I Uit ’t Roeselaarsche Uit ’t Kortrijksche Uit }t Meenensche Uit ’t Izegemsche MIlMMWIMMMUIIMAMflMMWVtAAAN F™SlSCHE UIT TIELT UIT IZEGEM LINIERE RECKEMOISE WIELR1JDEN UIT ROESELARE RECEPT TEGEN ZOMERVERKOUDHEID UIT KORTRIJK HOE KAN MEN RHEUMATIEK OVERWINNEN? HYPOTHEEKMAAT- SCHAPPIJ EN SPAARKAS Naaml. Vennootschap gest. in 1903 Lange Nieuwstraat 40, Antwerpen. Private onderneming beheerd door het koninkl. besluit van 15 December 1934. Handelsreg.Antwerpen Nr 3800. Kapitaal en Reserven: 31.750.000 fr. SPAARBOEKJES i en Fransche postzegels, enz, zanna Verbeke, Roosenstr. Tuyteni Jacoues, z. v. Georges en Rachelle Pattyn, Zuldstraat. iVAARHEEN MORGEN ZONDAG? schen kunstenaar nauw in contact te van Gentvan 1862-63, oude Belgische voor Voorzeggers, ce komen. I tijdig Kunstlelder, (Soc. Coop, a Reckem.) Assemblée générale extraordinaire des actionnaires. Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. UITSLAGEN VAN KOERSEN SENIORS DE DRIE ZUSTERSTEDEN. 1. Robert Vatt Eenaeme, 225 km. in 6 u. 16 min.; 2. Prosper Depredornme, op 1 lengte; 3. Julien Van Dy- cke; 4. Juul Bury; 5. Jan Van Steen; 6. Pol Verschueren; 7. Gust Janssens; 8. Triton Ver- straeten: 0. Jos Somers; 10. Frans Bonduel; 11. Ward Van Dyck; 12. André Declercq; 13. Stan Ockers; 14. gelijk; Jef Van Kerekhoven, Frans Van Hellemont en Achiel Buysse; 17. Jaak Géus; 18. Sylvain Grysolle; 19. Felix Da Raes; 20. André Defoort, op 30 seconden. BEGINNELINGEN TE POPERINGE Veurnostraat). 17 Ver trekkers; 1. Lacante Maurice, leper, 80 km. In 2 u. 25 mln.; 2. Van Bellegbem Georges, Dlksmulde; 3. Nowé Roger, Koksljde; 4. Ver- cruysse Joris, Veurne; 5. Blauwe Robert, Houthulst; 6. Van Dorpe Prosper, Diksmuide; 7. Leyre Marcel, Oostdulnkerkee; 8. D’Allclne Georges, Poperlnge; 9. Debaene Honoré, Vla- mertlnsre; 10. Bonte Edouard. Loo; 11. Lalyt, Koksljde. PITTEM Diefstal met inbraak. Des nachts hebben onbekende dieven een bezoek gebracht aan landbouwer Leonard Cloet, wonende sektie A, 47, wijk «Urselhoek», en wisten door middel van inbraak zich toegang tot de kelder te verschaffen. Daar legden zij de hand op het varkensvleesch uit een groote kuip, benevens een groote hoeveelheid bokalen met ingelegd vleesch, groenten en fruit, brood en een grooten pot met vet. Twee dorschriemen gestolen. De dieven schijnen thans in alles ga ding gevonden te hebben. Bij landbou wer August Jacobs, wonende wijk Ursel- hoej;, A 44, werden gedurende denzelfden nacnt, twee groote dorschriemen gestolen, welke dienen moesten voor het dorschen van den oogst. Een streng onderzoek werd door den plaatselijken veldwachter in gesteld. EEREMIS Op Dinsdag 10 Augustus jl. werd te Leuven door Z. H. Exc. Mgr Cuvelier, Redemptorist, titelvoerend bisschop van Circesium, tot priester gewijd de E. H. Gerard Vermeersch, zoon van Mevrouw Wed. E. Vermeersch-De Baets. Op Maandag 16 Augustus jl. heeft de nieuwe priester Gods zijn plechtige eere- mis opgedragen te 10 uur in de Sint- Pieterskerk te Tielt, dit onder een talrijke aanwezigheid. Aan den nieuwen priester alsmede aan zijn gelukkige Moeder bieden wij onze oprechte gelukwenschen. In beslag genomen. Bij Vanhaecke Gentiel, Lammekens- knockstraat 411, werden twee zwijnen aangeslagen wegens niet-aangifte. VelodiefstaL Jonckheere Robert, wonende Brugge- straat 137, Hulste, ging op bezoek bij zijn ouders in de Kortrijkstraat. Hij plaatste zijn velo tegen de deur. Na ’n 10-tal mi nuten kwam hij weer buiten en zijn velo was verdwenen. KACHTEM DiefstaL ’s Nachts werden bij Bridelance Mauri ce, wonende Wilgenstraat, een dynamo en een kabel gestolen uit een schuur, dia niet gesloten was. De politie stelde een onderzoek in. In een paar minuten zelf klaargemaakt. BURGERSTAND Huwelijksafkondiging. Maurice Van- pachtenbeke, landbouwer, en Maria Van Simaeys, naaister, b. te Tielt. Geboorten. Liliane Decocker, d. v. Cyriel en Rachelle Van Demoortele, Den- tergem. Noël Vandenbossche. z. v. Jo seph en Maria Eeckhout, Wielsbeke. Lucrèse Schietgat, d. v. Jerome en Mar- gareta Bossuyt, Meulebeke., Greta Ma ten, d. v. August en Marie Balduck, Den- tergem. Daniël Wyckstandt, z. v. Mi chel en Maria Vercamp, Ruiselede. Marie-Christine Verheye, d. v. Gustave en Godelieve Vanhaeverbeke, Hoogstr. Etienne Cool, z. v. Joannes en Angèle Voet, Sint-Amandstr. Luc en Lucien Van Parys, z. v. Alfons en Magdalena Vandé Veire, Poesele. Agnès Borra, d. v. Cypriaan en Julienne Deklerck, Nach- tergaal. Dirk Bethuyne, z. v. Gerard en Bertha Van Bruwaene, Meulebeke. Frans Alliet, z. v. Leon en Magdalena Van de Moortele, Aarsele. Gilbert Nin el a us. z. v. Victor en Antoinette De Meyer, Bergmolen. Huwelijken. Joseph Voël, v. Cour- celles, en Mariette Verbeure, z. b. v. Tielt. Francois Vermeir, v. Brussel, en Pau lette Simaeys, v. Tielt. Overlijden. Alice Verhaeghe, 7 j., d. v. Georges en Maria Lassuy, Steenweg Deinze. Brand. Bij landbouwer Jules D. stond plots zijn juist uitgedorschen strooi in lichte laaie. Door de tusschenkomst van bereid willige personen kon het vuur na langen tijd noesten arbeid gedoofd worden. De schade is groot. Vergeten aan te geven. Landbouwer Verstraete, wonende Brug- gestraat 177, had vergeten een zwijn aan te geven van ongeveer 75 kilo. Het zwijn werd natuurlijk aangeslagen. Een goede vangst Dezer dagen bracht de politiecommis saris een bezoek bij zekere Coopman Alois, wonende in de Keirselaarstraat alhier. Hij vond er ongeveer 35 kilo gesneden en ongesneden tabak en een tabaksmachien. De te snijden tabak bestond uit enkele tabaksbladeren en een aantal beeten- en rabarberbladeren. Alles wërd in beslag ge nomen. Bedoelde Coopman werkte te sa men met de volgende medepflichtigen: Couvreur Maurice, Lysbrugstraat 35; Wastyn Julien, Izegemstraat 2; Nuytten Achiel, Gentstraat 32; Duyck Gerard, Gentstraat. Al te heethoofdig. Bij het afhalen van een aangeslagen zwijn bij landbouwer Vanneste Ludovi- cus, Naaipanderstraat 2, werden de veld wachter en de politic door genoemden landbouwer belèedigd. IProces-verbaal werd opgemaakt. MM. les actlonnalres sont convoqués l’as- semolée génerale extraordinaire aes actlon nalres qui se tiendra le 31 AOÜT 1943, a 19 heures, au café de rHarmonie, A Redeem, Place, chez M. Albénc Vandemaele, avec l’ordre du jour suivant; ORDRE DU JOUR: 1. - Prorogation de la soclété pour 30 an- nées A partlr du 15 juin 1943. 2. - Augmentation du nombre des actions de 30 46 par suite du plus grand nombre de moulins a tellier le lin. 3. - Augmentation du capital de frs. 9.000 primitlvement frs. 70.000pour mettre l’avolr de la soclété en concordance avec la valeur actuelle. 4. - Modifications aux statuts: a) Au deuxlème paragraphs du No 5 des changements aux statuts apporté par acte du 2 oct. 1923; remplacer les mots troisiè- me degrépar les mots «deuxlème degré». b) Ajouter in fine de Tart. 27 des statuts, ce qui suit: La soclété ne reconnait pour l’exerclce des droits a -exercer contre 'elle, de mëme que pour l’exerclce du droit de vote aux assemblées générales et de tous autres droits accordés aux actlonnalres, qu’un seul pro- priétaire par titre. STI y a plusleurs proprlé- talres d’un titre, la soclété A le drolt de suspendre l’exerclce des droits y aiïérents, jusqu’aoe qu’une seule personne alt été dé- signée comme étant a son égard propriétaire du titre. c) Ajouter In fine de l’art. 32 des statuts, qui suit: «Le conseil d’administration est invest! des poüvoirs les plus étendus pour la ges- tion des affaires sociales et peut a eet elfet prendre toute» decisions utiles et nécessai res Indien gij aan zomerverkoudheid lijdt, volgt hier een goed recept voor II. Haal bij uwe apotheker 30 gram Cibine (dubbel geconcentreerd). Ver meng dit met een kwart liter heet water ■en los hierin op een eetlepel suiker. Goed doorroeren tot de suiker opgelost is. Neem viermaal daags een eetlepel; kinderen een dessertlepel. Dit eenvoudige huismiddeltje zal uw verkoudheid weldra tot staan bren gen. Bewaar dit receptje zorgvuldig. Clblne vergunning- Nr 051/474 AANGESLAGEN Door de Vliegende Brigade, Controle diensten werden te Izegem bij een on- willigen boel’ twee kalveren aangeslagen wegens niet aangifte. ARBEID EN VREUGDE Op Zondag 22 Oogst wordt door de Unie van Hand- en Geestesarbelders, Arbeid en Vreugde, om 2.30 uur In den Stadsschouwburg Patrla, een prachtig kinderfeest aangeboden aan de kinderen van de Unieleden en de kinderen van de arbeiders die in Duitschland Werken. Het gezelschap Clrkus zonder tentvan Lorejos zal optreden. Het zal een programma zijn om van te snoepen. Inkomprijs 1 fr. vanaf 16 Jaar, 5 fr. Genummerde kaarten af te halen op het bureel van de Un>ie, Hugo Ver- rleststraat 8, lederen voormiddag van 9 tot 1J uur. GEWESTELIJKE BIJEENKOMST CYCLO-TOERISME B. W. B. Op Zondag 22 Oogst zal er te Roeselare een gewesielijke bijeenkomst zijn van cyclo-Toe- risme Belgischen Wielerbond, mgericlit door Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. piAMnS Te ko°P: verscheidene schoo- iimiup ne okkasie - Planos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21, TIELT. Verg. R. C. «66/24. GESNAPT Bij Jules Vinckier, landbouwer, wonen de Bruggésteenweg, Roeselare, werden een partij groene tabaksbladeren gestolen. Men kon echter het nummer van de vslo- plaat van den dief opnemen. Hij bleek afkomstig te zijn van Torhout; ’t was een zekere Camiel Vanthourout. De Rijks wacht van Torhout werd van deze zaak in kennis gesteld en deze begaf zich aan stonds naar de woning van bedoelden persoon. Daar werd de tabak nog aange- troffeh, zoodat er niets anders op zat dan maar te bekennen. ORGELRECITAL Op Woensdag 1 September zal er des avonds om 7.30 uur, in de dekanale kerk van St Michiel, een orgelrecital gsgeven worden door den wereldvermaaraen or- gelvirtuoos en organist van St Rombouts te Mechelen, de Heer Flor. Peeters. Het prachtig klankvol orgel van St Michiel zal onder de meesterlijke hand van Flor Peeters aan de talrijke muziekliefhebbers enkele kunstzinnigs en genotvolle uren schenken. Deze kunstavond wordt ons ge schonken door de zorgen van het Da vidsfonds. HOE IS DAT MOGELIJK? Door de afdeeling van de Controledien sten, de Vliegende Brigade Roeselare, werden een paar weken geleden twee lijn- zaadpersen in beslag genomen, één te Oekene en één te St-Eloois-Winkel. Deze persen werden ondergebracht in de res pectievelijke gemeentehuizen. Op zekeren morgen kwam men tot de ontdekking, dat één der persen verdwenen was en twee dagen later ook de andere. Hoe kon dit onopgemerkt geschieden, daar het hier toch stukken golden van ongeveer 200 kgr. gewicht. iVWWWtMWtAAMWWWWVtAIVWMWVWWWWWWVWWWtTW DEERLIJK Burgerstand. Geboorten. Malfait Roza. Vanden- driessche Frans. Vanhulsen Lucienne. Debacker Monique. Seyns Agnes. Secember Julien. Vansteenkiste An drea. Derycke Georgette. Thiers Jenny. Deprez Luc. Vanderbeken Etienne. Balcaen Rozina. Balcaen Rosette. Vanderbeken Margaretha. Voet Gustaf. Callewaert Antoine. Huwelijken. Desloover Julien en Debaere Marie. Ostin Dorsan en Depla Lucienne. Vandorpe Rafaël en Laverge Godelieve. Vanmeuwenhuvze Richard en Vanhonnacker Rai’s. Delabie Leo en Viaene Elza. Overlijdens. Vervaeke Alois, 49 j. Vancraeynest Emma, 71 j. Vanneste Emelie, 79 j. Christiaens Achiel, 53 j. Schietecatte Valerie, 60 j. Vanden- driesscha Maria, 69 j. Vandendriesscha Alida, 52 j. Vanryckeghem Leopold, 72 j. Aanrijding. De motorijder Seynave kwam ’s avonds door de Hoogstraat gereden toen hij dicht het kruispunt der Statie- en Beverenstraat aangehaakt werd door een vrachtauto die uit tegenovergestelde richting kwam. De motorijder werd enkele meters op sleep touw genomen, gelukkig kon de autoge- leider spoedig stoppen zoodat er geene persoonlijke ongevallen te vermelden val len en alles zich bij stoffelijke schade be paalt. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Jaak Vanroose. Maurice Dedeken. René Kerqkhove. Jaak De- jaeghere. Jeanne Putman. Marie-Jose- pha Vandenberghe. Maria Gaytant. Sterfgevallen. Hulsvr. Jules Demlddel- Devos, 57 j. Alfred Van Besten, Jl j. - Jean Vandenbroecke, 1 m. Huwelijken. Adlel Dewaele met Maria Demets v. Deerlijk, Frans Balcaen met Elisabeth Dedercq. Maurits Fourneau met Nelly Depestele. Octaaf Demeule- meester met Maria Demeyere. Robert De- leersnljder met Marie-Madeleine Goesaert. Hoger Holvoet met Irma Dewaele. Door auto gevat. De 25-jarlge Robertlna Merlier werd aan ’t gehucht «De Jager», wijk Eertbrugge, op 't onverwachts aangereden door een vrachtwa gen en ten gronde geworpen. Het meisje liep -----•--“-i On over gansch het lichaam en moest geneeskundige zorgen in ontvangst Haaf fiets is gansch buiten gebruik. werking toe. Ook tal van Kortrijksche zwemmers zijn van de partij. TENTOONSTELLINGEN De Nederlandsche kunstschilder G. Leermakers, exposeert in Galerie Ars een belangrijke reeks doeken die hij mee bracht uit Zeeland. Deze interessante tentoonstelling blijft open tot 27 Oogst. In hetzelfde gebouw stelt ook de Gullegemsche schilder André Vandeghin- ste. tot 27 Oogst een 28-tal zijner werken tentoon. Ingang: Drukkerij Jos. Vermaut, eerste verdieping. In de groote rookzaal van den Stads schouwburg exposeert kunstschilder Fer nand Coevoet uit Brugge, zijn laatste werken van 22 Oogst tot 5 September. Ingang vrij. Op Zaterdag 28 Oogst wordt in de bovenzaal van het stadhuis een tentoon stelling geopend van oude Duitsche schil derkunst (reproducties van hcoge kunst waarde). De tentoonstelling zal open blij ven tot 5 September. TOONEELLEVEN Première. Het is dus op Zondag 29 Oogst, dat te 14.45 u. in den Stadsschouw burg, de eerste opvoering plaats grijpt van de wereldberoemde opfrette van Lé har. De Lustige Weduwe Het Comité voor het inrichten van Kunstvoorstellin- gen staat borg voor een tot in de minste puntjes Verzorgde kunstprestatie. Nog drie voorstellingen hebben plaats op Zon dagen 5, 12 en 26 September a. s. Varirafelghem, cl L-at WINTERHULP uit olie «re- schillen. - Uw doel weze HELPEN. Rheumatiek en spier pijn verdwijnen on middellijk met dit uit stekend huismiddeltje, dat goedkoop en voor- deelig is. Vraag aan uw apotheker 100 gram Rheumagic - liniment, klaar voor het gebruik, tegen rheumatiek. Bet er de pijnlijke plaat sen mede, zonder te wrijven of te masseeren. Het zal U on middellijk verlichting brengen. Neem de proef en overtuig U zelf. Vraag daarom- naar de Rheumagic-liniment, die klaar voor het gebruik verkrijgbaar is. Intrest: 3,00 - 3,25 - 3,50 - 3,75 netto Leening op vaste goederen. Om meer inlichtingen te bekomen ge lieve U te wenden tot onze Agenten: Krombeke: Mevr. Wed. Denys-Verhaeghe Beveren (Y.): J. Tahon, Eere-Gem.-Secr. Oostvleteren: Mej. Yvonne Van Houtte Meesen: G, Dehem, Ploegsteert: V. Menet, 109 rue d’Arment. Roesbrugge: G. Delplace, Gem.-Secretaris Waaste.n: Pierre De Simpel, Notaris Wervik: Leon Debonnet. Lelestraat 26 Westvleteren: Mevr. J. Quaghebeur Woest en: Mevr. Romain Deplnois-Berten, Dorp 11 Wownen (Jonkershow): Mevr. Em. Bar- bier-Vercruysse, Langemarkstr. 341a Nr 674/2. BURGERSTAND Geboorten. Hedwig Defour, z. v. Mi- chei en Emilienne Couckhuyt, Kortrijk straat 158. Luc Vanhauwaert, z. v. Adolf en Maria Vanden Berghe, Emel- gemplaats 70. Nadine Deleu, d. v. An- ureas en Raphaella Mortier, v. Rumbeke. Christelle Vandermeersch, d. v. Gee raard en Marguerite Blancke, v. Oostroo- zebeke. Enk Claeys, z, v. Gerard en Blanca Roelens, Zwingelaarstraat 68. Frida Vermeersch, d. v. Camille en Ger maine Couckuyt, Jan Breydelstr. 6c, Hilda Verbeke, d. v. Gerard en Jeanne Coussens, v. Oostroozebeke. Gerard Vereecke, z. v. Alberic en Margareta Guil- lemyn, Roeselarestr, 440b. Paul Berla- mont, z. v. Antoon en Maria Pype, Sint- Pieterstr. 20. Agnès Vangansbeke, d. v. Joseph en Maria Holvoet, Gentstr. 5. Dirk Vanhaverbeke, z. v. Leon en Simon- ne Vandeputte, Guido Gezellestr. 30. Marleen Vervaeke, d. v. Remi en Julia Rosselle, Stuivenbergstr. 69. Palmer Vanlerberghe, z. v. Gerard en Maria Sabbe, v. ingelmunster. Erna Haerens, d. v. Renatus en Lia Decru, Roeselare- straat 207. Erik Deleersnijder, z. v. Henri en Suzanna Descheemaeker, Oude leperstr. 16. Frans Naessens, z. v. Mar cel en Zoë Ronsse, v. Lendelede. Overlijdens. Maarten Moret, 24 j., schipper, ongeh., v. Rotterdam (Holland). Berenice Vermeersch, 8 d., d. v. Mar cel en Marguerite Maertens, Nederweg 147. Huwelijk. Adolf Buyse met Andréa Denys, beiden v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Alfred Cau- frier met Bertha Maertens, beiden v. Ize gem. Marcel Peltot met Germaine De nys, beiden v. Izegem. Roger Debaere met Rachel Olivier, beiden v. Izegem. Roger Lybeer met Raphaella Verhoeye, beiden v. Izegem.Amand Denys v. Ize gem met Maria Vanhoorne v. Roeselare. Odile Slabbinck v. Ruddervoorde met Maria Declercq v. Ruddervoorde, voorh. v. Izegem. Roger Raedt v. Izegem met Anna Van Compernolle, v. Kachtem. Frederic Denys v. Izegem met Suzanne Viaene v. Lendelede. Jerome Deblauwe v. Izegem met Noella Vandekerckhove v. Ingelmunster. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 22 Oogst wordt de Apo- thekersdienst in onze stad waargenomen door Apotheker MICHEL VERHAMME, Roeselarestraat, open van 8 tot 12 u, en van 2 tot 7 uur. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Dejaeghere Erik, z. v. Gustaaf en Maria Maes, Oostroozebeke- straat. Vanwijnsberghe Dirk, z. v. Al bert en Elza Dewulf, Kortrijkstr. La- faut Marie-Louise, a. v. Jeroom en Su- ST-BAAFS-BIJVE Wijkkermis Riquons-tout, De naam klinkt wonder, maar ’t is d« herdoopte Looverhoek (aan de Groen» Wandeling»), Op Half-Oogst was het daar wijkkermis. Die er zelf niet geweest is kan zich geen gedacht vormen van de menschenmassa die er was opgekomen, en de inrichters A. en P. Declerck en G. en A. Bossuyt halen er eere van. Voor de allereerste maal was er voor de kinders een miniatuurpaardjesmolen gekomen: hij stond opgesteld op een stoppelveld. Felle luidsprekers zorgden voor muziek, re- klaam, mededeelingen en fratsen den dag door: tot zelfs ingebeeld vuurwerk wera aangekondigd. Te 15.30 u. werd de 2« groote prijs Risquons-tout voor juniors betwist: hij werd gewonnen door Karei Debaere uit St-Niklaas. Daarna was er vrienden-voetbalmatch op de weide van René "Andries tusschen oudere liefhebbers van St-Baafs-Vijve ën een gelijkaardige kategorie uit Oeselgem: Oeselgem won met 4-2. Alles samen genomen een wel geslaagd volksfeest. Góede Wenken: ontstaan op de hoeve van Cyriel Wattey-1 ne, wonende Kortemarkstraat. De brand kon reeds met vereenigde krachten ge- bluscht worden, vooraleer de brandweer ter plaatse verscheen. Een Beroepsrennerskoers. Onze wakkere voetbalclub. Sportkring Hooglede geeft flitsen van leven. Op Ker- mis-Zondag 3 Oktober pakt men uit met een beroepsrennerskoers begiftigd met 10.000 fr. prijzen. Afstand 125 km. of 10 maal den omloop der gemeente in acht vorm. Later meer daarover. GITS Burgerstand. Huwelijk. Vanparys Gerard, vlas- handelaar te Kortemark, met Decorte Angele. Geboorte. Cornillie Maria, d. v. Al bert en Vanwalleghem Laura. Overlijden. Decaluwé Rogier, l.j., z. v, Alidor en Leonie Desloover. Veldschuimers. Op het veld van landbouwer Emiel Ver hoest, wonende Bollestraat. hebben die ven van 60 schooven rogge de koppen af gesneden en medegenomen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Erna Declerck, d. v. Ge rard en Magdalena Demets. Huwelijk. Luciaan Vermeersch, v. Beveren. met Georgine Callens. Overlijdens. Alfons Devos, 81 j.. wed. Helena Christiaans, echtg. Valerie Chris tiaens. Theophiel Vancallie, 83 j., ongeh. Brutale dieven. Stoutmoedige dieven hebben tijdens den nacht een bezoek gebracht aan de hoeve van de Weduwe Demuynck, Wijk GroenendaeleNa de deur van een stal te hebben opengebroken, gelukten de schelmen erin zich meester te maken van een waschmachine, dynamo, en een vier tal velobanden en andere kleine benoo- digheden. Den zelfden nacht werd op de hoeve binnengedrongen van Isidoor Kerkaert, Wiik «Groenendaele». Na de ijzeren staven van voor het keldervenster ver wijderd te hebben zijn ze in den kelder geraakt, alwaar ze de hand konden leg gen op een onlangs ingezouten varken en voedingswaren. BEVEREN-Roeselare Burgerstand. Geboorten. Verstraete Luc, z. v. Ju les en Eggfrmont Laura. Vancauwen- berghe Rosa-Maria, dl. v. Georges en Pattyn Maria. Delarue Rosa, d. v. Va leer en Hostens Maria. Overlijdens. Mistiaen Marie, 82 j., wed. v. Noppe Florent. Vansteenland Magda, 4 d., d. v. Oscar en Fieuw Alix. ARDOOIE Gewapende bandiet wil zijn slag slaan. Omstreeks 17 uur namiddag ging een onbekende kerel aan de deur der woning Aimé Duvevier, wonende Roeselaresteen- weg trekken, waar alleen de bewoner, ziek in bed, thuis was. Gezien de deur gesloten was, wist hij zich langs achter toegang te verschaffen en doorsnuffelde allés op het gelijkvloers. Hij vond er ech ter niets, waarop hij naar boven trok, waar de bewoner ziek te bed lag, trok een revolver en onder doodsbedreigingen diende de bewoner alle kassen en laden te doorzoeken teneinde geld te ontdekken. Niets werd echter gevonden en vermoe dende dat het geld beneden was, ging den bandiet onder doodsbedreigingen eerst den trap af, terwijl Duvevier hem diende te volgen. De zieke man wipte echter teiug in zijn kamer, deed de deur op slot en wist door een openslaand venster te springen. Hij riep om hulp, waarop de bandiet In de richting van Roeselare op de vlucht sloeg, zonder evenwel iets te hebben kunnen bemachtigen. Hij werd geruimen tijd achtervolgd, edoch niets baatte. De plaatselijke Rijkswacht ver scheen ter nlaatse en stelde een streng onderzoek in. Ernstig ongeval. Wanneer de renners van den klassieken wegrit De Drie Zusterstedenin aan tocht waren en liet dorp binnenreden, brak Achiel Debackere, uit Zomcrgem, die aan de leiding zat, plots zijn manivel. waardoor hij een tuimelperte van belang zette. Als bij wonder konden de andere renners den vallenden renner ontwijken. Hij werd bewusteloos opgenomen en naai de woning van Dr Vandenbossche overge bracht alwaar hij de eerste en beste zor gen ontving. Hem diende een gapende wonde toegenaaid aan de dij. Diefstal met inbraak. Bij de Kinders Devrieze, wonende wijk Urselhoekwerd des nachts door mid del van inbraak een bezoek gebracht door dieven in de stallingen. Benevens een 8-tal prachtige konijnen werden eveneens 15 kgr. tabak en 10 kgr. ajuinen gestolen. Du plaatselijke veldwachter stelde een eerste onderzoek in. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Henrl De Keyzer, Diepestr. Elie Quintyn, Ferstalle. Michiel De- ganek, Beer. Lena De Brabandere, Hoog- weg. Huwelijken. Carolus Boivin, rekenplich- tlge v. Brugge, met Aldegonda Bas, huis houdster v. St-Jan. Achiel De Caluwé, Jachtwachter v. Aalt er, met Maria Vanlers- berghe, kantwerkster v .Wingene. Overlijden. Mathilde De Ketelaere, land bouwster, 73 J., wed. Amand Tavelrne, Hoogweg, WAKKEN Zeldzame ontdekking. Bij het uitbreken van een ingemaakte kas in een huis van de Molenstraat kwa men de metselaars op een schoone ver zameling ingemetselde oude papieren: ge schriften en brieven van H. Louis Deven- Gheerbrant, gedagteekend van 1831 tot 1862, die toelaten net leven van bedoelde familie in die tijdspanne te volgen; Ver scheidene nummers van Echo de Bru xelles «La Belgique» en «De Gazette Diefstal. ’s Nachts hebben dieven een bezoek ge bracht bij Octaaf Devoldere, wonende wi.fk Vuilpanalhier. De dieven wisten uit een aangelegen hok een onlangs nieu we dynamo te stelen, hebbende een zeer groote waarde. De plaatselijke Rijkswacht stelde een onderzoek in. RUMBEKE Burgerstand. Geboorte. Deleye Nadine, d. v. An dreas en Mortier Raphaella. Overlijdens. Surmont Jeroom, 23 j., ongeh. Breyne Isidoor, 85 j., wed. v. Vanhaverbeke Octavia. Raes Victor, 77 j., echtg. v. Nichelson Nathalia. Huwelijken. Seys Polidoor, v. Izegem, met Warnez .Flavia. Debusschere Ju lius. v. Moorslede, met Missine Germana. Raes Gustaaf met Azou Elza, b. v. Rumbeke. Maes Valeer, v. Ledegem, met Delvoye Margaretha. Huwelijksafkondiging. Rorryn Julius met Missiaen Marcella, v. Moorslede. Diefstallen. Bij Glbrieux Achiel, landbouwer, wonende II’ Wijk 170, Rumbeke, werd een partij groene tabak gestolen, in to taal ongeveer 50 kilo gedroogd. Het inge stelde onderzoek heeft nog niets opgele verd. Bij Descheemaecker Jules, wonende 8" Wijk, Rumbeke, werd een pompem- mertie gestolen. Tabak. Zooals de statistieken uitwijzen, wer den er in de gemeente Rumbeke ongeveer 90 Ha. tabak geplant, zonder de menig vuldige kleine partijtjes van de kleinge bruikers mede te rekenen. Dit cijfer is wel teekenend in een tijd van voedsel- schaarschte. De tabak, die in het eerst beduidend ge leden had door de droogte, is nu merke lijk verbeterd door de laatste regenvla gen. De officieele prijzen voor de ver dichte tabaklevering zijn 13, 9 en 8 fr. <je kilo. De boeren klagen terecht dat de ze prijzen wel erg laag zijn. WESTROOZEBEKE Hoevebrand. '8 Namiddags bij afwezigheid van de bewoners is brand ontstaan in de schuur van het gezin Cyriel Desnouck, wonende Wijk DreveDe brandweer van de ge meente werd opgeroepen en kon het be lendende huis vrijwaren. De schuur en de stallingen werden door den brand ver nield. De inboedel kwam in de vlammen om. BURGERSTAND Geboorten. Dejonghe André, z. v. Octave <n De Meulenaere Elisabeth, Bruggestr. 204. Verhelleman Greta, d. v. Camille en Bouckaert Bertha, Óoststr. 36. Vercaigne Roland, z. v Roger en Vantomme Adrienne, Beekstr. 9. Deleu Ericus. z. v. Jan-Baptist en Hacke Rachel, v. Geluwé. Heytens Cécile, d. v. Mau rice en Himpe Zulma, v. Wevelgem. Lambrecht Ghislaine, d. v. Lucien en Hostyn Germaine, Volkslaan 62. Pinney Bernard, z. v. Albert en Verhaest Martha, Rijselstr. 131. Ver helle John, z. v. Ro main en Van Cauwenberghe Julia, Brug- gestraat 325. Vinckier Monique, d. v. Mich'l en Flo Martha, v. Wevélgem. Van Belleghem Roland, z.’ v. Albert en Hansssns Simonne, Dadizelestr. 48. Huwelijksafkondigingen. Bostyn Nes tor. metsersgast te Geluwe, en Bruwier Marguerite, huishoudster te Meenen. Bonduelle Abel, handelaar te Meenen, en Devos Esther, z. b. te Poperinge. Le compte Edwig, goudsmidsgast, en Coeck Elza. naaister, b. te Meenen. Provoost Robert, onderwijzer te Poperinge, en Saslens Andrée. bediende te Meenen. Galeux Auguste, pasteibakker te Beau- rnónt (Henegouwen), en Chombar Jean ne. z. b. te Meenen. Vandeputte Felix, breitr te Tourcoing, en Denolf Irène, fa- briekwerkster te Meenen. Depypere Henri, wever, en Verfaillie Martha, bo- bijnster. b. te Metnen. Huwelijken. Dillen Julianus, station- bediende. en Coorman Arlette, haarkap- ster, b. te Meenen. Seynhave André, onderwijz'r. en NoreiHe Marie, z. b., b. te Meenen." Degryse Jules, timmerman, en Lacomte Georgette, fabriekwerkster, b. te Meenen. Ltleu Maurice, smid te Geluwe. en Claeys Maria, fabriekwerkster, te Meenen. Sonneville Sylveer. beton werker. en Plets Suzanne, weefster, b. te Meenen. Vancoillie Leonard, drukkers- gast te Halewijn, en Becquaert Jenny, z. b. te Meenen. easier Willy, bediende te Kortrijk, en Verhoeven Henriette, z. b. te Meenen. Sterfgevallen. Feys Henri, 72 j., z. b., ongeh.. J. en M. Sabbestr. 189. Wyckens Jerome. 46 j.. boomzager, echtg. Vallaeys Anna. Bruggestr. 555. Vanhoutteghem Anna. 42 j., huish., echtg. Vankeirsbilck Julien, v. Geluwe. Kesteloot Léon. 59 j.. z. b.. echtg. Maes Gabrielle, Kortrijk straat- 235. VERBOND V. O. S. Gewest Meenen-Moeskroen. XXIV' IJZEKBEDEVAAKT OP ZOMJAG 22 AUGUSTUS 19SS Zaal: Lokaal V. 0. S., Rijselstr, 53, Meenen. Uur; 17 uur. Kunstlelder: Bortclln Remt Voorzeggers: Vanliautle Antoon, Gernay Ar not!. Voorzegster: Decu.vpcre Emma. Zang- en Spreekkoor: Blauwvoetvcndels, Meisjesscharen. Dietsche Militie: 30 uitvoerders. Feestredenaar; Lecoutre Hilaire. Uurregeling der trams: Richting Moeskroen, om het uur: Richting Kortrljk. om liet half uur. Prijzen der plaatsen: Steunkaarten, recht ge vende op voorbehouden plaats, 10 frank; alge- mcene toegangsprijs, 2 frank. Trouwe Bedevaarders, U zult het als plicht aanzien, Zondag den 22 Augustus te Meencn te zijn, om in éénzelfde hulde en vereering onze vlaamsche Dooden te berdenken. Xa dé plechtigheid hebt vast gelegenheid tijdig huiswaarts te koeren. Kunstlelder, Voorzegster, Voorzeggers, Spreek- en Zangkoor doen hun uiterste best om bet scenario liulrukwekkeiid voor te dra gen. Een bedevaart moet het zijn, onze Vlaam sche Dooden waardig. De inrichter, LECOUTRE HILAIRE. ROOD-KRUIS VAN BELGIE PLAATSELIJKE AFDEELING MEENEN Leergangen voor Ambulanciers en Ambulanciersters. Op Zondag 5 September 19'13 beginnen de leergangen van het Roode-Kruis jaar 1941 Deze leergangen zijn kosteloos. Meis jes en jongelingen vanaf 17 jaar die zich willen bekwamen om in geval van nood hunne beproefde medeburgers, met ken nis en vaardigheid, menschlievend te kun nen ten dienste staan en tevens begeeren grondige kennis op te doen van huise lijke-, volks- en maatsschappelijke ge zondheidsleer. worden verwacht in de lo kalen van het Roode-Kruis, Rijselstraat 80, op 5 September, om 11 uur voormid dag. Jongeren, sluit aan bij de groote edel moedige Roode-Kruis beweging. Inschrijvingen alle weekdagen bij Heer P. Casier, Voorzitter, 80 Rijselstraat. Mee nen; bij Heer Dr. Joseph Raveschot, 59b Bruggestraat, Meenen. STAAT MEN TEGENOVER WRAAKNAME? In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben een viertal mannen zich toegang STADEN Burgerstand. Geboorten. Vuylsteke Annie-Gode- lieve, d. v. Jules en Vancanneyt Alida, Veldstr. Cornaer Arlette-Josephine, d. v. Jules en Vyvey Margaretha, Statiestr. Overlijdens. Vanhaverbeke Emiel, 76 j., echtg. v. Werbroeck Juliana, Kayaert- straat. Vanderougstraete Cesarine, 72 j„ echtg. v. Debaene Emiel, Roeselarestr. Huwelijksafkondiging. Vermander Omer, landbouwer, en Anseeuw Jeanne, landbouwster, b. v. Staden. Huisslachting. De houders van een loopende rekening i'huisslachtingeni dienen de zegels nr 10 in te brengen, in de week van 23 tot 28 Augustus e. k. Maal vergunningen. Alle verbouwers van broodgraan zijn verplicht hun maalvergunning af te ha len vanaf den eersten maand (September) van het nieuwe teeltjaar; den datum van uitreiking der maalvergunningen zal la ter medegedeeld worden. Melkzegels. Men verzoekt ons kenbaar te maken dat de melkzegels van de maand Augustus moeten ingediend worden den 25 en 26 Augustus in den voormiddag. Na deze datums zullen, ze volstrekt, geweigerd worden. -«o»- AANGEKONDIGDE KOERSEN KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE VOOR SPORTJOURNALISTEN TE TIELT op Donderdag 26 Oogst 1943, te 2.30 uur. Op Initiatief van de Tleltsche Sportclub, kwam het Kampioenschap van België voor Sportjournalisten tol stand. We geven hier ten gerieve van de sportlui en deelnemers enkele nuttige inlichtingen. Ontvangst van de Sportjournalisten te Tielt, te lü uur voormiddag, in café NovyStatie straat. alwaar eveneens de rugnummers zul len uitgedeeld worden- van 13 tot 14 uur. De afstand bedraagt 60 kin. of 1 groote rond» langs Tielt, Wingene, ZWevezele. Iiigelinun- ster, Meulebeke, Tielt, waarna nog 5 klein» ronden langs Nieuwe Statiestraat, Statlepleln, Oude Statiestraat, Kortrijkstraat, leperstraat, St-Miclilelstraat en Nieuwe Statiestraat, al waar dé aankomst ajui Café Novy Het vertrek zal stipt te 14.30 uur gegeven worden door Wereldkampioen Marcel Klnt, die tevens als koerskommlssaris zal optreden, in gezelschap van Marcel Van Houtte, en en kele andere gekpude renners uit de streek. De inschrijvingen (Henen lot 23 oogst a. gezonden te worden aan Henrl biiaoens, Sh Michtelstraai le Tielt. Overlijdens. Dé Vriese Josephine, wed. Wittewrongel, Weststr. 40. Carpels Luciaan, z. v. Alfons en Zulma Baecke- land, Bruggestr. Schepens Remi. echt», v. Vermeulen Emilie. Izegemstr. 18. Huwelijksafkondigingen. Dsblauw» Jeroom, v. Izegem, met Noëlla Vande- kerekhoven. Vansteenkiste Romanus, v. Ingelmunster. met Emma Vanacker, v. Lendelede. Behaegel Adiel, v. Hulste, met Jiarie Delannoy, v. Ingelmunster. DiefstaL Bij Vincke Richard, wonende in de Roosenstraat 13, werden van ongeveer 600 tabaksplanten de schoonste bladeren afgetrokken. De politie stelt een onder zoek in. Cinemaprogrammas op 21, 22, 23, 24 Oogst Cmema PALACE: «Liefde streng verboden luimige film met Hans Moser. Cinema PATRIA: Boeiende roman Kamderaad - Moeder met Ferdinand Marian. Cinema PLAZA: Het Meisje van de Steppen», met Hilde Krahl. HELDENRERDENKING Daar de oorlogsomstandigheden het niet toelaten de jaarlijksche Ijzerbedevaart te doen plaats hebben, zoo heeft voor ons gewes» deze herdenking plaats te Kort rijk op Zondag 22 Augustus, te 10 ‘A u., in den Stadsschouwburg. De traditie getrouw wordt, in samen werking met V.T.B. Izegem van uit Ize gem een fietstocht ingericht naar Kort rijk. Vertrek te 9 uur aan het lokaal, Café RoyalNieuwstraat. Er is ook een tram die rond 9 uur naar Kortrijk rijdt. Veel Izegemnaars moeten Zondag te Kort rijk zijn. AAN DE KLEINHANDELAARS Geldigheidsduur voor het bekomen van een machtiging. De zegels der periode Juli-Augustus 1943 moeten door de kleinhandelaars ingé bracht worden ten laatste tegen Woens dag 1 September, ten bureele der bevoor rading, op het Stadhuis. KANO-WEDSTRIJDEN De Izegemsche Roei- en Zeilclub richt op Zondag 22 Augustus a.s., te 15 uur, zijn jaarlijksch rc-eifeest in. Dit gaat door op de vaart Roeselare-Ooigem, tusschen Kachtem en Izegem. Op het programma vindt men: snel- heidskeersen voor beginnelingen, koersen voor aspiranten, beginnelingen en vetera nen. koers met hindernissen. Vele vreemde clubs, benevens de Ize gemsche, zonden hun deelnemingsbericht, o. m.Kortrijk, 2 clubs uit Gent, Eekloo, Zwevegem, Lokerèn, Oostkamp. Indien het weder eenigszins meevalt be looft dit een prachtig sportfeest te worden. WEDEROM VELODIEFSTALLEN De genaamde André Verduyn, vlas- bewerker, wonende Albrecht Rodenbach- straat 26, alhier, plaatste zijn fiets aan de deur van het station en ging binnen aan de dagbladkiosk een dagblad koopen. Toen hij slechts enkele oogenblikken na dien, zijn fiets terug wilde nemen, stelde hij met verbazing vast dat een dief er mede weg was. Evenzoo verging het met de velo van Albert Velghe, schoenfabriekwerker, Katteboomstraat 12. Deze werd hem ont vreemd uit de gangen van het Gilden- huis, terwijl de eigenaar eenigen tijd in de herberg verwijlde. Klacht werd ingediend bij de plaatse lijke politie. WERKONGEVAL In de schoenfabriek van H. Charles Clement, Vanden Bogaerdelaan 30, werd de genaamde Roger Reynaert, wonende Masteneikenstraat, Izegem, het slachtof fer van een smartelijk ongeval. Zijn rech terschouder werd op het onverwachts ge vat in het machine en erg verminkt. De gekwetste zal voor geruimen tijd werk onbekwaam zijn. BURGERSTAND van 12 tot 19 Augustus 1943. Huwelijksafkondigingen. - Marcel Verle dens, beenhouwer te Roeselare, met Maria Ryckx, z. b. te Houthulst, voorh. te Roese- lare. Roger Pype, houthandelaar te Mee nen, met Josephina De Bal, z. b. te Roese- lare. André Blomme, rijkswachter te Brus sel, met Magdalena Debels, naaister te Roe- selare. Andreas Vanderheeren, nikleerder, met Maria Dujardin, schoenstikster, beiden te Roeselare. Andreas Herteleer, regent te Gent, met Germaine Passchyn. onderwijzeres te Roeselare, verbl. te Gistel. Juliaan Van Beeck, opperwachtmeester bij rijkswacht te leper, voorh. te Roeselare, met Allee Swar- telé, z. b. te Brugge. Karei Pattyn, be roepsmilitair te Rumbeke, met Zoé Stragier, z. o. te Roeselare, wed. v. Maurits Dedeur- waerder. Albert Vergote, scheikundige te Roeselare, met Georgine Rosseel, z. b. te Rumbeke. Antoine Auquier, handelslnge- nieur te Boussu, met Lucienne Alderweireldt, z. b. te Roeselare. Juul Plancke, metser, wed. v. Maria Braekeveldt, met Maria Bou- drez, z. b., wed. v. Leon Wielfaert, belden te Roeselare Huwelijken. Constant Vancompernolle, fabriekwerker te Roeselare, met Adrienne Weyts, z. b. te Halluln. Jan Callewaert, leurder, met Celina Doom, leurster, beiden te Roeselare. Frans Verslype, onderwijzer te Ardooie. met Elisabeth Van Colllie, z. b. te Roeselare. Geboorten. Arnold Demasure, z. v. Gas ton en Elza Maes, Stadenstr. 93. Friedel 'JKbeui, d. v. Roger en Marcella Van Nuffel. Rumbekestw. 200. Agnés Lagae, d. v. Albert en Elza Verborgh. Herdersstr. 39. Margareta Meeuws, d. v. Silvester en Go delieve Verhelle, St-Eloolstr. 21. Rosa De- meulenaere, d. v. André en Angela Ingels, v. Oostnleuwkerke. Gilbert Ostyn, z. v. Pe trus en Angèle Gaytant, Tumulusstr. 15. Ginette Degruytere, d. v. Pieter en Maria Vanhacke, Langemarkstr, 24. Joseph De snouck, v. Staden. Rachel Vande Moortel, d. v. Gustaf en Maria Pattyn, Boterstr. 12. Rosa Delarue, d. v. Valeer en Paula Hos tens, v. Beveren. Norbert Demeester, z. v. Frans en Bertha Deblauwe. IJzerwegstr. 49. Annie Casteleyn, d. v. Eugeen en Paula Tanghe, Meibootnlaan 14. Lidwlna Kindt, d. v. Andreas en Margareta Boucquet. Beve- renstw. 132. Erik Blomme, z. v. Andries en Maria Verledens, Hugo Verrieststr. 37. René Scheidsman, z. v. Alberik en Maria Bossuyt, Tumulusstr. 33. Gabriël De Meulenaere, z. v. Julien en Julia Clincke- malllie. v. Llchtervelde Overlijdens. Maria Goegebeur, 59 .1., landb., echtg. v. Camiel Vermeulen, v. Hout hulst, Joseph Spriet. 17 j., rijtuigmaker, ongeh., Bakkersstr 20 (overl. te Kaster-bij- Anzegem). Cyriel Lvbeer, 40 advokaat, ongeh., Rumbekestr. 37 (overl. te leper). GENEESKUNDIGEN DIENST on Zondag 22 Augustus 1943. DOKTERSDIENSTEN H. Dr P. Vanden Berghe. Rijselstraat. H. Dr Willy Hostens, Ardooiestw. 20. TAXIDIENSTEN: H. Odile Ide-Vercruysse, St-Mlchlelstr. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gustaaf Verstraete, Hof v. ’t Henneken. H. Camiel Yssers, Hërdersstraat 96. EERLIJKE DAAD Dinsdag 17 Oogst reed zekere Cecile Baert. uit Lichtervelde, op haar velo door Roeselare om verschillende inkoopen te doen. Op zeker moment kwam zij tot de bevinding dat zij haar saccoche verloren had, waarin een groote som geld en ver scheidene gekochte waardevolle voorwer pen zich bevonden. Vol ontsteltenis be gaf zij zich naar het politiebureel om daar haar verlies aan te geven. Wie be schrijft echter haar blijdschap, toen zij daar haar saccoche weervond zonder dat er iets aan den in houd ontbrak. Het werd gevonden door Gerard Hinnekint, Café St Hubert, St-Hubrechtstraat Roeselare, die aanstonds het gevondene aan den politiecommissaris overhandigde. Deze eerlijke daad mag vooral in deze omstan digheden vermeld worden. EXAMEN De Heer De Smedt Roger, uit Roe- selare. heeft met voldoening het eind- examen voor Regent in de Germaansche talen afgelegd. Hartelijk proficiat. TENTOONSTELLING Vanaf 15 tot en met 25 Oogst Is er in de Zaal Cloet, H. Horriestraat 28. Roese- lare, een zeer merkwaardige tentoonstel ling te zien van de laatste werken van Hilaire Gellinck. GOUDEN PRIESTERFEEST Zondag 15 Oogst vierde de algemeen bekende Pater Vansevenant, van de Pa ters Redemptoristen te Roeselare, zijn gouden priesterfeest. De Jubilaris bracht deze 50 jaar bijna geheel te Roeselare door. Geen wonder dus, dat onder de Hoogmis van 9 uur de kerk totaal bezet was, want Pater Vansevenant heeft zich door zijn eenvoud, priesterlijke deugden en apostolischen ijver tallooze vrienden gemaakt. Het moet hem wel zeer aan het hart gedaan hebben, dat hij door een klei ne ongesteldheid niet in staat was zelf de Hoogmis op te dragen. Het was Pater Provinciaal Alidor Vercouter, die het H. Misoffer opdroeg. De kerk was smaakvol versierd en het gemengd koor voerde de gezangen op onberispelijke wijze uit. De feestpredikatie werd gehouden door den Z. E. Pater Braet, Procurator van Pater Provinciaal. Spreker huldigde den jubi laris als ijverig en voorbeeldig klooster ling en priester, een voorbeeld voor zijn medebroeders. Wij wenschen Pater Vansevenant nog vele gelukkige jaren in een welverdiende rust te midden van zijn medebroeders en de vele Roeselaarsche vrienden. BELANGWEKKENDEN DIEFSTAL De vorige week maakten we reeds mel ding van het feit dat dieven zich door in- klimming langs het dak toegang hadden weten te verschaffen tot de textielfabriek van Valere Lefevre wonende in de Spin- nerstraat, Roeselare. Het magazijn is echter gelegen langs de Vaart aan den Trakelweg. Eerst nu heeft men een vol ledig bilan kunnen opmaken van hetgeen er gestolen werd, nl.1 rol blauw lijnwaad van 97.80 m.; één van 97 m.; één van 107 m.één van 97 m.één van 42 m.één van 41 m.; één van 40 m.; één van 80 m.; één van S5 m. Men had vermoedens te gen zek^fe personen, doch een ingesteld huis onderzoek heeft geen resultaten op geleverd. De Rijkswacht onderzoekt de zaak verder. BURGERSTAND van 12 tot 19 Augustus 1943. Geboorten. Dirk Steverlynck, Slnt- Fiooisdreef 2. Brigitte Opsomer, Buda- straat 30 <v. Harelbeke), Wilfried Ri- goie. Van Dycklaan 12..— Erik Derycke, Budastr. 30 (y. Waregem). Marie Lau- wers. Markesteenweg 165. Germain Vanwynsberghe. Loofstr. 43 (v. Heule). Erik Lambrêcht, Budastr. 30 (v. Wiels- beke). Jeannine Debrabandere. Simon Stevinstr. 92. Erik Decock, Budastr. 30 (v. Bavikhove). Christiane Warlop, Loofstr. 43 (v. Bissegem). Francine Blondee). Heulesteenweg 34. José Coo- revits. Budastr. 30 (v. Ölsene). Maria Decroos. Reepkaai 7a (v. Deerlijk). Cé cile Vandendriessche, Budastraat 30 (v. Deerlijk!. Johan Hubrecht, Budastr. 30 (v. Wevelgem). Huwelijksaankondigingen. Gaston Delvoye. nijveraar, Toekomststr. 1, en Magdalena Vanderstuyft, z. b. te Gent. Foeer Tyteca. opperwachtmeester in de Rijkswacht, Boudewijn Negenlaan 1, en Lydia Albrecht, z. b. te Nieuwpoort. Ranh’ël Vanderhaeghe. vlashandelaar te Smt-Floois-Winkel, en Gabrielle Thibaut, handelaarster. Voorstr. 14. Karei Sobry, landbouwer. Voetweg 43. nr 1. en Bertha Luevens. z. b„ Visseherskaai 25. Marie- Josenh Bonneau de Beaufort, ingenieur te Poitiers (Frankrijk), en Cécile Goet- hals. jonkvrouw, z. b., Doornikste. 69. Andreas Mondy, stadsbeambte, O. L. Vrouwste. 18. en Agnes Beernaert, ver pleegster. Groenincelaan 10. Huwelijken. Wilfried D’hondt, auto- stuurtler. Watermolenstr. 26, en Irena Verroken, nopnenmaakster, Roterijstr. 43. Albrecht Delbaere, aanplakker, Fa- Ju-iekkaai I, en Marie Depoortere. z. b., fiioorrtstr. 1. Valere Catteeuw, vervoer- d°r te B’sse»em. en Louisa Vanhoutte- ghertT. z. b._ Herderstr. 3. Lothaire Van Briteom. bediende. Hugo Verriestlaan 212, en Arlette Vanneste. z. b.. Kasteelstr. 24. Ov'rliidens. Juliana Allegaert, 61 j., kloosterlinge. Loofstr. 43. Pieter Bos- stiyt. 8 d.. v. Wielsbeke. Marie Decan- niere. 84 i.. Voorste. 48. Marc Lacombe, 4 j.. Overleiestr. 31. Pharaïlde Vanden- driessche. 84 j.. wed. v. Alphonse Defus- ter. Wagenmakersstr. 2g. Irene Van Lerberghe, 81 j.. wed. v. Emiel Lauwers, Sint-Jansnlein 13. Remi Lefevre, 52 j., vlaswerker, echtg. v. Silvie Goemaere, v. Lendelede. Julia Baert. 70 j., echtg. v. Victor Marescaux, Nijverheidskaai 5. Jules De Beer, 16 .1., z. b.. v. Lendelede. Constant Denrez, 42 j., vlaswerker, echtg. v. Augusta Vandemoortele, v. Gullegem. Jerome Goemaere. 49 j., vlaswerker, echtg. v. Marie Poulain, v. Harelbeke. Franciscos Soudan, 67 j., eererechter, Hendrik Nolfstraat 4. XXIV' IJZERBEDEVAART De IJzerbedevaartviering voor Kortrijk gaat door op Zondag 22 Augustus in dén Stedeli.iken Schouwburg, te 10.30 uur. Kunstleider en eerste voorzegger is de Hr A. Janssens, tweede voorzegger de Hr R. Capelie. Mej. Yolande Van Walleghem vervult de rol van voorzegster. De muzi kale uitvoering staat onder de leiding van den Hr Joel Lepere. De algemeene inkomprijs beloopt 5 fr., waarin begrepen het lierkénningsteeken, dat ten bate van het TJzerbedevaartcomité verkocht wordt. AANRIJDING 'S Middags had een aanrijding plaats tusschen de stoomtram, bestuurd door Catry uit Geluwe. en de vrachtauto met aanhangwagen van Gustaaf Cailly uit Al- veringem. Ev is stoffelijke schade aan beide voertuigen. ZWEMFEEST Op Zondag 29 Oogst, te 14 uur, wordt door toedoen van het Stadsbestuur, een groot zwemfeest ingericht in de Stedelijke gen en ten Zwemkom, ten voordeele van Winterhulp, kneuzingen Uitgelezen zwemmers uit Antwerpen, moest Brussel en Gent, zegden reeds hun mede- nemen 1 inmVMMIAIMMMAMaAAAMMkAlWWWWtftMMMmMVMMMUWUMMMMIAAAAfMnAÏ UIT MEENEN I weten te verschaffen in het huis van Hr Verschaete, dienstoverste bij de Gazmaat- schappij te Meenen, en alhier woonachtig Yvonne Serruysstraat. Niets werd noch tans gestolen, maar de vier mannen heb ben alles wat op het gelijkvloers stond kort en klein geslagen. Niettegenstaande het hulpgeroep van de bewoners hebben de vier mannen kalm voortgedaan en zijn daarna vertrokken. De Politiekom- missaris en het Parket hebben een on derzoek Ingesteld, dat nochtans tot niets geleid heeft. Men veronderstelt dat het hier gaat om politieke zaken. VALSCH ALARM Buurlieden van Mortier, gehuisvest Ontvoogdingstraat, die wisten dat hij en zijn familieleden voor enkele dagen af wezig waren, stelden met verwondering vast der er rook uit het huis naar buiten kwam. Men meende hierin iets abnor maals te zien en onmiddelliik werd de politiekommissaris verwittigd die ter blaats zijn adjunkt zond. Deze moest tot de vaststelling komen dat de ontsmet- tingsdiensten hier waren afgestapt en dat de rookwalm van haar werk was. DOOR AUTO AANGEREDEN In de Rijselstraat werd Y. Cardoen, ge huisvest Rijselstraat, toen zij aldaar reed met haar fiets, aangereden door een auto van Fransche herkomst. Het meisje sloeg tegen de straatsteenen en werd verwond, gelukkiglijk niet te erg. VERKEERSONGEVAL Omstreeks het middaguur kwam Agnes C..., uit Dadizele, per fiets naar Meenen gereden. Toen zij door het halfgesloten spoorwegbareel rijden wou viel zij tegen de straatsteenen, waardoor haar enkel verstuikt werd. GELDBEUGEL GESTOLEN Marcel Demuysere, gehuisvest Kekkem- straat. was Maandagavond naar de stede lijke zwemkom gegaan en had daar aan een dienstdoende vrouw zijn geldbeugel, waarin een flinke som geld stak, ter be waring gegeven. De vrouw had dit in een door naar gebruikte kabien gelegd. Toen zij kort daarna de geldbeugel wou weg halen was die verdwenen. De politie stelde een onderzoek in. BIJ DE «DEVLAG» Voortaan is het Secretariaat der De- Vlag, gevestigd in de DeVlag-Haard Bruggestraat 39, dagelijks open van 2 tot 6 uur. Op die uren kan men er de pak ketten voor de arbeiders in Duitschland bestemd, afgeven; verder worden aller hande inlichtingen verstrekt. Eerlang komen onze meisjes die voor zes weken naar Duitschland vertrokken om er bij het binnenhalen van den oogst te helpen, terug naar net vaderland. ATHLETIEKFEEST Zondag 22 Oogst, te 14.30 uur, op het Stadium Daniël Devos, Korteijkpoort, heeft er een athletiekfeest plaats waar aan zullen deelnemen de werkgemeen schappen van Gazelec, van de Laminoirs de Thimeon en van de Stadsdiensten. De algemeene ingangsprijs is vastge- steld op 2 fr, I .Wft.’VslVl-i (le V^lo-Club nc Vlaamsche Zonen niet rtc medewerking: van het -Stedelijk Sportcomité. De dairordee luidt als volgt: Om ïo.45 uur: Ontvangst in het lokaal der Vlaamsche Zonen, Zuldstraat, vlak bij de Gr. Maria. ■Aankomstcontrole. Om 11.15 uur: ontvangst op het Stadhuis door den Heer Burgemeester. Daarna een korte verhandeling over de geschiedenis van Roeselare, door den Heer Marlchal, stadsar chivaris, waarna bezoek aan de St-MlchlelS- btn 12.3» uur: Middagmaal in het Gasthof «Den Hert», Zuldstraat. Om 11 uur zal onder bevoegde leiding van den Heer Alfons Denys een bezoek gebracht worden aan het Stadhuis, liet folkloristisch museum en enkele merkwaardige, geklasseer de gebouwen. Om 15.15 uur: Gezellige bijeenkomst in het Park Rodenbacil, waarna groepsontbindlng. ROESELAARSCHE MUZIEKACADEMIE Notenleer 4' jaar. 1' Accessiet met groote onderscheiding': Vanhaolewyn Eugeen, Vau- wallegliem Albert, Filez Adrien. .Notenleer 5“ jaar. Prijs van uitmuntend heid met groote oonderscheldtng-: Beekman Anny. Prijs van uitmuntendheid met onder scheiding: Amaye Marle-Elise, Dejaeghere Rosa. Muziekgeschiedenis. Prijs van uitmuntend heid mot de grootste onderscheiding: Demol Maurits, Dejaeghere Rosa, Vanneste Marle- Paule, Vandenberghe Camiel, Ameye Marle- Ellsc. Klas Harmonie. Lagere leergang: Eerste onderscheiding met grootste voldoening: Eerw. Broeder Jan. Middelbare leergang: t« Aeces- slet met grootste voldoening, M. Vercruyssé Benoit: met groote onderscheiding, Mej. Van Leuven Blanche. Klas van dictie en dramatische kunst. 1' Onderscheiding met grootste voldoening: M. Debiirchgracve Leon. Klas cello, middelbare leergang. 1« Acces siet met onderscheiding; Mej. Veranneman Cecile. Klas viool. 1’ Vermelding met de grootste onderscheiding: M. Lagae Gufdo. Klas klarinet. Graad van uitmuntendheid: 1” prijs van uitmuntendheid met groote on derscheiding en de staatsmedallle, M. Muylle Hoger. Saxofoon. Graad van uitmuntendheid: 1' Prijs van nitinuntendhfeld met groote onder scheiding en de staatsmedaille, M. verbeke Raymond. Klas van zang. Aanvankelijke leergang: 1» vermelding met groote onderscheiding, Mej. Hanoulle Marie-Ceélle; Lagere leergang: 1’ Onderscheiding niet grootste voldoeninig, Mej. Demoen Rika. Klas van klavier. Aanvankelijke leergang: 1" vermelding met grootste onderscheiding, Mej. Anseeuw' Maric-Paule, Feys Marle-Jean- ne, Vermander Godelieve. Lagere leergang: 1" onderscheiding met grootste voldoening, Mej. Vandeweghe Ina. Middelbare en hoogere leergangen klavier. Middelbare leergang 1» Jaar: 1» Accessiet met onderscheiding, Mej. Berouw Thérèse en Pav lova Rossitza. Hoógere leergang: 1” prijs met groote onderscheiding, Mej. Dcvriese Henriette. Graad van uitmuntendheid: 1« prijs van uitmuntendheid met groote onder scheiding en staatsmedaille, Mej. Vanléuven Blanche. De leergangen van de stedelijke Muzlekaka- demie beginnen weëf óp Donderdag 9 Sept. Inschrijvingen Op Woensdag 1 Sept., Don derdag 2 Sept, en Vrijdag 3 Sept., ’s morgens van 10 tot 12 uur en ’s namiddags van 3 tot 7 uur. in het bureel van de St-Mlchlelsschool, Kattenstraat 45. De nieuwe leerlingen moeten minstens 9 jaar oud zijn en voorgesteld worden door ouders of voogd (trouwboekje meebrengen). De reeds ing-eschreven leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. Alle leerlingen moeten de voor hen geschik te klas der. notenleër volgen. Na bovengenoemde datums worden geen nieuwe leerlingen meer aangenomen. Het schoolgeld moet in zijn geheel betaald w'orden bij de inschrijving. Kroostrijke gezinnen en maatschappijen genieten 25 t. h. vermindering van schoolgeld. De leerlingen van maatschap pijen moéten In ploeg aangegeven worden door den voorzitter der maatschappij. Leerlingen, vreemd aan stad, betalen alle klassen een verhooglng van 50 t. h. Aan de Bevolking. Ik heb de eer aan. de Bevolking van Staden te laten weten da't ik mij zal ves tigen als VROED VROUW-VERPLEEG STER den 1 September a.s. ANDREA DE MEYER, 19, St-Jansstraat, STADEN. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Stoens Monika, id. v. Marcel en Vanneste Margriet. Stoens Lena, d. v. Marcel en Vanneste Margriet. Lameire Erik, z. v. Henrl en Vartbra- bant Julma. Vermeersch Nicole, d. v! Joannes en Pattyn. Elza. Overlijden. De Vliegher Maria, 19 j., d. v. Raymond en Titeca Madeleine) Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 22 Augustus gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leo AMERY, Diksmuidestraat 30, tel. Roeselare 50.04. De Apotheek DEGRYZE, Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 u. ’s middags. Begin van brand. Zondagmorgen was begin, van brand VRIJE VAKSCHOOL Voor <ie belanghebbenden voor het school jaar 1943-1944 geven wij volgende mededee- lingen. 1. - Dagvakschool voor schoenmakers. De gelijke opleiding tot het maken zoowel van den gewonen schoen als van den luxeschoen. Er zijn drie Volledige studiejaren en een ver- volmaklngsjaar. Voorwaarden: 13 jaar oud zijn, met vrucht het zesde studiejaar der la gere school voleindigd hebben. Inschrijvings- reclit: öu Ir. Aanvang der lessen: 13 Septem ber, te 8.30 uur. 2. - Dagafdeeling voor schoenstiksters. Twee jaren volledige theoretische en practl- sche opleiding. Voorwaarden: 14 jaar oud. In- schrijvlngsrecht: 3o fr. Daar het aantal leer lingen zeer beperkt Is kunnen hiervoor geen nieuwe Inschrijvingen meer aanvaard worden. Aanvang der lessen: 13 September, te 8.30 uur. 3. - Dagafdeeling voor machinaal schoenmaken (in wording). Men zal moeten twee jaren handwerk in de eerste afdeeling hebben om tot deze afdeeling te worden toegelaten. 4. - Zondag- en Avondschool: Patroons ma ken (3 jaari^Houtbewerking, Meuhelmaken (i jaar). Aanvang der lessen: Zaterdag It September, te 17 uur, Patroönmaken 1” jaar; Houtbewerking i« en 2' jaar; Zondag 12 Sep tember, Je 9.30 uur, patroonmaken 2' jaar en theorie houtbewerking; Maandag 12 septem ber, te 17 uur, Patroonmaken en snijden, 3’ jaar; houtbewerking, 3» en 4» jaar. Inschrijvingen bij Eerw. Heer Bestuurder, Roeselarestraat 41, Izegem, RAVITAILLEERINGSDIENST De stedelijke raviteilleeringsdienst trekt de aanaacht van de bewoners op de vol gende schikking, betreffende de nieuwe aanvraag voor bijrantsoenen: De nieuwe periode voor de bijrantsoen- zegeis steekt zich uit van 25 Augustus tot 23 September. Deze periodie omvat 26 werkdagen. (Daarvan echter moeten de dagen van het betaald verlof afgehouden worden.) De inventarissen der oude pe riode kunnen ingediend worden terzelver- tijde als het aanvragen der nieuwe bij- rantsoenzegels. DAVIDSFONDS Door het plaatselijk comité van den Davidsfonds wordt op Zondag 29 Oogst in de kerk van St-Hilonius te Izegem, een orgelrecital ingericht met de medewerking van Flor Peeters, de wereldvermaarde or- gelvirtuoos en orgelist van de St-Rom- bouts kathedraal van Mechelen. Toegangs kaarten zijn te verkrijgen bij de leden aan den prijs van 15 ir. voor de niet- leden, en aan 10 fr, voor de leden. Dit prachtig programma zal ongetwij feld voor de stadsbewoners een buiten gewone gelegenheid zijn om eens met de muzikale vaardigheid van dezen Vlaatn-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3