fctonM £t£natvijrlqh ii Uit ’t ze gems c he I Verder uit de Provincie Uit }t Meenensche I Uit ft Kortrijksche i; Uit >t Roeselaarsche I Uit Tieltsche P- ojperft KöLKfmsEHRRT UIT ROESELARE UIT MEENEN UIT TIELT $3gg a G.«ihw»str., Brussel1* P-- UIT VEURNE BURGERSTAND UIT NIEUWPOORT BURGERSTAND UIT IZEGEM UIT POPERINGE BURGERSTAND UIT KORTRIJK DOKTER G. HELLEBUYCK S Roeselare - Zaal Patria Zondag 2 Mei, om 3 en 7.30 u. MONSTERPROGRAMMA VARIÉTÉ en ATTRACTIE Muziek - Zang - Balletten - Akrobatie - Clowns - enz. lDi»BnBSBEEiBBBaB«UMMBaaU ALLO! ALLO! GROOTE SCHOONE VALIEZEN VOOR ARBEIDERS EEN WOONHUIS WIELRIJDEN ^i^^^^^-^^WWVWWVtAfWUVUV^WWWtóWWVMVVVWVVWVWWU lie vuuiumui^cvci. J3KUUC1UC vvmcuauu Pctau u«-wui-VAou/ivu(tutyntj/c(t. - zkvmci ricvuo, nu door op Woensdag 5 Mei. te 7.30 uur, landbouwer te Zevcren-biJ-Dclnze, met Mar- no ut- «4. cn l n Ji, O’ar pt a. Cnllpwnprt. landb to P.npRplarp V J h I 1 R e a «3 al EM Voordracht verdaagd. De voordracht die moest gegeven wor den door Hr Jan Brans op Woensdag 21 April, met als onderwerp Volk en Taal kon niet doorgaan wegens ziekte van den voordrachtgever. Bedoelde voordracht gaat Geboorte. Maet Nicole, d. v. Cyriel en Vandevyver Rachel, Pannestraat 41. Huwelijksaankondigingen. Vanden- berghe René, electrieker te Veurne, met Huyghe Suzanne, z. b„ te Knokke. Vancoille Robert, bediende te De Panne, met Alleweireldt 'Simonne, naaister te Veurne. Overlijden. Sinnesael Auguste, 70 j., Oudebeestemnarkt 1. Geboorte. Le Louarn Francine, d. v. Frans en Schietgat Godelieve. GEMEENTE MEULEBEKB Wervingsreserve. Het College van Burgemeester en Scheoe» nen van de Gemeente Meulebeke heeft lu zitting van 8 April 1943 besloten over te gaan tot een twssde aanwerving van reserve hulp- krachten, die ten gepasten tijde zullen aan gewend worden voor het uitvoeren van tij delijke of gelegenheldsopdrachten(De eer ste reserve Is ültgeput). Zoowel vrouwelijk» als mannelijke kandidaten komen In aan merking. Zij zullen aan de volgende voor waarden dienen te voldoen; 1) Belg zijn en van goed gedrag en zeden. 2) Minstens 18 jaar en hoogstens 50 jaar oud zijn. De wet van 1919-19'24 en het be sluit van 10 November 1942 zijn van toepas sing. 3) Minstens diploma van lager middelbaar onderwijs bezitten. 4) Een uurloon van 5 fr. of voor dienst- prestatles van zekeren duur gen jaarwedde van 12.000 fr. wordt toegekend. De aanvragen, vergezeld van de verelscht» bewijsstukken uittreksel uit geboorteakte, bewijs van nationaliteit, getuigschrift van goed gedrag en zeden, bewijs van niet In schrijving In het jodenregister, studiegetuig schrift, bewijsstukken van gebeurlijk' voor keursrecht. getuigschrift van goéde gezond heid. en voor de mannelijke kandidaten bo vendien het mllltlegetulgschrlft) moeten aangeteekend toegezonden worden aan den Heer Burgemeester vóór 4 Mei 1943. Het inschrijven op de rangschikkingsrol verleent geen aanspraak op vaste aanstelling voor bepaalden duur in de administratieve kaders. Op last: avnu, cn De Sekretaris. De Burgemeester, Prokureur des Konings. E. mattelin. V. decoster. Mevrouw1 Hebt gij ooit nagedacnt over dofc moeilijke en tevens ingewikkelde taak die 1 een tandmiddel most volbrengen de i reiniging der tanden, de bestrijding van schadelijke bestanddeolon die door de spijzen in den mond zijn gebracht, het behoud van het gla- zuur door dit te beschermen tegen het zuur in den mond, de ver- sterking van het tandvleeoch. z Schenk dus Uw volle aan* dacht aan dit onderdeel van -Uw schoonheid. Vertrouw/ niet aan om het ovon welk tandmiddel de zorg toe 1 aan.Uw landen schoonheid" en gezondheid te verlee- i nen. De natuur heeft Uw tanden schoon gemaakt. I Opgelet! Gebruik, om ze; niet te beschadigen, uit sluitend A do lessen, die hieruit voor de toekomst getrokken kunnen worden. MEIBOOMPLANTING Het zal zeker voor den eersten keer zijn, dat in de Rodenbachstede ook de Mel- boomplanting zal plaats hebben. Deze zinnebeeldige en folkloristische plechtigheid zal geschieden op Zondag 2 Mei. De Heer Burgemeester zal voor het Stadhuis de Meiboom overhandigen aan de Jeugd; daarna zal er een stoet geformeerd worden naar hst Reimond Tollenaerepleln. waar de Meiboom zal ge plant Worden. Het geheel zal worden cm- lijst door interessante jeugdspslen. ROESELAARSCHE VOLKSCONCERTEN Op Zondag 2 Mei komt James Ketels weer naar Roeselare met een gansch nieuw reusachtig variété- en attractie- programma. Er worden twee vertoeningen gegeven, nl. om 3 uur en om 7.30 uur. Gezien het groöte succes bij de eerste vertooning. geven wij den welgemeenden raad intiids voor zijn kaarten te zorgen. Kaarten van 5 tot 25 fr. BERICHTEN VAN HET ARBEIDSAMBT Worden dringend gevraagd: Roeselare. Lijnwaad- en wolwevers, 2 autogeleiders. 1 kok, 1 dienstmeid (café), 1 vrouwelijke bediende. rechtervelde. 7 Meubelmakers. Izegem. 6 Meubelmakers, 2 leerjon- gens-meubelmakers, 1 oppinner, 2 zool- naaiers, 2 schoenmakers (herstellingen). 1 leerjongen-snijder, 1 schoensnijder, 6 schoenmakers, 2 slachters, 1 leerjongen slachterij, 1 hovenier, 1 schalmster, 6 schoenstiksters (thuiswerk). Ardooie. 3 Kasseiers St-Eloois-Winkel. 1 Rekenplichtige. Torhout. Lijnwaadwevers. Oostende. 1 Haarkapper, 1 kleerma ker, 15 losse arbeiders. RUISELEDE Roofoverval. In den nacht van Zondag hebben ge wapende bandieten, omstreeks 2 uur, een inval gedaan bij de kinderen Calus, land bouwers aan de Vierweegsche, te Ruise- lede. Ze drongen binnen langs het kelder venster. De waakhond, die in huis ver- Kortri.ik. 40 Pannenbewerker», 1 pe- bleef, moet een aanval gedaan hebben, dahst (drukkerij), 1 keukenmeid. -1 l-“ -- -- Mbcskroen. 4 Glazenzetters. Brv-ge. 3 Autógeleiders, 20 grond werkers. Rumbeke. 2 Stopsters, 3 stukken- kuischsters. Munitie-ontladingskamp Staden-Hout- hulst. ’n 100-tal losse arbeiders voor onmiddellijke indiensttreding. SPORT Overlijden. Roggeman Juul, 64 j, echte, v. Hast Elodie. in de bovenzaal van het Stadhuis. Graafschap Vlaanderen-tentconstelling. Deze rondreizende tentoonstelling wordt te Kortrijk gehouden van 27 Juni tot 11 Juli. Later meer bijzonderheden hierover. Davidsfondo-Keurvoordrachtcn. Meer dan 300 personen, waaronder werden opgemerkt Z. E. H. Deken Jonck- heere, Z. P. Superior der PP. Jezuïeten, Z. E. P. Camillus, E. P. De Clippele S. J„ en nog tal van geestelijken en vooraan staanden uit de kultureele. economische, flnanCieele en rechtskundige middens van de stad, vulden de bovenzaal van het stad huis. om er Dr. M. Van de Kerckhove te hooren spreien over PéguyAan de hand van de voornaamste biografische f«iten. in een chronologische orde voor gesteld. deed de gevierde spreker deze meestal onbekende figuur voor onzen geest oprijzen. Anecdoten uit ziin leven open baarden ons de diente van ziin ideëen en de scherpte van zijn gezonden geest. Het langdurig applaus gaf uiting van den biival d'e Dr Van de Kerckhove met zijn meesterlijke spreekbeurt behaalde. TOONEELLEVEN De Vlasbloem Naast den Stede- lijken Kultuurdienst en in samenwerking met dezen laatste, richt de Vlasbloem kunstvertonningen in onder bescherming van het Stadsbestuur. De eerste vertooning gaat door In den Stadsschouwburg den 30 April, te 7 uur stipt, met een Balletavonddoor den Volksschouv’burv Alhambra uit Brussel. Locatie open ter Stadswaag. TENTOONSTELLINGEN TentofinsteUir" Leo Pavet. De be kende kunstschilder Leo Paret, uit Brug ge, stelt zijn laatste werken ten toon in de kleine zaal van den Stadsschouwburg. Een tentoonstelling van dezen zoo per soonlijken kunstenaar is telkens een ge beurtenis en een c-enot voor de minnaars van het schoone Bruage. Tentoonstelling Stefaan Van Gheluwe. In de zaal Gulden Arend stelt kunst schilder Stefaan Van Gheluwe, uit Zweve- gem. ziin laatste werken ten toon. BURGERSTAND •Geboorten. Marleen Verhelst, d. v. Juliaan en Magdalena Verledens, Lende- ledestraat 107 bis. Roland Stove, z. v. Henri en Ivonne Degryse, Pieter Baesstr. 36. Freddy Van Troys, z. v. Albert en Marcella Dewulf, Dam 44. Frans Roe lens, z. v. Michaël en Maria Demeester, Haaipan.de/tr. 62. Christiana Demey, d v. Hilaire en Magdalena Deschuyter, Wakken. René Vangheluwe, z. v. Leo- nardus en Germana Degroote, Meenen- steenweg 74. Jenny Vanbiervliet, d. v. Germain en Ivonne Honoré, Sint-Eloois- Winkel. Monique Maes, d. v.’ Marcel en Irma Nyfïels, Bossebeekstr. 3. Luc Loosveldt, z. v. Geeraard en Marcella Oosterlynck, Eigerühaardstr. 7. Marleen Verhölle. d. v. Rafaël en Martha Hoor- naert. Kerkplaats 13. Rika Lauwers, d. v. Emile en Maria Vangaver, Meenen- steenweg 1181. Overlijdens. Pieter Verbeke, 65 j., z. b.. echtg. v. Pharaïlde Beel, Haaipander- straat 9. Adèle Hochepied, 63 j., huish., echtg. v. Amand Denys, Dweersstr. 39. Julien Clement, 76 j., orgelist, echtg. v. Josephine Clement, Roeselarestr. 16. Henfi Lammertyn, 61 j., schoenm., echtg. v. Marie Stove, Slabbaerdstr. 44 a. An dré Lècluyse, 6 d.. z. v. Antoon en Joanna Vandenborre, Hulste. Maria Witdouck, 53 j., huish., echtg. v. Evarist Lamiere, Oude leperstr. 6. Marleen Quaeghebeur, 6 m.., d. v. Guillaume en Antoinette Deldaele, Bellevuestr. 23. Valeer Van- asche, 56 j., machinist, echtg. v. Maria Vantwembecke, Kortrijk. Maria Ver schoot, 52 j., huish., echtg. v. Remigius De Baere, Baronstr. 17. Huwelijk. Marcel Lamaire, v. Izegem, met Dina Dobbels. v. Ingelmunster. Huwelijksafkondigingen. Gabriel De- boo, v. Izegem, met Elisabeth Storme, v. Ingelmunster. Gerard Azou, v. Izegem, met Agnes Verscheure, v. St-Eloois-Win- kel. Aliens Lecluyse, v. Izegem, met Violette Plamont, v. Meesen. DAVIDSFONDS Woensdag a. s., 5 Mei, te 20 uur, gaat dus in de feestzaal van het College de derdè voordracht in de reeks Keurvoor- drachten door. Thans komt Dichter André Demedts aan de beurt die zal handelen over Vondel, of de Triomf der Redelijk heid Toegangskaarten tot deze voor dracht en de twee nog te houden Keur- voordrachten kan men zich nog aanschaf fen aan den ingang der zaal. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 2 Mei wordt de apothe- kersdienst in onze stad waargenomen door Apotheker R. VIEREN, Dam (Emelgem). REVUE-AVOND Het bekende Gent, geeft hier op morgen Zondag twee vertóoningen der groote lachrevue Stilte, Schuur uitgebrand. Omstreeks 6 uur ’s avonds brak op de hoeve van landbouwer Maurits Cornette, wonende Kleine Stadenstraat, een hevige brand uit. Brand was ontstaan in een schuur welke volgepropt was met stroo en hooi. Het geheel was weldra in een vuur poel herschanen. De toegesnelde brand weer kon niet voorkomen dat de schuur en stallingen totaal uitbrandden met gansch den inboedel bèstaande uit 4000 kgr. stroo, 1000 kgr. hooi, 500 kgr. tarwe, 7Ó0 kgr. kunstmeststoffen en al het land bouwgereedschap. Het vee kon nog juist bij tiids gered worden. Er bestaat verze kering. Aangehouden. In verband met een valsche tabakban- denzaak werd een zekere Remi Meerse- man, wonende Hoogestraat te Hooglede, door de Rijkswacht van Roeselare aan gehouden en naar leper overgebracht. Kermis. Morgen Zondag is het Hooglede-kermis. Het marktplein staat vol met vermakelijk heden. Het gekende cirkus Libot heeft alhier zijn tenten opgeslagen. Verschil lende herbergiers hebben voor een puik orkest gezorgd. Zondagnamiddag groote voetbalattraktie: de oude gloriën tegen de jongeren. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Lauriana Goddyn, d. v. Arthur en Irma Moyaert. Agnes De- mynek, d. v. Valeer en Maria Donck. Callewaert Frans, z. v. André en Marie- José Bossuyt. Leopold Monstrey, z. v. Lson én Elza Bauwens. Willy Verhoug- straete. z. v. Henri en Zulma Grauwet. Overlijden. Barbara Steelandt, 85 j., wed. Joannes Geerlandt. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Bossu Maurits, z. v. Omer en Degrendeie Eliza. Catteeuw Jozef, z. v. Willy en Rooseboom Marguerite. Overlijdens. Vandaele Raymond, 58 j.. echtg. v. Vandecasteele Sara. Lefere Marie-Louise, 69 j., wed. v. Desmedt Alois. Eggermoni Magdalena, 39 j., echtg. v. Vangheluwe Marcel. Huwelijksaankondigingen, Desmet Gustaaf en Vandaele Febronie. Crom- bez Michel en Tailliéu Maria, v. Komen. Dewaele Gerard en Lauage Germaine, v. Dadizele. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijken. Deceuninck Arthur, landbouwwerker, met Desmet Suzanna, Burgerstand. Geboorten. Comptdaer Magda, d, v. Gabriel en Van Overbeke Anna. Van- denbussche Rosa, d. v. Joseph en Popelier Julia. Doom Lena, d. v. Leopold en Desimpel Godelieve. Overlijden. Debusschere Pius, 66 j., echtg. Elisa Hellebuyck. Huwelijksafkondiging. easier Cvriel, landh v. Kortem-rk, met Vanslambrouck Magdalena. èv te--. want hij werd met drie revolverschoten gedood. Op dit geluid is Cyriel. die boven sliep, naar beneden, willen komen, doch één der bandieten vuurde. Gelukkig vloog de kegel juist nevens zijn hoofd af. Hij wilde vervolgens door het zoldervenster naar beneden springen, doch nu werd driemaal naar hem gevuurd door de twee bandieten, die buiten de wacht hielden. Hierop hebben de schelmen de vlucht ge nomen. Niets konden zij medenemen. al hoewel reeds een grooten buit klaar stond aan het keldervenster. OOIGEM Dievenbende ontmaskerd. In den nacht van 22 on 23 April wer den er uit een weide te Oostroozebeke twee vette koeien gestolen, die behoorden aan genaamden De Cocker uit Markegem. Onmiddellijk werd er door de rijkswacht van Wakken en deze van Oostroozebeke een ernstig onderzoek ingesteld, gesteund door het feit dat men ter plaatse een veloplaat had gevonden. Reeds ’s ande rendaags was men erin gelukt twee da ders te snappen, maar de hoofddader kon ontsnappen. De aangehoudenen leg den bekentenissen af, en men vond in een woning te Ooigem menige kilo’s vleesch, voortkomende van beide gesto len koeien, eveneens op de wijk Mule te Sint-Baafs-Vijve werden, menige kilo’s vleesch gevonden. De aangehoudenen zijn twee personen, een uit Zulte en een uit Oostroozebeke; de voortvluchtige uit Sint-Baafs-Viive. De daders werden naar Kortriik overeebracht, en ter beschikking <’*ste’d v”n den F STADEN Burgerstand, Geboorten. Obyn Maurice, z. v. Jo seph en Vandevoorde Irma. Keiaertstr. Vandenbulcke Diana, d. v. Gaston en Vermeulen Germaine. Borra Gilbert, z. v. Ernest en Ton Maria. KI. Veldstr. Vannpote Eliana, d. v. Valere en Wittock jpaula, Vijfwegen. Huwelijksbeloften. Hoorelbeke Albert, landarbeider, en Debruyne Henriette, huishoudster, b. v. Steden. Vandersype Gilbert, arbeider, en Wilmart Maria, wo nende te Stadeh, wettig gehuisvest te Hprnu. Berichten Bevoorradingsdienst. Dinsdag' 4 Mei, zcoals vewoonte, uit- deéling van maalbewijzen in den voor middag van 9, tot 12 uur. De exemplaren die gegeven geweest zijn voor de duivenhouders moeten op Maandag 3 Mei ingebracht worden, na dat ze volledig ingevuld zijn. Stel het niet uit om alle onaangenaamheden te ver mijden. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 2 Mei gansch den dag door waargenomen worden door Dokter Leo Amery, tel. Roe- selare 50.04. De Apotheek Degryze, Brug^estraat 44, is enkel open tot 12 uur 's middags. van 22 tot 29 April 1943. Geboorten. Florizoone Lena, d. v. Albert en Germonpré Magdalena, Brug- gestraat. Elslander Jeannine, d. v. Prosper en Flahau Augusta, Westvlete- rerusteenweg. Caboen Eric, z. v. Mau rice en Worm Agnes, Peerebcomstraat. Overlijden. Vandenbunder Leopold, 87 j., wed. v. Riem Prudentia, Babbelaar- straat. Huwelijken. Bondue Julien, hovenier v. Vlamertinge, en Dezegher Julia, z. b. v. Poperinge. Polley Albert, landb., en Coutteure Simonne, z. b., b. v. Pope ringe. Huwelijksbelofte. Pety André, landb. v. Poperinge, en Vandoolaeghe Maria, dienstmeid v. Proven. VAN ALLES WAT In den nacht van 25 oo 26 A.pril jl. werd ten nadeele van Jul’en Denys, wo nende Abeelesteenweg 65. een ladder ~e- stolen. De dieven zijn onbekend. De Rijks wacht stelde een onderzoek in. Bij Emiel Rappelet, Groeningestraat 18 ter stede, had zekere Rucht., uit een reizende woonwagen, de kans gezien om door het venster der woning een zakuur werk te stelen. Klacht werd ingediend bij de Rijkswacht die een onderzoek instelde met het gevolg dat het gestolene voor werp aan den eigenaar terugbezorgd werd. DEERLIJK Smartelijk ongeval. De 30-iarige autogeleider Vanderhae- gen Julien, werkzaam bij M. Lanneau, werd bij het opladen van zware kisten in een fabriek mét de hand gevat tusschen het electrisch onhaaltoestel en eene der kisten en hierbij den duim vermorzeld. Het slachtoffer ontving de noodige ge neeskundige zorgen. Inheslagnem ingen. De vliegende brigade der kontroolcjien- sten heeft Kier tijdens huiszoekingen on den wijk Satie i> een hoeveelheid tabak en aardappelbloem in beslag genomen. Op den wijk Olekenbpschwerden 700 kgr. gebulderde bloem en eene kuip inge- zouteii varkensvleesch aangeslagen. Doodelijke afloop. De 27-jarige Gcessaert Marcel, die tij dens een luchtaanval door een kogel in den buik doodelijk getroffen werd, is kort daarop aan de gevolgen bezweken. De be grafenis van het slachtoffer heeft Zater dag namiddag met eene zinking plaats gehad. Het slachtoffer laat eene weauwe met een kind achter. WAREGEM Burgerstand. Huwelijken. Michel Decraene met Clarisse Vandecaveye. Gentiel Deprae- tere met Irma Maroy. Noël Bekaert met Simonne Vanthuyne. Bernard Hoste met Irma Mestdagh. Georges Bossuyt met Anna Bossuyt. Maurice Bossuyt met Martha Vanpraet. Geboorten. Wüly Doutreloigne. Eric Vercaempst. Sterfgevallen. No§ Heffinck, 45 j. Kamiel Verkest, 47 j. Wed. Bonte- Ri- golle, 83 j. Wed. Alois Gevaert-Bau- wens, 53 j. Wed. Piet BIomme-Decrae- mer, 93 j. Geheime stokerij ontdekt. De plaatselijke politie slaagde erin na een grondige huiszoeking bij Fr. Bie- buyck. Ballmgstraat 44, een gsheime sto kerij in volle werking te ontdekken. Al het materiaal dat onlangs nieuw, werd aangibracht, werd verbeurd verklaard, evenals enkele grondstoffen dienende tot het vervaardigen van alkohol. Alles werd per voertuig overgebracht naar de ge meentelijke verzamelplaats. Het onder zoek wordt voortgezet. Muziekschool. Wij hebben het genoegen u mede te deelen dat de Muziekschool van Ware- gem hare leergangen na de Paaschvacan- tie zal hernemen. De belangstellende leerlingen kunnen zich laten inschrijven in het daartoe bestemd lokaal, Gemeen teschool, G. Gezellestraat. op Maandag 10 Mei a. s., van 5 tot 7 lïur. waar hun alle inlichtingen nopens uurrooster en bijdrage zullen verstrekt worden. HARELBÉKE Aangeslagen. Tijdens een huiszoeking die Zaterdag morgen plaats greep, werden door de kon- trolediensten op de wijk Overleie drie tabakpaarden en een groote hoeveelheid tabak aangeslagen. KUURNE Lijk opgevischt. Uit de Leiewaters werd hier het lijk opgepikt van den 52-jarigen Valeer S..., uit Harelbeke. De man die alleen woont werd onlangs zwaar beproefd door het uitbranden van een koffer kleederen. Dit ongeval maakte hem zoo mismoedig dat hij zijn huis verliet en in eene vlaag van wanhoop handelde. DESSELGEM Aftrcggelaar. De familie O. Knockaert kreeg het be zoek van een heerschap dat zou zorgen voor de vrijmaking van hun zoon opge- eischt voor arbeidsdienst. Zoo slaagde de sluwe kerel erin 8.000 fr. uitbetaald te krijgen. Korten tijd nadien echter kon de aftruggelaar bij de lurven gevat worden. verlof zullen mogen opgenomen worden. De "uders die kinders hebben van 8 tot 14 jaar, kunnen zich aanmelden bij den celleider Marcel Cardoen, of bij Juffrouw Demeulemeester of bij Rcger Tanghe. IN DE VLAAMSCHE ZWEMVEREENIGING Door het Stadsbestuur werd het besluit genomen alleenlijk de Vlaamsche Zwem- vereeniging te herkennen en diensvolgens slechts an dezes leden de vcordeelen in het st'edelijk badhuis toe te kennen. Die voordeel en zijn: abonnementen van 20 fr. in plaats van 60 fr. toe te staan; verder het inrichten van zwemfeesten in het stedelijke badhuis; het toekennen Van speciale oefenstonden. De jaarlijksche bijdrage van de VI. Zwemvereeniglng De Leierattenis vastgesteld op 10 fr. per jaar. Donderdag 6 Mei, te 7.30 uur, heeft er eene algemeene vergadering plaats in het lokaal Ramskapelle. Nieuwe leden worden ingeschreven bij Marcel Cardoen. Maurits Dümortier, Omer Dekyen, Tanghe Roger en de bestuur leden. we draaien!Deze vertooningen gaan door in de feestzaal van het Gildenihuis, om 4 uur en óm 7 uur. Verschillende ver maarde artisten verleenen hieraan hun ne medewerking. SCHIELIJKE DOOD De genaamde Henri Lammertyn, 61 J. oud, wonende in de Slabbaertstraat al hier, is in de Gentstraat plots ineen ge zakt. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel den dood vaststellen ten gevolge eener hartkwaal. AANGESLAGEN Bij zekeren R. Q., wonende Kortrijk- schestraat, werden 130 kgr. tabak in be slag genomen die bestemd was om in den sluikhandel verkocht te worden. VERKEERSONGEVAL Dinsdag voormiddag rond 10.30 uur, kwam de auto van Hipoliet Lievens, wo nende in de Lichterveldestraat te Korte- mark, door de Roeselarestraat gereden. Toen hij wilde de Pelechystraat inrijden, kwam het voertuig in botsing met den wielrijder André Beeuwsaert, wonende in de Roeselarestraat alhier. De wielrijder kwam onder den auto terecht doch kwam er als bij wonder schier ongedeerd vanaf. Zijn fiets werd evenwel totaal vernield. KINEMAS Programmas der week. In kinema PatriaGroote Markt: Antoon de Flierefluiter de nieuwste en schoonste Vlaamsche film. In kinema Plaza Kruisstraat: Gey- erwallyprachtige film met Kristina Soderbaum. In ciné «Pnlace», Groote Markt: «Het meisje van Fano boeiend zeedrama. TOONEEL GEDURENDE DE PAASCHDAGEN We hebben de patriazaal nog nooit zoo propvol zien zitten als gedurende de i Paaschdagen met de operetten De Neef uit het Oostenen Sepp’lVooral de tweede operette oogstte een reusachtigen bijval. In de laatste opvoering .werd de leider van de groep Frank Schoup door zijn spelers gehuldigd wegens het feit, dat deze operette voor de 75’ maal werd opgeyöerd. Het was wel opmerkelijk: de 1’ en 75’ onvoering greep plaats in onze stad. Aan den Heer Frank' Schoup werd een prachtig bloemstuk aangeboden. HET FEEST VAN DEN ARBEID Door Arbeid en Vreugdezal op Za terdag 1 Mei ’s avonds om 7.30 uur aan alle arbeiders, bedienden en hun families een kcsteloozen feestavond aangeboden 1 worden. Op dezen avond komt de beken de Dickson-groep naar Rosselare met de prachtige filmrevue Stilte, wij draaien Alleen genummerde’ kaarten zullen toe- gang hebben. Deze kunnen alle dagen afgehaald worden in de bureelen van de Unie, Hugo Verriesstraat 8, Roeselare. VOLKSVEREDELING J Wegens het buitengewoon succes van de opvoering De Witte Non door Volks- 1 veredeling Roeselare, zal er op Zondag J 9 Mei een derde en laatste vertooning ge- 1 geven worden. De locatie is open vanaf 2 Mei. WINTERHULP Bedeeling van turf en schlamm. Voor al de gesteunden, die bij Winter- hulp-kclenhandel zijn ingeschreven, zal op de volgende dagen tegen betaling een inschrijving plaats hebben van 200 kilo turf en ICO kilo schlamm, die aan huis besteld zullen worden. Maandag 3 Mei, de straten met de num mers 1 tot en met 45. Dinsdag 4 Mei, nrs 46 tot en met 90. Woensdag 5 Mei, nrs 91 tot en met 135. Donderdag 6 Mei, nrs 136 tot en met 183. Op deze dagen zullen de bureelen open zijn van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Hierdoor worden de gesteunden in de mo gelijkheid gesteld een voorraad brand stoffen op te doen tegen den komenden winter. Kolenkaarten. Gedurende de inschrijving zal de afge leverde kolenkaart deel 30/5 moeten voor gelegd worden. Een grondig onderzoek zal geschieden ten einde gebeurlijke ver gissingen t-e kunnen regelen wat betreft het wel of niet voorzien zijn van gas in het gezin. He.tzelfde geldt voor de gestrunden, die nog niet voor kolen ingeschreven zijn. Alles kan nog geregeld worden voor den 7 Mei. de uiterste datum. Na dezen datum kan geen enkele verandering meer aan gebracht worden. EEN BELANGRIJKE VERGADERING Op Zaterdag 8 Mei zal er in de Patria, om 5 uur, een zeer belangrijke en leer zame vergadering plaats hebben. De Heer Vandecouter, stadsingenieur van Antwerpen, komt spreken over het bombardement van Antwerpen en over BURGERSTAND Geboorten. Bernard Juttens, z. v. Urbain en Yvonne Den Doncker, 9’ Wijk Oude Pittemstr. Ginette Vangelder, d. v. André en Ludwina Dedeckere. Nieuwe Statiestr. Lucrèce De Pestel, d. v. Cy- rillus en Adriana De Reu, Poeke. Mo nique Huys, d. v. Marcel en Marcella De- blauwe, Kortrijkstr. Rita Willemyns, d. v. Antoine en Suzanna Van Oost, Steenweg Marialoop. Willy Van Cau- wenberghe, z. v. Valere en Julia Ver- brügge, Wingene. Cecile De Loof, d. v. Honor'e en Magdalena Tack, 7’ Wijk Kly- ten. Raphael Van Oost, z. v. André en Lydia Verbeke, Aarsele. Rosa Van den Broucke, d. v. Urbain en Eugenie Gille- man, Pittem. Paul Cloet, z. v. Georges en Magdalena Cogge, Wingene. Overliidens. Raphael Herreman, 3 d., z. v. Ëmile en Zosima Callen, Steenweg Marialoop. Roland Herreman, 8 d., z. v. Emile en Zosima Callens, Steenweg Marialoop. KINDERARTS, Kortrijkstraat, TIELT heeft de eer mede te deelen dat zijn raad plegingen vastgesteld zijn als volgt: Werkdagen van 9 tot 11 uur en van 2 tot 4 uur. ’s Zaterdags enkel van 9 tot 11 uur. En op afspraak. WINGENE Burgerstand. Geboorten. De Guffroy Thiery, Kek ke. Simoens Marcel, Piewitte. De- deyne Lucien, Rijsberge. De Bie Rita, St-Jan. De Bruyne Monique, Rijsberge. Clinckspoor Herman, St-Pietersveld. Vanwallegnem Regina, Rozendale. De- meyere Johan, Scnewege. Clarisse An toine, Beer. Huwelijken. Van Eetvelde Maurits, .wachtmeester bij de rijkswacht, met Sqhërrens Bertha, huishoudster, Wilden- muf. Bouckhout Willy, gasfitter te Swevezele, met Dedeygere Cecilia, huis houdster te Wingene. Serruys August, landbouwer te Veldegem, met Dedeyne Elza, huishoudster te Wingene. Maen- hout Aimé, landbouwer te Ruiselede, met Duyck Clara, landbouwster te _£>t-Jan. Overlijdens. De Meester Gerard, 34 j., onderwijzer, echtg. v. Landuyt Bertine, BURGERSTAND van 22 tot 29 April 1943. Geboorten. Christiana en Christelle Foulon, Budastr. 30 (v. Lendelede). Werner Chantrie, Muvnckendoornstr. 20. Pierre Cognie, Reepkaai 7 a (v. Heule). Bernard Raepsaet, Magdalenastr. 11. Willy Desmedt, Wandellngstr. 72. Frans Olieux, Loofstr. 43 (v. Lauwe). Gerrit Dcrho, Oudenaardesteenweg 293. Marc Dekeirel, Boudewijn Negenlaan 1. Rudy Gaillaert, leperstr. 2. Jean- Picrre Verbeke. Noordstr. 54. Jeannette Vanden Bussche, Kleine Leiestr. 9. Antoine Vanhoenacker, Loofstr. 43 (v. Deerlijk). Renée Corneille, Doornik- wijkstraat 39. Rita Peers, Budastr. 30 <v.' Waregem). Albert Van Tornout, Budastr. 30 (v. BiSsegem). Jan Dele- c’uyse. Vredelaan 65. Eric Rigolle, Loofstr. 43 (v. Waregem). Francine Vnndemeulebroecke. Loofstr. 43 (v. Saint- Leger). Patrick Snauwaert, Hugo Ver- riectlr.an, 154. Huwelijksaankondigingen. Andreas Spriet, fabriekwerker. Sint Anna 41. en Anna Dendievel, fabriekwerkster v. Rol- legem. André Dupont, soldeerder, Re coil ettenstraat 70, en Luciana Clarysse, z. b.. Gasstr. 35. Willy Vauterin. be hanger. Plein 18. en Leona Amerlinck, naaister, St-Janslaan 5. Leon Voor- decker, teekenaar bij het kadaster v. Brugge, en Julia Debrouwere, boekhoud ster. St-Maartenskerkhof 6. Albertus Waeyaert. bediende. Deerlijkstr. 78, en Maria Logghe, bediende v. Oostende. Edgard Vandenheede. handelsreiziger v. Harelbeke. en Maria Glorieux, z. b., Spin- nerijkaai 47. Andreas Lemaitre, be diende, Simon St-evinstr. 4, en Thérèse Merten, z. b. v. Wizernes (Frankrijk). Huwelijken. Leo D'haene, huidenbe werker. Pieter De Conincklaan 53 d, en Leona Decock, klakkenmaakster, Goeden- daglaan 83 a. Andreas Rogge, meubel maker. Goedendaglaan 18, en Pulchérie Van Pa’-ys. striikster. Vandammebeluik 3. Robert Courtens, timmerman v. Heule, en Maria Huysentruyt, z. b., Van Dyck- lean 19. Jacoues Vanackere, bediende, Passionistenlaan 46. en Jeanne Adyns, snijdster. Stasegemstr. 53. Rogier De Wit. werktuigkundige, Herderstr. 123, en Irene Martel, naaister, Watermolenstr. 3. Werner Delaere. registratiebediende, Voorziénigheidsstr. 82, en Maria De Bos- scher, z. b.. Vaartstr. 99. Adelson Qlaer- heut. houtbewerker v. Heule, en Godelie- va Messeaen, houtbewerkster, Recollet- tenstraat 20. Leopold Melsens, stads werker. Lange Brugstr. 31 a, en Maria Dedeurwaerder. linnenaaister, Vlasbloem- straat 24. Adhemar Goethals, spoor wegbediende v. Marke, en Eleonora Mal- fait. linnennaaister, Markesteenweg 142. Adrien Samain. doctor in de medicij nen. Albertstr. 4, en Cécile De Coene, z. b. Jan Bethunelaan 2. Robert Vande voorde. nijveraar v. Izegem, en Nelly De»ock. 7. ,b.. St-Denijsstr. 78. Jean De Wit. garnlerder v. Mechelen, en Hendrika Deglorie. spinster. Tuinwijk 10. Overlijdens. Juliana Nieuwenhuyse, 53 j.. z. b.. wed. v. Firmijn Jacques, Mo lenstraat 47. Natalia Mulleman, 70 j., echtg. v. Richard Holvoet, Walle 135. Victor Vandevenne, 88 j., wed. v. Marie Denys, Veldstr. 80. Mathilde Comyn, 65 j.. echtg. v. Gustaaf Tytgat, Tayartstr. 1. Laurette Delombaerde. 14 j., Her- ';derstraat 119. Eudoxie Vanhalst, 78 j., wed. v. Adolphe Vanden Berghe. Passio- nistenlaan 13 a. Hilaar Vromman. 55 j.. echtg. v. Rachel Lambrecht, Meenen- steenwej 63. Theonhiel Van Meerhae- ghe. 73 ,1.. echtg. v. Marla Dhulst, Water molenstraat 73. Fiorentina Declerc, 64 .1.. kloosterlinge, Voorstr. 47. Agnès Duprez. 4 j.. v. Ingooigem. Germana Vandenbroucke, 41 j., z. b., echtg. v. Jozef Dumon. Beekstr. 37. Angelina Six, 60 j., z. b.. echtg. v. Alfried Santenaire, Oude Vestingstr. 3 a. Omer Deltour. 52 j., fabriekwerker, echtg. v. Clara Deleplan- que. v. Rckkem. Ange Depreester, 91 j., wed. v. Marie Vandenborre. Muvncken- doornstraat 13. Maria De Backer. 45 j., z. b.. echtg. v. Jozef Nolf, St-Deniisstr. 132. Georges Wallays, 76 j., wed. v. Jeanne Allard. Vandenpeereboomlaan 14. Maria Segaeri. 75 j., wed. v. Leonardus Hernol. v. Waregem. Elvira Baes, 67 j., echtg. v. Arthur Noreille, Pottelberg 1. BUREEL VAN DEN BURGERSTAND Op Maandag 3 Mei zal het bureel van den Burgerlijken Stand toegankelijk zijn van 9 tqt 11 uur. uitsluitelijk voor de aangiften van geboorten en sterfgevallen. VAN ALLES WAT Bedronken bestuurder van een vrachtauto veroorzaakt een ongeval. Zaterdagavond, omstreeks 8.15 u., kwa men in de Pluimstraat twee vrachtauto’s, beiden geladen met 6 ton kolen gereden. De eerste vrachtwagen nam den andere op sleeptouw. Het tweede voertuig was bestuurd door Achiel Van Rijckeghem uit Roeselare. Deze, die klaarblijkelijk onder den invloed van den drank verkeerde, was het stuur met meer meester en kwam met zijn wagen op het voetpad terecht. De 63-jarige bakker Hr Delombaerde Odiel, wonende Voorstraat 1. die juist zijn fiets wilde nemen die op het voetpad tegen een gevel stond, werd gevat en liep een been breuk op.Hij werd naar het heelkundig gesticht van Dokter Lauwers overgebracht. D? dronken autobestuurder werd naar het politiebureel overgebracht, waar hij den nocht docrbracht. Adjunct-kommissaris Hr Robaut stelde het onderzoek in. Stedelijhe Kultuurdienst. De Stedelijke Kultuurdienst. afd. Hco- geschooluitbreiding, richt, te beginnen van na 'het Paaschvenof, een cursus in voer beschaafde omgangstaal. De lessen zullen gegeven worden één- of tweemaal in do week, door den Hr Frans De Mey, Lie. in de Germaansche Philologie. Op dezen lessencyclus volgt een tweede ten behoeve van bedienden, politie, vakmen- schen. enz. Men schrijft in bij den ste- delijken kultuurdienst, stadhuis, bureel 7, of bii den secretaris. Hr Fr. Stockmans, sted’i’ ’- v”-> het onderwijs. KACHTEM Het gesol met den toren. Het is algemeen bekend dat de bouw vallige toestand waarin de toren verkeert, een groot en direct gevaar oplevert voor de kerkgangers. Deze onhoudbare toe stand duurt nu reeds bijna 2 jaar. Eerst zou de toren opnieuw ommanteld worden. De plannen werden gemaakt en... op zij gelegd. Toen werd het tweede plan gebo ren: daar zou een nieuwe toren gebouwd worden. Weer werden plannen gemaakt en... niet uitgevoerd. Ten slotte werd do toestand zoo gevaarlijk, dat het gemeen tebestuur de verantwoordelijkheid niet meer op zich durfde nemen. Ei^werd dan besloten een nieuwen ingang te maken bij de doopkapel. Voor den derden keer moest men plannen laten maken en... ook deze werden aan den kant gelegd. Nu kwam men tot een vierde uitgave: men wil namelijk den toren laten herstellen. De onkosten werden beraamd op 14.000 frank. Deskundigen ter plaatse veronder stellen dat de stelling alleen al meer zal kosten. Bijgevolg is ook dit plan gedoemd Dickson-gezelschap uit* om op zij gelegd te worden. En zoo blijft - j- nie|. aneen cje toren in zijn bouwvalligen toestand, doch ook het gevaar bestaan. Athletiek. Op Zondag 9 Mei gaat er te Roeselare in het Stadion Sportkring een groote athletiek- meetlng door n.I. de schifting van het «Tor nooi der Vijf», tusschen Anzegem A. C., Avelgem S. K., Meenen S. C., leper C. S. en Roeselare A. V. De volgende proeven werden voorzien: Karetten: 60 m., 250 m., 500 m.; - Hoog springen; - Gewlchtwerpen. Scholieren: 80 m., 300 m., 600 m., 1000 m.; - Gewlchtwerpen; - Diskuswerpen; - Speer werpen; - Hoogspringen; - Verspringen. Juniors en Seniors B: 100 m., 400 tn., 800 m., 1500 m.; - Gewlchtwerpen; - Dlskus- werpen; - Speerwerpen; - Hoogspringen; - Verspringen. Voetbal. Sportkring Roeselare. Daar kunnen ook in de sport zoo van die dagen zijn, dat alles tegenslaat en dat men geên haartje geluk kent. Zoo’n dag beleefden. Zondag onze SportkringersTen slotte,wisten ze nog met ’n povere 1-0 zegevieren; op een meer gelukkigen dag zou hét wellicht 4 tot 5-0 geworden zijn. Het spel stond over het algemten technisch niet zeer hoog. Lokeren speelde met zijn bekende vieze trukjes; blijkbaar hielden ze zich nog wat kalm we gens de Sportkring-supportersdie al spoe dig reageerden. De overwinning was over- verdiend. F. C. Roeselare. Onze Clubjongens wisten te Jette met 4-0 te zegevieren. Om hun kansen op behoud te kunnen stablliseeren moesten ze dezen laatsten wedstrijd winnen en de uitslag wijst er duidelijk op, dat ze hun uiterste best gedaan hebben. Ondanks het feit, dat Club in de tweede seizoenhelft erg gesukkeld heeft met zijn spelers en veel tegenslag kende, wist het zijn plaats in Bevordering toch te be houden, hetgeen in deze omstandigheden en vooi- het eerste Jaar al een bevredigend suc ces is. Kaartsn van 5 tot 25 fr. in «Patria»en Boekhandel Cosaert. S huiswerkster. Degheldere Roger, land- beuwwerker, met Vandecappelle Zulma, huiswerkster. Geboorten. Werbrouck Gerard, z. v. Alberic en Lattrez Gerarda. Eeverenstr. Vanhecke Paul, z. v. Omer en Calle- waert Maria, Wijk Het Peerdeke. Overlijdens. Noppe Henri, 78 j., landbouwwerker, wed. v. De Clercq Eine- lie, Kortrijkstr. Vanderhaeghe Roma- nie, 77 j., huishoudster, echtg. v. Galloo Petrus, wijk de Statie. RUMBEKE Diefstal. Bij de Gebroeders Bouckaert, wonende op de Wijk Zilverberg, Rumbeke, werden ’s nachts 243 kilo tabak gestolen. De die ven lieten geen enkel spoor na. Een on derzoek werd ingesteld. Winterhulp. Op Zaterdag 8 en Zondag 9 Mei wordt er een nationale collecte gehouden voor de vakantiehuizen. Deze collecte komt ten goede aan de eigen kinderen der gemeen te; de gansche opbrengst dient om onze eigen kinderen te helpen. Daarom wordt deze collecte bijzonder aanbevolen bij de meer gegoeden en vooral ook bij de land bouwers. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Vanderstichele Daniël, z. v. Gerard en Demeyere Marguerite, Grammenslaan. Van Gheluwe Eric, z. v. Leon en Werbrouck Elza, Begijnenstr. Vandewalle Mariette d. v. André en Lannoy Marguerite, Rollegemboschstraat. Huwelijk. Cuyst Raymond, v. Moor slede, met Claeys Maria, v. Ledegem. Overlijden. Van Tuyne Monique, 4 m., d. v. Leon en Cools Maria, Begijnenstr. Huwelijksaankondigingen. Decoene Daniël niet Vangheluwe Paula, b. v. Le degem. Morties Remi met Allossery Germaine, b. v. Ledegem. Vangheluwe Jules met Vandoorne Simonne, b. v. Le degem. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Moerkerke Wiily, z. v. Henri en Mispion Helena. Callens Wil ly, z. v. Jules en Tempelare Marie. Deruytter Antoon, z. v. Remi en Dewan- ckel Anna. Vankemmel Anna, d. v. Richard en Dspreitere Clara. Vande- velde Frans, z. v. Emiel en Cruyt Maria. Vansielsghem Rika, d. v. Hector en Godderis Margaretha. Overlijdens. Vandoorn Carolus, 67 j., echtg. v. Balduyck Nathalia. Verraes Mariè-Louise, 63 j., echtg. 'r. Vanhaver- beke Jules. Maalvergunningen. De maalvergunningen zullen uitgedeeld worden op Maandag 3 Mei. Benoeming. In vervanging van politiecommissaris Pieter van Bockstal werd benoemd de Heer Jan Cipedo, voorheen politieagent te Antwerpen. Wij wenschen onzen nieu wen uolitiecommissaris van harte geluk met deze benoeming' en heeten hem har telijk welkom in onze gemeente. WESTROOZEBEKE Aangeslagen. Door de controleurs werd een succes volle 'inval gedaan bij zekere Reynaert Gerard, wonende in de Wijk De Katte De volgende hoeveelheden werdén aange slagen: 114 kgr. surrogaten, 160 kgr. ge brande gerst en 1000 kgr. chicorei. Al deze goederen waren natuurlijk bestemd voor den zwarten handel. Zij werden overge maakt aan het plaatselijk comité van Winterhulp. Een ongeluk dat goed afliep. Dinsdagavond reed omstreeks 6 uur de autobus Diksmuide-Roeselare in de rich ting Roeselare. Gekomen aan de Wijk De Sprietsprong plotseling een der voor banden. De bestuurder was het stuur niet meer meester en de autobus kwam tegen een boom terecht. Gelukkig was de snelheid niet eroot, zoodat dq inzittenden met den schrik vrij kwamen. Slechts en kelen werden licht verwond. ZWEVEZELE Burgerstand. Geboorten. Naert Jeanne, d. v. Al- beriek en Devos Clara. Deproost Willy, z V. André 'en Decock Maria. Overlijdens. Braekeveldt Maria, 48 j., ongeh. Gevaert Aloys, 79 j., wed. Vanhee Elodie. Noterdame Raphael, 3 jaar. St-Pietersveld. Devlieghere Sidonie, 66 j., huishoudster, Zandberg. Vandie- rendonek Marcel, 20 j., meubelm., Beer. Bij een pijnlijk overlijden. Zondagmorgen, 17 April jl., is de Heer Gerard Demeester, onderwijzer aan het Rijksqpvoèdingsgestioht te St-Pietersveld, na een langdurig» en pijnlijke ziekte, ge laten in den Heer ontslagen. Dit bericht werd door zijn vele vrienden en kennissen met diepe ontroering vernomen, te meer als men bedenkt, dat M. Demeester, pas 34 jaar oud-, reserve-luitenant en groot oorlogsverminkte was. Hij werd inder daad erg gekwetst op het slagveld te Willebroek den 18 Mei 1940, en is den 18 April te Wingene, St-Pietersveld, aan de gevolgen zijner verwondingen bezwe ken. Onder een machtige deelneming van weg» zijn parochianen, vrienden en be kenden werd hij Woensdag begraven. Hij werd uitgedragen door zijn vrienden wapenbroeders. De Weledele Heeren Mor tier, bestuurder, en zijn gewezen Majoor spraken elk een treffende,-diepontroeren- de lijkrede uit. Aan Mevrouw Demeester en haar vier lieve kleinen bieden wij in ’t bijzonder onze kristelijke deelneming aan m hun diepen rouw. Zijn schoone ziel ruste zacht in vrede, f Boekerij Davklsfonds. De belanghebbenden worden er opmerk zaam op gemaakt: 1. Dat de boekerij op Kermis-Zondag zal gesloten; - 2. Dat er den 8 en 9 Mei nieuwe teeskaartsn gegeven worden; - 3. Dat de boekerij ’s Zondags te 12 u. gesloten wordt; - 4. Dat er den Donderdag tet één uur na de school, dus van 5 tot 6 u., een derde uitleening zal zijn, speciaal voor de jon- gens. PI Te k0°p: verscheidene schoo- I ne okkasie - Planos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS X LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. BURGERSTAND Geboorten. Dejonghe Marie-Thérèse, v. WeveTgem. Debels Roger, v. Wevel- gem. Leclercq José en Leclercq Joël, v. Komen. Tailliéu Josiane, Roozestr. 38. Lannoy Guido, v. Ledegem. De- haene Godelieve, Ezelbrugstr. 13. Ver- haeg'he Henriette, v. Geluwe. Depuydt Dirk, Moorselestr. 84 bis. Becue Chris tiane, Kortrijkstr. 65. Knockaert Greta, Roozestr. 325. Six Laurette, Vander- meerschplaats 22. Huwelijksafkondigingen. Heytens Jos- se, v. Pittem. en Devos Angèle, v. Meenen. - Reynaert Gerardus, v. Meenen en Leenknecht Maria, v. Ledegem. Huwelijken. Lewyllie Rogier, v. Heu le, en Cnockaert Jacqueline, v. Meenen. Desimpelaere Alfons, v. Meenen. en Lamote Lucienne, v. Bondues. Debra- bandere Gustaaf, v. Meenen, en Sergeant Georgine, v. Halewijn. Rousseau Henri en Commeine Marcella, b. v. Meenen. Vandecaveye Jules en Vandekerkhove Alice, b. v. Meenen. Sterfgevallen. Lapere Kamiel, 76 j., Lammerstr. 66. Verstraete Jean, 59 j., Rijselstr. 239. EERLIJKE DAAD Molet Suzanne, dienstmeisje, gehuisvest Esplanadestraat 21 te Meenen, vond Maandagavond een geldbeugel in de Bruggestraat; zij bracht het gevondene naar het politiebureel, alwaar de eigena res in het bezit gesteld werd van haar eigendom. GEVONDEN Eugeen Valcke, 17 j., Stoelmakerstraat 16, vond langs de Leie te Meenen een handtasch met geld en papieren; de jon geling bracht het gevondene op het po- litiebureei terug. VERLOREN Jozef Degrijze, Bruggestraat 132, te Meenen, verloor Maandag zijn geldbeugel met een belangrijke som geld in. ONEERLIJKHEID Gaston Deleu, leperpoort te Meenen, had aan zekere C. Leon, gehuisvest Es planadestraat te Meenen. zijn bakfiets in bruikleen gegeven, met het inzicht hete nadérhand aan C. L. te verkoopen. Doch deze beschikte er anders over en verkocht zelf aan een derde den bakfiets. Deleu diende klacht in tegenover C. BIJ DE «DE VLAG» Dc celleiding laat weten dat in de maand Juli-Augustus kinders uit het ge west Meenen in aanmerking komen voor cio Kmcierlandverschlckung. waardoor zij jooi' ?en zestal weken iu Duitschland in TORHOUT Brand. Rond 11 uur op Paasch-Zondag wer den de inwoners opgeschrikt door het alarmsignaal. De pomoiers alsmede de le den van de L. B. werden opgeroepen naar het kwartier van Wijnendale-Statie. Brand was ontstaan tengevolge van het te pletter storten van een vliegtuig. Brok stukken van het vliegtuig moeten terecht gekomen zijn op de afhankelijkheden en stallingen van het woonhuis van Bogaert Pol. Alles werd in het werk gesteld om de dieren te redden, waarin men gelukte. Ook wat gereedschap en meubelen werden gered. De nompiers al spoedig ter plaats, stelden zich dapper aan het werk en kon den zich gelukkig achten den brand te beperken. GELUWE Priesterwijding. Morgen Zondag wordt onze dorpsgenoot E. H. Albert Maertens, zoon van Jozef en Emma Cam'bron, in de kerk van het Se minarie te Brugge, door Zijne Hoogwaar- dige Excellentie Mgr Lamiroy, tot Pries ter gewijd. Dinsdag a. s„ te 10 uur, draagt do nieuwgewijde priester in onze parochie kerk zijn plechtige Eeremis op. Tooneelfeest. Op Zondag 5 en Maandag 10 Mei a. s., te 5.30 en 6.30 uur, geeft de Tooneelgilde Onder Ons een luisterrijk tooneelfeest in de feestzaal van den Heer Alfons Des- sein, Koeistraat. Opvoering van Willy’s Trouwdag kluchtspel in 3 bedrijven door Otto Har ting. ïngangskaarten: 1» rang (genum merd) 8 fr.: 2’ rang (balcon) 5 fr.; te verkrijgen bij André Debrouwer, bureel Plaats nr 8, vanaf morgen Zondag te 10 uur. Vervolgens Maandag, Dinsdag, Don derdag en Zaterdag van 9 tot 12 uur. Zorg in tijds voor uw plaats!! bij MODEST, Zetelhandelaar, Switch-Road 10, Poperinge. a33EHSHH3E3SaiSanBHSBaaBE3BBaz - STUDIE VAN DEN NOTARIS DE VIS SCHER te DENTERGEM. OPENBARE VERKOOPING VAN met gerieven en 49 aren land. gciegen te DENTERGEM, sectie C, Nrs 617 1, 617 k, 6171 en 617 n. Bewoond door medeverkoopers. INSTEL: ZATERDAG 8 MEI 194s, TÖEWIj'S; ZATERDAG- 15 MEI 1943, telkens te 3 uur namiddag, café De Een dracht». bij de Kinders De Brabandere, te Dentergem, Dorp. «3ianE'asi»aHeaBBigi3E3BgaBBiBSBBB UITSLAGEN VAN KOERSEN Seniors. FARÏJS-ROUBAIX. De afstand Werd afgeiegd tegen meer dan 41 per uur! Een rekora dat niet zoo gauw zal geslagen wor den! 1. MARCEL KINT, 246 km. in 6 u. 1 m. 32 s.; 2. Lowie, op 3 1.; 3. Thlétard; 4. Achiel Buysse; 5. Sercu, allen z. t.; 6. Dangulllaume, 6 u. 2 m. 10 s.; 7. Le Guevel: 8. gehotte, 6 u. 3 m. 37 s.; 9. Adriaenssens; 10. Goutorbe; 11. Van den Meersschaut, 6 u. 6 m. 2 s.; 12. Desimpelaere; 13. Vlaemynck; 22. Bonduel; 23 Van Overloop; 48. Van Koutte. DIKSMUIDEEen en dertig renners wa ren van de partij. 1. A. DECLERCQ, 120 km. In 3 u. 32; 2. G. Vanden Berghe, op 1 1.; 3. Keteleer, op 100 m.; 4. DulTomont; 5. Douws, op 3 m. 32 s.; 6. Allemeersch; 7. Her mans; 8. Belrnaert; 9. Bury; 10. Poels, op 4 m. 10 s.; 11. M. Claeys; 12. O. De Keyser; 13. Paepe; 14. Kiewit, op 5 m.; 15. J. Van Dycke. Juniors. DEERLIJK. 22 Vertrekkers. 1. CAL LENS N. (Wakken). 103 km. in 3 u.'9 m.; 2. Vandendriessche F., op 1.; 3. Rondelez op wiel; 4. Coussement L.; 5. Desplenter G.; 6. Durinckx; 7. Messiaen G.; 8. Cou- treur M.; 9. Merschman, op 100 m.; 10. Spelle. on 4 mln.; 11. Jonckheere; 12. Ver- meescli; ‘13. Vandamme; Decrolx M., op X ronde; 15. Vercruysse. BURGERSTAND van 22 tot 29 April 1943. Huwelijksafkondigingen. Achiel Pieters gareta Callewaert, landb. te Roeselare. Valeer Hoomaert, .drukker, met Maria Calle- bert, naaister, beiden te Roeselare. Da niël Breyne. fabriekwerker te Wervlk, met Slmonna Poltraln, dienstmeid te Roeselare. Huwelijken. Rogier Deteaele, wever, met Maria Gorls, Innakster, belden te Roe- delare. Andreas Degryse, wever, met Ma ria Samyn. voddenwerkster, beiden ta Roe- selare. Palmex- Castelein, metaalbewerker te Ardooie, met Slmonna Dekiere, dienst meid te Roeseare. Armand Nevejans, dia mantbewerker, met Slmonna Bllllau, z. b., belden te Roeselare. Reimond Desarranno, haarschikker, met Antoinette Dekein, bu- reelbrtliende. belden te Roeselare, Hendrik Vanden .Bulcke, ingenieur, met Angela De jonghe. handelaarster, beiden te Roeselare. Emiel Gaytant, leurhandelaar. met Ju liette Degrendeie, leurhandelaarster, belden te Roeselare. Óscar Deveeuw, brievenbe steller. met Lima Vercaigne, naaister, bel den te Roeselare. Albert Degryse. auto- geleidcr te Oostnleuwkerke, met Slmonna Deruyck, naaister te Roeselare. Juliaan Declercq, metser te Rumbeke, wed. Maria Bostoen, met Paula Devos, z. b. te Roese- Itire, wed. Emiel Vandewynckele. Geboorten. Gefda Lagrou, d. v. Hendrik en Clementina Declerca. v. Rumbeke. Ginette Na'ert, d. v. Juliaan en Zulma Ge lande, v. Rumbeke. .Raphael Segers, z. v. Camiel en Bertha Demeulenaere, Kalken- straat 19. - Eddy Vincke, z. v. Jozef en Esther Platteeuw, Ardooiestw. 249. Erik Verheyen. z. v. Hendrik en Maria Bostoen, Gitsstraat 204. Jacqueline Desmet. d. v. Maurits en Julia Desmet, Moorsledestw. 110. Liliana Carrein. d. v. Hector en Marga- rsta Dufoort, v. Hooglede. Wilfried De- neire, z. v. Juliaan en Marcellina Vander- moere, Llndenstr. 69. Nicole Stecnkiste, d. v. Gustaaf en Margareta Kimpe, Grcene- straat 97. Norbert Supsene, z. v. Andreas en Jeanny Demeulenacre, v. Llchtervelde. Sterfgevallen. Zulmn Thiers, 47 j., landbouwster, ongeh« v. Hooglede. Juul Dsceuninck. 72 1.. z. b., echtg. v. Emma Beaen, St-Hubertstr. 70. Augusta Keir- sebilck, 38 j.. herbergierster, echtg. v. Mau rits Deleve, Rumbekestw. Eugenia. Van- denbussche, 73 j.. z. b., echtg. v. Edmond Noppe, Ardooiestw. 28. Polvdoor Masseele, 78 1., bakker, echtg. v. Prudence Wullepit, v. Zarren. Juul Muylle, 87 J., z. b., wsd. v. Romania Grysneerdt, Diksimlldestw. 69. Silvia Aerens, 76 j., z. b., wed. v. Petrus Lssy, v. Gits. GENEESKUNDIGE DIENST Op Zendag 2 Mei 1943. DOKTERDIENSTEN: H. Dr Paul Vanden Berghe, Rijselstraat. II. Dr Willy Hostens, Ardooiestw. 22. APOTHEKER: Heer Dochy, Noordstraat 108. TAXIDIENST: H. Adiel Ide-Vercruysse, St-Michieistr. 26. TAXIDIENSTEN IN DE WEEK H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gust. Verstraete, Hof van ’t Henneken48. H. Camiel Yssers, Herdersstraat 93. DE PLAAG DER VELODIEFSTALLEN Deze week werden er niet minder dan drie veio’s gestolen. Ze werden alle drie terug gevonden in de Groenestraat, na tuurlijk zonder- banden en licht. Nog maals een aansporing voor degenen die hun veio los of onbeschermd achterlaten, om voorzichtig te zijn. AANGESLAGEN Door de Rijkswacht van Roeselare wer den langs de baan ten nadeele van Alidor Depla, wonende Statiestraat 16 Beveren, aangeslagen: 22 kilo tabak, 2600 cigaret- ten en 7000 ci^arettenblaadjes. EEN DIEFSTAL DIE ZEER SLECHTE GEVOLGEN KAN HEBBEN VOOR DEN DIEF Terwijl het Gewesthoofd van de Con trole te Izegem, Jozef Deceuninck, zich gedurende ’n minuutje in den gang be vond van de Controlediensten, St-Amand- straat, Roeselare, werd buiten zijn veio gestolen. Aan dien veio bevond zich een bcekentasch, waarin zich een voorwerp bevond, waaraan Deceuninck groote waarde hecht. We doen langs dezen weg een dringend beroep op degene, die de veio gestolen heeft, cm dit voorwerp on der vólkomen geheimhouding terug te be zorgen op het publiciteitsbureel, 27, Hof van ’t Hbnneken, Roeselare. AAN DE BEVOLKING Door onze zorgen zal het mogelijk zijn, dat aan ieder gezin van de stad, tijdens dé eerstkomende weken een bon voor zeer goede schlamm zal worden afgeleverd. Tijdens de maand Mei zullen onder staande categoriën hun ben mogen af- nalen in Bureel 14 van het Stadhuis, van 9.30 tot 11.30 uur in den voormiddag. Met dezen bon kunnen zij naar hun kolenhandelaar gaan, die hen schlamm zal thuis bezorgen. Prijs: 100 kilo aan 55 frank. Aan de hieronder opgegeven volgorde zal streng de hand gehouden worden. Men moet steeds zijn gezinskaart meebrengen. Gedurende de Paaschweek werd er een bon uitgereikt aan de families, waarvan een huisgenoot aan het Oostfront is (Wa pen SS, Vlaamsch Legioen, N. S. K. K., O. T.). In de maand Mei deze volgorde: D Groote Gezinnen (vier en meer kin deren thuis) Maandag 3 Mei. waarvan de namen beginnen met de letter A tot en met C. Dinsdag 4 Mei, D tot en met E. Woensdag 5 Mei. F tot en met H. Donderdag 6 Mei, I tot en met K. Vrijdag 7 Mei. L tot en met N. Zaterdag 8 Mei, O tot en met R. Maandag 10 Mei.'S tot en met U. Dinsdag 11 Mei, V tot en met Z. 2) Gezinnen waarvan de man of zoon in Duitschland werkt en die niet behoo- ren tot Nr 1. Van 12 tot en met 20 Mei in dezelfde orde. 3) Gezinnen waarvan de man of zoon in Frankrijk werkt en niet vallen onder Nrs 1 of 2. Van 21 tot 29 Mei in dezelfde volgorde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3