Meenensche Kortrijksche I Uit Tieltsche Uit }t Meenensche Uit ’t Izegemsche Uit }t Roeselaarsche ij Uit ’t UIT KORTRIJK UIT ROESELARE UIT TIELT UIT MEENEN LINIERE RECKEMOISE (Soc. Coop, a Reckem.) UIT IZEGEM DAVIDSFONDS Marie mont Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. aan het overge- Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. Assemblee générale extraordinaire des actionnaïres. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Vynckier Marcel, z. v. Al brecht en Deryckere Louisa. Rosseel Maria, d. v. Albrecht en Bol Bertha. Keimes Maria, d. v. Jozef en Chiélens Maria. Labeeuw Odetta, d. v. Jozef en Vandenbroucke Alphonsina. Overlijden. Lapeire Maria-Euphra- sia, 79 j., wed. v. Brulez Jan en v. Brulez Gustaaf. Werkongeval. Tijdens het werk op den akker met een automatisch pikmachien. werd land- bcuwersknecht Georges Vanderhaegho met de linkerhand in een drijfriem gegre pen. waardoor hij een drietal vingers werd afgerukt. De ongelukkige verloor veel bloed en werd aanstonds de eerst» geneeskundige zorge- toegediend. MM. les actionnaïres sont convoqués l’as- semblée générale extraordinaire Uw» action- naires qui se tiendra le 31 AOUT 1943, a 19 heures, au café de l’Harmonle, a Reckem, Place, chez M. Albérlc Vandemaele, avec l'ordre du jour suivant: ORDRE DU JOUR: 1. - Prorogation de la société pour 30 an- nées k partir du 15 juin 1943. 2. - Augmentation du nombre des actions de 30 a 46 par suite du plus grand nombre de moulins a tellier le lin. 3. - Augmentation du capita! de frs. 9.000 primltivement a frs. 70.000» pour mettre l'avolr de la société en concordance avec la valeur actuelle. 4. - Modifications aux statuts: a) Au deuxiéme paragraphs du No 5 des changements aux statuts apporté par acte du 2 oct. 1923; remplacer les mots troisiè- me degré» par les mots «deuxiéme degré». b) Ajouter in fine de I’art. 27 des statuts, ce qui suit: La société ne reconnalt pour l’exercice des droits a exercer contre elle, de même que pour l’exercice du droit de vote aux assemblees générales et de tous autres droits accordés aux actionnaïres, qu’un seul pro- pxlétaire par titre. S’ll y a plusleurs proprié- talres d'un tltre, la société a le aroit de suspendre l’exercice des drolts y aiiérents, jusqu’ace qu’une seule personne alt été dé- signée comma étant a son égard propriétaire du titre. c) Ajouter in fine de I’art. 32 des statuts, ce qui suit: Le conseil d’administration est invest! des pouvoirs les plus étendus pour la ges- tlon des affaires sodales et peut a eet eiïet I prendre toutes déclsions utiles et nécessai- I res Aanrijding. Aan den hoek der Veld- en Wandeling- straten kwam het tot een botsing tuschen de vrachtauto van Vandenabeele Con stant uit Kortrijk en de heerenauto van Defrancq Michel uit Wevelgem. Stoffe lijke schade aan beide voertuigen. TOONEELLEVEN De Lustige Weduwe Op Zondag 29 Oogst, gaat te 14.45 uur, in de Stads schouwburg, fcle eerste opvoering door van deze wereldberoemde operette v; Franz Lehar. Nog drie voorstellingen he..- ben plaats op 5, 12 en 26 September. Al de beste zangers en tooneelspelers ver- leenen hun medewerking. Kaarten te be- komen ter Stadswaag. BURGERSTAND Geboorten. Hilda Deleersnyder, d. V. Camiel en Maria Tant, St-Amandstr. Lena De Brabandere, d. v. Joseph en Es ther Verkest, Wingene. Monique Mon- seré, d. v. Adiel en Maria Blondeel, Oost- roozebeke. Anny Hellebuyck, d. v. Francois en Zoé Struyve, Klyten. Mare Van Dierdonck, z. v. Joseph en Henriette Coené. Vinkt. Huwelijken. Fritz Vackier, schoen maker. en Paula Hommé, bobijnster, b. v. Tielt. Cyriel Martens, v. Wontergem, en Paula De Vos, z. b. v. Tielt. Mauri ce Langeraet. betonwerker, en Alice Labie, z. b., b. v. Tielt. Aloïs Baertsoen, v. Deinze, en Yvonne De Craemer, spoelster v. Tielt. Merkwaardige vondst. Tijdens herstellingswerken aan een ge bouw van het Klooster der Eerw. Paters Oblaten, Wijk «Nieuwenhove», werd in een muur een blikken doos ontdekt -waar in een groot stuk 'papier stak, vermel dende de handteekens van de overheden en vooraanstaande personen die aanwe zig waren in 1897 bij de inhuldiging der eerste kerk. Onder de handteekens staat dit van Dichter Guido Gezelle. Benevens dit dokument vond men eveneens in de doos een exemplaar van al de toen be staande metalen muntstukken, de cent en de cenSem inbegrepen. IVWAMMWMMMAMMMMtfMMMWMAAAAimAAra Diefstal. Bij Julia Baert, wonende Duivelshoek, Rumbeke, werden twee konijnen gestolen, die buiten in de wei liepen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zanters, opgepast. Door den veldwachter werden reeds ’n 10-tal personen aangehouden, die zonder toelating aan het zanten waren. Zonder toelating is dit strafbaar. Men zij ge waarschuwd. Oostroozebeke. Jacques Tuytens, z. v. Georges en Rachel Pattyn, Ingelmunster. Godelieve Deldycke, d. v. Gabriel en Julia Callewaert, Zwevezele. Overlijdens. Christiane Deecaigny, 9 d., d. v. Remi en Martha Foulon, Haai- panderstraat 27. Camiel Verstraete, 58 i., scho.enïaorieKw., echtg. v. Celina An- seeuw. Meeneiisteenweg 104. Leonia Vanbosseghem, 71 j., huish., wed. v. Theo philus Lapiere, Katteboomstr. 14. Erik Windèls, 4 uren, z. v. Michel en Ivonne Tytgat, Ardooiestr. 65. Georges Sabbe, 23 j„ borstelmaker, z. v. Octavus en Elodie D’Artbis, Baronstr. 24. Alphonse De Brabanders, 23 j., drukkersgast, Kasteel straat 25. Marie Desmedt, 61 j., land bouwster. wed. v. Petrus Masschelein, gem paar Kortrijk overgebracht. KOE GESTOLEN Bij de Rijkswacht van Roeselare werd klacht neergelegd door de Wed. Detave- nier, wonende Dewulfhoekstraat Hoogle- dee. d»t er 's nachts een koe uit de weide gestolen werd. De dieven lieten geen en kel spoor na. EEGEM Burgerstand Juli 1943. Huwelijk. Buysse Alois, landbouwer t» Fleürus (Henegouwen), met De Roo Maria-Magdalena, landbouwster te Eegem. Overlijdens. Spanhove Joris, 48 ju landbouwer, ongeh. Verstyn Maria, 77 j., z. b., wed. v. Désiré Vlamynck. WINGENE Afscheidsfeestje. De Wingensche studenten hebben er terecht aan gehouden, hu vriend en me demakker E. P. Frans Martens te huldi gen bij gelegenheid zijner H. Priester wijding. Dit was Maandagavond te doen en ’t Studentenkorps was schier voltallig op post, ’t Werd een deugddoend af scheidsfeestje. Dag der eenheid. In een gemeenschap van gebed en of fer, gedachten en samenvoelen, zal heel onze parochie op Zondag 15 Oogst, op bij zondere wijze al de afwezige parochianen gedenken. Uit het oog, maar niet uit het hartEn daarom sluit iedere fami lie aan bij dezen veilbeteekenenden dag der eenheid, ’s Morgens te 7.15 uur plech tige Mis met algem. Communie en gele- genhëidssermoen. Voor de familieleden van arbeiders in den vreemde wordt een eereplaats voorzien, vooraan in de mid- denbeuk der kerk. ’s Namiddags te 3 uur plechtig Lof met Sermoen en Gebed voor de afwezigen. Door de zorgen van het comité werd een brief naar de afwezigen gezonden, en de familie ontving voor hen een speciaal pakie. WAKKEN FietsongevaL Zekere jongeling Gilb. V. H. kwam des avonds door den regen naar huis gereden. In de Markegemstraat raakte hij het stuur kwijt met zijn regenmantel dichter te willen toehalen. Toen hij er naar snap te om het terug te krijgen, geraakte hij met de linkerhand tusschen de spaken van het voorwiel zoodat de flets daardoor zelf in zijn vaart plots gestremd werd. De jongeling viel ten gronde en moest door aangesnelde toeschouwers uit zijn benarden toestand bevrijd worden: de knapste onder dezen was de renner Mau- rits Meersman. V.P. Werkongeval. Julien Verschuere, Kapellestraat, was werkzaam voor rekening van Vansteen- kiste, schrijnwerker, in het huis van An- dré Van den Poel. Op de tweede verdie ping van dezes magazijnen viel hij bij het weghalen van een deur door een trap opening en kloeg over inwendige kneu zingen en pijnen. Tr" OOSTROOZEBEKE Rollegemkapelle. Gustave Buttenaere, 60 j., stoelenvlechter, ongeh., Menten- hoekstraat 37. Marie Amerlinck, 70 j„ landbouwster, echtg. v. Aloisius Grys- peert. Jan Breydelstr. 27. Huwelijken. Willy Levecke, te Snaas- kerke, met Margareta Declerca, te Ize- gem. Felix De Coninck te Kessel-Loo, met Surmine Steen, te Izegem. Huwelijksafkondigingen. Roger Van- steenkiste, te Roeselare, met Nelly Van- steenkiste, te Izegem. Roger Reynaert met Ivonne Geldof, b. te Izegem. Cy- rille Vanwalleghem met Mariette D’Hondt. b. te Izegem. Jules Dejonghe met Maria Verschatse, b. te Izegem. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 15 Augustus, wordt de Apothekersdienst in onze stad waargeno men door Apotheker LALEMAN, Kasteel straat. Open van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur. SMARTELIJK ONGELUK Op de baan van Sint-Eloois-Winkel naar Izegem, deed zich Maandag namid dag een smartelijk ongeluk voor. W. Schelpe. het tienjarig zoontje van Heer Jozef Schelpe. wonende in den Albrecht- laan alhier, vergezelde zijn oom, voerman R. Devos, op den wagen. Door eep plotse en onverwachte schik werd het jongentje van den wagen geworpen, waarbij het op de baan terecht kwam en door een voor wiel overreden werd. Het deerlijk geha vende kind werd bewusteloos van onder den waeen gehaald en bii hoogdringend heid naar het Gasthuis van Izegem over- o-ebracht. D" p-eneesheer constateerde drie êebroken rib’-cn en andere inwendige kneuzingen. Ziin toestand baart zorgen. EX A TWFNTTTTST A GFN Aan de Katholieke Univérsiteit van Leuven konden onze Izegemsche studen ten dit iaar prachtnrestaties boeken. Respectievelijk behaalden Hr R. Buyse, 5" jaar in de Geneeskun de. onderscheiding; Hr H. Verhamme. 5’ jaar in de Ge neeskunde, voldoening; Hr R. Baes, 5“ jaar in de geneeskunde, voldoening: Hr Carlos Gits, 3° jaar Doctor In de Rechten, grootste onderscheiding: Hr Willy Denys, 3” jaar in Geneeskun de, groote onderscheiding: Hr Julien Valcke, 2“ jaar Geneeskunde, onderscheiding: Hr Maurits Corteville, 2’ jaar Artsenij kunde. onderscheiding: Hr Godfried Werbrouck, 2* jaar Doctor in de Rechten, voldoening. Aan deze studenten, die op dusdanige wijze onze Stad aan de Universiteit ver tegenwoordigen, bieden wij onze beste ge- lukwenschen. PAROCHIEFEEST Ter gelegenheid van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart wordt op de Parochie van Sint Pieter te Izegem, de jaarlijksche ommegang gehouden. Dit intieme feest die van oudsher in voege is, zal dit jaar met niet minder vreugde en opgetogen heid vanwege de Izegemsche jeugd door gaan, dan de vorige jaren. WAARHEEN MORGEN ZONDAG? Cinemanieuws. Zaterdag 14, Zondag 15, Maandag 16 en Dinsdag 17 Augustus. Cinema Palace». Gr. Markt: «Casa nova Trouwteen luimige film. Cinema «Patria», Gr. Markt: Gaspa - roneoprette met Marika Rökk. Cinema PlazaKruisstraat: «Drie Vadems voor Anna met Ilse Werner. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING I Een tweede kostelooze koepokinenting zal plaats hebben op Donderdag 19 Oogst, in het Nat. Werk voor Kinderwelzijn, Pa- pestraat. Iedereen is toegelaten. RIJWIELEN GESTOLEN Zekere Duvivier Laurent, wonende Kortrijkstraat 183, te Ardooie, plaatste eiken dag, vooraleer zich naar zijn werk bij de Firma Dekimpe te begeven, zijn rijwiel in de bergplaats van de herberg Het Dambertbij August Verfaillie. Gentstraat alhier. Toen hij na zijn werk 1 ziin flets meende terug te halen was dit spoorloos verdwenen. 1 Qok Samyn Valeer, wonende Krekel- J straat 154. alhier, werd slachtoffer van zulk een diefstal. Terwijl hij zich naai de bureelen van den Ziekenbond begaf. plaatste hij zijn rijwiel in de gangen van het Gildenhuis. Bij zijn terugkomst stelde hij eveneens vast dat zijn eigendom spoorloos- was verdwenen: Betreffende beide gevallen werd klacht J bij de stedelijke politie ingediend. TARWEHALMEN AFGESNEDEN 'j Onbekenden hebben gedurende den I nacht het tarweveld van landbouwer Ach. - BURGERSTAND van 19 tot 31 Juli 1943. Geboorten. Ryckebosch Marie-CIaire en Hubert, d. en z. v. Georges en Grillet Dina. v. Beselare. Vermaut Lionel, z. v. Gaston en Janssens Mariette, v. wevel gem. Vanacker Ghislain, z. v. Leopold en Parmentler Irma, Rijselstr. 250. Vanaenhende Roger, z. v. Petrus en Pat tyn Leontine, Wervikstr. 377. Dael Alain, z. v. Henri en Vanbiervliet Marie- Antoinette, Bruggestr. 225. Donckels Godfried, z. v. Juhen en Claerbout Noëlla, v. Wevelgem. Dutellie Yolande, d. v. Camiel en Vanhaverbeke Zoé, v. Weevel- gem. Mol Ginette, d. v. Maurice en Luyckx Madeleine, v. Moorsele. Berten Nicole, 4.. v. Roger en Castre Palmyre, Congress»r. 65. Missiaen Cecilia en Rosa, d. v. Werther en Declercq Anna, Kerkstr. 4. Christiaens Gilberte, d. v. Auguste en Serrues Elza, Farkstr. 7. Rogghe Hugo, z. v, Joseph en Bally Ra chel, v. Wevelgem. Debenne Jeannette, d. v. Georges en Seynnaeve Marguerite, v. Wevelgem. Lepée Frans, z, v, Ra phael en Hoet Elza, Koningstr. 2. Roussel Beatrice, d. v. Albert en Vanden- bussche Marie, Stationstr. 84. Ver straete Brigitte, d. v. Maurits en Debeuf Antonia, v. Geluwe. Doom Edith, d. v. Roger en Vanneste Jeanne, Bruggestr. 509. Huwelijksafkondigingen. Vércammen Roger, behangersgast te Sint-Niklaas, en Degezelle Julia, fabriekwerkster te Mee nen. Spinnewyn Emile, aardewerker, en Douchy Marie-Josée, fabriekwerkster, b. te Meenen, Kesteloot Michel, bakker te Meulebeke, en Werbrouck Madeleine, z. b. te Meenen, Dillen Julianus, sta- tionbediende, en Coorman Arlette, haar- kapster, b. te Meenen. Sonneville Syl- veer, betonwerker, en Plets Suzanne, weefster, b. te Meenen. Bogaert Arthur, handelaar te Staden, en Dewachter Mar celine. z. b. te Meenen. Degryse Jules, timmerman, met Lacomte Georgette, fa briekwerkster, b. te Meenen. Biard Roger, landbouwer, en Lannoy Rachel, naaister, b. te Meenen. Verfaillie Ar mand, cinemaoperateur te Meenen, en Masureel Celina, z. b. te Halewijn. Tavernier Eugène, daglooner, en De Witte Jeanne, naaister, b. te Meenen. Lefever Remi, timmermansgast te Meeenen, en Vandewalle Julia, huishoudster te Geluwe. Huwelijken. Malysse Marcel, spinner, en Ducastel Dina, melkventster, b. te Meenen. Reubrecht André, bankbe diende te Komen, en Vanroye- Lucienne, bankbediende te Meenen. Robesyn Konstantijn, bakkersgast te Kortrijk, en Buseyne Maria, meid te Meenen. Proost Josephus, bediende te Weelde, een De- chaene Marcella, z. b. te Meenen. Bol- lengier Roger, vischhandelaar, en Debeuf Georgette, keukenmeid, b. te Meenen. Pynket André, haarkapper, en Krols Agnes, z. b., b. te Meenen. Lesage Jo seph. wever, en Kesteloot Marguerite, fa briekwerkster, b. te Meenen. Souffriau Jozef, fabriekwerker te Mere, en Ver straete Paula, fabriekw. te Meenen. Sterfgevallen. Vantomme Freddy, 11 j„ Biuggep»ort 52. Feys Adrienne. 40 j., HOOGLEDE Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 15 Augustus gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leopold Van- denbrouck, Diksmuidestraat 10, tel. Roe selare 50.20. De apotheek Degrijze, Bruagestraat 41, is open tot 12 uur ’s middags. Melkkoe gestolen. ’s Nachts werd door onbekende dieven een prachtige melkkoe gestolen uit de weide ten nadeele van de Wed. Cyriel De- taevernier, wonende Wulfhoekstraat. De schelmen hadden den draad doorgeknipt om hun buit weg te halen. Door de rijks wacht van Roeselare werd een streng on derzoek ingesteld. GITS Burgerstand. Geboorte. Storme Jenny, d. v. Ro gier en Paula Staelens. Overlijden. Hanseeuw Leonie, 83 j., wed. Casteleyn Aloïs. V.P. Twee geheime stokerijen ontdekt» De rijkswacht had lont geroken, dat bij Van Houttegem Valeer, wijk Hoogteen een geheime stokerij in volle werking was. In gezelschap van de accijnsbedienden van Kortrijk werd overgegaan tot een huiszoeking. Men ontdekte de stokerij, dewelke voorzien was van de modernste instellingen. Zoo werden onder meer een 80 liter zuivere alkohol aangeslagen en tevens alle benoodigheden en machienen. Ook bij Nicolaus Urbain, wonende Steenweg naar Ingelmunster, deden de mannen der rijkswacht en accijnsbedien den een inval in zijn woning. Men vond er eveneens een geheime stokerij en 50 ilter zuivere alkohol, voorts 500 liter welke nog in gisting waren. Alles werd in beslag genomen en ter beschikking gesteld van het gerecht. Belangrijke diefstal. Landbouwer Jozef Allaert, wonende Dentergemstraat alhier, deed zijn rond gang op zijn velden in den vroegen mor gen. Op het roggeveld gekomen, stelde hij met ontsteltenis vast dat dieven er leelijk huis hadden gehouden en van een zeer groote hoeveelheid schooven de aren wa ren afgesneden. MEULEBEKE Goede vangst. Door de Vliegende Rijkswachtbrigade van Roeselare werd alhier bij een land bouwer een groote hoeveelheid afgewerkt vlas, ongeveer 3.600 kgr., aangeslagen, nadat er werd overgegaan tot een gron dige- huiszoeking. Alles werd aangeslagen en plaatselijk Winterhulp-Komité maakt. DIEFSTAL Ook de fabriek van Valère Lefevre, Trakelweg50, kreeg ’s nachts bezoek van dieverj, die zich door inklimming langs het dak toegang tot de fabriek wisten te verschaffen. Er werd een groote hoeveel heid textielwaren gestolen. De Rijkswacht stelde een onderzoek in. DIEFSTAL VAN KUIKENS Bil de Rijkswacht van Roeselare werd klacht ingediend door Pol Hagedoorn. wo nende Wijk Gemeenhof305, Oost- nieuwkerke. dat er ’s nachts 26 jonge kuikens gestolen waren. Deze kuikens za ten opgesloten in een kot, dat ’n weinig afgezonderd in een weide stond. GOUDEN PRIESTERFEEST Zondag 15 Oogst viert de bekende Pater Vansevenant ziin 50-jarig priesterfeest in ’t klooster der E.E. Paters Redemptoristen te Roeselare. Deze 50 jaren bracht de Eerw. Jubilaris bijna geheel door te Roe selare. waar hij door ziin priesterlijke deugden en apostolischen ijver door ieder een bewonderd en geëerbiedigd wordt. Onzegbaar groot is het vele goed, dat P. Vansevenant in zijn priesterloopbaan verricht heeft vooral als biechtvader en prediker van retraiten. Steeds was hij êen voorbeeldig kloosterling en ijverig priester, onvermoeid, steeds bereid. Zelfs nu nog on 81-iarigen ouderdom valt het hem moeilijk te genieten van een rust, die hij zoo ruimschoots verdiend heeft na een 50-jarig werkzaam en ijverig pries ter- en kloosterleven. Op Zondag 15 Oogst wordt de Hoogmis van 9 uur door den Jubilaris zelf opge dragen. De feestrede wordt uitgesproken door den Z. E. Peter Braet. God schenke den beminden Jubilaris nc°’ vele, -rustige en gelukkige jaren te midden van ziin kloosterbroeders. ARBEID EN VREUGDE Op Zondag 22 Oogst wordt door de Unie van Hand- en Geestesarbeiders Arbeid en Vreugde aan de kinderen der Unie leden en de kinderen van de arbeiders die in Duitschland werkzaam zijn, een prachtig kinderfeest aangeboden. Dit zal plaats hebben om 2.30 uur in den Stads schouwburg Patria. Bij deze gelegenheid zal optreden het gekende gezelschap Cirkus zonder t°ntvan Lorejas, met een sterk gevari' >d programma: Bruin tje: de geleerde beer; Toto en Pierlala, twee gedresseerde honden; verder Fria Ned. de beroemde toovenaar; een lustige accordeon-virtuoos. Inkomprijs 1 fr. Vanaf 18 jaar 5 fr. N. L. V. C. SECTOR HANDEL EN DISTRIBUTIE De eerste studiedag gaat door in de bovenzaal van het Stadhuis op Donder dag 19 Oogst. Dagorde Openingswoord door den Heer Van den Poel. Arrondissementssecretaris Roeselare- Tielt. Voorwoord door den Heer Schepens. Provinciaal Secretaris voor West-Vlaan- deren. Om 14 uur: De Hr Helmessen, Direc teur van het Kasregister National Brus sel handelt over het onderwerp: Zijt U een goed handelaar? En uw helpers in de zaak? Gewetensonderzoek. Om 15 uur: De Hr Arnouts, Dienst hoofd Ravitailleering en Distributie. Brussel, spreekt over: Begrijpt U altijd alle rantsoeneeringsmaatregelen, bijv, die betreffende zegel Nr 12? Volledige uitleg. Om 16 uur: De Hr Rosseel. Inspecteur Palmafina, Brugge, geeft nuttige inlich tingen over het onderwerp: Zijt U volle dig vertrouwd met den verkoop van mar- gariné. olie en zeep? Om 17 uur: Hr Degryze, Advokaat, Roe selare. houdt een interessante spreekbeurt over het onderwerp: Kent U de voor- deelen en verplichtingen als handelaar tegenover het handelsrecht? Wii’verwachten dat alle kleinhandelaars in algemeene voedingswaren van deze eenige gelegenheid gebruik zullen maken. Ingang kosteloos. KULTUURLEVEN Zaal VanderMeeren, Waaiberg’ lllg, Tielt. Tentoonstelling der werken der Tielt sche Lieihebbers-Kunstenaars, vanaf 15 tot 29 Oogst e. k. Ingang vrij. Zaal open lederen dag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. Deze tentoonstelling heeft plaats als gevolg aan den Schilderswedstrijd inge richt door den Stedelijken Kultuurdienst. Het spreekt vanzelf dat onze schilders iets puiks voortgebracht hebben en de waardeering van ieder zullen verkrijgen. HULDIGING In zeer intiemen kring hebben de ver- schillênde onderwijskrachten van het kanton Tielt een innige huldiging op touw gezet voor den kantonnalen scnooipozxe- ner de Heer Jozef Roose. Deze stoere West-Vlaamsche en zeer verdienstelijke inspecteur heeit inderdaad de ouderdoms- grens bereikt om afscheid te nemen van net actieve onderwijsleven. Wij kennen ue bescneidenneid van den Heer Roose en zullen daarom geen hooge en lange lof betuigingen houden, alhoewel hij deze wel verdient. Doch willen wij er alleen op wïjz-en dat het ministerieel departe ment hem thans gemachtigd heeft om niettegenstaande het bereiken van den voorzienen leeftijdsgrens toch nog in dienst te blijven tot op het oogenbliK dat er een gspasie plaatsvervanger gevonden wordt. Reeds van in het jaar 1903 is de Heer Roosë in het onderwijs. Hij was achter eenvolgens in dienst te St-Michiels-Brug- ge. vandaar naar Breedene om vervolgens als opziener te Turnhout overgeplaatst te worden, vanwaar hij in September 1928 naar net kanton Tielt kwam waar hij dan ook gebleven is. De onderwijskrachten uit zijn gebied hebben het niet laten gebeuren dat zijn afscheid aan het actieve onderwijs zon der huldiging zou gebeuren en heboen dit dan ook voltallig gedaan op Zaterdag laatst in de feestzaal van het College te Tielt. Tijdens een plechtige akademische zitting wérd aan den Heer Opziener een blijvende herinnering aangeboden en wer den verschillende toespraken gehouden. Gezien den internen aard echter van deze huldiging kan hiervan geen verder relaas gegeven worden. Wij wenschen den Heer Roose hartelijk geluk met zijn vele verdienstelijke jaren als inspecteur. AUTOBOTSING Aan den hoek van de Hoogstraat op de Marktplaats kwam het even na 6 uur tot e;ne botsing tusschen de vrachtwagen van de Brouwerij Edmond Bekaert van Torhout en een bestelwagen der Spoor wegmaatschappij uit Brussel. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het glip- p-n van den bestelwagen, welke aldus op de linkerkant terecht kwam. Deze wagen bekwam zware averij en moest wegge sleept worden. Slachtoffers zijn er echter niet te betreuren. Het noodige proces verbaal van het gebeurde werd opge- ma.akt. PIANOS Te koop: verscheidene schoo- 1 inn ne Qkkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. Verg. R. C. SS6/24. INGELMUNSTER De Politiecommis saris op zwijntjesjacht. Uit verschillende gegevens en geruch ten was het onzen politiecommissaris ge bleken, dat het 'boerengeweten alles be halve zuiver was in kwestie verplichte aangifte van zwijntjes. Hij stelde daar om eens een ernstig onderzoek in, dat tot verrassende resultaten leidde. Bij Sabbe Cyriel, landbouwer, Zuid- straat 4, werd één big in beslag genomen wegens niet-aangifte. Deze meende zich te kunnen dekken met de verontschuldi ging, dat hij met zijn rantsoen niet kon toekomen. Als de boeren nog niet toeko men, dan zijn wij wel te beklagen. Bij Leonie Buyse, Keirselaarstraat, werd een big van ongeveer 25 kilo aan geslagen. Bij de Wed. Verstraete Constant wa ren er van de 8 biggens 4 niet aangegeven. Landbouwer Emiel Tack, Zusterstraat 1, had twee zwijntjes zitten van ongeveer 40 kilo. Het eerste had hij vergeten aan te geven, het tweede was wel aangegeven. Deleersnijder Honoré, landbouwer, Kre kelstraat 4, had een varkentje gekocht zonder aankoopsvergunning en vergeten aan te geven. Desimpelaere Leopold. Oostroozebeke- straat 165, had een zwijnenmoeder niet aangegeven. Dé kinders Baeckelandt, Vuilputstraat 6, hadden twee biggen van ongeveer 40 kilo zonder vergunning aangekocht en niet aangegeven. Vanneste Henri, Naaipanderstraat, ver ontschuldigde zich niet van zijn rantsoen te kunnen leven en had daarom één van de twéé biggen niet aangegeven. Diefstallen. Bij Maria Bruneel, landbouwster, Liisbrugstraat 32. werden van 20 schoo ven de aren afgesneden. Bij Robert Vanneste, landbouwer, Kweekstraat 20, werden 30 40 schooven totaal gestolen. Een streng onderzoek werd Ingesteld. Brand. Op het onverwachts brak brand uit in het bakhuis der herberg Het Grootje gelegen Wijk Nieuwenhovealhier, en toebehoorende aan Cyriel Taelman. Een groote hoeveelheid alaam en gerieven gingen in de vlammen op. De schade is door verzekering gedekt. De oorzaak is niet gekend. Een onderzoek werd inge steld, DEERLIJK Zeldzaamheid. Zondag namiddag waren ter herberg De Os vier personen aan het kaarten gewoon bieden toen de 67-j'arige Bekaert Alfons midden het spel eensslags met zijne 8 kaarten vier mariagen kreeg en zoo ineens den boom won. De 70-jarige medespeler Vereecke Alfons, gepension- neerd briefdrager, verklaarde dat hij zulks bij zulk kaartspel nog nooit had weten voorkomen. Het mag dus wel als eene zeldzaamheid vermeld worden. Hoefslag. De 40-jarige paardengeleider Vancau- wenberghe N., werkzaam bij den Hr A. Benoit, vlasnijveraar, was aan het aan- snannen van een koppel paarden. Ge plaagd door de vliegen gaf een der die ren opeens een hevige hoefslag en trof de geleider aan het hoofd waarbij hij be wusteloos en bloedend ten grond bleef liggen. Het slachtoffer, dat een gapende wonde aan het voorhoofd droeg, werd spoedig naar eene kliniek overgebracht. Zijn toestand is geruststellend. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jeannine Corbanie. ucüw. «e-. Maria-Louiza Vandewiele. - Rafaël De- 22. Bernadette Thermote, Reepkaai 7a, caoooter. Adolf-Jan Ve._ruysse. Ëiik - Balcaen. Sterfgevallen. Ivo Van Wymelbeke, 61 j. Gentiel Nuyttens. 40 j. Huwelijken. Octaaf Demeulemeester en Madeleine Demeyer. Robert De- leershyder en Marie-Madeleine Goes- saert. Marcel Faumaen en Nelly De- pestele. Gerard Delobelle en Jeannette Vandecasteele (Deerlijk). Fernand Bouckaert met Klara Avet (Ingoolgem). Koe gestolen. 's Nachts werd de hofstede van de Kin ders Vercaemst, wonende Wijk Nieu wenhove door onbekende dieven be zocht. Uit de stallingen werd een mooie melkkoe losgemaakt en medegenomen. De plaatselijke rijkswachters stelden ter plaatse een eerste onderzoek in. BURGERSTAND Geboorten. Michel Depreitere, z. v. Gerard en Maria Jacobs, Ardooie. An nie Vroman, d. v. Hector en Martha Van de Velde, Vlietmansir. 14b. Erik Win dels, z. v. Michaël en Ivonna Tytgat. Ar- dooiestraat 65. Bérénice Vermeersch. cl. v. Marcel en Marguerite Maertens, Nederweg 147. Frans Demyttenaere, z. v. Gerard en Maria Verhuist, bendelede. Anne Sintobin, d. v. Jules en Magda lena Sintobin, Vandenbogaerdelaan 28. Magda Desimpel, d. v. Marcellus en Maria Rebry, Heybrugstr. 14. Ginette Soetaert» d. v. Hubert en Maria Naert. BURGERSTAND van 5 tot 12 Augustus 1943. Huwelijksafkondigingen. Roger Van- steenklste, mekanieker te Roeselare, met Nglly Vansteenkiste, z. b. te Izegem. Amand Denijs, betonondernemer te Izegem, wed. Adèle Hochepled. met Maria Vanhöor- ne, z. b. te Roeselare. Michel Degryse, wever, met Magdalena Dubois, spoelster, bei den te Roeselare. Marcel Defour, ijzergle- tersgast, met Sldonia Verfaillie. dienstmeid, beiden te Roeselare. Gilbert Deckmyn, stempelmaker, met Gabriella Vancoillie, z. b., beiden te Roeselare. Paul Dochy, apothe ker, met Maria Bettens, z. b., beiden te Roe selare. Rogier Vandenbroeck, beroepsmi-, litair, met Simonne Vancompernolle, naais ter, beiden te Roeselare. Camiel Nowé. voerman, met Albertlne Dutry, naaister, bei den te Roeselare. Oscar Bossuyt, vodden koopman, met Maria-Louisa Herreman, fa briekw., beiden te Roeselare. Huwelijken. Frank Vander Paelt, staats bediende. met Julia Loosvelt, z. b., belden te Roeselare. Tibeer Vanhecke, autogelei- der, met Maria-Magdalena Mortier, z. b., bel den te Roeselare. Joseph Kerrebrouck, raekanlekwerker, met Marla-Josephlna Nuyt tens, dagloonster, beiden te Roeselare. Geboorten. René Pillen, z ,v. Valeer en Martha Deloof, Meulebekestr. 10. Gaston Verhelst, z. v. Louis en Elza Bergeman, Mei- boomlaan 7. Rosa Rapol, d. v. Maurits en Paula Roseel, Koornstr. 105. Liliana Sae- lens, d. v. Gerard en Irène Beeckaert, Sint- Jozefstr. 40. Annie Dumont, d. v. Theo- door en Sara Messelis, Groote Markt 20. Magdalena Boudry, d. v. Jeroom en Maria Vanderheere, Zuidmolenstr. 183. Arlette Cornaer, d. v. Juul en Margareta Vyvey, v. Staden. Franz Noseda, z. v. Alfons en Joanna Mossiat, Jan Mahieustr. 24. Do- lorès Bouckenooghe, d. v. Albert en Hono- rina Pieters, G. Krekelstr. 43. Mariette Moerman, d. v. Juul en Gabrielle Verstraete, Groenestr. 9. Maurits Vermeulen, z. v. Juul en Maria Leenknegt, v. Westroozebeke. Luc Verstraete, z. v. Juul en Laura Egger- mont, v. Beveren. Rita Vanhee, d. v. Marcel en Albertine Dedeyne, Rumbekestr. 3. Odette Labeeuw, d. v. Jozef en Alfonsina Vandenbroucke, v. Rumbeke. Monique Vandenbroucke, d. v. Omer en Zoé Depuydt, «DE VLAG o-AKTIVITEIT Sedert Maandag jl. werd in de -«-De Vlas haard Bruggestraat 39, een bestendig secre tariaat van de De Vlaggeopend. In afwachting dat cr een bestendige secre taris aangesteld wordt is het secretariaat thans toegankelijk lederen Maandag, Woensdag en Vrijdagavond van 7 tot 9 uur. Iedereen kan zich tót het secretariaat wenden om inlichtin gen te bekomen. IJZERBEDEVAARTHERDENKING Meenen, dank zij V. O. S., zet op 22 Augus tus e. k. een grootsche herdenkingsplechtig- 'beld op touw in het aloude V. u. S.-Iokaal Bamskapelie Rljselstraat. Een .spreek- en zangkoor van het Verbond V. O. S zal optreden; alles wordt efgestemd op het officieel scenario. Als spreker zal op treden, kameraad Hilaire Lecouire, distrikls- leider van V. O. S. De herdenkingsplechtigheid begint te 5 uur zeer stipt-, gezien alles hier gaat bulten gelijk welke politieke strekking, zijn wij verzekerd dat er een groote opkomst zal zijn. Toegangskaarten zijn te bekomen bij de be stuursleden van V. o. S. en wel bij Noreille Raymond, Brutsaert Julien, Cosyns Victor, Van Keirsbilck Julien en Lecouire Hilaire. GROOTE ATHLETIEKMEETING Op Zondag 22 Augustus, te 11.30 uur, heeft er op het- sportterrein van Sportingclub Mce- nen (Kortrijkstraat) een groot atületiekfeest plaats van de beroepsgroepeeringen, waaraan deelnemen ondermeer: de Stadsdiensten, het personeel van Gazelec en dat van du Laml- noirs de Thimeon. Volgende nummers staan op het program ma: ioopen 100 m., 400 in., 800 m. en 1500 ml; verspringen, hoogspringen, gewlchtwerpeu, koordtrekken en de 4 maal 200 meters aflos sing. Verder voor de veteranen boven dé 4o Jaar: de 100 en dé 300 meters. BURGERSTAND ■ran 29 Juli tot 5 Augustus 1943. Geboorten. Roger Vercruysse, Reep kaai 7a, (v. Harelbeke). Jacques Tyt- gat. frt-Denijsstr. 122. Wiefried Hol voet. Lcofstr. 43 (v. Marke). Mariene Sandra, Stasegemstr. 31. Katheline De vos. Docrniksteenweg 194. Erik Ronse, Budartr. 30 (v. Harelbeke). Monique Deleu. Goedendaglaan 94. Nora Schuy- ten. Roeland Saverystr. 28. Mare Vin- quier. Loofstr. 43 (v. Lauwe). Gerard Vandenbogaerde. Loofstr. 43 (v. Vichte). Renée Verschaeve, Markestcenweg 42. Joseph Van Iseghem, Loofstr. 43 (v. Deerlijk)'. Chantal Lopufier, Loofstr. 43 (v. Herzeeuw). Gerda Lauwers, Loof- straat 43 <v. Heule). Rosanne De Ca- luwe, Veldstr. 145. Monique Verhenne, Elisabeth!aan 22. Jeannine Merller, Loofstr. 43 (v. Zwevegem). Philippe De Beir. Arteveldelaan 14. Mare Vanbier vliet Beverlaai 14a. Freddy Vlaeminck. Zwevegemstr. 180. Christine Viaene, Vlasblcemstr. 31. Donald Maelfalt. Reepkaai 7a (v. Kuurne). Christine Verscheure. Kapel ter Bede 33. Paul Ovaere, Budastr. 30 (v. Heule), Marie Jacques. Loofstr. 43 (v. Marke). Jean Beheydt. Reepkaai 7a (v. Heule). Ro land Lefevre. Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Hubert Melsens. Loofstr. 43 (v. Kuur ne). Franqoise De Roeck, Oudenaarde- steenwe-p 223. Huwelijksaankondigingen. Rogier Vereecke. maatschappelijk assistent, Veld- straat 117. en Marie Talpaert, regente te Deinze. Andreas Verscheure, cement- b? werker te Heule, en Emma Dermaux, dienstmeid te Heule, voorh. te Kortrijk. Andreas Degroote. boekhouder. Pluim- straat 1. en Joanna Termote, z. b„ Heule- steenweg 2. Roger Vandendaele, kleer maker te Nukerke, en Rita Vercruysse, z b.. Groote Kripg 5. Pierre Lavens, magazijnier te Harelbeke, en Georgetta Callens, dienstmeid, A. Goethalslaan 1. Huwelijken. Achille Adam, auto- stuurder te Moeskroen, en Herna Corselis, z. b.. Pottelberg é?7. Prosper Vanslem- ii'ouck. schilder. Groeningebeluik 16, en Florida Toye, stopster, Kapelstr. 57. Albrecht Moerman, bediende, Goeden- claglaan 73. en Ivonna Deman, borduur ster. Volksplaats 59. Leo De Nil, tim merman, Gentsteenweg 1, en Elisabeth Verschoore. houtbewerkster, Walle 86. Remi Vanhes. handelsreiziger te Meenen, en Eleonora D’hert, z. b.. Walle 177. Eddie Scheers, scheikundige. Goedendag laan 14. en Marcella Demulder, bediende, Oudenaardesteenweg 45. Marcel Chiers, werktuigkundige, Hugo Verriestlaan 83, en Denisa Lannoo, strijkster. Damkaal 7. Joseph De Brabandere, radiotechnicus tr Wevelgem, en Maria Dewilde, z. b., Pa- leisstraat 12. Overlijdens. Julien Deconinck, 41 J., landarbeider, wed. v. Angèle Matton, v. Kooieem. Marie Retsin, 87 j... wed. v. Henri Himpe. Pottelberg 1. Albert Vel- ghe.. 41 j. betonwerker, wed. v. Cesarine Depaepe, v. Rollegem. Jozef Creupe- land 34 1.. onderpastoor, v» Zwevegem. Elodia Catieauw. 79 j.. kloosterlinge, Voorstr. 48. Frans Maerevoot. 44 .1., handelsreiziger. echtg. v. Maria Honoré, Louis Verweestr. 3. Gustave Van Craeynest, 81 j.. echtg. v. Celine Jonck- heer. Hoos Mosscherdreef 43. Henrl Desmet. 59 j.. fabriekwerker, echtg. v. Romanie Leenknegt, v. Harelbeke. Maurits Vandenberghe, 52 j.. z. b., Pot telberg 32. Medard De Clercq, 67 j., cementfabrikant. echtg. v. Leonia Alle- meerseh. v’oterijstr. 1. Delphine Ver- ciuysse. 8& i., wed. v. Louis Volbracht, Beverlaai 49. Maria Declercq. 67 j., echt", v. Pieten Deryckere, Veldstr. 133. Magdalena Carlier. 37 j.. z. b.. wed. v. Rapham Lambrecht, Izegemstr. 29. Van 5 tot 12 Augustus 1943. Geboorten.^— Magda Letqt, Congoweg (v. Guflegem). Hendrik Van 'Lancker, Boudewijn Negenlaan 1. Pieter Bos suyt. Loofstr. 43 (v. Wielsbeke). Willy Aelvoet, Budastr. 30 (v. Gijzelbrechte- gem). Marie Vandorpe. Abdijkaai 6. Paulette Süys, Loofstr. 43 (v. St-Denijs). John Avet. Budastr. 30 (v. Deerlijk). John Dewaele, IJzerweglaan 5. Joan Dela Croix. Jan Breydellaan 17. Roger Rogier, Veemarkt 58. Michel Faillie, Loofstr. 43 (v. Harelbeke). Mare De- greve. Wandeling der Engelschen 6. Mare Vansansbeke, Budastr. 30 (v. Kuur ne). Gérv Dewitte. Reepkaai 7a (v. Harelbeke)...Christine Gheskiere, Bu dastr. 30 i v. Kuurne). Theodora Van- depeene. Heulesteenweg 71. Christine Denypfere. Budastr. 30 (v. Kuurne). Christian Libbrecht, Loofstr. 43 (v. Zwe vegem i. Eric Everaerd, Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Ginette Ryckoort, Bruggesteenweg 51. Mare Vermeulen, Budastr. 30 (v. Moorsele). Frans Voet, Budastr. 30 (v. Kaster). John Gadey- nc, Spinnerijkaai 7. Jacques Vanhout- te. Reepkaai 7a (v. Kuurne). Catherine Delen. Condédreef 9b. Roland Toye, Reepkaai 7a (v. Heule). Rudy Roosen- boom. Markesteenweg 3. Lucie Vander- haeghen. Budastr. 30 (v. Ingooigem). Huwelijksaankondigingen. Arnold Deprez, rijkswachter te Brussel, voorh. te Kortrijk, en Zulma Deleersnyder, huis- werkster te St-Eloois-Vijve. Albert De Clerck. advokaat te Kortri.jk, en Marie De Brabandere, z. b. te Bavikhove. Julien Furniere, fabriekwerker te Harel beke. en Erna De Jonghe, houtbewerkster, St-Denijsstr. 89. Omer Dheedens, bediende, 't Hooge 68, ten Marguerite Vandersteegere, naaister, ’t Hooge 40. Huwelijken. Albrecht Leuridan, ad- vokaat. Edmond De Praeterestr. 3, en Marie Me'rsseman, z. b.. Jan Breydellaan huishoudster, echtg. Vandevenne Marcel, v. leper. Belpeer Aloisius, 75 j., wagen maker, echtg. Debacker Maria-Theresia, Wahisstr. 82. Lahousse Zulma, 63 j., z. b., echtg. Verfaille Alphonse, Rekkem- str 61. Gheysen Petrus, 83 j., herber gier, echtg. Pynaert Amelia, Bruggestr. 94, D’Haene Annie, 9 m., v. Kortrijk. Vandemalle Marie, 87 j., z. b., wed. De gezelle Ivo, Volsklaan 300. Buyck Ma thilde, 72 j., z. b., ongeh., Kortrijkstr. 477. Kindt Johnny, 4 m.. Kon. Prmsstr. 19. Melaerts Emiel, 45 j.J timmerman, echtg. Devolder Emma, v.Kortrijk. Piepers Theodore, 82 j., z. b„ echtg. Debis- schop Marie-Thérèse, Vlamingenstr. 81. TABAKDIEFSTAL Onbekenden hebben tijdens den nacht zich toegang weten te verschaffen tot de tabakdrogerij van den landbouwer Paul Waignien, Bruggepoort, en hebben er een belangrijke hoeveelheid tabakbladeren ge stolen. De Rijkswacht die van het gebeur de op de hoogte gesteld werd, heeft een onderzoek ingesteld. EERLIJKE DAAD Mejuffer Madeleine Rosselle, gehuis vest Groote Markt 9 te Meenen, heeft al hier een waardevolle damesarmband ge vonden. en hiervan aangifte gedaan op het politiekommissariaat waardoor de rechtmatige eigenares haar eigendom kon terug bekomen. VERKEERSONGEVAL Aan het kruispunt der Wervik- en Kroopstraten werd de bakfiets van Michel Provost, melkventer, gehuisvest Leegweg 88 te Meenen, aangereden door het ge span van Prosper Verbeke uit Kortrijk, gemend door Jozef Wyfiels. Verschillende melkkruiken werden uit de bakfiets ge slingerd, met het gevolg dat een belang rijks hoeveelheid melk verloren gegaan is. DIEFSTAL VAN EEN DEKZEIL Ten nadeele van den landbouwer Sa myn, gehuisvest aan den Basse-Flandre, werd een dekzeil, dat o>het land open gespreid was, gestolen. ROOD-KRUIS VAN BEELGIE PLAATSELIJKE AFDEELÏNG MEENEN Leergangen voor Ambulanciers en Ambulanciersters. Op Zondag 5 September 1943 beginnen de leergangen van het Roode-Kruis jaar 1943. Deze leergangen zijn kosteloos. Meis jes en jongelingen vanaf 17 jaar die zich willen bekwamen om in geval van nood hunne beproefde medeburgers, met ken nis en vaardigheid, menschlievend te kun nen. ten dienste staan en tevens begeeren grondige kennis op te doen van huise lijke-, volks- en maatsschappelijke ge zondheidsleer, worden verwacht in de lo kalen van het Roode-Kruis, Rljselstraat 80, op 5 September, om 11 uur voormid dag. Jongeren, sluit aan bij de groote edel moedige Roode-Kruis beweging. Inschrijvingen alle weekdagen bij Heer P. easier. Voorzitter, 80 Rijselstraat, Mee nen: bij Heer Dr. Joseph Raveschot, 59b Bruggestraat, Meenen. Zie vervolg hieraevea», 40. Celestijn De Coninck, autostuurder te Brussel, en Germaine Leemans, foor- reiziegter, Tuinstr. 14. Marcel Lapiere, kolenhandelaar te Bissegem. en Maria Varassche. naaister. Meenensteenweg 143. Jacques Tombeux. handelaar, Groote Markt 37. en Cecilia Vandeleene. z. b., Lang? Steenstr. 22. Vital Six, hande laar te Brussel (St-Jans-Molenbeek) en Jeanne Merlin. Vandenpeereboomlaan 49. Gerard Wyffels. vlaswerker te Bisse gem. en Margaretha Tremerie, herber gierster. Kapelstraat 15. Overlijdens. Francoise De Roeck, 1 d.. Oudenaardesteenweg 223. Jéróme Surmont, 23 j., v. Rumbeke. Juliana Vervaeke. 45 j., z. b., echtg. v. Edmond Verschelde, Proosdijstr. 8. Alicia Bet tens. 42 j., z. b., wed. v Maurits Calle waert. Bruggesteenweg 173. Alida De- schuymere. 67 .1.. z. b.. echtg. v. Juliaan Leenaert. Fdgard Tineilaan 8. Arthur Vande W*ele. 78 .1.. echtg. v. Maria Du- mortier, Doomikwljkstraat 50. VAN ALLES WAT Moedige redding. Omstreeks 6 uur ’s avonds was Jacques Perez uit Waasten, aan ’t roeien on de vaart Kortrijk-Bossuit. Het bootje kan telde om. Perez, die niet, kon zwemmen, was de verdrinking nabii. toen de 16- farige Jacaues Flamant. wonende ifoor- uft’an«•straat, lid van de K. Z. B.. gar-rah gekleed in ’t water sprong en den Jon geling van een gewissen dood redde. Van rijdende tram gevallen. Gérard Deblon. die de tram Kortrijk- Deerlijk wilde nemen en vooraf zijnkind op het balkon had geplaatst, deed een val toen de tram zich reeds in beweging had gezet en hij er op zijn beurt wou op springen. De man werd gewond aan het gelaat en het been en moest ter verple ging naar het heelkundig gesticht van het H. Hart worden overgebracht. Zijn toestand is geruststellend. t z.» werden door de Rijkswacht van Lede- GEWESTBOND ROESELARE TIELT VIERDE ZIJN VIJFJARIG BESTAAN TE ROESELARE OP ZONDAG 8 AUG. Buitengewone Feestvergadering. Hevige winden noch dreigende regen buien konden beletten, dat Gewestbond Roeselare-Tielt van het Davidsfonds op Zondag 8 Augustus, met bijval en brio in de gastvrije Rodenbachstede, zijn vijfja rig bestaan zou vieren. Hier was ook re den te over, om zelfs nog in vollen oor logstijd feest te vieren, want in dit op vallend aktieve Gewest werd er In de laatste 5 jaar, heel wat afgewerkt aan kultureelen arbeid! En dat met offervaar digheid en volksliefde! Tegen 3 uur liep de ruime feestzaal Patria effen vol, en Hr Jules Coel, ge- westvoorzitter, verwelkomde dan ook zeer hartelijk de talrijke afgevaardigden uit deze 19 vertegenwoordigde Davidsfonds- afdeelingen: Emelgem, Hooglede, Hout hulst, Ingelmunster. Izegem. Koolskamp, Oekene, Ooigem, Oostroozebeke, Roese lare. Rollegemkapelle. Rumbeke, Ruisele- de, Sint-Eloois-Winkel, Staden, Westroo zebeke, Wielsbeke, Wingene en Zwevezele. Tevens hing hij een klaar beeld op van den blijden bloei en den gestadigen groei in dit gewest én on gebied van leden aantal én op gebied van kultureele bedrij vigheid. De aktie voor de verspreiding der 1eu?dboeken van het Davidsfonds mag heeten: het succes van het jaar. Bij het eerste optreden al van het zoo gunstig gekend Antwerpsch voordracht- kwartet, moesten de aanwezigen getuigen, dat alle nummers in de puntjes verzorgd waren, en zoo fijn en talentvol werden voorgedragen. De Hr Rem! Braeckevelt. gewestsekre- taris. huldigde daarna op treffende wiize al de bekroonde leerlingen, die in 1943 meededen aan den prijskamp in Neder- landsch Opstel. Jaar op jaar winnen deze prijskampen aan belangstelling en suc ces: 14 afdeelingen met 195 jongens en 112 meisjes in eerste reeks namen er nu deel aan. De gewestelijke laureaten voor 1943 zijn: Cleppe Frans (Ruiselede) en Van Duynslaeger Paula (Wingene) met 91 punten op 100: ze werden recht harte lijk gefeliciteerd en de 76 deelnemers, die minstens 80 t. h. van de punten behaal den. ontvingen een waardevol boek. Na de poos werd de heerlijke Bood- 1 schap uit Leuvenvan de hand van Hr E. Amter, voorgedragen door Hr Gaspar Vanassche, gewestbond Kortrijk. Bij ge legenheid dezer Lustrumviering van Ge westbond R.-T. werd een welverdiende hulde gebracht aan heel het gewestbe- stuur. dat inzake Davidsfondswerking, waarlijk ontembaar schijnt! Zegezeker en beslist legt Gewestbond R.-T. zijn taak in de volksche kultuurbeweging ten uit voer: straks zullen we nog méér van hem hooren! Hij zal. met de hulp van Hier boven. VOLHARDEN! Daarna zette het A. V. Kw. zijn Wan deling doorheen de Vier Jaargetijden met stijgenden bijval voort. Met de uit beelding van Marcia funebre een suc cesnummer! besloot het zijn onverge telijk optreden. Het was weerom Hr R. Braeckevelt. die e-n hoogbezield en geestdriftig slotwoord uitsprak. In passende bewoording dankte hij terdege én de vele afgevaardigden én de talrijke aanwezigen én afdeelihg Roe selare. om hun belangstelling, steun en medehuln. De toekomst straalt voor ons! Het D. F. staat in de gunst van ons Volk! Bezield door werklust, durf en vertrou wen begint Gewestbond Roeselare-Tielt zijn zesde jaar. Goed heil dan! BOTSING Vrijdagavond rond 6 uur kwam zekere Blomme uit Roeselare, met zijn moto uit de leperstraat gereden en wilde bij Café Controlede Zuidstraat indraaien. Juist on dat moment passeerde er door de Zuid straat een auto zonder een waarschu- wingssein te geven. Een aanrijding was onverrniidelijk. De moto werd tegen het gaanpacf geslingerd en zoo deerlijk ge havend, dat hij totaal onbruikbaar was. Blomme werd in het aangezicht gekwetst, doch kon na een kleine verzorging huis waarts keeren. Hij mocht van geluk spre ken, dat alles zoo goed afgelocpen was. GESLAAGD Juffrouw Juliette Ollivier, Meenen- steenweg Roeselare, heeft in de Normaal school van de Dames van de H. Familie te Tielt. met onderscheiding het examen afgelegd van Wetenschappelijk Regentes. Onze hartelijke gelukwenschen. ADRIAEN WILLAERTKOOR Na een korte rustpoos zal het Adriaen Willaertkoor deze week haar repetities weer hervatten. Dit is het eenige gemengd koor, dat Roeselare op het oogenblik bezit. WINTERHULP De lang gekoesterde wensch van onzën ijverigsn Winterhulp-Secretaris, de Heer Saint Martin, is dan toch ten laatste in vervulling gegaan. Eindelijk heeft hij de beschikking gekregen over een vitrine om een nsrmanente propaganda-stand in te richten voor Winterhulp, nl. tegenover het Postkantoor in de Öoststraat. Ieder een kan daar iets nuttigs koopen, zooals: potlooden. lucifers, vloeipapier, postkaar ten, kalenders, enz. De opbrengsten zijn voor Winterhulp Roeselare. Op deze wijze steunt men Winterhulp, terwijl men in ruil voor zijn gift een nuttig artikel ont vangt. We moeten ook opmerken dat de plaatselijke opbrengst van den verkoop van de loten der Provinciale Tombola ge heel ten voordeel? komt van het plaatee- lijk Winterhulp comité. BELANGRIJKE VOORDRACHT Dr Henskens, oorlogsberichtgever bij de Wapen SS, komt na een lange frontinzet in verlof. Op Maandag 16 Oogst zal hij om 20 uur, in de bovenzaal van het stad huis, komen vertellen over hetgeen hij zooal aan het front gezien en beleefd heeft. GEWESTELIJKE BRANDWEEROEFE- NING TE ROESELARE Op Zondag 8 Oogst had 's namiddags om 3 uur een zeer interessante en leerza me oefening plaats van de brandweer korpsen van het Gewestelijk Centrum Roeselare. Deze oefening had plaats aan de fabriek L. Tant bij de Kleine Bassin. Behalve het volledig Pompierskorps ver leenden ook hun medewerking de korp sen van Zwevezele, Ardooie, Lichtervelde, Hooglede, Passchendale, Rumbeke en Moorslede. Deze vereenigde korpsen wer den voor een zeer zware opgave geplaatst. Op zeker moment werd de gefingeerde brand in de fabriek bestreden met niel’ minder dan 35 slangen. Door een vlotten de brug werden de slangen der pompen over de 37 m. breede Bassin naar den overkant gebracht: dit was een pracht stuk werk van onze sapeurs. Het korps van Roeselare voerde ten slotte een de monstratie uit op het water met hun pilootlans cm aan te toonen. hoe een olie- of e§sencebrand op het water moet be streden worden. Het was een prachtige exhibitie, die zeer ordelijk en methodisch verliep. De moeilijke opgave werd tot volle bevrediging van de aanwezige persoon lijkheden volbracht. Voor deze oefening bestond een zeer groote belangstelling. Onder de aanwezi gen bemerkten we op: Burgemeester De- moen. Schepen Lefevre, Inspecteur De- busschere, Brandmeester Bral van Izegem, de verschillende officieren der respectie velijke korpsen en verder ook verschil lende industrieelen. Ieder was vol bewondering over de tuchtvolle, zelfzekere, ordelijke wijze waarop de bevelen werden gegeven en uitgevoerd, waardoor weerom bewezen werd, dat de brandweerkorpsen van het Gewestelijk Centrum Roeselare ten volle voor hun zware taak berekend zijn. CONTROLEDIENSTEN De Vliegende Brigade van de Controle diensten Roeselare zijn nog steeds bezig een strenge controle uit te oefenen op de niet-aangeysven zwijntjes. Dat dit wer kelijk noodig is, blij'kt wel uit het feit, dat er reeds meer dan zestig niet aange- geveu zwijntjes aangeslagen werden. AANGESLAGEN Zekere Windels Arthur' uit Emelgem vervoerde 29 kilo tabak op zijn velo zon der vervoerbewijs. Door de Rijkswacht van Roeselare werden tabak en velo te Oekene aangeslagen. DIEFSTAL Bij Vandekerckhoven Emiel, wonende Vierwegstraat 86, werden ’s nachts niet minder dan 200 struiken aardappelen ge stolen, De dieven schijnen nog al haastig geweest te zijn, want een deel der aard appelen lag nog ter plaatse. KANSSPELEN Door de Rijkswacht van Roeselare werd een zekere Windels Cyriel op den koers te Ledegem gesnapt, terwijl hij bezig was een kansspel uit te baten. DIEFSTAL VAN EEN PAARD Drie kerels uit Roeselare trokken er met zakken op uit om langs den Trakelweg kolen te gaan stelen. Gekomen bij de fa briek Valère Lefevre, Trakelweg o9. za gen zij daar in de weide een paard staan, toebehoorende aan Lefevre, wonende in de Spinnerstraat. Deze buit lokte hen nog meer aan dan de kolen. Zij knipten den draad door en trokken met hét paard weg. Zij trachtten het in Ledegem te ver- kcopen. doch daar dit voor hen geen alle- daai'.scli werk was. trokken zij de aan- daciït van de Rijkswacht en verwekten door hun onzekere handelwijze achter docht bij dengene. aan wien zij het te koop aanboden. Bovendien bleek nog, dat hun identiteitskaarten vervalscht waren. v. Ledegem. Christiana Acx, d. v. Eeon en Martha Baele, Trakelweg 82. Rosa Vancauwenberghe, d. v. Georges en Maria Pattyn. v. Beveren. Sterfgevallen. Martha Callebert, 40 J., z. b., ongeh., Tolienaereplein 11. Hendrik Werbrouck, 31 j., schlldersgast, echtg. v. Augusta Vanexe, Handboogstr. 30. Elodia Dubols, 83 j., z. b., wed. v. Leonard Ver- falllle. Wllgenstr. 18, Julia Demoor, 73 j., dienstmeid, ongeh., Statledreef 26. Maria Vercruysse. 29 j.. z. b., echtg. v. Robrecht Degryse, St-Eloolstr. 5. Augusta Meule- brouck, 70 j., z. b., echtg. v. Louis Ver cruysse, v. Brugge. Arnold Vandeputte, 2 m., z. v. Valeer en Maria Dëconynck. v. Woumen. Désiré Tuytten, 43 1., Ijzer- blnder, echtg, v. Albertlne Thys, Hooglede- steenweg 140. Laura Vancollle. 36 j., z. b., echtg. v. Gaston Blondeel, Vljfwegenstr. 167. GENEESKUNDIGEN DIENST on Zondag 15 Augustus 1943. DOKTERDIENSTEN 1. H. Dr Ach. Gheklere, Noordstraat. 2. H. Dr Willy Hostens, Ardooiestw. 22. APOTHEEKDIENST Heer Thvbergheln, Öoststraat 20. TAXIDIENSTEN: Heer Camiel Yssers, Herdersstraat 96. TAXIVOERDERS DER WEEK 1. H. Odlel Ide-Vercruysse, St-Michlelsstr. 25. 2. H. Nestor Wauters, Spanfestraat 98. 3. H. Gustaaf Verstraete, Hof v. ’tHenneken, KUNSTAVOND Door de A. T. C. in samenwerking met de Roeselaarsche Volksconcerten werd er on Dinsdag 10 Oogst in de Feestzaal van het Stadhuis een. buitengewone kunst avond gegeven. Een avond met Antoon Vanderplaetse, declamator, en Henrl Degryse. pianist, priis virtuositeit 1943; een avond met een select nubliek, luisterstil in gespannen aandacht tot het einde: een avond vol schitterende schoonheid en heerlijk kunstgenot, zooals wij er maar zelden een beleefden. Er waren nlaatsen te kort; voor dergelijke uitvoeringen een unicum te Roeselare. Moedige redding-. De 17-jarige Rondelez, uit Eernegem, was op het punt te verdrinken. Op zijn hulpgeroep kwam Gilbert Markus en Cy- riel Rosseeuw den drenkeling ter hulp en wisten dezen aan wal te brengen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Frank Wybo, z. v. Albert en Josephina Verbeke. Nicole Carpen tier, d. v. Prosper en Yvonna Lievens. Ronny Vermeersch, z. v. Odillon en Ra chel Vandekerkhove. Overlijden. Leonia Vanbelle, 68 j., echtg. v. Louis Handsame. BEVEREN-ROESELARE Sluikhandel. Dezer dagen fietste een persoon over de Plaats, terwijl hij een groot pak vervoer de Hij werd aangehouden door de politie doch de sluikhandelaar ging aan den haal. Dit zal'hem echter niet helpen, daar zijn velo van de provinciale taks plaat voorzien was. Het pak bleek 14 kilo gekorven tabak te bevatten. Tabak en velo werden in beslag genomen. Veldschuimers. Bij landbouwer V. M., wonende Statie straat alhier, werden gedurende den nacht 70 schooven tarwe op het veld ge stolen (ongeveer 100 kilo tarwe). De da ders zijn onbekend. De politie stelt een streng 'onderzoek in. ARDOOIE Burgerstand. Geboorte. Debruyne Rosa, d. v. Jo seph en Holvoet Gabrielle, Kruipenaarde. Overlijdens. Vandewaetere Maria, 74 j., landbouwster, wed. Kint AlberieK, De Sterre. Lattrez Maria, 55 j., herbergier ster, ongeh., Marktplaats. Huwelijk Jacobs Gerard, hovenier v. Pittem, met Vandeputte MathUde, huis vrouw: Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. Dejickere, Albertlaan 27. bezocht en heb» ben er de halmen van 4 aren afgesnede» en meegenomen. Ook bij landbouwer Camiel Massche» lein. Boschmolens, werd van een tarwe- stuk een groote hoeveelheid halmen afge sneden en meegenomen. Klacht werd ingediend bij de Gendar merie. TABAKBLADEREN GESTOLEN Onbekenden hebben ten nadeele van landbouwer Edmond Porteman, Holl*- beekstraat 1, de bladeren van 80 planten gestólen. POGING TOT INBRAAK Stoutmoedige dieven hebben gepoogd in te breken bij Alois Devroe, Reeper- straat 127. Zij poogden bij middel van staken, de ijzeren staven van het kelder venster los te wringen, waarin ze echter niet geslaagd zijn. Onverrichterzake zijn ze móeten afdruipen. NOG TWEE VELODIEFSTALLEN De eindelooze reeks gaat verderDe ge- naamden Georges Demeyere, hovenier, Vijfwegenstraat alhier, en Albert Corn-ll- lie. melkhandelaar, Bruggestraat 4, te In gelmunster, werden hun rijwiel ontfut seld. de eerste aan het postbureel en de tweede aan een herberg der Groote Markt. Klacht tegen onbekenden werd ingediend. REISDUIVEN GESTOLEN Na den bandhond van landbouwer De wilde Engel, Reeperstraat, te hebben ver giftigd, zijn dieven bij middel van een ladder op ’t dak geraakt, 'hebben er het dakvenster uitgenomen en zijn er zoo in gelukt zes van zijn beste reisduiven mee te nemen en ermee ongemerkt té verdwijnen. LEDEREN RIEMEN GESTOLEN Stoutmoedige dieven hebben tijdens den nacht een bezoek gebracht aan de schrijnwerkerij der Weduwe Reynaërt, ge legen in de Baronstraat. Na de deur van een stalletje te hebben opengebroken en een ruit te hebben uitgesneden, gelukten ze er in. in het werkhuis te geraken. Ze legden er de hand op een velo, verschil lende machine-riemen, alsmede allerlei alaam. De fiets werd 's morgens terug gevonden. ontdaan van de banden. Een gebuurvrouw. licht bemerkende in den ■werkwinkel, keek uit het venster en zag twee personen weggaan. Deze lichtten haar in ’t aangezicht en zegden: 't Is de Boerenwacht!Ze heeft echter nie mand kunnen herkennen. De politie stelt een streng onderzoek in.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3