liede ren. waaronder verscheidene werken van Vlaamsche Meesters en besloot met de gekende «An der Schonen blauen Donau». Het begeesterd publiek bracht de won- derknaneneen langdurige en verdien de ovatie zoodat tal van blsnummers moesten uitgsvoerd worden. Vervolgens werd de komische opera Er allein 1st schuld van Christoph Gluck opgevoerd. De jeugddige artisten omnopten zich hier als fijne acteurs. Ook dit gedeelte van hrt programma bekwam den grootsten bijval. D osf elvoordracht. In het kader der Dosfelvoordrachten zal de Hr J. Custers oo Zondag 11 Anril. te 10 uur. in de bovenzaal van het stad huis. spreken over Kuituur en Urbani satie Peguy de levenswekker Dr M. Vandekerckhove, zal Woensdag avond 14 April, te 19.30 uur, in de boven zaal van het stadhuis, een voordracht houden met als onderwerp Peguy de levenswekker TOONE ELLEVEN BALLETTEN. De prachtige Russi sche en Italiaansche balletten en dansen, onder leiding van Mevr. Liesel Heöfi, en welke in De Tzarewitchvoorkomen, zullen heel zeker een groot aandeel bren gen aan den bijval welke deze prachtige spektakel-operette van Fr. Lehar te ge- moet gaat. Daar de vertooningen van 4, 11 en 18 April zoo goed als uitverkocht zijn, en er nog steeds aanhoudend naar plaatsen wordt' gevraagd, heeft het Ko- miteit voor het inrichten van Kunstver- tooni'ngen besloten een vierde voorstel ling te geven op Maandag 26 April (2° Paaschdag) te 14.45 uur. namiddag. Dinsdagavond trad Willem De Meyer op in de groote zaal van het Stadhuis met een liederavond. Hij oogstte een ver diende bijval. Beide gebeurtenissen werden op touw gezet dooi- «Kunst voor Allen» en «Volk en Kunst» onder bescherming van het Stadsbestuur. DAVIDSFONDS Op Woensdag 14 April 1943, tweede Keurvoordracht door letterkundige André Demedts, over den grooten Nederland- schen bekeerling Joost van den Vondel. Door onvoorziene omstandigheden is Ad- vokaat Mich. Vandekerckhove belet te Meenén op Donderdag 15 April te komen spreken over Péguy Leden brengen vrienden mee naar het Middenstandshuis, te 7.30 uur. Inkom geld 5' fr. BIJ DE «DE VLAG» Zeventien leden der De Vlag en van de Algemeene SS-Vlaanderen uit Meenen hebben zich gemeld voor het Oostfront; over een achttal dagen vertrekken reeds twee dier leden naar de opleidingskam pen; tevens zijn enkele mannen van de Watfen-SS, van de NSKK en der O.T. in verlof; de De Vlag neemt deze gele genheid te baat om een kameraadschaps- feest in te richten op Zondag 11 dezer, te 18 ure, in de De Vlashaard», Brugge- straat. Niemand mag ontbreken. Door de De Vlagkunnen enkele jonge mannen en ouderen van jaren aan net werk gesteld worden. Vraagt inlich tingen bij den cjlleider, Marcel Cardoen. Op Zaterdag 17 April verschijnt de nieuwe weekuftgave van de «De Vlag», BALMINGDit strijdblad wordt het blad van gansch Vlaanderen. Waarom zoudt ge het niet koopen en lezen? Bal- mingzal een der beste kultuurbladen zijn. WEVELGEM Tabak aangeslagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 23.15 uur, bevond de plaatse lijke politie zich op dienstronde in de Lauwestraat, alwaar zij twee wielrijders in haar richting zag aankomen. Op het zicht der politiemannen poogden de wiel rijders ongemerkt zich van hun last te ontmaken waarvan zij drager waren. Doch hun opzet mislukte want bij nader onderzoek werd er vastgesteld dat hunne fciiF" Zie vervolg hiernevens. ifiArtJWWWVUVWWVWWWVfcWWWVVWWWWJAWWWWIrtflAAAJWw HEULE Ongevallen. Toen vrouw J. Arneye, wonende Plaats, van een boodschap per fiets te rugkeerde, is zij nabij haar woning zoo ongelukkig gevallen, dat ze den linker voet gebroken werd. Dr A. Verhelst ver leende haar de beste zorgen. De genaamde Riohard Omez, wo nende Hemel weg, kwam, terwijl hij als metser aan het werk was, in de Doornik- straat te Kortrijk, zoo ongelukkig te val len dat hem de twee beenen gebroken werden. Hij werd met een ambulance- wagen naar zijne woning over gebracht. Eene langdurige werkonbekwaamheid zal het gevolg zijn van dezen kwaden val. Diefstal. ’s Nachts zijn kwaaddoeners, nadat zij gepoogd hadden bij den landbouwer Al tons Vancraeynest, wonende Groenstraat, in te breken, doch verjaagd werden, bin nengedrongen in de hofstede der Wed. Ch.-L. Foulon, Vier Lindenstraat. Een volwassen zwijn werd ter plaats afge maakt en medegenomen. Brand. De landbouwers van Heule, welke ver plicht zijn stroo te leveren, moeten dit samenbrengen op de Stationskaai te Heu le, alwaar net geperst wordt vóór de ver zending per spoor. Een stapel van 60 a 70.000 kgr. geperst stroo welke gereed was voor het laden, Is ’s namiddags rond 5.30 uur door tot nu ongekende oorzaak in brand geraakt. De plaatselijke brand weer, spoedig door den stationschef ge alarmeerd, was seffens ter plaats, en viel met groot materiaal den stapel, welke in een echten vuurpoel was herschapen, aan. Met 8 lansen werden gedurende méér dan 3 uur ontzaglijke hoeveelheden water in de vlammen gespoten waarna de brand als omschreven kon worden aanzien. Den ganschen nacht bleef een wacht ter plaats om heropflakkeringen te dooven. HARELBEKE Aanrijding. Toen M. Vervaecke, wonende Overleie, naar school kwam, werd hij juist voor de brug aangereden door een zware vracht auto. Het wiel scheerde juist den voet van den jongen. Dit lichaamsdeel werd, dan ook gekwetst. De autorijder vervolg de zijn weg zonder naar zijn slachtoffer om te zien. Een auto tabak aangeslagen. Donderdagavond werd door de rijks wacht op het gehucht Klein Harelbeke ten nadeele van zekeren D... een heele auto tabak aangeslagen. De buit, die ver scheidene honderden kilo tabak bevatte, werd in veiligheid gebracht. DEERLIJK Doodelijk ongeluk. De 40-jarige schrijnwerkersgast Buyze Alard. in dienst van den meubelfabrikant Degezelle J„ Schoolstraat, kwam des avonds omstreeks 10.30 uur met eene stootkar van eene levering huiswaarts, in gezelschap van den zoon van zijn pa troon. Ter hoogte van den wijk Belgiek en ofschoon'de stootkar licht had, werd de geleider plots langs achter dooi- een auto aangereden en kreeg den disselboom in den onderbuik, terwijl de zoon Dege zelle en het voertuig weggeslingerd wer den. Tengevolge van den schok is de auto wat” verder in den gracht terecht geko men. 'De ontboden geneesheer deed het ongelukkig slachtoffer per Roode-Kruis- auto naar een kliniek overbrengen alwaar deze ér enkele uren nadien aan de gevol gen van het ongeval bezweken is. De auto die zónder nummerplaat noch licht was en aan smokkelaars van tabak zou toe- behooren, werd door de rijkswacht in be slag genomen. Het ongelukkig slachtoffer laat .eeïie weduwe met twee minderjarige meisjes achter. Het ijselijk ongeluk heeft hier groote beroering verwekt. Vraag aan uw Briefdrager AANGESLAGEN Door de Rijkswacht van Roeselare wer den de volgende waren aangeslagen: 1) 16 Kilo tabak ten nadeele van Ivon- ne Dewilde, echtg. v. Leonard Popeller, wonende 3» Wijk 40, Moorslede. 2) 18 Kilo tabak ten nadeele van Maria Lippenois, echtg. v. Urbaan Derycke, wo nende Vierwegstraat 23, Roeselare. NOG STEEDS TABAKDIEFSTALLEN 1) Bij Demuvt René, wonende Wijk Sleyhaeghe, Oostnieuwkerke, werden 300 kilo tabak in bladeren gestolen. 2) Bij Missiaen André, wonende Span- jestraat Oostnieuwkerke, werden ’s nachts 830 kilo tabak gestolen. DIEFSTAL BIJ Gustaaf Boomgaert, wonende Git- schestraat 60, Roeselare, werd een vet konijn gestolen. WINTERHULP ROESELARE Uitreiking Koolkaarten Nr 30. De ge- steunden bij Winterhulp kolenhandel, worden verzocht hun nieuwe kolenkaart, deel 30/5 te komen afhalen op de vol gende dagen; Maandag 12 April, de straten van 1 tot en met 45. Dinsdag 13 April, nrs 46 tot en met 90. Bruggestraat 44, is open tot 12 uur Woensdag 14 April, nrs 91 tot en met 135. Donderdag 15 April, nrs 136 tot en m. 183. De persoon, die de kolenkaart afhaalt, moet in het bezit zijn van de Winterhulp- niet-eetbare producten en de oude kon- trolekaart Nr 30. UNIE HAND- en GEESTESARBEIDERS Op Dinsdag 13 April krijgen we te Roeselare in de Zaal Patria, om 7.30 uur ’s avonds, het Kleinkunst-Kabaret Van dit ën dat, van alles watDeze kunst avond wordt gegeven voor de families van de arbeiders, die werkzaam zijn in Duitschland of Frankrijk en voor de Unie-leden. Een zeer puik programma, dat Iedereen ten volle zal bevredigen. De ingangsprijs is algemeen vastgesteld op 2 fr. EEN SOBERE, DOCH TREFFENDE PLECHTIGHEID Zondagnamiddag, om 3 uur, had op de Groote Markt te Roeselare, de plechtige vaandeloverhandiging en belofteaflegging plaats van de Dietsche Blauwvoetvendels, Gouw Houtland. Vele kameraden en ka- meraadskes en een groote menigte be langstellenden woonden deze treffende plechtigheid bij. IETS OVER HUURPRIJZEN EN PRIJZEN De Heer Quintens, Adjunct-inspecteur bij de controlediensten, richt een drin genden oproep tot de bewoners van het Arrondissement Roeselare. Ik ben er van overtuigd, dat er na den Oorlog vele boerenpachten opgeslagen zijn; vele huurprijzen werden verhoogd. De menschen klagen en ze zijn zelf de schuld van hun ellende. Waarom komen ze zich niet meldëb bij het gewesthoofd, den Heer Boens, politiebureel Kamer 19. Zonder eeriig nadeel voor hen zelf, zal deze kwestie daar opgelost worden. Het zelfde geldt voor de schoenwaren. Ik ben er zeker van, dat op het oogenblik nie mand' met een schoenbon schoenen kan koopen aan den vastgestelden prijs. We noemen hier nog de ijzerwaren e. a. Het zal ten slotte zoover komen, dat er hoe genaamd niets meer is, dat men aan een fatsoenlijken prijs kan krijgen. Als slechts een klein percentage van het publiek ak- tief met ons mee wilde werken, dan zou den w'e in staat zijn de prijzen te sterili- seeren. Wij vragen daarom dringend ons bij voorkomende gevallen te verwittigen. Dit is geen overdragen of verklikken; dit is een goed en nuttig werk in het belang van de gemeenschap, in het bijzonder van d"e werkmenschen. HET VENDEL IN ROESELARE ’t Is onbegrijpelijk, maar het is toch een feit, dat Zaterdagavond bij de komst van het Vendel de Patriazaal slechts half ge- vuig was. Hat is voor ons een raadsel, hoe 1 men zulk een topgebeurtenis kan negee- ren. Staat de kuituur in onze stad dan op zoo'n laag peil, dat slechts clowns, goo- chelaars en danseressen een volle zaal weten te trekken? Roeselare heeft zich Zaterdagavond een brevet uitgereikt van een naam, dien we maar niet zullen noe- —en. De aanwezigeif- hebben kunnen genie- ten van een prestatie, zooals zij er nog maar zelden een gehoord hebben. Alles was zoo tot in de kleinste finesse volmaakt afgewerkt, dat de toehoorders in stomme verbazing doch trillend van intens kunst- genot ademloos hebben toegeluisterd. Wij kunnen niet anders dan in stilte wen- schen, dat het Vendel spoedig in Roese- lare moge terugkeeren. DE ROESELAARSCHE VOLKSCONCERTEN Op Donderdag 15 April komt nu vast en zeker Fud. Candrix met zijn amuse- mentsorkest, afgewisseld met variété- nummers, naar Roeselare. Candrix deed zoo pas een succesrijke omreis van 14 da- gen in Parijs. Nog deze maand vertrekt hij met zijn orkest naar Monte-Carlo. Desniettegenstaande is het toch nog ge- lukt voor Roeselare een contract af te sluiten. Waarschijnlijk krijgen we binnenkort - ook nog den impressiaro James Ketels In Roeselare terug, met een gansch nieuw variétéprogramma, nog sterker dan het zoo gesmaakte programma van 10 Maart. PATRIASCHGUWBURG ROESELARE Op Zondag 18 Anril zal op algemeene aanvraag het Dickson-gezelschap nog- 1 maals spelen de revue «Stilte! Wij draaienHet bekende Catalina-ballet 1 zal haar medewerkine' verleenen. Ter wille van de buitengemeenten zal de opvoering 1 om 5 uur beginnen. Op 25 April. 1» Paaschdag, zal door het Schoun-gezelschap opgevoerd worden de bekende operette De Neef uit het Oos ten Op 26 April, 2’ Paaschdag, treed het Schoupgezelschap nogmaals op met de operette Sepp’ldie den vorigen keer een overdonderend succes kende. Verder werd reeds met den Kon. Nederl. Schouwburg van Gent gecontracteerd voor de opvoering van «Beatrijs», met Tilleke Vanspeybrouck in den titelrol. VOLKSVEREDELING Zondag 11 April, om 4 uur, tweede op voering van De Witte Nondrama in 6 tafereelen door de gunstig gekende too- neelgilde Volksveredeling Deze opvoe ring staat onder regie van den Heer H. Hesselinck. Dus nogmaals twee topgebeurtenissen SPORT F. C. Roeselare. Daar zijn er voorzeker velen, die zich af vragen: Wat scheelt er eigenlijk in de Club? Sommige clubs verbeteren, terwijl het einde nadert, enkele verslechten. Zoo is het snel, dat de Club momenteel demonstreert slechts een. schaduw van dat van in het begin van het seizoen. Individueel zijn het allen spelers van beproefd formaat; de clubgeest is zoo gezond, als maar mogelijk Is. Club begon Zondag jl. zeer sterk. Het eer ste doel van Mestiaen aan de 7“ minuut was een prachtdoelpunt. Daarna kwam er meer evenwicht. Na de rust domineerde Laken op overtuigende wijze. Men neemt dan zijn toevlucht tot verandering in de opstelling, doch het is te begrijpen dat ook dit genees middel faalt, as.de fut er uit Is. Daar hangt dan een zekere loomheid over de spelers, een onzekerheid, een twijfelachtigheid; er wordt niet op tijd gereageerd en wanneer het fluitje gaat, zuchten we: Goddank, dat het gedaan is. En zoo wordt een wedstrijd verloren, die in normale omstandigheden gewonnen had moeten worden. Het zal zaak zijn voor onze sympathieke Clubjongens, kop boven water te houden en een laatste krachtinspanning te doen om met eere te eindigen. De Vlaamsche Pen. Zaterdag jl. was «De Vlaamsche Pen» op bezoek te Roeselare. ’s Morgens werden ze verwelkomd door Burgemeester Demoen en Schepen Ingelbeen. Daarna werd een leer zaam bezoek gebracht aan de Brouwerij Ro- denbach, waar ze zeer hartelijk ontvangen werden door den Bestuurder, Heer Lambert. Oin 2.30 uur begon de voetbalwedstrijd. De Vlaamsche Penstelde het volgende elftal op: Belaey; Guido Van Wynendaele, Meganck; Willem Van Wynendaele, Degrae- ve, Van Herreweghé; Verhaeghen, De Backer, Schoutteten, Louis Ronse, Buytaert. Het elftal van L;! met enkele goede krachten uit Roeselare, o.a. 1 Armand Dubois. We moeten toegeven, dat het spel onze verwachtingen verre overtrof. Belde elftallen gaven zich geheel en er waren talrijke momenten van zeer goed spel, zoo dat het werkelijk een boeiende wedstrijd werd. «De Vlaamsche Pen» beschikt over enkele zeer goede krachten. We noemen hier slechts: Schoutteten, Ronse, Degraeve. Gui do Van Wynendaele en a. Gelijk spel zou de verhouding beter weergegeven hebben. De wedstrijd werd bijgewoond door Burge meester Demoen en Schenen Ingelbeen; ook het Bestuur van de Club en het Stedelijk Sportcomité waren vertegenwoordigd. We hopen «De Vlaamsche Pen» nog eens terug te zien in Roeselare. BURGERSTAND Geboorten. Silvère De Jonckheere, z'. v. Adile en Maria Vanderbeke, 1» wijk 55. Johan Decavele, z. v. Oscar en Maria Van Coillie, v. A^irsele. Liliane De Cock, d. v. Albert en Paula De Craemer, Kortrijkstr. Johan Claus, z. v. Camiel en Germana Cuvelier, v. Pittem. Gil bert Minjauw, z. v. Remi en Adrienne Verstraete, v. Markegem. Joseph De- pla, z. v. Oscar en Elza Verraest, Wittestr. Dirk Marysse, z. v. Marcel en Esther Lecluyse, v. Oeselgem. Noëlla De Win ter, d. v. Maurice en Julia Vandevelde, v. Wakken. Antoon Haeck, z. v. Emile en Mariette De Meese, Luchtbalstraat. Noël Verholle, z. v. Felix en Dina Ver- faillie, v. Meulebeke. Denise Francois, d. v. Remi en Paula De Vooght, v. Pittem. Luc Deblaere, z. v. Polydore en Maria Van Dierdondk, v. Dentergem. Johan Demeyere, z. v. Willy en Victoria Bel- mans, v. Wingene. Eric Van De Walle, z. v. Emiel en Elza Hellyn, Markt. Ber trand Van den Broecke, z. v. René en Hilda Valcke, v. Dentergem. Overlijdens. Ivo Van Daele, 78 j., echtg. Cool Marie, Hospitaal. Romain Vanrenterghem, 4 m., z. v. Adhemar, 5» wijk. WINGENE Geboorten. ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker Florent Laleman, Groote Markt. BURGERSTAND Geboorten. Annie Beauprez, d. v. Omer en Marie Vandeputte, Weezestr. 70. Magda Vanlerberghe, d. v. Leo en Ra chelle Debal, Ameyestr. 61. Carlos Remmerie, z. v. Maurits en Germana Herreman. v. Ingelmunster. Andréa Vandewaetere, d. v. André en Clara Sabbe, Roeselarestr. 72. Geert Herreman, z. v. Gabriel en Godelieve Vanoverbeke, Sta tiestraat 40. Carlos Laridon, z. v. Va- lère en Paula Samyn. Molenhoekstr. 8 a. Roger Deven, z. v. Maurits en Genove- va Cbuvreur, v. Oekene. Rika Van Ackere, d. v. Roger en Margareta Van- keirsbilck, Lendeledesür. 38 n. Eddy Lanssens, z. v. Achille en Zélia Vanden- berghe, v. Ingelmunster. Rosa Van- moeri, d. v. Arthur en Clara Grymonprez, Hondstr. 24. Christin Deschryvere, z. v. Roger en Henriette Deprez. Kerkplaats 2. André Van Hauwaert, z. v. Cyrillus en Alida Gaillaert, v. Ingelmunster. Gilbert Vandewiele, z. v. Maurits en Pharaïlde Andries, v. Lichtervelde. Overlijdens. Erik Arneye, 15 d., z. v. Marcel en Paula Deschryvere, Roeselare straat 282. Joseph Dejonghe, 36 j„ likeurhandelaar, wed. v. Esther Eyckmans, Dam 26. Camillus Roelens, 71 j., z. b., echtg. v. Sylvie Esprit, Tinnepotstr. 4. Huwelijk. Albert George met José- phine Vanbeylen, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Henri Car- rez, v. Doornik, met Paula Godderis, v. Izegem. André Christiaens, v. Ingel munster, met Ivonne Coussement, v. Ize gem. Hilaar Deforche, v. Ingelmunster, met Marguerite Vandommele, v. Izegem. Theophiel Degryse, v. Roeselare, met Blanche Dewulf, v. Izegem. Emile Vansteenkiste met Mariette Devriese, b. v. Izegem. Georges Deroubaix, v. Ar dooie,’ met Regina Decraene. v. Izegem. Robert Vandevoorde. v. Izegem. met Nelly Decock, v. Kortrï.ïk. Paul Allos- serie met Laura Catteeuw, b. v. Izegem. DAVIDSFONDS In de reeks Keurvoordrachten hebben wij Zondag 11 April de tweede voordracht met den bekenden redenaar, Dr. M. Van dekerckhove, Advokaat te Kortrijk, die de edele figuur van den hoogstaanden Franschen bekeerling Charles Péguy zal belichten. Ook deze voordracht gaat door in de feestzaal van het St-Jozefscollege, te 19.30 uur zeer stipt. De opkomst naar de eerste Keurvoor- dracht heeft alle verwachtingen overtrof- fen; het bestuurscomité is er van over- tuigd dat ze voor deze tweede voordracht niet minder flink zal zijn. Voor wie er nog geen bezit zullen toegangskaarten te koo.p zijn aan den ingang. TOONEEL Morgen Zondag, alsook op Maandag 12 Warm een kwart liter water, voeg er bij een soeplepel suiker en 30 gram Cibine (geconcen treerd), dat gij bij uw apotheker zult vinden. Goed dooreen mengen tot alles volledig opge lost is en ge hebt als dan een flinke kwart liter goede hoest siroop. Dosis: kinderen van 8 tot 12 jaar: 1 dessertlepel; kinderen van 3 tot 8 jaar: koffielepel; volwassenen: 1 soeplepel. (Al tijd na de drie voornaamste maaltijden en vooraleer slapen te gaan). Knip dit recept uit en bewaar het. DADIZELE Burgerstand. Geboorte. Depraeter Wilfried, z. v. Petrus en Noyelle Yvonne. Huwelijk. Decat Antoon, v. Geluwe, met Óasier Martha. Overlijdens. Cornilile Virginie, 79 j. Dëcherf Carlos, 6 d„ z. v. Maurits en Staessen Agnes. Winterhnlp-Tooneel. Zondag 28 Maart en Zondag 4 April werd er door de plaatselijke tooneelgroep, telkens voor een goed gevulde zaal, het vroolijke spel opgevoerd Amor is wis- pelteurig... Het publiek was uiterst tevreden en onze tooneelgroep Onder Onsheeft zonder twijfel de sympathie van alle tco- neelliéfhebbers veroverd. Daar alle in komsten ten goede komen aan de min derbedeelden, dankt Winterhulp alle spe lers van Onder Onsvoor hun mede werking. MOORSLEDE Dievenbende aangehouden. In verband met de tabakdiefstallen ge pleegd bij de Weduwe Descamps, wonen de Bruggesteenweg ta Poelkapelle, werd een aanhouding gedaan. Een zekere Ivo Vlaeminck, uit Passchendale, bij wien de gestolen tabak verborgen werd (36 balen) werd door de Rijkswacht van Moorslede aangehouden. Eerst loochende hij, maar bekende daarna zelf en zijn medeplichti gen. Vier personen uit Moorsele en twee uit Rekkem werden eveneens aangehou den en naar leper opgebracht. WESTROOZEBEKE Paardentnonstering. Op Vrijdag 16 April, te 8 uur, wordt te Ooostnieuwkerke een paardenmonstering gehouden. De verwittigde landbouwers moeten met hun paard (.en) aanwezig zijn tegen 8 uur ’s morgens te Oostnieuwker ke. Ieder paard moet voorzien zijn van een halster, twee leikoorden en een flink deken met buikriem.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3