Izegemsche Uit ’t whv Uit ’t Meenensche l ii Uit ’t Tieltsche sa I f Uit ft Kortrijksche H Uit *t Roeselaarsche Ji UIT KORTRIJK UIT TIELT EUPÉWT KN KRLKRR5EHHRT °T^i UIT IZEGEM Rheumatiek, jicht, ischias, spit in den rug, pijnen in ledematen en gewrichten, zenuwpijn en hoofdpijn, griep en verkoudheid. SANITA AGENTSCHAP UIT MEENEN g - SST: Zie vervolg luerneyens, eeij mooi gesciienls ziju. DAVIDSFONDS UIT ROESELARE VERLOREN M^M^UWWtfWtfWUMMWAAAMtAWWVVI^VV3M I i A voormiddag 20.965 fr. ®KSg 23.289 fr. r-'- yz? u S 0 V 13.950 Ir. 26.490 fr. PilOTEX. V. B. A. Sid t-3, yttWESPK 4 2 Diefstal Bij landbouwer Beeuwsaert, wonendelO’ wijk, werd ’s nachts ingebroken. Behalve 5 konijnen werden er twee zakken tar we, ieder van ongeveer 62 kgr. gestolen. - - -er Ig opgevat, dat er weinig tot bedrog overblijft. We zijn nu zeer curieus naar de opgave der hoenders. Verleden jaar waren er boeren die geen hoenders opgaven ofschoon ze er wel he.dden. Ze leverden dus geen eieren in. Ondertusschen schaamden ze zich niet dezen winter eieren voor hun kinderen af te halen. Reeds werden en kelen door de politie bezocht en we mo gen dus hopen, dat ze loon naar wer ken zullen krijgen. VOLKSVEREDELING Voor de derde' maal was Zondag de opvoering van «JJe Witte Nondoor slaafs een Tabakdiefstal Bij Maurice Lecoorne, landbouwer 7’ wijk, werden ongeveer 200 kgr tabak ge stolen. Er zal een scherp onderzoek wor den ingesteld. Te koop: verscheidene schoo- r irtiwo ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. In beslag genomen Bij Wed. Vande Putte, wonende wijk Slijs', werd deze week een bezoek door de controlediensten gedaan. Er werden we gens niet-aangifte in beslag genomen: 30 balen vlas en verder nog een hoe veelheid tarwe en chicorei. Een ferme aderlating. helpen bij Let op inhoud en prijs 20 tabletten slechts Fr. 12,50. Verkrijgbaar bij alle apothekers. Meldt ook gij ons de door U verkregen resultaten I Silac N. V. Louisalaan 261 Brussel Brand. Omstreeks 19 uur werd de bevolking door een sirenealsj'm voor brand opge schrikt. Er was in den schuurloods der hoeve van den 30-jarige landbouwer Ee- munster Gent., Harelbekestraat, een brand ontstaan die spoedig uitbreiding nam en de heele hoeve bedreigde aan te tasten. De jongestichte brandweer snelde spoe dig ter plaats en dank het krachtdadig ingrijpen kon de vuurpoel doelmatig be- stredèn worden, zoodat de haard om schreven en de overige afhankelijkheden konden gevrijwaard worden. In een groot deel van den loods werd een grocte hoe veelheid stroo vernield. De stoffelijke schade, door verzekering gedekt kan op verscheidene duizenden franken geraamd worden. De oorzaak van den brand is ongekend. opvoering van «L)e Witte Non Volksveredeling. paar velen geen pl konden bekomen, zal er binnenkort .vierde uitvoering jplaats hebben. DE WONpERDOKTOOR Zondag 16 Mei komt het Alhambra van Brussel naar; Roeselare voor de op voering van <r De WonderdoktoorDe 'Patria-Schcwwbutg uitverkocht bij dei befaamde Jan Cammans speelt de rol van Nanten Boone zoo natuurlijk en levens- getrouw dat men het koeboertje uit Veur ne-Ambacht in levende lijve voor zich ziet. Smartelijk ongeval, De molenaar Alfons Vermeersch, wo nende Bruggestraat, viel op de Brugge- straat van den bok van zijn voertuig. Een van de wielen reed hem over het hoofd. Het slachtoffer liep een schedelbreuk op en werd naar een kliniek te Roeselare overgébracht. Zijn toestand is zorgwek kend. stond voor de manier van optreden van de Duitsche brandweermannen, die alles methodisch verrichten en waarop alles wees dat men hier voor werkelijk gedrilde manschappen stond. Onderwijl was gevaar ontstaan dat het vuur zich zou mededeelen aan de aan palende werkmansbuizen in den Hoogweg en men moest alles in het werk stellen om zulks te voorkomen, hetgeen na een verwoede bestrijding gebeurde. Intusschen hadden de bewoners der in gevaar ver- keerende huizenrijen beginnen hunnen inboedel weg te brengen, daarin bijge staan door bereidwillige toeschouwers. Spijtig genoeg waren al die bereidwillige helpers niet belangloos, want men stelde naderhand vast dat er hier en daar iets gestolen werd. Om 8 uur ’s avonds was alle gevaar om schreven, maar het smeulende kaf kon pas den Maandag volledig gedoofd wor- WALTER RUMMEL Het is nu beslist dat Walter Rummel op 30 Mei naar Roeselare zal komen. Dit wordt dus een kunstavond van eerste ge halte. Laten we hopen, dat de Roese- laarshe bevolking dit zal weten te wa'.r- deeren door een propvolle zaal. ZWEMKOM Bij besluit van Burgemeester en Sche penen zal de stedelijke zwemkom geo pend worden op Zaterdag 15 Mei e. k. BELANGRIJKE VOORDRACHT Op Zondag 15 Mei te 8 uur zal de hr. P. L. Van de Cauter, stadingenieur van Groot Antwerpen, een vodtdracht houden over de ramp van 5 Anril en de lessen, welke er uit te trekken zijn betreffende de beveiliging der bevolking. Om de on kosten te dekken wordt een algemeen in komgeld gevraagd van 3 fr. V. O. J. O. Op Donderdag 3 Juni,( Hemelvaartdag) houdt V.O.J.O.- Roeselare in de zaal Pa- tria haar feest ten voordeele van onze jongens aan het Ooostfront. Dit feest zal ■bestaan uit militaire muziek, tooneel, zang en volksdans. Men houde dezen datum vrij. Dieven op ronde. ’s Nachts drongen onbekende schelmen binnen bij den landbouwer Julien Schot- te, wonende Oude Roeselarestraat; 5 ko- ijnen. 15 paar sokken en 2 lakens werden gestolen. Kindt Cyriel, Oude Roeselare straat, kreeg eveneens het bezoek van ongewenschte deugnieten. Hier werden 523 kgr. tabak ontvreemd. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Marcel Cortvriendt, z. v. Arthur en Rachel Gevaért. Gabriel Dewulf, z. v. Michel en Maria Van Daele. Marcella Van Clooster, d. v. Achiel en Augusta Lievens. Marcel Van Clooster, z. v. Achiel en Augusta Lievens. Huwelijken. Alois D’Hoop met Si- monne Vanzielegem. Marcel Bo^aert, v. Gits, met Jeannette Van Keersbulck. Overlijdens. Alfons Debeuckelaere, 65 j„ echtg. Vahdenbulcke Elodie. Maria Hoste. 76 j., wed. Henri Pollet. Emiel Vervaecke, 40 j., echtg. Adriana Vande- velde. BE VEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Fieuw Maria, d. v. Re mi en Vromman Albertina. Verman- dere Rika. d. v. Hilaire en Perdu Maria. Hoet Lucien, z. v. Juliaan en Debruyne Magdalena. Cattry Bart, z. v.. Jozef en Ostyn Isabella. Huwelijk.. Demevere André, v. Lau we, met Vermeersch Irena. ARDOOIE Burgerstand. Geboorten. Ghesquière Lutgarde, d. v. Vitalis en Gryspeeidt Irma, Wijk de Witte Kave. Eeckhout Roger, z. v. Maurice en Parméntier Margaretha, Lich- terveidestraat. Overijlden. Vanhaelewyn Henri. 69 j., landwerker, echtg. v. Cordeny Elisa, Doelstok. Rantsoenzeg'els. De uitreiking der nieuwe rantsoenze- gels zal plaats hebben als volgt: op Vrij dag 21 Mei en Zaterdag-22 Mei, van 8 tót 12 uur en van 2 tot 5 uur. Aan de nieuwe loketten: voor de niet-producenten. Aan de oude loketten: voor de producenten. MOORSLEDE Zegeluitdeelingg De nieuws zegels zullen uitgedeeld wor den als volgt: Maandag 24 Mei, tot en met 6* wijk. Dinsdag 25 Mei, tot en met -12e wijk Woensdag 26 Mei, 13" 14” w. en centrum Bureelen open van 8.30 tot 12 en van 1.30 tot 4.30 u. - De bijzondere pegels worden uitgedeeld op 31 Mei van 8.30 tot 12 uur. ZONDAGDIENST Morgen Zondag wordt de dienst der apothekers in onze stad verzekerd door Apotheker Michel Wyffels, Gr. Markt. TENTOONSTELLING De kunstschilder André Van Coullie houdt alhier in de galerijen van het St- Jozefscollege, een merkwaardige tentoon stelling van zijn beste kunstgewrochten. Deze tentoonstelling heeft vrijen toegang. AKELIGE ONTDEKKING Op 6 Mei 1.1. werd uit de vaart te Ooigem een lijk opgevischt van een manspersoon en waarvan het hoofd en de ledematen ontbraken. Woensdag werd te Izegem uit de vaart een hoofd bovengehaald, even- INGELMUNSTER Sluikhandel Bij zekere Roger Deconinck, wonende Lysbrugstraat 38, werd do.or de politie huiszoeking gedaan. Er werden 450 pak jes pudding-poeder ontdekt, die bestemd waren voor de sluikhandel. Vervoer zonder bewijs Zekere André Taillieu uit Tielt kwam met paard en karretje door Ingelmunster gereden. Op het karretje lagen enkele zware zakken, die 200 kgr. aardappelen bleken te bevatten. Daar hij geen ver- voerbewijs had, werden ze in beslag ge nomen. 17 10 j., wed. v. uamme Rattyn, v. üissegem. Victor Roman, 75 j., echtg. v. Emelia Van- dekerekhove, Meenenstw. 47. Gerardus Devos, 27 j., beenhouwer, echtg. v. Paula VanhoenackereOudenaardestw. 10. Jules Dutraimont, 72 j., wed. v. Pelagie Claerhout, v. Marke. Maria Claerhout, 58 j., z. b., echtg. v. Valeer Vanden Bogaerde, Simon Stevmstr. 37. Amélie Vercruysse, 1)3 j., Vcorstr. 48. Rachel Arlin, 45 j., z. b., echtg. v. Joris Demeestere, Moorselestr. 64. VAN ALLES WAT Diefstallen. Tijdens de Jaarmarkt, in een tent ge naamd Téte a queue deed de politie op aanklacht een onderzoek. Een groote hoeveelheid geldbeugels, handzakjes en nog allerlei voorwerpen werden ontdekt. De drie verdachte personen ondervraagd en in het nauw gebracht door de ontdek kingen eindigden met volledige bekente nissen af te leggen. Proces-verbaal werd opgemaakt. De personen die dergelijke voorwerpen missen, worden verzocht zich aan te bie den bij de 3’ poiitieafdeeling, Brugge straat-. BURGERSTAND Geboorten. Simeon Caryn, z. v, Vic tor en Asterie Devriese, Meenenstr. 68. Laurette Demets, d. v. Michel en Marga- reta Storme, Haaipanderstr. 28. Paula Vandaele, d. v. Benoni en Magdalena Chavagne, Roeselarestr. 522. Wilfried Depruyst, z. v. Constant en Leonie De- praetére, Lendeledestr. 139. Robert De mets, z. v. Albert en Lla Buyse, Princesse- straat 63. Vera Schelpe, d. v. Remi en Ivonna Vandenkandelaere. Ommegangstr. 18. Magda Vanhauwaert, d. v. Cyrille en Rachelle Bruyneel. Vlasgaardstr, 4. Roland Parelt, z. v. Willem en Marcella Goethals, Ingelmunster. Christa Bil- liet, d. v. Roger en Elisabeth Depla, Wul- venstr. 4. Norbert Van Betsbruggen, z. v. Raymond en Maria Galle, Oeselgem. Overlijdens. Henri Delaere, 72 j., daglooner, echtg. v. Emelia Vandenbul- cke, Kortrijkstr. 315. Adela Maes, 78 j„ huish,, wed. v. Franciscus Quagebeur, Heibrugstr. 6. Adriana Desmet, 38 j„ huish., echtg. v. Maurits Ghyselen, Van- denbogaerdelaan 34 f. Leontine Plan- ckaert, 62 j., z. b„ ongeh., Vlasgaardstr. 9. Zoë DesnouCk, 60 j., huish., echtg. Henri Verbeke, Lindestr. 43. Lucie Vanhaverbeke, 80 j., z. b., echtg. Leonar dos Vandecappelle, Kortrijkstr. 159. Camiel Denoo, 69 j., z. b., wed. Elisa Ca- rels, Torhout. Rosa Pillart, 10 j., scholierster, d. v. Walter en Elvire Valcke, Guilegem. Norbert Debeuf. 6 d.. z. v. Achiel en Antonia Robert, Ingelmunster. Robert Debeuf. 6 d., z. v. Achiel en Antonia Robert, Ingelmunster. Huwelijken. Joseph Vandevelde, v. Oordegem, met Simonna Vandewalle, v. Izegem. Georges Vandeputte met An toinette Vankeirsbilck, b. v. Izegem. Joseph Perneel met Gabriella Hanson, b. v. Izegem. Petrus Delange, v. Vichte, met Jeanne Dekeirsschieter, v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Georges Perneel met Madeleine Toebat, b. v. Ize gem. Roger Josson fnet Marlette Teir- linck. b. v. Izegem. André Withoek met Elisabeth Bruyneel, b. v. Izegem. Ger main Baes. v. Izegem, met Lia Verstraete, v, Lendelede. DAVIDSFONDS Voor een flinke opkomst ging Woensdag 5 Mei alhier in de feestzaal van het Col lege de derde Keurvoordracht door. Dich ter André Demedts wist er, gedurende anderhalf uur. de talrijke toehoorders te boeien door zijn geleerd en welsprekend woord over Vondel, in wien hij den triomf der redelijkheid belichtte. De vergadering werd van meetaf aah in de gepaste stem ming gebracht door het keurig voordra gen van Vondel’s Kerstnacht schooner dan de Dagen door Juffr. El. Laleman, die als slot van de spreekbeurt de toe hoorders nog vergastte met haar puike vertolking van Vondel’s Uitvaart van Maria AANDACHT: Alle belangstellenden hou den Maandag 24 Mei vrij (en niet Woens dag) voor de vierde Keurvoordracht met den flinken redenaar Weleerw. Pater De laere O. P., over Léon Bloy, de Onstui mige Velodiefstallen. Donderdag nacht zijn dieven in de ga rage jedrongen van Di' Devriend, wonen de Leeuw van Vlaanderenlaan en stolen er viei’ schoone rijwielen toebehoorende aan de kinderen. Voor eenige'dagen werd het rijwiel van den dokter ook gestolen. Stoutmoedige diefstal. Zaterdag- nacht zijn nachtschuimers langs het keldervenster bij Charles Van- dorpe. Groeningelaan 16, ingebroken en hebben zich meester gemaakt van al den voorraad estwaren, rubbei- botten, fiets banden. een hoeveelheid vernissen, enz., voor een gezamenlijk bedrag van 18.000 frank, Zondag morgen bleef voor het gezin van 6 personen geen stukje brood meer over. Men veronderstelt dat de dieven werden gestoord, gezien nog ver scheidene dingen gereed stonden om me de genomen te worden zoowel op het gaannad als in den kelder. Niet het min ste gerucht werd gehoord. De politieof ficier Hr Deltour kwam ter plaatse. Verkeersongeval. ’s Avonds botste de fletser André Vlie- ghe, uit Heule, in dé- Doornikstraat, te- 1 gen een stilstaande heerenauto, toebe hoorende aan Pollet Oscar uit Koksijde. Als bij wonder bekwam hij slechts onbe duidende kneuzingen, doch zijn rijwiel werd geheel ontredderd. TOONEELEVEN Groot dansrecitaL Op Zondag 26 Mei wordt alhier in den Stadsschouwburg een groot dansrecital gegeven door Tonia Bolsius en haar leerlingen. Zes- en-twin- tig dansen en baletten, mooie kostumes en ensceneeririg. Prijzen der plaatsen: 5 tot 25 fr. Locatie: Stadswaag. G''ort ten voordeele van BURGERSTAND Geboorten. Gilbert Bogaert, z. v. Marcel en Gabrielle Wanneyn, Wingene. Ronald Wittevrongel, z. v. Marcel en Gabrielle Vanlandeghem, Plttem. Ro bert Sandelé, z. v. Marcel en Magdalena Van Hecke, Rame. Anny Lezy, d. v. Maurice en Maria DuyCk, Dentergem. Vera Derock, d. v. Achiel en Anna Hout- tekier. Sint-Michielstr. Jeannine Gur- debeke, d. v. Jules en Yolande Verbeure, Meulebekestr. Christiane Schotte, d. v. Julien en Maria Struyve, Wingene. Luc Verbrugge, z. v. Richard en Clara Vanderiviere, Sint-Michielstr. Anny Danneels, d. v. Leon en Godelieve Scher- rens, Wingene. Marie Verstaen, d. v. August en Alida Van de Wiele, Kanne- bank. Eric Verheist, z. v. Robert en Joanna Vermaete, Steenweg Wakken. Bernard Van Maele, z. v. Franz en Marie Defretin, Steenweg Aarsele. Marie- Thérèse Taelman, d., v. Robert en Ger- mana Eggermont, Dentergem. Huwelijk. Albert Vanmaele, advokaat, en Simonne Baekelandt, z. b., b. v. Tielt. Overlijdens. Pieter-Gustave De- clerck, 70 j„ qphtg. Wolfcarius Elodie, 8” Wijk. Julié Schepens, 82 j., wed. De Keyzer Emile, Oude Statiestraat. In kinema «Patria», Groote Markt: Vrouwenregimentplezante film. In kinema Plaz^..», Kruisstraat: D« Groote Match In ciné Palace», Groote Markt: «Mo nica Vlaamsch gesproken film. de Antwerpsche geteisterden. Op Zon dag 30 Mei e. k. gaat in den Stadsschouw burg een groote gala-matinee door op ini tiatief van het Stadsbestuur en waaraan hun medewerking verleenenDe Kruis broeders voeren op: Pluk den dag van M. Sabbe. Eigen Schoonsympho- nisch orkest onder leiding van U. Reu nion. Mevrouw Bolsius met haar dans groep. Het comité voor het inrichten van kunstvertooningen met een selectie uit Het Land van den Glimlach De gala gaat door ten bate dei- geteisterden van Antwerpen. De locatie is geopend ter Stadswaag. Prijzen der plaatsen: 50 10 frank. TENTOONSTELLING EN Het alom vermaarde kunstgilde St LucasKortrijk zal een merkwaardige tentoonstelling houden van tafereelen in de rookzaal van den Kortrijkschen Stads schouwburg, van 16 tot 31 Mei. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Ingang vrij. Van 9 tot 21 Mei, in de zaal Ars stelt kunstschilder Aug. Vandecasteele zijn laatste werken ten toon. In de kleine zaal van den Stads schouwburg stellen Lionel Vromman en André Deprez. twee jeugdige Kortrijksche schilders, hun laatste werken ten toon. Deze tentoonstelling blijft open tot. 23 Mei, DEERLIJK Afstierven. De landbouwer Vanwijnsberghe Aloise, geboren den 22 December 1869. is alhier in zijne woning overleden. De aflijvige was gedurende verscheidene jaren katho liek gemeenteraadslid en heeft ook binst een 4-tal jaren het ambt van Schepen voor Openbare W'erken waargenomen. Aan de familie- bieden wij onze innige .groeten van deelneming. Diefstallen. ’s Nachts zijn dieven in de stallingen gedrongen bij René Pauwelyn. KI. Noord- straat. alwaar zij aan den haal gingen met drie rijwielen, waarvan er een later teruggevonden werd ontdaan van de ban den. Bij landbouwer Noppe Cyriel, Oude Roozebekeweg, werd een groote partij tabak van 856 kgr. gestolen. Een onderzoek werd ingesteld. GITS Burgerstand. Overlijden. Aerens Silvia, 76 j., echtg. Lesy Pieter. Huwelijksafkondigingen. Leo Muyl- la.ert. b: diende v. Leffinge, met Rachel Viaene, z. b. Roger Missiaen, tuinbou wer, met Adrienne Anne. z. b. Joseph Gheyssen, landb. v. Kortemark, met Ir ma, Wydooghe, landb. Gesnapt Het bleek dat zekere Achiel Malysse, dia in de Meulebekestraat een schoewinkel uitbaat, ook nog andere waren verkocht die niet door het handelsregister gedekt waren o.a. limonaden. bier, bronwater enz. Behalve de schoeartikelen waren ook do andere waren niet voorzien van den wettigen prijs. Proces werd opgemaakt. Konijnehdiefstal Door onbekenden werden bij Boyaert Kamiel, schaapherder en wonende in de Meulebekestraat 95, drie konijnen ge stolen van ongeveer 4 kilo ieder. Zegeluitdeelingg - Maandag 24 Mei, voor de maalvergun- ningen en zelfslachters. Dinsdag 25 Mei voor Sectie A en D. Woensdag 26 Met voor Sectie B enC. De bureelen zijn open van 9 tOj 11.30 en van 2 tot 4 uur. D» inventarissen der bijzondere zegels moe ten ten laatste op Maandag 17 Mei wor den ingediend. eens van een manspersoon. Het hoofd werd dadelijk herkend als zijnde dit van Petrus-Francis Van Eenhuys, geboren t« Kachtem den 2 Februari 1862 en verblij vende in het ouderlingengesticht alhier. De ouderling was immers sinds een 14-tal dagen spoorloos verdwenen. Bij onderzoek door de rijkswacht gedaan, was de romp die gevonden werd te Ooigem, eveneens deze van Van Eenhuys.Men veronder stelt dat de man in het water gesukkeld is waardoor hij verdronk en zijn lijk na dien door voorbijvarende schepen aan stukken gereten werd. VERKEERSONGEVAL Dinsdag namiddag werd de 12-jarigs Marlette Varrewaere, wonende in da Klijtstraat alhier, in de Pélechystraat door een auto omvergeworpen op het oogenblik dat haar kleinere broertje da straat wilde overloopen. Het meisje werd met geweld ten gronde geslingerd en be kwam, aldus een gapende hoofdwonda. Haar toestand is niet gevaarlijk. RIJWIELDIEFTE Ivonne Seynaeve, echtgenoote van Alb. Piatteeuw, wonende in de Ardooiesteenwef alhier, werd haar rijwiel ontvreemd aan de hoofdkerk van St-Hilonius. Thans ver nemen we dat de politie van Roeselare aldaar de hand heeft kunnen leggen op den dief die bekende te Izegem reeds en kele fietsdieften gepleegd te hebben, waaronder ook deze van Ivonne Seynaeve. PLECHTIGE EEREMIS In de hoofdkerk van St-Hilonius heef* de stadsgenoot E. H. Daniël Vincke, wo nende in de Roeselarestraat alhier, zijn plechtige Eeremis opgedragen. De ruime kerk was flink gevuld met vrienden en kennissen van den jongen priester. De gezangen werden uitgevoerd door de stu denten van het St-Jozefscollege. Aan E. H. Vincke wenschen we een vruchtbaai- priesterapostolaat. KINEMAS Programmas der week. 7.980 fr. 27.000 fr. 14.150 fr. 15.058 ïr. 24.274 fr. 20.920 fr. 31.245 tr. 13.135 fr. 22.555 ir. 34.045 fr. Dsndauw Oscar, Kleins Ooigemstr. 28.970 ir. ST-BAAFS-VIJVE, 27-4-43: Deiny ttenaere Elie, Caignard 31 TIELT, 28-4-43: Galle Hector, 7e wijk I Vanseveren Constant, 7e wijk 95 21.625 fr. Bouckhout Jules, Meulebekestr. 15 14.565 fr. 42.J95 fr. 20.235 fr. 16.325 fr. 12.105 fr. rief. De dieven hadden, om geen stoornis te verwekken, er alles afgenomen en bui ten gezet; verder voorzichtig de tafel op zij geplaatst en zoo hun werk verricht. Geen spoor der dieven werd nagelaten. Men bedenke de onsteltenis dezer echte lingen die zich beroofd zien van het on misbare voor hun kroostrijk gezin. De plaatselijke politie werd hiervan op de hoogte gesteld, ’t Is te hopen dat de schuldigen niet lang op vrije voeten zul len hopen. Dolle koe. Maandag laatst moest op de kaai van den tram eene koe, die op een wagen ge laden was, op een wagon van den buurt team overgeladen worden met bestem ming voor Diksmuide. In het naar de sta tie brengen was het beest hoorndol ge worden. Uren werd beraadslaagd hoe men het razend dier zou kunnen bemachtigen, tot eindelijk- een soldaat geraadpleegd werd die het dier met zeven revolverscho ten op den wagen kon afmaken. BevoorradingSdienst. De Duitsche zegels met datum 27-1-1943, mogen ten uitzonderlijken titel nog in gébracht worden bij de bevoorradings- dienst met het oog voor het opmaken van machtigingen A, binnen den tijd vastge steld voor de zegels van de maand Mei (ten laatste den zevenden werkdag van de volgende rantsoeneeringsperiode). HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Denys Lucïén, z. v. Leo pold en Dewilde Blanka. Vanneste Da niël, z. v. Gerard en Capelle Irma. Carein Liliane, d. v. Hector en,.Margare tha, Defoordt. Overlijden. Thiérs Juliana, 47’J., on gehuwd. Huwelijksbelofte. Luyckx Diederik, beroensmilitair te Sint-Truiden, met De beuf Fanla, dienstmeid te Hooglede. Huwelijk. Lammertyn Marcel, landb., met Margaretha Gunst, landb. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 16 Mei gansch den dag door waargeno men worden door Dokter Leo Amery, Diksmuidestraat 30, tel. Roeselare 50.04. De Apotheek Degryze. Bruggestraat 44, is open tot 12 uur ’s middags. Gevaarlijk spel. Op het gehucht Sleyhaege waren kna pen aan het spelen met een schietlap en steenen. Op zeker oogsnblik kreeg de 11- jarige Frans Wittouck een steen met ge weld in het oog, waardoor de jongen let terlijk zijn linkeroog uitgeslagen werd. Inhuldiging. Boe.rtje Desmet, een man met haar op de tanden liet zich niet afschrikken om in de huidige omstandigheden een prach tige kapel te laten bouwen aan zijn hoe ve. En nu pas praalt het kapelleke in al zijn heerlijkheid op. Zondag 16 Mei, te 3 uur. heeft de plechtige inhuldiging en toewijding van het kapelleke plaats, die werd toegewijd aan O. L. Vrouw van Ban- neux. Een sermoen, spreekkoren, gezan gen en aanroepingen zullen plaats hebben. Alle inwoners worden hiertoe uitgenoo- digd om in grooten getalle aan dat feest deel te nemen. den. Stippen wij aan dat de Heer Burge meester en zijn Schepenen op de plaats der ramp waren en dat den nieuwen Schepen van Openbare VZerken, Lewyl- lie Marcel, daadwerkelijk bijsprong. Verder waren de commissaris en de adjunkt-commissaris van politie ook ter plaatse en zorgden ervoor dat de politie dienst onberispelijk uitgevoerd werd. INBRAAK De Kinders Schoutteten, landbouwers aan de leperpoort, stelden vast dat een opslagplaats, wélke dienst doet als tabak- bergplaats, opengebroken werd tijdens een der afgelcopen nachten. De dieven hadden reeds 'voordien tweemaal pogen in te bre ken, maar dit was hen telkens tegenge vallen, De schuur was nu nochtans ledig, waardoor de nachtridders er aan waren voor hunne moeite. De Rijkswacht werd ingelicht en stelde een onderzoek in. INBRAAK EN DIEFSTAL Het huis gelegen Guido Gezellelaan 179 is bewoond door Jozef Vanhoorne, die thans ergens in Frankrijk aan den ar beid is; de voorplaats van het huis is in genomen door een klaslokaal. Nu stelde de kuischvrouw Dinsdagochtend vast dat onbekenden in het huis waren gedrongen en al de kasten opengebroken hadden; al het linnen lag over de vloeren ver spreid. Wat er feitelijk gestolen werd, kan niet gezegd worden, doordat de bewoner afwezig is; men kan met zekerheid zeg gen dat een goede overjas verdwenen is. ÏW' Zie vervolg hiernevens. ir»-» - - Wi —,,A- -n~*i WAKKEN Naklank van tooneelfeest. Zooals hier gemeld werd het tooneelsei- zoen door het Davidsfonds besloten met de opvoering' van Oud-Heidelberg door Meyer Forster. De spelers deden zoowel hun best dat ze dit gewaagde stuk op meesterlijke wijze vertolkt hebben. Het succes was zoo groot dat ze Zondag 11. tot een vierde opvoering moesten overgaan om te beantwoorden aan de algemeens aanvraag van het publiek. Wakken, doe zoo voort, stoor u niet aan KSQSHHKBBBBHBSSaSSSQBiaaBliaaaB LEDEGEM Zegeluitdeeling De nieuwe ratsoenzegels zullen uitge- aeeld wor.den als volgt: Maandag 24 Mei, ratsoenkaarten nr 1 Dinsdag 25 Mei, ratsoenkaarten nr 2 'Woensdag 26 Mei, ratsoenkaarten nr 3 De bureelen zullen open zijn van 9 tot 12 uur. ’s Namiddags zijn ze gesloten. De bijzondere zegels worden uitgedeeld van 17 tot 21 Mei ’s voormiddags. Overvloed van wild In het Bergmansbosch huist momen teel een overvloed van wild, ’s Morgens ziet men tientallen hazen en konijnen op de velden spelen. Het vorig jaar werd er veel schade toegebracht aan de veld vruchten, zcodat sommige boeren, die hun akkers vlak tegen het bosch hebben liggen, maar moeilijk aan hun Isverings- plicht konden voldoen. Dit jaar belooft de plaag nog erger te worden. Onze boeren hebben een stootje noodig Verschillende boeren waren wat erg langzaam met hun verplichte levering van broodgraan. Dezer dagen werden ze een voor een op het gemeentehuis geroepen Het resultaat was, dat er nog 1T18 kilo ingeleverd werden. BURGERSTAND Geboorten. Ghequière Roger, Grond- wetstraat 136. De Backer Rene, Rooze- straat 335. Cokelaere Marlette, v. Ge- luwe. Kimpe Lydia, v. Geluwe. Du- mortier Jaak, Wezelhoek 83. Now'é Antoon, Poststr. 1. Guffens Ronny, Lammerstr. 161. Tanghe Erna, Kort- rijkpoort 42. Van Laere Rosette, Vlaan- derenstraat 8. Demets Rita, leper- straat 101. Huwelijksafkondigingen. Dupuis Ju lien, Poststr. 8, en Bruggeman Ivonne, Kanonstr. 2. Samijn Albert, te Meenen, en Bourry Odette, te Houtem-Veurne. Decadt Maurits, te Vlamertinge, voorh. te Meenen, en Bruysbaert Marguerite, te Watou. Huwelijken. Dumortier Jozef, te Bis- segem, en Carton Agnès, Bruggestr. 153. Beauprez Maurits, Moeskroenstr. 46, en Viaene Jeannine, te Halewijn. Vande walle André, Leegwëg 69, en Destoop Agnès,. te Halewijn. Vandeplas Marcel, Koningstr. 118, en Vervaecke Jacqueline, te Rekkem. Watteyne Roger, Rijsélstr. 248. en Verscheure Paula, Moeskroen- straat 234. Sterfgevallen. Ruysschaert Camiel, 73 j., Rijsélstr. 312. Verhaeghe Maria, 74 j., Poststr. 2. Dsscamós Ginette, 6 m., Keizer Karelstr. 84. Dujardin Victor, 31 j., Leopoldstr. 36. BRAND TEISTERT EEN KAFFABRIEK Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur, brak brand uit in de kaffabriek» gelegen Hopgew'eg alhier, uitgebaat door Ernest Gheyssen, uit Komen. De fabriek is eigen dom van juffrouw Dejonghe. Terstond werd de brandweer van Mee nen verwittigd, die zich ter plaatse spoed de, bijgestaan door de Passieve Lucht verdediging. Nochtans was ei- geen druk genoeg op de stedelijke waterleiding met het gevolg dat hst lang duurde voor aleer men daadwérkelijk den vuurpoel kon bestrijden. Ten gevolge van den he- vigen wind die waaide, nam den vuur gloed alras een ongekende uitbreiding. De stedelijke overheid zag zich verplicht be roep te doen op de brandweerkorpsen van Wevelgem en Geluwe, terwijl de Feld- gendarmerie, de hevigheid van den brand ziende, berojp deed cp de brandweer der Duitsche Luchtwaffe, die in een mini mum van tijd met een ultra-modern ma teriaal op de plaats stond. Laat ons hier mededeelen dat iedereen in verwondering J - Kunst voor Allen. - MEENEN Volkssehouwburg der Gilde. 4 Zondag 23 Mei, te 17 u. FJU W4WDFRÏÏOKTFR w van JOS' 1 GALA - OPVOERING van vl’UhRDUA1 LA JANSSEN j door het Gezelschap van den Volksschouwburg Alhambra dBrussei. Tooneel- en filmspeler Jan Cammans in de rol van Manten Boone. - Dat moet ik zien! Kaarten van 5 tot 30 fr. Plaatsbespreking: Stadhuis (gelijkvloers) en bij J. Seys, 5 leperstraat, van heden af. der De Vlag en.Volkswelvaart. Roeselare aardappelkontrakten beschik baar gesteld. Alle inwoners der stad, die niet in de gelegenheid zijn een kpntrakt rechtstreeks met een landbouwer af te sluiten, mogen zich aanbieden in het Jeuadheem Sint-AIfonsiusstraat 7, op de onderstaande dagen, telkens van 8 tot 12 uur in dén voormiddag: Zaterdag 15 Mei, de 'gesteunden van Winterhulp. Maandag 17 Mei, de gesteunden van Winterhulp. Dinsdag 18 Mei, de inwoners van de straten nrs 31. tot 60. Woensdag 19 Mei. fie nts 61 tot 90. Donderdag 20 Mei. de hrs 91 tot 126. Vrijdag 21 Mei, de nrs '127 tot 155. Zaterdag 22 Mei, de nrs 156 tot 183. Maandag 24 Mei, de nrs 1 tot 30. Dinsdag 25 Mei. de personen die zich niet op den gestelden dag hebben aan geboden. De personen, die zich aanbieden, moe ten in het bezit zijn van al de rantsoe- neeringskaarten van geheel het gezin. Te Roeselare, den 12 Mei 1943. De Burgemeester, H. J. DEMOEN. STEDELIJKE ZWEMKOM Badseizoen 1943. Uurrooster. Maandag. Van 9 tot 12 u. Dames; van 15 tot 17 u. Heeren; van 17 tot 21 u. Roeselaarsche Zwemvereeniging. Dinsdag. Van 9 tot 12 u. Dames; van 15 tot 18 u. Heeren; van 18 tot 21 u. Dames. Woensdag. Van 9 tot 12 u. Heeren; van 15 tot 19 u. Dames (meisjesscholen); van 19 tot 21 u. Heeren. Donderdag. Van 9 tot 12 U. Dames; van 15 tot 16.30 u. jongensscholen: van 16.30 tot 19 u. Familiebaden; van 19 tot 21 u. Heeren. Vrijdag. Van 9 tot 12 u. Heeren: van 15 tot 16 u. jongensscholen: van 16 tot 18 u. Heeren: van 18 tot 21 u. Dames. Zaterdag.. Van 9 tot 12 u. Dames; van 15 tot 21 u. Heeren. Zondag. Van 9 tot 11 u. Familieba den; van 11 tot 12 u. Bedrijfssportunie; van 12 tot 13 u. Heeren. Nota. Familiebaden zijn baden van de vader of de moeder sam?n met de kin deren van het huisgezin beneden de veer- tien jaar. Tarieven. Weekdagen 2 fr.; Zondagen 3 fr.; Abonnement 65 fr; Roeselaarsche Zwemvereeniging 50 fr.: Boekjes tickets (25 stuks) 37,50 fr.: leerlingen van lagere scholen in geleide groepen: kosteloos; leerlingen van andere scholen: halve prijs. DE KON. STADSOPERA VAN GENT TE ROESELARE Op Vrijdag 21 Mei speelt de Kon. Stadsopera van Gent te Roeselare Ma dame Butterfly», c'.era in drie bedrijven van Puccini. Naar men ons mededeelde was in het begin van de week de zaal reeds uitverkocht, zoodat reeds onderhan- delingen gaande zijn voor een tweede uit voering. kritiek en weet dat er met tooneel, ho» ondankbaar het ook moge lijken, veel goeds te stichten is onder uw medebur gers. Kiest derhalve echte deugddoende stukken. Als de drank is in den man. In de Mandelstraat, bij het gezin L. P.t kwam het tot èén luidruchtig krakeel on der de echtgehooten, waarvan de man bedronken was thuis gekomen. Het ging zoover dat ruiten werden uitgeworpen en. dat de Rijkswacht moest tusschenkomen. MEULEBEKE Fietsdief aangehouden De plaatselijke Politie had den laats- sten tijd herhaaldelijk klachten ontvan gen over verschillende diefstallen van fiet sen in de kom der gemeente. Een naarstig onderzoek werd ingesteld, men had lont geroken en deed een grondige huiszoek ing bij een zekere Rene Vandendr..., wo nende Diksmuidsche Boterweg alhier. Na alles goed onderzocht te hebben vonden ze tenlsotte een tweetal fietsen afkomstig van diefstallen. De bewoner werd aange houden, terwijl het gestolene naar het Politiebureel werd overgebracht. Aldaar Werden de fietsen erkend van Achiel Strobbe, beenhouwer,en Marcel Defour, beiden van Meulebeke. Enkele onderdeelen van andere fietsen werden eveneens in de woning aangetroffen. G. Geheime Stokerij ontdekt Bij een huiszoeking in de woning van Van.dendr... Rerie, kwam men bij toéval op êeh aldaar staande geheime stokerij. Alle materiaal werd in beslag genomen alsook verschilende liters alcohol en reeds vervaardigden sterken drank. G Verkeersongeval Langs de steenweg naar Ingelmunster ter hoogte van de hofstede Ach. Dewulf, kwam vrouw A. Dewitte van Lendelede in botsing met een fietser die in dolle vaart uit een zijweg kwam gereden. De vrouw werd ernstig gewond aan het hoofd en de ledematen. Haar fiets werd zwaar be schadigd, terwijl de fietser op de vlucht sloeg. WINGENE Hcravebrand. Woensdag voormiddag is plotseling brand uitgebroken op de hoeve bewoond door Remi Decoster en gelegen op den Wijk Poelvoorde. Weldra sloegen de vlam men uit schuur en stalling hoog op, en toen de brandweer van Wingene ter plaatse kwam, was er al veel materiaal vernietigd. Ten slotte slaagde men er in de vlammen uit te dooven. De cc dezer brandramp schijnt niet gekend. Er bestaat verzekering. Davidsfonds, Vooral de nieuwe leden worden onge duldig omdat de boeken zoolang wegblij ven. ze moeten nog wat geduld hebben. Leuven heeft ons medegedeeld dat het eerste boek bijna afgedrukt is, en dat het zeer binnen kort zal kunnen verzon den worden. De opstelprljskampen liggen reeds een paar maand achter den rug, en de eerste uitslagen worden bekend gemaakt. Afd. Wingene nam er eveneens deel aan met 20 jongens en 18 meisjes. Lannoo Germain met 89 p. en Vanduynslaeger Paula met 91 p. werden tot plaatselijka laureaten uitgeroepen. Proficiat! Tegen de naaste week hopen we de volledige uitslagen te kunnen mededeelen. Smartelijk rijongeval. De 17-jarige landbouwer Taelman Noël, wonende Desselgemstraat. in dienst van den gemeentelijken reinigingsdienst en op dienstronde om vuilnis af te halen, kwam in den namiddag langs de Harelbeke- stsenweg gereden. Door een ongekende oorzaak is hij op zeker oogenblik van den bok van zijn voertuig gevallen en ten gronde gestuikt met het noodlottig ge volg dat een der wielen hem deels over hals en hoofd reed. Het slachtoffer dat ernstig bloedde, werd in een naburige woning door een haastig bijgeroepen ge neesheer verzorgd. Deze stelde onder meer vast dat het kinnebakken gebroken was en nog verwikkelingen vermoedende deed hij het slachtoffer voor verdere ver pleging naar eene kliniek overbrengen. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Roger Bohez. Bernard Vincke. Basiel Kluysse. Ivan De- clercq. Rita Peers. Overlijdens. Julien Decabooter, 2 m. Jules Van Brabant, 24 j. Huwelijken. Paul Delcour met Mar griet Vanpoucke. Jozef Verbauwhede met Andréa Maes. Gerard Kerckhove met Maria Rogge. Marcel Decraene met Clarisse Vandecaveye. Roger Van- brabant met Elvira Vercruysse. Hevige brand. Even na Hét middaguur brak plots brand uit in de tweewoonst bewoond door zekere Adams Remi en ’t Hoofd Mar tial, wonende wijk BiestHet vuur dat een gretig voedsel vond in dé daken die met stroo gé&ekt waren, nam zulkdani- ge uitbreiding dat na enkele oogenblik- ken alles in lichte laaie stond. Toege- snelde geburen konden er in slagen en kele meubelen te redden uit de woning van Adams. Bij zijn gebuur was men af wezig en alles ging aldus in vlammen op, zelfs enkele schamele spaarcenten. Beide woningen branden gansch uit. Alhoewel de plaatselijke brandweer spoedig ter plaats kwam kon deze niet anders dan de nabijgelegen gebouwen vrijwaren. De schade is zeer groot. Er is slechts gedeeltelijke verzekering. Inbeslagname. Door de technische agenten van de controlediensten van het district Kortrijk werden enkele huiszoekingen alhier af gelegd. Op de wijk «Biest», bij zekere Van W... werd een sluikweverij in Vólle werking ontdekt. Ongeveer 500 m. geweef- sel en 1000 kgr. garen werden in beslag genomen en naar de stapelplaats overge- bracht. Verder werden bij zekere Goe- minne. Vennestraat, ongeveer 300 kgr. ge zwingeld vlas dat niet was aangegeven, in beslag genomen. VICHTE Smartelijk ongeval. Het vierjarig zoontje van den Hr Jos. Verhaeghe, wonende op het Oud Kas teel te Vichte. was aan ’t spelen op het hof. Toen het tijd werd om te eten, was de Hr Verhaeghe op zoek gegaan om ziin kleine te halen. Nergens zag hij het kind, toen plots zijn oog viel op den grooten vijver, waar iets op ’t water drijvende was. ’t Was het knaapje. De Hr Verhae ghe sprong dadelijk in den vijver en haalde het kind op het droge, maar he laas, het arme knaapje had reeds den geest gegeven. Dit smartelijk ó"-’-eluk veel ónschuddipg ''erwekt. Gestolen en teruggevonden ’n Drietal weken geleden werden er bij de Wed. Godderis, wonende wijk Vierkaven, drie velo’s gestolen. Dezer da gen werd er een Oostendsche bende ge knipt. Bij deze bende behoorde ook ze kere Karei Rosseel die feitelijk te Moor slede woont, doch te Oostende verblijft. Men heeft daar de drie velo’s terugge vonden. Ze hadden natuurlijk een an der laagje verf gekregen. De wed. God deris werd weer in het bezit gesteld van haar eigendom. RUMBEKE Uitdeeling der zegels De nieuwe rcmsoenzegels zullen uitge deeld worden in deze orde: 1. TE RUMBEKE, bureelen van den bevoorradingsdienst, Hoogstr. 51: Vrijdag 21 Mei: van 8.30 tot 12 u.: 1» wijk; van 1.30 tot 3.30 u.: 2» wijk; - Maandag 24 Mei: van 8.30 tot 12 u.: 3e wijk; van 1.30 tot 4 u.: 6« en 9» wijk; - Dinsdag 25 Mei: van 8.30 tot 12 u.: 5« wijk; van 1.30 tot 3.30 u.: 7« en 8^ wijk. 2. TE BEITEM, in «Café Beitem», bij N. Seys: Woensdag 26 Mei, van 8.30 tot 12.30 u.: lOe, llo en 12<> wijk. Gewone voorwaarden. Men moet maar durven De telling is_in vollen gang. Deze k is ze zoodanig aos e.- mogelijkheid i_. Voor Antwerpen Door de verschillende hennenhouders werden er 161 eieren gratis ingeleverd voor de geteisterden van Antwerpen. Als -y i iedere gemeente zooveel opbracht, dan zou WINTERHULP Dagregeling Bureelen Winterhulp. Da bureelen zijn alleen den voormiddag épen. 1- MAANDAGNieuwe Inschrijvingen; - Aflevering kaarten schoolsoep; - Goekoop Spijshuis; - Melkkaarten, enz; - Aanvragen bunsels; - Veranderingen van steunkaarten. 2. - DINSDAG: Bedeeling soepticketten keuken. Rumbekestraat. 3. - WOENSDAG: Bedeeling soepticketten keuken Kattenstraat en St-Hubreclitstraat. 4. - DONDERDAG: Gesloten. 5. - VRIJDAG: xAanneming zegels voor be deeling van vleeschoastei. 6. - ZATERDAG: Aanneming ticketten van bakkers en melkhandelaars. De uitbetaling der binnengebrachte aard appelen geschiedt om de 14 dagen. Kolen- en Schiambedeeljng. Maandag: voor de straten .1 tot en met 45. Dingdag voor de straten 46 tot en. met 90. Woensdag voor de straten 91 tot en met 135. Donderdag voor de straten 136 tot en met 183. Gedurende deze bedeeling zijn de bureelen den ganschen dag open, tot 4 Uur. Melk- en Broodticketten. In de week van 16 Mei bedeeling van melk- en. broodticketten op den bevoorra dingsdienst op denzeifden dag als men de 'regels afhaalt. Kleederbedeeling. On Donderdag 20 Mei wordt voor de ge- steunden, die hun aanvraag .reeds gedaan hebben, de laatste kleederbedeeling gehou den. Bedeeling Schlam. Van Maandag 24 Mei tot 27 Mei zal de bedeeling plaats hebben van de ticketten rantsoen schlam (periode April). De schlam en turf voor de laatkomers van de speciale bedeeling zal er d’an bijgevoegd worden. ADMINISTRATIEVE RECHTBANK Door de Administratieve Rechtbank Roe- ..,x...™,.,x _x_.xj. ian(jbouwers van hun ie- STADEN Burgerstand. Geboorte. Degrande Noël-Frans, z. v. Marcel en Lsfevere Magdalena, Hout- hulststraat. Overlijden. Desnoeck Adelaide, 62 j., echtg. v. Slosse Albert, Bruggestr. Huwelijk. Courtens uulitn-Emiel met Var.deweghe Adrienne. Diefstal. Op ’t laatste van verleden week is een stoutmoedige diefstal gepleegd bij Jules Van Robaeys-D: grave, Wijk «Linde». Ziehier in welke omstandigheden. Deze brave echtelingen hadden een ziekelijk kind, en ’s avonds voor den diefstal had msn zich genoodzaakt gezien den Heer Doktoor te roepen. Gedhrende den nacht die volgde, hoorde de echtgenoote plots een verdacht gerucht. Zij stond op en denkend? dat er iets ongewoons met het kind aan de hand was, wekte ze haar echtgenoot die het huis onderzocht. In den kelder gekomen stelde hij vast dat er een pot smout, het rantsoen boter van elf personen en het gansche varken dat over zes weken geslacht was, buitgemaakt werd. Na een nauwkeurig onderzoek werd vastgesteld dat de schinken langs het keldergat waren binnengesiapen. Langs! binnen voor ’t keldergat stond een tafel De zaak is in onderzoek, gedekt met allerhande breekbaar huisge- BURGERSTAND van 6 tot 13 Mei 1943. Geboorten. Johan-Rlchard Carretts, Jan Bsthunelaan 27. Jozef Beke, Budastr. 30 (v. Wlelsbcke). Rosa Verleyen, Budastr. 30 (v. Kuurne). Gilbert Decruyenaerc, Bu- dastr. 30 (v. Heestert). Christine Devlae- ne (Oudenaardestw. 153. Ivan Verscheure, Meenensteenweg 123A. Jacques Vuylsteke, Reepkaal 7A (v. Heule). Jenny Dhaene, Respkaal 7A (v. Ingoolgem). Hortense Plntelon. Zwevegemstr. 1. Rlta Defoort, Meenenstraat 7. Annie Coussement, Loof- straat 43 <v. Marke). Christine Desnock, Budastr. 30 (v. Heule). Monique Uytten- hove, Budastr. 30 (v. Marke). José De Ro, Reepkaal 7A vLauweMagda Vansteen- kiste, St-Amandslaan 4. Maria Massche- lein, Loofstr. 43 (v. Lauwe). Adelin Re-' nard, Plein 39. Gilbert Moenens, leper straat 62. Eric Clement, Kapel ter Bede 63A. Etienne Van Enis, Budastr. 30 (v. Beveren-Kortr.). Francine Seynaeve, Ka- pittelstr. 10. Paulette De Beysere, St-De- nijsstr. 139. Boudewljn De Witte, Buda- straaf. 30 (v. Zwevegem). GëorgeS Delrue, Overlelestr. 24. Nadine Vercruysse, Kapel ter Bede 5. Lucien Dendlevel, St-Anna 43. Mauricette Vanneste, Wolvenstr. 47. Maurice Hubrecht, Pluimstr. 148. Willy Vcrhamme. Vlaanderenkaai 18. Jan Van- me.rcke. Hugo Verriestlaan 192. Jean Le pere, Th. Sr ven ski an 24. Eddy Cattebeke, leperstr. 8. Sonja Bolle. Budastr. SO (v. Deerlijk). Marin Christiaens, Budastr. 30 (v. Avelgem). Ghlslein Devos, 3rugge- steenweg 40. Jacques Vanden Berghe, Bu- dastraa'; 30 (v. Waregem). Huwelijksaankondigingen. Julien De- sloovere, mijnwerker te Kaster, en Marie De- baere. dienstmeid te Deerlijk, voorheen te Kortrijk. Robrecht Pottié, bediende, Groe- nlngeiaan 17. en Rosa Buysschaert, bedien de. Filips v.d. Elzaslaan 49. Roger- Yser- byt, ko’enlosser te Heule, en Maria Reylandt, bediende. Vaartstr. 89. Rogier Vercruysse, kunstschilder. Hovenierstr. 8Ï. en Irena De foort. beheerster. Steenpoort 5. Rijkaard Neirynck, vlaswerker. te Gent, en Liliane Vandecasteele. bureelbediende, St-Denijsstr. 119. Joannes Vercöutere, barbier, Door- nikwijkstr. 113, en Joamia Botteldoorne, i. b., Doornikwljkstr. 113. Huwelijken. Willem Tack, nachtwaker, St-Denijsstr. 155, en Maria Vancraeynest, schoonmaakster, Zwevegemstr. 76. Noël Dekens, meubelmaker, Kapucljnenstr. 13, en Lla Blleck, stikster, St-Antonlusstr. 16. Cyriel Vcrheye. timmerman te Marke, en Irena Lefebvre, borduurster, Gentstw. 110. Albert Depraetere, pannenwerker te Ha- relbeke, en O:ga Van Acker, spinster, Ouden aardestw. 277. Andreas Lemaitre. bedien de, Simon Stevinstr. 4, en Thérèse Merlen, z. b. te Wizernés (Frankrijk). Gaston Deridder. nijveraar, Pieter Tacklaan 13, en Esther Deraedt, z. b., Condédreef 2C. Willem Deglorle, bediende. Zwevegemstr. 80, en Marie Van Cauwenberghe, bediende, Gul den Sporenlaan 49. Overlijdens. Victor Dujardin, 31 j., fa briekarbeider, echtg. v. Alida Vuylsteke, v. Meenen. Oliva Catry, 66 j., echtg. v. Leopold Bouttens, Oudenaardestw. 39. Godelieve Deckmyn, 2 m., Aalbekestw. 36. Gabrielle Beheyt, 70 j.. wed. v. Alfred Centner, Pottelberg 1. Marlette Desplen- ter, 5 m., v. Aalbeke. Roger Verllnde, z. b., v. Gullegem. Albert Grouls, v. Anzëgem. Maria Demarck, 73 j., v. Camille Pattyn, v. Blssegem. Victor Roman, 75 j., echtg. v dekerekhove, Meenenstw. 47. Xiet alom vermaarde kunstgilde St GEWESTBOND ROESELARE-TIELT Zeer dringend worden én de H.H. Voor zitters én de H.H. Sekretarissen onzer 33 aangesloten D. F.-afdeelingen ultge- noodigd tot de belangrijke algemeene vergadering van Zaterdag 22 Mei, te 14.45 uur, ih ’t hotel Javate Roeselare. Ziehier de volledige dagorde: 1. Ledenaantal: bloei en uitbreiding. 2. Opstelprijskamp: volledige uitslagen. 3. Staatstoelage: te vervullen formalitei ten. 4. Feestvergadering: schikkingen. 5. ’t Inrichten van voordrachten rond een kerngedachte. 6. Allerlei zomerwerk: tentoonstelling. Elke afdeellng weze door een paar ijve rige Davidsfondswerkers vertegenwoor digd. Bij voorbaat welkom! De Gewestsekretaris, R. BRAECKEVEI.T. BURGERSTAND van 6 tot 13 Mei 1943. Huwelijksafkondigingen. Hector Decos ter, ijzerbinder te Roeselare, met Maria Berghman, dagloonster te leper. Jüllaan Myttenaere, beroepsmilitair, met Sara. Huy- ghe. kleermaakster, belden te Roeselare. Joseph Vanraepenbuschschoenmaker, met Margareta Lefere, spinster, belden te Roese lare. Andreas Verledens, mekaniekwerker te Ardooie, met Maria Deswarte. knoopenmaak- ster te Roeselare. Petrus Sóenen, land wer ker. wed. Virginie Huygbebaert en Maria Cor- nillle, met Emerentla Dekeyser, z. b., belden te Roeselare. Huwelijken. Georges Naeyaert, aarde werker te Ruddervoorde, met Suzanna Fiers, zakkenstlkster te Roeselare. -Lucien Van- geenberghe, schildersgast, met Elodia Gay- tand, handschoenbewerksterbeiden te Roe selare. Karei Himbrecht, kopergieter, met Yvonna Degryse. spinster, beiden te Roese lare. Jan-Georges Ingels, handelaar, met Maria-Magdalena Deckmyn, handelaarster, beiden te Roeselare. Geboorten. Maria-Paul De Keukelaere, d. v. Albert en Paula Treunen, Zuidstr. 34. Maria-Louisa Tiers, d. v. Godfried en Margriet Callebert, St-Alfonsstr. 25. Bea trijs Devolder, d. v. Jozef en Laura Ver- méersch, Groote Markt 6. Germain Tail- lieu, z. v. Alfons en Martha Verhaeghe. v. Rumbeke. Luc Martin, z. v. Adreas en Helena Iterbeke, St-Alfonsstr. 5. Erna Ver- mander, d. v. Victor en Godelieve Ceenae- me, v. Zwevezele. Noël Degrave, z. v. Albert en Irma Jacobs, v. Staden. An dreas Vercruysse. Groenestr. 25. Anita Dragnet, d. v. Arnold en Cecile Vandenber- ghe. Kachtemstr. 35. Etienne Carron, z. v. Marcel en Isabella Remmery, v. Llchter- velde. Georges Rooseboom, z. v. Eugeen en Paula Boudry, Gltsstr. 227. Christiana Deceuninck, d. v. Andreas en Andrea Cruyt. Verbrandhof 23. Alaln Vandooren, z. ,v. Gaston en Juliana Borry, Heropbouwstr. 114. Francine Vandamme, d. v. Honoré en Alma Verbrugghe, MoorsledestW. 83. Ma ria Vandeputte, d. v. Paul en Maria Vlnckier. Noordstr. 34. Jan Goethals, z. v. Samuël en Margareta Verpoort, Noordstr. 58. Jo han Laoeeuw, z. v. Achiel en Julia Vanha- verbeke, Gltsstr. 117. Anita- Onbekent, d. v. Juul en Antoinette Ingels, Groenestr. Sterfgevallen.Ivonna Lycke, 33 j., z. b., echtg. v. Petrus Croes, Mandeldreef 6. Elodïa Calmeyn. 81 j., fabrlekw., wed. v. Alois Nyssen. Vredestr. 17. Julia 'Bagein, 61 j., z. b., wed. Frans Vanpeteghemechtg. V. Polydoor Callewaert, Herenthallslaan 37. Francis Mortagne, 72 j., aannemer, wed. v. Elisa Hennekint, echtg. v. Maria Decock, Consciencestraat 15. Maria Feys, 76 j„ dienstmeid, ongeh., Spanjestr. 41. Hen drik Samyn, 69 j., magazijnier, echtg. v. Elisabeth Devisscher, Statiedreef 142. Ro mania Cardon, 35 j., z. b., echtg. v. Pieter Meersseman, Jan Breidellaan 57. Bernard Lannoy, 2 m., z. v. Roger en Zulma Debou- verie, Dehaernestr. 7. Ivan Dejaeghere, 14 d., z. v. Palmer en Maria D’Artois, v. Ardooie. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 16 Mei 1943. DOKTERDIENSTEN H. Dr A. Ghekiere, Noordstraat 132. H. Dr Sinnesael, Consciencestraat 6. APOTHEEKDIENST Heer Lammertyn S., Noordstraat 200. TAXIDIENST; H. G. Verstraete, Hof van 't Henneken. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Camiel Yssers, Herdersstraat 96. H. Adlel Ide-Vercruysse, St-Mlchielsstraat 26. H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. BERICHT KOEPOKINENTING Kinderen geboren vanaf 1 Januari 1942 tot en met 31 Mei vanzelfde jaar en welke reeds- de pokken zijn ingeïnt, maar niet op gekomen, zijn verplicht, op straf opnieuw de pokken te laten inenten. De koepokinenting zal KOSTELOOS plaats hebben op 17 en 24 Mei a.s., van 14 tot 15 uur, in het lokaal bij de EE. ZZ. van de Goddelijke Voorzienigheid, Arme Klarenstr. 57, en op Woensdag 19 en 26 Mei in het lo kaal van het, Nationaal Werk van Kinder- welzijn, Maiïfleldreef 2. BEVOORRADINGSDIENST Uitreiking van rantsoeneeriiigszegels voor het 38’ tijdperk van 27 Mei tot 25 Juni ’43. Het Stadsbestuur van Roeselare maakt bekend dat de uitreiking der zegels zal plaats hebben in de bureelen van den Stedelijken Bevoorradingsdienst. Leenstr. 46, gedurende zeven dagen zooals hieron der vermeld Maandag 17 Mei 1943, de inwoners van de straten nrs 1 tot 30. Dinsdag 18 Mei, de nrs 31 tot .60. Woensdag 19 Mei, de nrs 61 tot 90. Donderdag 20 Mei, de nrs 9.1 tot 126. Vrijdag 21 Mei, de nrs 127 tot 155. Zaterdag 22 Mei, de nrs 156 tot 183. Maandag 24 Mei 1943, al de personen die zich niet op den gestelden dag heb ben aangeboden. Gedurende de uitreiking van de zegels zijn de bureelen open in den voormiddag van 8 tot 12 uur en in den namiddag van 14 tot 16 uur. De personen, die de zegels afhalen moe ten in het bezit zijp, van de rantsoenee- ringskaarten en de identiteitskaarten van geheel het gezin. De bureelen zijn gesloten op Dinsdag 25 Mei 1943. Verloren of vernietigde zegels worden onder geen voorwendsel vervangen. Ziet alles goed na bij de ontvangst in het I bureel. Land- en Tuinbouwtelling van 15 Mei ’43. Van 15 tot 25 Mei 1943 zullen de tellers zich ten huize aanbieden om de aangiften op te nemen. De inwoners der stad wor den verzocht bij voorbaat een briefje op te maken, waarop zij hun teelten en die ren vermelden. Dit om de tellers tijd te besparen. Wié op 26 Mei 1943 nog niet bezocht werd is verplicht zelf aangifte te komen doen in den Stedelijken Bevoorradings dienst, Bureel nr 5. Aardappelkontrakten 1943. Door bemiddeling van den Heer Gou verneur der Provincie werden aan de stad laaaBasBHBBacBSBSBniaaamaaa Adolf Delvoye, gehuisvest Schansstraat 76. verloor zijn brieventasch met geld; Medard Vantomme, Kortrijkpoort 381, zijn geldbeugel met geld en Camille Couckuyt, Prins Bauduinstraat 35, even eens zijn portefeuille. KINDERLIJK UIT DE LEIE OPGEHAALD Door Georges Midavaine, 56 jaar, slui- zenwgchter te Meenen, werd Maandag een kinderlijkje uit de Leie opgevischt, in de onmiddelijke nabijheid van de sluizen, De bijgeroepen politie stelde vast dat het hier de 6 maanden oude Ginette Des- camps, betrof, welke verleden week door haar moeder in de dood medegesleurd werd. 'Men herinnert zich dat de vrouw op het nippertje kon gered worden. De viouw is nog steeds onder aanhoudings mandaat te Kortrijk. KULTUREEL LEVEN Maandag jl. gaf de gekende tooneel- schrijver Jos Janssens, die een goede faam verwierf met zijn Wonderdokterop uitnoodiging van den Stedelijken Kul- tuurdienst en van Kunst voor Allen in de groote zaal van het stadhuis een zeer belangrijke voordracht. Hij handel de over zijn tooneelschrijven en las dan tot slot de laatste akt voor uit zijn jongste werk Hendrikje Stoffels »4 Een uitgele zen publiek vulde de zaal en men stipte de aanwezigheid aan van het voltallige college van Burgemeester en Schepenen. De voordrachtgever mocht op een warm applaus ‘buigen. DE WONDER DOKTOR Op Zondag 23 Mei, te 5 uur namiddag, wordt door het gezelschap van den Vlaamschen Schouwburg te Brussel, het tooneelwerk De Wonderdoktervan Jos Janssens opgevoerd in de zaal der Gilde van Ambachten. Van nu reeds kan men zijn plaats bespreken ten stadhuize. KINDERLAND VERSCHICKUNG Door Volkswelvaart zullen dezen Zo mer verschillende kinders van 8 tot 12 i jaar in de gelegenheid gesteld zijn ver- i scheidene weken in Duitschland door te brengen. De ouders die kinders naar deze vakantieoorden willen sturen, moeten zich aanbieden bij Marcel Cardoen, leider selare-Tielt werden de volgende beboet wegens nlet-nakoming veringsnllcht: AARSELE, 30-3-43: Voet Arthur, Keibosch 17 DENTERGEM, ::-4-43: Snauwaert Maria, Ankelaarstr. 4 Deriemaeckei- Jules, Tleltstr 14 Vanderstraete Leonie, Statlestr. 57 Carreel Henri, Bamstraat 23 Vandeweghe Henr, Ankelaarstr. 17 OOSTROOZEBEKE, 20-4-43; Dehens Arcadius, Koelbérg 63 Braeckeveldt Elodie, Hoogleen 24 Vanluchene Alfred. Veldstr. 25 Verbrugghe Hector, St-Baafsstr. Vanlerberghe Gust., St-Baafsstr, Maes Odiel, Tieltstraat 9 valcke Albert, Vijfelken 13 Vanhaecke O., stw. Meuleb.-Ooig. Velghe cyriel, Tleltstr. 15 Dujardin Achiel, St-Baafsstr. 9

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3