Uit ’t Roeselaarsche Meenensche f I Uit ft Izegemsche I Uit ’t Kortrijksche Uit ft Tieltsche Uit ’t fclSWMUMMfWMMWVWMIAAAAM UIT ROESELARE UIT TIELT UIT MEENEN ring te beleggen, waarop alle belangstel lenden werden uitgenoodigd en waarbij aan de aanwezigen zou verzocht worden ieder 'n paar duizend frank voor te schie ten tot de gevraagde machtiging komt cn alles door de gemeente terug betaald kan worden. Wij twijfelen er niet aan of deze oproep zal het noodige effect hebben daar het hier een gemeentebelang geldt. UIT IZEGEM UIT KORTRIJK te Ingei- Izegem. Aloisius Devaere, namiddag. Nadien worden 55 MA XJOXKCtllXJJ trekras, met iWVWVVWVVUVIAKWWlMWw len dj de Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. Tabakdiefstal. ’s Nachts werden ten nadeele van Seyn- haeve. wonende leperstraat, 100 reesems tabak gestolen. immer hebben in Brand. Tot tweemaal toe in een week tijd brak brand uit in de gebouwen der firma H. en O. Decraene. gelegen Olmstraat. Tel kens kwam de brandweer ter plaats ge sneld en slaagde er telkens in den brand nogal snoedig te overmeesteren en de aan palende gebouwen te vrijwaren. De scha de is dan ook niet al te groot. Maalvergunningen. zullen uitgereikt 1 September, van Brand. In de tabaksdrogerij van Vernlancke was brand uitgebroken. Dank zij de koel bloedigheid der eigenaars, kon de brand tot een minimum herleid worden. Ze hadden immers het gebouw waar de brand woedde, dicht gesloten gehouden tot de komst der brandweer. Die hadden dan ook weinig moeite om het vuur te over meesteren. GEITENPRIJSKAMP We vernemen dat er alhier binnenkort een geitenprijskamp zal gehouden wor den. Nadere bijzonderheden deelen wij te gepaster tijde mede. PIANOS Te koop: verscheidene schoo- 1 irtlTVO ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. Verg. R. C. 666/24. RIJWIEL GESTOLEN Louis Bourgeois, wonende Knobbaert- straa't 8. had het rijwiel geleend van Va leer Verbeke, Tinnepotstraat 81, om even tjes naar het postbureel te rijden en er zijn geld af te halen. Toen hij terug bui ten kwam was het geleend goed spoorloos verdwenen. 4. ww&ov Ill UinilU VAMUg. XVAN-XX weze voorzichtig, want het gevaar sluipt overal rond, en het zijn in de gemeente niet allemaal vrienden, die vriendelijk doen. INGELMUNSTER Diefstal. Bij Graaf Demontblanc te Ingelmun- ster werden ongeveer 500 struiken aard appelen uitgetrokken. De politie stelt een ernstig onderzoek in. Berichten van de Bevoorrading. Voor de winkeliers: De zegels voor de aan inschrijving onderworpen producten moeten op 3 Sept, binnengebracht worden. Maal vergunningen: Deze moeten afge- haald worden vanaf 1 Sept, aan winket Nr 1. Men moet de rantsoeneeringskaar- ten meebrengen. Bijzegels: De uitdeeling der bijzegels zal plaats hebben op Woensdag 1, Don derdag 2 en Vrijdag 3 Sept., ’s voormid- dags, tusschen 9 en 11.30 u. aan winket 4. BURGERSTAND Geboorten. Rosa Verbeke. d. v. Va- lère en Marcella Soenen, Tinnepotstr. 81. Marie-Thérse Debusschere. d. v. Pe trus en Magdalena Witdouck, Brugstr. 32. Jacques Vandommele, z. v. Georges en Germaine Huysentruyt, Roeselarestr. 250. Nadine Bruyneel, d. v. Valère en Ivonna Roose, Baronstr. 108. Erna Vandenabeele, d. v. Cyriel en Rachel Ghettsm. Ingelmunster. Agnes Desmet, d. v. Odile en Magdalena Lust, Klyttestr, 24. Marie-Paule Boutelegier, d. v. Paul en Marie-Louise Creupelaridt, St-Eloois- Winkel. René Boudry, z. v. Alberic en Gabrielle Van Halst, Lendeledestr. 23. Nicole Hoornaert, d. v. Robert en Paula Braekeveldt. Meenenstr. 135h. Didier Strynck. z. v. Gabriel en Julma De Poür- quov. Stuiveribergstraat 8bis. Overlijdens. Gerard Deneir, 39 j., wollefabriekw., echtg. v. Gerarda Beeuw- saert. Meulebeke. Louise Devos, 70 j., huish., echtg. Vandewalle Jules, Vanden- bogaerdelaan 1. Huwelijksafkondigingen. Albert Fo- lens en Lucienne Lioen, b. te Izegem. Adolf Roelens en Sylvie Vermote, b. te Izegem. Aloisius Devaere, te Ingel munster, en Suzanna Demeulenaere, te Izegem. DEERLIJK Overlijden - Rouwplechtigheid. In het Gesticht der H. Familie Gods huis is Eerw. Zuster Maria-Ignatia, in de wereld Tallier Valerie, geboren te Lichtervelde den 6 Januari 1873, na een lange ziekte overleden. De aflijvige trad in het klooster van den H. Vincentius in 1894 en was dus in haar 49“ jaar kloos terleven getreden. Vol toewijding en zelf opoffering heeft zij zich al dien tijd toe gelegd op het verplegen en verzorgen van ouderlingen en zieken. In bijwezen van de burgerlijke overheid, van de leden der BURGERSTAND Geboorten. Vandecasteele Sonia, Kortrijkstr. 369. Vereecke Georges, leperstr. 46. Bonte Freddy, Buurtweg 27. nr 41. Cappelle Jules, v. Wevelgem. Hubert Noëi, Bruggestr. 101. Vande- kerkhove Roger, Prins Bauduinstr. 7. Vanpoelvoorde Marie, Ontvoogdingsstr. 39. Vanwynsberghe Bernard, Capelle- straat 16. Blomme Christiane, Brugge straat 606. Reynaert Frans, Bruggestr. 501. Huwelijksafkondigingen. Deneckere Andréas, te Dadizele, en Heytens Adrien ne, Bruggestr. 614. Lemaitre Albert, Bruggestr. 229, en Claus Marie, Brugge straat 229. Pype Roger, Bruggestr. 151, en De Bal Jozeflne. te Roeselare. Le- rouge André, Moeskroenstr. 148, en Ag nes Oplinus, Vlamingenstr. 125. De- tudder Jozef, brievenbesteller te Meenen, en Brion Suzanne, te Dadizele. Coffyn Maurits. te Meenen, en Roze Maria, te Geluwe. De Haene Maurits, Dadizele- Straat 2. e* Demeulenaere Martha, Brug- rijkswachters uit Anzegem stelden een ■“'Rijwieldief gesnapt. Degryse." naaister te Roeselare. Zondagavond rond 9 Va-10 uur werden aan de café De LoskaaiStatieplaats, twee nieuwe fietsen gestolen. Toen een derde dief eveneens wilde wegrijde-r, werd hij juist op tijd vastgegrepen. De rijks- wacbters waren spoedig ter plaats en hielden den dief, afkomstig uit Brussel, aan. De twee gevluchte dieven schijnen eveneens afkomstig uit Brussel. Een streng onderzoek werd door de rijkswach- ters ingesteld. Mijt afgebrand. Een mijt met ongedorschen koren brandde uit aan den Wijk Drie Kaven Anzegemsche Steenweg. De brandweer die spoedig ter plaatse kwam, slaagde erin de nabijgelegen gebouwen te beschermen. De oorzaak van den brand is niet gekend. De Kermisfeesten te Waregem. Op Zondag 29 Augustus. Groote Paardenkoersen (draf) op de renbaan der Gaverbeek, met 100.000 fr. prijzen. Groote Athletiekwedstri.jden inge richt door de A. R. A. Gantoise, met 5000 frank prijzen, op de renbaan der Gaver beek, en dit tusschenin de paardenkoer- sen. De bureelen der bevoorrading zijn op Woensdag 1 en Donderdag 2 Sept, voor alle aangelegenheden gesloten. ARDOOIE Burgerstand. Geboorten. Popelier Hendrik, z. v. Achiel en Cauwelier Rachel, Veldstr. Verhamme Roger, z. v. Michiel en Mad dens Paula, Wijk de Koevoet. Huwelijksafkondigingen. Vermandere Georges, landbouwer, met Algoet Maria, landbouwster v. Beveren. Noppe Albe- riek, landbouwer te Roeselare, met Ver mandere Maria. Overlijdens. Wieland Remi, 71 j., landbouwer, echtg. Roelens Leontina, Veldstr. Lattrez Maria, 55 j., herber gierster, ongeh., Marktplaats. Vande walle Nathalie, 87 j„ wed. Debrabandere Frederik, Izegemstraat. RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Olivier Willy, z. v. Ge rard en Decruy Maria. Van Craeynest Dina, d. v. Gerard en Hostens Paula. Parent Godelieve, d. v. Achiel en Depot- ter Martha. Huwelijk. Bocksoen Leopold, maga zijnier, met Temperman Clara, z. b. Huwelijksafkondiging. Vergote Al brecht, scheikundige te Roeselare, met Rosseel Georgina, z. b. BEGIN DER KLASSEN Er wordt de ouders der schoolplichtige kinderen herinnerd dat het nieuwe school jaar in al de Lagere Scholen der stad be gint óp Woensdag 1 September a. s. Ouders, zendt uw kinderen van den eer sten dag af, alsook regelmatig naar de school. WESTROOZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Steyaert Godelieve, d. v. Carolus en Pynnaert Bertha. Vandam me Monique, d. v. Julien en Vanderhee- ren Genoveva. Muylle Jacques, z. v. Maurice en Parrein Julia. Huwelijk. Vanneder Albert, Ware gem. met Preneel Rose-Marie, Westroo- zebeke. Overlijdens. Preneel Albert, 25 j„ ongeh., z. v. Honoré en Deconinck Ger maine. Deleye Gustaaf, 67 j„ echtg. v. Gendhof Martha. Steyaert Godelieve, 19 d„ d. v. Carolus en Pynnaert Bertha. De Peter Benoitfeesten. In het raam der Peter Benoitfeesten werd een tentoonstelling ingericht door het schildersgenootschap De Kunst vrienden Deze tentoonstelling gehouden in de bovenzaal van het thans heelemaal herstelde stadhuis, werd Zondag plechtig geopend door den Hr Burgemeester. ANZEGEM Tooneel. Op het perron van het kasteel Hems- rodewerd Zondag 11. ten bate van Win terhulp openluchttooneel gespeeld. Het was de gewaardeerde groep uit Wakken Taele ende Conste die Oud-Heidel- bergopvoerde van H. Meyer-Forster, het §tuk waarmee zulk een succes werd behaald te Wakken met Paschen, dat het tot viermaal toe moest worden opgevoerd. Er was meteen een kostelooze prachtige tombola met meer dan 25 waardevolle prijzen. DESSELGEM Brand. In den namidda gis er onverhoeds een geweldige brand ontstaan in de groote vlasschuur van den nijveraar Pauwel Ri chard. wonende LeiekantHet gansche gebouw is met een groote hoeveelheid vlas en andere gerieven grootelijks vernield geworden. De oorzaak van den brand is ongekend. LENDELEDE Giftige steek. De 17-jarige student De Beer Jules werd door een of ander insect gestoken en daar de toestand van het slachtoffer verergerde moest deze naar eene kliniek overgebracht worden. Ondanks de beste zorgen is de jongeling er aan de gevolgen eener bloedvergiftiging bezweken. De plechtige begrafenis heeft hier Zaterdag in bijwezen van een zeer drukke opkomst plaats gehad. Aan de beproefde familie van Hr Notaris De Beer bieden wij onze christelijke deelneming. HEULE Brand. Bij landbouwer Wildemeersch Arthur, is er brand ontstaan in eene drogerij van tabak. De pompiers snelden spoedig ter plaatse en slaagden erin de aanpalende gebouwen en ook twee strooinijten te vrij waren. Het dak der drogerij en een hoe veelheid tabak zijn vernield. gestraat 491. Huwelijken. Lecompte Edwig, Ivonne Serruysstraat 42, en Coeck Elza, Over- winnmgstraat 4. Vercammen Roger, te Sint-Niklaas, en Degezelle Julia, Een- drachtstraat 10. Dupont Raymond, Grondwetstr. 78, en Devogele Rachel, te Linséle. Provoost Robert, te Poperinge, en Saelens Andréa, leperstraat 187. Sterfgevallen. Lesage Eldie, 66 j„ Vandermeerschplaats 28. -Decaluwe Mariè, 72 j., Ambachtenstraat 26. ONVERANTWOORDELIJKE HANDELAARSTER Dezer dagen nam een 11-jarig meisje in haar huis de nieuwe rantsoenzegels van boter en suiker en ging die te koop aanbieden bij een handelaarster der Bruggestraat. Er werd aan het kind 120 frank betaald, waarvoor het allerlei snoepgoed, kammenkens, briljantine en reukwerk kocht in die zaak zelf. De poli- tiekommissaris maakte proces op tegen over het kind, die waarschijnlijk voor den kinderrechter zal verschijnen en tevens Diefstal. Bij Victor Naert, landbouwer, wonende Sektie A 213 Oekene, werden ’s nachts op het veld van 60 schooven de tarwe-aren aigesneden. Op andere plaatsen werden op het veld verschillende schooven volledig gestolen o. a. bij Demeyere Medard, Desael Mau rice en Mullier Jules. Vooral bij Demeyere Medard was de hoeveelheid nogal bedui dend. LEDEGEM Hij was te vlug. Een dezer dagen zag de Rijkswacht van Ledegem in de Meenenstraat n kerel aan komen met een zwaar pak. Hij was blijk baar op weg naar den tram. Zoodra hij de Rijkswacht in de gaten kreeg, wierp hij het pak weg en zette het op ’n loopen. Let pak bevatte- een mooie hoeveelheid vleesch. DADIZELE Mislukte gewapende overval. In de Beselarestraat te Dadizele, woont landbouwer Naert Remi met z’n 5 of 6 groote zonen. Dezer dagen ging Naert ’s avonds even naar buiten om te zien of het hek wel gesloten was. Plotseling zag hij 3 kerels voor zich, die met ’n revolver gewapend waren en waarvan er een ge maskerd was. Zij vroegen hem, hoeveel mannenvolk er op dat moment in huis was. 'Ze moesten vleesch en boter hebben. Een van de zoons hoorde zijn vader pra ten; hij deed het venster open en be merkte de drie onbekende kerels. Hij riep daarop zijn broers. Ondertusschen was de vader bij de achterdeur geraakt. De zoon deed ze op 'n kier open en de vader wipte binnen, waarop de achterdeur direct ge sloten en gegrendeld werd. De kerels ble ven echter aandringen en alles liet voor zien dat er geschoten ging worden. Een der zoons riep echter door het venster luide om hulp bij de buren. De kerels, vreezende ingesloten te worden, kozen toen het hazenpad. OOSTNIEUWKERKE Men kan niet voorzichtig genoeg zijn. Dezer dagen was men bij een landbou wer in Ooostnieuwkerke aan het tarwe dorschen. Terwijl een der helpers de schooven van den schelf smeet, zag hij een luciferdoosje liggen. Zonder er bij na te denken, wierp hij het doosje naar be neden. Pas had het doosje echter den grond geraakt of het vloog in brand. Het Rantsoenzegels. was gevuld met een brandstichtende stof, TABAKDIEFSTAL Tèn nadeele van landbouwer Cyriel Valcke, Kortrijkpoort, werd een hoeveel heid tabak gestolen. Tijdens het onder zoek stelden de gendarmen vast dat er in een nabijgelegen huis tabak te drogen hing. De bewoner van vernoemd huis gaf toe de tabak gestolen te hebben, bij Valcke. BIJ DE DEVLAG Het secretariaat der DeVlag geves tigd in de DeVlag «-Haard. Bruggestraat 39, is dagelijks open van 14 tot 18 uur men kan er zich begeven voor allerlei in lichtingen en klachten over werk- en loon voor waarden der arbeiders in Duitsch- land arbeidend: vooi- het verzenden van pakketten naar de arbeiders in Duitsch- land. Tevens worden de belangen der arbei ders in het Reich werkzaam door de De Vlag in handen genomen. Iedereen kan zich tot het secretariaat der DeVlag wen den, zelfs hij die geen lid is. Eerstdaags komen de 19 meisjes, die hun verlof opgeofferd hebben om de landbouwers in het Reich behulpzaam te WINGENE Burgerstand. Geboorten. Ivan Vanderhaeghen, Wildenburg. Eric Snauwaert, Hoogweg. Walter Vanryckeghem, Raakske. Gerard De Meester, St-Pietersveld. Remi Huvaere, Wildenburg. Guido Ver- hoye, Bruggestraat. Huwelijken. Adolph Bassen, metser te Wingene, met Elza Deriemacker, haar- kapster te Doomkerke. Alphonse Lau- wers, handelaar te Brugge, met Marie- Hilene Vanden Brande, bijzondere te Wingene. Gabriel Pyfferoen, landwer- ker, met Angèle Segers, naaister, b. te Wingene. Overlijden. Karel-Louis Bruneel, 85 j.. wierkman, wed. v. Romanie Vanlokeren, Beer. WAKKEN Kajotstersleven. In de feestzaal van het klooster werd voor een overtalrijk kajotsterspublfek uit Wakken en omliggende ’s avonds een reeks van drie voordrachten gegeven door E. P. Delaer, met als leitmotief Gereed voor het levenNaar verluidt kregen de meisiés er nuttige wenken om met blijden moe* het leven in te gaan. Benoeming. Eerw. Heer Vandeweghe, priester in het Seminarie, werd alhier benoemd tot On derpastor, ter vervanging van E. H. De- wulf, die naar üwevegem is overgepiaatsU Bericht van het N.L.V.C. Op Zondag 29 Oogst wordt er ’s voor- middags om 10 uur een algemeene verga dering gehouden ~n de Gemeentezaal voor alle landbouwers. Wegens de belangrijk heid van deze vergadering wordt ieder een dringend verzocht tegenwoordig te zijn. OEKENE Bericht N.L.V.C. Op Dinsdag 31 Oogst algemeene verga dering voor alle landbouwers in het Oud Gemeentehuis bij Medard Demeyère. De vergadering begint ’s avonds om 7 uur. Daar er belangrijke mededeelingen ge daan worden, wordt iedereen dringend uitgenoodigd. De brandspuit. Oostnieuwkerke zit nog steeds zonder brandspuit. Vooralin deze omstandig heden, bij toenemend brandgevaar in een gemeente met zooveel landbouwbedrij ven, vlasfabrieken en nijverheidsonder- nemingen, stelt zich deze kwestie zeer acuut. Een lid van de Z. H. D., zekere Ostyn Jozef, heeft een centrifugepomp, gedreven door een motor van 15 HP, ge monteerd, doch er ontbreken darmen en geld. De gemeente zal bij de hoogere in stanties eene aanvraag indienen tot machtiging voor het aankoopen van een brandspuit. Dit kan echter nog een heelen tijd aansleepen. Daarom besloot de Heer Burgemeester Zondag na de Mis van 8.30 uur, in het Vlaamsch Huis, een vergade- BURGERSTAND van 19 tot 26 Augustus 1943. Geboorten. Ernest Burke, Jan Brey- dellaan 124. André Verslype, Stasegem- steenweg 25. Paul Vercamer, Budastr. 30 (v. Bendelede). Mireille Demeyere, Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Ludwine Mestdag. Loofstr. 43 (v. Bissegem). Yvette Dhaene, Doorniksteenweg, 153d. Walter Lauwers, Reepkaai 7a (v. Belle- pem); Christine Brouckaert, Stasegem- straat 126. Raoul Seys, Loofstr. 43 (v. Lauw?). Francoise Destoop, Wapen plaats 5. Christiane Vantieghem, I oofstr 43 <v. Ootegem). Paul en Pau lette Ostyn, Bruggèsteenweg 78. Jan Defruvt, Wandefingstr. 28. Christine Honoré. Sint-Rochuslaan 76. Luc De- hrabandere Reepkaai 7a (v. Harelbeke). Mare Buvsschaert, Goedendaglaan 113. Marguerite De Bruyne, Reepkaai 7a <v. Eekloo). Lydia Vancrayenest, Loof- etr. 43 <v. Deerlijk). Benoit Gillon, Wanenplaats 7. Huwelijksaankondigingen. Alnhonse Demeyere. wever. Stasegemstr. 163. en Irma Depoortrr. snijdster, Stasegemstr. 149. Renatus Lehambre, bediende, Vooruitranastv. 44, en Ivonna Blomme. z. b.. Doornikwi’kstr. 174. Gaston Keste- loot televraafhfdiende. Rqpollettenstr. 74. en Simonne Rubbrenht, naaister. Bruese- steenweg 9. Mawlce Nolf, kleermaker, Stasegemstr. 245 en Maria Vanclooster, huishoudster te Moeskroen. Huweliiken. Karei De.iaegher. han delaar. Doornikstr. 4, en Maria Carette, z b.. Veemarkt 62. Willem Egels, meu- belmakersvast, Loodwitstr. 45a. en Alber- tine Nuytten. verpleegster. Loodwitstr. 45?. Andreas Mondy, stadsbeambte, Onze lieve Vronwstr. 18. en Aenes Beer- na»rt. vrnleegster. Groeningelaan 10. Overliidens Maria Zeegers. 71 ,1..wed. v. Francois vinden Haute, De Smet de Naeyeri«ian 57. Jacques Baekelandt, 1 d„ v. Kuurne. Jeroom Devos, 29 J.. n-eubelmaker. e'-btg. v. Simonna Soens, Walle 68. José Laya. 10 j., Heulesteen- vve? 42. Michiel Naessens, 50 j., werk tuigkundige. erhtg. v. Joanna Aloy, Voor straat 38. Henri Dedecker, 77 j., echtg. v. Irma Declercn. Pottelberg 1. Theo- philius Rogiers. 78 j„ wed. v. Elodie Him- pe. St-Denijsstr. 69. René Soens, 46 j., vlaswerker, echtg. v. Martha Degrande, v. Holste. Bernard Lafaut, 6 i., Pieter Taoklaan 83. Theophile Angillis. 73 i„ wed. v. Stepbania Dewancker, Wagen- makersstraat 611. DIAMANTEN BRUILOFT Alhier werd de diamanten bruiloft ge- BURGERSTAND Huwelijksafkondiging. Michel Van den Buverie, schrijnwerker te Tielt, en Dyonijia Vancompernolle, v. Zwevezele. Geboorten. Irène Soetaert, d. v. Re mi ep Kristelle Gevaert, Ruiselede. Hubert De Langhe, z. v. Emeric en Ger mans Coene, Ruiselede. Willy Vervae- ke, z. v. Gerard en Germaine Mortier, Meulebeke. Jacqueline Vandevoorde, d. v. Frans en Alice Bovyn, Kanegem. Roger Huvaere, z. v. Remi en Maria De- 1 schout, Wingene. Godelieve De Jonck- heere. d. v. Arthur en Martha Deras, Steenweg Wingene. Marcel D; lange, z. v. Jules en Maria Van Poucke, Oostroo- zebeké. Guido Verhoye, z. v. Godfried en Maria Govaert, Wingene. Frans De- waele, z. v. Georges en Germaine Wul- laert. Ruiselede. René Declercq, z. v. Henri en Maria Vanderstraeten, Kane- gem. Monique Sampietro, d. .v Armand en Lydie Simaeys, Hoogstraat. Overlijdens. Willy Vervaeke, 3 d., z. v. Gerard, Meulebeke. Victor Thys, 67 j., ongeh., Hospitaal. GETEISTERDEN Onder voorzitterschap van den Heer Dr Henri Colle, werd alhier een comité in gericht tot Bijstand aan de Ge teisterden. In dit Comité zijn leden opgenomen, van het stadsbestuur, het Rood-Kruis, de Commissie van Openbaren Onderstand, het Werk van Dienstbetoon, het Werk van Kindsrwelzijn, Winterhulp, enz., en het heeft tot doel de noodige maatregelen te bestpdeeren welke zouden dienen getrof fen in gïval onze stad door een ramp zou getroffen worden, en eveneens om de lei ding te nemen van deze werken van hulp- verlesning. Hopen we dat het Comité nooit daadwerkelijk zijne plannen zou moeten ten uitvoer brengen, doch wij mogen deze oprichting toch als een wijs initiatief betitelen. TEEKENSCHOOL De Stedelijke Teekenakademie zal de leergangen opnieuw openen op 1 Septem ber e. k. Deze nuttige inrichting is bij-® zonder geschikt voor de jonge werklieden die een waardevolle kennis begeeren op te doen, dienstig voor elk vak. Nieuwe leerlingen kunnen zich aanmelden bij den Hr Adolf Deseyn, Bestuurder, Kort- rljkstraat 35, alhier, en dit zoo gauw mo gelijk. ZWEMFEEST Op Zendag 29 Oogst, te 14 uur in den namiddag, gaat nu toch het aangekon- digde Groot Zwemfeest door. De stad Kortrijk richt dit feest In ten voordeele van Winterhulp Kortrijk. Al de bestaan de zwemvereenigingen, alsook afzonderlij ke liefhebbers, zoo mannen als vrouwen, kunnen inschrijven om aan het feest deel te nemen. TENTOONSTELLING In de groote rookzaal van den Stads schouwburg. exposeert kunstschilder Fer nand Coevoet uit Brugge, zijn laatste werken, tot 5 September. Ingang vrij. OUDE DUITSCHE SCHILDERKUNST Op Zaterdag 28 Aug. wordt in de bo venzaal van het Stadhuis te Kortrijk een tentoonstelling geopend van oude Duit- sche schilderkunst (reproducties van hoo- ge kunstwaarde). De tentoonstelling zal geopend blijven tot 5 Sept. TOONEELLEVEN Première. Het is dus op Zondag 29 Oogst, dat te 14.45 u. in den Stadsschouw burg, de eerste opvoering plaats grijpt van de wereldberoemde operette van Lé har De Lustige Weduwe Het Comité voor het inrichten van Kunstvoorstellin- gen staat borg voor een tot in de minste puntjes verzorgde kunstprestatie. Nog drie voorstellingen hebben plaats op Zon dagen 5, 12 en 26 September a. s. DIEFSTALLEN Bij den genaamden André Vanneste, Krekelmotestraat 38, werden 's nachts 33 tabakranken ontvreemd, alsmede 180 aardabpelstrulken door onbekenden uit gekapt. Bij de Weduwe Vandecasteele, land bouwster, Klytstraat 11, werden een 40- tal tabakplanten afgesneden en meegeno men. Klacht tegen öhbekenden werd in- gediend bij de stedelijke politie. Door onbekende nachtridders werd op de Vanden Bogaerdelaan een sieraad- boom moedwillig omvergerukt en afge kraakt. BRUTALE RIJWIELDIEFSTAL Dinsdag namiddag, rond 4 uur, werd aan het huis van Albert Schelpe, wonen- Op Maandag 30 Augustus. Groote Paardenkoersen (draf) op de renbaan der Gaverbeek, ten voordeele van de geteisterden en Winterhulp. Groote Wielerwedstrijd voor juniors, met 3.500 fr. prijzen, in de Processie- straat. Op Dinsdag 31 Augustus. Groote paardenkoersen (draf) ter renbaan de Gaverbeek, met 150.000 fr. prijzen. Deze dag is van oudsher gekend en kende altijd een reuzenbijval. Ook dit laar zal bij de vorige niet moeten onder gedaan worden want er werd voor een puik programma gezorgd. ’s Voormiddags te 10 uur, prijskamp voor paarden voor zwaar t_:l__.Z’, 15.000 fr. prijzen. HARELBEKE Vaars verdwenen. ’s Nachts werd uit de weide van land bouwer Lefèvre Alberic, wonende Oudcn- aardestraat 28, een vaars gestolen of ver loren. van 1 ia.ar Oud, wegende tusschen 350 en 400 kgr. medaille der regeering. Er bestond dan voor zijn eerste recital in de feestzaal der Burgerschool een meer dan gewone be langstelling. Voor een werkelijk uitgelezen gehoor, ongeveer 350 aanwezigen, schonk de jónge kunstenaar ons enkele uren van zuiver kunstgenot. De avond werd inge zet door een hartelijk welkomwoord van den Z. E. H. Carbonez, waar hij vooral wees op het buitengewoon begaafd talent van den jeugdigen piano-virtuoos en de rechtmatige trots en fierheid van de stad Roeselare op dezen stadsgenoot. De jonge kunstenaar bracht dan 'n 8-tal werken van Bach, Beethoven. Brahms, C. Frank. Ravel Debussy, Chopm, Liszt ten gehoore waarbij zijn meesterlijke techniek, zi jn bewonijerenswaardige kennis en vaar digheid. r‘:n volkomen beheersching van deze moe: nike opgave volkomen tot hun recht kwamen. Vooral Mazeppavan Liszt. Polonaise van Chopin, en Pré lude, choral et fugue van C. Frank voer den het aandachtig gehoor tot een en thousiaste hoogte van puur kunstgenot. Een overweldigend applaus was de beloo- ning voor dezen heerlijken avond. Wij kennen maar één wénsch i^l H. Degryse nog meermaals in onze stad te mogen hooren en bewonderen. SCHOUWBURG PATRIA De Schouwburg Patria opent op Zon dag 5 September haar tooneelseizoen met twee opvoeringen van het in onze stad zoo gunstig gekende gezelschap Frank Schoup uit Gent. Om 3.30 uur het vermaarde sprookjesspel Asschepoester Kinderen beneden de 10 jaar, 5 fr.; volwassenen 10, 8 en 6 fr. Dan volgt om 7 uur stipt een avondvertooning met het succes van het vorig seizoen «Sepp’l», de geestige operette van Emiel Hullebroeck. Prijzen: 20, 15 en 10 fr. Locatie open vanaf Maan dag 23 Oogst. Een goeden raad: Zorg in tijds voor uwe kaarten. GROOT KINDERFEEST Als Arbeid en Vreugdeeen kinder feest organiseert, dan weten we van te voren dat het in orde is. Dezen keer wer den echter alle voorgaande sucessen over troffen, want er waren wel 'n 200 aanvra gen meer dan plaatsen. Wel een bewijs, dat de feesten van de Unie bij het jonge volkje in den smaak vallen. Het sterk ge varieerd programma werd vlot afgewerkt en ik ben er van overtuigd dat iedereen graag het gezelschap Circus zonder tentin onze stad terug zal willen zien. Het was voor onze kinderen werkelijk een gezellige, leutigen middag en allen heb ben naar hartelust genoten. ORGELRECITAL Op Woensdag 1 September zal er des avonds om 7.30 uur in de decanale kerk van St Michiel een orgelrecital gegeven worden door den wereldvermaaraen or- gelvirtuoos en organist van St Rcmbouts te Mechelen, de Hr Flor. Peeters. Déze kunstavond wordt ons geschonken door de goede zorgen van het Davidsfonds. Het lijdt geen twijfel, dat er voor deze eenige gelegenheid een buitengewone belangstel ling zal bestaan. KUNSTTENTOONSTELLING Kunstschilder Emiel Devos stelt zijn laatste schilderwerken ten toon in de zaal Cloet H. Horrlestraat, Roeselare, vanaf 29 Oogst tot 10 September. De tentoon stelling is dagelijks open van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18 uur. Ingang vrij. Deze tentoonstelling wordt ten zeerste aan alle kunstliefhebbers aanbevolen. VRIJE VAKSCHOOL De werken der leerlingen van de Vrije Vakschool Roeselare worden tentoonge steld op Zondag 29, Maandag 30 en Dins dag 31 Oogst, in den voormiddag, van 9 tot 12 uur en in den namiddag van 2 tot 6 uur. Iedereen wordt vriendelijk uitge noodigd deze interessante tentoonstelling te bezoeken. SPORT IN ROESELARE Bij Sportkring Roeselare. Wanneer we terugdenken aan de schitteren de verrichtingen van Sportkring gedurende het vorig seizoen, dan vragen we ons onwillekeu rig af: Wat zal Sportkring in het komende seizoen presteeren? Met welk elftal zullen ze spelen? liet sterke achtertrlo Godderis-Vancoillle- Pros Dubois blijft behouden en lederen voet balkennis!' zal hiermee accoord kunnen gaan. Wat Sportkring miste, was een betrouwbare mfddenhalf. Deze werd gevonden In den per soon van Snauwaert. waarvan we alle goeds verwachten. Snauwaert wordt geflankeerd door Vermote en waarschijnlijk Vanhecke. Of zou Deerne vrij zijn? Deze twee veteranen waren hut. plaats waard. Ze missen wel de noodige snelheid, doch routine en takttek zijn ook twee factoren die meespreken. We zijn benieuwd, hoe de beslissing zal uitvallen. )K veronder stel dat de oefenwedstrijden den doorslag zul len geven, .lammer dat Jacques nog steeds niet beschikbaar Is, anders had Sportkring een mlddenllnte van groot formaat. De voorlijn is grootendeels hetzelfde geble ven. Twee vlugge buitenspelers, Degryse en Lcfere: de doortastende en schotvaardige Ar mand Dubois op de middenvoorplaats en als binncnspelers Vanbroekhoven en Cotteny of Gobbln. Jammer dat. die rasspeler Vanbroek hoven zoo Wispelttirig-lraag kan zijn. Cotteny en Gobbfn zijn twee belovende jonge krach ten. rite reeds bewezen hebben, dat ze tets kunnen. We zouden ze daarom niet graag tn de voorhoede missen. Tot slot: het. elftal lijkt me nog sterker dan het vorig jaar en ik ben er van overtuigd, dat we met groot vertrou wen het komend seizoen tegemoet mogen zien. Zondag 29 Oogst: eerste tegen tweede elftal. Zondag 5 Sépt.: Sportkring Roeselare tegen een gemengd elftal van Gantoise (1« elftal en reserven). Zondag 12 Se.pt.: Sportkring tegen Assa Ronse. F. C. Roeselare. Ook in de Club zien we enkele vreemde ge zichten. Op de eerste plaats Is het te betreuren dat Vindevogel niet meer beschikbaar ts. De achterhoede ziet er uit als volgt: Davld-Van- ncste-Lenssens. David Is een zeer Jonge kracht, waarvan veel verwacht wordt. Vanneste Is door zijn beweeglijk, pltttg-dynnmisch spel do aangewezen spil der achterhoede. Laussens legde reeds met goed gevolg zijn examen als achterhoedespeler af. In rte mlddenllnte vinden we den ex-Beer- schotsneler en oud-lnternationaal Dewlnter. Zoowel op het spel als op de moraal der spe lers beteekent dit een’gevoelige versterking. Daarnaast staan Maertens en Plerre Rebry op gesteld. Deze twee zijn hun plaats overwaard. De middenlinle lijkt me zeer sterk en dat wekt vertrouwen. In de voorlijn staat Mestlaen op de mldden- plaats en als vleugelspelers fungeeren Sabbe en Eugène Rebry. Dat kan al moeilijk beter. Voor bfnnenspelcrs heeft men de keuze tus- schen Mullier, Houthoófd, Manhaeve en 11a- verbeke. We zouden Haverbeke niet graag missen, doch hij werkt momenteel In het bul- 1 land. Van de overige drie geeft Mullier ons t het meeste vertrouwen, Houthoofd Is als voor speler een vraagteeken en Manhaeve mist soms de noodige dynamiek. De keuze Is dus nog ntet zoo eenvoudig, doch het bestuur heeft al voor moeilliker vuren gestaan. We zijn er van overtuigd, dat ze na rijp beraad de beste keu ze zullen doen. 1 Zondag 29 Oogst: F. C. Roeselare tegen F. C. Brugge. Zondag 5 Sept.: om 10 mir reserven F. C. Roeselare tegen reserven Sportkring; om 2.15 uur F. C. Roeselare tegen A. S. Oostende. Wielerkampioenschap West-Vlaamsche Hoogstudenten. 1. Afvalllngskoers. (22 Deelnemers) 1. Vtmdenberghe Paul (RodenbachvrleDden)2. Fllez Albert (idem); 3. Buyse Paul; 4. Devrlese Godfried. 2. Koers In lijn. 1. Desntul Jan (Hoden- bachsvrienden)2. Devrlese Godfried; 3. Van- denberghe Paul; 4. Feys tirbaln. Iiiterclubrangschlkktng. 1. Rodenbachs- viienden: 2. Izegemsche club, Kortrijksche club en Mandelclub. ZONDAGDIENST Morgen Zondag 29 Augustus wordt de apotheekdienst in onze stad waargeno men door Apotheker André GASQUET, Meenenstraat 27. Open van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur. DE FILMPROGRAMMA’S DER WEEK Zaterdag 28, Zondag 29, Maandag 30 en Dinsdag 31 Augustus. Cinema PalaceGroote Markt: «De Stap in het Donker met Rolf Wanka en Lil Adina in de hoofdrollen. Cinema Patria Groote Markt: Sim- pletmet den onvolprezen komiek Fer- nandel. Cinema Plaza Kruisstraat: Morgen word ik gearresteerd muzikale film met Kathe Dorsche en Gisela Uhlen. SCHOOLKOLONIE Het Bestuur der Schoolkolonie, Kasteel Ter Wallen, Kortrijkstraat, Izegem, deelt aan de belanghebbenden mede dat op 16 September a. s. een nieuwe groep be hoeftige kinderen de gelegenheid krijgen om er’ gezondheid en kracht op te komen doen, door middel van overvloedig en ver- srtekend voedsel en gezond openluchtle ven en spel. De ouders die begeeren dat hun meisjes van 8 tot 12 jaar in de schoolkolonie worden opgenomen. kunnen zich eiken dag aanmelden bij den Heer Burgemeester, ’s morgens van 11 tot 12 u. NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING Dat ook de Izegemsche nijverheid zich aan de oorlogsomstandigheden heeft kun nen aanpassën zal iedereen kunnen na gaan in de merkwaardige tentoonstelling, welke zal gehouden worden, gedurende de Kermisweek, in de lokalen der Nij verheidsschool, de Bélichystraat, onder den naam: Izegem’s nijverheid in oor logstijd O.p aanschouwelijke wijze wil deze ten toonstelling een duidelijk en overzichte- ü.ik antwoord geven op de volgende vra gen: 1) Wat de Izegemsche nijverheid nog weet voort te brengen gedurende deze oorlogsjaren. 2) Hoe zij het fabrikatiepeil toch weet hoog te houden niettegenstaande de schaarsche grondstoffen en de dikwijls onvoldoende vervangmiddelen. 3) Welke grondstoffen gebruikt worden. 4) Welke afgewerkte produkten afge leverd worden. De tentoonstelling zal al de Izegemsche nijverheden bevatten: Schoen- en borstel- nijverheid, textiel- en meubelnijverheid; de fabrikatie van voedingsmiddelen, o. m. de aktueele vervaardiging van koolzaad olie. Gezien het specifiek Izegemsch karak ter van deze leerrijke tentoonstelling twijfelen we er geenszins aan dat ze groo- ten bijval zal kennen bij alle stadsgenoo- ten. dagbladschrijver, met Bertha Leman, z. w. 1ir-x -- tttmi •r - 1- u., u. uv iiwcociaxv, vviujr uuunvo, mccxx- houwer, met Simonna Delbeke, z. b., b. te Roeselare. Lucien Debrouwer, meka- nieker, met Leona Buyse, z. b.. b. te Roe selare, Gerard Callewaert, landbouwer, met Ivona Vannieuwenhuyse, landbouw ster. b. te Roeselare. Alberik Noope, landbouwer te Roeselare, met Maria Ver mandere. landbouwster te Ardooie. Willem Suy. fabriekwerker te Waasmun ster, met Helena Salembier, leurster te Waasmunster, voorh. te Roeselare. Al- fons Condé, gazewerker, met Leonia Le maitre. z. b., b. te Roeselare. Huwelijken. Alfons Huyghebaert. wever, met Angèle Vanoverberghe, b. te Roeselare. Robrecht Maréchal, boek houder, met Maria-Louisa Degrendele. z. b,, b. te Roeselare. Gustaaf Mollez, pla- fonneerder, met Suzanna Horrie, dienst meid. b. te Roeselare. André Godderis, apotheker te Oostvleteren, met Agnès Moerman, z. b. te Roeselare. Victor Ba bylon, scheikundige, met Georgette Ver- brugge, z. b., b. te Roeselare. Jozef Lefevere, handelsreiziger, met Angèle Clybouw. dienstmeid, b. te Roeselare. Hubert van der Meer, sieraadschilder te Voorburg (Zuid-Holland)met Margareta zijn, naar Meenen terug. Nu reeds kan gezegd worden dat hen een feestelijk ont haal te beurt zal vallen. SPORTFEEST Op Zondag eerstkomend heeft er op het stadium Daniël Devos, Kortrijkpoort, een sportfeest plaats ingericht door de N. S. J. V. met medewerking van D. M./ Z. B.. de Vlaamsche Wacht, de Fabrieks- wacht en de Dietsche Meisjesscharen, Bej-in te 14 uur stipt. EEN MEENENAAR HIELD ONZE EER OOG Zondag trad tijdens het athletiekfeest der Werkgemeenschappen Gazel ec en Laminoirs de Thimeon de in verlof zijnde Victor George op en behaalde de eerste prijs in het hoogspringen. Merken wij op dat Victor George die als arbeidsdienst- plichtige in Duitschland werkzaam is, daar reeds tijdens sportmanifestaties ver schillende eerste prijzen wegkaapte als zijnde de 100 meters vlak en onderschei dingen bij hoogspringen en verspringen. Victor George houdt dus in het Reich de faam van Meenen hoog. Diefstal. Tot onzen spijt hebben wij moeten vaststellen, dat verschillende doeken, die ter beschikking gesteld waren door het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, ver dwenen zijn. Vooraleer in Brussel bekend te maken, dat er hier diefstal heeft plaats gehad, hetgeen erge gevolgen voor ons Werk zal meebrengen, geven wij de ont- vreemdster(s) de gelegenheid de meege nomen doeken terug te bezorgen. Het pakje mag door een derden persoon af- gegeven worden aan den Voorzitter. In het Nationaal Werk mag geen diefstal plaats hebben. Maalvergunningen worden on Woensdag 2 tot 4 uuPnamiddt geen meer afgeleverd. GITS Burgerstand. Geboorte. Demeulenaere Kristiaan, z. v. Hendrik en Elza Vancompernolle. Overlijden. Thange Aloys, 79 j„ land bouwer, wed. Hostens Barbara. Dteven op ronde. Ongewenschte kerels brachten ’s nachts een bezoek aan de tabaksdrogerij van René Gryspeerdt, wonende Diksmuide- straat, en gingen er aan den haal met 20 kgr. tabak die te drogen hing, en 7 kgr. gedorschen koolzaad. Bij Charles Vermearsch, landbouwer, wonende Statiestraat, werden ’s nachts 30 kuikens gestolen. LICHTERVELDE Burgerstand, Geboorten. Paul Goddyn, z. v. Jules en Adrianna Boddin. Reginald Algoet, z. v. Henri en Michelle Sabbe. Annie De wulf, d. v. Albert en Alice Jonckheere. Lutgarde Verhaeghe, d. v. Charles en Maria Deceuninck. Erik Jodts, z. v. Julien en Margaretha Haelewijn. Ga briel Demeulenaere, z. v. Julien en Julia Ciinkèmallie. Huwelijken. Leon Demeyer met Demetrie Demeulenaere. Albert Dae- nekindt, van Ingelmunster, met Louisa Devos. Overlijdens. Zoé Plets, 59 j., echtg. Cool Alfons. Emerik Blomme, 62 j„ echtg. Martagne Julia. Philomena Có- lebunders, 77 j., wed. Pieters Jules. BEVEREN-Roeselare Berichten van de Bevoorrading. De laatste dag tot het omruilen der ze gels door de winkeliers is gesteld als volgt: 1) Eetbare producten: Dinsdag 31 Aug. 2) Niet-eetbare producten; Woensdag 8 Sept. De zegels van ingeschreven producten moeten ingebracht worden op Dinsdag 31 Oogst op de gewone uren. BURGERSTAND van 19 tot 26 Augustus 1943. Huwelijksafkondigingen. Antoine Auquier, handelsingenieur te Boussu (He negouwen), met Lucienne Alderweireldt. Laurette Dhoop. Anny Delbeke. z. b. te Roeselare. Martijn Mutsaerts, Paula Vaerrewijck. Germain Devos. dagbladschrijver, met Bertha Leman, z. Ludwma Declercq. Ene Derycke. b b. te Roeselare. Willy Loones, been- C. O. O. en een drukke opkomst heeft Dinsdag te 9 uur de begrafenis der aflij vige kloosterlinge plaats gehad. R. I. P. Dief ten. Des nachts hebben dieven op verschei dene graanakkers eene hoeveelheid koren aren gestolen. Ondermeer op de akkers van de landbouwster Wed. Casteele, wijk Brandsmisen op deze van de land bouwers Vanneste N. en Jul. Vanslam- brouck. wijk St-Lodewijkwerd in glo baal een 200-tal kgr. graan gestolefi. De politie stelde een onderzoek in. Auto-ongeval. Bij avonddeemstering kwam een kleine vrachtauto in snelle vaart met twee in zittenden uit de richting van den Bel- giek langs de Vichtestraat gereden. Ter hoogte der hoeve G. Degezelle wilde de autogeleider een bakfiets voorbijsteken, doch bij dit manceuver is het voertuig op den natten macadam uitgeglibberd en te gen een eerste boompje gebeukt dat af kraakte. Vandaar slingerde de auto tegen een tweede boom en stuikte ten slotte in de gracht. De inzittenden kwamen er ge lukkig heelhuids vanaf doch het voertuig, vermoedelijk door smokkelaars gestuurd, bleek erg beschadigd en ontredderd. Het moest op sleeptouw genomen en naar een garage gesleept worden. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Micheline Vanderlinden. STADEN Burgerstand. Geboorten. Coghe Marie-José, d. v. Jerome en Ramon Maria. Terryn An nie, d’. v. Jeremls en Coghe Juliana. Overlijden. Denys Mathilde, 66 j., wed. v. August Vion, Handzamestr. Huwelijksafkondigingen. Vandamme August v. Staden, en Pype Maria, land bouwster v. Westroozebeke. Deruytter xxw w Achiel, werkman, en Vandamme Lia, b. dat we in Roeselare een piano-virtuoos v- Staden. soenzegels bekomen In stad of gemeente had gemakkelijk kunnen gebeuren, dat waar ze op 't bureel van den burgerstand óen geheelen oogst in brand vloog. Men ingeschreven zijn. -- Winkeliers, t— De gewone rantsoenze gels, maand Augustus, dienen ingebracht tot en met 1 September; de zeepkaarten tot en met 6 September. Maalvergunningen. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag, van 8 tot 12 uur 's voormiddags, zullen maalvergunnignen afgeleverd worden. Dinsdag voor de letters A, B. C en D; Woensdag van E tot en met U; Donder dag van V tot Z. ’t Is bij uitzondering dat het bureel van den ravitailleerinesdienst om 8 uur op deze dagen toegankelijk ge steld is; op Vrijdag 3 September is ge meld bureel den ganschen dag gesloten. Aan de Bevolking. Ik heb de eer aan de Bevolking van Staden te laten weten dat ik mij zal ves tigen als VROEDVROUW-VERPLEEG- STER den 1 September a.s. ANDREA DEMEYER, 19, St-Jansstraat, STADEN. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorte. Thange Jaak, z. v. Rudolf en Vancoillie Germana. Overlijden. Lievens Barbara, 98 j., wed. v. Petrus Desmedt. Huwelijksafkondiging. Cornillie Hen ri, timmerman te Hooglede, met Rachelle Van Lerberghe, meid te Lichtervelde. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 29 Augustus gansch den dag door waar genomen worden door Dr Leopold VAN- DFNBROUCKE, Diksmuidestras t 30. tel. 50.20. De Apotheek DEGRYZE. Brug- p.estraat, 44, zal enkel open zijn tot 12 u. ’s middags. Rijwiel gestolen. Zekere Alidor Theuninck, wonende Kortemarkstraat, plaatste zijn rijwiel aan het gemeentehuis. Toen hij terug buiten kwam was de vogel gaan vliegen. Klacht werd bij de politie neergelegd. Erge val. De wielrijdster M. V. uit leper, kwam per fiets de leperstraat afgereden, toen opeens de vork brak van haar riiwiel. Met geweld werd de vrouw ten gronde geslin gerd. Met. ernstige verwondingen over grnsch het lichaam werd de vrouw opge nomen. Na geneeskundige zorgen ont- vane°n te hebben kon zij terug huis waarts keeren. Geboorten. Cecilia Marichal, d. v. Gerard en Irma Van Mol, Statieplaats 43. Jenny Provoost, d. v. André en Bertha Oosterlynck, Bruggesteenweg 125. Ag nès Roelens, d. v. Leon en Germana Croes, Hellestr. 81a. Godelieve Parent, d. v. Achiel en Martha Depotter, Rum- beke. Willy Vanaverbeke, z. v. Leo en Godelieve Dely, Handzame. Leo War moes. z. v. Karei en Agnes Vanden Ber- ghe. Blankenberge. Rosa Termote, d. v. Hendrik en Julia Vandevyvere, Oost nieuwkerke. Liliana Caytan, d. v. Frans en Juliette Callewaert, Bleekeriestr. 23. Frieda Denys, d. v. André en Godelieve Verduyn, Kortemark. Karlos Meeuws, z. v. Edward en Andréa Vancraeyenest. Gits. Agnès Decancq, d. v. Frans en Virginia Vanackere, Meenensteenweg 20c. Luciana Defraeye, d. v. Georges en Martha Callebert, Zwarteleeuwstr. 42. Sterfgevallen. Maria Schacht, 76 j„ winkelierster, echtg. Juul Fossez, Meenen steenweg 206. Magdalena Desimpel, 37 j„ z. b., echtg. Gustaaf Bossu, Oostnieuw kerke. Pharaïlde Vandevelde. 72 j.. z. b.. wed. August Sambaer, Meiboomlaan 15. Omer Franchomme, 62 j., z. b., echtg. Camilla Dehouck. Consciencestr. 45. Juul Wybo, 49 .i., landbouwwerker, ongeh., Hooglede. Juliaan Verhamme, 55 j., metser, echtg. Julia Deseure, Ar- dooiesteenweg 30. GENEESKUNDIGEN DIENST en Kermis-Zondag 29 Augustus. DOKTERSDIENSTEN: Hr Dr Willem Declerck. St-Hubertstr. 22. Hr Dr Josenh P?ttyn, H. Horrlestraat 2. APOTHEEKDIENST Hr Van Wassenhove, Zuidstraat 7. TAXIDIENSTEN: Hr Nestor Wauters, Spanjestraat 98. TAXIVOERDERS DER WEEK van 30 Augustus tot 4 September 1943. Hr G. Verstraete, Hof v. ’t Henneken 48. Hr Camiel Yssers, Herdersstraat 96. Hr Od. Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. BERICHT Gedurende de kermisweek is het bureel van den Burgerlijken Stand ten Stadhui- ze open vcor het publiek enkel in den voormiddag van 9 tot 11 uur, BEVOORRADINGSDIENST Bijzondere zegels voor werklieden. De werkgevers moeten him aanvraag indienen tusschen 8 en 15 Sept. Na dien datum wordt geen enkele aanvraag meer aanvaard. ARBEIDSAMBT ROESELARE Opdracht voor de Firma Itevriese M.S.L. Door de Fa. Devrlese Koolskamp, wor den nog talrijke arbeiders gevraagd voor haar werf te Koksijde. Zoowel voor ge schoolde als ongeschoolde arbeiders is een goede werkgelegenheid voorhanden. De loonen zijn overeenkomstig het ver plichte barema, evenals de bijkomende vergoedingen. De arbeidsduur bedraagt minimum 8 uur per dag: voor overwerk wordt een toeslag van 25 t. h. verleend, voor Zondagwerk bedraagt deze toeslag 50 t. h. op het tariefloon.. De mogelijkheid bestaat om dagelijks naar huis te keeren. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de betrokken fir ma te Koolskamp of laten zich recht streeks inschrijven bij het Arbeidsambt of de Kantoren. WINTERHULP 1) Vernieuwing der Winterhulp- en schoolsoepkaarten. De vernieuwing der Winterhulp- en schoolsoepkaarten heeft plaats van den Maandag tot Donderdag, telkens van 8.30 tot 12 u. 's voormiddags. 2) Bureelen gesloten. Bij gelegenheid van de Roeselaarsche Kèrmis zullen de bureelen van Winterhulp gesloten zijn op Maandag 30 en Dinsdag 31 Oogst. 3) Vervalsching van loon’cewijzen. Om te kunnen genieten van Winterhulp moe ten de loonbewijzen overgelegd worden en het volledig inkomen kenbaar gemaakt worden. 4) Bedeelïng van soepticketten. De gesteunden, die voor hun kinderen koste loos schoolsoep begeeren, moeten er voortaan rekening mee houden, dat hier voor iedere maand speciale schoolsoep- ticketten zullen uitgereikt worden. Dit zal geschieden op één der volgende plaatsen naar eigen keuze: ’s Maandags: Soepkeuken Rumbeke- steenweg. ’s Dinsdags: Soepkeuken Kattenstraat, 's Woensdags: Soepkeuken St-Hubrecht- straat. ’s Donderdags: Bureel Winterhulp, Al fons Carlierstraat. De ontvangen ticketten moeten aan den onderwijzer der school vóór den 15“ der maand overhandigd worden. De bedeeling der ticketten voor de maanden September en.Oktober zal plaats hebben op 6, 7, 8 en 9 September op de bovengenoemde plaatsen. Men mort de steunkaart meebrengen. VOOR DE LEDEN VAN HET ADRIAEN WILLAERTKOOR De gewone herhalingen zullen weer be ginnen op Maandag 6 September. Men wordt dringend verzocht op tijd tegen woordig te zijn. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT Bij Camiel Dewulf, wonende Vijfwegen- straat 224, Roeselare, werden op het land van ’n 30-tal schooven de tarwe-aren af gesneden, waardoor ongeveer 45 kilo tar we gestolen werd. Bij Jeroom Dewulf, landbouwer, wonen de 229 Vijfwegenstraat, Rumbeke, werden Ti 15-tal struiken aardappelen uitgetrok ken en 150 struiken tabak gestolen, die toebehoorden aan enkele burgers-con- tracten en ’n 15-tal tabaksplanten die toebehoorden aan Dewulf Jeroom. Ten nadeele van Ameel Elie, wonende Mandellaan 339bis, Roeselare, werden van ’n 50-tal tabaksplanten 'n deel van de bladeren afgetrokken. Zekere Wallican Achiel, landbouwer, wonende in de 10’ Wijk 33 Rumbeke, snapte ’n 5-tal personen, allen afkomstig uit de Langemarkstraat, Roeselare, die bezig waren met op z’n land aardappels te stelen. Klacht werd neergelegd bij Rijkswacht te Roeselare. RECITAL H. DEGRYSE Het is voorzeker heel, heel lang gejeden, hadden van het formaat van een H. De- tegenover de handelaarster wegens ver- gryse, bekroond met het hooger diploma Alle personen die hun werkelijk verblijf die door den schok in brand schoot. Ge- helin& Deze vrouw U de meest schuldige, j aa» het Koxu Conservatorium te Gent,] in België hebben, kunnen hunne rant- lokkig liep alles nog goed af, want het de alhier in de H. Hartstraat, een dames- rijwiel ontvreemd. De schoonvader van den voornoemden had na zijne bood schappen het rijwiel dat hij in bruikleen gekregen had. teruggebracht en aan de voordeur van het huis opgesteld. Toen hij 10 minuten nadien het rijwiel in de wo ning wou brengen, merkte hij tot zijn groote verslagenheid op dat het spoor loos verdwenen was. Aanstonds werd een klacht ingediend bii de stedelijke rijkswacht. De Izegem sche bevolking begint zich werkelijk af te vragen of men er werkelijk eens zal in slagen die reeds zoo lang gerokken reeks van rijwieldiefstallen categoriek te doen ophouden. IZEGEM KERMIS De Sport aan de Eer! Een kermis ponder sportwedstrijden is sinds jaren nooit te zien geweest in Vlaanderen. Ook Izegem maakt daarop geen uitzondering. Ziehier een kort over zicht der sportmanifestaties waarvan de horderden en nogmaals honderden sport liefhebbers van Izegem en ommeland, ge durende de kermisweek, zullen kunnen snoepen! 1. Op ZATEROAG 4 SEPTEMBER, te 19.39 uur. in rte zaal Patria. hebben we de OPE- N1NGSMEETING VAN BOXING-CLUB SPARTA, Izegem. Op het programma vinden we: in den hoofdkamp (10 x 3 mln.) Eduardo tegen De grande; Beroepskamp (8x3 mln.) Roger Baedt (Izegem) tegen Braye (Meenen); en als ver dere omlijsting van dezen boksavond nog vier liefhebberskampen met de deelname van de beste Izegemsche Ilefhebbers-boksers. Dit voor do boks-enthouslasten. 2. De paardensport krijgt haar beurt op ZONDAG S en DINSDAG 7 SEPT., telkens te 2.30 uur. Deze jaarll.fksche, PAARDENKOERSEN zijn begiftigd met 150.000 fr. prijzen en zullen, zooals telken jare, een vloed van volk bijeen brengen. 3. Daarna komen de velokoersen: twee kriterla voor beroepsrenners en een koers voor Juniors. Op MAANDAG 6 SEPT., te 15 uur, ten bate van Winterhulp, het DERDE KRITERIUM JEF VANDEWEGHE». Afstand 125 km.: 18.000 fr. prijzen. Omloop op het grondgebied der vroe gere gemeente Emelgem: 42 ronden van 3 km. Inschrijvingen te sturen aan Hr André Sur- mont, R. Tollenaerestraat. Rugnummers af te halen: Café Sport, bij Florent Tavernier. Op WOENSDAG 8 SEPT., te 15 uur de GROOTE KERMISPRIJS DER LENDELEDE- STRAAT voor Juniors V. W. U. 2.100 Fr. prij zen en 300 fr. premlën. Inschrijven In De Nieuwe Wandelingbij Jerqom Maes (vanaf 1 uur). Prljsuitdeellng In «T)e vier Kaven» bij Victor Declerck. Eindelijk on donderdag 9 sept.. te 14.30 uur. TWEEDE NIJVERHEIDSKBÏTERIUM VOQR SENIORS. 125 Km.. 50 ronden van 2,» km. Wegwijzer; Koornmarkt, Statlestr., Kruis straat, Ommegangstr., Guldo Gezellestr.. Keye- straat, Vanden Bogaerdelaan, de Pélfchystraat, Nieuwstr. en Koornmarkt. 18.000 Frank prijzen en premlën. Inschrijvingen te sturen uiterltjk op 3 Sept, aan Hr André Roose, Wijngaardstr., Izegem. Verzekerde deelname van Marcel Klnt, Van Steenbergen, Kaers Karel. Sercu Albert, Decln Albert, Desimpelaere Maurits, Schott» Albert, Defoordt André. Klockaert Roger, Paepe Albert. Van Melckebeke Roger, enz. Of het er zal spannen lijdt geen twijfel! UITSLAGEN DER KANO-KOERSEN Veel volk, prachtig weder en een regelma» tig en sportief verloop der koersen maakten van het geheel een volledig succes. 1’ Koers: Beginnelingen heeren, 600 m. L Debeer-Wauters (Eekloo) 2 mln. 3 sec.; tl Aecke-Aecke (Gent) 2 min. 4 sec.; 3. DhaeneM* D’CCOêne. 2’ Koers. 1. Debeer (Eekloo) 3 min.; t, Vanloo (Gent) 3 min. 2/10; 3. Van Sevenaiw (Oostkamp). 3’ Koers: Aspiranten, 400 m. 1. Casfer- Schelpe (Izegem) 3 min. 28 sec.; 2. Degryz#- Devoogd (Oostkamp); 3. Deforce-Vanhaverbe- ke (Izegem). 4« Koers: Beginnelingen, gemengd, 600 m. 1. Dedyckere-Gdethals (Eekloo) 2 mln. 50 sec.j 2. Masschuel-Aecke (Eekloo) 2 mln. 50 sec. 5° Koers: Beginnelingen heeren, 600 m. 1, Vandenbulcke-Cöopman (Beka); 2. Pareyl Gcbr. (Izegem); 3. Demruyt-Steels (Oost kamp): 4. Vandewalle-Devoldere (Izegem). 6’ Koers. 1. Bledlman-Blendeman (Loke» ren) 2 min. 40 sec.; 2. Rommel-Declercq (Izc— gem) 2 min. 51 sec. 7« Koers. 1. Decoene (Izegem); 2. Aeck» (Gent): 3. Wauters (Eekloo). 8» Koers: Aspiranten 400 m. heeren. L Bauwens-Vercruysse (Beka); 2. Loncke-Coop- man en Casteleyn-Sfmoens (Gent). 9» Koers: Beginnelingen heeren, 600 m. 1. Vandenbuerie-Loncke (Beka); 2. Declercq- Decoene (Izegem)3. Barbler-Vanhaverbek* (Oostkamp); 4. Neyrlnck-Vaernewyck (Ize gem). io« Koers. 1. Vanliollebeke (Oostkamp)t, Goethals (Eekloo); 3. Aecke (Gent); 4. Dhae- nens (Izegem). 11’ Koers; Veteranen heeren, 600 m. L Vanlaere-GIstelynck (Beka); 2. Vanmoen-Per- jjgpj (Txgg’glfl), 12» Koers: Finale Beginnelingen heeren, 60# ni. 1. Debeer-Wauters (Beka); 2. Slmoena- Vanloo (Gent). 13’ Koers. 1. Vanholleheke (Oostkamp); Debeer (Eekloo); 3. Decoene (Izegem). 14’ Koers: Finale Aspiranten, 400 m. 1. Bauwens-Vercruysse (Beka); 2. Casler-Schelpt (Izegem). 15’ Koers: Finaal Beginnelingen heeren, 60# m 1. Vandenbuerie-Loncke (Béka); 2. Van- denbulcke-Coonman (Beka). 16’ Koers: Hindernissen. 1. Dhaenens; W. Decoene: 3. Dhaenens; 4. Perneel; 5. Van dewalle: 6. Devolder: 7. Vaernewyck; 8. Dhae nens Mlchel. Paula Vaerrewijck. Germain Devos. Ja ak Marysse. Huwelijken. Roger Aivoet en Irma Dewaele. August Beirlaen en Elza Siccard. Gerard Delobelle en Jeanne Vandecasteele (Deerlijk). Diefstal. Tusschen 5 en 7 uur ’s namiddags, tij dens de afwezigheid der bewoners, dron gen onbekende dieven in de woning van Cyriel Haerinck, wonende Wortegemsche Steenweg, wijk Oud Mooregem Alles Werd doorsnuffeld en ongeveer 2000 fr. in geld, verscheidene titels, 7000 fr. in goud werk, een 5-tal kgr. varkensvleesch en andere eetwaren werden medegenomen. Her is de vijfde maal in anderhalf jaar tijd dat bij Haerinck werd gestolen. De Vierd der echtgenooten Libeer Hendrik. I oremdi? onderzoek in geboren te Harelbeke den 31 Januari 1863 s onaerzoeK m. en Deiodder Elodie. geboren te Kortrijk den 28 November 1859. Het huwelijk werd te Kortrijk gesloten den 21 Augustus 1883. Zij hadden 16 kinderen waarvan nog 6 in leven met 11 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. Er zijn vier geslachten in vrouwelijke liin. Beide oudjes zijn nog goed gezend. Ritje Beer, zooals de man algemeen genoemd werd, was stadswerker. De beide oudjes maar een verlangen, nog véle jaren vrede te mogen leven. VROUWELIJKE LEERLINGEN IN DE TECHNISCHE SCHOLEN Het stadsbestuur deelt mede dat met ingang van het nieuwe schooljaar, vrou- vvelijke leerlingen opgenomen worden in de verschillende afdeelingen van de hoo gere en middelbare technische school der stad. Sint-Jan slaan 26. Hetzelfde geldt voor de stedelijke akademie voor teeke- nen en schilderen, Aalbekesteenweg. BOERENHULP AAN STADSKINDEREN Plechtigheid op het Stadhuis. Dinsdag 24 Aug. had in de groote zaal van het Stadhuis, te 14.30 uur, de plech tige overhandiging plaats der vrijwillige bijdrage der landbouwers van het arron dissement Kortrijk aan Boerenhulp aan Stadskinderen Deze bijdrage bedraagt In het totaal 145.000 fr. INBREKERS OP RONDE Inbrekers zijn op ronde geweest in de Pyckestraat, waar zij langs achter tracht ten binnen te geraken in de woning van den Hr Filleul. bediende. Deze kon ze echter op de vlucht jagen. In de buurt Wisten de kerels echter langs het kelder venster binnen te dringen van de woning van den Hr Jan Nolf, verzekeringsagent, Pvckestraat. waar zij sardienen, hesn en allerlei eetwaren ontvreemdden. Ook bii den Hr De Raedt. ingenieur, Condédreef, loofden zij insgelijks eetwaren. De politie stelde een streng onderzoek in. AUTO IN BRAND De rijdende auto van Vanneste Con stant. handelaar uit Ingelmunster, ge raakte Dinsdagochtend in brand in de Beheerstraat. waarschijnlijk tengevolge van een defect. De stedeliike brandweer moest ter huln worden geroepen. De auto Werd fel beschadigd. WIELRIJDSTER GEWOND De Petster Dupont Renilda uit Kortrijk, werd tsr hoogte van de Kringplaats en St-Janstraat aangereden door de auto be stuurd door Saelens Firmin, uit Harel beke. Het meisje werd ten gronde geslin gerd en liep verwondingen op die gelukkig niet van emstigen aard blijken te zijn. ■De fiets werd gansch ontredderd. EERERECHTFR SOUDAN OVERLEDEN Men meldt het overlijden van den Hr Franciscus Soudan, eererechter, gehuis vest Hendrik Nolfstraat, in den ouderdom van 67 jaar.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 3