I Uit ’t Kortrijksche I I Uit ’t Meenensche I Uit ’t Tieltsche I I Uit ft Izegemsche ii I uit ^t Roeselaarsche UIT TIELT ifea® WIELRIJDEN UIT ROESELARE UIT IZEGEM Rheumatiek, jicht, ischias, spit in den rug, pijnen in ledematen en gewrichten, zenuwpijn en hoofdpijn, griep en verkoudheid. SANITA AGENTSCHAP UIT MEENEN UIT KORTRIJK OPENSTAANDE PLAATSEN 8BMBaniaBan»HaBMra»BBiRiV BROEDER BIJ HET BADEN VERDRONKEN TE BORNEM DAVIDSFONDS laaaaisaBBaBssBBBMa&seaESBigss TEGEN HOEST EN VERKOUD- HEID Vandenbussch» Frans, STAD TIELT nam Schepenen, I F.FftVRR. SPORT ne. onderzoek in. GTTS. X— De sch”imers moesten alles in den steek laten. bin- var- De Sekretaüs. A VERSCHUEHE. -3 <5> r3 Q g I-* MX Co De- met Irene Gossaert, magazijnierster te Roeselare. aardewerker te Roeselare, dienstmeid te Meenen. Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. K^VVUWMVI^nfVWVWVWWVVVVMVVMWWWWWVVVVMmAfVVWWVVt» UIT KORTRIJK Steenweg. Schouthoek. Huwelijken. Messiaen André met Stroom Noëlla, b. v. Ledegem. Cathry Achiel, v. Staden, met Compemolle Fla- vie. Quaghebeur Leopold met Allossery Pharaïlde. Vyverman Désiré, v. Idder- gem, met Lambelin Marlette. Overlijden. Cloedt Mathilde, 76 j„ Rollegemstraat. straat 12. -- .’chn FIETSDIEFSTAL Adolf Vanhaverbeke, metaalbewerker, gehuisvest Hoogweg 3, was naar het ge sticht der Zwarte Zusters, on de Markt gegaan en liet zijn fiets in de koetspoort van het gesticht staan. Toen hij kort daarna naar huis wou, was de fiets ver dwenen. helpen bij Let op inhoud en prijs 20 tabletten slechts Fr. 12,50. Verkrijgbaar bij alle apothekers. Meldt ook gij ons de door U verkregen resultaten I Silac N. V. Louisalaan 261 Brussel S DEERLIJK Dieften. Ten overstaan van de aanhoudende dieften blijkt de tabak hoe langer hoe meer de dieven aan te lokken. Bij de landbouwster Wed. Casteel© C. werd een aanzienlijke hoeveelheid tabak gestolen die te drogen hing. Eveneens .werd er eene hoeveelheid, tabaksbladeren gestolen bii den landbouwer Vannieuwenhuyze A., Wijk TapuitOp het gehucht Sint- Lodewijkwerden een paar dieven des nachts betrapt en verjaagd uit het ta baksveld van den landbouwer J. Van- driessche. waar de nachtridders tabaks planten uitrooiden en in een zak opvul- Donderdagnamiddag omstreeks 3 uur, ging Eerw. Broeder Ilbrecht, der Broe ders van O. L. Vr. van Lourdes, afkom stig van Hamm-e, 25 jaar, en sedert een jaar in dienst te Bornem, met eenig* schoolkinderen in de Schelde baden. In een reet terecht kamende, verloor hij he» evenwicht, verdween in de diepte en ver* dronk J De Familie Loosvel<l(-Nijs meldt U het I afsterven van j Mevrouw LEOXA-MAIIIA-LOVISE M.1S lEchlaenoote van Mijnheer René Loosvcldt i geboren tc Kortrijk den 20 November 18*9 I en godvruchtig in den Heer ontslapen den I 30 Augustus 1913, voorzien van al de troostmiddelen onzer Moeder de II. Kerk. I De plechtige Koordlenst heeft plaats ge- I had op Donderdag 2 September 194.3, te a 11 uur, in de SInt-Pleterskerk te Tielt. I Vrienden en kennissen; die. bij verge- I felheid geen rouwbericht ontvangen hob- ben, gelieven dit te aanvaarden als me- I dedeeling. Ziehier een goed huismiddeltje. Niets brengt spoediger verlichting in gevallen van verkoudheid, hoest, enz., dan dit eenvoudige recept. Kooot bij uw apotheker 30 gram Cibine (dubbel gé- concentreerd). Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop cf honig. Het resultaat is een groote flesch met de doelmatigste me dicijn. zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de kinderen het era®’ lusten. Deze Cibinesiroop doet onmiddellijk de hinder lijke verkoudheid ophouden. Het is ge makkelijk te maken en -to’n groote flesch van ruim e-n kwart liter is natuurlijk zeer voordeelig. Ieder, die gevoelig is voor verkoudheid rn hoest nema er een proef mee. Knipt dit récent uit. cm U eraan te herinneren een 30 g-aifN f eschje Ci bine bij uw apotheker te koopen. Verg. R. C. 05t /474. iHEnE3S5B8H33!S«rafflfflH!E3OHH3KaJ Brand. De paardengeleider van R. Delbeke had voor rekening van den vlasnijvcraar Ad. Benoit een. groote wagen vlas gehaald en bracht deze uit Evernijs herwaarts. Op eens is er onderweg in de lading van 3000 kgr. stroovlas brand ontstaan, waar bij de geleider de paarden haastig moest afspannen. De lading en den wagen zijn In de vlammen opgegaan. De oorzaak van dit ongeval is ongekend. WAREGEM PIANOS Te k0°P; verscheidene schoo- 1 Irll'i'-'D ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van pianos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. Verg. R. C. C66/24. De les had niet geholpen. Enkele dagtn geleden werd door den politiecommissaris bij Sabbe Ladislas, wonende in de Zuidstraat 4, een. zwijn aangeslagen wegens niet aangifte. Dezer dagen bracht de commissaris nogmaals een bezoek bij Sabbe en kon wederom vijf zwijnen aanslaan wegens niet-aangifte. Velodiefstal. Alfons Carlier, wonende in de Doel- straat 4, plaatste zijn velo op den koer van het Christen Werkers verbond te Emelgem. Bij zijn terugkeer kwam hij tot de ontdekking dat zijn velo verdwenen was. Geen gemakkelijke karwei, ’s Morgens rond 6.30 uur zag de politie een verdachten auto in de Oostroozebe- kestraat. In de veronderstelling dat de auto smokkelwaar bevatte, gaf hij aan den autogeleider treken tot stoppen. Toen hieraan geen gevolg gegeven werd, loste de politie een revolverschot, doch de auto kon ontsnappen in de richting Oostroo- zebeke. INGELMUNSTER Burgerstand. Geboorten. Lamaire Freddy, Lamms- kensknokstraat 17. De Simpelacre Etienne, Oostroozebekestraat. Dcbaillie Genny. Kortrijkstr. Defreyne Gabriel la. Bollewerpstr. Lafaut Marie-Louise, Roosestr. Himpe Rika, Dulkerstr. Vander abeele Erna. Roosenstr. Van- lerberghe Palmer, Nijverheidsstr. Overlijdens. Vandenbulcke Marcel, Weststr. Delaere Joannes, Weststr. Lioen Odette, Naaipanderstr. Bcssuyt Alberik, Bollewerpstr. Huwelijken. Deblauwe Jeroom, v. Izegem, met Noëlla Vandekerckhoven. Behaeghel Odi:l, v. Hulste, met Maria Delanoy. SCHOUWBURG PATRIA Zondag 5 Sept. liep bij de uitvoering van de populaire operette Sepp'lde Patriazaal weer bomvol. Ook bij de uit voering van het sprookje Asschepoes was er buitengewone belangstelling. De groen Frank Schoup heeft zich bij de op voering van Sepp'lwerkelijk overtrof fen. Op Zondag 19 Sept, wordt door dezelfde groep opgevoerd: j< De vogelhandelaar een revueoperette van C. Zeiler. Volledig orkest, koren en balletten. Ook ditmaal zal de zaal te klein zijn. Binnenkort wordt verwacht: Maria Stuart van Fr. Von Schiller, een mach tig historisch drama. Dit prachtwerk zal ongevoerd worden door de Kon. Nederl’ Schouwburg van Gent. Vanaf deze week kan men zijn abonne- mentsplaatsen bespreken voor het komend tooneelseizoen bij den bestuurder van den Patriaschouwburg in het conciergehuis, Citroenstraat 14, Roeselare, iedereen dag, behalve den Zondag, van 6.30 tot 7.30 uur ’s avond?. De personen die zich uitslui tend willen abonneeften op de Volkscon certen moeten zich ook hier aanbieden. N. L. V. C. De eerste studiedag van 19 Oogst werd een groot succes. De uiteenzettingen wa ren voor onze kleinhandelaars zeer in teressant en leerzaam. De tweede studiedag zal plaats hebben op Donderdag 16 Sept., van 14 tot 16.45 uur. Wij twijfelen er niet aan, of alle kleinhandelaars in algemeene voedings waren zullen bij deze tweede- lessenreeks tegenwoordig zijn. PROVINCIALE PAARDENWEDSTRIJD Op 19 September 1943 wordt te Roese lare, door den Paardenkweekersbond van West-Vlaanderen, een groote Provinciale Paardenwedstrijd ingericht op de O. L. Vtrouwmarkt. De wedstrijd begint om 9 uur en zal zeer belangrijk zijn. Er wordt verwacht dat er boven de 200 paar den zullen aangebracht worden, waaron der al het beste dat de Provincie West- Vlaanderen bezit. Er zullen 50.000 frank prijzen toegekend worden. Aan den in gang van het plein zullen catalogen te verkrijgen zijn, met de inschrijving van al de paarden die aan den wedstrijd' deelnemen. Al de bewondenaars van het prachtige Belgisch Trekpaard zullen de zen prijskamp willen zien. SPORT IN ROESELARE Bij Sportkring Roeselare. De eerste oefenwedstrijd van Zondag 1.1. tegen Gantoise zal voor velen een veropenba- rlng geworden zijn. Ondanks het feit dat de spelers nog niet Ingespeeld konden zijn, werd er In een zeer vlug tempo gespeeld met mo menten van mooi samenspel, terwijl de wed strijd boeiend bleef tot aan de laatste minuut. De achterhoede speelde haar gewoon kalm- stevig spel, zoodat we er van overtuigd zijn, dat het trio Godderls-Vancolllle-Debois ook in het komende seizoen op waardige wijze haar taak zal vervullen. De mlddenlinie zal echter het zorgenkind blijven. Snauwaert Is ’n fijn, taktisch speler, deelt het wil ons voorkomen dat hij niet over voldoende uithoudingsvermogen beschikt. Na de rust werd hij als proef vervangen door d’Hauere, doch deze verandering was werke lijk geen verbetering, vanhecke en Vermote speelden een zeer goede partij. De voorhoede was zondag in topform. De. linkervleugel met Go-hbln en Degryse trad het meest op den voorgrond. Dit zijn twee, jonge krachten, waaraan. Sportkring nog veel genoegen kan beleven. Armand Dubois weer twee doelpunten op zijn aktlef. Van broekhoven was vooral na de rust enorm ak tlef: zoo was hij den grondlegger van min stens twee doelpunten. Lefcre Is nog niet vclledlg op dreef. Als geheel een gaaf, homogeen elftal, dat In staat is het record van het vorig- seizoen t i evenaren, Ja te overtreffen. Bij F. C. Roeselare. A. S. Oostende mocht Zondag met een 4—1 nederlaag naar huis terugkeeren. Club speelde een begeesterend spel en ook hier was de voorhoede in een goeden dag. De twee schut ters Eugeen Rebry en Mestlaen namen ieder twee doelpunten voor hun rekening. Manhaeve leek ons Zondag aktlever dan gewoonlijk, minder loom, meer dynamisch. Het spel van mlddenhalf liewinter was beter dan de werk te voren. Ook David heeft Zondag weer be wezen dat hij over de noodige capaciteiten beschikt om in de toekomst een zeer betrouw baar doelwachter te worden. Alles bijeen ge- nemeh kan het Clubbestuur met een gerust hart het komend seizoen tegemoet zien. Zondag wordt er tegen Izegem gespeeld op het terrein van Izegem. Dit kan een boeiende wedstrijd worden, waarin Club zou moeten zegevieren. Tabak gestolen. Bij Gerard Cockelaere, landbouwer, wonende in de Slypsstraat, werden door onbekenden ’s nachts 50 ranken tabak gestolen. - Bij Vanblervliet Petrus, wonende Rollegemboschstraat, Ledegem, werden ’s nachts 70 ranken tabak gestolen uit de droojstelling. Twee branden. Bij Vandermeersch Jules, wonende Rollegemstraat, Ledegem, brak plotseling brand uit in de vlasmijten, die daar op gestapeld stonden. De brandweer van Moorsele en die der Weermacht waren aanstonds ter plaatse om de vuurzee te bestrijden. Zes van de veertien vlasmij ten gingen in de vlammen op. waardoor ongeveer 9000 kilo vlas opbrandden. Het eigenaardige van het geval was, dat ter wijl men den tenen mijt aan het blus- schen was, plotseling een andere in volle vlam stond. Ook bij Maurice Tybergein, wonende Kommerenstraat Moorseele, brak ’s nachts om 2.30 uur plotseling brand uit in een tarweschelf. Er stonden twee schelven met er tusschen in een dorschmachine. Een der twee schelven en de dorschma chine konden gered worden. Tabaksmokkelarij op groote schaal. Dagelijks passeeren hier auto’s vol ge laden met tabak. Deze smokkelarij op groote schaal is degelijk georganiseerd met de noodige opkoopers en spioenen. Wanneer de politie bijzondere maatrege len neemt, dan worden de smokkelaars verwittigd en nemen een anderen weg. Ze schrikken er ook niet voor terug met vuurwapens te schieten. Voor hen -heeft de tabak meer waarde dan een menschen- leven. De politie zoekt naar afdoende middelen om aan deze bandieterij een einde te stellen. EEGEM Burgerstand Oogst 1941 Geboorte. De Grande Hubert, z, v. Camiel en Martha Vande Wiele. Huwelijken. Vanslambrouck Retni, landwerker v. Zwevezele, met Decock Si- monne, huiswerkster v. Eegem. Hol voet Camiel, metserssast v. Pittem, met Verkind-eren Paula, dienstmeid v. Eegem. WINGENE Tabakdiefstal. In de afgeloopen week werd een aan zienlijke hoeveelheid tabak ontvreemd ten nadeele van den Hr Jules Vandewiele, hovenier, wonende op de parochie Wil den burg. Deze tabak in ’t blad hing nog volop te drogen in een hok. Boerinnenbond, Op Kermis-Dinsdag had de jaarlijk- sche feestvergadering plaats in ’t Patro naat. Voor een bevredigende opkomst sprak E. P. Deside-ratus uit Tielt over de kristelijke boerenvrouw. De jeugd zorgde voor wat ontspanning' en deze welgeslaag de vergadering werd met- een tombola besloten. WAKKEN Kermis, De jaarlijksche groote kermis kende een normaal verloop. Ze stond heelemaal in het teeken. van de sport: fietskoersen, waarvan we toekomende week de uitsla gen geven, besloegen vier dagen van de week. De markt stond dit jaar overvol met foorkramen. In de kerk was er een zeer talrijke opkomst naar den Dienst voor de overleden parochianen. Op tooneelreis. Onze tooneelafdeeling Taele ende Const© van het Davidsfonds kan waar lijk haar werkzaamheid niet meer brei, delen. Na de vele opvoeringen van Oud- Heid'lberg» in de gemeente zelf en de prachtig geslaagde op het kasteel te An- zegem, trok onze maatschappij met het zelfde- stuk Woensdag 11. op naar Deinze, waar ze haar kunst vertoonde in den schouwburg der Kon. Maatschappij De Vereenigde Taal- en Kunstminnaars». DIEFSTALLEN Tabak werd gestolen van Julien Ver- brugge, Moorselestraat, van Lagrou Achiel, Kortrijkstraat, van Feys Gerard, Lamfnerstraat, en van Vanrobayes. Moor- selesjraat. Allen zijn arbeiders die een kleine hoeveelheid tabak verbouwd had den. STADEN Burgerstand. Geboorten. Demuynck Arlette, d. v. Hector en Caura Maria, Tollenaerestr. Botterman Cristelle, d. v. André en Ste- verlynck Maria, G. Gezelleplein. Overlijdens. Terryn Maurice, 40 j., echtg. v. Lemahieu Maria, Ommegangstr. Dëconinck Julia, 62 j., echtg. v. Pau- welyn Emiel, Statiestr. Huwelijksbelofte. Vansteenkiste Pe trus, wagenmaker v. Kortemark, en De- blonde Marie-Thérèse, z. b. v. Staden. Aardappelkontrakten. Van Maandag af, zijnde 13 September, mogen degene die kontrakten afgesloten hebben voor aardappelen, bij den be-voor- radingsdienst komen om hun kontrakt te laten afstempelen. Den datum van leve ring moet alsdan opgegeven worden. Brand. Zaterdag 11. omstreeks 11 uur in den voormiddag, werden de plaatselijke pom piers verwittigd dat brand uitgebroken was bij Mirme-Delay, gehucht Pape- leen». Deze spoeden zich ter plaats, die wel een half uur van ’t dorp verwijderd was. Daar gekomen stond gansch de wo ning in lichte laai. De. gebüren hadden nog eenige meubelen kunnen redden. De pompiers hebben de naburige gebouwen kunnen vrijwaren. Van de- woning bleef niets meer over. De oorzaak van den brand is tot heden nog niet gekend. Gaaibolling. Op Zondag 12 September (zijnde Koe- ke-Zondag) is er prijsbolling op ’t gaai- berd bij G. Crombez. herberg Mispelaar- eikfjïhoone prijzen te verbollen. Ieder een is welkom. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Vanoverbeke Maria, d. v. André en Nestorine Vanblervliet. De lanoy Jozef, z. v. Oktaaf en Vandenbus- sche Martha. Lokere Roza, d. v. Arseen en Haelewijn Maria. Vermeersch Da niël, z. v. Firmin en Moyaert Juliana. Overlijden. Meerseman Georges, 21 J„ ongeh. Burgerstand. Geboorten. André Vervaecke. Anne- Marle Wielïaert. André Vandenberghe. Sterfgeval. Putman Remi, 64 j. Huwelijken. Leopold Verschuere met Dlane V-eys v. Stasegem. José Nuyttens met Germaine Vansteenhuyze. Raymond Vanparys v. Dworp met Thérèse Vanover- straeten. Albert Dhaenens met Adrienne Baert. Voordracht met lichtbeelden. Op Zondag 12 September heeft in de Quirinuszaal, Bruggestraat, een zeer in teressante voordracht plaats, opgeluisterd met lichtbeelden. Begin te 5 uur. Alge- meenen. toegangsprijs 3 fr. GITS Kermisprcgramma. Morgen Zondag is het kermis. Volgen de feestelijkheden staan op hst program ma. Zondag 12 September. Te 9 uur ope ning der foor en der Tentoonstelling van groenten, fruit en bloemsn, ingericht door het Werk van den Akker, in de zaal van het Oudeliedengesticht. Te 3 uur groote voetbalwedstrijd op het terrein Victor Colpaert, Torhoutstraat. Te 4.30 uur op de Nieuwplaats: Mastklim- ming, zaklooping en valiezenkoers en al lerlei oude volksfeesten. Maandag 13 Se-ptsmber. Te 9 uur Plechtige Zieledienst voor alle overleden parochianen. Tentoonstelling van het Werk van den Akker van 9 tot 12 uur. Te 4 uur in de Kortemarkstraat, wegrit voor nieuwelingen. Dinsdag 14 September, te 2.30 u., Kam pioenschap van Vlaanderen voor beroeps renners; afstand 125 km. over 25 ronden. Dieven op ronde. De langvingers zijn weer op rooftocht uit geweest. Bij den landbouwer Georges Vandenberghe, Koolskampstraat, werd GOUDEN BRUILOFT In zeer intiem-en kring vierden de ech telingen Alfons De Bruyne - Alida Arix, wonende alhier aan de Kortrijkstraat, de vijftigste verjaardag van de inzegening van hun huwelijk. De familie woonde een mis van dankzegging bij in de kerk der Paters Minderbroeders om dan vérder in familiekring dezen heuglijken dag verder t-e visren. Alfons De Bruyne. bakker van beroep, was geboren te Pittem, den 17 April 1868 en zijne echtgenoot© Maria- Alida Arix, is geboortig van Tielt. alwaar zij het levenslicht zag den 28 Mei 1873. E:n hartelijk proficiat. STADSBEGROOTING Zooals ieder jaar ligt thans de gemeen- tebegrooting voor het volgend dienstjaar ter inzage ten stadhuize en wel van den 8 September tot den 14 September inbe grepen. Naderhand zal zij dan nog aan de goedkeuring der hoogere overheid worden onderworpen. STADSPERSONEEL Het Schepencollege heeft zich genood zaakt gezien een nieuwen oproep te doen tot het inrichten van een reserve van tij delijk bureelpersoneel. Thans kunnen eveneens vrouwelijke kandidaten in aan merking komen. Ook vopr een plaats van veldwachter alhier werd een oproep van kandidaten gedaan. Inlichtingen ten stad huize. SLECHT BELOOND Wij deelden reeds mede dat Yvonne Engels, gehuisvest Koningstraat, een meisje, zekere Gabrielle Debruyne, die uit Duitschland gekomen was, bij zich had opgenomen. Op zekeren ochtend was zij verdwenen met mantels, kleederen, schoenen en valies welke aan de herber gierster toebehoorden. Men vermoedde dat de 22-jarige Debruyne, die uit Roe selare afkomstig was, wel naar daar zou kunnen teruggekeerd zijn. De opzoekin gen gingen dien weg uit en men kon na een paar dagen de voortvluchtige aan houden. Al het gestolene kon de eige naarster terug gegeven worden. AANRIJDING Een vrachtwagen die uit de Brugge straat kwam gers-den, is in botsing ge laakt met den tram Moeskroén-Meénen ■die daar voorbijkwam. Er is slechts stof felijke schade aan te stippen. VAL Mei. Gabrielle Verhaeghe, 18 jaar oud, gehuisvest Statiestraat, ging per fiets naar Kortrijk, toen zij op de baan Mee nen-Wevelgem een ongelukkige val deed. Zij liep ernstige verwondingen op aan het hoofd, en moest geneeskundige zor gen ontvangen. FIETSENHISTORIES De genaamde Pierre Debuck, gehuis- troostend dat zelfs wanneer het niet nco* dig zou zijn alle maatregel:n getroffen zijn om zooveel mogelijk leed te ver« zachten wanneer het zou noodig blijken. BURGERSTAND van 2 tot 9 September 1943. Gehoorton. Christiana Vonhanwaert, Vb** bloomstraat 25. Liliana Polbarre. Gorden* daglaan 70. Joan Vnnclocastoole. Kanittclstr» 5. Philippe Verharnino. .1. Brcylollaafi 13'1. Ariotte Van Fockbontto. I oófstr. G'. nporlHRL retire Forwent, Veklsir. 11. Iledwitre V^opeiuiripsscln*. i.oofstr. 43 Viclite,). Mare Leweer. Bnflastr. 30 (v. bes- seP’ein). Welter Hoernaort, iieopkaai 7a (v. Gullc.aeni). Je enh Doprez, I.oofslr. 43 (v. Harelboke). Mnr’o Cayirn, Mnynkondonrr* Chr sHno Luyifo, Spinnerljkani 4f« -■ .-cnn Doweolo, cle«opon>sir. 74. Ani’3 Missehaort, lingo Vorrlo^Haan 2C2. Marie* Joanne Vahmarekn. i oofstr. 43 Menie). Francine Alloyaert, H. Geostsir. 3. -- EuitfpG Cnockaert, P-udastr. 3<» (v. Wlolshokpi. Hen* rlette D'bein. Budasir. 30 <v. B1ssogpm). Jacques Decroix, LooTstr. :3 i'v. St-LégerL Jdllane on Dlane llaecke. Burlnsip. 30 (v. Wn* regem). Ru-dv Rreyp, Wallo isj. ciirlstèh 1,1 Bostoen. Zwovopemstr. lio. Fr.uicolsfl Vannestp. Voldstr. 172. Merie-Josf1 Dmiiiecl'» Verruplaan 21. John Dp Sloovor, Loofsir. (v. Zulte i. Oscarlne Ban wens. Zweve ?insir. 73. Monique Vai'danone, Budasir. 3(> (van Poule). Annie Dopolicr. Doorniksloonwcit 127. Rudy Pauw. Do< rnikwi’kstr. 167. -- André Govaort. Doornikwl.lkstr. 168. llnwolljksaapkondipinp-op. Enuecn Terryn» posibodlendo te Zwpvegrrn, on Gabrielle be* enlnwo, z. b., Walle 88. - - Louis Pc Stobbe* Ir Ir. grond worker te llamnip, on Marie!'* Winand, fabriokworksior. Rocolloitenslr. - Silvéro Boudewyn. vlasworker te Moorsele, (‘u Martha Vancompornollo,- dienstmeid GuUeroni, voorin 1o Kortri'k. Alfons Ver* scheuro. pnordeng-cleidor te BcHoeeni, on Lau ra Dooonlnck, dienstmeid tc Markt*, voorh. Kort rijk. Huwelijkou. Andreas Dogronto, boeklto't* der, Pleimstr. 1. on Joanna Terrnoto, z. b< Il( uleste(*nwog- 2. Alphonse Demeyero, we ver. Stasotrpmsir. 163. en Irma Dopoorter» snijdster, Stasogomstr. 119. omeor Dheedons» bediende, ’t, Hooge 68. <*n Marguerite Vander- sieegei’p, naaisler. 't Hooge io. Roger Van* (Utidaele. kleermaker te Nukorke, en Hits Vercruysse, z. b.. Groote Gring 5. Renain* Lehambro. bediende. Vooruituniu’-str. if. en Ivonna Blominc, z. b., Doornikwijkstr. 174. Overlijdens. Joannes Rouré, 81 j., Vla mingstraat 31. Hélénc Vermeulen, 74 .1.» wed. Gustave Saverys, Casinoplaats I. riiia Staelons. 3 m., Toekomststr. 1'd. Gabriel!* Van Lerberghe, 82 j., wed. \cliille Óosterlynck, I’. Tacklaan 2. Achiel Mulleman, 54 J.. let* lefzetter, echtg. Maria Bleuzé. s. Stevinsir. 61 Maria Rosspel. 37 j echtg. Nofe Vanbra- bant, Bruggcsteenweg 33. Juliana Vermote, 55 j.. echtg-. Jozef Duthoo, Doorn-iksteenweg 7. Albert Ilouttave, 27 j.. fabriekw., echtg» Marlette Grlslain, v. llarelbeke. "s rachts uit den stal een koe gestolen. Bij Decorte Gustaf, Noord-Abeelestraat, werden uit zijn broeikas een honderdtal druiventrossen gestolen. Langs de Driewegstraat werd ook ge opereerd. Ten nadeele van Victor Viaene werden 70 kgr. tabak gestolen. De schel men brachten een bezoek aan het werk huis van den timmerman Viaene André, en ontvreemden hier een groote hoeveel heid timmergerief, o a. zagen, beitels en schaven. Ook een 40-tal kilo’s tabak die te drogen hing werd meegenomen. L. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorte. Jaak Vermeersch, z. v. Al bert en Romania Coussée. Overlijden. Oktavie Callewaert, 76 j., wed. Alois Deman. Huwelijk. Albert Bisschop, v. Malde- gem, met Marcella Vandekerkhove. Huisdiefstal. Binst afwezigheid van de bewoners zijn dieven binnengedrongen in de woning van Alidor Degrendel-Desmet, wonende Tasscheweg. Uit de kast werd een geld som van 900 frank gestolen. Door de po litie werd een streng onderzoek ingesteld. BEVEREN-Roeselane Diefstal. Terwijl Degrendel Alidor, wonende Tasscheweg Beveren, met zijn huisgenoo- ten afwezig was, hebben dieven zich op klaarlichten dag toegang verschaft tot de woning. Uit de kast in de woonkamer waren 900 fr. verdwenen. Bij de plaatse lijke notitie werd klacht ingediend. On middellijk werd een ernstig onderzoek in gesteld. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondigingen. Debruyne André, vlashandelaar, met Bourgeois Ma- .rie-.Tozef. z. 'b. Clabau Audomarus, smidsgast te Beveren-bij-Roeselare. met Vandenbroucke Rachella, huiswerkster. Huwelijken. Vermandere Georges, landbouwer, met Algoet Maria, landbouw ster te Beveren-bij-Roeselare. Noppe Alberic. landbouwer te Roeselarae, met Vermandere Maria, landbouwster. Geboorten. Delarve Noël, z. v. Odiel en Vanderbeke Magdalena, Wijk Lands man. Platteeuw Marie-Jozef. d. v. Ali dor en Houthaeve Martha, Berglinckmo- len straat. Overlijden. D’Artois Gabriella. 22 j., bobijnstér. echtg. v. Palmer Dejaeghere, Wijk de Statie. RUMBÉKE Burgerstand. Geboorten, t- Ducasteele Annie, d. v. Maurits en Gelande Rachel. Maes Paula, d. v. Omer en Velghe Maria. Overlijden. Vansteenkiste Germana, 28 j„ echtg. Corneillie Camiel. Huwelijksafkondigingen. Vvncke Je room. bediende te Beveren-bij-Roeselare, met Eggermont Maria, landb. Hcor- naert Karei, ijzerwegwerker te Wervlk, wedt v, Vandenberghe Prudentia, met Vanackere Magdalena, z. b. Demeester Jozef, fabriekwerker, met Gossaert Ire na, magazijnierster te Roeselare. Diefstal. Bij Jules Labeeuw, 2» Wijk 92. Gehucht de- Atmoede, werden door onbekenden ’s nachts 25 ranken tabak gestolen. Gesnapt. Door de politie werden den laatsten tijd verschillende, meestal jonge kereltjes, ge snapt die bezig waren beetenbladeren te verzamelen. Deze moesten natuurlijk dienen om te mengen met tabak. LEDEGEM Burgerstand. Geboorten. Bouckhout Marie-Louise, Rollegrmstr. Godderis Mare, Prov. neerdrukkende van dezen oorlogstijd. Vooral de kind-:rên en de jeugd heeft er van genoten en meermalen was het vol len bak op de markten. Paardjesmoleos, carrotissel, cirk, autoskooter en. dies meer floreerden om het meest: Ook de café’s hebben, niettegenstaande^ het gebrek aan al te geestrijke dranken toch over het algemeen goede zaken kunnen doen. De tentoonstellingen werden door vele kunstliefhebbers en nieuwsgierigen be zocht, maar vooral de sportmanifestaties lokten een massa volk, waaronder vele vreemde sportliefhebbers, naar het vroe ger reeds bekende levenslustige Boos- Izeg-em Tsri gerieve der sportmannen geven wij hiér nog de rest der sportgebeurtenis sen voor het einde der kermisweek. Voetbal. Op Zondag 12 Sept., te 2.30 uur, op het plein der Baron-straat: F. C. Izegem - F. C. Roeselare (Bevorderings- ploeg) met middenhalf Dewinter. Koers voor triporteurs. Wijk Abeele. Zondag 12 Sept., te 15 uur. De afstand bedraagt 20 km. (10 ronden van 2 km.). Ei- zijn 2.000 fr. prijzen en premiën. Ieder deelnemend triporteur moet 125 kgr. we gen. Inschrijving en vertrek aan de her berg De Voorstad (bij Cyr. Glas). Aan komst aan De Zandberg IZEGEMSCH SPORTNIEUWS F. C. Défiem 4—1 Kortrljk Sport (RcS.) Goede beiangstelllng. Afwisselend verdeeld, spel tot de 14« mln. wanneer Gallens, op voor zet van Cortoville. kans krijgt de score le ppenen voor Izegem (1-0). Kortrijk valt goed aan en DevoMere mag' ingrijpen op schot van Maes en Hendrlckx. Izegem komt gevaarlijk opzetten aan do 88» min. Windels zet voor aan Gallens die <lën stand op 3-0 brengt. Verder gaat het met verdeeld spel tot aan de rust. Na de herneming valt Kortrljk heftig aan. Izegem weet echter in het vijandelijk kamp te dringen en Vcrstraete schiet goed op doel. I’.emmerie redt in hoekschop. Het gevaar gaat voorbij. Kortrljk weet echter aan de 18» min. ot> hoekschop zijn achterstel te verminderen langs Strnype (2-i). Aan de ?5» min. dringt Windels door de Kortrijksche verdediging en scoort nr 3 (3-1). Zelfde speler is het die. aan de 42» min. den eindstand zal brengen op 4-1 ten voorrteele van l'. c. Izegem. Verdien de zege van de sterksten. Diefstal. Bij Alfons Vandenheerde, wonende Lammekensknokstraat, werd bij afwezig heid der inwoners overdag ingebroken. De diefstal kwam aldus aan het licht: het zoontje had een paar franken verdiend met tabaknaaien en wilde ze in zijn spaarpot stoppen. Hij bemerkte- toen, dat zijn spaarpot leeg was. De moeder zocht verder en ontdekte dat ook haar geld beurs geledigd was. Op de slaapkamer stond naast het bed een koffertje en ook bier was alles uit verdwenen. Geld, gou den oorbellen, gouden kettinkje met me- daljon, gouden knopring enz., zelfs een paar veloschoenen waren meegenomen: fe samen ongeveer 3000 fr. De dief moet wel goed bekend geweest zijn met den toestand in huis. Voor deze eenvoudige werkmenschen is het een heel verlies. Brand. Bij Remi Dobbelaere, wonende West- straat 65, brak plotseling brand uit in den tabakast. Blijkbaar wilde hij het dro gen een weinig forceeren. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon den brand tot den ast beperken. De schade beloopt ongeveer 8000 fr. voor wat de tabak be treft en men schat de schade aan den ast op 1500 fr. De schade wordt door ver zekering gedekt. Cigaretten aangeslagen. De gemeentepolitie ontdekte ten huize van zekere Monteyne Juliana, wonende in de Steenovenstraat, een cigarettende- pot, waar verschillende cigarettenmakers hun cigaretten bijeen brachten. Er wer den niet minder dan 20.600 cigaretten aangeslagen. vest Leiekaai 82, heeft in den Dooden GEWESTBOND ROESELARE-TIELT Eerstdaags richt Gewestbond Roeselar?- Tielt, ten gerieve van zijn 33 aangesloten aldeellngen, een voordrachtencyclus in over FAMILIALE OPVOEDING Deze eerste reeks zal omvatten: 1. Het huwelijk, grondslag van het familieleven; - 2. Het huwelijk en het woord der Pausen; - 3. Het Kind in ’t kristel!jk gezin. Deze reeks kernvoordrachten zal bij - voor keur met een Ouder-avonü, besloten worden. De afdeelingsbesturen gelieven alleszins vóór 10 September hun toetreding te zen den aan den Heer Reml Braeckevelt te Win- gene. den gewestsekretaris. Laat WINTERHULP uit alle ge schillen. - Uw doel weze HELPEN. Arm dei- Leie het raam van een fiets ge vonden. Gezien er g-een fietsplaat aan het raam te zien was, kan men niet uitmaken aan wie het gevondene toebehoort. De bp rustgeld zijnde gendarm Richard Durnsz, gehuisvest Wahisstraat, heeft een fiets, waarvan de wielen en de ket ting ontbraken, gevonden. Na onderzoek bleek het de fiets te zijn van André Van- daele, gehuisvest Parkstraat, die hem ’s avonds voordien gestolen, werd. De kleine Frans Beulens, gehuisvest Langestraat 2, vond op de Vander- meerschplaats, ’s avonds een fiets welke daar verlaten lag. Bij onderzoek bleek het het rijwiel te zijn van Alfreda Decau. die hem een paar uur voordien gestolen werd aan de Sint-Franciscuskerk. EERLIJKE DAAD De 13-jarige Froidcourt Rosette, ge huisvest Keizer Karelstraat, vond kort geleden een portefeuille met een zeker bedrag geld in. en kwam die afgeven op het óolitiebua-eel. Kort daarna verloor zij een welgevulde geldbeugel, die haar eveneens kon teruggegeven worden. Nu vond zij opnieuw een portefeuille met een belangrijke som in. welke zij op het poli- tiebureèl kwam neerleggen. Eugeen Nëyrinck, gehuisvest Moorsele straat. heeft een portefeuille gevonden in de Yvonne Serruysstraat. Hij heeft hier van aangifte gedaan op het politiebureel. Pierre Coppens, gehuisvest Statiestraat, heeft een geldbeugel gevonden, welke hij op het politiekommissariaat kwam afge ven. BURGERSTAND Huwelijksafkondiging. Jozef Galle, schoenmaker, en Irma Decoo, z. b., b. v. Tielt. Geboorten. Lutgarde Defour, d. v. Maurice en Paula Yde, Pittem. Noël Slos, z. v. Octave en Maria Spriet. Aar- sele. Marc Scbelstraete, z. v. Hubert en Jeannette Roelens. Gottem. José Wielfaert, z. v. Georges en Anna Van Quaethem, Nieuwstr. Denise De Buck, d. v. René en Aline Tack, Gentschestr. Hubert Coene, z. v. Achille en Louise Begein, Feestwegel. Yolande Vande Weghe, d. v. René en Ilda Hellebuyck, Schuiferskapelle. Lutgarde Verbeke, d. v. Omer en Elisabeth Bovyn, Kanegem. Lutgarde Lampaert, d. v. Joseph en Godclieve Van Overbeke, Dentergem. Etienne Van Keirsbulck, z. v. Cyriel en Maria Ameye, Vinkt. Ludwig Spriet, z. v. Hilaire en Maria Vanraes, Pittem. Etienne Naert, z. v. Jerome en Marie De Mets. Eegem. Georges Amelynck, z. v. Remi en Georgine Martens. Gottem. Hedwige De Decker, d. v. Adile en Paula De Ké"; Sint-Janstr. Christiane Van Huylenbrouck, d. v. Virgiel en .Gabrielle Verhaeghe, Kouter-, Overlijdens.Leonia Nys, 63 j., echtg. Loosveldt René, leperstr. Willy Tuyn, 1 m„ z. v. Herman en Allee- I.assuy, Hol- destraat.Idalia Deblaere. 75 j., wed. De Clerca Karel-Louis, Hospitaal. Diefstal. Tijdens de athleüekmeeting werd er uit de kleedkamers een paar nieuwe bruine mansschoenen gestolen ten nadeele van den looper Marcel Braem uit Anzegem. Een klacht werd bij de politie ingediend. De Kermis is voorbij. Ds drie groot sportdagen van Waregem zijn allen goed voorbijgegaan. Telkens liep de renbaan der Gaverbeek vol en Dinsdag, de grootste, van oudsher gekend, overtrof ver de verwachtte bijval. Alle koersen wer den flink betwist en alles verliep in de beste orde. Den Maandag was het- junlorskoers aan de Processiestraat en benevens veel deelnemers mocht men een groote publieke belangstel ling begroeten. De paardenprljskamp voor zwaar trekras oogstte eveneens groeten bijval. De athletiekwedstrijden gehouden op de renbaan der Gaverbeek en op het terrein van Waregem Sportlef werden druk bijge woond Kortom alle sportgebeurtenissen en andere vermakelijkheden met de kermisdagen mo gen alle als geslaagd aanzien zijn want aan belangstelling ontbrak het geenszins. Aanstaande Maandag, 13 September, heeft op den wijk Blauwe Zwaaneen groote juniors wedstrijd, met over de 4.000 fr. prij zen en premiën, plaats. Onnoodig te zeggen dat ook hier de opkomst groot zal zijn. DESSELGEM Auto-ongeval. Een auto, geleid door de genaamde C..., kwam in den namiddag door de dorp straat gereden. Gekomen aan een gevaar lijke bocht en vermoedelijk door stuur- defect miek het voertuig een verkeerde zwenking en haakte aldus zijdelings de winkelierster Vanhoutte aan die aan het vagen was, en eenige meter ver -werd me- degesleent. Gezien de bijzondere kwetsu ren deed de ontboden geneesheer het slachtoffer naar eene kliniek overbrengen. AANGEKONDIGDE KOERSEN BEROEPSRENNERS - Op KERMIS-DINSDAG II SEPTEM BER 1943, 22» Officieel Baankainploenseliap vau Vlaanderen voor Beroepsrenners B.W.B.-V.w. L'. Afstand 125 km. Er zijn 10.000 fr, prijzen en 2000 fr. premiën. Verdeellng der prijzen: 1500 fr. aan do eerste, bloemengarve, gele trui met Vlaanderen» Leeuw en Titel van Kam pioen vau Vlaanderen, verders 1250, looo, soo, 700, 600 500, 400, 350, 250, 200, 175, 150, 150, 125, 125, 125, 125, 125, 125, 125, 100. 100, 100, 100, 100, 100, 100 en 100 fr. Eene marmeren scliouwgar- nituur wordt gegeven aan de verstkomende renner. Rugnummers om 13 uur. Start om 14.30 uur. Inschrijvingen te sturen voor 12 September aan Marcel Compernolle, Kerkstraat 10, Glts. JUNIORS LANGEMARK. WOENSDAG 29 SEPTEMBER, Groote Prijs I’rinzic; afstand 95 km. goede baan; 3000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving tc 2 uur Café Sportwereld Slaapgelegen heid op aanvraag. BEGINNELINGEN POELKAPELLE. ZONDAG 12 SEPTEMBER; 700 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 135 fr. en bloemtuil, Ho, 90, 70, 50, 45, 40, 35, 20 Ir. Beker te betwisten in den sprint. Inschrijving vanaf 3 uur in 't Kasteelbij H. Sigler. Vertrek om -1 uur aan De Kwelle Te 2 uur groote Hondenkoers bij Hubert Sigler: 200 frank prijzen. POELKAPELLE. On MAANDAG 13 SEPTEM BER; 1000 l'r. prijzen- Inschrijving om 2 uur bij Florent Nollet In Den Hert VLADSLOO. MAANDAG 13 SEPTEMBER, te 17 uur; afstand 40 km.; 750 fr. prijzen en pre miën. Inschrijving in Café Boldershofbij Wed. Verbeke. POELKAPELLE. Op DINSDAG 14 SEPTEM BER: 400 fr. prijzen. Inschrijving bij Atif. Verbrugghe om 2 uur. Klassement voor M koersen van den Maandag au Dinsdag; tw l'r. verdeeld lu nruzec, BURGERSTAND van 2 tot 9 September 1943. Uuwelijksaj'kond.igingenJoseph meester, kauerbewerker te Rumbeke, Andreas Sobry, met Maria Dewulf, Achiel Desmedt, plafonneerder te Moorslede, met Emma Dewaele, dienstmeid te Beveren, vooi'h. te Roeselare. Joseph Degryse, apo theker te Hooglede, met Sunonne Dolphen, z. b. te Roeselare. John Vercruysse, on derwijzer, met Marlette Derommelaeremo diste, beiden te Roeselare. Andreas Doop, tabaksnijder te Rumbeke, met Rachel Phlypo, dienstmeid te Roeselare. Juliaan Bree- mersch, handschoensnijder, met Maria Van rob eays, dienstmeid, belden te Roeselare. Jules Poorteman, vlas werker te Kortrljk, met Cecile Verschuere, labriekbeciiende te Roe selare. wed. Benjamin Vanhoutte. Victor Vanhecke, fabriekwerker te Brugge, met Julia Maekeiberg, spinster te Roeselare. Huicelijken, Antoine Auquier, handels- ingenieur te Boussu (Henegouwen), :.net Lucienne Alderwelreldt, z. b. te Roeselare. Marcel Noppe, beenhouwer, met Elisa* be th Deprettere, dienstmeid, belden te Roe selare. Alfons Condé, gaswerker, wed. v. Stephanla Ramoudt, niet Leonia Leinaitre, z. b.. wed. Hendrik Vandekerckhove, beiden te Roeselare. Jules Plancke, metser, wed. v. Maria Braeckevelt, met Maria Boudrez, z. b., wed. v. Leon Wielfaert, beiden te Roe selare. Karei Pattyn, beroepsmilitair te Rum'oek?, met Zoé Stragier, z. b. te Roese lare, wed. v. Maurits Dedeurwaerder. Willy I/cones, beenhouwer, met Simonne Delbeke. z. b., belden te Roeselare. Geboorten. Etienne Verschetze, z. v. Oscar en Maria Viaene (v. Ardooie), Yvet te Feys. d. v. Albert en Martha Houthaeve, Spanjestr. 18. Koenraad Vandewalle z. v. Gerard en Maria Merckx, Trakelweg 36. Stephan Verbeke, z. v. Jozef en Leonlcia Vermeersch, Kalkenstr. 2H. Jozef Soenen, z. v. Omer en Margriet Ollevier, Noordstr. 183. Lüiana Vandcpltte, d. v. Michel en Laura Goethals, Beverenstw. 141. Frans Desmet, z. v. Jozef en Emella Plancke, Ardooiesteen- weg 87B. Erik Braeme, z. v. August en Helena Godderis. Bruggestw. 58. Johan Verhaeghe, z. v. Valeer en Yvonne Seurinck, (v. Kortemark). Christel Maddelein, d. v. Marcel en Leona Gaytan, Zuidmolenstr. 216. Gilbert Vercaigne, z. v. Albert eu Elisa beth Verbrugghe, Tumulusstr. 8. Erik Vandevyvere, z. v. Remi en Maria Cool, Hoogledestw. 70. Jozef Ceenaeme, z. v. André en Magctalena Claeys, Oostnieuwkerke- steenweg. 11. Yvette Vercaigne, d. v. Maurits en Julia Lapere, Piljoenstr. 217C. Ollvienne Cappaert, d. v. Maurits en Rachel Scheidsman, Meenenstw. 176. Herwig Ver cruysse, z. v. Odiel en Emma Steen, (v. Koolskamp). Louis Fonteyne, z. v. Alois en Martha Desmet, (v. Llchterveldé) Freddy en Noël Allaert, z. v. Jules en Laura Verhalle, (v. Glts). Sterfgevallen. Christiana Acx, 3 w., d. v. Leon en Martha Baele, Trakelwez 82. Maria Vercruvsse, 23 J., z. b., ongeh., Oost- swaat 52. Rosalia Pattyn, 71 z. b., wed. v. Oscar Vandamme en Hendrik Wau- ters. Meenenstw. 116. Elodia Vandaele, 83 j., z. b., wed. Jacobus Depoorter, Sto- kerlestr. 3. Germana Vansteenkiste. 27 j., naaister, echtg. v, Camiel Corneillie (van Rumbeke). GENEESKUNDIGEN DIENST op Zondag 12 September 1943. DOKTERSDIENSTEN H. Dr Vanden Berghe Paul. Rljselstraat. H. Dl’ Hostens Willy, Ardooiestw. 22. APOTHEEKDIENST H. Defiance, Meenensteenweg 93. TAXIDIENSTEN: H. Camiel Yssers, Herdersstraat S6. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Odiel Ide-Vercruysse, St-Michielsstr. 26. H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gust. Verstraéte, Hof v. ’t Henneken 48. ORGELRECITAL DOOR FLOR PEETERS Pas kwam de bekroonde pianovirtuoos Henri Degryse ons met een puik recital vergasten, of daar konden de kleurige plakbrieven het Orgelconcert van den Mechelschen organist en componist Flor Peeters. In ds St-Michielskerk, op Kermis- Woensdag, te 19.30 uur, heeft het fameu- se orgelrecital plaats gehad voor een vijf honderd aanwezigen, wat heel wat bstee- kent voor het nijverige Roeselare. Het koninklijk instrument, dat in Mei 1940 deerlijk gehavend en nog niet volle dig kon hersteld worden, heeft onder de meesterlijke handen van Flor Peeters, toch een heerlijken avond laten genieten. Het programma dat vanzelfsprekend in zette met een schitterende Fantasie van Bach, liep over drie onzer «oude mees ters, naar de vrome Chorale van César Franck, de processie én litanie van M. Dupré, en een eig;n compositie van Flor Peeters, om te besluiten met een Toccaia van Widor. De fijn gekozen nummers, die een goed overzicht gaven van de kerkelijke orgel- kunst, de uitgelezen registratie cn vooral de sublieme vertolking hebben over heel de lijn den meester laten voelen. De opgetogen toehoorders zijn hun Da- vidsfondsbestuur dankbaar om dit uur van heerlijk kunstgenot. MELKVERBRUIKERS, CONTROLEERT UW MELK Bij de politie waren reeds herhaalde klachten, binnengekomm, dat op groote schaal bedrog gepleegd werd betreffende de maat van de melk voor de verbruikers. De politie legde zich in hinderlaag en wist ten laatste de hand te leggen op ze keren D..., melkventer van beroep. Deze gebruikte een maat van 500 cm3. Men had hier echter den bodem uitge nomen, de randen van den wand Ingekort en er dan den bodem weer aan vastge soldeerd. Wanneer deze maat boordevol was, dan was er reeds een tekort van 20 cm3 of 4 Daar bij het overschep pen deze maat natuurlijk nooit boordevol is. mogen we gerust veronderstellen, dat de verbruikers regelmatig ongeveer een tekort hadden van 10 Gr, BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT ROESELARE Bij Dumortier Gtrard, woner.de Bo- terstraat 61b, Roeselare, werd een ta- bakkerfmachientje in beslag genogen, ter wijl deze aan het tabakkerven was. Bij Vandekerckhoven Emiel, wonen de Vierwegenstraat 86, Roeselare, werden door onbekenden 375 aardappelstruiken uitgetrokken. Bij Hiroux Maurice, wonende Vier wegenstraat 133, Rceselore, werden 100 aardappelstruiken uitgedaan. Bij Leenknecht Gustaaf, wonende Kleeneweg, Roeselare, werden niet min der dan 300 tabaksplanten uitgrtrokken en gestolen, WINTERHULP De vernieuwing der Winterhulpkaarten en schoolsoepkaartan kan nog plaats hebben van Maandag tot Donderdag in hét bureel van Winterhulp, Alfons Car- lierstraat, telkens in den voormiddag. Degenen die de schoolsocptkketten nog niet afgehaaid hebben, worden dringend verzocht dit ten spoedigste te doejg DIENSTVAARDIGHEID We vernemen dat door de zorgen van de plaatselijke afdeeling van het Rood Kruis in de zalen van de Sint-Andries- kliniek alhkr; een groot hulphospitaal werd ingericht. Een honderdtal bedden staan er gereed om gebeurlijke slacht offers van rampen uit stad of het om liggende onder te brengen. Ook voor het noodige personeel werd .gezorgd in de rangen van de ambulanciers en ambulan- .ckrsters van hetRoode Kruis. Laat ons wenschen en hopen dat dit hulphospitaal nimmer zou mogen van pas komen doch hét stemt toch in alle geval IMMBBBBBBHBaBaaMMHaEaaMHMBnEMBBaBaKQMMKMBaMaa VLADSLOO. DONDKIIDAG 16 SEPTFMBEK, te 17 mir; afstand 60 km.; 1too fr. prijzen en premiën. InsdirlJvinK In Café «De .Nieuw» Troetelaarbij A. Decoene. PASSCHENDALF. MAANDAG 20 SEPTEM BER. te 3 uur stipt; oud-iiinlors uitgesloten)! 1000 fr. prijzen en premiën. LANGEMARK. - MAANDAG 97 SEPTEMBER. Groote Prijs M. Pieters: afstand 60 km.; 1000 fr. prl,|«en en verschillende premiën in natii- ra. Insrnrijvfng «In de Wildeman» te 3 uur. LANGEMARK. ZONDAG 3 OKTOBER, CHW- tc Prijs A. Morent; afstand CO km.: 1.000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving te 3 nnr CaM Canada Klassement voor de twee be- glnnellngskoersen, 300 fr. UITSLAGEN VAN KOERSEN SENIORS TE EESEN. 1- Hermie Michel (Bottelaré fbj 125 kiu. in 3 u. 21 ruin. 50 sec.-. 2. Van Eenaeme R., op 1 1.: 3. Sercii .Mb., op 2 1.: 4. Scbötte A.; 5. Paepe A.; 6. Van Hassel Fr.: 7. Declerck A.; 8. Sneydors V-, up 5 rnin. 47: 9. Dieraért R.; 10. Gyselinck Roger: 11. Reer- naert A.; 12. Beeckman K.: 13. Michiels J,.; 14. Janssens René (Mechelen): 15. Ramon A.; 10. Tersago K.: 17. Depoorter R.; 18. Cellpens. TE ROESELARE. 33 Vertrekkers: 1. Van Koutte, in 2 u. 37 mtn.: 2. Ollevler, op 1 1.: 3. Van MelkPbecke: 4. Knockaert: 5. Vlaomynck; 6. Vandcnbossche: 7. Bournon: 8. Sercu; 9. Al- paerts: 10. Vermeeren: 11. Deeln: 12. Ritser- veldt; 13. Dufromont: 14. Beeckman: 15. R. Van Dyck: 16. Paene; 17. Lambert: 18. Bury;, 19. Allemeersch: 20. F. Vandenbossche; 21. I. Dc- keyser; 22. .1. Van Dycke. TE IZEGEM. 28 Vertrekkers: 1. Van Mel- ckebeke Roger. 125 km. in 3 u. 10 min.: 2. Dc- fGort André, op wiel; 2. Sercn Albert, op 20. cm.: 4. OHevier Valeer, op 1 wlcl: 5. Dopoor- lor Richard, op 1 1.: 6. Stadsbaeder Désiré: 7. viaeminck Lucien, op 20 sec.; 8. Cnockacrt. Roger, op 3 min. 30 s.: 9. Docin Albert: 10. l aignaert Camiel: 11. Depred'homme Prosper; 12. Desmet Kam’lel. BEROEPSRENNERS TE .UEI LEREKE. 1. André Pieters. 100 km. in 2 u. 40 min. 50 sec.: 2. Van do Allen; 3. Callens.: 4. Despl'nler: 5. A. Mommorency6. R. Desmet: 7. Holbrecbt; 8. Missinc, alien wiel aan wiel: 0. Berton, .op 35 sec.; lo. Wou ters, op 2 min. 20: 11, A. Desmedt: 12. Rdn- dolcz: 13. J. Desmedt on Houtekiet, op 3 min. 15 sec.: 15. Vantongen: 16. Vrooman; 17. Menus18. Llngler; 19. Vandamme. TE KORTEMARK. 1. Huvaere Juul. Winge ne, de 130 km. in 3 u. 42 min. 04 see.; 2. De Busscliere Sidon, op 3 min.: 3. Mommorency A., oj) 5 cm.: 4. Callens :x.. op 1 I.; 5. Desplen- 1cr: 6. Bondoloz. op 3 min. 40: 7. Borton, op 5 min.: 8. Missine, op 6 min. 10: 9. Thomas; jo. Berens: 11. Dpsirnpelaere: 12. A’an den Driessche F.; 13. Meirlaen: 14. Renard: 15. Mommorency O.: 16. Depoorter G.; 17. Lin- gior: 18. Callewaert; 19. Regenrnortcl; 20. De- clercq; 21. Dossche; 22. Vitse. JUNIORS TE HTXGEXE. 1. Jonckhoi>ro Viet.. Brug ge, 80 km. in 2 u. 20 min.: 2. Prinzie, op 1.: 3. Clabau L.; 4. Leliaeri; 5. Van Slombrouek; 6. Denoo: 7. Vandewalle; 8. Xaessens, op 1 min.; 9. Carlier. TE UOG^SLEDE. 1. Vanhove, leper. 90 km. in 2 u. 35 2. Jonckheere: 3. Denoo. op 1 ni. 35 s.; 4. Prinzie, op 2 m. to s.; 5. Clabau L.; 6. Van Bolleghem, op 5 mln. 30 s.: 7. Debian- xver; 8. Vander stuyft; 9. Vandcn Broeck, op 9 min.: 10. Vande Walle; 11. Rosseel; 12. Vantfaele. BEGINNELINGEN TE DiKSMUIDE. 11 Vertrekkers: 1. Sabbe, Zwevezele, SO km. In 2 u. 38 min.: l.eyre, Oostdulnkerke; 3. Van Helleghem, Diksniulde; .1. I.abyt. Oostdulnkerke; 5. Aran Dorpe, Diks- niulde: 6. De Myttenaere, lloeselare; 7. Nowé, Oostdulnkerke: 8. Vermeulen. Staden: 9. Bon te. Loo; tn. Pieters. Langemai'k; 11. Van Slem- broiick, Ramskapelle. -«o»- Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zondag 12 September gansch den dag door waar genomen worden door Dokter Leopold VANDENBROUCKE, Diksmuidestraat 10, tel. Roeselare 50.20. De Apotheek DEGRYZE. Bruggestraat 44, is enkel open tot 12 u. ’s middags. Stoutmoedige dieven. Onbekende schurken zijn ’s nachts cp de hoeve van landbouwer Robrecht Wy- dooghe, wonende Amersveldestraat, ’'i“ nengedrongen en hebben er in het kenshok een varken van een 80-tal kilos ter plaatse gekeeld en meegenomen. Van een aldaar staande wagen hebben ze de twee buiten- en binnenbanden afgedaan en meegenomen. Bij landbouwer Odiel Desmet, wonende Kleine Stadenstraat, werd uit den stal een prachtige melkkoe gestolen. De rijks- Avaclit’ van Roeselare stelde een streng onderzoek in. Droevig en erg ongeval. De wielrijdster Margriet Vandaele, 19 jaar oud en wonende wijk ’t Kotje kwam, ’s avonds rond 10.30 uur per rij wiel gereden langs de Kleine Staden- straat. Ter hoogte aan de hoeve van De- masure, botste zij met volle geweld tegen een anderen wielrijder, zekere V..., die uit tegenovergestelde richting kwam. Met veile geweld werd het meisje ten gronde geslingerd, alwaar het bewusteloos bleef gehaald, die een zware schedelbreuk liggen, erg bloedend uit neus, mond en ooren. Een dokter Averd inderhaast bij- vaststelde. Heft arme slachtoffer werd naar Maria’s Rustoord te Roeselare over gebracht. BURGERSTAND Geboorten. Christiane Vanassche, d. v. Joseph, en Elisabeth D’hont, Kerk- plaats 10. Eugeen Deldycke, z. v. An-* dré en Rachel Comillie, Hondstr. 21. Nicole Witdouck, d. v. Paulus en Hilda I.agae, Sint-Eloois-Winkel. Annie Ver- duyn. d. v. André en Paula Snauwaert, A. Rodefibachstr. 26. Christiane Van neste, d. v. Gerard en Helene Vermote, Eigenhaardstr. 22. Maro Strobbe, z. v. Michel en Ivonne Cattry, Reeperstr. 33. Raphael Vandeputte, z. v. Jeroom en Marguerite Vanderhaeghen, Oostroozebe- ke. Christa Vandewalle, d. v. Paul en Maria Picavet. Kortrijkstr. 162h. Oscar Laridori. z. v. Richard en Martha Callens, Eigenhaardstr. 39. Overlijdens. Ida Nëyrinck, 76 j., huis houdster. wed. v. Cyriel Vandecappelle. Noordkaei 20. Arthur Varrewaere, 57 j„ borstelmaker, echtg. v. Juliana Ameye, Mandelstr; 25. Maria Werbrouck. 13 m., d. v. Maurice en Lia Malfait, Ominè- gangstraat 25. Virginie Anne. 70 j., z. b., wed. v. Louis Decoene, Wantje Pieter- straat 25, Virginie Devos, 80 j., z. b„ echtg. v. Conradus Brulez, Roeselarestr. 329. Marie-Pat’le Boutelegier, 17 d„ d. v. Paul en Mane-Louise Creupenlandt, Sint-Elbois-Winkel. Huwelijken. Roger Lybeer met Ra- nhaëlla Verhoeye, b. v. Izegem. Marcel Peltot met, Germaine Denijs, b. v. Izegem. Roger De Baere met Rachel Olivier, b. v. Izegem, Roger Reynaert met Ivonne Geldof, b. v. Izegem. Jules Dejonghe met Maria Verschatse, b. v. Izegem. Aloysius Devaere, v. Ingelmunster, met Suzaénna Demeulenaere, v. Izegem. Albert Folens met Lucienne Lioen, b. v. Izegem. A dolf Roelens met Sylvie Ver- mote. b. v. Izegem. Huwelijksafkondigingen. Jullen Sab be, v. Meulebeke. met Gabrielle Declerco, v. Izegem. Edgard Strvnckx met Lia Horre', b. v. Izegem. Constant Beer- r.aert.' v. Izecem.. met Marie Hulst, van Amsterdam (Holland) ZONDAGDIENST Morgen Zondag 12 September wor.dt de Apothekersdienst in onze stad waargeno men door Apotheker WYFFELS, Markt straat. Open van 8 tot 12 én van 2 tot 7 u. DE FILMPROGRAMMA’S DER WEEK Vrijdag 10, Zaterdag 11, Zondag 12, Maandag 13 en Dinsdag 14 September. Cinema «Patria», Groote Markt: Heinrich George in zijn groot meester werk NOODLOT Cinema Plaza Kruisstraat: Hans Moser en Theo Lingen, in WEENER BLOED Cinema Palace», Groote Markt: «DE BARBIER VAN SEVILLA.naar het meesterwerk van Rossini. NIJVERHEIDSSCHOOL Schooljaar 1943-1944. Het Bestuur der Nijverheidsschool maakt bekend dat de leergangen voor het nieuwe schooljaar zullen heropend worden ap l4 September a. s. en zullen eindigen cp 4 Maart 1944 voor Teekenen en Schilderen, en den 17 Mei 1944 voor Boekhouden, Handelsrecht en. Talen. De Zcndagsleergang van Snelschrift vangt aan op 19 Sept a. s. en eindigt den 21 Mei 1944. VERKEERSONGEVAL De genaamde Jozef Verledens, bakkers- gast, wonende 4» Wijk 125 te Rumbeke, kwam met een tandem-rijwiel de Roese- larestraat doorgereden, in de richting van Rumbeke. Het was juist het uur van het einde der klassen en de leerlingen der H. Hartschool stapten in rang de straat over. Door een zekere aarzeling aangegre pen om door te rijden of niet, was Ver ledens reeds te dichtbij gekomen, kon niet genoeg meer remmen en reed drie jongetjes cmver. Twee ervan werden min of meer gekwetst opgeraapt, terug de cchoól birmengebracht en er verzorgd door den bijgeroepen geneesheer Dr Fe llers. Zij wargn: Etienne Depoorter, Om- megangstraat 19, gekwetst aan ’t achter hoofd en boven ’t linker oog, en zijn maatje Daniël Verbeke, uit dezelfde straat, nr 23, gekwetst boven het rechter oog én aan den neus. Na verzorging kon den zij echter huiswaarts keeren. De po litie deed de gebruikelijke vaststellingen en stelde proces-verbaal over het onge val op. DE OPENING DER TENTOONSTEL LING DE IZEGEMSCHE NIJVERHEID IN OORLOGSTIJD Deze tentoonstelling, vorige week in ons blad aangekondigd, werd plechtig geo pend cp Zondag voormiddag te 11 uur. Na een korte gelegenheidstoespraak doof Heer Burgemeester Depoorter, werd, on der bevoegde leiding, een rondgang ge daan door de verschillende zalen waarin ds verschillende plaatselijke nijverheids takken. en vooral de grondstoffen en de producten ervan, aanschouwelijk worden voorgesteld. Wij kunnen niet anders dan onze stads- genooten, die het nog niet deden, aanra den deze tentoonstelling te bezoeken. Het loont zekerlijk de moeite. Zij blijft open tot en met Zondag 12 September en is toegankelijk van 9 tot 12 uur en. van 2 tot 6 uur. IZEGEM-KERMIS Begunstigd door een mooi weertje zijn de eerste kermisdagen naar wensen ver- loopen. Voor vele menschen zal het een welkome verpoozing geweest zijn in den sleur vau het alleaaagsche en het tér- BURGERSTAND Zie Burgerstand op 7» kolom. VAN ALLES WAT Provinciale Tentoonstelling van het Werk van den Akker (Volkstuin). Van 18 tot en met 20 Sept. 1943, zal •en merkwaardige tentoonstelling gehou den worden in het Stadstheater, ingericht door het Provinciaal Verbond van het Werk van •’•'n Akker (Volkstuin), welke benevens eigen gekweekte produkten ook een overzicht van de verschillende werk zaamheden van het Verbond en een der aanbevolen werkwijzen bij het bebouwen der tuintjes zullen geven. Alles wat ver band houdt met het Volkstuinwezen zal er worden voorgesteld. Allerlei eetwaren en tabak ontdekt in een locomotief. Door dé controlediensten werd in een locomotief van den trein Kortrijk-Brus- sel die vertrekkensgereed stond, een groo te hoeveelheid bloem, aardappelen, vleesch, boonen, tabak enz. enz. ontdekt. Een groote- vrachtauto was van doen om alles op te laden. De aangeslagen waren zullen langs liefdadige werken hun be stemming krijgen. Noteer-fn wij dat het niet de eerste maal is dat eetwaren wor den ontdekt in een locomotief in het Kortrijksch station. TENTOONSTELLING In de kleine zaal van den Stadschouw- burg stelt kunstschilder Firmijn Colar- dyn. uit Kortrijk, zijn laatste werken tentoon. Deze merkwaardige tentoonstel ling blijft open tot 12 Sept. Ingang vrij. TOONEELLEVEN «De Lustige Weduwe». Nog twee voorstellingen gaan door: op Zondagen 12 en 26 September. Slechts enkele goede plaatsen zijn nog beschikbaar. Het loka- tiebureel is definitief overgebracht naar den Schouwburg. openslaande plaats van Veldwachter. Hef. Kollege van Burgemeester en Schepenen der stad Tielt brengt Ier onenbare kennis, dat alhier ééne plaats van veldwachter te bege ven Is. Gestelde voorwaarden: 1) gevolg gegeven hebben aan den onroep verschenen In het Staatsblad van 2 Juli 1941 en uitgaande van het Ministerie van Binnen- landsehé Zaken en Volksgezondheid, plenst der Algemeene Rijkspolitie 2) in het bezit zijn van het getuigschrift, afgeleverd door liet .Ministerie van Binnen- l.mdsche Zaken en Volksgezondheid, waaruit blijkt, dat de kandidaat geslaagd is in het voor geschreven toegangsexamen 3) de stad Tielt bewonen of er zich komen vestigen ten laatste ééne maand na de In diensttreding. De wet van 3-8-1919, 21-7-1921 en het besluit van 10-11-1942 op het voorkeurrecht, zijn van toepassing. Wettellike wedde. De eigenhandig door de kandidaten géschre- ven aanvragen moeten gericht worden aan den Heer Burgemeester der stad Tielt, bij aangeteekenden brief, uiterlijk ter post be steld <i|> Maandag, den 4 Oktober 1913, met bijvoeging van de volgende stukken: a) het onder nr 2 vermeld getuigschrift (of een door het gemeentebestuur echt verklaard afschrift ervan) dat men in het voorgeschre- ven toegangsexamen slaagde: b) gebenrlijk. bewijs van voorkeurrecht In gevolge de wet van 3-8-1919, 21-7-1N4 en hel besluit van 10-11-1942. Tielt. den 6 September 1913. op bevel: BurgemcestéF’ën g PR. I.F.FBVRK.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 2