e ’t Roeselaarscï Uit *t Izegemsche vreest dat de ingewanden geraakt zijn. Zijn toestand is érg. KINEMA3 Programmas der week. In kinema «Patria», Grcote Markt: j L WieSrijdeio I Uit Tieltsche Uit ft Meenensche Kortrijksché I Meenensche I UIT IZEGEM UIT ROESELARE LAAT NU UW PELSMANTELS HERVERWEN sBasai5ii3®ffi3afi3!saEssiaffiaasaEaEai3Esi UIT TIELT FIETSDIEVEN AANGEHOUDEN UIT MEENEN G. BOUCKAERT IZEGEM. Tel. Nr 464. UIT KORTRIJK. II! KOERSUKTSLAGEN STAD MEENEN Aanwerving van Politieagenten op proei. Burgemeester, A. Maenhout. GEMEENTE MEULEBEKE Aanwerving van Politieagenten op proef. Ce Burgemeester, y. owosiart Natuurschoon verdwenen. De prachtigste tnox natuurschoon op ons gemeente was ongecwijieiu net un- isestrexve jsarx van net Kas voel met zijn giooten vijver- en zijn honaerden kost- uaro Doornen. Wij oetreuien nat ueze laatste» op enkeie na anen veraweiien zijn vn dat het park alzoo een Kaai uit- zivnt gexiegen neen, ue wunaeiwegea zijn daarmj ni een ellenoigen staat ge laakt zoouub uit park ai z^u aaiicrek^e- Hjkiniu venoren ueeit. Moge net eerst daags nerstaia women. 13 JUNI. 14 JUNI, bende. Gevallen. De vrouw van Jules Vandenlxeue nad plaats genomen op ue paarajesinoieii met een Kleinkind. Plots kreeg ae vrouw een araaiïng in net ncoia en viel van aim draaieiiuen molen. Ze liep een gapende wonde op, die door een geneesnetr dien de toeg-aaaid te women. OOSTROOZEBEKE Dieven bij hun werk verrast. Dieven drongen de hofstede binnen van J. D..., wonenue wijk Moisten, ze nadaen net vooral op vabaK gemunt en geiuxten erin langs een gevtivenster binnen te dringen en een hoeveelheid van 5uu kgr. taoak naar beneden te werpen. De dieven weraen echter door den bewoner verrast, en moesten in allerijl de vlucht nemen. Toen wisten ze een buit van circa 425 Kgr. tabak mede te nemen, terwijl er nog een 75 kgr. ter plaats bleef liggen. G, Het College van Burgemeester en Schepe nen van de gemeente Msuleöeke brengt vei kennis aan ae belanghebbenden dat aihlec verschillende plaatsen van politieagenten op proef te begeven zijn. Voorwaaraen: Gevolg gegeven hebben aan den oproep verschenen in net Staatsblad van 15-1-1943 en uitgaande van het Ministerie van Binnenlandscne Zaken en Volksgezond heid, Dienst van de Algemeene Rijkspolitie, in het oezit zijn van htt getuigschrift waar uit blijkt dat zij in het voorgeschreven exa men siaagden. Toepassing van de wetten van 3-8-19 en 21-7-24 en het Besluit van 10-11-42 betreffende het voorkeurrecht van invalieden, oud-strijders, enz. voor zoover niet strijdig met de huidige vlgeerende verordeningen in zake werving van politiepersoneel. De aanvragen moeten gericht worden aan den Heer Burgemeester bij aangeteekend schrijven ter post besteld ten laatste 21 Juni 1943. Da Sekretarls, Mattelm, V erkeersonge vaL Georgette Deman, ongeveer 1j jaar oud, ging met. een vrMiianmetje per nits op .Urwiap naar Tiegem. joij net mrijueu van aen berg aldaar maakte zé een mritehng, .waaroij ze zuix e-n lursensciiuaaing op liep uat deze met noouiotwge gevolgen zouden Kunnen gepaard gaan. SINT-BAAFS-VIJV Arm gebroken. De genaamde Mortru A. aeed zulk een geweldigen val, aat hij den linkerarm werd gebroken. Hij werd noor rjomier Vandeputee verzorgd. PI A WAS Te koop: verscheidene schoo- 1 JUMiViJ ne okkasie - Planos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. WEVELGEM Rijwieldiefstallen. De genaamde Duhamel Aloise, vlaswer- ker, wonende te Lauwe, Meenenstraat 177, had zijn rijwiel in eene afhankelijkheid der vlaszwingelarij van Tanghe Achiel, gelegen In de Lauwestraat geplaatst al waar hij werkzaam is. Toen hij zich bij het eindigen van zijne dagtaak huis waarts wilde begeven, stelde hij vast dat een sluwe dief met zijn fiets er vandoor was gegaan. Zware vermoedens wegen op een jonge ling die in den loop van den namiddag zich in de omgeving der werkplaatsen werd aangetroffen en zich uitgaf voor toe ziener der Werbestelle. In deze richting werd dan ook door de politie een onderzoek ingesteld. Ook de genaamde Jacques Francois, aar dewerker en wonende te Ledegem, Rolle- gemstraat' 134, had zijn rijwiel aan de magazijnen, van den Hr Talpe in de Roo- baardgtraat geplaatst alwaar hij werkzaam is. Wanneer hij zich des middags huis waarts wilde begeven, mocht hij als zoo veel anderen de ervaring opdoen dat een ander met zijn fiets er vandoor was ge gaan. mcrlilK'k, Op uuu. o.> »cv.; ‘r- uvuuew, Desmet R., op 2 mln. 50 sec.; 10. Misslne, 3 min.-. 17. Ollevler. POLITIEPERSONEEL Ingevolge de nieuwe besluiten betref fende de getalsterkte van het politieper soneel zullen er te Tielt ook zes politie agenten op proef benoemd worden. Voor ’t oogenblik worden ten stadhuize kandi daturen aanvaard. Belanghebbenden raad plegen de bekendmaking van hét Sche pencollege. STADSREKENING De stadsrekening over het verloopen dienstjaar 1942 wordt thans ter inzage van de Inwoners gelegd ten stadhuize tij dens de bureeluren van den 10 tot den 16 Juni 1943. TENTOONSTELLING De kunstschilder G. D’Heedene uit Ol- sene, zal in de tentoonstellingszaal van onzen Tieltschen kunstenaar Maurice Van der Meeren, Waaiberg, nr 111 g, een ten toonstelling zijner schilderwerken inrich ten welk? kosteloos toegankelijk is. ANGORAKONIJNEN Ter gelegenheid van de Sinksenkermis wordt er in de bovenzaal van de Wilde man Marktplaats alhier, op Zondag en Maandag van Sinksen een tentoonstelling ingericht van Angorakonijnen. Er zijn verscheidene geldprijzen voorzien en er wordt tevens een scheerdemonstratie van angorawol ingericht. Deze tentoonstelling wordt' ingericht door de Angora-club en belooft een schoonen bijval te bekomen. CONCERTEN In de zaal van het Vlaamsch Huis wor den er op Maandag, 2“ Sinksendag, twee koncerten gegeven met de medewerking van verschillende kunstenaars. De eerste vertooning in den namiddag is voorbe houden aan de families der arbeiders in het buitenland, terwijl deze van ’s avonds voor iedereen is. Toegang: kosteloos voor de eerste vertooning en 15, 10 en 5 fr. voor ’s avonds. KOOLSKAMP Verkeersongeval. Langs den steenweg naar Lichtervelde kwam het bespannen voertuig van land bouwer Vandekerkh., uit Zwevezele, in een diepe gracht terecht, teen het dier op de vlucht was geslagen. De paarden- geleider werd tegen den grond geslingerd en naast verwondingen aan armen en beenen, diende hij twee wonden aan het hoofd toegenaaid te worden. Het paard werd eveneens licht gekwetst. G. EEGEM Burgerstand Mei 1943. Geboorten. Gardeyn Gery, z. v. Ge rard en Persyn Godelieve. Clarisse Noël, z. v. Victor en Desmet Elza. Huwelijk. Van Bruwaene Maurits, landbouwer v. Wingene, met Claerhout Maria, landbouwster. Overlijdens. Hyvaert Demise, 6 m., d. v. Julien. Verkinderen Jules, 49 j., jachtwachter en hulpveldwachter. De- vlaeminck Marie, 70 j., echtg. v. Pauwels Hendrik. WÏNGENE Plotselinge overlijdens. Op onze gemeente zijn drie schoolkin deren overleden op drie dagen tijds. Ze leden aan keelkroep, een gevreesde en verraderlijke ziekte, die hier plots uitge- broken is- bii 't einde der voriae week. Huwelijkskandidatenlachsucces met Femandel. In kinema Plaza Kruisstraat: «De Brokkenpilootdolgeestige film met Heinz Ruhmann. In ciné Palace Groote Markt: Jan sens tegen Peeters groote vrienden Juni, van 9 tot 12 uur, van A tot en met B. Donderdag, van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, voor de D alleen. Vrijdag voormiddag van 9 tot 12 uur, voor de letters G, K, L; ’s namiddags van 2 tot 5 uur, M tot en met U. Maandag 21 Juni, van 9 tot 12 uur, en van 2 tet 5 uur, voor de V tot Z. Pijnlijk ongeval. Dinsdag 11., kort na den noen, waren de kinderen van de genaamde Jules Du- moulin-Astaes, Fr. Vancojenstraat, bezig patrijsjongskens te bezien, die ze, om ze warm te houden, in den oven der stoof hadden geplaatst. Op de stoof stond een kom kokend water. Toen het kleinste kindje, 2 jaar oud, en het 11-jarig doch- tertjé gebukt stonden, had een oudere broer onbewust tegen de kom gestooten, waardoor het kokend vocht terecht kwam op béide kinderen. Wij zijn ten huize van Dumoulin getuige geweest van de erge brandwonden die de kinderen opliepen. Het klein wichtje is erg verbrand boven op het hoofd en aan de rechter zijslaap. Het 11-jarig dochtertje vertoont over den rug één groote wonde. Dit arm meisje, die met Sinksen zijne Plechtige H. Com munie moést doen, heeft reeds binnen het jaar een arm verstuikt en een gebro ken. De Heer Dr Goethals, terstond ont boden, verzorgt hen. Vader en moeder Dumoulin doen al wat mogelijk is om hét leed van de beide kinderen te verzachten. Wij gunnen de beide kinderen een spoe dige betering en algeheel herstel. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 13 Juni gansch den dag door waargeno men worden door Dr Leo Amery, Diks- muidestraat 30. Tel. Roeselare 50.04. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 uur ’s middags. Burgerstand. Geboorte. Gekiere Joan, z. v. Jan en Pattyn Maria. Huwelijk. Provoost René, landbou wer te Loppem, met Decock Godelieve, landbouwster. Huwelijksafkondigingen. Lagrou Os car, seizoenarbeider, met Nathalie Gry- monprez, dienstmeid te leper. Blieck Georges, landwerker' te Roeselare, met Verhelst Elza, dienstmeid te Hooglede. Tabaksmokkelaars. Door de rijkwacht werden twee tabak smokkelaars bij de lurven gevat op de wijk SleyhaegeTen nadeele van Aug. Delaere, uit Ingelmunster, werden 20 kilo tabak in bladeren en een rijwiel in beslag genomen. Zekere Emiel Vanriethaven, eveneens uit Ingelmunster, zag 10 kilo tabak en zijn fiets in beslag nemen. Stoutmoedige dieven. Onbekende dieven zijn ’s nachts op de hoeve van landbouwer Alfons Decommer, wijk «Wijnendaele», gelegen op de grens scheiding van Hooglede en Beveren, bin- nengedrongen. De schurken legden er de hand on een varken. Het dier werd ter plaatse gedood. Ook een mansrljwiel werd ae buit der oneerlijke bezoekers. GITS Burgerstand. Geboorten. Boddin Erik, z. v. August en Vanslambrouck Maria. Callewaert Fernand, z. v. Rudolf en Flora Declerck. Huwelijk. Lattrez Maurits- v. Beve- ren-Roeselare met Delameilleure Lia. Overlijden. Grijspeerdt Julien, 30 j., machinist (overt, te Kaakskerke). LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Jaak Demeyere, z. v. An dré en Florida Desmet. Anna Delameil leure, d. v. Ivo en Margaritha Vermeulen. Huwelijk. Lodewijk Stas v. Assche met Godelieve Colpaert. Overlijdens. Gilbert Vandewiele, 1 m., z. v. Maurits en Pharaïlde Andries. Marie Leyn, 93 j., wed. Désiré Van- daele. Smokkelwaar aangeslagen. Door de Vliegende Rijkswachtbrigade werd een persoon in het station gesnapt met 38 kgr. tabak en 20 kgr. zachte zeep, die hij per rijwiel vervoerde. Alles werd aangeslagen. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Santy Cy- rille, landbouwer te Zonnebeke, met Du moulin Maria, landbouwster. Uytten- hove Jozef, wever, met De Brouwere Go delieve, bobijnster. Huwelijk. Verbeke Prosper, slachter te Ichtegem, met Verbeest Paula, fabriek- werkster. Geboorte. Priem Dion, z. v. Valère en Devoldere Paula, Watervallestraat. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Cuvelier Hedwig, z. v. Al brecht en Sinnesael Germana. Declercq Jozefa, d. v. Jozef en Vinckier Martha. Vercaigne Hendrika, d. v. Achiel en D’hondt Maria. Nyffels Rogier, z. v. Geeraard en Deleersnyder Maria. Van- .dewalle Jei-oom, z. v. Oscar en Biesbrouck Julia. Vandemoortele Erna, d. v. Achiel en Remmery Germana. Overlijdens. Harteel Felicia, 86 j., .wed. joos Emiel. Vanackere Nadia, 1 j., d. v. Pi-eter en Taillisu Pharaïlde. Huwelijk. Masschelein Jozef, landb., met Wittouck Maria, landb. Huwelijksafkondigingen. Vandoorne Albrecht, ‘bediende, met Vandefonteyne Rachel, z. b. te Eine. Sercu Albrecht, werkm., met Brot Marie, z. b. te Clohars- Carnbët (Fr.). Eierlevering. Nog steeds zijn er boeren, die schande lijk zeuren in hun eierlevering. Ze mo gen er wel eens aan denken, dat ze dit vroeg of laat zullen betreuren. In beslag genomen. Door ds Rijkswacht van Roeselare werd in samenwerking met de gemeentelijke politie huiszoeking gedaan bij zekere Olle- vier Gerard, wonende Izegemstraat, Rum- beke. Er werden 80 kilo tabakbladeren in beslag genomen, plus een snijpaard. Een zonderlinge smokkelzaak. In den vresgen morgen reed een per soon door de Statiestraat van Rumbeke. Hij. was zwaar baladen met een zak graan. Ongelukkig scheurde de zak, zoodat de kostbare inhoud over de straat verspreid werd. Met de hulp van gedienstige men- sch-en. borstels, vuilblikken en een nieu wen zak werd het euvel hersteld en kon het smokkelaartje zijn weg vervolgen. Het spreekt van zelf dat hij enkele benauwde oogenblikken beleefd had. INGELMUNSTER Zwarte zegels. De inventarissen moeten ingebracht worden op Dinsdag' 15 Juni en Woensdag 16 Juni, ’s morgens van 9 tot 11 uur. De zwarte zegels voor de periode van Juli moeten afgehaald worden op 28, .29 of 30 Juni. De periode duurt 18 werkdagen. Diefstal. ’n 14 dagen geleden maakten we mel ding van een diefstal ten nadeele van Eduard Quackelbeen, wonende Heirweg- Zuid, die in de Walenstreek werkt en daarom slechts om de 14 dagen naar zijn huis komt. Dezer dagen kwam hij weer thuis en vond de kleerkast open, ofschoon hij ze bij zijn vertrek gesloten had. Wel dra kwam hij tot de ontdekking, dat zijn beste kostuum en drie wollen dekens ver dwenen waren. Bij nader onderzoek bleek, dat men gepoogd had langs het venster in te breken. De lattenstoor, die hij toe genageld had, was een weinig omhoog getrokken. Men moet toen binnengeraakt zijn met een tweeden sleutel. De politie deed huiszoeking bij een verdachte, doch men vond niets. De zaak wordt verder onderzocht. JAMMERLIJK ONGEVAL De 19-jarige boerenzoon Omer Masse- lyn, zoon van Camiel Masselyn, wonende in de Vlietmanstraat alhier, werd in den koestal bij het aanraken der electrische leiding zoo geweldig geraakt dat de jon geling bewusteloos neder viel. Een in der haast ontboden geneesheer deed vruchte- looze pogingen om de levensgeesten bij Omer Masselyn terug op te wekken, doch te vergeefs, het arme slachtoffer moet schier onmiddellijk dood zijn geweest. Een priester kon den ongelukkige nog het H. Oliesel toedienen. ERG WERKONGEVAL De genaamde Cyriel Dewaele, borstel maker, wonende in de Izeg-emstraat, werd tijdens het werk aan een borstelmachien zoo erg door een mes aan den onderbuik getroffen, dat de man in allerhaast naar de kliniek diende gevoerd te worden. Men -lg gemaakt had. Esn zestal personen zullen tevens ver volgd worden voor verheling. De drie hoogervernoemden werden Woensdagochtend naar de gevangenis van kortrijk overgebracht. Vermelden wij aat aajunct-kommissaris Coël en zijne agenten nier goea werk ge leverd heboen. TEGEN DEN SMOKKEL De laatste dagen werd door de plaat- seiijke controleoiensten, met behulp van politie of gendarmerie overgegaan tot ware razzia’s op de trams dit- de smokke laars uit alle streken naar Meenen brengt, beladen met zware pakken en zakken. Zoo werden in nagenoeg acht dagen tijd niet minder dan drie razzia’s gedaan en wer den er telkens vele honderden kilos aard appelen en verder boonen en tabak, wel ke in de aardappelen verdoken zaten, aangeslagen. TENTOONSTELLINGEN 4 In galerij Arsstelt kunstschilde rs Alice Collin, uit Brussel, haar laatste werken (kerkinterieurs), ten toon, van 6 tot 18 Juni. In dezelfde zaal exposeert kunstschilder Frans D. Tollenaere, uit Ronsé. insgelijks van 6 tot 18 Juni. De gebroeders Daniël en Marcel Not- tebaert, uit Kortrijk, stellen hun schilder werken ten toon in Galerij Arsvan 20 Juni tot 4 Juli. In de tweede zaal, ins gelijks van 20 Juni tot 4 Juli, exposeert de aquarellist Albert Geysens, uit Kort rijk. 4 In de groote rookzaal van den Stads schouwburg, stelt De Eikelaar (Kunst kring firma De Coene), ten toon: Schil derkunst en Aangepaste Kunst, van 6 tot 14 Juni. kende kerels binnengedrongen in de wo ning van Kamlel Cokel. klompenmaker, wonende gehucht Marionetten te Kort rijk en hebben er een som van 16.000 fr. ontvreemd uit een kast. De politie stelde £en streng onderzoek in. Fietser tegen vrachtauto. Aan de Meensche Poort is de fietser De- cavele Victor, metser, wonende alhier, in botsing gekomen met de vrachtauto be stuurd door Huysentruyt Gustaaf uit Le degem. De fietser kloeg over hevige in wendige pijnen over gansch het lichaam. Auto op het voetpad. Omstreeks 8 u. ’s avonds kwam de per sonenauto. bestuurd door Marcel<7an Ry- ckegem uit Kortri.ik, door defect op het voetpad aan het huls EtamGroote Markt, terecht en beschadigde den gevel. De politie stelde het gebruikelijk onder zoek in. In het politiekader. Door besluit zoö nas verschenen in het Staatsblad werd het politiekader als volgt samengsteld voor wat officieren betreft: 1 Kommissaris van 2’ klas; 1 adjunkt- kommissaris-inspekteur en 3 adjunkt- kommissarissen. Vlastechnische beroepsleergangen. De vlastechnische beroepsleergangen der Hoogere en Middelbare Technische School van Kortrijk, werden voor het jaar 1942-1943 gesloten op Zondag 23 Mei. Een 30-tal diploma’s werden uitgereikt aan de leerlingen die met succes hun examen aflegden, alsook tal getuigschrif ten aan diegenen die niet volledig slaag den. DEERLIJK Dieften. Des nachts zijn stoutmoedige dieven ingebroken in de afhankelijkheden van de fabriek Volouta Beverenstraat, en hebben er ten nafieele van J. Maetens een varken van ongeveer 60 kgr. gestolen. De rijkswacht opende een onderzoek. Dieven drongen des nachts op de hoeve van den 71-jarigen landbouwer Derveaux A., Oliebergstraat. Zij braken in de schuur en legden er beslag op on geveer 150 kgr. tabak in bladeren. Ongeval. Bij het schaatsenrijden is de genaamde Ramon Vanhoutte langs de Beverensteen- v/eg zoo ongelukkig op den macadam ge vallen dat hij den linker vooram gebroken werd. Eeuwenoude hedevaartplechtigheid. Op Sinksen wordt de 211° bedevaart ingericht naar het heiligdom der H. Moe der Anna te Bottelare, zulks ter vervul ling van éene plechtige christelijke volks- gelofte ten jare 1732 afgelegd speciaal ter afwering van bijzondere ziekten en van schielijkpn dood die toendertijde menschen en dieren teisterden. Voor het vertrek wordt te 6.30 uur een plechtige bedevaartmis met offerande opgedragen. De bedevaarders zullen een offerkaars met zich nemen om deze aldaar in het heilig dom- der H. Moeder Anna te offeren. WAREGEM Bugerstand. Geboorten. Paulette Devos. Moni que Dhoop. Jaak Vandïrbeken. De nise Anckaert. Eric Maebe. Huwelijken. Albert Ducatteeuw met Elza Balcaen. Maurice Calis met Su zanne Deschuyter. Cyriel Theirlynck Op Sinksen-Maandag 14 Juni. DOKTEKDIENSTEN: Hr Dr. Gekiere, Noordstraat 190. Hr Dr. Sinnesael, Consciencéstraat 6. APOTHEEKDIENST Hr Dochy, Noordstraat 106. TAXIDIENST' Hr Gust. Verstraete, Hof v. ’t Hsnnsken. TAXIVOERDERS DER WEEK 1. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 98. 2. Hr A. Idé-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. 3. Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. BEDEELING VAN SCHLAMBI De Heer Burgemeester deelt mede: Door onze zorgen werd het mogelijk aan ieder gezin van de stad een bon voor zeer goede sohlamm af te leveren. Ver schillende categoriën weraen reeds voor zien, doch door de beperkte verkeersmo- gelijkheuen konden de schlammvcorraden niet op tijd toekomen. Daarom zijn we verplicnt voor eenigen tijd de veraeeling te schorsen, totdat een nieuw contingent schiamm. is toegekomen. We zuiien de bevolking op tijd verwittigen. STEDELIJKE AKADEMIE De plechtige prijsuitdeeling van de Ste- deujKe Akaaemie van Roeselare zal plaats heboen op Dinsdag 15 Juni, orn lu uur voormiddag in de leestzaal van het Stad huis, ingang Zuidstraat. De leerlingen en de ouders woraen op deze plechtigheid vriéndelijk uitgenooaigd. De tentoonstel ling van de werken der leerlingen zal plaats hebben in dezelfde zaal vanaf den dag der prijsuiideeling tot en met Zondag 2u Juni. KUNSTTENTOONSTELLINGEN Kunstschilder Simon Adam, uit Brus sel, stelt voor den eersten keer te Roe- selai'e ten toon in de zaal Cloet tot en met 20 Juni. Zijn zeegezichten en oude straatjes trekken veel oelangstelling. Wij raden iedereen aan deze zeer mooie ten toonstelling te bezoeken. ARBEID EN VREUGDE Voor de kinderen der Unieleden en deze der arbeiders die werkzaam zijn in Luitscniand of Frankrijk, wordt door Arceid en Vreugdeeen kindernamid- dag ingerient op Zondag 20 Juni, om 2 u., in de zaal Patria. De Gezellen van Tijl Uilenspiegelkomen naar Roeselare met een zeer aangenaam en sterk gevarieerd programma: sprookjes, liederen, vertel lingen, poppenspel, enz. Genummerde kaarten vanaf Woensdag 16 Juni tot Za terdag 19 juni in het Ge westelijk Bureel, Hugo Verriesstraat 8. KULTUURDAGEN De Roeselaarsche Kultuurdagen worden gehouden van 26 Juni tot 4 Juli. Het noofddoel van deze Kultuurdagen zal be staan in de tentoonstelling Het Graaf schap Vlaanderen». Dsze tentoonstelling zal gehouden worden in de groote zaal van net Arsenaal. In verband met deze tentoonstelling worden 'n drietal spreekbeurten gehouden I door bekende sprexer, o. a. de Heer De- smedt en Dr Engelbeen. Het Antwerpsche Voordrachtkwartet zal een voordrachtavond, geven met Middel- eeuwsche Vlaamsche gedichten. Tijdens de Kultuurdagen zal het Roe- selaarsch Kunstenaarsgiide De Mandel- gilde een tentoonstelling houden in de bovenzaal van het Stadhuis. Zoo zullen deze kultuurdagen weer t machtig veel bijdragen tot de Kultureele verheffing van onze stad. HELDENHULDE AAN ONZE GESNEUVELDE KAMERADEN Op Maandag 14 Juni zal het Arrondis- hulde brengen aan onze gesneuvelde Ka meraden, de Gebroeders Frank en Oscar Delecluyse. Vanaf 9 uur ’s morgens tot 9.30 uur défilé in de rouwkapel op het Stadhuis. Daarna volgt een korte rede van Gouw leider Leuridan. Om 9.30 uur wordt de stoet gevormd naar de kerk van St-Amand, waar om 10 uur de plechtige rouwdienst zal plaats hebben. Daarna volgt de tocht naar het kerk hof, waar de zinnebeeldig-e grafhulde zal plaats hebben met een korte spreekbeurt van Burgemeester Demoen en de Arron- dissementsleider Commeyne. De geheele plechtigheid zal worden op- geluisterd door de muziekkapel van de Vlaamsche Wacht. Gedurende de plech tigheid wordt uit piëteit voor de gevallen helden bij politiebevel alle muziek op kermis of in openbare lokalen verboden. En zoo zal de Rodenbachstede een machtige grootsche hulde brengen aan zijn heldhaftig gevallen zonen. TOONEEL 4 Op Zaterdag 12 Juni, om 7.30 uur ’s avonds, schitterende Bonte-Avond, het toppunt van het seizoen. Orkest, ster- danseressen, beroepsartisten uit Gent en Brussel, rijke afwisseling, hoogstaande kunst. De opbrengst dient voor een lief dadig werk. Locatie alle dagen van 5 tot 7 uur aan het loket der zaal. 4 Zondag 13 Juni, 1» Pinksterdag, om 5 uur, De Wonderd-öktoordoor het Alhambra van Brussel, met Jan Cam- mans in den titelrol. Wij vestigen er de aandacht qp, dat er maar één vertooning gegeven wordt. 4 Op Maandag 14 Juni, 2» Pinksterdag, om 2.30 en om 7 uur, de bekende voik- sche operette Het Land van den Glim lach door het graag geziene operetten- gczelschap Frank Schoup uit Gent. Drie mooie dagen voor de tooneellief- hebbers van Roeselare. We voorspellen telkens een overvolle zaal. Al de vertoo- ningen zullen plaats hebben in. den schouwburg Patria. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT 4 Zekere Delaere Gust., wonende Kort- rijkstraat 49, Ingelmunster, kwam mot 20 kilo tabak door Hooglede gereden. Wegens onwettig vervoer werd de tabak aange slagen. 4 Zekere Van Rietheghem Emiel, wo nende Kortrijkstraat 53, Ingelmunster, had 10 kilo tabak bij zich. Ook deze werd aangeslagen. 4 Mullier Daniël, wonende Princesse- straat 18, Emelgetii, reed door Rumbeke met 20 kilo ongekorven tabak die natuur lijk aangeslagen werd. 4 Bij Victor Delaere, uit Roeselare, werd uit den stal een geit gestolen. De dieven lieten geen enkel spoor na. ADMINISTRATIEVE RECHTBANK Oostroozebeke: 20-5-43. Wegens on wettig pressen van lijnzaad werd Van- dezande Julien, wonende Kapellenstraat, beboet met 20.000 frank. Wegens onwettig pressen werd La- tens August, wonende Kalbergstraat 21, beboet met 5.000 fr. op 6-4-43. Ooigem: 26-3-43. Wegens onwettig pressen werd Vandekerckhoven Jules, wo nende Meulebekestraat 214, beboet met 5.000. frank. DE TABAK SPEELT EEN OVER WEGENDE ROL De Vliegende Brigade van Roeselare vertelt hierover belangwekkende bijzon derheden Dezer dagen werd bij een baan- contröle bij Lichtervelde in totaal 144 kilo tabak in beslag genomen plus 3 rij wielen. In een café bij de Statie te Lich tervelde werden 2 zakken met pakjes tabak in beslag genomen. Deze tabak be staat voor meer dan de helft uit boom bladeren. De wereld wil bedrogen worden. Trouwens de cijfers spreken een duide lijke taal. Ongekorven tabak kost op het oogenblik 400 fr. het kilo en gesneden tabak 270 fr. het kilo, natuurlijk op de zwarte markt. Deze cijfers bewijzen reeds overduidelijk dat de grootste helft geen tabak, doch surrogaat is. Men moet trou wens deze tabak imaar zien en ruiken om overtuigd te zijn. Het is verwonderlijk hoeveel tabak er op deze wijze gesmok keld wordt. Men verbergt ze in fourruren, mantels, op het bloote lichaam, in corsets, onder de zitbanken, enz. Niemand schijnt aan de lokkende, zeer groote winst te kunnen weerstaan. SPORTNIEUWS Sportkring Roeselare. Alle toeschouwers, die Zondag- ueu wedstrijd V. G. Oostende - 8. K. Roeselare bijgewoond .hebben, zuilen het met mij eens zijn, dat deze wedstrijd één‘der riioolste was van het sei zoen. l>e wedstrijd was spannend van het be gin tot het einde, hetg'een we. In den regel van den laatsten seizoenwedstri.jd niet kunnen zeggen, vooral niet als er geen beslissende be langen op het spel staan. We hebben nu drie weken achtereen V. G. Oostende In Roeselare zien spelen en telkens liet zl] op ons een schitterenden indruk na. Geen enkele ploeT In bevordering spreidt zulk een overtuigende homogeniteit ten toon als dit elftal. Wij konden er geen bepaald zwakke plek in ontdekken. Jammer dat de oorlogsom standigheden deze ploeg belet hebben zich volledig te ontplooien; zij zou. voorzeker een ernstige candldaat geweest zijn voor het kam pioenschap. Sportkring kwam Zondag voor den dag met een paar jongeren eu laten we het maar be kennen, dat ze bet prachtig gedaan hebben. Zoowel begryse als Gobbin vormen beslist een aanwinst. Met deze verjongde voorhoede kan Sportkring met een gerust hart het vol gende seizoen afwachten. Zondag was Sabina Lannoo, pas 9 jaar oud, dochter van den kleermaker Rudolf uit de Pastqor Termotestraat, reeds over leden. Maandag stierf Godelieve Sap, 13 jaar oud, en Dinsdag morgen overleed Julienne Sap, 9 jaar oud, beide dochter- kens van Cyriel Sap, woonachtig op den Wijk Ondank Deze plotselinge overlijdens hebben in de streek een groote beroering verwekt. Door de bevoegde overheid werden maat regelen getroffen ten einde een verdere uitbreiding dezer ziekte te beletten. Verkeersongeval. Toen Fr Frans Lefèvre, burgemeester te Tielt, en woonachtig te Wingené op Sint-Pietersveld, Zaterdagnamidaag per moto huiswaarts reed, aeed hij in de Tieltstraat een zeer pijnlijken val. Vlak vóór De Wisselgleed het voertuig uit, en de geleider wera met geweld tegen de straatsteenen geslingerd. Bewusteloos en gansen bebloea werd het slachtoffer opge- nomeh en ontving de eerste zorgen ten huize van de binders Vandewalle. Na wei nig tijd was Dr Vandewalle, uit Tielt, ter plaatse om het slachtoffer, dat, bijna een schedelbreuk opliep, naar de kliniek over te voeren. WAKKEN Fiets verdwenen, Georuix makende van bijzonder om- stanaign-cden iieeic een oezoexer net goed gevonuen zijn oude fiets, waarvan nij zorgvuldig ue nummerplaat had afge daan, acuter te laten in ae magazijnen aer urma Albert Van den Poel-van nae- seoroucK aan ae Manaeiorug, en er mei een betere van door te trexxen. De ont- vreernae liets oehoort toe aan Mevr. Van den poel. De Rijkswacht heen ae zaak in handen en de oneerlijke verwisseiaar mag zien ïn ae eerste aagen aan reenteriijke vervolging verwachten; men is nem op net spoor. BURGERSTAND Geboorten. Vandemeulebrouck Mi- reille, v. Wevelgim. Vernaest Luc, v. Wevelgem. Lwprettere Rita, v. Wevel- gem. Deprez Willy, v. Geluwe. Van oen Nest ooe:, v. xtekkem. Deprez Jenny, lepersu. 179. Dtpouhon Jean- nine, feperstr. 179. Lefevre Lucien, G. Gezellelaan S>8. Huwelijksaankondigingen. Carrein Gaoriti, n-sizer Kareistr. 35, en Laporte Yvonne, Keizer Aarelstr. 34. Verleye Robert, Scnansstr. 4, en Coussement An- gèle, Lammerstr. 140. Doom Daniël, Kortrijkstr, ei. Laevens Maria, v. Kort rijk. riuwelijk. Hannicart Albert, Hoog- weg, en Van Asorcuck, Italiestraat 26. fctirigevailen. boen Melanie, 81 j., Onderwljsstr. 12. Verbrugghe Sylvie, 69 j., Keizer Karelstr. 120. Sinnaeve iimile. 45 j., Hi.,selstr. 284. Nuytten Cy- ri'.i, 59 j., weztr, Moeskroenstraat 67. DAVIDSFONDS Op Vrijdag 4 Juni 1943 trad E. P. Wil- dieis O. Ivr. c., als vi,ide spreker op in ae reeks der keuivocrarachten. Zijn woord was muziek, een zang over Sint Paulus. Hij zette eerst uiteen de houding der he- dendaagsene kritiek tegenover de Paulus- figuur, xian scnetsci hij het leven van den giooten apostel, geniaalst in den tijd en het m.dden w^arm deze leefde. Eindelijk liét h.j zijn teeheorders binnendringen 1 in de rijke Atl van me groote persoonlijk heid die zco ciep heeft ingegrepen in de wording der christenheid en heden nog zulk een machtigen invloed heeft op elke christen ziei. t Was een buitengewoon suecesvolle spreekbeurt waarmeê de eerste keurreeks te Meenen werd besloten. TABAK GESTOLEN In het magazijn van Casteleyn, Wer- vikstraat 208 t; Meenen, was een groote stock tabak opgesiagen voor de tabaxhan- deiaars Mouszen. Tabakvest 32 te Ant werpen, en Scnipmans, Kortrijkstraat 21, eveneens te Ant.terpen. Nu werd vastge steld dat er 1959 kiics tabak in bladeren verdwenen waren en de firmanten kwa men eens naar Meenen afgezakt en licht ten den Hr Commissaris van politie in. Tijdens een huiszoeking bij een werkman van Casteleyn werden 19 kilos tabak weergevonden, maar dit is ver af van het kwantum gestolen®. De politie volgt een goed spoor. Verleden Zaterdag werd te Wevelgem een fiets gestolen; de eigenaar kon de kerel zien en dan cok de persoonsbeschrij ving ervan geven. Zondag kwam de be stolene naar Meenen en zag er zijn dief; ïiij ging de politie verwittigen maar on- aertusechen was den kerel verdwenen. De persoonsbeschrijving werd overal overge- maakt en zco werd de kommissaris van politie van Meenen verzocht eens zekere Parton Pieter, die te Wakken een uur werk gestolen had, te ©nderhooren. Die Parton Pieter. 18 jaar oud, kok van be- loep. is woonachtig te Meenen, stoelma- kerstraat 28, maar was op logist in de Dadizelestraat 2. De adjunkt-politiekom- missaris Coël trek er op uit, en onder wierp Parton aan een zeer streng onder hoor. ïn tegenwoordigheid gebracht van den persoon uit Wevelgem en van een vrouw eveneens uit Wevelgem, wier fiets hij had willen stelen Zondag jl., werd hij door hen stellig erkend. Hij kon niets an ders dan toegeven. Maar dit volstond niet aan den adjunkt-politiekommissaris, die in. Parton een bercepsdief meende te zien e i ging diene- in het onderzoek. Ten slotte, na uren onderzoek en ondervraging, •kwam men tot de conclusie dat Parton niet minder dan 8 fietsen gestolen had in een tijdsverloop van 18 dagen, terwijl hij ondertusschen reeds 3 dagen opgesloten Werd door de Feldgendarnïerie. Zoo wer den gestolen: 1 rijwiel te Wevelgem; 2 rijwielen te Roeselare, 2 te Kortrijk en 1 te Mofskroen. Die fietsen, althans 6 ervan, Waren reeds verkocht geworden te Mee- nen, tegen spotprijzen. Zekere A. Debane, uit Meenen, was eveneens in die zaak be trokken, wijl een derde, Willem Lam brechts, 48 jaar, eveneens zijn vingers aan dat zaakje verbrand had. Het eigen aardigste van al was dat Debane zijn collega Parton self van een fiets afhan- Nogmaals woekerprijzen. In verband van een onderzoek door den politiecommissaris in de verschillende winkels betreffende woekerprijzen, wer den in de volgende winkels verschillende pakjes puddingpoeder aan geslagen: Hor- ré Joanna, Brugstraat, verkocht aan 4 fr. het pakje; Vanhauwer Gustaaf, Brug straat N. H., verkocht aan 4 fr. het pakje; Demasure Marguerite, Doelstraat, ver kocht aan 5 en 4,50 fr. het pakje. KACHTEM Nog eens de toren. Nog steeds blijven er steenen afbrokke len van den ouden toren, zoodat het ge vaar voor de kerkgangers steeds grooter wordt. Men heeft nu weer een nieuw plan gereed nl. een stelling bouwen en den to ren herstellen. De onkosten worden ge raamd op 14.000 fr. Natuurlijk zullen deze onkosten heel wat hooger komen. In 1934 werd een dergelijke herstelling aan den toren uitgevoerd en de onkosten beliepen toen ongeveer 7.000 fr. In dezen tijd zullen de onkosten dus heel wat hoo ger zijn dan 14.000 fr. Het onmiddellijk gevolg zal zijn, dat ook dit plan naast de andere plannen zal gelegd worden. Waarom zoo lang wachten en de zaak r.iet radikaal aangepakt? VERLOREN Jacques Verzeie, gehuisvest Risquons Toutsteenweg 124, te Moeskroon, verloor te Meenen een gouden armbanduurwerk. GEVONDEN De genaamde Gaston Desloover, in dienst van de P. L. V., en gehuisvest t; Meenen, Parkstraat, vond een brieven- taseh met een som van meer dan 5.000 fr. welke toebehoorde aan zekere Mevrouw Verrrirut. De eerlijke vinder bezorgde het gevon’ene aan de eigenaarster terug. JONG BEGONNEN Wij deelden enkele dagen geleden mede dat ten huize van Pierre Coucke, Schans’- straat te Meenen, uit een koffertje een som van 4 a 5000 fr. gestolen werd. De gendarmerie opende een onderzoek en kon te weten komen dat een 13-jarige bengel van den wijk Barakken, die goed ten huize was bii Coucke, groot verteer maakte. Onderhoord ging de knaap tot bekentenissen over. Van het gestolen geld was niets meer over. BURGERSTAND Geboorten. Nicole Van de Voorde, d. v. Oscar en Magdalena Lootens, Brug straat. Eric Verstaen, z. v. Adile en Paula Macs, 1“ Wijk de Linde. Mare Vroman, z. v. Albert en Ivona Bouckhuyt, Meulebeke. Rita Vanden Berghe, d. v. André en Cecilia Anseeuw, Wingene. Renée Allaert, d. v. Gerard en Maria Galle, Sint-Janstraat. Norbert Coene, z. v. Leon en Germana Vaneenooghe, Ruiselede. Nicole Lemey, d. v. Augustus en Malvina Dobbelaere, Ëittem. Willy Wittevrongel, z. v. Alberic en Maria De Meese, Sint-Michielstr. Christiane 'Vandemoortele, d. v. Julien en Laura Vandérhaeghen, Wingene. Anny Opso- mer, d. v. Joris en Alice Vandaele, Wiels- ■beke. Walter Tytgat, z. v. Emiel en Marie Devlleghe, Meulebeke. Karei Vandecasteele, z. v. Julius en Albertine Roose. Wontergem. Frans Vanluchene, z. v. Alois en Agnès Boussemaere, Oost roozebeke. Harold Danneels, z. v. Omer en Maria Depauw, Wingene. Huwelijk. Pierre Sagaert, v. Kortrijk, en Christiane Carlier, v. Tielt. Overlijdens. FelixHouttekier, 14 j., z. v. Jules, Vulderstr. Eugenia Persyn, 82 j„ wed. Strobbe Alphons, Meulebeke. Leonia Verhelle, 67 j., echtg. Vander- heerèh Achille, Statiestr. Elisabeth Dumon, 1 m., d. v. Maurice, Kortrijkstr. René Naert, 51 j., echtg. Braekevelt Zulma, Brugstraat. BURGERSTAND K Geboorten. Regina Demtyer, 4. v. Leonard en Martha Seys, Krekelmotestr. 71. Raymonda Delaere, d. v. Omer en Irma-Martha Degryse, St-Eloois-Winkel. Krista Noyez, d. v. André en Marcella Dewulf, Rceselarestr. 548. Annie Hout- haeve. d. v. Gérard en Gabrielle Dufort, Bleekerijstr. 173. Erik Decostere, z. v. Gerard en Marguerite Defreyne, Lendele- d-e. Rosa Deryckere, d. v. Geeraard en Godelieve Verbeke, Lindestr. 47. Nor bert Vroman, z. v. Victor en Irma Goe- saert, Ingelmunster. Nicole Demets, d. v. Engelbert en Antoinette Vanbflle, Ne- derweg 113. Marc Demuynck, z. v. Gil bert én Irena Maertens, Bleekerijstr. 70. Rosa Feys, d. v. Remi en Madeleine Vandenbrcucke, Lendeledestraat 95 b. Overlijdens. Georges Moreel, 2 d.. z. v. Julien en Lea Tassaert, Ingelmunster. Gustave Lecluyse. 68 j., winkelier, echtg. v. Helene Dewulf, Roeselarestr. 129. Florent D’Hondt, 68 j., z. b., echtg. v. Maria Nonkel, Molenhoekstr. 11. Ade line Boone, 73 j., z. b., wed. Jules Naes- sens, H. Hartstr. 16, overl. te Brugge. Jan Vannenus. 80 j., z. b., echtg. v. Leonie Canniere, Gentstr. 79, overl. te Ooigem. I<oza Lippens, 2 j., d. v. Gerard en Julia Demeyere, Meen-enstr. 92, overl. te Kachtem. Omer Masselin, 18 j„ land bouwer, z. v. Camille en Maria Vanden- bulcke, Vlietmanstr. 15. •Huwelijk. André Withoek met Eli sabeth Bruyneel, b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Emeric De nys, v. Izegem. met Yvonne Maes, v. Zwe- vezele. Rafaël Vandommele met De- metria Depover, b. v. Izegem. DAVIDSFONDS Weleerw. Pater Dr Norbert Wildiers, O. M. C.. kwam Zondag laatst de reeks Keur- voordrachten besluiten met zijn meester lijke belichting van de persoonlijkheid van Paulus. Heel de voordracht, die an derhalf uur de bijna volzittende feestzaal van het College in spanning hield, was een kunstgewrocht. Dankbaar en langdurig applaus bewees dat de rede zeer werd gesmaakt. Ook Juffr. A. Vanmarcke’s declamatie van Jan Hammenecker’s dieozinnige gedicht: St Paulus genoot veel bijval. ZONDAGDIENST Ter gelegenheid der Sinxendagen, zal de dienst der apothekers in onze stad als volgt geregeld worden. Op Sinxen is het de beurt aan Apothe ker R. Decock, hoek der Roeselare- en Ommegangstraten. Od Maandag 14 Juni (2“ Sinxendag), blijft de Apotheek R. Vieren, Dam, alleen open. met Marie-Louise Calis. Schouderbreuk opgeloopen. Zekere F. Galle uit Sint-Eloois-Vijve reed per fiets langs den steenweg naar Nokere, toen hij dicht het gehucht Wa rande viel. Den man die zich door een geneesheer verzorgen liet had een breuk aan den linkerschouder opgeloopen. STADEN Burgerstand, Geboorten. Spruytte Ludwig, z. v. Gerard en Baes Maria, Waalstr. Deprez Ginette, d. v. Albert en Lapère lvonne, KI. Veldstr. Overlijdens. Logghe Alicia. 37 j., echtg. v. Vanlerberghe Jerome. Ver kinderen Silvia, 87 j., wed. v. Van Parys Leopold, Fr. Vancolenstr. Degryse Ma rie-Louise, 68 j., wed. v. Busschaert Cy riel, Ommegangstr. Blontrock Edmond, 78 j. 10 m., wed. v. Vanoost Adeline- Juliana, St-Jansstr. Beke Emiel-Odiel, 58 j.. echtg. v. Hoste Demetrya-Bertha, Bruggestraat. Maa’vergunningen. Dinsdag 15 Juni, van 9 tot 12 uur, af levering van maalbewijzen. Men verzoekt ons mede te deelen dat eenieder wie het zich aanbelangt, zich zou willen aanmel den volgens den ABC. Dus van 9 uur ABC, voorts te 10 uur volgende letters, en zoo voort; dit voor den regelmatigen gang en spoedige bediening. Jammerlijk ongeluk. Vrijdag van verleden week gebeurde bij landbouwer Emiel-Odiel Beke-Hoste, Bruggestraat, een pijnlijk ongeluk dal het leven, gekost heeft aaii den landbouwer zelf. Ziehier nadere bijzonderheden. Op gezegden dag hadden ae echtelingen het beroeK ontvangen van een familielid uit Lgngemark. Kond 6 14 uur ’s avonds, toen net tijd begon te worden om het vee in den stal te drijven, gingen man en vrouw Beke, alsmec.e de bezoeker naar de weide waar de koeien te grazen stonden. Daar gexomen kwam piocs een der die ren in een soort doliieid op Beke toe, smeet hem ten gronde en bewerkte hem vertier met kop en pooten. De vrouw, be wust van wat gebeurde, behield hare koel bloedigheid, greep het beest bij den staart cm te trachten het dier van haar echtge noot los te maken. Maar het beest draai de zich terstond om en ging ook de vrouw te lijf. Deze had nog het geluk, alsmede den bezoeker, in allerhaast de vlucht te kunnen nemen en over een gracht te kruipen. De arme echtgenoot was blijven liggen. Door de hulpkreten van die beide waren in korten tijd geburen opgedaad die eerst den landbouwer, die het oewust- zljn verloren had, binnen huis brachten. Da: Hr Dr Thiers, in haast ontboden, achtte het dringend hem naar de kliniek van het H. Hart te Roeselare te aoen overbrengen. Intusscfien had men de koe, die geen teekens van dolheid meer vertoonde, kun nen ter stal brengen. Dinsdag middag is de landbouwer over leden, zonder het bewustzijn te hebben teruggekregen. Men oordeele over het verdriet jler diepbeproefde echtgenoote, die thans voor de tweede maal weduwe is. De gansche bevolking voelt diep mede lijden met de brave echtgenoote die haar man door een tragisch gebeuren haar ont rukt ziet. Beke was alom gekend en van elkeen bemind. In de huidige omstandig heden was hij een voorbeeld van edel moedigheid en naastenliefde. Vrijdag 11 Juni had de teraardebestelling plaats. Mochte het voor de smart der echtge noote een troost wezen te weten dat een ieder voor de overleden bidt en deel neemt in den zwaren rouw die haar treft. De Poperingenaar biedt aan Weduwe Beke en Familie de verzekering van zijn chris telijke deelneming. Voor alle varkenshouders. Van af toekomende week tot einde Juni moet.en alle varkens opnieuw aangegeven worden. Alle varkenshouders die een aan gifte komen doen, moeten in het bezit zijn van de individueel® kaarten en strookjes van de varkens welke ze nog bezitten of verkocht of geslacht hebben. w t£ement Roeselare een giootsche ixeldau- Aangifte kan geschieden op Dinsdaa lö vegheer. BURGERSTAND van 2 tot 9 Juni 1943. Huwelijksafkondiging. MarSfÜ’TDe- bsrdt, ingenieur te Staden, en Coleta De Nolf, z. b. te Roeselare. Huwelijken. Albert Gryspeerdt, apo theker, met Helena Vandendriessche, z. b., b. te Roeselare. Maurits Sintobin, groentenhandelaar, met Maria Dutry, naaister, b. te Roeselare. Augustijn Verfaillie, metaalbewerker, met Rachel Sintobin, wascheres, b. te Roeselare. Maurits Degryse, rijkswachter te Gent, voorh. te Roeselare, met Hortense Huyghe, weefster te Roeselare. Joseph Santy, metaalpolierder, met Ludovica Taels, dienstmeid, b. te Roeselare. Stephaan. Lef ere, photograaf, met Rachel Haghe- dcoren, bediende, b. te Roeselare. Mar cel Verbeke, meubelmaker, met Maria De- jonekheere, z. b„ b. te Roeselare. Geboorten. Gilbert Bardyn, z. v. Wil lem en Jeannette Berouw, Krekelstr. 13. Maria-Louisa Viaene, d. v. Florent en Martha Vandecappelle, Kachtemstr. 15. Annie Tanghe, d. v. Maurits en Irene Van Leuven, St-Alfonsstr. 38. Maria-Josée Termote, d. v. Alidoor en Germana Cloet, v. Ardooie. Mare Vanrolleghem, z. v. Maurits en Juliana Verbrugghe, Conscien- cestraat 33. Agnès Vandemaele, d. v. Eric en Anna Vandermeulen, v. Lendele- de. Gilbert Reuse, z. v. Gaspard en Jeannette Vancanneyt, Koornstr. 31. Diana Dewaele, d. v. Odiel en Magdalena Houthoofd, Beverenaardeweg 27. Jen ny Temperman, d. v. Hector en Leona Claeys, Heropbouwstr. 80. Christiana Vanheule, d. v. Gustaaf en Maria Boute- legier.' Meenensteenweg 161. Christiana Boncquet, d. v. René en Magdalena Ver- mander, v. Kachtem. Erik Minne, z. v. Arseen en Juliana Vereecke, Kaaistr. 54. Rosa D’haeyere, d. v. Maurits en Go- delieva Callewaert, v. Koolskamp. Fred dy Vervaecke, z. y. Joseph en Maria Lam brechts. Bruanestr. 27. Vera Vanhee, d. v. Hippoliet en Gabriella Devos, Mee- nenheerweg 101. Eddy Anne, z. v. Ho noré en Margareta Huyghebaert, Ardooie- steenweg 45. Josette Soenen, d. v. Paul en Maria Feys, Molenstr. 79. Gerda Vanallemeersch. d. v. Irenée en Rosalia Theys. Wilgenstr. 38. Hugo Callebert, z. v. Frans en Clara Vanneste, Vijfwe- genstraat 115. Fritz Beernaert, z. v. August, en Joanna Maertens. Jan-Mahieu- straat 10. Andréa Demaiter, d. v. Louis en Celina Pillen, v.Rumbeke. Noël Sentobin. z. v. Jules en Magdalena De mets. v. Ingelmunster. Sterfgevallen. Philomena Degrendele, 73 j.. z. b., wed. v. Gustaaf Declerca, Steenstr. 29. Adam-Jeroom Callebert, 78 j.. z. b.. echtg. v. Maria De Meester, Tollenaerep’.ein 11. Joseph Dcveeuw, 9 m., z. v. Francois en Maria Debal, Mo lenstraat 107. Koenraad Van Coillie, 2 m.. z. v. Albrecht en Margriet Vanden driessche, Groote Markt 15. Richard Geldhof, 75 j., wever, echtg. v.. Maria- Louis® Maes. Stokeriestr. 9. Emiel Beke, 68 j.. landbouwer, echtg. v. Démetrie Hosten, v. Staden. Eveline Dewachtere, 65 j.. melkverkoonster, echtg. v. Richard Dujardin, Koornstraat 26. BEGRAFENIS VAN ZEER EERW. HEER R. DUMEZ, Pastoor op St-Amand te Roeselare. Op Maandag 7 Juni had om 11 uur de plecntige lijkdienst en begrafenis plaats van den Z. E. H. Robert Dumez, pastoor van de parochie St-Amand te Roeselare. De overledene werd op 19 Maart 1877 te Wervik geboren. Te Leuven behaalde hij na schitterende studies den doktors titel in de Natuurlijke Wetenschappen en daarna bracht hij verder zijn geheele leven te Roeselare door. Hij werd Profes sor aan het Klein Seminarie, waar hij om zijn eenvoud en diepgaande, uitgebreide kennis door medeleeraars en studenten ten zeerste werd gewaardeerd. In 1936 werd hij benoemd tot Pastoor van de parochie Sint-Amand Roeselare, waar hij na een vruchtbaar pastoraal le ven na een langdurige en pijnlijke ziekte op Maandag 31 Mei overleed. Om zijn eenvoud, beminnelijkheid en hulpvaardigheid was hij zeer bemind bij de armen en de arbeidersbevolking. Velen zullen zich nog lang met wee moed Pastoor Dumez blijven herinneren. De lijkdienst werd gecelebreerd door den Z. E. H. Deken Quaghebeur van Roeselare, geassisteerd door den Z. E. H. De Hoeck, bestuurder te leper, en Z. E. H. Sc-bry, pastoor te Izegem. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij op: Z. E. H. Prof. Soory uit Leuven; Z. E. H. Verhamme, president Groot Seminarie Brugge; Z. E. H. Vroman, deken te Mee- I nen; EE. HH. Geestelijken uit de omge- ving, vele Oud-Studemen en een massa Parochianen. De gewijde gezangen werden op mees terlijke wijze gezongen door het koor van het Klein Seminarie. De lijkrede werd gehouden door den Z. E. H. Deken Quaghebeur. Spreker wees op de groote priesterlijke deuguen van aen overledene, zijn rijke geestesgaven, zijn eenvoud en beminnelijkheid. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Sinksen-Zondag 13 Juni. DOKTlirfDIENSTEN Hr Dr. W. Declerck, Sint-Hubertstr. 2. Hr Dr. Pattyn J., Henri-Horriestr. 2. APOTHEEKDIENST Hr Vanmassenhove, Zuidstraat 7. TAXIDIENSTEN: Hr Gust. Verstraete, Kof v. ’t Henneken. AANGEKONDIGDE KOERSEN SENIORS BULTIGE: 11 Stedenkoers. KOHTKIJK; Hippodrüiu Vanden BEROEPSRENNERS 15 JtiNT. ROESELARE: 115 Km. (6x19,5 km.); 7.530 fr. prijzen (30 prijzen). Begin 15 U. JUNIORS 12-13-14 JUNI. STER HER JUNIORS (3 ritten). 13 JUNI. MEULEBEKE. BRUGGE. 11 JUNI. MOESKROEN. 20 JUNI. 1NGOO1GEM. BEGINNELINGEN POI’ERINGE. ZONDAG 13 JUNI, PottCStraat- Kermis. NOOROSCHOTE. - ZONDAG 13 JUNI; 675 fr. prijzen (125, 100 80 70, 60, 50, 40, 30, 25 20 fr.). Premie van 75 fr. in 3 sprinten. 5o Km. Begin lp 4 uur. Inschrijving bij Hr Ramon. NOOROSCHOTE. - MAANDAG 14 JUNI; 450 frank prijzen (8”, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 fr.). Premie van 50 fr. In 3 sprinten. 50 Km. Begin te 4 uur. inschrijving bij Hr J. Cloet. LANGEMARK. ZONDAG 13 JUNI 1943; 50 ton.; 450 fr. prijzen (100, 80, 70, 60, 50 40 25 en 15 fr.). Inschrijving te 3 uur hij C. Morént. LANGEMARK. -- MAANDAG 11 JUNI 1943; 60 km.600 fr. prijzen (125, 100, 80, 60, 50, 40 en 25 fr.). Inschrijving te 3 uur bij J. Ka llot College van Burgemeester en Schepenen der stad Meenen Brengt ter kennis der belang hebbenden, dat alhier ACHT plaatsen van poli tieagent op proef te begeven zijn. Gestelde voorwaarden: Gevolg gegeven hebben aan den oproep ver schenen in het Staatsblad d<l. 15 Januari 1943 en uitgaande van liet Ministerie van Blnnen- landsche Zaken en Volksgezondheid, Dienst voor Algemeene Rijkspolitie. In liet bezit zijn van liet getuigschrift waar uit blijkt dat zij in het voorgeschreven examen slaagden. De aanvragen moeten gericht worden aan den Heer Burgemeester, bij aangeteekend schrijven, ulterlijk ter post besteld op 25 Juni 1913. Meenen, den 5 Juni 1M3. Namen» het College van Burgemeester en Schepenen Bij bevel: De Stadssecretaris, De R. V an de Voorde. Pelsenwarenfabriek Vellenresderij en -verwerij SENIORS OMLOOP VAN BELGIE. Algemeen eind klassement: 1. Marcel Kint, 19-16-58 1/5; 2. Lu cien Vlaemynck, 19-21-22 1/5; 3. Richard De Poorter, 19-22-27 2/5; 4. Adolf Versr.hueren, l'."£2-35 3/5; 5. Adrlaenssens, 19-23-16; 6. J. l.owie. 19-24-17 1/5; 7. Claes, 19-21-19 4/5; 8. Gtysolle, 19-26-19 2/5; 9. G. Van Overloop, 19- 27-25 2/4; 10. DllbUiSSOn, 19-28-22 3/5; tl. L. Janssens,. 19-29-09 2/5: 12. Ockers, 19-29-39 1/5; 16. Desimpelaere, 19-38-43; 17. Paepe, 19-39-47 2/5; 18. Schotte, 19-42-14 1/5; 29. Sercu, 20-22- 15 -1/5: 30. Van Outryce, l">-22-49 4/5. Algemeene ploegen-elndrangschikklng: 1. West-Vlaunderen (Kint, Vlaemynck, Depoor- ter) 53 u. 47 sec. 4/5; 2. Leeuvvkéns (Ver- schueron, Adrlaenssens. Deslmpelaere) 58 u. 22 min. 34 sec. 3/5; 3. Antwerpen (Van Over loop, 1.. Janssens, Ockers) 58 u. 26 min. 14 sec.; 4. Wallonië (Dubuisson. Neuvllle, Quertlmont) 58 u. 42 min. 15 sec. 2/5; 5. Brabant (Claes. Keteleer, De Raes) 59 u. 24 min. 31 sec.; 6. Frankrijk (Cogau, Goutorhe, Cosson) 61 u. 05 sec. 2/5. Niet geplaatst; ploeg der «Oude Ratten» en Gentsche ploeg onvolledig binnengekomen. EEROEPSRENNERS TE izegem. 1. Stadsbaeder Désiré (Harcl- lieke) do 110 tan. in 3 u. 05 min.; 2. Terrijn Karei, op wiel; 3. Van den Driessche Fel., op 1 wiel; 4. Wydooghe P.; 5. Rogghe I..; 6. M. Br.ysse, op 1 mln. 45 sec.; 7. Garpriaux; 8. Van ue VValle V.; 0. Thomas Ein.; 10. Huvaere J.; 11. Schatteman F.: 12. Hamsens; 13. so- meiTinek. op 2 mln. 35 sec.; 4-. Rondelé; 15. Desmet R., op 2 mln. 50 sec.; 10. Misslne, op BURGERSTAND v van 2 tot 10 Juni 1943. Gehuorten. Betty Moerman, Leeuw van Vlaanderenlaan 29. Carl Derycke, Loofstr. 43 (v. Bissegem). Guntherius Vanhalst, St-Amandsplaats 21. Hen riette Acke. St-Janslaan 9. Jeannine De Meestere. Visscherskaai 14. Claudine Hestoon, Riiselstr. 55. Cecile Ghekiere, Budastr. 30 <v. Kuurne). Godelieve Callens. Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Guy Mortier. Vlaanderenkaai 24. Willy Vanmaercke, Budastr. 30 (v. Tiegem). Andrea Defrenne. Gentsteenweg 118. Marie Vervaeke, Oudenaardesteenweg 133. Liliar.e gnoeck, Gentsteenweg 99. Eric Ghiesmans, Loodwitste'. 61. Ronny Verschaete, Meenenstr. 85. Jacques Vanroose, Loofstr. 43 (v. Waregem). Jan Pyfferoen. Loofstr. 43 (v. Heule). Annie Arslyder. Budastr. 30 (v. Marke- gem). Lieven Duyck, Simon Stevinstr. 31. Claude Delplanque, Broei 6. Mare Callens, Boerderijstr. 7. Jeannine De- loddere. Budastr. 30 (v. Heule). Dirk Geeraert. Reepkaai 7 a, (v. Aalbeke). Huwelijksaankondigingen. Arthur Huysentruyt. bakkersgast, Herderstr. 35, er Elza. Saf’en, z. b. v. Gullegem. Werner Delaanoy, bediende, Pottelberg 96. en Joanna Vandendriessche, naaister v Marke. Leopold De Clercq, hande laar. Roteriistr. 1. en Dina Naert, z. b. v. Ingelmunster. Alberic Maenhout, land- werker v. Oostkamp. en Germana Van- dirhaeahen, z. b. v. Oostkamp. voorh. te Kortriik. Gerard Dumoulin, politie agent. Moorselestr. 45. en Godelieve Coene, borduurster v. Bissegem. Frans Van de Velde, staatsbediende. Roelant Saverystr. 3. en Irene Varsluys. z. b. v. Gent. Daniël Doom, vleeschhandelaar v. Mee- nJn. en Maria Laevens, z. b., Deerlijk- straat 48. Huwelijken. Rogier Gezelle, hande laar v. Heule. en Godelieve Vandendries- sche. bediende. Herderstr. 55. Michiel Goethals, schilder, Gentsteenweg 78, en Lydia Huysentruyt. winkeljuffer, Moorse- lestraat 48. Robrecht Pottie. bediende, Groeningelaen 27. en Rosa Buysschaert, bediend:. Filips van den Elzaslaan 49. Overliidens. Aluhonse Labaere, 78 j., kloosterling. Wandelingstr. 35. Emma Adind 74 j.. echtg. v. Theophiel Maes, Passio.nistenlaan 53. Henriette Vercae- mer. 12 j„ Veldstr. 69. Gustave Dela- haye. 28 j.. nijveraar, echtg. v. Cecilia Besmeert. Plein. 23 a. Maria Desma- dryl. 78 f.. echtg. v. Rijkaard Desmet, Voorstr. 48. Paul Corselis, 73 j., echtg. v. Marie Herrie, Tuinstr. 15. Felix Lorthjau. 73 j.. echtg. v. Hermina Ver- vaeke. Oudenaardesteenweg 129. Albert Dsstoou. 8 i.. Lange Brugstr. 2. Frédé ric Verkamer. 78 ,1.. echts. Emma Debic, Boud. Negenlaan 62. Freddy Leclercq, 5 m.. Steytskoer 4. Raymond Vanhee, 66 i.. echts, v. Marie Six. Bruggestr. 46. Pieter Ditrickx. 70 j.. wed. v. Emerentia Vereecke. v. Harelbeke. Stefaan Be- kaert. 14 j.. Markesteenweg 58 A I. BUREEL VAN DEN BURGERSTAND Op Maandag aanstaande, 2C Pinkste- rendas. zal het bureel van den Burgerlij ken Stand toegankelijk zijn van 9 tot 11 uur, uitsluitelijk voor de aangiften van geboorten en. sterfgevallen VAN ALLES WAT Onze beiaard speelt weer. Het stadsbestur heeft besloten geduren de zomermaanden den beiaard alle Zon dagen te doen spelen, van 11.30 tot 12.30 uur. Zullen als beiaardiers optreden: de H.H. J. Van Stappen, uit Muizen; Alb. Van' den Bom, uit St-Lambrechts-Herk; Jozef Rottier, uit Mechelen; Rich. Van de Perre, uit Heist-op-den-Berg; W. Le- nasrts, tut Mechelen. Allen komen uit de beiaardschool te Mechelen. Het aria van den rammel zal ook over kort versteken worden. Dit, initiatief zal stellig door alle Kortrijkzanen met vreugde wordsn be groet. want, sinds de Meidagen van 1940 lag de betaald stil. Gezien de waarde der spelers en de steeds aangebrachte verbe teringen. mag men zich aan heerlijke con certeq verwachten. Beiaardier Staf Nees, bestuurder der school, die onze beiaard onderzocht, verklaarde onomwonden dat Kortrijk een der volledigste en wellui- dendste beiaarden bezit van het. land en zelfs van den vreemde, De inwoners moe ten hun beiaard leeren beluisteren en v/aardeeren. Inbraak. ,’s Morgens omstreeks 7 uur zijn onbe-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3