Izegemsche 11 Uit Roeselaarsche Uit Uit ft Uit ’t ’t Kortrijhsche i| st Tieltsche Meenensche f I HOOFDPIJN. ^jvwws*w»éMMt>4«^w»A/wvwwwb«ai?fen#ïrtASW»4 UIT IZEGEM UIT TIELT UIT ROESELARE UIT KORTRIJK -10>- OPENSTAANDE PLAATSEN - UIT MEENEN Hóf v. ’t Hanneken. STAD KORTRIJK ger geleid. nr ft. i t ia i i MATTEL IN. Vanholms Descamps T7/4 5- "Do 111 en Van- BTTRGERSTAND van 7 tot 14 Oktober 1943. Huwelijksafkondigingen. Hendrik DAVIDSFONDS Gewestbond: Roeselare-Tielt. Diefstal. Bij de Kinders Malfait, wonende Wijk Zilverberg, werden door onbekenden 53 ranken tabak gestolen. Naamfeest Z. E. Heer Pastoor. Zondagmiddag werd in het lokaal van de St-Henricusschool, het naamfeest ge vierd van ten geliefden pastoor, den Z. E. H. Wilfried Eruneel. Vele parochianen woonden dit feest bij. Door de schoolkin deren werd er gewedijverd om smaakvol le stukjes voer te dragen. Drie volle uren wisten zij de aanwezigen te boeien dooi de declamatie en voordracht. Al de aan wezigen hebben zich buitengewoon goed geamuseerd. Zulke feestjes versterken den gemeenschapsband cn bevorderen de samenwerking tusschen ouders en school. LEDEGEM Poging tot inbraak. Nogmaals heeft men gepoogd in te bre ken bij Alberik Denolf, wonende Slijp; - straat 2, Ledegem. Men heeft de ijzeren staven voor het venster in de tabakssnij- derij uitp: broken, daarna heeft men het raam met modder besmeerd, uitgedrukt en is men naar binnen geklommen. Ge lukkig lag er nu juist geen tabak en moesten de dieven onverrichterzake naar huis terugkeeren. Waarschijnlijk werden ze in hun bedrijf gestoord doordat des nachts nog bewoners naar de keuken ge weest zijn. Dit is nu reeds de vierde maal, dat er in betrekkeiijk korten tijd bij Denolf in- gebróken werd. Den eersten keer werden er 1ÓÓ kilo tabak gestolen, den tweeden keer 69 hennen, den dórden keer 540 kilo tabak en den vierdeji keer toevallig niets. Hei begint zoo stilletjes aan tijd te wor den dat deze hardnekkige dieven ontdekt worden en voor langen tijd onschadelijk gemaakt worden. OOSTNIEUWKERKE Hevige brand. ’s Avonds om 10 uur brak er plotseling brand uit bij den vlashandelaar Bruno Zie vervolg hiernevens gèle, Rijselstraat 89. WINTERHULP Verleden Zondag heeft de tooneelgroep van Winterhulp haar eerste winterver- tooning gegeven met de opvoering, in de Gildezaaï. van het luimig blijspel Pas op voor de verf». De mizerkspelers onder leiding van den Heer D. Vanhoutte, oogsten veel bijval bij het talrijk aan wezig publiek. Maandag a. s. 18 Oktober, te 7 uur ’s avonds wordt er door Winterhulp een tweede feestavond ingericht, die onge twijfeld een groot succes zal kennen. Het Brugsch gezelschap Elck wat Wils treedt op in de nieuwe feestzaal van Win terhulp Coude danszaal van Volkshuis) Ontvoogdingsstraat. met een zeer geva rieerd programma. Ten einde deze Caba- ret-avond nog aantrekkelijker te- maken, zal er gezorgd werden voor de gezelligheid. Drank en lekkernijen zullen aangeboden worden door juffers van stad. De toe gangskaarten zijn te verkrijgen op het Secretariaat van Winterhulp, Rijselstraat 73, of aan den ingang der zaal. Warm aanbevolen. Geneeskundige dienst. De geneeskundige dienst zal op Zon dag 17 Oktober gansch den dag door waargenomen worden door Dr Leo AME RY. Diksmuidestraat 30. tel. Roeselare 5004. De Apotheek Jozef DEGRYZE, Bruggestraat 44. is enkel epen, tot 12 uur. Twee koeien gestclen. ’s Nachts werd door onbekende dieven uit de weide van landbouwer Emerik Ver- moortele, wonende Bêv; renstraat, een stier en een vaars gestolen. Door de rijks wacht werd een streng onderhoek inge steld dat tot nog toe geen resultaat epie- verde. De KERNVOORDRACHTEN over Familiale Opvoeding, die In negen afdeelingen van ons arrondissement gehouden worden, mogen zich in een groetenden bijval verheugen. On 19 dezer, te 7 uur, in «Ons Huis», te Dadizele, spreekt M. André Demedts uit Waregem, over «Kinderzegen in Vlaanderen». De Ouderavond te Dadizele gaat door op Zendag 24 October, te 4 uur, in de feestzaal van «Ons Huls». M. Remi Braecke- ve’.t, onderwijzer tc Wingene. houdt het op voedkundig praatje over Omgaan met Kin deren». en de jeugd van Dadizele verzorgt h?t ontspannend gedeelte. Zeer veel belang stelling verwacht! Den 20 October, te 7 uur. In het ge woon lokaal te St-Eloois-Wlnkel, treedt M. André Demedts op met zijn sukses-voor- draebt: «Kinderzegen in Vlaanderen». Te Oostroozebeke gaat de tweede voor dracht Het Huwelijk en het Woord der Pausen» door op Maandag 18 Oct., te 7.30 uur. F. P. Desideratus is conferencier. D? reeks wordt te Koolskamp besloten co Maandag 18 Oct., te 5.30 u.. met den Ouderavond. Voordracht: «Omgaan met Kin- c'-ren tc houden door M. Remi Braecke- velt. g«.westelijk sekretaris van het Davids fonds. D« jeugd van Koolskamp staat in voor 't ontspannend gedeelte. Hum, het zal wél Zijn! Dit initiatief van Gewestbond Roeselare- Tlrit, in samenwerking met het Kortrijk- eche. juichen we luide toe en meenen vast, dat hét overal navolging verdient! piAMfJS Te koop: verscheidene schoo- 1 MMnvo ne okkasie - Pianos, gansch hersteld en zoo goed als nieuw. Herstellen en stemmen van planos. HUIS A. LIETAERT-BOEDTS, Markt 21. TIELT. Verg. R. C. SS6/24. KOOLSKAMP Dieven op ronde. Onbekende dieven brachten een bezoek aan de woning van Henrl Callewaert, wo nende Wijk Kortekeer. Aldaar wisten de dieven al het wasc'hgoed te stelen welke in groote kuipen gereed stond, zijnde- de wasch van 10 personen van drie weken. De dieven konden verder de hand leggen op e<n hesp en een drijfriem van een d’marno. Bij August Vergauwe, wonende zelfde wijk, gelukten de die.ven door middel van inbraak zich toegang te verschaffen tot de achterkeuken, maar ze werden echter door de bewoners verrast en op de vlucht gedreven. Ook bij landbouwer Mezure hadden de dieven reeds de achterdeur opengebroken maar hier werden ze eveneens in hun werk gestoord. WINGENE Burgerstand. Geboorten. Marcel Debel, Perstalle. Magda Bogaert. Tielstraat. Overlijden. Louise-Bertha Vanden- driessche, 33 j., z. b„ Wildenburg. Huwelijk. Robrecht Elewaut, rijks- wachter te Gent, met lolande Mostaert, naaister, St-Pietersveld. Davidsfonds. Onze bloeiende afdeeling heeft Woens dag bepaald haar winterwerking ingezet met een hoogstaande conferentie van Z. E. H. Fr. Van Rlickeghem uit Kortrijk, over Het huwelijk, grondslag van het FamilkleyenDe opkomst was zeer be- TENTOONSTELLING In de galerie Arsstellen ten toon, tot 22 Oktober: Kunstschilders Louis Gendefolen, uit Brussel, en Franck D» Craecke, uit Brugge. OPERETTE - OPVOERING Na de succesvolle opvoering van De Vogelhandelaarvóór een paar weken, door het Oneretts-Gezelschap Fr. Schoup van den Volksschouwburg te Gent, brengt dezelfde groep hier ter stede, op Zondag 17 Oktober, een nieuw werk op de plan ken, t. w. een nieuwe schlagér-operette van Nico Dostal, getiteld DE ALOM- GELIEFDE De namiddagvertooning vangt aan te 3 uur, de avondvertoening te 19.30 uur, in de zaal Gildenbuis Kruisstraat. Prijzen der plaatsen: 20 fr., 15 fr.. 10 fr. en 7,50 fr. PETER BENOITKRING Naar we vernemen is deze wakkere en in de streek zco gunstig gekende orkest- I Uit ’t BURGERSTAND Geboorten. Degree" Guido, Ez-'lbrug- straat 10. Dermaux Christiane, v. We- velgetn. Mariacóurt Maurits, Koning straat 40. Wauquier Jean, leperstr. 51. Laruweere Gerda, Groenestr. 15.9. Dmeckere Estelle, v. Wevelgem. Bae- len Freddy, Arsenaalstr. 45. Seynhae- ve Luc, v. Wevelgem. Vanelslander Daniël, Rekkemstraat 65. Huwelijksafkondigingen. Michèl, ingenieur, Lekstr. 1. en Angèle, Rijselstr. 74. Depuydt Paul, handelsdirecteur, Rijselstr. 99, en Van- walleghem Paula, v. Meulebeke. Stock Maurits. v. Lys (Fr.), en Desplancke Ma ria, Ooststr. 33. Decoutere Raymond, handelsreiziger v. Meenen. en Cuvelier Maria, v. Wervik. Castelein August, v. Wervik, eh Van Eislande Maria, v. Mee- nen. Dellaert Óscar, Congresstr. 33, en Dekeyser Martha. Wahisstr. 120. Huwelijken. Dejonghe Joris, v. Lau we, en Delie Maria. Wervikstr. 10. De- pypere Constant. Moeskroenstr. 423, en Vens Maria, Moeskroenstr. 42S. De- rynck Firmin, v. IVérvik, en Vantleghem Mariq. Gen. Lemanstr. 10. Vandrn- bulcke Marcel, leperstr. 233, en Valcke Olga, R. Pourreaustr. 7. Casteleyn Ur- bain. A. Debunnestr. 2, en Pareet Elodie, Schoolstraat 1. Sterfgevallen. Dael Polydoor, 59 j„ W- idestr. 60. Werbrouck Robert, 22 j„ Schoolstr. 38. Hamoir Fernand, 30 j„ Statiestr. 50. Develter Gustaaf, 76 j., Esolanadestr. 24. Vandewoestyne An- DEERLIJK Dieftenreeks. In de laatste dagen hebben de dieven een groote bedrijvigheid aan d<n dag ge legd. Bij den landbouwer Cyr. Vercruysse, Geeststraat, werden er ongeveer 100 kgr. tabaksbladeren gistol-en. Bij Beyls Onp, Statiestraat, werden er 25 kgr. tabak ge stolen. Bij Vermeiren J., Klijtstraat, heb ben de dieven er op een 30-tal kgr. beslag gelegd. In de Kleine Brandstraat werden er bij R. Dcmets een 40-tal l:gr. tabak buitgemaakt. ST-LODEWIJK-DEERLIJK Runddiefte. Ten nadeele dei- landbouwster Wed. De- cock werden in den Wijk «Gavers» twee kalfvaarzen en een vette os gestolen. Een der vaarzen werd in de weide van Debels teruggevonden. Vermoedelijk werden de dieveh onderweg gestoord en moesten een dier in den steek laten dat naderhand In die weide aanlandde. Inbeslagneming. De vliegende brigade der rijkswacht heeft tijdens een huiszoeking bij C... een tabaksnijmachine ontdekt <n er ook eene hoeveelheid lijnkoeken in beslag genomen. WAREGEM Burgerstand. Geboorten. Rita Malisse. Ivonne Bossuyt. Monique Meulebrouck. Paula Van Haesebrouck. Jan Doschil- der. Godelieve Dewitte. Nicole Van- denbogaerde. Sterfgevallen. Cecile Van Besien, 19 j. Cyriel Teirlinck, 29 j. Huwelijken. Gerard Desmet (Zulte) met Andrea Dejaegher. Jules Naessens met Helene Dinraetere. Raymond Van Parys met Mafia-Theresia Vanoverstrae- te-n. Achiel Vandeputte met Maria Vanpraet. Noë Vanpraet met Adrienne Vanthuyne. José D-rkeukeleit-e met Georgette Devos. Rafaël Merlier met Elisabeth Dejaegher. Leon Tjampens met Julia Pannècoucke. Tabak gestolen. ’s Nachts werden ten nadeele van J. Depaepe, wonende Potegem gehucht De Biestverscheidene kilos tabak die té drogen hing, door onbekende dieven gestolen. Gezien er voetsporen aanwezig weren werd den speurhond gebezigd om het onderzoek der rijkswachters te ver gemakkelijken. De en zangvereeniging bezig met het berei den van een grootsch Jubelconcert, ter gelegenheid van de 20» verjaring van het ontstaan van zijn orkest. Dit concert, met een programma van bijzonder hoog staand gehalte, zal doorgaan op Zon dag 14 en Maandag 15 November. DIEFSTAL VAN EEN FIETS Toen Raymond Gasquet, loodgieter, wonende Gentstraat alhier, het werk zij ner knechten kwam controleeren in het Stadhuis, had hij zijn rijwiel geplaatst a^n de poort. Bij zijn terugkeer besta- tigfle. Wj tot zijn teleurstelling dat zijn eigendTOm was gaan vliegen. Van den dief was natuurlijk geen spoor te vinden. IZEGEMSCH SPOF.TNIEUWS Voetbalverslagen. F. C. Moeskroen 2 8 F. C. Izegem. De verplaatsing onzer mannen naar Moeskroen is uitgegroeid tot een flinke zegepraal. Ziehier een kort verslag van den match. Moeskroen weet den stand te openen langs Allard en op voorzet van Vercruysse met de 2» minuut. Aldra reageert Izegem en met de 15» minuut gelukt Verstraete er in gelijk te maken. De bezoekers drin gen voortdurend aan en bij de rust wij zen de bordjes reeds 1-3 ten vöördeele van Izegem. Na de hervatting duurt het geenen tijd of het is 1-4. Met de 22» minuut weet Roose den voorsprong zijner ploeg nog aan te dikken (1-5). Hierop gelukt Moes kroen er echter in zijn achterstand in te halen (2-5). De bezoekers zijn echter niet meer te houden. Hun aanvallen wor den met succes bekroond en vóór het einde van de match gefloten wordt is het 2-8 ten voordeele van Izegem. O ver diende zegepraal van de sterksten. Onze TWEEDE PLOEG (Reserven) speelde een vriendenmatch te Ooigem. Zii werden er eervol geslagen na een hard betwiste partij met 3-1. INGELMUNSTER Diefstal. Zekere Julia Vavlerberghe, wonende in de Kweekstraat 7. borg haar gild gewoon lijk weg in een klein doosje, dat geplaatst werd in een hoedendoos, die weggeborgen werd in de slaapkamer, gelijkvloers in de voorkamer, 's Middags rond 12 uur stelde zij vast dat het geld met het doosje ver dwenen was. De diefstal moet gepleegd zijn daags te voren tusschen 13.30 en 17.30 uur, toen zij van huis weg was. De achterdeur was wel op slot, doch de sleutel hing aan een spijker achter de deur van het kot. Ook de kast was gesloten, doch de sleutel stak in het slot. Vrouw Vanlerberehe legde klacht neer bij den. politiecommissaris, die een onder zoek deed instellen, Velorijders, opgepast. Over het licht on de velo’s en de afdem- ping daarvan bestaan zekere voorschrif ten die nageleefd, mo'ten worden. Dat dit niet gebeurd, bewijst wel het groote aan tal processen, die er wekelijks gemaakt worden tegen de overtreders. Opgepast dus! Van den Bro~ck, leurder, met Rosette Gouwy, z. ■b.. beiden te Roeselare. Eugeen Wyck- huyse. nijveraar te Roeselare, met Margue rite Capehol, z. b. te Brussel. Maurits Hevn'irickx, garagehouder te Eegem, met Mireille Soenen, z. b. te Roeselare. Karei Bonte, wever, met Margareta Verhoyen, bo- bi.inster. beiden te Roeselare. HuweUjke-nRoger Staessens, betonwer ker, met Elodie Braekeveldt, spoelster, bel den te Roeselare. Edmond de Broe, be diende bij de bevoorrading, met Marie-Josée Haspeslagbz. b., beiden 'te Roeselare. Geboorten. Albert Derluyn, z. v. Gus taf en Maria Fieuw (v. Beveren)Rika Verrots, d. v. Camiel en Paula Hostens (v. Stadrn). Noëlla Houtaeve, d. v. Camiel en Marrareta Olivier. Exaardestr. 14. Re ginald Vanslambrouek, z. v. Jozef en Clara Deccuninck. Noordlaan 95. Leona Van- steenkiste, d. v. Maurits en Maria Strosse, Klemeweg C.ll. Jenny Dermaut, d. v. Andreas en Magdalena Heydens, Sint-Jozef- strar.t 18. Elvire Werbrouck. d. v. Emerik en Germana Vandecappelle. Rumbekegr. 168. L'na Bostoen. d. v. Maurits en Martha Vandêvyvere (v. Hooglede). Paul Verhae- phe. z v. Daniël en Helena Devreeze (v. Rumbeke). Nicole Depreytere. d. v. Gus taaf en Angela Depoorter (v- Hocglede). Marie-Antoinette Vèrbeure, d. v. Marcel en Alfonsine Vandenberghe (v. Beveren-Roes.) Hilda Delange, d. v. René en Anna Cal lens Cv. St-Baafs-Vijve). Jeanny Van- ryckeafcem. d. v. Karei en Prudentia Boddez (v. Koekelare). Robert Dumortier, z. v. Albert en Martha Vanrobays, Kachtemstr. Sterfgevallen. Emiel Buyse, 72 j.. z. b., echtg. v. Julia Ingels. Kattenstr. 137. Melania Declerck (v. Hooglede). Adilla Francis Vanmechelen, 86 j.. z. b.. wed. v. Vanneste. 62 .1.. z. b., echtg. v. Karei De- clercq. Mandellaan 218. - Jozef Delanoy, 2 m.. z. v. Octaaf en Martha Vandenbussche (v. Hooglede). Gustaaf Pyne. 70 j., markt kramer, echtg. v. Eugenia Bouquet, lepel straat 67. Elodia Valcke. 84 j.. z. b., wed. V. Theophiel Vandekerckhove en echtg. v. Hmpoliet Galmeyn, Nonnenstr. 16. Eduard Sabbe, 55 1.. handelaar, echtg. v. Martha Craye. St-Alfonsstr. 13. Pletér De Baere, 53 j.. slachter, echtg. v. Slrah Cou- vreur, Bevèrensteenweg 40bis. GENEESKUNDIGEN DIENST Op Zondag 17 Oktober 1943. DOKTERSDTENSTEN H. Dr Sinnesael Alb.. Consciencestr. 5. H. Dr A. Ghekiere, Noordstraat 188. TAXIDIENSTEN: H. Ad. Ide-Vercruyse, St-Michielsstr. 26. TAXIVOERDERS DER WEEK H. Nestor Wauters, Spanjestraat 98. H. Gustaaf Verstraete, Hof v. 't Henneken. H. Camiel Yssers, Herdersstraat 98. VOORDRACHT Op Zondag 24 Okt., zal in de bovenzaal van het Stadhuis, om 10 uur ’s morgens, de eerste voordracht gegeven worden van de reeks Dosfel-voordrachten. Als spreker zal optreden Dichter Wies Moens, met het onderwerp «Wij zijn e<n volk». Geen enkel rechtgeaard Vlaming zal nalaten deze zeer interessante voordracht bij te halen en het is hen'van harte gegund. BURGERSTAND Geboorten. Isabelle Goetry. d. v. Re mi en Marguerite Blomme, v. Deinze. Adrianus Buydaert, z. v. René en Juliana Van Nevele, v. Vinkt. Geert Van Over- beke. z. v. Germain en Maria Vinckier. 9’ Wijk 45. Jacques Brasseur, z. v. Geeraard en Maria Dobbels. v. Mai-ke, Willy Eggermont, z. v. Hubert en Mag dalena Debaecker. 8’ Wijk 101. Johan Daenens, z. v. Gabriel en Maria Herre- man, Sint-Michielstraat 42. Huwelijken. Carolus Vannieuwen- huyze en Thérèse Deblauwe, b. v. Tielt. Omer Hellebuyck, reiziger, en Maria Van Rvckeghem, z. b., b. v. Tielt. Ca mille Devolder, z. b. v. Meulebeke en Sarah Callens, z. b. v. Tielt. Gerard Vandecavey, fabrikant, en Denise De- meyer. z. b., b. v. Tielt. Henri Marreel, magazijnier, en Maria Michielsens, spoel ster. b. v. Tielt. Overlijdens. Joseph Nolf. 76 j., echtg. Sanctorum Pharaïlde. 6* Wiik 2. Jules Van Daele. 81 j„ ongeh., Wittestr. 463. Eric Claeys 1 m., z. v. Fritz, Oude Pit- temstraat 680. BURGERSTAND ran 7 tot 14 Oktober 1943. Geboorten. Jean Huyghe, Vlaande- renkaai 12. Anny Voet. Veldstr. 82. .Luc Huyse. leperstr. 4. Andrée Dupont, Proostdijstr. 40. t- Erik Lemiere, Vlas- kaai 5. - Monioue Derveaux, Slachthuis straat 5. Christiane Bouckhuyt. Buda- straat 30 (v. Desselgem). Christian Vanwynsberghe, Hoveniersstraat 46a. Dirk Verledens, Volksplaats 29. Luc Deprez, Oudenaardesteenweg 27. Annie De Feyter, JReepkaai 7a (v. Heule). Jo seph Van Assche, Loofs.tr. 43 (v. Ware- pem). Ivan Vanden Broucke, Loofstr. 43 (v. Heule). Anny Vandenbroucke, Theodoor Sevenslaan 146. Philippe Hugo. Jan Breydellaan 50. Lucien Du- ncncheel, Loofstr. 43 (v. Avelgem). Jean-Jacques Pieters, St-Sebastiaanlaan 21. Claudette Kerkhof, Budascr. 30 (v. i Bissegem). Regina Vanassche, Door- niksteenweg 21. Ludwina Soubry. R. Saverystraat 28. Frans Portier, Moor- salestraat 116. Paul Callens, Julien I Liebaertlaan 64. - Solange Boute, Reep- kaai 7a (v. Wevelgem). Huwelijksaankondigingen. Maurits Lepoutre. onder-stationchef. Markesteen- we<r 59. en Godelieve Verbéke, z. b., Mar- kesteenweg 98. Norbert Verhelle, t’m- menran. Vlasbloemstr. 47, en Julia Van de Winckel. dienstmeid, Vlasbloemstr. 47. Huwelijken. Albert Lepere, nikkelaar, Toekomststr. 66. en Klara Decruyfnaere, bebijrster. Mosselbank 25. Werner Cu- vron. bankbediende, Vaartstr. 80. en Zul- ma F.ubrecht, z. b.. Zandstr. 9. Mcrie- •Toseoh Bonneau de Beaufort, ingenieur te PoitS-rs (Frankritk) en Cécile Goet- hals, z. b.. Doornikstraat 69. Overlijdens. Eulalie Verlinde, 73 j., wed. v. victor Viaene, Meenenstr. 35. André Borgraeve, 18 j„ rangeerder, Ou- denaardesteenweg 291. Honoré Pin chart. 57 j., z. b., Voorstr. 48. Julia Scherpereel, 20 j.. z. b.. Moorinnestr. 19. Augusta Vanmelle. 61 j„ z. b.. echtg. v. Gustaaf Nachtergcele,. v. Oeselgem. John Debusschere. 3 m.. Dam 53b. Mal vina D-meire. 60 j.. z. b.. echtg. v. Julius Var.tieghem, Vcorzienigheidsstr. Celine Benoit. 78 j.. echtg. v. Julien Ysebaert. Jozef Van Daleplaats 2. Maria Mette- nenningen 49 j.. z. b., wed. v. Alcvs Bos toen. Markesteenwev 126. Rosalia Tyt- gat, 86 j., Wapenplaats d. VAN ALLES WAT Rangeerder op slag gedoed in vormingsstatlon. Omstreeks 1.30 uur in den namiddag was de 18-jarige Achiei Borgraeve, wo nende Oucknaardesteenweg te Kortrijk, aan ’t rangeeren in het vormingsstatión, teen hij werd gevat tusschen twee goede renwagens. De ongelukkige werd de borst kas ingedrukt en bleef op slag dood. Wielrijders gewond. Aan c’.tn heek der Juliaan Liebaertlaan en Gcntsteenweg. kwam h<t tot een bot sing tusschen etc fietsers Seynaeve Leon uit Kortfijk en Lesafire Guiao uit Kuur- ne. Belden werdtn licht gewond, terwijl hun fietsen geheel werden ontredderd. De politie stelde hei gebruikelijk erderzeek in naar de verantwoordelijkheic.. Twee botsingen. Aan den hoek van het Plein en de Gentstraat, kwam het tot een aanrij ding tusschin c:e elektrische tram Kort- rijk-Deerlijk, geleid docr Deconinck Jozef mt Harelbeke en l:et bespannen voertuig gevoerd door Spillebeen Maurits uit Ha- relp'ke. Stoffelijke schade aan beide voertuigen. Aan net kruispunt der «Waterpoort», Palfijn- en Oude I/estingstraten, ge beurde ’s avonds een botsing tusschen de vrachtauto van Verbeke Lucten uit Kort rijk en de personenauto bestuuid door Vandenberghe Gerard uit leper. Juliana Vermeulen die in het laatste veertuig had plaatsgenomen, werd gewond aaii het hoofd. Beide auto’s liepen zware averij op. Nieuwe bevelhebber der Rijkswacht. Kapitein Thill, der Rijkswacht te Brug ge. werd als nieuwe bevelhebber alhier oenoemd. 7er vin gsrer«r v e liet College van Burgcmeestei' en Schepenen brengt ter Kennis dat er zal overgegaan w den tut samenstelling' van een deroe wervlngs- reserve toor tljoelljki- gi'iuc •tilebedicnden (mannelijke en vroiiwclijki". Wedde: le.öiw frank -|- weltelijke verhooglng (nu 37 gezins- en geljoortetoel.ige. Voorwaarden kannen op net .■siaasseHri'ta- rlaat verkregen worden. Aauvragtli met no«>- d!;,e bescheiden vóór I November l'-JS bij am- geteekend schrijven aan het adres van ueti lieer Burgemeester. GEMEENTE MEULEBEKE Fietskoers, De herbergiers van de Mandelstraat richten morgen Zondag een najaarskeers in voor beginnelingen. De afstand be draagt 60 km. en er zijn 1000 fr. prijzen en premiën. Een nieuw ontluikende Wak- kensche kracht, Adrien Carlier, aan wl« de groote prijs gewijd is, waagt er zijn kansen. Goed heil! SINT-BAAFS-VIJVE Nakermis-sport De Zondag werd ingezet met een voet balmatch op eigen terrein tegen Wielsbe- ke. Ons mannen wonnen met 3-1. Behaal den de punten: J. Devos, A. Declerck en A. Vandermander. 's Namiddags werd de laatste groot» beroepsrennerskoers van het seizoen ver reden. Ge kondt op de hoofden loopen: zooveel volk was er. Norbert Callens sprintte de eerste: Putman en Meersman volgden. Het hoeft met eere gezegd: d» twee Wakkensche renners hebben dit seizoen flink werk geleverd. OESELGEM Brand. De schuur van burgemeester Deboose- rie brandde af door onbekende oorzaak. De pompiers van Tielt zijn komen blus- schen. Men vraagt waarom Oeselgem z» zoo ver gaat halen, als ze veel nader kun nen geholpen word BIJ DEN STEDELIJKEN CULTUURDIENST Voor een buitenkansje krijgen de lief hebbers van kunst, op Donderdag 21 Ok tober. te 19.30 uur, in de bovenzaal van het Stadhuis, tijdens een prachtige decla- maticavond, Vlaanderens grootste voor drachtkunstenaar, Antoon Vander Plaetse, te hqoren. Antoon Vander Plaetse zal voordragen uit de gedichten van De Clercq, De Laye, De Mont, Rocl nbach, Ve.nde Woestyne, R. Helst, Gezelle. Vercnocke, Swarth, Pe- leman, enz., en dit met aangepast muziek, VERKEERSONGEVALLEN IN SERIE Donderdagnamiddag omstreeks 4.30 uur deed er zich langs de baan Meensn-Ieper in de navolgende omstandigheden een on geval met docdeliiken afloop voor. Dé brouwersgast Remi Rozé uit G: lu we, in dienst der Brouwerij Belle Vue, eigenaar Feys, begaf zich met zijn bier- ssnasssaasHssnasaasasasisisaM Verecx, wonende Meiboomstraat 188b. In de opslagplaats lagen verborgen; 190 kilo geturbind vlas, 5000 kilo gewoon vlas en 10.500 kilo ruw vlas, toebehoorend aan den eigenaar Veracx; 26.000 kilo vlas van Carlier; 5.000 kilo van Decommer; 16.000 kilo van Capelle; 6.000 kilo van Huyghe. De nieuwe motorspuit was aanstonds ter plaatje en verrichtte haar werk uitste kend. Daar de brand zich nog al ernstig liet aanzien, werd ook de brandweer van Roeselare opgebeld, die in den kortst mo- gelijltSï tijd ter plaatse verscheen. Met vereende krachten werd er nu gewerkt, doch men kon niet beletten dat de ge- heele vlas voor ra ad een prooi der vlam men werd. Toch kon de brand beperkt ■warden tot de opslagplaats. De oorzaak is onwRend. De Rijkswacht van Roeselare stelde een. onderzoek in, wonen. GROOTE VERGADERING Op Zondag 17 Okt. zal ’s namiddags om 3 uur een groote .arrendissements- vergadering gehouden worden in de zaal van het Arsenaal. Bij deze gelegenheid zullen de kenteókens van moed en trouw overhandigd worden aan degenen die aan de vereischten beantwoorden. Men zorge dezen belangrijken dag vrij te houden. ARBEID EN VREUGDE On Zaterdag 30 Oktober zal Arbeid en Vreugde van de Unie van Hand- en Geestesarbeiders in de Stadsschouwburg Patria te Roeselare. een groot kunstfeest inrichten voor de arbeidersfamilies. Voor dezen avond zullen de volgende kunstenaars hun medewerking verteeixn: De groote harmonie van Arbeid en Vreugdeen een strijkorkest onder lei ding van Julien Kerremans; Het prach tige ballet van José Gelman uit Brussel; De sterdanseressen Mia Durenne en An nette André: Antoon Vanderplaetse, voor zegger en declamator; Renaat Verbrug- ghe, kunstzanger van Zender Brussel; Cl. Van Moer, saxofoon-solist, en G. Mareels, klarinet-solist. Het zal derhalve een echte kunstavond worden >en hierbij bewijst Arbeid en Vreugdenogmaals dat zij trouw blijft aan het parool: Onze arbeiders hebben, recht op het beste. Wij honen alle ar- beidskameraden met hun huisgenooten op dezen avond in de Patria te ontmoeten. DAVIDSFONDS Afdeeling- Roeselare De zeer aktiev; Davidsfonds-afdeeling van Roeselare stelde het volgende zeer in teressante programma op tot Nieuwjaar 1944: Vrijdag 15 Okt.: E. P. Wildiers over het onderwerp De persoonlijkheid van Sint Paulus Donderdag 18 Nov.: Igr Demeester over De vogels Dan volgt een reeks van drie voor drachten plus een ouderavond, betrek kelijk de kerngedachte: de Familiale op voeding. Maandag 22 Nov.E. Roose over Het huwelijk, de grondslag van het familie leven Maandag 29 Nov., E. P. Kindt over Het huwelijk en het woord der Pausen Maandag 6 Dec.: Hr André Demedts over Kinderzegen in Vlaanderen Donderdag 30 Dec.: H.H. A. en J. Van- ackere over «Schubert», met uitvoeringen. Voor wat de ledenaanwinst betreft, komt het Davidsfonds Roeselare op de allereerste plaats in het land. Een zesde deel van de Roeselaarsche gezinnen is bij het Davidsfonds aangesloten. Roeselare telt op het oogenblik 1168 leden TOONEEL Op Zondag 17 Okt. speelt Volksver- edeling Roeselarein de Patria het zeer leuke blijspel Een huis vol herrieRe gie Heer Hesselinck van de K. N. S. Gent. Dat belooft weer een stampvolle zaal. De 'kaartenverkoop is reeds in vollen gang. Op Donderdag 21 Oktober komt de Volksschouwburg Alhambra van Brussel, naar Roeselare met de opvoering van net tnisdadigersdrama Parkstraat 13 Deze opvoering gaat uit van de Roeselaarsche Volksconcerten. Kaarten van 5 tot 25 fr. t>ij den concierge van Patria. TENTOONSTELLING In de zaal Cloet exposeert momenteel de bekende Leieschilder Fred Vanwalle- gem. Deze tentoonstelling blijft open tot 21 Oktober. BERICHTEN VAN DE RIJKSWACHT 1. In verband met een zikere zaak werd er bij Calloo Michel, wonende Blee- kerijstraat 111, Izegem, huiszoeking ge daan. Men ontdekte er een taoaxma- chine. 38 kilo gekorven tabak en 12 kilo tabak in bladeren. Alles werd aangeslagen. 2. Zekere Laridon Henri, wonende Al- birtlaan 21, Izegem, vervoerde een pak cigaretten op zijn velo. Hij ontmoette echter de Rijkswacht, die hem van het pak, dat 300 pakjes cigaretten bevatte, verloste. 3. Zekere Vandorpe Sylveer, wonende te Kuurne, Bruggestraat 8, vervoerde 10 kilo tabak in bladeren langs den open baren weg. Hij werd door de Rijkswacht van zijn tabak ontlast. 4. Zekere Verhólle Modest, wonende te Kachtem, Sektie B 203, maakte het nog een beetje bonter. In zijn auto vervoerde hij niet minder dan 300 kilo tabak in bladeren, terwijl hij geen rijbewijs of schei» bezat. Op den Meenensteenweg te Roeselare werd hij door de Rijkswacht ppgekouden. Auto en tabak »erden in be- Verkeersongevai. Zekere René Demcestere kwam met zijn gespan de Keukeldamstraat afgere den, toén plots zijn paard een verkeerds zwenking inaaKte en in het uitstalraam van de firma Vanthuyne terecht kwam. Gelukkig bepaalde zich alles bij stoffe lijke schade. De geleider had zich met ccn gevaarlijke sprong buiten gevaar kun nen stellen. WfcJMigSsi!ffl£Jtaffi!’SaSI£ï3iaSE2s£i'SiH2Sgfl»®S3Ifflaa vredigend en zijn ernstig woord sloeg ^'woensdag 20 Oktober wordt deze reeks over gezinsopvoeding voortgezet met een veelbelovende spreekbeurt van Z. E. H. Fr. Dewitte, pastoor te Bellegem, over Het huwelijk en het woord der Pausen Nie mand ontbreke, en brer.ge vrienden en buren mede. Op den Ouderenavond zul len minstens ee'n zestal waardevolle boe ken over gezinsopvoeding verloot worden onder diegenen, die de heele reeks trouw gevolgd hebben. De eerste feestavond, begeven door Xaveer Geerolf en zijn Troubadours uit Brugge, gaat een sukses zonder weerga te gemor t. ’t Is dus te doen, morgen Zon dag, te 5 uur zeer stipt, in het Meisjes- oatronaat. Wie nog voorbehouden, ge nummerde plaatsen verlangt, moet zich haasten. Ze zijn, tegen Zondag middag te bevragen bij Meester Remi Braeckevelt, sekretaris van het Davidsfonds. Niet- leden kunnen dezelfde voordeelen der le den genieten, mits nog lid te worden voor 1943. WAKKEN Fiefsdiefstallsn. Op enkele dagen werden hier 4 fietsen gestolen of verwisseld: twee uit de kerk, een uit de houtzagerij Van Keirsbilck en een aan de deur van goudsmid Dehens. Ongeluk. Celesta Desmet, dochter van wijlen Al- fons en Emilie Coenen, 43 Jaar oud en te Brussel verblijvend, is aldaar jammer lijk verongelukt. Ze was haar sleutel ver geten en om niemand van de huisgenoo ten in zijn slaap te storen had ze willen langs de platte daken haar kamer berei ken. ’s Morgens te 3 uur eerst werd ze met een schedelbreuk op het laagste plat dak aangetroffen: Ze had opgehouden te le ven. Wer vingsreser v e. Hot College van BurgeincMler en Schepenen van de gemeente Meulebeke heeft, in zitumr van Seiitcmber Lc-loten over le g.nu lot een aanwerving van reserve liiiliikracliien, die ten gepasion tijde zullen aan ewe:ul wor den voor het ultvoeren van gelei,eniiea!.-- f lijdelijke opdruebleu. Zoowel vrouvteiijkc ais iiiainielljke kandidaten Komen in aanmerking. Zij zuilen aan de voigemm voorwaurden me nen ie voldoen: 1. Belg zijn in van goed gedrag* en zeden. Minstens den vollen ouderdom van 17 jaar op i oktober 1913 bereikt hebben. He wet van 1919-llh’l en het besluil van lo November 1012 •zijn van toepassing’. 3. Minstens getuigschrift \an volledig’ lager middelbaar onderwijs bezitten. Van negenen (He geen geluigscliril't bezitten zal een be- kwaamlieidsproef afgeiiomcn worden. ■l. Goede gezondheid genieten. Vooraleer In dienst le treden zul men lichamelijk onder zocht worden door een geneesheer daartoe aan te wijzen door liet gemeentebestuur. 5. Een uurloon van 5 fr. of voor dlenstpres- laties van zekeren duur een jaarwedde van 12.000 fr. wordt aan volwaardlge bedienden toegekeml. He aanvragen vergezeld van de veiailsclita bewijsstukken (uittreksel uil geboorteakte, be wijs van nationaliteit, getuigschrift van goed gedrag en zeden, bewijs van niet Inschrijving in liet Jodenreglster. studiegetuigschrift, be wijsstukken van gebeurlijk voorkeurrecht, en de mannelijke kandidaten bovendien liet mtll- tiegetulgschrift), moeten aniuielcekenil toege komen zijn btj den Heer Burgemeester vóór 27 Oktober 1913. Het inschrijven op de rangschikklngsrol ver leent geen aanspraak op vaste aanstelling voor bepaalden duur in de administratieve kaders. Op last: He Sekretaris, De Burgemeester, E. MATTEI.IN. V. DECOSTHH. opgenemen met een hersenschudding' en verwondingen aan de ledematen. BEVEREN-RÖESÉLABE Burgerstand. Geboorten. Vermandcr Andreas. Ice- gemstraat. Devolder Daniël, Kruis- boommolen. Derluyen Albert, Spinne- k?ns. Verbeure Marie-Antoinette, Sta tiestraat. Dedein Brigitta, Kruisboom- molen. Overlijden. Demeulenaere Alfons, 46 j„ Leegstraat. Huwelijksbelofte. -- Callens Jules, v. Gits, met Dewacle Rcsa, v. Beveren. Velodiefstallen. Landbouwer Jozef Naert, wonende te Beveren, plaatste bij valavond zijn velo bij de smisse Vercruysse in de Rcóselare- straat. Toen hij naar huis wilde terug keeren, was zijn velo verdwenen. Ongeveer op denzelfden tijd werd ’n 100 meter verder een tweede velo gestolen ten nadeele van Beirnaert Casta, wonen de Bleekerijstraat 33 te Izegem. Van beide gevallen werd klacht inge- diend bij de plaatselijke politie. ARDOOIE Burgerstand. Huwelijksaankondiging. Vanden Ber- ghe Maurice, landbouwer, met Baert Augusta, huiswerkster. Geboorten. Demeulenaere Dina, d. v. Maurice en Sabbe Zozina, Wijk 'Zwarte Leeuw. Daldini Reger, z. v. Henrl en Verbrugghe Margaretha, Wijk Oosthoek. Termote Noël, z. v. Gerard en Dejae- ghere Maria. Wijk Het Veld. Overlijdens. Bruneel Amelie, 89 j., z. b:. wed. v. Devos Iva. Kortrijksir. Demeulenaere Mathilde, 71 j„ huishoud ster, wed. v. Desandere Camiel. Wijk de Starre. Vandewaetere Henri. 76 j., land bouwer. wed. v. Carrewyn Sylvie, echtg. v. Gevaert Julia, Wijk den Oosthoek. Uitreiking Tabaksliaarten, De uitreiking der tabakskaarten zal ge schieden op Zaterdag 16 Oktober aan alle mannelijke personen die voor 15 Decem ber 1943. 18 iaar worden. Degenen die na 16 Oktober hun tabakskaart komen af halen zullen uitgesteld worden tot onbe- paalden datum. BUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Vandenbroele Rogier, z. v. Maurits en La per s Maria. Decin Marcel, z. v. Maurits en Gheysens Maria. Overlijdens. Vaneoillie- Maria, 66 j„ ongeh. Vynckier Justin, 65 j., echtg. v. Delseyne Maria-Louisa. Sercu Leonard 78 j„ echtg. v. Dessein Leonia. Huwelijk. Bekaert Adolf, slachter te Dadizele, met Deroo Alice, z. b. Huwelijksafkondiging. Olivier Wil fried. handelaar te Roeselare, met Leyn Maria-Louisa. STADEN Burgerstand. Geboorte. Pattyn André. z. v. Cyriel en. Terryn Magdalena, Tolstraat. Sterfgevallen. Ameel Henri, 76 j„ wed. v. Wittouck Maria, Waalstr. De prez Henri, 73 j„ echtg. v. Deryckc Si- denie. Ouderlingengesticht. Vanpcte- ghem Octaaf. 62 j.. echtg. v. Soenen Eugenie, Groote Veldstraat. Huwelijksbeloften. Steenlant Albert, onderwijzer van Stackn, en Verpoot. Su zanna, z. b. v. Poperinge. Cauterman Antonius. bureelbediende van Kontich, en Blontrock Isabella, z. b. v. Staden. Kinderwelzijn. De verpleegster, afgevaardigde van het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn, ver zoekt ons mede te deelen, dat ze zich op Maandag 13 Okt. ter beschikking zal stel len in het Ouderlingengesticht, van 2 tot 4 uur namiddag, vcor havermout tegen zegels nr 1 alscok suiker, uit te geven voor de kinders tot en met 1 jaar oud. Tabakkaarten. Dieg-me die Woensdag laatst hunne tabakkaart ten gemeentehuize niet heb ben afgehaald, gelieven dit onmiddellijk te doen, cm ze terstond in te dragen naai den tabakwinkelier waar ze vreeger inge schreven. waren, of hen te laten inschrij ven indien ze nog nergens ingeschreven zijn, alsdan bij een winkelier naar keuze. Ongeval. De genaamde Van Canneyt Judith, vrouw Jules Vuylsceke, wonende Wijk «De Sparrewas verleden week bezig met het schillen van aardappelen. Daal de kinderen op een gegeven cogen'blik te dicht moeder Vuylst-.ke naderden, kreeg ze al cp eens een stoet dat de punt van het mes haar in den vinger van de linker hand terecht kwam, juist onder haren trouwring. Dit eerst maar onbeduidend vooral heeft tot de afzetting van den vin ger geleid. Branden. Een drietal branden hebben in enkele dagen cie gemeente in rep en roer gezet. Eerst waren de pompiers op een avond der verleden week verwittigd dat er brand uitgebroken was bij Verax, vlas handelaar, Wijk «De Voerman». Het bluschmateriaal alscok dit van Roeselare bestreed het vuur tot in den morgen. Naar men ons verzekerde is er voor rond de 200.009 frank schade. Niemand kent de oorzaak. Enkele dagen hierop werden de pompiers geroepen om het vuur te be strijden bij Jerome Dick, Groote Veld straat. De tabakhast stond daar in lichte laaie. De brandweermannen waren na enkele uren het vuur meester. De schade is aanzienlijk. De oorzaak is niet gekend. Dinsdag laatst is weeral brand uit gebroken bij Maurice Van Craeynest, op den Berg. Den tabakhast was daar ook aan ’t branden gegaan, maar de pompiers hadden daar weinig moeite cm den brand meester te zijn. Van ons vrijwillig pompierskorps zou den. we algauw een beroepskerps moeten maken! ’t Steekt hun ter eere dat ze al tijd met bezorgden ijver ten dienste zijn. Wij danken hun hierom. Ongeluk. Dinsdag laatst gebeurde aan den on- bewaakten. overweg Statie Staden een on geluk dat erge gevolgen na zich had kun nen slepen; gelukkig bepaalde zich alles bij stoffelijke schade. Toen den T 1175 om 13 uur de statie zou binnen loopen kwam van de baan van Zarren een autotractor met aanhangwagen van de firma Pri mo handelaar in Kiekemrqggers te Bij Sportkring Roeselare. Onze Snorlkrlngnrs hebben «le nederlaag- op eifren velil tegen het sterki- „alle op schitte rende wijze gewroken door Doornik met 1-1 le verslaan. Van de vier doelpunten namen fnihois en Gohin er teder twee voor hnn re- k'-nln». stilaan ontpopt Gohin zich als een zoor gevaarlijke, schutter on or zullen maar weinig wedstrijden gespeeld worden zonder dat- hij ziin doelpunt maakt. Ook te Doornik is weer gebleken over welke twee buitengewoon rappe buitenspelers Sportkring beschikt. Het ligt derhalve vcor de hand, dat Sportkringt zich toelegt op open snol naar de vleugels. Ze kun nen in leder geval cr> hnn hnitensnelers ver trouwen en daarom list het in de lijn, dat, zo voortdurend aan liet werk gezet worden. Ook doelwachter Gouderts wist zich weer te on derscheiden. We worden dat zoo stilaan van hem gewoon. Al was het resultaat ook een beetle gevleid, de overwinning was ten volle verdiend. Sportkring prijkt nu aan den kop van de rangschikking on wc kennen In de Hodcnr'ach- stedo maar écu wcilsch. dat ze namelijk: (Ie eerste plaats zullen mogen blijven innemen. Roeselare. De geleider hiervan had waar schijnlijk het ge tromp niet gehoord van den aanbollendeh trein en het paste nu juist dat toen den T op den overweg ver scheen, den tractor met volle gewold er- on terecht kwam. Ooggetuigen vertelden ons dat de schok geweldig was. ’t Bewijs was er ook want den trein was van voor uit de riggels getild en wel een meter op het gaannad geworpen. De ruiten van het voertuig 'waren verbrijzeld. Gelukkig zijn de reizigers er met dén schrik vanaf ge komen. De autotractor was gansch in-een- gebeukt. ’t Is een wonder ook dat de ge leider geen kwetsuur onliep. Zijn zoontje van 16 jaar, dat bij hem zat, wórd be wusteloos aangeteoflen doch kwam spoe dig tot bezinning. Het had enkele lichte wonden opgeloop:n. Dr Thiers verzorgde hem terstond. Intusschen was het werkhuis der Staats Spoorwegen verwittigd en het personeel was in een half uur tiids ter plaats om de baan vrij te- maken. Na hard werken was de baan weer vrij. Gedurende drie uren was cok de staatsbaan Roeselare-Diks- muide hierdoor belemmerd. ’t Is nu de derde maal dat aan gezeg den overweg zich een ongeluk voordoet, dat altijd als bij wonder geen erge gevol gen gehad heeft. Deze overweg, die een van de belangrijkste is van de gansehe streek dient in ’t belang van eenieder be waakt te worden. Nog een ongeval. Woensdag avond van verleden week, rond 8 uur, kwamen twee wielrijders van Roeselare en, gekomen aan de olie slagerij Dcbeil-Bonte. hoorden ze in den gracht een man kreunen en om hulp vra gen. Deze beiden, bang door de tijdsom standigheden. reden verder. Kort hierop kwam een zekere Demeulenaere met nog een persoon voorbif en deze boden krach tig hulo. *t Betrof hier een motorijder die in dé gracht onder zijn machien geraakt w"as en er niet meer van onder uit kon. Door behulp van deze dienstvaardige lie den kon de man uit zijn neteligen toe- stand verlost worden. De motorijder had verblind geweest door eén aankomenden auto met volle lichten en alzoo misleid, in de gracht terecht gekomen. Hij was licht gekwetst. Ziin moto is gansch on-, bruikbaar. Een flinke belconing werd aan de redders aangebeden. Kerkelijk Nieuws. Voortaan zullen de Zondagmissen be ginnen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur, 9.15 uur en de Hoogmis gelijk gewoonte cm 10.30 uur. HOOGLEDE Burgerstand. Geboorten. Rooze Cecilia, d, v. Wil lem en Capelle Maria. Bruwier Paula, d. v. Marcel en Degryze Maria. De meulenaere Gilbert, z. v. Leon.en Denrei- tere Paula. Weissenborn Roger, z. v. Willy en Simonne Norrte. Overlijdens. Sagaert Victor, S8 j., ongeh.. Bruggestr. Hoornaert Elisa, 48 i„ ongeh., Marktolaats. Huweliik. Busschaert G'oracs, landb. met Vrvhelst Magdalena, landb., b. te Hooglede. slag genomen, terwijl Verhelle werd aan gehouden. 5. Wekere Strobbe Camiel, wonende te Kachiem Dorp 56, vervoerde een pak ci garetten langs de baan. De Rijkswacht vond het pak verdacht en bij onderzoek bleek het 5 pakken van 50 doosjes van 20 cigaretten te bevatten, allen zonder taks bandjes. Alles werd in beslag genomen. 6. Leon Landuyt, beenhouwer, wonende Germain Hoetstraat 28, Roeselare, plaat ste zijn velo in een café, Ardooiesteenweg. Toen hij naar huis wilde terugkeeren. wps zijn velo verdwenen. Later werd de veïo teruggevonden in de Munitiestraat, doch zonder binnen- en buitenbanden. 7. Zekere Boone Adolf, schoenmaker, wonende Krekelstraat te Izegem, kwam per V;lo langs den Vossemolen, Rumbeke, met. 15 kilo tabak in bladeren. Daar ont moette hij de Rijkswacht van Roeselare en kon zonder tabak naai’ huis terug keeren. DIENST DER BEGRAAFPLAATS ROESELARE Het College van Burgemeester en Schepenen «Ier start Boeselare brengt ter kennis van de bevolking’, dat allo kruisen of getlenktcekenen, geplant of geplaatst op hiét-vergundèil grond op graven van volwassen personen, gestorven vóór t Januari 1933 en kinderen, gestorven •vóór 1 Januari 1930, van het Stodelljk Kerkhof dienen te worden weggenomen. ■De. aanvragen moeten schriftelijk gedaan worden en gericht tot den agent Seitioy of op zijn bureel (begraafplaats) ingevuM wor den. Deze aanvragen moeten den graad van verwantschan met. den overledene vermelden en Ingediend worden vanaf 1 Nov. 1013 en voor ■1 Dcc'. 1913. Een Irernnclitigfnir tot wegneming zal na on derzoek iiItgereikt worden en de wegliallng zal moeten nftgevoerd worden voor 1 Jan. 1911. De voorwerpen, waarvoor geen beinaclitlafng tot wegname werd gevraagd of toegestaan, zullen door de zorgen van het Stadsbestuur weggenomen worden, zonder dat er nog Iemand eenlg recht op kan doen gelden. De Burgemeester Hr J. Demoén. POLITIE der begraafplaats De Hoer Burgemeester brengt het volgende ter kennis aan de bevolking: 11 Op Allerhefligendag 1 Nov. en op Aller zielendag 2 Nov. zal de Stcdelljke Begraaf plaats open zijn voor het publiek als volst: Op 1 en i Nov. van 9 tot 12 en van 2 lot 5 uur. 2) Het is streng verboden op deze twee da gen binnen, de omgeving van de begraafplaats aanspraken te honden van welken aard ook, werken te verrichten, te, delven, te planten, te, metselen, te schilderen of gelijk welk an der ambacht uit ie oefenen. 3) Vanaf 21 Oktober rot. 2 Nov. is het verbo den grafzerken of welke gedenkteekens ook, af te wasschcn met water. 41 Vanaf 99 Oct. tot na 2 Nor. 1s het verboden mot voertuigen te rijden op de begraafnlaats. 5) Alles wat tot do versiering dor grafsteden op de begraafplaats gebracht wordt, mag niet moor tcriigg'Onomon of toruggebaald worden gedurende de maand November. Na dezen da tum zullen deze voorwernen slechts mogen weggebaald worden mot toestemming on in aanwezigheid van den agent, aangestelde der begraafplaats. 0) Elke overtreding zal gestraft worden niet de gewone poHucstraffen. De Burgemeester Hr J. Democn. SPORT IN ROESELARE Bij F. C. Roeselare. Al degenen, die Zondag den wedstrijd op het Rodenbachplein hebben bijgewoond, zullen het eenparig met mij eens zijn, dat. de Club een schitterende partij vi -tbal speelde. De In schakeling der Meen? ’’o. spelers Gezelle, Del- haye en Ostyn heeft e.'u zeer gunstig effect gehad. Want het was juist dé voorhoede, die zeer mank ging en het zwakste deel van het elftal vormde. We kunnen nu reeds met ze kerheid vóórspellen, dat weldra do rollen om gekeerd zullen zijn en de voorhoede het sterk ste deel zal vormen. Gezelle is de stormram, de zwoeger, die de noodlge dynamiek schept. Delhayc is minder spectaculair, doch fiiner on tactischer. Ostyn ontpopte zich tot een goed buitenspeler zon der opmerkelijke dingen te doen. Mestiaen was Zondag in een buitengewonen dag: de twee doelpunten die door hem gemaakt wor den, waren kwalitatief van schitterend gehalte. Hij beeft Zondag weer bewezen tot de beste doclscbutters van de Bevorderingsklasse te bebooren. Rebry wordt stilaan weer de ge vaarlijke schutter en fijna taktteker. Maertens was Zondag de beste speler van het veld. Ziin plaats zei nu worden tngenomon door Dencckere. Pierre Rebry stond ongeveer oi> dezelfde hoogte als Maertens, vooral In d<! 9» helft. Dewinter past zich telkens al beter aan bij do andere spelers. Lanssens doet ons Vindevogel volkomen ver goten en momenteel is bij minstens even be trouwbaar als Carlos. Vanneste blijft do eenig beweeglijke, dynamische achterhoedespcler, die maar zelden zijn kans mist. David kreeg Zon dag menigmaal een verdiend applaus voor ziin gedurfd en gepast optreden. Tweemaal wist hij een zeker doel te voorkomen. Op hot moment beschikt Club Roeselare over oen elftal, dat zelfs voor de sterkste elftal len van bevordering oen gevaarlijke tegen partij zal hlHken te zijn. We zien onze Club-' jongens dan ook nog menige overwinning bc- BURGERSTAND Geboorten. Christianne Debackere, d. v. Jeroom en Denise Vanneste, Kort rijkste, 143. Jacques Raes, z. v. Remi en Madeleine Goderis (v. Ingelmunster). Myria.m Dochy, d. v. Marcel en Mar guerite Decalvele (v. Ardoole). Rosa Verhelle, d. v. Maurice en Agnès Vanbey- len, Roeselarestraat 64. Overlijdens. Julianus Spillebeen, 67 J., vlashandelaar, echtg. van Marie-Louise Vanneste, Mcenenstw. 27. Maurice Lin- seele, 23 j., borstelfabriekw.., ongehuwd, Schoolste’. 85. Alois Dfebusscbere, 48 j., borstelfabriekw., echtg. Silvie Vanwalle- ghem, Vlietmanstr. 44. Jean Bourgeois, 59 j., schoenfabrikant, echtg. v. Leonie Timmerman, Vijfwegenstr. 103. René Boudry, 1 j., z. v. Alberic en Gabrielle Van Halst, Lendeledestr. 23. Augusta Monsere, 48' j„ huishoudster, echtg. v. Alfonsus De Geytere, Verkeerde We reld 38. Louise Bouckaert. 71 j., z. b., wed. v. Karei Guilemyn, Molstr. 40 Maria Binquet. 67 j, huishoudster, echtg. v. Valentinus Fraeye, Stuivenbergstr. 31. Huwelijk. Joannes Verroken te Be veren (O.-VI.) met Germaine Verhamme te Izegem. Huwelijksbeloften. Maurice Frère te Kachtem met Ravmonde Priem te Ize- gem. Petrus Rebry te Izegem met Eli sabeth Lammertyn te Kachtem. ZONDAGDIENST Morgen, Zondag 17 Oktober, wordt de apothekersdienst in onze stad waargeno men door Apotheker ROGER VIEREN, Dam. Open van 8 tot 12 u. en van 2 tot 7 uur. De andere dagen der week zijn alle apotheken open van 8 tot 12 u. en van 1 tot 7 uur. DE FILMPROGRAMMA’S DER WEEK Zaterdag’ 16, Zondag 17. Maandag 13 en Dinsdag 19 Oktober. CINEMA PLAZA, Kruisstraat: «De Vlaschaard (Uitzonderlijke vertoo- ningen van Vrijdag )5 tot en met Donderdag 21 Oktober.) CINEMA PATRIA, Gr. Markt: Zondebok CINEMA PAT,.ACE, Gr. Markt: «Alarm op Station III FRUITTENTOONSTELLÏNG On Zondag 17 Oktober richt de Bocm- teeltkring in ziin lokaal Damberd een fruittentoonstelling in voor zijne leden. De volgend» prijzen zullen toegekend worden: 12 nrijzen voor het schoonste lot peren (3 stuks): 10 prijzen voor het schoonste lot appelen (3 stuks)4 prijzen voor de schoonste loten peren en appelen van 4 variëteiten: 4 prijzen voor de schoonste verzameling peren en appels; 2 prijzen voor druiven. Aanvang om 3 uur namiddag met voor dracht v»n den Hr Vanderborght uit Kortriik. Ingang vrij. MEISJE DOOR WAGEN OVERREDEN Een verkeersongeval heeft zich voorge daan in de Gentstraat, rechtover net Ouderlingengesticht, gelukkiglijk zonder, al te enrstigé gevolgen naar ’t schijnt. De kleine Rosette Vandommele, 6 jaar oud. wonende Lendeledestraat, werd er op ’t onverwachts gevat door den twee den wagen van een gespan gevoerd door A. Lecluyse. landbouwer te Izegem. Het meisje werd omvergeworpen en overre den.. Gekwetst aan hoofd en beenen en klagend over geweldige inwendige pijnen werd het door ooggetuigen oogéraapt en binnengedragen in het Oude-Mannenhuis. Na aldaar goede verzorging te hebben genoten werd de kleine huiswaarts ge-' voerd. Aan de tabakplanters. Volgende zitdagen voor het betalen der tabaksplanten zullen gehouden werden bij de Gezusters Verfaillie, Café St Sebas- tiaan Roeselarestraat, telkens van 8 tot 12 uur. Maandag 18 Oktober voor de namen met de letters A tot D: Woensdag 20 Ok tober vcor de letters E tot S: Vrijdag 22 Oktob-r voor de letters T tot Z. GITS Diefstal. 's Nachts werden op het veld van Je rome Vandawater, wonende Bollestraat. een 300-tal tabaksplanten uitgerukt en meegenomen. LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Frans Delameilleure, z. v. Emiel en Julia Vandenbulcke. Joel Vincent, z. v. Robert en Maria Loontjes. Agnes Simoèns, d. v. Georges en Ma ria Lemahieu. Zware val. De 59-jarige Maria Honorez deed, toen zij naar den zolder ging, een val. De vrouw stortte van een 12-tal trappen hccg met geweld naar beneden. De ongelukki ge vrouw' werd in bewusteloozen toestand. l: Aangeslagen. Terwijl de veldwachter en de politie op controle waren in de Ooslroozebekestraat, bemerkten zij een sterken geur van lijn olie en li.mzaadkoeken. Zij waarschuw den den Heer Politiekommissaris en ei’ werd een onderzoek ingesteld in het ma gazijn, waar de reuk vandaan kwam. Daar vonden zij een volledige installatie, ter wijl overal sporen te vinden waren van lijnolie en lijnzaadkoeken. Verder werden er nog gevonden: 122 lijnz-aadkoeken. twee metalen pressen, lijnzaadmolen, dv- namo, emmers, ketels, kuipen, kachels, trommels, enz. In het bakhuis van den gebuur werden nog 16 lijnzaadkoeken gevonden. Het magazijn werd gehuurd docr een zekere Devolder Camiel. Deze verklaarde bij het verhoor van de heele zaak niéts te weten en het magazijn weer verhuurd te hebben aan een onbekende persoon. Voorloonig werd alles onder zegel gelegd. ’s Avonds om 10 uur stuurde de Heer Commissaris er 3 wachters op af om een oogje in het zeil te houden. Zij troffen daar 6 mannen aan. die bezig waren al les weg te voeren. De Heer Commissaris ging er dadelijk heen om weer alles in be slag te nemen. Er werd geen olie gevonden; deze was blijkbaar ai weggevoerd, want de koeken waren nog warm. wagen en paarden huiswaarts. Tei’ hoogte van Keizer Karel’s stelde hij vast dat er kinders langs achter aan zijn wagen hin gen. Hij stopte en wou de kinders verbie den zulks te doen, maar de bengels wacht ten niet en sloegen op de vlucht, een paar rechts en een paar links der baan, juist cp het oogenblik dat de auto van jean Trachei, uit Meesen, gevoerd door Lucien Tyteca, in de richting van Meenen gereden kwam. Een der twee knapen die links der baan sprongen, werd door den auto aangereden en met geweld tegen het straatdek van de baan geslingerd, waar het bloedend bewusteloos blief liggen. Dr Tyberghien die kort daarop ter plaats kwam, stelde vast dat de 7-jarige Roland Bruggeman, gehuisvest Keizer Karelsteaat 122, c<n schedelbreuk had cpgelcopen en liet hem naar het Sint-Jorisgesticht over brengen, waar het een paai’ dagen daar na reeds overleed. De Heer Ceel, adjunkt- politlekcmmissaris, kwam het onderzoek instellen. Deze was neg met het onderzoek bezig, wanneer te 7.30 uur cp dertig meters van het eerste ongeval een ander voordéed. Toen stond de camion van den controleur Henri Stevens, uit Brussel, aldaar gehuis vest Plan tij nstraa.t 32, die uit de richting van leper kwam langs de baan met licht- defect. Stevens was bezig met zijn elec- trische leiding te herstellen, toen, uit de zelfde richting komend, de kleine perso nenauto van William Benoot, autc-elec- trieker, Bruggestraat te Meenen zich te gen de camion kwam werpen, doordat Benoot te laattijdig de camion, niet ver licht zijnde, had bemerkt en niet meer kon uitwijken. Benoot liep verwondingen op aan de handen, wijl een zijner wer kers, Maurits Volckaert, gehuisvest Leo- poldstraat 108. erge verwondingen opliep aan het gelaat; erger was het gesteld met Remi Bettens. bierhandelaar, Korte- straat, die nevens Benoot zat; Bettens liep zeer ernstige, doch geen doodelijke verwondingen op. EEN UITERST SPIJTIG ONGEVAL Mevrouw Michel Tanghe, geboren Ger maine Lietaer, 39 jaar oud. landbouwster, gehuisvest Kortrijkpoort 49 alhier, was ’s avonds, terwijl haar echtgenoot en hare 7 kinders naar bed waren, bezig met zich de voeten te wasschen. Op den grond voor zich had zij een petroleumlamp ge plaatst, gezien zij na de voetwassching nog een doorn uit den voet wou halen. Hoe het gekomen is, kan niemand met zskórheid zeggen, doch men neemt aan dat de vrouw op zeker oogenblik het be wustzijn moet verloren hebben, want zij is op de brandende lamp gevallen, de lamp sloeg om en hare kleederen vatten vuur. Op het gehuil van den hond kwam haar man naar beneden geloopen. en vond zijn vrouw brandend liggen. Onmiddellijk stelde Tanghe alles in het werk om zijn vrouw ter hulp te snellen en het vuur te dooven, hetgeen hem gelukte; doch zij was in bedenkelijken toestand en moest naar een heelkundig gesticht g-ebracht worden. Men vreest voor haar leven. Michel Tanghe liep eveneens ernstige brandwonden op. doen dit brengt in geen geval zijn leven in gevaar. FIETS GESTOLEN Het was eenigszins gevaarlijk voor den bestolene, zijn rijwiel ’s avonds rond 10 u. buiten te laten staan, maar het is te laat beklaagd. Zoo kwam de 30-jarige Leon Breyhe, gehuisvest te Wervik, Hellestraat, door Meenen gereden en stapte nog af aan het Café Central op de Markt te Meenèn; hij liet zijn fiets buiten staan. Toen hij tien minuten nadien terug bui tenkwam was zijn rijwiel verdwenen. BIJ DE DE VLAG Zaterdagavond, 16 Oktober, te 8 uur stipt, heeft er een kameraadschapsavond plaats in het Duitsch-Vlaamsche Huis, Bruggestraat 39, ingericht door de De Vlag Op dezen avond zal door den Celleider het woord gevoerd worden over den alge- meenen toestand en daarna zal overge gaan worden tot het opvoeren van enkele sketchen door de tooneelafdeeling der De Vlagverders zal er gemusiceerd en ge zongen. worden. Er zal jolijt en. amuse ment met de vleet zijn. Dus stipt te 8 uur Zaterdagavond. COIFFEUR vraagt bekwame leerjongen of halve gast voor hcerensalon. Dtgiïescoiffure kan bij geleerd worden. Aanbieden bij Soe- taert, coiffeur, Kortrijkstraat 22, Meeuen. Inbrekers op ronde, In (fe buurt van de St-Rochuslaan en Doorniksche wijk, bij Stock Alfons, roof den dieven al de kieedingsstukken en de eetwaren op het gelijkvloers. De kerels klommen over den hofmuur. Bij enkele buren., o.m. bij Steenhoudt Oscar, wer den de inbrekers verjaagd door de be woners. De kerels waren oer flets. TOONEELLEVEN De Lustige WeduweZondag 17 Okt., galavoorstelling, ten bate van het Werk der Blinden Licht en Liefde Zondag 24 Okt., 6’ en allerlaatste voor stelling. Liefhebbers van prachtige mu ziek,tooneel, zang en dans, worden ver zocht aanstonds hun plaatsen te bestel len. Het Gezin Van Paemel Op 21 Oktober, gaat dus in den Stadsschouw burg de 2’ Abonnementsvertooning van K. N. S. door met het machtig sociaal drama van Cyriel Buysse H< t Gezin Van Paemel». In de hoofdrol treedt Jos. Gevers cp. De lokatie is open. Er zijn nog abonnementen te verkrijgen yoor de vijf vertooningen. SLAPELOOSHEID, a fl S 9 a 2 ZENUWSTOORNIS M TOTAAL GENEZEN DOOR 0 S I eM W S I M 114 ALLE APOTHEEKEN Hoorddép. Apoth. KÏÏ7GET-OPSOMER Vefircc IK»»?:'.?

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1943 | | pagina 2