I Uit ’t Kortrijkscne -- - - - I i 1 Uit Tieltsche i Uit ft Meenensche I Uit }t Izegemsche Uit }t Roeselaarsche l I UIT IZEGEM UIT ROESELARE Aantaal afgeloste titels: 2.428. UIT MEENEN BW UIT KORTRIJK DEPOPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sakses vsr’oopen zal. UIT TIELT EEN GOED RECEPT TEGEN GRIEP, VALLING EN HOEST Maakt zelf in eenige minuten een kwart liter hoestsiroop. BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT CNUDDE en V. GEVAERT i 1 Voldersstraat 9 GENT 3 Roeselare - Zaal Pairia Zondag 2 Mei, om 3 en 7.30 u. j MONSTERPROGRAMMA VARIÉTÉ ATTRACTIE Muziek - Zang - Balletten - Akrobatie - Clowns - enz. I 2225. te Kórtrij! aan den. ??Ciai 61 508 955 133 558 147 729 325 740 1058 1447 1056 g7/W tJIgK Kameraadschapsavond. Op Paasch zondag zal om 16.30 uur In het Volkshuis, Meulebekestraat, een ka meraadschapsavond gegeven worden, be staande uit tooneel, zang en klucht. Het zal wis en zeker een gezellige avond wor den. Inkomprijs 5 fr. Overal verkrijgbaar! Voor het groot R. SAfWER, Abdijstraat, 249, Antwerpen. \Verkoops»i|rfHS3 qjj is het veilige, eenvoudige, zindelijke en goed* koope middel voor het inmaken van uw eieren. Zorg ervoor ook 's winters steeds goede eieren in huis te hebben. Maak ze In met GARANTOL. Ge kunt te allen tijde eieren toevoegen en uitnemen! ZOEKT G’IETS t’huren of te koopen, Zoekt g’ een meid, ’n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog heden ’n Kleine «ZOEKER» in ons bind. TENTOONSTELLINGEN In. de kleine zaal van den Stads schouwburg stelt kunstschilder Leo Parot uit Brugge zijn laatste werken ten toon: het Brugsch stadsbeeld en het Vlaamsch landschap. Open van 18 Aoril tot 3 Mei. 4> In Galerij Ars stelt Mevr. G. Ver- meersch-Loys. uit Brugge, haai- jongste schilderwerken ten toon. Deze artiste geeft blijk van een veelzijdig talent. Aardappelen. De bewoners worden er aan herinnerd dat ze vóór 15 Mei zich voor hun aard appelen moeten laten inschrijven bij een der vroeger aangeduide winkeliers. Telling. Vanaf 26 Anril wordt cr de jaarlijksche telling gehouden van land- en tuinbouw teelten en dieren. De landbouwers en par ticulieren, die grond (1 are of meer) of dieren bézitten. worden dringend ver zocht aangifte te doen, als de teller zich ten huize aanbiedt. zien genieten van een bloeiende gezond- heid. Langs dezen weg zeggen wij in naam der dorpelingen: Hartelijke gelukwen- sehen HOOGLEDE Geneeskundige Dienst. De geneeskundige dienst zal op Paasch- zondag 25 April gansch den dag door waargenomen worden door Dokter Leo pold Vandenbroucke, Diksmuidestraat 10, Tel. Roeselare 50.20. De Apotheek De- gryze, Bruggestraat 44, is open tot 12 u. ’s middags. Terechtwijziging. In ons blad van 3 April hadden we melding gemaakt als zou de kolenhande laar E. I. door de controlediensten in overtreding genomen zijn wegens het te kort aan gewicht. Dit is een spijtige ver gissing, zoodat dit bericht van allen grond ontbloot is. Wij zetten deze zaak gaarne terecht om bedoelde persoon geen oneer aan te doen. ST ADEN ’t Is de fout van de Post dat we verleden week over Staden niets hebben kunnen mededeelen. Onzen trou wen correspondent had naar gewoonte zijn kopij ingestuurd maar... in den post zak heeft zijn omslag eerst een rondreisje gemaakt vooraleer (zooals ’t zijn moest) rechtsreeks naai’ Poperinge te komen. Onze lezers zullen dit wel willen be grijpen, de fout ligt niet aan ons, daal den brief veel later als normaal aankwam wanneer alle bladen reeds gedrukt en verstuurd waren. Prijs'ioliing. Op Maandag 26 April (2" Paaschdag), wordt een greote prijs boiling gegeven bij Jules Degraeve. wiik Sleyhaege. Begin te 3.30 uur. 300 Frank prijzen. GITS Burgerstand. Geboorten. Kint Michiel, z. v. Cyriel en Noppe Adriana. Van Compernolle Marcel, z. v. Amaat en Leona Pollet. Lannoo Frieda, d. v. Kamiel en Julie Vandepitte. Vens Walter, z. v. Joris en Andrea Wydooghe. Vandenbulcke Joris, z. v. Maurits en Rachel Pauwels. Caen Monika, d. v. Antoon en Juliana Desplentsr. Overlijden. Seurinck Christiana, d. v. Omer en Martha Carette. Reeks diefstallen. Een dievenbende is in onze gemeente weer aan het werk geweest. Bij Vandemaele Hektor, Driewegstraat, warden 164 kgr. tabak in bladeren gesto len, 50 kgr. ammoniak en een spade. Aan de Koningstraat, bij Hemeryck Prosper, werd een vaars uit den stal ge haald. Bij Weduwe Raes. wonende nabij het Lsónbosch werden 40 kgr. haver, 40 kgr. tarwemeel, 2 konijnen, 2 hennen, 15 le dige zakken en een lederen riem van de wasch’machien gestolen. In de maalderij van Robert Plouvier, Bruge’esteenweg. werd binnen gedrongen: hier werden 100 kgr. meel buitgemaakt. Diefstal. Bii landbouwer Hemerijck werd des nachts uit den stal een vaars gestolen. De dieven lieten geen enkel spoor achter. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Gilbert Vandewiele, z. v. Maurits en Pharaïlde Andries. Michel Vandycke, z. v. Acliiel en Maria Vanden bulcke. Overlijden. Leonie Kinderyckx, 60 j., wed. August Hellevoet. ARDOOIE Burgerstand.. Huwelijksaankondiging. De Min Fe lix. vlasbewerker, met Vermeylen Stefania, dienstmeid te Boom. Overlijdens. Deceuninck Emiel, 70 j., landbouwer, wed. v. Vantomme Emélie, Straetemolen. Allaert Camiel, 77 j., z. b.. on.geh., Kortrijkstraat. L. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Deseure Jeannine, d. v. Leo en Dewitte Bernice. Vancraeynesc Angela, d. v. Hendrik en Declerck Maria. Overlijden. Desmet Camiel, 72 j„ wed. v. Vanthomme Maria. Huwelijksafkondigingen. Samyn An dreas, metser te Ledegem, met Ronnie- laere Marie, dienstm.. te Rumbeke, voorh. te Izegem. Vanhauwaert Albrecht, be diende, met Serlet Marie, z. b. te Rekkem. Winterhulp. Op Zaterdag 8 en Zondag 9 Mei zal er een nationale collecte gehouden worden voor de- vacantiehuizen. De opbrengst is uitsluitend bestemd voor onze Rumbeek- sche kinderen, om hen in de gelegenheid te stéllen in een tehuis van Winterhulp een aangename en gezonde vacantie door te brengen. Aangeslagen. Ten laste van onbekenden werden in de Izsgemstraat 32 kilo tabak aangesla gen. Bedoelde persoon vervoerde de ta bak op zijn velo, wierp het pak weg en vluchtte per velo. Hetzelfde geschiedde in de Rollegem- straat met een pak van 12 kilo tabak. Rumbeke aan de spits. Onze gemeente bereikte voor wat be treft de aardanpellevering het hoogste percentage, nl. 120 Aangezien ons ar rondissement aan, de spits staat van het geheele land, mag Rumbeke aanzien wor den als de gemeente die het best geleverd heeft. BURGERSTAND Geboorten. Hedwige Vandenbulcke, d. v. Omer en Maria Van Calbsrgh, Wak ken. Annie Huys, d. v. Remi en Yvon ne Wittevrongel, Steenweg Deinze 215. Regina De Jaeger, d. v. Maurice en Elza Callens, Steenweg Eegem 47. Monique Debie. d. v. Adiel en Maria Verhaeghe, Meulebeke. Monique Debruyne, d. v. Gerard en Ivonne Spiessens, Wingen®. Mai’c Debrabandere, z. v. Remi en Irma De Cock, Schuiferskapelle. Willy Van Wallqghem, z. v. André en Maria Vroman, Wittestr. 471. Roland en Raphael Her- reman, z. .v. Emile en Zosima Callens, Steenweg Marialoop 120. Cecile Ros- seel, d. v. Arthur en Marcella Van Daele. Hoogstr. 55. Marie Lassuy, d. v. Bruno en Paula Van Daele, lepsrstr. 108. Agnès De Fauw, d. v. Gerard en Maria Vanheule, 5“ Wijk 191. Monique Dier- ckens. d. v. Walter en Magdalena Hae- rinok.’ Hulst 45. Cecile Coussement, d. v. Gaston en Godelieve de Baere, Sint- Michielstraat 20. Willy Deproost, z. v. Andréas en Maria De Cock, Zwevezele. Huwelijk. Remi D’huyvetter. v. Rui- selede, en Germaine Huys, v. Tielt. Overlijdens. Paule Van Luchene, 8 j„ d v. Aimé. St-Michielstr. Frans Van Overbeke, 81 j., echtg. Vandekerckhove Eugenie, Statiestr. Rita Nemegheer, 1 j., d. v. Julien, Steenweg Meulebeke. BRAND In den voormiddag rond 11 uur werd het brandweerkorps telefonisch gealar meerd voor een brand, die zoogezegd uit- gebreken was bij landbouwer Vergote, aan de Ratte. In dringende vaart trokken dan ook de verschillende auto’s van het korps naar de Ratte, waar zij moesten vaststellen dat er geen brand was aldaar, maar, na zoeken, kon worden vastgesteld, dat er brand was bij landbouwer Vergote, aan dé Rape, in den Rijckegemkouter. Aanstonds trokken de wagens dan terug naar de stad, orn naar de plaats van den eigenlijken brand te snellen. Zij konden er de laaiende resten van een groote mijt van 150.000 kgr. stroo dooven, zoodat de omliggende geo^wen gevrijwaard werden. DDKTERG, HELLËSÜYCK- KINDERARTS, Kortrijkstraat, TIELT heeft de eer mede te de-slen dat zijn raad plegingen vastgesteld zijn als volgt: Werkdagen van 9 tot 11 uur en van 2 tot 4 uur. ’s Zaterdags enkel van 9 tot 11 uur. En op afspraak. TRAM TEGEN PAARDEN De mazouttram, welke Maandagmorgen uit Brugge hier aankwam, reed op den Kapellesteenweg, nabij Den Hane, een paardenqespan aan van landbouwer Van Bruwaeiie, wonende te Schuiferskapelle. Het eene paard werd licht gekwetst, ter wijl het andere ter plaats bleef liggen en in den namiddag moest weggehaald worden. Oeselgem eert en bemint zijn Pastoors en heeft zulks bij deze gelegenheid nog maals bewezen. LIEFDADIGHEID De kultuurafdeelingen van het brand weerkorps zullen op Zondag 2 Mei weder om een liefdadigheidsfeest ten beste ge ven welke ditmaal als een wedstrijd is ingericht voor tooneel. In de zaal van het Volkshuis, in de Kortrijkstraat, wordt opgevperd het dramatisch tooneelspel: Levensstrijd waarin liefde, materialis me, berekening en edelmoedigheid, on verschilligheid en genegenheid elkaar af wisselen, waarin ook een der grootsche momenten het oogenblik van een fabrieks brand is. Met de gekende tooneelspelers als Willy Braekevelt en Henri Dedsyne belooft hst stuk een waar sukses te zijn. De opbrengst zal aan de geteisterden van Antwerpen ten goede komen, beslissing welke’spotaan na de ramp door de brand weermannen werd genomen. Aanvang stipt te 4 uur. Kaarten bij de brandweer mannen en aan de zaal. Nog slechts en kele zijn beschikbaar. OESELGEM Aanstelling van den nieuwen Pastoor. Maandag te 3 uur werd E. H. David acngesteld ais Pastoor van onze parochie. Begeleid van een eenvoudigen stoet, werd de nieuwe herder door Z. E. H. De ken van Tielt en E. H. Pastoor Sctierpe- reel van Meulebeké. van 't klooster naar do stemmig voreierdc kerk geleid, waar volgens het gebruikelijk ceremoniëel de .aanstelling plaats had. BURGERSTAND Geboorten. Ivonne Doop, d. v. Achille en Godelieve Canncot, Tinnepotstr. 71. Angèle Vancr.aeynest, d. v. Hendrik en Maria Declerck, Rumbeke. Jan Deprez, z. v. Arthur en Simonne Bourgeois, Blee- kerljstraat 52. Erik Bincquet, z. v. Jo seph en Gabrielle Seys, Wijngaardstr. 41. André Lecluyse, z. v. Antoon en Joan na Vandenborre, Hulste. Guido Deleer- snyder, z. v. André en Laura Verbeke, Haaipanderstr. 10. José Degezelle, z. v. Henri en Godelieve Deplae, Molenweg 91. Carl Mommerency, z. v. Karei en Lia Doom, Ingelmünster. Willy Vandezan- de, z. v. Michel en Joanna Vromman, Pittem. Hilda Vandecappelle, d. v. Octaaf en Maria Vandenberghe. R. Tol- lenaerestraat 45. Agn-es Devlies, d. v. Mauritius en Rachel Deleersnyder, Molstr. 60. Annie Seynae-ve, d. v. Remi en Eveline Hoste, Kouterweg 29. Erik De smet. z. v. José en Marie-José Vannieu- wenhuyse, Ingelmünster. Maria Cot- tignies, d. v. Gerard en Elisa Rommel, Meenensteenweg 33. Roger Samyn, z. v. Gérard en Marie Laridon, Boterstr. 3. Nicole Jacob, d. v. Firmin en Marie- Claire Dumont. Meulebeke. Rosa Wal- lays, d. v. Jules en Rachel Verstraete, Roeselare. Overlijdens. Angèle Vancraeynest, 3 d„ d. v. Hendrik en Maria Declerck, Rumbeke. Florentinus Vandeputte, 60 j.. landbouwer, echtg. v. Renilde Persyn, Wevelgem. Cyriel Vandecappelle, 78 j., z. b.. echtg. v. Ida Neyrinck, Noordkaai 20. Frans Vermeulen, 5 d., z. v. Alois en Germana Wulfaert. Öostroozebeke. Huwelijken. Hilaar Deforche, v. In- gelmu’nster, met Marguerite Vandommele. v. Izegem. André Ohristiaens, v. Ingel- munster, met Ivonne Coussement, v. Ize- gem. Paul Aliosserie met Laura Öat- teeuw, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. André Sa myn. v. Ledegem, met Marie Rommelaere, v. Rumbeke, voorh. te Izegem. Roger Vanderstichele. V. Boezinge, met Jacque line Wollaert. v. Izegem. Joseph Vande Velde, v. Oordegem, met Simonna Vande- walle, v. Izegem. André Beeuwsaert, v. Izegem, met Gabrielle Despriet, v. Ingel- munster. Georges Vandeputte met Antoinette Vankeirsbilck, b. v. Izegem. Joseph Perneel met Gabrielle Hanson, b. v. Izegem. Joseph Durieux met Leonie Cuypers, b. v. Izegem. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 25 April wordt de apothekersdienst in onze stad waargeno men door Apotheker André Gasquet. Meehenstraat. Op '2° Paaschdag wordt de dienst der apothekers alleen verzekerd door Apothe ker R. Decoek. hoek der Roeselare- en Ommegangstraten. PLECHTIGE ZIELEDIENSTEN Op 16 Maart 11. overleed in een krijgs- lazaret te Brussel. Kd Joris Vercruysse. Obersturmman N. S. K. K.. lid der Zwarte Brigade. Voor hem zal een plechtige uit vaart plaats grijpen on Maandag 26 April, te 10 uur in dé St-Hiloniuskerk. Anderzijds werd bekend gemaakt dat Alfons Debrabandere, Kd SS-Sturman, broeder van N. S. K. K.-man Karei De brabandere, op 5 Februari 1943 in den strijd tegen de Sovjets te Charkow, zijn leven liet. Aldus zal de plechtige ziele- dienst op 2" Paaschdag te 10 uur even eens opgedragen worden voor SS-Stur man Alfons Debrabandere. ERG WERKONGEVAL In de Manegemstraat alhier, weren en kele werklieden bezig met het dak eener woning te herstellen. Op zeker oogenblik viel een hunner, de genaamde Witdouck, wonende te Rumbeke. door een verkeerde beweging ten gronde en bleef beweegloos liggen. Seffens daagde hulp op en het ongelukkig slachtoffer werd ter plaats door een geneesheer verzorgd. Daarna werd Witdouck naar de stedelijke kliniek overgebracht. De ongelukige klaagt van erge pijnen in den rug. Men vreest dat de ruggegraat gebroken is. REVUE Dooi’ het befaamde revuegezelschap Dickson uit Gent, worden alhier op Zon dag 2 Mei, twee vertooningen gegeven der groote lachrevue Stilte, we draai en Deze vertooningen gaan door in de Pro Ecclesia. Op Zondag 25 April (Paschen), te 9.30 uur, in St-Maartenskerk, zal het koor Pro Ecclesia een tweede uitvoering geven van de 3-stemmige mis van H. Prosper Van Eechaute, prijs van Peene, bestuur der van het Stedelijk Muziekconservato rium. Voor de arbeiders in Duitschland. Onze arbeiders in Duitschland hebben dringend behoefte aan goede lectuur. Alle boeken worden met dank aanvaard, ook illustraties, op het secretariaat V. N. V., Plein 49. Moeder en kind. Kinderen van 6 tot 12 jaar, jongens en meisjes, kunnen (tegen kleine vergoeding voor wasch en onderhoud), voor drie maanden geplaatst worden in een tehuis te Kortrijk. Voorwaarden: In het bezit zijn van een Winterhulpkaart en zwak bevonden worden bij doktersonderzoek. In de e. k. dagen wordt een nieuw con tingent meisjes binnengeroepen. Hier voor zijn er nog enkele plaatsen vrij. Op 4 Mei komt een contingent jongens aan de beurt. De ouders kunnen regelmatig hun kinderen bezoeken. Aanmelden op slachthuis te Moeskroen, wonende Tom- ’g secretariaat V. N. V.. Plein, 49. brouckstraat te Rollegem. Wxttiga werd, ne orenKelmga was Zek.ie Andréa Vanmarcke, gehuisvest Station straat 67, te Halswijn, die naar haar huis gebracht werd. Gelukkig dat er rap hulp geboden werd, zooniet ware de vrouw verdronken. feestzaal van het Gildenhuis, om 4 urn en om 7 uur. SCHOOLKOLONIE De ondersteunden van Winterhulp die begeeren een kind van 8 tot 12 jaar oud in het gesticht voor zwakke kinderen ge plaatst zien voor den duur van 3 maan den, moeten dit onverwijl aangeven rn het kabinet van den Heer Burgemeester. KINEMAS Met Paschen wordt in de drie kinema- zalen der- stad, gestart met schitterende programmes. In kinema PlazaKruisstraat: «Ze. ven jaar ongeluk het groote lachsucces van Theo Lingen en Hans Moser. In kinema «Patria», Groote Markt: Driemaal Bruiloft prachtige film met Willy Fritsch. In Ciné «Palace», Groote Markt: «De WitteVlaamsch gesproken succesfilm met Jefke Bruininckx. INGELMÜNSTER Burgerstand. Geboorten. Verhuist Leo, Oostrooze- bekestraat 82. Couvreur Annie, Beels- hoek 3. Vervaecke Maria, Krekelstr. 1. Claerhout Elie, Steenovenstr. 11. Vandezande Frits, Ketenstr. Deschuy- ter Urbain, Roosestr. Remmerie Car los, Öuikerstr. Lanssens Eddy, Oost- roozebekestraat. Vanhauwaert André, Ketenstraat. Overlijdens. Vanhoutte Georges, Lijsbrugstr. Depoorter Magda, Brugge- straat. Vanpa rys Marie, Oostroozebeke- straat. Deschaeck Constant, Heirweg Noord. Huwelijken. Laisnez Palmer en Le cluyse Clara, b. v. Ingelmünster. Ide Cyriel, v. Meulebeke, met De Bel Zulma, v. Ingelmünster. Verheye Oscar en Verbeke Alida, b. v. Ingelmünster. Huwelijksbeloften. Vandeweghe Jo zef met Vandekerckhove Angèle, b. v. In- gelmunster. Beeuwsaert André, v. Ize- sem, met Despriet Gabrielle, v. Ingel- munster. Duhamel Daniël, v. Ingel- munster. met Deryckere Germana, van Gullegem. D’Heese Gerard, v. Oedelem, met Van Haverbeke Elisabeth, v. Ingel- munster. Denraete Hilaire, v. Ingel- munster, met De Landsheere Maria, v. Brugge. DIEFSTAL Reeds eenige malen werden houten staken uit de weide van Lelieur, vlasnij- veraar alhier, gestoleii. De Rijkswacht stelde een onderzoek In, maar dit bleef steeds zonder gevolg. Nu werd op de Roo Campagne een huiszoeking bevolen en daar ontdekte men bij zekere A. V. een deel der gestolen staken. VERLOREN Verleden week werd medegedeeld dat Vanraes Hilaire, bankbestuurder te Mee nen, zijn brieventasch verloren was. Zij werd hem terugbezorgd. Charles Debaets, Koning Albertstr. 79, heeft zijn brieventasch, waarin een redelijke som geld stak, verloren. Laevens Emiel, Iv. Serruysstraat, verloor zijn portemonnaie met geld. BIJ DE «DE VLAG» Ter gelegenheid der laatste les van den tweede cursus in de vrouwenwerken, cursus welke bijgewoond werd door 23 jonge vrouwen, werd door de celleiding der De Vlag een kleine feestavond gegeven in de De Vlag-HaardHet ging er heel gezellig toe onder die jonge vrou wen, die met vrucht reeds twee cursussen gevolgd hebben. Zondag was het een hoogdag voor de Vlaamsch-Duitsche Arbeidsgemeenschap. 18 April 1943 zal in de annalen van Vlaanderen geboekt staan in gouden let ters. Op dien dag vertrok een overtalrijk contingent Vlaamsche vrijwilligers, leden der Germaansche SS in Vlaanderen en der De Vlag, naar het Oostfront, om daar met hun lichaam een schutswal te vor men tegen het bolchewistische barbaren dom welke onze christene beschaving wil vernietigen. En onder die honderden ver- trekkenden waren vier kerels uit Meenen twee jonge lieden, en twee vaders van familie, de eene met vier, de andere met twee kinders. Allen zijn diep christelijke en geloovige mannen. De De Vlag Mee nen heeft te Antwerpen van hen af scheid genomen en wenscht hen echt sol- datengeluk. Burgerstand. Geboorten. Paesbrugg’he Eric, z. v. Maurice en Vanhove Ivonne, Hoogledestr. Debeil Karina, d. v. Albert c.i Van- hollebeke Godelieve. Vanysacker Agnes, d. v. Maurice en Deburggraeve Alice, Drevestr. Swaenepoel Jeannine, d. v. Maurice en Herman Alice, St-Jansstr. Vanthomme Regina, d. v. Gerard en Beeckaert Germaine, Houthulststr. Overlijdens. Vandamme Emilie, echtg. v. Vanbecelaere Emiel, Ouderlin- gengesticht. Panned René, 77 j„ wed. v. Lecomte Herminie, echtg. v. Vanliaver- beke Alida, Fr. Vanêolenstr. Lamaire Alice, 78 j., wed. v. Blomme Henri. Bintein Norbert, 17 Vz j., ongeh., cverl. te Soissóns (Fr.). Claeys Henri, 82 y3 j., wed. v. Paesbrugge Pelagie, Diksmuidestr. Nouwynck Luc, 3 m.. z. v. René en Vandemoortele Jenny, Statiestr. Col- paert Julie-Mathilde. 92 j., wed. v. Eve- BURGERSTAND Geboorten. Vandevivere Regina, v. Geluwe Vanhauts André, Kunstenstr. 33. Van Becelaere Madeleine, Moes- kroenstr. 234. Vercaignie Sonia, Kun stenstraat 7. Louage Lucrèce, Groote Markt 37. Allaeys Jeannine, v. Veur- 1ne. Beck Christiane, v. Ronse. Keignaert Luc, leperstr. 5 Vandewie le Elie, Groenestr. 181. Monteyne Ghis- laine. Rijselstr, 220. Seynaeve Odiel, y. Wevelgem. Huwelijksafkondigingen. Deblauwe Michel, v. Torhout, en Capon Maria, v. Meentn. Decroix Albert, v. Geluwe, en Scheldeman Angèle, v. Meenen. Beau- prez Maurits, v. Meenen, en Viaene Jean nine. v. Halewijn. Dumortier Jozef, v. Bissegem. en Carton Agnès, v. Meenen, Ameye Luciaan, v. Wevelgem, en Ver- faillie Clara, v. Meenen. Ameye Nestor, v. Wevelgem, en Vanden Hoeck Nelly, v. Meenen. Vandewalle André, v. Meenen, en Destoop Agnes, v. Halewijn. Wat- teyne Roger en Verscheure Paula, b. v. Meenen. Huwelijken. Leerg Albert en Deroré Elisabeth, b. v. Mcenen. Roman Leon en Maddens Rachel, b. v. Meenen. Sterfgevallen. Verbeke Marie, 72 j., Gen. Lemanstr. 30. Lefebvre Pharaïlde, 67 j„ Vandermeerschpl. 29. Commeine Philippe, 77 j.. Kortrijkstr. 29. Ver- meire Gustaaf, 55 L, Koningin Elisabeth- straat 27. Lippens Clara, Bruggestr. 559. Delbaere Pauline, 74 j„ Stationstr. 17. Dumortier Madeleine. 43 j., v. We velgem. DAVIDSFONDS MEENEN Op Woensdag 14 April 1943 ging onze tweede Keurvoordracht door. De Heer André Demerits, letterkundige te Ware- gem plaatsvervanger van Advokaat M. Vandekerkhove uit Kortrijk hield een buitengewoon heerlijke voordracht over onzen grooten Nederlandschen dichter en bekeerling Joost Van den Vondel. Het select publiek was uitnemend tevreden over dezen schoonen avond, en verwacht eenzelfde begrijpbaarheid en eenzelfde diepte in de volgende Keurvoordrachten. BEVORDERINGEN Het College van Burgemeester en Sche penen te Meenen heeft in zijn zitting van 30 Maart 1943 volgende bevorderingen in het stedelijke politiekorps goedgekeurd: Arseen Desmet, voorheen inspecteur, t wordt hoofdinspecteur: Jozef Catry, voor- heen inspecteur, wordt inspecteur van 1* I klas; Louis Verhoeven en Victor Catry. agenten buiten kader, worden hoofdbri- igadier; de agenten Declercq Georges, De- ibeuf Jules en Fertin André worden bri- igadier van 1* klas; de agenten Oscar tSjomme en Lucien Pottilius worden bri gadier-van 2“ klas. v BIJNA VERDRONKEN Het was omstreeks halftwaalf ’s avonds Walmeer de Bruggenwaker Pol Gevaert en «en schipper Charles Vaniaeken een hulpkreet hoorden en daarna een zware l plons in het water. Beide mannen snel- fden naar de plaats van waar het lawaai I was en zagen in de maneschijn een men- 1 schengedaante op het water drijven. Bij middel eener langje pers konden zij de (Vrouw, die in het water was gevallen, op Schoenbons. Er worden schoenbons gegeven aan kinderen beneden de 16 jaar en zomer schoenen voor iedereen op voorlegging van formulier 20 en 5 punten der klee- derkaart beneden de Nrs 100. KACHTEM Bij onze boeren. Onze boeren hebben goed gevolg gege ven aan den oproep tot een boventallige vrijwillige levering van aardappelen. Na een zeer goede verplichte levering werden er nog ruim 30.000 kilo vrijwillig geleverd. Een mooie vangst. Bij zekere Hoste Maria, wonende Ar- dooièstraat 72 b. Kachtem, werden bij huiszoeking 199.000 cigaretten aangesla gen. ST-ELOOIS-WINKEL Aangeslagen. De kontroleurs bijgestaan door de vlie gende brigade hebben in de gemeente een razia gehouden. Bij F. M. deden ze een inval alwaar ze bij een nauwkeurige huis zoeking een persmachine ontwaarden. Daarbij werd ook beslag gelegd op ruim 700 kgr. lijnzaad en 600 kgr. lijnzaadkoe- ken. Vandaar gingen ze bij G. V. ook een grondige huiszoeking doen, alwaar za twee varkens, ieder wegifnde van 70 tot 80 kgr. ontdekten, die niet aangegeven werden. Ze werden in beslag genomen. 136 703 1027 1038 1347 1420 1914 1922 88 516 962 1020 1268 1306 1887 1898 2570 2623 2640 2670 2698 2816 2838 2845 2883 2919 3061 3077 3079 3239 3282 3455 3554 3615 3775 3780 3934 3968 3997 4610 4063 WINTERHULP Maandag en Dinsdag (2- en S’ Paasch dag) zijn de bureelen van Winterhulp den geheelen dag gesloten. DE UNIE VAN HAND- EN GEESTARBEIDERS Door de Unie zal op 1 Mei het Feest van den Arbeid gevierd worden. Op Za terdag 1 Mei zal in de Patriaschouwburg om 7.30 uur, voor de leden en de families waarvan een lid in Duitschland of Frank rijk werkt, de Groep Dickson uit Gent opvoeren de bekende filmrevue Silte, wij draaienMen krijgt toegang tot de zaal op vertoon van een genummerde kaart. Deze zijn te verkrijgen op het bureel der Unie. Hugo Verrieststraat 8. Roeselare: Maandag 26 en Dinsdag 27 April (Paasch- dagen), van 9 tot 12 uur en vanaf Woens dag 28 April tot Zaterdag 1 Mei, telkens van 9 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. Deze avond wordt kosteloos aangeboden. EERLIJKE DAAD Mevrouw Vanlaecken, wonende in de Kachtemstraat, vond dezer dagen een gouden ai-mbanduurwerk. dat zij onmid- delliik aan de eigenaarster terugbezorg de. Deze eerlijke daad verdient 'vermeld te worden. LEENING VAN 2.275.000 FRANK AAN 2,50 VAN HET JAAR 1895 Aantal uitgegeven titels: 5.546. Aantaal af geloste titels: 2.428. Aantal titels nóg in omloop: 2.118. 88 Schuldbrieven uitgeloot op 13 April 1943 en terugbetaalbaar met 500 fr. van af 1 Mei 1943: Nrs.: 29 403 883 PATRIASCHOUWBURG Met Paschen komt het bekende gezel schap Schoup uit Gent met twee pracht volle en succesrijke operetten, nl. 1° Paaschdag: «De Neef uit het Oos ten muziek van Kunneke; 2’ Paaschdag: Sepp’lmuziek van Emiel Hullebroack. Telkens twee uitvoeringen: om 2.30 en om 7 uur. Prachtige ensceneering en baletten. VOLKSVEREDELING Op Zondag 9 Mei zal Volksveredeling de laatste opvoering geven van het mach tigste en beste tooneelwerk, sedert jaren in Patria ten tooneele gebracht: De Witte NonDe gewone abonnenten die nen vóór 2 Mei aangifte te doen, indien ze over hun gewone plaats willen be schikken. DE OLIE- EN ALKOOLBEDRIEGERS De vorige week maakten wij melding van de aanhouding van een zekere Decadt uit Hooglede, in verband met het olie- en alkooischandaal. Ze verkochten vaten olie en aikool, doch in een vat van 100 liter zat slechts een tube van 1 liter en in een vat van 200 liter een tube van 2 liter zuivere olie of aikool en de rest was water. Een verder onderzoek was oorzaak dat ook een zekere Gentisl Storme uit Roe- selare als medeplichtige werd aangehou den. Binnen enkele dagen zal de geheels bende aangehouden worden. Ondertusschen worden degenen, die eveneens door deze heeren in deze zaak bedrogen werden, dringend uitgenoodigd klacht neer- te leggen bij de Rijkswacht om het onderzoek te vergemakkelijken en te vervolleidigen. Het is immers een feit, dat er verschillende personen ingeloopen zijn. den Notaris dat hij Uwe Venditie in g DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zljt ge gri ineens zeker dat gansch de sj hd streelt ze kennen zal. S’ DADIZELE Burgerstand. Geboorten. Joye Veronica, d. v. Al bert en Deprez Maria.Bailleul Monika, d. v. Georges en Raes Gabrielle. Claer- bcut Anna, d. v. Alfons en Verstraete Go delieve. Overlijdens. Decherf Carlos, 6 d., z. v; Maurits en Staessens Agues. Chom- baert Rosé, 11 j., d. v, Adolf en Serie Maria. Huwelijksaar.T.o’ndiging. Beeuwsaert Gerard, v. Rumbeke, met Declerck Julia. Dewaele Gerardus, v. Beveren, met Louage Germaine. ODSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Haeghedooren Mare, z. v. Aiiberik en Tempelaere Madeleine. Vanpeteghem Roger, z. v. Camiel en Couwéiier Julia. Huyghe Eric, z. v. Georges en Huyghebaert Anna. Huwelijk. Verlinde René met Gaey- tant Marie-Madeleine. Overliidens. Van Elslander Jules, 71 j., echtg. v. Lapère Marie. Decoster Marie, 68 j., wed. v. Cornette Clemens. Wat gebeurt er met de trambaan? Nu de tramrails weggenomen werden, ontstond er een goede gelegenheid om de Zter smalle baan naar Westroozebeke te verbreiden. Da trammaatschappij geeft wel verlof om de vrijgekomen baan effen te maken, doch er mag geen grond of sintels wrggenomen worden. De eenige' oplossing is dus er een voetpad van te maken. WESTROOZEBEKE Aangeslagen. Door Rijkswacht en Douanen werden bij Emiel Parreyn .en Victor Maertens ongeveer 950 kilo tabak aangeslagen, die goed weggestopt zat en bestemd was voor den zwarten handel. Bij Cyriel Depoorter werden 30 kilo in beslag gsnomen. Burgerstand. Overlijdens. Ouvrein Eugenia, 77 j., echtg’. v. Durnez Cyriel. Thevelin Hen ri, 81 j., echtg. v. D’Hondt Ludovica. 11 z^\ I BevoorradingsbeHchten. - -G Maalvergunningen op Dinsdag en Woensdag, zijnde 27 en 28 April, voor de maand Mei, van 9 tot 12 uur ’s voormid- dags. Woensdag 28 April eierlevering zooals gewoonte bij Odiel Beeckaert. De melkzcgels dienen behoorlijk ge plakt en ingebracht ten langste Dinsdag 27 April. Na dezen datum zullen ze ver beurd verklaard worden. Gouden Bruiloft. Maandag over 8 dagen vierden de ech telingen uules Vandromme-Claeys, Om- magangstraat, hun gouden bruiloft, dit is vijftig jaren echtelijk leven. Té 8 uur werd in de parochiekerk een Solemneele Mis opgedragen voor dankzegging en geestelijk en tijdelijk welzijn van de acht bare familie Vandromme-Claeys. Vele dorpelingen hadden er aan gehouden hun ne genegenheid te betuigen door aanwe zig te zijn en verscheidene gelukwenschen 1 werden hen aangeboden. Deze brave echtelingen hebben 4 kin deren gehad, waarvan neg een in leven, H. Vandromme-Leleu. Vader Vandroihme is geboren in 1865, heeft langen tijd werkzaam geweest bij de Firma’s Debeil en Pauwelyn. Ten jare 1934 werd hij ver eerd met het burgerlijk eereteeken. Hij’is nog gosd in stand en geniet achting van eenieder. Moeder Vandromme, geboren in 1868, is nog. rap en vlijtig. Zeer vele jarsa heeft ze in' vele gezinnen het beste van haar gestel gegeven en troost, hulp en bijsiiuid gebracht. ’t Gezin Vandromme-Leleu, dat ook alom geacht is. is hun eenigste troost en voldoening. Wij wensch’.r* gansch de fa- Gesleten. Het bestuur van den Kortriikschen Haarkappersbcnd, deelt mede dat op Maandag 26 April, zijnde 2’ Paaschdag, de stedelijke haarkapperssalcns zullen ge sloten blijven. TOONEELLEVEN Jeanne d’Arc. Op 7 Mei, te 19.30 u., in den Stadsschouwburg laatste abonne- mentsvertooning van het seizoen door K. N. S. Antwerpen. On 't programma het beroemd werk van J.-B. Shaw Jeanne d’Arc Ongeval. Maandagmorgen bij het herleggen van iafgewaaic’;e pannen, viiel Alberik Van Haesebrouck van een hooge ladder. Ge kneusd over gansch het lichaam werd hij door Dr Vanderschueren ter verzorging naar de kliniek te Deinze overgebracht. Denzelfden dag kon hij weer naar huis ST-BAAFS-VIJVE Rijwiel gestolen. Jozef Vandenabeele plaatste zijn rijwiel aan de woning van Arthur. Devos. Toen hij eenige minuten nadien wilde vertrek ken was zijn rijwiel spoorloos verdwenen. Dieven op ronde. ’s Nachts zijn dieven 'binnengedrongen bij Buysse Julien, langs de Wakkensteen weg. z,e Konden er met een rijwiel van door jr&kken en met enkele vechtersha- nen. Met behulp van een speurhond werd een érnstig onderzoek ingesteld. Eveneens werd gepoogd binnen to breken bij Remi Delonge, waar luiken uit de hangaar werden stukgeslagen, doch gelukkig niets gestolen was. P. WIELSBEKE 280 Kgr. tabak gestolen. Zondag nacht zijn onoekenden oinnen- gebróken in een dér afhankelijkheden van net woonhuis van De Graeve Maurits. Ze ■wisten m het dak een opening te maken en gingen aan den haal met 280 kgr. ta bak die gereed lag om te leveren. Door de Rijkswacht werd een onderzoek ingesteld. jp jAKJAQ Te koopverscheidene schoo- k ne okKasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. GEMEENTE MEULEBEKE Wervingsreserve. Het College van Burgemeester en Schepe nen van de Gemeente Meulebeke heeiv in zitting van 8 April 1943 besloten over te gaan tot een tweede aanwerving van reserve hulp krachten, die ten gepasten tijde zullen aan gewend worden voor het uitvoeren van tlj- aelijke of gelegenheidsopdrachten. (De eer ste reserve is üitgeput)Zoowel vrouwelijk» als mannelijke kandidaten komen in aan merking. Zij zullen aan de volgende voor waarden dienen te voldoen; 1) Belg zijn en van goed gedrag en zeden. 2) Minstens 18 jaar en hoogstens 50 jaar oud zijn. De wet van 1919-1924 en het be sluit van 10 November 1942 zijn van toepas sing. 3) Minstens diploma van lager middelbaar onderwijs bezitten. 4) Een uurloon van 5 fr. of voor dienst- prestatles van zekeren duur een jaarwedde van 12.000 fr. wordt toegekend. De aanvragen, vergezeld van de vereischte bewijsstukken (uittreksel uit geboorteakte, bewijs van nationaliteit, getuigschrift van goed gedrag en zeden, bewijs van niet in schrijving in het jodenregister, studiegetuig- schrllt, bewijsstukken van gebeurlijk voor keursrecht, getuigschrift van goede gezond heid, en voor de mannelijke kandidaten bo vendien het milltiegetuigschriftmoeten aangeteekend toegezonden worden aan den Heer Burgemeester vóór 4 Mei 1943. Het inschrijven op de rangschikkingsrol verleent geen aanspraak op vaste aanstelling voor bepaalden duur in de administratieve kaders. Op last: De Secretaris, De Burgemeester, E. MATTELIN. V. DECOSTER. BURGERSTAND van 15 tot 22 April 1943. - Geboorten. Gerrit Rommens, Loofstr. 43 (v. Heestert). Michel Gheklere, Reepkaal 7 A <v. Harelbeke). Carlos Vansteenklste, Baudewijn Negenlaan 23. Christine Van- laere. H. Geeststr. 14. Agnes Dejonckhee- re. Budastr. 30 (v. Bavikhöve). Hendrik Desmet, Loofstr. 43 (v. St-Baafs-Vi1ve) Birin Lepere, Watermolenstr. 73. Rosanne Debaere, Th. Sevenslaan 172. Beatrice Papelans de Morchoven, Vanrignpeereboom- laan 42. Anne De Block, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Hieron Mahieu. Loofstr. 43 (v. Beveren-Kortrijk)Annie Raepsaet, Loofstr. 43 (v. Moen). Ginette Deprez, Budastr. 30 (v. Marke). Anne-Marie Cam- hien. Doornlkwljkstr. 65. Annlta Beer- naert, Budastr. 30 (v. Harelbeke). Rachel Neve, Budastr. 30 (v. Gullegem). Freddy Avet. Loofstr. 43 (v. Tiegem). Monique Masschelein. Reepkaal 7 A (v. Rollegemka- pelle). Hans Daels, Reepkaal 7 A (v. Gul legem). Anna Meurlsse, Budastr. 30 (v. Harelbeke) Iliupelijlcsaankontligingen. Pierre Sa- gaert, veehandelaar, Doórnikwijkstr. 172. en Christiana Carlier, z. b. te Tielt. Julius Deboosere, tandbewerker, Tuinwijk 12. en Marguerite Demeyere, huishoudster te Heule. Etienne Parent, handelaar! te Ronse. voor heen, te Kortrijk, en Yvonn» Vanovej;tveldt. etikster te Ronse. Geeraard Stragier, tele graaf bediendeDoornikstw. 28. en Henriette De Grootte, matrassenbewerkster te Elsse- gem. Maurice Vanderbrugghen, klodden handelaar te Desselgetn. voorh. te Kortrijk, en Helena Vandemaele, huiswerkster te Des- eeriem. Albert Depraetere, pannen werker te 'Harelbeke, en Olga Van Acker, spinster, Oudehaardestw. 277. Gaston Deridder, nijveraar. Pieter Tacklaan 13, en Esther De- raédt. z. b.. Condédreef 2 C. Maurits Gal lant, aannemer. Meenenstr. 32, en Ghislena Debuy, z. b., Meenenstr. 80. Adrien Sa- main. docter in de medicijnen. Albertstr. 4, en Cécile De Coene, z. b., Jan Bethune- laan 2. Emile Vandererven, landbouwer te Moen, en Julia Desmedt. z. b.. Marke- steenweg 216. Jean De Wit. garnlerder te Mechelen, en Hendrika Deglorie, spinster, Tuinwijk 10. HuwelijkenGerard D? Groote, beroeps militair. Vandenpeereboomlaan 7. en Lisa Albers, z. b.. Proosdijstr. 51. Alfried Van Landuyt, drukker, lioodwitstr. 34, en Ga brielle Bardyn, dienstmeid. Graanmarkt 5. Jules Verschuere, wever. Oudenaardêstw. en Paula Mollv. z. b., Walle 8. Overlijdens. Malvina Stevens. 63 J., z. b.. wed. v. Albert Algoed, Voorstr. 48. Francine Delorge, lm.. Doornikstw. 181. Adhemar D' Jonghe, 41 j., ijzerwegbediende, echtg. v. Maria Pyclc. Congóweg 27. Ma rie Pannecöucke. 19 j., z. b., echtg, v. Al brecht BosteenLeeuw v. Vlaanderenlaan 53. Febronia Deleersnljder, 63 j., z. b., wed. v, Jeroom Desot. Voorstr. 43. Marie Maes, 82 i.. wed. v. Charles Sagaert, Pottelberg 1. Albrecht Ledure, 66 j., handelaar, echtg. V. Romanie Vanloo, Doörnikstr. 66. An- cirée Gerard. 4 J., Persljnstr. 5. Maria Courtens. 83 j.. wed. v. Everardus Wit douck. Overlelestr. 39. Rachel Bauwens, 52 j.. z. b.. wed. v. Alois Gevaert (v. Ware- geml. Herwin Notebaert, 6 d. (v. Slnt- Denijsl. Jules Vaiiuêu Bêiglie, 70 j., eclxtg. van Pharailde Coudvzer. Markestw. 41. Victor Vandenbroucke. 34 j., beenhouwer, echtg. v. Germana Vanholiebeke, Bruggestr. Hvnolitus Pattyn. 70 1., gareelmaker, wed. v. Juliana Frére (v. Bissegem). BERICHTOp Maandag. 2e Paaschdag, zal het. bureel van den Burgerlijken Stand toegankelijk zijn van 9 tot 11 uur. uitslul- telijk voor de aangiften van geboorten en Bterf gevallen VAN ALLES WAT Cirkus Semay op de Houtmarkt, gelegenheid der Kortrijksche Paaschfpoi’, zal het Cirkus Semay, van Zondag 25 April (Paschen), tot en met Maandag 10 Mei.^ijn tenten opslaan op de Houtmarkt en het publiek van Kortrijk en omliggende vergasten op een gansch nieuw modern en afwisselend programma. Openingsvertooning: Zondag 25 April, te 3 uur. Verder aliè avonden te 7.30 uur groote galavertooning met volledig pro gramma. Ieder Zondag, Maandag en Donderdag van de Paaschfoor matinée te 3 uw. met hetzelfde programma. Slotver- tooning op Maandag 10 Mei, te 7.30 uur. Mooi gebaar. Dooi' de bestendige leden der Passieve Luclitbescherming, werd een. som van 280 fr. bijeen gebracht, ten voordeele der slachtoffers van den terreuraanval op Antwerpen. raert Désiré, Zoetestr. Huwelijksbelofte. Verholle Gerard, betonwerker v. Oostnieuwkerke, en Pro voost ■öei’iuffliuéj fabrleiwerksvei' v. SU- jullie nog lange jaren in ons midden te BURGERSTAND van 15 tot 22 April 1943. Huwelijksafkondigingen. Basiel Lowle, hovenier te Roeselare, met Marla-Loulsa De clercq, dlamantbcw. te Kelem. Frans Thlry, autogelelder te Charleroi, met Joanna Vandromme, dienstm. te Langemark, voorh. te Roeselare. Albert Waerlop, meubelma ker. mst Simonna Carly, naaister, beiden te Roeselare. Karei Hlmbrecht, kopergie ter,' met Yvonna Degryse, jutespinster, bel den te Roeselare. Jan-Georges Ingels, han delaar, met Maria-Magdalena “Deckmyn, han delaarster, belden te Roeselare. Luclaan Vangeenberghe, schild ersgast, met Elodle Gaytant, hnndschoenbew., belden te Roe- selare. Achiel Llephout, landbouwer te Westroozebeke, met Irma Baert, landbouw- werkster te Roeselare. Huwelijken. Oscar Demeyere, magazljn- werker, met Julia Degruytere, spoelster, bel den te Roeselare. Germain Vanthyghem, borstelmaker te Rumbeke, met Anna Muylle, inpakster te Roeselare. Florent Breyne, vermlcelbewerkermet Paula Mlllevllle, z. b., belden te Roeselare, Geboorten. Gery Moerman, z. v. Remi en Eugenie Deme yer, Veldstr. 61. Jean nine Verougstraete, d. v. Gaspar en Maria Demeulenaere, Ardooiestw. 24. Aghès De muynck, d. v. Valeer en Marla Donck, v. Llchtsrvelde. Magda D’Autry, d. v. Leon en Maria Wyftels, L. leperstr. 230. Fran cine D'haens, d. v. Marcel en Elisabeth Ver gote, Statledreef 161. Monika Bruneel, dag 3 Mei. in de parochiekerk alhier."te d’ m i_Guido Braekevelt. z. v. Jozef en Estella Flamon, Bruggestw. 231. Denise Grymon- nrez, d. v. Hendrik en Jeannette Vercaemst, Mandellaan 297. Lauriana Goddyn, d. v. Arthui’ en Irma Moeyaert, v. Lichtervelde. Noëlla Hollevoet, d. v. Jozef en Maria Verlinde. v. Ardoole. Koenraad Van Coll- lie. z. v. Albrecht en Margareta' Vanden- driessehe, Gr, Markt 15. Rika Vancoiille, d. v. Victor en Lia Feys, Diksmuidestw. 262. Jacques Vanseveren, z. v. Albert en Maria Deckmyn, v. Waasten. Willy Debrauwer, z. v. Albert en Celina Vercaeinst. Batavia- laan 36. Daniël Desmet,’ z. v. Maurits en Godelieve Vanderjeugd, IJzerwegstr. 20. Jean-Pierre Demeester, z. v. Jozef en Isa bella Debergh, Ooststraat 14. Sterfgcvalien. Magda Parmentier, 5 m., d. v. Victor en Magdalena Demeyere, Batavia- laan 12. Luciana Deschepper, 13 j., d. v. Leon en Bertha Vandemaele, v. Klerken. Maria D’hasns, 71 j.. z. b., echtg. Amaat Gryspeerdt, Meenenstw. 86. Camiel Ver- trlest. 69 i., statiebe-diende, echtg. Lydia Pauwels, Statledreef 163. Hendrik Van Eyghen, 49 j„ z. b., echtg. Zoé Wullaert, v. Torhout. Petrus Ollevier. 67 j.. plafon- neerder, wed. Elodia Maarten, Hooglede- steenweg 44. Alberik Bossuvt. 33 j., land bouwer,' engeh., Vierkavenhoek 7. BERICHT. Het bureel van den burger lijken stand ten Stadhulze is gedurende de' Paaschdagen open enkel 's voormiddags van 9 tot 11 u. voor de aangiften der geboorten en overlijdens. GENEESKUNDIGE DIENST On Paschen, Zondag 25 April: DOKTERDIENSTEN H. Dr Ghekiere A.. Noordstraat 192; H. Dr Slnnesael, Conscienoestraat. APOTHEKER: Heer Deltöur, Ooststraat 120. Op 2e Paaschdag, Maandag 26 April: APOTHEKER: Heer Desmet-Bouckaert, Noordstraat 20. TAXIDIENST: H. Camiel Yssers. Herderstraat 96. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK H. Adiel Ide-VercruysseJ St-Michlelsstraat 26; H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98; H. Gustaaf Verstraete, Hof v.’t Henneken 48. DE ROESELAARSCHE VOLKS CONCERTEN Variété te Roeselare. James Ketels, die op 10 Maart 11. zoo’n prachtige en aantrekkelijke variété-avond te Roeselare gegeven had, komt cp Zondag 2 Mei weer naar Roeselare met een gansch nieuwe groep, die de vorige nog' zal overtreffen. Dit wordt wederom een schitterende avond voor de liefhebbers van grootscheepse!! variété: dans, zang', goochelen, acrobatie, enz. Men zal goed doen intijds zijn kaar ten te bestellen voor één der twee ver tooningen. De volgende week nadere in lichtingen. Zeer belangrijk. Alhoewel de Roe selaarsche Volksconcerten niet tot doel hebben winsten te verzekeren, toch is het van belang, dat de inkomsten zoo hoog mogelijk opgevoerd worden om zoodoen de in staat te kunnen zijn aan de tal- looze toeschouwers steeds opvoeringen van eerste gehalte te kunnen blijven aan bieden. Daarom zijn wij verplicht vanaf de eerstvolgende vertooning een kleine wij ziging in voege te brengen, betreffende de toeschouwers, die genieten van een gunst- kaart. Voor de ingangsprijzen van 5, 10 en 15 frank blijft het gunststarief onveranderd, nl. 50 vermindering voor twee ingangs- kaarten. Voor de ingangspriizen van 20 fr. en meer vervalt de reductie en wordt ver vangen door een vaste vermindering van 5 fr. voor iedere kaart. De houder van een gunstkaart kan dus bijv, twee ingangs- kaarten van 25 fr. bekomen voor 2 x 25 min. 2x5 Of 40 fr. Het vraagt van ieder een klein geldeliik offer, dat weer ten goede komt aan het publiek, doordat we daardoor in staat gesteld worden de uitvoeringen op het zelfde peil te houden en zelfs te virhoo- gen. DEERLIJK II. Wijding. De parochiaan Spleers Georges, in het klooster Pater Bertrand van ■de Orde der Passionnisten, zal op Dinsdag 27 April in de kloosterkapel te Diepenbeek uit de handen van Mgr Kerckhofs. Bisschop van Luik, de heilige priesterwijding ontvan gen. De nieuwe wijdeling zal op Maan- {4 O TiiT/sI *3 I—/si»zi..1* 4* a 10 “uur, zijn plechtige eeremis opdragen. Botsing. Op het oogenblik dat de electrische tram aan de standplaats van het kruis punt der Statiestraat kwam aangereden, kwam uit tegengestelde richting de vrachtauto der Firma Kerckhof daar aan gereden. Bij het hevig reanmen om een voetganger te ontgaan, zwenkte het voer tuig tegen het laatste rijtuig van den tram. Door den hevigen schok der aan rijding werden de ruiten verbrijzeld. Ook het voertuig bleek beschadigd, zoodat zich alles gelukkiglijk bij stoffelijke schade bepaalt. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jeanette Vanhoutte. Andréa Baert. Gerard Nachtergaele. André Naessens. Leon Missiaen. Jaak Peirs. Sterfgevallen. Lucie Muylle, 79 j. Erik Claeys, 4 d. Huwelijken. Leo Deoabooter met Adrienne Deconinck (Petegem). Ber nard Hoste (St-Lodewijk) met Irma Mestdagh. Gerard Kerckhove met Maria Rogghe. Jozef Verbauwhede met Andrea Moes. Paul Delcour (Mar- ke) met Margriet Vanpoucke. Alfons Duyck met Andrea Demeulemeester (St- Eloois-Vijve). Hollend paard. Rond het middaguur kwam een hollend paard toebehoorende aan de Melkerij St-Jan uit Anzegem, die zich uitgespan- Jules Vanden Berghe, 70 j., echtg. nen had, de groote markt opgestormd. Op dit oogenblik was er een groote menigte volk langs de baan en ongevallen zouden niet uitblijven. De jonge heer Louis Ver- meersch, wonende Markt, had echter al ras het gevaar opgemerkt en zonder na te denken sprong hij naar het hollend dier dat hij na een krachtdadige inspan ning kon in bedwang houden. Deze mooie daad dient vermeld. Sluikslachters gesnapt. De Rijkswachters, op dienstronde langs de wijk Nieuwenhovezagen ’s mor gens vroeg een fietser met een zwaar pak beladen. Bij het zien der wetmannen werd het pak over boord geworpen en nam de fietser de vlucht. Het pak werd onder zocht en bevatte een groote hoeveelheid versch vleesch voortkomende van een sluikslachting. Reeds werden een drietal personen in verband met deze zaak aangehouden, doch terug in vrijheid gesteld na onder- hoord te zijn geworden. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Ongeval. ’s Ochtends kwam Albert Vandenbroe- cke langs de Dorpplaats per rijwiel gere den, toen hij met een fietser in aanraking kwam en zwaar ten gronde viel. De on gelukkige werd opg'enomen met een schou- derontwrichting en moest door den ge neesheer verzorgd worden. ANZEGEM Diefstal. Ten nadeele der Electriciteitsmaat- schappij van West-België, te Kortrijk, werd des nachts de electrische leiding op de baan Anzegem dorpplaats naar Kaster, doorgesneden. De dieven hebben nadien geen moeilijkheden meer ondervonden om verder al de geleiders af te doen, dit een 250-tal meter ver. De dieven moeten ze ker vakmannen zijn om aldus deze gelei ders onder spanning door te snijden. Een onderzoek werd door de Rijkswacht in gesteld. Dit is reeds de tweede diefstal van koper ten nadeele dsrzelfde maat schappij te Anzegem. MOESKROEN Zij verveerden een geslacht varken. Twee politieagenten op dienst in de Ackairestraat, deden twee wielrijders stoppen die groote pakken vervoerden. De pakken werden nagezien en in ieder pak vond men een helft van een geslacht var ken. De twee wielrijders wilden de vlucht nemen doch eene kon in een nabijgele gen herberg aangehouden worden. Het is Jules Vancauwenberghe. slachter in het a Warm een kwart liter water. Voeg er 8 een soeplepel suiker S of honig bij alsmede 30 gram Cibine (ge- concentreerd) dat gij KI bij uw apotheker zult IgS vindén. Goed door reep. roeren tot alles ■uis»- goed opgelost is. Deze héérlijk smakende siroop zal ook uw kin deren goed bevallen. Dosis: volwassenen: 1 soeplepel; kinderen van 8 tot 12 jaar: 1 dessertlepel; kinderen van 3 tot 8 jaar: 1 koffielepel. (Altijd na de drie voor naamste maaltijden en vooraleer slapen te gaan.) Knip dit recept uit. UITGESTELD De opening van de provincials school voor bedrijfssportleiders zal niet plaats hebben oi? Zaterdag 1 Mei, zooals eerst beslist was, doch op Zondag 9 Mei, om 10 uur ’s morgens. BELANGRIJKE VERGADERING Op Zaterdag 8 Mei komt de Heer Van- decouter, stadsingenieur van Antwerpen, sprekén over het bombardement van Antwerpen en ds lessen, die ei- uit ge trokken mceten worden. Tot deze verga dering zullen uitgenoodigd worden: de Heeren Burgemeesters uit Roeselare en omliggende, pompierskorpsen, schoolhoof den, bedrijfsleiders, zekerheids- en hulp diensten, politie en geneesheeren en al degenen die in eenige betrekking of in teresse staan tot de veiligheids- en hulp diensten. MEIBOÖMPLANTING Dit jaai’ zal er in Roeselare voor de eerste maal een meiboom geplant worden. Deze plechtigheid zal plaats hebben op 2 Mei door de Jeugd, dis sinds VToensdag 25. A.oril haar intrek genomen heeft in het Jeugdheem, St-Alfonsusstraat 7, Roe- selare. De meiboom zat voor het stadhuis dooi den Heer Burgemeester aan de Jeugd overhandigd worden, waarna men in stoet zal vertrekken naar het Reimond Tollsnaereplein om daar den boom te planten. Daarna zullen de jeugdfeesten een aanvang nemen. EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP Dinsdagavond reed een velorijder op het Statieplcin aan den rechterkant. Te genover De Beurs(gekomen, werd hij plotseling aangereden door het rijtuig van zekere Alfons Schepe, wonende Kre kelstraat 83, Izegem, die te veel naar links reed. De vslorijder kon zich aan. het paard vastgrijpen, zoodat grooter onheil voorkomen werd. Het paard kreeg- een diepe wonde aan het rechterachterbeen. De velo was onbruikbaar. DIEFSTALLEN Bij Alidor Lapère, wonende Vosse- moleji Rumbeke, werden door inbraak 440 kgr. tabak gestolen, die gereed lagen voor levering. Bij ‘André Missiaen, Spanjestraat 603 b, Costnieuwkerke. werden 630 kilo tabak gestolen. De sluiting van de poort werd weggenomen. In beide gevallen heeft men nog geen enkel spoor van de dieven kunnen ontdekken. SPORT 26 374 873 1134 1141 1150 1743 1765 1300 2229 2270 2307 2704 2710 2764 2967 2996 3009 3300 3391 3421 3781 3820 3853 4107 4116 4210 4325 4327 4391 4505. Schuldbrieven uitgeloot en niet ter be taling aangeboden Trekking 1915: 334, Trekking 1917: 872. Trekking 1923: 815. Trekking 1926: 2441. Trekking 1931: 573. Trekking 1934: 4134. Trekking 1936: 2222. Trekking 1941: 2272. Trekking 1942 4492, 4520. Worden dringend gevraagd: Roeselare. Lijnwaad- en wolwevers, 2 autogeleiders. Lichtervelde. 7 Meubelmakers. Izegem. 6 Meubelmakers, 2 leerjon- gens-msubelmakers, 1 oppinner, 1 zool- naaier. Ardooie. 3 Kasseiers. St-Eloois-Winkel. 1 Rekenplichtige. Torhout. Lijnwaadwevers. Oostende. 1 Haarkapper, 1 kleerma ker. 15 losse arbeiders. Kortrijke 40 Pannenbewerkers. 1 pe- dalist (drukkerij), 3 grondwerkers, 1 keu kenmeid. Moeskroen. 4 Glazenzetters. Brugge. 3 Autogeleiders, 20 grond werkers. i Groote keus van rechte, ultra kleine i en vleugel PIANOS der beroemde S i 1 merken «Pleyel», «Erard», «Ga-S i'veau», «Elcke», Forsterenz. 5 i PIANOFABRIEK Voetbal. Na een voetballcozen Zondag zullen we mee Paschen onze sympathieke Sprontkrln- gers weer eens aan het werk zien tegen R. C. Lokeren. Sportkring zal uitkomen met zijn gewone opstelling. Daar Lokeren nog geen gemakkelijk elftal is, kunnen we ons ver wachten aan een boeienden wedstrijd. Sportkring moet nog 4 wedstrijden spelen, terwijl Meehen. de naaste concurrent met 2 punten minder, nog slechts één wedstrijd te spelen heeft. We kunnen dus met zeker heid vaststellen dat Sportkring de tweede plaats zal innemen on de ranglijst, hetgeen een mcoi resultaat is. We verwachten Zondag een klinkende zege van Sportkring. Onze Clubjongens spelen hun laatsten wedstrijd tegen Jette. Club komt uit met de volgende opstelling: Houthoofd; Vanneste en Lanssens; Pleri’e Rebry, De Graeve en Maertens; Eugène Rebry, Degrendele, Mes- tiaen, Haverbeke en Sabbe. De Club is wel buiten gevaar van degradatie, doch dit neemt met weg, dat men op alle gebeurlijk heden voorbereid moet zijn en dus moet ook deze laatste wedstrijd gewonnen worden. Het tweede elftal is kampioen van de re- serven van West-Vlaanderen. Op Zondag 2 Mei speelt Club om 3 uur een vi’iendenwedstrljd tegen een elftal der Hoogstudenten van Wèst-Vlaanderen en daarna breekt de welverdiende zomerrust I Kaarten van 5 tot 25 fr. in «Patria»en Boekhandel Cosaert.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3