Uit Izegemsche Uit Tieltsche I b I Uit ’t Kortrijksche I Uit ’t Roeselaarsche Meenensche Uit }t Meenensche Verder uit de Provincie S' UIT TIELT UIT IZEGEM UIT MEENEN WIELRIJDEN UIT IEPER BOKSEN UIT DIKSMUIDE PELSMANTELS HERVERWEN A DEGOUWDAG DER A. T. C. TE ROESELARE 1; G. BOUCKAERT IZEGEM. Tel. Nr 454. ■MiaaMVMnaManBHSiEBEaBiBHBBSBaiBaBBaaaafinBaaaaBHBUia UIT ROESELARE UIT POPERINGE LAAT NU UW DE POPERINGENAAR biedt de grootste waarborg dat deze met sukses verloopen zal. ZIET UW BILJETTEN NA VOOR DEN 8 AUGUSTUS UIT KORTRIJK DE POPERINGENAAR moet zetten, dan zijt ge ineens zeker dat gansch de streek ze kennen zal. SR» en van -verwerij Victor en Ver- Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. i4tj Pelsenwarenfabriek Vellenreederij en Bouckaert Vergunning'NT 951/13 1 INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Braeckeveldt Erwin, z. v. Jeroom en Dejaegher Marie, Izegemstr. Demasure Jenny, d. v. Remi en Marie Soenens, Lammekensknockstr. Hem man Gabriel, z. v. Remi en Julia Simoens, EEN VOETBADAG TEN VOORDEELE VAN DE GETEISTERDEN OP 29 OOGST In afwijking van het voetbal verbod tot einde Augustus, zal de B. V. B„ ingaande op een verzoek van de Directie van Lichamelijke Op voeding en Sport, op Zondag 29 Augustus liefdadigheidswedstrijden laten betwisten. Het Initiatief voor het afsluiten van deze wedstrijden wordt overgelaten aan de clubs en bet lijdt geen twijfel dat deze Hiervan zullen gebruik maken met het oc% op de training hunner spelers. DE VOETBALCOMPETITIE BEGINT OP 19 SEPTEMBER. Officieel wordt in de bondsorganen mcege- deeld dat het voetbalseizoen 1943-1944 op Zon dag 19 September begint. De twee eerste Zon dagen van september werden voorbehouden voor de oefenwedstrijden. Het aanvangsuur van alle wedstrijden blijf# vastgesteld op 15 uur. Afwijkingen kunnen evenwel worden toegestaan. Berichten. Op Dinsdag. Woensdag en Vrijdag eerstkomend zal het bureel van de ravi- tailleeringsdienst voor het publiek niet toegankelijk zijn. Er weze bij deze gele genheid nogmaals op gewezen dat er in den namiddag van lederen dag zich nie mand mesr mag aabieden op gelijk welk bureel van ’t gemeentehuis. Er wordt ter kennis gebracht dat maar enkel den Donderdag voormiddag geleidbrieven zullen afgeleverd worden voor de markt van Diksmuide. Diefstallen. Ten nadeele van Defoor Emiel, land bouwer, Lenteakkerstraat alhier, werden van ’n 4-tal roggeschooven alle aren af gesneden, waardoor ongeveer 50 kilo rog ge stolen werd. Bij Vanhollebeke Edmond, landbou wer, Vuilputstraat alhier, werden 109 struiken aardappelen uitgetrokken en dus ongeveer 75 kilo aardappelen gestolen. Bij Baeckelandt Michel, landbouwer. Meulebekestraat 48, werden 125 kilo aard appelen op het veld uitgedaan en in den volgenden nacht nog 30 kilo. Bij Sabbe Cyriel, landbouwer, Zuid- straat 4, werden op het 'land ongeveer 40 kilo tabak in blad gestolen. Bij Vandermcrsch Camiel, landbou wer, Heirweg Zuid 23. werden op het land van een aantal tabaksplanten de blade ren afgetrokken. Hier heeft men vermoe dens tegen een bepaald persoon. Bij Lefevre Hector, landbouwer, Wa rande straat 4, werden in den hof van ver schillende tabakranken de bladeren af getrokken, ongeveer 30 kilo. Bij Vandeputte André, landbouwer, Kortj'ijkstraat 113, werden op het veld ’n 30-tal tabaksplanten gestolen. Bij Vergote Remi, landbouwer, Ha zenstraat, Hulste. werden op zijn veld te Ingelmunster, niet minder dan 85 tabaks planten gestolen. BURGERSTAND Geboorten.' Vanacker Roger, z. v. Camiel en Maria Brouckaert, v. Klerken. Cremery Marietta, d. v. Firmin en Martha Vanryckegem, v. Eesen. Ver- donek Jacqueline, 3. v. Emile en Celestina Godderis, IJzerlaan. Paepe Maria, d. v. Maurice en Helena Lingier. v. Eesen. Devreker Raymonde, d. v. Jeroom en Ju lia Vanthuyne, v. Vladsloo. Florizoone Antoon, z. v. René en Joanna Scheirssen, v. Pervijze. Devriendt Roland, z. v. Al bert en Marie De Catte, v. Koekelare. Debeuckelaere Aurèle, z. v. Georges en Elza Jacques, v. Eesen. Van Lerberghe Simone, d. v. Henri en Madeleine Delan- ghe, v. Woumen. Lensen Fernand, z. v. Pierre en Maria Van Hercke, v. Zand voorde. Maeckelberg Yvonne, d. v. Odi- len Magdalena Vanroose, v. Eesen. Overlijdens. Vandersteene Elod:e, 71 j„ wed. v. Wybou Benedikt. Kon. Albert- straat 37. Cools Elisa. 77 j„ echtg. v. Dumon Camille, Kon. Albertstr. 45. Wilgendijk 16. Be veren - Ommegang. Zondag is het Beveren's Jaarlijksche Ommegang. De ommegang die van over ouds gekend In beslag genomen. Zekere Hespeel Valère, wonende in de Lysbrugstraat, werd in het onwettig bezit gevonden van tabakbladeren, die hij ge kocht had aan 250 fr. de kilo en verlengde met rabarber- en koolzaadbladeren, om er cigaretten van te maken. Alles werd in beslag genomen. bief gesnapt. Zekere M. I., haarkapster alhier, had reeds geruimen tijd vastgesteld, dat er bij haar geld verdween. Zij had echter geen vaste vermoedens. Enkele dagen geleden vroeg zij een onderzoek aan bij den po litiecommissaris. Weldra blesk,, dat haar gast? zekere D. M. gedurende, de laatste dagen zeer onregelmatig op zijn werk kwam. Uit een verder onderzoek bleek, dat hij op de laatste kermis ruim veel geld verteerd had; bovendien had hij zijn velo laten vernieuwen. Dit kon natuurlijk allemaal niet gebeuren van het weinige drinkgeld, dat hij op zijn werk kreeg. Aan den politiecommissaris, verklaarde hij, dat dit geld afkomstig was van een kiemen echter zeer verdacht en legde hem gedu rende enkele uren op de pijnbank. Ten laatste bekende hij ongeveer 10.000 fr. gestolen te hebben. Ondertusschen werd de gestolen som reeds door de ouders van den oneerlijken gast vergoed. Geen geznakkelijke klanten. Over enkele dagen vernam de politie commissaris dat een zekere Demuynck August, landbouwer alhier, ’n 9-tal zwijn tjes op zijn stal had staan, die hij wei gerde aan te geven. De commissaris belet zijnde, zond er de controlediensten op af en deze vónden inderdaad 9 zwijntjes, die niet aangegeven waren. Ze werden in be slag genomen. Een paar dagen daarna gingen de contrclemannen nogmaals naar Demuynck om de diertjes af te halen, doch deze weigerde ze af te geven. Voor den derden keer trok er de controle op af, nu vergezeld door den commissaris. Na heel veel last werden de beestjes op geladen om aan den officieelen prijs ver kocht te worden. De vader werd in zijn vérzet gesteund door twee zoons en de dochter. Er werd dan ook proces-verbaal opgemaakt vzegens smaad en dienstbe- Icmmêring. WINGENE Plechtige Eeremis. In aanwezigheid van zijn geachte fa milieleden, goede vrienden en talrijke Opvoering van VondeI’s «Lucifer». Zondag morgen 1 Oogst 1.1. had in de Patria cie Gouwvergadering plaats van de 222 aangesloten kringen van de Alge meens Tooneelcentrale, Gouw West- Vlaanderen. Ongeveer 500 bestuursleden en leden waren aanwezig. Voorzitter Sercu wees op de moeilijke tijdsomstandigheden en het doel van deze bijeenkomst: studie en karaktervorming. De Z. E. H. Peel sprak over de mate- rieele. formeele, moreel-religieuse, natio nale en esthetische waarden van het too- neel voor de jeugd. De Heer Rik Jacobs handelde over het onderwerp: Regie Lucifer en den dieperen zin van het drama Lucifer. De landelijke voorzitter, de Heer Hae- pers, gaf vele praktische en nuttige wen ken over de kameraadschap, het werk van den regisseur, het verzorgen van een massa kleinigheden, die eens zoo’n groo- ten invloed hebben op het succes van de uitvoering enz. 's Namiddags had om 3 uur in het Park Motje de opvoering plaats van VondeI’s meesterwe... «Lucifer». Deze opvoering werd door ongeveer .1200 aanwezigen bij gewoond, die uit alle deelen van West- Vlaanderen opgekomen waren. Het Mas ker vormt een zeer homogene groep, het geen bij deze uitvoering duidelijk tot uiting kwam. De groepeering was keurig, de dictaat klaar en duidelijk, het samen spel uitstekend, de spelers waren won derlijk op elkaar ingespeeld, zoodat het geheel een prachtige leerschool vormde voor de talrijke liefhebberstooneelisten. Alleen het decor en de costumeering wa ren voor 'n Lucifer te sober, te weinig verzorgd. Een in alle opzichten geslaagden dag, een hoogdag in de tooneelgeschiedenis van Roeselare. BURGERSTAND van 29 Juli tot 5 Augustus 1943. Geboorten. Leys Joseph, z. v. Mau rice en Depover Germaine, Abeele-Watou- steenweg. Deroo Annie, d. v. Etienne en Lebbe Maria, Krombekesteenweg. Merlevede Gabriel, z. v. Jules en Metsu Germaine, Zwijnlandstraat. Glorie Nelly, d. v. Jerome éri Dequidt Yvonne, Provensteenweg. Delhaye André, z. v. Jerome en Gesquiere Martha, Pottestraat. Battheu Martine, d. v. Marcel en Hauwen Alixe, leperstraat. Hauspie Marlette, d. v. Julien en De Kesel Malvi na, Valkenberg. Delestrez Raphael, z. v. André en Maer- ten Margriet, Loker. Overlijdens. Vancalis Romania, 81 ongeh.. Gasthuisstraat. Blondeel Lau rens, 7 m., Roeselare. Debaene Augusta. 34 j., echtg. v. Goudeseune Vic tor’, Watousteenweg. Clabau Auguste, 80 j.. echtg. v. Ramon Adrienne, Potte- straa’t. Gauquie Helena, 79 j„ wed. v. De Baene Isidores. Reningelststeenweg. Bourdeau Willy. 15 m., Westouter. Huwelijken. Defever Joseph, werkm. v. Roesbrugge-Haringe, een Hoorelbeke Bertha, werkster v. Pop. Ente Marcel, wever v. Belle (Fr.) en Moerkerke Made leine. z. b. v. Pep. Temperville Camille, werkm., en Sortme Magdalena, werkster, b. v. Poperinge. Huwelijksbeloften. Timperman Al bert, autógeleider v. Dikkebusch, en Van- houcke Jeanne, z. b. v. Poperinge. Bonduelle Abel, handelaar v. Meenen» en Devos Esther, z. b. v. Poperinge. VAN ALLES WAT Zaterdag 31 Juli jl. rond 11 uur voor middag werd de brandweer opgeroepen naar de hoeve Emeric Noppe, aan de Léené, waar een höevëèlheid stroo waar mede een hoop "kalk was gedekt, door ver hitting had vuur gevat. Zonder tusschen- komst van de brandweer was intusschen het gevaar bestreden en moest er niet meer tusschengekomen worden. De scha de is onbeduidend. In den nacht van 27 op 23 Juli wer den een 100-tal kgr. aardappelen gesto len uit een afhankelijkheid der woning van Albert Gythiel, Duinkerkestraat al hier. In den nacht van 28 op 29 Juli jl. werden zes konijnen gestolen ten nadeele van Maurits Coene, Provensteenweg. In ons laatste nummer deelden wij mede dat een geldbeugel inhoudende een som van circa 600 fr., was gestolen ten nadeele van Ad. D'A..., wonende in de Rekhofstraat. Naar verluidt heeft de eigenaar thans zijn eigendom terugge vonden zoodat alle vermoedens zijn ver vallen.i Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. Inbraak. ’s Nachts werd er door onbekenden in gebroken bij de landbouwster Wed. God deris. wonende Wijk Vierkaven. Ze wisten zich toegang te verschaffen tot den kel der en daar maakten ze zich meester van drie hespen, boter, ingelegd vleesch. brood, eieren, kaas, enz. Het is nu reeds de derde maal, dat er bij de Wed. God deris ingebroken wordt. WESTROOZEBEKE Brand - Bedanking. Het gemeentebestuur van Westroozebe- ke verzoekt ons het volgende ter kennis te brengen van de gemeentenaren. Maandagavond der vorige week, rond 9.30 uur ’s avonds, bij het einde van de kermisvierine, brak ér plotseling brand uit iri de centrale van den autoskooter, eigenaar den Heer Gustaaf Debaere, Sint- Andries-Brugge. De brand werd opge merkt door dèn Heer Missault, bevelheb ber van de Rijkswacht, die het alarm gaf en aanstonds het blusschingswerk begon met den Heer- Burgemeester en het per soneel van den autoskooter. De gemeen tesecretaris ontsloot het brandweerarse- naal. dat aan het gemeentehuis paalt. Ketels met zand werden er uit gehaald, doch dit had geen effect, doordat de olie en mazout in brand geraakten. Men vreesde terecht voor een groote uitbrei ding van den brand op de andere foor- kramen en het gemeentehuis. Gelukkig, dat verschillende leden van het brand weerkorps juist op dat moment op de kermis waren. Bovendien, iedereen stak een handje toe om de foorwagens te ver wijderen en de centrale van den auto skooter weg te rijden. Dank zij deze be reidwillige hulp, kon de brand in een 10-tal minuten gebluscht worden. De schade aan den dieselmotor, de electrische instal latie en den wagens is zeer aanzienlijk. Langs dezen weg richt het gemeente bestuur een hartelijk dankwoord aan al degenen die zoo bereidwillig hebben mee- gehol'öen, waardoor een grootere ramp voorkomen werd. Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. dsn te Beveren aanroepen de H. Donatus, beschermheilige tegen donder en onwe- der en Sint Antonius Abt, die aanroe pen wordt tegen allerhande ziekten van het vee. Dc bezoekers uit het omliggende die de ze Heiligen komen vereeren kunnen het nuttige met het aangename paren. Im mers, allerhande kermistenten werden hier opgeslagen en zorgen voor aangena me en deftige vlaamsche leute. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijk. Van Vreckem Philemon, ijzerdraaier te Ninove, mét Priem Mag dalena, dienstmeid, voorh. te Brussel. Geboorten. Verhaeghe Rafaël, z. v. Gustave en Bossuyt Maria, Wijk de Snep- pe. Vanhoutte Maria, d. v. Michel en Desserranno Leona, Kruipendaerde. Vanaudenaerde Brigitta, d. v. Aimé en Sercu Maria, Prinsendreef. Demol Ar- lette, d. v. Arthur en Segaert Leontine, Brugstr. Callens Antoinette en Antoon, d. en z. v. Gaston en Vancauwenberghe Clara. Witte Kave. Overlijden. Heydens Mathilde. 65 j., huishoudster,; echts, v. 'Vanaudenaerde Gustave, Statiestraat. L: Goede vangst. Terwijl de Vliegende Brigade op dienst- ronde was op de Wijk De Gapaard ontmoette zij een wielrijder die drager was van een emmer zachte zeep. Na ge vraagd te hebben waar deze zeep vandaan kwam, werd bij het opgegeven adres, ze kere A. J., smid, wonende Gapaard een huiszoeking gedaan. Men vond daar 50 kilo zachte zsep en 130 kilo salmial, een grondstof die gebruikt wordt voor zachte zeep te vervaardigen. Alles werd in beslag genomen. L. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Gruyaert Daisy, d. v. Lu cien en De Costere Germana. Bouckaert Rosa. d. v. Jules en Vermander Maria. Overlijden. Vansteenkiste Jan, 74 j., echtg. v. Bruwier Flavia. Huwelijk. Maertens Jozef, schilder, wed. v. Vandamme Magdalena, met Van- doorne Godelieve, z. b. Huwelijksafkondigingen. Debussche- re Jules, landbouwwerkman te Moorslede, met Missinne Germana, fabriekw. Raes Gustaf, landbouww., met Azou Elza, z. b. Bocksoen Leopold, magazijnier, met Temperman Clara, z. b. Maes Valeer, molenaar te Ledegem, met Delvoye Mar- gareta, naaister. Hij had veel op zijn kerfstok. Bij landbouwer Dessauvage Remi te Rumbeke, werd een zekere Boudrez Euge ne uit Rumbeke betrapt bij het stelen van ongeveer 35 kilo aardappelen cp het veld. Eén weinig daarna werd hij gesnapt bij het vervoer van 50 kilo aardappelen, die afkomstig' waren van een diefstal bij landbouwer-Stragier Firmin uit Rumbeke. Verder bekende hij ook nog ’n 50-tal aardappelstruiken uitgetrokken te hebben bij landbouwer Pillen Victor te Rumbeke. Diefstal. Bij Frans Dumortier, wonende in de Kooistraat alhier, werd uit de garage een autoband gestolen. De politie onderzoekt de zaak. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Delheye Rosa, d. v. Ca miel en Roelens Magdalena, Prov. Steen weg. Scheldeman Frans, z. v. G-erard en Debuf Coralie, Meenenstr. Cools Rik. z. v. Jozef en Verfaillie Marie, Rolle- gemstraat. Brugvhe Rosa. d. v. Jeroom en Denolf Julia, Rollegemboschstraat. Overlijdens. Behaeghe Alfons, West- straat. Creton Gustaaf, Groenstr. _8. France Oscar, Kortrijkstr. Vienne Esther, echtg. v. Desmet Camiel, Gentstr. Huwelijksbelofte. Rogier Maurits, v. Ingelmunster, met Vanhaverbeke Ivonne, Kachtem. PIANOS Te ko°P: verscheidene schoo- irAlUVM ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. Verg. R. C. C66/24. dorpsgenooten, heeft E. P. Frans Martens Dinsdag alhier in de parochiekerk van Sint-Amand die voor de gelegenheid stemmig versierd was zijn plechtige eeremis opgedragen. Aan het altaar was hij bijgestaan door E. P. Jozef Kinds en E. P. Delodder. Z. E. H. Pastoor Six fun geerde voer ceremoniemeester. Na het Evangelie besteeg E. H. Van Ryckegem uit Kortrijk den kansel en hield een vol uit prachtig gelegenheidssermoen. Het plaatselijk zangkoor luisterde passend de ze schoone plechtigheid cp. Voor de ouderlijke woning van den nieuwgewijde hadden de buren een praalboog opgetim merd. Aan E. P. Martens, die vurig begeert naar de verre missie’s te vertrekken, wen- schen we een vruchtbare priesterlijke loopbaan. BURGERSTAND Geboorten. Arlette Minne, d. v. Al bert en Juliana Callens, Schuiferskapel- le. William Maes. z. v. Albert en Joan na Walschap, Meulebeke. Mare Naes- sens, z. v. Alphonse en Maria Rotty, Steenweg Marialoop. Raphaël Van Eenooghe, z. v. Remi en Maria Callens, Wittestraat. Monique De Neve, d. v. Camillus en Zulma Scenens, Boschakker. Rita Meirhaeghe, d. v. Remi en Mar griet Buys. Ruiselede. Michel Deganck, z. v. Maurice en Rachelle Lanciers, Win- gene. Lisette Micha, d. v. Gerard en Jeanne Sanctorum, Oude Statiestr. Frits Lebeer, z. v. Raymond eh Germaine Tack, Aarsele. Overlijdens. Emilie Van de Walie, 80 j.. wed. Loontjens Constant, 5” Wijk. Emilie De Vlieger, 51 j., echtg. Lam brecht Camiel. Steenweg Meulebeke. Michel Lapeere, 2 j„ z. v. Joseph en Cla ra Windels, Meulebeke. Emiel Mari- ehael, 60 j., echtg. Algoet Florence, Kly- ten. Basiel Braeckevelt, 49 j., echtg. Va.nden Abetle Irma, Steenweg Meule- beke. DOODELIJK WERKONGEVAL De 49-jarige schoenfabriekarbeider Ba siel Braekevelt was Maandag namiddag, samen met een paar werkmakkers, aan het werk in een afdeeling van de schoen fabriek La Merveille gelegen aan de Nieuwe Statiestraat. Dit werk werd ver richt in een bergplaats co de eerste ver dieping. Op zeker oogenblik waren zijne werkmakkers verwonderd dat zij hun ge zel niet meer bemerkten en wilden de ladder afdalen, doch bemerkten dat deze niet meer op haar plaats stond. Op hun hulpgeroep kwamen andere werkgezellen toegeloopen en vonden de genaamde Ba siel Braekevelt buiten kennis ten gronde liggen, met eene gapende hoofdwonde ne vens de gebroken ladder. Aanstonds werd een dokter bijgeroepen en het slachtoffer met de Roode-Kruis auto naar de kliniek overgevoerd. Bij zijn aankomst aldaar overleed hij echter. Oo welke manier het ongeval zich voor deed is niet juist gekend. Braekevelt was geboren te Ruiselede, den 6 Januari 1894, gehuwd met Irma Vandenabeele, en woonde alhier, langs den steenweg naar Meulebeke. Hij was een voorbeeldig werkman en gaarne ge zien bii ziin werkmakkers. BURGERSTAND Geboorten. Hans Decoopman, z. v. Valère en Dina Monseré, Roeselarestraat 440e-bis. Christiarie Decaigny, d. v. Remi en Martha Foulon, Haaipanderstr. 27. Jacques Windels, z. v. Alphonse en Elvira Deforche, Joris Vanseverenstr. 8. Odette Defour, d. v. Aloys en Maria Verhelle, Ingelmunster. José Deboosere,. z. v. Francois ‘en Maria Hochepied, Len- delédestraat 71. -Freddy Parmentier, z. v. Henri en Ahgèle Timperman, St-Pie- terstraat 11. Ernest Demeester, z. v. Oscar en Rachel Gouwy, Beyaerdstr. 46. Overlijdens. Jules Vandergunst, 57 j.,. handelaar, echtg. v. Julia Stragier, Vijf- wegenstraat 43. Gilbert Stragier, 18 d., z v. Michel en Maria Vierstraete, Weeze- straat 84. Leonie Dësmet, 71 j.. huish., echtg. v. Leonardus Lemiere, Bellevuestr. 6. Camille Vandërbeke, 40 j., spoor wegbediende, echtg. v. Joanna Deleu, R. - -—o - Tollenaerestr. 34. Jan Vansteenkiste, smokkelhandel. De commissaris vond dit 65 i., z. b.,wed. v. Marie-Louise Vanbeylen Ki 'lelmotestraat 21. Huwelijk. Victor Delaere met Jenny Verscheure, b. te Izegem. Huwelijksafkondiging. Jules Debus-^ schere, te Moorslede, voorh. te Izegem,’ met Germaine Messinne, te Rumbeke. ZONDAGDIENST Op Zondag 8 Oogst wordt de dienst waargenomen door Apotheker WYFFELS, Marktstraat. Open van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur. DE FILMS DER WEEK Zaterdag 7, Zondag 8, Maandag 9 Aug. PLAZA. Ons Klein Vrouwtje met Kathe von Nagy en Albert Matterstock. PATRIA. De Erfgename van het Rozenhofmet Hansi Knoteck en Paul Klinger. PALACE. Vaarwel! Jeugdeen nieuwe Italiaansche film zich afspelende in de studentenwereld. BUITENGEWONE FILMVERTOONING Ten voordeele van het Vacantiepatro- naat Izegem heeft op Zondag 8 Augustus, te 6 utir in de ruime Feestzaal van het Sint-jozefscollege, de vertooning plaats van de film Het wonderbare leven van Bernadette Soubirous Toegangskaarten zijn te bekomen aan den ingang der zaal vóór de vertooning. HERZIENING DER WINTERHULPKAARTEN Alle Winterhulpkaarten, ook de school- kaarten, moeten herzien en vernieuwd worden. Vanaf heden tot en met Zaterdag 28 Augustus, telkens van 8.30 tot 11.30 en van 1.30 tot 4.30 uur, kan men zich daar toe aanmelden op het bureel voor Win terhulp, Papestraat 14. Men vergete niet mede te brengen: trouwboekje, rantsoeneeringskaarten, ti tels van inkomsten zooals spaarboekjes, nensioenkaarten enz. Verder aanslagbiljet voor herberg, winkel- of handelsbedrijf, loonboekje of loonbewijzen van den werk gever alsook de vorige Winterhulpkaarten. Voor verdere inlichtingen raadplege men de aanpiaxbrieven. TABAKBLADEREN GESTOLEN ’s Nachts hebben onbekende dieven hun reeks van tabakdiefstallen voortgezet. Dit maal werd Robert Sagaert, wonende in de Krekelmotestraat 45, alhier, er het slachtoffer van. Zij brachten een bezoek aan zijn tabakveld, waar zij van ongeveer 80 planten de bladeren gestolen hebben. Andermaal heeft de stedelijke rijkswacht een ernstig onderzoek ingesteld, maar is er tot op heden nog' niet in geslaagd de daders te grijpen. BRAND Bij Debackere Victor zijn twee pas op geslagen roggeschelven in brand gescho ten en in asch herschapen. De oorzaak van dit plots gebeuren is onbekend. SCHIELIJKE DOOD Maandag morgen werd Jean Vansteen kiste, weduwnaar van Marie-Louise Van beylen, wonende in de Krekelmotestraat 21, alhier, dood aangetroffen in zijn bed door een van zijn kinderen. Zondagavond was hij nog gansch gezond gaan slapen, zoodat alles op een schielijken dood wijst. De geneesheer die ter plaatse verscheen, merkte hieromtrent op dat hij ongeveer 4 uren overleden was op het oogenblik dat men hem vond. ui .•it- De winnende biljetten der zesde schijf 1943 der Loterij Winterhulp worden op 8 Augustus als vervallen beschouwd. Deze bepaling van het reglement zal streng worden toegepast. Ziet dus een laatste maal uw biljetten na. dooi' de officieele trekkingslijst bij uw gewonen verkooper te raadplegen, of vraag een kostelooze lijst bij de Loterij zelf, 56, Gulden Vlieslaan te Brussel. Vergun. R. C. 342/1, BURGERSTAND van 29 Juli tot 5 Oogst 1943. Huwelijksafkondigingen. Joseph Ker- rebrouck. mekanieker, met Maria Nuyt- tens. dagloonster, b. t« Roeselare. Con stant Vancombernolle, fabriekwerker te Roeselare, niet Adrienne Wets, z. b. te Halluin. Robrecht Maréchal, boekhou der, met Mark-Louisa Degrendele, z. fr. b. te Roeselare. Michlel Vanmaele, aardewerker, met Anna Vermeersch, spin ster, b. te Roeselare. Victor Babylon, scheikundige, met Georgette Verbrugge, z. b., b. te Roeselare. Andréas Godde- ris. apotheker te Oostvle teren, met Agnès Moerman, z.” b. te Roeselare. Joseph Lefevere, handelsreiziger, met Angèle Cly- bouw, dienstmeid, b. te Roeselare. Al- Xons Huygihehaert, 'wever, me>t Angèle Vanoverberghe, z. b., b. te Roeselare. Huwelijken. Pieter De Poorter, in genieur, met Bernice Van Lauwe, z. b., b. te Roeselare. Joseph Lobbestael, me taalbewerker, met Georgette Hantson, Bpoelster, b. te Roeselare. Georges Maebe, wever te Deerlijk, met Juliana Bacsi, bobijnster te Roeselare. Sylvaan Aangeslagen. Zekere Pol Deleu, landbouwer, wonen de in de Kleine Moorsledestraat, had te vroeg aardappelen uitgedaan. Door den veldwachter van Moorslede werd proces verbaal opgemaakt en er werden 25.000 kilo aardappelen in beslag genomen. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Bouckenooghe Frans, z. v. Marcel en Lammers Bertha. Supee- né Wiljy, z. v. Marcel en Deryckere Ma ria. Geldhof Daniël, z. v. Omer en Warnez Flavie. Dewilde Rosette, d. v. Camiel en Samyn Paula. Overlijdens. Soete Henri, 86 j., echtg. v. Deprez Maria. Sulmont Marie, 72 j., wed. v. Degezelle Leonard. Depraetere Cesai'. 80 j., wed. v. Seynhaeve Eudoxie. Huwelijk. Werbrouck Achiel, v. Mee nen, met Geldhof Madeleine. Schelde man Roger, v. Ledegem, met Houtekier Rachel. INBRAAK Mevrouw Rosier, gehuisvest 15, Ont- voogdingstraat, Mesnen, was naar Brus sel op reis voor éen paar dagen. Zij liet haar kind bij een familielid. Een meisje die zulks wist, wist op behendige wijze de sleutel te verkrijgen en drong in hét tij delijk ledige huis, waaruit zij linnen, eet waren en andere zaken medénam. Zij had een vriendin medegenomen op haar zwerftocht, doch dit laatste meisje han delde ter goeder trouw. De politie stelde een onderzoek in. DIEFSTAL VAN GELDBEUGEL De tienjarige Gaétant Arlette, uit Veurne, was op bezoek bij een familielid uit tie Ostenstraat te Meenen. Zij kwam naar den- st-edelijken zwemkom en joelde er met andere kinderen. Op zeker oogen blik werd zij haar geldbeugel uit haar zak gestolen door een ander kind. SCHOENEN GESTOLEN In den stedelijken zwemkom werd de tienjarige André Dewaela, gehuisvest leperstraat alhier, zijn schotsen, welke in een kabien stonden, gestoten. DIEFSTAL VAN VELDVRUCHTEN Ten nadeele van Gerard Vandeputte, landbouwer. Dadizelestraat te Meenen, ■wérden een groote hoeveelheid veldvruch ten gestolen door kinders. OPSTAND AAN DE POLITIE De 43-jarige Pharaïlde Meurisse uit Ha- lewijn. kwam naar Meenen. Zij werd aangesproken door een politieagent, doch weigerde aan zijn vraag te voldoen en haar paspoort te vertoonen. KIND OMVERGEREDEN De 3-jarige Christiane Vankeirsbilck, gehuisvest Hoogweg 199 alhier, werd aan gereden door een fietser terwijl zij aan BURGERSTAND hebben we van onzen correspondent deze week niet ontvangen. We geven hem toekomende week. VAN ALLES WAT Meisje uit het water gered. Ter hoogte van de noodbrug der Buda- straat, sprong een 23-jarig meisje uit Moeskroen in de Leie. Een moedige voor bijganger sprong de drenkelinge achter na en wist haar nog tijdig te redden. Na dat de kunstmatige ademhaling een tijd werd toegepast werd het levensmoede meisje als buiten gevaar beschouwd. Kortrijk-kermis. Gezien de oorlogsomstandigheden, zijn de vermakelijkheden ter gelegenheid van Kortrijk-kermis. dit jaar afgeschaft. Toch is er een miniatuur-foor met allerlei aan trekkelijkheden op verscheidene stads pleinen opgesteld'. Zwendel met textielpunten. De nolitie is erin geslaagd twee perso nen uit Paturages, die kleederpunten ver kochten, aan te houden. In hun bezit werden niet minder dan 5.000 valsche textielpunten gevonden. TOONEELLEVEN De Lustige WeduweOp Zondag 29 Oogst, gaat te 14.45 uur, in de Stads schouwburg', Ve eerste opvoering door van deze wereldberoemde operette van Franz Lehar. Kaarten te bekomen ter Stadswaag. WAKKEN Brand. Langs den steenweg op Desselgem, bij Donatus Deman-Vannieuwkerke, sloeg Zondag tegen avond de bliksem in. In en kele oogenblikken stond de stalling in lichte laaie. De dieren konden gered wor den. 200 Kgr. vlas, 1000 kgr. stroo en 3000 kgr. hooi werden de prooi van de vlam men. De plaatselijke brandweer, geholpen door dienstwillige geburen verdienen lof: door hun toedoen kon verdere uitbreiding van den brand vermeden worden. Er be staat verzekering. Huwelijk. Quaghebeur Albert met Buys’e Helena, b. v. Ledegem. Cordy Louis, v. Tielt, met Coom Paula, v. Lede gem. Vangheluwe Jules met Sioen Irène. b. v. Ledegem. Overlijdens. Bernaert Julien, 43 j„ ongeh. Boussen Lininus, 14 d., z. v. Odiel en Vangheluwe Marie-Louise. Scheldeman Germaine. 20 j., d. v. Jules er Verstraete Sara. Ghillemyn Maurits, 19 j„ z. v. Achiel en Logier Marie-Louise. Jacques Adeline, 61 j„ echtg. v. Buyse Gaston. Decaestecker Camiel, 44 j., ongeh. UITSLAG EXAMEN HOOGESCHOOL LEUVEN Jozef Deconinck, uit leper, Dr in Geneeskunde, laatste proef, niet onder scheiding. Julien Dezegher, uit lener, Dr in Rechten, laatste proef, met voldoening. OP HEETERDAAD BETRAPT Verleden Vrijdag 30 Juli, rond 10 uur in den voormiddag', was een persoon uit leper bezig met korenhalmen af te trek ken van het stuk land, gelegen langs de Poperingesteenweg, en toebehoorende aan landbouwer Outtier. Hij werd door de Gemeentéoverste der Boerenwacht, Bert Arfeuille, betrapt, die het geval aap de Politie overmaakte. EERLIJKE DAAD Dinsdag 1.1. vond de genaamde Clauw Julia, uit de leperleestraat, op den Dik- kebuschsteenweg een brieventasch, die be nevens allerhande papieren een nogal be langrijke geldsom inhield. Clauw Julia verhaastte zich het gevondene ten politie- bureele te brengen, alwaar de eigenaarster haar brieventasch terug kreeg. Deze eer lijke daad van Clauw Julia, een werk mansvrouw, dient vermeld en geloofd. NOG DE DIEFSTALLEN In verband met de diefstallen van planten en bloemtuilen op het stedelijk kerkhof, dewelke we verleden week ver meld hebben, is de politie erin geslaagd de dader ervan te ontdekken. Deze, een jonge vrouw uit de Basculestraat, zal met Moeder Justitia af te rekenen hebben. KORENDIE VEN Woensdag 4 Oogst, in den voormiddag, werden door de politie een achttal vrou wen betrapt op heeterdaad van diefstal van korenaren op het veld van landbou wer Kinget van den Meenensteenweg. Ten laste van al deze vrouwspersonen, allen uit leper, werd proces-verbaal opgesteld. UITSLAGEN VAN KOERSEN SENIORS TE LEDEGEJf. 1. Falgnaert, 115 km. fn t n. 5G mln.; 2. Pol Verscliueren, op 15 sec.; 3. Beirnaert, op 25 sec.; 4. Van Dycke; 5. Van Steenbergen: fi. Paepe; 7. Van Eenaeme; 8. Van Herzele; 9. I.ambert: 10. De.poorter; 11. De Sirnpelnere 12. Van Verre; 13. Klnt; 11. Dn- l'i'ornont. allen wiel aan wiel: 15. Alpaert. op 2.115 m.: 16. Del'oort: 17. Sercu; 18. gelijk: Omer Thijs. Kemps, Moerenhout en A. Vanden Bossche; 2-2. Tersago; 23. Lowle; 2i. Ver strakten. TE EEGEM. 1. Maelbrancke André (Tor hout) 120 Km. in 2 u. 19 min.2. Vermeiren, op wiel; 3. Van Houtte; 4. Van Ouuy/e: 5. Hermie; 6. Desmedt Ma.ur.; 7. Grysolle, allen wiel In wiel: 8. Vanden Meersehaut. op 10 sec.; 0. gelijk: Sercu, Allemeersch, Vandenbossche Art.. Vandyck D.. Cnockaert B.. Janssens Kem per Desniet Kamlel; 16. Ramon Albert. TE ROESELARE. 1. Edgard De Calnwé, 108 km. in 3 u. 11 min. 18 sec.; 2. Dufromoiit, op 10 sec.: 3. Dectn, op 15 sec.: van Houtte; 5. Van Outryve, op 20 sec.; 6. Allemeersch; 7. Verstraeten; 8. De Slrnpelaere, op 1 min.; 9. Defoondt; 10. S. Maes, op 1 m. 30; II. Tersago, op 1 m. 20: 19. Vermeiren (gedubbeld); 13. Beeckman; 11. Sercu; 15. t'. Desmet; 16. Dle- raert: 17. D. Van Dljck; 18. Ramon; 19. Van den Berglie. BEROEPSRENNERS TE SIXT-ELOO1S-WIXKEL. 58 Vertrek kers: 1. Marcel Ryckaert, 120 km. in 3 u. 15 min.; 2. Mommerency A.; 3. Wydooghe; 4. Vitse Val.; 5. Herton, op 50 sec.; 6. Gallens; 7. Pieters; 8. Desmet R.; 9. Mommerency O.; 10. Engels: 11. Landuyt, op 1 min. 50: 12. Van den Driessche; 13. Desplentere; 11. Schatteman; 15. Termassen: 16. Ollevler; 17. Deöoeck; 18. Wouters: 19. Desmet junior; 20. gelijk; P.og- ghe. Wtiylaclc en Thomas; 23. Lingier; 21. MiSSine; 25. Ligny. JUNIORS TE RV.RREKE, 40 Vertrekkers: 1. Jozef Regnier (Sleydinge), 80 km. in 2 u. 22 min.; 2. JJesmet A., op 1.; 3. Ardyns; 4. Pmndelé, op 3d met.: 5. Moortruans, op 50 sec.: 6. Van Damme A. op 2 min.; 7. Plavit: 8. Herten; 9. Prinzle: 10. Cossetnan: ii. Vcrcruysso; 12. (lyseltnek: 13. Lellacrt; 14. Leroy; 15. Dcpuydt; 16. Declereii;. 17. Mommerency N-; 18. Pater; 19. Van Slembroeck: 20. Degroot. TE 1XGOOIGE3L 1. Marcel Ryckaert, OS km. in 2 u. 40 min.; 2. Karei Debaere. op 14 wiel; 3. André Vandamme, op 1 mlin. (1« West- Vlamingi; 4. Meersman M.; 5. Deman 11.: 6. De- crolx M.; 7. Couvreur; 8. Mlssine; 9. Rondelé; 10. Denoo J.; 11. Coussement, allen wiel in wiel: 12. Van Hove G., op 1 mln. (plat); 13. Vandewalle, op 1 min. 30; 11. Naessens, op 3 min.: 1». Mesqufn; 16. Clabau. vlas grootelijks vernield. De stoffelijke schade, die op ruim IOO.COO fr. kan ge raamd worden, is door verzekering gedekt. NIEUWENHOVE (Deerlijk) Brand. In het bakhuis der herberg Het Grootjebewoond door C. Taelman, is er onverwachts brand ontstaan waarbij eene hoeveelheid gerieven vernield werd. De schade is door verzekering gedekt en de oorzaak ongekend. WAREGEM Burgerstand, Geboorten. Jaak Callu. Jeanne Beirlaen. Erna Taelman. Eric Bal- caen. Erna Roobrouck. Roza Roo- brouck. Sterfgeval. Nuyttens Gentiel. 39 j. Huwelijken. Gérard Delobelle met Jeanne Vandecasteele (Deerlijk). Ro bert Deleersnijder (St-Eloois-Vijve) met Marie-Madeleine Goessaert. Fernand Bouckaert met Clara Avet (Ingpoigem). Erge val. Kort na den middag kwam zekere Leon Demmenie. uit Beveren. per fiets langs de statie gebold en viel tuist aan. de barreel zwaar ten gronde. Hij kwam er van af met een diepe verwonding aan het rech terbeen. Ook een vrouw, wonende Stor- mestraat alhier, deed hier zulk een ersren val dat zij een breuk opliep aan den rechterknie. Een geneesheer werd biige- haald om de gekwetsten te verzorgen. Diefstal. Aan den zwemkom werd ten nadeele van Maurits Dewaele, wonende Oud- Mooregem te Wortegem een mooie regen mantel en een fiets gestolen. Klacht werd ingediend bij de politie die een onderzoek heeft ingesteld. Kalender der sportgebeurtenissen. Zondag 8 Oogst, wijk Nieuwenhove, groote prijskamp met de krulbol, met 5.000 fr. prijzen. Zondag 15 Oogst, groote meeting ter renbaan De Gaverbeek met al de beste dravers uit het land. Zondag 22 Oogst, groote wedstrijd voor juniors V. W. U.; 90 km.; 3.000 fr. prijzen; aan den wijk «De Toren». Zondag 29 Oogst, groote paarden- loopw'edstrijd (draf) ter hippedroom De Gaverbeek Maandag 30 Oogst, opnieuw draf- koersen ter renbaan De Gaverbeek Groote koers voor juniors in de Processie- straat. met 3000 fr. prijzen. Dinsdag 31 Oogst, Waregem’s groot ste dag: groote paardenloopwedstrijden aan de Gaverbeek. BEVEREN LEIE Brand. Op de hoeve van A. Vanackere, Leikant, ontstond er onverhoeds brand in het bak huis waarbij allerlei gerieven vernield werden. Ook het gebouw leed ernstige schade. ROLLEGEM-KAPELLE Tabak gestolen. Bij Cyriel Verhaeghe, wonende Dorp, Rollegem-Kapelle, werden uit de drogerij 25 ranken tabak gestolen. Door de Rijks wacht van Ledegem werd bij een zekere André Kerkhof, wonende op de Dorp- plaats, huiszoeking gedaan. De ranken werden daar ontdekt en door den eigenaar herkend aan de koorden. Kerkhof loo chende natuurlijk alle schuld, doch de DE BOKSWEDSTRIJDEN TE KORTRIJK Eerste stap 3x2 min.: D'ALI.EQUIA (Poperinge) (Kui'lri.'k boksen onbeslist. Liefhebbers 4X2 mln.: RROWGIJS (House) wint Herman iKortrijk). Ai'RlCJ.Alli (Poperinge) 'wint op punten van rebarbleux (Mcenen). WILLY (Meeneiü dwingt Ilijckaert (Kort rijk) tot opgave in de tweede ronde. MiiEAEAS (Kortrijk) wint op punten van Haelen (Poperinge KANSSPELEN De Riikswacht van Roeselare verraste zekere Verhaeghe Omer, werkman, wo nende te Lichtèrvelde. tijdens het uitoefe nen van kansspelen te Kortemark. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. Tevens werd proces-verbaal opgemaakt tegen zijn schoonbroer, Bergman Cyriel, wegens smaad en bedreiging tegen de Rijks wacht. OP DE VLUCHT GEDREVEN In den nacht van Zaterdag op Zondag poogden onbekenden binnen te dringen in den kelder van landbouwer Moerman, wonende Groenestraat, Roeselare. De boer hoorde gerucht, ging eens zien en verraste de d.ieven, die aanstonds op de vlucht sloegen. STADEN Burgerstand. Geboorte. Boga.ert Albert, z. v. Ge rard en Covemacker Julienne, Vrijbosch- Straat. Huwelijksbeloften. Debever Mlchel, fabriekwerker v. Werken, en Debaere An na. fabriekwerkster v. Staden. Lëpout- tre Valère, aardewerker, en. Vercaigne Margaretha, b. v. Staden. wint op punten ■wint bied. Ook voor het gewone verkeer^was AANGEKONDIGDE KOERSEN BEROEPSRENNERS PASSCHEXDALE. Op ZONDXG 15 AUGUS TUS. te 2 uur. Eerste Groote Prijs van Pas- schendale voor Beroepsrenners v. w. U.; 8600 fr. prijzen en talrijke prernlën; afstand 115 km. Inschrijving tot 10 Augustus bij Alfons Claeys, Roosebekestraat 71, Passchendalc. JUNIORS IEPER. Op DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1945; 3.600 fr. prijzen; 100 l«n. BEGINNELINGEN KOKS1.1DE (ST-IDESBALDES. Op ZONDAG 8 AUijl.STUS 1943; 1.200 fr. prijzen en talrlike premiën. Vefdeellng: 250 fr. en bloemtuil, 2(*i. I",5, 150, 125, 100, 75, 50, 25, 25 en 25 fr. Af stand 70 km. Inschrijving Astrlcl Hotel en vertrek aldaar te 4.30 uur. Aankomst Garage Royal. Prijsultdeellng: Hotel de la Plage. POPERINGE (Veurneslraat). Op ZONDAG 15 AUGUSTUS 1943; 2.000 fr. prijzen; 80 kin. Inschrijving bij H. Bruneel. I.ANGE.UARK. Op ZONDAG 15 AUGUSTUS 1913; 500 fr. Inschrijving in «De Merel». LANGES1ARK (Wijk Vcldhoek). MAAN DAG 16 OOGST 1913; 50 kin. goede baan; 500 Ir. prijzen en premiën. Begin te 4.30 uur. LANGEVARK. Op DINSDAG 17 AUGUSTUS 1913; SCO fr. Inschrijving in De .Transvaal LANGEJIARK (Wijk Vekllioek). Op ZON DAG 22 OOGST; 40 km. goede baan; 400 fr. pi'lljzen en premiën. Begin te 1.3o uur. ZOEKT GTETS tTiuren of te koopen, Zoekt g’ een meid, 'n plaats of wat? Zoekt niet langer... plaatst nog heden - .- - - 'n Kleine «ZOEKER» in on. blad. Urbanie' 87 J- Ongeh” Davidsfondsuitsta p. Od Zondag 8 Oogst richt onze Davids- fondsafdeeling een tram- en fietsuitstan in naar Roeselare, alwaar te 15 uur in de feestzaal Patria. de jaarlijksche Gewes telijke D. F.-feestvergadering gehouden wordt. Met .het ontreden van het Ant- werpsch Voordrachtkwartet is een reu- zensukses verzekerd. De tram vertrekt te 13.15 uur en de fietsers komen tegen 13 uur samen op den Zandberg. KindeFwelzijn. De roaandeli.iksche verkeen van aller lei produkten voor de moeders en hun kinderen, zooals suiker, rijstmeel, haver vlokken, ijzer en vitaminen, gaat door on Woensdag 11 Oogst, tusschen 9 en 11 uur in de Boekerij. De leden gelieven steeds hun rantsoeneeringskaart en de noodige zegels nr 1 mede te brengen. Demeyer, onderwijzer te Meenen, met Susanna Bouttelisier, naaister te Roese lare. Cyriel Hoornaert, techniek-be- diende, met Godelieve Lefevere, z. b„ b. te Roeselare. Frans-Albert Vanluffelen, photograaf te Geel, met Irène Vanrafel- ghem. z. b. te Roeselare. Geboorten. Annie Vandaele, d. v. Omer en Martha Lamsens, v. Hooglede. Christiana Ryckebosch, d. v. Jan en Ma ria Buysse, H-srenthalslaan 15. Jeanni- ne Vercruysse, d. v. Maximilian en Joan na Condé. Kattenstr. 156. Wilfried Vanzieleghem, z. v. Victor en Gabrielle Vierstraete, Loonstr. 24. Monique De- rommelaere, d. v. Michel en Joanna De- lannoy, Consciencestr. 39. Frank Wybo, z. v. Albert en Josefina Verbeke, v. Lieh- tervelde. Rachel Dewitte, d. v. Omei' en Jlia Houtheofd, v Oostnieuwkerk«. Luc Igodt, z. v. Maurits en Maria-Th. Degrave, v. Westroozebeke. Jackie Bourlez, z. v. Rogier en Maria Dejonck- heere, Kattenstr. 68. Annie Nichelson, d. v. Romain en Albertine Vancoillie, Rumbekesteenweg 25. Nadia Mispion, d. v. Theophiel en Maria Lapere, v. Oost- nieuwkerke. Magdalena Verschaeve, d. v. Andries en Maria Godderis, v. Korte mark. Jeannine Debal, d. v. Julien en Esperanza Busschaert, Statiedreef 112. Freddy Deseranno, z. v. Hector en Elisa beth Demol, Kattenstr. 215. Etienne Gellynck, z. v. Gilbert en Antonia Mor tier. Lindenstr. 33. Nino Vermeersch, z. v. Camiel en Maria Bagein, Gitsstr. 222. Maria Rosseel, d. v. Albrecht en Bertha Bol, v. Rumbeke. Luitgarde Vermeersch, d. v. Jozef en Maria Vancal- berghe, Weststraat 22. Sterfgevallen. Elisabeth Vangrafsche- pe, 2 m„ d. v. Leon en Julia Vermander, V. Merkem. Elisa De Baecke. 42 j„ z. b., echtg. v. Alois Dobbels. IJzerwegstr. 27. Maria-Romania Lambrecht. 77 j„ z. b., wed. August Slock, Splnnersstr. 35. Honoré Verhelst, 53 j., dokter, echtg. v. Maria De Groote, Delaerestr. 31. Mari na Cuveele. 63 j., z. b., echtg. v. Gustaaf Haerens.Kleineweg 3c. Alfons Deblau- we, 67 j„ metser, wed. v. Emma Vroman en v. Adronia Breyne, Groenestr. 161. Victor Callebert, 64 j., wever, wed. Pha raïlde Houthoofd, K. Gitsstraat 241. Guido Snoeck. 1 m., z. v. Andreas en El- vire Vanrijckeghem, v. Kachtem. GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 8 Augustus 1943. DOKTERDIENSTEN Hr Dr. W. Declerck. St-Hubertstraat 22. Hr Dr. J. Pattyn, H. Hcrriestraat 2. TAXIDIENSTEN: Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. TAXIVOERDERS DER WEEK Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. Hr Od. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. EEN GOEDE VERBETERING Het rechttrekken van den overweg bij de Leenstraat was op zich zelf al een mooie verbetering. De afsluiting zelf was echter al te primitief. Door het aanbren gen van een dubbele afsluitboom, kon de overweg nog belangrijk verbreed worden, zoodat nu het maximum van verbetering bereikt werd. Dit was echter noodzakelijk door het toenemen», verkeer met vracht- wagens, camions enz. naar het havenge- is en met reden immers. Die dagen wor- Ketemtraat. een ontlasting van den overweg bij de Ardoo.iesteïnweg noodzakelijk. EERSTE LUSTRUMVIERING Op Zondag 8 Oogst zal in de feestzaal Patria, om 15 uui', een buitengewone feestvergadering plaats hebben van de Davidsfonds-gewestbond Roeselare-Tielt bij gelegenheid van de viering van het eerste lustrum. Deze gewestbond telt 33 aangesloten Davidsfondsafdeelingen met 6189 aangesloten leden. Het is voorzeker de meest aktieve en bloeiende gewestbond van het geheel land. Het feestprogramma luidt als volgt: 1) Welkomwoord door den Heer J. Coel, gewestvoorzitter. 2) Optreden van het bekende Ant- werpsch voordrachtenkwartet onder lei ding van Bert De Bois. 3) Huldiging van de laureaten van de prijskampen in Ned. Opstel 1943 voor liet gewest Roeselare-Tielt. Pauze. 4) Toespraak van den Heer E. Amter, namens het hoofdbestuur van het Da- vidsfonds. 5) Twsede optreden van het Antwerpsch voordrachtenkwartet. 6) Slotwoord door den Heer Adv. K. Vantièghem, voorzitter der afdeeling Roe selare. We twijfelen er niet aan of deze ver gadering' gaat een reuzensucces tegemoet. RECITAL H. DEGRYSE Wegens de groote aanvraag naar kaar ten voor hst recital van 19 Oogst, zag men zich verplicht naar een ruimere concert zaal uit te zien. Het recital zal doorgaan in de concertzaal van de Burgerschool, Rodenbachstraat. Wij raden de belang hebbenden aan nog deze week hun kaar ten te bespreken, omdat er veel kans be staat dat op het einde der week alle plaatsen besproken zullen zijn. TENTOONSTELLING Op het oogenblik stelt A. Sengier zijn laatste werken ten toon in de Zaal Cloet, H. Hprriestraat, Roeselare. Schilder Sen- gier is een onzer beste zeeschilders. De tentoonstelling blijft open tot 11 Oogst, iederen dag van 10 tot 12 uur en van 2 tot 6 uur. BELANGRIJKE VOORDRACHT Door de A. T. C., Gewest Roeselare- Tielt en de Roeselaarsche Volksconcerten, wordt een belangrijke voordrachtavoond ingericht in de Feestzaal van het Stad huis op Dinsdag 10 Oogst, om 20 uur. De bekende declamator Antoon Vander Plaetse zal spreken over Het wezen en de techniek van de voordrachtHij zal deze voordracht illustreeren met verschil lende declamaties. Het kunstgehalte van dezen avond wordt nog verhoogd door een klavierintermezzo door Henri Degryse, prijs van virtuositeit 1943. Algemeene in- gangsprijs 5 fr. Kaarten te bekomen bij Boekhandel Roeland en Cosaert. DIEF GESNAPT De vrouw van landbouwer Vanloocke Maurice bemerkte het verdwijnen van 11 konijnen uit het hok achter het huis. Plotseling zag zij een man over het land vluchten met een zak op zijn rug. Zij zette onvervaard de achtervolging' in met het gevolg dat de dief den zak liet vallen en op de vlucht sloeg. Ondertusschen kreeg de vrouw hulp van de boeren die op het land werkten. De dief beleefde benauwde oogenblikken. Ten slotte slaag de men er in hem op het grondgebied van Rumbeke te pakken te krijgen. Hij werd overgeleverd aan de Rijkswacht, die hem onderhoorde. Het was een zekere Raes Bruno, daglooner te Roeselare. Bij het onder hoor bekende hij ook een konij nenmoeder gestolen te hebben bij den- zelfden Loocke te Kachtem. De konijnen moeder werd levend teruggevonden en aan dén eigenaar terug geschonken. AREN AFGESNEDEN Door Vanrolleghem Maurice, landbou wer te Oostnieuwkerke, werd bij de Rijks wacht van RoeselSre klacht neergelegd, dat enkele schoolknapen van ongevest 12 jaar, e:n hoeveelheid gerstaren op zijn veld hadden afgesneden. De kereltjes- werden door de Rijkswacht onderhanden genomen. Botsing. Dinsdag avond toen de laatsts trein uit de statie vertrok en zich rechtover de on bewaakte bareel bevond, kwam van de baan Zarren-Staden een auto-tractor aangereden met aanhangwagen, geladen met bakken ledige flesschen, toebehooren- de aan de firma Anglo-Belge van Zulte. De autovoerder zag te laat den trein aan bellen doch behield ziine koelbloedigheid, zwenkte rechts af, die zijn voertuig on den ijzerweg bracht. Toch werd den trac tor met volle geweld aangereden. Den aanhangwagen bekwam weinig letsel. De voerder en zijne bijzittenden bekwamen geen letsel. Na een uur arbeid kon den trein zijn weg voortzetten. Het bepaalde zich hier, als bij wonder, tet stoffelijke schade. Autovoerders dienen bijzonder on te passen bij alle overwegen, want elk oogenblik dreigt gevaar. Kerkelijk bericht. Zondag laatst werd terug gebruik ge maakt van de noodkerk. Een lichte ver warring ontstond daar onze parochianen niet wel wisten waar naar toe; velen kwa men wat te laat, doch geenszins met op zet. Wij geven hier de juiste uren aan der missen der Zondagdiensten: Te 6.30 uur, 7.30 uur. 8.15 uur. 9 uur en 10.30 uur. Met wat goeden wil zullen onze mensch-n on tijd komen om geen storing aan de badenden te veroorzaken. Wij vragen ook in de noodkerk te blijven tot de H. Mis gansch gedaan Is. HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 8 Oogst gansch den dag door waargeno men worden dcorDr L:o Amery, Diksmui- destraat 30, tel. Roeselare 50.04. De Apotheek Degryze, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 uur ’s middags. GITS Rijwiel gestolen. Zekere Margriet Couvreur, echtgenoot® Julien Declerck, uit Gits, plaatste haar rijwiel tegen den voorgevel van een kon- fektiewinkel. To:n zij terug buiten kwam, was haar fiets verdwenen. L. LICHTERVELDE De bliksem slaat in. Zondagmorgen omstreeks 5.30 uur brak een geweldig onweder los boven Lichter- velde. De bliksem sloeg in bij landbouwer Adhemar Tempelaere, wonende Beveren- straat. Brand werd gesticht in de schuur, waarin een massa hooi en streoi geborgen was. en waar het vernielend element hier een gretig voedsel in vond. De dieren kon men nog in veiligheid brengen. Gansch de schuui' en de paarden-, koe- en varkensstaleen branden totaal uit. Ook j de woning die aan de schuur paalde werd 1 gedeeltelijk vernield. Enkele oogenblikken later sloeg het he melsvuur eveneens in bij landbouwer Achiel Carbonez, wonende wijk «Turf- houweEen schuur en tabakhangaar werden door den brand vernield. Een1 massa materiaal is in de vlammen opge gaan. De brandweer moest zijn blus- schingswerken uitvoeren tot 3 uur 's na middags vooraleer men den vuurgloed kon bedwingen. L. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Deplae Anna-Maria, d. v. Oscar en Dewaele Martha. Stragier Maria-Johanna. d. v. Victor en Ver- vaecke Rachelle. aan den Notaris dat hij Uwe Venditie in DEERLIJK Vrachtauto in brand. De vrachtauto van den hr Byttebier, handelaar te Wevelgem, geladen met al lerlei gleierwaren en gestuurd door dezes geleider, kwam in den namiddag langs d?n steenweg van Harelbeke in de rich ting van het dorp gereden. Ter hoogte der hoeve Demunster G. gekomen werd dc gsleider opeens verrast door brand die eensslaas uitbrak. Eer de blusschingswer- ken. konden aangevat worden had het vuur reeds uitbreiding genomen en zich aan de lading kisten medegedeeld. De on geroepen brandweer kon bij gemis aan wat?’.' niet doelmatig optreden en ten slotte kon het vuur gestuit worden door het afinwenden van automatische blusch- toestellen. Van het voertuig dat grooten- deels vernield werd ,kon de stuurkabien gevrijwaard worden, doch de lading koop waren. voor verscheidene duizenden fran ken. werd grootendeels vernietigd of be schadigd. Zelfs zou eene hoeveelheid ont vreemd geworden zijn. De oorzaak van den b-and is ongekend, vermoedelijk door liet vuur vatten der gaz. De stoffelijke schade beloopt ettelijke duizenden fran ken. ST-LODEWIJK Deerlijk Groote brand. Dinsdag in den ochtend brak een hevig onweder los tijdens hetwelk de bliksem insloeg op de mechanische vlaszwingelarij van den 70-jarige landbouwei' Derveaux Aimé. Oliebergstraat. Het vuur nam snelle uitbreiding. Gelukkig dat de plaatselijke brandweer spoedig ter plaats snelde en nbs erin slaagde een deel van het ge bouw en de aanpalende gebouwen te vrij waren. De zWineelarij is met een groot deel van den inboedel aan gerieven en feiten spraken maar al te duidelijk. het spelen was. Het kind werd verwond. Een onderzoek is ingesteld geworden. RIEMEN GESTOLEN Op de hoeve van Nabor Ghesquière, Commerestraat, te Meenen, werd van de dorschmachien een item gestolen tijdens de nacht. TIJDENS LUCHTALARM De politie is de laatste dagen moeten overgaan tot het opstellen van verschil lende processen-verbaal tegenover de be volking die tijdens het luchtalarm naliet zich van de straat te verwijderen. Men zal nog met meer strengheid optreden. SINT-ALOYSIUSCOLLEGE Onder de 19 oud-studenten, die dit jaar hun examen konden afleggen, behaalden: De grootste onderscheiding: Hr Jozef Loneke, kand. Veeartsenijkunde, 2“ proef. Groote onderscheiding: Hr Henri Lan- noy. kand. Wijsbegeerte en Letteren, 2" proef. Onderscheiding: Hr Jozef Renard, graad van Apotheker, 2“ proef; Hr Albert Van Gheluwe, kand. Veeartsenijkunde, 3’ proef. Voldoening: Hr Raymond Bil tris, kand. Artsenijbereidkunde, 2’ proef; Hr Jozef Callens, Doet. Geneeskunde, l- proef; Hr Norbert Callewaert, Doet. Geneeskunde, 2t proef; Hr Robert Carton, kand. Ge neeskunde, 2° proef; Hr Jozef easier, Doet. Rechten, 2" proef; Hr Valeer Dene ve. kand. Geneeskunde, 3" proef; E. H. L. Dewanckele, kand. Wetenschappen, 2" proef; Hr Gilbert Godderis, Doet. Genees kunde, laatste proef; Hr Pierre Robbe, graad van Apotheker, laatste proef; Hr Lucien Surmont, kand. in Germ. Philolc- gie, 2” proef; Ho Roger Tavernier, Licen tiaat in Germ. Philologie, 2" proef: Hr Jozef van Rijckeghem, kand. Geneeskun de. 3” proef; Hr Victor Quartier, kand. Wijsbegeerte en Letteren, 2° proef. VAN ERPE

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3