Uit ’t Kdrtrijksche I Uit ft Tieltsche 1 Uit ’t Roeselaarsche Verder uit de Provincie Uit ft Izegemsche Uit 7 Meenensche LAAT NU UW PELSMANTELS HER VERWEN WIELRIJDEN G. BOUCKAERT IZEGEM. Tel. Nr 484. urr TiELT UIT POPERINGE UIT MEENEN UIT IZEGEM UIT ROESELARE UIT KORTRIJK UIT IEPER (BBBBBBBBaBBBBBBBBBSBBBBBBBM HUWELIJK iiEBaaBüBBBaaaBEBiaasiaBsiïias^aa 22 Juni Aanwerving van Politieagenten op proef. Uitdeeling zegels. Burgerstand. Het tegenwoordig te zijn. ademhaling werd toegepast en de man en 28. De Burgemeester, V. Decoster. Gewassen Wintertarwe Zomertarwe Kogge Gerst Wintergerst Haver Suikerbieten Vlas Chicorei Tabak Koolzaad Aardappelen 1943 68,52 Ha. 6.57 Ha. 22,42 Ha. 10.47 Ha. 13.48 Ha. 50,17 Ha. 6,27 Ha. 11,92 Ha. 7,25 Ha. 15.70 Ha. 12,65 Ha. 77,82 Ha. Beteelde oppervlakte 503,60 Ha. LEDEGEM PJAMAC Te koop: verscheidene schoo- m irnwj ne Okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. INGELMUNSTER Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den: Maandag 21 Juni voor de producen ten van broodgraan en die aan huisslach- ting gedaan hebben; - Dinsdag 22 Juni: Sekties A en D; - Woensdag 23 Juni: Bekties B en C. De bureelen zullen open zijn van ’s morgens 9 tot 11.30 u. en 's namiddags van 2 tot 4 uur. De aardappelzegels zullen op dezelfde dagen uitgebeeld worden. De zwarte zegels worden uitgedeeld op 28, 29 en 30 Juni aan winket Nr 4, doen alleen den voormiddag. In beslag genomen. Dezer dagen werd er controle gedaan in Zie vervolg hiernevens. Verkeersongeval, Ter hoogte van de wijk Aardenmolen werd de 54-jarige Rudolf Desmet, wonen de te Denteygem, die uit deze richting kwam aangebold, door een onbekende wielrijder aangereden, die uit een zijweg kwam afgereden. De ongelukkige man kwam met het hoofd tegen de straatstee nen terecht en liep benevens enkele kneu zingen nog een tweetal diepe wonden op, die dienden toegenaaid te worden. GEMEENTE MEULEBEKE Velo gestolen. Dezer dagen plaatste Leo Denolf des avonds zijn velo cp de koer van het café Het Wit kruis Prov. Baan alhier. Toen hij naar huis wildterugkeeren, be merkte hij, dat een ander met zijn velo weg was. Maalvergunnlngen. Op Dinsdag 22 Juni 1943, ’s voormid dags, laatste dag van het afleveren van de maalvergunnlngen. Sluiting der molens van 1 tot 31 Juli 1943. WINGENE Geboorten. Frans ken. Roger Defauw. tried Bc'gaert, Luchtbal. Vandemoortele, Leenmolenstr. beke, had in zijn dienst een zekere Gas- xr „xx Deze >a troon «talen. WINGENE Davidsfonds. Ook langs dezen weg worden alle leden van het Davidsfonds dringend uitgenoo- digd tot de plechtige H. Mis van 7.15 u. op Zondag 20 Juni, met geiegenheidsser- moen over de H. Lutgardis, patronesse van het Davidsfonds. Deze Mis wordt op gedragen voor de afgestorven leden, als mede ter intentie van de neg levende. Toewijding der Scholen. De toewijding der scholen van de pa rochie St-Amandus aan het Onbevlekt Hart van Maria, gaat bepaald door op Zaterdag 19 Juni, te 11 uur, in de paro chiale kerk. Aan deze roerende plechtig heid van diepe beteekenis, zullen al de schoolkinders aktief deelnemen. Diefstal. Zaterdagmorgen stelde Edward Sap, woonachtig op de wijk Ondank, met ont zetting vast dat sluwe dieven hem in den nacht bestolen hadden: zijn varken was uit het hok verdwenen. Door de po litie was aanstonds een streng onderzoek geopend. Deze familie werd de vorige week door de kreepepidemie getroffen en nu schijnen de dieven daarvan nog te hebben geprofiteerd om hun slag te slaan, ’t is wel te hopen, dat men op het spoor dezer hartelooze schelmen zal komen. WAKKEN In Memoriam. Maandag 11. werd alhier Juffrouw Mar griet Bouckaert plechtig ten grave gedra gen. De overledene die begaafd was met BURGERSTAND Geboorten. Rosa Dewitte, d. V. Julia nus en Martha D5 Four, Eegem. Hed- wlge Bonne, d. v. René en Mare: 11a Spriet, Vinkt. Anny Noppe, d. v. Cyrillus en Rachel Bruyneel. Ardooie. Liliane Mestdagh, d. v. Henri en Maria Buyddart, .Steenweg Aarsele. Liliane Mestdagh, d. v. André en Elisabeth Deliviere, Aar sele. Lena Vandendriessche. d. v. Mar cel en Lia Velghe, Pittem. Anny Spies- sens, d. v. Victor en Elisabeth Vansteen- kiste. Meulebeke. Jacqueline Viaene, d. v. Walthèere en Dehise Meganck, Steenweg Wakken. Liliane Taghan, d. v. Laurent .en Rachel Cleppe, Ruisclede. Brigitte De Gryse, d. v. Joseph en Maria Masselis, Nieuwstraat. Rosette De Schryver. d. v. Maurice en Simonne De Smet, Pittem. Willy Gesminne, z. v. Oscar en Juliana Beernaerts. Kazeernstr. Huwelijk. Carolus De Buysser, dienst knecht. en Martha Tytgat. z. b.. b. v. Tielt. Overlijdens. Silena Verougstraete, 76 1.. wed. Gryp Joseph. Nieuwe Statiestr. Maria Bsernaerts. 13 j., d. v. Remi en Feria Verhuist, Klyten. konden er de hand leggen op 240 kgr. ta bak. Bij zekere Geldhof André, wijk De Sterrewerden er 280 kgr. tabak gestolen. J„ p. 05 mln. In dc klem. Wij meldden verleden week dat de flets van Mevr. Albert Van den Poel in haar eigen huis voor een minderwaardige ver wisseld werd. Ernstige vermoedens wogen op een winkelierster, vrouw Alf. B..., op den Kalberg te Oostroozebeke. Bij het be zoek van de rijkswacht ontkende ze eerst een flets te bezitten. Na huiszoeking gaf ze toe dat haar fiets bij den velomaker was. De waarheid was dat de verwisselde flets reeds naar Waregem werd overge bracht en vandaar naar een fabriek was gezonden om hem te laten her-emaillee- ren. Woensdag 11. kwam de flets in zijn splinternieuw kleedje terug in bezit van zijn eigenaarster. Hulde aan den bevel hebber der rijkswacht van Wakken, die het zaakje klaar speelde. MEULEBEKE Ernstig werkongeval. De genaamde Cyriel Storme, landbou- wersknecht, was aan het maaien van gras, toen hij met zijn zeisen in de linkervoet kwam en zich letterlijk de hielpees af sneed. De ongelukkige jongeling werd ter plaatse de eerste zorgen toegediend en verloor tamelijk veel bloed. Zijn toestand is geruststellend. Het College van Burgemeester en Schepe nen van de gemeente Meulebeke brengt ter kennis aan de belanghebbenden dat alhier verschillende plaatsen van politieagenten op proef te begeven zijn. Voorwaarden: Gevolg gegeven hebben aan den oproep verschenen in het Staatsblad van 15-1--1943 en uitgaande van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Volksgezond heid, Dienst van de Algemeens Rijkspolitie. In het bezit zijn van het getuigschrift waar uit blijkt dat zij in het voorgeschreven exa men slaagden. Toepassing van de wetten van 3-8-19 en 21-7-24 en het 'Besluit van 10-11-43 betreffende het voorkeurrecht van invalleden, oud-strijders, enz. voor zoover niet strijdig met de huidige vigeerende verordeningen in zake werving van politiepersoneel. De aanvragen moeten gericht worden aan den Heer Burgemeester bij aangeteekend schrijven ter post besteld ten laatste 21 Juni 1943. De Sekretaris, E. Mattelin. een schoone stem en op muzikaal gebied onderlegd was, stelde gansch haar leven al haar talenten ten dienste van God en kerk. Op het kerkhof bracht Georgin® Cosyns uit naam van de St-Gregorius- gilde haar dan ook een welverdiend® dankhulde. den Hr Foulon die zal handelen over Argumenten tegen de Unie De Hr De Kegel W. spreekt over De algemeene sociale dienstAanvang te 2.30 uur. De Bedevaart naar O. L. Vrcuw van Groeninge te Kcrtrijk. Zondag had in de St-Michielskerk de jaarlijksche bedevaart met wasofferande plaats ter eere van O. L. Vrouw van Groe- ningè. wier beeld omtrent 1280 door gravin Beatrix uit Rome werd medegebracht, en zooals bekend, in de geschiedenis op won derbare wijze tusschenbeide gekomen is in den Slag der Guldensporen. Deze bede vaart welke reeds van de vorige eeuw dagteekent, ging vóór den oorlog gepaard met een folkloristische gebeurtenis, den zoogenaamden peperbollen-ommegang Gedurende de Pinksterdagen kwamen de moeders en kinderen uit den omtrek naar aloude traditie den zegen van O. L. Vrouw van Groeninge afsmeeken. Bij de Politie. Op de eindproef van de politieschool te Brugge onderscheiden zich de tijdelijke agenten van Kortrijk, die er de leergan gen volgen. TOONEELLEVEN Op Dinsdag 22 Juni, te 19.30 uur, In kino Gouden lantaarn, gaat de première aoor van de film Mijn Leven voor Ier land In de hoofdrollen Paul Wegener en Paul Klinger, hier goed bekend uit De Vlaschaard «-film. De Vroolijke vrouwtjes van Wind sor Met een Shakespeare-komedie beslti.it K. N. S. Antwerpen op 2 Juli zijn seizoen. Lokatie Stadswaag. TENTOONSTELLINGEN In De Gulden Arendhoudt de gekende kunstschilder Herman Van den Avoort, een belangrijke tentoonstelling zijner laatste werken. Zondagochtend hield Willem Putman ter gelegenheid der opening een korte toespraak. Dsze merk waardige tentoonstelling blijft geopend tot 25 Juni. Ingang vrij. In de rookzaal van den Stadsschouw burg stellen C. Verwée en Ninette Verwée hun werken ten toon van 20 Juni tot 5 Juli 1943. Sauer, leperstr. 131. Guido Degraeve. z. v. Gerard en Irma Couchez (v. Staden). Norbert Deschryvere, z. v. Rafaël en Maria Vandenbussche, Spanjestr. 200. Walter Hollevoet, z. v. Frans en Simon na Dewaele (v. Beveren-Roes.)Gabriël Pattyn, z. v. Maurits en Clara Vermand er (v. Lichtervel de). Jean Soubry, z. v. Gerard en Go- delieve Priem, Statiedreef 157. Hubert Vanclerhaeghe, z. v. André en Maria De- bruyne (v. Hooglede). Sterfgevallen. Camiel Vanheerswynghels, 69 1., z. b., echtg. Helena Surmont, Dam- berdstr. 9. Marcel Lins, 55 j., ijzerweg- werker, echtg. Maria Vercooren (v. ZarrenT. Fébronle Seurinck, 66 j., z. b., wed. Alois Heemeryck (v. Hooglede). Gilbert Mullier, 2 d., z. v. Andreas en Gabriella Serruys, Noteljoomstr. 14. Mlchlel Coussée, 72 j., z. b.. echtg. Elisa Vanacker (v. Torhout). Elodia Bruneel, 58 j., strijkster, ongeh., Veldstraat 70. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 20 Juni 1943: DOKTERDIENSTEN H. Dr Vandenberghe P., Rljselstraat. H. Dr Willy Hostens, Ardoolestw, 22, APOTHEEKDIENST H. Defrance, Meenensteenweg 121. TAXIDIENSTEN: H. Camiel Yssers, Herderstraat 96. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Adlel Ide-Vercruysse, St-Mlchlelstraat H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gust. Verstraete, Hof van 't Henneken. 80,32 Ha. 511,64 Ha. Beboet. Wegens overtreding in den prijs op de cardapnelcontracten van 1942, werden door de opperste administratieve Rechts- machts van Brussel veroordeeld: Gerard Cockelare, 11.000 fr.: Jozef Cockelare. 12.000 fr.; De erkende makelaar Achiel Verbco, Ledegem, 10.000 fr. In plaats van 85 fr. ging hun prijs ver boven de 100 fr. DEERLIJK Dieften met inbraak, Des nachts zijn stoutmoedige dieven ingebroken in den hoevekelder van den landbouwer Gerard Bouchery, wonende Gaaistraat. De heele kelder werd geruimd en eene hoeveelheid levensmiddelen en eetvoorraad, o. m. ingozouten vleesch, smout, boter, brooden, enz., werden er buitgemaakt. Den volgenden nacht werd er op de hoeve gedrongen van den 63-jarige land bouwer Deprost Remi, Gaaistraat. De die ven braken er in eene der afhankelijk heden en legden er beslag op een 10-tal vetgemeste konijnen. De rijkswacht heeft een onderzoek ingesteld. Inbraak met diefte. Stoutmoedige dieven zijn des nachts ingebroken in de verdieping van den windmolen van Declercq A„ op het ge hucht Nieuwenhove De inbrekers heb ben er beslag gelegd op eene hoeveelheid graan en meel, in globaal geraamd op 150 kgr., en toebehoorende aan verschei dene partikulieren. De dieven zijn langs achter door een koolzaadveld heengetrok ken met hunnen buit en te oordeelen naar gevonden vodden hadden zij deze wellicht aan de voeten om alle voetsporen te voorkomen! WAREGEM Burgerstand. Geboorte. Eugeen Verhamme. Huwelijken: Cyriel Balcaen met Elza Declercq. Cyriel Theerlynck met Ma ria-Louiza Calls. Maurits Calls met Suzanne Deschuyter. BURGERSTAND van 9 tot 17 Juni 1943. Huicelijksafkondigingen. Delphin Kim- pc. bankoedlende. met Irène Vlrag, winkel bediende. beiden te Roeselare. Louis Sa- myn. voddenkoopman, met Georgette Yan- hecke, zakkenstikster, belden te Roeselare. Germaan Verbeke, autogelelder te Roese lare, met Georgette Verbeke, z. t>. te Eum- beke. Hendrik Pieters, aardewerker te Roeselare, met Andréa Masson, naaister te Calais iFrankrijk). Hujvelijken. Georges Mestdagh, schoen maker te Ardooie, met Hérelne Ghielens, schoenstikster te Roeselare. Féllx Mor tier, timmerman, met Marla-Josée Deceu- nlnck, jutebewerkster, beiden te Roeselare. Leon Samyn, landbouwwerker, met Clara Van HoUebekc, dienstmeid, belden te Roese lare. Albert Jodts, timmerman, met Yvonna Belaen, dagbladverkoopster, belden te Roeselare. Geboorten. Agnès Segaert, d. v. Octaaf en Magdalena Tavernier (v. Kortemark). Anita werbrouck, d. v. Hendrik en Augusta Vanexe. Handboogstr. 30. Gilbert Ronse, z. v. Emlel en Amanda Debal, Hof van 't Henneken 41, Rik Vanderhaeghe, z. v. Albert en Marie Malileu (v. Oostnleuwkerke). Reginald en Gilbsrt Mullier, z. v. Andreas en Gabrielle Serruys, Noteboomstr. 14. Annie Wuliaert, d. v. Constant en Flora Van- doorne. Gitsstr. 213. Jackie De Staebel, z. v. Retni en Elza De wulf. Exaardestr. 51. Mare Deprez, v. Maurits en Esther woner, die niet al te goed kon zwemmen, te ver gezwommen en zonk naar de diep- I te. Op zijn hulpgeroep kwam men hem I ter hulp en gelukte men erin het «lacht- I offer boven te halen. De kunstmatige ademhaling werd toegepast en de man kwam terug tot het bewustzijn. UITDEELING DER ZEGELS De nieuwe zegels worden uitgedeeld als volgt. Maandag 21 Juni: Albertlaan tot en met Klijtstraat. Dinsdag 22 Juni: Kloosterstraat tot met Kolmarktstraat. Woensdag 23 Juni: Mentenhoekstraat tot en met Roeselarestraat. Donderdag 24 Juni: Schardouwstraat tot en met Zwingelaarstraat. Voor de producenten van broodgraan en zelfslachters Vrjjdag 25 Juni den ganschen dag. Zatèrdag 26 Juni enkel ’s voormiddags. De bureelen zullen open zijn voor het publiek: ’s Morgens van 8 tot 1145 uur, en ’s namiddags van 1.30 tot 5 uur. INENTING In den loop der toekomende week zal BURGERSTAND Geboorten. Claus André. v. Wevel- gem. Baelen Maurite, Wervikstr. 71. Verfaillie Nicole, Weverstr. 37. Hoor- naert Chantal, Rljselstr. 110 Derycke- re Marie, v. Lauwe. Stragier Hedwige, V. Geluwe. Dupont Ginette, v. Wevel- gem. Mares Lieven, v. Ledegem. Six Johnny. Kortrijkstr. 189. Herzele Da nielle. Leopoldstr. 126. Maebe Anna, •Wahisstr. 175. Lewyllie Nicole, Wer vikstr. 331. Naert Frans, v. Wevelgem. Descamps Geert, Bruggepoort 84. Dearoote Magda, v. Geluwe. Huwelijksafkondigingen. Raes Albert, Huizen Demey 12, en Callewaert Silvie, Huizen Demey 12. Declercq André v. Lauwe, en Cosier Marie, Bruggestr. 485. Vermant Remi, Moeskroenstr. 87, en Demeulenaere Ivonne. Moeskroenstr. 87. Vanryckeghem Hector, Hoogeweg 1, en De Brueker Dina, Kerkstr. 46. Van- waele Jozef, v. Halle, en Vanhaverbeke Angele. Geluwestraat 25. Nauts Adolf, leperstr. 25, en Maertens Clemence, We verstraat 6. Cokelatre Albert, v. Le zennes (Noord-Frankrijk), en Vandamme Martha. Bruggestraat 237. Huwelijken. Duroo Gustaaf, Schans straat 58. en Kreutzèr Suzanne. leperstr. 328. Delporte Jean, v. Halewim, en Lannoy Irène. Bakkerstr. 5. Cllncke- maillie Camille, v. Wevelgem, en Nuytten Marcelle, Esplanadestr. 11. Vermont Remain, v. Moorslede, en Syx Elisabeth, leperstr. 52. Sterfgevallen. Bouché Helene, 42 j., v. Moorsele. Cardinael Celina. 64 j„ v. leper. Dupont Marguerite, 34 j., Brug- gestraat 407. NOG DE FIETSDIEFSTALLEN Verleden week deelden wij mede dat door de politie-adjunktkommissaris te Meenen een drietal kerels aangehouden, die zich pliclitig gemaakt hadden aan fietsdiefstallen. Het onderzoek werd door den onderzoeksrechter overgenomen. Tot - - nu toe is er nog steeds een rijwiel dat niet V. N. V. van het arrondissement Kortrijk, «J xa P XXX—* XX xx zx. ZXX.X xx Zx X— o 1 xl zx Y 7" 1 ex X m T 1 1 Q v-x Öxx n O W W zich niet liet kennen. BEVOORRADINGSDTENST I Uitreiking van de Rantsoenecringszegels tijdperk van 26 Juni tot 25 Juli 1943. Het Stadsbestuur van Roeselare maakt be kend dat de uitreiking der zegels zal plaats hebben in de bureelen van den Stedelijken Bevoorradingscllenst, Leenstraat 46, geduren de zeven dagen zooals hieronder vermeld. 21 Juni: de inw. d. str. Nrs 1 tot 30 31 tot 60 61 tot 90 91 tot 126 127 tot 155 156 tot 183 de personen die zich niet op den gestelden dag hebben aan geboden. Gedurende de uitreiking van de zegels zijn VAN ALLES WAT Door Controlediensten en Rijkswacht werd einde vorige week een huiszoeking gedaan bij F. A., Pottestraat alhier, waar ■beslag gelegd werd op een volledige in stallatie tot het vervaardigen van bruine zeep en aardappelmeel, alsmede op een. beperkte hoeveelheid zeep en aardappel meel en grondstoffen om deze produkteu te vervaardigen. Zekere A. W. werd wegens landloo- perij verwezen to t2 jaar opsluiting in het Weldadigheidsgesticht voor Vrouwen te St-Andries. TABAKDIEVEN STRENG GESTRAFT Bij landbouwer Deprez Joseph, wonen de Verloren Hoek, te leper, werd in de maand April ongeveer 650 kgr. tabak ge stolen. Dank aan den speurzin van politie en rijkswacht werden de daders spoedig ontdekt en aangehouden. Deze zaak werd voor de tweede Kamer opgeroepen, eenige rechter Heer Lefebvre, nadat reeds eea zitting besteed werd aan het verhoor der getuigen. Nadat de burgerlijke partij 44.619,80 fr. schadevergoeding gevraagd had, vroeg de H. Prokureur des Konings een strenge toepassing der wet en werden volgende straffen uitgesproken: Carlier Rober, Carlier Florent, Buysse Gustaaf, Bond Arthur en Kerrlnckx Georges, ieder 2 jaar gevang en moeten samen de ge vraagde som der burgerlijke partij beta len, verminderd ihet de rechterlijke in teresten en de kosten der aanstelling, als ook de gedingskosten waarvoor de lijfs dwang op 8 dagen gevangenisstraf be paald wordt. Carlier Suzanne wordt we gens heling veroordeeld tot 3 maanden gevangenis. Voorwaardelijk gedurende 5 jaar. De vijf veroordeelden werden na de zitting naar de gevangenis van Kortrijk overgebracht. OOSTDUINKERKE Hocvebrand. Donderdagavond omstreeks 20 uur brak brand uit op dehoeve van landbouwer August Torreele, wonende in de Polder straat. Het vernielend element nam op enkele oogenblikken groote uitbreiding, daar het gretig voedsel vond aan de licht ontvlambare stoffen welke in de schuur opgestapeld lagen. De brandweer van. Oostduinkerke onder bevel van komman- bant Isidoor Arnoys gelukte er in na een. naar uren naarstigen arbeid den brand te omschrijven en kon de woning behou- cen blijven. De schuur is totaal uitge brand en ging een aanzienlijke partij stroo en al de landbouwwerktuigen in de vlammen op. KOERSUITSLAGEN SENIORS ELF-STEDENKOERS. 1. Declercq André, (Koekelare) de 215 km. in 5 u. 5 min.: 2. Jcf Moerenhout, op 1 lengte: 3. Depoorter Richard: 4. Bceckmau Kamlel; 5. Verstraete Tritoon, op 58 sec.; 6. Hermans G., op 1 mln. 36; 7. De Caluwé Edg.; 8. Van Dijcke Julien; 9. Ver- schueren Pol; 10. J. Van Steen; 11. l’aepe Al bert: 12, Allemeerscli Ernest; 13. Wytack J., op 2 mfii. 49 sec.; li. Vandenbalck: 15. Douws Jollen, op 4 mln. 16; 16. Do Keyser Omer: 17. Hermie M., op 6 min. 18. en Beernaert Alb.; 19. Blander Janssens en Maelhrancke, op 12 m. TE 1NGOOIGE.W. Sercu Albert, 125 km. in 3 u. 22 min.; 2. A. Declercq, op 1 1.; 3. Depre- domme, op wiel; 4. gehotte; 5. Kint; 6. Pol Verschueren; 7. S. Maes; 8. Depoorter; 9. Bonduel, op 10 sec.; io. Vlaemynck. BEROEPSRENNERS TE ROESELARE. 1. V. Jacobs, 115 km. In 3 u. 13 min. 20; 2. K, De Backer, op 100 m.; 3. F. De Coster: 4, Van Caere; 5. Dewolf; 0. Oreel; 7. Decorte; 8. Wljdooghe; 9. R. De- smedt: to. Deroover; 11. Baeckelandt; 12. lians sens; 13. Van Goystelen; 14. Rogge-, 15. 't Kint; 16. A. Destnedt; 17. Tersago; is. Vitse Val., op 1 mln. 19. Vanden Drlessche, op 1 mln. 20 s.; 26. Cleemput; 21. Bruneel; 22. Saeremans; 23. Dc Meulemeester; 21. Ilendrickx. TE BEERXEM. 1. Huvaere, 125 km. in 3 u: 06 min.; 2. Vanden Drlessche, op 1 min. 35; 3. Debusschere, op 2 min.; 4. Biiyl, op 6 min. 15 s.5. Dierlckx; 6. Descamps; 7. Devos J.; 5. M. Buysse; 9. Deschacht O.; 10. Matton. JUNIORS TE BRUGGE. 1. Van Ooteghem Marcel, 90 km. in 2 u. 06 min.2. Spelte Fernand, op 1 1.: 3. Dhaenens Öiner; 4. Van Damme André; 5. Vcrschuefe M.; 6. Vanderstuyft; 7. De Jae- gher J.; 8. Rondelez Fl.; 9. Pieters Hoger; 10. Dielis J.; 11. Laroyé J.; 12. De Meyer .gedub beld): 13. Leliaert; 14. Vansteene; 15. Carlier; 16. Mesquln; 17. Minne. TE MEULEBEKE. 1. Gyselinck Roger, St- Amandsberg, 85 km. In 2 u. 35 mln.; 2. Vande- v.alle Frans, Izegem, op lengte; 3. Pattljn •Ier.; 4. Vercruysse E. (plat); 5. Denoo .1.; 6. Saelens F.; 7. Deblauw P.; 8. Vermeersch G., ajlen wiel aan wiel; 9. Naessens L., op 3 min. TE MOESKROEN. 1. Van Damme (Brugge). 75 km. in 2 u. 20 min.; 2. Vercruysse, op 1 3. Pattyn; 4. D’Haese; 5. Naessens, op 30 sec.; 6. Pieters R., op 2 mln.; 7. Saelens, op 2 mln. 30 Sec.; 8. Mèsquin. op 4 min.; 9. Deineyef (gedubbeld); 10. Vermeiren (gedubbeld). KAMPIOENSCHAP DER SPORTJOURNALISTEN TE KEERBERGEN 1. West-Vlaandereu (A. en R. Bafcop, W. Gallez, O Taughe, R. Dehaene, Guido Van WIJ- nendaelè, A. Léleu), 1 u. 22 see. 2. Oost-Vlaanderen (Karei, Willem en Hugo Van Wljnendaele, O. Degreve, J. stevens, M. Mttssche, Haf uoemlnue, o. Saenen), 1 u. 02 min. 48 sec. 3. Antwerpen (L. Deceunlnek, W. Verhuist, J. Mersle, R. Clelren. O. Demuynck, A. Dhondt, It. Hodlster, J. Dalllon), t u. 04 min. 52 sec. 4. Brabant (M. Van Campenhout, Eons Ver snick, R. Desmet. P. Buyle. Smulders J., P. Jacobs, Parmenticr, R. Savelberg), 1 u. 05 mln. 20 Sec. JONGMAN, welstellend, met placement, verlangt kennismaking met Jonge Doch ter, met vermogen, 35-29 jaar. Onnoodig inuien niet ernstig. Schrijven, met foto, onder letters P. M. ter drukkerij, Gast huisstraat 15, Poperinge, die zal overma ken. Geheimhouding verzekerd en foto terug op eere woord. Burgerstand. Deryckere, Mun- St-Elooi. Wil- Christiane Rita Vandenberghe, Bruggestr. Harold Dan- neels. Rozendaele. Huwelijken. Albert Van Roose, meu belmaker, v. Zwevezele, met Carola De- saer, huishoudster Wingene. St-Jan. Wielfried Bourq'uin, landbouwer, met Hil da Billlet, landbouwster, b. v. Wingene, St-Ja.n. Bceuwsaert Gerard, landbou wer v. Kortrijk, met Brouckaert Maria, landbouwster v. Wingene, St-Jan. Overli.ldens. Frederic Scherrens, 80 j„ echts. Amelia Dequinemaere, Haze. Sabina Lannoo. 8 j.. P. Termotestr. Godélieve Sap, 13 J., Ondank. Julienne Sap. '11 j.. Ondank. Romanie Spriet, 73 .1.. huishoudster, wed. Karel Vanden- heede,, Futselstraat. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 29 Juni gansch den dag door waargeno men worden door Dokte: Leopold Van- denbroucke. Diksmuides.traat 30, tel. Roe selare 50.20. De Apotheek DegryZe, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 uur ’s middags. L. Tabak aangeslagen. Door de controleurs werd éeh plotsen inval gedaan b.ii den landbouwer Fer nand Busschaert, wonende Lepelstraat. Er werden 500 kilo tabak in bladeren, die verbergen lagen, aangeslagen. L. Plechtige Communie. Donderdag 24 Juni, H. Sacramentsdag, doen onze jongens en meisjes hier hun Plechtige Heilige Communie. Laat ons hopen dat het de laatste maal is dat dit in oorlogsomstandigheden moet gebeuren. Ij. Kansspelen. In Café Lokkedyse hadden bij gele genheid van een bruiloft enkele kans,spe lers hun tenten opgeslagen. Plotseling deed de Rijkswacht van Roeselare een in val en verraste de spelers bil hun spel. Aanstonds sloegen ze op de vlucht, doch één kon nog gepakt worden, ofschoon hij heftig weerstand bood, ’n Zeven-tal spe len werden in beslag genomen plus onge veer '180 fr. M. GITS Burgerstand. Geboorten. Muylle Rogier, z. v. Mau rits en Godelieve Bouten. Hallaert Lionel, z. v. Gerard en Adriana Lepoudre. Overlijden. Vandewalle Hendrik, 70 J„ echtg. v. Vandenbulcke Leonie. Aangeslagen. Door de controleurs werd bij clen ta- bakkerver Leon Hoornaert, wonende Ros- selare'straat, een onlangs nieuwe tabak- snijmachine aangeslagen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Annie Baert, d. v. Leon en Martha Demeulenaere. Geert Hozee, z. v. Valère en Elisabeth Wenes, v. Mol. Huwelijk. Albert Lievens v. Beveren, met Adrienne Vanexe. Overlijden. Sidonie Buysse, 57 j., origeh. Smokkelwaar aangeslagen. Door de Vliegende Brigade werden in een café bij de Statie te Lichtervelde, twee zakken metpakj-es tabak in beslag genomen. Smokkelaar gevat. Doorde rijkswacht van Torhout werd langs den weg een beruchten smokkelaar, zekere D..., gevat toen hij 70 kgr. tarwe en een kilo boter per rijwiel vervoerde. Gansch het vrachtje samen met de fiets werden aangeslagen. BEVEREN- Roeselare De rantsoenzegels geldig van 26-6-43 tot 25-7-43 wonden uitgereikt cp DINS DAG 22 JUNI 1943, in de volgende orde: van 9 tot 10 u.: Nrs 0 tot 125; - van 10 tot 11 u.: Nrs 126 tot 250; - van 11 tot 12 u.: Nrs 251 tot 375; - van 14 tot 15 u.: Nrs 376 tot 500; - van 15 tot 16 u.: Nrs 501 tot 625; - van 16 tot 17 u.: Nrs 626 en volgende. Men gelieve de zegels na te zien voor aleer het bureel te verlaten. Nadien wor den geen klachten meer aanvaard. De ze gels moeten afgehaald worden door een persoon ouder dan 18 jaar. Uitdeeling aardappelzegels en speciale melkzegels Nr 16. De aardappelzegels en speciale melk- zégels Nr 16 worden uitgereikt op WOENS DAG 23 JUNI 1943. ARDOOIE Huwelijksaankondiging. Vandecap- pellë Georges,- slachter, met Devolder Ma ria, bottinnenstekster. Huwelijk. Dethioux Pierre, onderlui tenant der infanterie, v. Luik, thans in krijgsgevangenschap in Duitschland, met Vanden Daele Suzanna, z. b. Geboorten. Vanó.ewynckel Wilfrieda, d. v. Karei en Hoeterickx Maria, Mgr. Roelenstraat. Verhalle Willy, z. v. Ju les en Hollemeersch Charlotte, Statiestr. Vanderbeke Liliane. d. v. Jeroom en Joye Maria, Llchterveldestr. Overlijdens. Carron Romanie, 82 j., z. b., ongeh., Kortrijkstr. Vanacker Re mi. 52 j., onderwijzer, echtg. v. Debal Helena, Beverenstr. Vromman Alidor, 42 j„ fabriekwerker,, echtg. v. Vanhecke Julia, Watervallestraat. Tabakdiefstallen. Onbekende dieven hebben ’s nachts een bezoek gebracht aan de hoeve van Kerk hof Cyriel, wonende wijk Bloemgaten in de verschillende scholen der stad de inenting plaats hebben tegen diphteritus (kroep). Deze inenting zal geschieden door de geneesheerén, die met het school toezicht gelast zijn. Daar zich reeds en kele gevallen van kroep voorgedaan hebben, wordt deze inenting van onmidel lijk belang. HET BEGINT WEER Bij Jozef Vandenbroucke, landbouwer, Gentstraat, werden op klaarlichten dag in Slagmeerschenongeveer 39 struiken krugsraardappelen uitgedaan. STEENKOLEN AARDAPPELEN Tot voor enkele dagen zag men heele karavanen mannen en vrouwen in de statie te Izegem afstappen, krom-geladen met zware vrachten steenkolen. Deze werden dan in den omtrek omgeruild te gen aardappelen, ’s Avonds stapte dezelf de karavaan te Izegem weer op den trein, beladen met 59 tot 100 kilo aardappelen. Deze ruilhandel nam ten laatste zoo’n uitbreiding, dat er besloten werd in te grijpen. Aan deze menschen, die afkom stig waren uit de Walenstreek, werd ver boden nog terug te keeren, terwijl 650 kilo aardappelen, die als bagage waren opge geven, in beslag werden genomen. Sedert dien werd deze ruilhandel hier stopgezet en waarschijnlijk verlegd naar andere regionen. Dat deze handel een ware plaag béteekende voor de overige reizigers, laat zich begrijpen, daar de toch al zoo kleine beschikbare plaats totaal werd ingenomen door zakken steenkool of aardappelen. Ginder te veel steenkool hier te wei nig: hier te veel aardappelen ginder te weinig. Een goed gereglementeerde en ge- kontroleerde ruilhandel zou hier voor ve len een uitkomst beteekenen. Het is maar een kwestie van ordenen en begrijpen. Openbare werken. De gewone onderhoudswerken op de groote verkeerswegen zijn geëindigd. Ook de laatste uitbreiding van het electrisch net werd voltrokken. Iedereen, zelfs de verst afgelegene, kan nu beschikken over electrische kracht. Koolzaad. Deze teelt is uitstekend geslaagd. Slechts bij 4 boeren is de teelt mislukt. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Geldhof Rosa, d. v. Mau rice en Bonnez Germaine. Bruneel Maurice, z. v. Achiel en Vansteenkiste Marguerite. Hemoryck Elvira, d. v. Robert en Hoornaert Ivonne. Dekein Berenice, d. v. Renaat en Vandenbussche Odile. Wiilaert Hilda, d. v. Gerard en Tanghe Maria. Vandeputte Rita, d. v. Jozef en Cneut Clara. Overlijdens. Verstraete Richard, 75 ,1„ wed. v. Demoor Victorine. Dewanckel Arthur, 77 j., geneesheer. KINEMAS Programmas der week. Kinema Pa- tria Groote Markt: Zelfopoffering boeieijd drama. Kinema Plaza Kruisstraat: «Eén nacht in Mei», mooie film met Marika Rökk. Ciné Palace Groote MarktDe vroolijke echtgenoot luimige film met Heinz Ruhmann. BIJNA VERDRONKEN In de stedelijke zwemkom was een in- Zegeluitreiking. De rantsoeneeringszegels worden uitge reikt vanaf Maandag 21 Juni tot Vrijdag 25 Juni. De belanghebbenden dienen zich aan te bieden volgens de onderrichtingen aangeduid op de aanplakbiljetten. De be woners der wijken Nieuwenhove, Spitaal en Potegem E. F. kunnen hunne zegels afhalen bij Wed. Demeulemeester in «Ste- Margriet», Nieuwenhove. Sportnieuws. Hieronder volgt de kal'endér der ko mende sportgebeurtenissen in onze ge meente. Zondag 20 Juni: Wielerkoers Juniors. Dinsdag 22 Juni: Groote Drafkoersen. Zondag 27 Juni: Groote Voetbalpartij op het terrein Waregem Sportief, tus- schen een gemengde ploeg en C.S. Brugge. Zondag 4 Juli: Wegrit Beginnelingen, wijk Gaverke. Maandag 5 Juli: Beroepsrennerskoers, 8.000 fr. prijzen en 3.000 fr. premiën, wijk Gaverke. Zondag 11 Juli: Junlorskoers, 2.500 fr. prijzen, wijk Balling. Donderdag 15 Juli: Criterium Seniors met 15.000 fr. prijzen. Zondag 18 Juli: Groote Drafkoersen hippodroom Gaverbeek. (WWWWWWWWS’ Varia. Einde Mei telde onze gemeente 40 ge boorten en 47 overledenen. Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels worden uitgedeeld als volgt: Dinsdag 22 Juni, Wijk 1 tot en met Wïik 6; Woensdag 23 Juni, Wijk 7 tot en met Wijk 12; Donderdag 24 Juni, Wijk 13. 14 en de Kom der Gemeente. De bureelen zijn open van 8.30 tot 12 uur en van 1.30 tot 4.30 uur. De zwarte zegels wórden uitgedeeld op Dinsdag 29 Juni ’s morgens van 8.30 tot 12 uur. Vreeselijk ongeluk. Donderdag 11. gebeurde het, dat Dokter Ponseele en Mevr, afwezig waren, zoodat de meid alleen thuis was met het twee en een half jarig zoontje Jan. De kleine Jan had lustig gespeeld, tot dat de meid op zeker oogenblik ongerust, werd, daar zij hem al eenigen tijd niet meer gehoord had. Zij zocht in huis, buitenshuis en kwam ten laatste op den koer. Hier vond zij het kereltje, dat op zijn hoofdje in een vuilputje gevallen was. Daar de twee de dokter ook niet thuis was. werd de hulp ingeroepen van een Duitsch genees heer. doch deze kon slechts den dood constateeren. Het kereltje. wa*s gestikt, De droefheid der ouders was onbe schrijflijk. toen ze bij hun thuiskomst slechts het lijkje vonden van hun levens lustig Jantje. OOSTNIEUWKERKE Burgerstand. Geboorten. Defoort Hilda, d. v. Albe- rik en Vandewalle Godelieve. Crabbe Jeannette, d. v. Remi en Vandevyvere Maria. Huwelijk. Canpelle Valère, Roesela re. met Stubbe Germaine, Oostnleuw- kerke. Overlijdens. Vandenbulcke Karei, 79 j., wed. v. Beeuwsaert Emilie. Lapere André. 20 j„ student. Vercalgne Irma, 58 j., echtg. v. Degryse Alfons. Zegeluitdeelieng. De nieuwe zegels worden uitgedeeld als volgt: Dinsdag 22 Juni, de nrs 1 tot en met 264; Woensdag 23 Juni, dè nrs 265 tot en met 495: Donderdag 24 Juni, de nrs 496 en verdere nummers. De uitdeeling geschiedt ’s namiddags Rantsoenzegels. De uitreiking der nieuwe rantsoenzegels zal plaats hebben op Maandag 21 Juni en Dinsdag 22 Juni, telkens van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 5.30 uur. RUMBEKE Uitreiking rantsoenzegels. De rantsoenzegels zijn af te halen: A. - Te RUMÏJEKE, bureelen van den Bevoorradlngsdlenst. Hoogstraat 51: Dins dag 22 Juni: van 8 30 tot 12 u.: 1« Wijk; van 1.30 tot 3.30 u.: 2« Wijk: - Woensdag 23 Juni: van 8.30 tot 12 u.: 3« en 4« Wijk; - van 1.30 tot 4 u.: 6® en 9® Wijk; - Don derdag 24 Juni: van 8.30 tot 12 u.: 5« Wijk; van 1.30 tot 3.30 u.: 7® en 8° Wijk. B. - Te BEITEM, ter herberg In Bey- bhem», bij N. Seye: Vrijdag 25 Juni: van 8.30 tot 12.30 u.: 10®, 11® en 12® Wijk. OEKENE Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels worden uitgedeeld op Woensdag 23 Juni: van 2 tot 3 uur, Sektie A; van 3 tot 4 uur Sektie B. De zwarte zegels worden uitgedeeld op Donderdag 24 Juni van 2 tot 4 uur. Uitslag der telling. 1942 53,17 Ha. 27,49 Ha. 19.71 Ha. 6,22 Ha. 10,20 Ha. 49,91 Ha. 7,15 Ha. 21,47 Ha. 1.81 Ha. 7,78 Ha. Geboorten. Chaerle Frans, z. v. Ro ger en Thuylie Maria, lepersteenweg. Delhaye Jenny, d. v. Camille en Lam- paert Adrienne, leperstraat. Cleene- werek Raoul, z. v. Michel en Deraeve Nes- torine, Ouderdomstesnweg. Kesteman Roger, z. v. Albert en De- cnoop Joanna, Watcu. Froyman Nicol, z. v. Cyrille en Delboo Zulma, Westvlete- ren. Lesage Roland, z. v. Frans en Vandelanotte Margriet, Pollinkhove. Overlijdens. Vanbillemont Pelagie, 84 j., wed. v. Pyliser Augustus, Koksijde. Öèvacht Carolus, 78 j.. wed. v. Rosseel Silvie Jagerstr. Preneel Guido, 20 d., Kom.Lr. Verscheure Ludovicus, 76 j., ongeh., leperstr. Uzeel Mathilde, 51 j., echtg.'v. Vandepitte Camille, Meiboomstr. Huwelijken. Berquin Georges, werk man v. Roesbrugge-Haringe, en Delbaere Martha, z. b. v. Pop. Vermeulen Geor ges, werkman v. Elverdinge, en Milleville Allee, werkster v. Pop. De Poorter André, Ibakkersgast, en Lemenu Irma, bediende, b. v. Pop. Verstraete Roger, aardew., en Vanbelle Andréa, z. b., b. v. Poperirige. Huwelijksbeloften. Gesquiere André, beenhouwersgast, en Spotbeen Julia, beenhouwster. b. v. Pop. Pattin Adrien, tabakbewerker v. Pop., en Baelen Agnes, huish. v. Westvleteren. EIGENAARDIGHEID Een eigenaardigheid is wel, dat, moest het normale tijd geweest zijn, op twee Zondagen naeen de processie alhier ter stede ware uitgegaan, namelijk op den Zondag na H. Sekramentdag, zijnde dit jaar wegens den zeer laten Paschen, op 27 Juni, en dan op den eersten Zondag van Poperinge-Kermis, 4 Juli, die dit jaar eveneens op een dag na ten vroeg ste komt. Voor wie het nog niet weet weze her innerd dat Poperinge-Kermis steeds aan vangt op den eersten Zondag na 2 Juli, O. L. Vrouw-Bezoek. POPERINGE-KERMIS De oorlogsomstandigheden laten ander maal niet toe dat Poperinge-Kermis zich ontplooie als naar vroegere zoo be geerde gewoonte. Andermaal zullen er geen kramen staan op de Groote Markt. Dit belet echter niet dat verscheidene sporttesten op touw worden gezet, na melijk groote Paardenkoersen op Dinsdag 6 Juli, met 52.000 fr. prijzen, te 13 3/4 u., op de Groote Heerlijknede, Woestensteen- weg. Verder een Veiokoers voor beginne lingen, met hooge prijzen, op Pameltje- Maandag, in de Bruggestraat, en dan neg groote Handboogschietingen den eersten Zondag, in het park van Willem Teil en den tweeden Zondag bij St-Sebas- tiaanDaarbij kernen nog de talrijke vermakelijkheden, o. m. boliingen, smij- tingen, enz., welke zullen worden inge richt in talrijke herbergen der stad. DE PAARDENKOERSEN VAN DINSDAG 6 JULI A. S. Da liefhebbers van paardenkoersen, die ongetwijfeld zeer talrijk zullen tegen woordig zijn op de paardenkoersen inge richt te Poperinge op het plein der Groo te Heerlijkhede, wezen erop attent ge maakt dat het aanvangsuur vervroegd werd (de koers zal stipt ts 13.45 uur be ginnen, en niet te 14.30 uur zooals eerst aangekondigd werd). Wie er dus te laat zal komen zal er zelf schuld in hebben. de herberg Plaza Izegemstraat, waar gewoonlijk verschillende cigarettensmok- kelaars bijeenkomen. Er werden ’n hon derdtal pakjes in beslag genomen. Misbruik van vertrouwen. Sabbe Achiel, bierbrouwer te Oostrooze- Jx XX lx xx 1-X "X x) x »-x rxx x xx xl xx XX rx4- r.xxx r» XXXX r\ X» ton 'Lefere uit Groot-Charleroi, vroeg 4.000 fr. voorschot aan zijn pi om zekere onkosten te kunnen be Naderhand vond Sabbe het zaakje een beetje verdacht en verzocht den politie commissaris van Ingelmunster een onder zoek in te stellen. Deze kreeg Lefere in Emelgem te pakken en legde nem in een kruisverhoor het vuur aan de schenen. Lefere moest ten slotte bekennen. De ge leende som diende slechts om een smok kelhandel in te richten en dan zou hij het geld later teruggeven. Bij tzijn aan houding was het geld al verdwenen. KACHTEM Zegeluitdeeling. De nieuwe zegels zullen uitgedeeld wor den: Maandag 21 Juni, van 10 tot 12 u.: Sektie A; - Dinsdag 22 Juni, van 9 tot 12 u.: Sektie B van 1 tot 150; van 3 tot 4 u.: de overige nummers. St-Jans-Ommegang. Reeds vóór 1600 bezat Kachtem een drukke bedevaart. Kachtem was de oudst bekende bedevaart van Sint Jan. Daarom sprak de volksmond van den grooten Sint Jan». De jongere bedevaarten wer den genoemd: «de bedevaarten van den kleinen Sint JanBij ernstige ziekten nam men steeds zijn toevlucht tot den grooten Sint Jan al kostte dit ook een voetreis van 8 tot 10 uren. Sint Jan wordt vooral aangeroepen tegen vallende ziek ten, stuipen, zweeren, enz. Op St-Jansdag telt men in Kachtem soms 15.000 bede vaartgangers. Volgende week begint de Sint-Jans-Ommegang. Tallooze moeders zuilen dan met hun kinderen ter bede vaart gaan naar Sint Jan van Kachtem. Jammer dat de tijdsomstandigheden nog niet toegelaten heoben de Plaats te ver- grooten. Kachtem kan op zulke dagen de menigte niet slikken Men kan er dan in letterlijken zin op de koppen loopen. BURGERSTAND van 10 tot 17 Juni 1943. Geboorten. Godelieve Vlieghe, Th. Sevenslaan 75 Freddy Verfaille, Veld straat 186. Claude Noseda, Stasegemstr. 33. Jeannine Dhaene, Hugo Verriestl. 41. Noël Mestdagh. Budastr. 30 (v. Be- veren-Kortrijk). Damienne Roosen, Pluimstr. 162. Eric Callant. Budastr. 30 (v. Harelbeke). Michel Pil, Th. Se- venslaan 176. Marcel Demuynck, Wa termolenstraat 23. Annie Herreman, Loofstr. 43 (v. Bissegem). Fernand Vandenbulcke. Pieter Tacklaan 29. Wil ly Legrand. Walle 102. Willy Verriest, Oudenaardesteenweg 226. Marcelline Deleersnyder, Oudenaardesteenweg 248. Colette Verstraete, Julian Llebaertlaan 79. Agnes Lapsire. Loofstr. 43 (v. Heul®). Marc Van der Straeten, Loofstr. 43 (v. Vichte). Marie Demeyer. Loofstr. 43 (v. Zwevegem). Greta Scherpereel, Buda- straat 30 <v. Deerlijk). Christian Piette, Ccnscienccstrr. 18. Monique Devos, Budastr. 30 tv. Wevelgem). Godelieve Jaspaert. Loofstr. 43 (v. Zulte). Huwelijksaankondigingen. Mauricius Debruynè, bediende te Oostvleteren, en Mar Boudewvn. z. b. te Oostvleteren, rot?’ te Kortrijk. Gerard Cheyns, han:. slsreizlger te Kortrijk, en Alida Van- rjeuwenhuyse, winkelierster te Wevelgem. Renai Soete, i.izergièter. Vlamingstr. 24, en Magdalena Yserbvt, z. b., Kapel-ter- Bede 37. Joël Bothuyne, bediende te Feule. voorh. te Kortrijk, en Agnes Plan- c’reert. bediende. Stasegemsteenweg 37. Lcthaire Van Britsom. bediende, Hugo Verriestlaan 212, en Arlette Vanneste, z. r.. Kasteelstr. 24. Marcel Chiers, werk tuigkundige. Hugo Verriestlaan 83. en D?nisa Lannoo, strijkster. Damkaai 7. Amand Duiarditx. fabriekschoorsteenwer- ker. Loodwitf.tr. 41. en Maria De Noyette, z b.. Loodwitste. 41. Herman Bruggen, tooneelsneler te Gent, en Paula Vancraey- nest z. b.. Elisabethlaan 19. Louis Jen- r.ard, bediende. Kapel-ter-Bede 32, en Agnes Bijn. bediende Gcedendag'Iaan 45. .Albert Decock, kartonkapper, Goeden da glaan 83a. en Maria Demeye, inpakster, Goeden® a gis an 63. Huwelijken. Albrecht Adins, accoun tant. St-Denijsstr. 163, en Elisabeth De- knudt. z. b.. Voorzienigheidsstr. 6. Achille Verfaillie, vuurstoker, Lange Brug straat 41. en Caroline Matton, z. b., Kléi ne Lqiestr. 24. Rogier Yserbyt, kolen losser te Heule, en Maria Ryelandt, bediende. Vsartstr. 89. Albrecht Dhae ne. electricien, Bruyningstr. 23. en Ivonne Moulin, naaister. Bruyningstr. 24. Roger De Buöt, architekt te Gent, en Georgette Lagae/z. b., Bruggestr. 78. Overlijdens. Maria Verhaeghe, 64 1., z b.. wed. v. Willem Delnattew, Gent- steenweg 108. Paul Deconinck, 51 J„ handelaar, echtg. v. Paula van den Tak, Gentsteenweg 31. Pauline Soussens, 55 z. b,. Pluimstr. 65. Myrlam Gyselinck, Y m.. O. L. Vrouwstr. 23. Albrecht Hel- denbergh. 81 d., echtg. v. Lucia Maeyaert, Eegiinliofstr. 8. - Marie Verthé. 72 j., echtg. v. Victor Van Acker, Stasegemstr. 243. Maria Paret, 70 j.. Begijnhof 16. Maria Sunply, 33 j., strijkster, Wagen- rnakersstr. 51. Rita Waelkens, 2 j., v. Eevêren-Kortrijk. Marie Lecomte, 63 j„ wed. v. Adolphe D'hooghe, Voorste. 48. VAN ALLES WAT Zware vrachtauto tegen huisgevel. Woensdag avond beukte een zware vrachtauto bij het inzwenken van de Eli- sabethtean tegen een aldaar staanden boom. De bestuurder raakte zijn stuur kwijt en het logge tuig werd naar den overkant der straat geslingerd, alwaar het op het gaanpad terecht kwam en verder neg twee boomen omslingerde om dan met alle geweld tegen een huisgevel terecht te komen en groote schade te veroorzaken. Kind omvergereden. Het 10-jarig kind van landbouwer D..., stak onbedacht den grooten steenweg over en werd door een wielrijder gevat en ten gronde geworpen. Het kind werd ta melijk ernstig gekneusd. Gevaarlijke kerel opgezocht. Wordt ongezocht een manspersoon die cp 31-5-43. omstreeks 17.15 uur, in de Roggestraat en Pijpestraat te Kortrijk, diefstal met gewéld heeft gepleegd. Signa lementomstreeks 30 jaar. tamelijk groot van gestalte, schero van gelaat, droeg een klak, blauwe werkbroek, zwarte of donke re vest, bereed groen damesrijwiel waar aan een zware stok gehecht was. Alle per sonen die inlichtlngei} kunnen verschaf fen worden verzocht zich in verbinding te stellen met onderzoeksrechter De Prêter, Gerschtshof, Kortrijk. Voordracht Unie-Kerirschool. Het is niet op Zondag 20 Juni maar wel cp Zondag 27 Juni, dat in het Stadhuis een voordracht doorgaat gehouden door De jonge Parton Pierre, 18 jaar, had een nieuwsoortig trukje gevonden. Hij ging zich opstellen daar waar veel menschen zich begeven voor zaken en hield voor dat hij aahgesteld was om de fietsen te bewa ken, waarvoor hij 1 fr. per fiets elschte; maar wanneer een mooie fiets, met goede banden aan zijn bewaking overgelaten werd, was den kerel met de fiets verdwe nen. RAZZIA ONDER DE SMOKKELAARS De laatste dagen werden ware razzia’s uitgevoerd door controleurs, gendarmen, plaatselijke politie en douaniers te Mee nen. Er werden aldus vele honderde kilo*s aardappelen aangeslagen, verder bconen, meel, vleesch en tabak. Het ziet er te Meenen niet heel goed meer uit voor de smokkelaars. ROUWPLECHTIGHEID Reeds gerulmen tijd wist men het, doch niets was officieel, tot enkele weken gele den bet nieuws officieel bekend gemaakt werd aan de ouders. De 18-jarige Frans Soenen, lid van de Germaansche SS in Vlaanderen, die in Mei 1942 zich aanmeldde, is op 22 Maart jongstleden vóór Leningrad gesneuveld, tijdens een der verwoedste aanvallen wel ke het Vlaamsche Legioen af te slaan had. Frans Soenen was een der beste scherp schutters, en is doodelijk getroffen ge worden, in de onmiddellijke nabijheid van een andere Meenenaar, die zijn MG niet verlaten mocht. Maandag e. k., 21 Juni, heeft de rouw- nlechtigheid te Meenen plaats: te 9.30 u. in de groote zaal van het Stadhuis, waar het woord zal gevoerd worden door den Heer Burgemeester, door een vertegen woordiger der Germaansche SS in Vlaan deren en door een officier der Waffen SS. Te 10 uur heeft een kerkelijke dienst plaats in de Sint-Franciscuskerk te Mee nen. Al de leden der Germaansche SS uit West-Vlaanderen, al de leden van het wordem of" wiens" eigenaar al dg Vlamingen zullen er aan houden STADEN Burgerstand. Geboorten. Desimpel André, z. v. Ge rard en Vandaeie Elisabeth, Lucasste. Myngheer Denise, d. y. Georgius en La- oère Maria-Magdalena, Ommigangstr. Degrave Guido, z. v. Gerard en Couchez Irma. Stampkotstr. Huwelijksafkondigingen. Deberdt Marcel, ingenieur v. Staden, en De Nolf Coleta, v. Roeselare. Vanmaele Oscar, v. Staden, en Lins Paula, v. Hooglede. Vanraes Daniël, v. Staden, en Carpentier Godelieve-Elisabeth, v. Beveren-Roes. Huwelijk. Vanderzype Gilbert en Wilmart Maria. BURGERSTAND Geboorten. Roger Velghe,z. v. Al phonse en Maria Verhamme, Masten- eikenstraat 7. Etienne Canniere, z. v. Hervé en Paula Porteman, Vlietmanstr. lOd. Carlos Stragier, z. v. Camille en Laura Dejonckheeré, Gapaerdstr. 6. Hendrik Desmet, z. v. Gerard en Marie- Louise Vanden Ameele. Tinhepotstr. 61. Beatrice Vandommele, d. v. Albrecht en. Bertha Vandenbroucke, Princessestr. 29. Jan Vanghelu.we, r. v. Jcseph en Rachel Van Acker, Van den Bogaerdel. 35. Overlijdens. Zulma Vanpoucke, 51 j., huish., echtg. v. Remi Vir.cne, Oosteooze- beke. Margaretha Bouckaert. 54 j., z. b., ongeh., Wakken. Bernard D’Haeyere, 48 j„ *schoenfabriekw„ echtg. v. Bertha Steen, Bellevuestr. 26. Ivonne Doop, 27 d.. d. v. Achille en Godelieve Cannoot, Tinnepotstr. 71. Henri Deldeele, 35 .1., schoenm., echtg. v. Magdalena Guillemyn, Krekelstr. 47. Gerda Sintcbin, 18 d., d. v. Camiel en Maria Allewacrt, Roeselare- straat 11. Huwelijk. Victor Vandaeie en Made leine Debeyne, b. v. Izegem. Hcnoré Brabant en Suzanna Bruggeman. b. v. Izegem. Valère Verledens en Allee De- bouvere, b. v. Izegem. Cyriel Decocp- man en Mariette Vuylsteke. b. v. Izegem. Pierre Decoene en Paula Devyver, b. v. Izegem. Huwelijksafkondiging. Omer Vande vyvere en Germana Verhelst, b. v. Izegem. ZONDAGDIENST Morgen Zondag, 20 Juni, wordt de dienst der apothekers in onze stad waargenomen door Apotheker Michel Wyffels, Groote Markt. Maandag Dinsdag «««ui,,. Woensdag 23 Juni: Doriderd. 24 Juni: Vrijdag 25 Juni; Zaterdag 26 Juni: Maandag 28 Juni: al nTc’ geboden. Gedurende de uitreiking van de zegels zijn de bureelen open in den voormiddag van 8,30 u. tot 12 u., en in den namiddag van 14 u. tot 16 uur. Op andere dagen zijn de bureelen enkel open in den voormiddag van 9 tot 12 uur. De personen die de zégels afhalen moeten in het bezit zijn van al de rantsoeneerings- kaarten en identiteitskaarten van geheel het gezin. Verloren of vernietigde zegels worden on der geen voorwendsel vervangen. Ziet alles goed na bij de ontvangst In het bureel. Uitreiking van de Aardappelzegels tijdperk van 26 Juni tot 25 Juli 1943. Het Stadsbestuur van Roeselare maakt be kend dat de uitreiking der aardappelzegels zal plaats hebben In de bureelen van den Stedelljken Bsvoorradingsdienst. Dinsdag 29 Juni; de inw. d. str. Nrs 1 tot 60 Woensdag 30 Juni: 61 tot 126 Donderd. IJuli: 127 tot 183 De Personen die de aardappelzegels afha» len moeten In het bezit zijn van al de rant- soeneeringskaarten en Identiteitskaarten van geheel het gezin, alsook de gezinskaart. De Burgemeester, H. J. DEMOEN. VLIEGENDE BRIGADE AAN HET WERK Tijdens een treincontrole op de lijn Diksmuide-Lichtervelde werden er in be- *slag genomen: 47 kilo witte boenen, 451 kilo tarwe, 45 kilo rogge, 4 kilo gerst. 5 kilo haver, 55 eieren, 52 kilo witte bloem. Tijden een andere trein controle op hetzelfde traject: 80 eieren, 36 kilo bloem. 4 kilo boter, 2 kilo vleesch, 54 kilo aard appelen, 22 kilo tarwe.. Bij een baancontrole te Koolskamp: 100 kilo aardappelen, 50 kilo bloem, 2 kilo versoh varkensvleesch, 15 kilo a-ard- appelbloem, 10 kilo witte boenen, 5 kilo tabak. Bij een baancontrole Izegem-Ingelmun- ster: 30 kilo tabak en 4.700 cigaretten. Op een nachtronde tusschén Izegem- Lendelede: 4.000 cigaretten en een rijwiel. Op den trei-.i te Roeselare: 6.700 ciga retten en 6 kilo tabak. Langs de baan te Izegem: 8 kilo tabak, 1 rijwiel en 3.000 cigaretten. SLUIKSLACHTING Door den Burgemeester van Lichtervel de werden in een korenveld de ingewan den gevenden van een koe. De Vliegende Brigade van Roeselare werd van deze vondst in. kennis gesteld. Bij een verder onderzoek, werden nog een vel en de pooten ontdekt. De zaak is in verder onderzoek. DE ROLLEN ZIJN OMGEKEERD Dezen winter zag men lederen dag tal rijke mannen, vrouwen en kinderen naar Brussel of Antwerpen reizen met enkele kilo’s tabak, waar ze een goed daggeld mee verdienden. Nu zijn de rollen omge keerd. In Brussel koopt men goede .tabak aan 250 fr. het kilo, terwijl men hier reeds 500 fr. en meer betaald. Nu reist men naar Brussel om daar tabak op te koopen. Men vermengt deze tabak thuis met de noodige boombladeren, draait er cigaretten van en deze verhuizen met een zoet winstje naar de diverse koopers. AANGEHOUDEN Zekere Alberik Vanden Hende uit Be veren werd aangehouden wegens niet vol daan te hebben aan de verplichtingen van den oogst 1942. DIEFSTAL Bij Florent Vandenberghe, wonende Trakelweg, Roeselare, werden bij klaren dag ’n 10-tal kiekens gestolen. OPGELEID Zekere Palmira Demuynck, Lange Brug straat, Roeselare, werd opgeleid naar Brugge, omdat zij verdacht werd van een diefstal in Blankenberg®. DE ROESELAARSCHE VOLKSCONCERTEN Onze Roeselaarsche Volksconcerten ein digden het seizoen met dé opvoering van De WonderdoktoorOok voor deze laatste vertoonlng was de zaal volzet. Sedert de stichting op 26 Febr. werden 9 vertooningen gegeven. Niet alleen de be langstelling, doch ook het kunstgehalte ging steeds crescendo om ten slotte haar hoogtepunt te bereiken In de opera Ma dame Butterfly We zisn met groqte belangstelling het volgende seizoen tegemoet, dat naar men mij verzekerde, nog beter zal zijn dan het eerste. DE WONDERDOKTOOR Zondag 13 Juni werd te Roeselare De Wonderdoktoorgespeeld met Jan Cam- mans in de hoofdrol. Het tconeel-idee vzerd soms totaal weggevaagd. Men ge veelde zich niet langer toeschouwer bij een tooneelspel, doch onwillekeurig Wèïa men opgenomen in de aktie, in het gebeu ren als een deel van eigen belevenis. Het is een rolvertelde Jan Cammans, waar ik me met hart en ziel aan gegeven heb. Ik speelde hem voor het eerst in 1930 te Antwerpen en sedert dien heb ik hem on geveer 250 maal gespeeld. Dat is een stuk werkelijk leven. Jammer, dat we niet meer van dergelijke stukken hebben TOONEEL Zondag 20 Juni, om 7.30 uur, komt de gevierde Vlaamsche troubadour Willy i Vervoert met een goed stel artisten uit Antwerpen naar Roeselare. voor de op voering van den nieuwe zomerrevue Dan is het kermisHet is een echt volkspro- gramma, leutig en boertig. Men zorge in tijds voor zijn plaatsen. KUNSTTENTOONSTELLING De kunstschilderes M. R. CoenegrachtS (Mevr. B. L’Abbé) stelt haar werken ten toon ijl de bovenzaal van het Stadhuis tot Zondag 27 Juni. Toegang vrij, alle dagen van 10 tot 12.30 uur en van 15 tot 18 uur. TOEZICHT GEWENSCHT Een kunstenaar exposeert natuurlijk op de eerste plaats uit commercieel oogpunt en tevens als reklamemiddel. Dit is te begrijpen; ’n kunstenaar moet ook leven. Dit neemt echter niet weg dat aan de tentoonstellingen ook zekere eischen ge steld mogen worden wat betreft het kunst gehalte. Cok in Roeselare zagen we den laatsten tijd tentoonstellingen, die met kunstabsoluut niets uit te staan had den en die slechts dat effect konden be reiken, dat er bij het publiek een wan begrip over kunst gevormd werd. Wij be zitten in onze stad een Stedelijke Kul- tuurdienst. Valt het niet onder de be voegdheid van dezen kuluurdienst zulke tentoonstellingen te verbieden, en slechts die tentoonstellingen toe te laten, die ten volle den naam van kunststentoonstellin- gen waardig zijn? Bericht. Ieder landbouwer die weiden gescheurd heeft, niettegenstaande hij dit reeds zou aangegeven nebben in ’t bureel van de Corporatie of bij de telling van 15-5-43, is verplicht ons op Maandag 21 Juni 1943 's voormiddags de oppervlakte te komen aangeven. Deze inlichtingen hebben wij dringend noodig voor de- controlediensten. De Bevoorradlngsdlenst. Verplichte inenting tegen de Rokken. Krachtens een besluit van 14 Augustus 1940, is de inenting tegen de pokken ver plichtend tusschén de 3’ en de 8° levens maand. Op Woensdag 30 Juni ’43, ’s voor middags van 2 tot 3 uur, in het gemeen tehuis, kostelooze pokinsnting. Eieraflevering. Op Woensdag 23 Juni 1943, veertien- daagsche eierinlevering bil Od. Beeckaert. Rantsoeneeringszegels. De rantsoeneeringszegels voor de vol gende periode zullen uitgereikt worden, op dé hierondervermelde dagen. Op Donderdag 24 Juni, van 9 tot 12 u., A tot én met Delbeke; 's namiddags van 2 tot 5 uur, van Deleeuw tot en met L. Vrijdag 25 Juni, ’s voormiddags van 9 tot 12 uur, van M tot en met U; ’s na middags van 2 tot 5 uur, van V tot Z. Rantsoeneeringskaarten medebrengen nazicht zal genomen worden der eenzel- vigheidskaartsji van de personen ouder dan 15 jaren of een werkbewijs van de werkgever. Iedereen dient zich aan te bieden op de gestelde uren. De BevoorradingsdiensU Pelsenwarenfabriek Vellenreederij en -verwerij BURGERSTAND van 10 tot 17 Juni 1943. Geboorten. Chaerle Frans, z. v. Delhaye Jenny, d. v. Camille en Lam- werek Raoul, z. v. Michel en Deraeve Nes-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3